Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 17:29:19

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 135286 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Трябва да попиташ Държавния департамент на САЩ, техните аналитични служби и съветниците на Тръмп, какви са бъдещите им творчески планове за българската територия.
На Държавния департамент на САЩ му е през "penem" за българската територия.  :mooning-448:

И нарочно не цитирам тук целата латинска поговорка, щото на ена дама некак не подобава.  :loser:

Quote (selected)
Г-н Вацев веднъж го каза направо, комунистическият ни елит е сключил сделка със Запада, тоест САЩ, те ще ги държат на власт, нашите ще им обслужват интересите.
......
Всичко е публично и очевидно, стига с тия конспирации.

А на некои тук така са им гасили с големия пожарникарски маркуч "огъня в главата", че не е останало почти нищо в междуушието и под рошавата перука /като на Перуци!/.  :nuts:

Ето така:

:giggle-3307:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 11:51:33 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Абе, то днеска не е ден за това, ама ...

Що така мълчат всички, като наговорени, за учредяването на движението на Манолова, та трябва специално да търся.  :image008: И да намеря през ... Дневник ...(!) ... моля ви се.

https://izpravise.bg/


Отзвук?

Да почнем с това ...

Quote (selected)
"С голям комуникационен гаф стартира гражданското движение на Мая Манолова Изправи се.БГ. Умишлено или не, то взаимства името си от претърпялото провал в съвсем краткотрайното си съществуване ляво движение на известния политик от немската Левица Сара Вагенкнехт -  "Изправи се!" ("Aufstehen!"). Тя имаше амбицията да обедини единомишленици от Левицата, социалдемократите и зелените, вкл. за да подготви почвата за ляво-центристка коалиция. Самата Вагенкнехт обаче загуби обществен кредит на доверие с макар и умерените си антимигрантски спозиции. Вследствие на това, както и на здравословни проблеми, тя "разпусна" движението.

 ???

... пък и Ангел не е Лафонтен, де ...  :D
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 17:23:30 от Firmin »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Да почнем с това ...

"С голям комуникационен гаф стартира гражданското движение на Мая Манолова Изправи се.БГ. Умишлено или не, то взаимства името си от претърпялото ...
И кво?! Нищо!!! :shy_whistler-1043:

По–важното е това:

Quote (selected)
Когато защитните средства на едно общество са изцяло подчинени на властта, гражданският натиск е последната надежда за коректив и възстановяване на справедливостта“, каза още Манолова.

https://izpravise.bg/%d0%bc%d0%b0%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d1%81%d1%8a%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0/
:way_to_go-1308:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Firmin
"Изправи се!" ("Aufstehen!")
От "Изправи се" и от "Ауфщеен" не се плашат неолибералите, ама чуят ли пак "Вставай" - няма да стигнат до луксозните си тоал.  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На Баце това изправяне ще Му дойде в повече.
Той и сега като види рекламата за дигане на самолета се сеща за "шофьори" - Симитлийски комплекс.
Сега ще сънува и магистрални труженички - Костинбродски комплекс.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Firmin
"Изправи се!" ("Aufstehen!")
От "Изправи се" и от "Ауфщеен" не се плашат неолибералите, ама чуят ли пак "Вставай" - няма да стигнат до луксозните си тоал. 
:b0205:

Виж ся, дарлинг!

Напоследък си почнАл да съкращаваш каквото ти падне.

В горния случай обаче, с "луксозните си тоал.", човек може да си помисли най-малко две неща:

Първо, за луксозните им ТОАЛЕТИ. Което за нормален човек, би било повече от нормално.




Но тъй като случаят явно не е такъф, казаното от теб по-горе, не може да не навява на най-различни видове фаянс. Например на:


Тоалетна чиния със задно ... ,


Стилна тоалетна чиния ..., или най-малкото на

  :giggle-3307:
Детски бебешки писоар ...
« Последна редакция: Декември 07, 2019, 00:13:39 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Виж ся, дарлинг!
Напоследък си почнАл да съкращаваш каквото ти падне.
Ама в горния случай с "луксозните си тоал.", човек може да си помисли най-малко две неща ...

Човек, ако е чел книжки, ще се сети само за едно нещо  :smokin:
Но вярно, че и тоалетите може да пострадат в суматохата  :nuts:  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Виж ся, дарлинг!
Напоследък си почнАл да съкращаваш каквото ти падне.
Ама в горния случай с "луксозните си тоал.", човек може да си помисли най-малко две неща ...

Човек, ако е чел книжки, ще се сети само за едно нещо 
Но вярно, че и тоалетите може да пострадат в суматохата

Не исках да кажа нищо друго, освен че си почнал много да съкращаваш, Нор.

Тъй като, поне за мен, разговорът става малко тегав ...  :sad-3295:

А за "изчетени книжки", тук има бая колеШки, с които да си говориш.  :D :aplause: :D

Но не и с мен.  :nuts:
« Последна редакция: Декември 07, 2019, 00:50:57 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 8)

А, с отврата сте донякъде прави, Жижи, човек почва с книжки и в един момент почва да ви чете и вас двамата...  :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас

Явно не са те били достатъчно през пръстите ...  :t0112:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Nor1
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас
Явно не са те били достатъчно през пръстите ...  :t0112:

Въобще не са ме били. Завиждай  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Nor1
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас
Явно не са те били достатъчно през пръстите ... 

Въобще не са ме били. Завиждай 

Да, ама Майчето е ПИЧ !!! А ти ѝ завиждай ...  :nuts:
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 20:15:37 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Nor1
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас
Явно не са те били достатъчно през пръстите ... 

Въобще не са ме били. Завиждай 

Да, ама Майчето е ПИЧ !!! А ти ѝ завиждай ...  :nuts:

Не й завиждам. Ако ти й завиждаш за А. Найденов - друг въпрос  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Nor1
О, аз съкращавам интензивно още от втори клас
Явно не са те били достатъчно през пръстите ... 

Въобще не са ме били. Завиждай 

Да, ама Майчето е ПИЧ !!! А ти ѝ завиждай ...  :nuts:

Quote (selected)
Търси в речника
пич
Значение на думата пич

пичът, пича, мн. пичове, м.
1. Остар. Простонар. Грубо. Извънбрачен син; копеле.
2. Развратник, мръсник, уличник.
3. Разш. Жарг. Младеж, мъж, на когото може да се разчита, обикн. в някакъв лош смисъл.
4. Нов. Жарг. Мъжествен мъж.
5. Диал. Израстък, издънка от стъблото на овощно дърво или лоза; филиз, младочка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Търси в речника
пич
Значение на думата пич

пичът, пича, мн. пичове, м.
1. Остар. Простонар. Грубо. Извънбрачен син; копеле.
2. Развратник, мръсник, уличник.
3. Разш. Жарг. Младеж, мъж, на когото може да се разчита, обикн. в някакъв лош смисъл.
4. Нов. Жарг. Мъжествен мъж.
5. Диал. Израстък, издънка от стъблото на овощно дърво или лоза; филиз, младочка.

Много ти'й остарял речника, пич драги!  :D

Щото от най-малко 15 години – поне в София! – употребяваме думата ПИЧ за готини, напористи девойки /не задължително чак толкоз млади!/ – точно каквато е МаяМа!!! :too_happy-1067:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Щото от най-малко 15 години – поне в София! – употребяваме думата ПИЧ за готини, напористи девойки /не задължително чак толкоз млади!/ – точно каквато е МаяМа!!!

Нема такова нещо! Употребява се женския род. И не от 15 години, а винаги.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щото от най-малко 15 години – поне в София! – употребяваме думата ПИЧ за готини, напористи девойки /не задължително чак толкоз млади!/ – точно каквато е МаяМа!!!

Нема такова нещо! Употребява се женския род. И не от 15 години, а винаги.
Ами, след като се употребява женския род на ПИЧ, що не го изпишеш тука, бря?! :giggle-3307:

Баси отворкото!!! :t0120:
Той ше ми каже на мен КАКВО, КЪДЕ и ОТ КОЛКО ВРЕМЕ се употребява!!!  :hypnotised-3320:
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 13:24:01 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Абе, то днеска не е ден за това, ама ...

Що така мълчат всички, като наговорени, за учредяването на движението на Манолова, та трябва специално да търся.  :image008: И да намеря през ... Дневник ...(!) ... моля ви се.

https://izpravise.bg/


Отзвук?

Да почнем с това ...

Quote (selected)
"С голям комуникационен гаф стартира гражданското движение на Мая Манолова Изправи се.БГ. Умишлено или не, то взаимства името си от претърпялото провал в съвсем краткотрайното си съществуване ляво движение на известния политик от немската Левица Сара Вагенкнехт -  "Изправи се!" ("Aufstehen!"). Тя имаше амбицията да обедини единомишленици от Левицата, социалдемократите и зелените, вкл. за да подготви почвата за ляво-центристка коалиция. Самата Вагенкнехт обаче загуби обществен кредит на доверие с макар и умерените си антимигрантски спозиции. Вследствие на това, както и на здравословни проблеми, тя "разпусна" движението.

 ???

... пък и Ангел не е Лафонтен, де ...  :D
ти Фирмин не може да не си мислил да поставиш основи на някакво гражданско сдружение, платформа, или подобно
 опитът и политическите ти знания трябва да намерят по-широка реализация
си ли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ти Фирмин не може да не си мислил да поставиш основи на някакво гражданско сдружение, платформа, или подобно
 опитът и политическите ти знания трябва да намерят по-широка реализация
си ли?

Да, мислил съм, определено. Но не толкова гражданско или пък политическо, в смисъла, който ти влагаш. А експертно. Но и такива има много, макар и не това, което бях замислил и даже предложил. Има нужда, щото. Политиците ни, уви, са я много закъсали откъм знание за системите, които са се наели да управляват. Те са просто "слепци, опипващи слон". Това похабява невероятно количество обществена и обществено-политическа енергия, защото прави управленското действие да е обречено на неефективност и неефикасност.

Горчивата ирония е в това, че при все липсата на експертно знание у политиците, страната ни разполага с експерти на световно ниво - способни не само да интерпретират най-нови знания, но и да ги създават. Те стоят настрани с усмивка на чудаци и същата тази горчива ирония в погледа и наблюдават мозъчните спазми на политиците. Част от тях нямат проблем с признанието, ако речеш че става дума за непризнати гении. Напротив, много добре са признати и даже оценени - навън. Даже са на ръководни длъжности тук. И що от това? Някой да ги е потърсил, да ги е попитал, да се е вслушал? Не. Нашите политици са си самодостатъчни. Те са способни, в наглостта си, да "зачистят", например, социалния министър, признавайки експертния му капацитет и интегритета му, с мотив че не е достатъчно "политичен". Ама, господа! Моля ви! Ако човек вземе за основание факта колко пък вие, "политичните", сте експертни, трябва да ви убие с ритници. Буквално.

Тъжното е, че и част от експертите ни хич не са експертни. Илюстрирам. Тези дни Президентът Радев събра експерти, да обсъдят проблемите с местните избори, в т.ч. и проблема с "недействителните гласове (бюлетини)", както са отбелязани в протоколите на ОИК. Въпрос от особена важност, защото става дума за конституционно гарантирано активно избирателно право, което не е осъществено по някаква причина от съществен брой и дял избиратели. Е? Анализ някакъв някой да предложи? Ако сте видели, бъдете добри, споделете, посочете, че да видя и аз.
https://m.president.bg/bg/news5283/prezidentat-prizova-za-yasni-zakonovi-i-organizatsionni-pravila-i-dostavka-na-mashini-za-glasuvane-pone-shest-mesetsa-predi-provezhdane-na-sledvashtiya-vot.html
Какви са тези експерти, които отидоха при Президента като габровец на купон - донасяйки себе си и брат си?

Quote (selected)
И от ЦИК признаха, че недействителните бюлетини са достигнали най-голям брой за последните 10 години. Анализ на този факт ще може да се направи обаче, когато са готови изборните резултати с влезли в сила съдебни решения. Тогава ще може да се извадят чувалите с бюлетините и да се анализират проблемите. Дават добра оценка за организацията на отминалия вот.

http://news.bnt.bg/bg/a/prezidentt-iska-po-visoki-sanktsii-za-kupuvane-na-glasove

Наистина ли? "Да се извадят чувалите с бюлетини и да се анализират проблемите"? Ами ако ви попитам кои точно чували и защо точно тях? Статистическа извадка? Случаен принцип? ОК. Да видим.

На Ной и на SgtTroy им бях пратил един анализ в "картинки", включително и за недействителните, покрай другото. Да съм "отварял чувалите"? Не, не съм.   8) Просто зад броя на недействителните стои стройна и красива математика. Но това е знание. Елитарно знание. Уви, оказва се. Просто в привидния хаос някой открива ред и правило, а зад него знание. ???

Но да се върнем на въпроса ти. Ако съберем дузина такива, със специални знания на едно място, подкрепени с ресурси, какво получаваме? Ами ... БРЕКЗИТ получаваме, те това. Или пък ... екип, който може да предотврати или поне предупреди, че ти готвят нещо такова като БРЕКЗИТ. Което си е, да, да, точно това - национална сигурност. Щото знанието е сила.

Е, още ли мислиш, че трябва да създам нещо такова - за "реализация" на знания и умения, били те мои или на други? Май по-добре да си драща по форумите, каквото и да е написал Райън Холидей и колкото то да е вярно (впрочем, препоръчвам - вкусно е).  ???

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
да, така мисля
а ти може би просто си сложил граници,"зоната на комфорт", този противен израз

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
да, така мисля
а ти може би просто си сложил граници,"зоната на комфорт", този противен израз

Нали виждаш как "комфортно" си прекарвам ... Мен ругаят ... Аз ругая ... Курорт ... Като стане жега, Ной ме охлажда при ... климатика.  :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Firmin
Нали виждаш как "комфортно" си прекарвам ... Мен ругаят ... Аз ругая ... Курорт ...
Като стане жега, Ной ме охлажда при ... климатика.  :D
Можеш да идеш да пишеш някъде, където няма да те ругаят, а ще ти се възхищават и прекланят.
Можеш да си направиш "гражданско сдружение, платформа, или подобно", където да събереш хора, които да правят същото на живо.
Можеш да си направиш своя партия (или Съсела да направи такава и ти да отидеш в нея), да спечелите всички възможни избори и да поведете България, ЕС и даже целия свят към това, което разбирате като "светло бъдеще".

Та изборът да се натискаш там, където си презиран и руган, си е само твой.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Та изборът да се натискаш там, където си презиран и руган, си е само твой.

Да, така е. Особено ми е важно такива като теб да ме презират и ругаят. Това значи, че съм на прав път. Път, който, впрочем, следвам от дете. Ако вземат да ме харесват неуки расисти, ксенофоби, фашизоидни хомофобчета с проблем с жените, много щях да се притесня.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Имай предвид, че по молба на един човек не те обиждам.

И защо все пак не идеш там, където средата не се състои от:
Цитат на: Firmin
неуки расисти, ксенофоби, фашизоидни хомофобчета с проблем с жените
?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Думата "пич" (млад, буен, израстък) си има женски род,  :D , завършва на -ка.

Оня ден чета, през ноември в знак на солидарност с мъжете с проблеми с простата, други мъже си пускат мустаци, феминистките изпищели и те, дискриминират ни, и ние ще си пускаме мустаци, и опитват, някой много сполучливо, други не толкова.  :b0201:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Думата "пич" (млад, буен, израстък) си има женски род,  :D , завършва на -ка.

Но думата ПИЧ, употребена по отношение на умна, приятна и амбициозна жена, НЯМА!!!  :light_bulb-1377:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Думата "пич" (млад, буен, израстък) си има женски род,  :D , завършва на -ка.

Но думата ПИЧ, употребена по отношение на умна, приятна и амбициозна жена, НЯМА!!!  :light_bulb-1377:

Що бе, Джиджи? Как и викат на такава?  :image008: Да не е ... кучка? Или друго беше ...  :image008:

От друга страна ... ако е умна и амбициозна, няма как да е приятна. Ако пък е умна и приятна, едва ли е амбициозна. Ако е приятна и амбициозна, едва ли е умна - най-вероятно е блондинка.

Е, добре де! Може пък и да е умна, приятна и амбициозна.

Ама едва ли е ... жена, тогава.  :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Но думата ПИЧ, употребена по отношение на умна, приятна и амбициозна жена, НЯМА!!!

Никой пич, тарикат, дизтарикат, играч и т.н. не употрябява "пич" за жена. Единственото близко до това са едни мои познати. Тя му вика любовно "пич", а той страстно ѝ вика "пичо". Ся, ако некви дупета, гъзари, позьори, дизайнери и редови гейове го използват, това не значи, че е правило. Фращейн?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Фращейн?
ОАОСП = Отврат, Аре 'Oди Съ Пери!!!  :tongue-out:

 :t2044: :t2044: :t2044:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тъжно бе да се наблюдава как повечето медии не позиционират Манолова като бегач на дълго разстояние, а се взряха в дребнотемието – кметската борба. Така лишиха публиката от същината на случващото се – в ход е дългосрочен инженеринг. В крайна сметка с "Изправи се. БГ" Манолова не прави нещо по-различно, освен да влезе в обувките на Миглена Кунева, Бойко Борисов и безчет други герои.

http://glasove.com/categories/komentari/news/maya-manolova-vyrvi-po-partijnite-stypki-na-meglena-kuneva

Quote (selected)
А и досега не сме видели полза от „гражданската“ й биография освен ръкостискания. В началото на 2018 г. Манолова тръгна да защитава уж работниците, предлагайки закон, с който фирмите да удостоверяват с документ при прехвърляне на фирми или дялове, че нямат неплатени заплати. Но се оказа, че липсва институция, която да издава документа. Търговският регистър бе блокиран, фирмите пропищяха. Спешно се наложи промяна на току-що променения по нейно настояване Търговски закон. Пет месеца по-късно настоя да се увеличи помощта за майките на деца с увреждания, като се вземат пари от фалшивите ТЕЛК-ове. Но много реално болни хора - в инвалидни колички, пострадаха. Идеите й настроиха всички съсловия в риск, защото промените бяха предлагани на килограм за тяхна сметка. Минираният с безброй недомислици Изборен кодекс пак бе дело на Манолова по-рано. Общо взето, каквато и законова инициатива да лансираше, после трябваше преправяне – със същата хиперактивност Манолова подкрепяше корекциите, сякаш няма общо. Това ли е разбирането за обществена активност?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
http://glasove.com/categories/komentari/news/maya-manolova-vyrvi-po-partijnite-stypki-na-meglena-kuneva

Наистина  "хиперактивността" на Мая Манолова беше изключително дразнеща. Тя имА наглоста да се опита да изпълни със съдържание чуждото на нашия манталитет понятие "омбудсман" .
Доста тъпо от нейна страна. Вместо като Бай Гиньо Ганев , Бог да го прости, да разкарва достолепна снага из приеми и годишнини , прекарвайки приятна старост в ръсене на остроумия, или като кроткия и почти незабележими добряк  Константин Пенчев да трупа високоплатен трудов стаж, Мая Манолова се втурна да се бори за правата на длъжниците срещу съдии-изпълнителите, за правата на децата-инвалиди , на наемните работници.
И още, и още...

А у нас такова нещо лесно не се прощава.
« Последна редакция: Декември 13, 2019, 19:45:48 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бих се радвал да науча нещо постигнато от нея, за топлофикациите, за ЧСИ, другите монополи.
И ако може без: предложи закон, поправка, подправка.
Тук сме предлагали повече.
Какво е направила, освен здрависванията с майки, пострадали и други медийни изяви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Признавам си не виждам смисъл от длъжността омбудсман.
Има право да посочи грешките,на виновника, но виновника преценя дали да е така.
Някакъв нов медиен канал ли е?
Раследващ популист?
Събира жалби и ги препредава на другите медии?
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Някой знае ли кой е омбудсман или омбудследи след Мая Манолова?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Май не са се сетили да си назначат.
Много нервна есен, избори, снимки в Белия дом,избори на главен прокурор.
На кой му пука за безсмисления пост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Бих се радвал да науча нещо постигнато от нея, за топлофикациите, за ЧСИ, другите монополи.
Ако би се радвал, да би научил...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Някой знае ли кой е омбудсман или омбудследи след Мая Манолова?
Диана Ковачева
https://www.ombudsman.bg/faq/230
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
« Последна редакция: Декември 13, 2019, 20:31:11 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Някой знае ли кой е омбудсман или омбудследи след Мая Манолова?
Диана Ковачева
https://www.ombudsman.bg/faq/230

Аха
Благодаря.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Признавам си не виждам смисъл от длъжността омбудсман.
Има право да посочи грешките,на виновника, но виновника преценя дали да е така.
Някакъв нов медиен канал ли е?
Раследващ популист?
Събира жалби и ги препредава на другите медии? 
  :t0153: :shy_whistler-1043: :t0153:
 
« Последна редакция: Декември 13, 2019, 20:53:43 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бих се радвал да науча нещо постигнато от нея, за топлофикациите, за ЧСИ, другите монополи.
Ако би се радвал, да би научил...

Видимо съм пропуснал и назначаването на новия.
Някакви резултати от новия?
Какви резултати да покаже нали "Ти си го избра" както и предните.
Поредната мимикрия пред европците.
- Трябва да има те омбудсман!
- Имаме!

И КПП-та направихме по границите, ударихме им по една боя и пак не ни пускат в Шенген.
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 08:34:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Мая Манолова се втурна да се бори за правата на длъжниците срещу съдии-изпълнителите, за правата на децата-инвалиди , на наемните работници.
И още, и още...
За съжаление, почти всички инициатива на Манолова бяха пракрически неосъществими, така че нейното беше предимно парлама или, ако повече ти допада, борба с вятърни мелници.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
И КПП-та направихме по границите, ударихме им по една боя и пак не ни пускат в Шенген.
На кофти партида сме попаднали, начи!
Боя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
    и пак не ни пускат в Шенген.
БТВ, пътувам често напоследък и никаква, ама нииикаква разлика не намирам дали сме в Шенген или не!
За т.н. държава е ясно, че има разлика, но то е, ако действително имаше държава, а ние си имаме бокостан, тъй че - все едно!
Виж ако ни приемат в еврозоната - тогава е друго - ебатаниемамата!
И то пак по причина - бокостан!След време може и да се оправим, при единна валута, но в началото - сичко ще е без грес /лубриканти, за по нежните същества/.
Да ви кажа ли за колко купих три елитни модни журнала от летището на Париж?
Euro 4.75!
Да ви казвам ли колко струват тук /ако изобщо се намерят/?
Мъ кво ви занимавам с простотии - журнали неккви, я питайте Онци колко му струва храната на семейството за месец.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Да ви кажа ли за колко купих три елитни модни журнала от летището на Париж?
Euro 4.75!

моден дизайнер? браво, браво  :aplause:

Мъ кво ви занимавам с простотии - журнали неккви, я питайте Онци колко му струва храната на семейството за месец.

корнелия не живееше ли сама?  :nuts:

са сериозно - храната може и да е по-евтина на запад от белград, въпреки че е по-хубава, но общински данъци, ток, вода и газ са доста по-скъпи и на финала нещата може и да се балансират.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
храната може и да е по-евтина на запад от белград, въпреки че е по-хубава, но общински данъци, ток, вода и газ са доста по-скъпи и на финала нещата може и да се балансират.


Ко викаш?
У нашенско общински данъци, ток, вода и газ са доста по-хубави
храната е некачествена и по- скъпа и така постигаме съвършеният баланс?  :b0230:
От сержанския състав не може да се очаква много, върховно достижение е  да се докопат до титлата"старшина майка на ротата".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
са сериозно - храната може и да е по-евтина на запад от белград, въпреки че е по-хубава, но общински данъци, ток, вода и газ са доста по-скъпи и на финала нещата може и да се балансират.
Мъ нема как да не си праф саджънт!
Еле пък ако приравниме заплатите.
Тукашните и на запаТ!
И да се уточним - ема запаТ и запаТ!
Нещата са съФсем различни - знаеш го.
Ше ти редим и джоукър! :too_happy-1067:
Ф соПственността ни е разликата. Ф наша полза. И то - познай от кога?
Прайльна!
От шибания соц, дет секи имаше апартамент, а некои и къща на селУ с два декара двор.
Енджой!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
са, то и собствеността си зависи на какво е - апартамент, къща, шатце, каква ти е инфраструктурата около имота, но да, собствеността на запад е в по-малък процент.
което не е непременно лошо, щото от друга страна помага на трудовата (и социална) мобилност. по-лесно се местиш, ако не трябва да продаваш.

франция доста поскъпна последните две години.
имам си едно любимо масло - във френско интермарше е €2.10, в портокалско интермарше е €1.35...а сега...


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
но да, собствеността на запад е в по-малък процент.
което не е непременно лошо, щото от друга страна помага на трудовата (и социална) мобилност. по-лесно се местиш, ако не трябва да продаваш.

Супер!
Местят те като пешка по дъската с надеждата да станеш царица, обаче все не се случва!
И като се обърнеш назад не си спомняш кой си, какъв си, обаче хамона е без пари.
Големи мечти на малки хора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
И за да ни съ представям кът лаладжията...абе знайте го,  веднага ви давам прясна инфо от ...съфсем на запаТ.
Рънътъ е четири пъти по скъпа ф опщи линии приведено към съответната валута.Пак приведено ф съответната валута, доходите ни са осем пъти по надолЕ.
Тва - средно!
По рънъ сме доста добре се пак.
Дръпваме обаче по наеми и услуги - за жилище, образование и детски обслужвания, за здравеопазване да не говорим.
Там са убийствени.
Мъ то се знае де, аз съм си го казвал и тук - семеен чист доход от 3 000 лв тук /месечен/ е по добре от семеен $ 200 000 /годишен брутен/ - "там".
А ся има интернет и статистики - сами смятайте нататък.
Да уточня - детските градини, образованието, семейната собственост / жилища, вили, селски имоти/, И ВСЕ ОЩЕ здравеопазването, повече или по малко са наследство.
Знаете от кога, нали?
Абе що почнахме тази тема тук?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
но да, собствеността на запад е в по-малък процент.
което не е непременно лошо, щото от друга страна помага на трудовата (и социална) мобилност. по-лесно се местиш, ако не трябва да продаваш.

Супер!
Местят те като пешка по дъската с надеждата да станеш царица, обаче все не се случва!
И като се обърнеш назад не си спомняш кой си, какъв си, обаче хамона е без пари.
Големи мечти на малки хора.

разказът на живота ти вероятно би бил тъжен, ако не некого му пукаше  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
имам си едно любимо масло - във френско интермарше е €2.10, в портокалско интермарше е €1.35...а сега...
Няаш проблем!
И аз го обичам маслото. Купувах си едно ирландско, щот органик рзбийш ли и то за $3.70 къде 250 гр.
Има и по йофтени, мъ да не говорим ся за подробности, та ф София подобното по качество е къде 6 лева.
До тук - добре!
Ся, да се връщаме ли пак на заплащането?
Няа смисъл, нали!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
В същия миг виждам по най-централната френска телевизия в едър план лицето на жена и слушам с изтръпнало сърце: „Аз съм пенсионерка учителка. Получавам 2900 евро. И не ми стигат. Затова в този студ вече пети ден съм на улицата. Долу мизерията!“
Това - от някой си Димо Райков в е-вестник. 2900 евра са нейде над 5500 лв, която сума е наистина предостатъчна за много добър живот на пенсионирана учителка в Бг.
Quote (selected)
обаче хамона е без пари.
Къде това ? Щото у  нас (в Кауфланд) можеш да си купиш цял бут 6.5 кг, барабар със стойката и ножовете, за под 120 лв. Под 10 евра/кг.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Гринго,
ти май говориш за "хемендег с яйца", нали?
Тва от соца по слънчака съм го запомнил щото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Мъ то и в Метро прошутото го пускат чать-пать на промоция по 22 лева килото и кво?
На "Молерите" да си съобщаваме ли цените?
Тук нали си говорим за среден стандарт или бъркам?
Ако ше си вадим да си мерим личните ...неща...най много да зарадваме по добрата половина от форумчето и то със сигурност - напразно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На фи или на "Хи-хи" ще ги мерим? :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ше обвинявате студа и гравитацията  :smokin: