Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:57:05

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044253 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3360 -: Декември 26, 2020, 15:51:37 »
Quote (selected)
Ваксините са вече в Бургас, където напук на всички предупреждения за специално съхранение, служителки на РЗИ наотвориха кутийките и извадиха шишенцата, за да могат бургаските оператори да ги заснемат.

https://www.segabg.com/hot/category-then/ooo-pepi-dokaraha-vaksinite
Те така!
След като фризера ни беше транспортиран в обратна от препоръчаната посока, сега и ваксините бяха посрещнати "топло". :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3361 -: Декември 26, 2020, 17:21:21 »
Гледам там, в посоченият линк от Буратино, няколко говна са превърнали терена в пързалка. Един е някакъв си "глас" там, един друг "мандаролиан", плюс още един два клонинга... Отврат и нетърпима гнъс отделят на вълни.

Пък и посредствения маймунски театър с "посрещането" на "ваксините" бележи още един, не самотен, връх на посредствеността и тъпотата... Камионът добре, че с хладилна систем е оборудван. Вероятно не е с на -70°C инсталация и самите кашони да имат вътре сух лед. Инак двамата пренесли кашончетата до сградата вече да са останали без пръсти и длани. Опаковката при изваждане, също ще има тази необходима минусова температура, поне за минута-две. После, Камиона е пътувал поне два дена. Интересно е да се знае през какви температурни профили е преминала пратката, та да стигне част от нея до хладилника ЗИЛ в Пловдив. И колко още луфт за държането 'и при висока температура е останал...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3362 -: Декември 26, 2020, 17:42:20 »
Ако мениджмънта на пловдивската компания "Белла България" /производителите на кренвиршите "Леки"/ през пролетта тайничко са завиждали на "Билла" за рекламната кампания "Каракачантичка", за която хипермаркета не даде нито лев, то днес със сигурност получиха реванш. Засега не знам чия чиновническа глава роди абсурдната идея първите дози от ваксината на "Пфайзер" да бъде пренасяна с брандираните бусове за разнос на кренвирши, но само час след първите снимки от пристигането им в Пловдив,  колажите в социалните мрежи заместиха традиционите сарми, пържоли, баници и прочее коледни такъми.
https://plovdivnow.bg/plovdiv/o-pepi-dokaraha-vaksinite-45704/

Надявам се кренвиршите не ги карат при -70 -80*С.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3363 -: Декември 26, 2020, 19:43:55 »
Quote (selected)
Българското правителство е отпуснало 180 млн. лв. за ваксини срещу COVID-19

И един хладилник ЗИЛ.
Имаше нещо за триците и брашното, явно не са го чували или са?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3364 -: Декември 26, 2020, 20:08:30 »
Ееее и Вие.
МИ тва вакцини за пенциите бре.
Що паре требат за магистрали .... нема се охарчват я.
 
Температура -80+ си иска друга остановка. Примерно компресор с хелий под налягане.
Нема като как с "класически" амонячни или фреонови компресори да я постигнат.
 
Или като в древността. Бутилка въгледвуокис, платнема торба, отваряш вентила, пускаш в торбата .... и после вадиш сух лед кожлку се е образувал.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3365 -: Декември 26, 2020, 20:13:23 »
Не са за пенсионери, за лекари са.
"окончателно решение" на проблема със здравеопазването.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3366 -: Декември 26, 2020, 23:09:52 »
Не е тайна че не одобрявам ваксината сглобена на тъмно, НО!
Първите ваксини бяха в София сутринта.
Проглушиха ни ушите че без ваксина ще се мре, че всяка секунда е ценна....
И ще чакаме утре да ваксинираме солидарно с всите еуропци.
Това е класика!
Сатанински ритуал!
Бритите това онова, обаче избягаха от оргията, писна им малки чиновничета да им казват кога да живеят и кога да мрат по график пуснат от канцеларията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3367 -: Декември 26, 2020, 23:48:18 »
Черна меса, тържествено предавана по телевизиите. Дали няма да е с муз. съпровод "Химна на Европа" ... Бетовен ще се върти в гроба. Може да уредят и свещи, и подове на черни и бели квадрати.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3368 -: Декември 26, 2020, 23:57:42 »
Quote (selected)
Reverse Engineering the source code of the BioNTech/Pfizer SARS-CoV-2 Vaccine
Posted on Dec 25 2020
https://berthub.eu/articles/posts/reverse-engineering-source-code-of-the-biontech-pfizer-vaccine/

Welcome! In this post, we’ll be taking a character-by-character look at the source code of the BioNTech/Pfizer SARS-CoV-2 mRNA vaccine.

I want to thank the large cast of people who spent time previewing this article for legibility and correctness. All mistakes remain mine though, but I would love to hear about them quickly at bert@hubertnet.nl or @PowerDNS_Bert

Now, these words may be somewhat jarring - the vaccine is a liquid that gets injected in your arm. How can we talk about source code?

This is a good question, so let’s start off with a small part of the very source code of the BioNTech/Pfizer vaccine, also known as BNT162b2, also known as Tozinameran also known as Comirnaty.


Написано е като за програмисти :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3369 -: Декември 27, 2020, 01:08:01 »
Генетика и имунология за компютърджии. Много готино  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3370 -: Декември 27, 2020, 23:53:28 »
Някой сеща ли се за по-добре организирана и в същото време по-нескопосана манипулация върху масовото българско съзнание от водевила с ваксинирането?!?
Аз - не.

 "Спасихме ви, викайте "Ура"! Ние пак, за кой ли път,  се погрижихме за вас, за здравето ви, за бащите и децата ви, за спокойствието ви"

Сега друг въпрос ме мъчи: Докъде ли ще стигнат в деленето на хората на добри (ваксинирани) и лоши (неваксинирани)?!?
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 16:54:17 от Bacho Кольо »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3371 -: Декември 28, 2020, 00:58:10 »
До индекс на покорството. Колкото си по-покорен, толкова си по-удобен за Началниците, т.е. "добър".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Борисов нареди да ваксинират публично Мангъров
« Отговор #3372 -: Декември 28, 2020, 11:59:21 »
Quote (selected)
Говорих с доц. Мангъров - и той ще се ваксинира, ако не се е ваксинирал. Ваксинирайте го публично, защото ми каза, че е 100% за ваксинирането. Това нареди премиерът Бойко Борисов по време на инспекция в център за разпределение на пациенти с COVID. Заедно с него е и здравният министър проф. Костадин Ангелов.

https://www.manager.bg/blgariya/borisov-naredi-da-vaksinirat-publichno-mangrov

Ваксинирайте, екзекутирайте, опозорете нищо ново под слънцето.
Само начина на изпълнение се променя и имената на самодържците които произнасят присъдите. :t2412:
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 12:35:54 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3373 -: Декември 28, 2020, 14:45:27 »
https://www.unihosp.com/?menu=about-us
Щях да отворя отделна тема - кой как слуша новини по нац. медии, ама ше минем и без такава.
Начи, пъчат се разни министри, управители на болници, видни, не толкова видни, по малко видни и обикновени герберасчета, как лавинообразно расте броят на желаещите да се ваксинират.
/Тук му е мястото да отворя ена скоба и да си кажа за пореден път - аз не отричам, нито бързам, а изчаквам да видя опитните свинчета и т.н., но не вярвам в чипиране, конспиративни теории и т.н. просто се стремя да бъда внимателен и да разсъждавам доколкото ми се отдава. Тва отклонение е както за тук присъстващите, така и за четящите ни пидалчета - нещо, което за н-ти път се убедих, че правят. Нека не ги пропускаме, все пак и те са ...абе Господни създания! Да им помагаме, колкото можем./ 
Та за лавинообразно растящият брой медици - репортерка по БТВ с апломб говори, че 200 медици са пожелали от там да се имунизират. И с още по голям апломб съобщава, че това са 90% от състава /тук не са и сложили точката на калинката и тя съобщава!/ на ...Ковид отделенията в болницата.
Ясно!
Ноо процент, ноо нещу!
Следват малко проверки из гугъля и понеже е следколедно и ракиено време, по линка горе преценявам, че това са около 20% от медиците /всичко - лекари, сестри, санитари, администрация.../ от добре известната болница !
Нататък коментарите са за вас.
Аз информирам само за внимателно прослушване на т.н. "новини" от масмедиите у нас.
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 14:50:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3374 -: Декември 28, 2020, 14:59:44 »
Едва ли цялата болница е Ковид отделение, останалите избягват да влизат в отцепените части освен ако не е наложително.
Тези 200 може да са наистина 90% от персонала + малко преболедували.
Има и други лостове за влияние, за едни 1000 лева става дума.
Първият печели и еврокалинките направиха всичко възможно това да са Пфицер, експресно им се разгледаха документите, другите по канален ред.
Ваксини за населението ще има след половин година, сега са само тестови бройки. Поне три, четири  месеца не могат да покрият "фронтоваците" медици и милЮционери.
Като пратим малко на сверните македонци и дойде лятото.
Колко вярват на ваксините самите управници е ясно - ваксините бяха налични, списъците готови те чакаха едно денонощие "Щото така" евросолидарници или страх.
Чиновничета дето сами не смеят да поемат риск нито за добро нито за лошо до последно не знаеха дали от брасъл няма да свирят отбой.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3375 -: Декември 28, 2020, 19:11:35 »
Quote (selected)
Тези 200 може да са наистина 90% от персонала
Не, не може да са 90%, първо - ясно си казаха - само от ковид отделенията.
Нататък - сега по ТВ се изходиха за област Варна - 40% от медиците /които и да са те/ са дали съгласие за ваксиниране. Колко от тях ще се ваксинират - друг въпрос.
Пак повтарям - аз не знам! Преди седмица-две, обявих тук некъде моите си критерии.
Като по прозд, ще изчакам медици и политици да си се доваксинират и тогава ше мислим!
Разбира се, ако Сейнт Питър не ми прати призовка до тогава, но това са Божи работи, аз си разсъждавам само по земните дела.
Ей ся продължавам - показват един изглеждащ на полудебил, но санитар. Изкарал ковида, но пак се ваксинира "за всеки случай!"
Друго светило - дженерала от НОЩ - цитирам:
"Много хора ще използват хитрината на умните пингвини - те не скачат първи във водата, за да видят дали там не е косатката.
Е, сега вече ние - първите пингвини скочихме, айде сега и вие давайте."
Айде бе, давайте!
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 19:15:43 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3376 -: Декември 28, 2020, 19:21:05 »
А умните тюлени не се хвърлят на първия пингвин, а чакат във водата да скочат повечко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3377 -: Декември 30, 2020, 15:01:33 »
Да запазя едно мнение от другаде:

Quote (selected)
Антей:

Биоелектричната медицина не трепе човеците, а вирусите!

И е много евтина.

А целта - ПОДОБРЯВАНЕ живота на хората на цялата планета!

Последно в 90-те по тези теми работи д-р Бек, съществуват и няколко патента в посочения период, но в същност те са за да блокират масовото прилагане на тази методика. По-лесно е да се лапат хапчета и правят ваксини както в случаят, отколкото да не се печелят луди пари...
 
Методът "Бек" се свежда до пропускане на много слаб ток от порядъка на 130uA в/по кръвните пътища. При по-тежко заразяване с паразити и вируси, са прави байпас с вкарани електроди външно в него. Така през 90-те са лекувани успешно болни от спин. Има и научни публикации - но с това всичко отново трайно се забравя.

Стандартната процедура се извършва с два сребърни електрода поставени паралелно на кръвоносния съд отгоре в/у кожата. Но това не е достатъчно, особено когато се касае за паразити и гъбички (човек е пълен с килограми паразити!). Трябва да се почиства и плазмата на човека. Става с електромагнитно въздействие - няколко импулса с промеждутъци на почистването няколко месеца са достатъчни.

Процедурите се придружават с пиене на "сребърна вода" - колоидно чисто сребро във водата. Сетете се защо светената вода се е държала в сребърни съдове... Тази сребърна вода се произвежда много лесно и в къщи...

Понастоящем в САЩ се намират един, два модела на уреда на д-р Бек (не се касае за "цапера" на Хулда Кларк), въпреки, че постоянният ток също се накъсва, но честотата е много ниска... Преди 8 години направих такъв хай-тек уред, има в мрежата и прототипа на д-р Бек като схема. Много лесна за възпроизвеждане и почива върху използването на 3 бр. батерии 9 волта. Основното е електродите да са от много, много чисто сребро!

 И да не забравя на краят:  - Д-р Бек бе гражданин на САЩ, а не руснак. С Путин не е имал никаква връзка, по понятни причини. Единствен негов сериозен недостатък е, че е бил мислещ, отговорен човек. А не пиянде от съседната кръчма, тролещо и преповтарящо простотиите на мисирките!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3378 -: Декември 30, 2020, 16:58:25 »
Не препоръчвам на никого "сребърна вода", сребърни йони и колоидно сребро, виж за Аргироза, колоидното сребро са нано частици, канцерогенни, има и доказателства, че този химичен елемент стимулира пролиферацията (репродукцията) на клетките - особено атипичните.

https://bg.ze-signon.com/articles/kosmetologicheskie-defekti-kozhi/argiroz-ili-otlozhenie-serebra-v-organizme-simptomi-i-lechenie.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3379 -: Декември 30, 2020, 21:13:29 »
Проф. Андрей Чорбанов: Гадатели обясняват как ваксините ще ни избавят от COVID

https://frognews.bg/novini/prof-andrei-chorbanov-gadateli-obiasniavat-kak-vaksinite-shte-izbaviat-covid-dopuskat-oponenti.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3380 -: Декември 31, 2020, 00:57:29 »
Тъй. По измрели на единица популация минахме испанците. Тва швеци, брити, френци, мириканци .... ги минахме отдавна.
Останаха само италианци и белгийци пред нас, от по-големите.
И тва при силно "надутите" почти седем милиона!
 
Както би се изцепил Булгар Бокаса - направо с триста, ги минахме.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3381 -: Декември 31, 2020, 01:56:19 »
Цитат на: 66
Останаха само италианци и белгийци пред нас, от по-големите.

Тъй да се каже, обединихме се със Западните балкани. Само сърбите са назад. Пък ний, като едни кубратпулевци, продължаваме напред.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3382 -: Декември 31, 2020, 12:50:11 »
Творческият директор Мартин Димитров, за българските стоматолози, които си поставиха руската ваксина "Спутник V":

"Ние тук ще се ваксинираме с „Pfizer“, точка. И без да съм лекар, съм сигурен, че ваксините на „Pfizer“ и „Астра Зенека“ са много по-добри. Най-малкото, защото в живота си съм виждал прекалено много „сделани в СССР“ неща. И това ми запазва правото да бъда адски скептичен"

O, sancta simplicitas! Или както казал Иван Вазов, гледай ти ум!


Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3383 -: Декември 31, 2020, 13:30:30 »
Aми творчески директор ... "дизайнер"  :peeing-2085:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3384 -: Декември 31, 2020, 13:49:20 »
Aми творчески директор ... "дизайнер"  :peeing-2085:
Направо породист седерунгел.
Почти кат зъболекаря на Мангала, де ликвидира здравеопазването.
Един фес много че му оди  :smokin:
 
И да не съм голословен, това е правилният избор:

Санофи също даваха надежди .... но имат проблеми
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 13:52:09 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3385 -: Декември 31, 2020, 16:53:07 »
Quote (selected)
Ювал Харари: През 2020 видяхме пропастта между наука и политика
31 Дек. 2020



"Твърде рано е да се каже как бъдещите поколения ще помнят 2020 г. Много от нас без съмнение са научили колко ценни са здравето, социалните контакти, свободата на движение и интернет връзките. На колективно ниво досега битката ни с Covid-19  беше научен триумф, съчетан с политическо фиаско", написа в профила си известният израелски историк Ювал Харари. Най-популярната му книга е „Sapiens. Кратка история на човечеството“ и е издадена на 45 езика.

И още: "Учени от цял свят съдействаха за идентифициране на корона вируса, за изучаване на разпространението му, разработват ваксини. Благодарение на глобалното научно сътрудничество човечеството има по-добри инструменти за справяне с Covid-19, отколкото с всяка предишна пандемия в историята.

За съжаление, политиците не успяха да използват тези инструменти разумно. Година след началото на пандемията все още няма глобално лидерство, няма глобален план за спиране на вируса или глобален план за справяне с икономическата криза.

Пропастта между научната сила на човешкия вид и политическата ни некомпетентност е изключително тревожна. Справянето с Covid-19 трябваше да е политически проект. Лесно е да се разбере. Докато вирусът продължава да се разпространява където и да е, никоя държава не може да се чувства сигурна. И въпреки това не успяхме да си сътрудничим ефективно. Какво ще се случи, когато човечеството се изправи пред много по-сложни заплахи като екологичен срив или възхода на изкуствения интелект?"



https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/yuval-harari-prez-2020-vidyahme-propastta-mezhdu-nauka-i-politika
:m1731:
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 16:59:01 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3386 -: Декември 31, 2020, 17:17:18 »
Джи, да не си преживяла катарзис?
Трябваше ли да опрем до Ювал Харари да ти светне че няма ковидистии антиковидисти, а недоволни от управленските решения?
Това малко половинчат катарзис нов любим типаж - гологлав, но без лампази!
А как добре започна всичко:
Гологлав, женерал, пожарникар с маркуч.
Да знаеш това твоето е голямо израстване.
Първо задраска пожарникар, после женерал, а дано си намериш и някой с коса . :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3387 -: Декември 31, 2020, 17:19:59 »


Третата руска ваксина доколкото разбирам ще е класическа.
Засега нямам желание да се боцкам, но като се появи третата може и да се пробвам.
https://rg.ru/2020/12/20/v-ran-rasskazali-kakoj-budet-tretia-rossijskaia-vakcina-ot-koronavirusa.html

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3388 -: Декември 31, 2020, 18:26:09 »
Единственото което ме смущава е алуминиевият хидроксид!

Сега вече пускат друга мантра, писах отговор, да не се повтарям:

Quote (selected)
Цитат от постинг на №143: ...Ако не сте ваксиниран, това означава, че сте потенциално опасни...

- Защо "опасни" и за кого са "опасни", кои го твърдят?! Та нали послушните граждани ще са ваксинирани вече и те НЕ можело повече да бъдат заразени?! А другите, отказалите се, са поели своят риск с правото на избор и евентуално са опасни само за други неваксинирани? Които също са упражнили правото на мнение, свободна воля и избор!?

Вероятно ще им се прище на разните "независими" Божем управници да тикнат упоритите в концлагери или дори да ги ликвидират, колко е далеч подобен сценарии? Пък и вече имаше практики да се носят даже жълти звезди на горната дреха - за по добро разпознаване на "опасните" за обществото! Нищо ново под слънцето...

- Де сопа, де! Та даже и нещо повече заслужават носителите и разпространителите на подобни "идеи"! Забравиха ли управляващите по земните кълбета, че даже самите те приеха закони срещу езика на омразата?!

Или цялата галимация се свежда просто до стадото да бъде ваксинирано с нещо си - нито проверено, нито с известно съдържание, нито със сигурност какави са последствията...

- Що ли се сещам за истериите с ликвидацията на набедените чифтокопитни и с козичките на баба Дора? А по-сетне и за стотиците хиляди екзекутирани гуцита?... 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3389 -: Декември 31, 2020, 18:29:10 »
Джи, да не си преживяла катарзис?
Трябваше ли да опрем до Ювал Харари да ти светне че няма ковидистии антиковидисти, а недоволни от управленските решения?
Това малко половинчат катарзис нов любим типаж - гологлав, но без лампази!
А как добре започна всичко:
Гологлав, женерал, пожарникар с маркуч.
Да знаеш това твоето е голямо израстване.
Първо задраска пожарникар, после женерал, а дано си намериш и някой с коса .
Буратино, ще ти счупя главичката – туй да си го знайш за следващата година ...   :D :m0955: :D
И "гологлави" при мен не можеш да търсиш, ама гле'й дан'си оплешивял ТИ в напъните си да ми намериш! :giggle-3307:
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 18:41:11 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3390 -: Декември 31, 2020, 18:53:49 »
Джи, ще ти разкажа един детски силен спомен.
Преди много, много години, то направо десетилетия, аз лапе към 10 годишно.
Живеехме си приятно, голяма градина площадка между 7 блока наредени в каре.
Хората си излизаха по терасите по кратки гащи без да се притесняват че някой ще ги одумва.
Много деца, голяма игра.
Имаше един батко на 13-14 години дето ни тормозеше, ма не само заплашваше, направо ни биеше.
Един ден лятото някакъв баща явно събуден бил нощна смяна и отрочето дошло със посинен око излезе на терасата и се провикна:
- Мильо (така се казваше хулигана), ще ти е...мамата!
Това кънти между блоковете и ехото го разнася като в Гранд Каньон.
После се чува глас от центъра:
- Тя мама от такива като теб не може да си дигне гащите. Бягай да спиш!

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3391 -: Декември 31, 2020, 19:05:01 »
Quote (selected)

„Много неща са в голяма степен по-скоро очаквани, отколкото доказани”, „Ако се подписва информирано съгласие, автоматично означава, че препаратът не е минал стандартните етапи на обследване”, „На практика няма публикувани научни резултати”, „Може да е много безвредна и ефикасна, но ако не е, кой поема отговорност?”, „Научната общност просто пита: Има ли данни, които не се показват?”

Европейската агенция по лекарствата даде разрешение за употребата на ваксината срещу Ковид-19 на компаниите Пфайзер (Pfizer) и Бионтех (BioNTech). След броени дни стартира имунизацията едновременно във всички държави членки на Европейския съюз. Междувременно, в САЩ вече бе поставено началото на ваксинационната кампания с продукта на „Модерна”. Въпреки уверенията по време на пресконференциите на националния щаб за борба с пандемията, не е обезсилено съвсем притеснението на българското общество доколко са ефикасни и безопасни препаратите.

Дни преди решението на Европейската агенция по лекарствата, разговаряме с проф. д-р Андрей Чорбанов, ръководител на департамент „Имунология” в Института по микробиология на БАН. Той ръководи и екипа, който разработва българската ваксина срещу коронавирус.


Този Чорбанов какъв беше? Ковидист, антиководист? Не за друго, за един приятел питам …


1 – натиснете върху заглавието за да отворите цялото интервю :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3392 -: Декември 31, 2020, 19:31:57 »
Quote (selected)
За разказвачите на истории за вируси, теоретиците, математиците... и други животни в гората
Коментар на Андрей Чорбанов във "Фейсбук"

Или по-добре да бъдете информирани и съгласни, отколкото да подписвате информирано съгласие
Публикувана: 31 Декември, 2020 11:55

https://fakti.bg/mnenia/540772-za-razkazvachite-na-istorii-za-virusi-teoreticite-matematicite-i-drugi-jivotni-v-gorata

Ако този фарс беше просто приказка, фантастичен сценарий или психологически постулат щеше да е забавно с оглед на Мъпет-героите, които участват в него. Но не е. Истинско е. Тази сутрин медиите надминаха себе си, демонстрирайки своята свобода, обективност и независимост от властта. Отвсякъде различни гадатели, проповедници, инфлуенсери и всякакви люде, близки до властта, зависими от нея или искащи да се харесат на нея обясняват как ваксините плюс мерките на любимото правителство ще ни избавят от тежката догма на коронавируса. Никъде дори не се допуска някой опонент на тези мерки и цялостната политика на държавата да изкаже професионално мнение, ако и да си навлече всенародния гняв от всяването на смут в правата линия на партията-държава и всички нейни крепители в администрацията, властта и здравните структури.

На 28 февруари 2020 г. беше публикувано изследване на СЗО, според което България е на първо място по смъртност – причините са сърдечно-съдови, не-инфекциозни и туморни заболявания. Имаше ли каквато и да е причина да очакваме, че преминаващата вирусна инфекция нама да го извади на показ. Защо никой не си задава въпроса дали живеем здравословно, дали се храним здравословно или дали просто не сме най-бедните европейци, които живеем - както намерим. Само вижте тренда на леченията и терапиите за COVID-19 през годината – като се започне от абсурдни иновативни предпазни маски и костюми (с които щяхме да залеем света, ама май не стана), преминахме през дузина лекарства-пенкилери, които в същност са за съвсем друга цел, ама бяха набедени за спасители, преминавайки през плазма-терапия (непрактикувана никъде по света масово, а само в крайно редки случаи и с абсолютно недоказани ползи), та се стигне до претупаните тестове на ваксините, които осигуряват 95% ефективност, която никой още никога не е показал на практика като намаляване на смъртност и хоспитализация (виж фигурата в първия пост под статията).

the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Залезът на американската империя? Това е нашият залез!
« Отговор #3393 -: Декември 31, 2020, 23:26:46 »
Quote (selected)
Азия вече се съвзе и се върна в индустриалната надпревара. Африка изглежда се присмива на тази епидемия, смешна, в сравнение с вируса ебола, който опустоши континента, но не забави демографския му прираст. Западът, някога земя на безстрашни и жестоки завоеватели и авантюристи, изглежда се превръща в страхливо малко нещо, забравило за великото си минало. Като западаща и вяла Римска империя.
https://glasove.com/categories/komentari/news/zalezt-na-amerikanskata-imperiya-no-tova-e-i-nashiyat-zalez
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Хората, които са прекарали COVID-19 са образували антитела, но те не са на достатъчно високо ниво, отколкото при поставяне на ваксина. Ето защо и те трябва да се ваксинират, обясни заместник председателят на Управителния съвет на Българския лекарски съюз д-р Николай Брънзалов. По думите му, ако минимум 70% от населението се ваксинира, тогава ще може да се изгради стаден имунитет и да забравим за вируса.

https://www.manager.bg/covid-19/preboleduvalite-covid-19-sshcho-tryabva-da-se-vaksinirat-preduprediha-ot-blgarskiya
Страха че няма да се постигнат заложените цели е все по-осезаем.
След като едва успяха да усвоят първите 10 000 дози - ненапълно все още настава ужас какво ще правим със следващите милиони бройки.
Вчера пренаредиха списъка, избутаха старческите домове преди лекарите, щото последните не са много ентусиазирани, вече се апелира и към изкаралите заболяването - при тях спомените са най-пресни.
Спомените за народния съд започват да придобиват реални очертания, пак ще останем без "цвета на нацията" и пак заради геноцид.


« Последна редакция: Януари 03, 2021, 12:53:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3395 -: Януари 03, 2021, 12:47:09 »
 :aplause:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3396 -: Януари 05, 2021, 14:28:50 »
По повод интервюто, от другаде за да спестя време...

Вместо да се словоблудства и прави пропаганда - от едната или другата групи опоненти към противната, е редно да се прочете интервюто с проф. д-р Чорбанов: "За ваксините срещу коронавируса и въпросите без отговори". Тук: https://inspirehope.space/2020/12/22/имунологът-проф-д-р-андрей-чорбанов-з/?fbclid=IwAR0-OJL0-C3V6vrQ7jQy3G1AhGmOM_y9JHnHcaMNVHgpnYLZ8iQaF4TgeCM ...

Инак се прелива пусто в празно! И според мен пък, е много необходимо да се разгледат ЗАЕДНО различните събития, тенденции и проверени становища за да се види общата картина и опасностите в нея! Но само когато става дума за "общообразователни" неща. Докато модата да се изказват всякакви лица, най-вече с неподходящи специалности, знания и опитност от съвсем други области, за тази конкретната, е равносилно на доброволно самоубийство!

Също и факта, че при сегашното планирано масово, изнудвано и паническо ваксиниране, се карат пациентите, пардон: - клиентите да подписват декларации измиващи ръцете на 100% отговорните: - Държава, препоръчалите ваксините и дали одобрение фактори, както и самите производители прилагащи я без дълготрайни тестове, без сигурност за приемлива трайност на имунитета и щамовете и без да е ясно, кое - как действа и какво в действителност има вътре.

Сещам се за "стандартна" ваксина внесена тук от неправилното лице от Турция преди време и оказала се с наднормени количество живак. Не следи от - а количество! Има го в повечето ваксини, употребявало се за "стабилност"?!...


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3398 -: Януари 05, 2021, 16:30:33 »
Ако сегашното масово ваксиниране на практика е третия етап от изпитванията на ваксините, не съм чул производителите на ваксини да събират данни, за ефективността на продукцията им, само се коментират евентуални нежелани странични ефекти, толкова ли са сигурни че ваксините им защитават от инфекция?!

Само наличието на антитела не е гаранция за ефективност.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3399 -: Януари 05, 2021, 17:08:43 »
Цитат на: Maximus II
Само наличието на антитела не е гаранция за ефективност.

Нещо повече - въобще не е гаранция за имунитет.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3400 -: Януари 05, 2021, 17:38:50 »
Ами те си казаха.
Ако се ваксинираш може да изкараш ковида, евентуално по-леко.
И толкуз.
 
Но например не е ясно какво става с заразяването.
Защото имаше изследвания, че точно "безсимптомните носители" са много по заразни.
 
В тази връзка има много въпроси.
Например т.н. "имунизационни пашапорти".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3401 -: Януари 05, 2021, 18:46:31 »

Но например не е ясно какво става с заразяването.
Защото имаше изследвания, че точно "безсимптомните носители" са много по заразни.
Едно време им казвахме "здрави", сега сме "безсимптомни".
Това не е прозорец на Овертон, това си е врата на хале на завод "Белаз", мамка му и прасе!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3402 -: Януари 05, 2021, 19:00:10 »
Вратите на храма на Марс.
Отворени - война, затворени - мир, това преди 2 000 години.
При нас е различно, думите имат различен смисъл, уви резултатите са същите.
Отваряме "задните порти" -всеобща радост, световни "пролети".
Затваряме " задните порти" - расизъм, ксенофобия, "ти мен сега уважаваш ли Ма?".
Магнитните полюси се смениха без да разберем - за четвърт век ни свариха като жаби без да се усетим. Всички и нас източноевропейците и Бъч дето "прескочи ръба на кофата".
Добрият от запад прескочи на изток, лошият се позиционира на запад.
А ние, ами ние си ручаме жабетата ( поне са протеини ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус в България
« Отговор #3403 -: Януари 07, 2021, 17:27:30 »
Quote (selected)
Здравната реформа, въведена в периода 1998-99, заложи един куп бомби, които сега избухнаха всички до една. Личните лекари бяха въведени с лъжата, че така всеки ще има „личен“ лекар, който ще се грижи специално за него. Истината, че ако един такъв лекар има няколко хиляди пациенти, то той няма как дори да им помни имената, камо ли да държи в главата си детайлната здравна история на всеки един, естествено, беше спестена. Което създаде съвсем очевидна гигантска уязвимост – какво става, ако се случи епидемия или някакво друго мащабно бедствие, и пред личния лекар се изсипят огромен брой пациенти едновременно? Какво става, ако личният лекар е неспособен да си изпълнява задълженията? Е, дойде COVID и се видя какво става – огромен брой пациенти, които не могат да преминат през тази административна бариера, тъй като личният им лекар се е покрил, за да не се зарази, или самият той е в болница, борейки се за живота си с тежък COVID, или е починал от COVID. А процедурата по намиране на нов личен лекар е дълга и сложна и почти невъзможна в пандемична остановка...
Втората бариера между пациента и медицинската помощ са направленията – кой разумен човек може да си помисли, че в реалния свят винаги ще има по-малко разболели се от предварително фиксирания брой направления, не е ясно. Нито пък е ясно защо в пандемична обстановка се реши, че и за PCR тест ще трябват направления. Но се видя до какво водят те – до невъзможност човек да се тества без направление, което пък направление нямаше как да се вземе.
Защо самият тест не беше безплатен е още едно безумие, което едва ли щеше да го има, ако системата не беше поставена на „пазарни начала“. Престъпно е да искаш по над 100 лева за PCR тест в толкова бедна държава като България, ако целта ти е да спреш епидемията – естествено, че при такива условия повечето хора ще си крият симптомите, за да не плащат цената на теста (както и за да не бъдат карантинирани без компенсация за това). Което води до безконтролно разпространение на вируса. Създаде се и още един огромен проблем покрай тестването, с изискването на много места да има направен такъв тест при приемане в болница.
Лъснаха наяве и последствията от превръщането на болниците в търговски дружества и на отклоняването на огромна част от наличния за здравеопазване ресурс към частните болници, което доведе до масовото елиминиране на интензивни и заразни отделения в уж държавните болници (тъй като те не генерират печалба), до почти пълна липса на такива в частните (по същите причини), и до отчайваща липса на специалисти точно в областите, най-нужни за лечението на COVID.
Последствията от пренебрегването на научната инфраструктура на страната също се видяха. Страната има толкова нисък капацитет за тестване, защото в нея нито има развита биотехнологична индустрия, нито се инвестира в базови научни изследвания и така повечето хора, следващи съответните специалности, се изнасят в чужбина по най-бързия начин след завършването си. Съответно няма кой, къде и с какво да извършва масово тестване.
Общата административна некомпетентност и некадърност в държавата се проявиха във всичките си аспекти – имаше шест месеца между март и септември за подготовка за борба с неизбежната есенно-зимна COVID вълна, но абсолютно нищо не беше направено по въпроса.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3404 -: Януари 07, 2021, 18:06:48 »
Quote (selected)
Това, което е добре установено е, че при четирите коронавируса, причиняващи обикновени настинки у хората - OC43, HKU1, NL63 и 229E, имунитетът трае средно между 6 и 12 месеца. Няма причини да се мисли, че при SARS-CoV-2 ще е кой знае колко по-различно.
Колко дълго трае имунитетът, няма как да се знае, без да е минало достатъчно дълго време, но е много вероятно да не е дълготраен, което ще наложи ежегодни реваксинации (или може би веднъж на две години). Това е сериозен проблем за векторните ваксини, тъй като при тях освен имунитет към S протеина на SARS-CoV-2 се изгражда имунитет и към самия вектор; повторна ваксинация със същия вектор ще е неефективна, тъй като той ще бъде обезвреден от иммуната система много преди да има шанс да си свърши работата.
Именно заради този проблем, векторните ваксини използват например аденовируси от шимпанзета, към които няма изграден имунитет в човешката популация. Но няма безкрайно разнообразие на аденовируси, от което да се черпи за бъдещи реваксинации. Така че ако имунитетът не е траен, ще трябва да се прибегне до тип ваксина, при който няма такива проблеми, каквито са РНК ваксините.
Обаче и РНК ваксините, и наличните в момента векторни такива, имат един много сериозен друг недостатък – те не са стерилизиращи (което се и потвърди от изпитанията на тази на „АстраЗенека“). Т.е. ваксинираните могат да се заразяват, те просто не развиват сериозни симптоми. Причината за това е, че те индуцират само IgG антитела, но не е и мукозалните IgA антитела, които защитават срещу първоначална инфекция в горните дихателни пътища.
Това е потенциално огромен проблем по две причини. Първо, съвсем възможно е ваксинираните не само да могат да се заразяват, но и да предават вируса. Така, ако примерно половината популация е ваксинирана, а другата не е, ще е много трудно да се накарат ваксинираните да продължат да носят маски, въпреки че те с това си поведение излагат на сериозна опасност неваксинираните.
Второ, това създава огромен еволюционен селективен натиск към възникването на мутанти, резистентни към тези ваксини. Това не е така при стерилизиращите ваксини – при тях при среща с вируса той бива обезвреден моментално, без да му се даде възможност да се размножи. Но с нестерилизиращи ваксини и милиарди заразени ще има предостатъчно възможности за възникване и селектиране на мутанти, към които и ваксини нямат никакъв ефект.
Така е доста вероятно в идните години да се борим с COVID-21, COVID-22, COVID-23a, COVID-23b, COVID-25a до COVID-25g, и т.н.
Интраназалните ваксини би трябвало да индуцират стерилизиращ имунитет, и такива се разработват в момента, но те са по-назад в процеса. При тях обаче е дори по-малко вероятно този имунитет да е дълготраен.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3405 -: Януари 07, 2021, 22:45:07 »
Всъщност  интраназална ваксина има. Разработена от РАН.
(В смисъл не като метод на прилагане, а като действие.)
И е в трети етап на тестване. Имаше линк тук, мисля в другата ковид тема. Третата руска ваксина.
 
Тук по-интересното е защо след като имахме, оборудване, експириънс .... за подобни ваксини не искаме лиценз?
Е те тоя въпрос требеше да забият на леквидаторчето, забраих му името, "академика".
« Последна редакция: Януари 08, 2021, 21:30:43 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3406 -: Януари 07, 2021, 23:00:23 »
А статията е интересна и поучителна.
Конкретно за "здравната система" определено е наясно.
Все пак в България драгалефския мангал привнесе уродливо копие на английската.
Англичаните отдавна са недоволни, но все не успяват да сколасат за генерален ремонт.
 
Впрочем тази система има един вроден неотстраним дефект.
Може да е била добра когато от здравни грижи са се ползвали 2,5,10% от популацията, тогава даже и глезотии е имало особено за по-знатните (това някъде 16, 17, 18 век).... но при масово здравеопазване дава фира.
Което и наблюдаваме.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3407 -: Януари 08, 2021, 10:26:25 »
66, ако не е тайна - каква специалност имаш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3408 -: Януари 08, 2021, 13:14:37 »
Не е. Химия, органична и аналитична и някои аспекти на био.
Фармацията не я броим, щото като премахнем маркетинг, реклама .... си остава химия.
Това на ниво основно образование. Основно в смисъл више.
 
Иначе воз-066. Накратко всички високоефективни оръжейни системи  :nuts:
Това го споменавам щото умирам от майтап като чета за нивичозките напъни на наште зап(адащи) братя (по разум)  :smokin:
« Последна редакция: Януари 08, 2021, 13:24:11 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3409 -: Януари 08, 2021, 15:12:39 »
В България внесоха не английската задравна система, а американска побългарена, според малкия пазар и бедния народ, но кожодерството е жестоко, като в Америка.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3410 -: Януари 08, 2021, 15:57:31 »
Всъщност  интраназална ваксина има. Разработена от РАН.
И е в трети етап на тестване. Имаше линк тук, мисля в другата ковид тема. Третата руска ваксина.
 
Тук по-интересното е защо след като имахме, оборудване, експириънс .... за подобни ваксини не искаме лиценз?
Е те тоя въпрос требеше да забият на леквидаторчето, забраих му името, "академика".

Линкът е някъде по средата на тази страница.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3411 -: Януари 08, 2021, 16:09:32 »
Проф.Ангелов: Очакваме 4.5 млн. ваксини от Астра Зенека, ваксини ще има за всички желаещи българи
http://epicenter.bg/article/Prof-Angelov--Ochakvame-4-5-mln--vaksini-ot-Astra-Zeneka--vaksini-shte-ima-za-vsichki-zhelaeshti-balgari/237261/2/0

Оригиналният вариант или русифицирания?

Питам като лаик.
Ние нямахме ли производство на ваксини и не можем ли да се опитаме да купим лиценз, а не готов продукт?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3412 -: Януари 08, 2021, 16:34:16 »
Проф.Ангелов: Очакваме 4.5 млн. ваксини от Астра Зенека, ваксини ще има за всички желаещи българи
http://epicenter.bg/article/Prof-Angelov--Ochakvame-4-5-mln--vaksini-ot-Astra-Zeneka--vaksini-shte-ima-za-vsichki-zhelaeshti-balgari/237261/2/0

Оригиналният вариант или русифицирания?

Питам като лаик.
Ние нямахме ли производство на ваксини и не можем ли да се опитаме да купим лиценз, а не готов продукт?
...имахме, миналата година, в началото на карантината Той се дуеше по телевизиите, че е въпрос на седмици да имаме наша ваксина-трепач след милионите, дадени от Него...
~~~
Досежно купуването на лиценз - би могло, но няма кой да го купи, просто няма кой, но...

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3413 -: Януари 08, 2021, 17:38:18 »
Нека да приютя едно мнение от "Гласове" - Друг Доктор (тук: https://glasove.com/categories/intervyuta/news/spored-maykata-na-vaksinata-protiv-covid-prez-lyatoto-veroyatno-shche-se-vrnem-km-normalniya-zhivot, та да не се загуби. Под него на едно допълващо. Според мен дават добро описание на проблема с новите ваксини:

Quote (selected)
Друг Доктор на 06.01.2021 в 08:10
Темата засяга много важен въпрос. Етиката и науката ! Каква е отговорността на учения, когато създава откритие което е нож с две остриета. Тази дилема вече е преживяна от човечеството , да си спомним зората на атомната ера. Ядрената енергия може да дава топлина и светлина около нас, да подобри живота ни, и в същото време да ни заличи за миг... Каква е моралната задача на откривателите ? Знаем че мнозина от ядрените физици виждайки военното приложение на делото си се ужасяват и разкайват че са участвали. Други запазват циничен непукизъм /като Тейлър например, създателя на термоядрената бомба/ и търсят политически смисъл в делото си...Когато говорим за човешкия геном, напълно "картографиран" преди десетина години, въпросът е какво искаме да правим с него ? Идеята че можем да нахлуем вътре със сегашните си познания и възможности на молекулярната биология, да ровичкаме и да решаваме /медицински/ проблеми , е примитивна. Резултатът ще бъде убийствен. Представете си един компютърно неграмотен човек който иска компютърът ме да стане по-мощен и да върши повече неща , отколкото е предвидено. Влиза този полуграмотен екземпляр в системната папка на уиндоса и почва да трие , замества и "поправя" разни файлове, които на него му се струват "неправилни". Какво става с операционната система ?? Същото ще стане с операционната система ЧОВЕК при примитивното човъркане в генома му днес, 2021. Ще има бъгове , грешки , срив на системата. В биологичен превод - мутации, уродства, автоимунни заболявания, онкозаболявания, алергии и предиспозиции за инфекциозни заболявания. Безкрайно далеч сме от цялостното познаване на "операционната система" на човешкия геном. Имаме определени елементарни инструменти да "човъркаме", но не знаем какви ще са ОБЩИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ? Интервенираме с някаква определена цел , но не знаем как тази интервенция ще се отрази на други системи от човешкия организъм. Човекът не е "машина" , механистичното мислене, характерно за ранното Просвещение , наблюдавано и днес във вълната на прогресистите-либерасти е интелектуална трагедия. Конкретно в случая с РНК ваксините на компаниите на Гейтс се настоява че те "не взаимодействат с ядрената ДНК" , не взаимодействат директно с генома. Тези "ваксини" /всъщност генетични препарати/ се свързвали с рибозомите за да дадат "команда" за производство на необходимия протеин /шип-антигена/ и така да предизвикат имунната реакция... Типичен пример за механистичен подход с неясни последици. В клетката има както ядрени нуклеинови киселини /хромозомите с гените в тях, носителите на Генома/ така и извънядрени нуклеинови киселини, но те са въ връзка помежду си ! Всичко в тялото ни е единна система, всяка молекула е в зависимост с друга молекула ! Това е точно Божията промисъл , или ако не искате теологичната терминология , това е Еволюцията и Природата. Човекът е една перфектна система, създадена и еволюирала в течение на хилядолетия. "Бъговете" в онтогенезата , познати като "болести" са част от тази перфектност на Творението. Нормално е човек да боледува , да остарява и да умира. Това е природния кръговрат на живата материя, човекът е част от този кръговрат. Целта на медицината и свързаната се нея наука НЕ Е ДА ПОДМЕНИ ПРИРОДНИТЕ ЗАКОНИ ! Не е да смени Божията промисъл с "безсмъртие" , или да създаде "идеалния човешки организъм, киборг". Целта на медицината е много по-скромна - да удължи живота в рамките на наследствеността , да спре болести, които могат да се спрат и лекуват , и в крайна сметака ДА ПОДОБРИ КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТА на хората. Медицината не е наука за осигуряване на безсмъртие. Медицината не е дейност за създаване на "идеалното тяло". Това е материята на медицинската етика. Няма ли Етика в една наука, тя става тъмна дейност, пъклена работа. Такива учени като унгарката, може да са много добри в своята тясна дейност, но очевидно са ампутирани от чувство за научна етика. Какво става с моето откритие ? Кои и за какво МОГАТ да го използват ? Не може ли да стане то една биологична "атомна бомба" ? Тази госпожа едва ли си е задавала такива въпроси. Точно затова няма да стане Айнщайн на молекулярната биология, ако ще да й дадат 10 инфлационни Нобела.

И второто:
Quote (selected)
Как "Moderna" описва своята "ваксина" на своя сайт: на 06.01.2021 в 10:21
РНК технологията не подсилва имунната система, ами я разглежда като пречка. Човешките гени се разглеждат като компютърен информационен носител (storage). Информационната РНК е софтуер за управление (инструктиране) на информационния носител (ДНК). Протеините, произвеждани от „хакнатите“ клетки и тъкани, са готовите за използване приложения (applications)... Повече: www.otizvora.com/2021/01/12896/moderna-inzhektirame-vi-s-operatsionna-sistema-i-sus-softuer-na-zhivota/

Още до Друг Доктор: - Това е началото на ДНК като база данни и РНК като код, който работи с данните. Сега се експериментира на голямата световна сцена. Както компютрите бяха в зародиш през 80те год на 20 век. Сега открито се говори за синтетична ДНК като депо на информация/данни, това е следващата голяма технологична стъпка, има и разработки. От една страна се разработва синтетична ДНК - от друга страна се експериментира със биологичната ДНК чрез ваксините.... Давам им около 30 год, докато РНК „код" ще може да манипулра човешкото ДНК, вкарва нови данни/гени, променя гени, или трие данни/гени в нашето човешко ДНК....

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3414 -: Януари 08, 2021, 17:46:55 »
Айс
 :way_to_go-1308:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3415 -: Януари 08, 2021, 18:04:24 »
Уфф, айде първо да "сглобят" поне един "дестващ" жив организъм. Там чехълче, амеба, па дори и вирус.
Ама не да ползват налични "модули" т.е. геномни фръгменти от други, а аб инитио.
И тогаз да се пробват да бъзикат генома.
 
Щото и мангали моеш да пратишп да оправят действащ ядрен реактор ....
Впрочем мангалите са ехееей, плъхове.
« Последна редакция: Януари 08, 2021, 18:18:59 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3416 -: Януари 08, 2021, 19:00:59 »
Лекар във Флорида почина 2 седмици след поставяне на ваксина срещу COVID-19, 3 дни след поставяне на ваксината мъжът забелязал червени петна по ръцете и краката си,
свидетелстващи за подкожни кръвоизливи. При изследване на кръвта му бил установен остър
недостиг на тромбоцити.
На Майкъл била поставена диагнозата тромбоцитопения - заболяване, при което тялото приема
тромбоцитите за чужди тела и сигнализира на далака да ги унищожи.
Лекарите се опитали да спасят колегата си, но на 3 януари мъжът починал от мозъчен
кръвоизлив.

Подозрението, че ваксината може да предизвика автоимунни реакции, не е без основание.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3417 -: Януари 08, 2021, 19:06:06 »
Баце нареди, Мангъров да се ваксинира, а самият Баце, никоя мисирка не го попита, защо той не се ваксинира ?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3418 -: Януари 08, 2021, 19:10:56 »
Баце нареди, Мангъров да се ваксинира, а самият Баце, никоя мисирка не го попита, защо той не се ваксинира ?!
Той изпрати друг член за квотата на изкаралите Ковид.
Балтов се дърпа, дърпа, ама явно един път вместо на задната седалка на Жипката са го турили в багажника и размисли. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3419 -: Януари 09, 2021, 15:50:52 »
Доц. Ангел Кунчев: Заради Мангъров и доц. Чорбанов хората не знаят на кого да вярват
.......
"Много е динамично развитието на нещата. Имаме 6 договори за ваксини, но водим преговори за седма. Поръчали сме най-много от ваксината, която е най-класическа. Тя доста прилична на руската ваксина. Това беше ваксината, която се очакваше първа да излезе."
http://epicenter.bg/article/dots--Angel-Kunchev/237321/2/0

Все пак не си казва Астра Зенека или русифицирания и вариант.
Отделно че нито единия нито другия вариант са класическа ваксина.
Но каквото може това говори.
Що се отнася до Мангъров и Чорбанов.
Колко хубаво щеше да е ако ги нямаше изобщо и не пречеха на вярата в Кунчев.