Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:04:27

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025404 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3060 -: Декември 01, 2020, 21:35:40 »
Това с изкуственото заразяване вече е пробвано, работи, но оставя тъмни петна върху имиджа.
От грип не се боледува всяка година, да не говорим за всеки сезон.
Първите 7 години даже повтаря, после само ако се появи нещо различно.
А ти за "началото" на пандемията. Оставя, само ако те хванат, засега няма изгледи.
 
Хм. До момента има над 300 щама на коронавирус. Това изследваните.
И поне пет силно различаващи се. Касапа беше дал добър линк по темата.
Мирише на по висока мутагенност от тази на грипния вирус.
 
Е освен ако някой не "помага", ама се съмнявам че има някой способен на подобна "производителност".
Може би два от щамовете   :m1728:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3061 -: Декември 01, 2020, 21:38:55 »
Quote (selected)
Е освен ако някой не "помага", ама се съмнявам че има някой способен на подобна "производителност".
То това не е от днес за утре!
Не се знае кога е планиран ивента, колко време са "изглаждали" стъпките.
За какъв период е планиран, какви са целите.
Финансирането и промотирането обаче са впечатляващи!
« Последна редакция: Декември 01, 2020, 21:41:43 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3062 -: Декември 01, 2020, 21:51:54 »
Едната от целите, пробутване на на силно опасна и "ограничена" за използване на хора технология под форма на ваксина могат да я броят за постигната  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3063 -: Декември 01, 2020, 21:56:47 »
С ваксините май стана гаф.
Готовите бяха държани до последно с идеята да изкрънкат още малко пари - допълнителен бонус.
Обаче руснаците и китайците направиха пробиви и разбиха схемата.
Сега ударно се търсят начини за дни да се навакса изоставането, да се издействат разрешителни които обикновено изискват месеци и години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус в България
« Отговор #3064 -: Декември 02, 2020, 00:50:18 »
Най-накрая минахме Япония по заразени бройки, ама докато я минем, уморихме двойно повече хора от нея. Голям зор беше докато я минем.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3065 -: Декември 02, 2020, 07:35:01 »
Quote (selected)
Световната здравна организация изготвя нови препоръки за дефинирането на „близките контакти“ с коронавирусна инфекция. Това заяви за ТАСС представителят на СЗО в Русия, Мелита Вуйнович.

„В петък участвах в срещата на СЗО, където бяха прегледани нови препоръки относно така наречените близки контакти“, каза тя. По думите ѝ препоръките ще включват излагане на контакт в продължение на 15 минути общо в денонощието. Това може да включва три отделни 5-минутни контакта за деня на дистанция под два метра.
По-рано близкият контакт означаваше 15-минутно взаимодействие лице в лице на разстояние по-малко от един метър и половина. Промените в препоръките са вследствие на факта, че СЗО „вече знае повече за вируса“.
https://www.manager.bg/covid-19/szo-gotvi-nova-definiciya-na-blizk-kontakt-s-covid-19
Една година по-късно даже може да получим дефиниция.
Хвала на такиви труженици!
Следваща стъпка 5 пъти по 3 мин на разстояние 2,5 м.
Скоро и след 20 междуградски разговора по телефона! :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3066 -: Декември 02, 2020, 09:13:13 »
Quote (selected)
Световната здравна организация изготвя нови препоръки за дефинирането на „близките контакти“ с коронавирусна инфекция. Това заяви за ТАСС представителят на СЗО в Русия, Мелита Вуйнович.

„В петък участвах в срещата на СЗО, където бяха прегледани нови препоръки относно така наречените близки контакти“, каза тя. По думите ѝ препоръките ще включват излагане на контакт в продължение на 15 минути общо в денонощието. Това може да включва три отделни 5-минутни контакта за деня на дистанция под два метра.
По-рано близкият контакт означаваше 15-минутно взаимодействие лице в лице на разстояние по-малко от един метър и половина. Промените в препоръките са вследствие на факта, че СЗО „вече знае повече за вируса“.
https://www.manager.bg/covid-19/szo-gotvi-nova-definiciya-na-blizk-kontakt-s-covid-19
Една година по-късно даже може да получим дефиниция.
Хвала на такиви труженици!
Следваща стъпка 5 пъти по 3 мин на разстояние 2,5 м.
Скоро и след 20 междуградски разговора по телефона!

Ма ти вече си набрал такава скорост, че можем спокойно да те пратим наш представител в СЗО!!!
:b0315: :bravo-1290: :b0315:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3067 -: Декември 02, 2020, 11:08:38 »
И да знаеш, ще свърши по добра работа отколкото дузина лаладжии баращи се за професионалисти.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3068 -: Декември 02, 2020, 12:23:54 »
И да знаеш, ще свърши по-добра работа отколкото дузина лаладжии баращи се за професионалисти.
:0006: :yes-1292: :0006:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3069 -: Декември 02, 2020, 18:14:40 »
Кризисните центрове допускат бездомни само ако си платят сами тест и естествено е отрицателен.
Баси бездомниците със стоянка джобни. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3070 -: Декември 03, 2020, 12:54:39 »
Quote (selected)
Догодина влизаме под ново наблюдение на ЕС – за правата на човека
Освен пред съда в Страсбург, гражданите ще могат да се оплакват и в Брюксел
03 Дек. 2020



Отстъпването на грижата за човешките права на друга организация - Съвета на Европа - провокира въпроси като този: "Човешките права - защитени ли са в ЕС?"

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dogodina-vlizame-pod-novo-nablyudenie-na-es-za-pravata-na-choveka
А човешкото право дан’сЪ носи маска къде е защитено – в Съвета на Европа или в ЕС?!  :b0412:
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 13:00:42 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3071 -: Декември 03, 2020, 13:23:47 »
Quote (selected)
А човешкото право дан’сЪ носи маска къде е защитено – в Съвета на Европа или в ЕС?!  :b0412:

Малко по-сложно е.
Направо е на обратно.
В доста европейски държави въведоха със все още действащи закони забрана  за закриване на лицата.
Тогава беше по религиозни подбуди, но законите все още са в сила.
Не става дума за право, а е задължение, но от евроатлантици толкова.
Законите се спазват кога им отърва, за морал няма какво да говорим.
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 13:28:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3072 -: Декември 04, 2020, 16:21:59 »
Тук бих искала да споделя изказванията на двама експерти от материала, който продължавам да работя в момента, поради което все още не мога да дам линк:

Първо, на експерта-имунолог:

Quote (selected)
Между 3% и 5% от световното население не реагира нито на инфекции, нито на ваксини.
:ive_got_it-1379:

А след това – на експерта-психолог:

Quote (selected)
Поради субективните си възприятия, при всяка стресова ситуация много хора се люшкат между ОТРИЦАНИЕ и ПАНИКА …
:lightbulb_idea-1364:

Според мен второто обяснява реакцията на почти половината човечество ДА ОТРЕЧЕ като начало почти изцяло корона-вируса, но с постепенното си сблъскване със самия вирус – лично или посредством близки и познати, започна да вдига бяло знаме ...
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 16:26:11 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3073 -: Декември 04, 2020, 16:48:56 »
Като всяко поръчково писане маскирано като наука  е половинчато.

Quote (selected)
Поради субективните си възприятия, при всяка стресова ситуация много хора се люшкат между ОТРИЦАНИЕ и ПАНИКА …

Това което имаш за авторитет априори изключва вероятноста  стресовата ситуация да е мнима, провокирана умишлено - създаден от мухата слон.
За теб ще поясня пак:
Не всичко изречено от гологлави генерали е светата истина.
Може да си поговорим и за самосбъдващите се предсказания, но ще бъде загуба на време.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3074 -: Декември 04, 2020, 17:39:02 »
Quote (selected)
Прогнозата на БНБ е за спад от 5.5% на икономиката за цялата 2020 г.,
но вече с допускане, че може да стигне до -8%.
зеленото мое.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3075 -: Декември 04, 2020, 18:47:43 »
И ако не беше бясното и безсмислено строителство на жилищни блокове в няколко големи града,
спадът щеше да е не 8, ами 28 %. А защо е безсмислено, скоро ще се види.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3076 -: Декември 04, 2020, 18:55:46 »
И ако не беше бясното и безсмислено строителство на жилищни блокове в няколко големи града,
спадът щеше да е не 8, ами 28 %. А защо е безсмислено, скоро ще се види.

Не е безсмислено.
Класика в прането на пари.
Материалите без документи или крадени от строителството на съседния проект с еврофинансиране, бачкерите на минимални заплати - другото кеш от оборота на наркотици, проституция, подкупи.
После имаш "чист продукт".
Бил си яко далновиден и за  100 евра на квадрат си построил нещо което сега предлагаш за 1000-2000 евра, даже и за 500 да го продадеш вече имаш чисти пари.
Ония 40 евра дето ще платиш като данък печалба на кв.м са нищо в сравнение с 1/3 колкото искат "перачите" или няколкото години дето би трябвало да ти ги даде съда + конфискация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3077 -: Декември 04, 2020, 19:54:08 »
Положението отива към 3 апартамента на човек в София, Пловдив и т.н.. Кой ще живее в тях ? Частните раб. места в някои големи градове (без София - там е офисният планктон) са почти изцяло зависещи от строителството. В един момент то ще свърши, защото ще стане прекалено очевидно, че никой няма да живее в тях. Тогава всички професии, свързани със строителството, ще блъвнат около милион безработни. Голяма част от тях са взели кредити да купят горните апартаменти. И колелото се завърта наобратно със страшна сила.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3078 -: Декември 04, 2020, 20:06:30 »
Забравил си Бургас.
Тук положението е още по-фрапиращо.
Заетостта която наблюдавам на няколко места е около 1/4.
При това абсолютната - баба или дядо в апартамент.
Нашия град умира от 4-5 години, умира от към популация, преди не беше така.
Младите имаха някакви занимавки, сега е пустош.
От неформални разговори с контрагенти разбирам че и Варна от 2-3 години е започнала да се изпразва.
Това не са статистици на държавно бюро, а хора от 20-30 години в ритейла, там се вижда лесно.
100 000 човека - 20 000 хляба, паднат ли на 15 000 значи населението е 75 000.
Не само хляб, а месо, яйца, клечки за зъби...
Там не можеш да излъжеш че се водят живущи.
Водят се, ама са във София, Пловдив, чужбина....
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3079 -: Декември 04, 2020, 20:12:30 »
Водят се, ама са във София, Пловдив, чужбина....

Ъхъ,
И аз се водя.
И не само аз.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3080 -: Декември 04, 2020, 20:52:23 »
Абе въобще положението сий ... мамата  :-X
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3081 -: Декември 04, 2020, 21:43:57 »
Изкарах го. Средно тежко. Ако не беше антибиотикът, щеше да е голям зор.
Жена ми - по-тежко.
Как работи здравната система?
6.11. петък- Чувства се доста по-зле от предишния ден. Решаваме все пак да изчакаме и да не викаме бърза помощ.
7.11. събота.
19.00. Положението се влошава. Решаваме за изчакаме до вечерта. В 19.00 започва да диша съвсем трудно. Звъним на 112. Оттам се обажда диспечерка по общи въпроси и тя казва, че трябва да стои на линия , за да я свърже с медицинско лице. Но едва ли ще стане скоро.
19.15.  Все пак се обажда медицинското лице. Жена ми подробно обяснява положението си. Отговарят и, че екипът ще пристигне в рамките на ...12 часа.
21.00. Положението се влошава. Жена ми иска да я водя до най-близкото спешно отделение - това на Окръжна болница. Аз нямам право - подписал съм предписание за карантина със заплаха за глоба от 3 хил. лв. Но така или иначе качваме се колата и оставям пред Спешното. Там, освен охраната, дежурят и двама жандармеристи. Оставям я и се прибирам.
21.30. Звъня и. Казва ми че хората с предписание за ковид19 са 6-7  от общо 15-20 чакащи. Засега не е приет нито един от тях.
22.00 Звъня и. Казва, че приемат възрасни хора с инсулти и инфаркти и цигани с разбити носове. Нито един от ковидите не е приет.
22.15. Звъня на сина ми да отиде и да провери как стоят нещата.
22.40. Той ми звъни: "Мама чака, ама нито един с Ковид не е приет."
23.00. Пак ми звъни и ми казва, че майка му иска да се откаже и да отида да ги взема. Отговарям, че вече е чакала 2 часа и да изчака още 30 мин.
23.30. Жена ми звъни, че нито един ковид не е приет. Да отида да я върна.
23.50. Отивам с колата.
24.00. Прибираме се в къщи.
08.11. неделя
01.00 Жена ми заспива.
05.00 Телефонен звън. Обаждат се от 112 да питат дали се отказва от повикването. Тя отговаря, че не се отказва. Казват, че след 10 мин. са на адреса. Да ги очакваме пред блока.
05.10. Аз съм пред блока.
05.35. Линейката идва. Слиза лекарка с неопределима възраст  - цялата в скафандри и маски. Виждам само, че е много уморена.
05.40. Влиза в спалнята. Изслушва жена ми внимателно. Кротко и търпеливо обяснява, че положението и не е никак тревожно. Измерва, пулс, кръвно, кислород. Слага и инжекция. Препоръчва смяна на антибиотика (предписан от ДжиПи). Дълго си говорят. Според мен лекарката иска да си почине, защото е изтощена след 11 ч. дежурство. Накрая и казва, че може да я вземе и да опита да я вкара в някоя от болниците, но е възможно в рамките на дежурството и да не успеят, ако не я приемат никъде. И после колегата трябва да я върне в къщи.
05.50. Решаваме да остане в къщи. Благодарим на отзивчивата и уморена жена и я изпращам.

П.С. На другия ден жена ми сменя антибиотика. Започва процес на бавно подобрение...6-7 дена...





Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3082 -: Декември 04, 2020, 22:55:26 »
Радваме се че оздравявате.

За какъв антибиотик става дума, по телевизора все разправят, че антибиотика е вреден за ковид?
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3083 -: Декември 04, 2020, 23:51:49 »

За какъв антибиотик става дума, по телевизора все разправят, че антибиотика е вреден за ковид?

антибиотикът не е за вируса, за бактериалната инфекция е, която обикновено следва.

the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3084 -: Декември 04, 2020, 23:52:25 »
Бачо, поздравления за устойчивите нерви.
Аз не бих издържал и щеше да има инциденти.
При мен освен някои и други и сина го изкара.
В къщи, но всеки ден ходеше до Пирогов за вливания на антибиотик и още туй-онуй.
Приемането не бе такова както го описваш, но пък беше "с връзки".
Признавам си, неудобно ми е, срам ме е, но това е!
Наложихме си строга карантина с родата изкарала вируса и даже още я спазваме доста стриктно.
Дали това е ОК изобщо не мислим - налагаме си го и толкоз!
Аз и без това съвсем аскетично го давам - по 100 грама вечер и 30-50 на обяд!
Редовно!
Маски, ръкавици, миене, дистанция - тоже!
Да видим!
Радвам се, че ти не си легнал , апропо, споменаваш бегло за себе си, а е важно - кой от кого го прихвана и как се получи. Това би помогнало на други да се предпазят. Би ли споделил?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3085 -: Декември 04, 2020, 23:52:58 »
Изкарах го. Средно тежко. Ако не беше антибиотикът, щеше да е голям зор.
Жена ми - по-тежко.



Уффф, добре че се подобрявате. Дано се възстановите колкото се може по-пълно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3086 -: Декември 05, 2020, 00:15:16 »
Радваме се че оздравявате.

За какъв антибиотик става дума, по телевизора все разправят, че антибиотика е вреден за ковид?

Оооо, аз вече забравих. На 10.11 бях ОК. Карантината беше до 14.11.
Да, антибиотика не е за вируса. Той е против бактериална инфекция, която много често се появява заради поразения от вируса имунитет. След първата таблетка температурата спадна и повече не се качи над 38 гр.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3087 -: Декември 05, 2020, 00:47:46 »
Радвам се, че ти не си легнал , апропо, споменаваш бегло за себе си, а е важно - кой от кого го прихвана и как се получи. Това би помогнало на други да се предпазят. Би ли споделил?

По всяка вероятност аз от го хванах от нея. Тя е учителка и половината и колежки бяха го хванали. Децата са най-честите приносители. Не се пазят, карат го  безсимптомно, никой не ги тества.
Но не е сигурно. Щото и по работа се бях срещал с хора, които се оказаха пложителни. Ама това го разбрахме по-късно.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3088 -: Декември 05, 2020, 01:33:58 »
Цитат на: ddantgwyn
антибиотикът е за бактериалната инфекция е, която обикновено следва.

Която може да последва. А може и да не последва.
И не се знае от какви бактерии може да бъде причинена, та какъв точно антибиотик да бъде приложен.
С една дума, антибиотикът (широкоспектърен или комбинация) е за връзване на гащите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3089 -: Декември 05, 2020, 09:28:05 »
Така е.
Но моят  - сумамед, предписан от ДжиПито по телефона, се оказа точният. След първата минимална доза - 250 мгр., температурата спадна под 38. А тя мъчи най-много.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3090 -: Декември 05, 2020, 09:40:49 »
Цитат на: ddantgwyn
антибиотикът е за бактериалната инфекция е, която обикновено следва.

Която може да последва. А може и да не последва.

И не се знае от какви бактерии може да бъде причинена, та какъв точно антибиотик да бъде приложен.

С една дума, антибиотикът (широкоспектърен или комбинация) е за връзване на гащите.

Така е, но обикновено се правят (по-скоро правеха) посявки за да се види какъв точно е причинителя на инфекцията и да се подбере подходящия антибиотик за него. Сега го карат на широкоспектърни антибиотици и после се чудят защо има резистентност към тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3091 -: Декември 05, 2020, 10:28:09 »
Антибиотик не бях вземал повече от 35 години. И поради това, тази минимална доза ми подейства незабавно. Даже аптекарките ми казаха, че никой не предписва 250 мгр. Директно се започва от 2 по 500 дневно. На петия ден антибиотикът изчезна от всички аптеки. Позната аптекарка ми даде в дози по 500, достатъчни  за три дни. Пих го общо 9 дена. ДжиПито беше предписало минимум 10.

П.С. След карантината си направих снимка на бял дроб. Май няма нищо. Все си мисля, че антибиотикът, отричан от мен почти половин век, свърши добра работа.
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 10:35:49 от Bacho Кольо »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3092 -: Декември 05, 2020, 11:17:32 »
Цитат на: ddantgwyn
обикновено се правят (по-скоро правеха) посявки

Така трябва да се прави, но в България никой не го е правил и не го прави. Карат си по лесния и вреден начин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3093 -: Декември 05, 2020, 12:04:40 »
Quote (selected)
Вероятно ваксината Пфайзер ще се слага на хора от 18 до 70 години. Има 1%, един-двама души на милион, при които ваксините не действат, защото не могат да изградят антиимунни тела.

ето какви безхаберници ръсят числа по телевизора. специално за джиджето: 1% от един милион е 10 000. некви четри нули разлика нема ги прайм на проблем, щом ги е оплескал кунчев, нъл тъй.

безродни неграмотни идиотести калинки. тва са на баци подчинените.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3094 -: Декември 05, 2020, 12:06:52 »
Quote (selected)
Изкарах го. Средно тежко. Ако не беше антибиотикът, щеше да е голям зор.
Жена ми - по-тежко.
Яки българи. Так держать.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3095 -: Декември 05, 2020, 13:07:48 »
тва са на баци подчинените.

Не, това се нарича компрадорски елит, назначават ни ги от САЩ, с цел подчинение, и Корнела да дойде, и бившите седесри, така ще е, докато сме колония на Запада. Защото само бездарници и недоучили малоумници, са най-добрите слуги на господаря, те знаят, че да имат кариера и хубав живот, трябва да  са кирякстефчовци и подлоги.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3096 -: Декември 05, 2020, 15:44:29 »
Баф м@@му, турнали снимка на "кордона", а нема полицай с маска  :aplause:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Екипът от изследователи от Инсттитута за биомедицински науки към щатския университет в Джодрджия твърдят също така, че медикаментът пречи на вируса да се размножава, като по този начин спира разпространенито му.

https://www.manager.bg/covid-19/eksperimentalnoto-antivirusno-lekarstvo-molnupiravir-spira-predavaneto-na-covid-19

Най сетне нещо важно.
След ваксърската инфодемия дето ни заля надявам се да имаме и лекарство -  истинско лечение.
Иска ми се да е не е партенка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3098 -: Декември 05, 2020, 16:45:23 »
Таман ще почнат да го прилагат и СЗО ще заповяда, че не лекувало, както стана с ремдесевира, едни викат ивермектина лекувал, други  - не. Объркване на стадото е политиката.

 Интересна информация има за предпоставки за тежко развитие на ковид, наличие на незрели тромбоцити, които се дължали на отравяне на организма, с инфекция или външни отрови. Статистиката е че бедните повече боледуват и повече умират от ковид.

Аз като приказвам за отровните храни и напитки у нас, българите реагират ядосано.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3099 -: Декември 05, 2020, 18:00:10 »
Quote (selected)
Засега контакт с вируса са имали около 10-15% от населението, за имунитет трябва да има някъде около 70% от населението, за да падне разпространението и да започнем да хващаме отделни клъстери“, каза още той.

https://glasove.com/categories/novini/news/prof-kantardzhiev-vaksinite-nyama-da-sa-opasni-za-zdraveto

Малей!
Кантарджиев се е намангърил!
Джи, ти кога?
Половината торба сол, 50 тояги и накрая 100 жълтици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3100 -: Декември 05, 2020, 18:29:00 »
П.С. След карантината си направих снимка на бял дроб. Май няма нищо. Все си мисля, че антибиотикът, отричан от мен почти половин век, свърши добра работа.
Бачи, адски се радвам, че си се излекувал напълно!!! :0006: :b0301: :0006:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3101 -: Декември 05, 2020, 18:32:40 »
Цитат на: ddantgwyn
обикновено се правят (по-скоро правеха) посявки

Така трябва да се прави, но в България никой не го е правил и не го прави. Карат си по лесния и вреден начин.

Правеше се. Сега вече не се прави.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3102 -: Декември 05, 2020, 18:39:33 »
Цитат на: ddantgwyn
обикновено се правят (по-скоро правеха) посявки

Така трябва да се прави, но в България никой не го е правил и не го прави. Карат си по лесния и вреден начин.

Правеше се. Сега вече не се прави.

Докога са ги правили?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3103 -: Декември 05, 2020, 18:44:11 »
Първо предписват, после сменят, ако на третия път не се случи почват да изследват посявка.
Предимно при деца, възрастните ги помпят с широкоспектърни антибиотици докато някой не се откаже - пациента или бактерията.
Тестове само за лежащо болни в много тежки състояния.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3104 -: Декември 05, 2020, 18:49:14 »
Абе не знам.
Плашат ли ни с тая резистентност или е истина, но на мен засега елементарния амоксицилин ми помага винаги.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3105 -: Декември 05, 2020, 19:03:07 »
И сега се правят посявки. Само че ако имаш положителен тест за корона и не си в такова състояние, че да те приемат в болница, ти влизаш в един омагьосан кръг, заради който посявката е невъзможна.
1. Нито един лекар не иска да се среща  с теб.
2. Заради строгата карнтина, не можеш да излезнеш от къщи, за да направиш каквото и да е изследване.
3. ДжиПито общува с теб само и единствено по телефона.
4. Ако имаш съпътстващи заболявания и те се изострят точно по време на карантината , влизаш в страшен медицински и процедурен казус.
5. Рентгенова снимка можеш да направиш чак на 15-я ден след положителния резултат. А това може да се окаже много, много късно.

Слава Богу, аптекарите дават антибиотика без рецепта, след уверението, че ти е назначен по телефона от лекар.

С едно изречение : Нашата здравна система не е системна.

Не че не го знаехме и преди март 2020...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3106 -: Декември 05, 2020, 19:04:45 »
Изкарах го. Средно тежко. Ако не беше антибиотикът, щеше да е голям зор.
Жена ми - по-тежко.

Хубаво е, че се оправяте.
Добивам представа за "достиженията" на медицинското обслужване в БГ.
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3107 -: Декември 05, 2020, 19:15:09 »
Изкарах го. Средно тежко. Ако не беше антибиотикът, щеше да е голям зор.
Жена ми - по-тежко.

Хубаво е, че се оправяте.
Добивам представа за "достиженията" на медицинското обслужване в БГ.

Бъч.
Не искам да се заяждам, но като гледам и в юесей не е по-добро.
Всъщност ние отиваме към тяхния модел.
Супермедицина за баровците, а другите вълците ги яли.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3108 -: Декември 05, 2020, 19:21:25 »

Супермедицина за баровците, а другите вълците ги яли.
Не съм твърдял друго. Като сте в глутницата на САЩ, ще виете като тях.
Взели сте най-лошите практики от САЩ. "Thank you" на партийните "другари" от всички цветове.

В Германия е доста по-добре. Имам някакъв повърхностен поглед. Но...
и там има различни видове мед. застраховка и не с всяка получаваш квалитетна медицина. Не забравяме, че бундеса си граби от цяла източна и южна Европа, та си позволяват екстри.
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 19:36:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3109 -: Декември 05, 2020, 19:33:51 »
Пак ще опонирам, не сме взели, натрапиха ни див неолиберален капитализъм, американски тип, но мърси стана модно у нас.

А за "достиженията" на българското здравеопазване - ами няма как с малко пари и американски марионетки на власт, впрочем, кажи ми една страна, на която да е помагал американският МВФ и да е прокопсала?

В щатите богатството е голямо, все нещо има и за най-бедните, но нали знаеш, САЩ харчат близо 2 пъти повече, от колкото е БВП на американците, реално сте 2 пъти по-бедни, ако останалият свят реши да спре да плаща "такса спокойствие", което си е рекет, какво става с жизнения стандарт на обикновения американец и неговите "медицински услуги"?
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3110 -: Декември 05, 2020, 19:42:54 »
Quote (selected)
Пак ще опонирам, не сме взели, натрапиха ни див неолиберален капитализъм, американски тип, но мърси стана модно у нас.
Имам някой резерви.
Свикнали сме да си търсим покровител.
Соцлагера се разпадна - защо, кой го предаде няма смисъл да повтаряме.
Отидохме на пазара да се цаним за шерпи и там бяха само САЩ.
Сега има и други РФ, Китай... тогава бяха само те и ние полегнахме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3111 -: Декември 05, 2020, 19:47:14 »
"Пак ще опонирам, не сме взели, натрапиха ни див неолиберален капитализъм, американски тип, но мърси стана модно у нас."
А... Не така. Защо не натрапиха на Куба, Северна Корея. Не натрапиха на Китай? Дори на Белорусия не натрапиха.
Тук се сещам за Кърт Вонегът и неговите разсъждения за "свободната воля". Извънземните много се смели на твърденията на земляните, за наличието на "свободна воля"...

Натрапиха... Не се събраха пишман дисидентите в апартамента на американският посланик, а в апартамента на Николай Хайтов. Който, о чудо... се намирал под апартамента на Луканов. В 1989г.
Май на българите все някой друг ни е виновен.
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 19:52:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3112 -: Декември 05, 2020, 19:48:27 »
Quote (selected)
В щатите богатството е голямо, все нещо има и за най-бедните, но нали знаеш, САЩ харчат близо 2 пъти повече, от колкото е БВП на американците, реално сте 2 пъти по-бедни, ако останалият свят реши да спре да плаща "такса спокойствие", което си е рекет, какво става с жизнения стандарт на обикновения американец и неговите "медицински услуги"?

Максимус.
Нали за това е борбата.
Да оставят сегашната изсмукваща система.
Но лека полека тъпаците започват да се усещат.
Лошото е че за нас няма нищо хубаво.
Щото нашите тъпаци си мислят за чекмеджето.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3113 -: Декември 05, 2020, 19:53:35 »
Говоря като обикновен човек, като повечето българи, нито съм избирал Живков, нито Луканов, нито никой от комунистическата власт, от 1990 г. никой не е питал българите за нищо, ни за НАТО, ни за ЕС, ни за американските военни бази у нас, да не говорим за грабежа и разрушенията, напротив, приспиваха народа с успокоителна американска пропаганда по тевизиите, те не случайно станаха американски... колко лесно е да излъжеш народ, живял при социализма и нямал никакв досег със запада!

Така че не съм съгласен. 
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3114 -: Декември 05, 2020, 19:54:51 »
Quote (selected)
Нашата здравна система не е системна.
Ааа, система си е, просто не е здравна а за изтребване.
Много сме. Трябвало да станем къде 4 млн.
И системата си работи!
 :pissed-891:
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 19:57:55 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3115 -: Декември 05, 2020, 20:01:26 »
Пак ли да повтарям за пала Ран-Ът и как предвиждаше от 9 милиона, да останем 5?
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3116 -: Декември 05, 2020, 20:10:13 »
Пак ли да повтарям за пала Ран-Ът и как предвиждаше от 9 милиона, да останем 5?
Този план ни го дадоха, ние го харесахме и прилагахме, даже и него "подобрихме".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3117 -: Декември 05, 2020, 20:10:59 »
Пак ли да повтарям за пала Ран-Ът и как предвиждаше от 9 милиона, да останем 5?
Двамцата Ран и Ът не ги поканиха от американското посолство, а БГ политици. Не ги поканиха да ви постелят и да легнете на меко...

Това което си мисля е, че с еволюционни мерки няма да се оправи БГ. Трябва да се появят хора като Левски, Бенковски за да се променят нещата. Нима Бенковски не му е било ясно, че не може с няколко стотин четници да събори империя. Но е направил каквото трябва. Жертвал се е. И го е знаел предварително. И в шаха го има това. Да се жертва , за да спечелиш. Въпросът е дали има хора които са склонни за жертва, за другите. Сега...
Има "политици" които ходят в посолствата. С такива политици, толкова...
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 20:15:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3118 -: Декември 05, 2020, 20:13:53 »
Бенковски и той се осъвремени, стана Беновска. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3119 -: Декември 05, 2020, 20:19:20 »
Поканиха ги американски марионетки, отдавна вербувани, повечето бяха вербувани от комунистическите служби и бяха рекрутирани направо към американските, процеси текли години преди 10 ноември 1989г.

Нещата се решиха първо в Ялта, после на американския кораб до Малта.
Вие си ги избрахте!