Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 03:43:50

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 301663 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
Хитлер реши да ги унищожи и да забогатее , заедно с това да занули дълговете си с цената на милиони убити , унищожени ,реки от кръв и не успя.
Не зная почти нищо за дългове, направени от хитлерова Германия. Ще поясниш ли ? Може би имаш предвид дългове на Германия в резултат на 1-вата Св. война ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 

Quote (selected)
Не зная почти нищо за дългове, направени от хитлерова Германия. Ще поясниш ли ? Може би имаш предвид дългове на Германия в резултат на 1-вата Св. война ?

Аз не виждам нищо ненормално  Германия да направи заеми за възстановяване ,още повече като имаме тежките условия на Версайския договор.
Чел съм тук там разни публикации , че няколко еврейски фамилии контролират голяма част от световния капитал , още повече между двете войни. Днес има и други играчи , но фамилиите нито са изчезнали , нито са заслабнали.Смята се ,че голяма част от средствата за възстановяване на Германия след ПСВ са еврейски, заемите за модернизирането на Германия след Световната криза са с американски произход , а там капиталът е предимно контролиран от еврейски  фамилии. Така ,че в задлъжняването на Хитлер преди войната няма нищо чудно ,  едно време пишеха ,че е получавал финансиране и суровини едва ли не до откриването на втория фронт. Документи сега не мога да извадя ,трудно и дълго трябва да търся...просто помня ,че съм го прочел някога , а къде точно ми се губи...
 Сега да се говори ,че това е основната причина Хитлер да мрази евреите е твърде лекомислено от моя страна ,но все пак аз вече споделих  ,че не презентирам изследване , а споделям мнение, формирано от изминалите години и тук там нещичко прочетено или чуто. Така съм схванал съобщенията за  някои събития, така съм ги споделил.Прочие надявам се да знаете  руският вариант на  "ИМХО":  " Имею Мнения, Хрен Оспориш!" :beer-405: :bounce-946:
« Последна редакция: Април 14, 2020, 08:59:52 от Kerpeden »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
Смята се ,че голяма част от средствата за възстановяване на Германия след ПСВ са еврейски, заемите за модернизирането на Германия след Световната криза са с американски произход , а там капиталът е предимно контролиран от еврейски  фамилии.
Това със сигурност е вярно, Германия е вземала заеми от американски банки (дали са еврейски - не зная), но това е било преди Хитлер да дойде на власт. Затова си мисля, че не е съвсем коректно дълговете да се определят като 'хитлерови'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
Смята се ,че голяма част от средствата за възстановяване на Германия след ПСВ са еврейски, заемите за модернизирането на Германия след Световната криза са с американски произход , а там капиталът е предимно контролиран от еврейски  фамилии.

Това със сигурност е вярно, Германия е вземала заеми от американски банки (дали са еврейски - не зная), но това е било преди Хитлер да дойде на власт. Затова си мисля, че не е съвсем коректно дълговете да се определят като 'хитлерови'.

Хитлер идва на власт през 1933 г. Имал е шест „мирни“ години преди да започне да воюва. И доколкото си спомням, някъде до към 1939 година са го давали за пример за „чудо“ в икономиката. Та може тези заеми да са от това време. Според мен де.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Хитлер идва на власт през 1933 г. Имал е шест „мирни“ години преди да започне да воюва. И доколкото си спомням, някъде до към 1939 година са го давали за пример за „чудо“ в икономиката. Та може тези заеми да са от това време. Според мен де.
Да ,така е!! Според мен шестте "мирни " години са използвани от разрушената Ваймарска република  ,нежели на
 Райха на Хитлер.И аз нямам достоверни достоверни данни как са се възстановявали, но големите държави обичат кредитите и ги вземат с едното на ум ,че може и да не ги върнат, Парижката конференция налага жестоки репарации на Германия. А Ваймарската република ги плаща редовно и се възстановява. Просто цъкнах на едно място  и видях една статия , която говори за американската следа във възраждането на Германия. Ето я: https://pogled.info/svetoven/versaiskiyat-mir-programira-vtorata-svetovna-voina.108953 От там нататък  и до еврейските пари може да се стигне при добро желание...

P.S.Сега погледнах ,че цитираната от мен статия е превод от статия на Валентин Катасонов , а той е фигура
и като историк , и като публицист. Демек , аз бих му повярвал!
« Последна редакция: Април 14, 2020, 11:08:33 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Смята се ,че голяма част от средствата за възстановяване на Германия след ПСВ са еврейски, заемите за модернизирането на Германия след Световната криза са с американски произход , а там капиталът е предимно контролиран от еврейски  фамилии.

Това със сигурност е вярно, Германия е вземала заеми от американски банки (дали са еврейски - не зная), но това е било преди Хитлер да дойде на власт. Затова си мисля, че не е съвсем коректно дълговете да се определят като 'хитлерови'.

Хитлер идва на власт през 1933 г. Имал е шест „мирни“ години преди да започне да воюва. И доколкото си спомням, някъде до към 1939 година са го давали за пример за „чудо“ в икономиката. Та може тези заеми да са от това време. Според мен де.
...и не само тогава - през 2009 (по спомени) уважаваният и обичан Борисов Б.М. в интервю за списание "Мах" каза, че се възхищава от икономическите постижения на А.Х. и Й.Сталин също... та така.
~~~~
Сега по същество - през 1922 се провежда конференцията в Генуа, една от целите на която е да обсъди следвоенното икономическо развитие на европейските държави - победителки и победени, конференцията приключва без особен успех за участничките с изключение на Германия и Съветска Русия (Рапалския мирен договор).

След споразуменията от Локарно последователно се приемат и прилагат два американски плана (на Даус и от 1930 г. на Йънг) за рефинансиране на германските репарационни задължения и отпускане на заеми на Германия и възстановяване на икономиката (тогава американците слагат ръка на редица фирми, например "Адам Опел"АД).
През 1932 на конференцията в Лозана тези планове се прекратяват, германските репарации се анулират, както и се прекратяват плащанията на Франция и Великобритания по кредитите, предоставени от САЩ.

След идването на власт Хитлер се среща с т.н. Reichs-Wirtschaftsfuehrer от онова време, същите, наред с другите неща, обещават да финансират политиката му чрез кредите от немски банки.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е, да де! Влез в  линка и ще намериш и цифри , които ще ти харесат! Баш по тезата ти!!! :way_to_go-1308:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, знам, преди 45 години ги учих тия неща, че и изпит полагах ... просто отговорих на Артур ... има една книга, от един англичанин, издадена и на бълтарски преди 10-на години, за икономиката на Райха (заливат те с цифри по години, отрасли, видове самолети и прочие), та там в уводната част има преглед на довоенното положение ...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дедо, знам, преди 45 години ги учих тия неща, че и изпит полагах ... просто отговорих на Артур ... има една книга, от един англичанин, издадена и на бълтарски преди 10-на години, за икономиката на Райха (заливат те с цифри по години, отрасли, видове самолети и прочие), та там в уводната част има преглед на довоенното положение ...

Направо виждам двама юнаци като нас да си хортуват за миналото 75 г. след ТрСВ и да се питат, мърдайки оживено с фосфоресциращите  си пипала по гърба :
 - А, бе ,  Германията беше размазана ,нихната майка след ВСВ...как тъй са възстанови!?!
 - Планът  "Маршал" ,г- Фелдкурат ,чиста американска еврейска работа!!!
  - Ц-ц-ц!!! -рече замислено фелдкуратът и се загледа със  замечтан поглед в картината ,изобрязяваща как самурай чете хайку на гейша с много особена техника. :beer-405: :t0328:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Колкото до икономическото чудо тогава, между двете пата-кюта, е имало едно решаващо действие...

- Показан е  :way_to_go-1308:, но среден, на известна нам трибуквена организация. Което сега горещо се препоръчва на старите братя, а защо не и на новите. Но при тези ще е много по-трудно...
 :smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, знам, преди 45 години ги учих тия неща, че и изпит полагах ... просто отговорих на Артур ... има една книга, от един англичанин, издадена и на бълтарски преди 10-на години, за икономиката на Райха (заливат те с цифри по години, отрасли, видове самолети и прочие), та там в уводната част има преглед на довоенното положение ...

Направо виждам двама юнаци като нас да си хортуват за миналото 75 г. след ТрСВ и да се питат, мърдайки оживено с фосфоресциращите  си пипала по гърба :
 - А, бе ,  Германията беше размазана ,нихната майка след ВСВ...как тъй са възстанови!?!
 - Планът  "Маршал" ,г- Фелдкурат ,чиста американска еврейска работа!!!
  - Ц-ц-ц!!! -рече замислено фелдкуратът и се загледа със  замечтан поглед в картината ,изобрязяваща как самурай чете хайку на гейша с много особена техника. :beer-405: :t0328:
....цък, няма как да стане - не се виждам да живея 120+ години, за теб не знам, с тези балеринки около теб, ще стискаш, няма къде да ходиш, даге...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
....цък, няма как да стане - не се виждам да живея 120+ години, за теб не знам, с тези балеринки около теб, ще стискаш, няма къде да ходиш, даге...
...не ,бе приятелю , не ние, а нашите потомци, нашите инкарнации...тя пък третата световна няма да почне утре , все ще минат двеста-триста  години докато избухне , сетне двеста -триста  да трае и чак като минат 75 годин от края и виждам описаната от мене картинка!!! :beer-405:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
През 1932 на конференцията в Лозана тези планове се прекратяват, германските репарации се анулират, както и се прекратяват плащанията на Франция и Великобритания по кредитите, предоставени от САЩ.

След идването на власт Хитлер се среща с т.н. Reichs-Wirtschaftsfuehrer от онова време, същите, наред с другите неща, обещават да финансират политиката му чрез кредите от немски банки.
При това положение коментарът, че  Хитлер започва 2СВ.война 'за да занули дълговете си' ми се вижда съвсем некоректен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Зависи кое точно разбираме под начало на ВСВ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
През 1932 на конференцията в Лозана тези планове се прекратяват, германските репарации се анулират, както и се прекратяват плащанията на Франция и Великобритания по кредитите, предоставени от САЩ.

След идването на власт Хитлер се среща с т.н. Reichs-Wirtschaftsfuehrer от онова време, същите, наред с другите неща, обещават да финансират политиката му чрез кредите от немски банки.
При това положение коментарът, че  Хитлер започва 2СВ.война 'за да занули дълговете си' ми се вижда съвсем некоректен.
Дай аргументи защо да е некоректен, щом твърдиш така.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Просто е.
Дълговете на Германия са занулени през 1932 (според товя материал). Хитлер просто няма наследени дългове.
А идеята да се води война за да се нулират дългове към немски банки е очевдино неадекватна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Доколкото знам Германия може да не е имала външни дългове, но вътрешно германците са имали много кредити към банки, с еврейски собственици и това е една от причините за кампанията срещу евреите изобщо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
"Опрощаваме ви репарациите и даже ви даваме огромни заеми да се въоръжите наново,
а в замяна вие (с подарените ви ресурси на цяла Европа) ще нападнете и съсипете СССР"

Ето това е стратегията на лихварите-кукловоди на нацизма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Просто е.
Дълговете на Германия са занулени през 1932 (според товя материал). Хитлер просто няма наследени дългове.
А идеята да се води война за да се нулират дългове към немски банки е очевдино неадекватна.
...репликата за нулирането не е моя, на дедо Керпеден е, ако имаш топки, спори с него...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Просто е.
Дълговете на Германия са занулени през 1932 (според товя материал). Хитлер просто няма наследени дългове.
А идеята да се води война за да се нулират дългове към немски банки е очевдино неадекватна.
През !932г са занулени дълговете на Германия по репарациите от Парижката мирна конференция. След това едрият американски(аз продължавам да го мисля за еврейски) капитал влиза с огромни инвестиции  в Германия. Разбира се , че ВСВ ,разпалена от Хитлер няма за основна цел нулирането на задълженията си . То и идва като допълнително мезе към бирата, но го има. Още повече ,че една война има политичиски , икономически и социални причини , най -общо погледнато ликвидирането на част от големи дългове си е пар екселанс сериозна икономическа причина.  Така си мисля аз. Ще си позволя  да цитирам  част от линка ,който бях постнал:
Quote (selected)
Прави впечатление, че през 1924-1929 г. Германия плаща репарации на победителите в размер само на 10 милиарда златни марки, докато чуждестранните инвестиции в германската промишленост за същия период са в размер на 33 милиарда, други 30 милиарда златни марки са под формата на заеми. Така нетният приток на финансови ресурси (преки инвестиции + заеми - репарационни плащания) за петгодишния период възлиза на 53 милиарда златни марки. Ако се изчислява със съвременните долари, германската икономика получава нетна инфузия, равна на почти един трилион щатски долара. Америка подготвя Германия за следващата световна война. Условията на Версайския договор по отношение на репарациите са сериозно коригирани. Още по-радикално е коригирането на членовете, свързани с демилитаризацията на Германия. Германската военна икономика се възражда пред очите на хората.

През 1929 г. планът „Дауес“ е заменен от плана „Юнг“, кръстен на Оуен Юнг, президент на „Дженерал Електрик“. Планът е приет на Хагската конференция за репарациите от 1929-1930 г. и допълнително намалява тежестта. Плащанията за репарациите са изчислени за 50 години и общата сума е определена на 114 милиарда златни марки (средно се получават 2,28 милиарда златни марки годишно; в съвременна валута - около 39 милиарда долара).

И само година след приемането на плана „Юнг“ той престава да се прилага. Президентът на САЩ Хърбърт Хувър предизвикателно през 1931 г. обявява мораториум върху репарациите. На конференцията в Лозана през 1932 г., е предвидено Берлин да издава специални 15-годишни облигации в размер на задълженията си за репарация. Изкупването на тези облигации от Германия ще означава окончателното разрешаване на емисията за възстановяване.

Германия обаче, без да емитира облигации, като цяло спира изчисляването на репарациите. И още повече - тя спира да плаща репарации, след като Хитлер идва на власт. Версайският договор претърпява пълен бойкот от Третия райх. Изненадващо, победителите почти не реагират на този бойкот. При Хитлер през 1933-1945 г. Германия не предава и един пфениг за репарации. Германия също спира да плаща публичния си дълг, който дължи на Великобритания и Франция преди Първата световна война. Спира и погасяването на американските заеми след войната, на което Вашингтон също не реагира.

През 1930 г. Съюзниците на Антантата създават Банката за международни разплащания (БМС) в Базел, за да координират и централизират управлението на прехвърлянето на репарационните плащания, но това е само легенда. Всъщност БМС се създава, за да напълни германската икономика с англосаксонски пари, подготвяйки я за война.

Изпомпването в Германия на англосаксонски капитал се извършва с помощта както на инвестиции, така и на банкови заеми. Новоназначеният канцлер на Райха Адолф Хитлер поставя начело на „Райхсбанк“ Ялмар Шахт. Още през май 1933 г. Шахт се отправя в чужбина, където се среща с президента Франклин Рузвелт и с най-големите банкери на „Уолстрийт“. В резултат Америка отпуска на Германия заеми на обща стойност 1 млрд. долара. И през юни 1933 г. пътува до Лондон и се среща с директора на Банката на Англия Монтегю Норман. Шахт постига още по-голям успех: първо, намаляване и след това пълно прекратяване плащанията по старите английски заеми; второ, нов английски заем от 2 милиарда долара.

Така Версайският договор програмира новата световна война. Френският маршал Фердинанд Фош, който през 1919 г. възкликна за Версай, че това не е мир, а примирие и определи точно периода му - 20 години, се оказва пророк.
« Последна редакция: Април 15, 2020, 18:40:19 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
....ех, дедо, дедо, що му бършиш гурелите на пешо?
Очаквах той да даде аргументи за твърдението си, а ти ....
...нейсе, наздраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Наздраве ,г-н Фелдкурат. Не го познавам човекът ,но се надявам да разбере ,че " Wissen bringt Trauer!" :t0328: :beer-405:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...познавам го, дедо, няма да разбере - ще ти поиска аргументи за последното ти писание ...

Наздраве - и да си миеш ръцете, щото от носене на маски нямало файда.

PS - к`во стана със скумрията, изсъхна ли най-после?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
PS - к`во стана със скумрията, изсъхна ли най-после?
Кой ще я остави , изядоха я като пресносола още. Солените неща били лоши за кръвното и я изядоха и виното ми напиха , ма халал да им е!!! Чакам да дигнат блокадата ,че да видя какво и как...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Просто е.
Дълговете на Германия са занулени през 1932 (според товя материал). Хитлер просто няма наследени дългове.
А идеята да се води война за да се нулират дългове към немски банки е очевдино неадекватна.
През !932г са занулени дълговете на Германия по репарациите от Парижката мирна конференция. След това едрият американски(аз продължавам да го мисля за еврейски) капитал влиза с огромни инвестиции  в Германия. Разбира се , че ВСВ ,разпалена от Хитлер няма за основна цел нулирането на задълженията си ....
В моите представи има много голяма разлика между "инвестиции" и "дълг".

Спирам до тук. Ще повтряя само, че нямам информация Хитлер да е вземал заеми, които после чрез войната да е нулирал (като основна цел или страничен ефект) и това беше смисълът на първоначалния ми въпрос. Съжалявам, че го зададох, защото само възпалих гурелите и простащината на фелдкурата.

Не си падам много по скумрия, но ти пожелавам да си я гризкаш с кеф.
(Имаше една такава стара ужким 'пиратска' песен - "Мичман, къде си морски арабия - тук съм капитане, гризкам си скумрия" )
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В моите представи има много голяма разлика между "инвестиции" и "дълг".

Инвестиция под условие.
"С добра дума и пистолет..."
В разрушена Германия навлизат нови "инвеститори" да окрадат за центове това което не са могли да вземат.
Същитият филм сега го гледаме в Украйна.
То и у нас, ама нали сме периферия ни го пуснаха като сериал за 20-30 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Планът "Маршал" беше и политически проект, разбира се Ония винаги търсят и профит, но смешното е, че които инвестираха в Хитлер, същите инвестираха в Германия и с "Маршал". ВСВ извади САЩ от дългата депресия - без войната нямаше да излязат - и забогатяха, станаха първа икономическа и военна сила в света...  Не Хитлер сътвори ВСВ, архитектите на ВСВ са на Уолстрийт и лондонското Сити, което казват не е подчинено на Английската корона.

Само грабежите оправят икономиката, всякакви професори, икономически гурута, да си изядат дипломите и нобелите, или да си ги заврат някъде.

Така е от памтивека момчета, и така ще си остане до века, трябва си дебела сопа, за да овардиш твоето си, от закъсали икономики и кандидати да те оправят!

През 1989 г. тука надойдоха американци, кандидати да ни оправят, а току що борсата им се беше тежко сринала!  :b0201:

« Последна редакция: Април 15, 2020, 21:03:20 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Планът "Маршал" беше и политически проект, разбира се Ония винаги търсят и профит, но смешното е, че които инвестираха в Хитлер, същите инвестираха в Германия и с "Маршал". ВСВ извади САЩ от дългата депресия - без войната нямаше да излязат - и забогатяха, станаха първа икономическа и военна сила в света...  Не Хитлер сътвори ВСВ, архитектите на ВСВ са на Уолстрийт и лондонското Сити, което казват не е подчинено на Английската корона.
Напълно споделям тези разсъждения. Някой  беше казал...мисля тук , но може и да греша ,че Кралицата не може да влезе в Лондонското сити бе специално за това решение на непомнякой!Двата полюса на много силно концентрация на финансова мощ , имам предвид Уолстрийт и Лондон дават храна на много конспиративни теории,не мога да кажа ,че им вярвам , но някои са забавни като например конспиративният алианс между Кралицата и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс ,свързан с короновируса , последващата всеобща ваксинация и в резултат  всеобщ контрол с помощта на разработките на Гейтс. Казват ,че китайците вече го правят , а Русия започва с използването на QR  код като допуск до обществени места. Ето тук си пише.
 https://politikus.ru/video/127817-peredvizhenie-po-qr-kodu-glavnoe-o-sisteme-cifrovyh-propuskov-v-moskve-i-oblasti.html
Даже не се крият.Напротив

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:21:32 от Captain Buddy »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Кептън, това вв личностен план на Хитлер е напълно възможно , даже аз вярвам на написаното. Тъй наречиният твърде сполучливо според мен Гений на посредствеността е субект склонен към девиантни прояви от всякакъв вид, като  повечето малко или много хора занимаващи се с изкуства,  които  в общия случай са надарени хора с някакъв талант , а и самият Хитлер той не е бил съвсем загубен художник. Засега за мен остава загадка политическото му израстване и начинът по който е привлякъл интереса на едрите акули и играчи с политически  кукли. Сега като пиша се сещам ,че издигането на Хитлер има много общо с издигането на Владимир Улянов- Ленин. И като се замисля още малко май е ползвана една и съща схема,най-малкото  наличието на революционна ситуация както в Русия с болшевиките, така и в Германия с  реваншистките  немски движения и бандите на Роза Люксембург и Ернст Телман...не знам, светна ми сега като събрах две и две , но може да не съм прав.
« Последна редакция: Април 15, 2020, 21:57:26 от Kerpeden »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:22:22 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:21:52 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:21:57 от Captain Buddy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Captain Buddy
ББ много повече ми прилича на Бенито Мусолини
Днес гледах за пореден път "Великият диктатор" и забелязах удивителна прилика между нашия екземпляр и Бензино Напалони от филма. Само дето Мусолини не се е подмазвал на Началници.
8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Досетих се една пикантна подробност с български привкус.
Хитлер като малък много обичал ВИНЕТУ на Карл Май.
В същност ББ много повече ми прилича на Бенито Мусолини.
Историята с Винету и Баце е малко странна. Първото издание на български (поне след 1944) на Винету е от 1981 г. Тогава Бойко Борисов е бил на 22 години.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:22:10 от Captain Buddy »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Историята с Винету и Баце е малко странна. Първото издание на български (поне след 1944) на Винету е от 1981 г. Тогава Бойко Борисов е бил на 22 години.
Мълчи, мълчи, че става една излагация...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че не си прав за общото в издигането. В Русия е съвсем друга бира, друг процес. Там народът подкрепя болшевиките в гражданската война, а не индустриалците!
Кептън, революционният процес навсякъде има един и същ механизъм , въпросът е кой контролира процеса.докато в началото  в  Русия си беше  революция каквато трябва и може би Троцки беше по популярен от Ленин , но едрия световен и европейски капитал имаше нужда да контролира и води процеса , затова извади Ленин ,като първо му постави задачата да извади Русия от ПСВ и той го направи тъй ,че още не са спрели да му пеят дитирамби за Брест -Литовския мир. Ленин си свърши работата и се захвана да организира Русия ,в смисъл да я направи социалистическа страна и успя. Той не забрави кой му помогна и беше лоялен , но не му стигна живот. Иде ми  наум фразата ,която цитирах преди няколко дни Ще перифвазирам: Ленин обещаваше велика болшевишка страна, Сталин изпълни това обещание. Що се отнася до  Хитлер там нещата наистина си приличат ,но  той имаше друга задача . Току що свършилата ПСВ ,Парижката конференция и прочия събития не донесоха очакваното  облекчение на Европа . Напротив още след Париж Европа вече е бременна с нови противоречия , нови конфликти и нови мераци. Избухването на нова война беше въпрос на време и подготовка . В Париж  маршал  Фош предрече ,че това ще стане в рамките на 20г. ...и позна.Световният капитал си хареса Хитлер за подпалвач на новата война  и той се справи блестящо за има няма пет години. Възроди технически и в жива сила армията ,флота , въздушните сили ,индустрия и прочие и прочие фактори и условия за подпалването и воденето на една успешна война. Стратегически изчистен план, който покори Европа и му остана само Англия и СССР. Е, там яде хурката , там световният капитал разбра  ,че е изпуснал нещо и работата трябва да се поправи...бяха недооценили Сталин и СССР защото никой от тях не беше руснак още по малко болшевик и тогава според мен Хитлер беше обречен,всички скочиха отгоре му ,но някак без желание с цел да обезкръвят СССР,защото доста късно разбраха къде е зарито кучето. Победата на СССР във войната го легитимира като световна сила и Чърчил съвсем уместно го посочи като основен противник на Запада...измина доста време докато изнамерят Горбачов и Елцин и таман я бяха докарали а-ха да съборят всичко и се появи Путин , но това е една друга приказка ,в която има дълго да участваме , но дано свалят карантината ,че от къщи е скучно...за малко за започна пак да се извинявам за многословието си , но няма да го направя...това ,което съм написал ми идва подредено и трябва да го извадя за да спя рахат...такъв съм си... ма то пък не е задължително четиво ,нали!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
Що се отнася до  Хитлер там нещата наистина си приличат ,но  той имаше друга задача .
Току що свършилата ПСВ ,Парижката конференция и прочия събития не донесоха очакваното  облекчение на Европа .

Задачата на ПСВ беше да се унищожат континенталните империи, да се разпокъсат на малки, слаби, изпокарани държавици, командвани от англоамериканците. С Германия, Австрия, Франция, Турция успяха, но Русия им се изплъзна. И по-нататък всичко е точно както го казваш - създадоха Хитлер да унищожи Русия. Понеже руснаците пак им развалиха сметките, създадоха лекета, които да съсипят Русия отвътре. Първо като оплюят великия Сталин (непосредствено след смъртта му), а после (след 20 г. пауза) като пробутат перестроечната шайка.
Към Путин съм доста резервиран. Всичко при него е колебливо, половинчато, чак страхливо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Точно - световният капитал си хареса Хитлер и след като превзе Франция, той тръгна да напада и завладява Англия. Ма тва щото световният капитал го е наел да унищожи СССР. Ма той тарикат и иска контрол върху британската империя.
Или не, хронологически първо беше Молотов-Рибентроп? Или Мюнхен? Човек направо да се обърка...

Бе историята се пише от победителите...едва ли има една единствена траектория на събитията. Или пък едно единствено тълкуване.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Точно - световният капитал си хареса Хитлер и след като превзе Франция, той тръгна да напада и завладява Англия.

Франция не беше завладяна. Беше му любезно предоставена. А британските острови - не.
Френските генерали (с изкл. на Дьо Гол) симулираха съпротива. Луфтвафе пък, броени дни преди да доунищожи ПВО-то и авиацията на Британия, ги заряза и тръгна да бомби жилищни квартали. Пунта-мара.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Точно - световният капитал си хареса Хитлер и след като превзе Франция, той тръгна да напада и завладява Англия.

Франция не беше завладяна. Беше му любезно предоставена. А британските острови - не.
Френските генерали (с изкл. на Дьо Гол) симулираха съпротива. Луфтвафе пък, броени дни преди да доунищожи ПВО-то и авиацията на Британия, ги заряза и тръгна да бомби жилищни квартали. Пунта-мара.
Британия е стар мерак на германците по разни причини.

 P.S. А пък както и да го погледнеш  германска династия управлява Англия. Не случайно ПСВ е наричана и Войната на братовчедите Джордж V, Николай ІІ и Вилхелм ІІ и разбира се мустакатия чичо от Виена.Навързани като свински черва...
« Последна редакция: Април 16, 2020, 13:04:23 от Kerpeden »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Quote (selected)
Или не, хронологически първо беше Молотов-Рибентроп? Или Мюнхен? Човек направо да се обърка...
Да помогнем на объркания другар: Мюнхенското съглашение е цяла една година преди пакта Рибентроп-Молотов. А този пакт е едва последният от редицата, които Германия сключва с различни страни, в това число и Полша.
https://youtube.com/watch?v=sqgEDAiRtRU

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
..... Засега за мен остава загадка политическото му израстване и начинът по който е привлякъл интереса на едрите акули и играчи с политически  кукли. Сега като пиша се сещам ,че издигането на Хитлер има много общо с издигането на Владимир Улянов- Ленин. И като се замисля още малко май е ползвана една и съща схема,най-малкото  наличието на революционна ситуация както в Русия с болшевиките, така и в Германия с  реваншистките  немски движения и бандите на Роза Люксембург и Ернст Телман...не знам, светна ми сега като събрах две и две , но може да не съм прав.
...дедо, след изписването на Х. от лечебницата след края на войната (има временна слепота поради облгазяване) той е привлечен като "стукач" към полицията в Мюнхен и като такъв пратен през 1920 в малката Немска Работническа Партия която скоро огравява, преименува и т.н.

...досежно битието му между 1908 - 1913 препоръчвам книгата на проф.  Brigitte Hamann, Hitlers Wien. Lehrjahre eines Diktators, 2001 г., в Амазон я предлагат на немски и английски, струва си да се прочете - как и защо се е формирал, митът за клошаря Хитлер, за Антон Кубичек (ако те интересуват, имам спомените му), за антисемитизма му ...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
...досежно битието му между 1908 - 1913 препоръчвам книгата на проф.  Brigitte Hamann, Hitlers Wien. Lehrjahre eines Diktators, 2001 г., в Амазон я предлагат на немски и английски, струва си да се прочете - как и защо се е формирал, митът за клошаря Хитлер, за Антон Кубичек (ако те интересуват, имам спомените му), за антисемитизма му ...
Благодаря...ще кажа  на зет ми да я  потърси , освен , ако я няма щото той си изписва    понякога книги отвън...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...не мрънкай, имам ги и двете, ще ти ги заема (обещай да ги върнеш, ей!), като падне извънредното положение, ще ги проводя по цигуларката, а?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Досежно "Винету" - младежта няма спомени разни, но Карл Май е издаван и преди 9-ти. Аз съм чел цели поредици още 50-те години...

Сега имам всичко от К. Май. Да не забравя и останалите поредици - Жул Верн, Майн Рийд, Емилио Салгари, Густав Емар, Фенимор Купер и пр. и пр.
  :t0328:
Колкото до геноссе Христо, не го коментирам и всичко останало Има един параграф. май § 1xx не си го спомням - доста нелюбезен.

Щото знанията не винаги са слънце.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Боядисахме яйцата!
 В най -хубавите цветове.
Дано сме успяли и душите си  да си боядисаме ,празнично, красиво...не завинаги, за малко ...докато сме живи . После ще видим!  А днес е Разпети  Петък!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...ех, дедо, дедо, що си спомням, че НС разправяше, че яйцата се боядисват в четвъртък, не в петък ...`ма помня ли?
Дали някои знае? ...или туй досущ мнението на КорНи за отворените църкви, а?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Яйцата се боядисват  Четвъртъка и Съботата на Страстната седмица. А трябва да ти кажа ,че др. Курнелия не попада  в таргет групата на интересуващите ме хора...и няма шанс да попадне.
 

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Яйцата се боядисват  Четвъртъка и Съботата на Страстната седмица. ...
...що боядисваш в петък, а?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Яйцата се боядисват  Четвъртъка и Съботата на Страстната седмица. ...
...що боядисваш в петък, а?
Как в петък!?! Снощи до 24:30  ги боядисвахме . Сполучливо!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
In mid-March, the non-profit Poynter Institute, which is dedicated to truth in journalism and media, published 7 ways to avoid misinformation during the coronavirus pandemic:

Learn the basics of the disease
Ignore posts that say the disease is planned
Verify images and videos
Double-check case numbers, death tolls and fatality rates
Beware of attempts to downplay or inflate the threat of the disease
Don’t share prevention or treatment methods without consulting official sources
Look for what’s still unknown

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Пека , козунаци , моля ви се!!! За първи път!!!

AnonimusBG

  • Гост
Пека , козунаци , моля ви се!!! За първи път!!!


Дано да ти се получи.
Аз се отказах преди време.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Още са горещи... утре ще докладвам. За първи път ми е и е хубава занимавка...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
 ЗДРАВЕ  ЖЕ И СПАСЕНИЕ И ВО ВСЕМ БЛАГОЕ ПОСПЕШЕНИЕ!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Воистина воскресе!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
воистина воскресе!