Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:44:35

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 298367 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #120 -: Септември 11, 2019, 20:21:33 »
Начи предлагам съфсем демократично да се гласува. За Ко, пардон Парижкото споразумение що у Копенгагена ги ловнаа и не мина номера.
Поименно да се гласува. Начи аз като протиф, ще купувам "мръсен", опасен, и даже както биха казАли некои другари с по десна ориентация тоталитарен ток от Козлудуй. по къде 10 стинки щот нъл требе и чешки, австрийски и проч. пенции да раним.
Тези дето са "за" ще купуват чист, цивилизационен ток от фотоволтаци, ветрени централи, допълнен с демократичен мириканско/маришки ток. Щото слунце, ветър ... са бая непостоянни. Верно че ще е по два лева или све ойро кил, пардон киловатчаса, ма кво му плащаш.
Даже предлагам и допълнение. ГОтоф съм да купя 10-20 декара на брега на морето (по цени за земеделска земя, не кат некои де ги зеха за отрицателни кинти, я кат поч. станция, я кат пионерски лагер, я .....). Така кат се "дигне океана" че разбера че не съм праф  :smokin: и ще понеса последствията от грешката си.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #121 -: Септември 11, 2019, 20:34:16 »
Още нещо, при твърдение, че 90% от въздуха е вода, трябва задължително да се проверява за фалшиви дипломи.

Добре, но ще проверяваме ли дипломите на хора, които твърдят, че СО2, който е нула и намквиси проценти от хавата е виновен за "парниковия ефект" и "глобалното затопляне"?. За дипломите си трябва да се замислят и хора, които не знаят, или съзнателно пропускат, че СО2 стимулира развитието на всякаква зеленина.
На някои да, но на някои не. Това е сложна система с различни обратни връзки. Истина е, че въглеродният диоксид предизвиква парников ефект (и метан и други газове). Камъчето е, че във въглеродния цикъл (или цикли) човешкото участие е 3-5%. Има и много място за нешарлатански дискусии.
Твърдението че 90% е водата във въздуха е единичен фалшив факт, по който няма дискусии и проверката е лесна.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #122 -: Септември 11, 2019, 20:41:56 »
Quote (selected)
фсъщност фстатията не е описано баш тва, но аз пуснах линк към нея, щото твърдиш, че делът на атмосферния кислород бил
Quote (selected)
сравнително постоянен

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #123 -: Септември 11, 2019, 20:51:04 »
Откато я има сегашната система естествено. Ако ще е за дребнави заяждания, преди 3.5 -4 милиарда години наистина е било друго. Откакто има растения и животни, концентрацията на кислород нещо не иска да се изменя. А примитивните затоплистки пропаганди (горенето на разни неща от хората предизвиква глобално затопляне) са от подобен тип. Принципно верни сами по  себе си неща, но съчетани стават измама.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #124 -: Септември 11, 2019, 20:59:35 »
Твърдението че 90% е водата във въздуха е единичен фалшив факт, по който няма дискусии и проверката е лесна.

Сигурно. Макар че аз съм ходил на места, където влажността на въздуха е била 92%.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #125 -: Септември 11, 2019, 21:02:50 »
Quote (selected)
Откато я има сегашната система естествено.
дефинирай "сегашната система", щото фстатията има ени картинки, показващи как се е увеличавал кислородът фатмосферата през милиардите години.

Кой участък од графиките е "сегашната система"?
И слет като очевидно съдържанието на кислород фатмосферата се е изменяло драматично, не е ли логично да претположим, че то може да продължи да се изменя?
И слет като е логично да претположим, че то може да продължи да се изменя, не е ли логично да претположим, че може да се измени и ф нежелана од нас посока?


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #126 -: Септември 11, 2019, 21:04:59 »
Гледам една СУ-шка 35-ца, от МАКС-а се е-бава с гравитацията че се сетих:
Забранете самолетите, шото ядат кислород!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #127 -: Септември 11, 2019, 21:07:13 »
 :sniperer: Нито ена тема без руско оръжие! :animated-smileys-stargate-015

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #128 -: Септември 11, 2019, 21:09:05 »
Quote (selected)
Сигурно. Макар че аз съм ходил на места, където влажността на въздуха е била 92%.
Влажността на въздуха е друга бира. Показва колко влага може да поеме въздуха при съответните условия. Да кажем при сегашните условия, около 20 градуса температура, при 100% влажност, количеството вода във въздуха е от порядъка на 1%.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #129 -: Септември 11, 2019, 21:10:14 »
Нито ена тема без руско оръжие!
В кОлтурата няма ли една?
Там много не се ровя.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #130 -: Септември 11, 2019, 21:10:19 »
:sniperer: Нито ена тема без руско оръжие! :animated-smileys-stargate-015
Замислям се дали да не обсъдим и участието на Корнелия Нинова в глобалното затопляне.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #131 -: Септември 11, 2019, 21:16:55 »
около 20 градуса температура, при 100% влажност, количеството вода във въздуха е от порядъка на 1%.

Какъв 1%, бе, Калинчо! При температура 36 градуса и 92% влажност дишаш само вода. Поне да не съм го изпитвал многократно, та да ти повярвам.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #132 -: Септември 11, 2019, 21:20:32 »
около 20 градуса температура, при 100% влажност, количеството вода във въздуха е от порядъка на 1%.

Какъв 1%, бе, Калинчо! При температура 36 градуса и 92% влажност дишаш само вода. Поне да не съм го изпитвал многократно, та да ти повярвам.
Да нямаш някой азотно-торов завод за комшия?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #133 -: Септември 11, 2019, 21:41:42 »
Замислям се дали да не обсъдим и участието на Корнелия Нинова в глобалното затопляне.  :smokin:
Това само в темата за Корнелия Нинова! В краен случай - при Фирмина!  :t0120:
Няма да тичам из целия форум с кофата и парцала, така де!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #134 -: Септември 11, 2019, 22:01:07 »
Quote (selected)
Какъв 1%, бе, Калинчо! При температура 36 градуса и 92% влажност дишаш само вода. Поне да не съм го изпитвал многократно, та да ти повярвам.
Специално в твоя чест сметнах набързо при тези параметри. При тях имаш около 35-36 грама вода в кубик въздух. Процентното съдържание на вода е около 3.2%.
Какво е физиологичното усещане при тези параметри е съвсем отделна тема. Наистина може да усещаш, че дишаш само вода и от цялото ти тяло извира вода. Физическата реалност с количеството вода във въздуха обаче е тази.
« Последна редакция: Септември 11, 2019, 22:17:33 от Калинчо »

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #135 -: Септември 11, 2019, 22:04:02 »
Откато я има сегашната система естествено. Ако ще е за дребнави заяждания, преди 3.5 -4 милиарда години наистина е било друго. Откакто има растения и животни, концентрацията на кислород нещо не иска да се изменя. А примитивните затоплистки пропаганди (горенето на разни неща от хората предизвиква глобално затопляне) са от подобен тип. Принципно верни сами по  себе си неща, но съчетани стават измама.

Тука има един много интересен момент, това за горенето на разни неща от хората. Още по-интересно е, че точно на него затоплистите не обръщат внимание. Ако си сложиш допълнителен радиатор в стаята, това ще предизвика локално затопляне, даже и без парников ефект - смяна на дограмата. Даже много по-голямо затопляне. А парните котли имат 45-50% КПД, атомните реактори 90%, парните турбини - 35-40%, после идва подгряването на проводници, което зависи от това, колко рационално е изградена мрежата, град Козлодуй, примерно, се захранва от подстанция Бяла Слатина и това всичкото е температура, която се отделя в атмосферата.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #136 -: Септември 11, 2019, 22:04:58 »
Quote (selected)
Това само в темата за Корнелия Нинова! В краен случай - при Фирмина!  :t0120:
Няма да тичам из целия форум с кофата и парцала, така де!
Само се пошегувах, разчитайки на моментно модераторско разсейване. :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #137 -: Септември 11, 2019, 22:12:59 »
около 20 градуса температура, при 100% влажност, количеството вода във въздуха е от порядъка на 1%.

Какъв 1%, бе, Калинчо! При температура 36 градуса и 92% влажност дишаш само вода. Поне да не съм го изпитвал многократно, та да ти повярвам.

глупости. вода се диша на дъното на марианската падина. а 100% влажност е мъгла, роса или дъжд, това е относителна влажност в края на краищата:
Quote (selected)
Когато относителната влажност на въздуха е по-висока от тази, която може да се задържи при дадената температура и атмосферно налягане, тя пада на земята под формата на валеж. Валежите могат да са вертикални (дъжд, сняг) и хоризонтални (роса, мъгла).[1]
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82

описаната от теб ситуация /36 градуса, 92% влажност/ подхожда на кубинския климат. по нашето черноморие не е толко горещо. или поне не винаги. кофти е, но не дишаш вода.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #138 -: Септември 11, 2019, 22:14:06 »
---
Quote (selected)
Според физиците, вода с температура няколко градуса има по-висока плътност от леда, така че би трябвало като почне ледът да се топи, нивото да пада
Когато ледът е на сушата, примерно в Антарктида и Гренландия...

Ами първо би трябвало да почнат да се топят ледовете във водата. И да има спад, преди да почне покачването. Нямам представа каква трябва да е цялостната картинка, ама подозирам, че ученият, който е направил откритието, не е бил толкова учен, да се съобрази че плътността на водата се изменя нелинейно и точно как.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #139 -: Септември 11, 2019, 22:23:00 »
Quote (selected)
и това всичкото е температура, която се отделя в атмосферата
Топлината от човешките дейности (в крайна сметка всяко преобразуване на енергия при тях стига до топлина отделена в атмосферата) е на много порядъци по-малка от слънчевата енергия която идва и евентуално част от нея се задържа поради парников ефект. Ефективността на използване на крайните и ограничени ресурси е пак отделна тема, там вече има много греди за дялане.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #140 -: Септември 11, 2019, 22:25:10 »
Quote (selected)
И да има спад, преди да почне покачването.

а кво ше кажеш, ако покачването е причинено од увеличаването на обема на водното тяло фслетствие на увеличената температура на водата?

Какъфто фдействителност е случаят.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #141 -: Септември 11, 2019, 22:26:46 »
Quote (selected)
подстанция Бяла Слатина и това всичкото е температура, която се отделя в атмосферата.
Подстейшън Бяла Слатина няма да стопли атмосферата, ако ще да грее неква руска температура.
Последното не е лошо да бъде проверено от органите МУ, шото все пак не се знае знае ли се.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #142 -: Септември 11, 2019, 22:39:09 »
Quote (selected)
Засега линкът на Фирмин за Черно море преди и след Потопа изби рибата и води личната ми класация.
Трябва само да разберем кога е бил този Потоп и всичко ще си дойде на мястото.

Ами ... Хора, които са отделили повече време на това изследване от теб и, разбира се, мен, твърдят, че е било преди около 8000 години. С отварянето на Босфора, в резултат на катастрофално земетресение, и нахлуването на огромни водни маси от Средиземно море към по-ниското по морското си равнище Черно море. С всички произтичащи за крайбрежните поселения и цивилизации последици. Можеш да го наречеш и Потоп. За тях, без съмнение, е бил - макар и не задължително с дъжд.

Извинявам се. Не съм прав.
В твоя линк си е написано Потоп без никакви пояснения. Това ме заблуди.
От друга страна се оказва че разни такива неща са ставали и без да открият затоплянето по вина на човека.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #143 -: Септември 11, 2019, 22:42:43 »
Quote (selected)
Твърдението че 90% е водата във въздуха е единичен фалшив факт, по който няма дискусии и проверката е лесна.

Сигурно. Макар че аз съм ходил на места, където влажността на въздуха е била 92%.

Quote (selected)
около 20 градуса температура, при 100% влажност, количеството вода във въздуха е от порядъка на 1%.

Какъв 1%, бе, Калинчо! При температура 36 градуса и 92% влажност дишаш само вода. Поне да не съм го изпитвал многократно, та да ти повярвам.
Кажи сега, 66, какво и от къде да махам?
*пикаещо куче* *пикаещо куче* *пикаещо куче*
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #144 -: Септември 11, 2019, 22:47:17 »
Quote (selected)
И да има спад, преди да почне покачването.

а кво ше кажеш, ако покачването е причинено од увеличаването на обема на водното тяло фслетствие на увеличената температура на водата?

Какъфто фдействителност е случаят.

Случаят не беше ли, че ледниците се топят и водата се увеличава? Иначе, разликата в плътността е около 4%, доколкото си спомням, между вода при 0 и при 100 градуса, като при първите няколко градуса след нулата е доста по-плътна. Ама не знам, аз си философствам, щота нямам по-интересно занимание, няма да опровергая теорията просто така, докато си пия бирата.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #145 -: Септември 11, 2019, 22:52:33 »
соглет на показаните од тях знания по физика, влажност на въздуха и подстанцията ф Б.Слатина, колегите "антизатоплисти" не внушават усещането, че мненията им следва да бъдат взимани на сериозно, даже напротиф, ноо развеселяват читателя.


Quote (selected)
Случаят не беше ли, че ледниците се топят и водата се увеличава?

Не беше. И още не е.
Фсъщност водата не се увеличава или намалява, тя си е пак толкова, просто фсе по-малка част од нея ни върши работа.
« Последна редакция: Септември 11, 2019, 22:58:36 от wreckage »

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #146 -: Септември 11, 2019, 22:54:42 »
Quote (selected)
и това всичкото е температура, която се отделя в атмосферата
Топлината от човешките дейности (в крайна сметка всяко преобразуване на енергия при тях стига до топлина отделена в атмосферата) е на много порядъци по-малка от слънчевата енергия която идва и евентуално част от нея се задържа поради парников ефект. Ефективността на използване на крайните и ограничени ресурси е пак отделна тема, там вече има много греди за дялане.

Не знам, много са факторите. Теорията за застудизма, дето предшествала затоплизма, била основана на факта, че се горят минерални горива, които отделят серни окиси, а те имат антипарников ефект, може най-зеленото решение да е забрана на сероочистките. Ама то па затоплянето е почнало преди да ги въведат.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #147 -: Септември 11, 2019, 22:56:28 »
Quote (selected)
Според сметките, разни карбонати и подобни са основният възможен исторически източник на тези около 20% кислород в атмосферата
Така... Как от карбонати да получа въглероден диоксид знам. Как от въглероден диоксид да получа карбонат също знам. Обаче, Калинчо, това с кислорода от карбонати не ми е ясно?
----
Хиксе, както си тръгнал, почти успяваш да ме убедиш, че като сипя ледена вода в чаша чай, нивото в чашата ще спадне. Почти.
*пикаещо куче* *пикаещо куче* *пикаещо куче*

Бел. Ной - да илюстрираме!
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 00:03:31 от Ной »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #148 -: Септември 11, 2019, 23:06:57 »
Quote (selected)
Хиксе, както си тръгнал, почти успяваш да ме убедиш, че като сипя ледена вода в чаша чай, нивото в чашата ще спадне.
Пий го тоя чай бе човек! :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #149 -: Септември 11, 2019, 23:10:45 »
Няма ром, къф чай?!
Обаче имам джин, изучавам фазовите преходи... :t0328:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #150 -: Септември 11, 2019, 23:20:56 »
Няма ром, къф чай?!
Обаче имам джин, изучавам фазовите преходи... :t0328:

Ми затова съм те убедил само почти. Ако имаше ром, щеше да видиш, как нивото пада.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #151 -: Септември 11, 2019, 23:24:03 »
соглет на показаните од тях знания по физика, влажност на въздуха и подстанцията ф Б.Слатина, колегите "антизатоплисти" не внушават усещането, че мненията им следва да бъдат взимани на сериозно, даже напротиф, ноо развеселяват читателя.


Quote (selected)
Случаят не беше ли, че ледниците се топят и водата се увеличава?

Не беше. И още не е.
Фсъщност водата не се увеличава или намалява, тя си е пак толкова, просто фсе по-малка част од нея ни върши работа.

Човек да не ти подаде пръст...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #152 -: Септември 11, 2019, 23:34:08 »
Значи трябва да се изследват нивата на ром край Бяла Слатина.
Преди да ни фане жената, шото после чай и бой. Пардон - фазови преходи.

Почвам да ги разбирам английските учени....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #153 -: Септември 15, 2019, 08:14:23 »
Изяж другарче - спаси климата!

Темата е за отделен раздел, но поради гнусното й естество, реших да не й давам самостоятелна трибуна.

Та, някой си швеццки професурник по маркетинг, най-сериозно се изказал, че трябва да се яде човешко за да се предотвратят промените в климата.

http://nypost.com/2019/09/09/scientist-suggests-eating-human-flesh-to-fight-climate-change/

Овертон ли чух? Прозорецът се отваря, отваря, отваря... :t26102:

А пък ако тотално се самоизтребим, какъв чуден ще стане климатът, а?

П.П.Ако модераторите преценят, че постът не е за тук, ще го преместя/изтрия.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #154 -: Септември 15, 2019, 15:08:15 »
Quote (selected)
А пък ако тотално се самоизтребим, какъв чуден ще стане климатът, а?
Чак тотално не, но частично -защо не? Може да започнем с гретхен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #155 -: Септември 15, 2019, 18:09:16 »
Коле
Не ми се иска да вярвам за прозореца, но самия факт че в някаква чутура се въдят такива мисли е показателен за зеления идиотизъм.
Отделно че големите информационни играчи го разпространиха като нормална новина. Без грам осъждане.
Има и практически въпроси.
Как ще се осъществяват доставките в магазините?
Само умрели от естествена смърт ли ще ядат?
Ами ако на някой му се поиска нещо по-свежо?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #156 -: Септември 15, 2019, 18:25:47 »
Quote (selected)
Изяж другарче - спаси климата!
Това е мотото на цялото зелено и в частност затоплистко движение. В този случай обаче човекът е бил по-откровен и затова настава суматоха. Повечето зелени работи са от същия тип, но са обвити в по-благоуханен целофан.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #157 -: Септември 15, 2019, 18:44:53 »
Quote (selected)
Та, някой си швеццки професурник по маркетинг, най-сериозно се изказал, че трябва да се яде човешко за да се предотвратят промените в климата.
тц, професорът по маркетинг казва, че климатичните промени могат дотам да затруднят изхранването на човечеството, че то да се види принудено да яде човешко.

Quote (selected)
As global temperatures continue to rise, Söderlund said in a talk at the Gastro Summit in Stockholm, the consequences for agriculture could cause food to become more scarce, which might force humans to consider alternative forms of nourishment.

Those sources might include insects like grasshoppers or worms, but they could also include corpses, Söderlund said. By gradually getting accustomed to the taste of our own flesh, he added, humans might come to view cannibalism as less taboo.

https://www.businessinsider.com/cannibalism-eating-human-flesh-climate-change-2019-9


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #159 -: Септември 15, 2019, 19:33:45 »
Путин е затоплист:
Quote (selected)
   President Vladimir Putin, who has in the past been sceptical of arguments that climate change is man-made, admitted in June that Russia was warming 2.5 times faster than the global average.

“This is a major challenge for us,” he said. “This is the reason for the floods, and for permafrost thawing in the areas where we have fairly big cities. We must be able to understand how to react.”

https://www.ft.com/content/d855d522-cefc-11e9-99a4-b5ded7a7fe3f



AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #160 -: Септември 15, 2019, 19:39:42 »
Рекидж
Путин ми е през оная работа.
Мен ми е интересно какво зелените идиоти ще ми отговорят.
Quote (selected)
Има и практически въпроси.
Как ще се осъществяват доставките в магазините?
Само умрели от естествена смърт ли ще ядат?
Ами ако на някой му се поиска нещо по-свежо?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #161 -: Септември 15, 2019, 19:43:48 »
тва са тъпи въпроси, затва и никой няма да ти одговори.
Има сума ти документирани случаи(Терър, салът на "Медуза", аржентинският одбор по ръгби ф Андите, блокадата на Ленингад) на групи од хора, които попаднали ф среда, ф която нема нищо за ядене, прибягват до ядене на трупно човешко.

Шведският индивид не казва нищо ново и уникално.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #162 -: Септември 15, 2019, 19:53:49 »
Цитираш извънредни ситуации в които хората нямат избор, а шведът говори едва ли не за продажба в магазините.
Затова и питам как ще го ядат, кой ще им го доставя и откъде ще са доставките?
И кой ще им пише рецептите?
Ясно е че прекалявам, но според мен много по малко от зелените идиоти.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #163 -: Септември 15, 2019, 20:04:30 »
Колето май ще се окаже прав за прозореца.
Важното е да се подхвърли, а шарани винаги ще се намерят.
След това лека полека както педерастите станаха гейове и веганите ще станат канибали за да спасят планетата.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #164 -: Септември 15, 2019, 20:05:06 »
Quote (selected)
Има сума ти документирани случаи
Интернет освен предимства има и недостатъци. Например че секи идиот или манипулатор може да се изказва. При тра се трошат безумни мъни. И американци и англичани, напоследък и немци.
Затва статистиката гледай.  Пишеш идиот и о цюдо не Достоевски се мъдри начело.
 
Всъщност социалдарвенизма си е приравнен към фашизма. Поне в "цивилизования" свят.
Швецът требе да изфърчи.
Освен тва е и тъпичък. Наште седерунгели откриха липсващото звено.
С трупове требе се хранят прасетата.
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 20:09:21 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #165 -: Септември 15, 2019, 20:16:55 »
Цитираш извънредни ситуации в които хората нямат избор, а шведът говори едва ли не за продажба в магазините.
Затова и питам как ще го ядат, кой ще им го доставя и откъде ще са доставките?
И кой ще им пише рецептите?
Ясно е че прекалявам, но според мен много по малко от зелените идиоти.

шведът не говори за продажби ф магазините, както и не казва, че яденето на трупно човешко ще промени климата ф желаната посока. Той описва едно представимо бъдеще, в което храната произведена по традиционния начин, ще е кът. Тоест такова бъдеще, фкоето тва, което ти наричаш "извънредни ситуации", ще са "обичайни ситуации".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #166 -: Септември 15, 2019, 20:21:35 »
междудругото, жена ми наскоро беше ф Карелия и донесе одтам две пластмасови кофички крил. Изядохме го, става.
Китовете сигурно ядат крила од по-големи кофички.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #167 -: Септември 15, 2019, 20:24:25 »
Шведският психопат всъщност пробутва предложение под формата на прогноза.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #168 -: Септември 15, 2019, 20:27:58 »
Quote (selected)
Тоест такова бъдеще, фкоето тва, което ти наричаш "извънредни ситуации", ще са "обичайни ситуации".

Е и?
Все пак някой в тези "обичайни ситуации" ще трябва да го доставя в магазините или да го раздава безплатно.
Откъде ще го доставя?
От моргите или ще търси нещо по-свежо за кулинарните ценители?
Как и по какъв начин?
Рекидж
Имах те за нормален човек, но спри се. Моля те.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #169 -: Септември 15, 2019, 20:28:49 »
междудругото, жена ми наскоро беше ф Карелия и донесе одтам две пластмасови кофички крил. Изядохме го, става.
Китовете сигурно ядат крила од по-големи кофички.

Крилът обикновено го ловят около Антарктида.
В Карелия точно го няма.
Би могла да го купи във всеки по-голям магазин в Русия.
https://www.delikateska.ru/product/1368?utm_referrer=https%3a%2f%2fwww.google.ru%2f
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 20:31:42 от AnonimusBG »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #170 -: Септември 15, 2019, 20:36:33 »
Quote (selected)
Крилът обикновено го ловят около Антарктида.
В Карелия точно го няма.
Би могла да го купи във всеки по-голям магазин в Русия.


Как да го няма, като си го е купила баш од Карелия? Фкоято естествено че нема китове и крил, щото Карелия е на сушата, където има магазини, фкоито се продава крил.



AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #171 -: Септември 15, 2019, 20:47:34 »
Quote (selected)
Крилът обикновено го ловят около Антарктида.
В Карелия точно го няма.
Би могла да го купи във всеки по-голям магазин в Русия.


Как да го няма, като си го е купила баш од Карелия? Фкоято естествено че нема китове и крил, щото Карелия е на сушата, където има магазини, фкоито се продава крил.


Рекидж
Това че в Карелия няма китове не споря, но крилът го ловят около Антарктида. За което мога да споря.
Санта Бремор е белоруска фирма.
http://www.santa-bremor.com/contacts/belarus/
Това което жена ти е купила в Карелия най вероятно е кайма от крил забъркана с майонеза или нещо подобно.
http://www.santa-bremor.com/catalog/fish/sprad/kril/
Горното което съм ти дал е крил, който го консервират на борда на траулерите.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #172 -: Септември 15, 2019, 20:52:44 »
Quote (selected)
Това че в Карелия няма китове не споря, но крилът го ловят около Антарктида. За което мога да споря.

можеш, няам съмнения ф това, но само с некой, който твърди обратното. Аз ф нито един момент не съм твърдял обратното.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #173 -: Септември 15, 2019, 20:58:37 »
Рекидж
Аз просто искам да ти кажа че жена ти е донесла повече белоруска майонеза, отколкото крил.
По-нататък си е твоя работа.
Дал съм ти линкове.

P.S. С една дума питай. Винаги ще помогна.
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 21:26:09 от AnonimusBG »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #174 -: Септември 15, 2019, 21:45:05 »
Путин е затоплист:
Quote (selected)
   President Vladimir Putin, who has in the past been sceptical of arguments that climate change is man-made, admitted in June that Russia was warming 2.5 times faster than the global average.

“This is a major challenge for us,” he said. “This is the reason for the floods, and for permafrost thawing in the areas where we have fairly big cities. We must be able to understand how to react.”

https://www.ft.com/content/d855d522-cefc-11e9-99a4-b5ded7a7fe3f
Путин е затоплист, ама не е НЕпукист, а ПУКИСТ !!!  :clap-3332:
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 21:57:55 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #175 -: Септември 15, 2019, 21:54:35 »
Путин е затоплист, ама не е НЕпукист, а ПУКИСТ !!!  :clap-3332:
На него му е простено. Не че му е простено де, но е факт че може да ни затопли. Воистина да ни стопли!
Затова е желателно към такива хора да се държиш с уважение. Или да се наакаш.
Може разбира се да строшиш някой руски паметник, но все пак е по-добре да се наакаш.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #176 -: Септември 15, 2019, 22:03:06 »
Путин е затоплист, ама не е НЕпукист, а ПУКИСТ !!!  :clap-3332:
На него му е простено. Не че му е простено де, но е факт че може да ни затопли. Воистина да ни стопли!
Затова е желателно към такива хора да се държиш с уважение. Или да се наакаш.
Може разбира се да строшиш някой руски паметник, но все пак е по-добре да се наакаш.

Тоя път не си ме разбрал. Вероятно защото в английския текст бях оставила подчертано друго. Но тоя път "зачервих" важното.

А това, което искам да кажа, е, че на Путин му пука за климатичните промени, за което го ѝ убичам!  :aplause:

За разлика от клоуна Тръмп, който съфсем неглиже, излезе от Парижкото споразумение!  :t0135:
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 22:06:03 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #177 -: Септември 15, 2019, 22:28:25 »
фкачеството си на проносиран затоплист, Путин се явява един од промотърите на ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ".

Бравос, Владимир Владимирич, как те не беше малко од малко срам и/или грях, либерална подлого ньедна! :pissed-891:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #178 -: Септември 15, 2019, 22:28:54 »
Абе, на криль-я си пише че е антарктически, не карелски, ама кво разбирам аз.
Преди време ми разказваха, как един познат си купувал в Германия немски кисели краставички българско производство.

Та, въпросът от де ще дойдат мръвките (независимо дали аргументацията е опазване на климата или борба със световния глад) никак, ама никак не е глупав. Той е съществен.

Мисля си, че при канибализма всъщност никога не се знае кой - кого. Днес си гурман, утре - фрикасе.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #179 -: Септември 15, 2019, 22:33:52 »
Quote (selected)
как те не беше малко од малко срам и/или грях, либерална подлого ньедна!
Бряхмааму! На кого се явява подлога баш пък Путин?  :m1731: