Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 18:10:50

Автор Тема: Нови технологии  (Прочетена 21883 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Нови технологии
« -: Октомври 11, 2018, 10:32:37 »
Най-революционните научни технологии на 2018 година
АВТОР: СТОЯН ТОШЕВ
Предполагам сте чували за легендарния американски технологичен университет в Масачузетс, САЩ – MIT. Той е „отгледал“ десетки легендарни учени и продължава да бъде „люлка“ на съвременните технологии.
Вече 17 години поред, от 2001 досега, MIT ежегодно подбира 10-те най-революционни технологии за конкретната година и ги публикува. И ако често хората питат „Но кое точно е революционното в тези технологии?“, ето и отговора: Това са научни постижения, които имат реален облик, макар някои все още да не са масово срещани. И които гарантирано ще имат сериозен ефект върху живота на човечеството в следващите години.
3D печат на метални обекти
Макар и триизмерният печат да е познат дори вече на домашния потребител, той все още не е масов и до голяма степен си остава любим на дизайнери, произвеждащи уникати и еднократни прототипи. А отпечатваните обекти почти винаги са изградени от специални пластмаси и полимери – защото използването на други материали, например метали е невероятно скъпо и бавно. Досега…
Идеята 3D печата на метални компоненти да стане евтин е много примамлива. Защото ще даде нови, неподозирани възможности на много индустрии, произвеждащи части за машини. Ето и примерите:
В краткосрочен план производителите вече няма да има нужда да поддържат огромни складове с милиони резервни части – загуба на пространство и материал. Те просто ще могат да отпечатват частта при поръчването ѝ и само, когато някой има нужда от нея. А в дългосрочен – гигантските тежки заводи, произвеждащи само определени части за машини, може би ще бъдат заменени от много по-малки, чисти такива, но и с възможности просто да се адаптират спрямо променящите се нужди на клиентите.
Технологията за печат с метали ще доведе до появата на по-леки и здрави елементи, сложни форми, които са невъзможни за създаване с традиционните фабрични методи. Освен това може да се постигне по-прецизен контрол на микроструктурата на металите. В отговор на това през 2017 година учени от националната лаборатория в Ливърмор, САЩ, създадоха метод за триизмерен печат на стоманени части, които са… два пъти по-здрави от традиционно създаваните!
Отново през 2017 година – компанията Markforged, малък стартъп, базиран в Бостън, показа на пазара първия 3D принтер, печатащ с метали, за цена под 100 000 долара. Още един стартъп от Бостън – Desktop Metal пък в края на 2017 година започна да продава такива машини, за които се твърди, че са 100 пъти по-бързи от предишните методи за печат на метални елементи.
Самото печатане на метални части също става по-лесно. Desktop Metal предлага софтуер, който сам генерира дизайн, съвместим с триизмерния печат. Потребителите просто въвеждат в програмата спецификациите на обекта, който искат да създадат, а софтуерът генерира компютърен модел, подходящ за отпечатване.
Изкуствени ембриони
Този научен пробив звучи малко зловещо, но в научната общност има голям отзвук, а евентуалните ползи в бъдеще могат да бъдат различни, макар и не съвсем ясни.
Учени от университета в Кеймбридж успяха да отгледат миши ембриони, създадени на основата на стволови клетки от друг ембрион. Тоест – без наличието на яйцеклетка! Те са взели стволовите клетки от първия индивид и са ги поставили внимателно в специално създаден триизмерен поддържащ скелет. След което наблюдавали успешното образуване и израстване на нов миши ембрион в рамките на няколко дни.

Учените отдавна знаят, че стволовите клетки имат направо магични свойства, но създаването на нови ембриони без специализирани яйцеклетки би могло да улесни учените в редица насоки, особено при тестването на нови лекарства или методи при които се налага изпробването върху редица  живи екземпляри. И ако сега това са само ембриони, в близко бъдеще вероятно ще можем да отглеждаме гръбначни животни, родени изобщо без яйцеклетки.
По-нататъшните изследвания на екипа включват разбира се и човешки ембриони, чиито гени могат да се манипулират преди самото им образуване. Но това разбира се ще породи множество етични проблеми
Чувстващ град
Това вече звучи странно, но една от дъщерните компании на Alphabet (разбирайте Google), базирана в Ню Йорк, си сътрудничи с канадското правителство за грандиозен хай-тек проект, който се осъществява в близост до Торонто.
Една от задачите на проекта е да се постигне коренно нов начин за организация на живота в „чувстващия град“. Да се промени технологичното, политическото, дизайнерското виждане на жителите в него въз основа на разполагането и действието на милиони сензори за различна информация в целия град. Те ще събират данни за всичко в него – от качеството на въздуха за дишане, до нивата на шум или различните активности на жителите.
Проектът включва още налагането на това всички автомобили в града да бъдат автономни и споделени с всички граждани. Роботи ще вършат „черната работа“, като например ще доставят пратки. Публичната инфраструктура ще бъде непрекъснато тествана за различни проблеми, но това поражда и определени притеснения относно свободата на личността.
Още един интересен факт. Компанията, създател на проекта, обявява, че всичките основни елементи на „чувстващия град“ ще бъдат обединени и достъпни от софтуер, който от своя страна ще е достъпен за други компании, които могат да градят своите допълнителни услуги въз основа на базовите. Или точно както потребители и малки компании могат сами да създават приложения за мобилни телефони.
Изкуствен интелект за всеки
Днес системите за изкуствен интелект се използват предимно в индустрията на високите технологии, където възможностите им се ползват за създаване на нови продукти и услуги. Но все повече внимание им обръщат и малките компании, дори крайните потребители. Области, като медицината, производството и енергийните компании също имат нужда да се променят и да използват системите за изкуствен интелект, за да повишат икономическата си продуктивност.
Изкуственият интелект към момента е нещо, което само големи компании като Amazon, Baidu, Google и Microsoft могат да развиват. За останалите това е доста скъпо. Така че какво е решението? Специалните машинно-обучаващи се приложения, базирани в „облака“. В тази област доминира Amazon със своя AWS, но Google почти не им отстъпва със своя TensorFlow, библиотеки с изкуствен интелект и отворен код, които могат да бъдат използвани за създаването на друг софтуер за обучение на изкуствен интелект. А наскоро Google представи и Cloud AutoML, набор от дефинирани системи, които още повече облекчават създаването и употребата на приложения с изкуствен интелект.
От своя страна Microsoft също има собствена AI облачна система, Azure. Но това не пречи да обедини усилия с Amazon над създаването на Gluon – библиотека за самообучение с отворен код, която създава невронни мрежи – ключова технология за изкуствения интелект която имитира начина по който се учи човешкия мозък.
Не е много ясно коя от всички компании ще стане лидер в предлагането на услуги с изкуствен интелект. Но залогът е огромен, а бизнес възможностите – безгранични. Затова и светът на AI се отваря все повече и повече.
„Дуелиращи се“ невронни мрежи
В продължение на предишния абзац – изкуственият интелект от година на година става все по-добър по отношение на разпознаването на неща. Покажете му милиони снимки и той ще може да ви определи моментално кои от тях изобразяват пешеходци, пресичащи улицата, но ако трябва самият той да създаде такива изображения, нещата се влошават.
Една от сериозните цели на учените е да накарат ИИ да прави точно това – да може да създава  голям брой изкуствено генерирани изображения, чрез които да се самообучава. Като например да получим възможност да обучаваме автономните автомобили на Tesla и Google, без да се налага те да излизат по пътищата и да причиняват инциденти. А всъщност да се „учат“ сами в нещо като тренажори в тъмна стаичка.
Проблемът обаче е, че това е все едно да създадете начин, по който ИИ да има… въображение. А това е нещо доста сложно.
Едно от успешните решения предлага Ян Гудфелоу, все още студент през 2014 година в университета Монреал, Канада. Неговото творение се нарича „генеративна състезателна мрежа“ или съкратено GAN. Тя включва две невронни мрежи, опростен математически модел на човешкия мозък, които използват модерно машинно обучение и в крайна сметка ги противопоставя една срещу друга – нещо като игра на котка и мишка.
Двете мрежи се обучават от едно и също хранилище на данни. Първата мрежа се нарича „генератор“ и има за задача да създава вариации от изображения, които вече познава – като например пешеходци с две или повече ръце. Втората се нарича „разпознавател“ и има за задача да разглежда изображенията на първата, опитвайки се да разпознава кои са истински и кои – фалшиви. Например – изображението на пешеходец с две ръце е реално, но с три – не е.
С течение на времето генераторът може да стане толкова добър, че да създава изображения, които разпознавателят да не разбира, че са фалшиви.
Тази технология е една от най-обещаващите през последното десетилетия и може да помогне на машините да постигнат резултати, заблуждаващи дори хората.
Слушалки с вграден преводач
Да, те дори вече съществуват, а някои закачливо ги наричат „вавилонски рибки“ в чест на великия роман на Дъглас Адамс – „Пътеводител на галактическия стопаджия“, в който тези рибки превеждат от и на всеки език във Вселената.
В реалния свят Google предлага подобно решение – срещу 159 долара за бройка, можете да си купите Pixel Buds. Тези слушалки работят с телефоните Pixel и приложението Google Translate и могат да правят преводи в реално време.
Единият човек в разговора носи слушалките, докато другият държи телефона. Този със слушалките говори на собствения си език (по подразбиране английски), а приложението превежда това което казва и го възпроизвежда на телефона. Човекът, държащ телефона отговаря, а неговите думи се превеждат и възпроизвеждат през слушалките.
Природен газ без въглерод?
Това звучи странно, но и екологично. Светът днес е буквално привързан към използването на природен газ, защото голяма част от произвежданото електричество се базира на изгарянето на природен газ. И макар последният да е доста по-чист спрямо въглища или нефт, все пак също отделя въглеродни емисии – отговорни за парников ефект и замърсявания.
Напредничава технология обещава да се справи с това. Тествана в електростанция близо до Хюстън, Тексас, и наречена Net Power, тя обещава да създава енергия не само по-евтина спрямо досегашните използващи природен газ, но и да спира максимално отделянето на въглеродни емисии по време на процеса. При успех това означава, че светът ще разполага с начин да създава „зелена енергия“, незамърсяваща околната среда от фосилните горива и на съвсем разумна цена. Това ще намали и нуждата от употреба на атомни централи и ще даде възможност за спокойно развитие на останалите „зелени“ методи за добив на енергия.
Net Power е дело на няколко партниращи си компании, които в момента конструират опитната електроцентрала и вече тестват производството. В нея въглеродният диоксид, отделен при изгарянето на природен газ, се поставя под огромно налягане и топлина, като след това той получава качества на флуид и може да се използва да върти генериращи електричество турбини. Повечето от него може да се рециклира и използва отново, а останалият да се отделя в неактивно състояние.
Максимално защитен интернет
Разработчиците на криптовалутата Zcash обявиха през тази година, че създават нов тип протокол, който може да гарантира пълна анонимност за разлика от открития код на блокчейн технологията.
Използването на такъв протокол може да се използва за максимална защита на потребителските данни например. Ако искате да потвърдите своята възраст, но да не предавате през интернет датата си на раждане – звучи интересно нали? Така смятат и американските банки JP Morgan и ING, които вече започват да въвеждат този протокол в работата на своите системи за разплащане.
Дигиталната валута Zcash, пусната през 2016 година, сега става интересна, защото нейните разработчици предлагат метода zk-SNARK (zero-knowledge), който позволява потребителите да правят транзакциите си напълно анонимно. Това нещо не е възможно при Bitcoin и повечето публични блокчейн системи при които транзакциите са видими за всички. Макар че те теоретично са анонимни, на практика могат да се комбинират с други данни за да се проследи и дори да се идентифицира потребителя. Затова и вещите в тази област специалисти, като Виталик Бутерин – създателят на Ethereum (втората в света по популярност дигитална валута) описва zk-SNARK като напълно променяща правилата на играта технология.
Предсказващ генетичен код
Благодарение на технологиите медицината в близко време ще може да предсказва още след раждането на човек, от какви болести ще боледува той. Учените генетици през последните години установиха, че разпространението на болестите и особеностите на умственото развитие зависят не от наличието на един или друг ген, а от определеното взаимодействие на цели групи гени. И ако засега тоталното предсказване на целия живот на човека все пак звучи доста фантастично, то такава технология скоро може да се използва поне за повишаване на вниманието към определени рискове фактори на индивида още от самото му раждане.
Така още с раждането ще можем да знаем, дали човекът в своята преклонна възраст ще е способен да развие рак или Алцхаймер. Но проблемът е, че дори тези предсказания да се оказват максимално верни, те все пак ще предизвикват социални проблеми. Кой човек ще се чувства щастлив при мисълта, че му е „гарантиран рак или Алцхаймер“?
Квантово създадени материали
Всички знаем колко перспективни са квантовите компютри. Те са способни на истински чудеса, заради своята изчислителна способност, несравнимо по-голяма от днешните компютри. Но все още хората не могат да създадат достатъчно добри методи с които да използват квантовите изчисления.
Ето обаче една доста перспективна възможност – прецизното проектиране на нови вещества, молекули и лекарства. Благодарение на това химиците вече могат да мечтаят за създаването на нови протеини, на много по-ефективни лекарства, нови електролити за много по-добри батерии, съединения които могат да превръщат слънчевата светлина директно в течно гориво, много по-ефективни соларни панели и т.н.
Днес все още не разполагаме с тези неща, защото молекулите им са много сложни за моделиране за класическите компютри. Например опитайте да симулирате поведението на електроните в една сравнително проста молекула и ще се натъкнете на усложнения, далеч отвъд предела на възможности на днешните компютри.
Но това е лесно за квантовите компютри, които вместо битове от типа 0 и 1, използват кубитове. И колкото повече „кубита“ ползва един квантов компютър, толкова повече паралелни операции може да извършва. Така симулирането на малка молекула от три атома вече е съвсем постижимо – каквото са и сторили наскоро в лаборатория на IBM, използвайки квантов компютър със седем кубита.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2018, 10:42:18 »
Олди,

като пускаш цяла публикация от някъде, слагай я в цитат и слагай връзка към оригиналната публикация, pls.
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2018, 11:33:26 »
Обясних в технически, че получавам публикациите от разни приятели. Някои слагат източника, други - не, аз дори не редактирам нищо, просто преглеждам да не прилича на фейк и ако има автор - ОК, ако няма автор или източник, какво да ги правя - да не ги ли слагам? За някои виждам, че са от други медии, някои са на блогъри и т.н. Аз затова започнах да ги пляскам в теми на форумци, но то и там не им е мястото, по отива да са в другите раздели.
Затова искам и съвет.
Апропо, за колокацията, вече има доста центрове, но ще разпитам вещ колега, защото аз вече не се занимавам. Може ли да дадеш някакви по точни данни - предполагам един сървър, раков, колко U, каква мощност на захранването и т.н.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2018, 11:57:03 »
Обясних в технически, че получавам публикациите от разни приятели. Някои слагат източника, други - не, аз дори не редактирам нищо, просто преглеждам да не прилича на фейк и ако има автор - ОК, ако няма автор или източник, какво да ги правя - да не ги ли слагам? За някои виждам, че са от други медии, някои са на блогъри и т.н. Аз затова започнах да ги пляскам в теми на форумци, но то и там не им е мястото, по отива да са в другите раздели.

Затова искам и съвет.

Ами съветът ми е да пускаш едно търсене по заглавие или първото изречение от публикацията. Почти винаги ще излезе къде е оригиналната публикация. Ако няма, значи вероятността да е някаква фалшива публикация е голяма.

И е добре да добавяш по един празен ред между отделните абзаци, че така е много досадно за четене и разбиране.

Quote (selected)
Апропо, за колокацията, вече има доста центрове, но ще разпитам вещ колега, защото аз вече не се занимавам. Може ли да дадеш някакви по точни данни - предполагам един сървър, раков, колко U, каква мощност на захранването и т.н.

Това засега го обмислям като резервен вариант, но първо трябва да се види какъв сървър ще е точно машината, която ще поддържа форума.

Виж в „други …“, темата „time machine …“ и да продължим там.
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2018, 12:22:18 »
ОК!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2018, 13:42:07 »
Абе, къде е Енгелс?
Ака Хегел.
Да пусне и за ББД туканката.



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2018, 13:52:05 »
Абе, къде е Енгелс?
Ака Хегел.
Да пусне и за ББД туканката.

Можеш и ти да я пуснеш :)
the lamers club honourable member …

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8080
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2018, 17:33:30 »
Само да вметна. 3D принтирането доста се надценява.
Удобно е примерно да си изпринтиш макет, статуя .....
но един детаил от метал, особено отговорен метал минава десетки обработки, закаляване, йонно бомбандиране или друго повърхностно нанасяне и т.н.
За пример могат да се разгледат металните спъкла. Един и същ метал, но с коренно различни свойства когато се обработи (бързо охлаждане) до стъклообразна фаза.
 
Айде и една добавка от мен
https://www.xprize.org/prizes/carbon. Ича доста интересни идеи какво може да се прави с СО2
Абониран съм там и викам да споделя, ако на някой му е интересно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2018, 17:41:12 »
Ми аз четох, че вече и пържоли се принтират 3Д.
За уши и други човешки органи да не говорим.
А и пистолети се правят и стрелят не по-зле от оригиналните.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8080
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2018, 17:55:50 »
Точно пък биообекти забрави.
Това би значило да се принтира с разделителна способност отделен атом.
Максимума е да се "види" и то с много моделиране.
ДА се види с електронна микроскопия с Напрежение 1 МEV и нагоре или АФМ.
Но виждаш картинка генерирана от компютър , а не реален обект.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2018, 19:28:24 »
https://www.youtube.com/watch?v=QJ_ZYqy7s1s

В Австралии на 3D-принтере печатают...уши
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2018, 20:13:07 »
Роботизиран завод ще произвежда… роботи
Швейцарска компания планира да построи в Китай модерен завод, в който роботи ще произвеждат роботи.
Роботите в завода ще произвеждат роботи основно за китайски клиенти, вкл. производители на електроника и автомобили.
Новото предприятие ще помогне на швейцарския гигант да разшири значително своето присъствие в Китай.
По план, заводът трябва да бъде готов към края на 2020 г.
https://technews.bg/article-111984.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7377
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2018, 21:40:41 »
А след няколко години китайците, като "усвоят" технологиите, любезно ще кажат на швейцарци и прочие швеци "Благодаря, вече не сте ни нужни".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2018, 01:35:43 »
Китай усвои серийно производство на 10-нм чипове
Новата напреднала технология идва от тайванския полупроводников гигант TSMC, който отвори първия по рода си завод за чипове в страната.
Тайванската компания TSMC, най-големият производител на чипове по поръчка, отвори нов завод в Китай, който е първият в страната с използване на 10-нанометров технологичен процес, съобщи през седмицата Digitimes.com.

Строителството на Fab 16 в гр. Нанкин започна през юли 2016 г., а производственото оборудване беше доставено през септември 2017 г. Заводът пусна първите си продукти през май т.г. – една година по-рано от планираното, а официалното откриване на Fab 16 се състоя в края на октомври.


https://technews.bg/article-112140.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
2023 г. се очакват HDD с обем 48TB
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2018, 18:14:52 »
HAMR вдига рязко обема на HDD
Още през 2022 г. на пазара ще излязат устройства с капаците 36TB, а към средата на 2023 г. се очакват HDD с обем 48TB.
Капацитетът на твърдите дискове ще се покачи рязко в следващите няколко години, обещава един от основните HDD производители – Seagate. Това ще стане възможно, благодарение на технологията за магнитен запис с помощта на нагряване HAMR.
В началото на годината Seagate достави тестови образци на HAMR дискове на свои партньори, а масовото производство на подобни устройства с капацитет над 20TB беше планирано за 2020 г., пише The Register.
Но съгласно „пътната карта” на Seagate, огласена на форума A3 Tech Live в Лондон, серийни HDD с обем над 20TB и технология HAMR ще се появят на пазара малко по-късно – през първата половина на 2020 г.

Що се отнася до традиционните устройства с PMR технология (перпендикулярeн магнитeн запис), те ще останат в продуктовата гама на Seagate и след масовото пускане на HAMR HDD, но капацитетът им няма да се увеличава съществено.
Докато в момента максималният обем на Seagate HDD е 14TB (3,5-инчов BarraCuda Pro), към средата на следващата година ще излезе PMR модел с обем 16TB. Съгласно графика на компанията, капацитетът на тези устройства ще нараства с не повече от 2TB
https://technews.bg/article-112147.html
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 18:18:36 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2018, 13:35:08 »
Това вярно ли е поне приблизително?


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: 2023 г. се очакват HDD с обем 48TB
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2018, 13:55:33 »
HAMR вдига рязко обема на HDD
Още през 2022 г. на пазара ще излязат устройства с капаците 36TB, а към средата на 2023 г. се очакват HDD с обем 48TB.
Капацитетът на твърдите дискове ще се покачи рязко в следващите няколко години, обещава един от основните HDD производители – Seagate. Това ще стане възможно, благодарение на технологията за магнитен запис с помощта на нагряване HAMR.
В началото на годината Seagate достави тестови образци на HAMR дискове на свои партньори, а масовото производство на подобни устройства с капацитет над 20TB беше планирано за 2020 г., пише The Register.
Но съгласно „пътната карта” на Seagate, огласена на форума A3 Tech Live в Лондон, серийни HDD с обем над 20TB и технология HAMR ще се появят на пазара малко по-късно – през първата половина на 2020 г.

Що се отнася до традиционните устройства с PMR технология (перпендикулярeн магнитeн запис), те ще останат в продуктовата гама на Seagate и след масовото пускане на HAMR HDD, но капацитетът им няма да се увеличава съществено.
Докато в момента максималният обем на Seagate HDD е 14TB (3,5-инчов BarraCuda Pro), към средата на следващата година ще излезе PMR модел с обем 16TB. Съгласно графика на компанията, капацитетът на тези устройства ще нараства с не повече от 2TB
https://technews.bg/article-112147.html

Това е в момента: https://www.newegg.com/promotions/seagate/18-2734/index.html

PS Виждам, че си го споменал :)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2018, 14:43:55 »
кайли,

що да не е вярно? виж /цък/:
Quote (selected)
I do not know how many lines of code there are in Windows 10, but I can definitively* tell you that Windows XP had 40 million lines of code, not including source comments or any bundled third party code (like drivers), only the code compiled by Microsoft.

At the time Microsoft was very concerned about the public perception that more code means more bugs, and that various Linux distributions were substantially smaller. I never really felt that this was a smart comparison because nobody could speak to what packages were included or excluded when attempting to count the lines of linux code.

Lines of code is essentially a one dimensional “weight” metric, and I think you could get the same value of simply totaling the size of the compiled binaries.

(*I am the guy who counted them when I worked on the Windows Team at Microsoft.)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Излиза първата в света флаш памет 4D NAND
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2018, 02:01:44 »
Корейският производител SK Hynix пусна първата на пазара флаш памет 4D NAND. Това е 96-слойна TLC памет, която използва технологии CTF (Charge Trap Flash) и PUC (Peri. Under Cell) и има плътност 512 гигабита.
Заедно с увеличения брой слоеве с клетки, съчетанието на двете технологии позволява намаляване на размера на кристала с над 30%, а броят на чиповете на пластината – с 49%, в сравнение със 72-слойния кристал на 3D NAND със същата плътност.
Освен това скоростта на запис е повишена с 30%, а на четене – с 25%.
SK Hynix планира да започне серийно производство новите памети до края на годината. В същия срок компанията се надява да пусне SSD с капацитет 1TB, в който ще използва контролер и софтуер собствена разработка.
https://technews.bg/article-112191.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8080
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2018, 08:45:19 »
Хм, знаци след 3,4,5 ...G ще ни лъжат и с 3,4... D.
 
Разбира се новината е интересна.
Още когато бяха на 65 нм. процес, а може и на предната стъпка беше ясно, че предела за минитюризация е 8-10 н.м. Това защото там някъде се включват квантовите ефекти, а все пак искат да проектират изчислително устройство, а не генератор на случайни стойности. Той на практика е достигнат.
Конкретно при дисковете първото поколение беше 32 слоя, второто 64 слойно. И от двете поколения памети може да си купите устройства. Както ТLC така и MLC. Тук тънкостта е че при многослойните чипове памет се използва различна технология за изграждане. Някаква форма на епитаксия като се отлагат слой сред слой. Когато гледах последно Самсунг използваше 40 нм. процес при мисля 16 н.м. за еднослойните чипове. Вече е достъпен и 10 н.м. процес за еднослойните.
 
Значи новината накратко е че се работи по трето поколение памети което ще е 96 слойно.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2018, 18:06:03 »
Пълна лудница!!!
 :way_to_go-1308:
Дали можем да си представим след 25 или 50г. какво ще се достигне и дали ония филми  за машините водещи война с човечеството, не са все пак, някакво предчувствие?

Или дали с фантазиите на многото хора в различни области, не се пренася действителността към съвсем други координати из простора на вероятностите (по Зееланд)?...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Нови технологии
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2018, 18:24:25 »
Това защото там някъде се включват квантовите ефекти, а все пак искат да проектират изчислително устройство, а не генератор на случайни стойности. Той на практика е достигнат.
Изобщо не разбирам защо слагаш "на практика" - че той отдавна е постигнат, казва се "младо девойче" и само при опит за запитване може да ти избълва такова количество случайни стойности, че генераторът ще се завре в ъгъла и тихо ще рони квантови сълзи!  :t2044:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2018, 18:29:59 »
А пък ако е "македонско младо девойче" направо в N-тите измерения утече вероятността.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7377
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2018, 20:17:08 »
Малката Джиджи дали ще се появи в тази тема ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2018, 12:29:43 »
«Международная федерация робототехники» опубликовала очередные данные, касающиеся автоматизации и роботизации производственных предприятий в наиболее развитых странах мира. В настоящее время (без учета текущего года, который, наверняка, продемонстрирует еще более высокие показатели) на 10 тысяч работающих в этих отраслях приходится 74 робота, в то время как год назад этот показатель составлял всего 66 единиц.
Причем Америка демонстрирует 84 робота на 10 тысяч работников, Европа – 99, Азия – 63. Однако самый высокий показатель в этом плане в азиатской стране, а именно в Южной Корее – 631 робот. Чуть отстает от нее и азиатский Сингапур – 488, причем здесь в основном автоматизация задействована в электронной промышленности (более 90 процентов).
Кстати, Япония, которая стоит на первом месте в мире по производству промышленных роботов, сама имеет лишь 300 единиц на 10 тысяч рабочих, занятых в промышленной сфере.



Наиболее интересен в этом плане Китай, который пока не может особо похвастаться роботизацией, однако имеет самые высокие темпы роста в этом направлении, а потому в ближайшие годы планирует опередить по этому показателю многие передовые страны. Кстати, мы уже писали, что в КНР (в отличие от Европы и России), пенсионный возраст хотят, наоборот, снизить до 50-55 лет (соответственно для женщин и мужчин). И все это, как уверяет правительство Китайской народной республики, будет сделано в первую очередь за счет роботизации наиболее трудоемких промышленных процессов, отчего экономические показатели в стране из-за демократической пенсионной реформы никак не пострадают. Добавим к этому, что в Поднебесной планируют в ближайшее время еще ввести 4-дневную рабочую неделю и повысить ставку заработанной платы, которая не облагается налогом, так что роботизации здесь сегодня уделяют самое пристальное внимание – это наиболее перспективный путь истинного народовластия…
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Руският Ural Electric
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2018, 19:56:19 »
Urаl Моtоrсусlеѕ, ocъщecтвявaщ пpoдaжбитe нa мoтoциĸлeтитe Уpaл в CAЩ и Kaнaдa пpeдcтaви eлeĸтpичecĸи мoтoциĸлeт c ĸoш и дизaйн oт cpeдaтa нa минaлия вeĸ. Ho в нeгo ce изпoлзвaт нaй-cъвpeмeннитe тexнoлoгии.
В официалния сайт на компанията се казва, че на външен вид това си е същият Урал, но електромоторът осигурява съвсем други усещания.
Еlесtrіс e c мoщнocт 61 ĸoнcĸи cили, ĸoeтo e c 20 ĸoнcĸи cили пoвeчe oт бeнзинoвaтa вepcия. Bъpтящият мoмeнт e 110 Hютoн-мeтpa. Maĸcимaлнaтa cĸopocт дocтигa 140 ĸм/ч. Зaxpaнвaнeтo ce ocъщecтвявa oт двe бaтepии c ĸaпaцитeт 19,5 КWh. Toвa e дocтaтъчнo зa пpoбeг oт 165 ĸм/ч c eднo зapeждaнe. Бaтepиитe мoгaт дa ce зapeждaт oт дoмaшнитe ĸoнтaĸти – зa 13 чaca дo 95% oт ĸaпaцитeтa. Teглoтo нa бaйĸa e 373 ĸилoгpaмa.
Новият дизайн и сглобяването на прототипа е осъществено с помощта на калифорнийската фирма ICG.

https://www.kaldata.com/it-новини/руският-производител-урал-представи-297888.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Руският Ural Electric
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2018, 20:40:59 »
В официалния сайт на компанията се казва, че на външен вид това си е същият Урал, но електромоторът осигурява съвсем други усещания.
Мисля, че познавам една бъдеща клиентка! Само че искам червен! Макар че мога да кандисам и на черен, знам ли...

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2018, 20:51:33 »
Quote (selected)
Мисля, че познавам една бъдеща клиентка!
Май и аз я познавам. Виртуално, разбира се.
Ти имаш приоритет, ако я познаваш реално. Обади им се.
  :ive_got_it-1379:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Твърдотелни акумулатори разбуниха автоиндустрията
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2018, 17:04:38 »
Китайски завод пусна първата линия за производство на акумулаторни батерии с твърд електролит, а големите автомобилни компании вече се наредиха да опашка за новия продукт, съобщи агенция Синхуа.
Твърдотелните акумулатори са ново понятие в съхранението на електроенергия. Този тип устройства съществено превъзхождат сегашните литиево-йонни батерии с течен или гелобразен електролит по капацитет за съхранение.
Акумулаторите на компанията Qing Tao Energy Development се характеризират с показател от 400 Втч/кг. За сравнение, новите акумулатори, изработени по обикновената технология, имат 250-300 Втч/кг.
Друго важно предимство на твърдотелните акумулатори е устойчивостта им към възпламеняване и експлозия. Те дори могат да се произвеждат в гъвкави опаковки.
Qing Tao Energy Development е инвестирала в проекта около 144 млн. долара заедно с университета Цинхуа в Пекин. Първата заводска линия може да произведе за една година батерии със сумарен капацитет 0,1 Гвтч.
Първоначално, новите акумулатори ще се използват в специализирано оборудване и цифрова техника от висок клас. Към 2020 г. компанията ще разшири производството до 0,7 ГВтч и ще започне да предлага батерии за електромобили.
Интерес към китайските акумулатори проявяват големи автопроизводители. Споменават се имената на гиганти в автомобилната индустрия като Volkswagen, Toyota и Dyson.
https://technews.bg/article-112580.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2018, 19:18:00 »
Тесла: Разсекретено
Всички епизоди, бг аудио
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2018, 16:24:59 »
Quote (selected)
Using Machine Learning to Create Fake Fingerprints
https://www.schneier.com/blog/archives/2018/11/using_machine_l.html

Researchers are able to create fake fingerprints that result in a 20% false-positive rate.

Ето още една нова технология  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7377
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2018, 17:34:36 »
После фалшиви гласове, фалшиви рисунъци на зеницата, фалшиви кръвни проби и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2018, 18:05:16 »
После фалшиви гласове, фалшиви рисунъци на зеницата, фалшиви кръвни проби и т.н..

И накрая — „добре дошли в матрицата“ и в света на Уилям Гибсън.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2018, 18:16:13 »
После фалшиви гласове, фалшиви рисунъци на зеницата, фалшиви кръвни проби и т.н..

И накрая — „добре дошли в матрицата“ и в света на Уилям Гибсън.

Матрицата е добро мюре.
Стара истина е, че престъпната мисъл изпреварва охранителната.
Допуснахме държавата да бъде коронована като "вор в законе" дадохме и всичките права, предоставихме и всичките си надежди и тя сега спокойно ще ни пороби.
Технологиите са само помощни средства, една повече или по-малко не променят нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
4-местен летящ електромобил
« Отговор #34 -: Ноември 26, 2018, 17:23:23 »
Разработчик на автономни транспортни машини от Силициевата долина ще представи своята концепция за 4-местен летящ електромобил с вертикално кацане и излитане по време на хай-тек изложението CES 2019 в Лас Вегас през януари.

С едно зареждане, eVTOL (electric Vertical Landing & Takeoff) машината на NFT Inc. може да измине 500 км по въздух и 100 км на земята. Твърди се, че автономният автомобил паркира и зарежда лесно на улицата или в гаража, без да се нуждае от специални площадки.

Подобна машина ще позволи на хората, които живеят извън големите градове, да пътуват лесно и бързо от „врата до врата“, уверяват от NFT – иновативна компания, базирана в Маунтин Вю, Калифорния.
https://technews.bg/article-112667.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: 4-местен летящ електромобил
« Отговор #35 -: Ноември 26, 2018, 18:21:17 »
Разработчик на автономни транспортни машини от Силициевата долина ще представи своята концепция за 4-местен летящ електромобил с вертикално кацане и излитане по време на хай-тек изложението CES 2019 в Лас Вегас през януари.
Е ся му отидe на мъжа ми идеята за купуване на лодка! Ако може да лети и над вода - край, отивам да преговарям с банкера си!
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 21:03:56 от 67 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #36 -: Ноември 26, 2018, 18:49:41 »
Концепти много, ако отвориш комиксите направо ще "падладееш'
Всеки с картинка търси "финансиране" за единствената и неповторимата.......
Предполагам,че в инфото има някаква грешка.
Енергията за търкаляне, няма как да е 5 пъти повече от тази за летене.
Иначе няма лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #37 -: Декември 07, 2018, 13:47:53 »
Российским специалистам удалось получить первые результаты эксперимента по печати органов на Международной космической станции (МКС), биопринтер напечатал конструкт мышиной щитовидной железы, сообщили РИА Новости в среду в пресс-службе компании "Инвитро" (владеет лабораторией "3Д Биопринтинг Солюшенс", которая поставила эксперимент в космосе).


Ранее стало известно, что на МКС впервые в истории приступили к печати органов, космонавт Олег Кононенко начал эксперимент 4 декабря в 17.00 мск.

"Получаем фотографии из космоса. На экране камеры отчетливо видно, как собрался и левитирует живой конструкт мышиной щитовидной железы", — рассказали в пресс-службе. Результаты эксперимента вернут на Землю в декабре 2018 года, после чего начнется их исследование. В начале 2019 года они будут обнародованы.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #38 -: Декември 16, 2018, 11:15:04 »
Понеже технологиите вървят ръка за ръка с науката, мисля че тук е най-подходящото място за тази новина:

Quote (selected)
Could ‘negative mass’ unify dark matter, dark energy?
Controversial model may challenge fundamentals of cosmology. Phil Dooley reports.
https://cosmosmagazine.com/space/could-negative-mass-unify-dark-matter-dark-energy


The universe may be suffused with an invisible fluid that exerts negative gravity: repelling rather than attracting.

The theory has been published by Jamie Farnes from University of Oxford in England in the journal Astronomy and Astrophysics and if correct would singlehandedly explain two of the cosmos’s most mysterious phenomena: dark energy and dark matter.

Astronomers’ measurements of the cosmos suggest that visible material such as stars and gas account for only about 5% of the universe. For example, the way galaxies rotate shows gravitational effects from about five times as much matter as we can see: an invisible entity, dubbed dark matter.

And the galaxies are moving away from each other with a speed that is increasing. The unexplained energy source for the accelerating expansion is termed dark energy.

Май настъпват интересни времена в астрофизиката.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #39 -: Декември 16, 2018, 13:04:03 »
Вадят си теория, създават си тъмна материя в главите, налагат си теорията, доказателства йок. Извънземните ми приятели им се присмиват.
И изобщо, докога теориите без доказателства ще шестват като валидни, това наука ли е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #40 -: Декември 16, 2018, 13:23:41 »
Вадят си теория, създават си тъмна материя в главите, налагат си теорията, доказателства йок. Извънземните ми приятели им се присмиват.
И изобщо, докога теориите без доказателства ще шестват като валидни, това наука ли е?

Не четеш внимателно — тепърва започват да търсят доказателства за тази теория, макар че по-честно е да се нарече хипотеза. Така, че тази теория е далеч от това да бъде призната за валидна.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7377
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #41 -: Декември 16, 2018, 14:07:50 »
Съгласен съм с Кайли. Струнни теории, 17 измерения, тъмни материи и енергии, относителности и т.н..
Със същата "научност" могат да обсъждат колко дявола могат да се съберат на върха на една игла.
И който не е съгласен с офиц. приетия брой на дяволите, да го изгонят от местоработата му, да му отнемат акад. звание и да го обявят за неблагонадежден.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #42 -: Декември 16, 2018, 14:09:51 »
Тъмната материя е универсално лекарство за нашето непознаване на вселената.
Не знаем какво е гравитацията, имаме частични познания за нея и на тяхна база правим хипотези.
Според последните изчисления тъмната материя надминава 90% от всичката.
Това си е чиста натъкмистика.
Кой може да стъпи на 10% знание и да твърди,че това е факт?
По същият начин сме лекували всички болести в миналото.
10% билки и 90% молитви и вяра.
Светът ни се нуждае от отговори и периодично се появяват месии носещи "откоровения".
Трябва малко по-реалистично да подходим към науката, наука е доказаното, другото е научно фантастична литература.
Футурология.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 14:19:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Нови технологии
« Отговор #43 -: Декември 16, 2018, 14:25:00 »
Колкото и да е странно , но именно "молитвите" - внушението и самовнушението помагат на много хора , да активират вътрешните си имунни сили и да преодолеят една или друга тежка и труднолечима болест . Когато са правилно съставени и подредени , те са в състояние да направят това , което много добри лекари с най-модерна апаратура не винаги успяват .
 А по отношение на билките многовековните наблюдения и експерименти с едно или друго разстение , следене на поведението на дивите болни животни какво консумират/ядат е довело до откриването на множество полезни треви и билки , които сега се използват в медицината за направата на лекарства .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #44 -: Декември 16, 2018, 14:37:58 »
Не е странно.
Автосугестията е силно оръжие за лечение или самоунищожение, в това спор няма.
Билките също са необходими, естествен цяр.
Когато обаче 10-те % познато лечение се замени с 90% непознати практики, клиничната пътека преминава в погребална.
Фен съм на фантастиката и футурологията, но не мога да ги приравня с науката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Нови технологии
« Отговор #45 -: Декември 16, 2018, 15:01:11 »
Съгласен съм с Кайли. Струнни теории, 17 измерения, тъмни материи и енергии, относителности и т.н..
Със същата "научност" могат да обсъждат колко дявола могат да се съберат на върха на една игла.
И който не е съгласен с офиц. приетия брой на дяволите, да го изгонят от местоработата му, да му отнемат акад. звание и да го обявят за неблагонадежден.
Ние отдавна с нашият учител по математика в техникума открихме , колко дявола могат да се съберат на върха на една игла !
 Отговорът бе:" Неопределен брой!" :too_happy-1067:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #46 -: Декември 16, 2018, 15:09:45 »
но не мога да ги приравня с науката.

Което ме подсети пак да натякна, че ай стига сме разглеждали науката по същия начин, по който в миналото хората са гледали на Бог. Със страхопочитание и ако науката не каже нещо, значи го няма.
Науката е само част от живота, вселената и всичко останало, верно, много важна част, ама не е вездесъща и да спрем да я обожествяваме.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #47 -: Декември 16, 2018, 15:19:58 »
но не мога да ги приравня с науката.

Което ме подсети пак да натякна, че ай стига сме разглеждали науката по същия начин, по който в миналото хората са гледали на Бог. Със страхопочитание и ако науката не каже нещо, значи го няма.
Науката е само част от живота, вселената и всичко останало, верно, много важна част, ама не е вездесъща и да спрем да я обожествяваме.
:way_to_go-1308:
Науката е полезен инструмент, но не е единственият.
Сега благодарение на натрупаните данни и наличието на изчислителна мощ, куцо, кьораво и сакато джурка бази данни и "прави открития" валидни до следващото джуркане с различни данни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7377
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #48 -: Декември 16, 2018, 16:47:59 »
Цитат на: buratinob
Автосугестията е силно оръжие за лечение или самоунищожение, в това спор няма.
Не е само до самовнушение. Офиц. наука твърди, че всичко е само материя, но това е лъжа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #49 -: Декември 16, 2018, 16:57:29 »
Официалната наука взе да минава от другия бряг, там всичко е енергия.
В моя свят, мисленето е вид преобразуване на енергия в друг вид енергия или материя ( проявление на енергията ).
Нямаме принципни различия.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #50 -: Декември 16, 2018, 17:23:27 »
Когато обаче 10-те % познато лечение се замени с 90% непознати практики, клиничната пътека преминава в погребална.

Сигурно си прав, но и обратното също е вярно - понякога недоказани практики могат да дадат облекчение там, където официалната наука не може.

Ако човек има проблем, добре е да пробва и сам да види какво работи, особено когато това нищо не му струва, и да не се предоверява нито на недоказани практики, нито на доктори.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 17:46:00 от MichaelL »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #51 -: Декември 16, 2018, 17:51:52 »
Думата ми беше за шарлатаните с претенции.
Науката няма отговори за много неща месиите също, трябва да се пробват всякакви алтернативи.
Това което помага на мен може да е смърт за някой друг.
Просто трябва да отсеем това което наистина знаем, от това което много ни се иска да кажем че знаем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #52 -: Декември 16, 2018, 18:39:03 »
Quote (selected)
Много неща не са били доказани, но не защото не работят, а просто защото никой не е направил качествени изследвания.
Четох изследване на йода, йодасепт по не знам какъв повод. Колко много неща лекува, гъбички, бактерии, вируси, намсикакво - дето антибиотици не могат излекува, широкоспектърен, става за мнооого лечения. Четох анотация, де, по диагонал. Накрая пишеше, че никой не прави подробни изследвания, щото нито една корпорация не дава пари за изследвания на йод, при положение, че толкова фирми го произвеждат и е толкова евтин.
Т.е. - за да направиш изследване, трябва някой да ти даде пари. Който плаща, той поръчва музиката и музиката трябва да е такава, че той да има сметка от плащането.


Затова като прочета - Учените това, учените онова...абе...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #53 -: Декември 16, 2018, 18:53:26 »
На йодасепта вече му е изтекъл патента.
Всеки може да го произвежда никой не иска конкурентен пазар, няма хиляди проценти профит.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #54 -: Декември 16, 2018, 19:11:41 »
Quote (selected)
Четох изследване на йода, йодасепт по не знам какъв повод. Колко много неща лекува, гъбички, бактерии, вируси, намсикакво
И триоки, също...
---
И все пак, да напомня
ВЪНШНО!
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #55 -: Декември 16, 2018, 21:31:28 »
Нема кво да напомняш, всички знаят какво е йод. Някои и какво е риванол.
Както обикновено не разбра пойнта? Да не си учен?

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Нови технологии
« Отговор #56 -: Декември 16, 2018, 22:08:55 »
"Учен" означава , че са го учили , ама не се знае , дали той нещо е научил .

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #57 -: Декември 17, 2018, 00:48:18 »
Quote (selected)
Много неща не са били доказани, но не защото не работят, а просто защото никой не е направил качествени изследвания.
Четох изследване на йода, йодасепт по не знам какъв повод. Колко много неща лекува, гъбички, бактерии, вируси, намсикакво - дето антибиотици не могат излекува, широкоспектърен, става за мнооого лечения. Четох анотация, де, по диагонал. Накрая пишеше, че никой не прави подробни изследвания, щото нито една корпорация не дава пари за изследвания на йод, при положение, че толкова фирми го произвеждат и е толкова евтин.
Т.е. - за да направиш изследване, трябва някой да ти даде пари. Който плаща, той поръчва музиката и музиката трябва да е такава, че той да има сметка от плащането.

Кайле, как успя да ме цитираш доста време след като изтрих този целия параграф? :)

Нещата, които казваш, са точно така.  Науката е бизнес. 

А за йода и други неща съм чувал, но пак няма изследвания за тях.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #58 -: Декември 17, 2018, 02:08:14 »
В един от епизодите на "Теория за големиа взрив", Бернадет, която е микробиолог, каза следното:
"Създадохме нова болест и успешно я излекувахме!"
...................................
Спорът, доколкото има такъв тук, е абсолютно безсмислен.
На нивото, на което сме в момента, дори не е ясно какво е съдържанието на термина "наука"?!
Спомена се за енергията, за автосугестивни методи на лечение.
Каза се и че, със самовнушение можеш да се излекуваш или самоубиеш(?!).
Можеш да се самоубиеш и с чук - гравитация, F= m.a и т.н.
Но с него едва ли можеш да се излекуваш...
Човечеството отдавна е знаело как да се лекува.
После... после са дошли фармацевтичните компании.
Които водят най-гадната война с цялото човечество, печелейки пари чрез удължаването живота на болния за да му вземат парите и потискайки симптомите, а не отстраняване на причината.
Ето ви едно име - Морис Гудман, или Morris E. Goodman.
В Гугъл ще прочетете за какво става въпрос.
И после пак може да поговорим за силата на волята и други такива (около нея) неща.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Нови технологии
« Отговор #59 -: Декември 17, 2018, 13:13:05 »
Аз да си кажа, че не се знае кой ни чете  :nuts:
---
Quote (selected)
Бернадет, която е микробиолог
Всъщност не е. Микробиолог. А е герой от сериал. :ive_got_it-1379:
GOD is REAL, unless declared INTEGER