Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:12:47

Автор Тема: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ  (Прочетена 143831 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #660 -: Юни 26, 2019, 15:11:50 »
Нинова може винаги да посочи виновните като купени от Борисов съратници на Гергов.

Я да ти чуем мнението за милионера-капиталист Гергов и неговите чисти и неопетнени "сътратници". За Р. Овчаров и другите милионери в БСП. Щото си се вторачил само в Нинова и Техноимпекс, а за другите дума не обелваш. Или пак ще се направиш на ителигентно обиден и ще се скатаеш?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #661 -: Юни 26, 2019, 15:13:43 »
Quote (selected)
А кога е имало такава? За България ми е думата...Пет века робство не са стигнали

Напротив, имало е. И пет века робство таман са дошли. Априлското въстание е буржоазна революция срещу османския абсолютизъм.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #662 -: Юни 26, 2019, 15:14:01 »
Quote (selected)
и четейки, оставам с впечатление, че на Giuseppe му се е случвало и че Giuseppe е усещал.
На Джузепе не му трябва да се хвърля под влака, за да разбере, че ако иска да го прави е по добре да е от задната му страна. Просто на Джузепе, му се е случвало да бъде наблизо в много живи ситуации, да наблюдава и да си прави изводи.
Не му се е случвало обаче да дрънка глупости за неща, дето не ги е виждал, или чувал лично и особено пък да дава съвети с тях - как трябвало било да стане.
Това се получава обикновено с хора "назубрени", мислещи се за начетени.
Да ти обяснявам ли разликата?
Мъ ти си знаеш фсичко де!
От дъ съ абим! 
Виж, бих ти дал съвет по скоро за оцеляване, прочитайки мъШкото ти поведение с онази дама, дето си и обяснил, че 
Quote (selected)
А там принципът е "аз се бия, за да убивам"
Вярвам, че горката е получила подобаващият стрес, но ти за всеки случай си изпили мушката на ливорвера, щото не се знае на какъф случай ще налетиш някой ден.
Знаеш защо, нали?
Ти фсичко си знаеш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #663 -: Юни 26, 2019, 15:15:17 »
А не са ли виновни герговците!? Панаирите в НС и гастролите по телевизорите и платеното веСниче на мадам Гочева как се вписват в картинката?

Асол, нали му четеш писаниците на фирин и можеш прекрасно да си извадиш мнение какъв "левичар" е. Колкото лявата ми жапанка.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #664 -: Юни 26, 2019, 15:15:24 »
Quote (selected)
Априлското въстание е буржоазна революция срещу османския абсолютизъм.

Революция с 2000 калпака? Моооже... :D

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #665 -: Юни 26, 2019, 15:15:46 »
Мисля си, все пак, че чета с разбиране.

Quote (selected)
Дали ти се е случвало да почувстваш отношението на цялото им общество към тези проблеми дето посочваш?
Дали си усещал, че ако изразиш там негативизъм към някоя печка или гей - белите и то мъжкарите ще ти скочат тъй, че няма и да си помислиш вече да се прайш на бял мъш!

... и четейки, оставам с впечатление, че на Giuseppe му се е случвало и че Giuseppe е усещал. А така също, че е изразил Giuseppe "негативизъм към някоя печка или гей".

Разбира се, мога и да греша и Giuseppe да е наругал някоя готварска печка в кухнята на познати, за което е бил порицан от домакините. Както и че под "да се прайш на бял мъш" Giuseppe разбира да демонстрираш публично компетентност по бялата кухненска техника, печките основно, която нямаш.

Мисля, че грешиш. И че нищо не си разбрал от това, което казва Giuseppe.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #666 -: Юни 26, 2019, 15:18:13 »
Априлското въстание е буржоазна революция срещу османския абсолютизъм.



Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #667 -: Юни 26, 2019, 15:19:52 »
Quote (selected)
А кога е имало такава? За България ми е думата...Пет века робство не са стигнали

Напротив, имало е. И пет века робство таман са дошли. Априлското въстание е буржоазна революция срещу османския абсолютизъм.
Глупав ли си, или на глупав се правиш?!
Ей тъй се вдига руската армия, за некви разборки.
И не ми тричай глупостите на троловете - ама те заради геополитиката.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #668 -: Юни 26, 2019, 15:21:45 »
Quote (selected)
Или пак ще се направиш на ителигентно обиден и ще се скатаеш?

Все тъй точен в анализа и прогнозите otvrat.

На Другото място темичката за напъните на некои "леви" за колаборация с ГЕРБ беше моя, с продължение. Там ясно съм се определил в отношението си. Отдавна. Покрай Гергов и Овчаров за Техноимпекс и Нинова няма да си говорим. А, виж, за Пловдивския панаир - може. Както и за Фронтиер, що да пропуснем. Но пък то вече ще е доста далеч от темата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #669 -: Юни 26, 2019, 15:24:01 »
Около Нинова пърхат с крилца ей такива на, като теб, ентусиасти. Дето са лица на бодрата смяна на поколенията. Кое да ме накара да им дам нещо смислено и ценно на такива?
ами пак да те попитам в такъв случай какво правиш в тази партия? освен да смърдиш отдалече. или да го кажа по-културно - да саботираш ръководството си. че ти още малко и ще си признаеш, че снабдяваш със знания всички останали, само не и тези, които би трябвало. ти си не жалък - направо си гнусен.

Quote (selected)
Дванадесет години съм я карал, младежо. Думата ми и оценката ми тежат, защото са проверени и проверявани.
а бе ти продължаваш да не мъцваш и бит информация по въпроса последното десетилетие къде беше и защо сега нинова трябва да изрива авгиевите станишево-микови обори. така че може да ти тежи думата, ама резултатите ти са леки-лекички. както каза жаблянов, ти си един от тези, дето си свикнал да си на второ място, след баци.

че ти с дейността си директно газиш устава, ето ти примерче:
Quote (selected)
Чл. 11. Партийните членове са длъжни:
4. да съдействат за осигуряване на обществена подкрепа на политиката на партията и с поведението си в обществото да пазят
доброто ѝ име;
5. да участват активно и да поддържат партията и нейните кандидати в избирателни кампании и в други политически прояви;
с отказа си да предоставиш анализа на ръководството газиш 4, а със смърденето си - 5.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 15:27:03 от onzi »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #670 -: Юни 26, 2019, 15:34:33 »
Quote (selected)
ами пак да те попитам в такъв случай какво правиш в тази партия? освен да смърдиш отдалече. или да го кажа по-културно - да саботираш ръководството си. че ти още малко и ще си признаеш, че снабдяваш със знания всички останали, само не и тези, които би трябвало. ти си не жалък - направо си гнусен.

Кихам. Това правя в тази партия. Кихам от прашеца по крилцата на пърхащи пипирутки като теб. Ако да бях "снабдил със знания" някой друг, например ГЕРБ, щеше да го усетиш. Разликата в резултата щеше да е над десет процента тогава, в тяхна полза, гарантирано, ей така, "от въздуха", като щракане с пръсти. Ама тази техника на теб ти е непозната, нямаш толкова акъл за нея.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #671 -: Юни 26, 2019, 15:38:20 »
Quote (selected)
ами пак да те попитам в такъв случай какво правиш в тази партия? освен да смърдиш отдалече. или да го кажа по-културно - да саботираш ръководството си. че ти още малко и ще си признаеш, че снабдяваш със знания всички останали, само не и тези, които би трябвало. ти си не жалък - направо си гнусен.

Кихам. Това правя в тази партия. Кихам от прашеца по крилцата на пърхащи пипирутки като теб. Ако да бях "снабдил със знания" някой друг, например ГЕРБ, щеше да го усетиш. Разликата в резултата щеше да е над десет процента тогава, в тяхна полза, гарантирано, ей така, "от въздуха", като щракане с пръсти. Ама тази техника на теб ти е непозната, нямаш толкова акъл за нея.
Значи все пак си глупав, а не се правиш на такъв. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #672 -: Юни 26, 2019, 15:39:28 »
Quote (selected)
Значи все пак си глупав, а не се правиш на такъв.

Разкри ме. Неслучайно си бил снайперист. Поне знаеш къде да гледаш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #673 -: Юни 26, 2019, 15:41:23 »
Ако да бях "снабдил със знания" някой друг, например ГЕРБ
не че нещо, ама просто няма как да си сигурен, че не си. не знаеш докъде е стигнала информацията, която си предоставил на разни хора. както и не можеш да бъдеш 100% сигурен, че ти казват истината, като ти казват, че не са го дали никому въпросния анализ.

отделно, че останах с впечатлението, че той е толко експертен, че герберите даже няма да разберат какво пише там.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #674 -: Юни 26, 2019, 15:54:18 »
Quote (selected)
не че нещо, ама просто няма как да си сигурен, че не си. не знаеш докъде е стигнала информацията, която си предоставил на разни хора. както и не можеш да бъдеш 100% сигурен, че ти казват истината, като ти казват, че не са го дали никому въпросния анализ.

отделно, че останах с впечатлението, че той е толко експертен, че герберите даже няма да разберат какво пише там.

Е, той Фирмин вече обясни, че въпросните анализи, се явяват част от работата му на държавен служител. Държавният служител е длъжен да изготвя информация, която да е в полза на държавата. Друг е въпросът, че подобни анализи и доклади (особено, ако са пълни с конкретни предложения за истинско решаване на проблеми!) потъват в небитието, щото не носят финикийски знаци на т. нар. политически ръководства. Те са там да присвояват общите ресурси (ако е възможно без грам напъни, да не говорим за законност), а не да свършат някаква работа. Хеле пък гербавите. На пръсти се броят такива от тях, дето са им обърнали внимание, но отдавна не са сред опг-то...горе долу изтраяха не повече от две години от началото на възхода МУ..
По мое мнение, умен човек, който наистина милее за държавата си, би се възползвал да предостави подобни материали на хора, които биха ги ползвали са общото благо. Особено пък, ако това са хора от "моята" партия...Аз лично не виждам, за какво трябва да си ги пазиш и какво ще се спечелиш от такова нещо..хвалбата по форумите не се брои. Виж, ако има някакви резултати от твоите усилия, тогава може и да се гордееш с труда си. Винаги има достатъчно хора, които знаят и помнят кой е свършил работата
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 15:56:29 от Асол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #675 -: Юни 26, 2019, 16:02:32 »
Quote (selected)
По мое мнение, умен човек, който наистина милее за държавата си, би се възползвал да предостави подобни материали на хора, които биха ги ползвали са общото благо.
защо Фирмин трябва да дава неща, които не са му поискани?


Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #676 -: Юни 26, 2019, 16:04:02 »
Quote (selected)
Така де, точно особеностите на избирателната система дадоха възможност на средния американски фермер да се изока и да бъде чут над джендърните особености на Сан Франциско.

"Особеностите на избирателната система" са избирателната система. Тя не е замислена да дава по-голяма тежест на ена демография спрямо друга, а да бъде ефективна спирачка на тва, което изтъкнатият баща-основател и герой од мюзикъл Александър Хамилтън(цитирайки Дж.С. Мил) нарича tyranny of the masses.
Адамс(друг баща) му вика tyranny of the  majority.
Мадисън(още един баща) го нарича the violence of majority faction.
Така де, нали и аз това викам, заедно с бащите. Тиранията на масите, насъбрали се в Сан Франциско, при друга избирателна система би задушила изцяло фермерите в Библейския пояс.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #677 -: Юни 26, 2019, 16:05:44 »
Quote (selected)
По мое мнение, умен човек, който наистина милее за държавата си, би се възползвал да предостави подобни материали на хора, които биха ги ползвали са общото благо.
защо Фирмин трябва да дава неща, които не са му поискани?

Защото това е неговата партия и той нееднократно е заявявал как милее, работи за нея и колко е инициативен. Как иначе ще успеят да го оценят, ако не са наясно какво умее? В досието му би трябвало да има лични данни, данни за образование и за работни места и длъжности, които си заемал. Поне това има в моето... :D

Давам пример. Главен експерт в отдел "Човешки ресурси" в община Х. От тази информация не става ясно какво точно можеш и правиш :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #678 -: Юни 26, 2019, 16:06:10 »
Quote (selected)
не че нещо, ама просто няма как да си сигурен, че не си. не знаеш докъде е стигнала информацията, която си предоставил на разни хора. както и не можеш да бъдеш 100% сигурен, че ти казват истината, като ти казват, че не са го дали никому въпросния анализ.

отделно, че останах с впечатлението, че той е толко експертен, че герберите даже няма да разберат какво пише там.

Отзад напред. Грешка от неопитност - подценяваш противника. Това, което пречи в ГЕРБ, е че там сковават инициативата. Ако началството каже, ще разберат какво пише, ако не каже, ще се направят, че не разбират. В ГЕРБ не е хубаво да си по-умен от началника. Дразни. Независимо от това, дори да не разбират, ако началникът каже, ще изпълнят каквото е разпоредено, с усърдие. Неизпълнението там се наказва. Това не ти е БСП. И последно, в ГЕРБ питат. Не правят трагедия от това, че не знаят. И да не разберат, ще дадат на някого, който разбира. И ако той рече ОК, нещата стават. В случая, щяха да изпратят анализа на две места, за мнение, щяха да попитат абе, тоя баламосва ли ни, бъзика ли се с нас. И понеже знам къде щяха да попитат, знам и какво щяха да им отговорят.

Мога да съм на близо 100% сигурен, че анализът не е попаднал предизборно където не трябва. Първо, даден е на малко и читави хора. Второ, щеше да си проличи в данните за резултатите (ако го бяха използвали). Трето, щяха да предприемат мерки да разберат дали ние го използваме или дори мерки да ни парират, ако го използваме, а такава активност не се усети.

В интерес на истината, някой път и от теб излиза нещо, което си струва за обмисляне. Вчера предложи резултатите от анализа да се обявят публично. Днес се замислям до какво ли би довело това. Със сигурност, БСП няма да е от спечелилите от публичността.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #679 -: Юни 26, 2019, 16:07:55 »
Ако да бях "снабдил със знания" някой друг, например ГЕРБ
не че нещо, ама просто няма как да си сигурен, че не си. не знаеш докъде е стигнала информацията, която си предоставил на разни хора. както и не можеш да бъдеш 100% сигурен, че ти казват истината, като ти казват, че не са го дали никому въпросния анализ.
Лично аз мисля, че не са. Имам два довода. Единият, че съществува някаква остатъчна почтеност и авторското право на Фирмина се зачита от челите. Вторият, че ГЕРБ не печели много от този анализ - те и така печелят, защо им е да се напрягат повече, когато резултатът е постигнат.
Quote (selected)
отделно, че останах с впечатлението, че той е толко експертен, че герберите даже няма да разберат какво пише там.
Ще разберат. Но виж втория довод от горните два.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #680 -: Юни 26, 2019, 16:11:06 »
Е, той Фирмин вече обясни, че въпросните анализи, се явяват част от работата му на държавен служител.
този специално - не. щото, както сам обясни, го е направил в частно/лично качество и евентуално някога ще го приложи към разни други, та да стане дисертация. отделно, че не го е показал почти на никого.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #681 -: Юни 26, 2019, 16:17:15 »
Асол е права. Анализът, който коментираме, се появи в резултат на любопитство, като страничен продукт, "ширпотреба" да река, на нещо, по което работя от години и което е в несравнимо по-силен обществен интерес. Не са ми го възлагали. Правя го сам, в "свободното" време. Това не е пилеене на работно време, защото резултатите, които излизат са директно и непосредствено свързани с работата ми. И аз ги използвам, макар и без да ги афиширам без нужда. Убеден съм, както и бях убеден за нещо друго, много различно, преди петнайсетина години, че това, с което сега се занимавам, след десетилетие ще е стандартна, рутинна методика за анализ. Банална даже. Но сега не е. Никой не е чувал тук за нея.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #682 -: Юни 26, 2019, 16:18:26 »
Quote (selected)
работата му на държавен служител.
Вероятно елитен държавен такъв. Шото нещо се запритесни че мога да боравя с винтовката. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #683 -: Юни 26, 2019, 16:29:41 »
Quote (selected)
Вторият, че ГЕРБ не печели много от този анализ - те и така печелят, защо им е да се напрягат повече, когато резултатът е постигнат.

И е така, и не е така. Ти имаш предимството да си го чела и разбрала.

Наистина, права си, и така печелят. Глупаво е да си мислим и че не знаят за предимството си. Знаят. Това, обаче, което не знаят, е как да го измерят прецизно и как да го оценят в контекст, включително локално. Анализът съдържа това знание и то е съществено. Защото, което можеш да измериш, можеш и да управляваш. Проблемът на ГЕРБ е, че това определящо доминацията им предимство бавно изтлява. Ако имат знание за него, могат да привлекат ресурси, включително и като пренасочат наличните, за да забавят този процес и да запазят предимствата си.

По-горе писах, че БСП, на този етап, няма полза от публикуване на такъв анализ. Освен че ще покаже стратегическата обреченост на доктрината Нинова, дори и при желание за радикална промяна, каквото това ръководство няма да има, БСП не е в състояние бързо да реши проблема. Обективно. Въпрос на време и на ресурси, с които партията не разполага.

Проектът ГЕРБ 2.0, за който ви писах тези дни, също влошава нещата за БСП. Стига да не е пропаганден кьорфишек и да успее.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #684 -: Юни 26, 2019, 16:33:54 »
Драсни им един анализ как да спечелят следващите президентски избори.
И не им взимай скъпо - ще дойдат да си ги искат.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #685 -: Юни 26, 2019, 16:36:38 »
Quote (selected)
Така де, нали и аз това викам, заедно с бащите. Тиранията на масите, насъбрали се в Сан Франциско, при друга избирателна система би задушила изцяло фермерите в Библейския пояс.
бащите-основатели са имали друго предвит.
Първо, по техно време е нямало Сан Франсиско, bible belt и гейове. Имало е религиозни одкачалки на север и крупни притежатели на земя и негри на юг.

Фторо, те са се занимавали с един практически нерешим въпрос:
Ако мнозинството избере власт, която му отърва и почне да мачка малцинствата, то реално няма демокрация, щото гражданите не са с равни права, нали така?
Ако обаче малцинствата бъдат поткрепени с некъф сорт affirmative action, то тогава пак няма демокраЦИЯ, щото малцинствата са напрет.
Затва бащите въвеждат звеното Electoral College(по-първи хора с преполагаемо повече акъл и по-малка сколонност да изберат некъф пълен одкачалник за президент), което да действа като буфер срещу евентуалния произвол ф една од двете посоки.

Трето, ако приемем, че "масите ф Сан Франсиско" са по-многобройни од фермерите, начи последните имат сериозен проблем. Щото излиза, че те са на изчезване, а гейовете се размножават. Което е малко вероятно. Истината е, че Калифорния не е swing state.
Такива са Охайо, Флорида, Илиной, Мичиган и там електоралните колегии се лашкат.

Одтук и резултатът на оранжевия. Когато имаш голям swing state, електоралният колеж ф него също е многоброен. Ф комбинация с избирателна система тип winner-takes-all се получава загуба на популярния вот на федерално ниво, но сумарна победа ф електоралния колеж. 

Истината също е, че Electoral College е анахронична тесла, щото историческите случаи, фкоито щатската колегия е гласувала различно од популярния вот, се броят на пръстите на ръката на пиян дърводелец.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 16:56:48 от wreckage »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #686 -: Юни 26, 2019, 16:44:03 »
Quote (selected)
Драсни им един анализ как да спечелят следващите президентски избори.

Понеже си приятелче, фен на Радев, да ти река нещо, дето хич не бива да река - първото място, на което изпратил съм анализа, в съкратен вариант, с фокус върху президентските избори, е именно Президентството. Аз моята работа я свърших, съвестта ми е чиста. Гласувах за Радев и, с незначителни изключения, до днес не ме е карал да се срамувам или съжалявам за избора си. Бих го подкрепил за втори мандат отново. Най-доброто, което можех да направя, бе да му изпратя най-доброто, с което разполагам - знание, което е сила. Това имам - това давам. Само не знам уцелих ли човека. Щото ответ и до днес няма.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #687 -: Юни 26, 2019, 16:53:10 »
Quote (selected)
Така де, нали и аз това викам, заедно с бащите. Тиранията на масите, насъбрали се в Сан Франциско, при друга избирателна система би задушила изцяло фермерите в Библейския пояс.
бащите-основатели са имали друго предвит.
Верно, на бащите-основатели сегашното положение в страшните им сънища не им е идвало.
Умрем да гледам нощите на изборите! Та гледах люшкането и как едва не стана пълна инфекция в традиционно демократичните щати. Щото фермерите наистина са на изчезване, а по-точно на пълно износване. Щото масите в Сан Франциско не са само гейовете, що се размножават. Размножават се още седящите на врата на фермерите (а донякъде и на работещите гейове) - народ на социални помощи, гравитиращите обслужващи организации, бюрократите наглеждащи таз феерия. Абе много маймунки на клона, а фермерът Джон сам с древния си трактор. Та коги Тръмп оряза парите за аборти в Централна Африка, най-облекчено въздъхна фермерът Джон, независимо от цвета си и то не защото има зъб на централноафриканките.
Електоралният колеж и той нещо се заклати, но фермерите Джон, Хосе и Маршал, заедно със собственика на ъгловата будка Бин-Ляо набързо нашокаха канчетата на по-умните и те гласуваха съответстващо на избора на горепосочените фермери, а не на своя глава.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #688 -: Юни 26, 2019, 16:59:07 »
Фирмин, бърз въпрос.
Ако на следващите президентски избори се кандидатира Баце, кой ще спечели?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #689 -: Юни 26, 2019, 16:59:47 »
нямам представа как са въздъхвали, но тва с абортите е силно дивашка история, од която никой няма нужда и полза.
Аман од identity shite and virtue signaling.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #690 -: Юни 26, 2019, 17:00:22 »
У нас реално няма профсъюзи. Има две регистрирани по ЗЮЛНЦ организации, които от години се изхранват от еврофондовете (мога да го докажа, прави се справка в ИСУН) и не смеят да преброят членската си маса.
Последното мога да го потвърдя и аз, тъй като съществува от дълги години.  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 17:14:05 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #691 -: Юни 26, 2019, 17:02:51 »
Quote (selected)
Електоралният колеж и той нещо се заклати, но фермерите Джон, Хосе и Маршал, заедно със собственика на ъгловата будка Бин-Ляо набързо нашокаха канчетата на по-умните и те гласуваха съответстващо на избора на горепосочените фермери, а не на своя глава.

Quote (selected)
https://www.youtube.com/watch?v=GhF_ayyLKX8

Струва си минутките. А и ... забележи датата.  8)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #692 -: Юни 26, 2019, 17:05:46 »
Проблемът на ГЕРБ е, че това определящо доминацията им предимство бавно изтлява. Ако имат знание за него, могат да привлекат ресурси, включително и като пренасочат наличните, за да забавят този процес и да запазят предимствата си.
Намаляването е прекалено бавно сравнено с жизнения цикъл на средностатистическа калинка. Затова няма да се напъват, поне сегашните. Те са си взели своето.

Quote (selected)
По-горе писах, че БСП, на този етап, няма полза от публикуване на такъв анализ. Освен че ще покаже стратегическата обреченост на доктрината Нинова, дори и при желание за радикална промяна, каквото това ръководство няма да има, БСП не е в състояние бързо да реши проблема. Обективно. Въпрос на време и на ресурси, с които партията не разполага.
Мисля, че ако спреш да персонифицираш БСП с Нинова (говорим Ленин, подразумеваем партию), имаш шанс да останеш в историята на партията си. Нинова има желание за радикална промяна, тя няма лостовете за нея в момента, защото те са оплетени в парите на Гергов и връзките Станишеви. Твоят анализ, приложен от разумна глава с характер и положение, може да прекрати това положение. Партията разполага с ресурси (не може пък да сте само двамата ти и Нинова готови да я променят!) и време все още има.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #693 -: Юни 26, 2019, 17:13:12 »
Вчера мислих че има повод да се освежи темата с поредното оправдаване на Цветанов и Ко.
Но се оказва че от Фирмин няма отърване и при тази тема.
Вече е смешно.

Quote (selected)
Създай си тема, Фирмин, и си пиши на воля.
Не бягай от тема в тема с едно и също.
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Джиджи ти като основател на темата имаш право да удариш катинара ако ти писне.

Обаче темата, която отново сте зачекнали тук, е необятна, а идват и местни избори, поради което бих искала да задам следните въпроси:

Да затворя ли тази тема и отворя нова за местните избори – нещо, което може да направи всеки един от вас!?

Да променя ли само заглавието ѝ?

Или пък да си я оставам така, а каквото дойде. Както например стана със "Социологията" с над 2,000 коментара? :0006:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 17:17:53 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #694 -: Юни 26, 2019, 17:19:29 »
Фирмин, бърз въпрос.
Ако на следващите президентски избори се кандидатира Баце, кой ще спечели?

Quote (selected)
Firmin
18 Януари 2018 12:19
Беглият поглед върху тренда на подкрепа на българските президенти доСЕГА води до следния бърз извод - президентът се нуждае от подемната сила на подкрепата на политическа партия във възход. Тя му е нужна, за да се издигне като яхнал термика албатрос в подкрепата. Към последната трета на първия мандат го спохожда умора - я него, я партията, дето го издига, я двамата. И той започва да планира. В двата смисъла, в двата. Ако при планирането не влети в глисадата между 55-60% подкрепа, вторият му мандат може да си остане ... зад хоризонта. Освен ако ... не хване друга термика.

http://old.segabg.com/article.php?sid=2018011800019985022

Рано е да се каже. Борисов ще разчита главно на кондицията на ГЕРБ. Възможно е да приеме подкрепа и от ДПС, но това си има цена. Тези два фактора, в различна степен, зависят от резултатите от предхождащите два избора - местния тази година и парламентарния през пролетта на 2021.

За да има шансове, Радев трябва да разшири подкрепата си, включително и от електорални групи, които са му я отказвали. Същевременно, нужна му е пълната мобилизация на БСП за подкрепа, но при задължително запазена дистанция.

Ако стане очевидно, че БСП не е в състояние да го подкрепи адекватно, не изключвам политически проект, който да я замести в това. Но неговата поява прави неопределеността критична и всяка прогноза е просто гадаене. Противно на това, обаче, стратегията на Дондуков 2 е общо взето известна. Тя очаква и ако не разчита, то поне калкулира, и провал на БСП.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #695 -: Юни 26, 2019, 17:20:15 »
Quote (selected)
Да затворя ли тази и отворя нова за местните избори – нещо, което може да направи всеки един от вас!?
Да я затвориш не можеш. :)
Ако имаш предвид копченцето за триене на темата - то си е триене на темата с всички произтичащи от това последствия.
Да я преименуваш не знам дали има смисъл. Някак насред нищото...
Давай нова тема за местните. Те онези с аналлиза им е все тая как се казва темата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #696 -: Юни 26, 2019, 17:20:47 »
Да затворя ли тази и отворя нова за местните избори – нещо, което може да направи всеки един от вас!?
Да променя ли заглавието ѝ?

Жижи, каквото и да направиш, фирмин няма да пропусне възможност да оплюе Нинова и да се изяви като единственият Мохамед на модерното ляво. За което е писал научни трудове, естествено. Затова си джиткай.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #697 -: Юни 26, 2019, 17:23:15 »
Защото има и допълнително развитие на събитията, по което с Анонимъс изпадаме в синхрон за втори път. :way_to_go-1308:

Всъщност исках да напиша нещо по темата за развитието на апартаментгейт.

 Произнасянето на КПКОНПИ за апартаментите не може да повлияе на проверките на прокуратурата.
 Това каза главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти в Народното събрание във връзка със становището на КПКОНПИ, че няма конфликт на интереси с апартаментите, предаде „Фокус“.
 Според обвинител № 1, когато НАП приключи проверките и ги върне на прокуратурата, ще стане ясно има или няма престъпление - на първо място данъчно.

http://epicenter.bg/article/Tsatsarov--Proiznasyaneto-na-KPKONPI-za-apartamentite-ne-mozhe-da-povliyae-na-proverkite-na-prokuraturata/186581/3/0

А и Комара не трае, тъй като днес е пуснал една от най–великите си карикатури:



Само че, според мен, би трябвало да ги пусне на програма БЪРЗО ПРАНЕ БЕЗ ПРЕПИРАНЕ .
За да им лъснат по–яко задниците!  :yes-1289:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 21:13:59 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #698 -: Юни 26, 2019, 17:42:08 »
Отзад напред. Грешка от неопитност - подценяваш противника. Това, което пречи в ГЕРБ, е че там сковават инициативата. Ако началството каже, ще разберат какво пише, ако не каже, ще се направят, че не разбират. В ГЕРБ не е хубаво да си по-умен от началника. Дразни. Независимо от това, дори да не разбират, ако началникът каже, ще изпълнят каквото е разпоредено, с усърдие.
ъхъ, ето един резилтат от усърдието: конпирите толко са се старали да изперат цуци и цачева, та са оправдали мамата на нацията за това, че е подкрепила поправката "артекс". а тя не е, въобще не е гласувала въпросното нещо.

Quote (selected)
КПКОНПИ се съсредоточава върху цялата история на текста, благодарение на който „Златен век“ продължава да се строи. Особено датайлен анализ е направен на поведението на Цачева, която според комисията по това време е председателствала заседанието, след което е отстъпила мястото на свой заместник, а най-накрая е подкрепила поправката в качеството си на депутат.

За да оправдае това гласуване, КПКОНПИ разсъждава върху липсата на частен интерес от страна на Цачева, както и за рисковете, които крие купуването на жилище „на зелено“.

Всичко това обаче стъпва на един неверен факт - Цачева изобщо не е подкрепила текста. Защото не е била в пленарната зала по време на гласуването. Ако от КПКОНПИ бяха проверили наистина това, вероятно нямаше да търсят „оправдания“, каквито изисква случаят на Цветан Цветанов.
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30021514.html

колко интелигентен трябва да си, за да не ги надцениш такива? ето пиарката им в действие:
Quote (selected)
На въпрос как е извършвана проверката пиарката на комисията обясни, че „тази информация е лесна за намиране“ и се получава „точно както го правят журналистите – от парламентарна справка“. От КПКОНПИ не успяха да отговарят на въпроса и колко експерти и сътрудници са работели по тези иначе лесни за установяване факти. Самата Цачева пък не отговори на телефонните позвънявания на Свободна Европа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #699 -: Юни 26, 2019, 19:50:00 »
Quote (selected)
И при все това, на един етап бях готов да го споделя с по-широк кръг другари, например с щаба ни за изборите. Но съвсем бързо размислих, отчаян от арогантността на невежеството им, както и от непочтените цели и методи, които използват за постигането им. Би ме било срам да съм част от това.
:t0328: :t0328: :t0328: :t0328: :t0328: :t0328: :t0328: :t0328:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 20:05:58 от Ной »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #700 -: Юни 26, 2019, 20:00:34 »
Терасата на Пламен Георгиев взе оставката на шефа на строителния надзор в София
Два дни след като стана известно, че е прекратил процедурата за събаряне на незаконните навеси на терасата на председателя на антикорупционната комисия Пламен Георгиев, шефът на строителния контрол в Столичната община арх. Влади Калинов напусна поста. За оставката му съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова в профила си във фейсбук.
Фандъкова уточни, че е поискала и получила обяснения от Калинов за терасата, както и оставката му, която е приела. Калинов заема поста от 2006 г. досега.
През април строителният контрол на район "Слатина" установи, че двата навеса върху покрива на Пламен Георгиев, под които има сауна и барбекю, са незаконни, защото строежът е извършен без издадени строителни книжа, а покривната конструкция е изградена над определената с кота "било" по виза максимална височина.
Председателят на Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобито имущество (КПКОНПИ) имаше срок до четири месеца да премахне изграденото сам, като в противен случай то щеше да бъде съборено от общината за негова сметка. Пламен Георгиев обжалва акта, от който следва, че изграденото на терасата му трябва да се премахне.
В крайна сметка заповед на Влади Калинов от 12 юни дава възможност постройките да останат с аргумента, че след пускането на сградата през 2007 г. нищо ново не е строено върху нея. "Факт е, че въвеждането на сградата в експлоатация се е случило, след като това нещо е било извършено и построено отгоре. Нищо след това не се е случило", обясни в понеделник Калинов пред Би Ти Ви. Той призна, че за самия покрив не са намерени строителни книжа. Попитан може ли един покрив да е законен, като няма книжа за него, Калинов отговаря "възможно е, когато е допустимо" и уточнява, че извършеното там може се приеме за беседка, а подобни строежи са освободени от строителни книжа.
..........

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/06/26/3930338_terasata_na_shefa_na_antikorupcionnata_komisiia_vze/?ref=home_mainStory

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #701 -: Юни 26, 2019, 20:10:13 »
Quote (selected)
Два дни след като стана известно, че е прекратил процедурата за събаряне на незаконните навеси на терасата на председателя на антикорупционната комисия Пламен Георгиев, шефът на строителния контрол в Столичната община арх. Влади Калинов напусна поста.

Още един рано оттеглил се заможен пенсионер. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #702 -: Юни 26, 2019, 20:10:35 »
Да не ми се налага да разказвам вица за "Не ти харесва Фирмин Сенкевич, не го яж!".
 :t0328:
Щото не помагате на развитието с това, че ще му закачите някоя и друга лепенка. Най-много да се обиди и да стане още по-малко вкусен.
Идеята за лепенките важи и за Фирмина също.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #703 -: Юни 26, 2019, 20:17:52 »
Да не ми се налага да разказвам вица за "Не ти харесва Фирмин Сенкевич, не го яж!".
 :t0328:
Щото не помагате на развитието с това, че ще му закачите някоя и друга лепенка. Най-много да се обиди и да стане още по-малко вкусен.
Идеята за лепенките важи и за Фирмина също.

Не ми харесват, не само като построение и послание много от постингите на Фирмин в този форум, но се стремя да запазвам добрия тон. Иначе, на вътрешна дискусия бих била много по-откровена и рязка и съм на мнение, че той има доста добра представа вече за това. :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #704 -: Юни 26, 2019, 20:18:12 »
Щото не помагате на развитието с това, че ще му закачите някоя и друга лепенка.

Кво значи лепенки? Когато назоваваш нещата с истинските им имена, това не са лепенки.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #705 -: Юни 26, 2019, 20:26:02 »
Отврат, повечето хора не обичат и много се притесняват и газират, като чуят нещо непарфюмирано и много напомнящо за собствените им непрани гащи. Това е толкова човешко! В интерес на истината житейски е доста трудно да се опазиш от парични зависимости, конформизъм и плужество. Обикновено плащаш доста "добра" цена. Аз много добре знам за какво говоря. Това е...как да ти кажа...начин на живот...не всеки го умее. То не става дума и за умение даже, а за възпитание. Мен ме евъзпитавал човек, нямащ нищо общо със съвременното звучене за благополучието на децата...той смяташе и продължава да смята, че не ти е длъжен да те пробутва, а трябва да се оправяш сам. Дърт вече, гаден камунез, който не си е мръднал пръста да си оправя децата, щото те подобно нему би трябвало да се оправят сами :smokin:

Дъртият комунез е един от ...как да го кажа ....нека да е един от радетелите и практическите осъществители на атомната енергетика в България :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #706 -: Юни 26, 2019, 20:37:25 »
Отврат, повечето хора не обичат и много се притесняват и газират, като чуят нещо непарфюмирано и много напомнящо за собствените им непрани гащи.

Еее, ама чакай сега! Ако ти не си даваш сметка какво си, никой не ти е виновен. Още повече ако всеки твой пост го доказва. Фирмин може да не знае, че е либерал и ренегат, но е такъв. И това не са етикети. Виж, ако му кажеш комунист, марксист - ще се обиди. За него това са етикети.Или дет им викаш "непрани гащи". На отврат можеш ли да му лепнеш етикет, че е либерал? Не можеш!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #707 -: Юни 26, 2019, 20:53:58 »
Пощо не сте аптекарски шишета, от етикети нямате нужда. И да викаш на зелката зелка, тя няма да се промени, нали? А ти ще си знаеш все едно. Какъв е смисълът, къде е логиката? - дето се пита в друг виц.
Ако искате да колите правдата-майка, много моля да си преберете дългите ножове (и сапьорските лопатки, да не остане недоизказано) и да намерите по-кървава партийна трибуна някъде. Там се колете, бесете, разфасовайте, колкото ви сърце носи!
Аз може да не съм почитател на Лао Дзъ, но зная, че морето събира водата от всички реки, защото се е поставило под тях, а не над.
Революционният плам е страхотно нещо, за боксов мач - чудничко! За шахмат ви трябва студен ум, железни нерви и знания. Ако можете да си разменяте тук последното - чудничко!
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 21:17:18 от Ной »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #708 -: Юни 26, 2019, 21:07:28 »
Шахматисти ли ще ставаме?!
Ся че трябва да си мерим приказките, т.е. клавиатурите - трябва.
Но пък се намери и кой да го каже...

Между другото шахмата е проста игра - краен брой комбинации. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #709 -: Юни 26, 2019, 21:18:28 »
Между другото шахмата е проста игра - краен брой комбинации. :)
Мики, от все сърце ти желая Господ да ти даде време (и бира) да ги минеш всичките! Наздраве за което!  :t0328:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #710 -: Юни 26, 2019, 21:24:51 »
О, аз разбира се не мога да ги мина. Колкото глупав, толкова и бавен.
Но за съвременните машини това е детска игра. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #711 -: Юни 26, 2019, 21:45:37 »
Тук – пак нещо усукване, извъртане, казуистика и повратливост, но докато по най–висшите етажи в държавата може да се говори по следния начин, какво можем да очакваме за един най–обикновен форум.

Иде реч за вече бившия шеф на строителния контрол в София, Влади Калинов.

Два дни след като стана известно, че е прекратил процедурата за събаряне на незаконните навеси на терасата на председателя на антикорупционната комисия Пламен Георгиев, шефът на строителния контрол в Столичната община арх. Влади Калинов напусна поста.

Попитан дали може един покрив да е законен, след като няма книжа за него, Калинов отговаря: "Възможно е, когато е допустимо". И уточнява, че извършеното там може се приеме за беседка, а подобни строежи са освободени от строителни книжа.
:b0756:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 22:54:21 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #712 -: Юни 26, 2019, 23:08:30 »
.......
На хората им е ясно, че Цветан Цветанов и Цецка Цачева, и др. са се уредили с евтини апартаменти от една фирма. Ей тъй, за честните им очи или? Въпросната фирма „Артекс” с една поправка в закона получава възможност да строи своя небостъргач в София. Продава апартаментите му по горните етажи за по 4000 евро на квадрат, по 3000 на долните. Очакваните приходи са над 100 млн. евро.

Борисов (също еднолично) спря строителството на небостъргача. Изгони Цветанов и Цачева. Но нито прокуратура, нито Комисията намират нещо нередно в техните действия. А има данни да ги третират като Организирана престъпна група – такива обвинения с много по-малко основания са се стоварвали върху други.

На хората им е ясно също, че облажилите са с евтини апартаменти няма как да платят дори ниската цена на квадрат, без да са си намазали пръстите с мед. Става дума за луксозни апартаменти по 200 квадрата, които дори по 700 и по 1000 евро на квадрат (вместо 3000) са цяло състояние. Кредит от 100 хил. евро се изплаща с минимум по 1000 лева на месец 25 години. Да не би от заплата да са събрали пари за такива апартаменти? Ама Цветанов имал преди това други 6 апартамента, разменил два и доплатил… За тия предишните апартаменти същата КПКОНПИ пак го оневини, излезе със заключение, че имал достатъчно доходи.
........

https://e-vestnik.bg/30592/borisov-ednolichno-izklyuchi-tsvetanov-ot-gerb-a-komisia-go-onevini-sled-arteks-intriga-s-chez/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #713 -: Юни 26, 2019, 23:20:37 »
На хората им е ясно също, че облажилите се с евтини апартаменти няма как да платят дори ниската цена на квадрат, без да са си намазали пръстите с мед.

Става дума за луксозни апартаменти от по 200 квадрата, които дори по 700 и по 1000 евро на квадрат (вместо 3000) са цяло състояние. Кредит от 100 хил. евро се изплаща с минимум по 1000 лева на месец 25 години.

Да не би от заплата да са събрали пари за такива апартаменти? Ама Цветанов имал преди това други 6 апартамента, разменил два и доплатил… За тия предишните апартаменти същата КПКОНПИ пак го оневини, излезе със заключение, че имал достатъчно доходи.

От горното излиза, че сме се върнали в първите години на демУкрацията – при мутрите.
Когато основният въпрос беше ОТКЪДЕ ИМАТ ПЪРВИЯ МИЛИОН. :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 08:49:26 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #714 -: Юни 27, 2019, 08:40:31 »
Quote (selected)
Между другото шахмата е проста игра - краен брой комбинации. :)
Сигурно си чел легендата за човека, който измислил шахмата - как си поискал възнаграждение от едно житно зърно за първата шахматна клетка, за втората - две. третата - четири и така нататък, все по две. Докато станали 9223372036854775808 за последната клетка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #715 -: Юни 27, 2019, 08:54:23 »
сори, дубъл
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 09:10:22 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #716 -: Юни 27, 2019, 09:07:25 »
Quote (selected)
Между другото шахмата е проста игра - краен брой комбинации. :)
Сигурно си чел легендата за човека, който измислил шахмата - как си поискал възнаграждение от едно житно зърно за първата шахматна клетка, за втората - две. третата - четири и така нататък, все по две. Докато станали 9223372036854775808 за последната клетка.
А кой е рекъл, че сме тук, за да играем шахмат? Може би Ной?  :loser:

Революционният плам е страхотно нещо, за боксов мач - чудничко! За шахмат ви трябва студен ум, железни нерви и знания. Ако можете да си разменяте тук последното - чудничко!

Защото, що се отнася поне до мен, разгадаването на "първия милион" на горната плеяда от ОТВОРКОВЦИ е мноо по–важно от всяка една от посочените по–горе шахматни комбинации.  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #717 -: Юни 27, 2019, 09:11:02 »
Ако я караме по учебниците, тук става дума за банална и твърде, обичам я тази дума, неумна, схема за пране на пари.

Придобиването на имот на занижена цена, особено след като е "санирано" с решение на контролен орган, например КПКОНПИ, ти дава възможност след известно време да продадеш същия на реалната му цена. Разликата в стойностите, звонк, препрана и благоуханна, можеш да показваш във всяка своя дължима декларация. Но, всъщност, не това е целта. Следва инвестиране на тази разлика и последващо придобиване на активи, вероятно отново при специални условия, които са съвсем бели - като за черни дни.

Тези активи могат да бъдат, да речем, дялове във фирми, изпълнителни и най вече - подизпълнители на обществени поръчки. На такива фирми спечелилият поръчката изпълнител възлага дейности за подизпълнение. Тези дейности не се изпълняват от подизпълнителя, но той фактурира и получава съответна част от парите за поръчката. Понеже това са реално необходими дейности, те се изпълняват от реалния изпълнител и се отчитат на възложителя. При това, ако дялът на фиктивния подизпълнител не е добре разчетен и включен в цената, на която е възложено изпълнението, на изпълнителя му се налага да пести - от материали, от труд, от качество на материалите и изпълнението - ощетявайки фиска със стойността на придобитото в резултат на поръчката. И плъзват едни братя роми-нинджи боси и без каски по едни скелета да лепят фибран от 3 или дори 2 см при договорени и по проект предвидени 4. Най-грубо казано.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #718 -: Юни 27, 2019, 09:16:33 »
Най-грубо казано.

Наистина грубо! Щото схемите в санирането изобщо не са такива. Ама, лаф да става.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #719 -: Юни 27, 2019, 09:21:03 »
Quote (selected)
Наистина грубо! Щото схемите в санирането изобщо не са такива. Ама, лаф да става.

Ти, драги, си едно дрънкало, което хабер си няма. Включително - и с кого си имаш работа. На мен за саниране и тръжни манипулации няма да ми обясняваш. Поне.