Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 18:23:00

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 325538 пъти)

Bacho Кольо, Imko1, Kole и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #600 -: Юли 06, 2019, 17:30:01 »
Quote (selected)
Докара Бундесфера дотам
Бундесферата. Женски род.

Фтая връска, като голем фен на буквата ф настоявам "Вермахт" да се пише "Фермахт".
:0004: C:-) :0004:
Фермахта под командването на Фитлер допусна груба грешка, че остави ингилизите да се измъкнат през Дюнкерк.
Още по голяма грешка на Фитлер е че тръгна да се занимава със СССР, вместо да даде още няколко танкови дивизии на Лисицата, с тях подобно на Александър Велики щеше да стигне до Индия.
Ама фсеки си плаща за грешките.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #601 -: Юли 06, 2019, 17:39:44 »
Quote (selected)
Фермахта под командването на Фитлер допусна груба грешка, че остави ингилизите да се измъкнат през Дюнкерк.
през фюнкерк.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #602 -: Юли 06, 2019, 17:42:44 »
А Фе Феерии! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #603 -: Юли 06, 2019, 18:26:54 »
 ... и дебели чичковци с пури, които си слагат говорещите кукли на "отговорните позиции".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #604 -: Юли 06, 2019, 18:41:36 »
И по фнимателно с наздравиците да не се алкохолизираме.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #605 -: Юли 06, 2019, 18:45:00 »
И по фнимателно с наздравиците да не се алкохолизираме.

"Я лкохол Ни путрибявам! Ракията си я пия чиста!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #606 -: Юли 07, 2019, 12:22:31 »
Quote (selected)
Изказване на сръбски министър против Борисов предизвика дипломатически скандал
06 Юли 2019

Остро изказване на сръбския вицепремиер и министър на външните работи Ивица Дачич по адрес на премиера Бойко Борисов доведе до дипломатически скандал.

Повод за разпалването му даде заета от Борисов позиция в Познан по повод на номиринето на испанския външен министър Жозеп Борел за Върховен представител на ЕС по външната политика. В отговор на журналистически въпрос как това ще се отрази на региона, след като Испания не признава независимостта на Косово, Борисов коментира, че на този пост Борел трябва да защитава интереса на целия съюз, а не националния си интерес.

"Ако Борел бъде избран, това не означава, че мнението на Испания ще бъде меродавно за другите държави, които сме признали Косово".


https://www.segabg.com/hot/izkazvane-na-srubski-ministur-protiv-borisov-predizvika-diplomaticheski-skandal?page=1
:firefrog:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #607 -: Юли 07, 2019, 12:31:48 »
Борисов коментира, че на този пост Борел трябва да защитава интереса на целия съюз, а не националния си интерес.

А всъщност ЕС няма единна позиция по Косово, следователно испанецът може да защитава само интереса на своята държава. Да не говорим за разните му резолюций на ООН-то и т.н.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #608 -: Юли 07, 2019, 14:07:04 »
А сега – най–колоритния наш депутат, когото сме изпратили в Европарламента:

Quote (selected)
Андрей Слабаков: В ЕП видях и други хора с брада и мустаци и не всички бяха мъже
07.07.2019



За Ска Келер не мисля нищо хубаво, защото ми се струва прекалено войнствено настроена. За Кристин Лагард и Урсула фон дер Лайен още не мога да кажа нищо, защото съм твърде нов. Но мога да ви кажа, че в Европейския парламент видях и други хора с брада и мустаци и не всички бяха мъже. Такива са първите впечатления на евродепутата Андрей Слабаков от новите му колеги в ЕП, които той разкри в сутрешния блок на Нова Телевизия.

"Ухажването на жена вече се е превърнало в сексуален тормоз, което е като ''номер от селските вечеринки''.

,,Няма европейски ценности, има само християнски ценности. Европейските ценности стъпваха върху християнската основа, преди да решат да ги махнат и да ги подменят с други неща''.

,,Какво би казал баща ми, ако беше жив? Вероятно би ми казал, че не съм много нормален, защото ще се събера с лоши другарчета. В Европейския парламент е пълно с разни кариеристи и партийни функционерчета'', заяви Слабаков и увери, че ще работи само в интерес на България.

На въпрос дали България трябва да влезе в Шенген и Еврозоната, Андрей Слабаков отвърна, че ''би трябвало да влезем''.

https://novini.bg/bylgariya/politika/546184?comment=new

Аз не знам за друг, но Андрей Слабаков може да разкаже спокойно играта и на едните, и на другите.
ЗАЩОТО НЕ МУ ПУКА !!! :clap-3332:
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 14:18:54 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #609 -: Юли 07, 2019, 14:12:10 »
Quote (selected)
интереса на целия съюз
1. ЕС не е съюз, ами империя, макар и все още хлабава.
2. В него се защитават основно интересите на западноевропейската олигархия, стига те да не са в разрез със заповедите на сащската олигархия.
3. Поддържа се и съзнателно се увеличава неравенството между различните д-ви в ЕС.
4. Върхушката в ЕС вече открито действа срещу благото на всички народи в ЕС и въобще не се съобразява с техните желания.
Партиите в ЕС не трябвало да изпълняват волята на своите народи и избиратели, ами трябвало да ги водят по правилния път, когато народите и избирателите не били дорасли и помъдрели за него.
Така заяви един "анализатор" от ЕС-есовската номенклатура  в този форум.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #610 -: Юли 07, 2019, 14:21:41 »
Така заяви един "анализатор" от ЕС-есовската номенклатура  в този форум.

КОЙ е тоя?!  :t0103:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #611 -: Юли 07, 2019, 15:06:59 »
Единствено правият с единствените научни и непогрешими анализи, който 30 г. вече сам спасява Партията, Идеята, и цялата Вселена.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #612 -: Юли 07, 2019, 15:37:31 »
И две думи за другата депутатка, която изпратихме в ЕП и с която наистина се гордея. А тъй като само съм си водила бележки по време на сутришното ѝ интервю по НОВА, ще предам записаното в схематичен вид:

Quote (selected)
ЕЛЕНА ЙОНЧЕВА – член на Правосъдната комисия и на Комисията по външна политика в ЕП:

• Борисов не е „държавник”, а „самодържавник”, тъй като изгражда тоталитарно управление;

• Той се „нагажда” натам, накъдето духа вятърът: в конкретния случай – по отношение на Станишев, а не много отдавна – и по отношение на Кристалина и Ирина Бокова;

България има нужда от силна левица и силна десница – т.е. от силни леви и десни партии;

• Какво е отговорил на Борисов холандският външен министър /дипломат!!!/, когато го е завел да види „оградата” на границата: „Ние, холандският народ, НЕ ВИ ВЯРВАМЕ”.

За Урсула фон дер Лайен: „Харесвам у нея това, че е „ЗА” европейска армия.”
  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 15:41:48 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #613 -: Юли 07, 2019, 15:43:50 »
Цитат на: Джиджи
За Урсула фон дер Лайен: „Харесвам у нея това, че е „ЗА” европейска армия”   :way_to_go-1308:

Хуб'о опра'и немската армия, сега и европ'ската тъй шъ нагласи  :nuts:
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 15:46:23 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #614 -: Юли 07, 2019, 16:30:52 »
Цитат на: Джиджи
За Урсула фон дер Лайен: „Харесвам у нея това, че е „ЗА” европейска армия” 

Хуб'о опра'и немската армия, сега и европ'ската тъй шъ нагласи

Абе ти се смееш, но в същото време не искаш НАТО.  :icon_idea:

Затова виж какво рече по въпроса, че в България нямаме армия, на 15 юни т.г. в „Денят започва” по БНТ, бившият МВР министър и тогавашен шеф на ДАНС – Цветлин Йовчев. Който по принцип е от „вашите”, а не от „нашите”:

Quote (selected)
За момента НАТО е единствената ни алтернатива.
:light_bulb-1377:
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 16:38:15 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #615 -: Юли 07, 2019, 16:40:19 »
Единственото ни решение винаги е била Русия. И винаги ще бъде.
А тия, дето хвалят САЩ и НАТО, никога няма да са от "моите".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #616 -: Юли 07, 2019, 16:44:09 »
Ето ви едно европейско събитие
https://bgr.news-front.info/2019/07/07/amerikanski-korab-se-opozori-v-riga/
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #617 -: Юли 07, 2019, 16:52:45 »
Пернишки тунинг на голфа.
Летите джанти от страната на дискотеката. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #618 -: Юли 07, 2019, 17:00:23 »
Пернишки тунинг на голфа.
Летите джанти от страната на дискотеката. :too_happy-1067:
:way_to_go-1308:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #619 -: Юли 07, 2019, 17:05:27 »
Сега като погледнах пак снимката си мисля,че това кафявото може да не е ръжда. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #620 -: Юли 07, 2019, 19:13:09 »
Летите джанти от страната на дискотеката

 :b0230:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #621 -: Юли 07, 2019, 19:17:22 »
Де вика Буратино, може и да ефекта "СУ-24". :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #622 -: Юли 07, 2019, 19:19:17 »
Летите джанти от страната на дискотеката

 :b0230:

Твоята реакция ми харесва много повече от моята.
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 19:22:05 от AnonimusBG »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #623 -: Юли 07, 2019, 20:20:24 »
Quote (selected)
Сривът на поръчките към германските заводи от 2,2% през юни, при очаквания на анализатори за 0,1%, подхрани опасенията, че несигурността в световната търговия превръща временното икономическо забавяне в Европа в сериозен спад.
Все повече икономисти прогнозират, че Европейската централна банка ще прояви загриженост към отрицателните данни и ще въведе повече парични стимули още след края на този месец.

https://www.investor.bg/evropa/334/a/bruno-lio-mer-germaniia-triabva-da-investira-poveche-285257/
Направо да свалят лихвата на -5%.
Банките да раздават кредити на -2%
И всички да са на далавера.
И така да постигнат тъй дълго желаната инфлация от поне 2%.
Като си помисля, че Турция, Русия и много други не могат да си свалят инфлацията под 2%, да не говорим да свалят лихвите под 2%.
Ами ЕЦБ да вземе пример от тях.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #624 -: Юли 07, 2019, 20:30:27 »
Ръстът е предварително калкулиран в отчетите пред акционерите.
Намаляване на поръчките/продажбите с 2 % води до нарастване на "производствените разходи" с 5% до запазване на някакъв "ръст".
Поскъпването на стоките е факт в цяла Европа, в целия свят и липсата на ръст е показател,че спадът не е 2% а 12%.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #625 -: Юли 09, 2019, 11:44:49 »
Не ви ли се струва, че страдащият от хроничен ишиас вече надмина Льонката по политически целувки!?

https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/07/09/3935893_fon_der_laien_vse_oshte_niama_podkrepata_na_zelenite/?ref=home_main_news

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #626 -: Юли 11, 2019, 16:46:45 »
Quote (selected)
Европарламентът ще реши идния вторник дали да подкрепи Урсула фон дер Лайен за шеф на ЕК
11 Юли 2019

Европейският парламент ще гласува на 16 юли кандидатурата на Урсула фон дер Лайен за председател на следващата Европейска комисия. Но опасения за шансовете на германската военна министърка да получи одобрението на ЕП подхранват слуховете, че гласуването може да бъде отложено.


Урсула фон дер Лайен се представи вчера колебливо на препитването в три политически групи в ЕП.

Европейската обединена левица/Северна зелена левица обяви, че няма да подкрепи нейната кандидатура. Зелените/Европейски свободен алианс заявиха също по-рано тази седмица, че ще гласуват против нейната кандидатура.

Единствена сигурна нейна поддръжничка е групата на ЕНП, с която е свързана кандидатката. Либералите и социалистите нямат единодушие в групите си по този въпрос.

https://www.segabg.com/hot/evroparlamentut-shte-reshi-idniya-vtornik-dali-da-podkrepi-ursula-fon-der-layen-za-shef-na-ek
  :m1708:

Така ще е, след като кандидатите за определeни постове се номинират с пазарлъци и на тъмно. Старите Началници пренебрегнаха водачите на листи, т.нар. "шпиценкандидатен".
И сега духат супата! :yes-1289:
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 16:54:03 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #627 -: Юли 11, 2019, 17:34:25 »
Ся кво прайм и Урсула ли ще натирваме след Вебер?
Ми то май Баце ше остане най накрая единствено възможен.
Аз нямам нищо против да им го подарим на ЕС, едва ще ми се откъсне от сърцето, но ще се стегна и ще го преживея!
Поне се надявам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #628 -: Юли 11, 2019, 17:37:24 »
Така ще е, след като кандидатите за определeни постове се номинират с пазарлъци и на тъмно. Старите Началници пренебрегнаха водачите на листи, т.нар. "шпиценкандидатен".
И сега духат супата! :yes-1289:

че кога не е имало пазарлъци? просто досега беше по-лесно, щото бяха достатъчни само енп и пес, и се споразумяваха бързо /и също на толкова тъмно/. сега шивачев се оказа откровено неприемлив, тимерманс също /там вишеградците ореваха орталъка/ и изведнъж стана ясно, че няма да я бъде толко лесно тази работа.

а те имат опит - спомни си белгия колко време я кара без правителство. че и се гордееха с това даже :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #629 -: Юли 11, 2019, 17:52:39 »
Ся кво прайм и Урсула ли ще натирваме след Вебер?
Ми то май Баце ше остане най накрая единствено възможен.
Аз нямам нищо против да им го подарим на ЕС, едва ще ми се откъсне от сърцето, но ще се стегна и ще го преживея!
Поне се надявам!
Абе майтап, майтап, ама верно рода ще излезем с теб накрая. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #630 -: Юли 11, 2019, 19:51:26 »
... и изведнъж стана ясно, че няма да я бъде толко лесно тази работа.

а те имат опит - спомни си белгия колко време я кара без правителство. че и се гордееха с това даже
Ми то, и ний сЪ гордейм!  :ive_got_it-1379:
Щото нашто е с международен мин.преЦедател, даже!!!  :yes-1289:
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 19:53:48 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #631 -: Юли 11, 2019, 20:26:35 »
Тва доста педерски номер.
Кандидатурата явно е била съгласувана като част от по-голям пакет, председател на парламента и т.н.
Да обявят че няма да я подкрепат след като част от гласуванията са минали .....
"управляващото мнозинство" нищо чудно да отиде на буклука още преди да се е състояло на практика.
Споменах парламента щото е италианец, а нещо мноо почнаха да дразнят талянците. Те вече заплашваха да спрът вноските .... а Юнкер отпочна процедура за дефицита им при положение че е в официалните рамки, сега се задава бламиране на избрания талянец при задълбочаване на кризата ....
А спрът ли вноски идва бууум.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #632 -: Юли 11, 2019, 20:36:19 »
Quote (selected)
А спрът ли вноски идва бууум.

Някакви прогнози дали ще експлозия или имплозия?
ЕНП и ПЕС до последно ще се борят за имплозия и за сега имат шанс да успеят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #633 -: Юли 11, 2019, 20:45:43 »
Голямо бууум...ама то е все по наблизо, все по ясно очертаващо се и все по миризливо.
А не бе толкова назад времето, когато а споменех оттатък, че се мержелее нещо такова, бях оплюван..не, охрачван от верни талибанчета, че съм путинофил...и т.н.
При все, че непрекъснато повтарях - ЕС е нещо, без което засега не можем, но не ни харесва и трябвя да се промени, щото така ще умре и ние заедно...уви - охрачването се усилваше!
И не е важно дали съм го предвиждал, дали ще позная или ще се размине!
Жалко за надеждите, за вярата, за усилията, за наивитета...абе жалко за миналите в заблуда години!
И себе си най вече съжалявам, щото ЕС ми е драг, но аз съм си най драг!
 :t1252:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #634 -: Юли 14, 2019, 15:53:38 »
В Евросоюзе призвали Россию сохранить ДРСМД
В Европейском союзе призвали Россию принять меры касательно полного соблюдения Договора о ликвидации ракет средней и малой дальности. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на сайте Европейского совета.

Как отмечается в обращении, ЕС призвал Россию принять меры по поводу разработки, испытаний и базирования ракеты 9М729.

«Мы глубоко обеспокоены развитием ситуации с договором о РСМД, срок действия которого может закончиться 2 августа 2019 года», — говорится в сообщении.
https://ru.rt.com/dxjn

Тез пък кво им стана? Няма вече такъв договор. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #635 -: Юли 14, 2019, 16:25:39 »
Тез пък кво им стана? Няма вече такъв договор. :)

Сахиба ги е сритал  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #636 -: Юли 14, 2019, 16:29:55 »
Тез пък кво им стана? Няма вече такъв договор. :)

Сахиба ги е сритал  :smokin:
Сега се сетиха,че тия ракети не са за САЩ, а за Европа.
Дончо не могат да натиснат и сега пробват да омилостивят Путин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #637 -: Юли 15, 2019, 10:02:18 »
... непрекъснато повтарях - ЕС е нещо, без което засега не можем, но не ни харесва и трябва да се промени, щото така ще умре и ние заедно...
:way_to_go-1308:

Да! Ама се тея пазарлъци в момента за постовете по върховете, май – НЕ!

Тая сутрин по телевизора Джамбазки направо ми направи /дето се вика/, деня!

В Брасълс разхождали за съгласуване Урсула фон дер Л@й*ен от комисия на комисия, където тя обещавала ВСИЧКО и на ВСИЧКИ ...  :b0205:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #638 -: Юли 15, 2019, 10:21:41 »
Убаво де. Кво става?
Към момента имаме ли това което имаме като мнозинство или го загербиха преди да се е състояло?
Що мене зелките са ми през ..... та не ги следа кви ги вършат  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #639 -: Юли 15, 2019, 11:10:35 »
Убаво де. Кво става?
Към момента имаме ли това което имаме като мнозинство или го загербиха преди да се е състояло?
Що мене зелките са ми през ..... та не ги следа кви ги вършат

Ти хубу питаш "кво става", ама от туй, което питаш, не става много ясно КАКВО ТОЧНО ПИТАШ.

Какво "мнозинство" и за какво точно? А туй "загербване" от ГЕРБ ли идва?  :D

Щото "зелките" аз ги следя отблизо и мисля, че мога да ти отговоря.  :cool-1084:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #640 -: Юли 15, 2019, 11:34:10 »
МИ като начало избраха ли кандидат за председател на комисията.
 
Ми квото е там. Мнозинството. ЕНПейци, ПЕСовци и некви леберали май.
А загробване начи .... ма несъзнателно съм пренесал национална особеност на брюселска почва.
« Последна редакция: Юли 15, 2019, 11:37:04 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #641 -: Юли 15, 2019, 15:37:25 »
МИ като начало избраха ли кандидат за председател на комисията.
Ми квото е там. Мнозинството. ЕНПейци, ПЕСовци и некви леберали май.

Може да се каже, че да. Но парламата тук е, че изобщо з@e*аха мнозинството, което беше избрало за председатели на Комисията и на Европарламента водачите на листите на ЕНП и на ПЕС – Манфред Вебер и Франс Тимерманс /т.нар. "шпиценкандидатен"/ и съвсем произволно номинираха за преЦедател на Комисията германската вънкашна министерка – Урсула фон дер Лайен. Но за да бъде избрана, тя трябва да бъде одобрена от отделните комисии на Европарламента.

Затова от вчера я развеждат на взгляда из тези комисии за одобрение. А пък от днес аз вече я наричам Урсула фон дер Л@й*ен, тъй като сабале Джамбазки съобщи по телевизора, че Урсула обещавала насекъде ВСИЧКО и на ВСИЧКИ!  :nuts:

Quote (selected)
А загробване начи .... ма несъзнателно съм пренесал национална особеност на брюселска почва.
:D C:-) ;D
« Последна редакция: Юли 15, 2019, 15:57:44 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #642 -: Юли 15, 2019, 16:16:04 »
Затова от вчера я развеждат на взгляда из тези комисии за одобрение. А пък от днес аз вече я наричам Урсула фон дер Л@й*ен, тъй като сабале Джамбазки съобщи по телевизора, че Урсула обещавала насекъде ВСИЧКО и на ВСИЧКИ!  :nuts:

Дано Урсула не е много урсуз...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #643 -: Юли 15, 2019, 17:44:32 »
Ти ми обърка понятията.
Кандидата не се ли предлага от баш шефовете.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #644 -: Юли 15, 2019, 18:07:19 »
Ти ми обърка понятията.
Кандидата не се ли предлага от баш шефовете.
Не аз, душа. Самите баш стари шефове НИ объркаха понятията! :ive_got_it-1379:

А и на мен ми трябваха поне 2–3 дни, за да разбера за какво точно иде реч. :D

И дано да съм била ясна по–горе, за да могат да го разберат и останалите, които по принцип не се интересуват от "зелките", но не би било зле да знаят какви точно машинации вършат в момента баш зелките!!!  :t0116:
« Последна редакция: Юли 15, 2019, 18:11:54 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #645 -: Юли 15, 2019, 18:16:06 »
Quote (selected)
и съвсем произволно номинираха за преЦедател на Комисията германската вънкашна министерка – Урсула фон дер Лайен
не беше произволно, това е некъв опит да се сложи немец начело. щото това с шпиценкандидатите беше много добро, ама докато можеха енп и пес да си се разбират помежду си. сега не става.

и се опаза, че нито вебер, нито тимерманс имат шансове да бъдат изгласувани. което, естествено, трябваше да бъде проучено *преди* да ги шпицват, а не после. щото социологически проучвания имаше.

в момента енп и пес се намират в едно голямо небрано лозе и се чудят кво да обещават, та да мине процедурата. днес фон дер лай/н/енката и тя така е била.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #646 -: Юли 15, 2019, 18:28:45 »
не беше произволно
Лапсус от моя страна, за което  :apology-1312:

Точната фраза е "компромисен кандидат", тъй като и Вебер, и Тимерманс са се оказали прекалено силни. Не помня вече кой го коментира, но е напълно резонно. А за това – да е германец – също има резон, тъй като в момента топ позициите се разпределят между най–старите държави членки.

Quote (selected)
в момента енп и пес се намират в едно голямо небрано лозе и се чудят кво да обещават, та да мине процедурата.
Тва на русский не се ли викаше "тупик"? А на мен много ми се ще да духат супата!  :firefrog:
« Последна редакция: Юли 15, 2019, 18:33:55 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #647 -: Юли 15, 2019, 18:36:13 »
обаче нашият международник виден го няма да ни осветлява по фейса от кого какво желае.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #648 -: Юли 15, 2019, 18:38:04 »
Затова от вчера я развеждат на взгляда из тези комисии за одобрение. А пък от днес аз вече я наричам Урсула фон дер Л@й*ен, тъй като сабале Джамбазки съобщи по телевизора, че Урсула обещавала насекъде ВСИЧКО и на ВСИЧКИ!  :nuts:

Дано Урсула не е много урсуз...
Ще се опита да изроди нов ЕС ама без раждането, само с таковането.
Като навря Бундесфера обратно на майка му в.. сега ще пробва и с Евросъюза.
Quote (selected)
Урсула Фон дер Лайен - политик, гинеколог и майка на 7 деца
https://dariknews.bg/novini/sviat/ursula-fon-der-lajen-politik-ginekolog-i-majka-na-7-deca-2176802

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #649 -: Юли 15, 2019, 18:39:31 »
Като не можем ние - ще чакаме Путин да ни ги нареди...

Пък, да ви кажа, кои ще са - разлика никаква, според мен.
Въртят се някакви канцеларисти.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #650 -: Юли 15, 2019, 21:47:14 »
В ЕП и ЕК мнозинство ще има суджук-коалицията Граждани на Европа за Развитие по Български :smokelots:
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #651 -: Юли 16, 2019, 10:13:27 »
Эксперты из ФРГ заявили о возможном «неожиданном ударе» России
Россия продолжает вооружаться «запрещёнными ракетами», а согласно результатам последнего исследования, даже якобы ведёт подготовку к региональным войнам в Европе.

Об этом пишет Die Welt, ссылаясь на доклад, авторами которого выступили генерал-лейтенант бундесвера в отставке, бывший замгенсека НАТО Хайнрих Браус и директор Института политики безопасности в Кильском университете Йоахим Краузе.

«Пока наше политическое внимание приковано к климатическим изменениям, миграционному кризису, кризису в ЕС и другим проблемам, которые требуют совместного решения, Россия при Путине — абсолютно неспровоцированно — готовится к региональным войнам в Европе», — заявил Краузе в интервью изданию.

По его словам, Москва «рассчитывает выиграть» эти войны при помощи «угроз применения ядерного оружия».

В свою очередь, Браус считает, что Россия «ищет конфронтации с Западом» и «стремится уничтожить международный порядок», пишет автор статьи Торстен Юнгхольт.

Возможными местами «российских атак», полагают авторы исследования, могут стать Черноморский регион, Прибалтика, Украина и Польша.

Журналист издания отмечает, что в потенциальном конфликте ФРГ из-за географического положения придётся играть ключевую роль.

По этой причине Браус и Краузе призывают сделать бундесвер способным «в максимально короткие сроки приводить себя в боеготовность и выполнять сложные дополнительные военные задачи НАТО».
https://ru.rt.com/dxv1

Балтийските тигри, 404, Полша. Някой е спал отвит. Кому нахрен са нужни тия недуразумения?!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #652 -: Юли 16, 2019, 10:27:11 »
Quote (selected)
ссылаясь на доклад
Ссылаться надо на север, а не на доклад.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #653 -: Юли 16, 2019, 15:05:08 »
урсула така си е постлала, че не виждам как ще я изберат. от стандарт, номерацията моя:
Quote (selected)
Човешки права

Лайен съобщи, че иска половината еврокомисари да бъдат жени. Тя поясни, че ако тази бройка не се изпълни, ще отхвърля предложенията на държавите от ЕС за еврокомисари. По нейните думи длъжностите в ЕК ще бъдат разпределени поравно между мъже и жени.

Една от пет жени в ЕС е била жертва на насилие, а 55 на сто от жените са ставали жертва на сексуално посегателство. Ще предложа насилието срещу жени да бъде част от престъпленията по европейското право, ЕС следва да се присъедини към Истанбулската конвенция/1/, заяви тя.

Върховенство на закона

Лайен посочи, че не може да има отстъпки по въпроса с върховенството на закона/2/. ЕК винаги ще бъде независим пазител на договорите, добави тя. В писма до две от водещите групи в ЕП вчера Лайен съобщи, че ще подкрепи въвеждането на годишни доклади за спазването на законността от всички държави в ЕС.

Мигранти

Според Лайен е необходимо преговорите по промяната на правилата от Дъблин да бъдат възобновени, за да се възстанови Шенген. Тя отбеляза, че ЕС е длъжен/3/ да се спасява корабокрушенците. Трябва да намалим незаконната миграция и да запазим правото на убежище. Трябва да проявяваме съчувствие и да предприемем решителни действия, добави Лайен. Тя настоя Фронтекс да разполага с 10 000 допълнителни служители не до 2027 г., а най-късно 2024 г. Лайен предложи ЕС да приема външнополитическите си решения не с единодушие, а с мнозинство/4/.

Копирано от standartnews.com

1. всички наши, включително станишев, би трябвало да са против нея. плюс останалите, които не са ратифицирали стамбулската. сиреч ние, чехия, унгария, лихтенщайн, литва, словакия, британия.

2. точно по този параграф тимерманс го отнесе от вишеградците. няма причина поведението им към урсула да е различно

3. всички, които не искат мигранти, трябва да я отстрелят.

4. а това директно маха правото на мнение на всички средни и малки страни.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #654 -: Юли 16, 2019, 20:30:58 »
Quote (selected)
2. точно по този параграф тимерманс го отнесе от вишеградците. няма причина поведението им към урсула да е различно
Ще бъде ужасно жалко, ако полско-унгарските авторитарни режими увеличат тежестта си в ЕС.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #655 -: Юли 16, 2019, 20:33:41 »
Quote (selected)
2. точно по този параграф тимерманс го отнесе от вишеградците. няма причина поведението им към урсула да е различно
Ще бъде ужасно жалко, ако полско-унгарските авторитарни режими увеличат тежестта си в ЕС.
Нали?
Ще вземат да разплискат кочината, може и да я хигиенизират.
Мръсници ти казвам! :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #656 -: Юли 16, 2019, 21:04:12 »
Жената току-що биде избрана за шефка на парламента.

Von der Leyen becomes EU Commission head after MEPs vote
https://www.bbc.com/news/world-europe-49010801

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #657 -: Юли 16, 2019, 21:07:32 »
Жената току-що биде избрана за шефка на парламента.

Von der Leyen becomes EU Commission head after MEPs vote
https://www.bbc.com/news/world-europe-49010801
Европа е имала и по-лоши дни.
 :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #658 -: Юли 16, 2019, 21:09:51 »
Жената току-що биде избрана за шефка на парламента.

Von der Leyen becomes EU Commission head after MEPs vote
https://www.bbc.com/news/world-europe-49010801

Май е на Европейската комисия, Рекидж. 8)
Да ѝ е честито. И да НИ е честито!!! А аз лично не знам какво да очаквам.  :m1728:
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 21:13:22 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #659 -: Юли 16, 2019, 21:13:09 »
така де, на комисията.
Аз няам проблем с жената. Очевидно като компромисна фигура устройва достатъчно хора, иначе нямаше да събере гласове.