Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:40:49

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 319607 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #840 -: Ноември 15, 2019, 14:39:10 »
А под "силна и единна Европа" има предвид богата Зап. Европа и бедни деиндустриализирани колонии в Източна, пазар за западните пром. стоки и източник на евтин робски гастарбайтерски труд. А ест. държ. монополи в Изт. Европа - ток, вода, железници, комуникации - изкупени евтино от западни картели.
« Последна редакция: Ноември 15, 2019, 14:42:10 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #841 -: Ноември 15, 2019, 14:47:08 »
Quote (selected)
и да преобразува паянтовата, често неефективна управленска структура на ЕС в гладка и ефективна държавна машина, на която Луи XIV или Наполеон биха се възхищавали.
И руснаците покрай тях. Обикновено при такава радост ходят на тумби да бодат едни червени байряци по хорските къщи. И после се фукат по парадите.
Не знам, трудно ми е да я хвана тая идея за обща армия...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #842 -: Ноември 15, 2019, 14:52:07 »
Не знам, трудно ми е да я хвана тая идея за обща армия...
Нали пищите против НАТО, бря?! :b0205:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #843 -: Ноември 15, 2019, 15:10:17 »
Нали пищите против НАТО, бря?!
Пищим щото е неадекватно. Башка че е на каишка от американците.
Странна структура от отминали времена - виж им само прословутия пети член!
Да предположим че зла Раша тръгнала да агресира балтийските тигри. И кво?
Всеки помага както може - ние например с палатки. Или с домати, да замяргат с тях зли рашъни...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #844 -: Ноември 15, 2019, 15:19:25 »
Всеки помага както може - ние например с палатки. Или с домати, да замяргат с тях зли рашъни...

Не само. С баня, тасчета, кесета, телляци. Ех, баня!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #845 -: Ноември 15, 2019, 17:33:45 »
Войници за бъдещата "европейска" армия вече си ги внесоха. Такива едни кафяви, брадати и надъхани.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #846 -: Ноември 15, 2019, 21:54:39 »
За превземането на балтийските тигри руската армия едва ли ще си цапа ръцете. Армията на Беларус (половината) ще ги сплеска за 12-18 часа боеви и окупационни действия. Ако някой си мисли, че заради тях някой в САЩ (командната верига на НОРАД е по-секретна от БФР "Ню Йорк") ще припали шахтените двигатели на "Минитмъните" в Юта, то тоз следва да си запише бърже час в диспансер.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #847 -: Ноември 15, 2019, 22:00:25 »
За превземането на балтийските тигри руската армия едва ли ще си цапа ръцете. Армията на Беларус (половината) ще ги сплеска за 12-18 часа боеви и окупационни действия. Ако някой си мисли, че заради тях някой в САЩ (командната верига на НОРАД е по-секретна от БФР "Ню Йорк") ще припали шахтените двигатели на "Минитмъните" в Юта, то тоз следва да си запише бърже час в диспансер.
Изпитвам зверско любопитство защо й е на руската армия да превзема балтийските тигри. Какво ще ги прави, като за начало.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #848 -: Ноември 15, 2019, 22:13:59 »
Изпитвам зверско любопитство защо й е на руската армия да превзема балтийските тигри. Какво ще ги прави, като за начало.
За да им гепи шпротите! :D
Пълна мистерия е кой ще тръгне да се занимава с тези, но фактът че било възможно да бъдат агресирани се обсъжда на длъж и на шир из европейските пространства. Един натовец даже заплашително каза че ако ги гепели, те пък щели да превземат Калининград.
Което също е прелюбопитно като как аджеба ше стане.
Факт е че там горе седи Таманская дивизия. Но тя по-скоро да не вземе някой нещо да се обърка с посоките. Инак балтийците правиха защитна ограда срещу руснаци, обаче животинките нещо не им допадна идеята и я събориха.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #849 -: Ноември 15, 2019, 22:38:47 »
За да им гепи шпротите! :D
На вентилатор прочетох, че иска да им гепи шОРтите и насмалко да си разлея чая!
Не мисля, че е целесъобразен такъв демарш - те гориво ще изгорят повече по цена, отколкото ако им купят цялата шпротена продукция, барабар със заводите и траулерите.
А за това НАТО дали ще намери Калининград - това е много спорен въпрос, ако някой не им каже, че това е всъщност Кьоригсберг. Щото не вярвам някой толкоз да е чел Кант.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #850 -: Ноември 15, 2019, 23:18:10 »
За превземането на балтийските тигри руската армия едва ли ще си цапа ръцете. Армията на Беларус (половината) ще ги сплеска за 12-18 часа боеви и окупационни действия. Ако някой си мисли, че заради тях някой в САЩ (командната верига на НОРАД е по-секретна от БФР "Ню Йорк") ще припали шахтените двигатели на "Минитмъните" в Юта, то тоз следва да си запише бърже час в диспансер.
Изпитвам зверско любопитство защо й е на руската армия да превзема балтийските тигри. Какво ще ги прави, като за начало.

Затова написах това. За ниакъв не са и потрябвали балтийските келеши, освен удобните си пристанища, но вече техниката напредна доста и същите портове просто употребени и излишни. Поради което, при евентуален конфликт ще пратят да ги окупират малоруси.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #851 -: Ноември 16, 2019, 09:17:47 »
За превземането на балтийските тигри руската армия едва ли ще си цапа ръцете. Армията на Беларус (половината) ще ги сплеска за 12-18 часа боеви и окупационни действия. Ако някой си мисли, че заради тях някой в САЩ (командната верига на НОРАД е по-секретна от БФР "Ню Йорк") ще припали шахтените двигатели на "Минитмъните" в Юта, то тоз следва да си запише бърже час в диспансер.
Изпитвам зверско любопитство защо й е на руската армия да превзема балтийските тигри. Какво ще ги прави, като за начало.
Наистина любопитно. Да се чуди човек за какво са ѝ били на руската армия прибалтите през 45-а, както и фините преди това.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #852 -: Ноември 16, 2019, 09:49:24 »
g_ringo
Наистина любопитно. Да се чуди човек за какво са ѝ били на руската армия прибалтите през 45-а, както и фините преди това.
Няма нищо по-лесно от това, да се задоволи твоето любопитство. През 1945 г. "прибалтите" са и били нужни, щото тя си ги е имала за свои още от 1940. А през 1940 г.  си ги е взела обратно, щото през последните  век и половина , с изключение на няколко недълги периода са си били нейни. А Лифляндия - от два века и половина.  Семигалия и Курляндия и се падат по право след разпада на Реч Посоплита, а руската армия се разхожда между Ревель, Вилно, Тарту, Мемль  и Ковно  така, както днес се разхожда от Смоленск в Ростов  и от Тула в Нарофоминск. А го правила, щото много добре е знаела, че ако тя не се разхожда, ще се разхожда шведската, полската или пруската армия. И защото това е бил начинът една империя , а и  всяка държава,  да става по-богата и по-силна - чрез придобиване на нови територии.
Те затова "са и били през 45-а  "прибалтите", както и фините преди това".


 П.С. А за къф чеп са и днес? Ами питай Йежи Урбан. Той го беше казал за Полша, ама важи и за "тигрите"

П.П.С. Хич няма да те питам , след  разпада на СССР и след обявената пълна самостоятелност на  "прибалтите",  дали сега там се разхождат чужди войски.  Знам, че  ще стъкмиш некъф мазен и политкоректен отговор...
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 11:06:18 от Bacho Кольо »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #853 -: Ноември 16, 2019, 13:21:28 »
g_ringo
Наистина любопитно. Да се чуди човек за какво са ѝ били на руската армия прибалтите през 45-а, както и фините преди това.
Няма нищо по-лесно от това, да се задоволи твоето любопитство. През 1945 г. "прибалтите" са и били нужни, щото тя си ги е имала за свои още от 1940. А през 1940 г.  си ги е взела обратно, щото през последните  век и половина , с изключение на няколко недълги периода са си били нейни. А Лифляндия - от два века и половина.  Семигалия и Курляндия и се падат по право след разпада на Реч Посоплита, а руската армия се разхожда между Ревель, Вилно, Тарту, Мемль  и Ковно  така, както днес се разхожда от Смоленск в Ростов  и от Тула в Нарофоминск. А го правила, щото много добре е знаела, че ако тя не се разхожда, ще се разхожда шведската, полската или пруската армия. И защото това е бил начинът една империя , а и  всяка държава,  да става по-богата и по-силна - чрез придобиване на нови територии.
Те затова "са и били през 45-а  "прибалтите", както и фините преди това".


 П.С. А за къф чеп са и днес? Ами питай Йежи Урбан. Той го беше казал за Полша, ама важи и за "тигрите"

Ясно. Сега, според теб, на руснаците не им пука, че в Прибалтика се разхожда НАТО (демек САЩ). Империята пък става по-силна като отстъпва територии, що ли ?
Интересна мисла.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #855 -: Ноември 16, 2019, 14:10:36 »
За да им гепи шпротите! :D
На вентилатор прочетох, че иска да им гепи шОРтите и насмалко да си разлея чая!
Не мисля, че е целесъобразен такъв демарш - те гориво ще изгорят повече по цена, отколкото ако им купят цялата шпротена продукция, барабар със заводите и траулерите.
А за това НАТО дали ще намери Калининград - това е много спорен въпрос, ако някой не им каже, че това е всъщност Кьоригсберг. Щото не вярвам някой толкоз да е чел Кант.
Диагоналното четене понякога ражда велики мисли! :)
Да им гепят шортите - това дори троликите не биха го измислили самостоятелно, хем се чудят денонощно каква дивотия да снесат.
А инак шпротите на шпртотомейкърите, барабар со се шпротомейкъри вълнуват руснаците точно колкото и шортите им. Демек хич.
И що стои онази дивна дивизия (а тя наистина е много сериозна) там на майната си за мен е загадка.
Може би резерв на командването на ЗВО. В случай че някой от нашите, демек натовците ги сполети някоя аваргардна мисла....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #856 -: Ноември 16, 2019, 15:46:48 »
Ясно. Сега, според теб, на руснаците не им пука, че в Прибалтика се разхожда НАТО (демек САЩ). Империята пък става по-силна като отстъпва територии, що ли ?
Интересна мисла.


 Аз не съм казал нищо подобно. Мислата ти си я сътворил, ти си я озвучил и сам си я оценяваш. На мен тя не ми е интересна, но нямам нищо против да я разпространяваш, стига да не я туряш в устата ми.

« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 15:49:12 от Bacho Кольо »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #857 -: Ноември 16, 2019, 16:37:20 »
А инак шпротите на шпртотомейкърите, барабар со се шпротомейкъри вълнуват руснаците точно колкото и шортите им. Демек хич.

Не съм сигурен. Навремето шпротите, особено латвийските  си бяха неделима чест от руската кулинарна култура, а намирането им в обикновените магазини си беше цяло щастие.
Сега ги има - дребни, пушени-недопушени, нагарчащи и обилно наквасени  в  съмнително олио...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #858 -: Ноември 16, 2019, 17:11:38 »
Ясно. Сега, според теб, на руснаците не им пука, че в Прибалтика се разхожда НАТО (демек САЩ). Империята пък става по-силна като отстъпва територии, що ли ?
Интересна мисла.


 Аз не съм казал нищо подобно. Мислата ти си я сътворил, ти си я озвучил и сам си я оценяваш. На мен тя не ми е интересна, но нямам нищо против да я разпространяваш, стига да не я туряш в устата ми.
Напротив, казал си, макар и не директно.
Хубаво е човек да мисли като пише.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #859 -: Ноември 16, 2019, 20:12:18 »
А бе да попитам.
Това което става днес във Франция как да го възприемаме?
Като потъпкване на свободата или напротив като пример за свобода?
Аз просто си питам защото в Москва никога не е имало нещо подобно, но те са си Мордор, фашисти и комунисти и т. н. защото са си такива.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #860 -: Ноември 20, 2019, 13:47:01 »
Нямаме си тема за НАТО, ма и тази върши работа.
От вестнико четем:
Quote (selected)
Сред водещите теми ще бъдат сигурността в Черно море, повишаване на разходите за отбрана, обявяването на космоса за оперативен домейн на НАТО - наред с въздушния, земния, морския и кибер-пространството.
И си викаме - брей, Мара се сети да се побара. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Путин за Източна Европа
« Отговор #861 -: Ноември 20, 2019, 21:54:46 »
Quote (selected)
“Към 2028 година някои страни от Източна Европа ще достигнат такова равнище на икономическо развитие, при което те ще престанат да получават грантове и различни видове подкрепа от европейския бюджет, а ще трябва да плащат така, както прави Великобритания. И не съм убеден, че няма да им дойде на ум, както стана със самата Великобритания, да излязат от ЕС”, прогнозира руският лидер.
Путин увери, че Русия е заинтересована да се запази Европейският съюз, за да има насреща "предсказуем, разбираем партньор".
„Гледаме с тревога какво се случва там, защото значителна част от нашите златни и валутни резерви са деноминирани в евро, а за нас, въпреки спада в търговията след различни решения за санкции, Европейският съюз остава най-големият търговски и икономически партньор, заяви президентът на Руската федерация. – Ето защо ние сме заинтересовани всичко да се поддържа и функционира ефективно."
По думите на държавния глава Русия анализира какво става в Европейския съюз и какво ще се случва.
„Не знам дали ще бъде възможно да се запази ЕС в сегашния му вид, но вече има тенденции, макар и малко на брой, но европейските лидери знаят за тях, мислят, имат различни сценарии, с които да консолидират  членовете на Евросъюза, за да постигнат по-устойчиви форми на интеграция. Дали ще успеят или не – не знам, но във всеки случай искам да им пожелая успех ", коментира Владимир Путин.

https://www.investor.bg/drugi/338/a/putin-niakoi-strani-ot-iztochna-evropa-mogat-da-obmisliat-izlizane-ot-evrosyiuza-293574/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Доколко зависима е Германия от Китай?
« Отговор #862 -: Ноември 20, 2019, 23:26:16 »
Quote (selected)
Когато германските компании откриха китайския пазар, те бяха привлечени от евтините разходи за работна ръка и огромния мащаб, докато Китай беше по-зависим от Германия и трансфера на технологии. 
Сега това се променя.
Парадоксално е, че някои компании, които имат успех в Китай, като Volkswagen, стават все по-зависими от китайския бизнес.
В някои области на технологиите Китай дори вече изпреварва Европа.
Пътуванията на Ангела Меркел към Китай заздравиха германско-китайските връзки. За 2018 г. двустранната търговия възлиза на почти 200 млрд. евро.
Докато САЩ имат стабилен вътрешен пазар и Тръмп може да изтъква това предимство, Германия е твърде зависима от износа за Китай, особено що се отнася до автомобилния и машиностроителния сектор.
Германските компании страдат от търговския спор между САЩ и Китай. Според проучване, проведено от германската търговска камара в Китай, 83% от компаниите, работещи в Китай, са заявили, че са засегнати от търговските сътресения.
Китай става все по-агресивен, както вътрешно, така и външно. Председателят на комисията по външните работи в Бундестага - депутатът Норберт Рьотген (ХДС), посочи, че Китай се промени коренно при президента Си Дзинпин и създаде монолитни правила, съобразени с държавния глава.
„Китай стана експанзивен отвън и безкомпромисно репресивен отвътре“, посочва Рьотген.
Но в същото време Китай стана незаменим като политически и икономически партньор на международно ниво. Рьотген предупреди, че германското правителство трябва да постигне общ баланс в своята политика по отношение на Китай.
Подходът „промяна чрез търговия“ изглежда не е успял.

https://www.investor.bg/aziia/336/a/ok-dokolko-zavisima-e-germaniia-ot-kitai-293588/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #863 -: Ноември 21, 2019, 18:06:40 »
Quote (selected)
Мария Габриел става зам.-председател на ЕНП

https://glasove.com/categories/novini/news/mariya-gabriel-stava-zam-predsedatel-na-enp

Няма тема за ЕНП и тук.
Нали те са баш башовете в съюза.

Ще му видим сметката и на ЕС.
Малко остана.
Имаме водач на ПЕС, зам. водач в ЕНП.
Близо е края, стискайте зъби още малце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #864 -: Ноември 21, 2019, 18:42:20 »
Ще му видим сметката и на ЕС.
Малко остана.
Имаме водач на ПЕС, зам. водач в ЕНП.
Близо е края, стискайте зъби още малце.
И посли къдье отивами?  :t1814: :giggle-3307:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #865 -: Ноември 21, 2019, 18:45:37 »
В Евразийския. :ive_got_it-1379:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #866 -: Ноември 21, 2019, 18:49:02 »
Ние да отидем, ама следващите ако имат малко мозък няма да ни вземат.
То и сега се намират тарикати и не ни пускат в Шенген.
Виж в паричния съюз ще ни приемат - ясен сигнал и силен знак , че са отписали еврото. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #867 -: Ноември 21, 2019, 18:53:43 »
Бе на акъла не им е на братушките да се занимават с нас! Въшка на челото...
Вярно мечка, рунтава козинка, няма да личим много, ама се пак.

Дразня Джидже - експерта по съюзите. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #868 -: Ноември 21, 2019, 18:58:44 »
В Евразийския. :ive_got_it-1379:
:b0205:
За да станем шести поред!!! За малко самочуфствие!!!!!! :yes-1289:

Щото къде-къде е на опашката на НАТО и последни в ЕС ...  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #869 -: Ноември 21, 2019, 20:14:23 »
Цитат на: Джиджи
За да станем шести поред!!!

За съжаление няма да сме шести. По-скоро 26-ти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #870 -: Ноември 21, 2019, 20:20:42 »
Щото къде-къде е на опашката на НАТО и последни в ЕС ...  :nuts:
Аааа! Не тъй! Преизпълнихме ли си бюджетните вноски? Преизпълнихме ги и сме топаджии.
Ся за ЕС-то... Волксфаген е виновен. И Орешарски.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #871 -: Ноември 21, 2019, 20:26:23 »
С народата кола извадихме късмет.
Сега турците ще построят завода, ще освободят фирмата от данъци.
Има и някой косвени щети, Баце няма да прави 14 първи копки , но ще има повече време да реже ленти на будки "Лафка" и други стратегически обекти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #872 -: Ноември 21, 2019, 20:27:23 »
Цитат на: Джиджи
За да станем шести поред!!!

За съжаление няма да сме шести. По-скоро 26-ти.

Туй – когиш?! :nuts:

В "обозримо бъдеще"?! Но не по президента Радев ...  :cool-1084:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #873 -: Ноември 21, 2019, 20:31:34 »
Ся в НАТО то след спихването на гърчулята требе сме трети. След САЩ и Англия.
И тва при положение че крием по други пера на бюджета част от разходите, пенции, застраховки ......
Иначе одма сме до големио брад по разходи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #874 -: Ноември 21, 2019, 20:37:24 »
Щото къде-къде е на опашката на НАТО ...  :nuts:
Аааа! Не тъй! Преизпълнихме ли си бюджетните вноски? Преизпълнихме ги и сме топаджии.
Малиий, Мики, тоя нашичкият мъ фтрещи!!! :crazy-1358:

Доколкото ми е известно, задължителните бюджетни вноски са до 2% от БВП – поне от Съвета на НАТО в Уелс от преди 2-3 години /освен ако не са ги променили!?/.

И ся – хоп! – 3 и кусур процента!!!  :t2412:

А дали пък това не идва от Ф-ките? :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #875 -: Ноември 21, 2019, 20:41:40 »
Не само от Ф-ките.
Промяна в методиката.
Пенсиите на военните също сме ги включили, нищо  че са от друго перо.
Така смятат атлантиците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #876 -: Ноември 21, 2019, 20:54:37 »
Цитат на: Джиджи
За да станем шести поред!!!
За съжаление няма да сме шести. По-скоро 26-ти.
Туй – когиш?! :nuts:

След (поне) 20 държави с по-умно население и политици от нас.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #877 -: Ноември 21, 2019, 21:06:24 »
Нор няма да се плашиш.
Все някога първите ще паднат в кърви и последните ще са първи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #878 -: Ноември 21, 2019, 21:11:59 »
Не само от Ф-ките.
Промяна в методиката.
Пенсиите на военните също сме ги включили, нищо  че са от друго перо.
Така смятат атлантиците.

Питах друго, Буратино!

Дали са вдигнали задължителната вноска от 2% от БВП, каквато беше от срещата в Уелс през 2014 година?

А подробности не ме интересуват.

« Последна редакция: Ноември 21, 2019, 21:14:54 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #879 -: Ноември 21, 2019, 21:15:56 »
НИщо не са променяли.
Нали требе променят и за ченгета, прокурори, съдии .....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #880 -: Ноември 21, 2019, 21:17:21 »
Не са.
Освен поляците и нас другите не са стигнали 2 %
Немците май и до 1% не го докарват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #881 -: Ноември 21, 2019, 21:42:29 »
Не са.
Освен поляците и нас другите не са стигнали 2 %
Немците май и до 1% не го докарват.

Това не е вярно, ама в момента не ми се занимава ...  :nuts:
 :i_miss_you-1316:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #882 -: Ноември 22, 2019, 19:55:35 »
ЕК разследва законни ли са субсидиите, обещавани на "Фолксваген"
https://www.segabg.com/hot/ek-razsledva-zakonni-li-sa-subsidiite-obeshtavani-na-folksvagen

Веднъж и на нас да ни провърви.
Само за това не са ни санкционирали.
Пореден голям успех на поредното управление на ББ.
А вие мрънкате :yes-1289:!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #883 -: Ноември 25, 2019, 11:12:54 »
В "Гласове": - Европейският парламент призовава членките на ЕС да приемат Истанбулската конвенция: 
Европейският парламент ще обсъди тази вечер въпроса с приемането на Истанбулската конвенция. Предвижда се в четвъртък евродепутатите да призоват всички държави в ЕС да приемат конвенцията, сочат документите за започващата сесия в Страсбург. - http://glasove.com/categories/novini/news/ep-shte-glasuva-v-sryada-novata-evropejska-komisiya

- Както се казва: - луд умора няма! Цялата Мара е втасала и сега явно на шайката и' е припарило, та искат обезателно да се назначават наднационални, частни "прокурорско-комисарски" надзирателно-наказателни органи, с цел изнудване на държавите и плебсовете за да налагат идиотските си Богоборски и противоестествени шизофрении и извратености.

Държавата няма какво да се оглежда като мишка в брашно, а трябва стриктно да спазва конституцията (все още не са я отменили!) и законите и да си гледа работата както трябва по СПАЗВАНЕТО на ЗАКОНИ И РАЗПОРЕДБИ ЗА ЗАЩИТА НА ВСЕКИ ЕДИН ЧОВЕК! ... Сепарирането на хората-човеците по пол - където едни да са по-важни, а другите да се стигматизират априори като "насилници" и "престъпници" - е КРЕЩЯЩО НАРУШЕНИЕ ИМЕННО НА УНИВЕРСАЛНИТЕ ПРАВА НА ЧОВЕКА, ЗАЛЕГНАЛИ в т.нар. "ДЕМОКРАЦИЯ". ...

Но явно на либерастията водата е стигнала до над носа, та вече са ударили през просото и въобще не се интересуват от противоречията спрямо собствените им идеологически платформи и наричани за по-благозвучно: - "Демократични ценности" - сега вече явно ненужни.

Интересно, кои по-точно стоят зад новото претопляне на вкиснатата манджа с грозде "Истанбулска конвенция" в ЕП?!
 :bluegrab:
« Последна редакция: Ноември 25, 2019, 11:15:36 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #884 -: Ноември 25, 2019, 11:32:11 »
Европейският парламент отново призовава членките на ЕС да приемат Истанбулската конвенция ...
Интересно, кои по-точно стоят зад новото претопляне на вкиснатата манджа с грозде "ИК" в ЕП?!

Началниците на фирмините.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #885 -: Ноември 25, 2019, 15:59:59 »
Quote (selected)
Интересно, кои по-точно стоят зад новото претопляне на вкиснатата манджа с грозде "Истанбулска конвенция" в ЕП?!
Може би - онези 21 държави-членки на ЕС, които вече са ратифицирали ИК ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #886 -: Ноември 25, 2019, 17:56:24 »
Ако са те, е редно да си гледат техните си травестити и пр. ефирни съ, пардон: ...- вещества. Да не кривят очи и бъркат в чуждата манджа.

Но когато някой е дефектен, иска и останалите да са, та да не изпъква уродливостта му. Със този пример се визират тези "държави", нявга истински - в минало бешало време.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #887 -: Ноември 25, 2019, 22:35:45 »
Ако са те, е редно да си гледат техните си травестити и пр. ефирни съ, пардон: ...- вещества. Да не кривят очи и бъркат в чуждата манджа.
Който е искал да не му се бъркат в манджата, да не е влизал в съюза.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #888 -: Ноември 25, 2019, 22:44:09 »
Ако са те, е редно да си гледат техните си травестити и пр. ефирни съ, пардон: ...- вещества. Да не кривят очи и бъркат в чуждата манджа.
Който е искал да не му се бъркат в манджата, да не е влизал в съюза.
Айде пак...
Нахендриха ни в гей-дружинката. Траем си. Засега!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Политическата битка в ЕС
« Отговор #889 -: Ноември 26, 2019, 03:15:10 »
Quote (selected)
Политическата битка в ЕС сега се оформя от онези, които наистина искат да променят нещата, докато традиционните партии наблюдават отстрани. Затова и зелените заместват безцелните социалдемократически партии почти навсякъде. Съвсем скоро изборът на политика също ще принадлежи на онези, които проявяват воля за действие.
В крайна сметка всички добри политици знаят, че колкото по-дълго изглежда, че не правят нищо, толкова повече рискуват да бъдат заменени от съперници, които изглеждат, че искат да направят нещо - каквото и да е. В това се крие надеждата, че повече лидери ще осъзнаят, че не могат да си позволят да оставят екстремистите да изглеждат така, сякаш са единствените с политическа цел. При цялата нерешителност на системата на ЕС и неговите страни-членки, вслушайте се много внимателно и ще чуете гласа на хората, търсещи компромиса, за да свършат нещо.

https://www.investor.bg/analizi/91/a/evropeiskata-politika-vyznagrajdava-tezi-koito-iskat-da-svyrshat-neshto-293238/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Дигитализация
« Отговор #890 -: Ноември 26, 2019, 04:04:14 »
Quote (selected)
Дигитализацията предлага начин за намаляване на дълга на държавите от еврозоната и за защита на еврото. Фискално консервативните северни страни биха се съгласили на еднократна монетизация на стар дълг в баланса на ЕЦБ, за да се гарантира създаването на сигурни пари. В замяна на това силно задлъжнелите южни страни ще трябва да приемат, че след финансирането на старите дългове по-нататъшното им спасяване чрез нова монетизация на техния дълг ще бъде невъзможно. Процесът ще премахне от пазара държавни облигации на стойност 7 трлн. евро. Публичният дълг на всички страни от еврозоната може да бъде намален до по-малко от 25 на сто от брутния вътрешен продукт, като им даде нова възможност за разумна фискална политика.
Парите, създадени чрез банков кредит, се нуждаят от силна държавна гаранция, която еврозоната не успя да изгради. От друга страна, цифровите пари могат да съществуват без такава гаранция. Дигиталното евро, емитирано от ЕЦБ, не само ще бъде по-силно, но ще може да се конкурира с долара, както и с други цифрови пари, за да се превърне в глобална резервна валута.
Централните банкери са консервативни по природа и не са склонни към експерименти. Но опряни до стената, те скоро няма да има друг избор, освен да обмислят експериментално лекарство, за да спасят еврото от разпадане по време на следваща рецесия.

https://www.investor.bg/analizi/9/a/evroto-moje-da-byde-spaseno-chrez-prevryshtaneto-mu-v-cifrov-steibylkoin-293482/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Големият страх на източноевропейците
« Отговор #891 -: Ноември 26, 2019, 06:21:29 »
Quote (selected)
Големият страх на източноевропейците е, че скоро няма да ги има. Че страните им ще се превърнат в пустиня.
Европейският Изток се превърна в един от най-важните доставчици на работна ръка за застаряващия Запад. От 2007 година насам родината си са напуснали 3,4 милиона румънци, повечето от тях под 40-годишна възраст. Тази тенденция поражда паниката, че обезлюдяването в крайна сметка ще доведе до смъртта на собствената нация. Източноевропейците, които преди век поемаха на запад, оставяха зад гърба си млади нации в подем. Днес обаче те оставят зад гърба си най-бързо топящите се народностни групи в света. Днешната раждаемост не стига за подсигуряване на просъществуването на източноевропейците. Между 1989 и 2017 година Латвия изгуби 27% от населението си, Литва - 22,5 процента, а най-голямата загуба на население бележи България. Именно комбинацията от застаряващо население, ниска раждаемост и несекващ поток изселници превръща Средна и Източна Европа в плодородна почва за популистка политика.
Когато една млада българка или една млада полякиня напусне страната, тя не само взима със себе си цялата инвестиция на държавата в нейното образование, но и лишава родината си от своя талант. Преди едно десетилетие, когато Източна Европа страдаше от висока безработица, миграцията на работна ръка в западна посока все още се смяташе за положителен икономически фактор. Днес обаче настроенията са други. Да не забравяме и този факт: когато млади и образовани българи заминават за Германия, това означава, че към страната им навярно няма да потекат германски инвестиции - просто защото там липсва работна ръка. А онези, които решават да останат в страната си, все по-често се чувстват като губещи.

https://www.dw.com/bg/иван-кръстев-за-големия-страх-на-източноевропейците/a-51154023
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #892 -: Ноември 26, 2019, 06:27:21 »
Quote (selected)
Тази Европа, която сега се радва на работната ръка от Изтока, рано или късно ще трябва да се погрижи и за оставащите в тези страни. Увеличаването на кохезионните фондове за следващия финансов период, а не обратното - тяхното намаляване, би било едно добро начало в този смисъл. Както и това, средствата от тях бъдат отпускани вече не на брой жители, а за точно определени райони.
Норберт Мапес-Нидек
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #893 -: Ноември 26, 2019, 14:26:54 »
"Парите, създадени чрез банков кредит, се нуждаят от силна държавна гаранция, която еврозоната не успя да изгради.
От друга страна, цифровите пари могат да съществуват без такава гаранция."

Т.е. нещо, което не е гарантирано от нищо, ще се пробутва за "пари"  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #894 -: Ноември 26, 2019, 14:41:35 »
Цитат на: Engels
Quote (selected)
Тази Европа, която сега се радва на работната ръка от Изтока, рано или късно ще трябва да се погрижи и за оставащите в тези страни.

Видяхме им грижите ... за спасението на давещите се.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Нужо е ЕС да се възползва от наличието на 500 млн. потребители в своите граници, за да подисли търговията между страните членки
https://www.investor.bg/evropa/334/a/ek-triabva-da-stabilizira-edinniia-pazar-za-da-se-prebori-sys-zabavianeto-na-ikonomikata-293858/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #897 -: Ноември 27, 2019, 09:30:52 »
Това заклинание "raise german wages" го чета вече има-няма 10 години.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #898 -: Ноември 29, 2019, 10:30:22 »
Англичанка гадит:

Британският военен министър: Русия е реална заплаха за Алианса

"Има реална заплаха от страна Русия, например за НАТО. Крачка по крачка, милиметър по милиметър Русия тества нашата решимост. Отчасти тя използва Украйна, за да прави това, да използва хибриден способ за водене на война", обяви Уолъс.

"Единственият способ да се отстрани тази заплаха е международното сътрудничество, НАТО,  Five Eyes (FVEY, координационен орган на специалните служби на Австралия, Канада, Нова Зеландия, САЩ и Великобритания). Необходимо е заедно с ЕС да дадем решителен отпор на Русия", добавя британският военен министър.
https://www.segabg.com/hot/britanskiyat-voenen-ministur-rusiya-e-realna-zaplaha-za-aliansa

Ще отпорваме решително видите ли...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #899 -: Ноември 29, 2019, 20:17:03 »
Няма как, хилядолетия публиката на Островът да е ОКЪКВАЛА навсякъде и това да не доведе до генетични и всякакви други последствия.
 :smokin:
- Пред такива и истинският НОВИЧОК е бебешка храна.
 8)