Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:21:44

Автор Тема: Проф Иво Христов: Българският парламентаризъм е достигнал точката на бутафорията  (Прочетена 8710 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Не гледам телевизия и видях интервюто най-напред в BulTimes
Quote (selected)
В студиото на „Лице в Лице“ е проф. Иво Христов, депутат от „БСП за България“, социолог и юрист.


Проф. Иво Христов: Българският парламентаризъм е достигнал точката на бутафорията! Българският преход започна като имитация на демокрация и ще завърши като карикатура на диктатура

„Много отдавна Парламентът е станал институция с две основни функции – първата е да отвлича вниманието на публиката с такъв тип скандали (б. ред. – неволите на Волен) и втората е да отпушва донякъде общественото напрежение, което умело се насочва винаги към парламентаристите и как те са загробили едва ли не отечеството. За съжаление, българският преход започна с нещо като имитация на демокрация и ще завърши с карикатура на диктатура. И това се наблюдава и в Полша, Унгария, т.нар. Западни Балкани.“
И още: „Когато политическите партии не представляват интересите на огромно количество от хора, това се замества с демагогия, технологически хитрини (субсидии, машинно гласуване, бюлетини) и манипулации. От една страна целта е да се отвратят активните хора от всякакъв вид политическа дейност, а от друга – с помощта на моркова и на тоягата – се поддържа този процес.“
Цялото видео можете да видите на сайта на bTV, където акцента е поставен върху други негови твърдения.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 22:10:38 от PlaNed »
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Щото там възприятието няма нищо общо с написаното тук.
Повервай ми.  :light_bulb-1377:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
П.С. И ако го бяха гледали повече колеги тук, досега щяха да са се изпотрепали да коментират!!

А така ти обещавам не повече от още 1–2 вяли коментара.  :icon_idea:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Щото там възприятието няма нищо общо с написаното тук.
Повервай ми.  :light_bulb-1377:
Мда, има разлики. Тук само се плюем и хапем приятелски, там само лъжат.
Повервай ми. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Щото там възприятието няма нищо общо с написаното тук.
Повервай ми.
Мда, има разлики. Тук само се плюем и хапем приятелски, там само лъжат.
Повервай ми. 
Хейтър!!!   :b0230:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
По принцип не гледам цветанкиното студио, но ще хвърля един поглед.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Бъди внимателен обаче!
Не е безобидна работа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Проф. Иво Христов и Валентин Вацев са единствените политически анализатори осъзнаващи нещата и говорещи за тях - такива, каквито са те! Останалата котерия Божем "анализатори" са се прилепили към цицките на хранилката за паразити и както могат - цокат на воля. За радост и заблуда на плебса.

Колкото до телевизията и нейната роля, тя е една единствена:

- Да дебилизира, да опростачва, да забавлява и държи в пълна заблуда същият този плебс. Разбира се в шоуто е също и цялата завладяна и дирижираната, т.нар. "преса" - натоварена със същата задача. Визирам и интернетните 'и издания. Има все още няколко относително независими източници, но и те са на мушката и е въпрос на време да бъдат задушени. Нагледен пример бе любимата преди газета...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Избирателно, за да акцентирам върху по–важните и за мен неща, но и с останалото съм 100% съгласна:

Проф. Иво Христов и Валентин Вацев са единствените политически анализатори, осъзнаващи нещата и говорещи за тях - такива, каквито са!

Колкото до телевизията, интернет–изданията и пресата, то тяхната роля е една единствена:

да дебилизират, да опростачват, да забавляват и да държат хората в пълна заблуда ...

Има все още няколко относително независими източници, но и те са на мушката. И е въпрос на време да бъдат задушени.

Нагледен пример бе любимата преди газета...
:way_to_go-1308:

Познавам Валентин Вацев лично, тъй като малко преди 10–ти ноември бях спечелила конкурс за преводачи в АОНСУ.

Превеждала съм му и на лекции, и на групови упражнения, но още тогава говореше за всичко толкова открито, колкото и сега. Бях наистина впечатлена!!!
А тогава бе донякъде опасно – най–вече в АОНСУ. :scared-3306:
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 14:03:57 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Валентин Вацев:
""Ниновистите от Седмия Ден" срещу "Свидетелите на Станишев""
 :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Валентин Вацев:
""Ниновистите от Седмия Ден" срещу "Свидетелите на Станишев""
 :b0201:

Казах ли ви аз, че е готин? Плени ме от раз и го помня УПОРИТО толкова време, въпреки че оттогава нямам и представа за неговите "подвизи" hereabouts.

Требе малко да се разровя из нета ...  :m1728:
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 19:14:55 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Требе малко да се разровя из нета ...
Заповядай: Вацев

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Требе малко да се разровя из нета ...
Заповядай: Вацев.
:thank_you-1098:

Така и така щях да се разровя, но можеш да си сигурен, че няма да съжаляваш ...  :D