Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 10:24:23

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 303491 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Quote (selected)
Гений!
Чисто като финансов и ПР резултат - така си е!
Само не знам, дали на други компании ще им хареса това. Щото дори и да го повторят - вече не се брои и по скоро ще загубят още.
А в този свят ако не вървиш в строя...
Хм! Не знам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това тук кръчма ли е или не е кръчма? Що за птица-звяр е това кръчма с банани! Изхвърлям всичките!
Кръчмарю, налей им по един грог, да се освестят! Банани, видите ли! :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
П.П. от Ной
Нор1, извини ме, друже!
Изхвърлих ВСИЧКИ банани!  :t0328:
« Последна редакция: Юни 03, 2020, 17:23:02 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...бананофобка, да?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
...бананофобка, да?
Абе не съвсем, ама негоже да се превръща кръчмата не Керпеденя в млечен бар, егати!
Някога нещо свястно да е написано след бананова друсаница? Ми не! Всички сериозни писатели са били на твърд алкохол, айде, поне на добра бира! Обществото на анонимните трезвеници е оставило само скудоумни стихчета!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Хубава работа >:( Сега ако изхвърлиш и мрънканията колко години се чакало за "Москвич" от "Мототехника", ще излезе, че никой не знае що се натресохме на демокраДцията  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Quote (selected)
негоже
Ей тва мноо ми аресва!
Помня го от "Негоже лилиям прясть".
Още не бях обръгнал на руския и си рекох - край, тва не мое се чете!
А то, убаво, та убаво!
Цялата поредица!
Блазя им на руснаците, че издаваха световната класика на кубици.70% - самиздат, но какви неща пък!
И до днес не мога да си простя неуважението към един "колега" от Перм - човекът ми подари всичко събрано от Висоцки в един красивонапечатан том /самиздат разбира се/ и като се върнах в БГ го раздавах на кой ли не да го чете, а те пък на други...изгуби се! Да му изсъхнат чорапите дано на тоя, който ми го спиздячи! :t0115:
п.с. и да- бананите не стават за мезе!
Кво толкова им аресват?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Quote (selected)
че никой не знае що се натресохме на демокраДцията  ???
Как защо?
Свобода бре човек! Свобода на движение, например. За да може да си ходим ние, "комунетата", където си поискаме!
Щото ако ги питаш "демократчетата", ще се окаже, че 90% от тях са си ограничили ходенето до областния град почти окончателно. Останалите 9 % берат ягоди. Единият останал процент от тях бива почистван регулярно през определени периоди. Затова и продължават да ни мразят - те са се "борили", "ние" им обираме каймака!
Така де, откъде да знаят, че има и други причини за нещастията им.
п.с. това "те", " ние" и т.н. което е в кавички, моля, да не се приема буквално, поне защото вече никой не знае Who's Who в тоя шибан свят!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Хубава работа >:( Сега ако изхвърлиш и мрънканията колко години се чакало за "Москвич" от "Мототехника", ще излезе, че никой не знае що се натресохме на демокраДцията  ???
А, за "Москвич"-ите нищо не съм казала! Велика кола е Москвичът, може да замести танк! Преди да се преселя у канадско, тичам у аптеката, вози ме едно Деу - все още не съвсем кола, ама вече такси. И баш на кръстовището пред тогавашното Пето Районно до Четвъртък Пазара (подробностите за пловдивчани), инак на ъгъла на една улица няма и десет метра, пред погледа на разотиващите се от работа полицаи (пет следобед), в Деуто спира Москвич, който е пропуснал да спре на стопа. Т-образно кръстовище, Москвичът от моята страна. Деуто няма здрав джам, шофьорът излиза цял в кървища, щото е по тениска и шорти. Аз изначално не съобразявам защо не мога да си отворя вратата (щото Деуто е усукано на турско пет) и цялото районно се юрва да ме спасява. Обаче аз съм с дълъг панталон и относително дълги ръкави и успявам да се измъкна през шофьорската врата. Полицаите питат има ли ми нещо, а аз викам, освен стъкла в сутиена - друго нищо.
На Москвича му е счупен единият от предните фарове. И на него му няма друго нищо!
Е, кажете ми, не си ли заслужава подобна крепост на колела чакането в "Мототехника"?!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Още един пост за споменатото от Нойка.
Баща ми, лека му пръст, като възрастен и внимателен шофер спираше и на жълто. /да му се чуди човек/
При поредното "невнимателно" спиране, в него се удря "автобус" /според майка ми/, а иначе бусче, кой знае откъде купено на старо.
Леко, почти незабелижимо огъване на задния калник на москвича, протекъл радиатор на буса /стигнало до карантиите/.
Тъй.
Понеже се сетих, че ги правеха от останала стомана от военните заводи за танкове  :cocktail:
един виц не на място.
-Скъпииии, знаеш ли, че съм отслабнала с три килограма за последния месец?
– Съкровище, това за теб е като на танк да му падне регистрационната табела!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...малей, сплошные соцносталгици, както Би рекъл гринго, даге...

PS - написах, та се сетих, направили предложение в парламента да махнат "ы", "э", и още нещо си от клавиатурите, не ни трябвало ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Quote (selected)
PS - написах, та се сетих, направили предложение в парламента да махнат "ы", "э", и още нещо си от клавиатурите, не ни трябвало ...
Така е Ото!
И ако поредната идиотия стане факт /не се съмнявам много/, ползвай да речем това-
Word - Insert - Symbol -Subset - Cirllic - там си ги избираш.
По мързеливият случай - ето ти ги за съхранение , да си ги копираш като картинки.
Ӹ Ӭ
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 07:06:43 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
направили предложение в парламента да махнат "ы", "э", и още нещо си от клавиатурите, не ни трябвало ...

Да махат, за какво са ми ...



 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нор ти от как намери за Джиджи клавиатура с емотикони и ....
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Понеже се сетих, че ги правеха от останала стомана от военните заводи за танкове

Джузепе, Москвичите  бяха от стари немски каски.
После като почнаха да ползват американски от Корея и Виетнам стана АЗЛК. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
направили предложение в парламента да махнат "ы", "э", и още нещо си от клавиатурите, не ни трябвало
Изобщо не ме интересува има ли нарисувана кирилица на клавиатурата, даже по-добре да няма, защото е излишна шарения.
А ако разчитах на това, което има нарисувано на клавиатурата, и да искам не бих могъл да пиша правилно нито на руски, нито на английски, нито дори на български, а ползвам писмено редовно и трите езика. Например различни видове тирета (-, –, —), кавички (‘…’, “…”, „…“, «…»), ударения (ѐ, е́, ё и пр., и така за всяка гласна) изобщо няма как да ги има на клавиатурата, а те са част от писмения език.
Да не говорим за индекси x¹, x², x³, x₁, x₂, x₃, по-особени знаци като ¬, ±, ÷, ×, ·, •, ∘, ▪, ◆, ◊, ≠, ≡, → ,←, ▶, ∆, ∥, ∧, ∨, °, †, ‡, ¶, ©, €, £, ¥, ₽  и др. глезотии. Ако човек иска такива неща, решението съвсем не е да му е нарисувана клавиатурата.
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 00:11:58 от аменеменема »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Може и така, разбира се:



 8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Може и така, разбира се:



 8)

Стига глупости  :m1731:

Решението се нарича „compose key“ и го има налично даже и за Windows.

the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Мисля така, защо да има на клавиатурата ми "ы", "э", а да се чудя всеки път как да изкарам "И" кратко? Да, софтуерно, можеш да си направиш всякаква клавиатура, но няма никакво основание, клавиатурата ми да е руска, а не българска, немските лаптопи се продават с немска клавиатура, не с английска.

Има и друго, българските малки букви са различни от големите, за разлика от руската азбука, в която малките букви са умалени големи, така е останало от времето на Петър I, той поръчал на холандски букволеяри букви, и те така ги изработили, така си останало до сега.

Този въпрос е важен, за нашата национална идентичност, но никой не му обръща внимание, даже и русофобите.

Написах този текст с руски кирилски шрифт, в българските шрифтове малко  "т" е "m", в руските е "т".
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 08:49:31 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
Решението се нарича „compose key“ и го има налично даже и за Windows
Решението, което аз използвам, не зависи от операционната система и не се нуждае от наличието нито на клавиатурен драйвер за език, нито на друга специфична програма. Текстовият редактор, с който си служа, позволява аз да избера за кой клавиш или комбинация от клавиши какъв текст да извежда – един или повече знака. Каквото и да натискам по клавиатурата, то се превежда според таблицата за съответствие, която съм задал. За различни нужди човек може да си служи и с различни таблици – всичко е в неговите ръце.

Има и „стандартни“ двузнакови кодове (digraphs) на различни специални знаци (напр. тук: https://tools.ietf.org/html/rfc1345) – използването на такива универсални кодове е вградена в редактора възможност, но лично аз я използвам по-малко.

Накрая, текстовият редактор работи и то по еднообразен начин във всички операционни системи, което означава, че човек разполага с еднакви възможности във всяка от тях.

Единственото, и то малко неудобство, е че ако искам да пиша пълноценно, трябва да ползвам именно текстовия редактор – независимо дали за имейл, пост във форум и пр.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
Има и друго, българските малки букви са различни от големите, за разлика от руската азбука, в която малките букви са умалени големи, така е останало от времето на Петър I, той поръчал на холандски букволеяри букви, и те така ги изработили, така си останало до сега.
Нещата са по-сложни.

Реформата на Петър I променя далеч не само изписването на буквите, а и съдържанието на азбуката. Премахват се ред архаични и наистина станали ненужни букви, въвеждат се някои нови – например й, ю, я. А изписването е такова не защото холандците нещо не са разбрали, а защото това им е било поискано – такъв е бил проектът на Петър и помощниците му. През близките следващи години графиката на буквите еволюира, но малко.

По него време България не е имала не само писмен език и книжнина, ами и собствен задник, така да се каже.
Повече от 100 години по-късно и другаде, и у нас започват да навлизат вече утвърдените от Русия съдържание и форма на кирилицата. С времето, най-вече след Освобождението ни, тази кирилица се възприема у нас окончателно и повсеместно, фактически тя и няма алтернатива.

Т.нар. днес „българска кирилица“ е дело на група наши художници от 1960-те и е своеобразна графична форма на кирилицата (без да променя съдържанието ѝ). Ако искаш да виждаш кирилицата по този начин, трябва да използваш подходящ шрифт – единствено от това зависи. Това се прави за някои (общо взето малко) книги, списания, уебсайтове – напр. този на „Дневник“. По ред причини тази графична форма няма да се наложи не само по света, а дори и у нас, но за който иска да я използва, има как.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Quote (selected)
Понеже се сетих, че ги правеха от останала стомана от военните заводи за танкове

Джузепе, Москвичите  бяха от стари немски каски.
После като почнаха да ползват американски от Корея и Виетнам стана АЗЛК. :t0328:
Едва ли има нещо по-устойчиво от митологията, ама все пак сме сериозен форум. Няма начин от стомана за танкове да произвеждеш автомобилна ламарина. Освен ако не повториш целия металургичен цикъл. Автомобилната ламарина всъщност е нисковъглеродна, студено-валцувана щампуема стомана.
Повечето части на бронята на танка са лята или горещо-валцувана средно-въглеродна стомана. Далеч по-смислено е да я топиш и да правиш нови отливки със същия хим.състав за каквото и да е. Траковете на веригите се произвеждат от висковъглеродна , високоманганова  /Хатфилдова/ стомана. Грехота е да я съсипваш за нещо друго,  освен за детайли с висока износоустойчивост.
Преди да се нарекат "Москвич" , автомобилите са носили не твърде благозвучното име МЗМА /Московски завод за малолитражни автомобили/. АЗЛК става в средата на 60-те.
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 13:34:42 от Bacho Кольо »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ооо, бравос наборе!
А даже си личи, че сте я правили /стрелбата де/ лятно време, щото не само личния състав е помургавял!
Жалко!
С такъв калибър не съм стрелял!
Въртях се там на едно ЗКУ4 в един междинен двор на ВНВАУ по нощите докато се правех на караул, но толкоз.
А за онзи тулуп дето бе налегнал картечницата /по съвместителство и опущение- Министър/, не ми се говори. Имаше време, когато са ме сърбели ръцете да посегна към неговата бюлетина.
п.с. такъв срам дълго време ли се измирисва, а?
Какво мислите?
Абе измирисва се, ама  остават нюанси... като моята  ракия - три пъти я преварявам и все остава лееекичък опушен нюанс на благородно уиски  и се отказах...викам си  : таз ракия е станала уиски! Та и с миризмата каракачанска...ти да видиш , аз пък съм гласувал за Бойко на първите му избори ...е , те т`ва мирише брате...не съм повтарял , ама си вони. ма бех много млад тогава ,нямах шейсе годин още...хлапешка работа , ама на, мирише и туйто...
 А отвън на улицата един циганин тика една количка и се дере като мюедзин на  минаре: Черноморска рибаааа! Сафриииид!!!Риба ,риба , риба,рибаааа!!!
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 11:25:31 от Kerpeden »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Срам - не срам , да си кажа. Един път съм гласувал за Костов. След няколко години - за Атака.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ако некой е пропуснал  опуса на Чичо Фичо в Гласове - ето го:
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/vyprosyt-ne-e-zashto-amerika-otnovo-vystana-vyprosyt-e-zashto-bylgariya-ne-vystava?fbclid=IwAR1JSNO6hyWi6Jp_cEXyDOo-5njp35F_xDEoc1nqAQxFGW4BJsEPfHtyi6U
Той някога беше друг човек , но еволюира. Аз намирам , че  малце се е освестил и затова някои негови работи ми харесват.Все едно  ,комуто харесва да го чете...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
За събитията в Обединените щатове има поне две съвсем различни мнения.
Чичо Фичо или seems to believe, или иска на читателя да внуши, че тези събития са спонтанни бунтове.
Други, също живеещи в тази страна, заявяват, че събитията са режисирани от противниците на Тръмп.
Аз, понеже смятам, че в природата такова нещо като спонтанни масови действия не съществува, а също поради и досега изключително бурната дейност на лагера срещу Тръмп, смятам, че прави са тези с второто мнение.
А и Чичо Фичо е доказано пристра̀стен коментатор по тази тема.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Да , случайността ,еле пък спонтанната случайност е странно нещо...направо казус, дорде не речеш. Пък като говорим за бунтове съвсем не можем да приложим квалификацията "случайно" и "спонтанно". Напълно споделям мнението за  организираната същност на безредиците. Не че познавам  USA  (никога не съм бил там), но въпросът е принципен.Интересно  ми е друго: Толква ли е страшен Тръмп за Америка,та от  първия ден се опитват да го свалят. Може би изглежда неуправляем , а това май е опасно за  олигархическата върхушка, или е непредсказуем... за независим  си мисля , че ще е силно казано.Очевидно има привърженици и те май не намаляват , а напротив! Така ми се струва,просто споделям. Всъщност аз нямам достоверен източник за това , което се случва във Щатите. Само чувствам ,че нещо не е наред и по гърба ми пълзи съмнение.... Да оставим коронавируса ,защото  батакът става още по-голям, но мъглата си остава още   по- плътна , поне  за мен.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
Толква ли е страшен Тръмп за Америка,та от  първия ден се опитват да го свалят
Както казват разни хора, по-умни от мен и по-запознати с тези неща, има противоборство на два лагера, и те не са нови. Този срещу Тръмп изглежда по-яростен – предприема битки една след друга, като че иска да спечели войната веднъж завинаги. Но и Тръмп не е сам, зад него е другият лагер, който изглежда по-уравновесен. Интуитивно предпочитам да надделеят тези вторите, и не от някаква симпатия към тях, а защото другите за мен сега олицетворяват самото зло, перфидно и безгранично.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Може и така, разбира се:



 8)
Стига глупости  :m1731:
Решението се нарича „compose key“ и го има налично даже и за Windows.

На лхде нямам мултикий и въобще не ми е притрябвал. Нито съм машинописка, нито словослагател.

А как изглеждали буквите на руска и бълг. кирилица пък е пълна безсмислица. Изглеждат еднакво от функционална гледна точка. Само деснобесните се чудят каква глупост да измислят, та да сме колкото може по-далеч от всичко руско.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
Quote (selected)
Само деснобесните се чудят каква глупост да измислят, та да сме колкото може по-далеч от всичко руско.
Si4ko si e izmisleno ve4e. Minavame na shliokavica i nema problem s balgarskia

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
Може би изглежда неуправляем , а това май е опасно за  олигархическата върхушка, или е непредсказуем... за независим  си мисля , че ще е силно казано.

Непредсказуем е. Не знаят какво ще му щукне след 5 м., колкото и психопрофили да се напъват да му правят  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Цитат на: Kole
shliokavica
Pi6e se "6liokavica"  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат на: Kole
shliokavica
Pi6e se "6liokavica"  :angry-smiley-014:
....шльоковицата не е ли вид ракия?
Съвсем ме объркахте, даге!

Бепе, обади моля, благодаря!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
Quote (selected)
Pi6e se "6liokavica" 
Vinovat!  :t0328:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Може и така, разбира се:



 8)
Стига глупости  :m1731:
Решението се нарича „compose key“ и го има налично даже и за Windows.

На лхде нямам мултикий и въобще не ми е притрябвал. Нито съм машинописка, нито словослагател.

Ами удобен е, поне аз съм свикнал с него. Недостатък е, че засега не знам как да извадя кирилски букви с него.

А как изглеждали буквите на руска и бълг. кирилица пък е пълна безсмислица. Изглеждат еднакво от функционална гледна точка. Само деснобесните се чудят каква глупост да измислят, та да сме колкото може по-далеч от всичко руско.

За това няма да споря :)
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Разликата между българската и руската графика на кирилицата е въпрос на естетически предпочитания и удобство на четенето. Сръбският вариант на кирилицата също има своя графична специфика. С русофилия и русофобия тези неща нямат абсолютно нищо общо нито исторически, нито в какъвто и да е друг смисъл. (Както не е вярно и че Максимус II, който тук изрази симпатия към българската графика, е бесен русофоб.)

Ние сме свикнали да четем и нашия, и руския графични варианти. 99% от хората дори не забелязват разликата, докато не им я посочиш – дотолкова им е привично.

За руснаците обаче е точно обратното: нашата графика е крайно необичайна за руското око, у тях тя се смята за неприемлива от почти всички. Руските художници-шрифтовици я смятат за див и невежествен волунтаризъм, чужд на добрия вкус. Това, разбира се, не е така и само показва нахалната им арогантност. Често се среща при хора на изкуството.

Истината е, че всяка от двете графични системи има свои предимства. За възникването на българската графика на кирилицата има основателни, и днес валидни причини, но тя също не е съвършена. Изобщо, културата на шрифта е уважаван дял от изобразителната култура на човечеството, а и има редица съвсем прагматични аспекти. Хората, които имат поне малко отношение към тези неща и дори само зачатъчни знания по предмета са наясно с това.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
аменеменема  :way_to_go-1308:

Държа да са си нашите букви, и да отличаваме нашите от руските, защото това сме ние, нашата идентичност.

« Последна редакция: Юни 04, 2020, 19:54:22 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
аменеменема  :way_to_go-1308:

Държа да са си нашите букви, и да различаваме нашите от руските, защото това сме ние, нашата идентичност.
През цялото време търсим различие, чертаем разделителни линии.
Те, ние, ония.
Калиграфско или небрежно изписване, пайети или брилянтин.
Остроглави срещу тъпоглави при "усвояването" на варено кокоше яйце.
Убийте чертаещия граници, не му пригласяйте.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Явно в предходния си пост съм бил прекалено мек. Сега ще изразя по-ясно мнението си:
Вманиачаването в шрифтове е идиотизъм. Всеки шрифт изрисува символите различно и всеки си има собствен вкус. Аз примерно харесвам минимализма, затова не обичам серифите и навсякъде подменям любимия на наглосаксите Таймз Ню Ромън с Ариал. На моите машини интерфейсът на ОС, програми и текст в Интернет няколко години също беше Ариал, но от 2 г. минах на шрифт Убунту - по-мек и малко по-широк. И при това няма руски, сръбски и бълг. Ариал, Убунту или да кажем Луцида Мак.
Eто как изглежда при мен:




Относно зачатъчните познания, аменеменема, не си единственият, учил предпечатна подготовка и графичен дизайн  :smokin:

Максимус, не те наричам "бесен русофоб", знам, че си от нашите. Само напомням, че интерес от вбиването на клин между бълг. и руска писменост и култура имат русофобите. Не се подвеждай по техните номера.
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 20:20:00 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Quote (selected)
Бепе, обади моля, благодаря!
За парцуца говорят тези еретици.
Моля!
Бачо, ясно е, че са тъшак работа и каските и танковете, не се впрягай толкова.
Факт  е обаче, че почти всеки военен завод имаше ширпотреба, за да се използват "обрезките" и това си беше оПществена тайна.
Ако обаче ше спорим за това ми твърдение, направо да започна - микровълновите печки, почти неизвестни в целия соцлагер по онова време, ги правеха руснаците щото...ами ламБите магнетрон се използваха до тогава само във военната им индустрия.
Поне аз съм си купил такава печка за космическата тогава цена от около 300 рубли през...1981 г! След година -две излязоха вече и с по приличен дизайн.
"Гедоре" хромванадиево, мога все още да го демонстрирам като набор, щото изхвърлих кутията от 2 мм. ламарина, направена да издържа може би ядрен взрив от близко разстояние. Купено преди 40 г. използвано активно и няма и петънце от корозия, нито пък следи от износване. Знаеш, че за бита по това време никой не обръщаше внимание, освен да ги принуждават да работят с отпадъци по ширпотреба. Ама пък като уцелиш добро произведение - нема лабау!
Затова се майтапим с тези каски и танкове, не се впрягай.
Връо е вица за самоварите и пулемьота.
Жизнь, ко да прайш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
И понеже тръгна лафа нататък, нищо че е в кръчма - едно мое сериозно мнение.
Соца умре не заради мързел, неправилен модел, непознаване на човешката егоистична природа, напъните на чичковците от калибъра на Дълес или Чърчил или сенилността на сбърканяци като Брежнев, престъпници като белязания или пияндурници като Елцин. Нито пък са в грешка теоретиците Маркс и Ленин. Нито пък некадърността на изпълнителите.
Сбъркаха всички с едно главно нещо според мен - не пресметнаха правилно съотношението тежка/лека промишленост или накратко казано - юркаха хората да бачкат без да има глезотийки като дънки, телевизорчета, колички...абе с ена дума - банани и тоалетна хартия.
А можеха да го пуснат да го правим, мааим!
Да, и "Битълс".
Е това може би щеше да ни се получи по трудно, но едва ли щеше да събори напъна на милиони хора пеещи интернационала и то не по задължение.
Нищо!
Все по често чувам "Белла чао", дори и от турските минарета, както се оказва!
 :smokin:
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 20:27:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Не мислех да влизам в дискусия за Русия, но няма начин, убеден съм, че Русия ще ни уважава, само ако и ние се уважаваме, все пак, колкото и да ми е симпатична Русия и руснаците, има там едно имперско мислене и говорене, зад което прозира разбира се, комплекс за малоценност, и което  имперско мислене и говорене, много наврежда на руско-българската дружба.

Като отстояваме себе си и културата си, ще подобрим отношенията си с руснаците, убеден съм, без разбира се шовинизъм, като на поляците.

Знам от къде идва имперското говорене в Русия, от тамошните русофоби и врагове на Русия, целта им е да скарат руснаците с народите от бившия соц. лагер - единствените естествени приятели на Русия.

« Последна редакция: Юни 04, 2020, 20:32:41 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
Относно зачатъчните познания, аменеменема, не си единственият, учил предпечатна подготовка и графичен дизайн
Професионално не съм учил нищо подобно (професията ми е много далеч от това), но понеже материята отдавна ме интересува, знам едно-друго по въпроса. Смятам, че така и трябва, за да говори човек по темата, макар и във форум. Очевидно обаче някои не са подготвени, а изразяват категорични и дори резки мнения.

Между другото, „предпечатна подготовка и графичен дизайн“ е различна област и има само косвено отношение към проектирането и употребата на шрифтове.
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 20:39:03 от аменеменема »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Чак имперско мислене не е Максимус, просто при тях е по засилено онова мислене, каето се описва с думите -
" ние за нас си - всичко, ние за другите - много неща, но другите за нас - не им е позволено нищо!"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Цитат на: Maximus II
Знам от къде идва имперското говорене в Русия, от тамошните русофоби и врагове на Русия, целта им е да скарат руснаците с народите от бившия соц. лагер - единствените естествени приятели на Русия.

Според мен руските имперци нямат нищо общо с руските либерасти (западниците).
Фурсов имаше наскоро интересна статия за едните и другите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил

Е, кажете ми, не си ли заслужава подобна крепост на колела чакането в "Мототехника"?!
Не, разбира се.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Чак имперско мислене не е Максимус, просто при тях е по засилено онова мислене, каето се описва с думите -
" ние за нас си - всичко, ние за другите - много неща, но другите за нас - не им е позволено нищо!"

Малко е объркано, но общо взето е вярно.
Лошото е че за нас остава варианта да водим измислена война за шрифтовете.
Егати и националното достойнство?
Що не се борите с масовото навлизане на английския?
Щото не ви дават кинти за такава борба?
Или ви дават кинти за нещо друго?
Или има друга причина?
« Последна редакция: Юни 05, 2020, 23:37:03 от AnonimusBG »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Quote (selected)
Относно зачатъчните познания, аменеменема, не си единственият, учил предпечатна подготовка и графичен дизайн
Професионално не съм учил нищо подобно (професията ми е много далеч от това), но понеже материята отдавна ме интересува, знам едно-друго по въпроса. Смятам, че така и трябва, за да говори човек по темата, макар и във форум. Очевидно обаче някои не са подготвени, а изразяват категорични и дори резки мнения.

Между другото, „предпечатна подготовка и графичен дизайн“ е различна област и има само косвено отношение към проектирането и употребата на шрифтове.

След религиите това е поредната област, в която си невеж, но с претенции  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил


The Great Reset
Remarks to World Economic Forum
Kristalina Georgieva, Managing Director, IM
F






https://www.imf.org/en/News/Articles/2020/06/03/sp060320-remarks-to-world-economic-forum-the-great-reset

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Права е буля Сталинка.
Кредити ще има за всички от сърце стига да заложим телата и душите на пра-правнуците.
Нашите, опасявам се и на децата ни вече са заложени.
Това е същият МВФ който няколко десетилетия води същата политика и не доведе до нищо добро.
Сега предлага повече от същото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Кризата, предизвикана от COVID-19 не само промени ежедневието ни, тя ни научи и на някои уроци, които вярвам, че може да са ни полезни, коментира Теодора Петкова, главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк по време на уебинар, посветен на практичните финанси, организиран от Junior Achievement Bulgaria. И откроява три важни урока, на които трябва да обърнем внимание.

На първо място разбрахме, че е наистина важно да имаме финансови буфери, които ще ни помогнат да минаваме през затрудненията по-лесно и бързо. „Криза не може да се предвиди и не можем напълно да се предпазим от нея, но ако сме финансово по-подготвени, със сигурност ще се справим по-бързо“, обясни Теодора Петкова.
Вторият урок, който научихме е, че трябва да инвестираме в нашите финансови навици, да оптимизираме разходите си и да се замисляме повече за покупките които правим и решенията, които взимаме.
Третият урок е да инвестираме в активи с висока възвращаемост и нисък риск. Такива активи са здравето, семейството, образованието и новите умения.

https://www.manager.bg/upravlenie/teodora-petkova-za-urocite-koito-nauchihme-ot-krizata

В такива моменти една сълза се търкулва по бузата ми.
Обожавам да чета есета на тема
"По-добре млад, здрав и богат от стар, болен и беден".
 :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Quote (selected)
Кризата, предизвикана от COVID-19 не само промени ежедневието ни, тя ни научи и на някои уроци, които вярвам, че може да са ни полезни, коментира Теодора Петкова, главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк по време на уебинар, посветен на практичните финанси, организиран от Junior Achievement Bulgaria. И откроява три важни урока, на които трябва да обърнем внимание.

На първо място разбрахме, че е наистина важно да имаме финансови буфери, които ще ни помогнат да минаваме през затрудненията по-лесно и бързо. „Криза не може да се предвиди и не можем напълно да се предпазим от нея, но ако сме финансово по-подготвени, със сигурност ще се справим по-бързо“, обясни Теодора Петкова.

Вторият урок, който научихме е, че трябва да инвестираме в нашите финансови навици, да оптимизираме разходите си и да се замисляме повече за покупките които правим и решенията, които взимаме.

Третият урок е да инвестираме в активи с висока възвращаемост и нисък риск. Такива активи са здравето, семейството, образованието и новите умения.

https://www.manager.bg/upravlenie/teodora-petkova-za-urocite-koito-nauchihme-ot-krizata


А тази леля казала ли е как се създават финансови буфери с приходи, едва стигащи за оцеляване? Защото поговорката „бели пари за черни дни“ не е измислена от Unicredit Bulbank.

Но пък това с „новите умения“ кърти фаянс навсякъде :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Уменията на гореспоменатата пача несъмнено са точно от новите:
- да изпълнява безпрекословно (и без да разсъждава) заповеди
- да си мълчи за далаверите
- да дрънка ограничен набор от тъпи клишета
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Понеже бързам да изляза хвърлих само един диагонал , но ми се видя  дискутабилен опус-   
http://www.memoriabg.com/2020/06/13/imperiata-podvi-koliano/?fbclid=IwAR3J3mbDAwNu9YgT1iuvqX5sapDst4dtR3_TIzMd4ETm3pvOkWftovMnFRE
 Кстати, сутринта мернах CNN- застреляли още един  черен в Атланта ... всъщност той бягаше от полицаите и стреляше по тях, ама те нали са професионалисти го умериха фатално...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Понеже бързам да изляза хвърлих само един диагонал , но ми се видя  дискутабилен опус-   
http://www.memoriabg.com/2020/06/13/imperiata-podvi-koliano/?fbclid=IwAR3J3mbDAwNu9YgT1iuvqX5sapDst4dtR3_TIzMd4ETm3pvOkWftovMnFRE
 Кстати, сутринта мернах CNN- застреляли още един  черен в Атланта ... всъщност той бягаше от полицаите и стреляше по тях, ама те нали са професионалисти го умериха фатално...
Отлично четиво! Преводът е малко калпав, но има и препратка към оригинала.
Много интересен автор, не знаех за него.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Понеже бързам да изляза хвърлих само един диагонал , но ми се видя  дискутабилен опус-   
http://www.memoriabg.com/2020/06/13/imperiata-podvi-koliano

А аз не виждам нищо дискутабелно. Нещата, които казва, са приложими и за нашите цигани и „турци“ (imho).
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Нито пък нещо особено оригинално. Развесели ме уводното изречение - "Доста интересно е да наблюдаваме колко коментатори напълно погрешно разчитат сегашните расови бунтове или ги сравняват с предишни такива от историята на САЩ. "
Написано от коментатор....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Quote (selected)
Нито пък нещо особено оригинално
А трябва ли да бъде? Това ли се очаква от политически коментар или анализ – да бъде „особено оригинален“?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Quote (selected)
Нито пък нещо особено оригинално
А трябва ли да бъде? Това ли се очаква от политически коментар или анализ – да бъде „особено оригинален“?
Какъв е смисълът от коментатор, който предъвква вече казани неща ? За мен - никакъв. Теб ако те радва - препрочитай стари вестници.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.