Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 12:08:31

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 305172 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: buratinob
тук на тази територия роб не може да даде първо свободно поколение

"I find your lack of faith disturbing"
« Последна редакция: Август 24, 2020, 20:27:46 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: аменеменема
Quote (selected)
Българската интелигенция бе обезглавена след 9 септември …
Тази жалка пропаганда е по-тъпа даже от потребителите си. А това се постига доста трудно.
:yes-1289:

Цитат на: аменеменема
Quote (selected)
И защо да се усъмни в „адекватността” на ставащото, след като е интелигентен?!
Вероятно за теб е голяма изненада, но интелигентен е не човек, който не се съмнява, а точно обратното – който разбира, че трябва да се съмнява, и винаги го прави.
Такъв, който е готов да изгълта безкритично всичко, което му полеят от телевизора, се нарича тъпанар, а не интелигент.
:yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вярата в чудесата е хубаво нещо, но чудесата са рядкост.
По-често печеля от тото.
"Свободен" не значи неебателен, поне според мен.
Даже обратното, много отговорно състояние.
Ние все го докарваме до "пиянството на един народ" и после батак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
При всяко кръвопускане загиват и интелигенти, загиват и много други.
Загинали са българи, загинали са и предатели на българщината.

Ади първо да оправим малко лексиката, щото при неправилната употреба на конкретни думички, се стига почти винаги до пълен абсурд …  :nuts:

Quote (selected)
загѝвам

1. Умирам на война, в бой, бедствие, злополука.

2. За държава, град, народ, институцияпреставам да съществувам, изчезвам.

3. Пропадам, губя се като личност, като художник, поет и пр.: Ще загинеш в това глухо място, няма кой да те оцени.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/загивам
С една дума – загивам винаги сам, без чужда намеса! :ive_got_it-1379:

Та въпросът ми е следният:

КОЙ в България е загинал сам по време на репресиите през, а и малко след 9 септември 1944 г.?!  :bluegrab:
« Последна редакция: Август 25, 2020, 09:22:54 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Вероятно за теб е голяма изненада, но интелигентен е не човек, който не се съмнява, а точно обратното – който разбира, че трябва да се съмнява, и винаги го прави.
Такъв, който е готов да изгълта безкритично всичко, което му полеят от телевизора, се нарича тъпанар, а не интелигент.
Така си е! Интелигенти е имало доста преди да се появят  радиото и телевизията.

Yes, Sir!  C:-)  Обаче трябва да подчертая дълбоко, че и СЛЕД ТОВА !!!   :nuts:

Без да черпят задължително  информацията си от радиото или телевизията. Или пък от нет-а!

Вий да сте чували някога за ПРИРОДНА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ?!

При която човек наблюдава единствено събитията и стига въз основа на тази си интелигентност до правилните съждения и умозаключения?!

Въпросът ми е единствено към аменеменЯма-та, щото продължава да се репчи …
А Дедо Керпи е съвсем друга бира!!!  :b0303:


« Последна редакция: Август 25, 2020, 13:55:55 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил



Я, да ви светна аз на вас ,приятели жарки  що е туй монархия и дали има почва у нас. На мене четивото ми е забавно ,също и познавателно . Наистина някои тънкости ми бягаха. Да , досещам се що го е писал човекът , ама пък не ме дразни , възпитан един такъв , та затова го споделям. Инак за да изпреваря некои въпроси: отдавна съм  споделял ,че  уважавам монархията като  форма на управление. На по- млади години ,бих се изцепил ,че съм адепт на абсолютната форма на монархия , но сега съм по- мек и приемам контституционната форма.Разбира се това едва ли би могло да се случи ,ама  човек като се постави в позицията на циганина ,който подквасвал морето: Ами , ако се закваси!?! Найс , а!!!
https://conservative.bg/monarhiya-no-kakva/
« Последна редакция: Август 25, 2020, 11:43:40 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес съм като отвързан , но не мога да се  въздържа  след като  попаднах на тази статия, която изглежда като  кафе с пресечено мляко на фона на помията ,която се лее в Родината  ни . Не коментирам достоверността и , но помията  си е помия. Та авторът на статията е  българка ,която живее в Нова Зеландия , , чийто баща е успял да избяга от социалистическия рай ... някога.Не ,че нещо , но статията е публикувана в  "The Spektator" , за което списание се твърди , че съществувала легенда ,гласяща ,че главният му редактор един ден става министърпредседател на Краството , какъвто е случаят с Борис Джонсън.Моето мнение е ,че всъщност  писанието дава  трибуна  на критики  към ЕС ,неговата  пагубна политика и прочия алабализми , коита те си знаят. Но това си е тяхна работа... за мен представлява новост към момента като издание  и чисто по български , ако съм се минал , да не съм само  аз , ами  да го натреса и на вас... :t0328:

Quote (selected)
Най-вероятният отговор е, че ЕС вижда това, което иска да види. Борисов се позиционира като единственият лидер, който може да задържи България на проевропейска траектория и това изглежда е достатъчно за Брюксел. Един български източник, който има връзки с ЕС, ми казва, че Борисов се разглежда като канал за Турция: „В Брюксел е добре известно, че ако Меркел иска да стигне до Ердоган, тя може да премине през Борисов. Той е политическа кабина за наемане: докато продължава да казва „да“, ще получи златния си душ от евро. “

https://spectator.us/tragedy-bulgaria-eu-failed-member-state/


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Кандидат за президент на парламентарна република с монархически убеждения?
Вече имахме минпред на парламентарна република бивш монарх.
САЩисаните скоро ще ни дишат праха в надпреварата:
"Страна на неограничените възможности"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
При всяко кръвопускане загиват и интелигенти, загиват и много други.
Загинали са българи, загинали са и предатели на българщината.

Ади първо да оправим малко лексиката, щото при неправилната употреба на конкретни думички, се стига почти винаги до пълен абсурд …  :nuts:

Quote (selected)
загѝвам

1. Умирам на война, в бой, бедствие, злополука.

2. За държава, град, народ, институцияпреставам да съществувам, изчезвам.

3. Пропадам, губя се като личност, като художник, поет и пр.: Ще загинеш в това глухо място, няма кой да те оцени.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/загивам
С една дума – загивам винаги сам, без чужда намеса! :ive_got_it-1379:

Та въпросът ми е следният:

КОЙ в България е загинал сам по време на репресиите през, а и малко след 9 септември 1944 г.?!  :bluegrab:
Ох, не ти е силният език българският, не е и това си е! Тези в боя сами са загинали, без чужда намеса, така ли? Вероятно са се самозастреляли, самозаклали, самовзривили всичките? Геройски загинал е Януш Корчак, въпреки че сам е отишъл в газовите камери! Геройски загинал е Димитър Списаревски, известен с тарана си! Загинал е Христо Проданов, известен с качването на Еверест! Речи ми, че са самоубийци!
Загиването е от "гибел", т.е. неестествена смърт. Инак за човека се казва, че е починал.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
При всяко кръвопускане загиват и интелигенти, загиват и много други.
Загинали са българи, загинали са и предатели на българщината.

Ади първо да оправим малко лексиката, щото при неправилната употреба на конкретни думички, се стига почти винаги до пълен абсурд …  :nuts:

Quote (selected)
загѝвам

1. Умирам на война, в бой, бедствие, злополука.

2. За държава, град, народ, институцияпреставам да съществувам, изчезвам.

3. Пропадам, губя се като личност, като художник, поет и пр.: Ще загинеш в това глухо място, няма кой да те оцени.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/загивам
С една дума – загивам винаги сам, без чужда намеса! :ive_got_it-1379:

Та въпросът ми е следният:

КОЙ в България е загинал сам по време на репресиите през, а и малко след 9 септември 1944 г.?!  :bluegrab:

Ох, не ти е силният език българският, не е и това си е! .......
Загиването е от "гибел", т.е. неестествена смърт. Инак за човека се казва, че е починал.
....кис, кис, тогава какво й е силното?
Мотиконите?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
С една дума – загивам винаги сам, без чужда намеса!
Това е само, ако си се засилила да спечелиш една от наградите „Дарвин“. Така ли е? Няма лошо. Ще е полезно за човечеството.
Quote (selected)
… човек наблюдава единствено събитията и стига въз основа на тази си интелигентност до правилните съждения и умозаключения
Процесът, който описваш, е добре познат и се нарича зяпане. Чрез зяпане не се натрупва интелигентност. Ако на това си се надявала – измамили са те, няма да стане.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
...кис, кис, тогава какво й е силното?
Мотиконите?

Тоя па, да не остане поне веднъж назад …  :i_sheepish:

Cauchon!!!

:giggle-3307:

А у нас имаме и следната поговорка:

„Започне ли веднъж да се въргаля в калта, свинята може да стигне до безпътство!” :0008: :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А у нас имаме и следната поговорка:
„Започне ли веднъж да се въргаля в калта, свинята може да стигне до безпътство!” :0008: :0005:
О, Боже, безпътна свинка! А останалите, що не се въргалят у калта, те са упътени, наверно! Или са добродетелни? Обърках се с таз поговорка, която за пръв път чувам!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
При всяко кръвопускане загиват и интелигенти, загиват и много други.
Загинали са българи, загинали са и предатели на българщината.

Ади първо да оправим малко лексиката, щото при неправилната употреба на конкретни думички, се стига почти винаги до пълен абсурд …  :nuts:

Quote (selected)
загѝвам

1. Умирам на война, в бой, бедствие, злополука.

2. За държава, град, народ, институцияпреставам да съществувам, изчезвам.

3. Пропадам, губя се като личност, като художник, поет и пр.: Ще загинеш в това глухо място, няма кой да те оцени.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/загивам
С една дума – загивам винаги сам, без чужда намеса!

Та въпросът ми е следният:

КОЙ в България е загинал сам по време на репресиите през, а и малко след 9 септември 1944 г.?! 
Ох, не ти е силният език българският, не е и това си е! Тези в боя сами са загинали, без чужда намеса, така ли? Вероятно са се самозастреляли, самозаклали, самовзривили всичките? Геройски загинал е Януш Корчак, въпреки че сам е отишъл в газовите камери! Геройски загинал е Димитър Списаревски, известен с тарана си! Загинал е Христо Проданов, известен с качването на Еверест! Речи ми, че са самоубийци!
Загиването е от "гибел", т.е. неестествена смърт. Инак за човека се казва, че е починал.
А аз да не съм написала нещо по-различно от теб, :t10502:?! :b0205:
Или си вече дотолкоз повредена от твойта логорея, че не можеш да четеш с разбиране?!  :hypnotised-3320:

И поговорката не знаела, ПФУ!!!  :D
« Последна редакция: Август 25, 2020, 15:39:23 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А сега, обратно към Деди и част от посочената от него статия в  "The Spektator".
/Ще цитирам обаче в оригинал, тъй като тук има достатъчно  :t10516:, които да почнат веднага да ме поправят в евентуалния ми превод на български език.  :D/

Деди, ти си цитирал по-горе следното: „Борисов се позиционира като единственият лидер, който може да задържи България на проевропейска траектория и това изглежда е достатъчно за Брюксел.”

А аз ще продължа с известни разсъждения в този контекст, но малко по-надолу в същата статия:

Quote (selected)
This might be a short-term strategy. Bulgarians are now asking who else is in Borisov’s network and whether it might include forces outside parliament that are by no means friendly to European interests. EU-backed plans for a pipeline that would cut Bulgaria’s reliance on Russian gas have been repeatedly impeded by the Bulgarian state and — some say — Russian interests within the country.

Интересно обаче защо аз не виждам тук И дългата ръка на УСА, нито пък самата мем сахиб да подрипва в българска носия, закичена с еньовски билки зад ухото …

Дали защото първата публикация на тази статия е била в издание на "The Spectator" във Велика Британия  ???
« Последна редакция: Август 25, 2020, 15:59:13 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Започне ли веднъж да се въргаля в калта, свинята може да стигне до безпътство
Никаква такава „поговорка“, разбира се, не съществува.
Езиково, смислово и всякак изречението е непоносимо тъпо, и като такова може да бъде произнесено само от човек с подобно качество, но не и да бъде поговорка.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Кандидат за президент на парламентарна република с монархически убеждения?
Вече имахме минпред на парламентарна република бивш монарх.
САЩисаните скоро ще ни дишат праха в надпреварата:
"Страна на неограничените възможности"
Е-е сега... всякакви има:   " Пожарникар за премиер може , а монархист за Президент не може!!! Хайде ,де!!!
А досежно монарха...    Щом е коронясан по божиите закони си е монарх , ся  това ,че му краднаха държавата е друг въпрос , но не е бивш. Бивш премиер , бивш президент , бивш министър , виж как хубаво звучат, обаче  бивш Монарх не върви.  Виж , ако се беше отрекъл от короната като  Хуан Карлос щеше да е бивш , ама той не се е отричал!!! Нъл` тъй?
« Последна редакция: Август 25, 2020, 18:56:30 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
...Бивш премиер , бивш президент , бивш министър , виж как хубаво звучат, обаче  бивш Монарх не върви.  Виж , ако се беше отрекъл от короната като  Хуан Карлос щеше да е бивш , ама той не се е отричал!!! Нъл` тъй?
Да де, ама се закле да служи на републиката, което си е фактическо отречение от монархията. След като има паспорт на република България, значи е приел, че царство България е история. Както Елизабет Втора е бивш монарх на тези държавици, що решили да се отделят и да са републиканци, да речем една Индия, но си е действащ монарх на онези държавици, що са решили да не се правят на прекалено отворени, да речем една Канада!  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз май днес съм също като „отвързана” /по Дедо Керпи!/, тъй като поредният гаден дъжд в столицата ме възпрепятства да свърша нещо важно, което трябваше да отложа за утре.

Затова ще се върна малко по-назад – към т.нар. „художественотворческа“ интелигенция у нас /по аменеменЯма/, която също според него:

1. Била научена да си мисли, че е единственият възможен вид интелигенция; и

2. Показателно е, че всичките тези наши духовни великани, тези загнили душици и спарени мозъчета, са и яростни поддръжници на „мерките срещу коронавируса“. Те направо се надпреварват да декларират по всичкото телевизор и радио колко съвестно са се изпонаизолирали и не излизат от домовете си. Че и обвиняват в безотговорност всеки, който не прави като тях! Как пък поне един не се намери да се поусъмни малко в адекватността на ставащото и на собственото си поведение!
:b0405:

Каква обич, каква привързаност, каква симпатия и каква любов струят от устата на тойзи наш любим керпеденски форумец към българската художествено-творческа интелигенция ...  :nuts:

На която ще противопоставя думите на наши двама любими актьори – Радина Кърджилова и Деян Донков, които днес гледах случайно по БТВ, докато навън валеше като из ведро.

На въпрос на водещия към двамата "Как ви се отрази кризата с коронавируса?", Деян Донков отговори кротко:

Quote (selected)
"Ами никак. Стояхме си вкъщи, радвахме се на детето. Излизахме навън рядко, но само с маски! И аз много се ядосвах на всички, които не спазваха правилата на извънредното положение, а след това – на извънредната ситуация.

Защото това, освен начин на самосъхранение, е и начин за предпазване на околните!"
  :cool-1084:
« Последна редакция: Август 25, 2020, 17:01:26 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
На която ще противопоставя думите ...
Днес, както обикновено, смисълът на думите ти убягва. Бегай виж в речника какво значи противопоставям. След това обсъди със себе си какво и на какво си противопоставила. Като стигнеш до решение, моля, съобщи го.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Да де, ама се закле да служи на републиката, което си е фактическо отречение от монархията. След като има паспорт на република България, значи е приел, че царство България е история. Както Елизабет Втора е бивш монарх на тези държавици, що решили да се отделят и да са републиканци, да речем една Индия, но си е действащ монарх на онези държавици, що са решили да не се правят на прекалено отворени, да речем една Канада!  :smokin:
А-а-а , да си ги нямаме такива ,на кого се е клел ,какъв паспорт имал няма никакво значение за властта ,благословена от Бога . Сетне да не забравяме какво е казал  Анри ІV : " Paris vaut bien une messe. ". София не е Париж , ама... :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
какъв паспорт имал няма никакво значение за властта ,благословена от Бога
А има ли некви свидетелства за това, че е благословена от Бога? Питам, щото не съм присъствал на събитието и не знам.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:
Емии, и френският не й е силен език, това си е!
Те емотиконите не са случаен избор!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Да де, ама се закле да служи на републиката, което си е фактическо отречение от монархията. След като има паспорт на република България, значи е приел, че царство България е история. Както Елизабет Втора е бивш монарх на тези държавици, що решили да се отделят и да са републиканци, да речем една Индия, но си е действащ монарх на онези държавици, що са решили да не се правят на прекалено отворени, да речем една Канада!  :smokin:
А-а-а , да си ги нямаме такива ,на кого се е клел ,какъв паспорт имал няма никакво значение за властта ,благословена от Бога . Сетне да не забравяме какво е казал  Анри ІV : " Paris vaut bien une messe. ". София не е Париж , ама... :smokin:
Дедо, не знам как е в този случай - по време на регентството с допитване до народа е променена формата на държавно управление - от монархия става република - на семейството на Йоана е разрешено с една влакова композиция през Варна да напусне страната.

При навършване на пълнолетие Симеон публикува възвание към народа си, в което е особено внимателен. Виждал съм с очите си и съм държал в ръцете си форфидарното споразумение на НРБ с Република Испания, по силата на което ние плащаме за бившия монарх до навършване на 21 годишна възраст ХХ 000 шв. франка, а той заявява, че няма да се занимава с политическа дейност (ангажимент, който стриктно спазва до 2000 година).  Това възвание предизвиква бложение в част от антуража му (свитата), който се върти около него.

Тези и редица други факти бяха потвърдени в излязлата преди 15-на години дебела книга, която, ти, като библиофил, не може да не притежаваш.

Иначе темата е интересна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:
Няма грешка, дублетна форма на COCHON – пейоративното "свиня" на френЦки.  :ive_got_it-1379:

/където естествено "AU" се произнася като "О"/
« Последна редакция: Август 25, 2020, 17:45:46 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:

Няма грешка, дублетна форма на COCHON – пейоративното "свиня" на френЦки.

/където "AU" се произнася като "О"/
figlia di una p**tana - дублетна форма на банкянския новоговор на италиански език, нали?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:
Емии, и френският не й е силен език, това си е!
Те емотиконите не са случаен избор!
А ти друга работа нямаш ли си, та се занимаваш единствено с мойте езици?!   :raspberry:

Егаааааааати МОДЕРАТОРКАТА НойКа!!! :t2102:

Вижте се само двамата с Фелдкуратя!!!

И после, защо никой не идвал да пише тук?!?
« Последна редакция: Август 26, 2020, 08:15:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:

Няма грешка, дублетна форма на COCHON – пейоративното "свиня" на френЦки.

/където "AU" се произнася като "О"/
figlia di una p**tana - дублетна форма на банкянския новоговор на италиански език, нали?

:giggle-3307:

 :0013: :0013: :0013:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Cauchon!!!
:blurry_drunk-2127:
Емии, и френският не й е силен език, това си е!
Те емотиконите не са случаен избор!
А ти друга работа нямаш ли си, та се занимаваш само с мойте езици?!   :raspberry:

Егаааааааати МОДЕРАТОРКАТА!!! :t2102:
Г-н Паралелопипед, няма ли кой да перне туй през суратя?
Отново е в цикъл* - повярвала си е!
~~~~~
* за онова психичното говоря, да не си помислите за другото....

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
дублетна форма на COCHON
Като владееща езика, сигурно ползваш едно десетина онлайн речника. Цитирай един-два от тях по възникналия казус.
Иначе си е жив cojón.
« Последна редакция: Август 25, 2020, 18:06:20 от аменеменема »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Темата за Симеон наистина е интересна.
Заклел се да не се занимава с политика за да лапа ХХ 000 шв. франка.
После се закле в републиката.
Нещо дьонме момченце ми се види.
Та като е дьонме можем ли да вярваме и на първата му клетва като цар?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

И после, защо никой не идвал да пише тук?!?

:smokin: Някои просто не могат, но това не е проблем на този форум.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

И после, защо никой не идвал да пише тук?!?

Някои просто не могат, но това не е проблем на този форум.

Напротив, проблем е! Можеш да питаш Фелдкуратя.

Или най-добре да прегледаш колко души – поименно! – се е канил да кани /и вероятното ги е поканил!/ ама все не идват и не идват ...   :D

Ей го например JollyRoger, който е одобрен и записан отдавна тук.

От 5 дни пише като гламав оттатък като JRoger – той е, личи му по стила и по всичко останало!!

Но явно и през ум не му минава да намине тъдява ... Що Тъй?! :too_happy-1067:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Но явно и през ум не му минава да намине тъдява ... Що Тъй?! :too_happy-1067:

Възможно ли е да има алергия към емотикони, 60 шрифта и 170 цвята?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Но явно и през ум не му минава да намине тъдява ... Що Тъй?!

Възможно ли е да има алергия към емотикони, 60 шрифта и 170 цвята?
:t2654:

В Стария форум с JollyRoger бяхме приятелчета и се разбирахме прекрасно!!! :way_to_go-1308:

А в сегашния форум оттатък емотиконите отдавна не правят впечатление на никого – най-вече на модераторите!

Защото за тях – повече от явно! – няма по-голяма простотия от това да броиш нечии емоджита, вместо да следиш и евентуално "напътстваш" разговора в една посока или друга.
Каквато всъщност е функцията на всеки модератор! :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Август 25, 2020, 19:02:31 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз че съм кьорав, вярно,ама оттатък емотиконите, цветовете и ефектите са на ниво пишеща машина.
Да е жив и здрав принца, ама няма ненаказано зло.
С предоставените ни изобразителни средства вместо да отключи творческият ни импулс отвори кутията на Пандора.
За което няма вина, както и Айнщайн няма вина за Хирошима и Нагасаки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Защото за тях – повече от явно! – няма по-голяма простотия от това да броиш нечии емоджита, вместо да следиш и евентуално "напътстваш" разговора в една посока или друга.
Каквато всъщност е функцията на всеки модератор! :light_bulb-1377:
Функцията на модератора е да следи за общата хигиена, да почиства словесни повърни и полюции, да оправя дребни технически проблемченца от типа на липсваща квадратна скоба.
Тези, що "напътстват" разговорите, се наричат ментори, а не модератори. Е, понякога са тролове, но то си върви със занаята.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
когато ви доскучава и не можете да измислите  с какво друго да се занимавате ...

Когато му доскучае на дявола си таковал децата.
Поне така съм чувал. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Принца е отворил нищо повече от дръШки, които се изобразяват така!!!  :finger:

А Кутията на Пандора си я отваряте единствено вий – every now and then! – когато ви доскучава и не можете да измислите  с какво друго да се занимавате ...
Емотикон като използвания след първото цитирано изречение относно Принца води до много бързо пътешествие в северните региони. Предупреждавам!

А "кутията" се пише с малка буква, само за яснота го споменавам, както на Айфел кулата, за франкофоните сред нас.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
какъв паспорт имал няма никакво значение за властта ,благословена от Бога
А има ли некви свидетелства за това, че е благословена от Бога? Питам, щото не съм присъствал на събитието и не знам.
В едикт на Луи ХV от декември 1770 г. се казва: “Nous ne tenons notre couronne que de Dieu. Освен това , че ти не си присъствал и не си  уведомен по надлежния ред не прави Благословията невалидна. Испанският крал Фелипе IV е също коронясан и благословен от Бога. Невям е по-малко крал щом ти не си присъствал?!?!





 










i

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
какъв паспорт имал няма никакво значение за властта ,благословена от Бога
А има ли некви свидетелства за това, че е благословена от Бога? Питам, щото не съм присъствал на събитието и не знам.
В едикт на Луи ХV от декември 1770 г. се казва: “Nous ne tenons notre couronne que de Dieu. Освен това , че ти не си присъствал и не си  уведомен по надлежния ред не прави Благословията невалидна. Испанският крал Фелипе IV е също коронясан и благословен от Бога. Невям е по-малко крал щом ти не си присъствал?!?!
Адски елегантен отговор по въпроса за помазаниците Божи

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
В едикт на Луи ХV от декември 1770 г. се казва: “Nous ne tenons notre couronne que de Dieu. Освен това , че ти не си присъствал и не си  уведомен по надлежния ред не прави Благословията невалидна. Испанският крал Фелипе IV е също коронясан и благословен от Бога. Невям е по-малко крал щом ти не си присъствал?!?!
Некси ти е убягнал пойнтът. Като казах, че не съм присъствал, не ставаше дума за коронацията на някого, който бил, хм, крал, а за процедурата, при която кралската власт е била благословена лично от Бога.
При толко убеденост от твоя страна, сигурно си бил свидетел.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Принца е отворил нищо повече от дръШки, които се изобразяват така!!! 

А Кутията на Пандора си я отваряте единствено вий – every now and then! – когато ви доскучава и не можете да измислите  с какво друго да се занимавате ...
Емотикон като използвания след първото цитирано изречение относно Принца води до много бързо пътешествие в северните региони. Предупреждавам!

А "кутията" се пише с малка буква ...

Виж ся, точно с теП в езикови спорове няма да влизам, както не влизам отдавна /ако забелязваш!/ и с аменеменЯмата. Защото, както е рекъл народА: "Всеки с каручката си!!!"  :D

А "езиковата" каручка не е твоята, нито пък неговата!!!

Ти го доказа за себе си пред самата Светица, га беше почнАла да правиш некви морфемни анализи, при което Софи избегА като дявол от тамян от една "езикова" тема, която пък Лиляна се беше опитала да пробута за трети път ...  :D

Така че ... кво повече да обяснявам ...  :t0328:

P.S. Но отбелязвам с прискърбие, че Св.София не пише вече тук доста отдавна, не е писала от 18 юни ... Но пише честичко оттатък ...   :sad-3295:

И накрая – ТЧК по въпроса!!!
« Последна редакция: Август 26, 2020, 08:23:09 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
в езикови спорове няма да влизам, както не влизам отдавна /ако забелязваш!/ и с аменеменЯмата
Защото колкото пъти си пробвала, все е ставало ясно, че хич те няма. Теб. А аз съм аменеменема, което, между другото, е палиндром (бегай пак за речник).

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
При толко убеденост от твоя страна, сигурно си бил свидетел.
При положение , че Бог е  вездесъщ и са неведоми постъпките Му, налага се да му вярвам като на последна инстанция.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Като казах, че не съм присъствал, не ставаше дума за коронацията на някого, който бил, хм, крал, а за процедурата, при която кралската власт е била благословена лично от Бога.
При толко убеденост от твоя страна, сигурно си бил свидетел.
Когато Иисус, син Божи и бог по съвместителство, казва "Отдайте кесарю - кесаревото, Богу - Божието!", той дава ясно да се разбере докъде се простира мандата на двамата. Предлагам мирно да смятаме, че същият Иисус правилно е наставил апостола си Павел, който твърди, че всяка власт е от Бога, макар да не уточнява, че тази власт може и да не е положителна в Божите измерения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пр
Quote (selected)
едлагам мирно да смятаме, че същият Иисус правилно е наставил апостола си Павел, който твърди, че всяка власт е от Бога, макар да не уточнява, че тази власт може и да не е положителна в Божите измерения.

Ин и Ян.
Властта дадена на Луцифер е за баланс в системата, че от толкова много Убаво може да психясаме. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост

И после, защо никой не идвал да пише тук?!?

Някои просто не могат, но това не е проблем на този форум.

Напротив, проблем е! Можеш да питаш Фелдкуратя.

Или най-добре да прегледаш колко души – поименно! – се е канил да кани /и вероятното ги е поканил!/ ама все не идват и не идват ...   :D

Ей го например JollyRoger, който е одобрен и записан отдавна тук.

От 5 дни пише като гламав оттатък като JRoger – той е, личи му по стила и по всичко останало!!

Но явно и през ум не му минава да намине тъдява ... Що Тъй?! :too_happy-1067:
...дойде време да си пишем на ясен и недвусмислен български език - боклук малък, съжалявам, че през август 2018 поканих лично теб да се присъединиш към този форум ... предупреждавам те, ха си гъкнала, ха съм пуснал тук електронните съобщения, които си разменяхме...

Поднасям извиненията си към четящите, които трябва да се понасят  полюциите на една ТКП- Бъди ти показа и доказа, че имаш съществени проблеми с английския език, днес се осра и с "първия си език" - френския, остава ти сал един български.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, сега по същество - в случая със Симеон не знам дали е бил "помазан", коронясан или "въведен в длъжност" (или както му се вика) - мисля, че поради това се назначават регенти, които да го "заместват" до определена възраст.
Мисля, че поради това неговият случай е по особен.
~~~~
Относно изплащането на някаква сума от НРБ, това е било обичайна практика при подобни случаи, даже има някакъв френски термин (мисля, че и на Ферди му е изплращано подобно "нещо"), но да не навлизаме в езиковите дебри.
Вече не помня, но мисля, че около заминаването на Йоана и децата й има някакви преговори, споразумения (?) между великите сили, във всеки случай до сега не съм попадал на сериозно проучване. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
По това време, в европа май има и други прецеденти.
Поне в съседна Румъния са имали подобен проблем, изгнание на монарх. но при някакви условия.
Процесът не е чисто наш, регулиран е и направляван от великите сили.
Всеки случай е различен и уникален, при нас смешното е че претенцията за цар се закле в републиката и се опита да я окраде.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
При положение , че Бог е  вездесъщ и са неведоми постъпките Му, налага се да му вярвам като на последна инстанция
Ами вярвай му. Та какво казва той по въпроса за благославянето на царете? Кога и как го е направил, нали това питам?
Quote (selected)
Когато Иисус, син Божи и бог по съвместителство, казва "Отдайте кесарю - кесаревото, Богу - Божието!", той ...
... и с една дума не споменава, че царската власт е благословена.
Quote (selected)
... Павел, който твърди, че всяка власт е от Бога ...
... твърди също, се всъщност всичко е от Бога. Което е толкоз обща постановка, че не казва нищо интересно. В частност не казва нищо за благославяне на властта цясрска.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дедо, сега по същество - в случая със Симеон не знам дали е бил "помазан", коронясан или "въведен в длъжност" (или както му се вика) - мисля, че поради това се назначават регенти, които да го "заместват" до определена възраст.
Мисля, че поради това неговият случай е по особен.
~~~~
Относно изплащането на някаква сума от НРБ, това е било обичайна практика при подобни случаи, даже има някакъв френски термин (мисля, че и на Ферди му е изплращано подобно "нещо"), но да не навлизаме в езиковите дебри.
Вече не помня, но мисля, че около заминаването на Йоана и децата й има някакви преговори, споразумения (?) между великите сили, във всеки случай до сега не съм попадал на сериозно проучване.


Quote (selected)
През 1943 г. след смъртта на баща му цар Борис ІІІ, Симеон ІІ е обявен за български владетел според чл.34 от Търновската конституция. Тъй като е малолетен, от негово име управлява Регентство от трима души: принц Кирил, ген. Никола Михов и проф. Богдан Филов. След 09 септември 1944 г. за регенти са назначени Венелин Ганев, Цвятко Бобошевски и Тодор Павлов.

Quote (selected)
Когато на 16 юни 1955 г. Симеон ІІ навършва пълнолетие, издава манифест към българския народ, в който потвърждава волята си да бъде цар и официално отказва да признае резултатите от референдума за републиката от 1946 г. 
Тази прокламация според Тъновската конституция представлява   решение  за заемане на българския престол поради пълнолетието му. Търновската конституция не предвижда някакви особени  ритуали по възшествието на  престолонаследника на престола.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
... твърди също, се всъщност всичко е от Бога. Което е толкоз обща постановка, че не казва нищо интересно. В частност не казва нищо за благославяне на властта цясрска.
Мигар ти, безбожнико се съмняваш , че щом властта е от Бога , то тя не е благословена от Него!!! Анатема!!! :smokin: :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Мигар ти, безбожнико се съмняваш , че щом властта е от Бога , то тя не е благословена от Него!!! Анатема!!!
Знам аз, знам, че за Баце и Каскета те най-веке бо̀ли сърцето, но не бой се – ще оцелеят и пребъдат.
Обаче я ме светни, какво означава „анатема“, т.е. отлъчване от църквата, за нечленуващи в нея :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: аменеменема
А има ли некви свидетелства за това, че е благословена от Бога? Питам, щото не съм присъствал на събитието и не знам.
Цитат на: Kerpeden
Испанският крал Фелипе IV е също коронясан и благословен от Бога. Невям е по-малко крал щом ти не си присъствал?!?!

Нито е коронясан, нито е благословен от Бог. Договорен е между политици, а коронясан вероятно от някой католишки поп.

Цар е само този, който сам е взел властта си с оръжие в ръка.
« Последна редакция: Август 25, 2020, 21:40:02 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Обаче я ме светни, какво означава „анатема“, т.е. отлъчване от църквата, за нечленуващи в нея :nuts:
Какво значи "нечленуващи"? Ако си бил кръстен, вече си в кюпа! Няма не искам, няма не ща! Абе почти като комсомола, само че в несъзнателна за кръщавания възраст.  :t0328:
« Последна редакция: Август 25, 2020, 21:40:58 от Ной »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Ако си бил кръстен, вече си в кюпа!
Обаче не съм (кръстен) и не съм (в кюпа).

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Обаче не съм (кръстен) и не съм (в кюпа).
Тогава ти е позволено да не вярваш  :smokin: Това с помазването е само за членове на клуба!  :cool-1084:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Ако си бил кръстен, вече си в кюпа!
Обаче не съм (кръстен) и не съм (в кюпа).
Мдаам!!! Докарал си се !
Quote (selected)
А когато се завърнаха в къщи, след като бяха насочили нещастния файтонджия към полковия ковчежник, за да си получи парите за дългия курс, Швейк се обърна към фелдкурата:

— Господин фелдкурат, разрешете да доложа. Министрантът трябва ли да бъде от вероизповеданието на тоя, комуто прислужва?

— Разбира се — отговори фелдкуратът, — иначе литургията би била недействителна.

— Тогава, господин фелдкурат, ние сме направили голяма грешка — рече Швейк, — аз съм атеист. Ама нали съм си Марко Тотев…

Фелдкуратът погледна Швейк, мълча известно време, после го потупа по рамото и каза:

— Изпийте литургичното вино, което е останало в шишето, и може да смятате, че сте встъпили отново в лоното на църквата.