Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:36:47

Автор Тема: „ВИЗИЯТА“ НА БСП – ПЛАГИАТСТВО ИЛИ СЛУЧАЙНО СЪВПАДЕНИЕ?  (Прочетена 53272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Вчера (21 юли 2018) телефонът ми загря с един и същ въпрос: „Има ли нещо общо обявеният проект на БСП „Визия за България“ с проекта и онлайн платформата „Визия за България“, инициатива на сайта Мемория (Memoria de futuro)?“.
В неделния ден определено не ми се занимаваше с плагиати на имена, защото имах по-приятни занимания. Но след като се проявява такъв интерес и толкова хора ме питат, явно разочаровани от наши евентуални и предварителни общи действия с БСП, реших, че е коректно и правилно да отговоря официално като председател на сдружението „Визия за България“.
Не, категорично нямаме нищо общо с проекта на БСП, нито със самата БСП.
Единственото общо е, че явно ни взеха името без да ни питат (все още не знаем дали са взаимствали и от идеите в нашия проект, защото не сме запознати с проекта на БСП. Но и да са взаимствали - това не е беда). Което означава, че нашият проект „Визия за България“ и едноименното сдружение, регистрирано още на 19 февруари 2018 г., са предложили нещо смислено, стойностно като програма и анализ. Но, за съжаление, също така доказва отсъствието на политическа хигиена и елементарна етика от страна на БСП, които в случая действат на принципа копи-пейст на чужди имена и идеи. Мисля си, че ако имат проблем с това да измислят сами нещо смислено (поне като име на проекта си), дано да нямат проблем с потенциала и възможността да го реализират като програма.
Онлайн платформата „Визия за България“ (bgvision.bg), съдържаща Проект на Визия за бъдещето на страната ни, стартира на 25 март 2018 г.
https://bgvision.bg
След като прочетох и двете визии, категорично твърдя, че освен името, БСП не са взели нищо от другата визия.
Произведението на БСП е толкова ограничено, посредствено и без поглед дори в близкото бъдеще, че това е директно доказателство, че нищо не са взели от другата визия.
В което можете да се убедите и сами.
https://bgvision.bg
https://bgvision.bg/upload/BulgarianVision_2018-03-25.pdf
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 19:19:49 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Простено да им е на БСП. Да, можеха поне да ни се обадят, за да ни споделят намеренията си. Днес изтъкват, че са написали проекта си с „представители на граждански организации“. Ами на нас не са се обаждали. Само ни взеха името и идеята.
Прощаваме им, въпреки че не са ни искали прошката и едва ли имат нужда от нея. Дори да реализират само една десета от намеренията си, все има някакъв смисъл. Всяко действие, водещо извън отровното блато, в което живеем, има смисъл.
Дано и проектът на БСП да доведе до нов смисъл, до конструктивни действия, а не да се окаже поредният камуфлажен театър по пътя им към властта.
https://bgvision.bg/viziata-na-bsp-plagiatstvo-ili-savpadenie
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
чета http://www.memoriabg.com/
От доста време ги следя.
Интересно място.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Девизът на Сингапур е: „Вежливостта е нашето мото“.  В продължение на 10 години през 80-те върви кампания за вежливост, ръководена лично от министър-председателя.

Резултатите са налице.

https://bgvision.bg/vremeto-za-evoliucia-izteche-izhodut-e-skok

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
чета http://www.memoriabg.com/
От доста време ги следя.
Интересно място.
Визията също е много интересна, с поглед в бъдещето.
Но не е за учудване, щом са участвали хора като:
Quote (selected)
Д-р Мартин Динов
Мартин Динов е доктор по невронауки на Imperial College London. Научният му принос е свързан с разработването на нови BCI технологии и с използването на изкуствения интелект (АI методи) за измерване и подобряване на човешкото внимание. Разработката е финансирана от държавна програма на Обединеното кралство. Д-р Мартин Динов е изследовател, предприемач и консултант в сферите на изкуствения интелект, мозъчно-компютърните интерфейси (BCI) и други научно-технологични теми. Основател е на Стартъп компанията Maaind и групата HackTheSenses. Интересува се и работи и върху блокчейн технологиите, инициативите и методите за безопасното приложение на AI. Той е активен член и организатор на групата London Futurists и съавтор на две книги, издaдeни от групата.
Quote (selected)
Д-р Стоян Йорданов
Стоян Йорданов е български учен и предприемач. Завършва СУ “Св. Климент Охридски”, Физически факултет, със специализация в областта на лазерната физика и оптика. През 2007-2011 г. защитава докторантура по физика в Германия. От 2007 г. до сега работи в различни университети и изследователски институти в Германия и Белгия. Към днешна дата е изследовател в Макс Планк Институт за Полимерни Изследвания в Майнц, Германия. Изследователската му дейност е фокусирана в областта на оптичната микроскопия и нейните приложения във физиката, химията и биологията. С широки интереси във всички области на науката, живота и хай-тек бизнеса. Съосновател и инвеститор в стартъп ИТ компания, базирана в Сингапур и използваща Машинно обучение и Изкуствен интелект.
Quote (selected)
Д-р Светлин Наков
Светлин Наков е български програмист-предприемач, създател на „Софтуерен университет“ ООД. Автор на множество книги и статии по програмиране. Започва да програмира на 11 години, от 1991 г. насам. Получава докторска степен по компютърни науки през 2010 г. Създава Националната академия по разработка на софтуер (НАРС) през 2005 г. Между 2009 и 2013 г. е главен двигател на Академията на Телерик за софтуерни инженери. В края на 2013 г. стартира инициативата Софтуерен университет (СофтУни) - изключително успешен проект, който прави истинска революция в софтуерната индустрия и дава старт на хиляди млади хора в тяхното кариерно развитие. Носител на множество престижни национални и международни награди, в т.ч. наградата „Джон Атанасов“ за принос в информационните технологии. Мотото на Светлин Наков - „Можем да направим България Силициевата долина на Европа.“
Quote (selected)
Д-р Димитър Чуровски
Димитър Чуровски e завършил философия в СУ „Св. Климент Охридски“. Защитава докторска дисертация по психология на труда. Работи в два изследователски института, а научната му кариера в България завършва като старши научен сътрудник по социална психология. От 27 години живее и работи в Лондон. Автор на редица научни проучвания и публикации, разглеждащи социалната еволюция на обществото в исторически план и като посока и тенденции на развитие в бъдещето. Акцентът в научните и философските му разработки е появата на общественото самосъзнание и неговите трансформации в съвременния и бъдещия свят. Един от основните анализатори на „Memoria de futuro - Памет за бъдещето“.
Да не изброявам останалите.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Изчетох, проникнах се. Чиста и светла утопия, да са живи и здрави и все така мечтателни. Всички разумни и родолюбиви българи с чиста съвест биха се подписали под пожеланията. Сега остава дребният въпрос - КАК да бъде постигнато това благолепие с наличния материал (както човешки, така и управленски, така и законодателен и законоизпълнителен).
Инак, много е хубаво, можеш докато го четеш, да си мечтаеш. После свършваш и се сещаш, че визионерите са поставили за епиграф идеята на Архимед, че ако има опорна точка и достатъчно дълъг лост, ще повдигне Земята. После се сещаш, че отдавна е изчислено - със силата на един Архимед, пък бил той и добре трениран от Иван Арабаджиев, да речем, пътят на дългия край на лоста за повдигане на Земята с един сантим е значително превишаващ дължината на човешкия живот.
В смисъл, Енгелсе, няма да сме живи да видим. Но мечтите не се плащат! Благодаря за линка, прелюбопитен подбор на материали има в тоз сайт, за идеите - дума да няма. :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Изчетох, проникнах се. Чиста и светла утопия, да са живи и здрави и все така мечтателни. Всички разумни и родолюбиви българи с чиста съвест биха се подписали под пожеланията. Сега остава дребният въпрос - КАК да бъде постигнато това благолепие с наличния материал (както човешки, така и управленски, така и законодателен и законоизпълнителен).
В смисъл, Енгелсе, няма да сме живи да видим. Но мечтите не се плащат! Благодаря за линка, прелюбопитен подбор на материали има в тоз сайт, за идеите - дума да няма. :smokin:
Аз съм по песимист и от теб в това отношение, особено що се отнася до България.
Наблюденията ми върху съседното ромско село не ми дават никаква надежда за бъдещето. Вече 10 години наблюдавам как малките ромчета са чудесни, докато не усвоят циганския манталитет на родителите си и околните цигани.
Питам се как може да се прекъсне предаването на циганския манталитет от поколение на поколение?
И се сещам за мисълта на Станислав Лем:
„Не може да се прехвърлиш от една културна формация в друга така, както се прекачваш от файтона в самолета. Не може да се въвеждат нови ценности така, както се въвежда нова технология.“
(„Фантастика и футурология“, т.2, с. 510).

И губя надежда, успокоява ме само другата му мисъл:
„Светът в известен смисъл прилича на болен човек, който смята, че или незабавно ще оздравее, или скоро ще умре — и дори не се досеща, че може, боледувайки, с периодични влошавания и подобрения да доживее до дълбока старост“
(„Сумма технология“, с. 39).“, с. 39).

И понеже повечето неща от "Summa Technologiae" са на път да се сбъднат, изглежда има надежда за човечеството.
Да се надяваме, че покрай човечеството, ще мине метър и България.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Да се надяваме, че покрай човечеството, ще мине метър и България.
Няма да минем метър. Българина само непосредствена, лична (за него и семейството му) и крещяща в ушите му заплаха може да го сепне от наркотичния му унес "да има някой лев, да дойде петък вечер да се напием, пък от понеделник до петък все някак ще я избутаме". И дори в този случай най-вероятно ще се сниши с надеждата комшиите му да отнесат удара, пък той да мине метър.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Енгелс, от къф зор си пуснал тази простотия на някакви си човечета, решили да печелят популярност или навреме подадени сребърници (по-вероятно) на гърба на БСП?
Аз, между другото вече споменах, че съм се запознала с въпросния документ, щото бях помолена за помощ по няколко направления, също така се запознах и с претенциите и "джокерите" на човечетата, които рекламираш(до преди малко внимателно четох глупостите им и съответните претенции) и твърдя, че въпросният фарс е повече от посредствен. С последното не изтъквам някакви качества на документа (аз самата се изказах и се обосновах за редица недомислици и наивитет в него, където трябва), а просто отбелязвам, че писачите, дето рекламираш не правят разлика между рамка и стратегически документ.  Въпросната визия не е стратегически документ! Какво още да говорим? И колко глупотевини още има да прочета? :smokin:

Апропо, авторчетата, дето ми ги цитираш, ще се опитам лично да се запозная с тях, та дано в лицето ми да вземат да разкажат колко са велики, щото във въпросната "Визия" не съществува почти ред в сферата на техните компетентности. Поне така съдя по сивитата им, освен ако не са се преквалифицирали като специалисти по всичко. Не, че не съм се нагледала на спецЯлисти от Лондон :D
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 23:14:32 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Крушовица бие Лондон като маче у дирек

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
В http://www.memoriabg.com/ има добри материали.
Чоки, ако не си чел материалите на Иван Запрянов  там и имаш време ще мие интересно какво мислиш за тях.
Например това:
http://www.memoriabg.com/2017/01/17/bogoborcite-na-zapada-kliuchut-siriya/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Крушовица бие Лондон като маче у дирек
Ай стига глупости, щото това дето се дотътря тук от Лондон не е за приказка...особено у форум. Изключително съм наясно какво говоря и съм повече от сериозна! Апропо, и нямам проблеми да ти се покажа на живо, между другото :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ай стига глупости, щото това дето се дотътря тук от Лондон не е за приказка...особено у форум. Изключително съм наясно какво говоря и съм повече от сериозна! Апропо, и нямам проблеми да ти се покажа на живо, между другото :smokin:
Асол, Лондон е доста голям град.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Крушовица бие Лондон като маче у дирек
Ай стига глупости, щото това дето се дотътря тук от Лондон не е за приказка...особено у форум. Изключително съм наясно какво говоря и съм повече от сериозна! Апропо, и нямам проблеми да ти се покажа на живо, между другото :smokin:

Че кога не си била сериозна и си позволявала на някакво си чувство за хумор да помрачи изказа ти, м?
Напълно ти вярвам. От Оксфорд и от Кеймбридж трябва да видиш какво излиза...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Ай стига глупости, щото това дето се дотътря тук от Лондон не е за приказка...особено у форум. Изключително съм наясно какво говоря и съм повече от сериозна! Апропо, и нямам проблеми да ти се покажа на живо, между другото :smokin:
Асол, Лондон е доста голям град.

Но само в Крушовица се раждат лидери!  :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Енгелс, от къф зор си пуснал тази простотия на някакви си човечета, решили да печелят популярност или навреме подадени сребърници (по-вероятно) на гърба на БСП?
Това че в БСП не са проверили в интернет преди да пишат визията си е техен проблем.
Quote (selected)
Проектът „Визия за България“ – обединение на мислещите и ...
www.memoriabg.com/.../proektut-vizia-za-bulgaria-obedinenie-na-misleshtite-i-mojes...
25.03.2018 г. - Скъпи приятели и читатели а Мемория,. Заповядайте във „Визия за България“ – нашата независима гражданска инициатива в онлайн платформа, плод ...
„Визия за България“ – време е експертната колективна ...
www.memoriabg.com/.../vizia-za-bulagia-vree-e-ekspertnata-kolektivna-inteligentnost...
24.03.2018 г. - Харесайте страницата на „Визия за България“ във Фейсбук, за да бъдете свидетели на появата ни и да получавате актуална информация за ...
Визия за България - отвъд хоризонта
https://bgvision.bg/
24.03.2018 г. - Ние ви предлагаме платформа, съдържаща Проект на Визия за бъдещето на България. Нашата първа цел е да предизвикаме прозрачна обществена и ...
Проектът „Визия за България“ - обединение на мислещите и ...
https://bgvision.bg/bgvision-obedinenie-na-misleshtite-i-mojeshtite-bulgari
25.03.2018 г. - от Христина Христова. България има потенциала да влезе в клуба на най-развитите малки страни с население под 10 милиона души, осигурявайки ...
После да проверят какви регистрации има на тази тема.
И няма как да печелят популярност на гърба на БСП, защото в БСП хал-хабер си нямат от Технологична Сингулярност.
Не че при Баце са по наясно.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това с авторските права над масови думи и словосъчетания ми идва в повече.
Имаме една Фондация "Бъдеще за България", трябва ли всеки който говори на тема  бъдещето за България да им иска разрешение?
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Лондон е доста голям град.
Наясно съм...но на практика нещата се свеждат доста по-зле от Крушовица. А, и вече си заплюх Сержанта за лична среща, ако му стиска...и няма да му се наложи да се плаши от населението на Крушовица :smokin:

Енглес, драги, употребата на пеесе парчета глупави думи, характерни за новото ни евроатлантическо общество, не прави упротребяващите ги непременно плагиати, още повече че трудът на засегнатите не си струва преписването
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 00:32:51 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Това с авторските права над масови думи и словосъчетания ми идва в повече.
Имаме една Фондация "Бъдеще за България", трябва ли всеки който говори на тема  бъдещето за България да им иска разрешение?
Едва ли има авторски права над масови думи и словосъчетания в България.
Пък и визията на БСП е партиен документ от ден до пладне.
Особено ако спечелят властта, след това изобщо няма да им е до визии.
Баце им е подготвил такъв капан, че няма да имат нито време, още пък по малко пари за разни визии.
Аз на тяхно място не бих бързал да взема властта, за да почиствам оборите на Баце.
Баце е създал такава мафиотска структура на икономиката в България, че дупе да и е яко на БСП ако дойде на власт.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Аз на тяхно място не бих бързал да взема властта, за да почиствам оборите на Баце.
Аз също. По мое мнение около година, година и половина парламентарна криза и служебни правителства ще бъдат достатъчни да се оттече шебеклъка. През това време е достатъчно да се пипне предварително законовата рамка, така че в подходящия момент да бъде приета и да се дезинфекцира кочината. Натам, ще си обещаем по Чърчил  - кръв, пот и сълзи

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
БСП няма да дойде на власт това е сигурно колкото и да подскачат симпатизантите.
Плувката ще я отнесе Президентът, ще трябва да управлява доста време със служебни кабинети.
Ако остави котилото, лошо, ако ги разгони пак проблем.
Няма да има капацитет да смени всичко, а всичко от зам. началник отдел нагоре е за смяна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Няма да има капацитет да смени всичко,

Ще има! :D

Една поправка - такова жувотно като зам. началник отдел не съществува по силата на ЗА :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Енглес, драги, употребата на пеесе парчета глупави думи, характерни за новото ни евроатлантическо общество, не прави упротребяващите ги непременно плагиати, още повече че трудът на засегнатите не си струва преписването
Изрично съм написал, че БСП нищо не са копирали от визията.
Визията на БСП е партиен документ за печелене на електорат.
Много добре знаят, че няма да разполагат с ресурси за да я осъществят на практика.
Освен тук-там като ГЕРБ да раздадат по някой лев, колкото да успокоят по напористите.
Изтървали са влака БСП, тяхната визия можеше да има някакъв смисъл преди десет години. Сега е вече прекалено късно за нея.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Асол приемам забележката за зам.
Обаче и началниците много.
От къде Радев ще намери едни 20 000 некалинки за месец, два.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Трябва да се изготвят подробни и конкретни проекти за трикратно намаляване на администрацията, за проверка на всички поръчки, конкурси и архиви (компютърни и хартиени). Проекти за текущо наблюдение на работата на останалата администрация дали не върши тихомълком саботажи и да има лична наказателна отговорност. Проект как бързо и законно да бъдат сменени гербавите прокурори и съдии, и на иванискровците в "независимите" финансови институции.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Много добре знаят, че няма да разполагат с ресурси за да я осъществят на практика.
На мен като на човек, в чиято работа ресурсното обезпечение на намеренията ми е от изключително значение, би ли ми обяснил какво разбираш от горецитираното от теб изречение!? Според теб какво точно трябва да знае БСП по този повод? Или по-простият ми въпрос би бил - знаеш ли как се прави държавен бюджет!? :nuts:

Quote (selected)
От къде Радев ще намери едни 20 000 некалинки за месец, два.

Не е нужно да ги намира, а просто да се отърве от тях. Даже спокойно може да умножи бройката по четири - уверявам те, че държавата и населението няма го усетят :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 00:51:33 от Асол »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
От къде Радев ще намери едни 20 000 некалинки за месец, два.
Некалинките трябваше да бъдат търсени още преди години. Ама май никой няма интерес от кадри-некалинки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Некалинките трябваше да бъдат търсени още преди години

Даже си ги имаше и без търсене. Ама от десет години сме на каламитет от тези нежни насекоми....за да покрият пространството, трябваше да им се освободи място. И ТОЙ отвори кратери...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Асол, ако Баце усети проблем, за седмица ще се подпишат договори за 3 години напред с наши фирми.
Дойдат ли БСП на власт ще се видят в чудо какво да оставят, какво да прекратят.
Ако Баце остане няма проблем, "нашите фирми" ще прекратят договорите, аз най-нашите, парламента ще гласува един заем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
БСП няма да дойде на власт това е сигурно колкото и да подскачат симпатизантите.
Плувката ще я отнесе Президентът, ще трябва да управлява доста време със служебни кабинети.
Ако остави котилото, лошо, ако ги разгони пак проблем.
Няма да има капацитет да смени всичко, а всичко от зам. началник отдел нагоре е за смяна.
Така е.
Почти невъзможно е да дойде БСП на власт.
ДПС са бизнес партия и ще поискат такава цена на БСП за властта, че ако БСП я плати трябва да забрави за визията си.
А и дори да дойде на власт, дори да смени целия административен апарат, няма как да смени бизнеса в България, който винаги може да я свали от власт, ако БСП реши да се бори с корупцията, не че би тръгнала да го прави.
Да не говорим какъв проблем ще има със съдебната система ако се опита да промени нещо.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
ДПС са бизнес партия и ще поискат такава цена на БСП за властта, че ако БСП я плати трябва да забрави за визията си.

Какво не разбра от препоръките ми за парламентарна криза в рамките на година, година и половина? Опитваш ли се изобщо да четеш кой какво ти пише?
Буратино, ТОЙ какво ще направи или може и да направи изобщо не е загадка или повод за блъскане на глАви
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 00:59:53 от Асол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Не е нужно да ги намира, а просто да се отърве от тях. Даже спокойно може да умножи бройката по четири - уверявам те, че държавата и населението няма го усетят

Това си е чисто заяждане, ще увиснат много неща.
Калинките може да са много вредни, но все пак се случва да свършат нещо полезно по невнимание.
За 2 месеца няма как да автоматизираш администрацията.
Ще трябва да чакаме на ИИ на Енгелс. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
На мен като на човек, в чиято работа ресурсното обезпечение на намеренията ми е от изключително значение, би ли ми обяснил какво разбираш от горецитираното от теб изречение!?
Че няма да има финансов ресурс за да изпълни визията си.
Особено ако трябва да плати на ДПС за властта.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Глупости! И отново не внимаваш какво ти се пише, а си караш каквото си наумил без да се опиташ да осмислиш отговорите насреща

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Но само в Крушовица се раждат лидери!  :nuts:
:yes-1289:



В цялото им величие!  :bigok:
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 01:13:06 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Ето какво мисли бизнесът за визията на БСП:
Визията на БСП за България - държавата ще ви направи щастливи
8 фев 2019, 12:42, 923 прочитания
Ако някой си мисли, че "Визията за България", която БСП представя из страната повече от половин година и одобри на конгрес, е нищо незначещ документ, е прав, но само донякъде. Част от идеите в нея започнаха да се материализират през законодателни промени, които социалистите предлагат. Преди няколко седмици те поискаха ограничения за социалните помощи за родителите, които не пращат децата си на училище, заедно с отпадането на принципа "парите следват ученика" и засилване на наказанията за феномена "деца раждат деца". И трите фигурират в документа, който е основа за бъдещата управленска програма на БСП.
Още по-важен е друг ефект - натискът, който някои от популистките идеи в нея оказват върху управляващите и ги предизвикват за надпревара със съмнителни обещания. Преди десетина дни управителят на здравната каса Дечо Дечев защити позиции, сякаш взети от визията - като поиска частните болници да не получават пари от здравната каса. Корнелия Нинова с право може да обвини министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, че е откраднал и друга идея - специализантите по медицина да остават да работят за болницата, в която са се обучавали, за толкова време, за колкото държавата е плащала за това, а общопрактикуващите - в България. В момента тече общественото обсъждане по тях.
В този необвързващ документ социалистите имат безгранична свобода да обещават щедро финансиране без "да правят сметка". Предлага се например бюджетните разходи за образование да достигнат средното за ЕС ниво около 5-6% от БВП, както и още 500 млн. лв. за фонд "Индустриални зони" и 100 млн. лв. за индустриализация на региони. БСП "дава" и по 10 минимални работни заплати помощ за раждане на второ дете и още в този дух, но не казва за сметка на какво друго в структурата на публичтните разходи. Впечатлението е за сиренцето в капана за избирателите.
Визията очертава и границите, от които сегашният лидер на БСП вероятно няма да отстъпи при търсенето на партньори. Познатите идеи за повече държава във всички сфери, въвеждане на прогресивно подоходно облагане, ограничаване на пазарните принципи в здравеопазването и т.н. са гарнирани с "традиционните семейни ценности", патриотичен акцинт и цяла глава срещу Истанбулската конвенция.
Държавата - инвеститор, работниците - съсобственици
В частта с икономическите мерки се появяват идеи с противоречив ефект. Например социалистите предлагат минималната заплата да е не по-ниска от 60% от средната за страната (1117 лв. за трето тримесечие на 2018 г.). Ако в София вдигането й почти няма да се усети от бизнеса, тъй като столицата е с най-високо средно възнаграждение, в райони като Видин или Благоевград например минималното възнаграждение ще се изравни със средното, което може да тласне местната икономика в сивия сектор или да доведе до закриване на работни места.
Според документа е "необходимо да се погледне на държавата като на инвеститор номер едно ‒ партньор, не като на конкурент. Едва тогава икономиката ни ще стане привлекателно място за външни капитали. Това е възможно, ако държавата участва с дялово финансиране в проекти". И в момента подобни инструменти има към Фонда на фондовете с европейско финансиране и Българската банка за развитие, които все още не са достигнали до пазара.
Идеята, с която БСП особено се гордее, е големите компании – с над 250 души персонал, да заделят за период от десет години 10% от основния си капитал в специален работнически фонд, дивидентите от който да се разпределят ежегодно между работещите. "Това гарантира, че делът на работниците в печалбата на един успешен бизнес ще бъде по-справедлив", се посочва в документа Не става ясно кой ще управлява този фонд и как ще се гарантира прозрачността му. И дали упражнението няма да е безсмислено, ако компаниите започнат да се уговарят с работещите една част от възнаграждението да взимат като заплата, а друга - през фонда.
"Разпределението на производството между работниците и компаниите в момента е много близко до средните нива в ЕС. Нещо повече - докато в ЕС то е почти постоянно през последните 10 години (около 47%), в България делът на компенсацията на наетите лица в БВП се увеличава от 35% през 2009 г. до 43% през 2017 г. С други думи, в страната и в момента текат естествени процеси, които се опитват да намерят къде е това "справедливо" разпределение на БВП", коментира Калоян Стайков от Института за пазарна икономика, според когото предвид и плачевния опит с административното определяне на цени, заплати, разходи и т.н., най-добре е управляващите да не се бъркат в тези естествени процеси, защото могат само да ги изкривят. "И докато мандатът на управление е четири години, цената на грешните политически решения винаги се плаща от обществото, и то за по-дълъг период", допълни той.
Русия и енергетика
Стратегическите отношения с Русия - основно в енергетиката, са описани в "като важен аспект от реализацията на националните ни интереси". А икономическите санкции на ЕС срещу Русия са определени като непродуктивна политика, която трябва да бъде заменена с "диалог и взаимно уважение".
Да строим много и всичко, а токът да е евтин. Това е накратко визията на БСП за енергетиката. Социалистите си пожелават условия за инвестиции в екологична енергия, да се направи така, че тецовете в Маришкия басейн да работят до изчерпване на въглищните запаси (т.е. още 60 години, въпреки политиката на ЕС, която предвижда спирането им до десет години), строеж както на АЕЦ "Белене", така и на нови блокове в"Козлодуй".
Нищо за правосъдието и еврозоната
Има и няколко ключови липси. Делегатите на конгреса на БСП получиха документ, несъдържащ и дума за съдебна реформа и въобще за правосъдието, което 12 години е обект на мониторинг от ЕС. В залата ад хок и без аргументи беше предложен и гласуван текст с най-общи формулировки като "нова наказателна политика" и "повишаване на бързината на досъдебното производство и наказателния процес". Причината вероятно е повдигнатото няколко дни по-рано обвинение на депутата от БСП Елена Йончева за пране на пари от КТБ.
Отсъствието на темата за еврозоната също е показателно. Още при първото представяне на визията през юни 2018 г. Нинова поиска да се обсъди ще има ли полза страната от приемане на еврото. Социалистите имат решение на предишен форум, по настояване на Сергей Станишев, че ще работят за присъединяване към еврозоната, но настоящият дава да се разбере, че то може да бъде ревизирано.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/02/08/3386881_viziiata_na_bsp_za_bulgariia_-_durjavata_shte_vi/
Ако си мислите, че бизнеса който държи масмедиите не може да свали БСП от власт, значи живеем в различни Българии.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако си мислите, че бизнеса който държи масмедиите не може да свали БСП от власт, значи живеем в различни Българии.
  :too_funny-1052:
Още обаче не е ясно дали изобщо ще дойде на власт.  :ive_got_it-1379:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Ако си мислите, че бизнеса който държи масмедиите не може да свали БСП от власт, значи живеем в различни Българии.
  :too_funny-1052:
Още обаче не е ясно дали изобщо ще дойде на власт.  :ive_got_it-1379:
Именно!
Аз не виждам как това може да стане без подкрепата на ДПС.
А ДПС пак ще ги съсипе.
Остава Радев да направи партия и после партията на Радев и БСП да успеят да получат мнозинство.
Но според мен, много по сигурно да се случи Технологичната Сингулярност, отколкото Радев и БСП да успеят да спретнат такъв вариант.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Още по-важен е друг ефект - натискът, който някои от популистките идеи в нея оказват върху управляващите и ги предизвикват за надпревара със съмнителни обещания.

Аз, обаче, като чела внимателно документа, държа изключително много авторите на горното твърдение да ми ги посочат кои точно са тези популистки твърдения и да се аргументират защо ги смятат за такива. Ако те или ти не ги посочите и съответно защитите позициите си, ще смятам, че сте поредните лаладжии, осребряващи празните си приказки по форумите. Давай, Енгелс, "Визията" ми е под ръка и ако трябва ще си я коментираме дума по дума! Предполагам, че никак няма да е нахално от моя страна да си говорим по ред и по същество, вместо да цитираме Сульо и Пульо и много, ама много да се пазим от конкретни дискусии. Отново те призовавам - чети кой какво ти пише, а не бързай да копираш глупости от кол и вЪже. И, тъй като ни свеждаш на вниманието подобни тези, очаквам от теб да ги защитиш със свои думички. Ако не го направиш, се позиционираш като безмозъчен ретранслатор на съмнителни  капацитети.

п. п. Лицето Калоян Стайков разбира от енергетика малко по-малко от Сгугню и малко повече от Винеуту/баце/  и сички останали клонинги :smokin:
Упс! Пропуснах да спомена, че това лице не е представител на никакъв бизнес у нас (даже и на собственик на цирков фургон не е ), а на НПО, спонсорирано от АЗБ и дедко Сорос. Наистина е обидно да ми ги пробутвате такива - от години ви ги навирам в очите цялата им мрежичка. Поне от елементарна любознателност би трябвало да сте им научили именцата
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 01:45:31 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Евгений Кънев, икономист:
Отново се подхожда идеологически
Погледнато позитивно, документът на БСП в голяма степен успява да идентифицира днешните проблеми, които една икономическа политика следва да реши. Но ефективни мерки могат да се приложат само ако разбираме какви са причините, породили тези проблеми. БСП се задоволява със споменаването на някакъв абстрактен неолиберален модел от началото на прехода, който бил източник на всички злини. Няма нищо за първоначалното натрупване на капитала, банковите фалити, хиперинфлацията, олигарсите и други подобни неудобни за БСП теми.
Да не говорим, че темата "правосъдие" въобще отсъства. А когато свенливо бягаш от причините за едно заболяване, няма как да предложиш и адекватно лечение. Отново се подхожда чисто идеологически и държавата се натоварва с всевъзможни функции – от преразпределянето на доходите (вечният социалистически инструмент) до едва ли не създаването на иновативна икономика, в която държавата е вдъхновител, инициатор, инвеститор и регулатор. Предприемачите отсъстват от цялата картина освен в раздела за преразпределението на брутния продукт от тях към труда.
Абсурдното е, че при това качество на политическия елит и състояние на държавата на нея се възлага да гарантира светлото ни бъдеще. Сигурен съм, че авторите на документа силно ще се затруднят да посочат едно успешно държавно участие в икономиката за целия преход. Документът е изтъкан от вътрешни противоречия – едновременно увеличаваме преките данъци, от които ясно ще пострада най-много средната класа, а същевременно ще се спира изтичането на "мозъци" в чужбина или ще насърчава инициативата. Едновременно се иска прекратяване на концесиите на "стратегически активи" и насърчаване на публично-частно партньорство, което явно е нещо различно. Хем ще се подпомагат компаниите да излизат на чужди пазари, хем се готви някаква частична експроприация на най-големите, които ще бъдат задължени да заделят на база 10% от основния капитал дивиденти за работниците (?!?).
Ето така ще мачкат визията на БСП, докато масата от народа не се усъмни в нея.
Моето твърдение е, че няма да позволят на БСП да изпълни визията си.
Но като гледам визията, дори да бъде изпълнена, нищо съществено няма да се промени в България.
Прекалено е късно за тази визия.
Но ако толкова държиш, може да я разнищим по конкретно.
Посочи ми кое във визията, ако се изпълни, би променило нещо съществено в България?


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Ето така ще мачкат визията на БСП, докато масата от народа не се усъмни в нея.

И кой точно я мачка? Гольо от Голтупан! Утре ще продължим, ако наистина имаш подобно намерение, само не ми представяй простотиите на разни семинаристи, които даже и цецовците не слушат, докато стане време за ядене или спа

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Първото в което се съмнявам е че БСП няма да посмее да въведе сериозни данъци, които да осигурят социалната страна на визията.
Освен това от бизнеса няма да получи нищо, защото няма да посмее да увеличи корпоративните данъци, както направи навремето например Унгария.
Освен това Баце е привлякъл в България търсачите на евтина работна ръка.
За да се промени тази структура, ще са необходими повече от 10 години.
Никой няма да остави толкова дълго БСП на власт.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Социална държава вместо краен либерализъм и самоуправство
Държавата е:
гарант за законност и равенство пред законите за всички;
Това е първото което БСП няма да може да изпълни.
Този номер на БСП, при ромите няма да мине.
Не че БСП ще се опита на практика да направи циганите и българите равни пред закона.
Това са само теоретични пожелания на БСП.
Никога няма да посмее да го направи на практика.
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 05:44:12 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Социална държава вместо краен либерализъм и самоуправство
Държавата е:
Quote (selected)
активен регулатор на икономическия живот в условията на пазарна икономика, гарант за свободна конкуренция;
Няма такова нещо като свободна конкуренция.
Никъде го е нямало и няма да го има на практика.
Има го само на теория.
Quote (selected)
основен фактор, определящ стратегическата насоченост на икономиката и създаващ всички условия за пазарна среда, данъчни условия, митническа политика, инвестиционен климат, преки държавни инвестиции, политика на доходите, трудови отношения, външнополитически условия;
Държавата - това на практика е управляващата партия.
Quote (selected)
равноправен участник в икономиката на страната;
В Балкански условия и корупция това не работи, проверено е на практика.
Няма как държавата да е равноправен участник в икономиката на страната, още повече, че държавата това е управляващата партия.
Този цирк как управляващата партия участва в икономиката, сме го гледали вече в Гърция, резултата го видяхме.
Quote (selected)
основен собственик и оператор в жизненоважните сфери на икономиката – енергетика, транспортна инфраструктура, жп транспорт, язовири и водоизточници и пр.;
Това най малкото означава, че държавата сама трябва да финансира жизненоважните сфери на икономиката, а това просто няма как да стане при сегашните условия.
Да не говорим, че когато БСП падне от власт, всичко това може попадне в ръцете на някоя крадлива партия, която ще ги доведе до фалит, а данъкоплатеца ще плати цената.
Quote (selected)
защитник на интересите на националния бизнес в рамките на международните икономически интереси и съюзнически обвързаности;
Няма такова нещо като национален бизнес, освен ако не е собственост на държавата.
Тоест на управляващата партия.
Частният бизнес винаги има конкретни собственици.
Quote (selected)
основен фактор за опазване на здравето и изграждане на образователното равнище на нацията;
това изобщо няма да го коментирам.
Quote (selected)
основен гарант за правата на трудещите и основен фактор в преразпределителните отношения за повече равенство и защита на социално слабите слоеве от населението (деца, възрастни, безработни, бездомни и пр.), на хората в неравностойно положение.
Още по малко пък това.
По нататък прескачаме празните общи приказки и четем:
Quote (selected)
Земеделието от своя страна изпитва остра необходимост от възстановяване на хидромелиоративните съоръжения, което предопределя и едно от направленията на публичните инфраструктурни инвестиции.
Тоест като номера на Баце със санирането, да изхарчим едни пари, че може и ние да закачим нещо от тях.

Quote (selected)
Развитие на необлагодетелстваните райони – социални предприятия в отдалечени селски райони, схеми за развитие/рехабилитация на квартали в градските райони, помощ за развитие и сътрудничество за развитие с трети държави;
При намалящо население, това са пари директно хвърлени на вятъра.
Quote (selected)
Ще увеличим застрахователния капацитет на БАЕЗ и ще дадем силен тласък на износа на продукти на малките и средните предприятия, като държавата поема рисковете.
Тоест не държавата, а данъкоплатците.
Лява партия ще подсигурява частния бизнес за сметка на данъкоплатеца.
Quote (selected)
По отношение на достъпа до финансиране да развием и небанковите канали за финансиране на промишлени проекти от фондове за рисково финансиране, пенсионните фондове и др.
Готино, пенсионните фондове и фондовете за рисково финансиране ще поемат еднакви рискове. Да му мислят пенсионерите.

Quote (selected)
Възобновима енергия – акцент върху инсталации за добив на енергия от отпадъци.
Във всяко село по една пушеща инсталация.
В градовете по няколко.

По нататък следват много добри пожелания, за които не е ясно как ще бъдат изпълнени, като например:
Quote (selected)
- съществено намаляване на престъпленията, извършени от лица от ромския етнос до постигане на размери, съпоставими със средните за страната;
Quote (selected)
- следва да бъдат пресечени и сведени до минимум основните форми на организирана престъпност в икономиката – измамите с ДДС, прането на пари, контрабандата с горива и акцизни стоки, корупцията при обществените поръчки. За целта е необходимо да се създадат радикално нови ефективни организационни, икономически, финансово стопански, контролни и наказателно-правни инструменти.
Тоест това ще са някакви нови и неизвестни инструменти, които БСП първо трябва да измисли.

Дори да пренебрагнем това, че повечето от нещата не могат да се изпълнят за един мандат, много от нещата във визията са нож с две остриета.
Да приемем, че в БСП всички са некорумпирани алтруисти и намесата на държавата в бизнеса и къде ли още не, няма да е проблем.
Quote (selected)
Повече държава там тогава, където и когато това е необходимо.
Установените през прехода правомощия, функции, инструменти и механизми на държавното управление са неефективни и не отговарят на интересите на страната и гражданите. Допуснато е крайно либерално отношение по отношение на обществени процеси, изискващи повече държавна намеса и контрол.
Държавата задължително трябва да присъства в: енергетика, инфраструктура, здравеопазване, образование, вътрешен ред и сигурност.
През държавата преминават и ще преминават пряко 40% от БВП. Чрез различни инструменти тя влияе пряко или косвено и върху останалите 60% (чрез минималната работна заплата, стандартите, трудово-правните норми и пр.).
Нека първо стимулираме инвестиционния процес, а после да търсим чужд капитал. Нека погледнем първо на държавата като инвеститор номер едно. Нека погледнем на държавата като партньор и едва тогава да привличаме външен капитал. Държавата да участва с дялово финансиране в проекти.
Да укрепим държавните активи в икономиката и да поставим управлението им на пазарен принцип. Подготвили сме специално законодателство за предприятията с над 50% държавно или общинско участие.
Но какво ще стане когато БСП паднат от власт и изградените от тях държавни и общински структури попаднат в ръцете на друга партия.
Тази партия ще премахне кадрите на БСП от тези структури и ще настане такъв грабеж и корупция, за каквито не сме и сънували.
Както се казва:
„Пътят към ада е постлан с добри намерения“
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ще съм много благодарен някой да ми даде линк към "Визия за България" на БСП. Или да ми изпрати текста.

Не, мерси, не към сайта на БСП, моля. Там виси първоначалният вариант. Искам линк към окончателния вид, който конгресът утвърди. Две седмици по-късно, обявеният за основен политически документ на БСП просто отсъства. Щеше ми се, като редови член на партията, да имам достъп. Пък и да сравня окончателната редакция със сакатлъка на първоначалния вариант. Да не би пък след 1000 получени предложения за корекции промените да са само козметични. Тъпанът би. Визията бе размахана. Но кога обществото ще има възможността да попие държавническа мъдрост от самия и извор? Нимфата на извора докога ще ни държи далеч от благата на таланта си?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но какво ще стане когато БСП падне власт
,

"това няма как да стане" и "това у нас няма на работи" са основните ти коментари, които аз лично мога да изведа в едно изречение - "Не знам как е, ама не е така"(невежеството ти пък за хидромелиорациите и сравнението със "санирането" те поставя в редиците на цитираните от теб по-горе капацитети по всичко). Последното не е само твоя лична особеност, а присъща на подавляващ процент от населението, което е и обяснението за дереджето на държавата. С такъв матриял - толкова!

За данъците как може стане - вече сме водили този разговор. Да си чел. То с графоманство само не става

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Не, мерси, не към сайта на БСП, моля.
що? не е ли време все пак на този сайт да публикуват нещо, ама нещичко, от конгреса? ти, вместо да подпръцкваш отстрани, що не вдигнеш аларма? чакаш още 50 зяплювци ли, като за "дума"? или сайтът си има правилни администратори и няма нужда?

що? и защо се мъчиш /отново/ да развяваш кухненските кирливи ризи на бсп?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Прочетох писанието на Форум "Визия за България". Ако целта на експертите и екипът, които са го създали, е да ни убедят във визионерската си ерудиция, то справили са се не зле. На по-голямата част от 286-те страници. Щото за България нещата начеват, ама уж, след 119-тата. Впрочем, те са честни в това - "за да постигнем морално и интелектуално превъзходство на продукта Визия за България" (стр.1, в раздел Мисия).

По-нататък ...

Quote (selected)
Ако всичко това се окаже невъзможно, една издигната интелектуално и духовно
част от обществото трябва бързо да формира своя дългосрочна програма за
бъдещето на страната, да се обедини около нея и да отстоява организирано и
последователно интересите на всички български граждани в новите реалности на
света.
И все пак, може да установим след поредица неуспешни опити, че нашият национален
инстинкт за оцеляване е атрофирал и че наличната ни позитивна енергия не е в състояние
да катализира разумна консолидация на критична маса хора, способна на адекватни
колективни действия. В този случай горещо препоръчваме на всеки човек, способен
да мисли, да мечтае и да се бори за съдбата си, да не чака чудо, да не се отчайва, а
да планира умно живота си в рамките на наднационалните процеси, трендове и
визии, така че да oползотвори по най-добрия начин възможностите за личностно
саморазвитие, дори и неговата родина България да отпадне от активната историческа
сцена. (стр.8)

Но пък ...

Quote (selected)
Настоящата Визия за бъдещето на нашата родина България се основава
преди всичко на обективните тенденции за общественото развитие, на
възхода на технологичната революция, която понастоящем преживява
световната икономика, и разкриващите се уникални възможности за
малките страни по-бързо, скокообразно и гъвкаво да модернизират своите
икономики, да постигнат устойчиви темпове на растеж и да
повишат стандарта си на живот.

И, най-после!, на стр.239, "7-те национални стратегии" на Визия за България 2050" и Национални цели 2018-2030.

Плюс ... целево финансирене за период от две десетилетия в образование, иновации, технологии.

Общата ми оценка: много "по света", малко "у нас"; немалко верни оценки, под които и аз бих се подписал, някъде буквално се повтаряме в тях; известен дефицит на реализъм, особено по темповете на подобрение, но пък една визия бива да е амбициозна; липса на съществени части - анализ на проблеми и техни прояви, които са само споменати; липса на ясен подход - много какво, малко защо, никак как, а оттам и неяснота кой и кога, а и къде.

п.п. И, не. Не мисля, че има плагиатство. Щото няма и съвпадение.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
що? и защо се мъчиш

Ако съдим по ахиловия ти гняв и обидите, които не пропускаш да ми отправиш, навярно със същия плам си се впуснал да оправиш нещата. Не искам да ти преча. Ще почакам да видя ти каква ще я свършиш. Все пак става дума за задължения на ръководство, което ти подкрепяш. Не аз. Време е да поработиш за него. (Заб. - Да "поработиш" не се изчерпва с това да плюеш опонентите му по форумите).  8)

Quote (selected)
що? и защо се мъчиш /отново/ да развяваш кухненските кирливи ризи на бсп?

Щото 30 години бачкам перачка на тези ризи в кухнята. Ти какво си бачкал за БСП през тези 30 не е ясно, обаче. И не аз ги развявам кирливи. Те са ги проснали на простора. Мастер шефовете, с белите престилки.
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 12:05:42 от Firmin »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам ризи ли си прал последните 30 години или друго.
Съдейки по резултатите ти и сродните ти душички повече сте цапали, малко сте изпрали.
Вместо да съветваш други форумци самият ти можеше да пишеш до админите на сайта да поискаш осъвременяване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Все пак става дума за задължения на ръководство, което ти подкрепяш. Не аз. Време е да поработиш за него.
ми като не подкрепяш - вдигай аларма, разобличавай лошите практики и громи неудобните, що седиш? ама не /само/ по форумите - тук аудиторията е ограничена.

а ако като резултат ръководството се сети, че има сайт на партията - още по-добре.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Вместо да съветваш други форумци

Объявился, голубчик ...

Ама вие сериозно ли си мислите, че проблемът е в ... админите на сайта на БСП.  ???

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам, но няма да решиш проблема в този форум.
Пиши в сайта на БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не знам, но няма да решиш проблема в този форум.
Пиши в сайта на БСП.

Подозирам, че е по-вероятно някой скучаещ позитановец да го прочете тук написано, нежели на сайта на БСП.  :sad-3295:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
за начало можеш да пишеш на тези:
Quote (selected)
Съвет по духовна сфера, култура и медии
Иван Данев Токаджиев - председател

Комисия публични политики
Румен Стоянов Овчаров - председател
също
Quote (selected)
Комисия по идейното и програмното развитие, анализи, прогнози, пропаганда и агитация

Валери Мирчев Жаблянов​ - председател

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не, мерси. Моето съм си го изписал. Вие пишете. Нали сте потребители на комуналните услуги.

Аз пък мисля да последвам дадените по-горе компетентни  съвети. От ... визионерите.  8)

gossinger

  • Гост

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Аз пък мисля да последвам дадените по-горе компетентни  съвети. От ... визионерите

Знаеш ли мен какво най-много ме дразни, Фирмин, от това дето си цитирал по-горе - помпозния, претенциозен и усукан стил на написаното. Нормален човек не е в състояние да запомни дори и три последователни изречения, да не говорим, че ще почне да се прозява още след първите десет минути на четенето, особено ако му се мрънкя монотонно от трибуната. Не мога да разбра, откъде се взе тази мода да не се изразяваш ясно и просто, а да влачиш безсмислици, "термини" и чуждици в работен и/или стратегически документ!? Единственото за мен обяснение, че това е опит зад "нАучно" натруфеното слово да не лъсне пълната неграмотност и некомпетентност на съставителите. Последното се отнася за почти всеки писан текст, пръкнал се през последните 15 година на всякакво ниво в държавата - кеф ти управленско, кеф ти от опозиция. Докога така ще я  караме, не се наемам да гадая...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Офтопик, я. Щото по темата иска четене. С разбиране. На два документа. Дето единият липсва в последна редакция. Което и обсъждаме.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Четенето и анализирането на документи е важно.
Лошо е ако цялата енергия се отдели за такива действие и няма време и сили за просто питане в сайта на БСП, защо липсва това.. за по-сериозни действия нищо не остава.
През това време ЦЦ ходи по села и паланки, дарява, лъже, маже и прави всички да са еднакво нещастни.
Вероятно ви дотягам с пословиците, но:
Лозето не иска молитва (визия) а мотика.
Ние като дойдем на власт......
Какво ще направите след като имате пълната власт в БСП, но не сте се оправили и там?


ЕС е вреден за вашето здраве!