Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:08:38

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293794 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
@Kerpeden

Мога ли да те помоля да форматираш текста на абзаци, че така е ужасен за четене? Или поне дай връзка към оригиналната публикация, за да мога аз да го направя.

И по принцип е добре да има връзка към оригиналната публикация, за да няма обидени на тема „авторско право“.

Ама ,разбира се!!!

Хъх, ама това е връзка към досието на автора, а не към самата публикация. А в него не виждам никакви негови публикации  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
@Kerpeden

Мога ли да те помоля да форматираш текста на абзаци, че така е ужасен за четене? Или поне дай връзка към оригиналната публикация, за да мога аз да го направя.

И по принцип е добре да има връзка към оригиналната публикация, за да няма обидени на тема „авторско право“.


 

Ама ,разбира се!!!

Хъх, ама това е връзка към досието на автора, а не към самата публикация. А в него не виждам никакви негови публикации  :m1731:
Ами то е публикувано на стената му , аз затова го copy-paste-нах  цялотоq защото не зная как да го извадя , предполагам ,че на стената му може да го види само негов приятел... мога и като PDF  да го извадя...ама знам ли...   



 P.S.   Мисля ,че с е справих най сетне, промених линка.
« Последна редакция: Юли 01, 2020, 21:10:00 от Kerpeden »


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
„В Третия нов Рим – твоето държавно царствуване – светата съборна апостолска църква свети паче слънцето под небесата. И нека знае твоята държава, благочестиви царю, че всичките царства на православната християнска вяра са се сбрали в твоето единно, че двата Рима паднаха, а третият крепне, а четвърти не ще има; твоето християнско царство не ще иде в чужди ръце.“
https://conservative.bg/vertikalata-na-vlastta/

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил

http://www.memoriabg.com/2020/07/01/gen-flynn-sarceto-i-dushata-na-amerika-na-karta/

Не съм сигурен, но мисля, че ролята на марксизма, комунизма, социализма etc като плашило за хората се изчерпи вече.

Нещата трябва да се поставят на много по-ясна основа според мен -- добро срещу зло. Всичко останало е за заблуда на хората. И безразличните ще си стоят все така 98%.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Нещата трябва да се поставят на много по-ясна основа според мен -- добро срещу зло. Всичко останало е за заблуда на хората. И безразличните ще си стоят все така 98%.
Да!Добро срещу зло! Чудесно ,  само че според християнската етика тези понятия значат едно, а според някои от най пазпространените религии нещо твърде различно. Как ще постигнем единство на понятията и сетне дружно да ги преборим...Откакто съществуват хората  търсят начин да се обединят  и  при всеки опит се убеждават колко трудна , да не кажа невъзможна работа е това.Теоретически всички се борят срещу злото в името на доброто , само дето малко дефинициите им са много различни.
« Последна редакция: Юли 02, 2020, 22:46:00 от Kerpeden »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
Нещата трябва да се поставят на много по-ясна основа според мен -- добро срещу зло. Всичко останало е за заблуда на хората. И безразличните ще си стоят все така 98%.
Да!Добро срещу зло! Чудесно ,  само че според християнската етика тези понятия значат едно, а според някои от най пазпространените религии нещо твърде различно. Как ще постигнем единство на понятията и сетне дружно да ги преборим...Откакто съществуват хората  търсят начин да се обединят  и  при всеки опит се убеждават колко трудна , да не кажа невъзможна работа е това.Теоретически всички се борят срещу злото в името на доброто , само дето малко дефинициите им са много различни.

Мисля, че концепцията за добро и зло е универсална за разлика от тази за живота и смъртта.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Мисля, че концепцията за добро и зло е универсална за разлика от тази за живота и смъртта.

Не е и никога не е била. Добро и зло са морални категории, а т. нар. "морал" е най-променливата концепция в човешката история. Както и т. нар. "ценности". Добро, зло, морал, ценности не са нито универсални, нито константни. Няма нищо "общочовешко".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
От тези "общочовешки ценности" сме на това дередже.
Няма универсални мерки за добро и зло, главната цел на всяко живо същество е да просперира често за сметка на околните и няма как да го променим.
Освен "със смяна на чипа" всички с един софтуер да изглажда разликите от природния фърмуер.
Няма да ни хареса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Мисля, че концепцията за добро и зло е универсална за разлика от тази за живота и смъртта.

Не е и никога не е била. Добро и зло са морални категории, а т. нар. "морал" е най-променливата концепция в човешката история. Както и т. нар. "ценности". Добро, зло, морал, ценности не са нито универсални, нито константни. Няма нищо "общочовешко".

Концепцията за добро и зло от приказките. За тях ставаше дума в последните пращулки.

Иначе успех в борбата ви с това, което става. Ако не успеете, ще трябва да се закрие поредната цивилизация на Земята и да се започне отначало  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
"морал" е най-променливата концепция в човешката история

За това са виновни философите, а моралът не е различен, или има или няма морал.
Поповете са по-близо до истината, каквото не искаш на теб, не го прави на другите.
'Прочее,всичко,което искате да правят вам човеците,същото правете и вие тям;
Защото това е законът и пророците''

Ев.от Матея

гл.7:12

''И както искате д а постъпват с вас човеците,тъй и вие постъпвайте с тях''

Ев.от Лука

гл.6:31
« Последна редакция: Юли 03, 2020, 08:24:37 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
"морал" е най-променливата концепция в човешката история

За това са виновни философите, а моралът не е различен, или има или няма морал.
Поповете са по-близо до истината, каквото не искаш на теб, не го прави на другите.
'Прочее,всичко,което искате да правят вам човеците,същото правете и вие тям;
Защото това е законът и пророците''

Ев.от Матея

гл.7:12

''И както искате д а постъпват с вас човеците,тъй и вие постъпвайте с тях''

Ев.от Лука

гл.6:31
Протагор се изцепил и казал ,че : "Човекът е мярка за всички неща. " , което  за човешкото общество може да има място,но в природата е пълен нонсенс, според мене . Човечеството или някои по будни негови представители във времето  са решили ,че видите ли човекът е върхът на  хранителната верига , венец на Сътворението , свръх високоорганизирана материя и  още каквито ви дойдат наум супертвърдения,но да оставим тази човешка самовлюбеност и самонадеяност настрана...Евангелските твърдения отразяват твърде добре основната идея на християнската етика ,но имат само пожелателен характер! Нека не забравяме ,че целокупното човечество се бие в гърдите ,че  за него моралът е основна  ценност , а човешката етика -  основeн закон , не се  е поколебало да унищожи маса хора и народи в името на именно тия  етични принципи . Борба със злото!!! Борбата със ветрени мелници ще свърши същата работа...кое е зло...за мене е едно , а за онзи другия с гилотината или газовата камера е друго. Принципите ,провъзгласени от французите - равенство ,братство ,свобода са погазени моментално от самите тях и удавени в кръв. Погледнато от различни камбанарии,минарета ,зикурати ,пирамиди и прочее винаги ще има онеправдани ,долу в ниското и едни по-горни горе към върховете. Равенството е фикция! Няма по-скучно и по страшно общество от това ,в което царува равенството и братството!!!Загубена работа!!! Изчезнали са всички стимули за развитие,няма движение защото се нарушава равенството. Ужас отвсякъде! Крах на всички философии,науки и прочие...Всяка система , насилствено разколебана се стреми към някаква равновесна точка,която гарантира устойчивост в момента. Вероятно и човечеството като една безобразна много свързана ,много ,много и всякак засукана  система се стреми неистово към устойчивост и вероятно  това е онова безобразно състояние на равенство и братство... не знам. Предполагам! Хубаво ,че няма дума , която да изрази колко далеч в безкрайността е това време. Абе , на майната си е...май това е думата... :nuts: :nuts:
« Последна редакция: Юли 03, 2020, 11:56:13 от Kerpeden »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Мисля, че концепцията за добро и зло е универсална за разлика от тази за живота и смъртта.

Не е и никога не е била. Добро и зло са морални категории, а т. нар. "морал" е най-променливата концепция в човешката история. Както и т. нар. "ценности". Добро, зло, морал, ценности не са нито универсални, нито константни. Няма нищо "общочовешко".
:yes-1289:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Всичко, което е на принципа "Аз да съм/ние да сме добре, пък на другите майната им", е зло.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Дори и да е универсална, концепцията за добро и зло не може да реши взаимоотношенията между големи групи хора, между държави и между противоборстващи си съюзи.
Винаги трябва да бъде облечена в идеология, а идеологията да придобие практически измерения и стъпки. Най-често - икономически, по рядко политически и военни.  Поне досега човечестнвото не е предложило друг начин за решаване на колективни проблеми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Дори и да е универсална, концепцията за добро и зло не може да реши взаимоотношенията между големи групи хора, между държави и между противоборстващи си съюзи.

Винаги трябва да бъде облечена в идеология, а идеологията да придобие практически измерения и стъпки. Най-често - икономически, по рядко политически и военни.  Поне досега човечеството не е предложило друг начин за решаване на колективни проблеми.

А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?
Да , състоят се, но тези малки човечета  са надарени с разум и тогава работата става сложна и почти невъзможна.  Да мотивираш една  група да действа еднакво  е невъзможна работа ...да , с репресия , натиск и всякакви други механизми става , ама доброволно - едва ли!!!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?

Да , състоят се, но тези малки човечета  са надарени с разум и тогава работата става сложна и почти невъзможна.  Да мотивираш една  група да действа еднакво  е невъзможна работа ...да , с репресия , натиск и всякакви други механизми става , ама доброволно - едва ли!!!

Не съм каз(в)ал, че (ще) е лесно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
В подкрепа на казаното от мен малко по-горе . Писал съм го на майтап  преди девет години ,но стоя зад тези майтапчииски твърдения,па  ако ще и смешни да са...
Quote (selected)
керпеден_1
12 Юни 2011 15:29
Мнения: 9,911
От: Bulgaria
Eй, това жанче като machine gun
Не е ! Кат ЗКУ-4 е! Възпитаниците на НШЗО"Хр.Ботев"-гр. Плэвен, под. 260, с к-р п/п Иванов-Мечи и с-на Симеонов-Монката знаят за какво говорим.
ЗА РАВЕНСТВОТО
"От капката семе е всеки роден.
аз равен съм с Него,
Той равен е с мен.
Но Той е отишъл далеча напред.
Нима ще сравняваме Вино с оцет?"
из "Песента на Синдбад Носача
пред дома на Синдбад МОРЕПЛАВАТЕЛЯ"
1. Няма равенства , не е имало и не Предвиждаме да има!
2. Винаги ще има Един , дето да е по-ербап и по - гладен от другите!
3. Още в Първичния бульон това  е било ясно на зелените еуглени , само французите и социалистите не го разбраха, но ще разберат кон боб яде ли и на ходжа пезевенк вика ли се!
4. И пред Бога няма равни , щото едните сме Праведни , а другите са грешници. Няма център- ляво , няма център-дясно.
5. Има Равнопоставеност. Пред закона. Едните Сме поставени от едната страна по-нависоко.Седнали. Другите -от другата страна. Прави.За да сме равнопоставени.
6.В математиката равенството е хубаво нещо. Например: 1.9656= 2. Дреболия. Но, 1 965 600 .00= 2 000 000 , 00 си е вече пачка , нали и обратното също е вярно. Това е прелестта на математическото равенство и Ние го уважаваме.
7. Няма равенство , братя и сестри , затуй си изберете Президент , който обича математическите равенства?
БЪЛГАРИЯ- за НАС!
:smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?

Да , състоят се, но тези малки човечета  са надарени с разум и тогава работата става сложна и почти невъзможна.  Да мотивираш една  група да действа еднакво  е невъзможна работа ...да , с репресия , натиск и всякакви други механизми става , ама доброволно - едва ли!!!


Не съм каз(в)ал, че (ще) е лесно.

В този случай определящо е да имаме вяра ,че ще се случи! Може да е колкото просено зърно ,но си е вяра!!!


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
"А големите групи не се ли състоят от малки човечета?"
Да
 "И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?"
Не.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
"А големите групи не се ли състоят от малки човечета?"
Да

 "И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?"
Не.

Сега ще спорим дали железните кристали нямат свойствата на железните атоми, от които са образувани ли? Или какво представлява синергията, получена от сливането на малки частици в по-големи образувания?

Не случайно съм сложил „свойства“ в кавички.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?

Да , състоят се, но тези малки човечета  са надарени с разум и тогава работата става сложна и почти невъзможна.  Да мотивираш една  група да действа еднакво  е невъзможна работа ...да , с репресия , натиск и всякакви други механизми става , ама доброволно - едва ли!!!


Не съм каз(в)ал, че (ще) е лесно.

В този случай определящо е да имаме вяра ,че ще се случи! Може да е колкото просено зърно ,но си е вяра!!!

А вярата толкова ли е лоша, че не трябва да я имаме? И нека не бъркаме вяра с религиозност :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Точно пък с теб ще се разберем много лесно по въпросите за атомите и кристалите.
Или пък за разликата в свойствата на бронза от една страна и на медта и калая, от друга.

Само че механичното пренасяне на законите на природата в обществените отношения си е чиста метафизика.

Едно е поведението не 100 отделни индивида. Съвсем друго е поведението на тълпа от същите индивиди. И съвсем, ама съвсем друго е,  когато тези индивиди се поведат от волеви и харизматичен лидер с ясна визия.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Точно пък с теб ще се разберем много лесно по въпросите за атомите и кристалите.

Или пък за разликата в свойствата на бронза от една страна и на медта и калая, от друга.

Само че механичното пренасяне на законите на природата в обществените отношения си е чиста метафизика.

Едно е поведението не 100 отделни индивида. Съвсем друго е поведението на тълпа от същите индивиди. И съвсем, ама съвсем друго е,  когато тези индивиди се поведат от волеви и харизматичен лидер с ясна визия.

Така де, но и волевият и харизматичен лидер няма да помогне, ако имаме тълпа, колкото и ясна да е неговата визия.

И е много по-трудно е да превърнеш 100 човека в тълпа, ако те имат някаква представа за това кое е добро и кое е зло, даже и в техните променливи варианти.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Дори и да е универсална, концепцията за добро и зло не може да реши взаимоотношенията между големи групи хора, между държави и между противоборстващи си съюзи.

Винаги трябва да бъде облечена в идеология, а идеологията да придобие практически измерения и стъпки. Най-често - икономически, по рядко политически и военни.  Поне досега човечеството не е предложило друг начин за решаване на колективни проблеми.

А големите групи не се ли състоят от малки човечета? И „свойствата“ на тези малки човечета не определят „свойствата“ на голямата група?

като имаш голяма група, почваш да проимваш и разни свойства, които са полезни за общото благо, въпреки че категорично не са полезни за отделните единици. което и определя разни неща като добродетели, нравственост и т.н.

бърз пример: самоубийството е грях; саможертвата, която технически погледнато също е самоубийство, е добродетел. и самоубийството, и саможертвата представляват целево осъзнато прекратяване на собствения живот, разликата е че саможертвата се прави в името на някой/някои. саможертвата на матросов е подвиг и е възпята.

ако искаш, в същата плоскост можеш да разглеждаш така обичаната от партнерите липса на електричество в късния соц. всъщност ток имаше, обаче отиваше за износ и за производство. което беше добре за групата, но зле за отделните ѝ членове.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
А вярата толкова ли е лоша, че не трябва да я имаме? И нека не бъркаме вяра с религиозност :m1731:
Кой твърди ,че е лоша!?! Да ,вярата е състояние на ума и предпоставка за религиозност, но са съвсем различни неща!!!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Bacho Кольо
Едно е поведението не 100 отделни индивида.
Съвсем друго е поведението на тълпа от същите индивиди.
И съвсем, ама съвсем друго е,  когато тези индивиди се поведат от волеви и харизматичен лидер с ясна визия.

Ако искаш силен магнит, ти трябват феромагнитни атоми (напр. железни) и насочено магнитно поле.
Само желязо без магн. поле или магн. поле, приложено над дърво/стъкло/и подобни не вършат работа.

Българите сме тотално аморфни. Всяка частица си гледа личния келепир и за никакво общо действие не й пука. Освен ако в това общо действие няма някакъв келепир, напр. да си член на управляващата партия.
За идеали, саможертва, лоялност и дума не може да става. "Срещу ръжен не се рита", "Преклонена глава ..." и т.н..

Пък идеалистите и героите колкото и да се напъват да направят магн. поле над тоя егоистичен и еснафски материал, Матряла само ще им се изсмее, ще ги обяви за луди, и ще продължи както той си знае.
« Последна редакция: Юли 03, 2020, 15:49:35 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
А вярата толкова ли е лоша, че не трябва да я имаме? И нека не бъркаме вяра с религиозност :m1731:

Кой твърди, че е лоша!?! Да, вярата е състояние на ума и предпоставка за религиозност, но са съвсем различни неща!!!

Не казвам, че си казал, че е лоша. Нито пък аз казвам, че е лоша :)

Просто и вяра трябва да има. Религиозността вече е личен избор.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
В подкрепа на казаното от мен малко по-горе . Писал съм го на майтап  преди девет години ,но стоя зад тези майтапчииски твърдения,па  ако ще и смешни да са...
Quote (selected)
керпеден_1
12 Юни 2011 15:29
Мнения: 9,911
От: Bulgaria
Eй, това жанче като machine gun
Не е ! Кат ЗКУ-4 е! Възпитаниците на НШЗО"Хр.Ботев"-гр. Плэвен, под. 260, с к-р п/п Иванов-Мечи и с-на Симеонов-Монката знаят за какво говорим.
ЗА РАВЕНСТВОТО
"От капката семе е всеки роден.
аз равен съм с Него,
Той равен е с мен.
Но Той е отишъл далеча напред.
Нима ще сравняваме Вино с оцет?"
из "Песента на Синдбад Носача
пред дома на Синдбад МОРЕПЛАВАТЕЛЯ"
1. Няма равенства , не е имало и не Предвиждаме да има!
2. Винаги ще има Един , дето да е по-ербап и по - гладен от другите!
3. Още в Първичния бульон това  е било ясно на зелените еуглени , само французите и социалистите не го разбраха, но ще разберат кон боб яде ли и на ходжа пезевенк вика ли се!
4. И пред Бога няма равни , щото едните сме Праведни , а другите са грешници. Няма център- ляво , няма център-дясно.
5. Има Равнопоставеност. Пред закона. Едните Сме поставени от едната страна по-нависоко.Седнали. Другите -от другата страна. Прави.За да сме равнопоставени.
6.В математиката равенството е хубаво нещо. Например: 1.9656= 2. Дреболия. Но, 1 965 600 .00= 2 000 000 , 00 си е вече пачка , нали и обратното също е вярно. Това е прелестта на математическото равенство и Ние го уважаваме.
7. Няма равенство , братя и сестри , затуй си изберете Президент , който обича математическите равенства?
БЪЛГАРИЯ- за НАС!
:smokin:
...носталгик...сам си си виновен...сега обаче се ослушваш да поканиш Жана, що?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Bacho Кольо
Едно е поведението не 100 отделни индивида.
Съвсем друго е поведението на тълпа от същите индивиди.
И съвсем, ама съвсем друго е,  когато тези индивиди се поведат от волеви и харизматичен лидер с ясна визия.

Ако искаш силен магнит, ти трябват феромагнитни атоми (напр. железни) и насочено магнитно поле.
Само желязо без магн. поле или магн. поле, приложено над дърво/стъкло/и подобни не вършат работа.

Българите сме тотално аморфни. Всяка частица си гледа личния келепир и за никакво общо действие не й пука. Освен ако в това общо действие няма някакъв келепир, напр. да си член на управляващата партия.

За идеали, саможертва, лоялност и дума не може да става. "Срещу ръжен не се рита", "Преклонена глава ..." и т.н..

Абе тази година или миналата някой накъде (не мога да се сетя къде обаче) беше пуснал подобна подборка от пословици от други страни. Оказа се, че и в Англия имат подобна на нашата „преклонена главица …“. Всъщност, може би това ни пречи -- ниското самочувствие, което имаме. И то не самочувствие на база колко велики сме били.

Колкото до магнитите -- един постоянен магнит ще остане ли магнит в дълбокия космос, където се предполага да няма насочено магнитно поле?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
един постоянен магнит ще остане ли магнит в дълбокия космос, където се предполага да няма насочено магнитно поле?

Предполагам, че ще остане. Много дълго време. Вечно едва ли, защото би било против ентропията.
Но за да стане магнит, на него първоначално му е било приложено такова поле.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
един постоянен магнит ще остане ли магнит в дълбокия космос, където се предполага да няма насочено магнитно поле?

Предполагам, че ще остане. Много дълго време. Вечно едва ли, защото би било против ентропията.
Но за да стане магнит, на него първоначално му е било приложено такова поле.

Може и да си прав, ама ще трябва да се чете допълнително. Специално за магнетизма нямам ясни спомени от курса по физика в университета.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
..носталгик...сам си си виновен...сега обаче се ослушваш да поканиш Жана, що?
Ами , ако се съгласи!?! Не , не е това ...вече двама трима каня , ама не идват ...не знам защо...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Проблемът Маугли: има две неща за човешката интелигентност, за които обикновено не си даваме сметка. Първото е, че всъщност не сме особено интелигентни като вид. Второто е, че интелигентността на вида ни не е била обект на естествен подбор, нито е резултат от особен селекционен натиск. Тя по скоро е страничен ефект от други черти, които са обект на селекция. Гълъбите бият хората в решаването на вероятностни задачи по математика и се справят с проблема на Монти Хол по-добре от мнозина математици
   ... останалото на линка... :nuts:


https://www.facebook.com/groups/kerpyskayforum/
« Последна редакция: Юли 03, 2020, 16:38:06 от Kerpeden »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
за магнетизма нямам ясни спомени от курса по физика в университета.

И аз. Кога минаха почти 30 г.  :sad-3295:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
..носталгик...сам си си виновен...сега обаче се ослушваш да поканиш Жана, що?
Ами , ако се съгласи!?! Не , не е това ...вече двама трима каня , ама не идват ...не знам защо...
...пак оправдания ... за не се срамиш нещо?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
..носталгик...сам си си виновен...сега обаче се ослушваш да поканиш Жана, що?
Ами , ако се съгласи!?! Не , не е това ...вече двама трима каня , ама не идват ...не знам защо...
...пак оправдания ... за не се срамиш нещо?
Срамът ми е отстранен със сливиците...някога...

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Вижте сега.
По въпроса за магнетизма.
Във вакуум магнитът си действа безпроблемно.
Връщам се, обаче, на един по-стар мой пост тук.
Ние изобщо не знаем какво представляват един куп процеси и явления около нас. Можем единствено да ги описваме. Да им създаваме закони и формули, описващи действието им.
Гравитация, електричество, магнетизъм.
Кой знае какво са, откъде са произлезли и как са създадени?!
Още сме в прощъпулника си, колкото и да е печално това.
Засега толкова. Оправяме се, някак, и с тези си "знания".

Относно понятията "добро" и "зло" - колкото философи, толкова и концепции.
Аз, без да съм адепт на никоя от световните религии, бих заложил на постулираните в светите книги правила:
Десетте божи заповеди, примерно.
Е, заимствани са от египетските, които са били 49...
Седем е божественото число, следователно, египтяните са заложили на 7х7.
Друг е въпросът, защо след хилядолетия, са орязани до 10.
За мен е ясно.

Заб.
-------
Под "свети книги" аз разбирам тези на всичките УЧЕНИЯ.
Когато едно учение, впоследствие се изроди до религия, това вече е печално!
Знаем целите на религиозните институции, нали?!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Bradatko
Когато едно учение, впоследствие се изроди до религия, това вече е печално!

Моето мнение е подобно - че религията е изродена и манипулирана вяра.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил


Quote (selected)
Представете си, че живеете в свят, за който ви казват, че е демокрация – и дори може да го повярвате – но всъщност животът и съдбата ви са в ръцете на няколко ултрабогати, много могъщи и безчовечни олигарси. Те могат да бъдат наречени Deep State (Дълбоката държава), или просто The Beast (Звярът), или нещо друго, неясно и непроследимо – няма значение. Те са по-малко от 0,0001%.

За липсата на по-добро наименование, нека засега ги наречем „Неясните субекти“.

http://www.memoriabg.com/2020/06/24/predstoiashtoto-globalno-nulirane/
« Последна редакция: Юли 05, 2020, 21:06:41 от Kerpeden »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вече го пуснаха в друга тема за измамата.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1212.msg86506#msg86506

То няма какво да му коментираме, повечето неща са минавали вече тук.
Единствено не е докоснал причините за климатичните изменения.
Движението на земята, слънчевите цикли.
« Последна редакция: Юли 05, 2020, 21:08:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Вече го пуснаха в друга тема за измамата.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1212.msg86506#msg86506

То няма какво да му коментираме, повечето неща са минавали вече тук.
Благодаря, исках друго да пусна... редактирах го...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Събитие 201 от 18 октомври 2019 г. в Ню Йорк, което компютърно симулира пандемия с коронавирус, прогнозирайки 65 милиона смъртни случая за 18 месеца и разруха в икономиката – и това беше програмирано само няколко седмици преди старта на действителната пандемия COVID-19. Вижте “COVID-19, Сега живеем в сценария „Заключване на стъпките“, това и това.
Засега май само САЩ изпълняват плана, но има време, има и други вируси или поне щамове, може да го стигнем таргета.
« Последна редакция: Юли 05, 2020, 21:27:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Събитие 201 от 18 октомври 2019 г. в Ню Йорк, което компютърно симулира пандемия с коронавирус, прогнозирайки 65 милиона смъртни случая за 18 месеца и разруха в икономиката – и това беше програмирано само няколко седмици преди старта на действителната пандемия COVID-19. Вижте “COVID-19, Сега живеем в сценария „Заключване на стъпките“, това и това.
За сега май само САЩ изпълняват плана, но има време, има и други вируси или поне щамове, може да го стигнем таргета.
Аз и преди нищо не разбирах , но след публикации като тази за еколозите и тази тук ме объркаха съвсем... дава се гласност на тези , които изглеждаха абсурдни преди време или по-скоро екзотични...и едва ли тогава биха намерили трибуна...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дано не съм ви дотегнал , но и това тук  заслужава внимание.



https://kontinentusa.com/alfa-i-omega-angely-merkel/



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Аз и преди нищо не разбирах

И аз, само хвърляме боб и се надяваме че на света има и други мислещи хора като нас. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Веднъж ми казаха, че ако не внимаваме, 2% от хората (страстните и енергичните) ще контролират останалите 98% (безразличните и безучастните) през 100% от времето.

Колкото повече мисля за тази фраза, толкова повече вярвам в нея. Сега има малка група страстни, енергични хора, които действат усилено, за да унищожат нашия американски начин на живот. Измяната и предателството се разрастват, а върховенството на закона и служителите на реда, които поддържат законите, са подложени на огромен натиск, както никога досега в историята на нашата страна. Тези енергични 2% от хората изглежда печелят.
http://www.memoriabg.com/2020/07/01/gen-flynn-sarceto-i-dushata-na-amerika-na-karta/

Благодаря ти Керпи.
Меморията последните години беше затихнала, отдавна не бях влизал там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Веднъж ми казаха, че ако не внимаваме, 2% от хората (страстните и енергичните) ще контролират останалите 98% (безразличните и безучастните) през 100% от времето.

Колкото повече мисля за тази фраза, толкова повече вярвам в нея. Сега има малка група страстни, енергични хора, които действат усилено, за да унищожат нашия американски начин на живот. Измяната и предателството се разрастват, а върховенството на закона и служителите на реда, които поддържат законите, са подложени на огромен натиск, както никога досега в историята на нашата страна. Тези енергични 2% от хората изглежда печелят.
http://www.memoriabg.com/2020/07/01/gen-flynn-sarceto-i-dushata-na-amerika-na-karta/

Благодаря ти Керпи.
Меморията последните години беше затихнала, отдавна не бях влизал там.
Удоволствието е за мен!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат на: Bradatko
Когато едно учение, впоследствие се изроди до религия, това вече е печално!

Моето мнение е подобно - че религията е изродена и манипулирана вяра.
Не съм съгласен - личното ми мнение е, че религията е догма, далеко е от вярата, макар и манипулирана.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Цитат на: Bradatko
Когато едно учение, впоследствие се изроди до религия, това вече е печално!

Моето мнение е подобно - че религията е изродена и манипулирана вяра.
Не съм съгласен - личното ми мнение е, че религията е догма, далеко е от вярата, макар и манипулирана.
Quote (selected)
Терминът религия произлиза от латинската дума religio – почитам, съблюдавам. Тя пък, от своя страна, идва от глагола religare – свързвам, т.е. етимологията на думата религия ни показва, че тя е връзка с нещо по-висше от човека. Важно е да се обърне внимание и на представката re, която ни показва, че в думата религия е вложена известна повторяемост, т.е. завръщане към нещо изначално, което хората са изгубили в даден момент. Дефинирането на това, какво е религия, зависи в най-голяма степен от избрания подход – дедуктивен във философията на религията и индуктивен в сравнителното религиознание – базиращ се на събран емпиричен материал.
Дотолкова  доколкото  всичко онова ,което е свързано като действие  с  всяка религия има окончателен и неизменен ,по- скоро догматичен характер  бих се съгласил , че религията е догма или по-точно съвокупност от догматични правила ,характерни за религията.
 Досежно вярата- да, продължавам да твърдя ,че е състояние на ума!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Не съм съгласен - личното ми мнение е, че религията е догма

Общо-взето казваме едно и също. За мен догмата е изродено, загубило смисъла си и правилността си правило.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Общо-взето казваме едно и също. За мен догмата е изродено, загубило смисъла си и правилността си правило.
По принцип в моето лично  тълкувание догма означава   преди всичко закостенялост и неизменност.
Инак  ето едно прилично  определение за догма:
Quote (selected)
Принцип, който се възприема безрезервно за абсолютна истина и се прилага без промяна, без съобразяване с конкретната обстановка.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Quote (selected)
Общо-взето казваме едно и също. За мен догмата е изродено, загубило смисъла си и правилността си правило.
По принцип в моето лично  тълкувание догма означава   преди всичко закостенялост и неизменност.
Инак  ето едно прилично  определение за догма:
Quote (selected)
Принцип, който се възприема безрезервно за абсолютна истина и се прилага без промяна, без съобразяване с конкретната обстановка.

Демек пак същото.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Наборе,
прочетох с удоволствие линка ти за фрау.
Малко тюрлюгювеч и Радини вълнения, но финала е впечатляващ.
Quote (selected)
Многие внесли свой вклад в возникновение подобного климата. Но ни один человек не сделал для этого больше, чем Ангела Меркель. Это останется в книгах по истории. От ХДС как буржуазной партии почти ничего не осталось, республика переформатирована, Конституция превратилась в одно мнение среди многих. Мало кто мог подумать, что Меркель способна на это. В этом даже есть что-то вроде величия. Это случилось удивительно быстро. Так быстро, что большинство людей до сих пор не осознают этого. Зато позже они смогут сказать: это происходило на наших глазах.
Заменете Меркел с Тулупа и ХДС със СДС и другото точ в точ ще съответства на булгаристан.
Само че йезуитщината не е от вчера и докато вълненията на автора може и да може да имат основание за Федералната му република, същите тези човечета пет пари не дават за друга територия, а дори и обратното - насърчават онова, дето съм оградил в цитат.
И що риват тогава когато и на тях им се случи?
И то не натрапено отвън, а те сами - на себе си!

 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
И за определенията за догма не съм съвсем съгласен - има нюанс.
Дава го това -
Quote (selected)
Сляпото вярване и подчинение на определени догми, отхвърля творческото мислене.
Не е само закостенялото и сляпото прилагане на определени норми, догмата си е спирачка за прогреса.
Което пък въобще не значи, че нещо, което е ново, само по себе си е двигател на прогреса.
Изобщо догмата е това, което кара хората да възприемат факти и принципи от гледна точка на това което е установено, без да се отчитат новите, променящите се обстоятелство и научаването на нови факти.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Брей, брей, колко революционери тук, не очаквах!

Догмата е котва, или ако щете фар, за да не губим ориентир и правилната посока.

А не сте ли чели достатъчно историята на света, не знаете ли че всяка революция, става догма? Не влизате ли в "прозореца на Овертон", като се бунтувате срещу всяка догма? Не стана ли джендър революцията догма, не стана ли войната срещу белия хетеро мъж догма?

Можете да отричане някоя догма, само ако предложите нещо по-добро на нейно място, иначе сте само бунтовници без кауза, прогресивизъм за самия прогресивизъм.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 
Quote (selected)
Всички големи каузи започват като движение, превръщат се в бизнес и завършват като рекет”
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/vsichki-golemi-kauzi-zapochvat-kato-dvizhenie-prevryshtat-se-v-biznes-i-zavyrshvat-kato-reket
Догмата като висша форма на рекет. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!