Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 07:41:02

Автор Тема: ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж  (Прочетена 105024 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Оставам с впечатление, че някои хора тук са обсебени от Нинова и от ирационална омраза към Станишев и губят реална представа за нещата.
А междувременно:
Quote (selected)
Нинова бе унижена във Варна след „чистката“

Виж тук.
Виждам, че Калинчо е обърнал внимание на това още вчера.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Нинова бе унижена във Варна след „чистката“

Tая случка за пореден път доказва, че БСП не е никаква партия, а някакъв сбирток от клубове и клубчета, където всеки прави каквото си иска. От соросоидна гледна точка това може да е много "демократично", но такава "партия" нито може да управлява, нито заслужава да управлява. И точно затова българите не я допускат до властта.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Това вече ми прилича на някакъв 'неоФирминизъм'.  :clap-3332:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Това вече ми прилича на някакъв 'неоФирминизъм'.

Сиреч?

 :m1731:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Оставам с впечатление, че някои хора тук са обсебени от Нинова и от ирационална омраза към Станишев и губят реална представа за нещата
Наблюдава се и точно обратното: обсебване от Станишев и ирационална омраза към Нинова.
А загуба на представа за реалността възниква според мен не толкова от тези личностни симпатии и антипатии, колкото от прекалено вторачване в БСП, както и от неадекватни очаквания към тази слаба, дясна и проамериканска партия.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Ами - подкрепа на др. Нинова и нейната партия, макар че тази партия 'не е никаква партия, а някакъв сбирток '.
При Фирмин е обратното.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ами - подкрепа на др. Нинова и нейната партия,

Ами, подкрепа! Просто константирам. Либерализмът във всичките му форми е враг №1 на моята селищна система.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: g_ringo
Оставам с впечатление, че ...
Вашите (2 л. мн. ч.) "впечатления" отдавна са ни ясни.
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 16:43:54 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да добавим - по темата и за пълнота на изложението

https://pik.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-tv-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D1%82-%D1%8E%D0%BB%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%8F-%D0%BC%D0%B0%D0%BD-news856423.html

Впрочем, кой пък е рекъл, че на Мая и е цел да става кметица на София?

Неее ... В мажоритарен вот в столицата може да се участва и с други цели. Мая може да не бие Фандъкова, но пък може опасно да се приближи до нея в резултата, като не позволи това да стори друг.

Опасно за кого? Всъщност, това е въпросът. Защото участието в мажоритарен вот в София е добър начин да заявиш функция и роля в политиката. Извън тази на национален омбудсман, чието избиране и преизбиране обичайно е резултат на сделка между парламентарно представените политически партии.

Майчето, впрочем, чини ми се, тези дни бие леко вдясно. Като ударена гугутка. Първо с това да даде в КС забраната за къмпингуване. Дясно-зелено, зелено-дясно, там някъде.

Милият на сърцето и Анчо също сърцато помага:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7552921


https://dnes.dir.bg/na-fokus/angel-naydenov-dano-namalyavaneto-na-tsenata-za-f-16-ne-e-za-smetka-na-boynite-sposobnosti

http://epicenter.bg/article/Angel-Naydenov--Ogranicheniyat-boen-komplekt-ne-namalyava-vazmozhnostite-na-iztrebitelite-F-16-/187934/2/0

Тъй, тъй ...

Нинова, следиш ли играта? Следиш ... Хубаво. Ама хвърляй едно око и към тъч линията. Да видиш Тренера кого е изкарал да загрява.
 8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Хайде сега да не прекаляваме. Позицията на Корнелия Нинова и нейния кръг и изказванията им по темата със закупуването на F-16 са впечатляващи.
« Последна редакция: Юли 17, 2019, 19:16:16 от Калинчо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
джидже, я виж радан:
Quote (selected)
Радан Кънев е готов да влезе в съюз с Корнелия Нинова за кметските избори в София. Той ще подкрепи кандидатурата на Мая Манолова, ако омбудсманът се кандидатира за градоначалник. Този сценарий разви в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по Канал 3 бившият лидер на СДС Божидар Лукарски. Той бе министър на икономиката във втория кабинет на Бойко Борисов, когато ГЕРБ имаше коалиция с Реформаторския блок.

Лукарски подчерта, че твърдо застава зад кандидатурата на Йорданка Фандъкова, защото за него по-добър градоначалник на София няма. Тя е доказала това с работата си, обясни Лукарски. Но не изключи участието на Манолова в изборите и подкрепата й от Нинова. Бившият син лидер обаче разказа как част от някогашните му партньори вдясно също ще подкрепят Манолова – на принципа само и само да са срещу ГЕРБ. Попитан коя част, Лукарски отговори: Тази, която е повече демократична, отколкото България”, давайки да се разбере, че има предвид „Да! България”.

Копирано от standartnews.com

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Доста интересно ще стане, ако Мая Манолова се появи като кандидат за кмет на София подкрепен от ГЕРБ (пряко или чрез "Слави Трифонов").  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Този сценарий разви в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по Канал 3 бившият лидер на СДС Божидар Лукарски.
Този ли беше, дето на предните избори си призна "ама ние ги лъгахме избирателиет" (или нещо пдобно) ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
почва да става интересно за кметовете. ето например пловдив е осъден да плаща за жена, която си е счупила крака на заледен тротоар:
Quote (selected)
Над 25 000 лв. ще трябва да плати община Пловдив на жена, която преди две години си счупи крака на заледен тротоар. Това постанови Върховният касационен съд, осъждайки кметската администрация да плати обезщетение от 25 000 лв. за болките и страданията, както и 2850 лв. за имуществените вреди, които дамата е претърпяла за лечение и рехабилитация. Пловдивският апелативен съд (ПАС) отхвърли иска ѝ. Решението е прецедент и вече може да е обосновка за лавина подобни искове на граждани.

“Общината е длъжна да управлява предоставената ѝ собственост, в т.ч. улиците в рамките на населеното място, в интерес на населението и с грижата на добър стопанин. Дължимата грижа в полза на териториалната общност включва както изграждане, ремонт и поддържане на улиците, така и полагане на грижи за чистотата им, в т.ч. снегопочистване и осигуряването на безопасно придвижване на пешеходци и возила“, се казва в решението на върховния съд.

Общината може и да е предвидила в договорите си, че ще налага на фирмите глоби за неизпълнение, но това не означава, че отговорността за вреди е на снегопочистващите предприятия, подчертават съдиите. Те допълват, че “за вреди от действията на изпълнителите на работата отговаря общината, която е възложител на работата, длъжна да управлява имотите общинска собственост с грижата на добър стопанин и да осигурява нормални, безопасни условия на живот на гражданите на територията ѝ“.

Копирано от standartnews.com

по този параграф, за отговорността, фъндъчката къде отива, дето искаше да контролира контролиращите, и все някой ѝ се беше издефекирал в бельото?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Този сценарий разви в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по Канал 3 бившият лидер на СДС Божидар Лукарски.
Този ли беше, дето на предните избори си призна "ама ние ги лъгахме избирателиет" (или нещо пдобно) ?

същия, даже в уикито надлежно е отбелязано:
Quote (selected)
След приключване на изборния ден на 5 октомври 2014, вестник 24 часа публикува интервю с Лукарски, в което той е цитиран да казва, че условието Бойко Борисов да не е премиер е било „трик за вдигане на нашия електорат“[4]. Няколко часа по-късно, по време на пресконференцията на Реформаторски блок, Лукарски заявява че не е бил цитиран правилно и не е използвал думата „трик“. На следващия ден, вестник 24 часа публикува аудио файл[5] от интервюто, който потвърждава оригиналния цитат[6]

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да добавим живец в темата ...

Quote (selected)
https://www.segabg.com/category-observer/stiga-da-poiska-bsp-mozhe-da-izluchi-silen-kandidat-sofiya

п.п. В нарушение на собствените си и тукашни неписани правила, насочвам вниманието ви към първия коментар там - на Ловкия или някой с ника му - поради особено знаковото му съдържание.

 :cool-1084:

п.п.п. А иначе Коцето е прав за много неща, за пореден път. Поне знае за какво става дума. А и, както разбирам, не кръсти ръце, а работи по въпроса.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
джидже, я виж радан:

Quote (selected)
Радан Кънев е готов да влезе в съюз с Корнелия Нинова за кметските избори в София. Той ще подкрепи кандидатурата на Мая Манолова, ако омбудсманът се кандидатира за градоначалник.

Що бе, Онци, аз също мисля като него. И повече за Фънди няма да гласувам никога!

А за подкрепа на Мая в София сме Корнелия, Радан и аз. Малко ли сме?  :0008: :0005:

Quote (selected)
Лукарски подчерта, че ...

Тоя е бита карта отдавна и не трябва повече да му се дава думата. Също като Плевню!  :pissed-891:

N.B. Не мога да изляза от цитата ...

Бел. Ной: А, излезе, излезе, само едни скобички се преместиха, инак всичко си ти беше наред. :D
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 17:21:42 от Ной »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Жижи, аз откога говоря, че това е най-естественият съюз - социал-либерали с либерали-центристи. Фирмин и Радан, петък и събота.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
 :smokin:
Лют и неотстъпчив брее!
А ОФ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Събира се ОФ-то, зачиства мутрите и сетне - кой откъде!
На мутрите им стига няколко осъдителни присъди по бързата процедура и са се разпаднали.
Тогава - нека се делят, цепят, люспят всички останали както си искат.
Въпросът е да се преборят с чумата. Иначе, всички - от правоверния марксист, да десния консерватор, барабар с крайни леви и десни - всички сме си заминали.
Заедно и с мутрите де, ама те това не го разбират, затова и си карат така. Като чума.
И на мен ми се искаше, ако може без влизане в разни безпринципни колаборации да се реши мутропроблемът в мамковината, но явно не става, чумата е обхванала снагата и като рак с метастази.
Това моето е разбира се сънища - няма да стане, но ако имаше възможност, аз бих го приел.
Целева група бе, нали непрекъснато всички пеят за програмно правителство - ей ти единствената цел, която може да има програмно правителство, пък ако ще да е съставено от куцо, кьораво и сакато. Пораженията които би нанесло върху икономика, социален живот и т.н. върху мамковината, за времето на съществуването си, биха били по малки, отколкото месец пребиваване на мутрите във властта.
Разбира се, трябва да се договорят и за видов ден.
Без него - нямат смисъл тези упражнения. Все едно, в един или друг вариант пак ще се повтори всичко.
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 10:17:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
На мутрите им стига няколко осъдителни присъди по бързата процедура и са се разпаднали.

Не може по бързата! За там трябва признание на вина. Как го виждаш мутрьо да си признае? По-добре да е по бавната. 1 година предварителен кауш и всичките му салтанати, дето ги прилагат към другите.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Може, може, стига им по седмица в кауша, като предварителен арест, ама с всички "екстри" и сами ще си признаят и за написването на "Под игото".
Стига да има останали кадърни изпълнители.
И никакво насилие!
Просто - общ режим за банята е достатъчен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
:smokin:
Лют и неотстъпчив брее!

Ба, неотстъпчив ...   :nuts:



Ше Му изтекат очичките по Лаура, след като разбра, че повече нема къде да 'оди ...  :b0201:
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 13:40:26 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Джи, за Отврат говорех, принципен е амигото, остай го "нашичкия", той, пардон, Той и джендър става, само и само да не го пипат за дебелия врат, навсякъде другаде - може, дори не и с ръце!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Събира се ОФ-то, зачиства мутрите и сетне - кой откъде!

Въпросът е да се преборят с чумата. Иначе, всички - от правоверния марксист, до десния консерватор, барабар с крайни леви и десни - всички сме си заминали.
Заедно и с мутрите де, ама те това не го разбират, затова и си карат така. Като чума.

И на мен ми се искаше, ако може без влизане в разни безпринципни колаборации да се реши мутропроблемът в мамковината, но явно не става, чумата е обхванала снагата и като рак с метастази.

Нали непрекъснато всички пеят за програмно правителство - ей ти единствената цел, която може да има програмно правителство, пък ако ще да е съставено от куцо, кьораво и сакато. Пораженията които би нанесло върху икономика, социален живот и т.н. върху мамковината, за времето на съществуването си, биха били по малки, отколкото месец пребиваване на мутрите във властта.

Без него - нямат смисъл тези упражнения. Все едно, в един или друг вариант пак ще се повтори всичко.
:t2017:

Ми аз съм казала по–горе същото – Корнела, Радан и аз.  :D

Щото само в София сме над 300,000 души, само Радан да може да ни събере отново под ЗНАМЕТО ...  :yes-1289:

И заедно с илекторатя на Корнела, катурваме одма мутренската каруца!!!
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 15:51:17 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Брях!
Всичките триста иляди, ако мислеха като теП -  :bouquet-1089:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джи, за Отврат говорех, принципен е амигото ...

Миль пардон! Току–що се прибирам вкъщи, а навън е над 50 градуса по Целзий!  :icon_idea:

А колкото до Отврат, напра'о е джелезен!  :b0315:

Неведнъж сме се дърлили тук като за последно, та и картинка с "магаре на мост" му бях пуснала ...  C:-)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
само Радан да може да ни събере отново под ЗНАМЕТО ...
:mooning-448:    :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Брях!
Всичките триста иляди, ако мислеха като теП  :b0301:

Мерси, Джузепе! Но май на последните президентски избори се говореше за около 500,000 останали непредставени в парламента заради нечии глупости, но не Раданови!  :-\

Повечето са широко скроени и биха прегърнали с готовност идеята, за която говорим тук. Но всичко се свежда до организация, което мен ме притеснява.

Тъй като сред тях има и доста катили, обсебени от "вождизъм", което е и основната причина за сегашното състояние на "дясното".  :t0112:
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 14:37:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
само Радан да може да ни събере отново под ЗНАМЕТО ...
:mooning-448:    :b0201:

Очаквах те!!!

Ти непрекъснато ме предизвикваш, най–сетне успях да те предизвикам и аз! :D
С Радан! :yes-1289:
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 14:51:28 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ми аз съм казала по–горе същото – Корнела, Радан и аз.

Трио Белвил е за предпочитане, все пак.

https://www.youtube.com/watch?v=MOsTDJBaylE

 ;D

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Щото само в София сме над 300,000 души, само Радан да може да ни събере отново под ЗНАМЕТО ... 
300 000, казваш ? Е, ако се броите заедно с кучетата, котетата и други домашни животни, може и да го докарате.
И не ви ли е малко притеснено да се събирате тъкмо под знамето Радан ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Ми аз съм казала по–горе същото – Корнела, Радан и аз.

Трио Белвил е за предпочитане, все пак. 

:t2626: За предпочитане срещу мутрите е това:


Независимо дали начело ще бъде Корнела, Радан или аз!  :loser:
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 18:04:04 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мерси, Джузепе! Но май на последните президентски избори се говореше за около 500,000 останали непредставени в парламента заради нечии глупости, но не Раданови!  :-\

Е на последните евроизбори Сашко демократа Въ отсрами, той за знаме не става, ама за балон на прайда ще е тамън.
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 18:19:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Мерси, Джузепе!
За ко, молим?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това беше цитат от Джиджи, забравил съм да го обрамча. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Щото само в София сме над 300,000 души, само Радан да може да ни събере отново под ЗНАМЕТО ... 
300 000, казваш ? Е, ако се броите заедно с кучетата, котетата и други домашни животни, може и да го докарате.
Казах не 300 000, а 500 000, което е равно на полвин милЬОн! :ive_got_it-1379:

И тъй като немам време да търся другите маймуни, затова отговарям с класическата:



Quote (selected)
И не ви ли е малко притеснено да се събирате тъкмо под знамето Радан?

Чи кво му йе на Радан? Български депутатин в Европарламента!
А ти, КОЙ си, че да ми задаваш тъпи и злобни въпроси?! :hypnotised-3320:

И не разбра ли, че тук си говорим за ОБЕДИНЕНИЕ, с което да разгоним мутрите, БЕ?!
Баси тъп....  :m0955:

« Последна редакция: Юли 22, 2019, 18:58:02 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А, то със сигурност и ти, и Радан, и Корнелия сте там някъде, из това фото.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил

Ммм, че то аз виждам само една особа тук???
 :image008:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Мерси, Джузепе!
За ко, молим?

За туй!

Брях!
Всичките триста иляди, ако мислеха като теП -  :bouquet-1089:
:D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Ммм, че то аз виждам само една особа тук???
 :image008:

Явно не виждаш добре.  :sad-3295:

Даже и това, че тайзи картинка съм я намалила поне 3 пъти. 8)

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Тук стана мазало!
Пръвата ми реплика бе към буратино, а фтората към фирмин.
Нейсе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Много парламентарно взе да става.
Реплика, дуплика, терца, каре и две пешки метър. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е на последните евроизбори Сашко демократа Въ отсрами
Сашко НЕ Е от НАШТЕ!  :light_bulb-1377:

Тчк.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Преди малко колекцията "десни" политици казаха, че ще обявят кандидат за кмет на София до 15 август. Стефан Тафров беше най-близо до камерите, та може и той да е.  :image008:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Стефан Тафров беше най-близо до камерите, та може и той да е.
:no-883:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и Майчето, кралицата на вашите надежди, реши да се сяде с ЦИК ...

Quote (selected)
https://pogled.info/bulgarski/ombudsmanat-maya-manolova-kam-chlenovete-na-tsik-reshihte-letnite-si-otpuski-no-bavite-podgotovkata-na-izborite.106921

... а после дойде ред и на ЦИК да сяде Майчето и вашите надежди ...

(тук запазвам място за линк, кога Империята отвърне на удара)

 8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
... а после дойде ред и на ЦИК да сяде Майчето и вашите надежди ...

Ти пак не си в час. Майчето и мъжо ѝ са от вашта либерална група. Модерни леви фирмини, така да се каже. Значи трябва да я подкрепяш с цялото си либерално сръдце и душа.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Майчето и мъжо ѝ са от вашта либерална група.
Разграничи ги малко Отврат, маалко поне.
Мъжо и си е типичен, но Мая не съвсем.
Просто е малко по сговорчива, да речем от ортодоксален марксист!
 :lightbulb_idea-1364:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ей туканка на, двама ортодоксални я сговарят, сговорчивата, пък тя щастлива, та щастлива ...



 :m1728:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
В София нещата се свеждат до следното: Всички не-ГЕРБ фактори ще се стремят към:
1. Да не позволят ГЕРБ да бие на първи тур;
2. Да са втори, след ГЕРБ, в резултата си;
3. Да получат подкрепата на всички останали не-ГЕРБ - на трето място и нататък - в пълна степен на балотажа (да не е валял дъжд, да няма крехки гъбки в гората).

В София не е възможен вариант, при който всички не-ГЕРБ, единни в решимостта си ГЕРБ повече да не управлява в столицата, да се обединят и около един независим кандидат, влизайки в решителното сражение с ГЕРБ още на първи тур. Просто всеки иска де се пробва - не да надбяга мечката, а останалите бегачи.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Тези фотошопчета от Бнюз фирмин що не си ги...нататък го знаеш, нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Тези фотошопчета, драги, по изборите и на тишъртки ще ги има. Чааветата ще ги носят с гордост и радост. Само гледай. И кат ги питат ти за кой си бре, мъник. За кака Мая бе, батеее!  :smokin:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Е, и?
На какъвто терен играеш, с такива бутонки излизаш.
Сун Дзъ.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
В София нещата се свеждат до следното:
Всички не-ГЕРБ фактори ще се стремят към:
1. Да не позволят ГЕРБ да бие на първи тур;
A на втори към следното:
"Демократите" от всички сини файтони да не позволят "комунягите" (т.е. кандидатът на БСП или подкрепен от БСП) да спечели.
"С отвращение" ще гласуват за гербавото нещо (което и да е то), или "аристократично" няма да идат да гласуват.
И ще е така не само в София, а в (почти) цяла Б-я.
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 14:37:41 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Не е за София, но да кажа.
Във Филибето се заформя интересен пасианс.
ГЕРБ, БСП и Славчо Атанасов.
Навремето Тотев спечели с около 1000 гласа повече от Славчо Атанасов.
Всички се досещаме чии бяха тези гласове.
БСП имат шанс да стигнат до балотаж, но няма да спечелят.
Гарантирано от Гергов.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
да не позволят "комунягите" (т.е. кандидатът на БСП или подкрепен от БСП) да спечели

Айде пак, че не си внимавал първия път. Търпеливо обяснявам - "кандидатът на БСП" и "подкрепен от БСП" - это две большие разницы. Това първо.

Ако БСП си постави адекватна стратегическа цел - а то ще рече не "кандидатът на БСП" да спечели, а "кандидатът на ГЕРБ да НЕ спечели" - следва да действа в контекст "подкрепен от БСП", като очертае, заедно с останалите "заинтересовани" от успеха на тази формула фактори, приемлив за всички профил на кандидата. Това второ.

Отговорно твърдя, че единственият профил, който може да съвмести непротиворечиво подкрепа на десни и леви в София, е ... зеленият. На София и е нужен зелен кмет. Но ни левите, ни десните "фактори" в София имат толкова под шапката, за да се решат на този иновативен ход. Те ще си драпат в коловоза, издълбан от егото им, а ГЕРБ ще си ги яха още един мандат. По една простичка причина - не са узрели още за власт в този град. Така виждам аз, от дълбоката провинция погледнати, нещата в столицата. Това, уви, трето.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Навремето Тотев спечели с около 1000 гласа повече от Славчо Атанасов.
Всички се досещаме чии бяха тези гласове.
БСП имат шанс да стигнат до балотаж, но няма да спечелят.
Гарантирано от Гергов.

Прочее, ако си прав, което малко ме съмнява, БСП във Филибе най-много да прецака Славчо, а после него - и себе си.

От друга страна, могат да гарантират победата на Славчо. (Дори още на първи тур, под условието да се кандидатира като независим, разчитайки на "ляво-патриотична" подкрепа - опционално, но малко вероятно). Гарантирана със споразумение за общо управление.

И това би било съвсем не лош вариант и за Филибе, и за БСП. Даже, може да се окаже, че ще се хареса на Нинова, като апробиране на бъдеща коалиция срещу тандема ГЕРБ-ДПС.

Що ли не взема да я пусна тази муха на Краси  8)
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 16:40:50 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Отговорно твърдя, че единственият профил, който може да съвмести непротиворечиво подкрепа на десни и леви в София, е ... зеленият.

сиреч иванчева :way_to_go-1308:

нали тя беше със зеления младост. ето ти кандидатура - трепач :bigok:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Че кво му е на този?

Ем и кмет е бил на София, ем мое да обере носталгиците, ем и на Джи ше се хареса.
Даже и на Фирмин, ама само ако Корни не кокетничи с него!
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 17:04:18 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.