Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 18:29:55

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1045712 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4140 -: Март 06, 2021, 18:42:43 »
Аз съм щастливо семеен, практикувам терапии в рамките на дома. :bigok:
14-15 години са много време, някой за толкова излежават умишлено убийство, явно твоето  престъпление след рецидив. :beer:
« Последна редакция: Март 06, 2021, 18:46:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4141 -: Март 06, 2021, 18:56:31 »
И ако още не си го разбрала -- горното го пиша в качеството си на администратор на форума.
И се замисли защо става все така -- всички ние да не може да те разберем?

Абе, кои сте "всички вие", не знам.

Но си играх около час, за да събера на едно място колегите, които ме подкрепиха още от първия ден /вече преди около 1 месец!/ и продължават да ме подкрепят и до момента, защото не се фурнаджийски лопати ...

Справката съм направила специално за теб
– в темата "Къде са ми ..."

Но не мога да разбера какво целиш с якото си заяждане с мен в продължение на целия този месец:

да ме комплексираш ли?

- да ме унижиш ли? или

да ме накараш да се хвърля отвисоко ???

Направих всичко, каквото искаше: промених стила си и изобщо не прекалявам с емотиконите!!!

Какво още искаш?!?

« Последна редакция: Март 07, 2021, 11:54:15 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4142 -: Март 06, 2021, 19:05:02 »
И ако още не си го разбрала -- горното го пиша в качеството си на администратор на форума.
И се замисли защо става все така -- всички ние да не може да те разберем?

Абе, кои сте "всички вие", не знам.

Но си играх около час, за да събера на едно място колегите, които ме подкрепиха още от първия ден /вече преди около 1 месец!/ и продължават да ме подкрепят и до момента, защото не се фурнаджийски лопати ...

Справката съм направила специално за теб
– в темата "Къде са ми ..."

Но не мога да разбера какво целиш с якото си заяждане с мен в продължение на целия този месец:

да ме комплексираш ли?

- да ме унижиш ли? или

да ме накараш да се хвърля отвисоко ???

Направих всичко, каквото искаше: промених стила си и изобщо не прекалявам с емотиконите!!!

Какво още искаш?!?

Ами прочети си репликите към някои от колегите, които не те подкрепят и които според теб нямат никакво чувство за хумор и не могат да те разберат.

А иначе не си направила третото нещо, което искам да постигнеш със себе си. Но ще те оставя сама или да го намериш сама или да се сетиш сама.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4144 -: Март 06, 2021, 20:26:38 »
напоследък линковете не ми работят нещо - излиза ми 'about:blank#blocked'. и това без значение дали съм логнат или не.


а, той самия линк бил оплескан - като минеш през цитат и рабтата лъсва.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4145 -: Март 06, 2021, 20:41:11 »
напоследък линковете не ми работят нещо - излиза ми 'about:blank#blocked'. и това без значение дали съм логнат или не.


а, той самия линк бил оплескан - като минеш през цитат и рабтата лъсва.

Виж си правилата на адблокъра.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4146 -: Март 06, 2021, 20:46:39 »
това го написах конкретно за мнението на буратино
Quote (selected)
« Отговор #4143 -: Днес в 19:18:38 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4147 -: Март 06, 2021, 20:49:33 »
Quote (selected)
„На този етап няма никакви притеснения за хората с хронични заболявания, за тях е препоръчително ваксинирането. Препоръчително е и за хората с наднормено тегло. Пациентите на имуносупресивна терапия е добре да се въздържат от ваксиниране три седмици преди и три седмици след терапията“, каза той по БНР.

Работи се усилено за редизайна на ваксините за новите варианти на вируса, добави той.]„На този етап няма никакви притеснения за хората с хронични заболявания, за тях е препоръчително ваксинирането. Препоръчително е и за хората с наднормено тегло. Пациентите на имуносупресивна терапия е добре да се въздържат от ваксиниране три седмици преди и три седмици след терапията“, каза той по БНР.

Работи се усилено за редизайна на ваксините за новите варианти на вируса, добави той.
https://www.manager.bg/covid-19/prof-getov-zhenite-da-ne-planirat-bremennost-3-meseca-sled-vaksinirane

Опитрах пак, нещо не се получава.
« Последна редакция: Март 06, 2021, 20:52:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
« Последна редакция: Март 06, 2021, 21:06:47 от Mae Ashi »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4149 -: Март 06, 2021, 21:06:59 »
Я да пробвам и аз... с един собственик на кристална топка  :m1273:

Quote (selected)
Следващите две-три седмици Кунчев определи като "последния връх, който трябва да преминем" и прогнозира "дълъг светъл период" след това. От 2022 г. според него SARS-CoV-2 може да стане традиционен есенно-зимен вирус, който да преминава без да взима голям брой жертви.
Я, що, сега да не би да взе? Щото то всички умрели от обезводняване, от падания, от недохранване в старческите домове, ги писаха ковидни, то май само с гаубица ако го уцелият пациента и не успеят да съберат достатъчно материал за тест, тогава не е умрял от ковид! Къде са статистиките от предишните години, че по нашенско май са по-секретни от разположението на халифатните терористи!
« Последна редакция: Март 06, 2021, 21:17:16 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4150 -: Март 06, 2021, 21:08:54 »
Quote (selected)
Вълната в Кюстендил започна при затворени заведения и ако някой мисли, че затваряйки ресторантите, ще прекратим вълната и няма да има трета вълна, много се лъже.
Тия как успяват да се извъртят не е истина.
Триседмичният пик твърде удобно съвпада с изборите за ограничаване на случайни гласоподаватели.
Ще гласуват само закоравелите фенове и държавните служители.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4151 -: Март 06, 2021, 21:27:43 »
Quote (selected)
Вълната в Кюстендил започна при затворени заведения и ако някой мисли, че затваряйки ресторантите, ще прекратим вълната и няма да има трета вълна, много се лъже.
Тия как успяват да се извъртят не е истина.
Триседмичният пик твърде удобно съвпада с изборите за ограничаване на случайни гласоподаватели.
Ще гласуват само закоравелите фенове и държавните служители.

Така е. Техни са си данните, могат да си ги завъртят в портала, както им изнася. Забавното е, че въртейки се като шугав Кунчев от време на време изпуска по нещо вярно (imho) - като напр., че вирусът може да стане традиционен.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4152 -: Март 06, 2021, 21:35:36 »
И ако още не си го разбрала -- горното го пиша в качеството си на администратор на форума.
И се замисли защо става все така -- всички ние да не може да те разберем?

Абе, кои сте "всички вие", не знам.

Но си играх около час, за да събера на едно място колегите, които ме подкрепиха още от първия ден /вече преди около 1 месец!/ и продължават да ме подкрепят и до момента, защото не се фурнаджийски лопати ...

Справката съм направила специално за теб
– в темата "Къде са ми ..."

Но не мога да разбера какво целиш с якото си заяждане с мен в продължение на целия този месец:

да ме комплексираш ли?

- да ме унижиш ли? или

да ме накараш да се хвърля отвисоко ли ???

Направих всичко, каквото искаше: промених стила си и изобщо не прекалявам с емотиконите!!!

Какво още искаш?!?

Ами прочети си репликите към някои от колегите, които не те подкрепят и които според теб нямат никакво чувство за хумор и не могат да те разберат.

Навсякъде има колеги, които не подкрепят някого, тъй като иначе няма да има КОЙ да дърпа този някого обратно надолу в казанЯ ... :bigok:

Quote (selected)
А иначе не си направила третото нещо, което искам да постигнеш със себе си. Но ще те оставя сама или да го намериш сама или да се сетиш сама.
:t1815:

P.S.
А аз от своя страна обещавам да не поствам тук повече нищо, свързано с този спор. Защото така разводнихме тази тема, че вече направо ми идва да си посипя главата с пепел ...


« Последна редакция: Март 07, 2021, 00:57:07 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4153 -: Март 06, 2021, 21:45:38 »
Quote (selected)
Вълната в Кюстендил започна при затворени заведения и ако някой мисли, че затваряйки ресторантите, ще прекратим вълната и няма да има трета вълна, много се лъже.
Тия как успяват да се извъртят не е истина.
Триседмичният пик твърде удобно съвпада с изборите за ограничаване на случайни гласоподаватели.
Ще гласуват само закоравелите фенове и държавните служители.

Забравил си и общинските – членове на комисии, които в момента ги ваксинират ударно ...

А са им обещали и нек'ва "плата" за тайзи работа, така че няма как да не гласуват и те – а явно ще трябва и да се отчитат  O:-)

« Последна редакция: Март 06, 2021, 21:57:49 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4154 -: Март 06, 2021, 22:16:25 »
Quote (selected)
Триседмичният пик твърде удобно съвпада с изборите за ограничаване на случайни гласоподаватели.
Ще гласуват само закоравелите фенове и държавните служители.
Този фактор го има. Но има и друг. Натрупва се критична маса от пряко засегнати. Кой има починъл близък, На кой са отказали прием на близък в болница, дори със симптоми, кой няма шанс да получи лекарска помощ от която се нуждае......
Варианти много. И лични.
Като добавим и натрупваното година общо недоволство .... Даже не съм убеден че калинкажа ще гласува за Бочко.
 
Според мен ще има развихряне на истерия на тема ваксини. Ф смисъл потърпете малко, нещата ще се оправят.
Друго не им е останало.
И разбира се тотално подтискане на неудобни новини. От типа че в Израел при карантина и то сериозна, при 90+ процента ваксинирани полза няма.
 
А няма и измъкване. Бочко лично отмени мерките.
Може ли например некой да обясни за къф чеп требеше да се прави първенство по ски?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4155 -: Март 06, 2021, 22:23:19 »
Цитат на: 66
Даже не съм убеден че калинкажа ще гласува за Бочко.

Ще гласува. И родителите-пенсионери на калинките ще гласуват, и то по-дисциплинирано от самите калинки. Че си знаят потомството колко чини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4156 -: Март 06, 2021, 23:09:39 »
Цитат на: 66
Даже не съм убеден че калинкажа ще гласува за Бочко.

Ще гласува. И родителите-пенсионери на калинките ще гласуват, и то по-дисциплинирано от самите калинки. Че си знаят потомството колко чини.

А ще гласува и самото потомство – онази част от него, която вече е навършила възраст за гласуване.  :0005:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4157 -: Март 07, 2021, 00:26:32 »
Цитат на: 66
Даже не съм убеден че калинкажа ще гласува за Бочко.

Ще гласува. И родителите-пенсионери на калинките ще гласуват, и то по-дисциплинирано от самите калинки. Че си знаят потомството колко чини.
Бе че ща гласува повечето нема спор. Даже преобладаващата част ще гласува.
Но има некои детайли. Например дъл че са 67 или 77% гласувалите. Щото на евроизборите се измъкна. Плати на Гергов и явно нещо още е обещавал. После Фъндъка му се измъкна на косъм и то само заради жълтопаветните бесни, иначе разпада щеше почне още тогава.
Що гледаме кое как но според мен се набута в неспасяем цайтнот.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4158 -: Март 07, 2021, 00:45:42 »
Хитът на деня – 06 Март 2021, проф. Кантарджиев:

Quote (selected)
Представяте ли си, ако Мангъров се бе появил през 80-те – сега тука всички щяхме да сме позитивни за СПИН, серопозитивни.

Защото нали това беше идеята му: "Да се заразим всички и да се върнем към нормалното.
"

https://www.segabg.com/hot/ako-mangurov-se-be-poyavil-prez-80-te-vsichki-shtyahme-da-sme-spin
  :b0201:

« Последна редакция: Март 07, 2021, 00:52:56 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4159 -: Март 07, 2021, 00:58:20 »
сори, дубъл

« Последна редакция: Март 07, 2021, 01:04:56 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4160 -: Март 07, 2021, 00:58:50 »
Проф. ти Кантарджиев е едно лъжливо лайно да сравнява СПИН със смъртност (тогава) почти 100 % с ковидчето със смъртност около 2-3 %.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4161 -: Март 07, 2021, 01:17:10 »
Проф. ти Кантарджиев е едно лъжливо лайно да сравнява СПИН със смъртност (тогава) почти 100 % с ковидчето със смъртност около 2-3 %.

Не манипулирай, щото тук нема никва смъртност!!!!!

Проф. ми Кантарджиев само сравнява идеята на Мангъра да се заразим почти всички с Ковид, за да оживеем

с
Идеята да се заразим почти всички със СПИН, за да оживеем … :b0201:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4162 -: Март 07, 2021, 01:30:47 »
албански реотан  :m1273:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4163 -: Март 07, 2021, 02:23:42 »
Спутник в картинка.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4164 -: Март 07, 2021, 05:56:36 »
Why variants that spread more easily are so dangerous

Quote (selected)
The average number of people an infected person with COVID-19 passes the virus on to — the so-called R number — is 40%-70% higher with B.1.1.7 than the original variant.

As the graph below shows, the mathematics of exponential growth means that even a small increase in the transmission rate gets compounded over time, quickly generating enormous growth in the number of cases.

A variant like B.1.1.7 with a higher transmission rate is actually more dangerous than one with a higher fatality rate.

Sure, a 50% increase in the fatality rate would cause 50% more deaths. But because of exponential growth, shown in the graph, a 50% increase in transmissibility causes 25 times more cases in just a couple of months if left unchecked.

That would lead to 25 times more deaths at the original mortality rate.

https://theconversation.com/why-the-covid-19-variants-are-so-dangerous-and-how-to-stop-them-spreading-153535

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4165 -: Март 07, 2021, 06:06:44 »
"Следващите две-три седмици Кунчев определи като "последния връх, който трябва да преминем" и прогнозира "дълъг светъл период" след това. От 2022 г. според него SARS-CoV-2 може да стане традиционен есенно-зимен вирус, който да преминава без да взима голям брой жертви."
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/03/06/4182626_sledvashtite_2-3_sedmici_sa_posledniia_vruh_sledva/

Баба Ванга се е вселила в другаря Кунчев.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4166 -: Март 07, 2021, 07:48:51 »
"разбира се тотално подтискане на неудобни новини. От типа че в Израел при карантина и то сериозна, при 90+ процента ваксинирани полза няма"

Тази - поредна - басня може да е удобна и/или когнитивнодисонантна за определени групи, но не е съвсем коректна, защото:
1) В Израел имат проблем както с ония с буклите и черните капели, така и с наследниците на Авраам,  но не от Сара, а от Агар.
2) Част от населението (и тук, и там) явно очаква, като го боднат веднъжка с иглицата по ръчицата,  да продължи да се скупчва на тумби по молове, кръчми и други бардаци най-лежерно и безнаказано. Макар че ясно е разписано - траен имунитет (и то не 100 процента - няма такава ваксина от д-р Дженър насам) се придобива 3-4 седмици след втората доза ваксина.
Придобива се, свидетел съм.
Което не означава да не си мием ръцете и да си дишаме във вратовете пред касите в кауфландите и биллите Се пак  :t0135:
Бъдете здрави! 

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4167 -: Март 07, 2021, 07:53:06 »
А сега - сериозно:

Едно разумно, умерено, обективно, нелобистко,  неполитизирано и наистина професионално мнение:

https://horizon-magazine.eu/article/qa-why-history-suggests-covid-19-here-stay.html?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=MarcVanRanst&fbclid=IwAR15p1DC-0n1LIfvgOaSpQoi3gNuPn9dY3QrrJLi8cl6v2Rd23XNuHHyhEI
« Последна редакция: Март 07, 2021, 07:56:14 от SvSophia »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4168 -: Март 07, 2021, 08:11:40 »
Да.
 :well_done-1299: и за двата поста.
« Последна редакция: Март 07, 2021, 08:14:55 от Simplified Solutions »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4169 -: Март 07, 2021, 08:26:51 »
Quote (selected)
Едно разумно, умерено, обективно, нелобистко,  неполитизирано и наистина професионално мнение:

Мнение на студент по медицина в края на обучението си.
Няма вирус който да сме победили да сме изтрили от лицето на Земята.
Вирусите мутират и се променят независимо от нашата намеса.
Пораженията ще намалеят когато мине през цялото население от бебета до старци.
Всяка година ще има нови щамове и ако искаме да не боледуваме трябва два пъти годишно да се имунизираме с поливалентни буламачи и това ще ни дава сигурност 50% или ще се разболеем или не.
Жалко се получава когато от млад лекар получаваме мастит "експерт" който за няколко минути в телевизора или за шепа сребърници забравя че е призван да лекува, не да тормози населението.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4170 -: Март 07, 2021, 08:39:14 »
Quote (selected)
1426 са новите случаи на COVID-19 в България, сочат данните към 00:00 часа на 7 март. Те са установени с 10 473 теста. Това означава, че положителните тестове са 13,6%. Цялата седмица положителните проби се движеха около 18%]1426 са новите случаи на COVID-19 в България, сочат данните към 00:00 часа на 7 март. Те са установени с 10 473 теста. Това означава, че положителните тестове са 13,6%. Цялата седмица положителните проби се движеха около 18%
Толкова за "статистиката".
https://www.segabg.com/hot/novite-sluchai-na-covid-19-sa-1426-polozhitelnite-testove-136
Нормално през почивен ден да има по-малко тествани, няма обяснение защо рязко намалява процентът на на откритите вирусоносители.
Единствено ако предположим че през уикенда болните си седят по къщите, а здравите са започнали да практикуват "ковидтестов туризъм" може да изгладим кривата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4171 -: Март 07, 2021, 08:41:21 »
Погледнете си медицинския картон от раждането си поне до 1989, ако го пазите. В него са записани всички направени ви имунизации и реимунизации, и защо се правят реимунизации. Поинтересувайте се какви имунизации са задължителни за пътуване до райони в света, където ред инфекциозни заболявания продължават да върлуват. Питайте някой морски.
И помислете щяхме ли да оцелеем без тези имунизации и реимунизации. 

ПП - В събота и неделя работят по-малко лаборатории и съответно се обработват по-малко проби. Колкото до по-малкия брой починали, подозирам, че  болниците просто не ги съобщават през тези два дни, а ги регистрират чак в понеделник и се натрупват за вторник.
В Германия заразените, заболелите и починалите се отчитат на седмица, а не всеки ден.
« Последна редакция: Март 07, 2021, 08:46:18 от Simplified Solutions »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4172 -: Март 07, 2021, 08:50:54 »
Имунизациите са превантивни и се правят в детските години, не имунизираме всяка година до живот, май само един тетанус се прави през 10 години.
Когато отида на море си слагам бански, на планина обличам топли дрехи, когато вали нося чадър, но не го нося денонощно.
С маски ходят лекарите в болниците не по улиците, със скафандър в космоса, в загазовини места с противогаз, не ги носим в ежедневието освен ако не ни ги наложат.
Изолират се болни, не здрави заради един моряк дето ще пътува до екзотична дестинация не ваксинираме всички в родното му място.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4173 -: Март 07, 2021, 08:53:03 »
Quote (selected)
ПП - В събота и неделя работят по-малко лаборатории и съответно се обработват по-малко проби. Колкото до по-малкия брой починали, подозирам, че  болниците просто не ги съобщават през тези два дни, а ги регистрират чак в понеделник и се натрупват за вторник.
В Германия заразените, заболелите и починалите се отчитат на седмица, а не всеки ден.

Напълно съгласен, но така излиза че са подавани данни предимно за незаразени, а към заразените подхождат немарливо. :beer:
Да не забравяме че със същите инструменти "статистиката"  чрез допитване по телефона до 1000 човека успява да ни даде картинка кави са нагласите на останалите 5-6 милиона българи.
След "обработка" на 10 000 лабораторни резултата дава отклонение 25%.
« Последна редакция: Март 07, 2021, 09:00:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4174 -: Март 07, 2021, 08:54:32 »
Имунизациите са превантивни и се правят в детските години, не имунизираме всяка година до живот, май само един тетанус се прави през 10 години.
Когато отида на море си слагам бански, на планина обличам топли дрехи, когато вали нося чадър, но не го нося денонощно.
С маски ходят лекарите в болниците не по улиците, със скафандър в космоса, в загазовини места с противогаз, не ги носим в ежедневието освен ако не ни ги наложат.
Изолират се болни, не здрави заради един моряк дето ще пътува до екзотична дестинация не ваксинираме всички в родното му място.

Задължителни имунизации и реимунизации
Съгласно актуалния Имунизационен календар на Република България се провеждат задължителни профилактични имунизации и реимунизации на определена навършена възраст:

Имунизации
всички новородени се имунизират с ваксина срещу хепатит Б през първите 24 часа от раждането и с ваксина срещу туберкулоза /БЦЖ/ от 48-мия час след раждането до изписването им от родилния дом
от втори, трети и четвърти месец децата се ваксинират срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, хемофилус инфлуенце тип Б инфекции и пневмококови инфекции, както и срещу хепатит Б, ако ваксината срещу хепатит Б е в състава на многокомпонентна ваксина
ако хепатит Б ваксината не е в състава на многокомпонентна ваксина, втора доза се прилага от първия месец и трета доза от шестия месец
ваксината срещу пневмококови инфекции на третия месец не се прилага при децата, родени след 31.12.2019 г.
между 7 и 10 месечна възраст на децата без белег от БЦЖ имунизацията в родилния дом се поставя БЦЖ ваксина след отрицателна туберкулинова проба
от тринадесетия месец децата се имунизират с комбинирана ваксина срещу морбили, рубеола и паротит
Реимунизации
от дванадесетия месец - реимунизация срещу пневмококови инфекции, но не по-рано от 6 месеца след: прилагане на третия прием при децата, родени преди 01.01.2020 г. и втория прием при децата, родени след 31.12.2019 г.
от шестнадесетия месец - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и хемофилус инфлуенце тип Б инфекции, но не по-рано от 12 месеца след прилагане на третия прием
на 6 г. възраст - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит
на 7 г. възраст - реимунизация срещу туберкулоза на лицата с отрицателна туберкулинова проба
на 12 г. възраст - реимунизация срещу морбили, рубеола и паротит и и срещу дифтерия, тетанус, коклюш
на 17 г. възраст – реимунизация срещу тетанус и дифтерия
при навършване на 25 години, както и на всеки 10 години след това - реимунизация срещу тетанус и дифтерия
https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4175 -: Март 07, 2021, 09:00:07 »
"Мнение на студент по медицина в края на обучението си.
Няма вирус който да сме победили да сме изтрили от лицето на Земята."

Или английският сериозно понакуцва, или аз съм дала линк към един текст, а се прави коментар на принципа "едно си баба знае, едно си бае"?
Да не говорим, че коментиращият вероятно дава по текста "мнение на  докторант по вирусология в края на обучението  си".
 
 :m1273:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4176 -: Март 07, 2021, 09:05:22 »
After the SARS outbreak in 2003, coronaviruses got a lot more attention and that is how we found the other coronaviruses (MERS, and two endemic coronaviruses that cause common colds, HKU1 and NL63). Coronavirus research and virology in general will get a boost after this pandemic but it will only last a couple of years and then wane. For pandemics, we will be better prepared for the next ten years, but then people will be pensioned and move on, and the collective memory will be lost.

Английския ми почти го няма, не го крия.
От цитираното разбрах че колкото повече копаем дупката става по-голяма.
Това е много добре ако дупката( знанието за нея) се използва за лечение, не да бутнем цялото човечество в нея.
Относно задължителните ваксинации постнати горе.
Странно че прекъсват около 18-тата година, а после?
Още 50-60 "пропилени" години.
Каква огромна загуба за фармачовечетата, какъв невероятен потенциал има неусвоен.

Quote (selected)
Now though, we are extremely motivated to hunt for coronaviruses in the elderly. These coronaviruses are not a major cause of mortality, but elderly people can die from them. SARS-CoV-2 is now the most intensely studied virus ever. These other viruses received far less attention.
Това да го коментираме ли?
Търсим си проблем и си го намираме за целите на едни платени "проучвания".
« Последна редакция: Март 07, 2021, 09:12:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4177 -: Март 07, 2021, 09:14:58 »
"Английския ми почти го няма"

Това - само донякъде обаче - обяснява проблема... на горните постове, да речем евфемистично.
 :m1273:
Помисли все пак защо изчезна едрата шарка и не се шири полиомиелит,  както и дали това има общо с ваксинациите.  Впрочем не е задължително да се пренапрягаш с мислене. Твоя си работа.

Лек ден на всички!
« Последна редакция: Март 07, 2021, 09:23:33 от SvSophia »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4178 -: Март 07, 2021, 09:42:09 »
Я, главната паникьорка на републиката и спицялис по херменевтика на медицинското араламбене се е появила отново. Да ни обясни, че детски паралич, едра, дребна и средна шарки са точно същото като грипоподобно заболяване.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4179 -: Март 07, 2021, 10:27:46 »
Да ни обясни, че детски паралич, едра, дребна и средна шарки са точно същото като грипоподобно заболяване.

Всички те са вирусни инфекциозни заболявания. Това напомня София, а не, че са "точно същото".
Същото е, че са вирусни и са преодолени чрез задължителна ваксинация. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4180 -: Март 07, 2021, 10:49:29 »
Да ни обясни, че детски паралич, едра, дребна и средна шарки са точно същото като грипоподобно заболяване.

Всички те са вирусни инфекциозни заболявания. Това напомня София, а не, че са "точно същото".
Същото е, че са вирусни и са преодолени чрез задължителна ваксинация.

Това че припомня не е лошо, манипулацията е че сравнява круши и ябълки.
Всички вече са съгласни че този вирус мутира бързо, новите щамове са с различни ТТ данни и няма универсална ваксина, както няма за другите грипове и настинки.
Всяка година излизат сезонни ваксини съдържащи няколко от най вероятните щамове, уви природата упорито отказва да се съобразява с тях и пуска други.
Боледуват почти всички които през последните няколко години не са се сблъсквали с актуалния за сезона щам, някой умират.
Нямаме още и едва ли ще имаме скоро универсална ваксина за Ковид и всички тези истерии повече пречат.
Никога досега не е била обявявана такава мащабна "епидемия" за вирус с подобни репродуктивни характеристики, за брой заболели - малка част от вирусоносителите да не споменаваме.
Намерихме си чук- тест и сега млатим каквото зърнем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4181 -: Март 07, 2021, 11:20:02 »
Quote (selected)
Тази - поредна - басня може да е удобна и/или когнитивнодисонантна за определени групи, но не е съвсем коректна, защото:
1) В Израел имат проблем както с ония с буклите и черните капели, така и с наследниците на Авраам,  но не от Сара, а от Агар.
2) Част от населението (и тук, и там) явно очаква,  като го боднат веднъжка с иглицата по ръчицата,  да продължи да се скупчва на тумби по молове, кръчми и други бардаци най-лежерно и безнаказано.....
Въх  :0005:
Тва други предполагам визира училища и "униферситети", предполагам  :smokin:
Добре простичко. Като за филилози.
Първо. Втората доза ваксина затвърждава имунитета, не се придобива след нея. Това се признава от всички.
Включително и от производителите на ваксини. Оценките са 70+ процента при една доза, към 90 след втората. Става дума за пет-седем дни след тях.
Второ, британците явно са невежи, за разлика от кунчефистите и слагаха по една доза с удължаване на периода. В последствие това се призна и от лекарствената гейроагенция, сал наще барбабочкофци нещът и нещът.
Трето, малце кат в песньовката за наша Маша, търсиш под вола теле. Израел наложи изключително строги мерки за карантина. Вкл затваряне на възд пространство, вкл и карантиниране на всички влезли в страната ..... Мерки много по-строги дори и от прилаганите в ЕС. И тези петхиляди случая са при 90+ процента ваксинирани и то след зверски мерки в продължение на месеци!
Ква беше мантрата - 70% или бъркам?
Ами Китай има при стократно и нагоре по голямо население по малко от тези случаи в продължение на на ден, а на година
Но вие си пригласяйте на шебеците, ваксини, ваксини .... Аз на говорешо морско свинче нема се правя. КОгато се появи ваксина, а не "ваксина", т.е. протеинова ще мисля. Или след десетина години когато стане ясно експерименталните "ваксини" доколко са безопасни. Има и такава възможност.
 
А за протокола. Има един вирус, предния САРС който е "изкоренен".
Ама не с "ваксиниране"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4182 -: Март 07, 2021, 11:35:16 »
Why variants that spread more easily are so dangerous


Може би защото новият вариант съвпадна по време с началото на ваксините. Много удобно. Сега всички починали ги водят за починали от новия вариант, а не от ваксините. В същото време хората масово се оплакват от последствия след ваксина.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4183 -: Март 07, 2021, 11:37:27 »
Още за Израел и ваксинацията:

Vaccination in Israel: Challenging mortality figures?
Analysis by infectious disease specialist claims mismatch between data published by authorities and reality on the ground.

A front-page article appeared in the FranceSoir newspaper about findings on the Nakim website regarding what some experts are calling "the high mortality caused by the vaccine."

The paper interviews Aix-Marseille University Faculty of Medicine Emerging Infectious and Tropical Diseases Unit's Dr. Hervé Seligmann and engineer Haim Yativ about their research and data analysis. They claim that Pfizer's shot causes "mortality hundreds of times greater in young people compared to mortality from coronavirus without the vaccine, and dozens of times more in the elderly, when the documented mortality from coronavirus is in the vicinity of the vaccine dose, thus adding greater mortality from heart attack, stroke, etc."

Dr Hervé Seligmann works at the Emerging Infectious and Tropical Diseases Research Unit, Faculty of Medicine, Aix-Marseille University, Marseille, France. He is of Israeli-Luxembourg nationality. He has a B. Sc. In Biology from the Hebrew University of Jerusalem, and has written over 100 scientific publications.

FranceSoir writes that they follow publications, data analyzes, and feedback from various countries on vaccination, and have therefore taken an interest in the Nakim article, asking to interview them in order to understand their analysis and its limitations.

The authors of the article declare they have no conflicts or interests other than having children in Israel.

After a presentation, the authors discussed their data analysis, the validations carried out, limitations, and above all, their conclusions that they compare with data received via a Health Ministry Freedom of Information Act request.

Their findings are:

 
Quote (selected)
  There is a mismatch between the data published by the authorities and the reality on the ground.
   
They have three sources of information, besides the emails and adverse event reports they receive through the Internet. These three sources are Israeli news site Ynet, the Israeli Health Ministry database, and the U.S. federal Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) database.
   
In January 2021, there were 3,000 records of vaccine adverse events, including 2,900 for mRNA vaccines.
   
Compared to other years, mortality is 40 times higher.
   
On February 11, a Ynet article presented data related to vaccination. The authors of the Nakim article claim to have debunked this analysis based on data published by Ynet itself: “We took the data by looking at mortality during the vaccination period, which spans 5 weeks. By analyzing these data, we arrived at startling figures that attribute significant mortality to the vaccine."
   
The authors say “vaccinations have caused more deaths than the coronavirus would have caused during the same period."
   
Haim Yativ and Dr. Seligmann declare that for them, "this is a new Holocaust," in face of Israeli authority pressure to vaccinate citizens.

Останалото: https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/297051
« Последна редакция: Март 07, 2021, 11:40:03 от Дозирис 2.0 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4184 -: Март 07, 2021, 11:44:01 »
Quote (selected)
Същото е, че са вирусни и са преодолени чрез задължителна ваксинация
Че са вирусни – да. Но вирусни заболявания има огромно множество. И отникъде не следва, че сегашната така наречена ваксинация е необходима. Може и да е, но за нещо друго, а не за да се осигури здравето на хората.

Засега знаем със сигурност само следните неща.
• Пандемия няма, но непрекъснато се говори за такава.
• Направени бяха, правят се и сега огромни по брой и мащаб фалшификации, нещо невиждано в историята – все заради внушението, че сме нападнати от ужасна чума. Пропагандата на „пандемията“ и „мерките срещу нея“ е безмилостна.
• Самите „мерки“ нанасят огромна вреда, вкл. здравна, по много начини, които ще е мъчно дори да се изброят.
• Всякакви различни от насажданата пропаганда мнения организирано и безапелационно се трият. Носителите им биват изолирани от влияние върху обществото и вземането на решения.
• Така наречените „ваксини“ по никакви изисквания не са такива. Вредите от тях се укриват старателно. Някои „ваксини“ превръщат хората в ГМО – същите хора, дето иначе не щат да ядат ГМ храни!
• Все под байряка на „борба с пандемията“ обществата в различните страни се преустройват в концлагери по съответните територии – без свободи, без образование (ние например вече окончателно нямаме!), със съсипани „наука“ и икономика, с наплашени, унизени и готови да поемат още ограничения, насилие и унижение овце вместо граждани.
Ето тези неща знаем със сигурност. Така че няма как да повярвам в „необходимостта от ваксинация в името на здравето“. Фъкинг булшит!
« Последна редакция: Март 07, 2021, 11:49:16 от аменеменема »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4185 -: Март 07, 2021, 11:44:10 »
1. В Израел 22% от починалите от ковид през февруари са били ваксинирани с по две ваксини и са починали повечето от тях в рамките на седмица след втората ваксина.
2. Във Франция не поставят ваксина срещу туберколоза.
3. Ваксините НЕ СА ОДОБРЕНИ. Одобрени са за спешни случаи. Има огромна разлика между двете.
Не можеш да ваксинираш цялото население с неодобрени ваксини, това е геноцид.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4186 -: Март 07, 2021, 11:46:11 »
за мен всички ваксинирани са участници в отворен бета тест на въпросните ваксини. алфа, затворена бета, отворена бета, ако има още проблеми - рилийз кандидат, който може да мине през същите тестове. и накрая - нова версия. това са разни етапи от производството на програмните продукти.

аз смятам да изчакам новата окончателна версия на ваксината.

и още нещо: тестовете се извършват на доброволен принцип.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4187 -: Март 07, 2021, 11:47:27 »
Quote (selected)
Засега знаем със сигурност само следните неща.
• Пандемия няма, но непрекъснато се говори за такава.

Пандемия има.

Quote (selected)
What is a pandemic?

A pandemic is the worldwide spread of a new disease.

https://www.who.int/csr/disease/swineflu/frequently_asked_questions/pandemic/en/

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4188 -: Март 07, 2021, 11:53:28 »
за мен всички ваксинирани са участници в отворен бета тест на въпросните ваксини. алфа, затворена бета, отворена бета, ако има още проблеми - рилийз кандидат, който може да мине през същите тестове. и накрая - нова версия. това са разни етапи от производството на програмните продукти.

аз смятам да изчакам новата окончателна версия на ваксината.

и още нещо: тестовете се извършват на доброволен принцип.
Като имаме предвид, че дядя Бил е набъркан, задължително требе се изчака "сървиз пака". А може би и SP2

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4189 -: Март 07, 2021, 11:54:37 »
Quote (selected)
Пандемия има.
Глупости на търкалета. За да бъде нещо пандемия или дори епидемия, трябва да отговаря на определени количествени и други показатели, а те не са изпълнени. Иначе може да обявиш за „пандемия“ и сенната хрема или косопада, понеже са световно разпространени.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4190 -: Март 07, 2021, 11:59:53 »
Глупости на търкалета. За да бъде нещо пандемия или дори епидемия, трябва да отговаря на определени количествени и други показатели, а те не са изпълнени.

Я дай да ги видим тия показатели, дет не са изпълнени. : ))

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4191 -: Март 07, 2021, 12:08:29 »
за мен всички ваксинирани са участници в отворен бета тест на въпросните ваксини. алфа, затворена бета, отворена бета, ако има още проблеми - рилийз кандидат, който може да мине през същите тестове. и накрая - нова версия. това са разни етапи от производството на програмните продукти.

аз смятам да изчакам новата окончателна версия на ваксината.

и още нещо: тестовете се извършват на доброволен принцип.

 :well_done-1299:

За вариантите на вируса - има си ги, той си мутира, въпросът е кой кога ги открива в пробите. Или на кой кога му е удобно да ги открие. В тая връзка, имаше някъде информация за доста повторно заразени в Израел заради бразилския вариант. Ако е така, може и това да е причина за големия брой боледуващи и починали, защото антителата от ваксината на Пфайзер не се справят с този вариант.  Много скоро може да се заговори за SP1 там.

Връщам се на онова интервю с проф. Ранст (линка на SvSophia по-горе). До голяма степен съвпада с моите усещания, че подобно на други коронавируси, които са тръгнали като зоонози, и Sars-Cov-2 циркулира от доста по-дълъг период. Ранст казва, че възрастните, които влизат в болница с тежки респираторни заболявания, рядко ги тестват с точно определени праймери, които целят да открият даден коронавирус. Колкото до това, защо Sars-Cov-2 точно сега беше засечен (прихванат) от анализите, е вече въпрос, на който нямам точен отговор. Но мисля, че пандемията (като инфодемия) е съзнателно подклаждана и направлявана, и сума отговорни органи са навързани като свински черва.

Дори да премине през серия мутации, накрая и този коронавирус ще стигне до атенюиран вариант и ще премине в ендемична форма. И с всеки зимен сезон, хората които се чувстват застрашени от усложнения, имат съпътсващи заболявания и тези, над определена възраст, ще се ваксинират (доброволно!). Само че дотогава ще има още милиарди да си сменят собствениците, защото ще се редуват няколко цикъла с ваксини (рилийз кандидати, SP1, 2 и т.н.), които ще се целят в поредните мутации, а вирусът ще ги изпреварва.

Колкото до това, да се прилага, един и същи подход при вирусни инфекции от съвсем различен характер, с различно протичане и леталност, изобщо не считам за целесъобразно и правилно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4192 -: Март 07, 2021, 12:09:17 »
Quote (selected)
Я дай да ги видим тия показатели, дет не са изпълнени
Търси сам, това е посочено многократно и вече преди много време. Или ако искаш, приведи мнение на някой пропандемист, който обяснява въз основа на какви критерии смята, че има пандемия. Само че такъв няма. Посочих ти примери: косопадът пандемия ли е? Според цитираното от теб определение е.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4193 -: Март 07, 2021, 12:11:08 »
Quote (selected)
Я дай да ги видим тия показатели, дет не са изпълнени
Търси сам, това е посочено многократно и вече преди много време. Или ако искаш, приведи мнение на някой пропандемист, който обяснява въз основа на какви критерии смята, че има пандемия. Само че такъв няма. Посочих ти примери: косопадът пандемия ли е? Според цитираното от теб определение е.

Кажи честно.  :crying_with_laughter-3302: Според цитираното от мен определение >>> A pandemic is the worldwide spread of a new disease. Косопадът е от оня ден.  :crying_with_laughter-3302:

Quote (selected)
Търси сам

Тц, ти ще търсиш, щото ти твърдиш. Аз твърдя, че не можеш да докажеш твърдението си.   :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4194 -: Март 07, 2021, 12:14:58 »
Епидемия има, когато заболяват 200 на 10 000, това прави 2 000 на 100 000 или 1 340 000 за Франция, примерно. Това е по учебниците. А сега се вайкат, че минали 100 на 100 000. Франция ще спре мерките, когато почнат да заболяват 5000 на ден. Общо за цяла Франция. При 67 млн население това прави, когато започнат да заболяват по-малко от 0,75 човека на 10 000 на ден.
Значи, ако не съм объркала сметките, преди за епидемия се е считало, ако във Франция са заболели едновременно 1, 34 млн. Сега за епидемия се считат 50 хил болни в рамките на 10 дена примерно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4195 -: Март 07, 2021, 12:16:05 »
  :t0135:
Бъдете здрави!

Добре си се завърнала, Софѝ! И честита ваксинация!!! :0005:

« Последна редакция: Март 07, 2021, 12:52:45 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4196 -: Март 07, 2021, 12:19:45 »
Епидемия има, когато заболяват 200 на 10 000, това прави 2 000 на 100 000 или 1 340 000 за Франция, примерно. Това е по учебниците. А сега се вайкат, че минали 100 на 100 000. Франция ще спре мерките, когато почнат да заболяват 5000 на ден. Общо за цяла Франция. При 67 млн население това прави, когато започнат да заболяват по-малко от 0,75 човека на 10 000 на ден.
Значи, ако не съм объркала сметките, преди за епидемия се е считало, ако във Франция са заболели едновременно 1, 34 млн. Сега за епидемия се считат 50 хил болни в рамките на 10 дена примерно.

Ми не, не е вярно. Зависи.

Quote (selected)
An epidemic (from Greek ἐπί epi "upon or above" and δῆμος demos "people") is the rapid spread of disease to a large number of people in a given population within a short period of time. For example, in meningococcal infections, an attack rate in excess of 15 cases per 100,000 people for two consecutive weeks is considered an epidemic

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4197 -: Март 07, 2021, 12:31:29 »
Мдаа, а междувременно вчера почти 1500 новозаразени, съботно.
Тва не е било от средата на Декември доколкото помня.
 
И да почна някаква ваксинация в университети ....
Но все пак горещо препоръчвам една доза!
Тя и симпли се регистрирала ....
Разбирам има хора за които може би е оправдано, в смисъл много контакти с разнообразни субекти ...
Но все пак, няма нужда да се дърпа дявола за опашката, тъй че една доза. Шанс, не за незаразяване, но за по-леко протичане. А доза не променя шансовете.
« Последна редакция: Март 07, 2021, 12:58:40 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4198 -: Март 07, 2021, 12:46:25 »
Никога досега не е била обявявана такава мащабна "епидемия" за вирус с подобни репродуктивни характеристики, за брой заболели - малка част от вирусоносителите да не споменаваме.
Намерихме си чук - тест и сега млатим каквото зърнем.
Ню-ню!

Първата фраза с "чук" се появи още с появата на самия вирус, определяйки го като "ЧУК и ТАНЦ".

Затова в момента не млатим ние, а самият вирус млати нас!

И от година и кусур насам се движим заедно с него в ритъма на тангото: една стъпка напред, две назад ...



« Последна редакция: Март 07, 2021, 16:52:10 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4199 -: Март 07, 2021, 13:12:54 »
Quote (selected)
What is a pandemic?

A pandemic is the worldwide spread of a new disease.

https://www.who.int/csr/disease/swineflu/frequently_asked_questions/pandemic/en/
  :0007:

Ако ми бъде позволено, аз ще се възползвам от същия линк за пандемиите, тъй като там видях нещо интересно, свързано с тяхното сезонно разпространение – независимо от това, за коя или каква точно пандемия иде реч:

Quote (selected)
For both seasonal and pandemic influenza, the highest levels of activity would be expected to occur in the usual influenza season period for an area. (In the temperate climate zones, this is usually the winter months, for example).

But pandemics can also have unusual epidemiological patterns and large outbreaks can occur in the summer months, as well
.