Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:48:50

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 265898 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #120 -: Октомври 26, 2018, 10:32:49 »
В полза на Нинова може да се отбележи единствено, че тя разбира БСП като инструмент на власт. Дали от присъщото и властолюбие, провинциална амбициозност или пък добре посъветвана от ментори в Библиотекарския, Монтерей или другаде някъде – кой знае. С това си разбиране Нинова си поставя с най-висок приоритет задачата да овладее партията. И тук, уви, се проваля. Защото някой и нашепва, в главата ѝ или извън нея, че БСП трябва да бъде превзета. БСП не може да бъде превзета, обективно.
Но БСП, навярно, все още може да бъде обединена и поведена. А дано. Ама надали.
Нинова не избра този път. Тя не може да обедини БСП. И осъзнала го, не се и опитва вече. Парадоксално, но в това е права. Тя направи своя избор. Избра да не действа срещу обективните, дълбинни, процеси в БСП, а да се възползва от тях. Нинова е силна в момента, защото води партията в посока, в която тя отдавна и сама си върви. На кон или в каруца, тя лети, косите и се веят и някои намират това за доста секси. Само дето не поглеждат, че тя лети по надолнището.
Структурата на вота, който БСП получава, много точно отразява нейната социална структура и състав. БСП е консервативна, традиционалистка, национал-социалистическа партия (със скъсяващо ден по ден тиренце). Това е факт. БСП получава подкрепа основно от обезлюдяващите се региона на страната, с намаляващо и застаряващо население. В дългосрочен план, както и днес, тази структура на подкрепа е губеща, но Нинова продължава да я води уверено точно натам. Именно защото няма стратегически хоризонт, а само тактически. Понеже не е лидер на БСП, а назначенец и наместник на част от олигархията, която предпочита да не се осветява, но и в сянка е все така петимна за власт и облаги.
Посочената структура отличава БСП от ГЕРБ. ГЕРБ, и тук заслугата е на Цветанов, има перфектно равномерно организационно покритие на страната. Нейните структури са с една и съща плътност и в София и в Силистра. Те и осигуряват изборен превес над БСП, която е асиметрично и неравномерно подкрепена – с твърде рехава структура на подкрепа в регионите на страната, които концентрират, покрай урбанизацията, населението на страната. Така, в стратегически план, ГЕРБ стои по-добре. Стига, освен изброените преимущества, структурите на ГЕРБ да са придобили и устойчивост – да „държат на удар“, както се казва в бокса. Щото властта, очевидно, е нещото, за което структурите на ГЕРБ се държа най-здраво, та се не знай без власт за колко ще им стигнат силиците.
Но не това – сравнението с ГЕРБ – е проблемът на БСП. Проблемът на БСП е, че такава, каквато тя е, има много малко общо с левите партии в Европа и по света.  Мощните леви партии по света, но не и у нас, са градски леви партии. Основната им електорална тежест е в големите градове, в мегаполисите на западния свят. Те побеждават на избори там и чрез там. Градът е тяхното обиталище – и в САЩ, и в Европа. Не само като местообитание на членове и симпатизанти, но и като култура.
Да, няма да видите 50 000 с червени знамена на жълтите павета на столицата. БСП провежда кулминационните си общопартийни мероприятия във формат на селски събор, по поляни и ливади, на Бузлуджа. Уви, след толкова години, на нея още и предстои да „слезе от Балкана“. Така „жълтите павета“, мястото в триъгълника на властта, е предоставено безхаберно на десницата, на „протестери“ и на протестиращи, но не и на лявата партия на България. На нея там и е неуютно. Защото тя, навярно, не е лява. Поне не в съвременния смисъл на лявото. Затова и, независимо от нарастващата острота и масовост на социалния протест, тя не получава доверие и подкрепа – поне не в степента, която да и позволи да заяви категорично, че е готова за властта. Хората се оглеждат за алтернатива. Но не само на ГЕРБ. Те търсят алтернатива и на алтернативата БСП.
Да, БСП, захласната в присъдружни ѝ сладкодумни „идеолози“, е все по-малко лява. Тя се просмуква от черносотничество и деветнадесетомайство, вее хоругви, не червени знамена. Евроскептична, хомофобска и ксенофобска, стеснява и стеснява електоралната си база. Заразена от „орбанизъм“, умилена от вишеградците, и с възхита от тачъризма в партийната си политика, враждебна към ПЕС и с недоверие към съвременните лидери на лявото в САЩ и в Европа, БСП ще загуби и тези избори за Европарламент. В традиционната поза на лисицата под гроздето. Нещо, от което политическият и противник ще се възползва по най-добрия начин. Първо, ще получи глътка въздух за властта си. Второ, ще активизира структурите си и структурното си преимущество. Трето, ще се подготви за местните избори, влетявайки в тях като победител от европейските. И всичко това, защото ГЕРБ не пренебрегва европейската ориентация, парвенюшки дефинирала се чрез нея, тя успя да се легитимира чрез преминалото Европредседателство и ще се обозначи в Брюксел като българската европейска партия. Тя няма раздор с ЕНП, само малки „недоразумения“. Със сигурност, отношенията там са по-топли от тези на БСП с ПЕС или пък с Интернационала. Но нищо, важното е че Нинова спря Истанбулската конвенция. Нали?
Предсрочни парламентарни? Е, и? Нинова води БСП към Ватерлоо. Само дето ние не сме „червените куртки“ там. Наполеоновият и комплекс я поставя в друга позиция. Впрочем, не тя ще избере, види се, времето и мястото на битката. Даже още по-зле ще е. Защото се съмнявам да успее да прати „старата гвардия“, „мечите кивери“, в последна отчаяна атака. Тя и с тях е в конфликт, те не и вярват. Точно когато и трябват, своите няма да дойдат, а съюзници тя няма. Ще дойде Блюхер, с прусаците и черните знамена. Щото да не би да си мислите, че „автентично“ десните ще „пропуснат“ още един парламент. Недейте.
И в този момент нека другарката Нинова си спомни за всички тези, които предаде, подмина или подритна, докато вееше къдри, яхнала коня по анцуг. За тези два или три процента разлика между триумфа и разгрома. За този „къс месо“ (по Джек Лондон, друг социалист).
Но не, греша, няма да е толкова драматично. Дошла чрез цинична сделка, с някоя цинична сделка накрая и ще си иде другарката ми Нинова. Тези, които и купиха стола, ще платят пишманлък и ритника, с който ще го избият изпод … ѝ. Нищо лично, както се рече и тогава. Просто бизнес, добавям, както добавих и тогава.



Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #121 -: Октомври 26, 2018, 10:39:44 »
Firmin  :way_to_go-1308:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #122 -: Октомври 26, 2018, 11:54:02 »
Леви? В САЩ?
Тва сигур Кица!!!! Пу, пу, пу ......
 
А БСП консервативна не е.
Сега нямам време, но помисли КОЙ я вкара в лебералното блато КОЙ!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #123 -: Октомври 26, 2018, 12:22:19 »
Не, не е Кица. Бърни Сандърс. И други.

https://baricada.org/2018/04/03/piketi-sanders/

Левите демократи са доста по-леви от нЕкои "другари" на Позитано и особено - около Позитано 20. Това е сигурно.

В цитирания анализ Пикети се насочва към разделението, към което и аз, в един мой текст за лявото и дясното във форума на СЕГА, насочвах вниманието ви. Загубата на политическа консолидация в американския истаблишмънт следва нарастването на неравенството. Ефект на това е радикализацията. В крайна сметка, и републиканската, и в демократическата партия, ще вземат превес, при червените - дясното им крило, при сините - лявото им крило. Но това ще стане паралелно на силна вътрешна трансформация на електоралните им бази. Прогресисти срещу консерватори. Проблемите за решаване там са, при демократите, дали електоралната маса ще запази връзката си с левия елит и доверието си в лидерството му, а при републиканците - дали дясното крило на партията и нейният елит ще признае накрая безрезервно Тръмп за свой лидер или ще запази дистанция спрямо него. Като навсякъде, впрочем - при левите проблемът е колективен, при десните - лидерски.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #124 -: Октомври 26, 2018, 12:25:15 »
... а, да, и това. При надигащия се повсеместно фашизоиден популизъм, някак ми е трудно да мисля за либералното като за блато.  ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #125 -: Октомври 26, 2018, 13:57:32 »
Quote (selected)
Посочената структура отличава БСП от ГЕРБ. ГЕРБ, и тук заслугата е на Цветанов, има перфектно равномерно организационно покритие на страната. Нейните структури са с една и съща плътност и в София и в Силистра.
тво просто не е вярно. ето резултатите по области от последните парламентарни:
ПП ГЕРБ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ ОБЛАСТИ
37,48 23,24 РИК БЛАГОЕВГРАД 01
35,74 23,08 РИК БУРГАС 02
33 24,96 РИК ВАРНА 03
30,14 33,85 РИК ВЕЛИКО ТЪРНОВО 04
27,84 38,02 РИК ВИДИН 05
33,37 35,03 РИК ВРАЦА 06
40,01 27,43 РИК ГАБРОВО 07
25,87 30,23 РИК ДОБРИЧ 08
16,32 9,7 РИК КЪРДЖАЛИ 09
37,73 34,99 РИК КЮСТЕНДИЛ 10
32,74 29,89 РИК ЛОВЕЧ 11
27,73 33,6 РИК МОНТАНА 12
34,62 29,67 РИК ПАЗАРДЖИК 13
34,5 33,83 РИК ПЕРНИК 14
31,08 31,66 РИК ПЛЕВЕН 15
38,78 25,98 РИК ПЛОВДИВ град 16
32,86 31,59 РИК ПЛОВДИВ област 17
25,29 15,16 РИК РАЗГРАД 18
31,42 27,71 РИК РУСЕ 19
29,87 22,26 РИК СИЛИСТРА 20
35,37 31,93 РИК СЛИВЕН 21
35,77 27,47 РИК СМОЛЯН 22
33,54 25,35 РИК СОФИЯ 23 МИР 23
34,85 24,98 РИК СОФИЯ 24 МИР 24
36,45 27,6 РИК СОФИЯ 25 МИР 25
36,53 31,86 РИК СОФИЯ област 26
31,14 30,69 РИК СТАРА ЗАГОРА 27
21,41 21,01 РИК ТЪРГОВИЩЕ 28
31,5 30,07 РИК ХАСКОВО 29
28 22,01 РИК ШУМЕН 30
30,68 38,67 РИК ЯМБОЛ 31
24,55 12,74 Извън страната

33,54 27,93 Сумарни данни

16,32 9,7 min
40,01 38,67 max
бсп губи в големите градове, факт. ей ти пловдив град на гергов, софия, бургас, варна. и в крепостите на дпс - кърджали, разград, търговище. но няма кво да изкарваш цвъц гений - гласовете за герб също са достатъчно разсеяни.  и вместо да опяваш идиотщини за обединение с гергов и бенчо, по-добре помисли как може да се привлекат още гласове там, където са недостатъчни. в големите градове. където гоце и татянко 1 откраднаха по процент и половина-два.
Quote (selected)
Но не това – сравнението с ГЕРБ – е проблемът на БСП. Проблемът на БСП е, че такава, каквато тя е, има много малко общо с левите партии в Европа и по света.  Мощните леви партии по света, но не и у нас, са градски леви партии. Основната им електорална тежест е в големите градове, в мегаполисите на западния свят. Те побеждават на избори там и чрез там. Градът е тяхното обиталище – и в САЩ, и в Европа. Не само като местообитание на членове и симпатизанти, но и като култура.
и какво трябва да направи бсп, за да стане като тях? освен констатацията някакво предложение?
Quote (selected)
Евроскептична, хомофобска и ксенофобска, стеснява и стеснява електоралната си база.
глупости. тук целиш истанбулската - бсп в случая послуша членовете си. ако не беше, то със сигурност щеше да стесни "електоралната си база".
Quote (selected)
Но нищо, важното е че Нинова спря Истанбулската конвенция. Нали?
да. а сега трябва да доразлае кучетата и да изиска баци да оттегли подписа си от това недоразумение. и да поддържа огъня по темата.
Quote (selected)
Защото се съмнявам да успее да прати „старата гвардия“, „мечите кивери“, в последна отчаяна атака.
същите, атакували при станишев и миков? а не ти ли хрумва, че бяха малко недостатъчни? че мечите шапки са се поокъсали? че може ди трябва нов подход? или нови хора? или и двете?

и защо да е последна и отчаяна? светът ще свърши след тези избори? нееее, нито е последна, нито е отчаяна.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2018, 14:45:47 »
тво просто не е вярно. ето резултатите по области от последните парламентарни

Това е едно от малкото неща, в които съм абсолютно, с математическа точност, сигурен. Това, че ти и други в БСП и извън нея сте много назад с аналитичните инструменти и стратегическия анализ въобще, си е ваш проблем. Гледате данните, но не ги разбирате. Това е форма на невежество, уви. Или поне на некомпетентност, доколкото е част от европейската рамка на ключовите компетентности.  :t1252:

Но този или друг форум не е място за такъв тип просвета. В бойните изкуства, например, има елитарни техники, които няма да видиш демонстрирани по улици и площади, какъвто е бил обичаят в Китай.  8)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2018, 15:27:36 »
Onzi, има някои дребни неща, за които Фирмин е абсолютно прав. Той не изкарва ЦвЦв гений - той си е такъв в организационен смисъл. Като за начало погледни медийната тишина около неговите пътешествия. А повече от него вероятно навърта само конникът в китайския фенер. Това си е работа с масите, упорита, постоянна, основополагаща. Ако с ЦвЦв работи и някой, който може да смята необходимия минимум за спечелването на местните избори - работата е в шише. Познаването на електората на лична основа е изключително ценно качество в една страна, в която всички сме братовчеди. Връзки като корабни въжета или като кукувича прежда, ти решавай каква метафора ще ползваш, но те са си там.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2018, 15:34:06 »
и вместо да опяваш идиотщини за обединение с гергов и бенчо

Не знам. Но като си превъртя в главата тези над 50 000 текста, които съм писал на форума на СЕГА, а и няколкото тук, през последните години, то мисля си, че  :t2407: може да е само този, който от тях си е изкарал извод, че опявам за обединение с "гергов и бенчо".

Мен ли избра конгресът с гласовете и парите на "гергов и бенчо"? До мен ли, нахилен като свинска пача, позираше натовареният с коалиционната политика на БСП в ИБ "гергов и бенчо"? Ама ти не питаш Нинова за нейните "идиотщини", мен питаш. Що?  ???

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2018, 15:42:02 »
" Ама ти не питаш Нинова за нейните "идиотщини", мен питаш. Що?  "
Щото те знаем като стара слава на таз стара партия. От серията "Как можахте да възпитате такваз змия в пазвата си?!"
А Нинова ми се струва, че дойде прекалено късно. Под дебелата сянка на Станишев, Гергов и сие трева няма как да поникне, а ако и да поникне, няма да е зелена. Алени макове - хептен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2018, 16:09:59 »
Щото те знаем като стара слава на таз стара партия. От серията "Как можахте да възпитате такваз змия в пазвата си?!"

Доколкото разбирам, аз ще да съм змията в партийните пазви. Ако оставим предхристиянската символика, според която змията е атрибут на лечителя, и се ограничим до библейския символ, то ще рече, че по божията воля:

Първо, съм най-хитър от всички полски зверове.
Второ, съм посочил где расте плода на знанието за разликата между доброто и злото.
Трето, съм бил проклет да се влача, да ям пръст през всички дни на живота си.
Четвърто, ще има вражда между жената и мен, между нейното потомство и моето потомство.
Пето, нейното потомство ще ми нарани главата, а аз на него - петата.

Такива ми ти змийски съдбини ми се отреждат според Писанието. Прочее, известен съм.  :cool-1084:

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2018, 16:49:38 »
Quote (selected)
Onzi, има някои дребни неща, за които Фирмин е абсолютно прав.
Може би, но в основните си твърдения и заключения е абсолютно неправ. Повтаря едни и същи недомислици с патос и апломб и (както винаги) накрая опира до религиозни текстове.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2018, 17:02:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:24:10 от Captain Buddy »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #133 -: Октомври 26, 2018, 17:06:08 »
Quote (selected)
Onzi, има някои дребни неща, за които Фирмин е абсолютно прав.
Може би, но в основните си твърдения и заключения е абсолютно неправ. Повтаря едни и същи недомислици с патос и апломб и (както винаги) накрая опира до религиозни текстове.

Недомислици ... Благодаря. То ще рече, че съм мислил, все пак, ама недомислил. И съм неправ, абсолютно.

Има, обаче, един малък проблем. В основните си твърдения и заключения съм подкрепен от метод и даже от изчисления. Доказал се, научен, метод.

Хайде сега ти, щото си довършил мисленето, без патос и апломб, последователно и логично да ми изложиш и аргументираш тезата си. Не тази, че Firmin е неправ. Нея изяснихме. Дай да видим твоята правота на какво се основава.

Колкото до религиозните текстове, няма да ги считам за неуместни, докато ми сервираш вярата или неверието си чисти, без гарнитура от доказателства.  8)

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #134 -: Октомври 26, 2018, 17:13:05 »
Quote (selected)
Има, обаче, един малък проблем. В основните си твърдения и заключения съм подкрепен от метод и даже от изчисления. Доказал се, научен, метод.
Но не и от доказателства. А методът ти май се нарича 'араламбене'.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2018, 17:30:21 »
"Доколкото разбирам, аз ще да съм змията в партийните пазви. Ако оставим предхристиянската символика, според която змията е атрибут на лечителя, и се ограничим до библейския символ, то ще рече, че по божията воля:"
Хм, аз си мислех, че ти си партийната пазва, ама нещо не съм се изразила достатъчно правилно.
Преди няколко дни гледах предаване, в което лесничеят обясняваше на кандидатите за горски робинзони, че ако се събудят сутринта и на гърдите им се е свила змия, не е нужно да скачат и да надават писъци. Живинката просто иска да се стопли и после ще си отиде по живо, по здраво. Да, ама това е за истинската змия, а партийната ще се стопли, ще те ухапе, ще поиска и ръководна роля. За лечителство изобщо няма да си спомни, виж, за волята Божия определено ще се сети и ще настоява за място в президиума.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2018, 17:34:34 »
Fimin, къде затри  "сапьорната лопатка"? Къде е късия разговор с черносотничество и деветнадесетомайство, ?

Толкова много голословна лирика си избълвал без 5 грама доказателство, само твърдения от последна инстанция.
Първо остави алабализмите и се опитай кратко, ясно и внятно да дефираш що е то лява партия!

Имам чувството, че Корнелия ти е изяла десерта, не си дете, пеесе и три годин дрътляк подскача като ревнив и пъвчив юноша.

P. S. Не си мисли, че си анонимен, защото ще взема да ти напиша егенето! Излез смело с името си и кажи критиките си, ако те боли за тая ПАРТИЯ!

Ако ми знаеш ЕГН-то, значи знаеш и кой съм. А ако знаеш и това, то значи знаеш и другото - че излизам и с името си и не си спестявам критиките. С 50 000 поста във форума на СЕГА, включително и за лични неща, съм поръсил толкова "трохички", че то аслъ само името ми не е най-отгоре на автобиографията ми. Така че, не ми се заканвай. Не съм от плашливите. Още от времето, когато бях "ревнив и пъпчив юноша". И да, аз съм последната инстанция, когато става дума за мнението ми и за позицията, която отстоявам. Но пък е интересно "хаберът", дето ми носиш с тази заплаха, от кои среди иде.

Да, боли ме и за партията и за страната ми. Виж, за Нинова и тези в сенките, зад нея, не ме боли. Ама никак. И не десертът ми ме мотивира. С това удостоверение, дето си закичил ника си с него, се предполага да разбираш малко повече от мотиви и мотивация.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #137 -: Октомври 26, 2018, 17:38:40 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:23:57 от Captain Buddy »

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #138 -: Октомври 26, 2018, 17:45:32 »
Като човек с малко еврейска кръв ще кажа като оня равин : И ти , ОНЗИ си прав , и ти ФИРМИНЕ си прав !

Въпроса ми към двамата е : Какво е решението ?
  Как БСП ще подмлади и увеличи  застаряващия си електорат . как ще привлече нови членове , какво прави , за да привлече българи-емигранти с леви убеждения , след като тя самата не може да се разбере със себе си ?
Доколкото разбирам , в партията има две или повече крила , които "не могат да разделят бащино си имане" . Но през това време националисти и национал-социалисти набират сили и то от електорат , който би могъл да бъде и ваш !
Нямах време да прочета "Визия за България"  - може би там се дава някакво решение .

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #139 -: Октомври 26, 2018, 17:52:52 »
"Да, боли ме и за партията и за страната ми. Виж, за Нинова и тези в сенките, зад нея, не ме боли. Ама никак. И не десертът ми ме мотивира. "
За страната - ясно, но за партията защо те боли, започва да ми става неясно. За миналото - от което тази същата партия сама се отказа? За бъдещето, което не може да дефинира? За настоящето, в което Нинова и тези в сенките са реалното партийно съществуване?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #140 -: Октомври 26, 2018, 18:10:13 »
Цитат на: Firmin
излизам и с името си и не си спестявам критиките. С 50 000 поста във форума на СЕГА, включително и за лични неща, съм поръсил толкова "трохички", че то аслъ само името ми не е най-отгоре на автобиографията ми.
E кажи си името тогава.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #141 -: Октомври 26, 2018, 18:22:32 »
E кажи си името тогава.

На теб то за какво ти е, след като твоето е неизвестно?

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #142 -: Октомври 26, 2018, 18:28:29 »
Цитат на: Firmin
излизам и с името си и не си спестявам критиките. С 50 000 поста във форума на СЕГА, включително и за лични неща, съм поръсил толкова "трохички", че то аслъ само името ми не е най-отгоре на автобиографията ми.
E кажи си името тогава.
Освен нас този Форум четат и доста гости , за които цели и намерения можем само да предполагаме . Освен това няма да има равнопоставеност и са възможни нападки на лична основа , а мисля , че не това е целта на дискусията и дискусиите въобще тук !
« Последна редакция: Октомври 26, 2018, 18:31:44 от Чок觧 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #143 -: Октомври 26, 2018, 18:50:43 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:23:46 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #144 -: Октомври 26, 2018, 19:30:45 »
 Чок觧
Явно е добре човек да има малко еврейска кръв за да може да съди като Соломон.
Фирмин явно е в агитката на низвергнатите, Онзи в агитката на мейнстиима в БСП.
Проблемът/решението Ви не е в Нинова.
Нямате идея, нямате визия, нямате смелост да си признаете грешките.
Как очаквате юноша бледен да прозре грешките Ви ( вие не )  и да ви подкрепи?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #145 -: Октомври 26, 2018, 19:45:50 »
Цитат на: 67
На теб то за какво ти е, след като твоето е неизвестно?
Аз не се бия в гърдите, че
Цитат на: Firmin
излизам и с името си
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #146 -: Октомври 26, 2018, 20:04:38 »
"излизам и с името си"
Какво му е неясното - излиза И с името си, където и когато сметне за необходимо. Тук не е, знаем се от дълго време.  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #147 -: Октомври 26, 2018, 20:09:52 »
Quote (selected)
Тук не е, знаем се от дълго време.  :t0328:
А ние незнаещите?
Верно само пълнеж, форумен планктон някакъв.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #148 -: Октомври 26, 2018, 20:12:23 »

Фирмин явно е в агитката на низвергнатите, Онзи в агитката на мейнстиима в БСП.
Проблемът/решението Ви не е в Нинова.
Нямате идея, нямате визия, нямате смелост да си признаете грешките.
Как очаквате юноша бледен да прозре грешките Ви ( вие не )  и да ви подкрепи?

Не мисля , че Фирмин е в "агитката на низвергнатите" , по-скоро не искат да чуят и да се съобразят с неговите забележки , предложения . Той едва ли се бори за власт и пост , по-скоро , да се съобразяват с неговото мнение като част от БСП или ръководството ѝ , предполагам( Не знам кой е Фирмин и не държа да знам)
 А Нинова не може да не бъде проблем , щом от нея зависи "визията" на Партията .

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #149 -: Октомври 26, 2018, 20:19:02 »
В смисъл какви точно сериозни разлики виждате между корнелия и баце, м?

Освен тва, когато му дойде времето, и у нас ше има жена премиер, едва ли ше е корнелия обаче. Тия работи, както се досещате, не се решават на избори, а другаде - как беше - сепарета с дим от пури, салфетки... :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #150 -: Октомври 26, 2018, 20:23:31 »
И за мен не жизнено важно да знам кой е Фирмин, просто направи грешка в писането.
На партийните сбирки те си знаят.
Тук сме като форум на "анонимните пристрастени към писане"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Златопер

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 15
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #151 -: Октомври 26, 2018, 20:46:32 »
 Приложеният по долу цитат е на мой някогашен началник - проф.полк.дтн Евгений Гиндев. Считам че написаното от него най-точно и пълно обяснява генезиса, настоящата и политика и бъдещето което очаква БСП.
           

"БСП не е лява партия – тя не защищава интересите на  наемния труд. Не като такава е замислена и не като такава съществува. БСП като такава е най-успешния проект на прогнилата социалистическа партокрация и на световното задкулисие. Тя не съществува за да се бори срещу капитализма – каза го бившия председател на партията Сергей Станишев. Нейната задача е, от една страна, много изтънчена и подла, а от друга – в известен смисъл – хуманна. Тя е създадена за да помогне на една голяма прослойка българи със социалистически убеждения, да се адаптират към установения капитализъм и да го преживеят като бедни до момента на изчезванeто на прослойката поради биологически причини. Паралелно с това БСП тушира и амортизира народното недоволство до степен, да не влияе отрицателно върху установяването на капитализма и вписването в него на мизерно малка част от социалистическата партокрация. Трябва да се признае, че замисълът е гениален!
 БСП е антикомунистическа партия! Затова лявите хора не трябва да очакват някакъв ляв завой в БСП, връщане към корените си или ясно изразена лява политика – това е химера. Тя ще съществува дотогава, докато БСП напълно изчерпи своето предназначение и след това доволна отиде в небитието. От социалдемокрация друго не може да се очаква, освен да бъде „честен” партньор на големите пари, на Глобалния проект, на Новия световен ред."
 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #152 -: Октомври 26, 2018, 20:51:53 »
Брилянтно казано  :0006: :0006: :0006:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #153 -: Октомври 26, 2018, 20:56:39 »
Вече харесвам Евгений Гиндев. :t2030:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #154 -: Октомври 26, 2018, 22:25:07 »
В моя първи коментар , при откриване на темата бях написал :
"Моето лично мнение е , че БСП отдавна трябваше да бъде забранена и разтурена  , защото управляващия я "елит" , няма нищо общо с електората ѝ - това е една измама за хиляди бедни хора , подлъгани от идеята за социална справедливост , която уж проповядва тази партия .
 Партия , която нищо не направи и не прави за безопасноста на хората от селските райони , подложени на непрекъснат тормоз от цигански банди , престъпни прекупвачи на земеделска продукция и изкупвачи на земеделски земи . Която нищо не направи и не прави , за подобряване на материалното положение на работещите в града ."

 Макар и 20 години извън България , съм налучкал какво се случва . Евгени Гиндев само "подтвърди" това .
« Последна редакция: Октомври 26, 2018, 22:28:36 от Чок觧 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #155 -: Октомври 26, 2018, 22:29:32 »
В моя първи коментар , при откриване на темата бях написал :
Имаш applaud от мен  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #156 -: Октомври 26, 2018, 23:44:58 »
Quote (selected)
Приложеният по долу цитат е на мой някогашен началник - проф.полк.дтн Евгений Гиндев. Считам че написаното от него най-точно и пълно обяснява генезиса, настоящата и политика и бъдещето което очаква БСП.
Приложеният цитат е свободно съчинение, в което липсва каквато и да било аргументация. Съвсем в стил Firmin.


Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #157 -: Октомври 26, 2018, 23:53:51 »
Фирмин: "Да, боли ме и за партията и за страната ми. "

Не е вярно. Както е заявявал, за него на първо място е "собственият интегритет", т.е. - "аз"-ът.
Съзнателно или не, той работи целенасочено срещу партията БСП, като подкрепя разкола в нея (вижда се недвусмислено от писанията му). А доколкото БСП е единствената реална алтернатива на ОПГ 'ГЕРБ', с това си поведение той работи в полза на ОПГ-то, което е най-вредното управление на България за цялата история след 1878-а г. Иначе казано, съзнателно или не, др. Фирмин работи срещу интереса на България и българите.

С това приключвам коментарите си за него.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #158 -: Октомври 26, 2018, 23:54:51 »
Quote (selected)
Фирмин явно е в агитката на низвергнатите, Онзи в агитката на мейнстиима в БСП.
фирмин, за разлика от мен, е член на бсп. аз, от друга страна, не съм дори и симпатизант. за агитките не знам. но като гледам, фирмин се възпалява от самата идея нинова да му бъде началник. докато аз мисля, че тя раздвижи партията и вкара необходимата енергия. щото с миков, че и преди със станишев, работата беше една такава тегава, всичко вървеше полекичка...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #159 -: Октомври 26, 2018, 23:55:47 »
Quote (selected)
Освен тва, когато му дойде времето, и у нас ше има жена премиер
що бе, ти ренетата инджова за какъв социален пол я мислиш?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #160 -: Октомври 26, 2018, 23:58:25 »
Quote (selected)
проф.полк.дтн Евгений Гиндев
е наплющял серия кретенизми. а аз не разбирам какво му пречи да основе партия, която да защитава наеминя труд, и с гласовете на милионите работещи да спечели едно комфортно конституционно мнозинство.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #161 -: Октомври 27, 2018, 00:01:19 »
onzi
Извинявай, може и да не си член, симпатизираш на сегашното ръководство на БСП за разлика от Фирмин.
Подведох се, но ти определено си по-близък до БСП отколкото Фирмин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #162 -: Октомври 27, 2018, 00:04:07 »
Quote (selected)
Освен тва, когато му дойде времето, и у нас ше има жена премиер
що бе, ти ренетата инджова за какъв социален пол я мислиш?

алкохолен.
освен тва тя беше служебен минпред за три месеца, не след избори, нейното не се брои.

онци, ти пак си омаал три кила свинско и заешко със зеле, ориз и картофи на фурна и са немаш спиране  :0002:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #163 -: Октомври 27, 2018, 00:10:37 »
аз, от друга страна, не съм дори и симпатизант.

от трета страна, аре се разбереме ние, майцепродавците и безродниците, дето не живеем в страната, въпреки че някои от нас продължаваме да плащаме данъци и там, та аре да оставим детайлите на вътрешната политика на хората, дето наистина живеят и работят там, и вероятно имат по-близък поглед, пък ние ше си поддържаме една умерена линия колко е зле, как нищо няма да се оправи и т.н. и сички ше са доволни :nuts:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #164 -: Октомври 27, 2018, 00:16:41 »
що бе, при желание даже и ние можем срещу пътуване от 200-300км в едната посока и 5-6 часа чакане на опашка пред някое консулство да гласуваме. което в мамковината правех по чехли, щото секцията в детската градина срещу нас.

така де, кво да му е - само един цял ден загубен, за да упражниш конституционното си право.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #165 -: Октомври 27, 2018, 00:23:19 »
според мен ще ти е по-лесно просто да хванеш самолета за софия и да гласуваш, ако толко искаш, вместо да киснеш по опашки.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #166 -: Октомври 27, 2018, 00:25:48 »
от софия съм на достатъчно голямо разстояние, за да ме е страх да се връщам зимата примерно. щото то при баци снежинките ги ловят във въздуха, рийш ли.

за да гласувам в секцията си ще трябва да си взема отпуск поне петъка преди и понеделника след изборите.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #167 -: Октомври 27, 2018, 00:33:53 »
мдам...то гласуването по пощата си има доста преимущества, но не го практикуват в републиката...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #168 -: Октомври 27, 2018, 00:41:06 »
и при него, както и при гласуването по интернет, не можеш да осигуриш тъмна стаичка и съответно да гарантираш тайната на вота. а в нашата реалност нали се сещаш как сичкото сиган ще се изтрепе да гласува по пощата. че и някои българи с изненада ще научат, че са гласували по пощата, ти например, ако те знаят в секцията ти, че си в разход :smokin:

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #169 -: Октомври 27, 2018, 07:23:53 »
Ако аз съм получил персонална бланка , с името и фамилията на адреса ми , ако за да я изпратя и гласувам трябва да вкарам някакъв код , съобщен ми на имейла , малко трудно ще гласуваш вместо мен по пощата !

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #170 -: Октомври 27, 2018, 07:34:02 »
И още нещо за живеещите в Чужбина - при положение , че трябва да гласуваме САМО в посолството , някои от нас трябва да пътуват с кола , автобус , влак , а дори и със самолет за да могат да гласуват ! И някои го правят ! В Израел от Ейлат до Ерусалим са близо 8 часа с кола и 45 мин със самолет . Но в събота самолети , автобуси и обществен транспорт няма , ако гласуването е в събота - само с лично превозно средство можеш да отидеш и да гласуваш ! Ако гласуването е в неделя - това е работен ден и трябва да си вземеш отпуск , а капиталистите не дават лесно отпуск туку така .

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #171 -: Октомври 27, 2018, 07:38:25 »
аз, от друга страна, не съм дори и симпатизант.

от трета страна, аре се разбереме ние, майцепродавците и безродниците, дето не живеем в страната, въпреки че някои от нас продължаваме да плащаме данъци и там, та аре да оставим детайлите на вътрешната политика на хората, дето наистина живеят и работят там, и вероятно имат по-близък поглед, пък ние ше си поддържаме една умерена линия колко е зле, как нищо няма да се оправи и т.н. и сички ше са доволни :nuts:
Аре да оставим , ама сме 2 милиона и кусур и се броим за що годе интелигентни хора , та дали не е по-добре ние да гласуваме , отколкото ония под строй със сините венци ?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #172 -: Октомври 27, 2018, 08:03:37 »
Нямах предвид да не гласуваме,това си е конституционно право.

Ставаше дума за следното - като не живееш постоянно в страната, неизбежно ти убягват някои детайли, които са видими (или осезаеми) само ако си там.
От тая гледна точка въпросът "Корнелия или Баце" има първичен инстинктивен отговор "секи друг, но не и баце", но на второ четене може и да не се открият чак толко големи разлики...

Погледнато отвън - БСП не е лява партия, независимо от програми, социална база, пиар и т.н. И независимо от наличието на немалко хора там, които са наистина с леви идеи.
БСП си е толко дясноцентристка, колкото можеш да си представиш. Което не е проблем, рабира се, но тва прави разликите между корнелия и баце още по-трудно забележими.
Освен тва, за мен лява партия е нещо подобно на френската или на портокалската компартии - и двете на светлинни години от БСП по отношение на идеи, политика и т.н.

Вземи само данъчна политика - може да съм пропуснал нещо, но така и не видях предложение за необлагаем минимум или за истинско семейно облагане, подобно на това във Франция.
Или за облагане, макар и с 0.5% годишно, на активите над определена стойност, примерно €500,000.
Така и няма политика, която да цели намаляване на неравенството.
За липсата на идеи в образование, здравеопазване и т.н. изобщо не говоря.
Не знам и какво им е отношението към национализацията на токове, води и т.н. - британските лейбъристи примерно си го имат в програмата.

Тва, разбира се, е поглед отвън, обаче. Отвътре нещата може и да изглеждат различно.
« Последна редакция: Октомври 27, 2018, 08:07:28 от SgtTroy »

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #173 -: Октомври 27, 2018, 08:55:52 »
Ето тук програмата "Визия за България" на БСП . Можеш да направиш сравнение с програмите на  западните комунистически партии или на британските лейбъристи  , ако не си я чел , разбира се . Предварително казвам , че имам доста забележки по нея.

http://epicenter.bg/article/Vizhte-palniya-tekst-na-proketa--quot-Viziya-za-Balgariya-quot-/159882/2/48
« Последна редакция: Октомври 27, 2018, 08:58:59 от Чок觧 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #174 -: Октомври 27, 2018, 09:20:03 »
"Защита на националните авиопревозвачи от нелоялна конкуренция"

Тва за текущия "национален", а всъщност частен авиопревозвач ли?
Колко национални авиопревозвачИ има всъщност?
Ми мерсим за такава визия, останалото е в същия дух ебаси.

Ако има нещо, което значимо да увеличи извънсезонния приток на туристи в страната, тва са Райън и Уиз. Като туристите от техните полети харчат немалко пари. Райън и Уиз ли са нелоялна конкуренция, м?
« Последна редакция: Октомври 27, 2018, 09:29:18 от SgtTroy »

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #175 -: Октомври 27, 2018, 10:52:04 »

БСП си е толко дясноцентристка, колкото можеш да си представиш. ....
Освен тва, за мен лява партия е нещо подобно на френската или на портокалската компартии - и двете на светлинни години от БСП по отношение на идеи, политика и т.н.
Това за дясноцентристката си го прочел у някой Гиндев, вероятно. Много се спряга тази мантра, почти изключително от поборници на 'истинското ляво', повечето от които се обединиха около АБВ-то и ... участваха в коалиционно правителство с Борисов.

За португалската компартия не зная нищо, но френската е опрделяна като 'крайно лява', нещо, което БСП безспорно не е. Но френската е комунистическа, докато нашата е социалистическа и това не е само игра на думи.

Quote (selected)
Вземи само данъчна политика - може да съм пропуснал нещо, но така и не видях предложение за необлагаем минимум или за истинско семейно облагане, подобно на това във Франция.
Или за облагане, макар и с 0.5% годишно, на активите над определена стойност, примерно €500,000.
Пропуснал си - във 'визията' има заложено семейно данъчно облагане. Може и да не е точно като френското, но има.
Това за облагане на активите е чувствителна тема у нас, където сравнително бедни хора притежават скъпи имоти, така че не му е сега времето.

Quote (selected)
Така и няма политика, която да цели намаляване на неравенството.
Има. В посока вдигане на ниските доходи и въвеждане на прогресивни данъци.

Quote (selected)
За липсата на идеи в образование, здравеопазване и т.н. изобщо не говоря.
Не знам и какво им е отношението към национализацията на токове, води и т.н. - британските лейбъристи примерно си го имат в програмата.
Нищо подобно. Има подробни раздели и за зравеопазване, и за образование.
Най-много ми хареса, че са се спрели специално на грижата за талантливите деца, за стимулирането им и полагане на усилия те да бъдат запазени за България.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #176 -: Октомври 27, 2018, 11:34:34 »
Quote (selected)
БСП получава подкрепа основно от обезлюдяващите се региона на страната, с намаляващо

Това, разбира се изобщо не отговаря на истината и колко и да е неприятно  на Фирмин случайно  се намират и други хора, чиято работа е да правят разни анализи, пък и планове и стратегии, като  многословието и фалшивият патос  задължително трябва да отсъстват от текстовете. Фирмин, няма да се обиждаш, но всичко това, което си написал по темата тук, навремето Тути го определи много сполучливо с една единствена дума - хюбрис

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #177 -: Октомври 27, 2018, 11:42:36 »
Quote (selected)
ко аз съм получил персонална бланка , с името и фамилията на адреса ми , ако за да я изпратя и гласувам трябва да вкарам някакъв код , съобщен ми на имейла , малко трудно ще гласуваш вместо мен по пощата !
това, което имах предвид е, че си продал гласа си. и персоналната бланка, заедно с кода, не са твои, а на този, който си е купил въпросния глас. и той е 100% уверен как гласуваш ти по пощата. щото бланката и всичко вече са негови.

докато сега има елемент на неувереност - ти вземаш парите, обаче отиваш да попълниш бюлетината сам, в тъмната стаичка, никой не вижда какво задраскваш там. тайна на вота.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #178 -: Октомври 27, 2018, 11:50:22 »
Quote (selected)
Ето тук програмата "Визия за България" на БСП
винаги се чудя, когато при наличие на официални източници се предпочитат неофициалните такива. вто го проекта - цък

най-малко е много по-добре оформен от недоношчето на епицентър. 34 страници, първите три са заглавие, съдържание и една празна.
Quote (selected)
Вземи само данъчна политика - може да съм пропуснал нещо, но така и не видях предложение за необлагаем минимум или за истинско семейно облагане, подобно на това във Франция.
Или за облагане, макар и с 0.5% годишно, на активите над определена стойност, примерно €500,000.
Така и няма политика, която да цели намаляване на неравенството.
За липсата на идеи в образование, здравеопазване и т.н. изобщо не говоря.
Не знам и какво им е отношението към национализацията на токове, води и т.н. - британските лейбъристи примерно си го имат в програмата.
всички тези неща ги има, вземи да прочетеш все пак тези трийсет странички. няма да поствам чаршафи, ето ти само за данъчната политика:
Quote (selected)
Ефективна данъчна политика за осигуряване на социалноикономическа, фискална и макроикономическа стабилност, икономически растеж, инвестиции и заетост да се осъществява чрез:
•    Намаляване ставките на ДДС за основни храни и лекарства;
•    Въвеждане на прогресивно данъчно облагане;
•    Въвеждане на семейното подоходно, в центъра на което стои не отделният индивид-данъкоплатец, а семейството или още по-точно домакинството. Този начин на облагане е по-справедлив и дава облекчения както за семейства с деца, така и за тези, които се грижат за свои близки;
•    Въвеждане на диференцирани ставки на данък печалба с преференциални ниски или нулеви нива за областите на икономиката, които са национален приоритет.
•    Повишаване на събираемостта на данъчно-осигурителните приходи чрез прилагане на механизми за по-висока отговорност на администрацията и контрол, насочен към намаляване дела на сивата икономика, борба с данъчните измами и укриването на данъците.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #179 -: Октомври 27, 2018, 12:19:45 »
Чудесно, ма колко прогресивно данъчно облагане, с какви скали?
Нещо да намираш за необлагаем минимум, м?