Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 12:28:09

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 456869 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2100 -: Февруари 21, 2021, 19:56:12 »
Baidu е китайското гугле. :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2101 -: Февруари 21, 2021, 20:05:01 »
Baidu е китайското гугле. :)
Така де, упоменахме два-три пъти, че Фона требе да учи мандарин, и те цъфнаха!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2102 -: Февруари 21, 2021, 20:06:36 »
Baidu е китайското гугле. :)
Така де, упоменахме два-три пъти, че Фона требе да учи мандарин, и те цъфнаха!
Да, ама нали е "неуловим" пак им се изплъзна. :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2103 -: Февруари 21, 2021, 22:18:02 »
Да, ама нали е "неуловим" пак им се изплъзна. :)
А, що, пътеката им е известна, ако им требе, може да отидат да му се порадват!  ;D

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2104 -: Февруари 22, 2021, 00:01:01 »
Quote (selected)
Активни потребители през последните 120 минути:
buratinob, AnonimusBG, Maximus II, Giuseppe, Google (4), Baidu

 :)
През есента на 2016 г. Google смени старите си алгоритми за статистически машинен превод, базирани на фрази (един вид класическо машинно обучение), към използването на дълбока невронна мрежа, обучена с въвеждане на думи с помощта на рамката на Google TensorFlow.
Baidu вложи големи усилия да ги настигне и сега китайците спокойно могат да четат как се дърлим тук на форума.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2105 -: Февруари 26, 2021, 07:37:13 »

Мен не ме брой, аз като се логнах и не излизам, че и парола съм си забравил и всичко.

Мисля, че във всеки браузър вече има възможност да погледнеш каква е паролата ти за конкретен сайт. Поне за лисицата със сигурност.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2106 -: Февруари 26, 2021, 15:43:22 »
Така е, друже и за гугъля го има, но тъй ме мързи да се ровя из дебрите на софтуерите вече, че по скоро ще се регистрирам наново ако се налага.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2107 -: Февруари 26, 2021, 17:18:26 »
Така е, друже и за гугъля го има, но тъй ме мързи да се ровя из дебрите на софтуерите вече, че по скоро ще се регистрирам наново ако се налага.
 :smokin:

като Giuseppe II?!

може поне да пишеш да ти сменя паролата.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2108 -: Февруари 26, 2021, 17:39:30 »
Не, не, сега просто съм си постоянно логнат и никаква парола не ми иска. Ако земе да любопитства и почне да ме пита - тогава ше му мислим.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2109 -: Февруари 28, 2021, 13:26:57 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифртове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2110 -: Февруари 28, 2021, 13:49:04 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифтове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.

Причината е същата, която налага използването на повече от един цвят и повече от един атрибут на шрифт едновременно в текст от две-три изречения. И не, не товарят сървъра, товарят нещо друго.

Или казано с други думи -- WYCIWYG.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2111 -: Февруари 28, 2021, 14:16:45 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифтове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.

Причината е същата, която налага използването на повече от един цвят и повече от един атрибут на шрифт едновременно в текст от две-три изречения. И не, не товарят сървъра, товарят нещо друго.

Или казано с други думи -- WYCIWYG.

Ми... не разбрах ква е причината.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2112 -: Февруари 28, 2021, 14:47:04 »
Quote (selected)
Ми... не разбрах ква е причината
И?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2113 -: Февруари 28, 2021, 14:48:46 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифртове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.


Според мен такава причина има и тя не може да бъде друга, освен следната:

Невъзможност от страна на модератора /който и да е той!/ да вникне в написаното от страна на модерирания, за да прецени дали това написано „струва” нещо като смисъл или е направо за боклука. Така се обръща единствено внимание на формата – т.е. на въпроса „как е написано”, а не на съдържанието, т.е. на смисъла на написаното …

Щото тукана сепак е форум и требе да се модерира …

В рамките на тези 1,179 теми и 94,766 публикации няма как да не бъдат изписани стотици глупости. Но вместо да се насърчава използването на различните функционалности на тази прекрасна платформа, които биха спомогнали /поне донякъде!/ „да се отсява” важното от НЕважното и да се „разпознава”  иронията /стилистично-изобразителен похват, използван във всички жанрови разновидности на хумористично-сатиричната литература/, тези функционалности тук са едва ли не „инкриминирани” ???

N.B. Написаното по-горе от мен не е адресирано конкретно до никого, влизащ в "управата" на тойзи прекрасен форум, в който продължавам да участвам, въпреки все по-трудно и по-трудно ... Тъй като вече никой не може да ме убеди, че самият Дозирис не е някакъв елемент от тейзи управителни органи.

 
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 15:37:38 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2114 -: Февруари 28, 2021, 15:11:59 »
Или казано с други думи -- WYCIWYG.

Тъй като преводът от английски в Уикито е ... как да кажа, доста "буквален", а оттам и не съвсем разбираем, пускам тук оригинала:

Quote (selected)
WYCIWYG

What You Cache Is What You Get (WYCIWYG) is a Uniform Resource Identifier (URI) scheme commonly displayed in the address bar of Gecko-based Web browsers like Mozilla Firefox as wyciwyg:// when the Web browser is retrieving cached information. WYCIWYG is a play on the related acronym WYSIWYG (What You See Is What You Get).

Само дето и аз не разбирам, г-н Принце, какво не харесвате на това, което получавате?!

Може ли с думи по-прости + конкретен пример, за да разберем поне аз и Дозирис за какво точно иде реч. За да не стане като във вица за козаря и собствената му коза ...

В който виц козарят направил нещо по-необичайно с козата си, за което го съдят, а той не може и не може да разбере ЗАЩО. Който виц съм Ви изпратила отдавна на Лични, тъй като не за пръв път изпадаме в подобни спорове.

И само не ми казвайте, плийз, че със сайбия не се спори, тъй като в случая не съм единствена спорещата аз ...

P.S. Ииии ... специално за Ной. Пак те натоварихме, мила, да местиш текстове, но пък аз този път съм създала съвсем прозорливо специална тема за това.

Всички вече я знаят, на теб – sorry! – а аз отивам след малко там, за да благодаря на всички, които ме подкрепиха и продължават да ме подкрепят от самото начало ... :0007:

« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 15:24:35 от Джиджи »

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2115 -: Февруари 28, 2021, 15:12:11 »
Чак ся зацепих, че емотиконите са редуцирани, ама цветовете и шрифтовете си седят.Явно има ограничение на ползването им, иначе Джиджи няма да ни удостои с толкова много текст :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2116 -: Февруари 28, 2021, 15:37:10 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифтове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.

Причината е същата, която налага използването на повече от един цвят и повече от един атрибут на шрифт едновременно в текст от две-три изречения. И не, не товарят сървъра, товарят нещо друго.

Или казано с други думи -- WYCIWYG.

Ми... не разбрах ква е причината.

Ми … питай Джиджи що я влече да злоупотребява.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2117 -: Февруари 28, 2021, 15:39:17 »
Или казано с други думи -- WYCIWYG.

Тъй като преводът от английски в Уикито е ... как да кажа, доста "буквален", а оттам и не съвсем разбираем, пускам тук оригинала:

Quote (selected)
WYCIWYG

What You Cache Is What You Get (WYCIWYG) is a Uniform Resource Identifier (URI) scheme commonly displayed in the address bar of Gecko-based Web browsers like Mozilla Firefox as wyciwyg:// when the Web browser is retrieving cached information. WYCIWYG is a play on the related acronym WYSIWYG (What You See Is What You Get).

Само дето и аз не разбирам, г-н Принце, какво не харесвате на това, което получавате?!

Може ли с думи по-прости + конкретен пример, за да разберем поне аз и Дозирис за какво точно иде реч. За да не стане като във вица за козаря и собствената му коза ...

В който виц козарят направил нещо по-необичайно с козата си, за което го съдят, а той не може и не може да разбере ЗАЩО. Който виц съм Ви изпратила отдавна на Лични, тъй като не за пръв път изпадаме в подобни спорове.

И само не ми казвайте, плийз, че със сайбия не се спори, тъй като в случая не съм единствена спорещата аз ...

P.S. Ииии ... специално за Ной. Пак те натоварихме, мила, да местиш текстове, но пък аз този път съм създала съвсем прозорливо специална тема за това.

Всички вече я знаят, на теб – sorry! – а аз отивам след малко там, за да благодаря на всички, които ме подкрепиха и продължават да ме подкрепят от самото начало ... :0007:

Пак нищо не си разбрала и за това търсиш чужда помощ.

Помисли малко (надявам се, че можеш) какво още би могло да се крие зад буквата C в онази абревиатура.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2118 -: Февруари 28, 2021, 15:47:03 »
Quote (selected)
Бел. Ной: Рекох, не повече от един цвят и размер, инак минавам с парцала!

Нима различните шрифртове и цветове товарят сървъра? Затруднявам се да видя разумна причина за подобно ограничение.


Според мен такава причина има и тя не може да бъде друга, освен следната:

Невъзможност от страна на модератора /който и да е той!/ да вникне в написаното от страна на модерирания, за да прецени дали това написано „струва” нещо като смисъл или е направо за боклука. Така се обръща единствено внимание на формата – т.е. на въпроса „как е написано”, а не на съдържанието, т.е. на смисъла на написаното …

Щото тукана сепак е форум и требе да се модерира …

В рамките на тези 1,179 теми и 94,766 публикации няма как да не бъдат изписани стотици глупости. Но вместо да се насърчава използването на различните функционалности на тази прекрасна платформа, които биха спомогнали /поне донякъде!/ „да се отсява” важното от НЕважното и да се „разпознава”  иронията /стилистично-изобразителен похват, използван във всички жанрови разновидности на хумористично-сатиричната литература/, тези функционалности тук са едва ли не „инкриминирани” ???

N.B. Написаното по-горе от мен не е адресирано конкретно до никого, влизащ в "управата" на тойзи прекрасен форум, в който продължавам да участвам, въпреки все по-трудно и по-трудно ... Тъй като вече никой не може да ме убеди, че самият Дозирис не е някакъв елемент от тейзи управителни органи.

Пак араламбиш. И от много араламбене явно не можеш да схванеш, че от много наблягане върху формата (от твоя страна), трудно се стига (от другата страна) до съдържанието. Това се опитвам да ти обясня от много време. А се оказа, че и други ти казаха същото в онази, другата специалната, тема.

И според мен причината да не го схванеш може да бъде само една от двете -- или неизживяно детство или го правиш нарочно.

PS И честно казано, много е трудно да се намери някакъв смисъл в повечето твои коментари и от това да идва прекомерното внимание към тяхната форма. Замисляла ли си се върху това?

PPS И не ме карай да вадя твои коментари за да стане очевидно това, което казвам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2119 -: Февруари 28, 2021, 17:29:19 »
Здрасти, банда!
Не, шрифтовете и цветовете не товарят сървъра. Сървърът лично не модерира. Товарът се разпределя върху модераторите и администраторите.
Все пак сме форум, а не кръжец по оцветяване на буквички. Съсредоточаването върху смисъла е по-сложно, ако се налага текстът да бъде оценяван като художество първо и смисъл второ. Не че не го можете - можете го. Даже и аз го мога. Ама нямам време за всичко заедно. Продължавам да съм на обезболяващи, което ми скапва допълнително недотам приличния характер, компютърното време ми е ограничено. Затова мислите сресани, вчесани и умити, ако обичате!
Иначе моят модераторски парцал е като оня брониран влак, дето мирните хора си държат на резервните релси!  :t0328:

gossinger

  • Гост
Относно съобщението за невалидна парола при опит за влизане в профила:

Не намирам причина в настройките на форума, която да предизвиква това съобщение. Също така няма и някакво обяснение в таблицата от базата, в която се записват грешките при влизане във форума.

Смених паролата на Асол и след нейната смяна успях да вляза успешно в нейния профил.

След това излязох от профила ѝ и се опитах да вляза пак. При този опит ми изплю съобщението за невалидна парола. Но когато копирах отново паролата на нейното място и поисках да вляза във форума, тогава ме пусна.

Това упражнение го повторих три пъти с един и същ резултат -- първи опит неуспешен, вторият -- успешен.

Нямам идея защо става така, ще се наложи да се търси по форуми дали проблемът е в софтуера на форума или е локален на конкретната инсталация.

Пиша това поради няколко причини:

1. на който му бъде отказано първоначално влизане във форума, просто да го повтори, а не да отива на варианта "забравена парола";

2. който не успее да влезе от втори, трети, n-ти път, нека ми изпрати писмо по пощата с искане за смяна на паролата, вместо да се опитва да използва "забравена парола";

Ами това е засега положението по този проблем.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2121 -: Февруари 28, 2021, 23:27:22 »
Quote (selected)
който не успее да влезе от втори, трети, n-ти път, нека ми изпрати писмо по пощата
Когато преди време видях, че не мога да вляза във форума и не знаех какво да правя, си помислих точно това – да пиша на някого от администраторите. Само че има дребен проблем: за да можеш да пишеш на когото и да е от форума, трябва да си влязъл във форума (или да знаеш имейла на човека отдругаде).

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2122 -: Февруари 28, 2021, 23:33:06 »
Quote (selected)
който не успее да влезе от втори, трети, n-ти път, нека ми изпрати писмо по пощата
Когато преди време видях, че не мога да вляза във форума и не знаех какво да правя, си помислих точно това – да пиша на някого от администраторите. Само че има дребен проблем: за да можеш да пишеш на когото и да е от форума, трябва да си влязъл във форума (или да знаеш имейла на човека отдругаде).

По принцип си прав, но е добра идея като се регистрираш да потърсиш някакви контакти с администрацията на форума.

може да използваш следния адрес ddantgwyn в mail.ru, но имай предвид, че се проверява само в работни дни.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2123 -: Февруари 28, 2021, 23:45:48 »
Quote (selected)
може да използваш следния адрес ...
Благодаря! Аз самият за момента нямам проблем, но на същото, което споменах, ще се натъкват предполагам и други.
Заради това, не знам възможно ли е и приемливо да има някакъв служебен адрес на видно място във форума, тъкмо за „външно“ обръщение при нужда.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2124 -: Февруари 28, 2021, 23:49:19 »
Quote (selected)
може да използваш следния адрес ...
Благодаря! Аз самият за момента нямам проблем, но на същото, което споменах, ще се натъкват предполагам и други.

Заради това, не знам възможно ли е и приемливо да има някакъв служебен адрес на видно място във форума, тъкмо за „външно“ обръщение при нужда.

По принцип е възможно, за приемливо също, но ще трябва да се обмисли малко повече как точно да стане.

И да се намери кой да го проверява поне веднъж на ден :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2125 -: Март 02, 2021, 15:20:21 »
Здравейте и ура. Благодарност на принца и Ной. Кой да каже на блондинката, че като не става с нейния си браузър, има и други под слънцето. Ми тук съм. Любите и жалуйте.
P.S. Дължа извинение на Darby, че толкова се забавих.  :t1813:

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2126 -: Март 02, 2021, 16:31:32 »
Здравей, Здравче!
Ей, чудесно е, че си тук!  :0005:

(направо, без теб забравих какво е туй хайку  :walking_home_crying-1328: )


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2127 -: Март 02, 2021, 17:16:05 »
на  Mae Ashi

Пролет бяла днес
сънен нарцис събуди
слънчево злато
----




Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2128 -: Март 02, 2021, 17:33:59 »
Здравейте и ура. Благодарност на принца и Ной. Кой да каже на блондинката, че като не става с нейния си браузър, има и други под слънцето. Ми тук съм. Любите и жалуйте.
P.S. Дължа извинение на Darby, че толкова се забавих.  :t1813:
Любим, жалуем!  :m1277: Их, че ми е драго да видя тук още мили хора!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2129 -: Март 02, 2021, 17:40:30 »
Благодаря за милото посрещане.В началото най-вече ще разглеждам и разучавам. За сега разбрах, че тук може да се влиза и по пеньоар, но в никакъв случай без грим.
Хубава вечер и до скоро.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2130 -: Март 02, 2021, 17:51:45 »
*тихичко* Тук са кюфтетата, кюфтета и пресни суджуци, и понеже са важна тема, са забодени с игла най-отгоре на всички теми в раздела.
А това е онова емотиконче, дето ти ми го намери, и то си ходи с мен навсякъде оттогава!  :t0120:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2131 -: Март 02, 2021, 21:11:43 »
Тва убаво и новите "еможита" не са лоши, но се пак нема "жабетата" от скайфорума.
Що е то скайфорум .....

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2132 -: Март 04, 2021, 19:30:57 »
Модератори и администратори на форума, да вземете да "помилвате" Фона! Едно, че ще се поболее в СЕГА (като Каскет не може да пише), а и няма нужда да си уйдисвате на ината. Имаме различни мнения. Have to live with that!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2133 -: Март 04, 2021, 19:41:58 »
Модератори и администратори на форума, да вземете да "помилвате" Фона! Едно, че ще се поболее в СЕГА (като Каскет не може да пише), а и няма нужда да си уйдисвате на ината. Имаме различни мнения. Have to live with that!
През трупа ми!  :m1314:
Аз живеех в квартала, от който са тръгнали децата на евреите в "Антон Иванов" и бях там, когато им свалиха паметните плочи заради петолъчките. Аз бях там, когато един от старите партийци научи кой е предателят на антонивановци и отиде да пледира пред съпартийците си да бъде изваден на светло. Аз бях там, когато му отказаха, щото този вече бил уважаван човек, а това били стари кости. Аз бях там, когато този стар партиец, впрочем, приятел на Благоев и учител на дядо ми, си събра ордените, медалите и партийната книжка в бохчичка и им ги върна, за да няма нищо общо повече с хората, които смятат това за стари кокали. Когато този същият човек почина, партийците натиснаха бабата му, да го били погребяли като виден партиен основател. Тя отказа, защото той към деня на смъртта си бил безпартиен, а за същата партия го бяха били десетилетия наред. Погребаха го под черен кръст, а не под червена петолъчка.
Та заради него и неговата баба, а също така заради една Сийка с избодени очи, Фона ще се върне след минимум година без малко и то ако спре с изцепките.
Ако аз съм още тук и изцепките продължат, ще бъде изпратен при мамутите навечно.
« Последна редакция: Март 04, 2021, 19:44:40 от Ной »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2134 -: Март 04, 2021, 20:13:23 »

През трупа ми!  :m1314:

Наскоро имаше в "Гласове" писанка от Яков Джераси (евреин) по повод някакъв цитат на Боби Фишер (цитат който може дори само да му се приписва) в смисъл, че не е добре да се правим на по-големи евреи от равина. Или от тези с масурите. Който разбрал, разбрал...
Прочетете я! & Open your mind! Национал - социалистите на Хитлер са изтрепали милиони цигани, славяни, белоруси, руснаци и други "непълноценни", но се "реве" за Холокост. All the time. Що така?
« Последна редакция: Март 04, 2021, 20:39:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2135 -: Март 04, 2021, 20:17:50 »
 :t2407:
Бел. Ной: онци, това е моя битка!

ахъм, ной, налага се да водиш битка, щото предишния път взе грешно решение, а именно да го пощадиш. поне от моята камбанария е кристално ясно, че онова ти решение беше грешно.
« Последна редакция: Март 04, 2021, 20:31:13 от onzi »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2136 -: Март 04, 2021, 20:20:30 »

През трупа ми!  :m1314:

Наскоро имаше в "Гласове" писанка от Яков Джераси (евреин) по повод някакъв цитат на Боби Фишер (цитат който може дори само да му се приписва) в смисъл, че не е добре да се правим на по-големи евреи от равина. Или от тези с масурите. Който разбрал, разбрал...
Прочетете я!
Не съм против. Но аз съм еврейска снаха и съм учила дечицата в неделното училище, била съм в Бухенвалд и имам определен сантимент, така да се каже.
Впрочем, ако ще се опираме до равините, г-н Джераси не би трябвало да се смята за евреин, при майка християнка. Не че това го прави по-малко част от еврейския народ, но формалността е такава.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2137 -: Март 04, 2021, 20:22:11 »
 :t2407:

Бел. Ной: Не се карайте!
Това отгоре не съм го писал аз - Butch.Някой се евава с акаунта ми!

Бел. Ной: Бъч, то си пише синьо на бяло, аз съм го затрила! 
« Последна редакция: Март 04, 2021, 21:55:34 от Ной »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2138 -: Март 04, 2021, 20:37:18 »
Онци, и аз съм човек, и не всичките ми решения са кристални. Но да речем, че съм склонна да дам шанс на човек, който мисли и търси истината, където мисли, че е. Не можем всички да сме на едно мнение, но някои събеседници могат да бъдат убедени и за някои не си струва да се почва. Опитвам се да балансирам между двете положения, 50 нюанса на събеседници и така.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2139 -: Март 04, 2021, 20:40:59 »
Аз ви обичам всички. Е, някой по-малко. :m1248:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2140 -: Март 04, 2021, 20:43:05 »
да, всеки човек прави грешки и това би трябвало да е ясно за православните. при католиците е по-различничко, там папата е приравнен на бог, сиреч той не може да греши.

тук всички ученици /или поне тези в гимназиите/ ги разхождат до някой концлагер с образователна цел. малкото ходи до освиенцим.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2141 -: Март 04, 2021, 21:27:00 »
Аз ви обичам всички. Е, някой по-малко. :m1248:
Не се коси, ще го преживеем! Дето викаше един познат, то само заплатата всички я обичат, а останалите караме кой както!  :t0301:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2142 -: Март 09, 2021, 19:37:37 »
Ной,
120% съм с теб!
No mercy!!!
 :well_done-1299:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2143 -: Март 14, 2021, 11:33:23 »
Некой наясно, как да спра ъбдейтите на мозилата. Мине немине ден и иска да слага пачове.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2144 -: Март 14, 2021, 13:34:33 »
Некой наясно, как да спра ъбдейтите на мозилата. Мине немине ден и иска да слага пачове.

пробвай да напишеш about:config в адресната лента, кажи на лисицата, че приемаш риска да пипаш там и след това в полето search напиши update. И ще трябва да се ориентираш кой ключ за какво е. би трябвало ключа за автоматично актуализиране да е true. можеш да го промениш на false като щракнеш два пъти (май) върху него.

другият вариант е да четеш какво пише там – https://support.mozilla.org/en-US/questions/753852

а трети вариант е да видиш какви резултати ще излязат при търсене с ключови думи "how to disable mozilla firefox updates".

това е засега.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2145 -: Март 14, 2021, 14:29:54 »
Има и друг вариант - да не ползваш инсталационно exe, а портабъл версия. Например:
https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

За Линукс също има версия с разархивиране право от сайта на Мозила.

Аз така си слагам всички браузъри - с разархивиране в /opt
Защото хич не харесвам това, което правят "умните" разработчици в последните години - с всяка следваща версия да ти изхвърлят или повреждат опции и добавки.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 14:34:27 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2146 -: Март 14, 2021, 14:30:04 »
мерси.
Смених "app.update.BITS.enabled" на false
Има още много ключове но ми е трудно да се ориентирам кой какво прави.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 14:51:32 от 66 »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2147 -: Март 24, 2021, 22:12:45 »
Нор пробвах. Работи като пушка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2148 -: Март 30, 2021, 13:26:47 »
На вниманието на администратори и модератори:
Тема "Коронавирус, стр. 92, коментар от днес № 5,466 /в червено!/  :m1201:

« Последна редакция: Март 30, 2021, 13:30:54 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2149 -: Март 30, 2021, 13:33:32 »
На вниманието на администратори и модератори:
Тема "Коронавирус, стр. 92, коментар от днес № 5,466 /в червено!/  :m1201:
Един цвят, един шрифт.
Кратко и съдържателно послание.
Какво не му харесваш? :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2150 -: Март 30, 2021, 13:50:29 »
Един цвят, един шрифт.
Кратко и съдържателно послание.
Какво не му харесваш?



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2151 -: Април 02, 2021, 23:39:06 »

Това тук е гвоздей. На него утре, събота, в 0:00 часа, ще окача моя модераторски парцал за 24 часа. Ден за размисъл, ден за техническа поддръжка и на мен лично за тичане по доктори. Съчетаваме приятното с полезното и сме готови за изборния ден! Имате двайсет минути за последна дума преди изборите! Умната!

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2152 -: Април 02, 2021, 23:53:02 »
От 00:00 до 23:59 h на 3-ти април, форумът ще бъде в режим "само за четене".

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2153 -: Април 02, 2021, 23:54:11 »
Това па що?
ПетьоЦековщини!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2154 -: Април 03, 2021, 00:02:35 »
Това па що?
ПетьоЦековщини!
За съжаление - не. Обикновено пазене.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2155 -: Април 03, 2021, 23:48:07 »
От 00:00 h на 4-ти април, форумът отново ще бъде достъпен за публикуване на коментари.

Искам да отбележа, че забраната за агитация важи и за изборния ден, така че много внимавайте какви точно коментари ще пишете.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2156 -: Април 04, 2021, 00:05:39 »
Това па що?
ПетьоЦековщини!
За съжаление - не. Обикновено пазене.
Съмнявам се.
Освен ако фон Гусингер не представи уведомление от ЦИК
В което много се съмнявам, доколкото форума не е регистриран като "публична медия", а и нито е имал, нито има такива претенции.
И да ограниченията касаещи изборния ден са по-сериозни от тези за "денят за размисъл".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2157 -: Април 04, 2021, 00:16:10 »
Това па що?
ПетьоЦековщини!
За съжаление - не. Обикновено пазене.
Съмнявам се.
Освен ако фон Гусингер не представи уведомление от ЦИК
В което много се съмнявам, доколкото форума не е регистриран като "публична медия", а и нито е имал, нито има такива претенции.
И да ограниченията касаещи изборния ден са по-сериозни от тези за "денят за размисъл".

Възможно е и да сме се престарали, но по-добре така, отколкото да обяснявам, че не съм камила.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2158 -: Април 04, 2021, 00:17:23 »
Забравил съм.
Алкохол само в изборния ден ли не се продава или и в предизборния също?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2159 -: Април 04, 2021, 00:19:12 »
Quote (selected)
Възможно е и да сме се престарали, но по-добре така, отколкото да обяснявам, че не съм камила.

Съгласен съм.
Лучше перебдеть чем недобдеть.