Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:46:05

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556901 пъти)

Giuseppe, buratinob, Imko1 и 83 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23776
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13440 -: Януари 06, 2024, 21:13:28 »
Quote (selected)
Никога няма да могат да вземат властта самостоятелно
Не казвай никога никога.
Земята се върти, геополитика по нея.
Ще дойде време кога "възрожденци" ще текат и от чешмата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13441 -: Януари 06, 2024, 21:19:23 »
В крайна сметка "чистотата" на лидерите винаги е за сметка на стадото.
Кайзер Фридрих IV бил твърде духовит човек и добре познавал хората. Неговият канцлер Каспар Шлик му се оплакал веднъж , че при двора имало много лицемери, а той желаел да живее в някое място, където всеки би могъл свободно да изказва мнението си. Тогава кайзерът рекъл:
- В такъв случай вие би трябвало да отидете там, където живеят само ангели, и все пак, щом вие сте там, значи ще има и един лицемер - защото няма между хората човек, който сегиз-тогиз да не се преструва.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13442 -: Януари 06, 2024, 21:20:16 »
и вече знае, че ако се забърква в коалиции и договорки Възраждане ще се оттече

В България няма партия, която ще се коалира с Възраждане. По-скоро, който се коалира с Възраждане, той ще изтече в канализацията. Костадинов би трябвало да е наясно, че никога няма да управлява самостоятелно, нито в коалиция. Овцете му нека си бълнуват. Да, ще прави всичко възможно да присъства и да захлеби от присъствието си.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13443 -: Януари 06, 2024, 21:34:11 »
Кокорчо ще прецака Костадинов ако вкара БГ в еврозоната.
Българите платят ли веднъж цената за влизане в еврозоната, подобно на гърците които не искат драхмата, няма да искат да се върнат към лева. При това плаващ лев, както преди валутния борд. Тогава и интересът към Възраждане ще затихне, това е целта на Кокорчо.
Дали ще успее е друг въпрос.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13444 -: Януари 06, 2024, 22:02:33 »
За мен "Възраждане" показа идейна скопеност и загуби политически смисъл в комента, в който приседнаха и умно взеха да наблюдават разфасовнето на Паметника.
Поне едно пиянско нападение на НАТФИЗ в стил Волен Сидеров да имаше.

Никой не може да прецака Костадинов повече от самия Костадинов. Кокорчо може да е гешефтар, но за да си пълни джоба.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13445 -: Януари 06, 2024, 22:03:07 »
Ако не беше посланика щяха да си го измислят.
В историята няма "ако". Посланика го има и именно той е пълновластният господар тук. И именно той успя да сглоби "сглобката" и натри носа на предишната посланичка.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13446 -: Януари 06, 2024, 22:16:55 »
За мен "Възраждане" показа идейна скопеност и загуби политически смисъл в комента, в който приседнаха и умно взеха да наблюдават разфасовнето на Паметника.
Поне едно пиянско нападение на НАТФИЗ в стил Волен Сидеров да имаше.
И БСП, и "Възраждане" реагираха твърде мудно на бронзовата касапница на фашагите. Направиха съвместен протест, когато ръката с ППШ на войника вече беше отрязана. Но това не спря фашагите, защото имаха огромна полицейска охрана, а нямаше достатъчно протестиращи (бяха под 1000), за да нападнат полицията.

През лятото "Възраждане" и "Левицата" направиха палатков лагер до паметника, но в късната есен, когато беше много по-важно, оградата и студът им попречиха. И изобщо, нямаше необходимата масовост. Я да бяха излязли достатъчно хора за жива верига около паметника още преди да поставят оградата, щяха ли да я поставят?

Но какво виждам?! Уж си има тема за "Възраждане", но тя е за реклама, а за критики се използва тази мегатема, най-популярната в целия форум.

Така не може! Изберете едно от двете: Или за всичко хубаво и лошо за "Възраждане" ще се използва тази мегатема, или специалната тема за тях.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13447 -: Януари 06, 2024, 22:17:15 »
За мен "Възраждане" показа идейна скопеност и загуби политически смисъл в комента, в който приседнаха и умно взеха да наблюдават разфасовнето на Паметника.
Прекрасно е, че е открит истинският виновник за събарянето на паметника.
Аз си мислех, че е безразличието на това, как беше ... а, да, българското общество.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13448 -: Януари 06, 2024, 22:29:15 »
Така не може! Изберете едно от двете: Или за всичко хубаво и лошо за "Възраждане" ще се използва тази мегатема, или специалната тема за тях.
  Виж градски, ''Възраждане'' е част от общата картина на ставащото у нас, няма как да отсъства тук, ссмм.. Мястото на тази партия и в двете теми е основателно. Оттатък, така, или иначе пишеш основно ти, най-вече с линкове за събития, интервюта, прессъобщения. Там им е мястото. Тук е кварталното кафене. Говорим си за всичко случващо се в България, при условие спазване на добрия тон и уважение към опонента.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13449 -: Януари 06, 2024, 22:30:49 »
Гледах го при Карбовски оня ден. Говори умно и разумно и накрая се изака на метеното, мина на фалцет да обяснява как само и единствено те и т.н.

Тук ли?

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/911410050541929/ (52 минути)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13450 -: Януари 06, 2024, 22:34:17 »
Абе майната му на нарциса, независимо колко се е аргументирал. Да беше мълчал поне, политиката била изкуството на възможното. Ако беше мълчал, паметникът можеше и да е още непокътнат.
Паметника го нарязаха по заповед на областната управителка. Кметът е едно ниво по-долу и не може да ѝ се противопостави.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13451 -: Януари 06, 2024, 23:24:16 »

Глобализмът си отгледа целенасочено дебили, инфантили, нарцисисти, така постигна световното си господство, те са биологичното оръжие на САЩ. Ето обясненито на проф. Савелиев, "Ти за нищо не отговаряш":

С. Савельев. Глобальный маразм крепчает

Савельев втора серия  със sidekick Хазин  :smokin:
Всичко био  :notworthy:
https://www.youtube.com/watch?v=QXs_8Pan3v8

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13452 -: Януари 06, 2024, 23:52:46 »
Пенико, преди много години четох нещо, което ми направи впечатление. Препредавам с мои думи. За да разрушиш и съсипеш един народ, трябва да разрушиш символите и паметниците му. На пръв поглед нищо, един паметник, но той ти дава идентичност и осъзнатост. Затова рушат
И Костадинов е леке. А аз познавам лекета от татово време. Софийски лекета. То дори думата доверие до думата леке не стои.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13453 -: Януари 07, 2024, 03:21:07 »
Бесепета, месепета - всичкото е една партия, неолиберастка, разделена запред наивния електорат на различни, за да се демонстрира "многопартийност". От време на време допускат нещо "несистемно", за да го дискредитират, това в момента се прави с Костадинов (по-горе вече обясних). А неолиберастът си е либерастът от 19 век, нищо не се е променило, без значение руски, български или некъф друг:

Quote (selected)
"— Ще ви съобщя, господа, един факт — продължи той със същия тон, тоест като че ли с необикновено увлечение и жар и в същото време почти смеейки се над собствените си думи, — факт, наблюдението и дори откритието на който имам честта да приписвам на себе си, и дори само на себе си; поне никъде още за това не е било нито говорено, нито писано. Този факт обяснява цялата същност на руския либерализъм такъв, какъвто ви го описвам. Първо, какво друго е либерализмът изобщо, ако не нахвърляне (криво или право — това е друг въпрос) върху съществуващия ред на нещата? Не е ли така? Тогава фактът, който аз съм наблюдавал, е следният: руският либерализъм не напада съществуващия ред на нещата, а самата същност на нашия национален живот, самия живот, а не само устройството, самата Русия, а не нейното устройство. Либералът, за който ви говоря, е стигнал дотам, че отрича самата Русия, с други думи, мрази и бие собствената си майка. Всеки нещастен инцидент, всеки неуспех за Русия поражда у него смях и идва ли не възторг. Той мрази народните обичаи, руската история, всичко. Ако има оправдание за него, то е може би това, че той не разбира какво върши и смята омразата си към Русия за най-плодотворен либерализъм. (О, вие често ще срещнете у нас либерали, на които ръкопляскат другите и които може би, без сами да знаят, са всъщност най-глупавите, най-тъпите и опасни консерватори!) Доскоро още някои наши либерали смятаха тази омраза към Русия едва ли не за истинска любов към отечеството и се хвалеха, че виждат по-добре от другите какво трябва да представлява тя; ала сега те станаха вече по-откровени и дори почнаха да се срамуват от думите „любов към отечеството“, изхвърлиха и отстраниха дори самото понятие като вредно и нищожно. Този факт е верен, аз държа за него и… нали трябваше да се каже един ден истината напълно, просто и откровено; но този факт в същото време не е бил отбелязван никъде и никога, в никоя епоха и с никой народ, значи, може би е случаен и може да отмине, съгласен съм в това. Либерал, който да мрази собственото си отечество, не може да се намери никъде: С какво да се обясни всичко това у нас? Само с това, което казах преди малко — руският либерал засега още е либерал, който няма нищо руско; друго обяснение не виждам. "
"Идиот", Ф. М. Достоевский

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13454 -: Януари 07, 2024, 03:34:36 »
Вчера, Богоявление, нахраних една професионална просякиня - от години проси, циганка, хърбава, кльощава като цигла.
Вече многократно ми се случва, понеже пари не давам, ги питам какво искаш да ядеш. Ако нося храна давам, ако не - купувам. Та, вървейки по "Богориди" против тълпата, отиваща да "спасява" кръста, налитам на нея, тоест тя на мен пред една пицарио-дюнерджийница.
 "Какво искаш, като си гладна?" 
Скромно "Малък дюнер". Но понеже от племето, ако и скромно "И айрян".
Влязох, поръчах, платих,тя не смее да влезе.
Наистина гладна, и жадна. Много.
Просяшката мафия им прибира парите и ги държи гладни. Главно жени и дечица. Многократен опит.
И това - по "Александровска" и "Богориди", под носа на Общината, на полицията, на социалните служби.
Алоо, въздушно-капковият Денк-офф, господин Асенчо, господин Боко, господин Шиши, Ристьо и генерале Ананасов, Нинова, в най-добрия ви град за живеене има много гладни, буквално, хора. И все повече стават. И не са само цигани - професионални просяци и просякини, и на българки съм налитала, възрастни, болни...
Алооо, Гутиереш, кой те излъга за доклада ти пред ООН, че в България, начи, всичко цъфти кат в Туркия едно време?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13455 -: Януари 07, 2024, 11:12:55 »
Quote (selected)
От време на време допускат нещо "несистемно", за да го дискредитират, това в момента се прави с Костадинов (по-горе вече обясних).
Е добре де, не ти ли се струва, че е твърде наивно "системните неолиберали "да допускат нещо "несистемно", просто ей така - за да го дискредитирали.
От скука демек, да си намират сегиз-тогиз по някоя боксова круша, за да се забавляват?
Доста екзотично!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13456 -: Януари 07, 2024, 11:21:33 »
не ти ли се струва, че е твърде наивно "системните неолиберали "да допускат нещо "несистемно", просто ей така - за да го дискредитирали.
Ако си помислиш малко, може и да се сетиш защо се прави. И не, няма нищо общо с "наивността" на либералите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13457 -: Януари 07, 2024, 11:37:11 »
не ти ли се струва, че е твърде наивно "системните неолиберали "да допускат нещо "несистемно", просто ей така - за да го дискредитирали.
Ако си помислиш малко, може и да се сетиш защо се прави. И не, няма нищо общо с "наивността" на либералите.
Помислих, ама верно малко и отхвърлих една -две възможни версии, например:
- правят го за да се изкарват демократи. Ама пък защо му е на неолиберала, след като няма опасност за рахата му, да си прави експерименти? Щото то, ако имаше опасност, "несистемното" нещо ще си пробие път независимо дали искат или не искат неолибералите.
-правят го, за да си  стегнат редиците и преброят кой къде е.Ама пък то и без такъв експеримент е ясно, що им е да се зорят толкова?
-правят го, за да очернят "несистемния" и да го развяват като плашило, та "системните" да не кривнат от пътя.Само че това ми прилича сам да вкараш вълка в кошарата и като натръшка някоя и друга овца - да хокаш псетата дето не са си свършили работата.За това писах, че ми иде твърде екзотично.
Друго не се сещам, та моля те, дай в прав текст - защо неолибералите да "допускат" от време на време по някой несистемен, след като са толкова много, че можели да се справят с всичко различно от тях?
Тук, излизам от "аксиомата" ти, че само Костя е несистемния и всичко друго - неолиберали.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13458 -: Януари 07, 2024, 12:37:54 »
Quote (selected)
Министърът на отбраната Тодор Тагарев заяви, че ако му бъде предложено [от посолствоТО], вероятно ще остане на поста си и след ротацията на премиера Николай Денков с Мария Габриел:
"Моите очаквания не са никакви. Аз не съм обвързан с никакви партии [освен с посолствоТО].  Поканен съм в експертно качество [от посолствоТО]. Ако ми бъде дадена възможност [от посолствоТО] да продължа да изпълнявам това, което изпълнявам [за посолствоТО], вероятно ще приема.
https://tribune.bg/bg/politika/tagarev-bi-ostanal-ministar-sl/
Всички бележки, поставени в средни скоби са направени от Змея. Той така си мисли. Тук ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС не играят.
« Последна редакция: Януари 07, 2024, 14:47:29 от Zmeja »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13459 -: Януари 07, 2024, 12:50:41 »
Румен Николов: Днес, бях шастисан от изказването по БНТ, на виден член на ПП-ДБ, който с блясък в очите  заяви, че Кипър и Малта също имат само „въздушен и воден Шенген“. Така, че България не била сама  в тази схема.

На този отчаян жълтопаветник и на всички, които споделят неговото мнение, искам да припомня, че Кипър и Малта са ОСТРОВИ. ОСТРОВИ.   
:too_funny-1052:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13460 -: Януари 07, 2024, 13:00:45 »
На този отчаян жълтопаветник и на всички, които споделят неговото мнение, искам да припомня, че Кипър и Малта са ОСТРОВИ. ОСТРОВИ. 
На  Васко нубиеца наследник достоен.
-----
 
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13461 -: Януари 07, 2024, 15:15:51 »
Quote (selected)
Паветата на площад Света Неделя вече започнаха да се разлепват. Това показва проверка на Борислав Куртев, който демонстрира какво се случва при управлението на Борис Бонев и Васил Терзиев.
https://tribune.bg/bg/mrezhata/ot-uchebnika-na-bonev-pavetata/
Перифраза:
Иван Иванов показа какъв трябва да бъде кмета на София, Йорданка Фандъкова - какъв не трябва да бъде кмета на София, а Васил Терзиев - че София и без кмет си може.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13462 -: Януари 07, 2024, 17:03:51 »
Пенико, преди много години четох нещо, което ми направи впечатление. Препредавам с мои думи. За да разрушиш и съсипеш един народ, трябва да разрушиш символите и паметниците му. На пръв поглед нищо, един паметник, но той ти дава идентичност и осъзнатост. Затова рушат

Завчера гледам някой шегобиец заличил всички имена от стената с жертвите на комунизма пред НДК... със син и жълт спрей .
Че и жълта свастика им надраскал. Колко ли време ще мине докато съберат кураж да премахнат новите стари сакрални символи  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13463 -: Януари 07, 2024, 17:39:06 »
Quote (selected)
Министърът на отбраната Тодор Тагарев заяви, че ако му бъде предложено [от посолствоТО], вероятно ще остане на поста си и след ротацията на премиера Николай Денков с Мария Габриел:
"Моите очаквания не са никакви. Аз не съм обвързан с никакви партии [освен с посолствоТО].  Поканен съм в експертно качество [от посолствоТО]. Ако ми бъде дадена възможност [от посолствоТО] да продължа да изпълнявам това, което изпълнявам [за посолствоТО], вероятно ще приема.
https://tribune.bg/bg/politika/tagarev-bi-ostanal-ministar-sl/
Всички бележки, поставени в средни скоби са направени от Змея. Той така си мисли. Тук ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС не играят.
Може да заменят Тагаренко със "сиамския му близнак" Велизар Шаламанов. От трън, та на глог!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13464 -: Януари 07, 2024, 17:39:43 »
Всички бележки, поставени в средни скоби са направени от Змея. Той така си мисли. Тук ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС не играят.
Солидаризирам се изцяло с мислите на Змея.
 :well_done-1299:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13465 -: Януари 07, 2024, 19:18:05 »
Завчера гледам някой шегобиец заличил всички имена от стената с жертвите на комунизма пред НДК... със син и жълт спрей. Че и жълта свастика им надраскал. Колко ли време ще мине докато съберат кураж да премахнат новите стари сакрални символи


Виж, това вече е интересно. И занимателно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13466 -: Януари 07, 2024, 19:39:06 »
Quote (selected)
Премиерът на Ирак Мохамед Шиа Ал Судани обяви, че ще започне процедура за изгонване на международните коалиционни сили от страната, след като американски въздушен удар уби високопоставен командир на милиция в Багдад.
https://glasove.com/novini/irak-goni-amerikanskite-voyski-zaradi-narushavane-na-suvereniteta-na-stranata
Виж ти, виж ти!
А тук цари мнението, че неккъф амбасадор бил си разигравал коня у нашенско!
п.п. абе стар съм и забравям - дали съм споменавал за ибрикчийството ни фъф фсякаква форма?
Доброволно!
п.п.п. тва последното е новото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13467 -: Януари 07, 2024, 19:59:35 »
Quote (selected)
А тук цари мнението, че неккъф амбасадор бил си разигравал коня у нашенско!
Защо, нима не го разиграва? Разиграва го и още как! Изпотъпка всичко! До 4 коли на посолствоТО едновременно спират пред МС. На това му се вика "ръчно управление".

Не сравнявай България с Ирак. Ирак усети на гърба си американската военна агресия и грабеж, а тук няма нужда от такава, точно заради многото доброволни ибрикчии...

Освен това в Ирак има голямо влияние Иран, който също има много да си отмъщава на САЩ. Ние не можем изтърпя и 1% от онова, което изтърпяха от САЩ Иран и Ирак.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13468 -: Януари 07, 2024, 20:31:07 »
Аха, писах ли, че краварите щели да завладяват Арктика, щото иначе отвсякъде почти ги изгонили. И от България не е далеч времето, когато ще ги изгонят. Лошото е само, че много поразии правят междувременно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13469 -: Януари 07, 2024, 20:37:31 »
Quote (selected)
Защо, нима не го разиграва? Разиграва го и още как! Изпотъпка всичко! До 4 коли на посолствоТО едновременно спират пред МС. На това му се вика "ръчно управление".
Лъчо, отдавна се каня да ти задам един-два въпроса на всеослушание, но баш неделя вечер ще си ги спестя.
Все пак подтикваш ме за един друг - амбасадора ли е виновен за доброволните ибрикчии или последните са излизали изцяло неудобството на амбасадора да се налага с неккви твърди методи, ако ги има?
И въобще, може ли в лексиката на уважаващ себе си човек, да съществуват изрази като "всички знаем кой управлява", "посолствоТО няма да допусне", ...
Щото това също е доброволно ибрикчийство, не ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23776
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13470 -: Януари 07, 2024, 20:39:30 »
Гуен скандал за осветяване на военните знамена
Няква кифла от МО преценила че може и без депутати на събитието.
Кристъл някаква си - циста българка нееничарка.
20 години стаж (да не се бърка със стажуване в МО), икспертин с експертиза да си тури на ФБ стената знамето на дъгата и на Украйна.
Не знам, нямам ФБ, може да има ограничение до два флага и да не останало място за трибагреника.
Дупетатите и те сърдити, не им дали поименна покана.
Не че щеха да си развалят рахата по чужбинските ваканцувания, а ама ...
 :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13471 -: Януари 07, 2024, 20:53:47 »
Не знам дали някой чувства чак такава скандална тръпка, че не получил покана, но по скоро на мен ми се струва, че ибрикчията Тагаренко нещо започна да става неудобен на другите фъшкии и са му скроили кюляф.
Нали разбираш - всяка фъшкия се чувства заплашена от конкуренцията на още по гоуемото лайно.
Засенчват я!
Колкото до тази калинка - просто е умилителна!
Да и се случи такава случка!
Да прецака най достойният от всички достойни ибрикчии!
Жуть!
Давам шотче от мойта ракия за инфо, къде ще бъде назначена още този месец и на каква синекура, награда за най добър плонж!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13472 -: Януари 07, 2024, 21:12:58 »
къде мога да намеря информация за Кристъл и нейната експертиза в областта на националната сигурност?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23776
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13473 -: Януари 07, 2024, 21:13:44 »
Една мисля не мъчи.
На такива места канят и "братски" амбасадори.
Украинската дали е била на трибуната?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13474 -: Януари 07, 2024, 21:30:18 »
Нея ще я поканим на 6-ти септември. Не заради Съединението. На 6 септември се отбелязва Денят на взаимната орална любов.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13475 -: Януари 07, 2024, 21:31:41 »


Виж, това вече е интересно. И занимателно.

Ами не могат да четът, па и да могат отде да знаят чии имена са там.

Кайли, на диагонално четене мернах, че Макрон иска да построи 5-6 нови атомни централи.
Зелените ще му направят ли "мечка", или Кон-Бендит е много стар?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13476 -: Януари 07, 2024, 21:59:47 »
Бачо Кольо питаше за експертката по протокол в МО.
Това намерих за г-жа Кристел Чимширова. Линкът изглежда грозно, за това копи-пейст
------
На тържествена церемония на 19 декември 2008 година, по време на Коледния благотворителен прием на кмета Томислав Дончев, беше връчена Наградата на Община Габрово за 2008 година Златен Хирон. Тя беше присъдена за благотворителна дейност на Кристел Чимширова. Тя е основен двигател и инициатор за даряването през 2006 година на четириетажна масивна жилищна сграда и имот около нея, на ул. „Вапцаров" 7 в Габрово, с условието тя да бъде използвана като Дом за деца, лишени от родителски грижи или за други социални дейности, свързани с деца или самотни възрастни хора. Тя е внучка на Христо Райков - един от големите текстилни индустриалци в Габрово и в България до 1944 година. Кристел Чимширова подкрепя вече трета поредна година по всякакъв възможен начин децата от Дома за деца, лишени от родителски грижи в Габрово и е почетен член на неговото настоятелство. Инициира благотворителни кампании, осигурява спортни екипи за спортистите, никога не забравя за абитуриентите, съдейства за прегледи и лечение на деца със специфични заболявания... Тя и съпругът й наричат децата от Дома - „Нашите деца!", а малчуганите я очакват с трепет, безкрайна обич и вълнение всеки път, защото тя е техният пример и тяхната вяра в доброто и красивото на утрешния ден. Тя е жената, която има неизчерпаема енергия да кара всички институции да си вършат работата, също да вършат повече отколкото искат, понякога и повече отколкото могат. Наградата на Община Габрово Златен Хирон се връчва вече седма поредна година на най-заслужилите ни съграждани, на тези, които с делата си са допринесли за икономическото и духовно израстване на града, показали са с личния си пример, че благородството, добродетелта и човешката съпричастност не са отживели понятия. Златният Хирон е въплъщение на парадокса и синтеза; едновременно човек и кон, божествен и смъртен, ученик и учител, ранена душа и целебно докосване. Неговата история е пример за постоянното посвещаване на познанието, за потребността да заразиш дори самия себе си, за силата на духа и непрестанното търсене на пътища, които водят от рутинното ежедневие към възвисяването на духа.
----
от sever.bg

« Последна редакция: Януари 07, 2024, 22:05:01 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13477 -: Януари 07, 2024, 22:05:34 »
къде мога да намеря информация за Кристъл и нейната експертиза в областта на националната сигурност?

В SafeNews.bg има картинка на пухкавелката обаждаща се на китното българско фамилно име Чимширова

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13478 -: Януари 07, 2024, 22:10:14 »
Все пак подтикваш ме за един друг - амбасадора ли е виновен за доброволните ибрикчии
Не, разбира се. Той просто се възползва изключително умело от тях и успя да събере неможещите да се понасят едни други в една-единствена желязна властова топка, която руши всичко пред себе си.



Властниците са топката, генерал-губернаторът е кранистът, а България е сградата.
Quote (selected)
или последните са излизали изцяло неудобството на амбасадора да се налага с неккви твърди методи, ако ги има?
Тук имаш някаква печатна грешка и не мога ти разбра мисълта.
Quote (selected)
И въобще, може ли в лексиката на уважаващ себе си човек, да съществуват изрази като "всички знаем кой управлява", "посолствоТО няма да допусне", ...
Щото това също е доброволно ибрикчийство, не ли?
Кое е доброволно ибрикчийство? Не разбирам! Нима ти не виждаш, че САЩ имат пълна, стопроцентова, неограничена и безконтролна власт над управниците "ни"?
« Последна редакция: Януари 07, 2024, 22:17:53 от lucho »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13479 -: Януари 07, 2024, 22:10:26 »

Наградата на Община Габрово[/b] за 2008 година Златен Хирон. Тя беше присъдена за благотворителна дейност на Кристел Чимширова. Тя е основен двигател и инициатор за даряването през 2006 година на четириетажна масивна жилищна сграда и имот около нея, на ул. „Вапцаров" 7 в Габрово, с условието тя да бъде използвана като Дом за деца, лишени от родителски грижи или за други социални дейности, свързани с деца или самотни възрастни хора.
Браво!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13480 -: Януари 07, 2024, 22:18:49 »
Quote (selected)
Тя е основен двигател и инициатор за даряването през 2006 година на
Нещо не излизат 20-те годинки стаж в МО, но това са дребни детайли.
Жената може да е била назначена на работа там, без да знае откъде се влиза ф тази гоуема бяла къща.
Е, сега е дошло време да се отблагодари - като излезе от там. Виртуално де, щото въобще може така и  да не е научила как пък се влиза.
Свят широк!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13481 -: Януари 07, 2024, 22:21:39 »
Quote (selected)
Тук имаш някаква печатна грешка и не мога ти разбра мисълта.
Нямам печатна грешка.
Quote (selected)
Нима ти не виждаш,
Виждам, виждам.
Не само гледам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13482 -: Януари 07, 2024, 22:23:49 »
Quote (selected)
Тук имаш някаква печатна грешка и не мога ти разбра мисълта.
Нямам печатна грешка.
Quote (selected)
Нима ти не виждаш,
Виждам, виждам.
Не само гледам.
:t0328: :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13483 -: Януари 07, 2024, 22:29:22 »
 :t0301:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13484 -: Януари 07, 2024, 22:51:40 »
Главен специалист ''Връзки с обществеността и протокол'' с 20 години стаж в едно и също министерство е малко вероятно да допусне подобен гаф. Най-малкото ще се усъмни, че има някакво нарушение на стандартния за събитието протокол и ще се допита до своя шеф. Предполагам, че едно министерство няма само един Главен специалист за нещо толкова важно. Сигурно си има прилично структурирана дирекция със съответните специалисти по направления.
Също така не допускам, че депутатът-слънце г-син Пеевски не е наясно, че за разлика от него г-син Тагарев е само един от много министри не може да огрява навсякъде и да следи кой какви ги върши из ресорните дирекции и отдели. Май, май някой е извадил кройките и рисува с кредата едно кюляфче по индивидуална поръчка. Но тъй като се крои, както знаем по седем пъти ще видим дали платът ще бъде срязан.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13485 -: Януари 07, 2024, 22:56:29 »
Главен специалист ''Връзки с обществеността и протокол'' с 20 години стаж в едно и също министерство е малко вероятно да допусне подобен гаф. Най-малкото ще се усъмни, че има някакво нарушение на стандартния за събитието протокол и ще се допита до своя шеф. Предполагам, че едно министерство няма само един Главен специалист за нещо толкова важно. Сигурно си има прилично структурирана дирекция със съответните специалисти по направления.
Също така не допускам, че депутатът-слънце г-син Пеевски не е наясно, че за разлика от него г-син Тагарев е само един от много министри не може да огрява навсякъде и да следи кой какви ги върши из ресорните дирекции и отдели. Май, май някой е извадил кройките и рисува с кредата едно кюляфче по индивидуална поръчка. Но тъй като се крои, както знаем по седем пъти ще видим дали платът ще бъде срязан.


С какво замазваш- плюнка, мокър парцал или с дезодорант :smokin: ?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13486 -: Януари 07, 2024, 23:08:38 »
При последната ми работа в 100% държавна туристическа фирма, беше съкратена длъжността на специалиста по протокол, за да бъде разкарана една некадърница. И когато трябваше да се изпращат официални покани за важни фирмени събития, директорът ни ги разпределяше по ресори. В указания срок всеки си носеше списъка при неговата секретарка. Оперативка, обща проверка, да не пропуснем някой много ВИП, като шефа на данъчното, или началника на пожарната, например, че през сезона жална ни майка. И това за една неголяма фирма с три значителни за нейната дейност ''купона'' през годината. А тук говорим за министерство, което и да е то. Няма начин, списъкът за поканите да е оставен само и единствено в ръцете на един човек. Освен ако на никой вече за нищо не му пука. А персонално г-жата с екзотичните име и презиме, както и който и да е министър от това подобие на правителство са ми през старата шапка.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13487 -: Януари 07, 2024, 23:33:07 »
При последната ми работа в 100% държавна туристическа фирма, беше съкратена длъжността на специалиста по протокол, за да бъде разкарана една некадърница. И когато трябваше да се изпращат официални покани за важни фирмени събития, директорът ни ги разпределяше по ресори. В указания срок всеки си носеше списъка при неговата секретарка. Оперативка, обща проверка, да не пропуснем някой много ВИП, като шефа на данъчното, или началника на пожарната, например, че през сезона жална ни майка. И това за една неголяма фирма с три значителни за нейната дейност ''купона'' през годината. А тук говорим за министерство, което и да е то. Няма начин, списъкът за поканите да е оставен само и единствено в ръцете на един човек. Освен ако на никой вече за нищо не му пука. А персонално г-жата с екзотичните име и презиме, както и който и да е министър от това подобие на правителство са ми през старата шапка.

Ми мястото в МО става вакантно, давай. Като замазвач ставаш :0005:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13489 -: Януари 08, 2024, 11:24:11 »
Добър признак е, че само часове след сезирането на Конституционния съд от президента, най-върлите медийни евроатлантици вече от телевизионния екран почнаха "да се съмняват в компетентността и добросъвестността" на сегашните конституционни съдии. Това показва, че са силно притеснени. Според мен - има защо!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13490 -: Януари 08, 2024, 11:50:35 »
Те затова искат да вкарат още двама свои хора там (КС трябва да е 12 души, а сега са 10), за да променят баланса на силите.
Винаги съм твърдял, че именно КС е върховният орган на властта, доколкото изобщо е останала някаква българска власт тук.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13491 -: Януари 08, 2024, 12:24:17 »
Това не трябва да се забравя и постоянно трябва да се напомня на наглеците:
Quote (selected)
ИЗ ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше
(с която беше излъган българския народ)   

СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13492 -: Януари 08, 2024, 14:05:21 »
Както и това от същата платформа:
Quote (selected)
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13493 -: Януари 08, 2024, 14:29:58 »
Quote (selected)
Не знам дали някой чувства чак такава скандална тръпка, че не получил покана, но по скоро на мен ми се струва, че ибрикчията Тагаренко нещо започна да става неудобен на другите фъшкии и са му скроили кюляф.
Определено. Дори аз не очаквах толкова бърза реакция след окръжното на Доган

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13494 -: Януари 08, 2024, 15:07:34 »
Ооо, Асол, чезнеш нещо.
Комитетски дела?
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13495 -: Януари 08, 2024, 15:16:36 »
Quote (selected)
"Президентът е заинтересована страна относно промените в Конституцията на страната", заяви в Монтана премиерът академик Николай Денков.
Той злоупотреби с правата си последните години
https://glasove.com/novini/denkov-prezidentat-e-zainteresovana-strana-za-promenite-v-konstitutsiyata-toy-zloupotrebi-s-pravata-si-v-poslednite-godini
Кретеноидът академик е заинтересована страна като ПМ при управлението на нещастната ни мамковина.
Той злоупотребява непрекъснато с правата си - добре поне, че не от години!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13496 -: Януари 08, 2024, 16:04:59 »
Хм!
Прочетох си пак поста, да няма грешки и се замислих - баси колко брутален съм станал!
Преди мнооого години за пръв път се отнесохме към едно хабилитирано лице по бурно /все чешити бяхме в групата/, като го именувахме Доцен тъПан амски - спазвам пунктоацията.
Грехът му бе, че си позволяваше да ни чете лекции в практична техническа дисциплина, запознавайки ни със схеми с изтекъл срок на годност отпреди повече от 20 г. Стигна се чак до среща с ВУЗ-овския комитет на комсомолците и последните ибрикчии ни вбесиха още повече, като го защитиха, че тя булевата алгебра била на 2 000 г. ама си била верна...Намразил съм ги от тогава!
След това не съм си позволявал дълги години да има дори и само резервирано мнение към преподавателски състав, докато веднъж пътувахме заедно с една личност от НБУ /беше в първите им години/, преподавател. Бях изумен от некомпетентност съчетана с логорея.Порой от простотии.
Случката мина и отмина, докато на сцената не започнаха да излизат миндюфски "професори". Но чак до академик...не очаквах - все пак сума ти светила би трябвало да го утвърждават! Не, оказа се не само възможно, ами и брутално възможно!
Тогава си смених и надписа под чертата.
И за сетен път се убедих в правотата на максимата приписвана на Айнщайн.
« Последна редакция: Януари 08, 2024, 16:23:13 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13497 -: Януари 08, 2024, 17:08:30 »
Quote (selected)
СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”
Но пълната липса на суверенитет изобщо не ги притеснява, защото е налагана в името на буржоазния интернационализъм и капиталистическата общност.
Quote (selected)
Quote (selected)
тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата.
Проблемът е бил, че чуждите интереси са били съветски, но щом са американски и се укрепват международните позиции на американската номенклатура, няма проблеми!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13498 -: Януари 08, 2024, 17:11:45 »
Кретеноидът академик е заинтересована страна като ПМ при управлението на нещастната ни мамковина.
Той злоупотребява непрекъснато с правата си - добре поне, че не от години!
Там е работата, че е от години. Кога стана "академик"? Когато беше министър! Ако това не е злоупотреба, здраве му кажи!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13499 -: Януари 08, 2024, 17:14:23 »
Слушах днеска по радиото Диана Гласнова, хърватите са неприятно изненадани от еврото, всичко върви нагоре!

Кой се е минал - няма връщане назад! И тях ги успиваха като и нас, нямало да поскъпва нищо.
Да не забравите да гласувате!  ;)