Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:25:27

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044809 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3000 -: Ноември 24, 2020, 21:20:54 »
Вижте и това:

https://pogled.info/svetoven/shte-uspee-li-tehnokratskiyat-zagovor.123095

Ето оригинала и на тази статия: https://www.strategic-culture.org/news/2020/11/23/will-the-technocratic-coup-succeed/

Пускам ги нарочно, защото преводът в pogled.info е повече от ужасен (imnsho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3001 -: Ноември 24, 2020, 21:55:57 »
Чета сега https://www.weforum.org/, въпреки двойственото говорене, не крият какво искат, стария Нов Световен ред, в по-откровено агресивен вариант.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3002 -: Ноември 24, 2020, 22:13:32 »
Вижте и това:

https://pogled.info/svetoven/shte-uspee-li-tehnokratskiyat-zagovor.123095

Ето оригинала и на тази статия: https://www.strategic-culture.org/news/2020/11/23/will-the-technocratic-coup-succeed/

Пускам ги нарочно, защото преводът в pogled.info е повече от ужасен (imnsho).

На мен ми прилича на заглавичкване на матьряла.
 
Рестарт? Ми след война репарациите са в продукти! Толкова от тва, толкова от онова ...... Сигур има защо  :smokin:
 
Другия момент дето не ми е ясен е кво става с ипотеките при рестарта?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3003 -: Ноември 24, 2020, 22:48:37 »
Незнам. Мен Хърсев ми харесва повече. Откровението, че след корпорации-зомбита, банки-зомбита се обзаведохме и с държави-зомбита  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3004 -: Ноември 25, 2020, 00:31:49 »
Преди време тук водехме спорове за Палеолози и Кантакузини, които се трепали кой да е император на жалките останки на някога велика империя. Е, ето ги новите Палеолози и Кантакузини в САЩ - нанасящи си взаимно отровни удари. Лошото е, че запалват целия свят, докато гръцките им аналози запалиха само (предимно) Балканите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
https://www.manager.bg/biznes/qantas-shche-iziskva-covid-vaksinirane-za-vsichki-ptnici-na-mezhdunarodnite-y-poleti

Почна се!
След като надробихме популацията на 30 пола сега ще прокарат първо и второ качество биологични единици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3006 -: Ноември 25, 2020, 07:53:05 »
Минахме Беларус на скорост.
Пред нас е 130 милионна Япония  :smokin:
Тва по открити заразени де. По умрели отдавна сме ги минали.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3007 -: Ноември 27, 2020, 19:21:36 »
Абе за любителите статистици - не е ли интересно на какво се дължи разликата - по смъртност от Короната сме първи в света, а по заболеваемост - 12-и в Европа?
Не мога да запитам баш статистика - Фламанд/Манеркоффф/ и т.н., но дали Колинчовците няма да се фффключат?
 :m1728:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3008 -: Ноември 27, 2020, 19:28:54 »
Абе за любителите статистици - не е ли интересно на какво се дължи разликата - по смъртност от Короната сме първи в света, а по заболеваемост - 12-и в Европа?
Не мога да запитам баш статистика - Фламанд/Манеркоффф/ и т.н., но дали Колинчовците няма да се фффключат?
 :m1728:

Като по-прост може ли да предположа че не се тестват достатъчно, а умрелите не може да се скрият?
То май си е аритметика, но трябва все пак да се учи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3009 -: Ноември 27, 2020, 19:38:23 »
Май наистина не се се тестват.
От една старана плащаш от джоба си, после ти слагат стигмата и не може даже да получиш помощ от 112 - за такива няма свободни линейки.
Почнахме да обръщаме тактиката, преди търсеха и даже плащаха да пишат всеки смъртен случай като ковид, сега се усетиха че прекаляват и предпочитат болноте да не стигат живи до лечебниците.
Печалбата е двуяка-няма разходи, а трябва да намаляваме смъртността че вече ни сочат с пръст.
И най-важното - матриала виновен не потърсил навреме лекарска помощ, той ако се беше обадил!
Лично ТОЙ щеше да префърка я с джипката я с фалкона да го спасява.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3010 -: Ноември 27, 2020, 19:41:05 »
Ами, не може да се скрие!
Още от соца е вица за оня, дето щял да умира от диария, но помолил доктора да пише, че ще е от сифилис/тогава за спин не бяхме чувАли/.
Щот щял преТ роднините да не изглежда като дрисльо, ми като ебач.
Днес тва не става така. Става с пари.
ТолкоС!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3011 -: Ноември 27, 2020, 19:44:42 »
Ами, не може да се скрие!
Още от соца е вица за оня, дето щял да умира от диария, но помолил доктора да пише, че ще е от сифилис/тогава за спин не бяхме чувАли/.
Щот щял преТ роднините да не изглежда като дрисльо, ми като ебач.
Днес тва не става така. Става с пари.
ТолкоС!

Бях го забравил.
 :way_to_go-1308:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3012 -: Ноември 27, 2020, 20:36:41 »
Абе за любителите статистици - не е ли интересно на какво се дължи разликата - по смъртност от Короната сме първи в света, а по заболеваемост - 12-и в Европа?
Не мога да запитам баш статистика - Фламанд/Манеркоффф/ и т.н., но дали Колинчовците няма да се фффключат?
 :m1728:
Едва ли. Вихрят дискусия на тема "здравна система".

Общо взето тезата е "дан са счупи".
Начи по аналогия с пералня или съдомиялна, като почне трака, не пере и постоянно е в преразход требе се мажи с туткал, връзва с тел .....
Аз бих направил друго - на боклука и си вземам нова.
 
При тва нема кво да се търси. В България по комунистическо си имаше добре работеща система.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3013 -: Ноември 27, 2020, 20:56:19 »
Абе за любителите статистици - не е ли интересно на какво се дължи разликата - по смъртност от Короната сме първи в света, а по заболеваемост - 12-и в Европа?
Не мога да запитам баш статистика - Фламанд/Манеркоффф/ и т.н., но дали Колинчовците няма да се фффключат?
 :m1728:

Като по-прост може ли да предположа че не се тестват достатъчно, а умрелите не може да се скрият?
То май си е аритметика, но трябва все пак да се учи.

Според мен на практика от няколко седмици се тестват основно хора със симптоми. И то сериозни симптоми. Тоест заболели средно, а и тежко.
До това доведе, уникалната простотия болните да си плащат тестове, да се карантинират без никакви задължение към тях, кошмарното здравеопазване ......
Което при една проста сметка показва че от две седмици имаме 1800-2000 случая на "среден" и нагоре коронавирус.
Да приемем че на ден умират 150 болни. Нека две трети от тях са в болница, което е завишено. Това са 100 "легла". Имаме и около 200 случая нарастване на приетите дневно, значи сумарно 300. Колко оздравяват и се изписват няма информация. Да оценим, до вчера даваха няколко стотин оздравели на ден. Но това са случаите на свалена карантина, след отрицателен тест, не езписаните. Изписаните едва ли за повече от 10-20% от съобщените. Ерго грубо едва ли са повече от 200-300. Тоест сумарно в болница се приемат около 500 души на ден. А от болнично лечение се нуждаят примерно поне трикратно повече!
 
Това може да се обоснове и по друг начин.Ако има интерес или съмнения ще го направя. Но извидите са същите

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3014 -: Ноември 27, 2020, 22:13:58 »
колко са в болница си пише по справките. четете ги тези документи, де!
Quote (selected)
27 Ноември 2020
С потвърден COVID-19 в лечебни заведения за болнична помощ са настанени 6655 пациенти. 430 от тях се намират в интензивни отделения или клиники.
Починалите лица, при които е бил констатиран новият коронавирус, са 3529. През последното денонощие са регистрирани нови 162 случая.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/3568-novi-sluchaya-na-covid-19-sa-potvrdeni-u-nas-/

Quote (selected)
26 Ноември 2020
В лечебни заведения за болнична помощ се намират 6548 пациенти с доказана коронавирусна инфекция, от които 410 са настанени в интензивни отделения или клиники.
Починалите лица, при които е бил констатиран COVID-19, са 3367. Нови 141 случая са регистрирани през изминалите 24 часа.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/3712-sa-novodiagnosticiranite-s-koronavirusna-infe/

Quote (selected)
25 Ноември 2020
6365 пациенти с потвърдена коронавирусна инфекция са настанени в лечебни заведения за болнична помощ. От тях 392-ма се намират в интензивни структури.
3226 са починалите лица, при които е бил доказан новият коронавирус. Новите случаи, регистрирани през изминалото денонощие, са 157.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/4382-sa-novite-sluchai-na-covid-19-potvrdeni-u-nas/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3015 -: Ноември 27, 2020, 22:15:22 »
сигурно ги има и по-подредени данните някъде /примерно csv формат по дати/, ама не ми се търси.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3016 -: Ноември 27, 2020, 22:59:30 »
Може пък да съм го написал неясно  :m1731:
Данни за общия брой болни има.
Няма за новонастанените.
 
По горе съм се опитал да направя груба оценка. Не са повече от 500-600 на ден. А и това е силно завишено.
 
Същевременно нужда от болнична помощ имат вероятно 3-4 пъти по толкова.
 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3017 -: Ноември 28, 2020, 11:47:34 »
не виждам за какво са ти. там е същия батак, както и при умрелите 'от' корона. колко още мнения на лекари искаш, че над половината приети в болница всъщност не са за там?

от друга страна, ако не са в болница, просто няма кой да ги наблюдава в домашни условия - по телефона не става. поредно доказателство за абдикацията на джипитата от задълженията им.

за мен достоверният показател е броят заети интензивни. а той се увеличава.

иначе съм напълно съгласен с теб, че един куп народ не получава болничната помощ, от която се нуждае. ама това е, щото въпросният куп няма корона. примерно това да ти работят дискотеките, а операционните да са затворени ми изглежда във висша степен тъпо.

и това не е само в боколандия - и тук е така. малката от ранната пролет я боли лявото коляно. имаше час за април за неква детска клиника. отложиха го, ама без да дадат нов, сиреч отиде терминът на майната си. лятото не можеше. сега има час за вторник. както и да го гледаш, осем месеца за консултация /щото въобще не е задължително да влезе в болница, трябва си преглед, изследвания и так далее/ си е прекалено. и е заради корона психозата.

та така. страничен ефект от короната - осем месеца нурофен.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3018 -: Ноември 28, 2020, 12:42:55 »
и това не е само в боколандия - и тук е така. и е заради корона психозата.
страничен ефект от короната - осем месеца нурофен.

Онци, току-що в съседната одая на същата тема цитирах проф. Асен Балтов – шеф на „Пирогов”, който по време на ТВ интервю по БНТ1 сабале рече следното:

Quote (selected)
Поради осъзнаване на реалната опасност от Ковид-заразата,

напоследък броят на твърдите анти-ковидисти у нас е спаднал от 45% на под 20%.
Като съм сигурна, че е имал НАпредвид и мрънкящите срещу всичко, което се прави по тоя въпрос у нас.  :smile-1081:

А ТИ, къде намираш себе си сред тия проценти?!    :b0316:
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 12:48:03 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3019 -: Ноември 28, 2020, 12:51:52 »
Личният ми лекар е приет с ковид, докторът в съседния кабинет вчера е починал, до него също е на легло.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3020 -: Ноември 28, 2020, 13:20:18 »
джидже,

разговор с теб - когато посочиш на графиката на нси първата пролетна страшно тежка епидемична вълна, където много и яко щяха да мрат и за която без малко да не стигнат чувалите за трупове.

не вярвам, че можеш да си набиеш в главицата, ама умрял от ковид няма. няма, бе. има умрели с ковид. и няма аутопсии, които да потвърдят причината за смъртта, защото сзо така нареди. ти си мисли защо.

ей ти пример за умрял от ковид: "Починалият мъж на 36 г. в болница „Света Анна“ е с придружаващо заболяване тежка черепно-мозъчна травма."

и още нещо: не ми хвали който и да е началник при управлението бацево. щом си е плюл на честта и се е хванал да му седи баци на главата, значи не става. точка.

възможно е да има изключения, ама те трябва да са потвърдени с доказателства. за този няма. той се държи като плужек и се е оставил да има над себе си илитерат. толкоз.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3021 -: Ноември 28, 2020, 13:24:17 »
Личният ми лекар е приет с ковид, докторът в съседния кабинет вчера е починал, до него също е на легло.

моята лична в мамковината изкара ковида. и продължава да лекува. и какво? това показва, че имаш съвестен личен лекар. за съжаление обаче на липсата на човешки и професионални качества у джипитата се нагледахме, наслушахме и начетохме достатъчно. лекуването по телефона е един симптом на въпросната липса.

после болниците виновни, че не приемали, аптеките виновни, че не дават лекарства, изписани по телефона...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3022 -: Ноември 28, 2020, 13:53:35 »
Да, съвестни са ни болшинството лекари, винаги така съм мислил за тях, но нямаме материална база, всичко е една мизерия, няма условия персоналът да се предпазва. Горе няма човещина, 30 г. бяха заети, да богатеят и крадат, ние долу само оцеляваме.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3023 -: Ноември 28, 2020, 14:42:22 »
горе/то се характеризира преди всичко с духовната мизерия. ама те не може да са по-добри от началника си - той просто е неспособен да се огради с по-кадърни от него.

затова имаме шеф на блс, който проповядва човеконенавистни неща, точно както баци проповядва лозунги от концлагерите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3024 -: Ноември 28, 2020, 14:57:51 »
между другото, това 'изпълнителите са съвестни, кадърни, добри и компетентни, обаче горе са под всякаква критика' може съвсем спокойно да се обобщи за епохата, в която живеем.

някак най-гнусните, пропаднали, прости и некомпетентни същества изплуват отгоре като мръсна пяна. изключенията* са сигурно не повече от пръстите на ръцете. при толкова много общи неща в различни области не може да става дума за случайност, това си е закономерност.

нито един 'политик' от управляващите в европа не става, освен путин и може би орбан. в сзо същата история. в озхо - и там така. на японска инженерна мисъл и реакция при кризи се нагледахме покрай фукушима - причиниха в пъти по-големи поразии от чернобил. калинка до калинка нацвъкани.

в северна америка цари джендъризъм и 30-40-50+ пола плюс черен расизъм. австралия и нова зеландия са като разширение на британия - нали кралицата им е суверен, сиреч не са демокрации.

остана азия и южна америка. там цъфтят и връзват с помощта на щатите.


*те се познават основно по това, че всички се нахвърлят да ги мачкат.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3025 -: Ноември 28, 2020, 15:49:11 »
нито един 'политик' от управляващите в европа не става,

Което говори, че има заговор, те не са избрани, назначени са и са затворена каста, в която се влиза не с избори и демокрация.

А "мръсната пяна" изплува винаги, те са дегенерати, психопати и психотици, манията за преследване и манията за контрол ги кара да се борят да са навърха на властта и парите, това ги успокоява, до някъде. Става въпрос за патология.

Но така е било винаги, в човешката история.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3026 -: Ноември 28, 2020, 17:41:55 »
иначе съм напълно съгласен с теб, че един куп народ не получава болничната помощ, от която се нуждае. ама това е, щото въпросният куп няма корона.

Quote (selected)
Мъж обикаля 6 болници в рамките на 17 часа, които отказват да го приемат. Причината е, че няма коронавирус, съобщава бТВ. От няколко дни здравословното състояние на Данаил Данов се влошава рязко. В сряда търси лекарска помощ от общопрактикуващия си лекар. Той установява, че не е със симптоми на коронавирус, но има пневмония и течност в белите дробове. Издава му направление за хоспитализация.

Данов тръгва с роднини от Нови Искар да търси болница и следват 17 часа обиколка по болници.
https://19min.bg/news/8/142994.html?page=1

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Казусът възниква от формулировката на заповедта относно фитнес залите. Тя гласи: "Преустановяват се посещенията на фитнес центровете и залите за групови занимания към тях". Това на практика означава, че всяка зала, която не е към фитнес, може да работи, без да е ясно как това намалява риска при нея. От министерството на здравеопазването потвърждават това: "Дейността на центрове и зали за катерене и йога не е преустановена, освен ако не се провежда в зала за групови занимания към фитнес център", уточняват оттам. Те обаче не могат да работят в групови занимания с деца.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/zalite-za-sport-se-okazaha-poluzatvoreni

Дано няма някой фитнес в парка че може да го затворят, парка де. :bigok:
"В шеги и закачки минават дните ни!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3028 -: Ноември 29, 2020, 14:05:35 »
Абе за любителите статистици - не е ли интересно на какво се дължи разликата - по смъртност от Короната сме първи в света, а по заболеваемост - 12-и в Европа?
Не мога да запитам баш статистика - Фламанд/Манеркоффф/ и т.н., но дали Колинчовците няма да се фффключат?
 :m1728:
И двете неща изглежда от известно време вече не са достоверни - смъртност и заболеваемост, с уточнение - от ковид.
Смъртността от ковид е на база регистрирани заразени, тоест такива с положителни PCR тестове. Оценъчно (лично) от някоя и друга седмица заболелите са на порядък повече от официално регистрираните. Смъртността е в зависимост от развитието на епидемията, примерно в Белгия и Чехия имаше и по-високи нива на смъртност, но сега там намаляват а в България се увеличават. Впрочем по данните за обща смъртност изглежда и обявяваните умрели с ковид също са силно занижени напоследък. Вероятно не умишлено, а чисто обективно - за умрял с ковид се обявява само такъв, регистриран с ковид, тоест с положителен PCR. Общата бройка умрели обаче е явен индикатор, дето не може да се скрие. В Белорусия май го научиха по трудния начин.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3029 -: Ноември 29, 2020, 14:38:47 »
В "Кръчмата" пуснах за класациите и бройките...
 :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Дано няма някой фитнес в парка че може да го затворят, парка де. 

Quote (selected)
Не мерките, а ЛИЧНАТА ОТГОВОРНОСТ е тази, която трябва да ни води в ежедневието.
:lightbulb_idea-1364:
Но не помня вече КОЙ го е казал, щото един ли бяха, двама ли – цел легион ...  :giggle-3307:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3031 -: Ноември 29, 2020, 15:49:15 »
Ако може да се вярва на статистиката, това е положението:



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Постът на главен изпълнителен директор е много повече от управлението на една компания, става дума за начертаване на световната карта на общественото здравеопазване, за взимане на решения, които имат потенциала да променят съществено човешки животи“, изтъкваше той в края на 2019 г. в университета на своя роден град Солун, който му връчваше титлата почетен доктор.

https://e-vestnik.bg/33292/shefat-na-pfayzar-shte-chertae-svetovnata-karta-na-obshtestvenoto-zdraveopazvane/
СЗО вече е история, ей такива хубавци ще определят световната политика по здравеопазване или здравеотказване на отделни хора, на цели народи и континенти.

Quote (selected)
В личен план новината за добрите предварителни резултати за ефективността на ваксината срещу Ковид вече му донесе много във финансово отношение. Той на практика продаде за 5,6 милиона долара акции на американската лаборатория в деня на обявяване на новината, когато стойността на акцията скочи с над 7 процента.
Но говорител посочи, че тази трансакция е била предвидена отдавна, давайки да се разбере, че става дума за случайно съвпадение.

Само за това ако беше някакъв небогоизбран щяха да го смачкат, да го съдят докато му вземат всичко.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Има разлика между бързо и прекалено бързо“, каза директорът на Института за глобално здраве към Йейлския университет Саад Омер. Два месеца ще са достатъчни за разкриване на „огромното мнозинство“ от нежеланите въздействия.
Обикновено ФДА изисква шест месеца наблюдение. Ако обаче не се случи нищо сериозно за два месеца, е малко вероятно следващите четири месеца да разкрият нещо друго. Спешността на здравната ситуация променя баланса между рискове и ползи.
https://e-vestnik.bg/33290/kovid-19-shte-imat-li-nezhelani-vazdeystvia-vaksinite-pravitelstvata-se-opitvat-da-uspokoyat-grazhdanite/

Умело жонглиране с полуистини, два месеца за стандартно разработена ваксина.
Тук имаме нещо съвсем различно на ниво РНК.
За оценка на метода трябват години, не седмици.


Quote (selected)
Обърнете внимание! През първите седем дни никой не се е задушил и никой не се нуждае от болница. Трудно и сложно за лечение е продължението след седмия ден. Белият дроб е различно засегнат при този втори тласък на болестта.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/nyakolko-sveta-za-khorata-koito-oshche-ne-sa-boleduvali-ot-covid-19

От Ковид никой не е умрял, явно и никой няма да умре или броят ще е сравним с починалите от кихане.
От това което са му добавили ще умрат много хора, ако им се размине ще ги ваксинираме  с новата ваксина на ....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3034 -: Ноември 29, 2020, 17:51:44 »
Цитат на: Engels
Ако може да се вярва на статистиката, това е положението:
https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pages/covid/D_W1-46_2019_2020_bul.png
https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pages/covid/D_W1-46_2015_2020_W46_bul.png

А Жижи ще покаже на тези графики пролетния пик на смъртността от първата вълна.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3035 -: Ноември 29, 2020, 18:13:38 »
Quote (selected)
Помощите за локдауна може да останат и за след Нова година
Социалният министър Деница Сачева обаче уверява, че правителството не е закъсняло с мерките
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pomoshtite-za-lokdauna-mozhe-da-ostanat-i-za-sled-nova-godina
Бъч, повярвай ми не ѝ завиждам! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щастлива грешка дала шанс на оксфордската ваксина
« Отговор #3036 -: Ноември 29, 2020, 19:29:06 »
Quote (selected)
"Използвахме половин доза по щастлива случайност", призна пред агенция Ройтерс Рене Пангалос, който отговаря за разработката в AstraZeneca. Станала съвсем банална грешка - хората получили друга доза, а не планираната. И то по вина на производителя, който доставил именно такива дози. Но пък именно в резултат на тази грешка става възможно откритието, че схемата "половин доза плюс цяла доза" е не само по-ефективна, но и по-щадяща. Грешката впрочем била установена едва след като било обърнато внимание, че доброволците от първата група по-рядко се оплакват от странични явления като сънливост, главоболие и болки на инжектираното място.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/shtastliva-greshka-dala-shans-na-oksfordskata-vaksina

Тия сладури даже в лабораторни условия не могат се оправи ние им плащаме за серийно производство, ами ако почнат да бълват 1/3  или 7/8 ваксини? :bigok:
Не е щастие, нещастие е и то голямо.
Без никакви торпеда с усмивка и знаменца във всички цветове на дъгата успяхме да зачеркнем две хилядолетия превъзходство на Европейския кораб над останалите.
Сега като го боядисаме в зелено съвсем ще го утилизираме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3037 -: Ноември 29, 2020, 19:44:26 »
те да вземат да пробват 0.0001% + 0.01% - нали така работи хомеопатията. може даже и ефект да има :bigok:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3038 -: Ноември 29, 2020, 19:45:23 »
Мъжкият полов хормон помага на вируса да атакува клетките.
Затова мъжете са по-уязвими от жените, а мачовците с много тестостерон още повече.
А плешивите са вътре с двата крака.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3039 -: Ноември 29, 2020, 19:55:46 »
Теории всякакви, какво стана с теорията, че БЦЖ ваксината ни пазела от корона вируса?

Объркване на стадото!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пиша това като предупреждение към света
« Отговор #3040 -: Ноември 29, 2020, 21:06:57 »
Quote (selected)
Така че дори да съм имал понякога научни спорове с българското правителство - по въпросите на мира и красотата нямаме различия. Мисля, че аз и правителството сме еднакво безопасни във военно отношение - въпреки разликите в бюджетните ни разходи - моите и на правителството.
И затова пак ще кажа - българските власти се справят с короната много по-добре от нещастниците в Хирошима и Нагасаки.
https://www.segabg.com/hot/category-then/pisha-tova-kato-preduprezhdenie-kum-sveta
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3041 -: Ноември 29, 2020, 21:46:35 »
Цитат на: Engels
Мъжкият полов хормон помага на вируса да атакува клетките.
Затова мъжете са по-уязвими от жените, а мачовците с много тестостерон още повече.
А плешивите са вътре с двата крака.  :cool-1084:

Ти да'н'си плешив ? Ще те разочаровам - просто жените имат по-съвършена система за съсирване и противосъсирване от мъжете, което ги пази от микротромбозата на ковида.
И плешивостта НЕ Е белег за повече тестостерон, а за по-висока чувствителност на космените фоликули към него  :smokin:
П.П. Обаче ако си плешив и имаш някаква титла или униформа, ще се котираш по-добре при Жижи  :nuts:  :bigok:
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 21:49:34 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3042 -: Ноември 29, 2020, 22:13:07 »
Quote (selected)
Помощите за локдауна може да останат и за след Нова година
Социалният министър Деница Сачева обаче уверява, че правителството не е закъсняло с мерките
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pomoshtite-za-lokdauna-mozhe-da-ostanat-i-za-sled-nova-godina
Бъч, повярвай ми не ѝ завиждам! :t0328:
Вярвам ти, макар е без значение.
Какво да ѝ завиждаш на нещастница която взема заплата да служи на хората, но служи на мутра. Дори ако ѝ споменете, че трябва да служи на хората, върло ще се обиди. Последната ако не е на държавно ще умре от глад.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3043 -: Ноември 29, 2020, 23:15:03 »
Цитат на: Engels
Мъжкият полов хормон помага на вируса да атакува клетките.
Затова мъжете са по-уязвими от жените, а мачовците с много тестостерон още повече.
А плешивите са вътре с двата крака.  :cool-1084:

Ти да'н'си плешив ? Ще те разочаровам - просто жените имат по-съвършена система за съсирване и противосъсирване от мъжете, което ги пази от микротромбозата на ковида.
И плешивостта НЕ Е белег за повече тестостерон, а за по-висока чувствителност на космените фоликули към него  :smokin:
П.П. Обаче ако си плешив и имаш някаква титла или униформа, ще се котираш по-добре при Жижи  :nuts:  :bigok:
Още през лятото стигнаха до този извод:
Quote (selected)
Според първото изследване 71% от 41 пациенти, прегледани в болници в Испания, били с оредяла коса. Второто проучване обхванало болници в Мадрид, но данните от него са сходни - 79% от 122-ма мъже с Ковид-19 били плешиви.
Учените твърдят, че андрогените - мъжки полови хормони - могат да допринесат за загубата на коса и до увеличаването на способността на коронавируса да атакува клетките. Това означавало, че лекарствата, потискащи хормона, могат потенциално да се ползват за забавянето на инфекцията.
"Смятаме, че андрогените определено са вратичката, през която коронавирусът влиза в клетките ни", обясни проф. Уомбиер.
 
Quote (selected)
Коронавирусът е по-страшен за мъжете. Във Великобритания смъртните случаи сред представители на силния пол в работна възраст е двойно по-голям от този при дамите. В България починалите мъже също са повече. 
Оттогава това се смята за рисков фактор.
Quote (selected)
Кои заразени ще влязат във втората част на заболяването? Кой трябва да внимава след седмия ден?
1. Всеки, който не е оздравял до седмия ден
2. Всички млади жени, които по време на бременността са имали прееклампсия или имат доказана тромбофилия
3. Мъже над 30 години
4. Плешиви мъже
5. Всички, които са с наднормено тегло
6. Всички възрастни хора
7. Повечето от болните, които са имали силно разстройство през първите седем дни без децата
Силата на оплакванията от първата фаза не са показател за рискови пациенти.
Диабет, астма, онкозаболявания, автоимунни и други не са предпоставка за влизане във фаза две, но са предпоставка, ако се влезе във фаза две, тя да протече по-тежко.
 
Затова повече дезинфекция.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3044 -: Ноември 29, 2020, 23:29:36 »
Quote (selected)
"По целия свят е доказано, че мъжете са един път и половина по-склонни да развият по-тежки последици от вируса, водещи до смърт. Именно тестостеронът е един вид проводник за проникване на вируса в клетката", каза Елена Малиникова, доктор на медицинските науки, лекар по инфекциозни болести, ръководител на катедрата по вирусология на Руската медицинска академия за продължаващо професионално образование, по телевизионния канал Русия-1.
Според директора на Изследователския институт по епидемиология и микробиология в Санкт Петербург, кръстен на Луи Пастьор, акад. Арег Тотолян, уязвимостта към коронавирусни атаки зависи и от броя на рецепторите, през които вирусът попада в човешката епителна клетка.
"Първо, броят на тези рецептори се увеличава с възрастта. И второ, пушачите имат значително по-високи нива на тези рецептори", обясни той, цитиран от "Труд".
Лекарите, наблюдавали здравето на пациенти с рак, претърпели COVID-19, установили, че приемът на антиандрогенни лекарства, които потискат синтеза на тестостерон, намалява вероятността мъжете да умрат от вируса с около четири пъти.
Професорът от университета в Лугано, Швейцария, Андреа Алимонти и колегите му, предполагат, че приемането на лекарства, които блокират синтеза на тестостерон, може да има благотворно въздействие върху здравето на всички мъже със COVID-19, а не само на онкоболните
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3045 -: Ноември 30, 2020, 00:34:10 »
Цитат на: Engels
... установили, че приемът на антиандрогенни лекарства, които потискат синтеза на тестостерон, намалява вероятността мъжете да умрат от вируса с около четири пъти ...

Aха, тоя лош тестостерон ... Пък като погледнем, че от ковида мрат най-много хората от бялата раса, и то истинските бели, а не прикачаните към бялата раса араби, индийци и т.н., т.е. по подразбиране християни, какво излиза ? Че е много лошо да си бял мъж, християнин, с повече тестостерон и предполагаемо хетеросексуален. Ура за ЛГБТ, ЧЖИЗ и т.н.. Тъпо! Много тъпо!

Що се връзваш на тъпотии ?
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 00:36:11 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3046 -: Ноември 30, 2020, 00:59:06 »
Цитат на: Engels
... установили, че приемът на антиандрогенни лекарства, които потискат синтеза на тестостерон, намалява вероятността мъжете да умрат от вируса с около четири пъти ...

Aха, тоя лош тестостерон ... Пък като погледнем, че от ковида мрат най-много хората от бялата раса, и то истинските бели, а не прикачаните към бялата раса араби, индийци и т.н., т.е. по подразбиране християни, какво излиза ? Че е много лошо да си бял мъж, християнин, с повече тестостерон и предполагаемо хетеросексуален. Ура за ЛГБТ, ЧЖИЗ и т.н.. Тъпо! Много тъпо!

Що се връзваш на тъпотии ?
Интересно ми е как в Русия някои учени си обясняват нещата.
Затова им чета хипотезите.
Тази също е интересна:
Quote (selected)
На сегодняшний день иммунная прослойка в России составляет около 25% от общего населения страны, считает основатель Института стволовых клеток человека Артур Исаев. При этом директор Научного информационного центра по профилактике и лечению вирусных инфекций Георгий Викулов уверен, что большинство россиян переболеют коронавирусом уже до конца года.
   
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3047 -: Ноември 30, 2020, 01:50:44 »
Цитат на: Engels
"На сегодняшний день иммунная прослойка в России около 25% от общего населения страны,
считает основатель Института стволовых клеток человека Артур Исаев.
При этом директор Научного инф. центра по профилактике и лечению вир. инфекций Викулов уверен,
что большинство россиян переболеют коронавирусом уже до конца года."

Туй го вярвам. Ако се спретне масово тестване у нас, сигурно и по-голям % ще имаме от руснаците.
Ама туй ще сложи прът в колелата на ваксинистите, затова няма да го направят. Или пък ще измамят с резултатите. Не е като да нямат разработена и оттренирана методика за фалшифицирането.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3048 -: Ноември 30, 2020, 01:55:44 »
Относно тестостерона:
Без подробно инфо резултатите са абсолютно манипулативни, т.е. чиста лъжа и зловредно проджендърско внушение.
А подробното инфо трябва да включва процентния дял на възрастовите групи, точния антиандрогенен препарат, дозата и продължителността на прилагането му, причината за прилагането му, наличието или липсата на съпътстващи заболявания, приемането и на други лекарствени препарати, качеството на живот след прилагането на препарата, бройката на включените в статистиката и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3049 -: Ноември 30, 2020, 08:43:31 »
В тестостероновата теория няма логика, при мъжете тестостерона намалява с около 1% годишно, какво, колкото е по-възрастен един мъж, толкова по-защитен от ковид19 ли е? И на кое влияе тестостеронът, за по-лесно заразяване, или с по-тежко протичане на болестта?

Този лош, лош тестостерон, отдавна е обвиняван от радетелите за НСР и Ерата на Водолея, за всички световни нещастия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3050 -: Ноември 30, 2020, 09:08:22 »
Знаете ли че, при понижен тестостерон, ще се чувствате безпричнинно гузни и виновни, потиснати и неспособни на съпротива? Тормозът и хаосът го понижават, а без него не узряват сперматозоидите, мъжът е с понижена оплодителна способност, общото здраве е разклатено, чудесно за елитите. Не е чудно, защо забременяването в последните десетилетия става все по-трудно, расте бизнесът ин витро, народът е пасивен, мъжете се превръщат в жени, стават раними, споделящи и дърдорещи, нещо наблюдавано в Германия, там германките казват, само цикъл не им се е появил на мъжете.

Наскоро писах за пагубното влияние на фталатите в пластмасовите бутилки, върху тестостерона, някои ми се разсърдиха, но на него се дължи и епидемията от объркана сексуалност, сред младото поколение.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3051 -: Ноември 30, 2020, 11:08:55 »
Цитат на: Maximus II
Наскоро писах за пагубното влияние на фталатите в пластмасовите бутилки, върху тестостерона, някои ми се разсърдиха
И аз съм го казвал това за фталатите на един мой приятел, и че има стъклени съдове по 20 и 40 литра на съвсем приемлива цена, но той реши, че това са пари на вятъра.

А за ковида - тестостеронът ще им е виновен, туризмът, яденето на месо, събиранията на живо и т.н..
Демек (турска дума, ама много на място):
"ако искате да оживеете - стойте сами, не ходете никъде, освен на работа, ваксинирайте се за всичко, което ви измислим, гълтайте успокоителни и бъдете послушни. Мъжете се оджендърявайте с антиандрогени, а жените не раждайте, щото бременността е рисков фактор."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3052 -: Ноември 30, 2020, 12:31:26 »
А за ковида - тестостеронът ще им е виновен ...

Оставете за малко тестостерона на мира, ако е възможно ... ( :D) и вижте тук какво става:

Quote (selected)
Строгите мерки свалиха с 30% COVID инфекциите в Англия 
30 Ноем. 2020


Лондон, Ковънт Гардън

В Англия
коронавирусните инфекции са намалели с около една трета в резултат на локдауна, съобщава Би Би Си. Но въпреки, че някои от най-силно засегнатите райони са отбелязали най-големи подобрения, в цяла Англия броят на случаите остава висок. Според здравния министър – Мат Ханкок, данните сочат, че страната още не може да се откаже от по-строгите мерки. А по-строгите карантинни мерки влязоха в сила на Острова на 5 ноември.

Резултатите от проучването на Империал Колидж, Лондон, са базирани на изследване с участието на повече от 100 000 души, проведено между 13 и 24 ноември. Установено е, че репродуктивното число на вируса (R) е спаднало до 0,88. Което означава, че всяка инфекция води средно до по-малко от една нова инфекция, така че епидемията се свива. В Англия числото R е по-малко от 1 за първи път от месец август.

https://www.segabg.com/hot/strogite-merki-svaliha-30-covid-infekciite-angliya

А който иска, да вЕрва, който иска – да не вЕрва …  8) :m1731: 8)
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 12:37:03 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3053 -: Декември 01, 2020, 10:25:06 »
Гледам заглавие:
Quote (selected)
Пациентите да се въоръжат с търпение - тръгват е-направленията
Ми те катафалките тръгнаха :smokin: За кога?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
МЗ откри полуготова система за е-направления
« Отговор #3054 -: Декември 01, 2020, 13:38:08 »
Quote (selected)
"За съжаление предстоят ни много разговори и много техническа работа. На практика ще сме един колцентър и ще трябва да сме на компютър непрекъснато", описа Миндов очакванията си за предстоящите дни и призова пациентите за търпение, тъй като според него могат да се получат доста забавяния в обслужването.

https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/mz-otkri-polugotova-sistema-za-e-napravleniya

Значи личния доктор поставя диагнозата по телефона, после се свързва с колцентъра да диктува лични данни, те обработват заявката, оформят я и му я връщат, остава само пациента да намери начин да я получи. :yes-1289:
С телексите беше по-лесно!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3055 -: Декември 01, 2020, 14:00:46 »
Цялата компютърна работа в БГ отдавна стана само колцентрове с малоумни телефонист(к)и.
Сега и медицината ни ще я превърнат в набор от колцентрове.
Намножаване на идиотията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Смъртоносната 47 седмица
« Отговор #3056 -: Декември 01, 2020, 19:04:02 »
2019 - 1925
2020 - 4287
Интересно как ще изглежда 48 седмица.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Смъртоносната 47 седмица
« Отговор #3057 -: Декември 01, 2020, 19:11:47 »
2019 - 1925
2020 - 4287
Интересно как ще изглежда 48 седмица.
 :m1731:

Разликата наистина е впечатляваща да не забравяме че сме застаряваща и изчезваща нация, предполагам догодина ще има "по-добри" резултати.
Ще си позволя да преповторя вчерашен цитат:

Quote (selected)
- Като учен, натоварен с общественото здраве, мога само да съжалявам за огромните косвени щети, които стратегията на затваряне причини в други здравни области. Да цитираме няколко примера: срив на нивото на детските ваксинации, влошаване на сърдечно-съдовите заболавяния, намаляване на скрининга за рак и влошаване на психичното здраве.

https://glasove.com/categories/intervyuta/news/prof-martin-kuldorf-kolektivniyat-imunitet-e-nauchno-dokazan-fenomen-kato-gravitatsiyata

В рамките на годината може да е 47 календарна седмица.
Сметнато от 13.03.2020 е към 37-ма седмица.
Къде 8-9 месеца от новото летоброене.
Време достатъчно девица да зачене и да даде плод.



« Последна редакция: Декември 01, 2020, 19:26:38 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3058 -: Декември 01, 2020, 21:22:44 »
Quote (selected)
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/prof-martin-kuldorf-kolektivniyat-imunitet-e-nauchno-dokazan-fenomen-kato-gravitatsiyata
Незнам. Доста спорни тези.
Примери.
 
Quote (selected)
Колективният имунитет не е стратегия, а научно доказан феномен, като гравитацията.
Гравитацията е универсална, освен това безусловна.
Простичко действа винаги и навсякъде.
А от греп се боледува сека година, даже секи сезон.
Тъй че ..... горките студенти от Харвард.

Quote (selected)
Например, вместо да бъдат затваряни, обитателите на старческите домове трябва да бъдат по-добре защитени чрез чести тестове на персонала и посетителите и по-малка смяна на персонала.
Ми вие не можете да затворите и контролирате пет международни летища. Как ще контролирате пет или петдесет хиляди старчески домове.
 
Quote (selected)
Колективният имунитет може да бъде постигнат чрез естествените заразявания, чрез ваксина или чрез комбинация от двете.
Що изкуствено не може ли? Затваряш "възрастните", фащаш ина спринцовка и тръгваш да заразяваш.
 
и т.н.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3059 -: Декември 01, 2020, 21:27:06 »
Това с изкуственото заразяване вече е пробвано, работи, но оставя тъмни петна върху имиджа.
От грип не се боледува всяка година, да не говорим за всеки сезон.
Първите 7 години даже повтаря, после само ако се появи нещо различно.
ЕС е вреден за вашето здраве!