Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 14:46:18

Автор Тема: Добре дошли ! :)  (Прочетена 250702 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #540 -: Ноември 03, 2018, 20:19:06 »
баче, а ти пробва ли ида ѝ драснеш на сибил един мейл? актуалния е, мисля, moderator@segabg.com

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #541 -: Ноември 03, 2018, 20:19:49 »
Винаги усещам липсата на грамотни и интелигентни люде!
А да не говорим, каква огромна липса имам от контакти с такива хора!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #542 -: Ноември 03, 2018, 20:24:06 »
направо е поразително как за 3-4 месеца си отиде труд от къде 20 години. и аз нямам желание да пиша там, сега има некъв уточнител, дето е дневникар, някакъв тертиар, дето няма търпение да си помисли преди да натисне бутона и шляпа по 4-5 мнения едно след друго, традиционните тролщини и партнерщини...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #543 -: Ноември 03, 2018, 20:28:00 »
Quote (selected)
сега има некъв уточнител, дето е дневникар,

А, тва е от серията на винетутата - резерва, щото срокът им на годност е много къс

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #544 -: Ноември 03, 2018, 20:29:46 »
иначе току-що видях как ловкия ни рекламира  :way_to_go-1308:

[ur=https://segabg.com/comment/121820#comment-121820l]цък[/url]

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #545 -: Ноември 03, 2018, 20:36:08 »
Ами аз да ти кажа - ако поне още двайсетина ника от там се прехвърлят основно насам (което няма да е зле за този форум) - тамо ще стане пустиня

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #546 -: Ноември 03, 2018, 20:38:15 »
сега ме мързи, но по някое време другата седмица може да се хвана и да засека процента мнения, които тукашните форумци имаме оттатък. отсега е ясно, че не е малък.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #547 -: Ноември 03, 2018, 20:41:10 »
сега ме мързи, но по някое време другата седмица може да се хвана и да засека процента мнения, които тукашните форумци имаме оттатък. отсега е ясно, че не е малък.

Засечи и мненията, които нямаме оттатък.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #548 -: Ноември 03, 2018, 20:45:21 »
Quote (selected)
Засечи и мненията, които нямаме оттатък.
тва не е особено трудно, ако се проследи активността по месеци. за себе си знам, че спокойно можех да имам поне два пъти повече мнения, но... не ми се пише. почвам, пиша два реда, помислям малко и го изтривам.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #549 -: Ноември 03, 2018, 21:22:33 »
направо е поразително как за 3-4 месеца си отиде труд от къде 20 години. и аз нямам желание да пиша там,
Бях им го писал - клиент/читател се печели с години и се губи за секунди.
Дали съвсем ще се спихне форумът на СЕГА - не мога да кажа, но уверено се върви към съдбата на форумите на Медияпул и Дневник.

От икономическа гледна точка едва ли ще са са по-зле от преди, но световният повик (американски и ЕС) уж за борба с фалшивите новини дава плодове - нали подготвиха разни програми, финансиране и пр. за отпор на всяко инфо, което не е проробовладелско.

Медийните олигарси (чужди и наши) не се шегуват!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #550 -: Ноември 03, 2018, 23:06:08 »
И Джиджи, много емотикон има, много нещо :D
Има, не е като да няма.  :D А от два дни тоз съфсем случайно ми стана любимият.  :t1817:

Добре дошла и ти, мила!   :flower-1088:

Пешо

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #551 -: Ноември 04, 2018, 09:44:01 »
Quote (selected)
Засечи и мненията, които нямаме оттатък.
тва не е особено трудно, ако се проследи активността по месеци. за себе си знам, че спокойно можех да имам поне два пъти повече мнения, но... не ми се пише. почвам, пиша два реда, помислям малко и го изтривам.
И с мен така. И там и тук.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #552 -: Ноември 04, 2018, 09:49:29 »
Quote (selected)
И с мен така. И там и тук.
За там - заради съсипания сайт. За тук, само адмирации за доброволния, но много по-качествен труд на създателите на този сайт. Това все пак не е медия и имаме много по-ограничени теми за разговор и малко събеседници, а и читатели, но това е поправимо във времето.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #553 -: Ноември 04, 2018, 10:31:31 »
Quote (selected)
И с мен така. И там и тук.
За там - заради съсипания сайт. За тук, само адмирации за доброволния, но много по-качествен труд на създателите на този сайт. Това все пак не е медия и имаме много по-ограничени теми за разговор и малко събеседници, а и читатели, но това е поправимо във времето.  :D
Апропо, да попитам нещо, тъй като от няколко дни ми се върти в главата, но точно в този момент все още нямам време поне да опитам.

Свързано е с авторските права. Не можем ли поне засега да си осигурим – не знам точно на каква основа – няколкото актуални и интересни периодични издания, които да коментираме тук? Имам предвид нещо конкретно, а за по-нататък ше видимЕ …  :t2002:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #554 -: Ноември 04, 2018, 10:36:58 »
Quote (selected)
И с мен така. И там и тук.
За там - заради съсипания сайт. За тук, само адмирации за доброволния, но много по-качествен труд на създателите на този сайт. Това все пак не е медия и имаме много по-ограничени теми за разговор и малко събеседници, а и читатели, но това е поправимо във времето.  :D

Не можем ли поне засега да си осигурим – не знам точно на каква основа – няколкото актуални и интересни периодични издания, които да коментираме тук? Имам предвид нещо конкретно, а за по-нататък ше видимЕ …  :t2002:

Това не го ли обсъждахме вече?

Един-два цитирани абзаца, името на автора и хипервръзка към оригиналната публикация са достатъчни за fair use. Даже и разделите се промениха за да отговарят на тази идея.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #555 -: Ноември 04, 2018, 10:43:47 »
Даже и едно изречение може да е проблем.
Заглавие също.
Преразказ на заглавието ( по възможност не като мен с правописни грешки) и връзка към оригинала.
Иначе ще ни налазят службите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #556 -: Ноември 04, 2018, 10:46:36 »
ЗА авторските права сложете едно тексче от вида, че всеки притежател който има претенции ..... може да се обърне ....
Това е стандартна практика на много места и би трябвало да нявате проблеми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #557 -: Ноември 04, 2018, 10:50:39 »
Даже и едно изречение може да е проблем.
Заглавие също.
Преразказ на заглавието ( по възможност не като мен с правописни грешки) и връзка към оригинала.
Иначе ще ни налазят службите.

Quote (selected)
Свободно използване без заплащане на възнаграждение

(Загл. изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г.)

Чл. 24. (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г.) (1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:



2. използването на цитати от вече разгласени произведения на други лица при критика или обзор при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно; цитирането трябва да съответства на обичайната практика и да е в обем, оправдан от целта;
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #558 -: Ноември 04, 2018, 10:59:01 »
Освен в случаите когато изрично е упоменато, че трябва разрешение.
В СЕГА изрично е упоменато че не може без съгласието на редакцията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #559 -: Ноември 04, 2018, 11:01:49 »
Вкисчи права знаазепи. Въензтждиовзарпео на цлеи или чстаи от тектса или ирзтожяибенаа свата селд инрзичо писмено риазрешене на СЕГА

https://www.segabg.com/
 © Segabg.com 2018


Защо ми размества думите при копиране?
Някаква защита ли е?

ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #560 -: Ноември 04, 2018, 11:28:56 »
Буратино, няма как авторските права да принадлежат на друг, освен на авторите. Няма как правата върху написаното от Д. Иванов, К. Донков, Ламбовски, Стамболов, Хърсев, Св. Терзиев да принадлежат на редакцията.
Просто няма как.

Туй цитираното най-много да се отнася за т.н. редакционни текстове, евентуално (в зависимост от трудовите им договори) и за текстове на някои от журналистите.

Няма правно основание да искам от редакцията разрешение да цитирам текст на Димитри Иванов, който е написал текста и има авторските права.

Моля различавайте copyright от publishing right, въпреки че и за това не съм сигерун, че е уредено по някакъв начин - Ганий, посъветвай ни.

Накрая, прави ли ви впечатление, че през последните тримесечия поечето текстове и материали във вестника са от типа на - по информация на ХХХ, публикувана от УУУ или нещо подобно? И върху това ли редакцията притежава правата? Очевидно не.


фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #561 -: Ноември 04, 2018, 11:34:30 »
....
Апропо, да попитам нещо, тъй като от няколко дни ми се върти в главата, но точно в този момент все още нямам време поне да опитам.

Свързано е с авторските права. Не можем ли поне засега да си осигурим – не знам точно на каква основа – няколкото актуални и интересни периодични издания, които да коментираме тук? Имам предвид нещо конкретно, а за по-нататък ше видимЕ …  :t2002:
Въпрос към Голямото Джи - какво значи "да си осигурим" - изключителни права? ...право да коментираме? ...те да пускат паралелно материалите си тук? (Госингер ще изреве от техническа гледна точка), какво да си осигурим?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #562 -: Ноември 04, 2018, 11:37:05 »
Quote (selected)
през последните тримесечия поечето текстове и материали във вестника са от типа на - по информация на ХХХ, публикувана от УУУ или нещо подобно? И върху това ли редакцията притежава правата? Очевидно не.
всички горещи са така. аз бях питал за правата върху мненията на форумците, те ме интересуват, даже тема си има за това - цък - ама нищо конкретно не научих.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #563 -: Ноември 04, 2018, 11:38:58 »
Авторските права на творците са такива когато са на лични носители.
Когато се публикуват във вестник, той става съпритежател на правата.
Ние не сме искали и разрешение от авторите.
Могерини например едва ли би се съгласила.
Добре е да се получи професионално мнение, но не с идеята как да се заобиколи закона.
Свободните форуми са на прицел на всички, те са "лош" пример който трябва да се изкорени.
Така, че да очакваме скоро някакви провокации.
Например новорегистриран потребител да създаде проблемна тема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #564 -: Ноември 04, 2018, 11:40:39 »
Quote (selected)
И с мен така. И там и тук.
За там - заради съсипания сайт. За тук, само адмирации за доброволния, но много по-качествен труд на създателите на този сайт. Това все пак не е медия и имаме много по-ограничени теми за разговор и малко събеседници, а и читатели, но това е поправимо във времето.  :D

Не можем ли поне засега да си осигурим – не знам точно на каква основа – няколкото актуални и интересни периодични издания, които да коментираме тук? Имам предвид нещо конкретно, а за по-нататък ше видимЕ …  :t2002:

Това не го ли обсъждахме вече?

Един-два цитирани абзаца, името на автора и хипервръзка към оригиналната публикация са достатъчни за fair use. Даже и разделите се промениха за да отговарят на тази идея.

Вече писах, че имам предвид нещо конкретно, Ддантгуин. Става дума за ИЗРИЧНО РАЗРЕШЕНИЕ от страна на издател, за да ни е мирна главата и – ако естествено ни дадат такова.

Следващата седмица ще се опитам да разговарям лично и ще постна резултата /какъвто и да е той/, в „Авторските права”, а не тук. 

С това Джия /а не Голямото Джи! :m1302:/ отговаря и на фелдкурат Ото Катц.  :t1817:

И за днес от мен - толкоз.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 12:00:54 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #565 -: Ноември 04, 2018, 12:09:48 »
Добре де , ако се дава само линк към дадена статия в даден вестник :
Аделина Марини "Фашизмът отново се завръща и България е част от него"
https://www.segabg.com/category-observer/fashizmut-se-zavurna-i-bulgariya-otnovo-e-chast-nego
пак ли трябва да искаме разрешение ? Даваме линк , без да публикуваме статията и отдолу започват коментарите ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #566 -: Ноември 04, 2018, 12:18:10 »
Като даваш линк не би трябвало да има никакъв проблем. На практика правиш трафик на източника и абсолютно всички така правят!Тва при сайтове, които са с безплатен достъп. А, иначе аз оставам с впечатление, че "Горещите" все едно са дадени на консигнация. Щото в газетата си има доста добри материали напоследък, изключвам тази Марини, но пък и никой не е длъжен да я чете. Още откакто чета вестника си е било част от редакционната политика, в него да пишат и крамолници и отдолу да става разправия

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #567 -: Ноември 04, 2018, 12:57:52 »
Чоки според мен твоят вариант е коректен, но не знам как го тълкуват юристите специализирали в тази област.
Колкото до службите там нещата са ясни едно подсвиркване от към 'Отровено общество" и ще стане мазало.
Което мен лично не ме притеснява, не смятам да се крия като мишка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #568 -: Ноември 04, 2018, 13:49:30 »
Авторските права на творците са такива когато са на лични носители.
Когато се публикуват във вестник, той става съпритежател на правата.
Авторските права са права, принадлежащи само на авторите, когато са регистрирани по надлежния ред, носитеилят (каквото и да значи това) няма значение.
Вестикът не може да е съпритежател на правата, той може да има издателски права, които са различни от авторските.
От самото съобщение става ясно, че иде реч за "издателските права" - затова посочват "...без разрешение на СЕГА АД".

За останалого Принцът е цитирал съответния параграф от закона.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 13:52:59 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #569 -: Ноември 04, 2018, 14:08:01 »
Quote (selected)
Изключения
Чл. 4. Не са обект на авторското право:
1. (доп. - ДВ, бр. 21 от 2014 г.) нормативни и индивидуални актове на държавни органи за управление, актовете на съдилищата, както и официалните им преводи;
2. идеи и концепции;
3. фолклорни творби;
4. новини, факти, сведения и данни.

https://www.ciela.net/svobodna-zona-normativi/view/2133094401/zakon-za-avtorskoto-pravo-i-srodnite-mu-prava

Поначало днешното законодателство е пълен бълвоч.
Нямам някакви конкретни или задълбочени знания по материята, и не мога да бъда от съществена полза, но при всички случаи, това го изисква и Добрият Стил, е препоръчително да се посочва източникът - независимо дали е обект или не на авторско или друго право.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #570 -: Ноември 04, 2018, 14:21:20 »
Не съм юрист, предполагам,че си прав за издателски и авторски права.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #571 -: Ноември 04, 2018, 16:46:41 »
В темата за авторските права, съм дал скромното си мнение под "отговор № 4", за да не го препоствам тук.
Е, малко е по-сложно, но пък не носи никакви санкции.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #572 -: Ноември 04, 2018, 17:40:26 »
Авторските права на творците са такива когато са на лични носители.
Когато се публикуват във вестник, той става съпритежател на правата.
Авторските права са права, принадлежащи само на авторите, когато са регистрирани по надлежния ред, носитеилят (каквото и да значи това) няма значение.
Вестикът не може да е съпритежател на правата, той може да има издателски права, които са различни от авторските.
От самото съобщение става ясно, че иде реч за "издателските права" - затова посочват "...без разрешение на СЕГА АД".

За останалого Принцът е цитирал съответния параграф от закона.

само малко да поясня, щото някога това го учих, и по спомени, щото повече съм се занимавала с правата на индустриална собственост.

Авторските права са комплекс от права. Издателските са част от този комплекс. Има разлика между "право на авторство" и "авторско право"  - първото е част от второто. Правото на авторство е лично и непрехвърляемо, то възниква със самия факт на създаване на обекта на тоя род права- показва кой е физическия автор на нещото си. Всички останали права авторът може да прехвърли на трето лице- правото на разпространение, тиражиране и пр., срещу възнаграждение.
Поначало целия комплекс авторски права защитават притежателя им от непозволено използване - а това основно ще рече, че използването трябва да е с комерсиална цел - например тиражиране на нещо с цел продажба, и печалба. Използването за лична цел ако не е комерсиално, не се брои за непозволено.

С ерата на интернета, нещата доста се усложниха, щото непозволеното разпространение трудно се контролира, обаче доколкото знам все още няма  нещо конкретно по въпроса. Има някаква европейска директива, обаче още не е приета и не е част от законодателството. Имаше някакви спорове точно по повод журналистиката и медиите.
 
а за статиите от вестниците- авторските, там не се знае кой притежава правата, щото авторите може да са ги отстъпили на издателя, това се урежда в договор между тях.
Мисля, че засега не е време да се притесняваме за авторските права, поне докато не приемат оная европейска директива и не стане част и от нашия закон.
Впрочем, новините са изключени от обектите на закрила

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #573 -: Ноември 04, 2018, 18:45:27 »
Впрочем, новините са изключени от обектите на закрила
А те са най важни и интересни за нас.
Логично е да са изключени, след като преминават през толкова преводи с допълнения, промени и яко редактиране. 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #574 -: Ноември 04, 2018, 19:04:38 »
сибил се вихри в момента, звездичкосаните излизат като последни непрочетени. досега видях дървингов /2 пъти/, буратино, огопого, пехливанов, разните му треасуред и пстр...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #575 -: Ноември 04, 2018, 19:15:50 »
Аз погледнах ка скимтят гробарите по темата за Мая Манолова.
Ми тъй е. Шебеците гробари не се научиха преди да лапнат нещо да го премерят дъл шъ им излезе от задника.
Очаквам Боко кат сущи гръмовержец да ги лобути по темата. Ама и на него мноо му се събра та не насмогва.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #576 -: Ноември 04, 2018, 19:27:29 »
Quote (selected)
Така, че да очакваме скоро някакви провокации.
Например новорегистриран потребител да създаде проблемна тема.
Сега като започнат едни подозрения за всеки новорегистиран. :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #577 -: Ноември 04, 2018, 19:33:56 »
Quote (selected)
Очаквам Боко кат сущи гръмовержец да ги лобути по темата.
Дъл?!
Не съм сигурен вече, дали изобщо знае какво да прави тоя убàвец, от продънения нужник, в който се намира.
Преди някой и друг месец, по се напъваше да обяснява неща.
Напоследък... Ц!
Не, че някога е разбирал в дълбочина какъвто и да е процес, свързан с управлението на държавата.
Може би от пожарникарските науки нещо да му е останало..., но това не управлява държава.
Е, явно, че за 80-те %  :wacky-3318: това стига...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #578 -: Ноември 04, 2018, 20:55:40 »
С две думи - при новините няма авторско право, а при останалите текстове - ако не се използват с комерсиална цел, също може.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #579 -: Ноември 04, 2018, 21:14:18 »
Може. Само дето още никой вещ по въпроса не го е рекъл никъде ЕКСПЛИЦИТНО.  :wacky-3318:
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 21:20:45 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #580 -: Ноември 04, 2018, 21:20:33 »
Потребител    Час    Действие
Гост    21:17:12    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    21:17:09    Преглежда тема Корнелия срещу Баце .
Гост    21:16:40    Преглежда тема Правила ….
Гост    21:16:21    Преглежда тема Вече не липсва сайта на "Сега" ! :).
Гост    21:16:03    Преглежда тема Вече не липсва сайта на "Сега" ! :).
Гост    21:15:40    Преглежда тема Корнелия срещу Баце .
Гост    21:14:25    Преглежда тема Корнелия срещу Баце .
Гост    21:11:57    Преглежда тема Корнелия срещу Баце .
Гост    21:10:35    Преглежда тема Взаимопомощ.
Гост    21:09:34    Преглежда тема Технически ….
Гост    21:08:16    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    21:04:39    Преглежда тема ... из газетата.
Гост    21:04:03    Преглежда тема Технически ….
Гост    21:04:01    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:59:39    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:57:19    Влиза във форума.
Гост    20:56:54    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:56:23    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:55:11    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:54:08    Преглежда тема ... из газетата.
Гост    20:51:49    Преглежда тема Взаимопомощ.
Гост    20:48:57    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:46:52    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:46:17    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:45:26    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:44:31    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:40:13    Преглежда тема Непосилната лекота на битието.
Гост    20:38:42    Преглежда списъка с нови теми.
Гост    20:37:24    Преглежда тема Когато една култура не може да се самоиздържа.
Гост    20:36:03    Преглежда календара.
Гост    20:35:56    Преглежда тема Технически ….
Гост    20:35:49    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    20:34:46    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    20:27:14    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    20:23:15    In the Gallery
Гост    20:16:41    Преглежда началната страница Societe Chez Kerpeden v2.0.
Гост    20:15:57    Преглежда раздел Recycle Bin ….
Гост    20:13:11    Преглежда тема Руската Православна Църква прекратява общението си с Вселенската Патриаршия..
Гост    19:51:33    Преглежда списъка с нови теми.
Гост    19:50:33    Преглежда тема Руската Православна Църква прекратява общението си с Вселенската Патриаршия..
Гост    19:28:47    Преглежда раздел Новините от деня ….
Гост    19:21:51    Преглежда тема Аделина Марини защо не трябва да се уповаваме на Фейсбук.


Много гости, много нещо. И все срамежливи :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #581 -: Ноември 04, 2018, 21:52:38 »
Quote (selected)
Много гости, много нещо. И все срамежливи...
Немаме ли бело сладко?!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #582 -: Ноември 04, 2018, 21:54:42 »
Аз по правило не обсждам оня сайт, щото не ми е най-голямото въодушевление да го правя, ама тая новина ме разби.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #583 -: Ноември 04, 2018, 22:05:19 »
Quote (selected)
Много гости, много нещо. И все срамежливи...
Немаме ли бело сладко?!

Няма. И в склада няма.

А ти гледай, че продължава:

Най-много за днес: 99. Най-много онлайн: 99 (Днес в 22:03:40)
the lamers club honourable member …

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #584 -: Ноември 04, 2018, 22:08:11 »
Quote (selected)
Много гости, много нещо. И все срамежливи...
Немаме ли бело сладко?!

тц, няма. Годината беше бедна откъм бели неща. Затова пък дюли има в изобилие, ще посрещаме с пестил от дюли. :t1205:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #585 -: Ноември 04, 2018, 22:09:48 »
Вчера бахура нали ни рекламира.
За всяко ново нещо е така, ще погледат па ще им мине. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #586 -: Ноември 04, 2018, 22:14:53 »
Вчера бахура нали ни рекламира.
За всяко ново нещо е така, ще погледат па ще им мине. :D

Нима? Не може да бъде 8)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #587 -: Ноември 04, 2018, 22:18:30 »
Писа за нас внякакъв коментар ( не  ми се търси )
Даже пусна линк.
Е коментара не беше положителен, ама все е нещо. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #588 -: Ноември 04, 2018, 22:25:00 »
Писа за нас внякакъв коментар ( не  ми се търси )
Даже пусна линк.
Е коментара не беше положителен, ама все е нещо. :D

Ами ще трябва да го почерпим тогава — за безплатната реклама.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #589 -: Ноември 04, 2018, 22:28:43 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:50:31 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #590 -: Ноември 04, 2018, 22:29:10 »
Не само за рекламата.
Предполагам,че много е "помогнал" за създаването на този форум.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #591 -: Ноември 04, 2018, 22:30:17 »
Не е ли точно сега моментът да бъдат поканени всички? Или да се сложи някакъв надпис, че е отворено за всички, а не е частно парти. Защото с тези индивидуални покани, май много хора са останали с такова впечатление и се настроили някак обидено, като Гретел.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #592 -: Ноември 04, 2018, 22:31:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:49:47 от Captain Buddy »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #593 -: Ноември 04, 2018, 22:35:06 »
Не е ли точно сега моментът да бъдат поканени всички? Или да се сложи някакъв надпис, че е отворено за всички, а не е частно парти. Защото с тези индивидуални покани, май много хора са останали с такова впечатление и се настроили някак обидено, като Гретел.

Искаш ли да го направиш  :m1708:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #594 -: Ноември 04, 2018, 22:35:17 »
Бахура просто си е намерил подходящата икона и се кланя в несвяст.
Вероятно не е лош човек, просто се е хлъзнал по лесното и лъскавото.
Много хора живеят така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #595 -: Ноември 04, 2018, 22:37:35 »
Quote (selected)
Искаш ли да го направиш
Не, аз само давам идеи. :)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #596 -: Ноември 04, 2018, 22:37:47 »
Quote (selected)
и се настроили някак обидено, като Гретел.

Аз нямам нищо против светулката да се обижда. Също както и пъстрия, йезуита, котаракът спас, факторшлейфа, медиабосшлейфа и цялата плеяда омразници, дето ми седяха на игнор. Не съм чак толкова демократично настроена, независимо, че също смятам, че форумът ще спечели от хора с различни възгледи. Последното категорично изключва като възможност тролските съединения и откровени омразници :m1313:

п. п. Само искам да уточня, че голяма част от горните превърнаха навремето чата на СЕГА в кочина и оттам тръгна разделянето на форума. Банши това не го знае, но други тук са доста наясно със случая
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 22:40:59 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #597 -: Ноември 04, 2018, 22:39:20 »
Quote (selected)
Искаш ли да го направиш

Не, аз само давам идеи. :)

:)

И пак си сменила аватара  :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #598 -: Ноември 04, 2018, 22:43:17 »
Quote (selected)
и се настроили някак обидено, като Гретел.

Аз нямам нищо против светулката да се обижда. Също както и пъстрия, йезуита, котаракът спас, факторшлейфа, медиабосшлейфа и цялата плеяда омразници, дето ми седяха на игнор. Не съм чак толкова демократично настроена, независимо, че също смятам, че форумът ще спечели от хора с различни възгледи. Последното категорично изключва като възможност тролските съединения и откровени омразници :m1313:

Ти пък, на мен ми е любопитно дали примерно Pstr ще има същото поведение и тук 8)

С Iezuit-a пък имаме недовършени дискусии за петата аксиома на механиката, така че няма да му откажа регистрация и на него.

А всеки един гост от другия форум, който е надникнал тук, е имал възможността да натисне бутона „регистрация“ и сам да провери дали тук е частен клуб или отворен форум.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #599 -: Ноември 04, 2018, 22:47:17 »
Страхуват се,че ще ги замразят там.
Май при мен се получи така, при бачо след изтичане на бана не са го пуснали....
ЕС е вреден за вашето здраве!