Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:19:26

Автор Тема: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!  (Прочетена 36447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #60 -: Януари 23, 2019, 17:26:05 »
Момчета, това тук кръчма ли е или не е кръчма! Ми като не ви кефи разговорът на точно тази маса, ей колко още има по съседство, там може би същият събеседник е готин, разговорчив и мезето е по-завързано! Вземаме си бирата/узото(това е намигване към далия името си на кръчмата дълбоко уважаем дядо Керпеден)/маргаритата/джина с тоника и се преместваме по английски, безмълвно, и продължаваме. На фразата "Не ме кефиш, бе, копеле!" има право само Господ. Никакви проксита от Него не се приемат!
Наздраве за което!  :t0328:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #61 -: Януари 23, 2019, 17:35:42 »
Ей! Човек да стане пишман да попита нещо!!!
(Ей тук можех да напиша маса още неща. Но не искам!)
Наздраве, душа!

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #62 -: Януари 23, 2019, 17:51:27 »
Даа, меките прозорци разсипаха хубавата програма! Последно ми се наложи да слагам нова версия преди не знам колко време /година-две или повече/ на таблета, който е на андроид. Иначе компютрите ми са под Линукс /Кубунту/ и скайпа си работи. Верно, че не го ползвам толкова често, просто защото повечето ми контакти ползват други програми, но скайпа си го пазя.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #63 -: Януари 23, 2019, 21:48:46 »
Чоки, според мен най-умното е да имаш един комп само за интернет със съответната ОС, но не МС-виндовс и със съответните защити. А всичко друго да е разделено от мрежата. Особено работните компютри! Ако нещо сваляш, има флашки, има Касперски и пр. и така филтрираш достъпа до важните данни и машини.

Другото е, че след като имаш само интернетен компютър, цялата ОП трябва да е качена върху "твърд" диск - правиш му копие (имидж) на някакъв резервен носител с все нужното - т.е. диск "С" и когато се случи нещо - форматираш твърдият диск и качваш Копието. Бързо, чисто, сигурно.
:yes-1289:

4 дяла:
Дял с Уиндоус за много специф. програми (адобските и някои др.). Не е нужно мрежата да е включена.
Дял с Линукс за всяко време, в което не се работи с горните програми.
Дял нтфс за работните проекти на уинд. програми.
Дял ехт4 за всички други файлове на компютъра.

Задължително имидж на уинд. дял. върху работния нтфс-дял.
Изключени всички ъпдейти на уиндоуса, а още по-добре - изкл. мрежа.
Включени ъпдейтите на линукса.

Почти всички програми за уиндоус си имат еквиваленти за линукс. Някои са даже едни и същи.
Повечето програми за уин могат да се пуснат с добро качество (бързина) под линукс.
Могат да се пуснат и през виртуална машина, напр. ВиртуалБокс.

От 4 г. съм твърдо на Линукс (епизодично над 10 г.) и съм предоволен.
И не е вярно, че е по-труден за научаване и ползване от Уиндоус. Точно обратното е.
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 22:06:20 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #64 -: Януари 23, 2019, 22:32:34 »
Quote (selected)
И не е вярно, че е по-труден за научаване и ползване от Уиндоус. Точно обратното е
Факт. При мен машината върви на Линукс, имам Уиндоус 7 под ВърчуалБокс, но го ползвам рядко. За които не са запознати: в този вариант имаш едновременно, без рестартиране, Линукс и в него Уиндоус. Може да бъде и обратното, за който предпочита.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #65 -: Януари 24, 2019, 08:39:38 »
"Телеграм"/"Telegram" е на същите наднационални задкулисни играчи, на които са феисбук, гугъл, майкрософт, уикипедия...  Google, Apple, Microsoft и Amazon предоставяха 13 милиона IP-адреси, за да си ги сменят, когато руските служби се опитваха да блокират дейността на "Телеграм". "Телеграм" е любим месинджър на соросоидите, през него организират цветните си революции и арабски пролети, Руснаците бяха блокирали и IP адреси на вайбър, от което стана ясно че вайбър - считай Мосад, са предоставяли свои сървъри на телеграм. такива работи!
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #66 -: Януари 24, 2019, 09:33:26 »
Quote (selected)
същите наднационални задкулисни играчи, на които са феисбук, гугъл, майкрософт, уикипедия
Какво общо има Уикипедията с останалите?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #67 -: Януари 24, 2019, 15:31:19 »
Quote (selected)
същите наднационални задкулисни играчи, на които са феисбук, гугъл, майкрософт, уикипедия
Какво общо има Уикипедията с останалите?
Манипулацията  :smokin:
Това, че ВСЕКИ може да пише в уикито, никога не е било вярно. Може да може, а може и да не му позволят, дори когато става въпрос за собствено съдържание. Доста намязва на модерирането в стария форум.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #68 -: Януари 24, 2019, 16:08:57 »
Quote (selected)
Това, че ВСЕКИ може да пише в уикито, никога не е било вярно
Напълно достоверен и лесно проверим факт е, че всеки може да пише в Уикипедия. Дали там може да се пише всичко е съвсем друг въпрос и как точно е решен в случая не е съществено. Добре е, че не може всичко – вярвам, лесно ще си представиш защо.

Но това между другото. Много по-важното в случая е, че като технологично средство Уикипедия няма нищичко общо с другите изброени. Фейсбук, Майкрософт, Гугъл и пр. ти предлагат софтуер. Ползвайки този софтуер, предоставяш известна информация за себе си и с това, а и съвсем не само това, поемаш известни рискове. В края на краищата, не може да си сигурен какво точно прави софтуерът. Неизбежно е. Поемаш и голяма доза реклама, между другото.

Нищо подобно няма в Уикипедия – тя е съвкупност от уебстраници плюс възможността и ти да пишеш там. Можеш да го правиш съвсем анонимно, ако искаш. Такива сайтове има хиляди и в частност има поне няколко широкоизползвани от цял свят уикисайта, създадени доста преди Уикипедия, използвани и сега. Да не говорим за всевъзможните форуми и нюзгрупи. Цялата тази дейност няма почва за сравнение с Майкрософт и пр.
« Последна редакция: Януари 24, 2019, 16:36:26 от аменеменема »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #69 -: Януари 24, 2019, 17:33:26 »
като технологично средство Уикипедия няма нищичко общо с другите изброени. Фейсбук, Майкрософт, Гугъл и пр. ти предлагат софтуер
Не е точно така. Гугъл ти предоставя с Андроид хардуер и софтуер, тясно обвързани. Не винаги и не всеки може да наруши тази връзка.
Майкрософт с Уиндоус ти предоставя главния софтуер на машината, и пак не всеки и не винаги може да прекрати нежелано поведение на тоя софтуер.
Фейсбук (за разлика от горните) можеш да ползваш и само в уеб-вариант, и да го контролираш в немалка степен.
По това доста си прилича с Уикипедия. В Уикипедия на теория може да пише всеки, но може (и е) контролиран от хора, сложени по неизвестно чие желание. Съответно написаното от него може да бъде редактирано, трито, а той - лишен от правото да пише и редактира.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #70 -: Януари 24, 2019, 18:04:40 »
Уикипедия е министерството на истината, от "1984" на Оруел, не бъдете наивни. Защото Те са хитри, няма значение какво пишеш в Уикипедия, има значение какво Те ще изтрият. Уикипедия е либерално - глобалистичен проект, за промиване на мозъците на немислещото стадо. Например, всеки опит за дописване в биографиите на соросоидите, на техния тъмно червен комунистически произход бива изтриван, защо така, нали от уикипедия твърдят че са неутрални?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #71 -: Януари 24, 2019, 18:24:08 »
Quote (selected)
Уикипедия е министерството на истината, от "1984" на Оруел
Хайде сега, чак пък толкоз. Не отговаря на такова определение по ред много съществени причини. Да го виждаш в такава светлина е чисто констипационна теория :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #72 -: Януари 24, 2019, 18:38:17 »
Quote (selected)
Уикипедия е министерството на истината, от "1984" на Оруел
Хайде сега, чак пък толкоз. Не отговаря на такова определение по ред много съществени причини. Да го виждаш в такава светлина е чисто констипационна теория :D
Никаква теория, честа практика си беше. Когато споменах модерацията в стария форум, имах точно това предвид. За "редакторката" нямаше никакво значение нито достоверността на информацията, нито авторските права, тя си имаше ВИЖДАНЕ. Какво от това, че девойчето хал-хабер си нямаше по темата, която "редактираше", ама наистина хал-хабер. Все едно аз да седна да редактирам статия по поведението на амазонските племена, само защото знам думите "Амазония", "племе" и "поведение". Като резултат статията беше оръфана, картинките затрити и резултатът плачевен. Дотам бях. От време на време ме засърбяват ръцете за корекция на очеизвадни грешки, но ми минава.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #73 -: Януари 24, 2019, 18:56:02 »
Quote (selected)
Никаква теория, честа практика си беше
Тук има сериозна бъркотия в понятията.
Това, което описваш не знам за къде се отнася, но е нещо в диапазона между некомпетентно редактиране и цензура. Такива неща има повсеместно, буквално на всяка крачка, и са на вселена далеко от оруелското министерство на истината. Няма нищо вярно и в това, че било не знам какъв си глобален замисъл за дооскотяване на стадото. Не бива личното разочарование да се раздува в такива обвинения, нелепо е.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #74 -: Януари 24, 2019, 20:58:11 »
Само голословно твърдение, прилича на сороска пропаганда, издава ви "Не бива личното разочарование"! ха ха Сменете шаблоните, де! Не представяте факти, подкрепящи твърдението ви!
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #75 -: Януари 24, 2019, 22:49:44 »
Quote (selected)
Само голословно твърдение, прилича на сороска пропаганда, издава ви "Не бива личното разочарование"! ха ха Сменете шаблоните, де! Не представяте факти, подкрепящи твърдението ви!
Нещо си се объркал. Не аз трябва да доказвам нещо, а авторът на налудничави фантасмагории за зловещата същност на Уикипедия, която е само в неговата глава.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #76 -: Януари 25, 2019, 02:39:40 »
Quote (selected)
Само голословно твърдение, прилича на сороска пропаганда, издава ви "Не бива личното разочарование"! ха ха Сменете шаблоните, де! Не представяте факти, подкрепящи твърдението ви!
Нещо си се объркал. Не аз трябва да доказвам нещо, а авторът на налудничави фантасмагории за зловещата същност на Уикипедия, която е само в неговата глава.
Налудничавите розови фантасмагории за справедливата и демократична същност на Уикипедия са само в твоята глава.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #77 -: Януари 25, 2019, 04:01:43 »
Зловеща е, защото поддържа полуграмотността. Полуистината е като полубременна девица - ни с девиците девица, ни с бременните бременна. Илюзията, че знанията са на два и половина клика разстояние, е пагубна за младото поколение, което не е научено да се съмнява. Ние имаме закалка, ние знаем да четем между редовете, ние знаем как се търси информация, която не е на повърхността. Те са чисти душици и смятат, че това, което лети, се яде. Уикипедията беше страхотна идея за бърза справка, за цифровизация на ПРОВЕРЕНИТЕ знания. Обаче дойдоха полуграмотните цензори и закопаха идеята.
Виж само разноезичието на статиите. При сегашните автоматични програми за превод не би било изобщо проблем всяка статия да я има на езиците, на които се търси основно, в най-пълния си вариант. Обаче не, кой каквото превел/писал/проверил. Колко време ще похарча да сверявам версиите на нещо, от което се интересувам?! Нали винаги ще ми стои едно на ум кой е писал и кой е редактирал писанието! И се почва търсенето на други източници, което и обезсмисля уикизнанието.

Чок觧

  • Гост
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #78 -: Януари 25, 2019, 07:38:47 »
За невярващите какво представлява Уикипедията , да отворят страницата за Георги Димитров . Ще срещнат изрази като "диктатора Владимир Ленин" , "тоталитарен режим" , а 40% от "източниците за статията са на Мона Фосколо ! Коя е тя и какви са "нейните убеждения" можете да проверите сами . Кой е баща ѝ - също !
Та ако на тая гнус вие казвате "справедлива и демократична същност" на Уикипедията - много са ви сбъркани понятията !

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #79 -: Януари 25, 2019, 08:31:19 »
Пак ще задам въпроса: Защо Уикипедия упорито цензурира информацията, за тъмно червения комунистически произход на соросоидите в България? А, тебе те нема? ха ха 
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #80 -: Януари 25, 2019, 08:43:12 »
Укито подобно на целият нет стана част от пропагандната машина.
Първоначално замислени за достъп и обмен на информация подобно на всички медии минаха на жълти новини.
Търси се скандала, гротеската и това се предлага.
Ползвам го за някой чисто научни справки, мерни единици, константи.
Да научиш нещо за история, икономика и политика от там няма начин.
Освен ако не се прилага принципа на ганий за Робпрес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #81 -: Януари 25, 2019, 10:06:14 »
Драги до-днес-съфорумци,

Безкрайно, неописуемо изумен съм от реакцията ви към Уикипедия – едно от не толкова многото наистина положителни неща, които съществуват в заобикалящата ни технологична среда.

Една госпожа я упреква в полуграмотност, в създаване на илюзията, че съвършеното знание е достъпно, като че ли за това от всичко на света е виновна именно У. или именно тя го олицетворява. Да, У. не е съвършеният източник на знание. Но толкова ли сте наивни да смятате, че такъв има? И най-мъдрата книга или който и да е текст не е такъв източник – в него има и заблуди, и тенденциозност, и просто незнание, и какви ли не още недостатъци. Но нали все пак ги четем, мислим и сравняваме. И не бързаме да хулим авторите им. Уикипедията обаче хулим, тя е сатанинско дело, тя и само тя прави младите глупави. Нищо че се пише от нас и други като нас. Най-добре да я махнем, тогава вече чистият извор на пълно и неотровено знание ще блика свободно отнякъде другаде, нали?

Същата госпожа, поборник срещу полуграмотността, ни осведомява, че „при сегашните автоматични програми за превод не би било изобщо проблем всяка статия да я има на езиците, на които се търси основно, в най-пълния си вариант“. Това твърдение е въпиющ пример за незнание и необяснима наивност по отношение на възможностите на съвременния софтуер. Чеп за зеле не става от автоматичните програми за превод, иначе щяхте да ги виждате навсякъде около себе си. Истината е, че и неща далеч по-прости от превод от естествен език са засега само далечна мечта. Неосведомеността и наивността обаче не са попречили да се дават категорични оценки и за други, очевидно също тъй непознати неща.

Друг един хули Уикипедия за това, че статията за Г. Димитров, видите ли, не му харесвала. Ами дава ли си той сметка, че У. не е само тази на български и че в нея има милиони статии, и на основата на някои от тях да оплюва труда на всички, които добронамерено са създали това богатство, е и глупаво, и гадна неблагодарност. Ами поправи каквото не ти харесва, драги, или поне се опитай! А може би си създал своя страница за Г.Димитров извън У., а? Ако те мързи да направиш нито едно от тези, сърди се на себе си. Впрочем, тази реакция срещу нещо си съвсем конкретно от огромната Уикипедия е като да обявиш някого за грозник, понеже имал бенка, която лично теб не удовлетворява.

Още един пък твърди, че Уикипедията била оруелско министерство на истината. Споменатата по-горе госпожа го подкрепя, впрочем. Сигурно и двамата биват неотстъпно следени, заплашвани, затваряни, унижавани, нечовешки измъчвани физически и психически, напълно смазвани и унищожавани от агентите на Уикипедия. Този същият ме обвини в соросоиден и шаблонен пропагандизъм само задето се опитах да обърна внимание на това, че не е редно лично и конкретно преживяване да се прехвърля като недъг на едно голямо дело. И пак този същият иска от мен да съм докажел, че У. не е оруелски свят.

С голямо съжаление отбелязвам, че параноичната реакция срещу Уикипедия, а и не само срещу нея, и не само в тази тема, неизбежно ми напомня русофобските подскоци в другото гето – това на „Сега“.
И от тази параноя няма нито едно изключение! Как пък не се намери един да каже: ами всъщност ползвам Уикипедията, често си правя справки в нея или нещо подобно. Сигурно от погнуса не поглеждате в Уикипедия, а? Или си я ползвате и тук, сега, лицемерите.

Изобщо, дойдох в този форум току преди Нова година. Никой не ме е канил, но смятах, че ще имам съмишленици. Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 10:13:56 от аменеменема »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #82 -: Януари 25, 2019, 10:13:15 »
Драги до-днес-съфорумци,

Безкрайно, неописуемо изумен съм от реакцията ви към Уикипедия – едно от не толкова многото наистина положителни неща, които съществуват в заобикалящата ни технологична среда.

Една госпожа я упреква в полуграмотност, в създаване на илюзията, че съвършеното знание е достъпно, като че ли за това от всичко на света е виновна именно У. или именно тя го олицетворява. Да, У. не е съвършеният източник на знание. Но толкова ли сте наивни да смятате, че такъв има? И най-мъдрата книга или който и да е текст не е такъв източник – в него има и заблуди, и тенденциозност, и просто незнание, и какви ли не още недостатъци. Но нали все пак ги четем, мислим и сравняваме. И не бързаме да хулим авторите им. Уикипедията обаче хулим, тя е сатанинско дело, тя и само тя прави младите глупави. Нищо че се пише от нас и други като нас. Най-добре да я махнем, тогава вече чистият извор на пълно и неотровено знание ще блика свободно отнякъде другаде, нали?

Същата госпожа, поборник срещу полуграмотността, ни осведомява, че „при сегашните автоматични програми за превод не би било изобщо проблем всяка статия да я има на езиците, на които се търси основно, в най-пълния си вариант“. Това твърдение е въпиющ пример за незнание и необяснима наивност по отношение на възможностите на съвременния софтуер. Чеп за зеле не става от автоматичните програми за превод, иначе щяхте да ги виждате навсякъде около себе си. Истината е, че и неща далеч по-прости от превод от естествен език са засега само далечна мечта. Неосведомеността и наивността обаче не са попречили да се дават категорични оценки и за други, очевидно също тъй непознати неща.

Друг един хули Уикипедия за това, че статията за Г. Димитров, видите ли, не му харесвала. Ами дава ли си той сметка, че У. не е само тази на български и че в нея има милиони статии, и на основата на някои от тях да оплюва труда на всички, които добронамерено са създали това богатство, е и глупаво, и гадна неблагодарност. Ами поправи каквото не ти харесва, драги, или поне се опитай! А може би си създал своя страница за Г.Димитров извън У., а? Ако те мързи да направиш нито едно от тези, сърди се на себе си. Впрочем, тази реакция срещу нещо си съвсем конкретно от огромната Уикипедия е като да обявиш някого за грозник, понеже имал бенка, която лично теб не удовлетворява.

Още един пък твърди, че Уикипедията била оруелско министерство на истината. Споменатата по-горе госпожа го подкрепя, впрочем. Сигурно и двамата биват неотстъпно следени, заплашвани, затваряни, унижавани, нечовешки измъчвани физически и психически, напълно смазвани и унищожавани от агентите на Уикипедия. Този същият ме обвини в соросоиден и шаблонен пропагандизъм само задето се опитах да обърна внимание на това, че лично и конкретно преживяване не е редно да се прехвърля като недъг на едно голямо дело. И пак този същият иска от мен да съм докажел, че У. не е оруелски свят.

С голямо съжаление отбелязвам, че параноичната реакция срещу Уикипедия, а и не само срещу нея, и не само в тази тема, неизбежно ми напомня русофобските подскоци в другото гето – това на „Сега“.
И от тази параноя няма нито едно изключение! Как пък не се намери един да каже: ами всъщност ползвам Уикипедията, често си правя справки в нея или нещо подобно.

Изобщо, дойдох в този форум току преди Нова година. Никой не ме е канил, но смятах, че ще имам съмишленици. Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.

Аз често ползвам Уикипедия. Чисто фактологичните страници (наука, изборни резултати например) са на високо ниво в научнопопулярен смисъл, което всъщност е нужно на потребителя, пък той после да си прави последващи справки.

Освен тва, не забравяй, че за много хора тук Тръмп е месия, а Брекзит е просветление, така че не виждам що се изненадваш от отношението към Уикипедия.

Чок觧

  • Гост
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #83 -: Януари 25, 2019, 10:37:37 »
Драги до-днес-съфорумци,

Безкрайно, неописуемо изумен съм от реакцията ви към Уикипедия – едно от не толкова многото наистина положителни неща, които съществуват в заобикалящата ни технологична среда.......

Като човек , със сигурност по-възрастен от тебе и вероятно чел повече от теб в различни области , най-вече история ти казвам : Сегашното съдържание на Уикипедията на български език в областа на историята е жива порнография !
Моята/нашата реакция не е на Уикипедията въобще - аз не знам английски , немски , испански , китайски и други чужди езици , за да давам цялостна оценка , но за българската част и специално историческата част , моето мнение е такова !
Не мога да кажа същото за часта на иврит и руски - езици които горе-долу владея , там информацията е правдива , а в руската част непрекъснато се обновява , заради простотиите , писани по време на Перестройката , а също и по времето на Хрушчов .
Не е хубаво това , че не търпиш мнение , различно от твоето  и заради това си готов да напуснеш форум , където сигурно има и твои съмишленици ! Никой с нищо не те е ограничил , блокирал или забранил да коментираш и публикуваш , но решението си е твое !
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 10:39:46 от Чок觧 »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #84 -: Януари 25, 2019, 12:30:36 »
Quote (selected)
Драги до-днес-съфорумци,
Безкрайно, неописуемо изумен съм от реакцията ви към Уикипедия…
Изобщо, дойдох в този форум току преди Нова година. Никой не ме е канил, но смятах, че ще имам съмишленици. Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.

Ама, Аменеменема, ти сега не правиш ли същото? И Уикипедия, както и този форум, е колективно творчество. Е, с някаква модерация. Не са нещо единно,  в тях има най-различни мнения, това да не е РобПрес?  :D

Някои колеги може да не са наясно с концепцията на Уикипедия, но вместо да им се ядосваш, можеш да ги накараш сами да се уверят – например Чоки да влезе в Уикипедия и да допълни или коригира статията за Георги Димитров. Може модераторът, който му се падне, да одобри промените му. А може и да не ги одобри.  :bigok:
А след него да влезе друг и да пише върху него. Общо взето, в по-оживените статии там надделяват по-упоритите.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 12:35:52 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #85 -: Януари 25, 2019, 13:07:59 »
Quote (selected)
Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.

Защо се занимаваш с глупости? Мноо важно, че някой е на някакво друго мнение.
Уикито е супер за справка за хора, които знаят какво търсят. Аз си я ползвам редовно. Но, уикито не върши работа като учебник - това го набивам в кофата на дъщеря ми.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 13:12:13 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #86 -: Януари 25, 2019, 13:22:28 »
Quote (selected)
Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.

Уикито е супер за справка за хора, които знаят какво търсят. Аз си я ползвам редовно. Но, уикито не върши работа като учебник - това го набивам в кофата на дъщеря ми.

Така е. Идеално е за отправна точка на търсене по някаква тема, но не става да го използваш като единствен източник. А много хора просто не продължават нататък. За това са и толкова противоречиви мненията за нея (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #87 -: Януари 25, 2019, 15:59:07 »
Продължавам да си държа на това, че автоматичният превод улеснява живота на човечеството. Не съм рекла, че следва да се СПРЕ на автоматичния превод, но голяма част от писането се спестява. След това следва доработката. Нещо малко като дърворезбата - първо имам голямата машина да ми направи плоскостите, след това тънкото длето, вместо с тънкото длето от бора направо.
Константи, латински наименования, класификация на растителния и животинския свят - чудесно помагало. История - абе...

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #88 -: Януари 25, 2019, 16:08:12 »
Quote (selected)
Google, Apple, Microsoft и Amazon предоставяха 13 милиона IP-адреси,
Само за да демонстрират кфи дебили са ония в "роскомнадзор". Много беше смешно, трябва да признаеш :nuts:

Quote (selected)
когато руските служби се опитваха да блокират дейността на "Телеграм"
Щот` гадовете от "Телеграм" отказаха да осигурят достъп на любимите ти "руски служби".  Да си бяха платили, службите, вместо да се излагат  :bigok:
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 16:11:26 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #89 -: Януари 25, 2019, 17:43:40 »
Интерсни факти отбелязва колегата Чок觧, ако ги анализираме, излиза че достоверността на уикипедията е право пропорционална степента суверенитет на  страната, и Русия и Израел не са ничии подмандатни, колониални, доминиони или колонии, ако имахне атомни бомби, може би и нашата уикипедия би била по-достоверна. 

А който-го-нема да каже, защо уикипедия трие всяка информация за тъмно червения комунистически произход на американските агенти за влияни у нас??
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #90 -: Януари 25, 2019, 18:08:20 »
Quote (selected)
Моята/нашата реакция не е на Уикипедията въобще
Няма да подмина тази лъжа!
Твоята и на други реакция е именно за Уикипедия като цяло, като замисъл – това беше ясно декларирано и лесно се вижда по предшестващите постове. Няма никакво позоваване на езикови или тематични раздели. Нарочихте Уикипедията за сороска шашкъния, обиждайки милионите ѝ автори по света, които, за разлика от вас, влагат знания и труд в служба на човечеството. Срам и позор!

И трябваше да напиша цял чаршаф, преди да проумееш поне отчасти, че твърде оскъдната ти представа за това как функционира Уикипедия и какъв е обхватът и обемът ѝ не ти дават право да ѝ даваш квалификации. Ти и сега не си наясно с това, но показателно е, че почна да извърташ: „ама аз само за българската и само за историята …“. Късно е.

И преди да ме поучаваш с червени букви, понеже си бил няколко години по-възрастен или щото „много си бил чел“, да беше се сетил, че четенето би трябвало да те научи поне на граматиката на българския. Това става в началните класове на училището. А от всичките ти постове тук няма и едно изречение с правилна пунктуация. Как е възможно това и не е ли гавра с езика и неуважение към останалите!

П.П. Минимус ИИ, дете ощетено, престани да се излагаш.

Чок觧

  • Гост
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #91 -: Януари 25, 2019, 19:47:52 »
Възможноста всеки да пише или редактира дадена статия ме кара да подлагам на съмнение написаното в Уикипедия . Имам лошия навик веднъж като хвана някого или нещо нередно , повече да не му се доверявам или поне да проверявам и други източници . Така съм правил най-вече със статиите на руски и така забелязах , че неща веднъж написани по един начин , на други места са по друг и след това редактирани . Колегите ти казаха , че в определени случаи се доверяват и ползват Уикипедията . Аз също я ползвам , но доста често търся и други източници , за да сверя верноста на написаното . И по-често ползвам Википедията , пред Уикипедията .
 Не зная защо толкова болезнено приемаш различните мнения от твоето за Уикипедията , за да наричаш хора , които не познаваш лъжци - аз не бих си позволил такъв език .
 Каза ти се също , че на различните езици информацията за дадено събитие е различна , понякога непълна , понякога прекалено подробна . Това е , защото (предполагам) на различните езици е написано от различни хора и редактирано от различни хора . Не можеш да вземеш статия на английски и като я преведеш сам или с Гугъл преводач да получиш статията на български в Уикипедията . Често пъти пише "Тази статия е мъниче" на български , докато на друг език се оказва доста обширна , така ли е ? Да , но трябва да го знаеш този език , а с Гугъл преводача често пъти излиза буламач .
Радвам се все пак , че се завърна във форума , па макар и да ми кажеш , че лъжа ! Ако ти е неприятно това , което пиша , можеш да ме блокираш , ама не си струва заради двама-трима като мен , да напускаш форума ! Лека вечер !

Quote (selected)
И преди да ме поучаваш с червени букви, понеже си бил няколко години по-възрастен или щото „много си бил чел“, да беше се сетил, че четенето би трябвало да те научи поне на граматиката на българския. Това става в началните класове на училището. А от всичките ти постове тук няма и едно изречение с правилна пунктуация. Как е възможно това и не е ли гавра с езика и неуважение към останалите!
Граматиката на българския съм я учил преди 60 години . Не ми е работа да следя всички промени . Не съм и машинописка , за да знам правилата за поставяне на точки и запетаи след или пред думата . Така пиша в интернет 20 години - ти си втория , който ми прави забележка за шпациите . Първият беше доцент Елена Паскалева , лека ѝ пръст , завеждаща секция Компютърна лингвистика в БАН - ти да не си ѝ заместник ?
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 20:11:42 от Чок觧 »

Чок觧

  • Гост
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #92 -: Януари 25, 2019, 20:03:20 »
Банши :
Quote (selected)
Някои колеги може да не са наясно с концепцията на Уикипедия, но вместо да им се ядосваш, можеш да ги накараш сами да се уверят – например Чоки да влезе в Уикипедия и да допълни или коригира статията за Георги Димитров. Може модераторът, който му се падне, да одобри промените му. А може и да не ги одобри.  :bigok:
А след него да влезе друг и да пише върху него. Общо взето, в по-оживените статии там надделяват по-упоритите.

Нямам намерение да се състезавам по упоритост с никого . Аз съм си изградил мнение за много неща , повечето от които съм изживял .
 


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #93 -: Януари 25, 2019, 20:03:54 »
Quote (selected)
Каза ти се също , че на различните езици информацията за дадено събитие е различна , понякога непълна , понякога прекалено подробна . Това е , защото (предполагам) на различните езици е написано от различни хора и редактирано от различни хора .

Не е само това причината, особено когато става дума за историята. Тогава всеки влага своята интерпретация за събитията, кеф ти от национална гледна точка, кеф ти от текуща конюнктура - в Европа, дето всички граничат със себе си това е повече от предизвикателство. И това не се отнася само за уикито, а и за учебниците по които се учи - основно тези по история и по литература. Романи мога да напиша по този повод, по простата причина , че имам пубер вкъщи. Аз си знам за какво точно става дума и как се опитвам да ограмотявам хлапето за да не става жертва на манипулации.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #94 -: Януари 25, 2019, 20:17:15 »
аменеменема, защо преживяваш други, отличаващи се от твоето, мнения, така трагично? Правиш впечатление на разумен човек и ти е ясно, че всичко, абсолютно всичко може, е и даже без изключения, манипулира!

Хеле пък такава една масова платформа за писане. И то къде? Е, ами в основната съкровищница да се рови (барабар с сурат-тефтеря и другите там... медии) от баш мошениците! Ловят балъци, пробутват се лъжи като Хималайте големи, има и свестни неща - но един вид за да свети лампата на Молците в нощта - тълкува се какво ли не и за кого ли не, личните данни висят на въжето за пране на световният двор... и пр. пикантерии. А ние, започваме да се върдаляме по земята в смешен спор, че всичко вътре било низпуснато от устните на самият Бог Саавот персонално...

- Хайде бе, я се засмей и отпусни жилите. Удари един гълток за мое, а аз ще ударя един, за твое здраве!
 :t0328:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #95 -: Януари 25, 2019, 20:19:31 »
Айс,  :way_to_go-1308:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #96 -: Януари 25, 2019, 20:34:30 »
Драги до-днес-съфорумци,
Безкрайно, неописуемо изумен съм от реакцията ви към Уикипедия – едно от не толкова многото наистина положителни неща, които съществуват в заобикалящата ни технологична среда.

Сега разбирам, че не съм за тук и ви отървам от присъствието си. Продължавайте да се забавлявате.
Не се обиждай толкова бързо. Ще се раздвам да останеш.
И аз редовно ползвам Уикито, и се радвам, че го има. Но с едно голямо изключение - статиите за история и политика.
Хубава идея, но постепенно завладявана и покварявана от тези, които покваряват всичко в нашия свят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #97 -: Януари 25, 2019, 20:40:04 »
Quote (selected)
защо толкова болезнено приемаш различните мнения от твоето за Уикипедията , за да наричаш хора , които не познаваш лъжци
Откажи се да обясняваш онова, което правя, с това, че имало различни от моето мнения – това само по себе си е извъртане и опит за манипулация от твоя страна. Различните мнения приемам. Не приемам лъжи и манипулации. Правиш ли разлика?

В случая не наричам „хора“ и не ги наричам „лъжци“, а посочих конкретна лъжа. Да напишеш нещо, което не е истина, и да го направиш не поради заблуда, а преднамерено – това наричам лъжа. Това е положението.

Всичко останало, което си написал, е поредното усукване – неща, които нямат отношение към това, срещу което остро реагирах – а то е лишеното от основание, лъжливо и затова недостойно охулване на Уикипедия. На Уикипедия като цяло, на самия замисъл за нея! Това жалко охулване не може да бъде отречено или замазано с приказки за несъществени подробности.

Изразявам се съвсем ясно и не минава номерът да се правиш, че не разбираш какво казвам.

И да, няма да се завръщам във форума (не че е твоя работа), не си играя на брексит. Но тъй като теб не те удържа да увърташ, да се правиш на неразбрал какво казвам и пр. – реагирам в този случай.

Quote (selected)
Граматиката на българския съм я учил преди 60 години . Не ми е работа да следя всички промени .
Промени?! За пореден път се правиш на три и половина. Явно ти е навик, но няма да мине!
Това, което ти нарочно бъркаш, за да се гавриш с езика ни, не се е променяло през всичкото това време, и никога правописът не е изглеждал така, както ти преднамерено го изкривяваш. Такъв „правопис“ като твоя няма и никой поне от европейските езици. А и правописът на българския е всеки ден, постоянно пред очите ти. Нагло е да твърдиш, че го бъркаш неволно, това съвсем очевидно е невъзможно.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 20:43:22 от аменеменема »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #98 -: Януари 25, 2019, 20:41:53 »
Quote (selected)
Нямам намерение да се състезавам по упоритост с никого . Аз съм си изградил мнение за много неща , повечето от които съм изживял .
Ами, ако не ти се занимава да ги споделиш в Уикипедията, причината трябва да е в теб, а не в нея, нали?
Забравих да добавя, че като пишеш там, трябва да посочваш с линк източника на знанията си - някоя публикация другаде в Интернет. А тя трябва да съществува или ти да си я написал , преди да пишеш в Уикипедия. Така че явно и други сънародници ги мързи, не само тебе, да не посмислиш, че те критикувам нещо.  :D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #99 -: Януари 25, 2019, 20:46:54 »
Quote (selected)
Нямам намерение да се състезавам по упоритост с никого . Аз съм си изградил мнение за много неща , повечето от които съм изживял .

Забравих да добавя, че като пишеш там, трябва да посочваш с линк източника на знанията си - някоя публикация другаде в Интернет. А тя трябва да съществува или ти да си я написал , преди да пишеш в Уикипедия. Така че явно и други сънародници ги мързи, не само тебе, да не посмислиш, че те критикувам нещо.  :D

УжасТТТТТТТТ!
Мултиплициране на простотията.
Да се позовеш на своя публикация- Уникално, принос в развитието на цивилизацията.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #100 -: Януари 25, 2019, 20:50:06 »
Доста неадекватна реакция, Буратино. Ако си написал нещо, което си заслужава, и което модераторите там биха приели за достоверно, защо да не го сложиш и в Уикипедията, за да го видят повече хора? 

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #101 -: Януари 25, 2019, 20:55:36 »
Откак умрЕ старата ромка е така.
Май беше редно някой друг те цитира/оцени.
Така всеки написал 2 последователни букви може да претендира за "принос" и да настоява за "оценка".
Общо взето не се сърдете, ама в не техническата си част Укито е пълна боза.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 20:59:36 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #102 -: Януари 25, 2019, 20:55:47 »
Вече си представям едно ново Уики, в което проф. Вучков пише статии по 200-300 теми, и във всяка статия се самоцитира с по десетина свои клипа  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #103 -: Януари 25, 2019, 20:57:06 »
Що ново?  :D
То си работи по този начин, но явно за добро, не е толкова лесно, че да става както Буратино си го представя чак. :))
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 21:14:26 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #104 -: Януари 25, 2019, 21:01:39 »
Quote (selected)
Не приемам лъжи и манипулации. Правиш ли разлика?
Да, Чоки я прави!  Познавам го форумно от повече от 15 години и да ти кажа, никога няма да ми хрумне да се карам сериозно с него -няма за какво. Аз ненавиждам лъжите и манипулациите и винаги съм правила, каквото съм могла да ги огранича или елиминирам. Харесвам ти мненията по много въпроси, но не мога да бъда крайна във възприятията си...наречи го слабост, но все пак...хората тук са хора, макар и на различно от твоето мнение по някои от разклоненията на личното усещане за света. Аз нямам проблеми с различията, ти ще си прецениш за себе си.

п. п. Аз не съм от форумците, показващи се наяве и в кръчмарска среда! Държа на този си коментар, както и но това, че никога не лъжа. Кой както иска да го възприема

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #105 -: Януари 25, 2019, 21:18:03 »
Асол и всички останали,

Моля обърнете внимание: не става дума за това, че има различни от моето мнения.
Става дума за явно и преднамерено, злонамерено изкривяване на нещо, което е пред очите на всички ни.
Проследете историята на спора, много ясно се вижда за какво говоря и срещу какво роптая.
В този форум разни хора приказват небивалици, за които в „оня“ ще ги попилеят от присмех свои и чужди, и справедливо.

Колкото до това, което преди малко нарекох лъжа – ами посочил съм го (и не е едно). Преднамерено подменяне на факти за мен е лъжа. Вие го наречете другояче, ако можете.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #106 -: Януари 25, 2019, 21:34:20 »
Обърнах внимание и смятам, че не сте се доразбрали с Чоки. Наистина, така смятам и смея да ви заявя и на двамата, че ще ви бъде много трудно да сте по-мнителни от мен...направо е невъзможно :nuts:

Не мисля, обаче, че моментът е подходящ да се доизяснявате...по-добре е да узрее съвсем и съм убедена, че твърде скоро ще влезете в хармония
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 21:37:06 от Асол »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #107 -: Януари 25, 2019, 23:01:13 »
Нямам намерение да обиждам никого, не разбирам реакциите на обидените, не наричам никого лъжец, само дискутирам и питам.

На истинските енциклопедии пише имената и титлите на авторите на статиите, имена известни, и съветската, и британската, и Ларус, кои са писачите в уикипедия, кои ги знае, но не за това говоря, а за цензурата в уикипедия, никой от вас не знае кои са истинските цензори на укипедия...

Казвам също че съдържанието ѝ е силно политизирано, не само като съдържание, липсва политически неудобната за неолиберализма и глобализма информация, бива изтривана, с уж прозрачни и демократични дискусии.

За това, изводът ми е че е глобалистки проект, на провалилият се "Нов световен ред". Ами вижте какви глупости пише уикипедия за проекта "Нов световен ред"!
Вие си ги избрахте!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #108 -: Януари 28, 2019, 17:35:07 »
Quote (selected)
Нямам намерение да се състезавам по упоритост с никого . Аз съм си изградил мнение за много неща , повечето от които съм изживял .
Ами, ако не ти се занимава да ги споделиш в Уикипедията, причината трябва да е в теб, а не в нея, нали?
Забравих да добавя, че като пишеш там, трябва да посочваш с линк източника на знанията си - някоя публикация другаде в Интернет. А тя трябва да съществува или ти да си я написал , преди да пишеш в Уикипедия. Така че явно и други сънародници ги мързи, не само тебе, да не посмислиш, че те критикувам нещо.  :D
Добре де, ами ако моите знания са от първоизточника, не са публикувани другаде в интернет, те не съществуват ли тогава? Ако събитието не е било интернет-медийно отразено, то не се е случило? О, то може да се провери на място или в институцията, която го е организирала и провела, но не е било качено в мрежата. Край, това събитие е невидимо и нечувано, дотук с информацията. Мога, разбира се, да си спретна настрана блогче, в което да описвам тези събития, после да се позовавам на себе си, но от това достоверността не се качва и на един микрон.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #109 -: Януари 28, 2019, 17:43:12 »
Quote (selected)
Добре де, ами ако моите знания са от първоизточника, не са публикувани другаде в интернет, те не съществуват ли тогава? Ако събитието не е било интернет-медийно отразено, то не се е случило? О, то може да се провери на място или в институцията, която го е организирала и провела, но не е било качено в мрежата. Край, това събитие е невидимо и нечувано, дотук с информацията. Мога, разбира се, да си спретна настрана блогче, в което да описвам тези събития, после да се позовавам на себе си, но от това достоверността не се качва и на един микрон.

Ами намираш източника, ако е хартиен, преписваш го, снимаш или превеждаш, или преразказваш, качваш го някъде в нета и даваш връзка към него. Накрая дори не се и похвалваш по никакъв начин за труда си, защото уикито е анонимно творчество, за полза на всички. Няма самохвалковски елемент, както си представя наш Буратино. :)

Давам пример: Ангел_Каралийчев /
Някой доброволец си е играл да качва в "Моята библиотека", после същият или друг, няма значение, го качва и в Уикито и така прави нещо.
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 19:31:42 от Banshee »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #110 -: Януари 28, 2019, 17:54:35 »
Quote (selected)
Добре де, ами ако моите знания са от първоизточника, не са публикувани другаде в интернет, те не съществуват ли тогава? Ако събитието не е било интернет-медийно отразено, то не се е случило? О, то може да се провери на място или в институцията, която го е организирала и провела, но не е било качено в мрежата. Край, това събитие е невидимо и нечувано, дотук с информацията. Мога, разбира се, да си спретна настрана блогче, в което да описвам тези събития, после да се позовавам на себе си, но от това достоверността не се качва и на един микрон.

Ами намираш източника, ако е хартиен, преписваш го, снимаш или превеждаш, или преразказваш, качваш го някъде в нета и даваш връзка към него. Накрая дори не се и похвалваш по никакъв начин за труда си, защото уикито е анонимно творчество, за полза на всички. Няма самохвалковски елемент, както си представя наш Буратино. :)
Те това ми е и на мен мисълта. Аз създавам новина, след това я закрепям в Уикито, после всички се позовават на същто Уики.
В Пловдив има известен "журналист" - бившият парламентарист Христо Марков. Та той е пуснал в обръщение идеята, че през петдесетте години в Пловдив е имало тютюнева стачка. И всички, ама всички последващи "изследователи" пишат ли пишат за тази тютюнева стачка. Малък проблем - досега не е намерен човек в тютюневата промишленост, който да си я спомня! Обаче в митологията тя вече е непоклатима! Край, после се цитират един друг, развиват се теории и прочие, даже имена се появяват - на тези, които вече не могат да я оспорят поради преселването си в по-добрия свят по възраст. Така че имаме ново историческо събитие, което не се е случвало, но е фантастично отразено в мрежата. Няма отърване от него! Ще се мине още някоя и друга година, ще се юрне някой и ще го вкара и в Уикипедията, ако още не е там, не съм проверявала напоследък. После ще се намерят и "активни борци" против комунизма ли, тютюна ли, не знам вече, ще се позоват на изписаното, пък върви обяснявай какво всъщност е станало и защо.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #111 -: Януари 28, 2019, 18:02:54 »
Ами да. Точно така е. Но не пречи човек да качва истински неща, даже май няма друг начин да се бият неистинските.

Чок觧

  • Гост
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #112 -: Януари 28, 2019, 18:10:40 »
Банши , намери ми в Уикипедията статията за" Голодомора в САЩ"  32 г , имало ли е , нямало ли е , защо е имало статия пък е изтрита . Не съм търсил , но дали има за геноцида над индианците ? Кой е измислил пръв парната машина или електрическата лампа ? Какво пише в статията за Руско-Турската война на български и какво - на турски ? Ако тръгна да се ровя и сравнявам , ще открия хиляди разминавания и "липси" , не защото не са написани , а защото са изтрити .
Защо да пиша нещо , за което има доказателства , и документи , когато  някой уполномощен за модератор урод , ще ги изтрие , колкото и пъти да ги напиша ?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #113 -: Януари 28, 2019, 19:03:03 »
Затова и фрагментирането на Интернет е неизбежно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #114 -: Януари 28, 2019, 19:09:13 »
Затова и фрагментирането на Интернет е неизбежно.

Мисля,че това целят.
Нета е възникнал като научна информационна система.
Сега е пропагандна и елитите губят контрол.
Ще дадат  и драго да фрагментират мрежата.
Сега практически не могат да я управляват независимо от постоянните опити за регулация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #115 -: Януари 28, 2019, 19:13:43 »
Защо да пиша нещо , за което има доказателства , и документи , когато  някой уполномощен за модератор урод , ще ги изтрие , колкото и пъти да ги напиша ?
правиш си сайт или блог, слагаш си нещата там. после отиваш да се цитираш в уикито. така нещата ти ще седят в нета, друг въпрос е, че никой няма да ги види. щото са на 532 страница в гугъла.

след това почваш да си рекламираш блога. примери от оттатък - хулиган, генек, има един навлек с нещо като икономикабг.блогбг

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #116 -: Януари 28, 2019, 19:21:16 »
Чоки, за Голодомора в САЩ не знам, но за този в Ирландия си го има. Защото съществуват хилядите източници за него. И те са не по-малко важни от уикито да са там, така че не е безсмислено. Примерно някой е качил някаква безсмислица и я е подкрепил с публикация в Блиц. А ти му вадиш подкрепени от по-сериозен източник противоположни факти, модераторите не всички са политизирани и ще предпочетат твоите.

Все пак концепцията на Уикипедия е да е образователна страница, а не пропагандна. И не става всичко с груба пропаганда.

Ако някой се е постарал да качи в нета разказа на Ангел Каралийчев "Гробът го вика" и той достигне до някоя млада душа, като до нас някога, може да събуди повече интерес и желание да разбере истината за 1923 година, от 100 пропагандни файла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #117 -: Януари 28, 2019, 19:23:25 »
Затова и фрагментирането на Интернет е неизбежно.
Намекват и за персонифицирането на информацията, което напълно ще го раздроби.
Quote (selected)
Персонифицирана журналистика. В най-близко бъдеще всяка компютърно генерирана статия ще има само един читател, защото компютърът ще знае всичко за всеки потребител - какви са неговите интереси, знания, квалификация, възраст, работно място, местоживеене, религия и др. Роботите ще дадат възможност за всеобща персонализация на медийната информация, което ще трасира пътя към едно аз-ориентирано общество, по думите на Мануел Кастелс.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=494.msg15646#msg15646
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #118 -: Януари 28, 2019, 21:01:13 »
Чоки, за Голодомора в САЩ не знам, но за този в Ирландия си го има. Защото съществуват хилядите източници за него. И те са не по-малко важни от уикито да са там, така че не е безсмислено. Примерно някой е качил някаква безсмислица и я е подкрепил с публикация в Блиц. А ти му вадиш подкрепени от по-сериозен източник противоположни факти, модераторите не всички са политизирани и ще предпочетат твоите.

Все пак концепцията на Уикипедия е да е образователна страница, а не пропагандна. И не става всичко с груба пропаганда.
А как модераторът ще има капацитет да оцени сериозността на източника? Там е заровено кучето!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За новия отвратителен интерфейс на Скайп!
« Отговор #119 -: Януари 28, 2019, 21:08:29 »
Quote (selected)
А как модераторът ще има капацитет да оцени сериозността на източника? Там е заровено кучето!

Винаги там е заровено кучето.
Който плаща поръчва модератора.
А доброволните модератори ( те не са доброволци в старчески дом) се случва да са доста комплексирани хора жадуващи за власт.
Mr. Blonde   и Mr. Blue по правилото за тук присъстващи ги изключваме.
ЕС е вреден за вашето здраве!