Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 03, 2024, 13:10:46

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 573570 пъти)

0 Потребители и 56 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15420 -: Април 20, 2024, 09:39:37 »
Цитат на: deneb
Е, тука вече прекали - един от най-добрите дипломати на нашето време

Kak пък да не съм прекалил! Вечно глубока озабочен и вечно договарящ договори, които никой "партнер" не е спазвал и няма да спази.
Може пък това да е била идеята.
След тези договорки и неспазването им сме на път светът да се промени.
На съсипана Русия и трябваше време да стъпи на крака и го получи.
Дипломацията е изкуство на измамата, лъжат наглосаксите, лъжат и руснаците.
На този етап съм склонен да си  мисля че руснаците/шаха взеха предимство пред американците/покера.
Притеснително ми е че в това време китайците играят Го и то много добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15421 -: Април 20, 2024, 09:59:48 »
За кандидат-саботьорите пък ще е полезно да прочетат чл. 106 и 107 от евангелието на лукаваго - задължително се чете отзад-напред.
Не можах да ги намеря. Ето я въпросната "блага вест":
https://bg-patriarshia.bg/bible-new-testament-3
По нейната номерация, кои са те?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15422 -: Април 20, 2024, 10:01:37 »
Помагам: Евангелие от лукаваго  ;)

Напомням: чете се отзад-напред, отдясно-наляво, deosil, демек. Widdershins пък се пише.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15423 -: Април 20, 2024, 10:17:46 »
А, това било значи! Благодаря за подсказката.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15424 -: Април 20, 2024, 10:42:29 »
За кандидат-саботьорите пък ще е полезно да прочетат чл. 106 и 107 от евангелието на лукаваго - задължително се чете отзад-напред.
Не можах да ги намеря. Ето я въпросната "блага вест":
https://bg-patriarshia.bg/bible-new-testament-3
По нейната номерация, кои са те?

Не четеш правилното евангелие :)

Quote (selected)
Раздел III.
Диверсия и вредителство

Чл. 106. (Доп. - ДВ, бр. 50 от 1995 г., изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Който с цел да отслаби властта или да и създаде затруднения унищожи или повреди обществени сгради, строежи, инсталации, съоръжения, транспортни или съобщителни средства или друго значително обществено имущество, се наказва за диверсия с лишаване от свобода от пет до петнадесет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода двадесет години, с доживотен затвор или с доживотен затвор без замяна.

Чл. 107. Който с цел да отслаби властта или да и създаде затруднения разстройва или подравя промишлеността, транспорта, селското стопанство, паричната и кредитната система, други стопански отрасли или отделни стопански предприятия, като използува държавни учреждения, стопански предприятия или обществени организации, като възпрепятствува тяхната дейност, или като не изпълнява възложените му важни стопански задачи, се наказва за вредителство с лишаване от свобода от три до десет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода от пет до петнадесет години.

https://lex.bg/laws/ldoc/1589654529
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15425 -: Април 20, 2024, 18:59:34 »
Директорът на Народния театър "Иван Вазов" Васил Василев дава на американеца Джон Малкович да постави антибългарска пиеса

Който отиде да я гледа, няма да има право повече да се нарича българин! Това е поредният етап от унищожаването на България. Самоубиват ни, а тук някои агитират да не се гласува, та да няма никакви затруднения за този процес! Подобна агитация не е и не може да бъде нищо друго умишлено съучастие в убийството на България!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15426 -: Април 20, 2024, 19:50:16 »
Кой позволи на Джон Малкович да се гаври с българите в Народен Театър „Иван Вазов“?

Отворено писмо от Иван Динев - Устата до Васил Василев – Директор на Народен театър „Иван Вазов“  и Найден Тодоров – Служебен министър на Културата

Вчера, 19.04.2024г, попаднах на редица статии в официални български медии, че американският актьор Джон Малкович е провел кастинг в България за български актьори в пиесата, която той като режисьор ще постави в Народен татър „Иван Вазов“. Дотук няма нищо лошо, дори напротив........но пиесата, която той планира да постави през месец Ноември е по творбата на Бърнард Шоу  „Оръжията и човекът“, която съвсем открито се гаври с българите като нация и то по време на Сръбско-Българската война през 1885 година. Бърнард Шоу е носител на Нобелова награда за литература но е „абсолютен невежа по география и история“ – това не са мои думи, а на самия него. Нямам представа дали заради „шоуто“ в името си избира Българо-Сръбската война за действие на своята пиеса, но в нея въпреки непознаването на България и българите което самият той никога не е крил, съвсем целенасочено се обижда българската нация от онова време с изтъкването на нелепи факти като това, че цял живот не се къпят, че в България има сериозна съпротива на сапуна, че домовете им са обзаведени безвкусно, че липсата им на хигиена ги прави варвари, че имат една единствена библиотека в цялата страна само с два рафта и няколко оръфани книги на нея. С всички тези внушения в точно тази пиеса Шоу налага в световен мащаб представата за един мръсен и незаслужаващ уважение народ.

Тази пиеса не е превеждана на български език близо 130 години (първото и издание е през 2018та) и е забранявана многократно в световен мащаб. През 1903г е забранена във Виенския "Бургтеатър", а през 1921 година български студенти освиркват „комедията“ в Берлин и Виена, където в последствие спектаклите са свалени от репертоара. Тогава Бърнард Шоу обвинява българите в липса на чувство за хумор и неспособност да се надсмиват над себе си. Разбира се не е прав, но мога да го оправдая, тъй като освен българския народ не е познавал и българската литература с творби като „Бай Ганьо“ и „Криворазбраната цивилизация“.

Проблемът с Бърнард Шоу тогава, а и с Джон Малкович днес, е че те се гаврят с една нация и нейните национални герои. Но най-големият проблем е за Директора на Народния Театър и за всички нас като българи – това ли трябва да аплодираме в салоните? Замислете се чие име носи Народният Театър и какво е написал Иван Вазов по същото това време в „Новото гробище над Сливница“:

"Българио, за тебе те умряха,

една бе ти достойна зарад тях,

и те за теб достойни, майко, бяха..."

А достойна ли е според вас тази пиеса за Народния театър? Знаете ли каква война е това за България? Колко доброволци хващат пушките и отиват да защитават току що създаденото Отечество, Родина, Свободна България?

Знаете ли, че един от тези доброволци, докато пътува с влака за фронта, написва едно стихотворение, няколко стиха за Родината, която отива да защитава? Той, за щастие, оцелява. Казва се Цветан Радославов, а стиховете му звучат и ще продължават да звучат така:

„Горда Стара планина,
до ней Дунава синей,
слънце Тракия огрява,
над Пирина пламеней......“

Точно тези няколко стиха стават гордост за всеки истински българин. А вие българи ли сте?

Тази пиеса е обида за всеки българин и не бива да бъде допускано тя да бъде поставяна на която и да е сцена в България, най-малко на тази на Народния Театър „Иван Вазов“. Обратното не само би означавало,че сме съгласни с написаното  в нея, а и че сме народ, който сам не уважава себе си и предците си, загинали за неговата свобода.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15427 -: Април 20, 2024, 20:12:23 »
Американецът, който е заповядал да се замени Стефан Димитров с Даниел Митов, е небезизвестният помощник-държавен секретар Джеймс О'Брайън

След като Радев отказа да подпише, сигурно пак О'Брайън е наредил Главчев да поеме поста лично (нали Главчев се срещна с генерал-губернатора преди това).

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15428 -: Април 20, 2024, 20:13:37 »
За кандидат-саботьорите пък ще е полезно да прочетат чл. 106 и 107 от евангелието на лукаваго - задължително се чете отзад-напред.

Няма да гласувам, кога да очаквам арест и обвинение?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15429 -: Април 20, 2024, 20:18:07 »
Щом няма да гласуваш, значи не искаш България да съществува повече като държава, защото "сглобката", която купените ще оставиш да изберат, ще ни довърши.
Ако имаш съвест, тя ще ти бъде най-тежкото наказание отсега нататък, много по-тежко от всякакви арести и затвори. Ако нямаш, значи не си човек, а жив мъртвец.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15430 -: Април 20, 2024, 20:31:20 »
Не ви ли омръзна преди всякакви избори ( те па за беда зачестиха, ще станат тардиционни като сезонните времена ) да почвате да се кълнете на гласуващи и негласуващи?
Всички уж споделяте правото но избор, но само ако е вашия избор.
Много хора не гласуват, много гласуват проформа без да вярват че от това зависи нещо.
Аз поне не се сещам някога нещо, по света и у нас да се е променило с избори.
Изборите само затвърждават настоящето, ако искате статуквото.
За да има промяна в управлението първо трябва да се е случило нещо и това не са хепънинги и палаткови селища.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15431 -: Април 20, 2024, 20:34:48 »
Цитат на: buratinob
Притеснително ми е че в това време китайците играят Го, и то много добре.

Знаеш ли как се побеждава по-добър играч на табла, шах, покер, го и т.н. ?  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15432 -: Април 20, 2024, 20:37:29 »
Quote (selected)
Знаеш ли как се побеждава по-добър играч на табла, шах, покер, го и т.н. ?  :cool-1084:
Знам, затова детската игра "Не се сърди човече" я правят от картон, не дъсчена.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15433 -: Април 20, 2024, 20:37:45 »
Цитат на: deneb
Е, тука вече прекали - един от най-добрите дипломати на нашето време

Kak пък да не съм прекалил! Вечно глубока озабочен и вечно договарящ договори, които никой "партнер" не е спазвал и няма да спази.
Ето затова той е дипломат, а ние тук не сме - защото не разсъждава по същия начин.

Той затова май е сложен - да не разсъждава, ами да си дърдори като папагал 5 реда наизустени глупости. Едно към едно с наш'та Мара габриелова.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15434 -: Април 20, 2024, 20:42:39 »
Цитат на: Maximus II
Няма да гласувам, кога да очаквам арест и обвинение?

Ти не саботираш властта. Саботираш съпротивата срещу нея.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15435 -: Април 20, 2024, 20:48:07 »
те па за беда зачестиха, ще станат тардиционни като сезонните времена
Изобщо не е за беда, а е за радост. Само за 1 година липса на избори "сглобката" направи повече поразии, отколкото всички предишни за 10 години. Много по-малки загуби ще има, ако на всеки 3 месеца отиваме на нови избори, отколкото ако оставим "сглобката" да ни довърши. Защото тук не става дума само за пари.
Quote (selected)
Всички уж споделяте правото но избор, но само ако е вашия избор.
Правото е на избор, а не на негласуване. Напомням, че по закон гласуването в България е задължително. Никой никого не задължава да гласува за някого.
Quote (selected)
Много хора не гласуват, много гласуват проформа без да вярват че от това зависи нещо.
Мнозинството не винаги е право. Ето една мисъл на полски: "Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!" (Waldemar Łysiak, Statek)
Quote (selected)
Аз поне не се сещам някога нещо, по света и у нас да се е променило с избори.
Напротив, има доста такива случаи. Надявам се, че няма да ме караш да ти давам примери.
Quote (selected)
Изборите само затвърждават настоящето, ако искате статуквото.
Ако го искаме – да, ако не го искаме – не. Всичко зависи от нас.
Quote (selected)
За да има промяна в управлението първо трябва да се е случило нещо и това не са хепънинги и палаткови селища.
Нищо не може да "се случи", защото нищо не е случайно, а всичко е плод на нашите задружни усилия, както е казал Левски.
« Последна редакция: Април 20, 2024, 20:57:43 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15436 -: Април 20, 2024, 20:54:25 »
Щом някои дават хиляди, а може би и милиони, за да купуват гласове, значи гласуването има значение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15437 -: Април 20, 2024, 20:55:30 »
Quote (selected)
Напротив, има доста такива случаи. Надявам се, че няма да ме караш да ти давам примери.
Почти съм сигурен че няма успееш да дадеш пример.
Така наречените "избори" само официализират вече създадените социалноикономически условия.
Те са печата на "нотариуса", всичко е направено преди изборите.
Не ми харесва, какво се случва в България, но не мисля че с избори ще се оправим.
Както казах ще зачестят по няколко на година докато не се случи или ни случат нещо разтърстващо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15438 -: Април 20, 2024, 20:57:21 »
Да им се чуди човек на половината унгарци що ходят да гласуват за Орбан, ами не бойкотират изборите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15439 -: Април 20, 2024, 20:57:59 »
Щом някои дават хиляди, а може би и милиони, за да купуват гласове, значи гласуването има значение.
Някой са пристрастени към властта, други към хазарта, трети към наркотици или секс.
Те също не се скъпят да задоволят потребностите си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15440 -: Април 20, 2024, 21:01:19 »
Да им се чуди човек на половината унгарци що ходят да гласуват за Орбан, ами не бойкотират изборите.
Честно казано и аз се чудя как на тия им се случи такъв читав човек.
Вече не ги произвеждат.
Това е чудо за чудене.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15441 -: Април 20, 2024, 21:02:39 »
Почти съм сигурен че няма успееш да дадеш пример.
Нямам намерение да ти се връзвам и да си губя времето да ти търся примери, които предварително съм сигурен, че няма да приемеш. Ти спориш тук просто от инат.
Quote (selected)
Така наречените "избори" само официализират вече създадените социалноикономически условия. Те са печата на "нотариуса", всичко е направено преди изборите.
Това е абсолютно вярно, но изобщо не означава, че не трябва да има избори.
Quote (selected)
Не ми харесва, какво се случва в България, но не мисля че с избори ще се оправим.
Само с избори – не, разбира се. Изборите са необходимо, но далеч не достатъчно условие.
Quote (selected)
Както казах ще зачестят по няколко на година докато не се случи или ни случат нещо разтърстващо.
Дано да се окажеш прав! Но пак повтарям – нищо няма да "се случи", защото нещата не "се случват", а стават закономерно, дори да не знаеш законите, които ги управляват.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15442 -: Април 20, 2024, 21:05:14 »
Quote (selected)
Това е абсолютно вярно, но изобщо не означава, че не трябва да има избори.
Не съм казал да се забранят изборите.
Не разбирам защо те са ви фетиш, има много други по-важни неща от тях които можем да правим, длъжни сме да правим всеки ден.
"Аз гласувах" почти като "Купих си индулгенция".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15443 -: Април 20, 2024, 21:09:56 »
Quote (selected)
Не разбирам защо те са ви фетиш
Не са "фетиш", но те са "питомното", което, като го изпуснем, трябва да гоним "дивото". А ако някой не ще да се размърда за "питомното", как ще се размърда за "дивото"? Ще се остави да го влачи течението. Т.е. ще се откаже да бъде субект на собствената си съдба, а ще бъде просто обект на въздействие. Или с други думи, няма да бъде господар, а роб на живота си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15444 -: Април 20, 2024, 21:20:53 »
"Питомното" е много близко до "удобното".
Удобното рядко е полезно, когато въпросът е на живот и смърт, да чакаш на удобното значи да те сварят като жаба в кофа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15445 -: Април 20, 2024, 21:38:07 »
Радвам се, че разбираш, че въпросът е на живот и смърт.
Да чакаш = да не гласуваш. Гласуваш ли, значи не чакаш.
А жабата изскача от кофата дори при бавното ѝ загряване.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15446 -: Април 20, 2024, 22:05:11 »
Радвам се, че разбираш, че въпросът е на живот и смърт.
Да чакаш = да не гласуваш. Гласуваш ли, значи не чакаш.
А жабата изскача от кофата дори при бавното ѝ загряване.

Не, не искача, защото тя е студенокръвна и при бавно загряване не усеща рязка разлика в температурата.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15447 -: Април 20, 2024, 22:10:20 »
Изскача. Това 55-секундно филмче опровергава мита, че не изскача:

https://www.youtube.com/watch?v=eyDhPfczLiw

Извод: Жабите са по-умни от някои хора. (Шегичка!!! Или пък не?!?)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15448 -: Април 20, 2024, 22:14:28 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15449 -: Април 20, 2024, 22:22:13 »
Всички вие, които вярвате в гласуването, вярвате че Европейския съюз може да се промени, не, не може, защото е изкуствено политическо творение, не е икономическо, както гласи легендата на ЦРУ. Създателите му са взели всички предпазни мерки. Защо мислите има толкова американски военни бази в Германия, а вече и в източна Европа, защо американците разрешиха на Германия да забогатее, няма да ни пуснат дори с цената на бомбени килими.

Гласувайте колкото щете, всуе! Вие си харесвате ЕС, макар и да не харесвате най-фрапантните му сатанизми, ще се примирите с тях, само и само да сме в Европата, да пътувате, сега много модерно да се пътува, да се постват снимки за лайкове. Така и ще си живее българинът, с надеждата да дойде поредния месия. С избори, разбира се.  :)))

А какво беше казал Христос, не мир дойдох да ви донеса, а меч.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15450 -: Април 20, 2024, 23:51:23 »
Цитат на: Maximus II
Всички вие, които вярвате в гласуването, вярвате че ЕС може да се промени, вие си харесвате ЕС ...

Нищо подобно.
Аз и за смисъла на гласуване в БГ казах какъв е - да дадем знак за кого сме.

А САЩ и Брюксел рано или ще ни пуснат. Рано, ако изядат една тояга през пръстите. Късно, когато просто напълно загубят сили и се свият.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15451 -: Април 21, 2024, 08:38:59 »
БЕЗ КОМЕНТАР
Quote (selected)
Министерски съвет на РБългария:
Приветстваме решението на Камарата на представителите в Конгреса на САЩ за мощната подкрепа за Украйна (61 млрд. долара), съобщиха на Фейсбук страницата си от Министерския съвет.
"Пакетът от американската военна помощ е важна стъпка в решаващ момент, която ще донесе повече сигурност в Черноморския регион, Европа и цялото евроатлантическо пространство."
Припомняме, че след месеци забавяне Камарата на представителите в Конгреса на САЩ прие с двупартийно мнозинство пакети от военна помощ  за Украйна, Израел, Тайван и Индийско-тихоокеанския район - на обща стойност 95 млрд. долара[/b].
« Последна редакция: Април 21, 2024, 08:56:29 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15452 -: Април 21, 2024, 11:15:42 »
Всички вие, които вярвате в гласуването, вярвате че Европейския съюз може да се промени
Нищо подобно. България трябва да напусне ЕС (след референдум), след като стане ясно, че няма да ни позволят предоговаряне. И това го казват съвсем ясно тези, за които гласувам.
Quote (selected)
Гласувайте колкото щете, всуе!
Не е всуе!!! А ти не гласувай, колкото си щеш, но после не смей да се оплакваш от каквото и да било, поне не тук – защото ти си един от тези, заради бездействието на които то е така!
Quote (selected)
Вие си харесвате ЕС, макар и да не харесвате най-фрапантните му сатанизми, ще се примирите с тях, само и само да сме в Европата, да пътувате, сега много модерно да се пътува, да се постват снимки за лайкове.
Нищо подобно, тъкмо обратното е. И престани да пишеш във второ лице множествено чисо, моля. Самият аз се старая да не допускам това, но за съжаление тук доста хора го правят.



Доц. Александър Сивилов анализира интервюто на Лавров:

https://www.youtube.com/watch?v=t1Y2jrv8Ops (38 минути)
« Последна редакция: Април 21, 2024, 12:11:49 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15453 -: Април 21, 2024, 11:20:31 »
Американецът, който е заповядал да се замени Стефан Димитров с Даниел Митов, е небезизвестният помощник-държавен секретар Джеймс О'Брайън
Това се подвърждава и от тази статия, в която се казва, че всъщност именно О'Брайън е сглобил и "сглобката".
Също от тази статия на Страхил Ангелов от БСП, един от малкото там, които открито ни признават за колония.
« Последна редакция: Април 21, 2024, 19:32:58 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15454 -: Април 21, 2024, 12:09:01 »
Quote (selected)
ПП-ДБ ще събират коалиция "Анти Пеевски"
Съпредседателят на ДПС се изявява като съпредседател на ГЕРБ, заяви Христо Иванов
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pp-db-shte-subirat-koaliciya-anti-peevski
След Баце дойде ред и на Шиши да го избелят.
Ма, са чистофайници тия от ППДБ......
Няма да оставят мърляво петно неизблизано.
« Последна редакция: Април 21, 2024, 12:14:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15455 -: Април 21, 2024, 12:52:04 »
Кой позволи на Джон Малкович да се гаври с българите в Народен Театър „Иван Вазов“?
Неуместен въпрос - сред толкова прекрасни пиеси на Шоу е избрана именно тази именно за да унизи българите. И именно за това е поканен въпросният Малкович.  Който следи творчеството, публичните изяви, форумите и изданията на жълтопаветната сган още от 90-те, много добре знае, че това им е не само поминък и кариерен ръст, но и верую. А що се отнася конкретно до Народния театър, вместо да крепи традициите на театралното изкуство, той е превърнат в арена на либералфашизма - "Хага" да припомня.

А иначе браво на момчето, че е написало това писмо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15456 -: Април 21, 2024, 19:50:56 »
Да се прилага чиста математика към евентуални изборни резултати е несериозно.
Част от негласувалите са го направили от безразличие и мързел да си завлекат задниците до урните, ако ги задължат ще гласуват по това което са видели в телевизора.
Не е невъзможно ГЕРБ да вземат 40%, дпс 20, ппдб 30 при масово явяване.
Математиката за 20% от населението, включат ли се останалите 80 ще получим проценти в ирационални или анормални числа.
« Последна редакция: Април 21, 2024, 20:14:00 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15457 -: Април 21, 2024, 20:22:21 »
Не може да се предвиди за кого биха гласували при масово гласуване хората. Точно заради тази непредвидимост сега стремежът на политиците и пропагандната машина е да ги отвратят, за да не гласуват и така процентът на твърдо гласуващите за тях и на купените гласове да бъде максимален. И напълно успяват в това.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15458 -: Април 21, 2024, 20:30:17 »
Напротив!
Стадото е предвидимо, може да си пасе кротко без да се притеснява и да мисли дали тревата на съседната нива е по-зелена.
Подкарат ли го овчарските кучета тръгва на където го насочат.
За мен масовото гласуване не е добър избор.
Не само гласуването, нещо което се прави насила никога не е за добро.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15459 -: Април 21, 2024, 20:34:46 »
Цитат на: buratinob
Математиката за 20% от населението, включат ли се останалите 80
ще получим проценти в ирационални или анормални числа.

Че то кое в БГ е нормално и рационално ?

Цитат на: buratinob
Не само гласуването, нещо което се прави насила никога не е за добро.

Българинът прави доброволно само 3 неща: пиене, ядене и крадене.
« Последна редакция: Април 21, 2024, 20:39:50 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15460 -: Април 21, 2024, 20:36:02 »
При условие, че може да се гласува със "за никого", е логично да се внесат съответни изменения в конституцията - колкото процента са гласували по този начин, с толкова процента да се намали броят на народните представители.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15461 -: Април 21, 2024, 20:40:47 »
При условие, че може да се гласува със "за никого", е логично да се внесат съответни изменения в конституцията - колкото процента са гласували по този начин, с толкова процента да се намали броят на народните представители.
И какво от това?
НС със 120 депутата със същите пропорции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15462 -: Април 21, 2024, 20:57:11 »
Друго изменение в Конституцията трябва - глоба поне 1000 лв. за негласуващите и събраните от това пари да се раздадат поравно на гласуващите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4350
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15463 -: Април 21, 2024, 21:15:02 »
Едно нещо може да се предвиди при увеличаване на процента гласуващи - пада тежестта на ДПС. Останалто наистина са неизвестни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15464 -: Април 21, 2024, 21:32:16 »
Друго изменение в Конституцията трябва - глоба поне 1000 лв. за негласуващите и събраните от това пари да се раздадат поравно на гласуващите.
Той Страхил Ангелов още преди десетина години предложи нещо подобно, макар и само 200 лв глоба. Разбира се, не се прие. Да не са луди властимащите!
« Последна редакция: Април 22, 2024, 08:36:50 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15465 -: Април 21, 2024, 21:42:20 »
Страни със задължително гласуване: червено – задължително, синьо – задължително само за мъжете, жълто – задължително гласуване в миналото. Светлият вариант на всеки цвят обозначава липса на наказание за негласуване:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15466 -: Април 21, 2024, 22:53:37 »
Цитат на: lucho
Цитат на: Nor1
Друго изменение в Конституцията трябва - глоба поне 1000 лв. за негласуващите и събраните от това пари да се раздадат поравно на гласуващите.
Страхил Ангелов още преди десетина години предложи нещо подобно, макар и само 200 лв глоба.
Разбира се, не се прие. Да не са луди власт имащите!

Не знаех, че вече е имало подобно предложение.
И разбира се, че няма да го приемат. Може да им изскочи така някой черен лебед.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15467 -: Април 21, 2024, 23:34:08 »
нещо напоследък поглед.инфо е станал погледът на китайката.инфо

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15468 -: Април 22, 2024, 08:23:23 »
А гласуващите са наказани с това, което са избрали. Мисля, че тази санкция е по-тежка!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15469 -: Април 22, 2024, 08:31:36 »
Създаването на сглобки след изборите обезсмисля самите избори.
Виждам три решения за изход от това положение (и/или):
1. Повишаване на прага за влизане на партия в Народното събрание на 10%, а на коалиция 20%.
2. Бонус на получилата най-много гласове партия/коалиция от 50 депутати.
3. Революция.

« Последна редакция: Април 22, 2024, 09:22:31 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15470 -: Април 22, 2024, 08:40:01 »
нещо напоследък поглед.инфо е станал погледът на китайката.инфо
Аз пък мисля, че си е останал малофеев.инфо .

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15471 -: Април 22, 2024, 10:18:36 »
Змей, клоня към третото ти решение  :)))
Твърде високият праг има и риск - от прекалено стесняване на представителността, но пък плюсът му е по-малко възможности за тези сглобки. Ако имахме нормална държава със стабилен политически живот и доверие в изборните механизми и институциите, щяхме да имаме не повече от 5 партии, а не не знам колко си (наистина не знам колко са сега) и сегашният праг нямаше да е проблемен.   
И у нас в ИК имаше въведена санкция за негласуване (едновременно с въвеждането на задължително гласуване), но КС е я отмени и правилно. Вероятно щеше да отмени и задължителното гласуване (мотивите са относими и към двете норми), но не беше сезиран - кой знае защо сезиращите оспориха само половината от тандема "задължително гласуване - санкция".   
Когато започнат нормативно да ни задължават да упражняваме субективните си конституционни права от всякакъв вид и порядък и да налагат санкция за неупражняване (всъщност с правото на осигуряване точно така стои въпросът), вече не можем да говорим нито за демокрация (сегашното ни не е и без това), нито за правова държава, и то в изключително висока степен, вече нормативно закрепено. Това ли искат някои? Внимавайте какво си пожелавате!
 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15472 -: Април 22, 2024, 10:55:30 »
Някои хора още не могат да разберат, че самият факт, че милостиво ни допускат да правим избори, е нещо, което трябва да ценим, защото много лесно можем да го загубим. Така стана в Украйна и няма никакъв проблем само с едно телефонно обаждане от ПосолствоТО или посещение на О'Брайън слугите им тук да обявят война на Русия, да въведат военно положение и да отменят изборите. Ама никакъв!!!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15473 -: Април 22, 2024, 11:04:18 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15474 -: Април 22, 2024, 11:07:48 »
Ако имахме нормална държава със стабилен политически живот и доверие в изборните механизми и институциите, щяхме да имаме не повече от 5 партии, а не не знам колко си (наистина не знам колко са сега) и сегашният праг нямаше да е проблемен.

По брой на политически партии (около120) България е съвсем "нормална" буржоазна държава. В Германия има над 100 партии, във Франция са около 100-тина, дори в Англия са над 100, а в парламента са представени 10-12 партии. Проблемът не е в броя на партиите, а че всички са буржоазни, либерални и основно центриски (без значение ляво или дясно). Дори няколкото компартии (на книга марксистки) се понесоха по течението на либералното блато. Всички изповядват една и съща  "идеология", всички са проевропейски, проатлантически, пропазарни и т.н. Да не изброяваме тъпите им идеологически клишета. Разликите между партиите са основно в личностните характеристики на лидерите им и на активната им членска маса. И кой колко краде или възнамерява да краде ако дойде на власт. "Политик" вече стана доходоносна професия. Не можеш да очакваш нищо различно от една или друга партия. Това е шизофренно положение. Как да гласуваш за едно и също нещо? Все едно преди 10-и да имаше 120 комунистически, работнически, трудови и т.н. партии, с една и съща марксистка идеология, икономическа политика и за дружба със СССР. Дали щеше да има разлика за коя ще гласуваш?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15475 -: Април 22, 2024, 12:13:40 »
Напълно ще се съглася с теб по този въпрос, отврате (ама защо си с този ник, да му се не види, чак не ми е удобно да се обръщам към теб поименно?!  :))) ), ама намирам, че и в изброените от теб държави замисълът на демокрацията отдавна куца - и по изброените от теб причини.
Процесите са едни и същи, разликата е в степента на загуба на суверенитет и проявленията на тази загуба, съотнесено към изборите и последващото конституиране на законодателния и изпълнителните органи. Съответно и в начина на употреба на малките партии, имали късмета (или нещастието) да преминат инцидентно изборната бариера.
 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15476 -: Април 22, 2024, 12:58:53 »
ама намирам, че и в изброените от теб държави замисълът на демокрацията отдавна куца

Ами самият изначален "замисъл за демокрация" куца още от Монтескьо и т. нар. "просветители". Защото (съзнателно или не) налагат идеята, че демокрация е универсална и абстрактна категория. А тя не е. Самите дребни гърци я определят като равна мярка за равни хора. За равни, а не за всички. Знаем кои са били равни в Атина. А Ленин го превежда разбираемо, че демокрацията винаги е класова. Затова една класа никога не може да защити интересите си в условията на демокрация, наложена от друга класа. Галфоните може да си въобразяват, че с избори ще променят системата, но те всъщност я утвърждават и крепят. Ленин е одобрявал участието в буржоазни парламентарни избори, но само поради две прости причини: първо, че болшевишката пропаганда ще достигне до по-широк кръг от хора и второ, че след като болшевиките възнамеряват да променят системата с революция - изборите нямат никакво значение.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15477 -: Април 22, 2024, 13:00:31 »
50 кинта такса неучастие (платими две седмици от и до края на изборния ден) , 1000 - глоба за незаплащане на таксата.
Събраните кинти се разиграват на томбола в рамките на изборната секция в полза на 3-ма от гласувалите в нея - да се изплюскат на вино/бира и кебапчета (снимков материал на кофите кебапчета и касите бира, струпани пред вратата на печелившите за активиране на основното национално чувство - завистта). Глобите - за съответната община. Ако успее да си ги събере, вместо зъбите си.

Отделно, гласувал за Никого, получава именно Никого, както вика Змейко. А не още повече от Някой си.

ПП Демокрация - власт на тълпата; демагог - водач на тълпата; демагог с охрана от сопаджии - пожизнен тиран.
« Последна редакция: Април 22, 2024, 13:07:32 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15478 -: Април 22, 2024, 13:11:45 »
отврате, (ох, това обръщение, направо ми се обръща стомахът!), прав си, но с всичките си кусури (човешкото общество още не е измислило и към ден днешен универсална, отчитаща и гарантираща интересите на всички човеци и прослойки система на управление и обществено устройство) имаше период, в който парламентарно устроените демокрации все пак работеха приемливо, за разлика от сега. В момента е за мен явна (за други все още невидима) диктатура, прикрита зад демокрация, това визирам.
И трябва да отбележа, че намирам за много уместна позицията на Костадинов в това интервю - премерено, точно и на място:
https://glasove.com/na-fokus/kostadinov-pred-glasove-nyama-normalen-chovek-v-balgariya-koyto-da-vazpriema-rusiya-kato-zaplaha-nyamame-myasto-v-nato-ursula-e-diagnoza

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15479 -: Април 22, 2024, 14:36:53 »
Дори няколкото компартии (на книга марксистки) се понесоха по течението на либералното блато.
Това не е вярно! Това, че са се събрали в коалиция "Неутрална България" за участие в изборите, не е аргумент за такова твърдение, а е защото, както сам ти написа:
Quote (selected)
Ленин е одобрявал участието в буржоазни парламентарни избори, но само поради две прости причини: първо, че болшевишката пропаганда ще достигне до по-широк кръг от хора и второ, че след като болшевиките възнамеряват да променят системата с революция - изборите нямат никакво значение.
Не виждам никаква причина да не гласуваш за горепосочената коалиция, ако и този път участва в изборите. Така поне ще намалиш, макар и с много малък %, дяла на буржоазните партии.