Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:46:43

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 305601 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

А Cancel-културата си е пар екселас, злобата на простолюдието, умело насочвано от кукловоди, към революция, същото е и Великата френска революция, същото е днес на Орлов мост, същото е 14-15 г. срещу Орешарски, сега срещу батка Лукашенко, майдани, "пролети"... Войни за власт и пари.
Аз бих се съгласил с тебе в тази формулировка.
Quote (selected)
Щото тая "война" не е нито за пари, нито за власт! А за НОРМАЛЕН живот в България!!!   :yes-1289:
Джиджи ,няма такава война ,която да е довела до нещо добро и нормален живот. След каквато и да е война ,особено  ,не дай, Боже кръвопролитна никой не може да живее нормално!!! Ти ,този живот  през последните 75 г. за нормален ли го броиш. Питай ,участниците във войната...макар ,че те вече не останаха. Или пък ветераните от Корея ,Виетнам , Афганистан , Ирак... кое им е нормалното !А ,това ,за което говориш е точно за пари и за власт , само ,че не на тези ,които търкат палатките , а за някакви други... то винаги е било така...и то не защото  хората като вид са нещастни , а защото  конфронтацията и насилието са ни генетично заложени. Е , в един момент насилието започва да се управлява , но това става с инструменти,демек други хора ...и така нине ,присно и во веки веков  Амин! Баланс му е майката! Динамично равновесие! Ин/Ян!Принципът:"Мъж искам -сега го искам!" винаги е бил контрапродуктивен, както казваше Цецоу едно време в Парламента кога крепеше Бойча и преди да стане  републиканец!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Принципът:"Мъж искам -сега го искам!" винаги е бил контрапродуктивен...
...ех, дедо, дедо, намерил си какво да й цитираш... :b0201: :giggle-3307:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :b0205: :b0230:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, няма такава война, която ...
Деди, разбрал си ме погрешно, въпреки че съм сложила “война” в кавички.  :b0302:

Затова ще продължа да коментирам Протеста /”протеста” с главна буква!/, тъй като  всъщност този протест е БОРБА, а не е някаква война!

Борба на младите българи за достоен живот у нас /колкото и клиширано да звучи!/, а не „да ходят да живеят при кака в чужбина”, както се изрази онзи ден пределно ясно една сладурана от Протеста.  :aplause:

Борба за същото от страна на техните родители и близки, някои от които са заминали да живеят и работят в чужбина, но искат да се върнат, а други не са успели да се реализират у нас и искат да го направят, но при НОРМАЛНИ условия!!! 

А основното, Деди, в този Протест е, че за пръв път от 30 години той НЯМА ПОЛИТИЧЕСКО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО.

Но най-важното е, че по тази причина ОЩЕ НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА ГО ЯХНЕ!!!

Quote (selected)
Принципът:"Мъж искам -сега го искам!" винаги е бил контрапродуктивен.

По принцип – ДА. Но не и в конкретния случай поради горните причини.
Защото народът, БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД, няма закога повече да чака!!! :love_song-1086:
« Последна редакция: Август 13, 2020, 19:31:12 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А основното, Деди, в този Протест е, че за пръв път от 30 години той НЯМА ПОЛИТИЧЕСКО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО.
Ристю дето яхна Орлов мост той като търговско дружество ли е там?
Имаше ПРОТЕСТ, сега след неговата поява има мазни ориенталски БОРБИ и ориенталеца Доган води по точки ( сладоледи ), щото знамената и "Yes България" не дават, те вземат "демократично".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
А основното, Деди, в този Протест е, че за пръв път от 30 години той НЯМА ПОЛИТИЧЕСКО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО.
Ристю дето яхна Орлов мост той като търговско дружество ли е там?
Имаше ПРОТЕСТ, сега след неговата поява има мазни ориенталски БОРБИ и ориенталеца Доган води по точки ( сладоледи ), щото знамената и "Yes България" не дават, те вземат "демократично".
:moon-2177:

Ристю направи, каквото можа, на "Росенец" и вдигна цела България на крак!!!  :way_to_go-1308:
А твойте "сладоледи", можеш да си ближеш у вас си вкъщи, заедно с раните си ... :t9411:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ристю в Росенец се опита да си дигне гащите, че кога беше пълновластен министър бая се беше разпасал и тогава не направи, а май му направиха.
Не инфаркт, а теле както беше в сръбския виц.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ген. Мутафчийски излезе от нелегалност за получаването на линейки
Ръководителят на щаба срещу коронавируса прие 8 реанимобила в качеството на шеф на ВМА (СНИМКИ)

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gen-mutafchiyski-izleze-nelegalnost-za-poluchavaneto-na-lineyki
Джи, дръж!
И снимки има и "положителни" новини, абе всичко си е както преди два месеца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ристю в Росенец се опита да си дигне гащите, че кога беше пълновластен министър бая се беше разпасал и тогава не направи, а май му направиха.
Не инфаркт, а теле както беше в сръбския виц.

Дрънкаш, дрънкаш и продължаваш да дрънкаш на кухо като на тенекия.  :nuts:
Баси издържливата тенекия ...  :rolling_eyes-1314:
Не се ли пропука вече, щото твойта главЪ – със сигурност вече – ДА. :giggle-3307:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
УжасТ и безумие!
По тълъвизоро един се чекне че  "Yes България" не били десни, а били новото ляво което в крайна сметка ще измести БСП.
Така като го гледам май има на ум ляво "в добрият " смисъл на думата. :too_happy-1067:
Той бил от "автентичните" прикрити до синьо леви.
д-р Антон Койчев от СДС май общинар в София.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 20:09:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
А основното, Деди, в този Протест е, че за пръв път от 30 години той НЯМА ПОЛИТИЧЕСКО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО.

Но най-важното е, че по тази причина ОЩЕ НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА ГО ЯХНЕ!!!
Това за яхването не личи защото мераклиите си пречат и  се дебнат. Според мен ,който дава мангизите , той е с единия крак на стремето. Проблемът е играчите да се разберат с него без  някой да ги усети. А това никак не е лесно ,ама хич не е . Още малко ще се правят на добри и ще скочат!!!Лошото е ,че се държат така  сякаш ГЕРБ са закопани  на околовръстното, да речем ,а Бойко играе сантасе с бай  Ставри! Ами, ще им се наложи да  разберат по трудния начин,че  ГЕРБ и Бойко са живи и здрави, и засега, и хлябът е у тях , и ножът.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
вдигна цела България на крак
Посмали манго. Днес малцина си спомнят, че Хръ Иванов се пробва да се праи на Колумпф.  И не е точно това събитието, което сложи началото на протестите.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Maximus II
"майдани", "пролети"...
Цитат на: Джиджи
Голема каша ти е в главата, омешал си "пролетите" и "майданите"
Цитат на: Nor1
Виждаш някаква разлика между "майдани" и "пролети" ?  :nuts:
Голяма каша ти е в главата.
Цитат на: Джиджи
майда́н (от арабски: ميدان – maydān) – открита площ, площад
Арабските протести (Арабската пролет) са ...

Баш мен не ме учИ що е то "арабУ", защото съм живял години в арабска д-ва и съм общувал с арабите на арабски  :angry-smiley-014:
« Последна редакция: Август 13, 2020, 22:18:12 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Лошото е ,че се държат така  сякаш ГЕРБ са закопани  на околовръстното, да речем ,а Бойко играе сантасе с бай  Ставри!
Ами, ще им се наложи да  разберат по трудния начин,че  ГЕРБ и Бойко са живи и здрави, и засега, и хлябът е у тях , и ножът.

Споко, Деди, няма да ти противореча.

Quote (selected)
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

I could not care less ...

А той самият – да е жиФ и здраФ!!! :t0301:
« Последна редакция: Август 14, 2020, 00:52:16 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

Надявай се. Пак нищо не си разбрала.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

Надявай се. Пак нищо не си разбрала.
Чудя се само, уважаемий, до кога ще допускате подобни простотии? Или тествата прага на търпимост на останалите?
« Последна редакция: Август 14, 2020, 08:45:45 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
......Баш мен не ме учИ що е то "арабУ", защото съм живял години в арабска д-ва и съм общувал с арабите на арабски  :angry-smiley-014:
Не се коркай, какво искаш от  :t3720:, на което първият език в Университета е френския?
Арабските й познания сигурно са от ИЧС?
« Последна редакция: Август 14, 2020, 08:46:15 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Лошото е ,че се държат така  сякаш ГЕРБ са закопани  на околовръстното, да речем ,а Бойко играе сантасе с бай  Ставри!
Ами, ще им се наложи да  разберат по трудния начин,че  ГЕРБ и Бойко са живи и здрави, и засега, и хлябът е у тях , и ножът.

Споко, Деди, няма да ти противореча.

Quote (selected)
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

I could not care less ...

А той самият – да е жиФ и здраФ!!! :t0301:
Miststueck und Fettsack

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

Надявай се. Пак нищо не си разбрала.
Чудя се само, уважаемий, до кога ще допускате подобни простотии? Или тествата прага на търпимост на останалите?

За останалите има функция ignore. Колко пъти трябва да го казвам?!
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Щото тази вечер самият фон Госингер се е отказал В МОЕ ЛИЦЕ от единствения си опонент в сий форум /по Kole!/.

Надявай се. Пак нищо не си разбрала.
Чудя се само, уважаемий, до кога ще допускате подобни простотии? Или тествата прага на търпимост на останалите?

За останалите има функция ignore. Колко пъти трябва да го казвам?!
Функцията ignore не решава въпроса с т.н. вседозволенность, ако разбирате какво искам да кажа (виж по-горе).
Вероятно ще трябва да забраните и цитирането, което в повечето случаи обезсмисля игнорирането.

Вас ли да игнорирам (не искам) или...?

Макар и без писани правила, общоприетите такива и наложените от Вас през август 2018 би трябвало да важат за всички, или да?
« Последна редакция: Август 14, 2020, 10:34:19 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Функцията ignore не решава въпроса с т.н. вседозволенность, ако разбирате какво искам да кажа (виж по-горе).
Вероятно ще трябва да забраните и цитирането, което в повечето случаи обезсмисля игнорирането.

Вас ли да игнорирам (не искам) или...?

Макар и без писани правила, общоприетите такива и наложените от Вас през август 2018 би трябвало да важат за всички, или да?
Фелдкурате, ми да го река образно! Има мегдан, значи винаги ще има Марковци, дето искат да се изокат точно на него. Затова викам да не се обиждаме на живинката, толкова си може, ами... Пък и от време на време ме спасява от ходенето на фризьор, щото така настръхнала, косата ми направо на ирокез го избива. Спокойно, това не пречи на кръчмата.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Благодаря за образното, и аз като възпитаник на др. Тончева мога така витиевато да Ви..., но искам пак да ви попитам за правилата,  за вседозволенность, която удобно заобикаляте.

Мисля, че само със закачки няма да мине - въпросът е семпъл - или всички спазваме (само)наложените или неписани правила или всички имаме правото да правим каквото си искаме?
Обадете, нека да не е образно.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Статията ,която се опитвам пак  да ви  пробутам е свидетелство  за това какви говеда се раждат под слънцето и ходят по земята! Това ме изпълва с гордост защото нашият Пожарогасител в сравнение с тях е като Аристотел и не само той,  даже нашият  Дани е гениален.  :nuts: :nuts:
В борьбе за paвнoпpaвиe
Опубликовано: 16.08.2020
Любопытна инициатива нескольких общественно-правовых американских организаций в рамках движения ВLМ.

https://kontinentusa.com/v-borbe-za-ravnopravie/

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Статията ,която се опитвам пак  да ви  пробутам е свидетелство  за това какви говеда се раждат под слънцето и ходят по земята! Това ме изпълва с гордост защото нашият Пожарогасител в сравнение с тях е като Аристотел
Хайде сега, статията е свидетелство само за това, че в руснета жанрът пародия не е непознат. Ма ние знаем.
И не светотатствай – нищо в природата не може да направи Мутрата да изглежда като Аристотел.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Иска ми се да го приема като сатира, обаче си спомням времената когато у нас имаше кампания за осиновяване на палестинчета.
Обаче аменеменема е прав.

Quote (selected)
И не светотатствай – нищо в природата не може да направи Мутрата да изглежда като Аристотел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Хайде сега, статията е свидетелство само за това, че в руснета жанрът пародия не е непознат. Ма ние знаем.
И не светотатствай – нищо в природата не може да направи Мутрата да изглежда като Аристотел.
Добре,няма.
Но понеже не познавам САЩ  тези искания  ми се струват абсурдни,та затова се хващам, а и  защото са ме учили,че в Америка всичко е възможно...

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Боко боклатмъш.
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:10:58 от Vançe »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Намерих долното в мрежата, хареса ми, синтезирано обяснява много неща. Съмнявам се да е от пастор МартинДи.
~~~~~
БОРИСОВ, ПРОСТО ОБЯСНЕН.

УПРАВЛЕНИЕТО НА БОРИСОВ, НАКРАТКО.
Докато ние сме създавали рекламни агенции, ферми за органично земеделие, IT-компании, докато сме откривали малки магазинчета и фризьорски салони, докато сме създавали детски градини "Монтесори", докато сме правили красив уеб-дизайн и сме месили хлябове, ОТДОЛУ СЕ Е РАЗВИВАЛА ЕДНА ИСТИНСКИ МУТРЕНСКА ДЪРЖАВА. Ние, с нашата работа, с нашите усилия и със стремежите си да се доближим до Европа, сме лицето на постиженията на г-н Бойко Борисов.
Под нас обаче е тъмната сянка на завладяната държава. И, изобщо не говоря за съмненията за корупция, говоря за склонност към репресии, за ПОДГОТОВКА ЗА ИСТИНСКА ДИКТАТУРА.
Това е държавата на г-н Бойко Борисов. Поради което все по-малко я наричаме държава и все по-често - #територия.

ЗАЩО ИМА КРИЗА НА ИНСТИТУЦИИТЕ?
Защото Борисов ги обезличи. Защото неговото управление спря да управлява от институциите, за които - с цялата наглост, на която е способен - в момента твърди, че е загрижен. Борисов, чийто крак практически не стъпва в Народното събрание, е последният, който има моралното право да говори за това какъв трябва да бъде следващия парламент.

ЗАЩО ИСКА ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ?
За да протака, но и за да опита да се бетонира. И най-важното - за да организира изборите той. Помислете си нещо: вие някога виждали ли сте управление, което чак толкова много да се страхува, че няма да организира то изборите? Поне аз, не съм.
Има и още нещо. Ако този "велик държавник" мислеше толкова много за държавата, нямаше да предлага радикални промени в последния момент. Нямаше да настоява той да подготви радикалните промени.
ТАКА ЧЕ, НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ, ЧЕ БОРИСОВ МИСЛИ ЗА ВАС. ТОЙ МИСЛИ ЕДИНСТВЕНО ЗА СЕБЕ СИ И СОБСТВЕНОТО СИ ОЦЕЛЯВАНЕ.

БОРИСОВ ОБЕДИНЯВА ЛИ НИ, ИЛИ НИ РАЗДЕЛЯ?
С налагането на просташки език, с превръщането на езика на кафявата журналистика в официален за властта, Борисов наложи разделение. В момента той майсторски го задълбочава (защото, не може да му се отрече, той е майстор на интригата), според мен - с надеждата това разделение да ескалира. И така да се задържи на власт.

ИМА ЛИ АЛТЕРНАТИВА?
Разбира се. Та, вижте парламентарната му група - шайка полуграмотници, които нямат елементарна култура. Глупостите, че намаляването на бройката на народните представители на 120 ще повичи качеството на парламента, е ОТКРОВЕНО ОБИДНО. ТОВА, ЧЕ БОРИСОВ НЕ МОЖЕ ДА СЪБЕРЕ ПЕТ КАЧЕСТВЕНИ ХОРА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ НЯМА 500 КАЧЕСТВЕНИ ХОРА. Нека не прехвърля кадровите си дефицити към нацията.
И тази алтернатива ще се определи чрез избори. Г-н Борисов няма никакво, ама никакво право да ни държи сметка какво искаме да правим след Него. След Него искаме да правим истинска, достойна държава. Точка.
Изборите ще определят това, не ненормалното му врещене и тропане от трибуната.
Вчерашното му внушение, че няма "лидер", е изключително нагло. Очевидно неговата представа за "лидер" е за "главатар", а ние не искаме повече главатари. Мисля, че Той не го разбира.

Независимо, че чекмеджето е пълно, Борисов е празен. Той е в морален фалит - най-страшният фалит, който може да сполети човек. Доверието в него от страна на тези, които формираме гражданското общество, е нулево. Останалата част от обществото пък поставя прословутата му харизма под съмнение.

Тъй като вече не среща "народната любов", този наш съвременен Бай Тошо иска да си създаде диктатура. Иска до края на духовно бедния си живот (въпреки кръстенето и целуването на икони) да управлява и да се намесва в бъдещето ни.

Този човек наистина си е представял, че ще бъде вечен. Предполагам, че клакьорите, подмазмачите, простаците, некадърниците и неграмотниците, с които е обграден, са подсилвали това "усещане за вечност".

Време е Бай Тошо на 21-ви век да си ходи. Да си ходи веднага. А заедно с него и всичките мутри, които нямат никакви скрупули да тровят живота на хората.
#оставкамутри
От Martin Dimitrov

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
- Това може да се случи на всеки школник -каза кандидат подофицера и изгледа победоносно школника Марек." Турих ли те на мястото, сега!" помисли си той!


Слушах тия дни едно негово интервю ,на Мартин Димитров,де, в което май говореше същите неща. Даже и да са верни част от изводите му , а ние знаем че това е така . Поднасянето им по един просташки и уличен начин ,възприет още по време на първите прояви на демокрация в България ме кара въобще да не ги  поглеждам . Тия хора вкараха по един безцеремонен начин простащината  в политическото говорене. Макар ,че не съм много прав  , простащината в българската вътрешна политика и борбата за власт , особено по време на избори  са от време оно, от   Освобождението насам.  Достатъчно е да  прегледаме  отгоре -отгоре подвизите на безсмъртния  герой на Алеко Константинов или фейлетоните на Захари Стоянов и  вестникът "Свирка " Дим.Петков за да ни стане ясно какви нрави са царували тогава , и какви - в наше време сред възкръсналата  нова  буржоазия и новородената т.н. политическа класа. Никаква разлика , само ,дето днес простаците са все с висше образование и една торба напазарувани титли!!! Ще кажете, ма то туй сатира. Да сатира ,която не осмива нравите на бушмените , а на нашата родна политическа класа и партии. Същото ,което наблюдаваме и сега след 45г. социализъм. Като отвързани са!На пръстите ми беше да напиша: " Не може така!".   Не -може , но на мен никак не ми харесва и никога не бих подкрепил такива хора!!!
« Последна редакция: Август 17, 2020, 12:33:18 от Kerpeden »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Лицето Martin Dimitrov говори за някого си, наричан от него неизменно „г-н Борисов“.
Споменава (двукратно) и „бай Тошо“.
От това за мен е ясно кого от двамата и какво лицето Martin Dimitrov уважава и винаги би предпочел.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
нищо в природата не може да направи Мутрата да изглежда като Аристотел.

Ганистотел  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Мисля, че само със закачки няма да мине - въпросът е семпъл - или всички спазваме (само)наложените или неписани правила или всички имаме правото да правим каквото си искаме?
Обадете, нека да не е образно.
Кратко и ясно. Всички имате право да правите каквото си искате в рамките на САМОналожените правила, а в рамките на неписаните правила оставяте на съвестта на модератора да решава. Не е речено, че съвестта е будна или изобщо присъства, но така се е получило, каквото можем - правим.
Заявления за модератори се подават при принца.  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Как европейците възприемат заплахите за сигурността си?
.....
Борислав Сретков прогнозира, че „коронавирусът ще бъде иглата, която ще пробие огроминте балони, надути с кухи пари и в Западното, но и в Източното полукълбо..... При това с много по–сериозни последствия за всички пазари и елементи на световното стопанство. Много вероятно е светът да бъде по–бързо от очакваното разделен на два блока. И в тях ще витае страхът, неизвестността и задължително ще има външен враг. Ще се установят безпримерни и непознати на живите генерации хора диктатури. В Китай базата и надстройката е готова, в САЩ е на път да се реализира..... Да му мисли цивилизована Европа и нейната средна класа. Страни като Русия, Бразилия, Турция, Унгария, а ще се появят и нови, нямат проблеми, защото са се подготвили......”
https://pogled.info/avtorski/Simeon-Nikolov/kak-evropeitsite-vazpriemat-zaplahite-za-sigurnostta-si.119424
Не само ГЕРБ се снишават, снишават се всички, големи световни играчи и медии.
"Ще бъде феерично!" - по ЗИП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Тълпата е страшно нещо, особено фанатизираната. Ако се чудите защо разбиват автомобили с майки и деца в тях, или пък обезглавяват статуи, то е заради религиозно убеждение на простестиращите катунджии в джихада им за “справедливост”. В България, балонът от ляво-либерални медии, нпо-групировки и инфлуенсъри произвежда същите резултати като в САЩ – протестъри-дегенерати, с кръжащите около тях подстрекатели и помагачи.
https://conservative.bg/degenerate-protesters/

Твърде остро е на фона на вчерашните  ми разсъждения за ширещата се простащина на нашия роден политически говор,но според мен момчето е право. Това безумие ,което се шири из нашите градове е ужасно и което е още по лошо е безперспективно откъм искания и предлагане на решения. Тези идиоти  прилагат всичко видяно из мрежата и медиите , което се случва най вече в Щатите.  Обаче там ,както изглежда нещата ще се сложат под контрол , макар и много трудно, защото и там простотията и простащината са "феерични" като у нас , съдейки по медийното отразяване,на което съм принуден да се доверявам поради липса на други източници. Но те са над 320 милиона и ще се преборят , както и за останалите големи държави...ние както обикновено  ще се влачим с обоза. И въпреки всичко аз съм оптимист, колкото и смешно да ви изглежда. Съгласен съм с оценката ,която е цитирана в предната публикация и наистина това снишаване  не е случайно. Даже ББ заговори за рестарт на държавата доста по-късно след като го обяви Тръмп ,но го заговори на същия глас. Затова съм оптимист. Ще ви призная ,че протестите преди , по скоро ме развеселяваха, като изключа онзи страшен инцидент във Варна когато откачени протестъри  "самозапалиха" едно младо момче , уплашиха се,избягаха  и го оставиха да умре в мъки. Това престъпление още тежи на съвестта на т.н. реформатори и сега!!! Но ще има видов ден!!!Дали от възрастта , дали от характера им, протестите сега ме дразнят с арогантността си и безцеремонността си ,особено на тримата им водачи. Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно безразличен от избирането му досега.
« Последна редакция: Август 18, 2020, 16:16:03 от Kerpeden »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно индеферентен от избирането му досега.
С такова мислене няма излизане от блатото.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Дали от възрастта , дали от характера им, протестите сега ме дразнят с арогантността си и безцеремонността си ,особено на тримата им водачи. Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно индеферентен от избирането му досега
Към „някакъв си Президент“ май не си точно индиферентен (думата се пише така, но за по-лесно можеш да казваш и безразличен, същото е). Та щом го наричаш „някакъв си“, значи ти е по-скоро антипатичен. Протестите и водачите им пък направо те изнервят.
Но пък виж, за Мутрата и шайката му, доколкото съм забелязал, пишеш само благосклонно. Както и точно тук, впрочем.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно индеферентен от избирането му досега.
С такова мислене няма излизане от блатото.
Напротив! Напотив! Първо трябва да обичаме себе си за да се научим да обичаме другите. И освен това  излизането от блатото не помага , я колко народ "излезе" и какво... блатото си стои , че и по дълбоко става! Блатото иска пресушаване  и да стане на ливада , ама туй на никой му не иде на акъла...важното било да излезем от него, а след нас- потоп!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Дали от възрастта , дали от характера им, протестите сега ме дразнят с арогантността си и безцеремонността си ,особено на тримата им водачи. Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно индеферентен от избирането му досега
Към „някакъв си Президент“ май не си точно индиферентен (думата се пише така, но за по-лесно можеш да казваш и безразличен, същото е). Та щом го наричаш „някакъв си“, значи ти е по-скоро антипатичен. Протестите и водачите им пък направо те изнервят.
Но пък виж, за Мутрата и шайката му, доколкото съм забелязал, пишеш само благосклонно. Както и точно тук, впрочем.
А ,може да се случи  стават грешки  кога човек са опита да се изпъчи ,че не  е случаен и отбира от алафранга. Забележката се приема с благодарност!
Не , за Мутрата не пиша благосклонно , а просто  смятам ,че е неприлично който и да е той да се нарича по този начин , все пак е Премиер  , а Президентът  нищо не е показал ,че не е някакъв си... наистина ми е безразличен , но и за него съм против да го наричат всякак,както правят.
Ами, изнервят ме , щото и аз имам нерви!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Вчера съм пропуснал идването на Президента във Варна, но бях на концерт на внучката ми Боряна,което във всички случаи е по - важно от някакъв си Президент, към който съм абсолютно индеферентен от избирането му досега.
С такова мислене няма излизане от блатото.
:t2017: :t2017:
« Последна редакция: Август 18, 2020, 18:53:06 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Идеята за протести е точно такава да попречи на "нормалното", слабилно потъване.
Вина имат и протестиращите и запъналото се магаре.
Недоразумението опитало се да мине през живи хора трябва най-малко да бъде санкционирано по ЗДП за несъобразяване с пътната обстановка и по НК за опит за нанасяне на телесни повреди на повече от едно лица.
Даже овца не би замъкнала агнетата си на конфликтно място, освен ако не била решена да  ги жертва за благото Му.
Толкова силно чувство за превъзходство надделяващо над инстинкта за самосъхранение и майчин инстинкт е болестно състояние.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Тълпата е страшно нещо, особено фанатизираната.

Че това е така, така е!
:way_to_go-1308:

Но ти и за наште млади хора ли мислиш така, Деди, излезли по площадите – у нас и по света! – за да протестират срещу управлението на Мутрата и да настояват за неговата оставка?!
Наистина, какво мислиш ТИ за днешните протести? Може и с две думи ... :t1815:


« Последна редакция: Август 18, 2020, 19:07:51 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Отровното трио" обяви името на възможния кандидат за нов премиер

Предположението за Николай Младенов е интересно и възможно“. Така пред БНР един от организаторите на протестите Арман Бабикян „повдигна завесата“, която вчера от „Отровното трио“ спуснаха, като съобщиха за появила се информация, че се очаква смяна на премиера с негово съгласие – „с човек, който изглежда относително културен, наскоро появил се в София от дълго пътуване“.

https://www.manager.bg/blgariya/nikolay-mladenov-e-vzmozhniyat-nov-premier-smyatat-organizatorite-na-protestite

МУхахахха!
Някой спомня ли си "военният министър" дето си изтърва пищова?
Това нещо е по-екстравагантно от Плевню и с почти толкова акъл. :too_happy-1067: :too_happy-1067:

« Последна редакция: Август 18, 2020, 21:06:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Тълпата е страшно нещо, особено фанатизираната.

Че това е така, така е!
:way_to_go-1308:

Но ти и за наште млади хора ли мислиш така, Деди, излезли по площадите – у нас и по света! – за да протестират срещу управлението на Мутрата и да настояват за неговата оставка?!
Наистина, какво мислиш ТИ за днешните протести? Може и с две думи ... :t1815:

Призивът ти за искреност ме просълзява!
Безмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!Няма протест в нова България ,който да е постигнал целите си. Когато протестираха срещу Тройната  рефренът беше: " Които и да са новите , само тези -не! Е, какво се е променило от тогава? Хората ли или лозунгите!?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Безмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!
Държавата ни е идеална, по-добро управление не сме имали никога в историята.
Нелепо е да се мисли, че може да има някаква причина за протести.
Тия там са платени тулупи без срам, неблагодарни към Партията и нашия велик водач г-н Бойко Борисов.
Слава на ГЕРБ! Слава на г-н Борисов! Бойко, обичаме те!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Безмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!
Държавата ни е идеална, по-добро управление не сме имали никога в историята.
Нелепо е да се мисли, че може да има някаква причина за протести.
Тия там са платени тулупи без срам, неблагодарни към Партията и нашия велик водач г-н Бойко Борисов.
Слава на ГЕРБ! Слава на г-н Борисов! Бойко, обичаме те!
Каква изненада..., а аз мислех ,че си противник на  сегашните!?!?
« Последна редакция: Август 19, 2020, 11:15:50 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Призивът ти за искреност ме просълзява!
;D

Quote (selected)
Безсмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!
Няма протест в нова България, който да е постигнал целите си.
Когато протестираха срещу Тройната, рефренът беше: "Които и да са новите , само тези - не!
Е, какво се е променило оттогава? Хората ли или лозунгите!?

За жалост, нищо – нито хората, нито лозунгите ...

Пардон, дай да уточним първо за кои "хора" иде реч, щото тулупите по върха на държавата са си все същите.
Или, както е казал народА: "Пременил се Илия, погледнал се – пак в тия!" :t0116:

А както виждаме всички и днес, лозунгите няма да се променят.

Ерго ... :m1708:
« Последна редакция: Август 19, 2020, 11:20:50 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Призивът ти за искреност ме просълзява!
;D

Quote (selected)
Безсмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!
Няма протест в нова България, който да е постигнал целите си.
Когато протестираха срещу Тройната, рефренът беше: "Които и да са новите , само тези - не!
Е, какво се е променило оттогава? Хората ли или лозунгите!?

За жалост, нищо – нито хората, нито лозунгите ...

Пардон, дай да уточним първо за кои "хора" иде реч, щото тулупите по върха на държавата са си все същите.
Или, както е казал народА: "Пременил се Илия, погледнал се – пак в тия!" :t0116:

А както виждаме всички и днес, лозунгите няма да се променят.

Ерго ... :m1708:

 Това , което следва след "Еrgо...  аз бих нарекъл твърде лично ,да не кажа интимно и е работа на всеки един от нас. Ако посоката и гледката са общи за мнозинството , Еrgо... са верни. Ако не са... жална ни майка.Не е лесно да накараш много хора да гледат в твоята посока, да споделят твоите цели  и да застанат зад тебе!!! Почти невъзможна мисия у нас!!! Когато учехме теория на вероятностите ,нашият преподавател доц. Лефтеров (R.I.P.)  казваше: " Колеги да предположим ,че хвърляме един зар и се падне "седем" . Това също е едно събитие , но едно невъзможно събитие!" Ситуацията днес прилича на това!!!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
... да предположим, че хвърляме един зар и се падне "седем". Това също е едно събитие, но едно невъзможно събитие
Понеже обичам подробностите, да уточня. Невъзможно събитие е например да се паднат всичките шест числа наведнъж. А „да се падне 7“ не е никакво събитие, а само фраза.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
... да предположим, че хвърляме един зар и се падне "седем". Това също е едно събитие, но едно невъзможно събитие
Понеже обичам подробностите, да уточня. Невъзможно събитие е например да се паднат всичките шест числа наведнъж. А „да се падне 7“ не е никакво събитие, а само фраза.
Да,"хвърляме един зар и се падне "седем" е фраза , която описва едно невъзможно събитие точно толкова колкото  фразата : "хвърляме зар и се падат всички шест числа   едновременно" описва друго невъзможно събитие. !?!Нес па?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Призивът ти за искреност ме просълзява!


Quote (selected)
Безсмислено и щедро финансирано забавление на хора без работа!
Няма протест в нова България, който да е постигнал целите си.
Когато протестираха срещу Тройната, рефренът беше: "Които и да са новите , само тези - не!
Е, какво се е променило оттогава? Хората ли или лозунгите!?

За жалост, нищо – нито хората, нито лозунгите ...

Пардон, дай да уточним първо за кои "хора" иде реч, щото тулупите по върха на държавата са си все същите.
Или, както е казал народА: "Пременил се Илия, погледнал се – пак в тия!"

А както виждаме всички и днес, лозунгите няма да се променят.

Ерго ... :m1708:

Това, което следва след "Еrgо...  аз бих нарекъл твърде лично, да не кажа интимно и е работа на всеки един от нас.
:t2689:

Би било "лично и интимно" и "работа на всеки един от нас", само ако живеехме на отделни клони по дърветата, на самотни острови или даже ф индивидуални пещери.
Но ний, щем или не щем – за добро или за зло! – сме съставни части на едно и също общество:ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Ако посоката и гледката са общи за мнозинството, Еrgо... са верни. Ако не са... жална ни майка.Не е лесно да накараш много хора да гледат в твоята посока, да споделят твоите цели  и да застанат зад тебе!!! Почти невъзможна мисия у нас!!!

По повод на мисията – вече доказано, но с известни уточнения:

От началото на т.нар. "промени" у нас над 2.5 милиона българи са напуснали България. Значи са гледали в една и съща посока – извън България!!!


Но тъй като "водата тече и всичко се променя!", част от тези българи искат да се върнат обратно в България. Или пък останалите тук техни роднини "не искат да ходят да живеят и учат при кака в чужбина!" – цитирам младо момиче от протестите.

И единствено на тази основа не бих сравнила 1:1 днешната ситуация  с примера със зарчето на покойния вече доц. Лефтеров – да почива в мир!!!

Quote (selected)
Когато учехме теория на вероятностите ,нашият преподавател доц. Лефтеров (R.I.P.)  казваше: " Колеги да предположим ,че хвърляме един зар и се падне "седем" . Това също е едно събитие , но едно невъзможно събитие!" Ситуацията днес прилича на това!!!

Защото пък – о чудо! – зарчето изведнъж се обърнало на "седмѝца"!!!
:0005: :0005: :0005:
« Последна редакция: Август 19, 2020, 17:20:59 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Защото пък – о чудо! – зарчето изведнъж се обърнало на "седмица"!!! :0005: :0005: :0005:
Баба ми казваше : " НадежБата крепи чиляка!"
Едно веме  във ВИНС -Варна (сега ИУ-Варна ) преподаваше проф. Карол Телбизов една изключително интелигентна и просветена личност. Та ,пририбира се той в къщи и съпругата му казва:
- Карол, какво става ,децата пред кабинета ти плачат? Много двойки май си писал днес?
- Моооже да се слуучиии,моооже да се случиии... отговорил унесено професорът.
Свободни сме да чакаме чудеса, моооже да се случааат... :smokin:
Тук   малко за този  изключително интересен човек и българин  https://bg.wikipedia.org/wiki/Карол_Телбизов
« Последна редакция: Август 19, 2020, 15:33:48 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
... да предположим, че хвърляме един зар и се падне "седем". Това също е едно събитие, но едно невъзможно събитие
Понеже обичам подробностите, да уточня. Невъзможно събитие е например да се паднат всичките шест числа наведнъж. А „да се падне 7“ не е никакво събитие, а само фраза.
Да,"хвърляме един зар и се падне "седем" е фраза , която описва едно невъзможно събитие точно толкова колкото  фразата : "хвърляме зар и се падат всички шест числа   едновременно" описва друго невъзможно събитие. !?!Нес па?
:way_to_go-1308:

"Па нес" – както обичат да отговарят в подобни случаи зевзеците ...  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
- Моооже да се слуучиии, моооже да се случиии ... отговорил унесено професорът.

Свободни сме да чакаме чудеса, моооже да се случааат... :smokin:
  :0006: :yes-1292: :0006:
« Последна редакция: Август 19, 2020, 15:43:00 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Да,"хвърляме един зар и се падне "седем" е фраза , която описва едно невъзможно събитие точно толкова колкото  фразата : "хвърляме зар и се падат всички шест числа   едновременно" описва друго невъзможно събитие. !?!Нес па?
Нищо подобно.
Двете са невъзможни по съвсем различни причини. Едното – защото не е възможно зарът да има описваното поведение. Другото – защото изобщо не става дума за зар (предполагайки, че зарът има шест стени). В този смисъл второто е безсмислица, а не събитие, макар и невъзможно.
« Последна редакция: Август 19, 2020, 16:01:50 от аменеменема »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Да,"хвърляме един зар и се падне "седем" е фраза , която описва едно невъзможно събитие точно толкова колкото  фразата : "хвърляме зар и се падат всички шест числа   едновременно" описва друго невъзможно събитие. !?!Нес па?
Нищо подобно.
Двете са невъзможни по съвсем различни причини. Едното – защото не е възможно зарът да има описваното поведение. Другото – защото изобщо не става дума за зар (предполагайки, че зарът има шест стени). В този смисъл второто е безсмислица, а не събитие, макар и невъзможно.

Приема се за сведение , но не съм съгласен. Смятам ,че и двете фрази имат право на живот! Амин!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Приема се за сведение , но не съм съгласен. Смятам ,че и двете фрази имат право на живот! Амин!
Че имат право на живот е вярно, както и за всяка друга фраза – особено когато е правилна от гледна точка на езика. Но тук изяснявахме нещо различно – свързано със смисъла на фразите и дали те изпълняват конкретна съобщителна функция, в случая – да обозначават невъзможно събитие.
Да добавя, че разликата между израз, описващ невъзможно събитие и такъв, който е изобщо безсмислен, е особено отчетлива и заради това, че в случая става дума за конкретен, формален контекст, какъвто ти описа: ситуация, разглеждана в теория на вероятностите. В този смисъл преподавателят не е дал подходящ пример.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Щом ще го удряме на тъпа дребнавост, ще отбележа, че теоретично е възможно зарът при хвърлянето да се разцепи на части и един от вариантите е да се паднат и шестте му стени  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щом ще го удряме на тъпа дребнавост, ще отбележа, че теоретично е възможно зарът при хвърлянето да се разцепи на части и един от вариантите е да се паднат и шестте му стени  :nuts:
Как беше:
Ако се падне ези ще пием, ако се падне тура ще пием, виж ако остане във въздуха пропускаме. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щом ще го удряме на тъпа дребнавост, ще отбележа, че теоретично е възможно зарът при хвърлянето да се разцепи на части и един от вариантите е да се паднат и шестте му стени  :nuts:

А на обратната страна на едната от тях да се окаже "седмѝца", Деди!!!  :aplause:
Казвах ли ти аз ...  :blings-1100:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Щом ще го удряме на тъпа дребнавост, ще отбележа, че теоретично е възможно зарът при хвърлянето да се разцепи на части и един от вариантите е да се паднат и шестте му стени
Дори и тогава страна със седем точки няма да се появи.
Но по-важното е, че в теорията на вероятностите заровете не се разцепват и дори не са материални, а идеални (т.е. в мисълта ни) и постановките са конкретни и ясни. Има много случаи, в които вероятността на дадено събитие е 0, това е напълно нормално. Но да се падне седмица не е събитие, не е изобщо нищо. Не влиза в модела, в постановката на задачата, нещо неуместно.
Затова различаването на събитие с вероятност 0 от нещо, което изобщо не е събитие не е въпрос на „тъпа дребнавост“, а на точно мислене и говорене.
« Последна редакция: Август 19, 2020, 20:00:23 от аменеменема »