Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 02:14:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 570023 пъти)

0 Потребители и 85 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15360 -: Април 19, 2024, 12:39:24 »
Тъй де, въпросът е не дали, а как?
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15361 -: Април 19, 2024, 12:44:16 »
Не! Времето, в което живеем не е истина! Ако е истина, то не е вярно че живеем. Може би е лош сън, може би е кошмар... или просто вегитираме.
« Последна редакция: Април 19, 2024, 12:59:49 от Zmeja »


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15363 -: Април 19, 2024, 12:48:46 »
П.П. Трябва да се отървем от всякакви натота, есеси, тримория и прочее. Затова именно ще гласувам на изборите за ЕП. Колкото и да изглежда парадоксално на пръв поглед.

П.П.П. В следващите часове няма да съм на разположение за диалози и полилози - отивам на второ заседание на научно жури за избор на доцент и - простете за офтопика - повдига ми се (кандидатката заслужава) от т.нар. процедури. Като човек, минавал през научни съвети го казвам: Проклети да са от Игнатов до Денков всички, които  причиниха това зло на българската наука и висше образование!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15364 -: Април 19, 2024, 13:07:46 »
Още един "народен будител"!
Quote (selected)
Денков има Фейсбук!
Денков: „В тази страница ще споделям новини, коментари и позиции, които се надявам да ви помогнат да се ориентирате в действителността – такава, каквато е и каквато може да бъде. Зависи от всички нас“, пише още той.
:t2619:


« Последна редакция: Април 19, 2024, 14:55:02 от Zmeja »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15365 -: Април 19, 2024, 14:56:38 »

Quote (selected)
Плужек недоклатен, много се надяваше.
Всъщност са ми безинтересни реакциите на плужеците, чакам да прочета нещо от "ръфащата" страна.
 ;)
п.с. за могъществото на Галя, да речем.
 :smokin:

Ааа, ти за щуката  от приказката за Емеля глупака  «По щучьему велению, по моему хотению...»,  Как беше първото име на Главчев? Емелян?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15366 -: Април 19, 2024, 15:01:10 »
Но пък е вечна и приятна за носене в горещо време
Дрехите от качествен лен са най-доброто, което човек може да си пожелае. За предпочитане бели, а най-изискани - в естествения цвят на лена. При подходящ начин на пране и сушене не се налага да се гладят, гънките от естествените човешки движения им отиват. За топлите сезони са по-подходящи от всякакви памуци и коприни, доколкото изобщо в мамковината могат да се намерят дрехи от естествена коприна (при тях в горещината остават грозни петна от пот).

Особено приятно е ленено бельо даже катър сезон. Качествено такова има и съответна цена, но си струва.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15367 -: Април 19, 2024, 15:05:39 »
Цитат на: lucho
Мисля, че на изборите и за НС, и за ЕП партийните листи са общи за цяла България,
така че можеш да гласуваш за Волгин с преференция, ако искаш (поставен е на второ място).

Аз ще гласувам за него, само се чудя Максимус и него ли смята за ненормалник и лъжец.
Джузепе вероятно и той ще му измъдри някакъв кусур.

Не, не смятам Волгин за измамник, но той какво ще направи в ЕП, решенията се взимат от европейската комисия, един неизбиран конвент. На какво се надявате? Спасението ни е вън от НАТО и неговото отроче ЕС, съюз с Русия.

Вие какво мислите?
И какво ще направиш ти лично за спасението ни?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15368 -: Април 19, 2024, 15:22:01 »
Волгин е чудесно попадение на Костадинов. Ще увеличи чувствително гласовете за Възраждане.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15369 -: Април 19, 2024, 15:30:48 »
Обърнете внимание, че много европейски големци, особено тия от екопартиите демонстративно ходят с негладени ризи на официални събития.
Ами биоленът трудно се глади, лесно се мачка и ризка от тая материя струва колкото три-четири памучни.

Но пък е вечна и приятна за носене в горещо време. Гледах за една фабрика за лен в Уелс, там си шие Обама и други от господарите на света.
Пу-пу...опази Боже от вечни дрехи (за дамския гардероб)  :)))
За приятното си прав.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15370 -: Април 19, 2024, 15:32:08 »
Някак повторих свой стар пост, не знам как да го махна (къде е засраменият емотикон?)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15371 -: Април 19, 2024, 15:35:22 »
М!Сега забелязах, че някой се е интересувал от мнението ми за Волгин.
Накратко, тук е полезен, а там ще е господин никой.Това, от гледна точка на т.н. ни общество.
За него си - обратно, тук ще потъне в лайнометието по него, а там ще се устрои добре.
Вие си преценявайте кое как сами.
п.с. то и Залужни бе пратен на синекура, по добра за него, макар да е ясно, че за 404 може и да е бил по полезен.
Пример просто, за акъла на изпращача, изпратения и разбиранията на тези две страни.
Повече въпроси - срещу заплащане.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15372 -: Април 19, 2024, 15:40:46 »
Хайде и аз за Волгин. Не харесвам някои от възгледите му. Нямам честта да го познавам лично. Много го харесвам като журналист и ми е по-интересен за слушане от тези, с които имаме повече сродни мнения за ставащото у нас и по белия свят. Имам едно строго лично впечатление, което, надявам се, никой от вас да не сподели. Волгин определено ссмм, засенчва като интелигентност и дар слово Костадинов. Последният, както знаем, е силно честолюбив и хора които го надскачат не търпи. А и ''Възраждане'' си е лидерска партия, то май други не останаха. Волгин едва ли ще си кротува в Брюксел. Със сигурност /поне се надявам/ ще го чуваме доста по-често от оня синекурен пишман ВМРО-патриот Слабаков, който ни се чу, ни се видя, откакто стана евродепутат. А преди и от чешмата потичаше. Та това са ми притесненията лични, Волгин да не бъде употребен за ракета носител и после да се случат едни нелицеприятни, но типични за нашенския политически живот истории, та кариерата му да приключи в някоя слабо гледаема кабеларка. Дано не съм права.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15373 -: Април 19, 2024, 15:41:20 »
9-минутно изказване на Петър Волгин на форума "Новите лидери на Европа" в София:

https://www.youtube.com/watch?v=8JslUQxqlOo (благодари преди всичко на варненската организация на партията :))))

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15374 -: Април 19, 2024, 15:43:18 »
М!Сега забелязах, че някой се е интересувал от мнението ми за Волгин.
Накратко, тук е полезен, а там ще е господин никой.Това, от гледна точка на т.н. ни общество.
За него си - обратно, тук ще потъне в лайнометието по него, а там ще се устрои добре.
Вие си преценявайте кое как сами.
п.с. то и Залужни бе пратен на синекура, по добра за него, макар да е ясно, че за 404 може и да е бил по полезен.
Пример просто, за акъла на изпращача, изпратения и разбиранията на тези две страни.
Повече въпроси - срещу заплащане.
Немалка доза логика в предположенията.  :thup:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15375 -: Април 19, 2024, 16:14:17 »
Цитат на: Maximus II
Спасението ни е вън от НАТО и неговото отроче ЕС, съюз с Русия.

Вие какво мислите?

Същото мисля, както всички, с които говоря, знаят.
Но това не значи да си мълчим и да си пасуваме, с позата на величаво преебани, както казва Онзи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15376 -: Април 19, 2024, 16:32:56 »
Цитат на: Giuseppe
мнението ми за Волгин - накратко, тук е полезен, а там ще е г-н никой

Тук едва чакат да минат изборите, та да го изхвърлят от БНР. А в ЕП ще говори неща, които другите ни евродепутати не говорят.
При това ще ги говори умно и красиво, а не "умно и красиво".

П.П. Видя се, че БСП е пробита. Издига кандидати с уж правилна ориентация (не всички де), а те веднага, след като ги изберат, я поевротрансджендъратлантичват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15377 -: Април 19, 2024, 16:54:59 »
Тук едва чакат да минат изборите, та да го изхвърлят от БНР. А в ЕП ще говори неща, които другите ни евродепутати не говорят.

Хубаво, ще говори, и какво от това, оня ден в Брюксел, сбирка на консерваторите националисти начело с Орбан и Фараж с полиция ги разгониха... Нито с избори, нито с говорене ще стане. Участвайки в изборите, даваме легитимност на сатанистките сглобки, само със саботаж и неучастие на всички нива, защото цялата бюрокрация е тяхна.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15378 -: Април 19, 2024, 16:56:19 »
Quote (selected)
Тук едва чакат да минат изборите, та да го изхвърлят от БНР. 
Все някой трябва да гори, за да стане светло на другите, че даже може и като го изгонят, да се издигне в един момент. Може, не казвам, че ще му се случи!
Quote (selected)
А в ЕП ще говори неща, които другите ни евродепутати не говорят.
То и на камък в гората мое си ги говори.
Даже и неща за които в момента и самия той не смее.
Е, верно, има и такъв момент, че може би ще разлайва псетата, но не вярвам. Все пак не е Фараж.
 :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15379 -: Април 19, 2024, 17:03:29 »
Все някой трябва да гори, за да стане светло на другите, че даже може и като го изгонят, да се издигне в един момент.

Не вярвам, разделени сме, европейските сглобкаджии са си отгледали клиентела, гласуваща за статуквото, същото е и у нас, те винаги ще гласуват за добрите си държавни заплати. В САЩ клиентелата на глобалистите са чернокожи и цветнокожи мигранти, Байдън за това ги пуска на тълпи, то и в ЕС е така. Те винаги ще гласуват за социалните си плащания.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15380 -: Април 19, 2024, 17:09:18 »
Нито с избори, нито с говорене ще стане.
А как? Откога те питам и ти все не отговаряш.
Quote (selected)
Участвайки в изборите, даваме легитимност на сатанистките сглобки, само със саботаж и неучастие на всички нива, защото цялата бюрокрация е тяхна.
Докато продължаваш да твърдиш това, не само че няма да си полезен за делото, а точно обратното. Саботаж на изборите е невъзможен! Невъзможен, не разбираш ли? Напротив, колкото по-малко гласуват (което е целта на "сглобката" – те излизат от кожата си да правят всичко възможно да отвратят хората от политиката, за да не гласуват!), толкова по-голяма ще бъде тежестта на купените от тях гласове. Толкова е просто – не може да не го разбираш!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15381 -: Април 19, 2024, 17:13:08 »
А как? Откога те питам и ти все не отговаряш.

Никак! Ще стане, когато всичко се срине и на евроидиотите им просветне, че глобалисткият ЕС ги обрича на обедняване и безперспективност. Как ще победиш идиотите с избори, когато са мнозинство!? Само икономическият срив ще ги разубеди.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15382 -: Април 19, 2024, 17:17:38 »
Е, то така е най-лесно, нищо да не правиш, нали?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15383 -: Април 19, 2024, 17:22:12 »
Е, добре, тогава да питам и аз, вие гласуващите какво правите по въпроса? Какво постигнахте до сега с гласуване, гласувалите за кирчовци и кокорчовци сега ги е срам да си признаят за кого са гласували.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15384 -: Април 19, 2024, 18:07:38 »
Мен не ме е срам, че съм гласувал за тези, за които съм гласувал. Тъкмо напротив, гордея се с тях!



Бойко Борисов:
Quote (selected)
„Човекът не беше известен на никого, но се съгласихме. След малко попитах как му беше името, Кирил беше забравил, погледна Лена и тя пак отвори компютъра. Тогава казах, че щом не знаят кого предлагат, значи някой им нарежда, да кажат кой е и да ме срещнат с него да преговарям директно.“
Е как да не избухнеш след такива думи! Като че ли Борисов не знае КОЙ предлага министрите в една колония! Метрополията, естествено!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15385 -: Април 19, 2024, 18:14:28 »
Мен не ме е срам, че съм гласувал за тези, за които съм гласувал. Тъкмо напротив, гордея се с тях!

Почакай, има време! :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15386 -: Април 19, 2024, 18:44:36 »
Аз пък откровено казвам, че имах повод да се срамувам (и то много) от хора, за които съм гласувала и се чувствах буквално като пряк съучастник. Трябва да призная,че действително не даваха никакви признаци да са заразени с евроатлантизъм (инак посмъртно нямаше да гласувам), ама проявиха. Това ни е и трагедията с изборите и по-точно след тях - влизането във властта на несуверенна държава си има цена и тя е именно тази, други просто не могат нито да виреят, нито да оцелеят в нея на този етап.   

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15387 -: Април 19, 2024, 18:45:16 »
Цитат на: Maximus II
Е, добре, тогава да питам и аз, вие гласуващите какво правите по въпроса? Какво постигнахте до сега с гласуване, гласувалите за кирчовци и кокорчовци сега ги е срам да си признаят за кого са гласували.

Гласуваме и убеждаваме и други да гласуват против евроатлантиците.
Не сме постигнали почти нищо, защото 60% от българите са овце, които си хрупат пашата и философстват колко е глупаво да си загубят 1 час от безценния овчи живот за гласуване.

Други 20-30% са плъхове, които си гласуват за своя готвач, който им хвърля боклуци от кухнята.
Гласувалите за кирчовци, кокорчовци, мравояди, миши мвр-генерали, тикви, шишита и догани,
те са плъховете, които пак ще си гласуват за същите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15388 -: Април 19, 2024, 18:47:21 »
Цитат на: Maximus II
Участвайки в изборите, даваме легитимност на сатанистките сглобки

Това е пълна глупост. Бездействието при престъпление е съдействие на престъплението.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15389 -: Април 19, 2024, 18:49:55 »
Всъщност ЕП е един безсмислен изкуствен "орган"  :smokin:
Единствената му цел е да създава видимостза някакъв "федерализъм", което междудругото противоречи на основополагащите принципи и документи на гейросъюза.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15390 -: Април 19, 2024, 19:00:14 »
Колко да се срамувам от гласуването си?
Гласувал съм за СДС, да припомня че онова първичното СДС бъкаше от земеделци, зелени, социалдемократи, леви, бивши БКП хорица.......
Всички които имаха нещо което не харесваха в БКП през 80-те години.
Е, и аз не ги харесвах, по онова време ( времето кога съм бил осъзнаващ се юноша бледен ) БКП беше останала само на лозунги и "тезиси".
Времена на развиващия се, па недоразвит социализъм с човешко оли нечовешко лице.
Човека го знаехме, после го курдисаха като архинечовек.
С Горбачов или без, нямаше да свършим добре ако не се променим.
Същото като сегашното ЕсЕс, само налудничави мантри.
Досущ като в оня виц дето Иванчо оприличил социализма като голям бял кораб в бурното море.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15391 -: Април 19, 2024, 19:08:08 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15392 -: Април 19, 2024, 19:24:00 »
Цитат на: buratinob
оня виц дето Иванчо оприличил социализма на голям бял кораб в бурното море.

Кажи го, моля, не го знам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15393 -: Април 19, 2024, 19:31:33 »
Социализмът е голям бял кораб в ураган.
Смело разбива гигантски вълни, не се отклонява от курса към "светлото
 бъдеще"
Обаче на ония на кораба им се такова мамата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15394 -: Април 19, 2024, 19:34:08 »
Quote (selected)
Руската федерация няма да позволи доближаване на границите на НАТО в Украйна, категоричен беше Лавров. По думите му, в Евросъюза „задават тона“ Полша, балтийските държави, Чехия и България „и европейските грандове сега трябва по някакъв начин да се съобразяват“.
https://glasove.com/na-fokus/lavrov-gotovi-sme-za-pregovori-no-razgovorite-sas-zelenski-sa-bezsmisleni-nyama-da-pozvolim-doblizhavane-na-granitsite-na-nato-v-ukrayna
Даже в тази градация сме последни.
А толкова се стараем....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15395 -: Април 19, 2024, 19:54:46 »
Quote (selected)
Обаче на ония на кораба им се такова мамата.
Ако за тогава кажем, че ни се е таковала мамата, за сегашния ден не знам какво трябва да е...
Без държава, без икономика, без енергетика, с унищожен човешки и духовен ресурс, да не продължавам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15396 -: Април 19, 2024, 20:00:53 »
Quote (selected)
Обаче на ония на кораба им се такова мамата.
Ако за тогава кажем, че ни се е таковала мамата, за сегашния ден не знам какво трябва да е...
Без държава, без икономика, без енергетика, с унищожен човешки и духовен ресурс, да не продължавам.
Минаха 35 години от това време.
При нормално развитие би трябвало да сме 35 години напред.
Уви сме 2Х35 назад.
Соца имаше недостатъци, това което имаме сега няма положителни черти.
Иванчо винаги е бил "градивен критик"*, и преди и сега ( преди и след потопа ).
Зад всеки виц стои истина.
* Във вашата професия му викат "адвокат на дявола", поне така съм чувал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15397 -: Април 19, 2024, 20:04:05 »
Quote (selected)
Обаче на ония на кораба им се такова мамата.
Ако за тогава кажем, че ни се е таковала мамата, за сегашния ден не знам какво трябва да е...
Без държава, без икономика, без енергетика, с унищожен човешки и духовен ресурс, да не продължавам.
Минаха 35 години от това време.
При нормално развитие би трябвало да сме 35 години напред.
Уви сме 2Х35 назад.
Соца имаше недостатъци, това което имаме сега няма положителни черти.
Иванчо винаги е бил "градивен критик"*, и преди и сега ( преди и след потопа ).
Зад всеки виц стои истина.
* Във вашата професия му викат "адвокат на дявола", поне така съм чувал.
Именно, трябваше, ама не сме. Ако Иванчо знаеше какво ни чака, нямаше и да помисли за тоя виц  :)))   

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15398 -: Април 19, 2024, 20:06:48 »
Мен не ме е срам, че съм гласувал за тези, за които съм гласувал. Тъкмо напротив, гордея се с тях!
Почакай, има време! :)))
Няма да дочакаш!!! (Не дождёшься!!!)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15399 -: Април 19, 2024, 20:07:59 »
Quote (selected)
Именно, трябваше, ама не сме. Ако Иванчо знаеше какво ни чака, нямаше и да помисли за тоя виц  :)))   
Иванчо е хроникьор, летописец.
Не е пророк.
Да не му го присъждаме като порок.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15400 -: Април 19, 2024, 20:11:26 »
Quote (selected)
Няма да дочакаш!!! (Не дождёшься!!!)
Чувал съм че по някое време даже железните атоми ( преобладаващи в чугуна ) ще се се преродят на по-елементарни частици, после и елементарните....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15401 -: Април 19, 2024, 20:13:02 »
Иванчо е хроникьор, летописец. Не е пророк. Да не му го присъждаме като порок.
Къде са съвременните вицове за Иванчо? Няма ги! Това означава, че в онова време свободата е била много по-голяма, отколкото сега. И, между другото, демокрацията също. Защото поне имаше на кого да се оплачеш и това работеше. Сега има и КЗП, КЗК, КЗД и т.н., но всички те са прах в очите, полза от тях няма.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15402 -: Април 19, 2024, 20:17:40 »
Quote (selected)
Няма да дочакаш!!! (Не дождёшься!!!)
Чувал съм че по някое време даже железните атоми ( преобладаващи в чугуна ) ще се се преродят на по-елементарни частици, после и елементарните....
По-добре чугун, отколкото тесто или мека глина.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15403 -: Април 19, 2024, 20:21:54 »
Главчев побърза да засвидетелства покорството си пред господаря

(Обърнете внимание, че след като разбраха, че ако се напише като "Мъртън", както първоначално я пишеха преди да дойде тук, фамилията на Генерал-губернатора само със замяна на една буква става "Мъртъв", веднага започнаха да я пишат "Мертен", както се пише и на английски.)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15404 -: Април 19, 2024, 20:24:12 »
Иванчо е хроникьор, летописец. Не е пророк. Да не му го присъждаме като порок.
Къде са съвременните вицове за Иванчо? Няма ги! Това означава, че в онова време свободата е била много по-голяма, отколкото сега.
Вицове има в нормална среда.
Сега не са вицове, а действителност.
Казвал съм че например в този форум съм за да се забавлявам.
Нямам крайностите на ЗИП, но се опитвам да гледам на света като един "Иванчо", с лек присмех и неприемане на реалиите.
Иначе да съм скочил от някой по-висок етаж.
Смейте се бе хора!
Това още не криминализирано, верно с тия хиалуронови инжекции се опитват да парализират някой мускули на устата, ама не всички сме се инжектирали.

П.П. Що си мислиш че частиците на тестото ще реагират различно на времевото натоварване?
От пръст сме направени и на пръст ще станем.
П.П. Пръст като хумус, не среден пръст.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15405 -: Април 19, 2024, 20:35:01 »
Среща с китайската посланичка:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15406 -: Април 19, 2024, 20:38:12 »
Quote (selected)
Среща с китайската посланичка:
Лъчо, ако сме живи по това време когато Китай стане хегемон с умиление ще си спомняме времената на губернатора Мартен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15407 -: Април 19, 2024, 20:45:06 »
Спокойно, няма!



Почти едночасов разговор на Мартин Карбовски с Александър Николов от движение "23 септември":

https://www.youtube.com/watch?v=W_BMAHT48CI

Нямало било комунисти в България, а? Ето един достатъчно млад комунист, и той съвсем не е сам!!!
« Последна редакция: Април 19, 2024, 20:56:17 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15408 -: Април 19, 2024, 20:57:57 »
Без държава, без икономика, без енергетика, с унищожен човешки и духовен ресурс, да не продължавам.

Именно, но ти гласувай и всичко ще се оправи! :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15409 -: Април 19, 2024, 21:02:48 »
Quote (selected)
Среща с китайската посланичка:
Лъчо, ако сме живи по това време когато Китай стане хегемон с умиление ще си спомняме времената на губернатора Мартен.

Китай няма намерение да става хегемон, такава им е природата, не се интересуват от друго, търгуват с другуте но харесват само своята култура, така са от хиляди години, просто ще се развиват без някой да им пречи. Хегемони са англосаксите, другото име на робовладелството.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15410 -: Април 19, 2024, 21:12:12 »
 
Quote (selected)
Среща с китайската посланичка:
Лъчо, ако сме живи по това време когато Китай стане хегемон с умиление ще си спомняме времената на губернатора Мартен.

Китай няма намерение да става хегемон, такава им е природата, не се интересуват от друго, търгуват с другуте но харесват само своята култура, така са от хиляди години, просто ще се развиват без някой да им пречи. Хегемони са англосаксите, другото име на робовладелството.
Не е проблем само на наглосаксите.
Те искат да са хегемони и в момнета са, всички хора обаче винаги следват "лидера".
Това се случва последните хиляди години - "цивилизацията" следва лидера.
Добър или лош ние се стремим да сме след победителя.
Няма не искам, няма недей!
Китайците може да не го искат, но хората по света ще ги въздигнат, после по някое време ще ги стъпчат.
Нищо ново под слънцето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15411 -: Април 19, 2024, 22:12:02 »
Не си мисли, че можеш да предвиждаш бъдещето чрез проста екстраполация.



48-минутна първа част на интервю на Красимира Катинчарова с Боян Чуков: https://www.youtube.com/watch?v=ZdWJITxzDw0
47-минутна втора част на същото интервю: https://www.youtube.com/watch?v=Evo7t1jRJaM
Днешно едночасово интервю на Катинчарова с Боян Чуков: https://www.youtube.com/watch?v=GJuaozil4Ws
Вчерашно 67-минутно интервю на Катинчатова с Боян Чуков: https://www.youtube.com/watch?v=XIEx1USOl-w
Днешно 51-минутно интервю на Катинчарова с Боян Чуков: https://www.youtube.com/watch?v=FADOAVOTnCs

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15412 -: Април 19, 2024, 22:16:35 »
Без държава, без икономика, без енергетика, с унищожен човешки и духовен ресурс, да не продължавам.

Именно, но ти гласувай и всичко ще се оправи! :)))
Надявам се, че си разбрал от всичко писано досега каква точно е позицията ми.
Малко разпиляхме в различни теми дискусиите по този въпрос в последните седмици, но са все в един форум, недалеч от тази тема  :)))

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15413 -: Април 20, 2024, 00:03:00 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
По думите на Лавров в Евросъюза „задават тона“ Полша, балтийските държави, Чехия и България
„и европейските грандове сега трябва по някакъв начин да се съобразяват“.

Тоя и той само глупости дърдори. Много добре знае, че източноевропейските върхушки са само дресирани мини-пинчери на Вашингтон (и то на ДП), и джафкат истерично по команда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15414 -: Април 20, 2024, 00:09:50 »
Цитат на: Maximus II
Именно, но ти гласувай и всичко ще се оправи! :)))

Твоята рецепта за оправянето каква беше, че не се сещам ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15415 -: Април 20, 2024, 00:34:19 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
По думите на Лавров в Евросъюза „задават тона“ Полша, балтийските държави, Чехия и България
„и европейските грандове сега трябва по някакъв начин да се съобразяват“.

Тоя и той само глупости дърдори. Много добре знае, че източноевропейските върхушки са само дресирани мини-пинчери на Вашингтон (и то на ДП), и джафкат истерично по команда.
Е, тука вече прекали - един от най-добрите дипломати на нашето време дърдорел глупости, айде по-полека с квалификациите...или поне да му стигнем на половината на нивото и информацията, с която борави, пък тогава да го оценяваме по такъв начин.
Знае или не (със сигурност знае), официалната позиция и политика на държавата (и в изказването е визирана именно държавата, а не народът й) са тези и по закон се изразяват от управляващите. Затова казвам, че хвърлят позора върху всички и върху държавата, не само върху себе си. Затова ме е и срам. Отделно, че я унищожават. 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15416 -: Април 20, 2024, 01:06:11 »
Цитат на: deneb
Е, тука вече прекали - един от най-добрите дипломати на нашето време

Kak пък да не съм прекалил! Вечно глубока озабочен и вечно договарящ договори, които никой "партнер" не е спазвал и няма да спази.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15417 -: Април 20, 2024, 07:38:51 »
Quote (selected)
Парламентът върна едноистанционното производство при обжалването доклади по ОВОС и Екооценка
Или може да се каже: БСП върна едноистанционното производство при обжалването доклади по ОВОС и Екооценка

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15418 -: Април 20, 2024, 08:02:22 »
Quote (selected)
Няма да дочакаш!!! (Не дождёшься!!!)
Чувал съм че по някое време даже железните атоми ( преобладаващи в чугуна ) ще се се преродят на по-елементарни частици, после и елементарните....
По-добре чугун, отколкото тесто или мека глина.

А най-добре е чугунът да поомекне, пък тестото и глината да се повтвърдят.
Така ще имаме хубав нож*, мек хляб с хрупкава коричка и стомна за вода (докат некой странстващ факир не ни я обърне на вино).

За апостолите на неучастието препоръчвам рецептата за хляб от жълъди (давал съм я по цовид времената) - ще им е от помощ в горския живот.
За кандидат-саботьорите пък ще е полезно да прочетат чл. 106 и 107 от евангелието на лукаваго - задължително се чете отзад-напред.

И понеже и мен ме питаха тия дни как ще се опраим (в контекста на проектосюжет за бъдещо политическо предаване), аз без много да му мисля отговорих:
"Като даваме гласност на добрите примери сред нас, образците за подражание, демек". Не се сетиха да ме питат за пример тогава, та ми се размина...
А тия дни мернах една баничарка на Бонанза-Бачорски и си спомних колко пъти циганета без родители са ми казвали, че оттам тръгва намирането на място в обществото (за тях).
Остава да си предотстъпя за временно ползване фенера на питащия да види зад тоя храст човек ли стои или заяц.

____
* - я къф убаф нож си напраих с флекса, докато валеше (не мога да не се пофаля  :)))
*********   ✹    *********

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15419 -: Април 20, 2024, 08:11:36 »
Цитат на: deneb
Е, тука вече прекали - един от най-добрите дипломати на нашето време

Kak пък да не съм прекалил! Вечно глубока озабочен и вечно договарящ договори, които никой "партнер" не е спазвал и няма да спази.
Ето затова той е дипломат, а ние тук не сме - защото не разсъждава по същия начин. Впрочем, нали разбираш, че той не изразява лична позиция и не води лична политика, а на държавата. И тази държава осъзнава, че светът и времето пред него не свършват със СВО или друг актуален горещ конфликт. Има начини и начини да достигнеш една цел, както и възможности или липсата им към даден момент, а в преценката им участват множество фактори, за които ние можем само да подозираме.