Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:39:23

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 161955 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #480 -: Март 09, 2019, 13:04:36 »
Версай и сега не е баш в Париж. Половин час с влак от Сент Мишел (таз станция  за сведение на Кайли  се намира на метри от Нашата дама и Консиержерията):nuts:

Уточнявайте моля за какъв влак става дума. Ако е български - половин час време си е баш на центъра.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #481 -: Март 09, 2019, 13:07:41 »
Аааа, това трамбоването пеша из Париж си е отделно. Аз на Версай (двореца и парка) му отделих два дни, не може за по-малко

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #482 -: Март 09, 2019, 13:08:33 »
Моля?

Добре, пеша колкото можеш в рамките на града и после на финала влакче за неколко спирки.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #483 -: Март 09, 2019, 13:11:49 »
Само пеша успях да измина разстоянието от Люксембургската градина, през Лувъра и от там до Айфеловата кула. В Париж съм гледала да ползвам повечко транспорт(той е и много добре уреден), щото след Рим , например, бях в ужасно състояние...физически

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #484 -: Март 09, 2019, 13:59:47 »
Какво тук значат някакви си официални източници, като Асол цитира две библиотеки, до които съответно нямаме достъп, а и май не казва кои са.
Аз па цитирам други две национални библиотеки, които се кълнат, че Париж е наброявал 15 млн през 15-и век.
Мой цитат срещу асолски цитат....

Къде е тая карта, де ми я те ти - ка?

Значи аз като правя заключения въз основа на моя информация, това било исторически и научно неправилно, а освен това неграмотно.
Ама Асол, като прави заключения въз основа на карта, която не дава, това е напълно научно издържано? Цялата ти работа е такава - правена-недоправена, но за сметка на това превзета.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #485 -: Март 09, 2019, 14:10:04 »
За пореден път доказваш, че плямпаш дори без да четеш и гледаш...за мисленето е друга тема. Да не говорим, че изобщо не съм длъжна да те уча къде да търсиш информация и как да ползваш източниците, които ти се дават. Ти просто държиш да сливаш .....глупост след глупост :smokin:
« Последна редакция: Март 09, 2019, 14:13:27 от Асол »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #486 -: Март 09, 2019, 14:31:17 »
Cette extension spatiale traduit la croissance régulière de la population qui passe de 420 000 habitants en 1700 à 600 000 à la veille de la Révolution.
http://paris-atlas-historique.fr/10.html

Mur des Fermiers généraux (1785-1792) : 3 370 hectares; 600 000 habitants.
Това прави 18 000 души на кв.км.
За сравнение Младост има 6 000 души на кв.км., а Люлин - 5 500...
Та не знам вие как ще изтълкувате това, че Париж през 1790 г е бил три пъти по-населен от Младост или Люлин, а не е имал ни ток, ни течаща вода, ни канализация.
Вие представяте ли си цял Младост с менци всеки ден?
Просто търся разсъждения, не търся безусловни рефлекси...

 Paris au début du XVIIe s. : environ 850 hectares, 280 000 habitants
33 000 на кв.км. го изчислявам...
6 пъти по-гъсто населен от Люлин и Младост... и май с по-голяма гъстота, отколкото съвременен Париж.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #487 -: Март 09, 2019, 14:34:21 »
Мери си приказките. Щото, представи си, не винаги си единствено правата и тогава много се излагаш.
И аз не съм длъжна да ти търся информацията, още повече, че ти и не можеш да я разчиташ верно, та е напразна загуба на време.
Прочее - рекох, който иска и може да мисли, да се включи, ако му е интересно, за да побеседваме.
Който слюноотделя по Павлов, да си търси занимавка другаде, теми за доброто бсп, лошата Европа и всички останали дал Господ...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #488 -: Март 09, 2019, 14:34:56 »
За къф чеп му е нужна вода на парижанин от 17 в., освен за пиене?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #489 -: Март 09, 2019, 14:36:32 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #490 -: Март 09, 2019, 14:40:09 »
Cette extension spatiale traduit la croissance régulière de la population qui passe de 420 000 habitants en 1700 à 600 000 à la veille de la Révolution.
http://paris-atlas-historique.fr/10.html

Mur des Fermiers généraux (1785-1792) : 3 370 hectares; 600 000 habitants.
Това прави 18 000 души на кв.км.
За сравнение Младост има 6 000 души на кв.км., а Люлин - 5 500...
Та не знам вие как ще изтълкувате това, че Париж през 1790 г е бил три пъти по-населен от Младост или Люлин, а не е имал ни ток, ни течаща вода, ни канализация.
Вие представяте ли си цял Младост с менци всеки ден?
Просто търся разсъждения, не търся безусловни рефлекси...

 Paris au début du XVIIe s. : environ 850 hectares, 280 000 habitants
33 000 на кв.км. го изчислявам...
6 пъти по-гъсто населен от Люлин и Младост... и май с по-голяма гъстота, отколкото съвременен Париж.

Такаааа....значи мисловната дейност е отпочнала...още малко и ще се сетиш колко глупости се пишат в нета (ей така се формират милионите в градска среда по онуй време, нещо като милионните седесарски митинги в зорътъ на демокрацията) :D
Няма да си меря приказките, защото горе съм ти дала линк към архивни документи, който дори не си благоволила да отвориш, но си се изцепила, че не ти е посочен източник. Отново ще подчертая дебело - в нета всеки може да си пише, каквото си иска, в това число и ти. Последното не означава, че написаното има някаква стойност :smokin:

Чакай да ти кажа и още нещо. По филмите дават една бална зала с огледала от Версай. Да знайш, че всичко е оптическа измама - тва е един дълъг и сравнително тесен коридор. Сто човека вътре аре да не са гъз до гъз, но е съвършено изключено да могат да танцуват. Проверявах и то лично!  :nuts:
« Последна редакция: Март 09, 2019, 14:44:27 от Асол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #491 -: Март 09, 2019, 14:43:44 »

На тази гравюра се вижда изпрано бельо. Груба манипулация, целяща да ни заблуди, че парижанките са прали гащите си.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #492 -: Март 09, 2019, 14:44:36 »
Кайлито днес е в настроение.
Подозирам че е свързано с едни женски особености, съвпадащи с циклите на Луната. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #493 -: Март 09, 2019, 15:04:05 »
Такаааа....значи мисловната дейност е отпочнала...още малко и ще се сетиш колко глупости се пишат в нета (ей така се формират милионите в градска среда по онуй време, нещо като милионните седесарски митинги в зорътъ на демокрацията) :D
Няма да си меря приказките, защото горе съм ти дала линк към архивни документи, който дори не си благоволила да отвориш, но си се изцепила, че не ти е посочен източник. Отново ще подчертая дебело - в нета всеки може да си пише, каквото си иска, в това число и ти. Последното не означава, че написаното има някаква стойност :smokin:

Чакай да ти кажа и още нещо. По филмите дават една бална зала с огледала от Версай. Да знайш, че всичко е оптическа измама - тва е един дълъг и сравнително тесен коридор. Сто човека вътре аре да не са гъз до гъз, но е съвършено изключено да могат да танцуват. Проверявах и то лично!  :nuts:
ъъъъ
сори, ама изобщо не ти разбрах мисълта, ако изобщо имаш такава, щото оставам с убеждението, че мисли немаш, имаш само напъни да се доказваш...

ДАДОХ ТИ ЛИНК КЪМ ОФИЦИАЛЕН ФРЕНСКИ САЙТ!
Верно, не е писан лично от Нинова, но ...

абе ти изобщо четеш ли какво пиша?!? Просто немам думи да отраз твоите първични реакции...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #494 -: Март 09, 2019, 15:05:04 »

На тази гравюра се вижда изпрано бельо. Груба манипулация, целяща да ни заблуди, че парижанките са прали гащите си.
Верно, не бях го забелязала... сигурно са прали с урината си, да не иде зян...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #495 -: Март 09, 2019, 15:07:49 »
Quote (selected)
ДАДОХ ТИ ЛИНК КЪМ ОФИЦИАЛЕН ФРЕНСКИ САЙТ!

Това много хубаво, ама благоволи ли да прочетеш какво е написал създателят на този сайт (не е официален!), м? Или не си стигнала до там :D

Да ти посоча ли кое копче да натиснеш? :nuts:

Аз те прочетох, ама ти не за първи път не ме разбираш, аз какво пиша..общо взето това се случва редовно..просто приеми, че по нищо не приличам но боко и цецо ти
« Последна редакция: Март 09, 2019, 15:10:57 от Асол »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #496 -: Март 09, 2019, 15:14:21 »
http://demographia.com/dm-par90.htm
Още по-интересно даже
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #497 -: Март 09, 2019, 15:17:40 »
Асол, не съм вярвала, че може да си толкова тясно скроена и невиждаща.
Отбележи, създателят е архитект, французин, освен това дава линкове към източниците си на информация.
А ти дотук нищо не даде, освен някаква мътна карта, с която показа точно нищо.
И още по-мътни обяснения за някакви библиотеки, ама дали са в с. Три уши, задкаспичанско, не каза.

Прочее, от една страна имаме няколко линка с информация и препратки, от друга страна имаме твърдения на едно същество за едни две библиотеки, които са секретни, плюс една мътна снимка на нещо като карти...
Излагаш се...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #498 -: Март 09, 2019, 15:21:48 »
Създателят, Кайли, си е написал черно на бяло, че не борави с официални източници! И иска такива от читателите си.  :D

Quote (selected)
И още по-мътни обяснения за някакви библиотеки, ама дали са в с. Три уши, задкаспичанско, не каза.

Това щеше да го разбереш, ако беше натиснала линка. Докога смяташ да демонстрираш колко си зле, щото съм убедена, че само ти не си разбрала към коя библиотека ти дадох линк!?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #499 -: Март 09, 2019, 16:50:05 »
Ти също не боравиш с официални източници. Че даже и не даде нито един източник.
Освен това подадох още един линк от друго място, който пък пише, че борави с официални източници.
Там даже има изчислена плътността на населението да се не мъча.


Или дай линк към твоя имагинерен официален източник, или замълчи завинаги, дето има една приказка.
Ако продължаваш с пустословиците си, просто ще те асолна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #500 -: Март 09, 2019, 19:41:46 »
Quote (selected)
Като не са се къпели, са пили вода, готвели са си нещо, колко литра вода са ползвали дневно и откъде са я набавяли.
Ами, в зависимост от готвенето, 3 до 4 л на човек на ден. За пиене, за кафета, за манджи.
Казвам го от личен опит - у дома ползваме за тези неща изворна вода, която наливам от съответния извор. За останалото - водопроводна, отива до 100 л/човек/ден.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #501 -: Март 09, 2019, 22:14:52 »
А нужникът ти на двора ли е? Щото тук 600 хил човека, се твърди, всеки ден изхвърляли урината и изпражненията през прозореца си, а чума имало чат пат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #502 -: Март 09, 2019, 22:18:27 »
А нужникът ти на двора ли е? Щото тук 600 хил човека, се твърди, всеки ден изхвърляли урината и изпражненията през прозореца си, а чума имало чат пат.

А ти виждала ли си задръстен нужник?
Гледката ти я препоръчвам!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #503 -: Март 09, 2019, 22:20:09 »
А нужникът ти на двора ли е? Щото тук 600 хил човека, се твърди, всеки ден изхвърляли урината и изпражненията през прозореца си, а чума имало чат пат.
А ти виждала ли си задръстен нужник?
Гледката ти я препоръчвам!

Виждала съм задръстени мозъци. Още по-страшно е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #504 -: Март 09, 2019, 22:23:39 »
да ви споделя.
Копрофилията не е конспирация.
Реално заболяване е.
Когато от цяла Франция или Франкия се вторачиш единствено в нужниците има нещо и не е от французите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #505 -: Март 09, 2019, 22:35:56 »
А нужникът ти на двора ли е? Щото тук 600 хил човека, се твърди, всеки ден изхвърляли урината и изпражненията през прозореца си, а чума имало чат пат.
Кайле,
Ти, както обикновено, задаваш въпрос, но после не четеш отговора. Казах ти колко е нужно на човек за пиене и готвене - това беше питала. Нужникът е отделно ( и това ти писах).
Чел съм, че по времето на "Тримата мускетари" канализацията в Париж е представлявала улей по средата на улицата, в който са се стичали всички фекални води. Почистването му е било оставено на дъждовете. Не знам колко е вярно, Асол да ти обясни.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #506 -: Март 09, 2019, 22:45:21 »

Виждала съм задръстени мозъци. Още по-страшно е.
:way_to_go-1308: Е, това е много добро. Не знам кой може да си изкриви душата, че не е.:D

Пешо

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #507 -: Март 09, 2019, 22:47:52 »
Строго погледнато, човешки мозък можеш да 'видиш' само на масата за аутопсии.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #508 -: Март 09, 2019, 22:50:11 »
Кайле само да ти кажа че и от тук ме изтриха.
Чувствай се добре!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #509 -: Март 09, 2019, 23:14:13 »
Да вземем да обединим "Теория на конспирациите" и "Астрофизиката", че да се карате на едно място ? :m1731:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #510 -: Март 09, 2019, 23:20:44 »
Да вземем да обединим "Теория на конспирациите" и "Астрофизиката", че да се карате на едно място ? :m1731:

А най-добре я изтрийте.
Много мразим всякакви калтаци (това е казармен термин) да ми се качват на главата.
който чел - чел.
който не е - оооооомммммм.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #511 -: Март 09, 2019, 23:23:41 »
Това трябваше да е с друга насока.
Не всички теории на конспирациите са за извънземни или подземни.
Проблем са не те, а какво крият или ни показват властите.
Имаме си чисто земни като холивудската продукция "Кацането на Луната". :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #512 -: Март 09, 2019, 23:30:30 »
Quote (selected)
Наука и технологии, магия и чародейство …

Перфектно формулирано. Е не следва ли вещиците да си лазят по техните си теми?
Така щото да остане и глътка въздух за наука.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #513 -: Март 09, 2019, 23:33:32 »
Аз бих предложил kailyто да си "шета" в "Теория на конспирациите- тя си е май нейна тема , а ти , miky- в "Астрофизиката"-тя е твоя.
Хем темите почти еднакви, хем няма да прехвръкват искри! Ама ако си липсвате един на друг.... :b0340:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #514 -: Март 09, 2019, 23:36:57 »
Имаше нещо такова:
"Всяка достатъчно напреднала технология е неразличима от магия."
Поне на Артър Кларк аз бих се доверил и като учен и като гледачка в бъдещето.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #515 -: Март 09, 2019, 23:44:42 »
Аз пуснах една тема, колегата Ви кой знае защо е цъкна важна. А после се появи Кайли...
Но както и да е!
Можете смело да я триете, това което съм поствал съм го изгледал и аз нямам проблем със загуба на информация.
И започвам да си мисля - тъй като мога да си модвам постовете, дали да не я забърша, ако онова не се спре.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #516 -: Март 09, 2019, 23:59:53 »
Мен ме впечатли споделеното от онзи, ако не бъркам, че по немско дойчовците са били израстнали до джамала.Но те са си друг сорт. И от войни и от промишленост и .... абе друг сорт ора дет викам.
 
Да поясним. Джамала е едно полезно изобретение. Палиш от коридор или серв. помещение и тухлите събират топлината и после цела нощ топло. Това по старите къщи го имаше още от къде времето на освобождението.
За съжаление моят е съборен, но бих го възтановил, нищо че имам камина. Но ми е зор да оразмеря, а действащи кът.
« Последна редакция: Март 10, 2019, 07:14:04 от Mr. Blue »

Чок觧

  • Гост
« Последна редакция: Март 10, 2019, 07:22:46 от Чок觧 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #518 -: Март 10, 2019, 08:35:00 »
Quote (selected)
Когато от цяла Франция или Франкия се вторачиш единствено в нужниците има нещо и не е от французите.

Е, то няма нищо лошо да се заинтересуваш от бита на хората през изминалите векове, де. Проблемно започва да става, когато отказваш да приемеш очевидното(дори не се доверяваш на писмеността било тя и худ. литература). Все пак в този случай имаме напредък - не са налични съмнения за построяването на дворците, а извънземният пръст е заподозрян за организацията на нужниците :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #519 -: Март 10, 2019, 09:25:02 »
не знам дали е джамал, ето една илюстративна снимка от някакъв словашки замък, 17 век, въпросната печка е в ъгъла:


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #520 -: Март 10, 2019, 09:32:04 »
Ей тука има фото на отоплението - синьото в двата ъгъла. Ходили там, разказват, че го имало във всяка стая от двореца


Тва е 18 век

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #521 -: Март 10, 2019, 09:58:37 »

Quote (selected)
У восточного флигеля Монплезира, что ближе к саду, расположен знаменитый банный комплекс. Небольшие здания в один этаж, увенчаны шатровыми четырехскатными крышами составляют его ансамбль.

Усадьба Монплезира, как и положено, включала в себя многочисленные постройки хозяйственного назначения, в том числе и купальни. В петровскую эпоху на этом месте находилась скромная деревянная баня, которую в середине восемнадцатого столетия перестроили в роскошный корпус по проекту самого Растрелли. Банный флигель спустя пятнадцать лет обзавелся и собственным бассейном.

:nuts:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #522 -: Март 10, 2019, 11:36:05 »
Кайле само да ти кажа че и от тук ме изтриха.
Чувствай се добре!
Не бой се, и мен ме изтриха, ем нищо обидно не ти казах. Само поразсъждавах върху реакциите ти и откъде идват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #523 -: Март 10, 2019, 11:39:06 »
Строго погледнато, човешки мозък можеш да 'видиш' само на масата за аутопсии.
Строго погледнато никой не знае има ли мозък или сърце, ама всеки се кълне, че има.
И никакви доказателства не му трябват, а навсякъде другаде бучи за доказателства. Ама някой бил аутопсиран и на - мозък му открили...ама ти откъде знаеш, че и ти имаш?
И на скенер си бил... ама пипнал ли си го? Мозъка това, не скенера. С очи видел ли си го? Не си, видел си некакви снимки досущ картите на Асол..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #524 -: Март 10, 2019, 11:44:44 »
Quote (selected)
досущ картите на Асол..
И понеслось....
Пак ще изпотим модераторите ми се струва.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #525 -: Март 10, 2019, 11:45:39 »
Имаше нещо такова:
"Всяка достатъчно напреднала технология е неразличима от магия."
Поне на Артър Кларк аз бих се доверил и като учен и като гледачка в бъдещето.
 :t0328:

Или другояче казано - всяка магия днес утре ще се превърне в научно откритие.
Да, ама простолюдието иска да е открито от науката, иначе не хваща дикиш. Така че с неоткритата от науката магия се занимават чародейците, а с откритата - целото (парижко) простолюдие.
Чела съм много отдавна нещо като - тия, т.н. метафизични явления просто не се подават на съвременната научна методология за изучаване. В частност - повторяемостта. Т.е. - те при едни и същи условия изходни се държат различно. А науката иска или да се държат по един и същи начин, или не може да ги отрази.
И ето ти проблем. Щом науката не може да ги отрази, значи не съществуват. Верно, намират се тук таме хора, които са наясно, че ако нещо не може да бъде отразено от науката, то това съвсем не значи, че го няма. Ама са малцина.
Останалите са религио.. пардон, научни фанатици.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #526 -: Март 10, 2019, 11:47:54 »
Аз пуснах една тема, колегата Ви кой знае защо е цъкна важна. А после се появи Кайли...
Но както и да е!
Можете смело да я триете, това което съм поствал съм го изгледал и аз нямам проблем със загуба на информация.
И започвам да си мисля - тъй като мога да си модвам постовете, дали да не я забърша, ако онова не се спре.
Оня, няма да ти влизам в темата, спри да каканижеш в мойта!
ОНОВА!
Бе що за човек си ти?!?
Как може такова отношение?
Айде друм, като се научиш да се държиш възпитано, общувай.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #527 -: Март 10, 2019, 11:50:39 »
Quote (selected)
досущ картите на Асол..
И понеслось....
Пак ще изпотим модераторите ми се струва.

Аз съм й свикнала. Сметай, че си на събрание на жгерп..онлайн :nuts:

Апропо,Кайли, ти нямаш твоя тема - съобразявай се, че не си си вкъщи!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #528 -: Март 10, 2019, 11:52:42 »
Хора, последно казвам.
Не ме интересуват дворците, знам, че те винаги са били различни. То е все едно днес да обяснявате как живее бат ви Бойко и с това да обяснявате как живее средният люлинчанин.
Ако не разбирате, че има разлика между дворците и копторите, не е мой проблем.
Научете се да боравите със собствени разсъждения, а не с предразсъдъци и наизустени непроверени факти.
Всъщност, мислещите хора дойдоха, видяха и заминаха, поне някои от тях. Тук останалите си мерят предразсъдъците и си ги преповтарят.
За ваше щастие и аз съм на път да ви оставя да си споделяте мирно застоялата вода.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #529 -: Март 10, 2019, 11:53:08 »
Quote (selected)
досущ картите на Асол..
И понеслось....
Пак ще изпотим модераторите ми се струва.

Аз съм й свикнала. Сметай, че си на събрание на жгерп..онлайн :nuts:

Апропо,Кайли, ти нямаш твоя тема - съобразявай се, че не си си вкъщи!
????!?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #530 -: Март 10, 2019, 11:59:18 »
Quote (selected)
Чела съм много отдавна нещо като - тия, т.н. метафизични явления просто не се подават на съвременната научна методология за изучаване. В частност - повторяемостта. Т.е. - те при едни и същи условия изходни се държат различно. А науката иска или да се държат по един и същи начин, или не може да ги отрази.

Чела си нещо от квантовата механика.
Голяма грешка! Там не е за жгерп :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #531 -: Март 10, 2019, 11:59:35 »
Пак ли не разбра какво ти е написано!? :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #532 -: Март 10, 2019, 12:14:42 »
Пак ли не разбра какво ти е написано!? :D

Нцъ. Аз още се потя над:
Quote (selected)
Строго погледнато никой не знае има ли мозък или сърце, ама всеки се кълне, че има.
И никакви доказателства не му трябват, а навсякъде другаде бучи за доказателства. Ама някой бил аутопсиран и на - мозък му открили...ама ти откъде знаеш, че и ти имаш?

Не съм си бъркал в главата, следователно нямам мозък.
Коствено доказателство: споря с Кайлето.

Незнанието верно е страшна сила! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #533 -: Март 10, 2019, 12:19:53 »
Добре де, и да не е разбрала, то и аз не я следя в детайли таз дискусия, ама така - повърхностно, с какво я обогатяват дискусията нервните възгласи кат "онова", "мноо мразим калтаци" и т.н.? И това - даже без някакъв идеен антагонизъм в случая...  :bigok:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #534 -: Март 10, 2019, 12:36:19 »
Липсата на идеен антагонизъм се дължи на простичкия факт че нямам мозък.
Нещо, което току що разбрах (незнайно как?!).
В резултат на което не схващам елементарни положения от типа "Непознаваемо", "Невъзможно" и други чуруликания.

А ся това с калтака - едно на ръка че ме беше стегнал ишиаса, но и разчитах на слабите женски познания в областта  на казармената терминология.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #535 -: Март 10, 2019, 12:37:07 »
Аз съм за Кайли  :yes-1289:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #536 -: Март 10, 2019, 12:38:48 »
Имаше нещо такова:
"Всяка достатъчно напреднала технология е неразличима от магия."
Поне на Артър Кларк аз бих се доверил и като учен и като гледачка в бъдещето.
 :t0328:

Или другояче казано - всяка магия днес утре ще се превърне в научно откритие.
Да, ама простолюдието иска да е открито от науката, иначе не хваща дикиш. Така че с неоткритата от науката магия се занимават чародейците, а с откритата - целото (парижко) простолюдие.
Чела съм много отдавна нещо като - тия, т.н. метафизични явления просто не се подават на съвременната научна методология за изучаване. В частност - повторяемостта. Т.е. - те при едни и същи условия изходни се държат различно. А науката иска или да се държат по един и същи начин, или не може да ги отрази.
И ето ти проблем. Щом науката не може да ги отрази, значи не съществуват. Верно, намират се тук таме хора, които са наясно, че ако нещо не може да бъде отразено от науката, то това съвсем не значи, че го няма. Ама са малцина.
Останалите са религио.. пардон, научни фанатици.

Какво и е на "пофторяемостта" бре Кайле.
На времето дедо ти Гаус  бая е работил по темата, после и други, та имаме нещо дето му викат теория на вероятностите с много клонове примерно статистики вкл разни шменти-капели кат проучвания, теория на игрите и проч.
Но най вече наблегни на дедо ти Окам.
Напрао можеш му викаш махатма Окам.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #537 -: Март 10, 2019, 12:39:19 »
Пак ли не разбра какво ти е написано!? :D
Отвори си тема и си пиши в нея. Аз ще се съобразявам и няма да влизам в нея, а и ми опротивя плоския диалог. Аз пиша в моите си теми, ти нахлуваш, ти не разбираш аз за какво пиша, ти агресивно налагаш нещо, нямащо нищо общо с онова, което аз пиша в моите си теми.
Или се махни от темите ми, или аз ще се махна от форума.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #538 -: Март 10, 2019, 12:41:02 »
Какво ѝ е на повторяемостта?
Това, че някои неща просто не се повтарят. И следователно науката не може да ги изследва, щото не са повторяеми.
За всички повторяеми неща съм ок.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #539 -: Март 10, 2019, 12:51:16 »
Quote (selected)
Това, че някои неща просто не се повтарят. И следователно науката не може да ги изследва, щото не са повторяеми.

Например колапса на звездите! Чичо ти Господ тъй го е измислил и е бил прав - инак щеше да е голяма дискотека.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!