Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:25:51

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 162034 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #240 -: Януари 25, 2019, 15:26:49 »
Ако се опрем на информацията, в която не допускам и грам съмнение, че Светът е изграден, и се гради, от богатите, имащите и можещите, не случайно наричани "зидари" или "строители"  (Masonry), произхождащи от елитни семейства с дълга история и "синя кръв", то можем да говорим за уния, но не и за конспирация.

Отдавна е известно, както за мислещи, така и за по-трудно схващащи, че има отворени и затворени общества.

Богатите с право се обединяват, образувайки отделни от плебса структури, управляват света по нормален начин чрез своя изпитана система, имат собствено име, собствена история и система за действие. ТЕ познават перфектно историята на древните цивилизации или империи и внимателно избягват всякакви уклони или подхлъзвания по историческата пързалка на социализъм, комунизъм или кретенизъм в градените от тях общества.

В страните от източния лагер, които вече не са в лапите на Русия, а също и в самата Русия, може да се говори за МАФИЯ или Мафиотски структури.

Системата е изградена върху сбирщина от кръгли идиоти, червени капиталисти, бивши номенклатурчици, нямащи нищо общо с масоните и масонството. Индивиди с килийно образование, лошо възпитание, а често и ментални изкривявания са на върха на тези общества.

Има теория, че това е в интерес на "строителите", което е твърде вероятно, наблюдавайки начинът на мислене на западняка и на неговия източен каунтърпарт, където последният може да твори невероятни словесни тиради и философски идеи, да пише правилно и логично, но практически НЕ може да реализира нищо, поради вроден манталитет, генно инженерство и източен синдром.

По тези елементарни причини, умните управляват, а глупавите са управлявани. Ако някой може да види някаква конспирация в това, с положителност е вярващ в Дядо Мраз или Кемтрейлите.
А да се позоваваме на Библията, като исторически документ е движение към вярната точка,  но не и магическа пръчка за разрешаване на конспирацията, защото Бог, които ни е създал явно не е бил съвършен, съдейки по голяма част от Неговите продукти или с други думи Бог е извършил най-голямата конспирация, създавайки Земята и населвайки я с хуманоиди. :)
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 15:35:07 от Владимир Дерменджиев »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #241 -: Януари 25, 2019, 20:16:50 »
В Крайния Изток и в Крайния Запад живеят мравки. Нормалните хора живеят в цивилизациите по средата.
Нормалните хора имат собствено мислене и съвест. Мравките живеят в калъпа на своите маргинални кошерни общества. Калъпи, създадени от изкривените съзнания на "богатите и имащи, произхождащи от елитни семейства с дълга история и синя кръв". При това съзнания, които са изкривявани и извращавани в продължение на стотици поколения синьокръвно кръвосмешение и демонично възпитание и обучение.
Да благодарим на Бог, че малко от нас са такива. За съжаление, у нас обаче никак не са малко слугите на въпросните синьокръвни дегенерати. Които са слуги също от хиляди поколения и обичат своето слугинство.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #242 -: Януари 25, 2019, 20:27:49 »
щом за теб и останалите вътрешният зов е от дявола
Зовът хем вътрешен, пък хем от "извънземни учители"  :nuts:
Не четеш, не внимаваш или не разбираш?
Кажи ми, сладък, каква връзка  В СЛУЧАЯ намери между извънземните учители и вътрешния зов?

67, много си сладка и ти. В твърдите си убеждения, които незнайно кой е вкарал в русата си главица.
Щом са ти казали, че Бог е твърдо и сигурно слизал вече веднъж на земята, че слиза само веднъж и повече не, аз коя съм да се боря с авторитетите ти..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #243 -: Януари 25, 2019, 21:54:52 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #244 -: Януари 26, 2019, 01:37:11 »
щом за теб и останалите вътрешният зов е от дявола
Зовът хем вътрешен, пък хем от "извънземни учители"  :nuts:
Не четеш, не внимаваш или не разбираш?
Кажи ми, сладък, каква връзка  В СЛУЧАЯ намери между извънземните учители и вътрешния зов?
Точно това се питам и аз за теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #245 -: Януари 26, 2019, 03:09:59 »
Ако човек чува вътрешни гласове, общува с тях, има видения за други светове, ръководи се от писанията на Нострадамус, предсказанията на Баба Ванга, гледа "научно-популярни" екранизации с "доказателства" за края на света, то означава че той е сред избраните, учителите са го уважили и са навлезли дълбоко в него (нея).

При тези екстроординъри трансцедентални обстоятелства намесата на психиатър е повече от желателна, за да прекрати овреме бъдещите "контакти". :)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #246 -: Януари 26, 2019, 07:34:25 »
67, много си сладка и ти. В твърдите си убеждения, които незнайно кой е вкарал в русата си главица.
Щом са ти казали, че Бог е твърдо и сигурно слизал вече веднъж на земята, че слиза само веднъж и повече не, аз коя съм да се боря с авторитетите ти..
Зело ми е интересно чия е русата главица и защо моите твърди убеждения са вкарани в неговата такава.  :smokin:
Къде съм рекла, че Бог е слизал САМО веднъж на Земята и повече не? Ти пита за Тората, аз ти казах за Тората. Можеше да попиташ извънземните, ама те явно са ти спестили това знание. Пък може и те да не знаят.  :cool-1084:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #247 -: Януари 26, 2019, 12:11:56 »
щом за теб и останалите вътрешният зов е от дявола
Зовът хем вътрешен, пък хем от "извънземни учители"  :nuts:
Не четеш, не внимаваш или не разбираш?
Кажи ми, сладък, каква връзка  В СЛУЧАЯ намери между извънземните учители и вътрешния зов?
Точно това се питам и аз за теб.

Явно четеш, ама не разбираш.
Твоят вътрешен зов те води. Един го води към древния бог, друг го води към извънземните, трети го води към лъскава кола и последен модел тутурутка.

А каква е разликата между вътрешен зов и вътрешни гласове очевидно дерменджиев е абсолютно неспособен да разбере. Аз знам едно - човек без вътрешен зов е прасе в кочина. Въпреки че и него вътрешният зов го води - към копанкята с помия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #248 -: Януари 26, 2019, 12:14:37 »
Къде съм рекла, че Бог е слизал САМО веднъж на Земята и повече не? Ти пита за Тората, аз ти казах за Тората. Можеше да попиташ извънземните, ама те явно са ти спестили това знание. Пък може и те да не знаят.  :cool-1084:

Там, където рече, че бог бил предал квото трябва комуто трябва, така че сега сигурно предава противоположността му.
Това съждение предполага, че бог еднъж като е предал, сега вече не предава предавателно.
Докато нормалното съждение на нормалномислещия необременен индивид би трябвало да бъде, че бог има много лица и използва всяко едно от тях, за да контактува с хората, съобразно разбиранията им и времето.
В крайна сметка, ако помислиш, може и да установиш, че Бог е всичко, а това включва даже дявола.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #249 -: Януари 26, 2019, 12:19:52 »
Твоят вътрешен зов те води.
друг го води към извънземните
"нормалното съждение на нормалномислещия необременен индивид"
Разбирам, бе, как да не разбирам - твоят вътрешен зов те е завел при извънземните и тях при теб   :nuts:
Къде ще те заведат тези извънземни обаче е друг въпрос  :m0941:

Освен това разбрахме всички, че "нормален необременен индивид" си само ти  :t0328:
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 12:23:06 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #250 -: Януари 26, 2019, 22:08:08 »
Къде съм рекла, че Бог е слизал САМО веднъж на Земята и повече не? Ти пита за Тората, аз ти казах за Тората. Можеше да попиташ извънземните, ама те явно са ти спестили това знание. Пък може и те да не знаят.  :cool-1084:

Там, където рече, че бог бил предал квото трябва комуто трябва, така че сега сигурно предава противоположността му.
Това съждение предполага, че бог еднъж като е предал, сега вече не предава предавателно.
Докато нормалното съждение на нормалномислещия необременен индивид би трябвало да бъде, че бог има много лица и използва всяко едно от тях, за да контактува с хората, съобразно разбиранията им и времето.
Значи, моя братовчедка преподава в началните класове. Божествено преподава. Учи човечетата на разумното, доброто и вечното. Диктува как се пишат думите, защо вали дъжд и защо да не пипат в контакта.
Според теб, като дойде следващото учениче, нормалното съждение на нормалномислещия необременен индивид (каквото то безусловно е)  би трябвало да бъде, ами тя вече не предава предавателно, щото е пак същата и същото глаголи. Затова ще отиде това учениче непременно при друга учителка, белким научи друго нещо? (Нямам предвид това, че Армстронг - не Луис, а другият, Нийл - не е стъпвал на Луната, както е модно да се преподава, чувам!) :nuts:

Quote (selected)
В крайна сметка, ако помислиш, може и да установиш, че Бог е всичко, а това включва даже дявола.
Така да се изложа мисловно мисля, че не бих могла.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #251 -: Януари 26, 2019, 22:24:39 »
Ще се опитам и аз да погледна по-така:
Чел съм, учил съм малко история нормално за четящ човек не съм професионалист.
От всичко което съм прочел у мен се надига "обосновано предположение" че в името и по "заветите" на Бог са извършени 90% от зверствата в миналото. В името на дявола откъселични действия и повечето при това приятни:
 :beer-405:

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #252 -: Януари 26, 2019, 22:53:47 »
Ще се опитам и аз да погледна по-така:
Чел съм, учил съм малко история нормално за четящ човек не съм професионалист.
От всичко което съм прочел у мен се надига "обосновано предположение" че в името и по "заветите" на Бог са извършени 90% от зверствата в миналото. В името на дявола откъселични действия и повечето при това приятни:
 :beer-405:
Тук ще се съглася с теб ! :t2042:

Quote (selected)
В крайна сметка, ако помислиш, може и да установиш, че Бог е всичко, а това включва даже дявола.
Приятел , който ползвал лош превод на Библията ми каза , че пишело как докато Бог създавал света , Дявола му се моткал из краката и затова се получили някои "дефекти" ! Та трябваше да му обяснявам , че Библията е написана на арамейски(староеврейски) , който се различава от сегашния еврейски(иврит) . Разбрахме се накрая ! :)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #253 -: Януари 27, 2019, 02:34:36 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #254 -: Януари 27, 2019, 03:06:49 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...
Слушай, това твоите извънземни никога ли не са ти споменавали за свободата на волята, за отговорността за личния избор, а? Бог е всемогъщ и именно за това дава възможност на създанията, които не са такива, да имат свобода на избора. Кеф ти водиш се по Божиите заповеди, кеф ти не се водиш, твоя си работа. Обаче идва денят за плащане на сметките. Господ вади тефтера и се почва, коги сгази онази котка, помниш ли? Ама то Дяволът ми дръпна ръката! А кога се усъмни в Моето творчество, дето се мъчих да го дялкам на каменни плочи, помниш ли? А то онези гяволи, извънземните, ме посъветваха лошо! Да де, те те съветваха, но се усъмни ти!  Това е! Толкоз точки за това, толкоз точки за онова, два плюса за спасения майски бръмбар в трети клас, три чертички за непокътнатата прическа на класната ръководителка, дето трябваше да я полееш с мастило в пети клас, ето, това ти е новият образ, вземай и бягай в следващия кръг!
Надявам се да съм го обяснила крапичко, ясно и за нормални необременени индивиди с нормално мислене и логика, дето дрънка!  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #255 -: Януари 27, 2019, 09:24:38 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...

Като съм почнал да си копая нивата, че да продължа.
Какъв е проблемът да има двама всемогъщи, да си живеят в съгласие, а ние дребните човечета да подскачаме около тях без те да ни обръщат внимание?
Големите си имат свой свят, вероятно не ни обръщат внимание ние се мислим за много важни и не допускаме, че няма да ни забележат.
Под големите имах в предвид богове, извънземни, подземни или прости същества от други измерения.
Пише си по дебелите книги:
Покай се!
После може и да ти помогнат/обърнат внимание.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #256 -: Януари 27, 2019, 09:44:50 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...

И още повече акъл, за да се разбере, че цялата Вселена е изградена върху баланс на силите и процесите. Където има светлина, има и сянка. В диалектиката това се нарича единство и борба на противоположностите. Когато диалектиката говори, извънземните мълчат.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #257 -: Януари 27, 2019, 10:11:25 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...
Какъв е проблемът да има двама всемогъщи, да си живеят в съгласие, а ние дребните човечета да подскачаме около тях без те да ни обръщат внимание?

По дефиниция няма как да стане.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #258 -: Януари 27, 2019, 10:15:40 »
Всемогъществото не предполага конфронтация.
Ако премахнем евентуалната агресия може да променим и дефиницията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #259 -: Януари 27, 2019, 10:21:49 »
Всемогъществото не предполага конфронтация.

Ако премахнем евентуалната агресия може да променим и дефиницията.

Предполага да е всемогъщ. Ако има още един със същите способности, вече и двамата не са всемогъщи.

А според дефиницията, господ е всеблаг, всемогъщ, все можещ etc.

Или променяш дефиницията или спираш да разсъждаваш в тази посока и променяш нагласата си.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #260 -: Януари 27, 2019, 10:26:50 »
Ако има още един със същите способности, вече и двамата не са всемогъщи.


Не са ако има какво да делят и акоискат да гп делят.
Предполага се нас.
Едва ли им е до нашите глупости.
Това с
"Ще остане само един!"
е много сладко до 16 години.
После става бреме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #261 -: Януари 27, 2019, 10:31:19 »
Ако има още един със същите способности, вече и двамата не са всемогъщи.


Не са ако има какво да делят и акоискат да гп делят.
Предполага се нас.
Едва ли им е до нашите глупости.
Това с
"Ще остане само един!"
е много сладко до 16 години.
После става бреме.

Бреме, не бреме, това е положението.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #262 -: Януари 27, 2019, 10:37:47 »
После става бреме.
За този който го изповядва.
Понякога не съм прецизен в изказа и писането.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #263 -: Януари 27, 2019, 15:24:24 »
Има един всемогъщ и други много могъщи, но не колкото него. И някои от тях са добри, а други - зли.
Има и други (ние), дето не сме могъщи. И сред нас също има едни по-могъщи (от по-долен порядък), и други - не. И едни добри, други - не. Каквото горе, такова и долу.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #264 -: Януари 27, 2019, 18:33:57 »
Значи, 67, аз не визирах отношенията човек-бог, а бог-дявол. Ако бог е всемогъщ, значи дяволът е част от него, нали? Иначе са двама полумогъщи. Изясни си представите в главата и ми кажи е ли Бог всемогъщ, или е полумогъщ.

Буратино, що касае другите измерения - човечеството върви към четвърто измерение всъщност. Времето става по-гъвкаво, пространството също. Напоследък мнозина пищят от т.н. Мандела ефект, знаеш ли какво е това?

А за нас който и да е от четвърто, пето или 12-то измерение май е все тая, щото не можем да ги различим. И в тоя ред на мисли, на теб кое ти гарантира, че тогава го е диктувал бог, а сега - дяволът? А че не е обратното - тогава го е диктувал някой си от пето измерение, представящ се за бог, а сега слизат, примерно плеядинци от седмо или ангели от найсто да поправят тогавашните диктовки. Ти как знаеш, че тогава е истинният бог, а сега са фалшификатите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #265 -: Януари 27, 2019, 18:35:33 »
То трябва повечко акъл, за да се разбере, че или бог е всемогъщ, или има и дявол отделно от него. Двете заедно не вървят...

И още повече акъл, за да се разбере, че цялата Вселена е изградена върху баланс на силите и процесите. Където има светлина, има и сянка. В диалектиката това се нарича единство и борба на противоположностите. Когато диалектиката говори, извънземните мълчат.
Съгласна съм, ама не разбрах каква е връзката с онова, което аз съм писала. Ако си наясно с дефиницията на думата „всемогъщ“, няма как да се зачудиш дяволът какъв се явява в случая.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #266 -: Януари 27, 2019, 18:38:01 »
Има един всемогъщ и други много могъщи, но не колкото него. И някои от тях са добри, а други - зли.
Има и други (ние), дето не сме могъщи. И сред нас също има едни по-могъщи (от по-долен порядък), и други - не. И едни добри, други - не. Каквото горе, такова и долу.

Да, ето това е истината или поне моята истина. Сега остава да сместим дявола някъде и картинката заспива.
А понеже спомена херметизма секунди, след като аз се сетих за това, ще измъкна точните думи от Кибалион.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #267 -: Януари 27, 2019, 18:40:41 »
За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.
Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #268 -: Януари 27, 2019, 18:44:49 »
Сатаната не беше ли бивш ангел - Луцифер - най-блестящият? 

---
Пак добре, че не се озовах в темата за езотериката. Като чете човек "последни мнения" и скача в неочаквани и за самия себе си теми.  :)
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 18:47:05 от Banshee »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #269 -: Януари 27, 2019, 18:48:11 »
Бивш.
По-добри ли са следващите поколения?
Би трябвало.
Да низвергнеш носител на светлината ми се струва малко сатанинско и поведенчески конфликт.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #270 -: Януари 27, 2019, 18:50:26 »
Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.
А, не се притеснявай, той и Светослав Минков го е рекъл през устните на една своя героиня:
" Естествено, че аристократите трябва да се различават по нещо от обикновените хора. Затуй и главите им изглеждат кухи. В същност, техните мозъци са на мястото си, само че са направени от някаква много тънка материя, по-тънка навярно и от паяжина, та затова не могат да се видят. Ах, дано и моят мозък е също тъй фин като на Жан!"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #271 -: Януари 27, 2019, 21:57:58 »
Пак добре, че не се озовах в темата за езотериката. Като чете човек "последни мнения" и скача в неочаквани и за самия себе си теми.  :)
То това е и целта на езотериката. Да откриваш себе си неочаквано от друг ъгъл.
А кой е сатаната и кой луцифер, честно не знам. Да се оправят, мен кво ми е..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #272 -: Януари 28, 2019, 00:44:35 »
Сега остава да сместим дявола някъде
Дяволът е най-могъщото същество, създадено от Бог, второ по могъщество след него, обаче е избрал Пътя, който води към злото. После е покварил/вербувал по този път 1/3 от ангелите (ангел=пратеник, вестител), а после е станал Враг на хората и се опитва да повлече и тях по своя път. Най-мощното му оръжие е Измамата, и като пратеници на тази измама ползва падналите ангели, които се представят на хората като мъдри, добри и красиви същества, които им откриват нови, модерни истини. В епохата на изследване на Космоса тяхното удобно и модерно маскиране е като благи извънземни учители.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #273 -: Януари 28, 2019, 00:49:30 »
Сега остава да сместим дявола някъде
Дяволът е най-могъщото същество, създадено от Бог, второ по могъщество след него, обаче е избрал Пътя, който води към злото. После е покварил/вербувал по този път 1/3 от ангелите (ангел=пратеник, вестител), а после е станал Враг на хората и се опитва да повлече и тях по своя път. Най-мощното му оръжие е Измамата, и като пратеници на тази измама ползва падналите ангели, които се представят на хората като мъдри, добри и красиви същества, които им откриват нови, модерни истини. В епохата на изследване на Космоса тяхното удобно и модерно маскиране е като благи извънземни учители.
Да не забравяме... Господ е Господ. Няма как да не е предвидил това=> Сатана е част от плана Му.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #274 -: Януари 28, 2019, 00:50:36 »
Без мрак няма светлина.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #275 -: Януари 28, 2019, 01:36:14 »
„Само в мълчанието има слово, само в мрака — светлина, само в смъртта — живот;
ярко прорязва полетът на ястреба пустеещите небеса.“
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #276 -: Януари 28, 2019, 21:18:53 »
Сега остава да сместим дявола някъде
Дяволът е най-могъщото същество, създадено от Бог, второ по могъщество след него, обаче е избрал Пътя, който води към злото. После е покварил/вербувал по този път 1/3 от ангелите (ангел=пратеник, вестител), а после е станал Враг на хората и се опитва да повлече и тях по своя път. Най-мощното му оръжие е Измамата, и като пратеници на тази измама ползва падналите ангели, които се представят на хората като мъдри, добри и красиви същества, които им откриват нови, модерни истини. В епохата на изследване на Космоса тяхното удобно и модерно маскиране е като благи извънземни учители.

Разбрах ти цялата логика, ти разбра ли моя простичък въпрос?
Да го задам отново?
Ако Бог е всемогъщ, то няма как да има друг могъщ, защото това по дефиниция изключва идеята, че някой е всемогъщ.
Или си всемогъщ и точка. Или си отчасти могъщ и тогава има други повече или по-малко могъщи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #277 -: Януари 28, 2019, 21:23:03 »
A manuscript of a handwritten copy of the Bible has been discovered at Cambridge University. The fascinating document shows the King James Bible in the early editing process of the work and shines a light on just how much of the original text of the Bible has been omitted from the version that Christians read today.


This manuscript will surely raise questions as to whether Christians today are really following the original line and letter of Christianity.




И ето как отново се надига въпросът кой лъже и дали Бог е диктувал на Моисей и дали Библията е написана и после непреправяна....
Изобщо, редно е човек да бъде внимателен с източниците си, щото никой не знае кой лъже и кой казва истината.
Вчера ви питах откъде знаете, че Библията е именно божието слово, днес срещнах инфо колко е преправяна тя, докато стигне до нас.
Сигурно дяволът ми създава синхроничност и услужливо ми подава информацията.
 :m1731: :m1728:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #278 -: Януари 28, 2019, 21:23:42 »
Quote (selected)
защото това по дефиниция изключва идеята

Как можеш да обхванеш необятното ако искаш да го вкараш в дефиниция?
При безкрайността, крайната логика не върви.
Излез от калъпа, не си създавай друг калъп/идол  :giggle-3307:  и може да се получи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #279 -: Януари 28, 2019, 21:26:15 »
Библията е компилирана от няколко автобиографии, после малко по малко е дописвана.
Тората и Корана са с претенции за директено стенографирани божии слова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #280 -: Януари 28, 2019, 21:31:53 »
Претенциите са хубаво нещо...


Значи или бог и всички са всемогъщи, или само бог е всемогъщ.
Ако всички са всемогъщи, това означава, че и човекът е всемогъщ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #281 -: Януари 28, 2019, 21:37:10 »
Твоето всемогъщо, моето или на някой друг?
Не можеш да го обхванеш, можеш да дадеш описание на някой проявления.
Какво е всемогъщ няма как да научим в телесни ограничения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #282 -: Януари 28, 2019, 22:01:10 »
Е няма де, затова всемогъщият диктувал Тора директно. И в нея ли е продиктувал на простите човеци, че е всемогъщ?
Нали се сещаш, че за да хване дикиш, се говори на нивото, на което е оня, де трябва да получи наставление.
Ма ти тая логика тримерна за нищо я нямаш, а от друга страна те е страх да се пуснеш в четиримерното, щото там дебне дяволът, преоблечен като извънземен.


Питам те откъде си толкова сигурен, че ти си на верния път, а не си подведен от някой, който се е представил за божи пратеник? А?
За всемогъществото ми стана ясно, че няма да разбереш, че или бог е всемогъщ, или дяволът е също част от бога.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #283 -: Януари 28, 2019, 22:12:07 »
Имам някаква теологична подготовка на семейно ниво.
По-сериозна от повечето граждани, дали е правилна не знам.
Знам за себе си, че претенциите на Тора и Корана нямат сериозни основания.
Знам и че няма да мога да обхвана необятното даже и да съм в няколко измерения.
Физическото тяло е котва, а без него за сега не мога да съществувам.
Дали ще мога?
Или ще мога или не!
Ако мога супер, значи имам нещо предначертано.
Ако не мога значи ми е предопределено да се претопя в хранителната верига.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #284 -: Януари 28, 2019, 22:21:45 »
Имам някаква теологична подготовка на семейно ниво.
По-сериозна от повечето граждани, дали е правилна не знам.
Знам за себе си, че претенциите на Тора и Корана нямат сериозни основания.
Това не го разбрах. Казваш, че и те също кой знае от кого са диктувани? Или казваш, че те наистина са диктувани от Бог?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #285 -: Януари 28, 2019, 22:26:42 »
Бог не диктува на "месии".
Диктува на всяко отделно свое творение.
Мислиш ли, че всемогъщият се нуждае от посредници и тълкуватели?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #286 -: Януари 28, 2019, 22:28:59 »
Така.
Тогава откъде точно си сигурен, че на теб ти диктува лично Бог и той казва, че всички, представящи се за извънземни, са всъщност сатаната нимселф?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #287 -: Януари 28, 2019, 22:37:22 »
Извън земни, подземни или други форми на живот са просто "други форми на живот".
Може да са по-умни от нас, може да са по-добри или лоши, но не са по-висши.
Както ти и аз не сме по-висши от другите форми на живот.
Другото е мания за величие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #288 -: Януари 28, 2019, 22:41:59 »
A manuscript of a handwritten copy of the Bible has been discovered at Cambridge University. The fascinating document shows the King James Bible in the early editing process of the work and shines a light on just how much of the original text of the Bible has been omitted from the version that Christians read today.


This manuscript will surely raise questions as to whether Christians today are really following the original line and letter of Christianity.




И ето как отново се надига въпросът кой лъже и дали Бог е диктувал на Моисей и дали Библията е написана и после непреправяна....
Изобщо, редно е човек да бъде внимателен с източниците си, щото никой не знае кой лъже и кой казва истината.
Вчера ви питах откъде знаете, че Библията е именно божието слово, днес срещнах инфо колко е преправяна тя, докато стигне до нас.
Сигурно дяволът ми създава синхроничност и услужливо ми подава информацията.
 :m1731: :m1728:
Уффф, трудно е да се осмисли, но Библията няма претенции да е диктувана от Бог. Тората - да. Впрочем, когато се преписва Тората, ако се сгреши ЕДНА БУКВА, свитъкът се изхвърля, по-точно погребва се. Кайли, твоите извънземни на памет само ли карат или имат и външни подпорки към паметта, записват си нещо по скали, пергаменти, бележници, татуировки, нареждат камъчета или имат още други мнемонични средства?  :smokin:
Бас държа, че Христос ако слезе утре за втори път, ще се удиви какви му ги приписват "истите христиени", щото те са малко като истите македонци. От Галилея, фуу, от Галичане!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #289 -: Януари 28, 2019, 22:49:23 »
67

Не говорим за копията.
Важен е оригинала, него го няма има легенди как не е променян.
Теорията на Кайли има само един малък недостатък.
Тя не претендира да общува с някакъв разум или Бог.
Сама си ги принизява до същества с физически измерения, ама се кефи че са "по-така" щото са извънземни.
"Да не се изложим пред чужденците/извънземните!"
 :raise_the_roof-1045:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #290 -: Януари 28, 2019, 23:03:06 »
Казвам извънземни, за да не заплитам излишно разговора. Иначе един от тия извънземни каза веднъж, че някой ден ще разберем, че извънземни всъщност значи многомерни или поне с едно измерение повече от нас.
Неслучайно пуснах откъс от Кибалион, дето се описваха съществата над нас, още по над-нас, над тях, още по над тях и т.н. и много по-нагоре Бог.


А че извънземните не са разум, сефте разбирам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #291 -: Януари 28, 2019, 23:12:43 »
Не говорим за копията.
Важен е оригинала, него го няма има легенди как не е променян.
 :raise_the_roof-1045:
Древен манастир, с огромен скрипториум. Всички екстрено пишат под диктовка копия на библията, щото Гутенберг още не е настанал. Млад послушник пита древния игумен какво ще стане, ако в копието, от което им четат, има грешка.
- Синко, казва възрастният човек, - ами нали в най-дълбокото мазе, в желязната стая е оригиналът! Ако трябва - ще сляза да проверя!
Младият човек се успокоява, но в душата на игумена се заселва едно червейче... След няколко дни на пост и молитва той взема тежките железни ключове и тръгва към светая светих с оригинала. На входа на мазето остава половината манастир да чака какво ще стане, щото кибици вече имало.
Минава час, минава втори, денят преваля. Младото момче се чувства виновно и казва, абе ще ида да видя какво прави светият старец, да не му е зле нещо! Слиза и що да види!
На пода на желязната стая лежи отворена свещената книга. На почтително разстояние от нея светият старец си блъска главата в стената и повтаря:
-  Celebrate, not celibate! Celebrate, not celibate! Celebrate, not celibate!

Кайле, да не е било това мястото, дето онези люде са намерили разлики в оригинала? По синините и цицините ще ги познаете, истина ви казвам! :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #292 -: Януари 28, 2019, 23:14:12 »
Само не разбрах защо си застанала на дъното на стълбата.
Робът си иска ерархия и господари.
Много господари.
Колкото повече господари по-важен се чувства.
А един ден и той ще стане господар....

За първи път чувам,че многомерните нямат физични тела.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #293 -: Януари 28, 2019, 23:16:38 »
67
 :way_to_go-1308:

Това беше добро!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #294 -: Януари 29, 2019, 00:15:17 »
Хаха, че нали затова са мноизмерни. Физическите тела са тримерни. Техните са други, не са тримерни. Това би трябвало да ти е ясно по подразбиране.
 И не сме на дъното, горе долу сме по средата.
Нямаш си на идея какво има над нас, не щеш да четеш, щото било знание от лукаваго, ама си наясно, че всички имат физическ тела...и хем нищо не знаеш, хем знаеш, че сш на едшнствения правилен път и всички не на него са в грешка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #295 -: Януари 29, 2019, 00:42:44 »
Кайли, твоите извънземни на памет само ли карат или имат и външни подпорки към паметта, записват си нещо по скали, пергаменти, бележници, татуировки, нареждат камъчета или имат още други мнемонични средства?
Слагат букмарки в Хрома на Кайли, ама виждат голям зор със синхронизацията  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #296 -: Януари 29, 2019, 07:47:46 »
Хаха, че нали затова са мноизмерни. Физическите тела са тримерни. Техните са други, не са тримерни. Това би трябвало да ти е ясно по подразбиране.
 И не сме на дъното, горе долу сме по средата.
Нямаш си на идея какво има над нас, не щеш да четеш, щото било знание от лукаваго, ама си наясно, че всички имат физическ тела...и хем нищо не знаеш, хем знаеш, че сш на едшнствения правилен път и всички не на него са в грешка.

Как бързо успя да ме разкриеш!
Признавам си не съм изчел целият интернет, не съм изгледал цялата туба.
Нямам такъв капацитет, аз чета малко, гледам малко, па малко помисля.
Не насмогвам да подскачам след всяко заглавие "Шок", "Сензация", "Невероятно".
Ние хората сме тримерни.
Това значи 3 степени на свобода, не 3 степени на ограничения.
Не ми трябват N измерения ако ще се налага да робувам на N+1 баткото/каката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #297 -: Януари 29, 2019, 19:25:05 »
Ми не чети интернет, книжки чети.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #298 -: Януари 29, 2019, 19:28:01 »
Все линкове фърляш, сега чети книги?
Поробвах и с книги, ама те все двумерни с атрофирало трето измерение, за многомерни забрави. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #299 -: Януари 29, 2019, 19:35:12 »
Ми аз подадох един текст от Кибалион. Книгата е малка, но конкретният текст е дълъг за един форум и не го дадох целия. Щото трябваше още да съкращавам.
А ти виждаш частичната картинка и твърдиш, че съм станала в дъното на стълбата.
Ето това е проблемът на гледната точка - че е много малък ъгълът на виждане и се изпуска голямата картина, за която пък е необходимо да имаш перспектива.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.