Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:13:01

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044457 пъти)

0 Потребители и 36 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3240 -: Декември 12, 2020, 20:39:55 »
Цитат на: Giuseppe
Устойчивото равновесие се намира в най ниската възможна точка на съответния обект.

икономическа стаЛбилност
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3241 -: Декември 13, 2020, 08:27:05 »
Quote (selected)
Борисов към щаба: Не забравяйте, че сме обещали на хората за 21.12
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-kum-shtaba-ne-zabravyayte-che-sme-obeshtali-na-horata-za-2112

Но пък си забравил да постнеш тук какво Му е отвърнал /от същия линк!/ МинистЕрът на народното здраве, което си е прецедент по време на Бокувото управление:

Quote (selected)
На този етап НЕ препоръчваме разхлабване на мерките, действащи на територията на България, заяви от своя страна министърът на здравеопазването Костадин Ангелов
:bravo-1290:
« Последна редакция: Декември 13, 2020, 16:18:14 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3242 -: Декември 13, 2020, 11:01:38 »
Поразителна дебелащина.
Въртим мерки, полумерки, тук таме и цели.
Правим по-малко тестове и се радваме че не регистрираме ръст на заразените.
Разтапяме се от броя на "излекувани", неглижираме факта че там където вируса наистина е развил заболяване почти нямаме оцелели.
Ще похарчим милиарди имитирайки дейност само и само да не променим нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3243 -: Декември 13, 2020, 11:29:59 »
Интересен, освежаващ опит за доказване безпрекословността на КоВид бързите тестове в австрийският парламент: https://thebulgariantimes.com/Австрийски-депутат-тества-чаша-кола-з/
 8)
Извод: - Не пийте Кола със захар а само с аспартам, особено преди тестване...
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3244 -: Декември 13, 2020, 11:49:45 »
И папаята отказах.

Quote (selected)
Коза и папая в Танзания с положителни проби за Ковид-19

https://www.bgonair.bg/a/163-lyubopitno/192851-koza-i-papaya-v-tanzaniya-s-polozhitelni-testove-za-kovid-19

Ярешко хапвам след термична обработка. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3245 -: Декември 13, 2020, 13:44:35 »
Жиже тоз министер дето даже големата бела птица, софийската кметица не го ибава ли?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3246 -: Декември 14, 2020, 13:23:17 »
Жиже тоз министер дето даже големата бела птица, софийската кметица не го ибава ли?

Виш ся, 66, подмамваш мЪ да сЪ заиграя с един глагол, който въопще не подобава на дама, въпреки че некои тук мЪ въСприемат като тъпа тийнейджърка …  :b0201:

За сметка на това обаче бих искала да споделя точно тук – в тази тема! – некои прогнози за влиянието на КОВИД-19 върху по-нататъшното развитие на света след евентуалното приключване или поне затихване на КОВИД-пандемията …

Тези изводи са направени в материал, с който се занимавах доста дълго време, но към който /както и друг път!/ не мога да дам още линк преди да излезе от печат. Самият материал е изключително смислен, тъй като преди да бъде одобрен за печат „е минал през иглени уши”, а и звучи толкоз резонно, че не може да не му се вярва … Enjoy! :bigok:

Очаква се завръщане на ГЕОПОЛИТИКАТА в световен мащаб.

• А най-вероятно вместо ГЛОБАЛИЗАЦИЯ, регионализацията и под-регионализацията да станат още по-силно изразени.

• „Диверсификация“ и „пренасочване“ са вече новите модерни думи в Европа и Азия. Това е видно от изявления на висши служители на ЕС, които призовават европейците да съкратят и диверсифицират веригите си на доставки, както и да обмислят преместване на търговските си връзки от Азия към Източна Европа, Балканите и Африка.

• Япония също стимулира своите компании да напуснат Китай и да се върнат у дома.

КОВИД-19 ще окаже значително въздействие върху транспорта между Европа и Азия. Влиянието на пандемията вече връща отново на мода пътищата и железопътните линии. Освен това, докато морската свързаност ще продължи да има значителен дял в търговията между двата региона, най-вероятно значението на евразийската суша ще нарасне значително. Тази тенденция ще спомогне за отключване на потенциала на страните и регионите, намиращи се по сухопътните маршрути между Европа и Азия /например Централна Азия, Кавказ и Черноморския регион/. Тъй като например транспортът от произволен град във вътрешността на Китай до Белгия или Германия отнема не повече от 15-20 дни, докато за пътуване по море от Шанхай до Европа са необходими цели 36 дни.

• След няколко месеца на безпрецедентно прекъсване на работата си Световната туристическа организация (UNWTO) съобщи, че в някои региони секторът започва да се рестартира – най-вече в Северното полукълбо, включително в Европа и Азия. Но за повечето глобални дестинации ограниченията за пътуване остават в сила, като не могат да бъдат изключени и нови вълни от КОВИД-19. А туризмът остава един от най-силно засегнатите сектори. Предизвиканите от пандемията предпазни мерки водят и до срив в авиацията, а милиони пътници в Европа и Азия вече предпочитат да пътуват на по-къси разстояния – с кола или железопътен транспорт. На този фон най-вероятно в близко бъдеще туризмът ще се разраства най-вече в НАЦИОНАЛЕН и РЕГИОНАЛЕН мащаб.

Друга тенденция – този път в областта на здравеопазването, която вече се очертава на фона на пандемията, е така нареченият „ваксинален национализъм“. Доста вероятно е надпреварата за достъп до ваксини да предизвика антагонизъм между националните правителства, както и негодувание срещу страните, които трупат ваксини. Естествен отговор на това може да се окаже единствено сътрудничеството, в което има достатъчно място за съвместни изследвания в областта на КОВИД-19 лечението, а на по-късен етап – и на ваксинацията.

• По всичко обаче изглежда, че Китай планира да изгради допълнителни централи „на въглища”, за да отговори на нарастващото търсене на електроенергия, отстъпвайки от първоначалните си обещания за намаляване на CO2 емисиите. А по ирония на съдбата, докато възстановяването на Китай би било добра новина за световната икономика, то вероятно ще бъде придружено от нива на CO2 емисии дори по-високи от тези преди пандемията.

« Последна редакция: Декември 14, 2020, 13:30:08 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3247 -: Декември 14, 2020, 13:41:37 »
Бръщолевенията на еврочиновниците не струват пукната пара. Скоро и бръщолевенията на сащочиновниците  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3248 -: Декември 14, 2020, 13:53:57 »

Виш ся, 66, подмамваш мЪ да сЪ заиграя с един глагол, който въопще не подобава на дама, въпреки че некои тук мЪ въСприемат като тъпа тийнейджърка …  :b0201:


Джи, нека последваме съвета на бабата на Пони Хютхен и да уточним, че някои възприемат държането ти тук за подобаващо на тъпа тийнейджърка, а не на дама на средна възраст.

А това са две големи разницы, както били казвали в Одеска губерния.

Бъди екзактна в следващите си публикации и помни бабата на Пони.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3249 -: Декември 14, 2020, 13:57:08 »
Бръщолевенията на еврочиновниците не струват пукната пара. Скоро и бръщолевенията на сащочиновниците  8)

А не, цитатите звучат смислено и навяват тъжни и гневни мисли за ролята на СДС и останалата "либерална" паплач в родината ни.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3250 -: Декември 14, 2020, 14:10:20 »
Цитатите са смесица между истини и лъжи. Най-лошата лъжа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3251 -: Декември 14, 2020, 15:06:12 »
Бръщолевенията на еврочиновниците не струват пукната пара. Скоро и бръщолевенията на сащочиновниците  8)


А не, цитатите звучат смислено и навяват тъжни и гневни мисли за ролята на СДС и останалата "либерална" паплач в родината ни.

Явно никой от вас двамата НЕ Е разбрал за какво иде реч, ама аз к'во да напра'я ...  :tongue-out:
« Последна редакция: Декември 14, 2020, 15:08:46 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3252 -: Декември 14, 2020, 15:28:29 »
Бръщолевенията на еврочиновниците не струват пукната пара. Скоро и бръщолевенията на сащочиновниците  8)


А не, цитатите звучат смислено и навяват тъжни и гневни мисли за ролята на СДС и останалата "либерална" паплач в родината ни.

Явно никой от вас двамата НЕ Е разбрал за какво иде реч, ама аз к'во да напра'я ...  :tongue-out:

А според мен ти не разбираш какво си превеждала.

Например наясно ли си какво означава долното:

Quote (selected)
• „Диверсификация“ и „пренасочване“ са вече новите модерни думи в Европа и Азия. Това е видно от изявления на висши служители на ЕС, които призовават европейците да съкратят и диверсифицират веригите си на доставки, както и да обмислят преместване на търговските си връзки от Азия към Източна Европа, Балканите и Африка.

Как се съкращават и диверсифицират вериги на доставки и преместване на търговски връзки? Какво се крие зад това, ако се реализира?

Що ме караш зорлем да бъда лош?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3253 -: Декември 14, 2020, 16:02:29 »
Цитат на: ddantgwyn
А според мен ти не разбираш какво си превеждала.

Че тя кога е разбирала  ??? Важното е да се лее високопарно празнодумстване  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3254 -: Декември 14, 2020, 19:46:04 »
Бръщолевенията на еврочиновниците не струват пукната пара. Скоро и бръщолевенията на сащочиновниците  8)


А не, цитатите звучат смислено и навяват тъжни и гневни мисли за ролята на СДС и останалата "либерална" паплач в родината ни.

Явно никой от вас двамата НЕ Е разбрал за какво иде реч, ама аз к'во да напра'я ... 

А според мен ти не разбираш какво си превеждала.

Например наясно ли си какво означава долното:


Quote (selected)
• „Диверсификация“ и „пренасочване“ са вече новите модерни думи в Европа и Азия. Това е видно от изявления на висши служители на ЕС, които призовават европейците да съкратят и диверсифицират веригите си на доставки, както и да обмислят преместване на търговските си връзки от Азия към Източна Европа, Балканите и Африка.

Как се съкращават и диверсифицират вериги на доставки и преместване на търговски връзки? Какво се крие зад това, ако се реализира?


Що ме караш зорлем да бъда лош?
  :D

Ами, казано с думи прости, всичко това означава изнасяне на производства – най-вече от Китай и други азиатски страни, и пренасочването им към /цитирам от по-горе/: "Източна Европа, Балканите и Африка".
Такъв вече е трендА, драги ми ddantgwyn, и ако не си чувал нещо подобно до момента, поне да го научиш от мен.  :b0302:
« Последна редакция: Декември 14, 2020, 19:51:43 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3255 -: Декември 14, 2020, 19:51:20 »
Ния отдавна сме се диверсифицирали
Quote (selected)
Борисов без маска в хлебозавод: Излизаме от пандемията, свиквайте!
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-bez-maska-hlebozavod-izlizame-pandemiyata-svikvayte
Още преди десетина години бяхме разположили стратегически на всеки ъгъл дюнер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3256 -: Декември 14, 2020, 19:53:48 »
Quote (selected)
Ами, казано с думи прости, всичко това означава изнасяне на производства – най-вече от Китай и други азиатски страни, и пренасочването им към /цитирам от по-горе!/: "Източна Европа, Балканите и Африка".
И тва с какви енергоисточници?  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3257 -: Декември 14, 2020, 19:56:08 »
Quote (selected)
И тва с какви енергоисточници?

Засега зелени, ама кат цъфнат и вържат.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3258 -: Декември 14, 2020, 20:15:23 »

Виш ся, 66, подмамваш мЪ да сЪ заиграя с един глагол, който въопще не подобава на дама, въпреки че некои тук мЪ въСприемат като тъпа тийнейджърка …  :b0201:


Джи, нека последваме съвета на бабата на Пони Хютхен и да уточним, че някои възприемат държането ти тук за подобаващо на тъпа тийнейджърка, а не на дама на средна възраст.

Ако тези "някои" включват ТЕБ и THE-NEXT-OF-KIN, вероятно се сещаш как ще ми повлияе това ... И забрави бабата на Пони Хютхен.  :D

Държала съм се, държа се в момента, а ще се държа и в бъдеще така, както се чувствУвам.  :bigok:

А ти, още от самото начало на стъпването ми тук се опитваш да изкорениш всичко "детско", останало в мен.

Само че в началото го правеше ДОСТА ПО-СИМПАТИЧНО ...

:jump_for_joy-951:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 09:52:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3259 -: Декември 14, 2020, 20:39:12 »
Quote (selected)
Ами, казано с думи прости, всичко това означава изнасяне на производства – най-вече от Китай и други азиатски страни, и пренасочването им към /цитирам от по-горе!/: "Източна Европа, Балканите и Африка".
И тва с какви енергоисточници?
Тия па енергоизточници, откъде се взеха?! :b0205:

А всичко е много по-просто, 66, въпреки че ще говоря хипотетично, тъй като не ми се рови за конкретни примери.

Например ти имаш у нас завод за леки коли, а в Китай ти произвеждат резервните части. На това му викат "дълга верига за доставки".

Скъсяваш веригата, като си изнесеш производството от Китай и го разположиш колкото може по-близо до себе си.

Такава вече е тенденцията. А аз от това по-просто не мога да обяснявам ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Декември 14, 2020, 20:42:27 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3260 -: Декември 14, 2020, 20:45:52 »
Quote (selected)
Скъсяваш веригата, като си изнесеш производството от Китай и го разположиш колкото може по-близо до себе си.

Били сме там, известно е като "натурално производство"
Quote (selected)
Натуралното производство е примитивен тип стопанство, при което производството е насочено към удовлетворяване само на собствените потребности (без продажба). Всичко необходимо се произвежда вътре в стопанската единица, при което не възниква потребност от пазар.

Главни черта на натуралното стопанство е отсъствието на разделение на труда, изолиране от външния свят; самообезпечаване със средства за производство и работна сила, възможност за удовлетворяване на всички или повечето потребности за сметка на собствените ресурси.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Не мисля че ще ти хареса.
Всяка крайност е лоша, махалото се люшка от едната посока в другата без да отчита какви щети ще нанесе.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3261 -: Декември 14, 2020, 20:48:34 »
Quote (selected)
Ами, казано с думи прости, всичко това означава изнасяне на производства – най-вече от Китай и други азиатски страни, и пренасочването им към /цитирам от по-горе!/: "Източна Европа, Балканите и Африка".
И тва с какви енергоисточници?
Тия па енергоизточници, откъде се взеха?! :b0205:

А всичко е много по-просто, 66, въпреки че ще говоря хипотетично, тъй като не ми се рови за конкретни примери.

Например ти имаш у нас завод за леки коли, а в Китай ти произвеждат резервните части. На това му викат "дълга верига за доставки".

Скъсяваш веригата, като си изнесеш производството от Китай и го разположиш колкото може по-близо до себе си.

Такава вече е тенденцията. А аз от това по-просто не мога да обяснявам ...  :cool-1084:

Казано като за хуманитар -- за диверсифициране и скъсяване на веригите на доставките ти трябва средна и тежка индустрия.

Да те питам ли къде в България има останала такава?! Знаеш ли колко марки стомана и колко различни профилоразмера са необходими за производството на един автомобил?! Знаеш ли къде в България можеха да се произвеждат?! И знаеш ли какво се случи с тези заводи?! И знаеш ли кой е виновен за това тези индустрии да ги няма вече в България?!

Искаш ли да продължим да обсъждаме детското в теб?
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3262 -: Декември 14, 2020, 20:52:55 »
Жиже, за да правиш авточасти или каквото и да е трябват метали, пластмаси ..... Те от де. седерунгелита бастисаха всички производства. И най-вече требе енергия. Много енергия и то не гато има вятър, слънце ......
 
И понеже производителността ще е къде два пъти по-ниска от тази на китайците, това значи че заплатите за да е ефективна таквази операция ще са трикратно по-ниски. От китайските!
Ако ти харесва можеш и така да си преведеш новината.
определени сме официално за бантустан.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3263 -: Декември 14, 2020, 21:00:26 »
Чета оттатък заглавието и статията "Само 33% от медиците са заявили желание да се ваксинират".
Чета и коментарите и въпросите.
Обобщено, към 80% са от сорта - абе какво значи това?
Въпрос, на който отдавна е оДговорено.
пъсъ. Жокер - проф Иво Христоф. Тукашния, не оня ф ЕП.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3264 -: Декември 14, 2020, 21:05:58 »
Quote (selected)
Quote (selected)
14(Отговор на #7)
Пон., 14/12/2020 - 20:04 (нов)
аман бе
По информация от първа ръка половината от лекарите в една от варненските болници, записали се за ваксинация, са пожелали изрично да се ваксинират с ваксината на Астра Зенека, когато е налична.
Не знам колко е първа ръка, но ми се струва разумно.
Особено след като половината ще е Спутник.
Пфицерите ще останат по фризерите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3265 -: Декември 14, 2020, 21:17:29 »
Quote (selected)
Ами, казано с думи прости, всичко това означава изнасяне на производства – най-вече от Китай и други азиатски страни, и пренасочването им към /цитирам от по-горе!/: "Източна Европа, Балканите и Африка".
И тва с какви енергоисточници?
Тия па енергоизточници, откъде се взеха?!

А всичко е много по-просто, 66, въпреки че ще говоря хипотетично, тъй като не ми се рови за конкретни примери.

Например ти имаш у нас завод за леки коли, а в Китай ти произвеждат резервните части. На това му викат "дълга верига за доставки".

Скъсяваш веригата, като си изнесеш производството от Китай и го разположиш колкото може по-близо до себе си.

Такава вече е тенденцията. А аз от това по-просто не мога да обяснявам ... 

Казано като за хуманитар -- за диверсифициране и скъсяване на веригите на доставките ти трябва средна и тежка индустрия.

Да те питам ли къде в България има останала такава?! Знаеш ли колко марки стомана и колко различни профилоразмера са необходими за производството на един автомобил?! Знаеш ли къде в България можеха да се произвеждат?! И знаеш ли какво се случи с тези заводи?! И знаеш ли кой е виновен за това тези индустрии да ги няма вече в България?!

Опаааа ... Както винаги, и Буратино, и 66, и ТИ отново се вторачихте в пъпа си, като се забихте в подробности ...   :too_happy-1067:

Като забравихте, че само давам пример за "дълги вериги на доставки" и "изнасяне на производства", за каквито става дума в материала, който съм цитирала. И изобщо не става дума за България.

Но най-вече не сте обърнали внимание на това, че този материал е свързан с евентуалните последици на КОВИД-пандемията за света, както и на факта, че не съм го писала аз. :D

Quote (selected)
Искаш ли да продължим да обсъждаме детското в теб?
НЕ. Защото явно на теб ти пречи и искаш да го изкорениш, а пък аз не си го давам ...  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 15, 2020, 09:59:26 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3266 -: Декември 14, 2020, 21:17:35 »
Quote (selected)
Пфицерите ще останат по фризерите.
Абе и по банковите сейфове и чекмедженца от нощни шкафчета ще се "отложи" туй-онуй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3267 -: Декември 14, 2020, 21:19:35 »
Quote (selected)
Опаааа ... Както винаги, и Буратино, и 66, и ТИ отново се вторачихте в пъпа си, като се забихте в подробности ...   :too_happy-1067:

Да не казваш че преводите ги правиш отгоре, отгоре? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3268 -: Декември 14, 2020, 21:26:47 »
Quote (selected)
Опаааа ... Както винаги, и Буратино, и 66, и ТИ отново се вторачихте в пъпа си, като се забихте в подробности ... 

Да не казваш че преводите ги правиш отгоре, отгоре?

Ами щом ме държат цели 15 години и продължават да ме търсят ... можеш да си отговориш сам.  :smokin:

А за заплащането, което за теб е изключително важно, няма и дума да отварям, тъй като мама ме е учила да не разговарям на такива теми ...  :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3269 -: Декември 14, 2020, 21:29:33 »
Quote (selected)
Ами щом ме държат цели 15 години и продължават да ме търсят ... можеш да си отговориш сам.  :smokin:
Ти почти си докарала стажа на Баце! :way_to_go-1308:
Шото и него го търсят за това онова!
За заплащането Му да не говорим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3270 -: Декември 14, 2020, 21:33:47 »
Явно непременно им е нужен преводач, който да не схваща нищо от това, което превежда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3271 -: Декември 14, 2020, 23:48:23 »
Quote (selected)
Явно непременно им е нужен преводач, който да не схваща нищо от това, което превежда.
Ба!
Че то тва е преводачът мечта!
Де го я?
Джи, а си признай - ти с връски или с анонимен конкурС се сдоби с позицията?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3272 -: Декември 15, 2020, 10:04:57 »
Че то тва е преводачът мечта!
Де го я?
Джи, а си признай – ти с връски или с анонимен конкурС се сдоби с позицията?

Ми, избраха си ме, Бепе ... Ама не Той!!! :ive_got_it-1379:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Ние не сме в XV век, всичко в медицината става с информирано съгласие - аз ще ти поставя ваксина, след като ти обясня какво се очаква да се постигне с нея и защо е подходяща за теб. Няма как да има информирано съгласие, когато няма информация. Принудени сме да търсим и да четем публикации в чужди научни списания", изтъкна личният лекар.
https://www.segabg.com/hot/ministur-angelov-vsichko-za-vaksinite-shte-se-izyasni-no-ne-sega

Ей!
Калпав матриал и докторите му калпави.
Ма вервайте бе!
« Последна редакция: Декември 15, 2020, 14:22:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3274 -: Декември 15, 2020, 16:28:05 »
НЕ коркайте Джиджи прекомерно. Все пак е нежна душа и не е нужно да бъде солдафон за да се хареса. Казвам го като страничен НЕ участник в дрязгите...

Описаната прогноза за близкото бъдеще от Джиджи в материала за последствията от "пандемията" е в общи черти Насочващ, а не екзактен. Първо, самата пандемия е попътно средство за постигане на цели, а не е крайна цел. Ако говорим за цели, това са:

* Драстично намаляване на населението.
* Никакви "демократични" лиготии повече.
* Ограничаване на плебса и стягане на юздите.
* 1984 ще остане като лека закачка по темата, а дори и не резюме на идващата цифрова Същност!

Показателна за последната точка е, че практически ВВ предаде в ръцете на онзи ххххх Греффф бъдещето на Русия. И как гледаше благо-благо...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3275 -: Декември 15, 2020, 21:41:35 »
НЕ коркайте Джиджи прекомерно. Все пак е нежна душа и не е нужно да бъде солдафон за да се хареса. Казвам го като страничен НЕ участник в дрязгите...

Описаната прогноза за близкото бъдеще от Джиджи в материала за последствията от "пандемията" е в общи черти Насочващ, а не екзактен.

А ако говорим за цели, това са:

* Драстично намаляване на населението.
* Никакви "демократични" лиготии повече.
* Ограничаване на плебса и стягане на юздите.
* 1984 ще остане като лека закачка по темата, а дори и не резюме на идващата цифрова Същност!

Първата точка от изброените от Айс-а по-горе четири цели, съм я зачеркнала НЕ случайно.  :D
А за всичко останало –  :way_to_go-1308: :b0301:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 09:37:39 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3276 -: Декември 16, 2020, 09:42:54 »
Че клекне ли Боко на келнерите?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3277 -: Декември 16, 2020, 11:05:52 »
Че клекне ли Боко на келнерите?

Хубав въпрос!!! На един ултиматум от страна на неква тъпа прослойка към експертите от НОЩ, които отговарят за епидемиологичната обстановка в страната. Какъвто ултиматум може да бъде отправен само по наште географски ширини, или по-конкретно – ф Булгаристан!!!  :nuts:

Quote (selected)
Ресторантьорите поставиха ултиматум за незабавно отваряне
Медицинският щаб да мълчи и веднага да заработят заведенията, баровете, фитнесите и моловете, изригнаха засегнатите
15 Дек. 2020



https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/restorantorite-postaviha-ultimatum-za-nezabavno-otvaryane

Аз естествено не мога и да си помисля какво ще се случи, но снощи за пръв път по късните новини на БНТ1 – с няколко включвания от МС, където е бил обсъждан този въпрос – за пръв път изказванията на Борисов не бяха пуснати със звук, а само го бяха оставили да си отваря устата като риба на сухо …  :D

А за да допълня картинката с безумния УЛТИМАТУ, ето и няколко коментара под съответната дописка оттатък.  :t1813:

Quote (selected)
– Да умрем достойно...с чаши фъф ръка!

– Когато Ричард, ресторантското сърце, говори, НОЩниците трябва да слушкат и да си водят бележки! Само така можем “да се оправим“!

– А клиентите пак ли с ултиматум ще си ги докарат до заведенията?
– Нима мислите, че няма да имат клиенти щом ги отворят?!?

– В момента БГ има нужда от санитари в здравните заведения – със заплати от 3,000 в Пирогов, без бакшиши. Който иска да работи, да отиде там.

:0006: :0005: :0006:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 11:14:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3278 -: Декември 16, 2020, 11:39:37 »
А ето какво мислят и некои КАПАЦИТЕТИ отвъд Голямата локва:

Quote (selected)
Бил Гейтс: Ресторантите и баровете ще останат затворени поне още 6 месеца
14.12.2020



Американският милиардер и основател на Microsoft многократно предупреждава, че САЩ ще дадат още „много допълнителни“ жертви, свързани с коронавируса, ако нацията не следва ограничителни мерки за предотвратяване на разпространението на опасното заболяване.

Бил Гейтс заяви пред CNN в неделя, че баровете и ресторантите в по-голямата част от страната ще бъдат затворени и, „за съжаление, това е подходящо“. Той добави, че „трябва да се правят компромиси“, тъй като „следващите четири-шест месеца наистина ни принуждават да направим всичко възможно“.

Според Гейтс до лятото на 2021 г. животът ще бъде „много по-близък до нормалния“, отколкото е сега, но дори до началото на 2022 г. рискът от повторно въвеждане на карантини ще остане.


https://glasove.com/categories/novini/news/bil-geyts-restorantite-i-barovete-shche-ostanat-zatvoreni-pone-oshche-6-mesetsa
:way_to_go-1308:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3279 -: Декември 16, 2020, 13:37:22 »
Макар и в най-рисковата група, ще приложа "информираното несъгласие" и няма да се ваксинирам с ваксината на Фицер.

Ще е весело, ако направят ваксинирането задължително, наистина - чудя се колко хора ще хванат гората.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3280 -: Декември 16, 2020, 14:40:16 »
Двама - ти и Йоло.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3281 -: Декември 16, 2020, 14:43:33 »
Двама - ти и Йоло.
...ще те поканя, и теб, и Гринго, и другия ... дето вика оня от филма - ще ти направя такова предложение, че няма как да откажеш, само да сме живи ... апропо, как е при вас там със заразата? Все пак сте далеко от дифузните центрове, от старческите домове и митингите, даге!

 


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3283 -: Декември 16, 2020, 15:14:44 »
А някои преди почти 70 години са го казали ...
:D
А ти, мила, ако не се изолираш достатъчно УМНО в момента, може и да не доживееш ТОТАЛИТАРИЗМА ...  :crying-1324:


Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3284 -: Декември 16, 2020, 15:21:40 »
Живяхме го вече! Пък тогава изолацията беше главно за навън. Рахат бъди кой какво ще доживее! Всекиму каквото е писано. Който иска да си живурка изолиран и да му е кеф - негова воля.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3285 -: Декември 16, 2020, 15:39:14 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: len
А някои преди почти 70 години са го казали ...
А ти, мила, ако не се изолираш достатъчно УМНО в момента, може и да не доживееш ТОТАЛИТАРИЗМА ...  :crying-1324:

Е, ти се изолирай и ваксинирай и заради нас глупавите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3286 -: Декември 16, 2020, 17:24:15 »
Двама - ти и Йоло.
...ще те поканя, и теб, и Гринго, и другия ... дето вика оня от филма - ще ти направя такова предложение, че няма как да откажеш, само да сме живи ... апропо, как е при вас там със заразата? Все пак сте далеко от дифузните центрове, от старческите домове и митингите, даге!
А, преболедувахме.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3287 -: Декември 16, 2020, 17:35:24 »
Нещо подмяна на сегрегация с изолация, ама ко да ги праиш. "западняци", толку си могат.
Но мерси де. Тая Хана не я знаех. Напомня ми на любимата на новоизпечения ингилиз и бивш издател, Сашо Дончев, Ayn Rand  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3288 -: Декември 16, 2020, 18:41:30 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: len
А някои преди почти 70 години са го казали ...
А ти, мила, ако не се изолираш достатъчно УМНО в момента, може и да не доживееш ТОТАЛИТАРИЗМА ...   

Е, ти се изолирай и ваксинирай и заради нас глупавите.
МОЛЯ те най-учтиво ДА НЕ СЕ занимаваш повече с мен!!!
Enough is enough!!!
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 18:49:29 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3289 -: Декември 16, 2020, 23:43:38 »
Двама - ти и Йоло.
...ще те поканя, и теб, и Гринго, и другия ... дето вика оня от филма - ще ти направя такова предложение, че няма как да откажеш, само да сме живи ... апропо, как е при вас там със заразата? Все пак сте далеко от дифузните центрове, от старческите домове и митингите, даге!
А, преболедувахме.
...все пак се пазете ... и не забравяйте да си миете ръцете ... а в махалата при вас как е?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3290 -: Декември 17, 2020, 09:07:18 »
Двама - ти и Йоло.
...ще те поканя, и теб, и Гринго, и другия ... дето вика оня от филма - ще ти направя такова предложение, че няма как да откажеш, само да сме живи ... апропо, как е при вас там със заразата? Все пак сте далеко от дифузните центрове, от старческите домове и митингите, даге!
А, преболедувахме.
...все пак се пазете ... и не забравяйте да си миете ръцете ... а в махалата при вас как е?
Мием, мием. И краката, па понякога и ушите. Братята римляни си живеят щастливо и не се притесняват.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3291 -: Декември 17, 2020, 22:11:25 »
Пешо, настрана от закачките - ти знаеш ли от къде, от кого и как го лепна? И съответно веригата до теб, поне през две-три ръце?
Питам не за лични тайни, а дали може да се проследи в действителност?
Това е важно за всеки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3292 -: Декември 17, 2020, 22:16:26 »
Не знам как е било при Пешо.
При брат ми обаче е загадка.
Жена му се зарази - тествана и го прекара не много леко с пълна симптоматика.
Вече месец има отражения.
Живеят в един дом, в едно легло спят а при него нищо след два теста.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3293 -: Декември 18, 2020, 09:36:29 »
Пешо, настрана от закачките - ти знаеш ли от къде, от кого и как го лепна? И съответно веригата до теб, поне през две-три ръце?
Питам не за лични тайни, а дали може да се проследи в действителност?
Това е важно за всеки.
Не, не мога да кажа. Жена ми беше първа, предполагам от тълпата в някой магазин.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3294 -: Декември 18, 2020, 11:03:17 »
Пешо, настрана от закачките - ти знаеш ли от къде, от кого и как го лепна? И съответно веригата до теб, поне през две-три ръце?
Питам не за лични тайни, а дали може да се проследи в действителност?
Това е важно за всеки.
Възможността за проследяване е работа строго индивидуална. Аз например, зная  с 90 %-на достоверност ...
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 11:28:17 от Bacho Кольо »

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3295 -: Декември 18, 2020, 11:53:40 »
Продължавам да си мисля, че ние го изкарахме още ноември миналата година. Натресе ни го хлапето -   то три дни с температура, като класически грип, след третия ден мина на антибиотици, щото тръгна към бронхит и за седмица оздравя, след като чинно си пи лекарствата. Аз и съпругът ми бяхме с хрема, която бързо приключи и после цял месец зверска кашлица, която не се влияеше от нищо и накрая сама приключи

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3296 -: Декември 18, 2020, 12:33:53 »
Продължавам да си мисля, че ние го изкарахме още ноември миналата година. Натресе ни го хлапето -   то три дни с температура, като класически грип, след третия ден мина на антибиотици, щото тръгна към бронхит и за седмица оздравя, след като чинно си пи лекарствата. Аз и съпругът ми бяхме с хрема, която бързо приключи и после цял месец зверска кашлица, която не се влияеше от нищо и накрая сама приключи

Ами един бърз тест би трябвало да покаже дали имате антитела.

Изобщо ми е чудно защо никой не повдига въпроса за тест преди ваксинирането? Защото ако си го изкарал, няма смисъл от ваксиниране за тази вълна. Другото чудно е, че никой не споменава за състоянието на имунитета на човека при евентуално заразяване с вируса.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3297 -: Декември 18, 2020, 12:41:30 »
Ама това беше миналата година по това време. Нали уж антителата били за по-кратко. Друга тема е колко точно хора могат да си позволят да се тестват, колко от тях ще обявят резултатите и т. н. Това да не са ти калинките, които ги тестват за сметка на бюджета, висят си вкъщи дори профилактично и си им вървят парите/от месец  и половина са по два ни на работа, по пет вкъщи/. Другите хора, обикновено ходят на работа.
А смъртните случаи си ги обяснявам с отказ от здравеопазване и никой не е в състояние да ме убеди в противното. Тотал щета е. Друга тема е некои от "лицата" в щаба, какви ги дрънкат за колективния имуниет по телевизора и какви в професионалните си среди /точно обратното!/. България е два квартала - всичко бързо стига до всеки
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 12:50:29 от Асоль »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3298 -: Декември 18, 2020, 12:56:01 »
Да бе, тестване с "бърз" тест както оня австрийски депутат, тествал чаша кока-кола. Положителна, разбира се...

За PSR да не говорим.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3299 -: Декември 18, 2020, 13:04:58 »
Ама това беше миналата година по това време. Нали уж антителата били за по-кратко. Друга тема е колко точно хора могат да си позволят да се тестват, колко от тях ще обявят резултатите и т. н. Това да не са ти калинките, които ги тестват за сметка на бюджета, висят си вкъщи дори профилактично и си им вървят парите/от месец  и половина са по два ни на работа, по пет вкъщи/. Другите хора, обикновено ходят на работа.

Аз имам предвид бързите тестове, които се продават в аптеките. И съм на мнение, че се щом настоява ваксината да бъде едва ли не задължителна, задължително да бъде и осигуряването на безплатен тест преди нея. И че няма смисъл да се ваксинираш, ако тестът излезе положителен.

Останалите неща, които казваш са така, но са за друго място (imho).

А смъртните случаи си ги обяснявам с отказ от здравеопазване и никой не е в състояние да ме убеди в противното. Тотал щета е. Друга тема е некои от "лицата" в щаба, какви ги дрънкат за колективния имуниет по телевизора и какви в професионалните си среди /точно обратното!/. България е два квартала - всичко бързо стига до всеки

Аз също мисля, че увеличената смъртност е предизвикана основно от "отказ на лечение", а не пряко от корона вируса. В другия форум се опитах да го обясня на двама-трима ентусиаста, ама дали ме разбраха, не разбрах.
the lamers club honourable member …