Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:10:19

Автор Тема: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ  (Прочетена 143850 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #600 -: Юни 25, 2019, 23:42:45 »
Quote (selected)
За мен ПЕС сега е сороски бардак

Бая оборотен, види се. Към момента това е най-голямата и влиятелна лява структура на континента.

Не разбрах само вий, господине, в кой точно лупанарий практикувате на свободна, не-сороска, практика.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #601 -: Юни 25, 2019, 23:44:43 »
Quote (selected)
За мен ПЕС сега е сороски бардак

Бая оборотен, види се. Към момента това е най-голямата и влиятелна лява структура на континента.
За оборотността съмнение няма. Виж за положителното влияние на таз лява структура...


Quote (selected)
Не разбрах само вий, господине, в кой точно лупанарий практикувате на свободна, не-сороска, практика.
А ключ от квартиры, где деньги лежат, тоже дать?

AnonimusBG

  • Гост
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #602 -: Юни 25, 2019, 23:45:35 »
Вчера мислих че има повод да се освежи темата с поредното оправдаване на Цветанов и Ко.
Но се оказва че от Фирмин няма отърване и при тази тема.
Вече е смешно.

Quote (selected)
Създай си тема, Фирмин, и си пиши на воля.
Не бягай от тема в тема с едно и също.
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Джиджи ти като основател на темата имаш право да удариш катинара ако ти писне.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #603 -: Юни 25, 2019, 23:48:09 »
След избора на Радев, който показа докъде може да стигне неодобрението на Баце при подходящ кандидат, БСП имаше инерция, която не материализира нито на парламентарните избори 2017, а още по-малце сега. Или и тва се е случило, щото вътрешнопартийната опозиция я е провалила, м?
Спрете да бъркате избора на Радев с некви кепави политики ала ГЕРп и ПеЦеПе.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #604 -: Юни 25, 2019, 23:49:30 »
…на блюдечке с голубой каёмочкой  :cool-1084:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #605 -: Юни 25, 2019, 23:52:02 »
Quote (selected)
За мен ПЕС сега е сороски бардак
Не разбрах само вий, господине, в кой точно лупанарий практикувате на свободна, не-сороска, практика.

Не практикувам в никакъв лупанарий. И никак не си падам по Древен Рим и неговите практики.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #606 -: Юни 26, 2019, 00:03:45 »
Фирмин, вашата задруга колко точно принос има ген. Румен Радев да стане президент?
Ама много сте нахални!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #607 -: Юни 26, 2019, 00:31:40 »
Quote (selected)
Фирмин, вашата задруга колко точно принос има ген. Румен Радев да стане президент?
Ама много сте нахални!

Първо, не знам коя е тази "наша задруга". Ако си по-точен във въпроса, може да съм по-точен и в отговора. А и подозирам, че избирането на Радев като приноси ми е маааалко по-ясно, отколкото на теб.

Второ, да ме наречеш "нахален" покрай избора на Радев издава една твърде нездрава и доста неумна ревност. Не и знам основанията, но в най-баналния случай това е комплекс някакъв. Това "наш си е Радев, наш си е пък" с наближаването на битката за преизбирането му през 2021 става все по-глупаво и предизвиква съжаление към породилата го ментална оскъдица.

Трето, интерпретацията на победата на Радев от ръководството на БСП през 2016 и 2017 беше погрешна и не донесе нищо добро. Но то продължава да преексплоатира връзката БСП - Радев. Навярно, до пълното и отслабване.

Четвърто, математиката е безмилостна. Подкрепата на БСП за Радев е необходимо, но не достатъчно условие за негов втори мандат на Дондуков 2. Когато тази подкрепа е лишена от дискретност и се афишира без мяра, в услуга на интересите на ръководството на БСП, тя демотивира не-БСП поддръжниците.

Пето, интересите на Радев и на БСП са ситуативно общи, а стратегически различни. Стратезите на Дондуков 2 са ясни в това.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #608 -: Юни 26, 2019, 01:23:02 »
Quote (selected)
Четвърто, математиката е безмилостна. Подкрепата на БСП за Радев е необходимо, но не достатъчно условие за негов втори мандат на Дондуков 2.
:t0328:
Нищо, ама нищичко не разбираш от народната любов.
Когато дойде времето ще си преизберем Президента с Нинова, без Нинова, с пет Нинови, абе хрен с тая вашта Нинова!!!
За сто и аймнайсти път казвам - не бъркайте президентските избори с простотиите си партийни.
 :t0328:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 02:55:35 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #609 -: Юни 26, 2019, 07:57:05 »
Quote (selected)
За сто и аймнайсти път казвам - не бъркайте президентските избори с простотиите си партийни.

Не виждам никакво основание да отправяш тез горещи апели точно към мен. Мнението ми винаги е било ясно и непроменено относно резултата от президентските избори през 2016. Изборите са стратегическа победа за БСП. Но тази победа е неправилно интерпретирана. Победа е, че БСП отне възможността на ГЕРБ да има опорна точка и на Дондуков 2, имайки тази на Дондуков 1. Победа е, че на Дондуков 2 влезе човек, който може да бъде стратегически съюзник на БСП. Проблемът е, обаче, че по стара тоталитарна привичка БСП не прави разлика между себе си и стратегическите си съюзници. За да съм ясен - не БСП, а неин съюзник обитава Дондуков 2 (да ме прощава другарката Йотова, че пренебрегвам божественото и присъствие). Този съюзник е самостоятелен субект, той си има свои роля, функция, отговорности и те не са тези на БСП. Той, ще се изненадате, има и своите интереси и цели и те не са тези на БСП. Съвпадение в целите не е изключено и даже се предполага, доколкото става дума за съюзник. Но не и на интересите.

Впрочем, съвсем скоро след избора на Радев БСП имаше възможността да се отрезви в оценките си - когато видя състава, а после и действието на посоченото от Радев служебно правителство. Без съмнение, точно Герджиков не е сред най-горещите фенове на БСП. Но не. Инерцията беше набрана и Нинова нямаше никакво намерение да пусне крачола на Радев. Както и на последните произведени избори. Радев, от своя страна, притиснат в тези горещи обятия не смее да поеме риска и да се дистанцира на разстояние, което приличието и поста му предполагат. Уви. Така не е полезен нито на БСП, нито на себе си. Само, ситуативно, на Нинова.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #610 -: Юни 26, 2019, 08:35:57 »
Но тази победа е неправилно интерпретирана.

Големи интерпретаций! С една дума - глупости! БСП никога не е имала толкова силен и популярен съюзник колкото Радев в борбата за сваляне на герп от власт. Ежедневно им бие крошета. Ама това не се харесва на либерал-соросоидите, защото те искат "диалог с герп", искат да управляват с герп, не харесват настъпателната позиция на Корни. И какво му е на Герджиковото правителство? Същата либерална манджа като вас.
Фирмине, ти верваш ли си, че некой тук се връзва на твоите лакърдии и няма представа за какво става дума? Не се хаби! Както викаше моят старшина : не ме е яд, че ме лъжеш, яд ме е, че си мислиш, че ме лъжеш.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #611 -: Юни 26, 2019, 09:14:27 »
"Но не. Инерцията беше набрана и Нинова нямаше никакво намерение да пусне крачола на Радев."


 Чини ми се , Радев достатъчно красноречиво и показа,да не разчита на "крачола". И, в интерес на истината, Нинова го разбра доста бързо.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #612 -: Юни 26, 2019, 10:18:21 »
Quote (selected)
Фирмине, ти верваш ли си, че некой тук се връзва на твоите лакърдии и няма представа за какво става дума? Не се хаби! Както викаше моят старшина : не ме е яд, че ме лъжеш, яд ме е, че си мислиш, че ме лъжеш.

В това е забавата човек да си има работа с глупаци със самочувствие - да им кажеш истината, а те, имайки се за умни, да се радват, че са прозрели измамата и да я игнорират.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #613 -: Юни 26, 2019, 10:34:37 »
Quote (selected)
Така де, точно особеностите на избирателната система дадоха възможност на средния американски фермер да се изока и да бъде чут над джендърните особености на Сан Франциско.

"Особеностите на избирателната система" са избирателната система. Тя не е замислена да дава по-голяма тежест на ена демография спрямо друга, а да бъде ефективна спирачка на тва, което изтъкнатият баща-основател и герой од мюзикъл Александър Хамилтън(цитирайки Дж.С. Мил) нарича tyranny of the masses.
Адамс(друг баща) му вика tyranny of the  majority.
Мадисън(още един баща) го нарича the violence of majority faction.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 10:38:21 от wreckage »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #614 -: Юни 26, 2019, 10:48:55 »
Quote (selected)
В това е забавата човек да си има работа с глупаци със самочувствие - да им кажеш истината, а те, имайки се за умни, да се радват, че са прозрели измамата и да я игнорират.

Забавата, всъщност, се крие в това, че обикновено всяка от спорещите страни определя отсрещната като "глупаци", а в крайна сметка едната винаги остава неразбрана. Обикновено тази, която се самоизтъква повече.. :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #615 -: Юни 26, 2019, 11:21:57 »
Quote (selected)
джендърните особености на Сан Франциско

Ох, мило. Чувствам се провокиран. Идат местни избори и бих насочил вниманието на аудиторията към ... е, така да е, воля ваша ... към "джендърните особености" на Чикаго.

Представям ви почитаемата Лори Лайтфут - Кмет на Чикаго.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lori_Lightfoot

https://www.chicago.gov/city/en/depts/mayor.html


На вниманието на отворковците на Позитано: Намерете сайта на Лори от кампанията, да видите как се прави сайт на кандидат кмет, пък може и да ви се отворят небесата и глас на ангел да ви рече и как се структурира и планира кампания. (Разбира се, ако ви е останал някой лев акъл парасъ след Мадам В. или Росен Карадимов, можете да поканите за седмица-две тези, които са правили кампанията на Лори. Ако ви стиска, де. Ама надали. Не сте толкова смели - виждам заглавие "Нинова кани за местните избори екипа на черна лесбийка да я съветва". Не, не Нинова да съветва лесбийката. Лесбийката да съветва Нинова. Аууу!)

Защо баш Лори ли? А защо не! Нали искахте "джендърни особености"? Афроамериканка, лесбийка, отглеждат с Ейми Ешлмън, с която са женени, дъщеря им Вивиан.

Не, бе ... Щото някои рекоха трудни щели да бъдат местните избори наесен. Та си помислих колко ли е лесно да си първата черна жена, при това гей, кмет на град като Чикаго. Ще трябва да питаме някой от българите там, комай.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 11:27:31 от Firmin »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #616 -: Юни 26, 2019, 11:47:50 »
Ти някога, ама ф собствен сос бил ли си в Щатите бе "съветник"?
Дали ти се е случвало да почувстваш отношението на цялото им общество към тези проблеми дето посочваш?
Дали си усещал, че ако изразиш там негативизъм към някоя печка или гей - белите и то мъжкарите ще ти скочат тъй, че няма и да си помислиш вече да се прайш на бял мъш!
Какво общо има обстановката, настроенията, разбиранията на населението там с нашите, а?
Какво общо имат управленските мурафети - тамошните с нашите, а?
Какво общо имат избиратели и избираеми с нашите, а?
Щот фсе избори, нали?
Ако останат решенията на такива като теб, ти бедуин от Сахара ще докараш да дава акъл за МТО станцията на Мусалла, само и само да си уйдисаш на ината и омразата на отритнат любовник.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #617 -: Юни 26, 2019, 11:50:09 »
Giuseppe, ти определено не си добре.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #618 -: Юни 26, 2019, 11:54:32 »
Като чета глупости, определено не ми е добре.
Но пък сетне ми минава.
Кофти, че други си остават перманентно в такова състояние.
Но и в това има добро - че си е техен проблем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #619 -: Юни 26, 2019, 11:55:18 »
Quote (selected)
Защо баш Лори ли? А защо не! Нали искахте "джендърни особености"? Афроамериканка, лесбийка, отглеждат с Ейми Ешлмън, с която са женени, дъщеря им Вивиан.
Ех, ако беше и еднокрака ....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #620 -: Юни 26, 2019, 12:02:11 »
Ти някога, ама ф собствен сос бил ли си в Щатите бе "съветник"?
Дали ти се е случвало да почувстваш отношението на цялото им общество към тези проблеми дето посочваш?
Дали си усещал, че ако изразиш там негативизъм към някоя печка или гей - белите и то мъжкарите ще ти скочат тъй, че няма и да си помислиш вече да се прайш на бял мъш!

Джузепе: Бахти черния педерас!

Бял американец, мъжкар, с 4 деца: Слушай, цървуле, на село можете да си ги говорите такива да се правите на важни, ма тук за подобни приказки може си отнесеш съд, че и черен печат в паспорта, капиш?

Джузепе (подвива опашка, щото му се ходи в Щатите): I do apologize, Sir!

 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #621 -: Юни 26, 2019, 12:03:29 »
Афроамериканка, лесбийка, отглеждат с Ейми Ешлмън, с която са женени, дъщеря им Вивиан.

Това е идеалният образ на новия човек, насаждан от либералното гюбре. Фирмин хълца по него, защото е модерен ляв. А каква ще стане Вивиан като порасне? Модерна лява либералка, естествено. А дали dyke или bull dyke са само подробности.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #622 -: Юни 26, 2019, 12:05:30 »
О, дъгичке, ти от какво се възпали, че дойде да ме заплашваш тук?
В момента не мога да отреагирам на заплахата ти, но като стана от стола ще ми е по удобно и ще извърша тогава ритуала с преместването, става ли?
 :bigok:
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 12:07:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #623 -: Юни 26, 2019, 12:10:40 »
Анализът на фирмин не е за бабите по селата, и го казвам не защото подценявам бабите и техния интелектуален понециал. Той е предназначен за аналитичен тръст, ако такъв се намери в БСП. Анализът е чук, не е наковалня. Една голяма част от аналитиците ще счетат за чест да го оплюят, за да може да не бъде използван (я дръжката на чука няма да е удобна, я квадратурата на удрящата част няма да е правилна). Това би било разлайване на кучетата, но непродуктивно.
ок. вече съм съгласен, че анализ има. но продължавам да съм убеден, че фирмин съзнателно не го е предоставил на тези, за които е предназначен, а именно на ръководството на партията му. бил го бил дал на некъв познат, kiss my ass.

просто е невероятно да не можеш да доставиш съобщение в 21 век. да видим неосъществените възможности.
1. нинова
1.1. от 19 век насам, след турн и таксис, съществува съвременна поща. нинова има пощенски адрес на позитано.
1.2. пощенска кутия в парламента.
1.3. след партаментгейт стана ясен и домашният ѝ адрес. там също може да получи писмо.
1.4. ясно е къде работи мъжът ѝ. и той може да получи писмо за нея.
1.5. вече сме в 21 век. нинова може да получи факс на позитано.
1.6. мъжът ѝ може да получи факс на работата си.
1.7. вече сме в 21 век. съществува електронна кореспонденция. нинова има служебен мейл на позитано.
1.8. има и служебен мейл в парламента.
1.9. не би трябвало да е проблем синът ѝ също да получи мейл за нея.
1.10. вече сме в 21 век. съществуват социални мрежи. нинова, за разлика от баци, си пише сама във фейса. съответно може да получи съобщение по месинджъра. с прикрепен файл или линк за изтегляне.
няма да се разпростирам повече, 10 стигат.

2. нинова има заместници. нещо, изпратено до тях, би трябвало да стигне и до нея. те също /без ламбо/ имат адреси на позитано, в парламента, сигурно и фейсбуци имат.

между другото, това с електронните пощи и фейсбуците може да се направи и от 67 или сержанта.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 12:12:51 от onzi »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #624 -: Юни 26, 2019, 12:26:32 »
Афроамериканка, лесбийка, отглеждат с Ейми Ешлмън, с която са женени, дъщеря им Вивиан.

Това е идеалният образ на новия човек, насаждан от либералното гюбре. Фирмин хълца по него, защото е модерен ляв. А каква ще стане Вивиан като порасне? Модерна лява либералка, естествено. А дали dyke или bull dyke са само подробности.

Това е голям проблем, всъщност. Точно такива предложения са проблем, защото...БСП има огромен проблем точно с идеологията.  Защото представата на Фирмин и част от "елита" й за това, какво е и/или трябва да бъде БСП, драстично се разминава с представата на преобладаващата част от най-верния им елескторат, да не говорим за представата на останалата част от населението на държавата. Последното е манна небесна за наистина лява партия. Иначе се явява непредставено и затова не гласува. Достатъчно е да види надъхания ляв Фирмин пеещ в синхрон с лицето Гергов, или с визираната особа, която трябвало да внесем да ни покаже как се печелят избори от лява партия..и двамата заминават у киреча :nuts:

Фирмин, България е образец за държава съставена от работещи бедни хора, без грам защита и механизми за сигурност. Това е електоратът на БСП, респективно приоритетът на тази партия. Това разбираш ли го?
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 12:29:27 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #625 -: Юни 26, 2019, 12:55:32 »
Преди малко, докато обядвах, препрочитайки Giuseppe, си представих картинка, покрай която щях да се задавя от смях. Така е, когато човек има вредния навик да се храни и чете едновременно.

Та, представих си аз как Дани Глоувър - всъщност, не Дани Глоувър, а сержант Мърто - се появява в посолството на ЮАР да иска южноафриканско гражданство. Това само по себе си е смешно, разбира се. Но големият майтап бе, че аз си представих как сержанта Мърто отива на Позитано 20 да става член на БСП. Смех голем.

После пък си представих как Лори Лайтфут отива на Позитано 20, със същата цел - ляв демократ е все пак. И вече не беше толкова смешно. Особено, богата ми е фантазията, когато си въобразих как Giuseppe, тоз верен ниновист, поработва там като портиер, охрана или фейскънтрол, ако му харесва. Даже не искам да си представям, ако, при това, я съпровожда дъщеря и Вивиан, а на otvrat, с опита му от работа с младите от БКП възложат да се погрижи за нея.

От друга страна, Асол ми се вижда подходяща да поработи с работещите бедни хора от махалата, да създаде там ОПО или поне група. Съветвам я, обаче, да се въздържа от терминология от типа "печка", "сач", "мангал", "кюнец" и всяка друга опушена аналогия, която, без съмнение батко и Giuseppe би счел за уместна. Не си и помислям, че би отказала това партийно поръчение.

Нали, Giuseppe? Тук можеш да си караш яко на "печка и гей" без някой як славянобългарин да ти потисне тестостерона като ти скочи. Нали? Хубаво си е тук. Земя рай.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #626 -: Юни 26, 2019, 13:01:37 »
БСП има огромен проблем точно с идеологията.

Да, де! БСП няма идеология. Или по-точно БСП изповядва дребнобуржоазната либерална идеология. А там няма какво да се дискутира. Там всичко е ясно. В рамките на тази либерална идеология фирмините почват да бъркат тюрлюгювеч за измама на непросветените. Но забележи как внимателно си подбират думичките, за да не се усети електоратът им. Говорят за "социално неравенство", "доходи", "проблеми на младите хора" и тем подобни неангажираши блъвочи. Да си чул фирмините да говорят за "капиталисти", "класово неравенсво", "пролетариат"? Не, те бягат като гяволи от тази тематика, защото не го изповядват, и защото ги е страх, че събратята им либерали от центъра ще ги нарекат комунисти. А фирмините се срамуват, че са били комунисти. И всячески се стремят да докажат, че са били комунисти колкото и Бойко Борисов.
И понеже в простия си стремеж да са "модерни", трябва да се грижат за правата на некроманите и копрофагите.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #627 -: Юни 26, 2019, 13:02:02 »
Хубаво си е тук. Земя рай.
Когато си прав, си прав. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #628 -: Юни 26, 2019, 13:12:48 »
Quote (selected)
От друга страна, Асол ми се вижда подходяща да поработи с работещите бедни хора от махалата, да създаде там ОПО или поне група. Съветвам я, обаче, да се въздържа от терминология от типа "печка", "сач", "мангал", "кюнец" и всяка друга опушена аналогия, която, без съмнение батко и Giuseppe би счел за уместна. Не си и помислям, че би отказала това партийно поръчение.

Като оставя настрани факта, че никога не си служа с подобни думи, отново ще те попитам - какво ти е лявото!? Къде се намират хората в твоите приоритети!? Всички бедни хора, без защита, доходи и сигурност, без оглед на това от какъв етнос, вяра, пол и/или сексуална ориентация са!? Да повторя ли въпроса си, или отново ще ми изведеш пред скобичките новото си ляво увлечение по песовски стандарти - джендърите и мигрантите? Би ли обяснил с какво са по-застрашени от беднотията по села и градове? За у нас ми е думата... :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #629 -: Юни 26, 2019, 13:13:06 »
Quote (selected)
ок. вече съм съгласен, че анализ има. но продължавам да съм убеден, че фирмин съзнателно не го е предоставил на тези, за които е предназначен, а именно на ръководството на партията му. бил го бил дал на некъв познат, kiss my ass.

Вашият задник, господине, не ми е познат, за да го целувам, нито да му пращам анализи - дори и да подозирам, че го ползвате за мислене. Същото и за този на другарката ми Нинова - с тази разлика, че там конкуренцията вероятно е по-ожесточена.

По никакъв начин не съм имал, а и нямам намерение да го изпращам на Нинова. На тези, на които съм го изпратил, направил съм го с молба за дискретност и конфиденциалност. Защото това е част от много по-широко научно изследване с прилагане на използвания и за този анализ метод. Резултати от това изследване не съм публикувал, но има шанс да ги оформя в дисертационен труд един ден. Методът не е мой. Публичен е. Има стотици публикации по прилагането му за целите, за които го използвам и единици - точно за коментираната тук цел. Но в България е практически абсолютно непознат.

И при все това, на един етап бях готов да го споделя с по-широк кръг другари, например с щаба ни за изборите. Но съвсем бързо размислих, отчаян от арогантността на невежеството им, както и от непочтените цели и методи, които използват за постигането им. Би ме било срам да съм част от това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #630 -: Юни 26, 2019, 13:20:28 »
какво ти е лявото!?

Никакво, какво! Ляв центриски неолиберал! Модерен. Я го питай какво мисли за капиталистите и пролетарията да видим какво ще ти каже. Ми в БСП е пълно с милионери-капиталисти и единственият начин да се изкарат леви е да пунтират Сорос и заобичат извратягите от ЛБГМТЛБ.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #631 -: Юни 26, 2019, 13:20:53 »
Quote (selected)
На тези, на които съм го изпратил, направил съм го с молба за дискретност и конфиденциалност.

 :m1731:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #632 -: Юни 26, 2019, 13:22:40 »
На тези, на които съм го изпратил, направил съм го с молба за дискретност и конфиденциалност.

Да му се смеят по-малко хора ли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #633 -: Юни 26, 2019, 13:23:00 »
Quote (selected)
Да си чул фирмините да говорят за "капиталисти", "класово неравенсво", "пролетариат"?

Отново плещене в стил мокър задник. За "фирмините" аз не знам, но Firmin непрекъснато говори, а и е писал на тази тема. Един такъв негов "частен" анализ преди години беше предоставен на покойния проф. Кръстьо Петков, лека му пръст, и той го оцени. Не би било коректно да се позовавам на покойник, но има свидетели на това, живи и здрави и днес. Във форума на Другото място неведнъж съм спорел по тези въпроси и мнението ми е известно. "Тухлите" на Стиглиц, Пикети, Уилкинсън и Пикет и ред други, дето няма да спомена, са на нощното ми шкафче. Не, да не си помислиш, че съм ги чел или пък че ги чета. Недей. Държа ги там с риска да ми се стоварят някоя нощ на главата, докато ровя за очилата си, само и единствено, за да впечатлявам жена си. Правя се на мъж с тях.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #634 -: Юни 26, 2019, 13:25:07 »
Quote (selected)
Да му се смеят по-малко хора ли?

Аз не познавам някой, който да го е чел и да е осмял написаното. Сигурно щото внимавам на кого го давам. Прав си.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #635 -: Юни 26, 2019, 13:25:35 »
Quote (selected)
Да си чул фирмините да говорят за "капиталисти", "класово неравенсво", "пролетариат"?

Отново плещене в стил мокър задник. За "фирмините" аз не знам, но Firmin непрекъснато говори, а и е писал на тази тема. Един такъв негов "частен" анализ преди години беше предоставен на покойния проф. Кръстьо Петков, лека му пръст, и той го оцени. Не би било коректно да се позовавам на покойник, но има свидетели на това, живи и здрави и днес. Във форума на Другото място неведнъж съм спорел по тези въпроси и мнението ми е известно. "Тухлите" на Стиглиц, Пикети, Уилкинсън и Пикет и ред други, дето няма да спомена, са на нощното ми шкафче. Не, да не си помислиш, че съм ги чел или пък че ги чета. Недей. Държа ги там с риска да ми се стоварят някоя нощ на главата, докато ровя за очилата си, само и единствено, за да впечатлявам жена си. Правя се на мъж с тях.

Ако съм те разбрала правилно, подобни твои виждания и анализи си представял по частен път на всякакви, дори и странични лица..извън партията ти. Т. е. не на мястото където трябва да се изясни какво ще бъде БСП и за кого и какво ще се бори!? Направо съм изумена! Честно! :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #636 -: Юни 26, 2019, 13:32:51 »
Един такъв негов "частен" анализ преди години беше предоставен на покойния проф. Кръстьо Петков, лека му пръст, и той го оцени.

И кво? Кръстьо Петков еталон за какво е? Че продаде профсъюзите на либералната сволоч ли? Да сме чули неговият профсъюз да е направил някоя голяма стачка? Те вече и профсъюзите не говорят за стачки, а за "протести", защото е по-така, по-либерално.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #637 -: Юни 26, 2019, 13:35:47 »
Един такъв негов "частен" анализ преди години беше предоставен на покойния проф. Кръстьо Петков, лека му пръст, и той го оцени.

И кво? Кръстьо Петков еталон за какво е? Че продаде профсъюзите на либералната сволоч ли? Да сме чули неговият профсъюз да е направил някоя голяма стачка? Те вече и профсъюзите не говорят за стачки, а за "протести", защото е по-така, по-либерално.

У нас реално няма профсъюзи. Има две регистрирани по ЗЮЛНЦ организации, които от години се изхранват от еврофондовете(мога да го докажа, прави се справка в ИСУН) и не смеят да преброят членската си маса. Това е всичко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #638 -: Юни 26, 2019, 13:44:46 »
У нас реално няма профсъюзи.

Ми, няма! Това са някакви дясноцентриски гешефтарски организации, които даже ги е срам да се отъркат о уж "лявата" БСП. Те обслужват големия бизнес. В тази бедна, пролетаризирана държава трябва през седмица да има големи стачки. Само така се извоюват права, а не с някакви неорганизирани смехотворни протести по 100-200 души. Ама профсъюзите си траят, защото ще им врътнат кранчето.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #639 -: Юни 26, 2019, 13:48:20 »
Quote (selected)
Ако съм те разбрала правилно, подобни твои виждания и анализи си представял по частен път на всякакви, дори и странични лица..извън партията ти. Т. е. не на мястото където трябва да се изясни какво ще бъде БСП и за кого и какво ще се бори!? Направо съм изумена! Честно!

В това е иронията, мило. Моите "виждания и анализи", както и повечето неща, които съм писал, са не частни, а публични. Изработил съм ги в рамките на служебните си задължения или пък при участието си като експерт и консултант по проекти. Някои - и по собствена инициатива. Има области, не много, в които съм сред водещите експерти в страната. Обучавам колеги на това, което знам и мога. Това в последните, да речем, петнайсетина години. Те не са тайна и не биха били изненада за другарите ми. Но ни веднъж в тези години ни един от тях не дойде да попита, да поиска съвет. Това щеше да бъде моя лична драма, ако за това, за което не питат мен, са попитали друг. О, не. Те не питат. Това знание не им е нужно. Те са убедени, че с "калинките" отсреща могат да се оправят и без зор. И грешат. Защото "отсреща" са не "калинките", а нерешеният проблем. И хората, видя се, не можеш спечели с клетви за това колко са долни "калинките". Те очакват да им представиш решения на проблема. А той е системен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #640 -: Юни 26, 2019, 13:53:25 »
Горкичкият otvrat. И на профсъюзи не случил, и на лидери, и на професори профсъюзни. Ква тежка съдба! Ама, види се, и профсъюзите не са случили на otvrat-и, ако и здравата им БКП закалка.

Колкото до проф. Петков, не аз му споменах моя анализ. Друг беше - този, за когото бе изработен. Аз просто му дадох копие от него.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #641 -: Юни 26, 2019, 13:56:43 »
Не е само Отврат. Аз от години пиша, че в България профсъюзи няма. Има два броя регистратори на правителствени решения в тристранката, повечето от които са изцяло във вреда на каквито и да било профсъюзни членове. Пълна пародия! :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #642 -: Юни 26, 2019, 14:02:34 »
По никакъв начин не съм имал, а и нямам намерение да го изпращам на Нинова. На тези, на които съм го изпратил, направил съм го с молба за дискретност и конфиденциалност. Защото това е част от много по-широко научно изследване с прилагане на използвания и за този анализ метод. Резултати от това изследване не съм публикувал, но има шанс да ги оформя в дисертационен труд един ден. Методът не е мой. Публичен е. Има стотици публикации по прилагането му за целите, за които го използвам и единици - точно за коментираната тук цел. Но в България е практически абсолютно непознат.

И при все това, на един етап бях готов да го споделя с по-широк кръг другари, например с щаба ни за изборите. Но съвсем бързо размислих, отчаян от арогантността на невежеството им, както и от непочтените цели и методи, които използват за постигането им. Би ме било срам да съм част от това.
ох, майкаааа, както вика туткалчев. ти фактически потвърди това, което аз ти обяснявам от няколко дни - че си ненужен. и че си прекарал последното делетилетие в дрямка. имал анализ, ама за него си, нямало да го представи на ръководството. а я се виж кви ги дърдореше преди 2-3 дни:
Quote (selected)
напротив, имаш. имаш огромен проблем, ако си видял нередност и не си направил необходимото, за да стане тази нередност достояние на всички възможни върхове на партията.

Отново грешиш. Анализът е представен на човек на достатъчно висока позиция в партията. Твърде редуциран вариант, но съдържащ същественото, е предоставен и на човек извън партията, отново на достатъчно висока позиция. Представен е и на човек бил на най-високата позиция в партията. Все хора, предоставянето на които е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.

сега се оказва, че не си предоставил нищо. и си го направил съзнателно. и се гънеш и сучеш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #643 -: Юни 26, 2019, 14:02:43 »
У нас реално няма профсъюзи.

Ми, няма! Това са някакви дясноцентриски гешефтарски организации, които даже ги е срам да се отъркат о уж "лявата" БСП. Те обслужват големия бизнес. В тази бедна, пролетаризирана държава трябва през седмица да има големи стачки. Само така се извоюват права, а не с някакви неорганизирани смехотворни протести по 100-200 души. Ама профсъюзите си траят, защото ще им врътнат кранчето.

Ти да видиш.

https://www.dnes.bg/politika/2019/06/24/52-ot-bylgarite-sa-dovolni-ot-zaplatata-si-70-si-haresvat-rabotata.414363

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #644 -: Юни 26, 2019, 14:07:21 »
Не е само Отврат. Аз от години пиша, че в България профсъюзи няма. Има два броя регистратори на правителствени решения в тристранката, повечето от които са изцяло във вреда на каквито и да било профсъюзни членове. Пълна пародия! :smokin:
ъм, наскоро правиха тристранка за диференцираните ддс-та. само "подкрепа" подкрепи намалено ддс. кнсб е нещо друго, но не и профсъюз. ето от любимия на енгелс инвестор /цък/:
Quote (selected)
Социалните партньори, с изключение на КТ "Подкрепа", не подкрепят промените в Закона за ДДС, който е предложен от Корнелия Нинова и група народни представители от ПГ на "БСП за България". Правителството, в лицето на Министерството на финансите, също не го подкрепя, каза вицепремиерът Марияна Николова на брифинг в Министерския съвет след днешното заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС), предаде БТА.
...
КТ "Подкрепа" подкрепя предложението за диференцирано ДДС за някои стоки от първа необходимост, обяви Ваня Григорова от синдиката. По думите й това е последователна позиция на КТ "Подкрепа" от няколко години, като синдикатът е правил инициативи по този въпрос. Причината е, че това е нормална европейска практика. Освен това по този начин ще остане повече разполагаем приход в домакинствата, смята тя. "Не приемаме подход, при който се взема ДДС от уязвимите групи, а след това ще им бъде даден евентуално като социални подаяния. По-добре да не ги взимаме въобще, за да се налага след това на цената на достойнството на хората да им подхвърляме подаяния", добави Ваня Григорова. Според нея диференцирането на ДДС за стоки от първа необходимост ще доведе и до увеличаване на оборотите.

Вицепрезидентът на КНСБ Николай Нанков не мисли, че чрез намаляването на ДДС ще бъде намалено социалното неравенство в страната. Освен това той не е убеден, че съществува механизъм за понижение на цените с намаляването на ДДС. Според него социалното неравенство е заради отношението между преки и косвени данъци и дебатът трябва да бъде насочен към тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #645 -: Юни 26, 2019, 14:07:33 »
У нас реално няма профсъюзи.

Ми, няма! Това са някакви дясноцентриски гешефтарски организации, които даже ги е срам да се отъркат о уж "лявата" БСП. Те обслужват големия бизнес. В тази бедна, пролетаризирана държава трябва през седмица да има големи стачки. Само така се извоюват права, а не с някакви неорганизирани смехотворни протести по 100-200 души. Ама профсъюзите си траят, защото ще им врътнат кранчето.

Ти да видиш.

https://www.dnes.bg/politika/2019/06/24/52-ot-bylgarite-sa-dovolni-ot-zaplatata-si-70-si-haresvat-rabotata.414363

Това е несериозно! И то много! И абсурдно по много причини. Да не говорим, че у наща мила Родина, ако си плАтиш, можеш да си получиш проучване за каквото ти е кеф и с резултати каквито са ти на кеф. Казвам го абсолютно сериозно, защото дълги години съм го гледала на живо и знам как се прави :D

AnonimusBG

  • Гост
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #646 -: Юни 26, 2019, 14:14:00 »
Май наистина е време за ново люспене на БСП-то, но Станишев и Гергов едва ли ще пуснат лесно кокала(trade mark БСП) имайки предвид всички предишни люспи. Без кокала са заникъде.
Иначе на всички им е ясно че фирмените постулати са годни за красивите и умните в столичния партиен хайлайф, но не и там където са избирателите и където обикаля Нинова.
Потомствените партийни аристократи им е по-удобно да уреждат нещата в столичните офиси. Те все пак са модерни ляви. Няма да се разправят с разни селяни.
Селяните 43 000 000 не дават, а някои други дават.
Интересното е колко от тези пари отидоха за неуспялата завера.
Интересно е и защо всички медии изведнъж синхронно със заверата се загрижиха за Станишев и как Нинова "изгуби" изборите.
Много съвпадения станаха.

Всъщност исках да напиша нещо по темата за развитието на апартаментгейт.

 Произнасянето на КПКОНПИ за апартаментите не може да повлияе на проверките на прокуратурата.
 Това каза главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти в Народното събрание във връзка със становището на КПКОНПИ, че няма конфликт на интереси с апартаментите, предаде „Фокус“.
 Според обвинител № 1, когато НАП приключи проверките и ги върне на прокуратурата, ще стане ясно има или няма престъпление - на първо място данъчно.

http://epicenter.bg/article/Tsatsarov--Proiznasyaneto-na-KPKONPI-za-apartamentite-ne-mozhe-da-povliyae-na-proverkite-na-prokuraturata/186581/3/0
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 14:16:29 от AnonimusBG »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #647 -: Юни 26, 2019, 14:14:38 »
Нали, Giuseppe? Тук можеш да си караш яко на "печка и гей" без някой як славянобългарин да ти потисне тестостерона като ти скочи. Нали?

Всъщност, би ли прочел още веднъж, но по-внимателно това, което е написал Giuseppe? Защото оставам с впечатлението, че нещо нищо не си разбрал от него.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #648 -: Юни 26, 2019, 14:23:28 »
52% от българите са доволни от заплатата си, 70% си харесват работата

Глупости! Но ако предположим, за спора, че е вярно, то тогава за какво "социално неравенство" говорите в БСП, за какви "работещи бедни"? Значи фирмините изобщо не чуват петела. Мисли малко, защото вече съвсем олекваш.
В България официално работят 3,2 милиона души. Излиза, че 1 664 000 са доволни от заплатата си, а 2 240 000 си харесват работата (което трябва да включва и харесване на заплатата, защото иначе е нонсенс).
Значи от БСП няма нужда. Закривайте я и се вливайте в герп.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #649 -: Юни 26, 2019, 14:24:57 »
onzi, тъй си окаян, че ми е жал за теб. Около Нинова пърхат с крилца ей такива на, като теб, ентусиасти. Дето са лица на бодрата смяна на поколенията. Кое да ме накара да им дам нещо смислено и ценно на такива? На теб, например, защо да ти дам нещо, което е знание и с това сила? Наготово при това. Заради агресивното ти невежество ли? Заради обидите ти? Ти, като ти гледам акъла, си къде на половината на годините ми. По-зрял човек така да се държи би било тежка патология. Мислиш, че с арогантност ще компенсираш разликата в знанията, уменията и опита ни? Не става. За да оспориш преценката и правото на по-опитните, трябва да си подготвен за това. На мен ми се е налагало и знам цената. Иска труд. Часове, дни, месеци, години. Четене. Подготовка. Непрекъснато самооспорване и проверка, трикратна по възможност. Иска да минеш през школата на директния, прекия, политически сблъсък на представителството. Дванадесет години съм я карал, младежо. Думата ми и оценката ми тежат, защото са проверени и проверявани. Колко шансове за грешка, мислиш, са ми дали тези отсреща. А на теб ти е навик да се изказваш "компетентно" по въпроси, по които не си подготвен и дори хабер си нямаш. После да усукваш, да обиждаш и да обвиняваш този отсреща, че ти се измъква. Не ми се налага, драги, да се измъквам. Една такава душица като теб, експертка и тя, преди десетина години, чаровно ми рече "Вие ли сте това. Чувала съм за вас. Ще кръстосаме шпаги с вас, господине." "Мило, рекох и, не знам ти каква фехтовка практикуваш, но моята е кенджуцу. А там принципът е "аз се бия, за да убивам". Ще ми се сега, след десет години откак се познаваме с нея, да можеш да я попиташ какво мисли за ... фехтовката.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #650 -: Юни 26, 2019, 14:27:32 »
Quote (selected)
На теб, например, защо да ти дам нещо, което е знание и с това сила? Наготово при това.
Продай го бе! Като истински ляв.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #651 -: Юни 26, 2019, 14:28:50 »
Quote (selected)
Всъщност, би ли прочел още веднъж,
Остави!
Човекът не иска да разбира. Той "знае"!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #652 -: Юни 26, 2019, 14:32:16 »
Quote (selected)
Всъщност, би ли прочел още веднъж,

Остави!
Човекът не иска да разбира. Той "знае"!

Ами не мога. Така съм възпитан.

Не че ти не си пиперлив в изказа си на моменти, но точно в този случай това не е така. За това и не мога да го оставя неподминат.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #653 -: Юни 26, 2019, 14:39:32 »
Quote (selected)
Това е несериозно! И то много!

Това е сериозно. И то много. Защото, ако си направиш труда с гуглето да провериш, то ще установиш, че подобни изследвания вървят вече близо десет години, със сходни резултати. Всичко това си има цел и основание, щом корифеите са рекли, че ще градим икономика с основана на ниска цена на труда конкурентоспособност. Да, ама с моя лаишки финансово акъл, мисля си, такава икономика трябва да е експортно ориентирана. Защото ниската цена на труда води до слабо вътрешно потребление и нисък свързан с него растеж. Но пък когато икономиката ти е едно нюню, то и всякой растеж бива похвален. Но да оставим това.

Да се върнем на работещите бедни (целево бедни). Те няма как да са сред доволните от работните си места и възнаграждения. Но не вярват в промяната, Освен ако ... Освен ако не видят алтернатива. Кой им я показва, обаче? И в чий интерес е, ако въобще има такъв, различен от техния, да им бъде посочена и обоснована? Една лява партия трябва да има отговори на това. Има ли ги, обаче, БСП.

А как стои въпросът с ... доволните? Те имат ли или пък нямат нужда от алтернатива? Трябва ли да им се покаже орела в небето, когато са стиснали (най-накрая!) врабеца в ръката? И чия длъжност е това? БСП знае ли?
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 14:50:53 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #654 -: Юни 26, 2019, 14:49:12 »
Мисля си, все пак, че чета с разбиране.

Quote (selected)
Дали ти се е случвало да почувстваш отношението на цялото им общество към тези проблеми дето посочваш?
Дали си усещал, че ако изразиш там негативизъм към някоя печка или гей - белите и то мъжкарите ще ти скочат тъй, че няма и да си помислиш вече да се прайш на бял мъш!

... и четейки, оставам с впечатление, че на Giuseppe му се е случвало и че Giuseppe е усещал. А така също, че е изразил Giuseppe "негативизъм към някоя печка или гей".

Разбира се, мога и да греша и Giuseppe да е наругал някоя готварска печка в кухнята на познати, за което е бил порицан от домакините. Както и че под "да се прайш на бял мъш" Giuseppe разбира да демонстрираш публично компетентност по бялата кухненска техника, печките основно, която нямаш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #655 -: Юни 26, 2019, 14:49:42 »
Това е сериозно. И то много.

Да, бе! Адски сериозно. Особено ако отчетем факта, че близо 600 000 души работят на минимална заплата, а други 200-300 000 души взимат под средната, която е 1200. Което не означава, че взимат по 1160, а по 700-800 лева. И те са доволни, викаш, и си харесват работата? Добре, ще му предам.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #656 -: Юни 26, 2019, 14:56:00 »
Quote (selected)
Защото, ако си направиш труда с гуглето да провериш, то ще установиш, че подобни изследвания вървят вече близо десет години, със сходни резултати. Всичко това си има цел и основание, щом корифеите са рекли, че ще градим икономика с основана на ниска цена на труда конкурентоспособност.

Не ми е нужно да си правя справка с гуглето, щото вече обясних, че съм ги гледала тези работи на живо и съм абсолютно наясно с целите, които са преследвани. Все пак нашият "елит" още не се чувства достатъчно забогатял и ако е нужно ще срути държавата за да се почувстват достойни членове на европейското семейство. Фирмин, ако не повече години от теб, то поне толкова колкото теб съм била в цирка и програмата и номерата му са ми до болка познати. Борбата с клоуните е обречена, особено когато до теб няма много желаещи да помагат, а си гледат само боба и ляба. Това е национална особеност и аз лично не вярвам, че ще има промяна. Просто вървим към поредната ликвидация на българската държава. Този път може и да е окончателно, щото не вярвам, че някой нормален ще остане в нея..

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #657 -: Юни 26, 2019, 14:58:13 »
Quote (selected)
Добре, ще му предам.


Ами добре, предай му. Щото тя и Нинова изхождаше от твоята логика и остана твърде изненадана, че революционна ситуация, всъщност, няма. Тъй щото и да застанат с голи гърди двете с Йончева на барикадата, народът комай го няма зад тях, да го поведат. А странно. И двете са отлично образовани и следва да правят разлика между алегории и реалност.

Разбира се, вместо да отчете слабост на анализа, Нинова може винаги да посочи виновните като купени от Борисов съратници на Гергов. И с това да приключи. До следващия път.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #658 -: Юни 26, 2019, 15:01:00 »
Quote (selected)
че революционна ситуация, всъщност, няма.

А кога е имало такава? За България ми е думата...Пет века робство не са стигнали, та един капо ди тути капи ще стресне стадото..Упорство му е майката, та белким  :i_sheepish: стоплят че заминават курбан :D

А не са ли виновни герговците!? Панаирите в НС и гастролите по телевизорите и платеното веСниче на мадам Гочева как се вписват в картинката? Като борба са изчистване на облика на левицата? Това покрай едни четирисе милки дажбица от уж опонента?
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 15:04:26 от Асол »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЦЦ–ФОСТАФКА – ГЕРБ–ЕВРОИЗБОРИ
« Отговор #659 -: Юни 26, 2019, 15:05:22 »
Quote (selected)
Добре, ще му предам.


Ами добре, предай му. Щото тя и Нинова изхождаше от твоята логика и остана твърде изненадана, че революционна ситуация, всъщност, няма. Тъй щото и да застанат с голи гърди двете с Йончева на барикадата, народът комай го няма зад тях, да го поведат. А странно. И двете са отлично образовани и следва да правят разлика между алегории и реалност.

Разбира се, вместо да отчете слабост на анализа, Нинова може винаги да посочи виновните като купени от Борисов съратници на Гергов. И с това да приключи. До следващия път.
Абе ти като Диагностиката отсреща.
Ако има камек на пътя - ооо, Нинова го е сложила.
Ако няма - ооо, Нинова го е краднала.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!