Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:22:48

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 281257 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2220 -: Юни 16, 2019, 16:49:50 »
Аз имам какво да споделя, защото бях там. Във всеки един миг от живота си през тези поне 20 от изминалите 30 години, когато съм бил острието, което е нанасяло или поемало удара в местната власт, и не само.
ти да видиш. е, имам новина за теб - от десет години насам или острието е било тъпо, или ръката, която го държи - некадърна, или мозъкът, управляващ ръката - закърнял. щото фактите са 12 загубени избора с острието фирминово.

Цитат
Е, имам новина за теб - за да последвам парцал като Нинова, трябва да съм умрял, да ме носят и попът с кандилото да е помежду ни.
а необходимо ли е? той жаблянов днес каза нещо интересно - че се забелязва тенденция към привикване с второто място. и при такива като теб тя е по-ясно изразена.

така че си помисли наистина ли си нужен на партията си. или това е една самозаблуда. и ако е самозаблуда, дали няма да се чувстваш по-добре в някоя друга формация.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2221 -: Юни 16, 2019, 16:54:44 »
претендентите /цък/:
Цитат
Само 48 часа беше жива химерата на варненския депутат Красимир Янков, че е следващият председател на БСП.

Още в петък вечерта той обяви официално кандидатурата си за първия пост в БСП, в събота подплати намеренията си с обещанието, че ще бъде принципният лидер на партията, а в неделя, минути преди началото на когреса, заяви: От две седмици ние сме без председател.

Пред тв камерите той убедително развиваше тезата: Няма как БСП да остане без председател, партията има нужда от нов стил и метод на работа.

И за пореден път в последните два дни се самопромотира като заяви, че той има подкрепа на много партийни структури да оглави столетницата.

Час от по-късно надеждите му се изпариха, когато чу в словото на Корнелия Нинова, че тя не подава оставка, за да спаси партията от "търговцитте, които искат да я купят".

Ходът на Нинова беше толкова безапелационен и аргументиран, че никой от опозицията не посмя да й отговори. Самият Красимир Янков се скри от медиите.
малки сиви мишки...

Гледах го некъде преди 2–3 дни като първи претендент за мястото на Нинова.

И беше почти сигурен, че ше успее ...  :D

Нъц му е!!!  :aplause:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2222 -: Юни 16, 2019, 16:55:24 »
Поредната лъжа на др. Нинова лъсна. :smokin:
Интересно, каква е според Устава процедурата "оттегляне на оставка".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2223 -: Юни 16, 2019, 16:57:22 »
коя е тази "поредна лъжа"? ще бъдеш ли по-конкретен?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Корнелия Нинова оттегли оставката си
« Отговор #2224 -: Юни 16, 2019, 17:12:42 »
Цитат
“Всички пороци на политическата класа на прехода, на задкулисието, на бизнес интересите, на подмяната, натиска и парите, срещу които се борим три години, мощно нахлуха в БСП за три седмици, откакто заявих, че съм готова да се оттегля и да пристъпим към пряк избор на председател. И в най-лошите си прогнози не съм допускала, че с това решение мога да отприщя такъв бент, коментира Нинова.
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2225 -: Юни 16, 2019, 17:25:12 »
Биографично  и най-вече манталитетно , К. Нинова е твърде далеч от моя идеал за лидер на лява партия.
Това от една страна.
От друга,  след Станишев в БСП се появиха такива центробежни сили, непрестанно подхранвани отвън и отвътре, че чини ми се,  ако не беше твърдата ръка на Нинова, тая партия отдавна да се е разроила на БСП-либерали , БСП-център и БСП-герговци.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2226 -: Юни 16, 2019, 17:36:38 »
Цитат
Делегатите възложиха на Националния съвет да изготви платформа за местния вот в срок до 31 юли 2019 г. Конгресът възложи на Пленума още в срок до три месеца да приеме реда и условията за провеждане на пряк вътрешнопартиен избор на председател на БСП, който да съвпада с отчетно-изборния цикъл в партията. Това означава Пленумът да приеме правила за избор на нов лидер, които да се отнасят до процедурата, след като изтече мандатът на Корнелия Нинова начело на БСП. Делегатите възложиха на парламентарната група на „БСП за България“ да внесе промени в Изборния кодекс, свързани с местната власт.

което ще рече, че промените се затвърждават, прекият избор ще се прилага и като цяло опозицията беше позорно наритана. и изпратена където ѝ е мястото.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2227 -: Юни 16, 2019, 17:37:39 »
Цитат
"Визия за България" ... е изключително уязвима за критика при сериозна политическа полемика. ... Едно явяване но Борисов по дънки и тишъртка на ТВ екрана и сто страници концепции летят наоколо, понесени от вятъра.
Начи да разбираме, че явяването на Боцата по дънки (древна дума, сега казваме джинси) и тишъртка (излишна чуждица, на български е тениска) е „сериозната политическа полемика“, която разбива „Визията“?
Там е работата, че гласуват не за „Визията“ на Нинова, нито омаяни от безкрайната словоохотливост на самозвани дълбоки анализатори като да речем някои тукашни, а ирационално: щото Боцата е „от народа“, а много повече от 80% от него са ... Тва е полужението (и полумъжието).

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2228 -: Юни 16, 2019, 17:45:33 »
Цитат
излишна чуждица, на български е тениска
ф некои части на страната е "чениска".


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2229 -: Юни 16, 2019, 17:45:44 »
Членове на БСП дори не ходят да гласуват. За какво говорим?
Стотици хиляди ляв електорат постоянно повтарят, че БСП не е лява партия. И са прави, защото под ляво разбират съвсем друго от бутафорията, която им се предлага.
БСП се оформя все повече като дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон.
Което я обрича на разкъсващи вътрешни противоречия.
Ако не се разпадне, ще продължи да се люспи.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2230 -: Юни 16, 2019, 17:51:51 »

... и напълно погрешно, както един по-прецизен анализ доказва. И, да, разполагам с такъв - аз съм го правил.


Пак секретни анализи с единствено достойнство "секретни".
Анализи за "благото" на партията, държани в тайна от партията.
Предизборни клипове без споменаване на партията.
И всичко това от "любов" към партията. :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2231 -: Юни 16, 2019, 17:56:32 »
БСП се оформя все повече като дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон.
енгелсе, пак ли позваш неясни за самия теб понятия? за начало дефинирай "дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2232 -: Юни 16, 2019, 18:10:18 »
БСП се оформя все повече като дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон.

Тя отдавна е. Оформена социаллиберална партия. Просто не говорят открито, за да не изгубят електорат. Ти какво мислиш, че на фирмин-либералите не им е ясно ли, че 80% от техните все още ги мислят за БКП с друго име? И сигурно в тесен кръг се присмиват над будалите. Защото не са прости и надали смятат, че всичките им членове като тях са се пребоядисали или продали за една нощ. И са забравили в каква партия са членували. Просто използват чувствата на хората да лапат в парламенти и европарламенти.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2233 -: Юни 16, 2019, 18:13:48 »
за начало дефинирай "дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон"

Напротив, много правилно я е дефинирал. Дребнобуржоазно = либерално. Оттам вече няма значение дали уклонът е леко ляв или по-силно ляв (като при Корни). С отказа си от марксизма и промяна на системата те са излезли от класическото ляво. Сега са чистак-бърсак леви либера;и. Или т. нар. лявоцентристи.
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 18:16:36 от otvrat »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2234 -: Юни 16, 2019, 18:19:30 »
БСП се оформя все повече като дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон.
енгелсе, пак ли позваш неясни за самия теб понятия? за начало дефинирай "дребнобуржоазна партия с лек ляв наклон"
Партия която все повече ще привлича хора с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
Wreckage например е класически представител на лявото, ти клониш по скоро към дребната буржоазия като идеали.
Истанбулската конвенция например, като лакмус показва кой е ляв и кой е само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2235 -: Юни 16, 2019, 18:22:41 »
Истанбулската конвенция като лакмус показва кой е с лява резба.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2236 -: Юни 16, 2019, 18:30:37 »
Цитат
Истанбулската конвенция например, като лакмус показва кой е ляв и кой е само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
Например Меркелица е ляв лидер, Радан и той, за Баце няма никакво съмнение. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2237 -: Юни 16, 2019, 18:32:40 »
 Оtvrat ние с теб сме далеч от днешното европейско ляво.
Затова няма да се разберем нито със сегашните европейски леви, още по малко с тези които са само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали. Дори помежду си имаме разминавания, въпреки, че сме много по близко до марксизма от останалите.
Мен лично сегашното ляво в Европа не ми допада, поради липса на идеи с които може да увлече хората с ляво мислене.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2238 -: Юни 16, 2019, 18:34:58 »
Wreckage например е класически представител на лявото, ти клониш по скоро към дребната буржоазия като идеали.
Истанбулската конвенция например, като лакмус показва кой е ляв и кой е само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
ти да видиш, значи лявото според теб е неразривно свързано с объркана сексуална идентичност? и ако не искаш да подкрепиш неясни, правно неиздържани и некадърно преведени текстове, то не си ляв, а само наклонен?

не знаех :bigok:

да вземеш да си направиш справка що е лява идеология :smokin: ето примерно какво каза уикито - цък.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2239 -: Юни 16, 2019, 18:35:21 »
То не знам вече, след като липсват Класици, които да обобщят едно-друго за класите (прослойките и пр.) в обществото.

Нявга, струва ми се, огромната част от хората са били заети с ТФР и слабо образовани откъм четмо и писмо.

Сега, особено с тоя ужасяващ уклон към т.нар. услуги и прекомерно набъбналата администрация, поне в Северното полукълбо, огромната част от населението е по-скоро с чиновническо-писарски манталитет, плюс всеобща образованост, т.е. по-скоро по древните определения то е с дребно буржоазно самосъзнание и битие, което пък не може да не даде облик на партиите и техните доктрини...
Т.к. манталитетът на едно 90-95% от населението е сведен почти до еднаквост, то и различията между партиите са практически пренебрежими.

Въпросът е относително лесен за разработка, ма пусто не остава време...
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 18:41:32 от Ганий »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2240 -: Юни 16, 2019, 18:39:37 »
иначе и бременната скарида се набърка, за да обясни как не трябва да се бъркат. от епицентър:
Цитат
"Много ми е трудно да съм анализатор, присохог на г-жа Нинова - този цирк, пародия, това, което видяхме днес, е изключително странно, бих го нарекла. Това си е вътрешнопартиен проблем на БСП и не мисля, че трябва да им се бъркаме.

Те сами се потапят. Но тъй като в тази държава трябва да имаме нормалност в политическия живот, не може да не ни тревожи, защото касае всички нас, участниците в политическия живот. Този политически водевил там, това, което се случи днес - не е изненадващо, цяла седмица се подгряваше, но и се търсеше как да се излезе от ситуацията: подавам оставка, но оставам, и т. н....", добави Лиляна Павлова.
подчертаната дума ми е неясна. иначе тези, които дадоха пример с оставката на дилянчу, категорично не трябва да се бъркат, нищо че изказват компетентни мнения :bigok:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2241 -: Юни 16, 2019, 18:40:38 »
Самият факт, че твърдо стоя зад идеята за ББД, дори да е 20-30 лева на месец, но да се заложи принципа, а след това с развитието на технологиите сумата да се увеличава, показва към кои леви принадлежа.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2242 -: Юни 16, 2019, 18:44:41 »
Wreckage например е класически представител на лявото, ти клониш по скоро към дребната буржоазия като идеали.
Истанбулската конвенция например, като лакмус показва кой е ляв и кой е само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
ти да видиш, значи лявото според теб е неразривно свързано с объркана сексуална идентичност? и ако не искаш да подкрепиш неясни, правно неиздържани и некадърно преведени текстове, то не си ляв, а само наклонен?

не знаех :bigok:

да вземеш да си направиш справка що е лява идеология :smokin: ето примерно какво каза уикито .
Кажи ми какво мислиш, дори за минимален 20-30 лева ББД, просто да се заложи принципа и постепенно да се увеличава във времето и ще разберем към коя лява група принадлежиш.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2243 -: Юни 16, 2019, 18:46:25 »
Цитат
Самият факт, че твърдо стоя зад идеята за ББД, дори да е 20-30 лева на месец

На мен това ми изглежда възможно най-десен вариант.
"- Вземи 20 лева и целувай ръка! Научи се да живееш според доходите си!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2244 -: Юни 16, 2019, 18:48:44 »
Оtvrat ние с теб сме далеч от днешното европейско ляво.

И кво от това? То, първо, не е ляво. Значи, за да няма обърквания, политолозите назовават нещата различно. Например като кажат "марксист/марксистка партия", веднага става ясно, че говорят за пария в истинския ляв политически спектър. Дет му викат още "автентично ляво", Като кажат "лява/социалистическа/социална партия" е понятно, че говорят за леви либерални течения в класическия център, който всъщност е запазеният политически спектър на либерализма. Затова постоянно се води тоя тъп спор "БСП лява ли била", Да, лява е, но не стои отляво. Стои в центъра с леви социални уклони. Там е разликата и кой разбрал - разбрал.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2245 -: Юни 16, 2019, 18:50:25 »
Цитат
коя е тази "поредна лъжа"? ще бъдеш ли по-конкретен?
Твърдението, че Корнелия Нинова е подала оставка. Ако не е лъжа, интересно какво е? :smokin:
Конгресът е изместен с около седмица по-рано от най-доброто време за поемане курс на въоръжена борба. Дано и през септември не се объркат за Окръжното с №4. :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2246 -: Юни 16, 2019, 18:53:48 »
Цитат
Самият факт, че твърдо стоя зад идеята за ББД, дори да е 20-30 лева на месец

На мен това ми изглежда възможно най-десен вариант.
"- Вземи 20 лева и целувай ръка! Научи се да живееш според доходите си!"
Това е защото не си виждал достатъчно много особено възрастни хора за които тези 20-30 лева са цяло състояние.
Важно е да се заложи принципът, това е едиствения възможен път за ограничаване на неравенството, всичко друго са илюзии и неразбиране накъде ни водят технологиите.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2247 -: Юни 16, 2019, 18:54:04 »
Социално-националното в коя част на политическия спектър е, лявата или дясната? :image008:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2248 -: Юни 16, 2019, 18:57:05 »
Цитат
След изказването на Нинова последваха бурни аплодисменти от делегатите на конгреса, а Нинова обяви, че приема аплаузите за вот на доверие. Последва и гласуване точката за потвърждаване на оставката й да отпадне от дневния ред - за бяха 535 "за" социалисти, 27 гласуваха "против", а 11 се въздържаха.
Както се казва "битият бит, фирминият...нафирмен".Накалинченият и той. Накалинчен!Боже как си представям добре изкривените от злоба физиономии!
535/27 плюс 15 мишки!/
Не одобрявам такъв развой, какъвто бе насипан днес, но какво пък, à la guerre comme à la guerre, като ти излизат с лопатка, що да не измъкнеш лопатата.
Шести номер!
Изриване, изриване и пак изриване на гюбрето.
Я, как се бил наточил Красю Янков!
Къде бе момче?
У киреча?
Е, дойде си на мястото.
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 18:59:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2249 -: Юни 16, 2019, 18:57:38 »
Оtvrat ние с теб сме далеч от днешното европейско ляво.

И кво от това? То, първо, не е ляво. Значи, за да няма обърквания, политолозите назовават нещата различно. Например като кажат "марксист/марксистка партия", веднага става ясно, че говорят за пария в истинския ляв политически спектър. Дет му викат още "автентично ляво", Като кажат "лява/социалистическа/социална партия" е понятно, че говорят за леви либерални течения в класическия център, който всъщност е запазеният политически спектър на либерализма. Затова постоянно се води тоя тъп спор "БСП лява ли била", Да, лява е, но не стои отляво. Стои в центъра с леви социални уклони. Там е разликата и кой разбрал - разбрал.
Това Онзи например, дори да го разбере, никога няма да иска да приеме, че БСП не е автентична лява партия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2250 -: Юни 16, 2019, 18:58:01 »
Социално-националното в коя част на политическия спектър е, лявата или дясната?

Зависи от много неща, ако питаш сериозно. Но явно не питаш, а примитивно се опитваш да правиш дежурната игнорантска връзка с национал-социализма.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2251 -: Юни 16, 2019, 18:58:26 »
Цитат
Това е защото не си виждал достатъчно много особено възрастни хора за които тези 20-30 лева са цяло състояние.
За съжаление съм виждал.
И не харесвам хора живеещи с мисълта, че могат да се скрият зад някакъв принцип и да си мислят, че са част от решението, а не от проблема.
ББД има смисъл само ако е достатъчен, другото е да дадат по едно билетче от лотарията за търкане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2252 -: Юни 16, 2019, 18:59:01 »
Цитат
И ще споделиш ли данните за кметове на областни центрове, а и общо?
За Виденов и Станишев.
За наследеното от Миков не питам. Човек не бива да минава някои граници.
Въпреки, че този въпрос ще възникне. Така или иначе. Като се сравняват резултатите на идващите избори.
 
Щото един лидер е победител когато води напред и нагоре!

Аз имам какво да споделя, защото бях там. Във всеки един миг от живота си през тези поне 20 от изминалите 30 години, когато съм бил острието, което е нанасяло или поемало удара в местната власт, и не само. Ти нямаш, обаче, чини ми се, какво да споделиш от тези 30 години. Освен наблюденията си на кибик, в най-добрия случай. И там, от мястото си на кибик, споделяш на ветераните особено ценния си "опит" за това кой да ги води в предстоящите битки.

Е, имам новина за теб - за да последвам парцал като Нинова, трябва да съм умрял, да ме носят и попът с кандилото да е помежду ни.

Аде по изключение, като за ветеран.
Драги бил съм в предизборен щаб и с Овчаров и с Вигенин. Смятай си периодите.
Имам лични благодарности и от Първанов и от Александров.
Участвал съм в изготвянето на управленската програма, една добра програма, приета на конгрес, с която правителството на Съсела се подигра .....
Това че съм се оттеглил .....
 
Знаеш ли кога съдбата на разколниците стана ясна.
Когато Овчаров (при всички резерви към него) обяви, че БСП с Гергов, Станишев, Миков ... начело няма бъдеще.
И да разколниците трябва да бъдат наритани. Сериозно наритани.
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 19:25:47 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2253 -: Юни 16, 2019, 18:59:15 »
Цитат
Важно е да се заложи принципът, това е едиствения възможен път за ограничаване на неравенството, всичко друго са илюзии и неразбиране накъде ни водят технологиите.
ББД изобщо не води до премахване на неравенството. Просто, ако изобщо е възможен, води до осигуряване жизнен минимум на някаква прослойка и бърза деградация на обществото или сериозна част от него.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2254 -: Юни 16, 2019, 19:02:09 »
Цитат
коя е тази "поредна лъжа"? ще бъдеш ли по-конкретен?
Твърдението, че Корнелия Нинова е подала оставка. Ако не е лъжа, интересно какво е? :smokin:
ами оказа се, че е стръв. която пишман превратаджиите стръвно захапаха. щото нищо не е подавала, само е обявила, че ще подаде. ето цитат от речта ѝ:
Цитат
Днес трябваше да внеса официално, уставно, юридически и писмено до Конгреса желание за предсрочно прекратяване на правомощията ми, както и да потвърдя политическата си декларация за оставка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2255 -: Юни 16, 2019, 19:03:09 »
И кое е лявото в БСП (на Съсела)  :nuts:
Ми тя Тачър е левичерка, па Меркел некво ангелче. Спрямо тях.
 
И не пробутвайте тея приказки за либерали от 19-ти век.
Лебералите са глобалиска секта.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2256 -: Юни 16, 2019, 19:03:54 »
Цитат
Зависи от много неща, ако питаш сериозно. Но явно не питаш, а примитивно се опитваш да правиш дежурната игнорантска връзка с национал-социализма.
Има известен елемент на шега, но формулировката "социално-патриотична" за линията на БСП се изказва от висши партийци около Нинова. Моето ехидничене беше само при замяната на оригиналното "патриотично" с "национално", като едва ли разликата е много съществена.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2257 -: Юни 16, 2019, 19:08:08 »
Eлементът не е на шега, а на клиширана манипулация, целяща да оплюва и криминализира патриотизма и социализма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2258 -: Юни 16, 2019, 19:10:52 »
Моето ехидничене беше само при замяната на оригиналното "патриотично" с "национално", като едва ли разликата е много съществена.

Напротив, изключително съществена е! "Национализъм" е термин от политологията, а "патриотизъм" е морална категория.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2259 -: Юни 16, 2019, 19:26:58 »
Знаете ли защо е толкова трудно да се разбере как точно работи човешкият мозък, въпреки че от много десетилетия знаят детайлно как работи невронът, а мозъкът е изграден от тях.
Пречи огромното количество неврони с още по огромното количество връзки помежду им.
Населението на планета е подобно на невроните в мозъка, огромно количество с още по голямо количество връзки помежду им. Разделени от държави, религии, образование, богатство и каквото още се сетите. Затова трудно може да се измисли справедливо за всички управление, дори в рамките на една държава. Дори само заради  това, че тази държава е в конкуренция с останалите и не може да си позволи много, на пръв поглед справедливи управленски практики.
Най успешните държави, са резултат от комбинация между леви и десни управленски практики. Левите насочени към населението, десните към държавата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2260 -: Юни 16, 2019, 19:27:05 »
"Оттатък" квича е колкото показателен, толкова и приятен.
Интересно, тук май още не всички са овазелинили болезнените места
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2261 -: Юни 16, 2019, 19:29:28 »
Цитат
Ти какво мислиш, че на фирмин-либералите не им е ясно ли, че 80% от техните все още ги мислят за БКП с друго име? И сигурно в тесен кръг се присмиват над будалите. Защото не са прости и надали смятат, че всичките им членове като тях са се пребоядисали или продали за една нощ. И са забравили в каква партия са членували. Просто използват чувствата на хората да лапат в парламенти и европарламенти.

Ами аз, например, мисля, че ти си си същата отврат, каквато си бил и до ноември 89-та. Отврат, заради която милиони отрудени трудови хора предадоха без бой, отвратени, и БКП и социалистическата си държава на работниците и селяните. Отврат, с която и аз, и други, сме си имали работа преди, а види се - и сега. Такива като дядо ми, светла му памет, с ръцете му на солар и лозар, дето мазолите бяха по-дебели от пръстите. Но многознайно чистопородно левите отврати го определяха като "средняк", а днес, сигурно - и като дребнобуржоазен земеделски елемент. Прави са. Социалист той не е бил. Николапетковист, земеделец, по-скоро.

Аз, от друга страна, съм си останал същия комсомолец, какъвто и си бях. Не се присмивам на будалите. Други ми се смеят, че съм будала. Да бях извадил и аз дядовите си кости, на другия ми дядо, минали през Белене за шест години - и той буржоа, дребен, пастуховец, да бях си гледал реституцията, да бях развял синьо байряче ... Сигурно щях да лапам в парламенти и европарламенти. Или пък да бях си гледал науките, с които тук се подиграват нЕкои невежи субекти, и, беж навън, щях да съм по други места с шестцифрена заплата в долари и две дузини патенти, като брат ми, да речем. Но не ... Комсомолецът в мен не даде. И не дава, проклетникът.

Същият този комсомолец ми шепне, че седесарската кукувица Нинова ще довърши БСП, но преди това ще я приватизира с позитанското си РМД като един Техноимпекс - все същата сламена кукла на чичковците в сенките. Е, и това ще мине.

Живот и здраве, и на тая  :t2407: ще и видим края, както и на други преди нея, дошли с малко и завинаги. Пък и, дотогава, да и берат гайлето боклуците, дето я въздигнаха - хак им е.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2262 -: Юни 16, 2019, 19:36:00 »
Wreckage например е класически представител на лявото, ти клониш по скоро към дребната буржоазия като идеали.
Истанбулската конвенция например, като лакмус показва кой е ляв и кой е само с ляв наклон, но с дребнобуржоазни идеали.
ти да видиш, значи лявото според теб е неразривно свързано с объркана сексуална идентичност? и ако не искаш да подкрепиш неясни, правно неиздържани и некадърно преведени текстове, то не си ляв, а само наклонен?

не знаех :bigok:

да вземеш да си направиш справка що е лява идеология :smokin: ето примерно какво каза уикито - цък.

факт, аз съм ноо по-наляво од повечето хора, независимо од сексуалната им или друга некоя техна идентичност. Идентичностите им не ме бъркат, освен фслучаите, когато манифестират идентичността си посретством опити да определят коя идентичност е правилна и коя не е.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2263 -: Юни 16, 2019, 19:38:50 »
Цитат
Това е защото не си виждал достатъчно много особено възрастни хора за които тези 20-30 лева са цяло състояние.
За съжаление съм виждал.
И не харесвам хора живеещи с мисълта, че могат да се скрият зад някакъв принцип и да си мислят, че са част от решението, а не от проблема.
ББД има смисъл само ако е достатъчен, другото е да дадат по едно билетче от лотарията за търкане.
Така е ББД има смисъл само ако е достатъчен, но ако някой се опита да го въведе в достатъчно като количество пари ще срещне огромно съпротивление. Затова трябва да се започне с малко, дори да няма никакав ефект, но няма да има и голяма съпротива.
Да не забравяме, че на този принцип е изграден ЕС. Основателите на ЕС са били изключително умни. Започнало се е с малко, а сега вече дори Англия която никога не се е обвързвала прекалено с ЕС, сега се мята като риба на сухо и не може да се освободи от мрежата на ЕС, а какво остава за останалите.
Така трябва да се процедира и с ББД, докато стигне до размер и размах подобен на ЕС сега. Тоест да няма вече лесно отърване от него.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2264 -: Юни 16, 2019, 19:41:09 »
А!
Момънт да си налея!
Да...готово! Connemara!
Ааайди!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2265 -: Юни 16, 2019, 19:44:41 »
Цитат
ами оказа се, че е стръв.

Не. Елементарна подлост. Впрочем, както и сам можеш да установиш, съвсем предвидима. Моята прогноза тук е надлежно архивирана. Това жалко и подло същество си "подаде уставката" пред уставния орган, на когото е председател - пред Националния съвет. Чудя се с кои очи нейно дебелоочие ще се изправи пред НС като негов председател.

Грешката на НС е, че се вслуша в абсолютно противоуставните вопли на разни другарки и не поиска Нинова незабавно да депозира искане за предсрочно прекратяване на мандата и, после да изпълни уставното си задължение да избере заместник, който да довърши мандата, както е според Устава на БСП и същият да поиска вписване на промененото обстоятелство в съда, както изисква Закона за политическите партии. Не бе направено. И така, безсрамието на Нинова намери поле за изява. Пачавра леке не хваща, както е рекъл в мъдростта си българският народ.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2266 -: Юни 16, 2019, 19:48:02 »
Цитат
......и не може да се освободи от мрежата на ЕС, а какво остава за останалите.

Зависи.
Най вече дали са им набили "спринцовката". Тези в еврозоната практически имат малки шансове.
 
Една интересна и знакова новина остана незабелязана.
Че ЕК щяла да почва процедура срещу италианците. Заради бюджетния дефицит.
Юнкера явно го е обхванала манията и сака да драсне клечката на союзо.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2267 -: Юни 16, 2019, 19:50:27 »
Цитат
Така е ББД има смисъл само ако е достатъчен, но ако някой се опита да го въведе в достатъчно като количество пари ще срещне огромно съпротивление.

Има много непреки начини за въвеждане на минимален доход.
Като начало може да  няма данък върху ниски доходи и малки жилища, безплатно ( в смисъл без парични вноски от безработни ) здравеопазване, покриване на минимални сметки за ток и вода. Това има повече смисълот 20-30 лева в брой. Системата и сега го прави, подхвърля на пенсионерите по Великден и Коледа по 50, лева, средно 8 лева на месец ББД, Да виждаш някакъв ефект?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2268 -: Юни 16, 2019, 19:51:30 »
Моето ехидничене беше само при замяната на оригиналното "патриотично" с "национално", като едва ли разликата е много съществена.

Напротив, изключително съществена е! "Национализъм" е термин от политологията, а "патриотизъм" е морална категория.

А като е морална, как я комбинираш с термина от политологията "социализъм?"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2269 -: Юни 16, 2019, 19:53:46 »
Цитат
Важно е да се заложи принципът, това е едиствения възможен път за ограничаване на неравенството, всичко друго са илюзии и неразбиране накъде ни водят технологиите.
ББД изобщо не води до премахване на неравенството. Просто, ако изобщо е възможен, води до осигуряване жизнен минимум на някаква прослойка и бърза деградация на обществото или сериозна част от него.
Ако на един човек трябва да му търсиш работа като в казармата за да не деградира отпиши го. Това не е човек а маймуна. Показател за развитието на едно общество е количеството на свободното време,  богатството на бъдещето общество ще се определя не от работното, а от свободното време.
Не безделието с което сме свикнали да асоциираме свободното време, а времето за свободно равитие и интелектуален труд.
Богатството на съвременното общесто нараства и ще нараства във все по голяма степен от интелектуалния труд.
Маркс го е разбрал още преди 150години, друг е въпросът, че е имал прекалено големи очаквания за масовото интелектуалното развитие на работническата класа.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2270 -: Юни 16, 2019, 19:59:13 »
По бСтв върви директно речта на Нинова пред конгреса, там се виждат и одобренията на речта.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2271 -: Юни 16, 2019, 19:59:19 »
Отврат, заради която милиони отрудени трудови хора предадоха без бой, отвратени, и БКП и социалистическата си държава на работниците и селяните. Отврат, с която и аз, и други, сме си имали работа преди, а види се - и сега. Такива като дядо ми, светла му памет, с ръцете му на солар и лозар, дето мазолите бяха по-дебели от пръстите. Но многознайно чистопородно левите отврати го определяха като "средняк", а днес, сигурно - и като дребнобуржоазен земеделски елемент.

 :b0201:

Ти как я предаде, БКП? Терзаеше ли се, когато решихте да я правите "модерна социалдемокрация". А дедо ти, да - бил е дребен буржоа. Селяните са такива. И не отврат, а Ленин го е казал. А комсомолските "активисти" сте ми ясни. Вие първи се пръснахте на "школи"  и "семинари" по Америка

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2272 -: Юни 16, 2019, 20:03:21 »
-

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2273 -: Юни 16, 2019, 20:05:25 »
Цитат
Така е ББД има смисъл само ако е достатъчен, но ако някой се опита да го въведе в достатъчно като количество пари ще срещне огромно съпротивление.

Има много непреки начини за въвеждане на минимален доход.
Като начало може да  няма данък върху ниски доходи и малки жилища, безплатно ( в смисъл без парични вноски от безработни ) здравеопазване, покриване на минимални сметки за ток и вода. Това има повече смисълот 20-30 лева в брой. Системата и сега го прави, подхвърля на пенсионерите по Великден и Коледа по 50, лева, средно 8 лева на месец ББД, Да виждаш някакъв ефект?
ББД е особен начин за въвеждане на минимален доход. Независим от бюрократичната машина и най вече от корумпираното партийно управление, което определя според партийни интереси, кой да получава и кой не социална помощ и в какво количество.
ББД е начин да се отнеме от партиите възможността да управляват раздаването на социални помощи според партийните интереси.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2274 -: Юни 16, 2019, 20:08:45 »
@Firmin & otvrat

Спрете се и двамата, докато не е станало късно.

Не е задължително да отговорите на всеки коментар по ваш адрес.

Абсолютно сериозен съм и не се шегувам.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2275 -: Юни 16, 2019, 20:15:22 »
Начи Нинова лоша, а Орешко добър, А.
Тва по линия СДС-минало. Смех!
 
Понеже Става дума за ойро избори. Да обобщим.
Нинова лансира линията - Сближаване с вишеградци.
Съсела, кат едно дребно бокофче - слушаме "началниците".
В допълнение и истанбулката конвенция и санкциите към Русия.
 
Пак казвам. Тези избори можеха да се спечелят от умерените евроскептици.
И почти бяха спечелени, преди разколниците да успеят да пробутат Съсела в номинациите.
 
И със следващите, ще е така. А по видиму и с изборите нататък.
 
Да поясня. Не гласувах за БСП и няма как това да стане за листа със Станишев в нея.
Става дума не за личността а за политиките (Станишев).
Като един традиционалист сметам че "преференциите" са седерунгелска изгъзица.
Ако нямам доверие в една партия, че е в състояние да подреди листа, как мога да и имам доверие да гласувам.
Точка!
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 20:30:46 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2276 -: Юни 16, 2019, 20:19:16 »
@Firmin & otvrat

Спрете се и двамата, докато не е станало късно.

Не е задължително да отговорите на всеки коментар по ваш адрес.

Абсолютно сериозен съм и не се шегувам.

Скъпи, не знам как, но си останал с впечатлението, че ние се шегуваме. А то не е така.

Не е задължително да се отговори, но се налага.

А за важните неща отдавна е станало късно. Скептик съм относно това да ме изненадаш с нещо, което е важно, окъсняло е, пък аз не знам. Ама ти опитай, изненадай ме.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2277 -: Юни 16, 2019, 20:21:01 »
Engels,ББД в брой е много неуместно предложение.
Познаваме човешкото племе, някой представители ще "инвестират" веднага наличните в хазарт, алкохол, наркотици и няма да има ефект.
Такава система се използва в САЩ- купоните за храна веднага се осребряват с някаква отстъпка и няма ефект. Другият път е по-важен, директно се дават придобивки ползвани от потребителите - енергия, вода, наем, здраве. Тях няма как да ги осребриш и изпиеш за един ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2278 -: Юни 16, 2019, 20:21:12 »
Цитат
ББД е начин да се отнеме от партиите възможността да управляват раздаването на социални помощи според партийните интереси.

тц, концепцията нема нищо опщо с партиите. Тя почива върху допускането, че на практика нема никва нужда човек да спи ф кашон, да ходи мръсен и беззъп, да рови по кофите и прочие да се маргинализира и дехуманизира с една-единствена цел - да илюстрира валидността  на твърдението "който не работи, не трябва да яде".

Върху което ултраретроградно калвинистко твърдение се крепи целата етика на консерватизма, неолиберализма и пазарщината.
---------------
Цитат
Такава система се използва в САЩ- купоните за храна веднага се осребряват с някаква отстъпка и няма ефект.
булшит, foodstamps претставляват ефективна държавна субсидия на внимание! "работодателя", даваща му възможност да плаща унизително ниски надници на ползвателите на купоните. Щото тва не са некви "тунеядци и дембели", а работещи, пофтарям, работещи бедни.
Същият е случаят с foodbanks ф UK.

Нейсе, радвам се че коментарът ти илюстрира инхерентния консерватизъм на некои баращи се за "леви" колеги.
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 20:33:01 от wreckage »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #2279 -: Юни 16, 2019, 20:22:52 »
 :joint:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.