Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:55:50

Автор Тема: За ПолитГюбрето!  (Прочетена 15598 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
За ПолитГюбрето!
« -: Декември 07, 2018, 22:01:17 »
Малко анархист си падам - в смисъл не съм членувал, не членувам и не ще членувам в партия и подобни образувания.

Затуй се считам за неподвластен на партийни партизанщини, което ми дава основание да отворя Тая Благодатна Тема, в която бихме могли да оплюваме и охрачваме ПолитГюбрето както и когато намерим за добре!
 :animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Декември 07, 2018, 22:29:32 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #1 -: Декември 07, 2018, 22:04:59 »
Прехвърлям от друга тема!
------
Сергей Станишев беше избран за лидер на ПЕС за трети път
https://www.dnevnik.bg/politika/2018/12/07/3358588_sergei_stanishev_beshe_izbran_za_treti_mandat_kato/?ref=home_mainStory

Ужаст някакъв! Туй по-страшно от "дербито" на Ювентинската Мафия и Интернистката Мафия... :t2412:

Туй херсонско кариерис хлапе много здраво се е впило в соц-идеята и цоца ли, цоца...

Лично Ази съм го похвалил един-единствен път - за онуй циркаджии!

Друго добро не мога да кажа за него!  :apology-1312:
« Последна редакция: Декември 07, 2018, 22:08:08 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #2 -: Декември 07, 2018, 22:16:24 »
Това за гюбрето е заемка! Буквална!

Казвал съм го навсякъде (Медияпул, Дневник и СЕГА), ако някой е пропуснал - ето и предисторията!

Значи, 10.11.1989 г. Мисля беше първата или втората "Всяка неделя" след 10.11.1989 г. - при всички случаи почти непосредствено след датата.

Гост на Кеворк Кеворкян бе Борис Димовски.
Когато Кеворк го попита как биха могли да се развият нещата Борис Димовски отвърна (смисълът е 100% този, думити също някъде там)

Борис Димовски: Трябва много да внимаваме, защото, като придойде пороят, гюбрето най-отгоре изплува!

А съвсем скоро стана ясно, колко прав е бил Борис Димовски! И вече 29 години е прав!

И оттогава започнах да употребявам устойчивото словосъчетание ПолитГюбре - натоварено с много смисъл, мъка, погнуса и презрение!
« Последна редакция: Декември 07, 2018, 22:26:12 от Ганий »

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #3 -: Декември 08, 2018, 10:07:13 »
...
Гост на Кеворк Кеворкян бе Борис Димовски.
Когато Кеворк го попита как биха могли да се развият нещата Борис Димовски отвърна (смисълът е 100% този, думити също някъде там)

Борис Димовски: Трябва много да внимаваме, защото, като придойде пороят, гюбрето най-отгоре изплува!

А съвсем скоро стана ясно, колко прав е бил Борис Димовски! И вече 29 години е прав!

Много хубава мисъл на Димовски. Нека си я припомняме всеки път, когато някой пожелае да дойде порой.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #4 -: Декември 08, 2018, 10:26:23 »
Доста порои са минали. Обективно какво е ставало се знае, но за всеки следващ порой се очаква да е различно, поне за множеството което си го пожелава.

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #5 -: Декември 08, 2018, 10:30:56 »
Винаги ще се намерят хора, които да настъпят мотиката за N+1-ви път.

Чок觧

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #6 -: Декември 08, 2018, 10:35:57 »
По тази логика , че ще настъпим мотиката за N+1 път да си стоим у лай.. , гюбрето ? А за Авгиевите обори нещо да си чувал ?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #7 -: Декември 08, 2018, 10:36:12 »
Quote (selected)
Винаги ще се намерят хора, които да настъпят мотиката за N+1-ви път.
Така е, но зависи колко. Ако са малко, както е по други места, просто животът ще е по-цветен, край някакво весело поточе. Ако пък е нещо, което отнася мостовете, всички са нещастни, но някои преди, други след.

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #8 -: Декември 08, 2018, 10:42:55 »
Quote (selected)
животът ще е по-цветен, край някакво весело поточе.
Или по-топъл край няколко подпалени автомобила.

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #9 -: Декември 08, 2018, 10:44:54 »
Quote (selected)
По тази логика , че ще настъпим мотиката за N+1 път да си стоим у лай.. , гюбрето ?
Не бе, чоко, не. Как може да си толкова ****
Става дума за нещо съвсем просто - първо да мислим, пък после да рушим.

Чок觧

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #10 -: Декември 08, 2018, 11:24:18 »
Quote (selected)
По тази логика , че ще настъпим мотиката за N+1 път да си стоим у лай.. , гюбрето ?
Не бе, чоко, не. Как може да си толкова ****
Става дума за нещо съвсем просто - първо да мислим, пък после да рушим.
Трийсет години мислене - не го ли измислихте ?
 Навремето имаше лаф : "Една патка мислила , мислила и накрая умряла ! "
А руснаците : "Индюк думал - в кастрюлю попал .
Пък и от много мислене няма да остане какво да рушим накрая - всичко ще е съсипано ! Ей на , само Банев съсипал 150 предприятия - ами Шиши ? Другите ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #11 -: Декември 08, 2018, 11:38:54 »
Quote (selected)
По тази логика , че ще настъпим мотиката за N+1 път да си стоим у лай.. , гюбрето ?
Не бе, чоко, не. Как може да си толкова ****
Става дума за нещо съвсем просто - първо да мислим, пък после да рушим.
Трийсет години мислене - не го ли измислихте?
 Навремето имаше лаф: "Една патка мислила, мислила и накрая умряла!"
А руснаците: "Индюк думал - в кастрюлю попал .
Пък и от много мислене няма да остане какво да рушим накрая - всичко ще е съсипано! Ей на, само Банев съсипал 150 предприятия - ами Шиши? Другите?

Аз и на Бонго го казах, но не пречи пак да го повторя — от много мислене, в момента сме в положението от 1939 година. А той се отплесна тогава в друга посока.

Ако измислим какво да градим, трябва да знаем, че това ни е изходната точка, което прави едни 80 години назад от държавите от нашата черга.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #12 -: Декември 08, 2018, 12:06:45 »
Многократното настъпване на мотики също е резултат от някакво мислене.
Без милиграм състрадание и оправдание за Банев и подобия, но тези предприятия бяха дадени доброволно в ръцете му от хора, имащи малки дялове от общата собственост. Нищо лошо за тези хора, но да се очаква, как с много мислене ще им се получи нещо като ясна цел и определен път за постигане, изглежда доста оптимистично.
Краткосрочната печалба, придружена с многократно по-голяма дългосрочна загуба вече започва второ десетилетие като масова концепция, при това не само у нас и не само сред необразованите хора.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #13 -: Декември 08, 2018, 12:59:15 »
Има два типа хора - доволни от промените, в топлата си черупка, и недоволни от промените.
Нормално е едните да искат да запазят статуквото, а другите - да го променят.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #14 -: Декември 08, 2018, 13:02:35 »
Отговор на Калинчо
Тези дялове не бяха дадени доброволно ! Всеки от нас имаше право на някакви акции в едно или друго предприятие или фонд . Всеки от нас си избра да бъде акционер в един или друг фонд , предприятие и тнт. Нормално е , като акционер от печелещо предприятие да очакваш дивиденти - навсякъде е така по света , но не и в България !Никаква информация за печалба , за дивиденти , за Общи събрания - някакъв Акционерски съвет се събира , без никой да го е избирал и решава вместо теб "печалбата да се капитализира" демек - акционерите да получат :finger: . След това по неведоми пътища тази капитализирана печалба стана собственост на група хора или един човек и ние просто изчезнахме като акционери . Това го няма никъде по света ! Използваше се и незнанието на хората как да боравят с акциите , какви права имат и как да ги защитават , макар , че и дори тогава щяха да измислят начин да ги преметнат/измамят . За съжаление вече не бях в България и не можах да проследя цялата тази измама - липсва ми информация

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #15 -: Декември 08, 2018, 13:08:25 »
Имахме право на акции, ама не във всички предприятия. Помня, че избрах първо някакви винзаводи и ме отрязаха, че не можело за тях, а бяха обявени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #16 -: Декември 08, 2018, 13:55:02 »
Много се дразня когато се подценява нашето ПолитГюбре - нали си спомняте кои стават едни от най-неприятните лица (от Темата за РобПрес!) - тези, които в детството са били сравняване от родители и близкия кръг в отрицателна светлина с връстниците им - Иванчо/Марийка еди какво си (добро!), пък ти - еди какво си (лошо!)

Та и за ПолитГюбрето! Непрекъснато се намила как чуждото ПолитГюбре било еди-какво си (добро!), пък нашто ПолитГюбре - лошо!

Ми, не е вярно!

Няма особена разлика в същественото между ПолитГюбретата по света - почти еднакви са.

Примерно за мен Нашта Кристалина Георгиева (дето не става за нищо!) не отстъпва на А. Меркел или Тереза Мей - дори напротив - бие ги!

Ми Натка М. (Н.), дето е символ да не казвам на какво, си е с класи над оня Аштън и Могерини.

В смисъл поне на един кантар са!

Просто нашенската РобПрес, изпълнявайки най-важната си задача, което повлиява на мнозина, храчейки непрекъснато Българското, го съотнася и към нашенското ПолитГюбре като цяло. Изключение за РобПрес са единствено нашите представители на евро-атлантизъмъ и сорощината, които се родеят по положителни качества с останалото ПолитГюбре - пр. Св. Малинов.

Да повторя - за мен, колкото и странно да звучи, ПолитГюбрето по Света (у нас, ЕС - като цяло и отделните представители, Русия, САЩ и т.н. и т.н.) има особена характеристика, която е обща за всички - с нEкои изключения + определени национални особености.

-------
Ще дам пример с най-възхваляваното ПолитГюбре - японското! Еди какво си, еди що си, не знам какво си - току ни се сервира, че някакъв японец - чиновник си направил харакири (сепуко!) - и аууууууууууууу, каква доблест, какво отговорност и пр. хвалебствия.

А то какво станало!? Корумпирал се тоз чиновник като за Вселенско - изловили го - и хоп, станало каквото станало. Щото харакирито хронологично следва корумпирането и излавянето. Не съм чул досега някой японец-чиновник да е извършил ритуала преди да го разкрият - т.е. събира, събира подкупи (т.е. злоупотребява до дупка!), по някое време да му стане съвестно и да се самоубие...
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 14:16:23 от Ганий »

Чок觧

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #17 -: Декември 08, 2018, 15:04:32 »
Ганий , ако всички наши корумпирани като ги хванеха си правеха харакири , щяхме да останем без "елит" ! А някои щяха да си правят по два пъти харакири , щото отведнъж могат са закла ! :t0123:

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #18 -: Декември 08, 2018, 19:31:21 »
Quote (selected)
Аз и на Бонго го казах, но не пречи пак да го повторя — от много мислене, в момента сме в положението от 1939 година.
И какво препоръчваш ? Да не му мислим много-много ?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #19 -: Декември 08, 2018, 19:34:26 »
Няма защо да бързаме.
Може да изчакаме да помислим.
Руснаците по някое време ще минат и от тук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #20 -: Декември 08, 2018, 19:39:55 »
Quote (selected)
Аз и на Бонго го казах, но не пречи пак да го повторя — от много мислене, в момента сме в положението от 1939 година.

И какво препоръчваш ? Да не му мислим много-много?

Какво викаха старите хора за лозето? Иначе това за количеството мислене е твоя интерпретация, не моя.

А твоята препоръка каква е?
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #21 -: Декември 08, 2018, 20:09:04 »
Quote (selected)
Аз и на Бонго го казах, но не пречи пак да го повторя — от много мислене, в момента сме в положението от 1939 година.

И какво препоръчваш ? Да не му мислим много-много?

Какво викаха старите хора за лозето? Иначе това за количеството мислене е твоя интерпретация, не моя.

А твоята препоръка каква е?
Примерът с лозето е абсолютно неадекватен в случая. По простата причина, че е много добре известно какво ще стане, когато го подхванеш с мотиката.
В нашия случай е тъкмо обратното - никой няма идея какво ще стане след поредното настъпване на въпросното сечиво. Има обосновани подозрения, че ще стане по-лошо.
Затова и моята препоръка - да не се руши нещо, преди да сме наясно какво ще се съгради на негово място.

Понеже споменаваш старите хора, те имат и една поговорка за питомното и дивото, но аз ще ти припомня един руски анекдот от близкото минало.

Измислили учените апарат за внушаване на мисли от разстояние и решили да го изпробват. В клетка окачили банан на висок прът и оставили на земята дълга пръчка. Пуснали в клетката маймуна. Маймуната почнала да друса пръта, ама бананът не пада. Тогава включили машината и почнали да ѝ внушават "думать надо, думать надо ...". Маймуната спряла, поогледала се, взела пръчката и свалила банана.
Направили същия експеримент с младши научен сътрудник. Влиза той в клетката и почва да друса пръта. Включват машината - "думать надо, думать надо ..." Няма резултат, друсането продължава. Усилват мощността - "думать надо, думать надо ..." - пак без ефект. Накрая пуснали машината на макс - "думать надо, думать надо ...". Младшияят научен сътрудник спира, обръща се към експериментаторите и казва "чего тут думать - трясти надо !"

Та така и с някои наши уважавани събеседници.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #22 -: Декември 08, 2018, 20:15:30 »
Quote (selected)
Аз и на Бонго го казах, но не пречи пак да го повторя — от много мислене, в момента сме в положението от 1939 година.

И какво препоръчваш ? Да не му мислим много-много?

Какво викаха старите хора за лозето? Иначе това за количеството мислене е твоя интерпретация, не моя.

А твоята препоръка каква е?
Примерът с лозето е абсолютно неадекватен в случая. По простата причина, че е много добре известно какво ще стане, когато го подхванеш с мотиката.
В нашия случай е тъкмо обратното - никой няма идея какво ще стане след поредното настъпване на въпросното сечиво. Има обосновани подозрения, че ще стане по-лошо.
Затова и моята препоръка - да не се руши нещо, преди да сме наясно какво ще се съгради на негово място.

Понеже споменаваш старите хора, те имат и една поговорка за питомното и дивото, но аз ще ти припомня един руски анекдот от близкото минало.

Измислили учените апарат за внушаване на мисли от разстояние и решили да го изпробват. В клетка окачили банан на висок прът и оставили на земята дълга пръчка. Пуснали в клетката маймуна. Маймуната почнала да друса пръта, ама бананът не пада. Тогава включили машината и почнали да ѝ внушават "думать надо, думать надо ...". Маймуната спряла, поогледала се, взела пръчката и свалила банана.
Направили същия експеримент с младши научен сътрудник. Влиза той в клетката и почва да друса пръта. Включват машината - "думать надо, думать надо ..." Няма резултат, друсането продължава. Усилват мощността - "думать надо, думать надо ..." - пак без ефект. Накрая пуснали машината на макс - "думать надо, думать надо ...". Младшияят научен сътрудник спира, обръща се към експериментаторите и казва "чего тут думать - трясти надо !"

Та така и с някои наши уважавани събеседници.

Ами аз не виждам някаква разлика между двете ни мнения.

Рушенето вече е в миналото, а всички от гюбрето ни пращат да гоним дивото, за да не се сещаме за питомното.

Какъвто и -изъм да се измисли да се „строи“, истината е, че ние сме 80 години назад.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #23 -: Декември 08, 2018, 20:19:00 »
Е, значи всичко е въпрос на терминология.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #24 -: Юни 18, 2019, 16:15:59 »
Като децата са...

State Department identifies 23 violations, 'multiple security incidents' concerning Clinton emails
Quote (selected)
Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Wow!  The State Department said it has identified 30 Security Incidents involving current or former employees and their handling of Crooked Hillary Clinton’s Emails. @FoxNews  This is really big. Never admitted before. Highly Classified Material. Will the Dems investigate this?
https://www.msn.com/en-us/news/politics/state-department-identifies-23-violations-multiple-security-incidents-concerning-clinton-emails/ar-AAD1z9x?ocid=spartanntp

РобПрес подлуди мало и голямо с денонощните охачвания на Тръмп, ма и той не се дава!
Като турнем и Изхода - иди-ми, дойди-ми, многомесечните кандърми в Германия и правене на някакви безпринципни (по терминологията на нашта РобПрес) коалиции, където се събира куцо и сакато да глозга кокала и т.н. и т.н.

Да ви кажа честно - не намирам никаква разлика между родното полит-гюбре и полит-гюбрето в белите, десни и пр. държави.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #25 -: Юни 18, 2019, 20:32:11 »
Не го четете!
Матриалчето е предълго - най-дългото матриалче, което съм мяркал из този сайт, предлагаш най-ярките подборки от РобПрес…

Тръмп щял бил да предлага някой си за министър на войната и ФБР-то тутакси разровило отдавна погребана история от 2010 г., когато кандидатът се спречкал с бившата си жена, като всичко си идва на мястото днес с раздухването - т.е. гонене по политическа линия.

Техните Сатанисти кат нашите Сатинисти - от един дол дренки!
Нали си спомняте Марк Твен - "Тате! Тате!"

И друго - Тръмп колко време е президент, а повечето служби са все още в ръцете на Сатанистите...

---

Quote (selected)
Diverging accounts of incident
Both Shanahan and Jordinson acknowledged in court filings and police reports that a late-night argument on Aug. 28, 2010, after both had been drinking, spilled from their bedroom to the front yard of their Seattle home. The incident escalated into a clash that police said left him with a bloodied nose and hand and her with a blood-stained forearm. But their accounts diverged on who was to blame, as well as the claim Jordinson reported to officers and later outlined in divorce papers: that Shanahan punched her in the stomach.
Shanahan denied hitting her and told police that she was the aggressor and that she had punched him “10 to 20 times,” according to police records obtained by USA TODAY. Officers – noting in part that Jordinson’s bloody forearm appeared consistent with her having attacked her husband – arrested Jordinson on suspicion of domestic violence. Prosecutors later dropped the charge, citing a lack of evidence.
https://www.msn.com/en-us/news/politics/fbi-examining-2010-domestic-fight-involving-acting-defense-secretary-shanahan-accounts-differ-on-aggressor/ar-AAD4dg4?ocid=spartanntp


Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #26 -: Юни 29, 2019, 18:42:10 »
Мааааааааааму стара...
Често ме фаща яд...

Техника, мехника, виодевръзки, мидеовръзки, не знам-какво си...

Хубу, едно време, се срещали лично, че нямало друг начин...
А сега непрекъснато световното политгюбре се среща лично - фърчат насам-натам, беседват, карат се и пр. Сякаш не могат да си устроят видеоконференция и да си хортуват и кавгадисват на воля...

На, ся, Тръмпът - хойка до Япония, отбил се в Ю. Корея... Добре!
Ма на клипчето накрая се вижда, че пак работата на кьор-софра избива!

Едно време един управленец ми каза: Да знаеш колко много снимки имам! И почти всички са на софри! Някой, ако ми разгледа албумите, ще си помисли, че цял живот не съм ставал от масата..."

С една дума - ужаст!

--------
https://www.msn.com/en-us/news/world/trump-arrives-in-s-korea-after-inviting-kim-to-dmz/ar-AADBALE?ocid=spartanntp




Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #27 -: Юли 01, 2019, 19:00:06 »
В потрес съм...
Ся фърлих оче на британския в-к СЕГА...

Както много пъти съм казвал - на нашта отродителска преса ѝ пиша 6+!
Каква антибългарска вакханалия се е развихрила - даже и разумни люде вече са напълно подвластни на внушенията на РобПрес…

Българите тва, Българите онва, Макрон бил голяма работа и пр. хвалебствия за представителите на полит-гюбрето от белите, развити, пазарни и десни държави...

Ми не така, според мен...
Даже и външно да се погледне един РосПле (знаем що за стока е!!!) по нищо не отстъпва на (да кажем) един Макрон, Туск и пр. евро-полит-гюбре...
Втръснало ми е да говоря, че и КриГео е с класи над АнгМер, НатМих (Ней) над оная Аштън и сегашната Могерини пр. и пр.

Мчи, за дадените примери, Наште РосПле, КриГео, НатМих (Ней) си говорят с лекота същите евро-атлантически идиотщини и при никой случай пипето им не е по-малко...

Страшна вреда нанася това отродителство…

Да ви кажа - за мен причина № 1 за неудачите в последните десетилетия е именно подкопаването на вярата в своите сили, натрапвано денонощно от РобПрес…
« Последна редакция: Юли 01, 2019, 19:08:21 от Ганий »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
уж само за КриСталина
« Отговор #28 -: Август 03, 2019, 17:20:33 »
Кристалина Георгиева е предател! Няма да работи за България

Изявление на АБВ - в увода се споменава един друг изтъкнат наш преда политик:

"Преди 10 години Станишев спря проекта „Белене“ и съсипа възможността България да укрепи позициите си на газов лидер и гарант в Европа, като тук повтори определението с новия си мандат през 2015 и, разбира се, беше награден с поста „президент на ПЕС“, където губеше избори след избори със същия ентусиазъм, с който ги губеше и в България. Но получи отплата за това, че съсипа българския национален интерес и постави под въпрос енергийната сигурност и във всички случаи - ниската цена на електрическата енергия за бита и икономика."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #29 -: Август 03, 2019, 17:25:58 »
Там със Станишев всичко е ясно.
Баце нали каза, че ще му предложи избираемо място.
В БСП или в ГЕРБ важен е резултата.
По същество евроизборите не промениха броя на депутатите на ГЕРБ и БСП ама Фирмин не иска да почерпи!
:bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #30 -: Август 19, 2019, 17:54:11 »
Сигурно ще ме кълнете, хокате и ругаете, но ще взема отношение...

Много се хвали РР, но аз лично често съм мноооооооооого скептичен за неговите действия.
Примерно:

Quote (selected)
Университетски преподавател по политология стана началник на кабинета на президента (допълнена)

Румен Радев издаде указ за назначаването на поста на Калоян Методиев. До 18 април тази длъжност изпълняваше Иво Христов, който бе освободен, за да се кандидатира за евроизборите и вече е евродепутат. За негов наследник е избран отново политолог, чиято политическа кариера е минала през младежката организация на СДС в началото на хилядолетието.
...
Бивш лидер на младежкото СДС
Политическата биография на Калоян Методиев е свързана със СДС. От 2001 г. до 2003 г. той е международен секретар на младежката организация на партията, а през 2003 г. става неин лидер. През 2005 г. води листата на ОДС за парламентарните избори в Търговище, но коалицията завършва с резултат 2.65 % от гласовете и не успява да изпрати представител в Народното събрание от района. През 2005 г. , заедно с други лидери на местни структури, напуска партията в знак на несъгласие с политиката на тогавашния лидер Петър Стоянов (президент на България от 1997 до 2001г).
https://www.dnevnik.bg/ot_vas/novini_ot_vas/2019/08/19/3952632_universitetski_prepodavatel_stana_nachalnik_na/

--------
За да не ме зафърляте с камъни засега няма да се задълбочавам в гамите на мислите ми, но те хич не са благоприятни за новоназначенеца...

--------
Аман и бактън от тия сорошчета!
Справка - уж соц-правителството на Орешарски (под патронажа на СерСта) бе някъде 70-75% от кадри на автентичното СДС (зам.министри, началници от различни рангове и пр.)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #31 -: Август 19, 2019, 20:46:05 »
Абе, дори да му направя халал седесарската младост, остава проблемът, че този излиза изпод полата на парцала Мадам В. А от туй място какво свястно да е.

https://www.isa2015.info/about

 :pissed-891:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #32 -: Август 19, 2019, 21:17:02 »
А преди беше под полата на една Надежда... :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #33 -: Август 19, 2019, 21:19:30 »
Абе, дори да му направя халал седесарската младост, остава проблемът, че този излиза изпод полата на парцала Мадам В. А от туй място какво свястно да е.

https://www.isa2015.info/about

 :pissed-891:

По-важното е, че не излиза изпод бельото на соросоидите и секакви доброжелателни спонсори. До мадам В. ли опря? Доколкото знам, тя няма спецЯлен бюджет за наемници от мноо парични задоградници

Калине, точно аз в този форум преди теб споменах полата на Надка, ама младежът я предаде. Като си спомня как плюех Дачков, докато списваше в СЕГА. Но пък, Дачков доказа, че им ум у глАва и му стигна пипето да се извини...за заблудите си. Кога ли ще доживеем такива като вас безгрешните да се покаете за нещо, ако и да сте анонимни...тва, ако не броя връзката с Краси образователния ,същият и първа дружка и от една "професионална" люпилня с ВлаТко финансов и още едно такова, още пребиваващо във финансите "чудо" на икономиката и тройката в Свищовския :smokin:

Колко пъти трябва да ти казвам, че държавата ни е много малка?
« Последна редакция: Август 19, 2019, 21:25:38 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #34 -: Август 19, 2019, 21:36:36 »
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/filosofski_fakultet/akademichen_s_stav/katedra_politologiya
Състав на катедра Политология в СУ, където бил преподавал до момента.  :smokin:


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #36 -: Август 20, 2019, 17:25:29 »
... и все пак, упорствам си аз, не е излишно да се прочете панегирика на патронесата му - Мадам В.

http://epicenter.bg/article/D-r-Kaloyan-Metodiev---konservatorat-buntar--koyto-se-gmurna-v-realnata-politika/190713/11/0


Quote (selected)
...
Със сигурност Калоян Методиев ще има опоненти. Една част, от червения политически спектър, ще припомнят синьото му минало. Други ще изтъкват неговия принос към понятието „ляв консерватизъм“, с което характеризират политическия стил на Корнелия Нинова в негативен контекст. А от неолибералния сектор ще се мръщят на консервативните му възгледи и отрицателното отношение към политиката спрямо мигрантите, която застрашава националната сигурност на европейските страни.

Струва си обаче да припомним причините, поради които Калоян Методиев и част от областните ръководители на младежките структури на СДС хвърлиха оставките навремето – искане за тотален ребранд на синята партия, отказ за вземат страна в конфликта Надежда Михайлова-Петър Стоянов, несъгласието с политиката на колаборация със статуквото, която намираше проявление в управлението на общинските фирми в столицата.
Една колаборация между формално управляващи и опозиция, която, впрочем, май и до ден днешен процъфтява.

Макар и с консервативни възгледи, Калоян Методиев може да бъде наречен бунтар в държава, завладяна от задкулисни интереси и заседнала в модел, който ги обслужва безрезервно, като оставя страната в дъното на всички възможни класации – по социално неравенство, продължителност на живота, демография, обезлюдяване на цели региони, корупция, агресия, свобода на словото, качество на инфраструктурата и т.н. 

Привърженик е на идеята за силното лидерство, без което не може да се движи напред нито една партия и нито едно общество.

Като изследовател на модели, които тласкат напред развитието на изостанали и проблемни държави (Leapfrogging - скок на жаба - който се прилага в икономика, образование, технологии и прочее), Калоян Методиев харесва решителния и нестандартен подход на Сингапур – държава, сравнима с България по някои показатели. За него е извън съмнение, че страната ни има спешна нужда от лийпфрогинг, за да се оттласне от дъното, на което се намираме. Като топ приоритети определя доходите и борбата с престъпността.
И ето есенцията на сингапурския модел:
- освобождаване от манталитета на зависимост и осъзнаване, че трябва да разчитаме на собствените си сили
- създаване на условия за сериозните инвеститори
- засилване ролята на държавата по отношение на социални политики и консервативно образование
- меритокрация или участие в управлението на най-добрите
- борба с корупцията, която започва от висшите ешалони на властта
- въвеждане на задължително гласуване като контрамярка срещу масовите изборни манипулации
- връщане на доверието в съдебната система
- акцент върху екологията, озеленяването, здравеопазването

И забележете, инвестиция в хора с авангардни и модерни идеи и безкомпромисно налагане на морал в обществото. В продължение на десет години елитът на Сингапур дирижира кампанията „Вежливостта е нашето мото“.

Този модел бил над идеологиите? Да, но даде своите плодове и превърна Сингапур в преуспяваща държава, с най-ниската престъпност в света, с благоденстващо общество, ниски данъци, силна икономика.

Но да се върнем към личността на теоретика д-р Калоян Методиев, на когото предстои нелеката трансформация в практик. Да бъдеш началник на кабинета на държавния глава е висока позиция с гигантски отговорности, чието изпълнение всички – медии, критици, политически опоненти – ще следят под лупа. Ще го критикуват, атакуват, съветват – доброжелателно или не.

Хобито на Калоян Методиев е гмуркането. В морските води се справяше успешно. В реалната политика – предстои да видим.


Кобалтовоотровносиня (консервативна) сингапурска жаба се готви за скок. `(Шъ далдисва!)

Quote (selected)
Старо езеро!
Жаба скача в него -
звукът на вода.

Мацуо Башо, Асол, щом ще да сме ... претенциозни.

Пльок!
« Последна редакция: Август 20, 2019, 17:34:52 от Firmin »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #37 -: Август 20, 2019, 18:16:55 »
Quote (selected)
. Други ще изтъкват неговия принос към понятието „ляв консерватизъм“, с което характеризират политическия стил на Корнелия Нинова в негативен контекст. А от неолибералния сектор ще се мръщят на консервативните му възгледи и отрицателното отношение към политиката спрямо мигрантите, която застрашава националната сигурност на европейските страни.

Струва си обаче да припомним причините, поради които Калоян Методиев и част от областните ръководители на младежките структури на СДС хвърлиха оставките навремето – искане за тотален ребранд на синята партия, отказ за вземат страна в конфликта Надежда Михайлова-Петър Стоянов, несъгласието с политиката на колаборация със статуквото, която намираше проявление в управлението на общинските фирми в столицата.
Една колаборация между формално управляващи и опозиция, която, впрочем, май и до ден днешен процъфтява.

Мръсник Бе, мръсник ти казвам!
Хем придава цвят на Нинова, хем кога го канили на софрата не седнал.
Такива трябва направо да се разстрелват!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #38 -: Август 21, 2019, 09:16:48 »
Ако това е  една малка стъпчица към някакво ново ОФ, което ми е останало единствената надежда  като начин да се затрият мутрите и подгъзуващите им от всички /всички!/ партии - съгласен, макар и с отвръщение.
Сетне ще има шанс да се определя кой с кого, до къде и до кога.
Ако обаче продължава тихото подгъзуване - няма шанс за никой, дори и за подгъзуващите, ама те отде да го знаят, вглъбени в аналлизаторските си напъни.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #39 -: Август 21, 2019, 10:15:46 »
Quote (selected)
Ако това е  една малка стъпчица към някакво ново ОФ

Не. Това е малка стъпчица към втория мандат на Радев. Засега. Следва добри съвети, дадени му. Разширява електоралната подкрепа надясно. Уви, тъпанарите и тъпанарките, които пърхат около него, имат потенциала с тъпните си да го провалят. Особено тези със "сингапурските жаби" и "левия консерватизъм".

А пък недолюбваният от теб Сун дзъ е рекъл преди много години:

"Върховният главнокомандващ отстоява добродетелите на мъдростта, искреността, човеколюбието, храбростта и взискателността"

Това е достатъчно като "програма" на един национален лидер. Винаги е било.

На Другото място писах преди време:

Quote (selected)
Firmin
18 Яну 2018 12:19
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
   Беглият поглед върху тренда на подкрепа на българските президенти доСЕГА води до следния бърз извод - президентът се нуждае от подемната сила на подкрепата на политическа партия във възход. Тя му е нужна, за да се издигне като яхнал термика албатрос в подкрепата. Към последната трета на първия мандат го спохожда умора - я него, я партията, дето го издига, я двамата. И той започва да планира. В двата смисъла, в двата. Ако при планирането не влети в глисадата между 55-60% подкрепа, вторият му мандат може да си остане ... зад хоризонта. Освен ако ... не хване друга термика.

В момента Радев е в границите на тази "глисада", но опасно близо до долната, на ръба. БСП, единствената политическа сила, която му декларира неотменно подкрепа, е в опозиция. Електоралното, организационно и политическо състояние на БСП не предполага възможност и лидерство в това да се изведе Радев до втори мандат - нито самостоятелно, нито, дори, като доминиращ подкрепящата го електорална структура фактор. БСП може да бъде, подчертавам - в това си състояние, само елемент от доста по-сложна конструкция на подкрепа за Радев. Дано папесата на Позитано 20 го осъзнае и вземе да се държи прилично с президента.

При електорално противостоене най-"сладко" е да получиш подкрепа от електорални бази, на които разчита и противника ти - всеки привлечен глас от там води до глас по-малко за него и така разликата става "два гласа", а не един. Затова и Радев търси стратегически пробив към градското дясно, към което принадлежи и новият му началник кабинет (предишният причислявам към "градската левица").

п.п. А, да. И освен всичко друго този няма да дразни Първата дама. Надяваме се.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #40 -: Август 21, 2019, 10:22:30 »
Ако това е  една малка стъпчица към някакво ново ОФ, което ми е останало единствената надежда  като начин да се затрият мутрите и подгъзуващите им от всички /всички!/ партии - съгласен, макар и с отвръщение.
Сетне ще има шанс да се определя кой с кого, до къде и до кога.
Ако обаче продължава тихото подгъзуване - няма шанс за никой, дори и за подгъзуващите, ама те отде да го знаят, вглъбени в аналлизаторските си напъни.
:way_to_go-1308:

Подкрепям всяка дума със запетайките, въпреки че с последното плагиатствам ...  :D 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #41 -: Август 21, 2019, 10:30:37 »
Quote (selected)
ама те отде да го знаят, вглъбени в аналлизаторските си напъни.

Няма как да знаеш колко си жалък в неведението си. Да ти минава през ум, че това назначение може да е резултат и от едни "аналлизаторски напъни". Едва ли. То да мине, ама няма през какво, щото.  :crazy-2239:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #42 -: Август 21, 2019, 10:31:32 »
Затова и Радев търси стратегически пробив към градското дясно, към което принадлежи и новият му началник кабинет.
Радев е умен човек и винаги е знаел какво прави!!! :yes-1289:

Обаче за "градското дясно" се въздържам да кажа каквото и да е заради пустия ВОЖДИЗЪМ, който е хванал за гърлото почти всички и не ще да ги пусне!!!  :animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Август 21, 2019, 10:33:39 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #43 -: Август 21, 2019, 11:23:19 »
Президентът Радев от самото начало дава ясни сигнали, че не е 'човек на БСП' и въпреки това (а може би - и затова) продължава неотменно да се радва на одобрение от над половината електорат. Очаквам с лекота да се пребори за нов мандат.
Назначаването на К Методиев ми изглежда ход в посока на меритокрацията, спомената по-горе и силно одобрявана от мен. При сегашното състояние на тотална безидейност и безпринципност, царяща в значимите политически партии, няма нищо срамно да отидеш там, където се надяваш да реализираш по-добре себе си и идеите си.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #44 -: Август 21, 2019, 11:37:27 »
Quote (selected)
Обаче за "градското дясно" се въздържам да кажа каквото и да е заради пустия ВОЖДИЗЪМ, който е хванал за гърлото почти всички и не ще да ги пусне!!! 

Проблемът, мило, е твой, не техен. Непрекъснато се оглеждаш за лидер (Костов ви повреди изначално с това). И за какво ти е? Наличието на лидер какво ще промени в начина, по който възприемаш света и себе си? В това, което си, което те определя като личност. Лидерът е една Химера, проекция на подсъзнателни дефицити, страхове, нерешителност.

Да, това твърдя - ти си източникът на техния ВОЖДИЗЪМ. Наличието на такива като теб, с търсещи очи, разпалва амбицията им и ги тика отпред. Най-често - без да разполагат с нужните качества, без да са готови. Не им давате времето, нужно да ги развият, защото не формирате общност, среда, за това. А трябва да осъзнаете, че не лидерът е този, който ви определя, а ценностите ви. Движението предхожда лидерството. Тръгнете, закъдето вярвате, че трябва да се върви. По пътя лидерът ще се появи.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Добър избор на Президента!

Както и изброяваните опорни точки (гадно словосъчетание за сериозни неща) взети от Сингапур - са добро начало. Но! Преди всичко Сингапур не е България и тя няма тази динамична ексклузивност предопределена от местоположението 'и. Осребряването 'и е доста по-различно.

Основното, може би е, че трябва Плебсът най-сетне да се усети как държавното управление на партийна база е фиаско за територията. Нужни са, само и единствено, надпартийни, експертни правителства с определен срок на функциониране и последвало пълно разследване за евентуално облагодетелстване от властовите позиции... Всички тези партийни олигофрени следва да не се допускат до държавното управление, а партиите им да се трансформират в Гладиаторски сдружения. Могат да се организират редовни турнири в стадионите прекроени на арени. Така ще има естествено  здравословно текучество и един вид самокастриране, всред тези (най-малкото) или по-точно: редовно прочистване и изпращане на най-буйните и не мислещи към Арената и в последствие - на здравословни воаяжи за към Отвъдното.
 :smokin:
Дори да остане осъществена само Идеята за вечни Експертни правителства, а тя може да се доразвие много успешно с множество уточнения и детайли, то ефектът от нея ще бъде немедлено усетен в подгърбието на целокупният Плебс.
 8)
« Последна редакция: Август 21, 2019, 15:48:08 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #46 -: Август 21, 2019, 15:53:36 »
Проблемът, мило, е твой, не техен. Непрекъснато се оглеждаш за лидер (Костов ви повреди изначално с това).

Аз проблем с лидера ТАМ нямам. Тъй като изначално е бил, Е, и ще бъде само един!!!  :t2017:

А лично за себе си, Костов отдавна съм го изхвърлила на бунището на историята  – да гние там ...

Тъй като, ако за лидери не се бяха писали психопатът Филип Димитров и приватизаторът Костов, България в момента нямаше да бъде такава, каквато е!!!


И айде да не зачекваме „лявото”, а? Щото ще стигнем неизбежно до единствената моя любима ТВ реклама, която завършва ето така:
„И купи спрей срещу мухъл. И се напръскай!!!” :giggle-3307:
« Последна редакция: Август 21, 2019, 15:58:22 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Добър избор на Президента!

Основното, може би е, че трябва Плебсът най-сетне да се усети как държавното управление на партийна база е фиаско за територията. Нужни са, само и единствено, надпартийни, експертни правителства с определен срок на функциониране и последвало пълно разследване за евентуално облагодетелстване от властовите позиции...

Всички тези партийни олигофрени следва да не се допускат до държавното управление, а партиите им да се трансформират в Гладиаторски сдружения.

Спестявам подробностите с "гладиаторските турнири"/ :D/, което обаче не ми пречи да ти вдигна наведнъж две пръстчета.  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 21, 2019, 16:07:32 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #48 -: Август 22, 2019, 00:03:13 »
Quote (selected)
Няма как да знаеш колко си жалък в неведението си.
Не съм чак толкова гнуслив, че да те чистя непрекъснато от подметките си.
Но ми е досадно, признавам и затова понамалих разходките си по пътеките си из форума по които си се пльоснал.
Малко е неприятно, че си продуктивен и си навсякъде, но и това ще се отмирише един ден.
Аз съм и търпелив.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #49 -: Август 22, 2019, 21:08:16 »
Quote (selected)
Няма как да знаеш колко си жалък в неведението си.
Не съм чак толкова гнуслив, че да те чистя непрекъснато от подметките си.
Но ми е досадно, признавам и затова понамалих разходките си по пътеките си из форума по които си се пльоснал.
Малко е неприятно, че си продуктивен и си навсякъде, но и това ще се отмирише един ден.
Аз съм и търпелив.

Ъхъ
Г-н Фирмин взе да ми идва някак си повече отколкото трябва.
Днес се оказа что и в медицине он знает толк.
Самозадоволява си егото според мен.
Не завиждам на хората около него, освен ако не са интелектуални мазохисти.
Ние кретените кибици (според дълбокоуважаемата Асол) можем само да го търпим.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #50 -: Август 26, 2019, 19:50:24 »
https://www.segabg.com/hot/kabinetut-poe-oshte-200-mlnlv-dulg-zaradi-f-16

Ей така се правят пари пичови и ...други!
Оскубвайки ни перушината с 5-6-7-8% лихва по кредити, при лихва от депозити 0.1%*,  банкстериатът ги влага в ДЦК
с около 1.4% лихва /пак пИчелят/ и при "откат" къде 30%...бе - майката си трака!
Стадо овце привикнало да го стрижат, ще го стрижат до синьо!
И уеб@т де, но то тва не е заплаха за половината от стадото.
Даже за повИчИ, щото има и сгугнясали ловки, които се радват извънполово.
*Ще съм информационно задължен на коуеги, които могат да ми посочат по гоуема ножица в ЕС и изоПщо по белиот свят, стига да не са в дълбока рецесия съответните страни.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #51 -: Август 26, 2019, 20:46:52 »
Quote (selected)
Ние кретените кибици (според дълбокоуважаемата Асол) можем само да го търпим.

Явно се е получило някакво недоразумение. С подобна квалификация накичих разни тролове от форума на СЕГА, които редовно четат тук и коментират там

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #52 -: Август 26, 2019, 20:54:46 »
Quote (selected)
Г-н Фирмин взе да ми идва някак си повече отколкото трябва.

Аууу, как тъй съм пропуснал да ти спомена през къде му е на "Г-н Фирмин" докъде ти е.  ???

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #53 -: Август 27, 2019, 07:13:28 »
Quote (selected)
ИСТОРИЯТА СЕ ПОВТАРЯ:
ПЪРВО КАТО ТРАГЕДИЯ, ПОСЛЕ КАТО ФАРС

Я да видим до къде сме докарали колелото на историята.
В Тихия океан както в добрите стари времена САЩ буквално воюват с местния Азиатски Тигър.
В Европа командва Германия  с тамошният Антифюрер дето прегръща вместо да убива неарийците.
Британия е обкръжена и бомбардирана със заплахи. След предишния Чембърлейн в пола застъпи "новия Чърчил"
В Италия се правят на популисти, ама не точно.
Във Франция вилнее съпротивата в жълти жилетки.
Русия се възстановява след "революцията" на Горбачов и Елцин ( Ленин и Троцки ) Англосаксонския свят даде наклон на Германия да превземе с блиц санкции Русия.
Русия и Германия сключиха договор тоя път да не превземат Полша ( че много калпави бе ), а да я заобиколят през морето.
У нас американски самолети нанесоха щети за няколко милиарда, царчето се крие  на каката в полата, ама не иска да праща армия срещу Русия.
Те така. :m1731:
« Последна редакция: Август 27, 2019, 07:22:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #54 -: Август 27, 2019, 07:50:20 »
Quote (selected)
Няма как да знаеш колко си жалък в неведението си.
Не съм чак толкова гнуслив, че да те чистя непрекъснато от подметките си.
Но ми е досадно, признавам и затова понамалих разходките си по пътеките си из форума по които си се пльоснал.
Малко е неприятно, че си продуктивен и си навсякъде, но и това ще се отмирише един ден.
Аз съм и търпелив.



Ние кретените кибици (според дълбокоуважаемата Асол) можем само да го търпим.

Нещо бъркаш. Никой никъде не е казвал, че сте длъжни да го търпите. Но е казвано, че има(те) два подхода спрямо него -- използване на функцията „игнор“ или използване на аргументи срещу тезите, които той защитава.

Третият подход, прилаган най-често тук -- използване на ad hominem аргументи се оказва, че не е продуктивен :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #55 -: Август 27, 2019, 08:44:14 »
ИСТОРИЯТА СЕ ПОВТАРЯ:
ПЪРВО КАТО ТРАГЕДИЯ, ПОСЛЕ КАТО ФАРС

Историята не се повтаря. Ето какво е казал по въпроса доктор Гьобелс, с което аз напълно се съгласявам.

"Историята никога не се повтаря. Тя следва едни и същи закони и тъй като народите не спазват тези исторически закони, често резултатите си приличат."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #56 -: Август 27, 2019, 12:38:02 »
Quote (selected)
Няма как да знаеш колко си жалък в неведението си.
Не съм чак толкова гнуслив, че да те чистя непрекъснато от подметките си.
Но ми е досадно, признавам и затова понамалих разходките си по пътеките си из форума по които си се пльоснал.
Малко е неприятно, че си продуктивен и си навсякъде, но и това ще се отмирише един ден.
Аз съм и търпелив.



Ние кретените кибици (според дълбокоуважаемата Асол) можем само да го търпим.

Нещо бъркаш. Никой никъде не е казвал, че сте длъжни да го търпите. Но е казвано, че има(те) два подхода спрямо него -- използване на функцията „игнор“ или използване на аргументи срещу тезите, които той защитава.

Третият подход, прилаган най-често тук -- използване на ad hominem аргументи се оказва, че не е продуктивен

Ами, непродуктивен!?  :P

Пълни ката ден Кошчето /Recycle Bin/ със сочни, богати и цветисти ad hominem аргументи.  :b0230:
« Последна редакция: Август 27, 2019, 12:40:06 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #57 -: Септември 03, 2019, 22:03:35 »
Нагледен пример за идиотизма, който тресе ПолитГюбрето!

Джамбазки е на път да иска ввъвеждане на смъртно наказание в ЕС   

https://www.segabg.com/forum-topic/dzhambazki-e-na-put-da-iska-vuvezhdane-na-smurtno-nakazanie-es
 © Segabg.com 2019

Да се поизхвърли човек - иди-дойди, но уж евро-депутат, съвестта на тоз ЕС, да дъни такива простотии...
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 22:36:51 от Ганий »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #58 -: Септември 03, 2019, 22:17:32 »
Quote (selected)
МВнР няма никакво отношение към тази проява и съветваме руското посолство да не заема позиция в подкрепа на съмнителна историческа теза ("освобождение"), която привилегирова само някои политически среди в България, тъй като е намеса във вътрешнополитическия дебат в страната ни.
Тва е по-вълнуващо! :nuts:
От съседната дописка е:
https://www.segabg.com/hot/mvnr-shtikovete-na-suvetskata-armiya-donesoha-polovin-vek-represii
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #59 -: Септември 06, 2019, 17:01:10 »

Quote (selected)
МВФ разчисти пътя пред кандидатурата на Кристалина Георгиева

http://glasove.com/categories/novini/news/mvf-premahna-poslednoto-prepyatstvie-pred-kandidaturata-na-kristalina-georgieva

Quote (selected)
Промяната, одобрена непосредствено преди приключване на процедурата по предлагане на кандидатури, ще позволи да бъде приета тази на Кристалина Георгиева. Понастоящем тя е втори по ранг служител в Световната банка и навърши 66 години на 13 август.

За момента Георгиева е единственият известен кандидат. Тя беше номинирана като кандидат на ЕС на 2 август, след
гласуване, подчертало разделенията в общността.

Интересна практика се утвърждава по света и у нас..
Конкурси с един кандидат.
Същото като в европарламента, първо одобриха оная фон ( буквално пейзаж ) и след това я гласуваха.

« Последна редакция: Септември 06, 2019, 17:10:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!