Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 09:30:03

Автор Тема: Пактът Рибентроп - Молотов  (Прочетена 3175 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Пактът Рибентроп - Молотов
« -: Август 24, 2019, 03:20:50 »
.......
« Последна редакция: Август 29, 2019, 01:18:55 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Пактът Рибентроп - Молотов
« Отговор #1 -: Август 24, 2019, 03:32:58 »
https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/moscow-campaign-to-justify-molotov-ribbentrop-pact-sparks-outcry

https://www.dn.se/nyheter/varlden/djavulspakten-som-slog-varlden-med-hapnad/

За Мюнхенския сговор естествено мълчат.
Свобода на словото така да се каже.
« Последна редакция: Август 29, 2019, 01:21:05 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #2 -: Август 24, 2019, 08:42:46 »
Quote (selected)
Мюнхенското споразумение проправя пътя на Европа към Втората световна война

http://glasove.com/categories/na-nov-glas/news/myunhenskoto-sporazumenie-propravya-pytya-na-evropa-kym-vtorata-svetovna-vojna

Там юбилеят е бил миналата година, тази година "празнуваме" Молотов-Рибентроп,
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #3 -: Август 24, 2019, 08:45:50 »
За Мюнхенския сговор естествено мълчат.

Mълчат, защото на всички е ясно, че именно Мюнхен развързва ръцете на Хитлер. Мълчат и за всички аналогични пактове, сключени от европейските държави с Германия. Полша, Франция, Англия. Русия е последната, която сключва такъв пакт. Чехите насрано мълчат. Не е удобно някак. Поляците - също. И за тях не е удобно, че са участвали. Словаците и те насрани, защото нападнаха Полша с Германия. Ако не обвиняват постоянно Русия, ще почнат неудобни въпроси. Като например този : защо след като пактът е разпалил войната в Европа, съюзниците не обявиха война и на Русия, а само на Германия?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #4 -: Август 24, 2019, 12:16:40 »
Всичко за Пакта

Е.Ю.Спицын и Ю.А.Никифоров в программе "Проще говоря. Кому нужна срочная психиатрическая помощь?"

https://www.youtube.com/watch?v=xJ7Pq0nmCSs

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пактът Рибентроп - Молотов
« Отговор #5 -: Август 24, 2019, 18:39:05 »
 AnonimusBG
Сутринта забравих.
Може ли да промениш малко името на темата.
от "Пактът Молотов - Рибентроп"
да стане
"Пактът Рибентроп - Молотов"

Quote (selected)
Пакт Рибентроп-Молотов
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF-%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2

Това пропагандата е голяма наука.
Понякога не трябва да задраскваш цели периоди от историята достатъчно е да разместиш някой думи, запетайки или да пропуснеш такива.
Не мисля, че темата за Полша е повдигната от Сталин, просто е действал след резултата от Мюнхенското договаряне преначертало границите в Европа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #6 -: Август 24, 2019, 18:48:03 »
Пактът Рибентроп-Молотов - анекс към Мюнхенския договор.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #7 -: Август 25, 2019, 12:25:15 »
Договора разбира се не е сключен с ангелски помисли и пърхащи крилца. Кисинджър пише, че Сталин е изненадал целия свят, защото не се държал, като идеалист-болшевик и да отхвърли предложението ведно с последваща война, а съвсем в стила на реалполитик си е прибрал обратно бившите царски земи, почти без един изстрел. Ако прочетете текста, ще видите, че линията на интересите съвпада със старата царска граница при предното разделяне на Полша. В последвалата кратка разходка на Вермахта, шляхтата позорно побягва, като изоставя страната и народа си. Хитлер и Сталин са озадачени, но това не пречи на първия да пробва да налапа цялата страна. Тогаз се налага РККА по спешност да извърши Освободителния поход, новата граница да мине по линията Кързон, а Кривошеин качен на сандък да приветства на изпроводяк нацистките части, които са си позволили да отидат по на изток от уговореното.
Освен официалните съюзници на Полша, даже самото емигрантско правителство на поляците не си дава труда да обяви на СССР война.
« Последна редакция: Август 25, 2019, 12:39:40 от zLaGaD »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Пактът Рибентроп - Молотов
« Отговор #8 -: Август 25, 2019, 22:51:37 »
AnonimusBG
Сутринта забравих.
Може ли да промениш малко името на темата.
от "Пактът Молотов - Рибентроп"
да стане
"Пактът Рибентроп - Молотов"

Quote (selected)
Пакт Рибентроп-Молотов
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF-%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2

Това пропагандата е голяма наука.
Понякога не трябва да задраскваш цели периоди от историята достатъчно е да разместиш някой думи, запетайки или да пропуснеш такива.
Не мисля, че темата за Полша е повдигната от Сталин, просто е действал след резултата от Мюнхенското договаряне преначертало границите в Европа.

Срам ме е , но не зная как да променя заглавието.
Подскажи моля те.
Аз току що се върнах от тайгата и съм малко неадекватен.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Пактът Рибентроп - Молотов
« Отговор #9 -: Август 26, 2019, 06:36:00 »
AnonimusBG
Сутринта забравих.
Може ли да промениш малко името на темата.
от "Пактът Молотов - Рибентроп"
да стане
"Пактът Рибентроп - Молотов"

Quote (selected)
Пакт Рибентроп-Молотов
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF-%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2

Това пропагандата е голяма наука.
Понякога не трябва да задраскваш цели периоди от историята достатъчно е да разместиш някой думи, запетайки или да пропуснеш такива.
Не мисля, че темата за Полша е повдигната от Сталин, просто е действал след резултата от Мюнхенското договаряне преначертало границите в Европа.

Срам ме е , но не зная как да променя заглавието.
Подскажи моля те.
Аз току що се върнах от тайгата и съм малко неадекватен.

Отиваш на първия коментар, откриващ темата, натискаш „промени“ и тогава, освен че можеш да редактираш текста на коментара, може да редактираш и заглавието на темата. По този начин редакцията ще се отрази на всички направени по темата коментари, а не както е в момента -- само на последния коментар.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #10 -: Август 26, 2019, 09:00:40 »
Кисинджър пише, че Сталин е изненадал целия свят, защото не се държал, като идеалист-болшевик и да отхвърли предложението ведно с последваща война, а съвсем в стила на реалполитик си е прибрал обратно бившите царски земи, почти без един изстрел.

Кисинджър е късна бира. Още тогава Чърчил пише, че Сталин е имал всички права да си прибере земите, определени от линията Керзон (Кързън). И нито сантиметър повече. Новата западна граница на Русия е безусловно утвърдена от Чърчил и Рузвелт в Техеран и окончателно в Ялта. Затова всякакви опити за неграмотна пропаганда са Мики мауст.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #11 -: Август 26, 2019, 09:06:13 »
Кисинджър пише, че Сталин е изненадал целия свят, защото не се държал, като идеалист-болшевик и да отхвърли предложението ведно с последваща война, а съвсем в стила на реалполитик си е прибрал обратно бившите царски земи, почти без един изстрел.

Кисинджър е късна бира. Още тогава Чърчил пише, че Сталин е имал всички права да си прибере земите, определени от линията Керзон (Кързън). И нито сантиметър повече. Новата западна граница на Русия е безусловно утвърдена от Чърчил и Рузвелт в Техеран и окончателно в Ялта. Затова всякакви опити за неграмотна пропаганда са Мики мауст.

Това Мики мауст нарочно ли го пишеш?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #12 -: Август 26, 2019, 12:49:41 »
Това Мики мауст нарочно ли го пишеш?


Да, по ми харесва така. И за други думи имам предпочитания. Например пластмласа, грейпфрукт и др.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #13 -: Август 26, 2019, 13:29:04 »
Това Мики мауст нарочно ли го пишеш?


Да, по ми харесва така. И за други думи имам предпочитания. Например пластмласа, грейпфрукт и др.

Аха, добре.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #14 -: Август 26, 2019, 18:53:18 »
Разоблачение мифа. Как пакт Молотова-Риббентропа сломал планы мировой верхушки.

https://www.youtube.com/watch?v=Z55CBDSkEVw

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Пактът Молотов - Рибентроп
« Отговор #15 -: Август 26, 2019, 18:54:23 »
Правда о Договоре о ненападении с Германией

https://www.youtube.com/watch?v=5Q9dXa1wQQY

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Пактът Рибентроп - Молотов
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2020, 16:29:57 »
Темата е интересна и основната идея в нея си е в ред. Разбира се, опити за промяна на фактическата история е имало, има и ще има. Всеки "победил" се опитва да я пренаписва. С което обаче, поуките от събитията в нея, доколкото въобще са верни - колкото по-назад във времето се отива, толкоз по-измислени и нагласени стават (Справка: Анатолий Фоменко и Глеб Носовски). Милионите жертви остават напразно дадени...

В същност и ПСВ и ВСВ са организирани, подготвени и изпълнени от тези, които сега в нестроен хор се опитват пак да сочат на изток. В същност няма ПСВ и ВСВ, а има една голяма война с пауза в средата. Паузата е била използвана за подготовка на финал където всички да се втурнат върху СССР след 1945г. Заради тези намерения даже се държат пленените немски части в огромни лагери за да са под ръка. Окончателното затриване на Германия, запланувано предварително, не се провежда, не е изпълнено до край. Не се е състояло заради заплануваната трета част на Световната война от ХХ век. Тя обаче, вместо Гореща, премина като "Студена". Ако подрънкаме на тази струна по-нататък, ще видим, че и сегашните истерии на Запада, не са нищо друго, освен опити да се нападне същата цел, но вече в някаква Четвърта фаза.

Смисълът на написаното до тук е, че щом световните паразити се оказаха световните лъжци и бандюги, демаскирали се окончателно, то тогава на всякаквите им утвърждавания и уверения кое-как се било случило преди време, можем да вярваме само толкоз, колкото им вярваме и в момента!

Достатъчно е да нададем ухо как местните фитки и другите пернати от сорта каканижат и повтарят ли,повтарят мантрите си усилено като някакво исо, за да сме уверени, че всичко казано и написано от тях е лъжа. Особено когато стане дума за техните противници. Затова:

-Не може да се вярва - на никого от тях, никога!
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 16:32:57 от Eisblock »