Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 18:50:39

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 287611 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1560 -: Юни 05, 2019, 23:15:05 »
Слушах я Мая по ТВ. И беше /поне за момента!/ 100% категорична.

За другите не знам, а не ме и интересуват ...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1561 -: Юни 05, 2019, 23:17:44 »
Понеже не разбирам руски, да пробвам с френски:
https://www.youtube.com/watch?v=M03DxrKUPCs

Бонжуар. Сигурен ли си, че не си от ГЕРБ?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1562 -: Юни 05, 2019, 23:27:07 »
Понеже не разбирам руски, да пробвам с френски:
https://www.youtube.com/watch?v=M03DxrKUPCs

Бонжуар. Сигурен ли си, че не си от ГЕРБ?
E те само туй остана – Мики да е от ГЕРП!  :blush-3296:

А ти, от кого си, СКЪПА?  :t0112:
« Последна редакция: Юни 05, 2019, 23:29:39 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1563 -: Юни 05, 2019, 23:40:09 »
Отказ да участват във вътрешнопартийния избор за лидерския пост декларираха
Мая Манолова, Калоян Паргов, Валери Жаблянов, Георги Гергов, Михаил Миков, Атанас Мерджанов, Сергей Станишев
Onzi, това не значи нищо. И Станишев се кълнеше, че няма да става евродепутат.

Джиджи, възгледът на фирмините е:

"Простолюдието на агората (партийните членове) няма право да решава нищо, право да решаваме имаме само ние, аристократите. Ще се съберем в Ареопага и ще решим.
Простолюдието ще мисли, говори и прави това, което ние, аристократите, му кажем.
Ако простолюдието поиска да спори, ще се измъкнем от дискусия по същество с някой-друг цитат на ... примерно Омир ... или Хезиод. Или на Лао Дзъ, за по-интернационално.
А ако простолюдието си помисли да се разбунтува, водачите на бунта ще ги запознаем отблизо със сапьорската лопатка."
« Последна редакция: Юни 05, 2019, 23:47:37 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1564 -: Юни 05, 2019, 23:45:14 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Banshee
А ти, от кого си, СКЪПА?  :t0112:
От ужасно пищящите. Ако ти прати снимка на красиво гребенче, не си я сейввай.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1565 -: Юни 05, 2019, 23:56:06 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Banshee
А ти, от кого си, СКЪПА? 
От ужасно пищящите. Ако ти прати снимка на красиво гребенче, не си я сейввай.

Аз пък държа ТЯ да ми отговори.

Като "пищяща" но почти винаги успяваща да се измъкне от разговорите, които сама е провокирала, като мокра връв.  :D

Нещо от този род, но не е ласо.  :t0138: :t0136:    А мноо по–лошо!!!
:bluegrab:
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 00:01:09 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1566 -: Юни 06, 2019, 07:39:59 »
Цитат
Аз съм партиен човек повече от 40 г. и си оставам та
Xeeex, този води на нарциса с 25%!
Сега пресметнах, бил съм партиен член, когато са го приемали този юнак, т.е. и аз нося вина, ДСИБВГЛВТ!
Дано излезе успешна химиотерапията провеждана от Нинова.
Ама не знам дали този метод не е само удължаване на живота или има и излекувани.
За второто бурно включване на Сафирен в този форум - отделно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1567 -: Юни 06, 2019, 08:10:31 »
Цитат
Така както чертаеш разделителни линии, означава ли, че напълно одобряваш това, което Нинова е правила в качеството си на отговорно лице в изпълнителната власт:
Освен общоизвесните вестникарски лафове, може ли някоя подробност колега?
Опитвах се веднъж да се запозная с твърденията изнесени от едно пловдивско вестниче, тип стенвестник и тиражирани след това от правилните медии.
Не ми се получи. Условните наклонения бяха почти толкова, колкото споменаването на името Нинова - типично за несръчни манипулаторски еднодневки. Но да не задълбочавам - може ли нещо по конкретно?
И допълнителен въпрос - всички тези посочени "грехове" извършени от Нинова, като изпълнител на разпореждания ли и ги вменявате или като към главно действащо лице? Подчинено на ПМ Костов и ПМ Станишев?
ПМ да не се чете Премиер Министър.
Всъщност, не очаквам отговор, но може пък Банши, като по чест участник да ме осветли, нали вика  :way_to_go-1308:, демек е съгласна, а това значи - запозната с тези дела.
Ако и тя пожелае де.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1568 -: Юни 06, 2019, 08:58:49 »
И допълнителен въпрос - всички тези посочени "грехове" извършени от Нинова, като изпълнител на разпореждания ли и ги вменявате или като към главно действащо лице? Подчинено на ПМ Костов и ПМ Станишев?

Нинова беше издигната от Овчаров и Гергов. Между другото, за Овчаров никой дума не споменава, но той е най-богатият човек в партията, ако не и в държавата. Както винаги кукловодите си правеха грешни сметки, че ще могат да я контролират. И както винаги тя се еманципира. Сега вменяват на Нинова някакви пазарлъци при избора, но е съвсем ясно, че ако е имало такива, то те са правени не от нея, а от хората, които я наложиха.
Основната линия, която тя трябваше да следва, бе да зарови томахавката с герп и отиде на коалиционно управление. Ако не сте забравили, веднага след избора, по студиата се изредиха плеяда видни социалисти, които напоително обясняваха, че щом ПЕС може да управлява с ЕНП, то това може да стане и в БГ. Други платени "наблюдатели" набиваха в главите на шилетата, че вече няма разлика между ляво и дясно и т.н. Но Нинова реши да поеме по свой път и им бръкна в джигеря. За тези хора е жизненоважно да са в управлението, за да могат да цицат. Те всички мразеха Станишев в червата, но сега се заловиха за него и за ИК, за да имат широк гръб и да свалят Нинова. Тя правилно разкара хората на Миков, защото всъщност те са хора на Станишев. Но към нея бяха пришити хора като Добрев и т.н., които се налага да търпи. Ако се проведе общопартиен избор и тя спечели, ще трябва да изрине тази либерална тиня до дъно. А недоволните ще пристанат на Гоци, защото те са от една семка. Тях ги интересува единствено власт, а жендърите са само за парлама. 

Неактивен Safiren

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 5
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1569 -: Юни 06, 2019, 09:30:32 »
И допълнителен въпрос - всички тези посочени "грехове" извършени от Нинова, като изпълнител на разпореждания ли и ги вменявате или като към главно действащо лице? Подчинено на ПМ Костов и ПМ Станишев?
ПМ да не се чете Премиер Министър.
Всъщност, не очаквам отговор, но може пък Банши, като по чест участник да ме осветли, нали вика  :way_to_go-1308:, демек е съгласна, а това значи - запозната с тези дела.
Ако и тя пожелае де.
Доста ниска топка, но когато въпросното лице говори за морал днес, в тази ретроспекция за мен "изпълнител" звучи още по-зле, демек обслужващ персонал. Кога е придобила правото да съди морала на другите? Катарзис ли някакъв е изживяла и се е пречистила от греховете си да обслужва отявлено неморални и неизгодни за държавата сделки? И като е била прост изпълнител, какво гарантира, че не е наложена като лидер, за да продължи да изпълнява нечии други планове? За външни  и интелигентни хора, каквито се афишират повечето ѝ поддръжници във форума, ми се струва странно, че не им прави впечатление дългогодишната обвързаност с едни меко казано спорни личности в партията.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 09:57:01 от Safiren »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1570 -: Юни 06, 2019, 09:58:57 »
Аз пак:  :way_to_go-1308:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1571 -: Юни 06, 2019, 10:00:06 »
Джиджи, не ми говориш дружелюбно. Да не стигаме до гребенчета, засега сме само до брадвата. :)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1572 -: Юни 06, 2019, 10:22:36 »
Цитат
Катарзис ли някакъв е изживяла и се е пречистила от греховете си да обслужва отявлено неморални и неизгодни за държавата сделки?

Не. Просто е излязла на "оперативен простор", "еманципирана", както се посочи по-горе, от тези, които и купиха стола на Позитано 20. Но условието на тази "еманципация" е низ от победи, защото победителите не ги съдят, но горко на победените.

От горест тежка и незавидна победените може спаси единствено "всенародната любов". Така и Корнелия "Дукс" Нинова се погрижи, под лицемерни клетви за демократичност, да създаде института на общо-партийния избор на председател. Впрочем, добра сметка.

Добра сметка, ама без сайбията. Върховният орган на партията си остава Конгреса. Неговите правомощия са практически всеобхватни. Той е, който решава в БСП.

И така, на Нинова, от позиция на председател с предсрочно прекратен мандат, което Конгреса остава само да констатира, ще се изправи пред този Конгрес, в качеството си на вече редови член на Националния съвет и ще го призове да преразпредели власт, отказвайки се от нея. Властта да определи лидера на Партията. И то точно в този момент на лидерска криза, който, от системна гледна точка, е бифуркация.

Защо да го прави? Конгреса. Защо да го прави - да се лиши от власт? За да се разтовари от отговорност? Като прехвърли очевидното разделение в най-ниските нива, в темелите на партията? Не мисля.

По-горе някои тук настоятелно ме питат Кой? Кой? Кой? Мога да ви кажа кой. Този, който има разбирането и е готов убедено да даде гаранции, че присъщият на БСП, в добрите и традиции, колективен начин на взимане на политически решения, ще бъде възстановен. Този, който даде гаранции, че ще се подчини на Конгреса. Този, който даде гаранции, че ще се подчини на Националния съвет на Партията. Този, който даде гаранции, че ще подчини на духа и буквата на Устава на БСП. Той ще премине.

Конгреса няма да вземе решение да хвърли в смут (хубава дума, японският аналог е "ран", китайският - "луан", старобългарският - "смута") Партията така, щото излъчила лидер, навярно с твърде крехко мнозинство, след поне два кръга оспорван и спорен в резултата си общо-партиен избор, да го подложи на изкушението на едноличната власт на Позитано 20. Не. Пътят напред за БСП е във възвръщането на колективното начало, в пълното и пълноценно осъществяване на политическите функции на органите и - такива, каквито Устава на Партията определя. Иначе - ще се превърне във версия на свинщината ГЕРБ, с грухтящия и нерез начело. А в свинщините, видя се, те са без конкуренция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1573 -: Юни 06, 2019, 11:09:42 »
Този, който даде гаранции, че ще се подчини на Конгреса. Този, който даде гаранции, че ще се подчини на Националния съвет на Партията. Този, който даде гаранции, че ще подчини на духа и буквата на Устава на БСП. Той ще премине.

Бля, бля!  Ако не бяхте се излибералчили и ако не бяхте станали официално "модерна социалдемокрация" - чиито врати по дефиниция са отворени за всеки, и в която поначало не съществува понятие "партийна дисциплина" [виж Ленин], - щяхте да имате демократичен централизъм и нямаше да се налага да ви "дават гаранции". Партийната дисциплина е основната разграничителна линия между тесните и широките социалисти. 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1574 -: Юни 06, 2019, 11:19:03 »
Цитат
Лидерите на Европейската народна партия, социалистите, либералите и зелените в Европейския парламент обявиха, че са постигнали съгласие за политическия процес, насочен към определяне на обща амбиция за следващия законодателен период, съобщи БНР.

"Това ще даде основата, върху която очакваме следващият председател на Европейската комисия да се ангажира, за да получи широко и стабилно мнозинство в Европейския парламент", се казва в изявлението на Манфред Вебер, Удо Булман, Ги Верховстадт, Ска Келер и Филип Ламбертс.

Петимата се ангажираха да постигнат споразумение до Европейския съвет на 20 юни.

След евроизборите миналия месец ЕНП и социалистите загубиха общото си мнозинство и в следващия Европарламент ще трябва да разчитат на либералите и зелените.

http://iconomist.bg


Офтопик, разбира се.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1575 -: Юни 06, 2019, 11:27:34 »
Защо да го прави? Конгреса. Защо да го прави - да се лиши от власт? За да се разтовари от отговорност? Като прехвърли очевидното разделение в най-ниските нива, в темелите на партията? Не мисля.
глупости. конгресът всичко това вече го е направил и го е записал в устава. защо да отнема вече дадено право? защото на теб така ти харесва? не мисля.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1576 -: Юни 06, 2019, 11:28:02 »
Лидерите на Европейската народна партия, социалистите, либералите и зелените в Европейския парламент обявиха, че са постигнали съгласие за политическия процес, насочен към определяне на обща амбиция за следващия законодателен период,

Политическото семейство най-накрая се събра.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1577 -: Юни 06, 2019, 11:36:54 »
«Принципиально мы уже не раз определяли, — говорил он, — наш взгляд на значение дисциплины и на понятие дисциплины в рабочей партии. Единство действий, свобода обсуждения и критики, — вот наше определение. Только такая дисциплина достойна демократической партии передового класса. Сила рабочего класса — организация. Без организации масс пролетариат — ничто. Организованный, он — все. Организованность есть единство действия, единство практического выступления» (Полное собрание соч., 5 изд., т. 14, с. 125 — 26)

Однако ...

«Нерушимый закон жизни КПСС, — говорится в Уставе партии, — идейное и организационное единство, монолитность ее рядов, высокая сознательная дисциплина всех коммунистов. Всякое проявление фракционности и групповщины несовместимо с марксистско-ленинской партийностью, с пребыванием в партии» (1971, с. 5)

И така, корифея, ти за ленинската дефиниция ли си на партийната дисциплина или пък за тази на КПСС от 70-те години на ХХ век? Щото ... Это две большие разницы, както казват на Ришельовска.

А ето и Устава на БСП.

Цитат
Чл.37. (1)За участие на социалисти и симпатизанти във формирането и провеждането на партийната политика могат да се създават  идейно-политически  и  професионално-творчески  партийни структури –дискусионни клубове, обединения и федерации.
(2)Основната им цел е изработването, прилагането и защитата на партийната политика и нейните възможни алтернативи в различни сфери на обществения и политическия живот.
(3)Идейно-политическите и професионално-творческите партийни структури могат да се обединяват на местно и национално ни-во на федеративен принцип.
(4) Структурите нямат задължително представителство в органите на партията. По искане на федерациите районните, общинските и градските конференции могат да вземат решения, с които да определят норма на делегиране и утвърдят техни представители в своя състав и в състава на съответния им районен, общинскии градски съвет. Конгресът на БСП по искане на национална федерация може да вземе решение за включване на техни делегирани представители в състава си в състава на НС на БСП.
(5)В дейността им могат да участват социалисти и симпатизанти по ред и начин, определен в правилника за изграждането им

И така, идейно-политическия, включително организационен (структури), плурализъм и възможността за дискусия по възможните алтернативи на партийната политика, които Устава на Партията предвижда, следва автентичната ленинска дефиниция, а не последвалите я интерпретации на отгледани в АОНСУ идеологически гурута.

И, заедно с това, което е било съществено тогава и, в друга степен - сега, ленинската дефиниция е за работническа партия, за класовия авангард, за пролетариата.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 11:52:09 от Firmin »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1578 -: Юни 06, 2019, 11:41:56 »
Цитат
Не. Просто е излязла на "оперативен простор", "еманципирана", както се посочи по-горе, от тези, които и купиха стола на Позитано 20. Но условието на тази "еманципация" е низ от победи, защото победителите не ги съдят, но горко на победените.

Нещо се опитваме да "прехвърляме грехове" или что?
Отговорност за резултата от тези избори носи органът наложил тази листа.
Това определено не е председателят а н.с.
 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1579 -: Юни 06, 2019, 11:49:07 »
Цитат
конгресът всичко това вече го е направил и го е записал в устава. защо да отнема вече дадено право?

Че защо да го отменя? Просто ще го приложи, в полза на партията, там, където му е мястото, съгласно Устава - при пълния цикъл на отчети и избори в цялата партия. А не като хитряшка врътка на скандална в политическото си безсрамие папеса. Партията не е Аврамов дом - да си играеш на влез-излез с мандата си -поискал ли си предсрочно прекратяване на мандата си, получаваш го веднага. Конгреса само констатира факта. И тази констатация няма последици за партийното положение на поискалия прекратяването - те вече са настъпили за него с акта на поискването. Констатацията има организационни последици - дава начало на процедура за избор на нов председател, при условия и по ред, определени от Конгреса. Прочее, Нинова чинно ще трябва да изчака заседанието на Конгреса и на него, в качеството си на редови делегат, да направи предложение относно избора на новия председател, по условията и реда на избора. Включително и да заяви, че приема да се кандидатира отново, ако някой друг социалист го предложи.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1580 -: Юни 06, 2019, 11:53:38 »
Цитат
Партията не е Аврамов дом - да си играеш на влез-излез с мандата си
До тук добре. Вашата групичка кого предлага на мястото на "папесата"?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1581 -: Юни 06, 2019, 11:54:56 »
Цитат
....Конгреса само констатира факта. И тази констатация няма последици за партийното положение на поискалия прекратяването - те вече са настъпили за него с акта на поискването. Констатацията има организационни последици - дава начало на процедура за избор на нов председател, при условия и по ред, определени от Конгреса. Прочее, Нинова чинно ще трябва да изчака заседанието на Конгреса и на него, в качеството си на редови делегат,...
Глупости на търкалета!
И пърхащи розови слонове. Ойротаквиз.
Няма такова нещо за прекратяване на пълномощия при подаване на оставка. Никъде няма.
Примерно за Примиера или за за министър ..... оставката става факт в момента на гласуването и от Парламента.
Друг пример. от различна област.
Твърдите че британците са излезли от ЕС в момента на депозиране на заявление за напускане, или как?
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 12:06:14 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1582 -: Юни 06, 2019, 12:02:22 »
Цитат
Отговорност за резултата от тези избори носи органът наложил тази листа.
Това определено не е председателят а н.с.

Тъпня на кибик, нехвърлял заровете.

Цитат
ПРАВОМОЩИЯ НА НС НА БСП
Чл. 33. Националният съвет на БСП:
...
18.подрежда и утвърждава листата за членове на Европейския парламент;

Не налага НС, а "подрежда и утвърждава". В това Председателя на НС няма никаква друга функция, освен тази на член на НС, участващ, наравно с другите, в "подреждането и утвърждаването".

Председателят на НС носи отговорност за решенията на НС тъй, както и всеки друг негов член. Това е колективен орган на партията. Нейно Едноличие непогрешимата папеса другарката Корнелия "Дукс" Нинова няма там друга функция, освен възложената и от Устава - да е негов председател, когато заседава, и ... дотам. Решава НС.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1583 -: Юни 06, 2019, 12:04:38 »
Цитат
Няма такова нещо за прекратяване на пълномощия при подаване на оставка. Никъде няма.

Ооо, скъпи, има, имаааа ... В Устава на БСП. Прилага се, като всеки друг, според точния му смисъл.

Уставът казва "констатира". Констатират се факти. Като смъртта, например. Впрочем, основание за предсрочно прекратяване на мандата. Е, мисли го като факт на политическа смърт, която Конгреса може само, с прискърбие и съчувствие, да констатира. Но не и да промени. Нинова си откъсна главата с чифтето. Когато искаш да привлечеш внимание със симулирано самоубийство, ползвай хапчета за отслабване или си прережи вените, ама гледай да не дълбоко. Чифтето не е добър избор за инструмент за симулацията. А в тази си част Устава на БСП гърми като топ сипай.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 12:10:27 от Firmin »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1584 -: Юни 06, 2019, 12:11:16 »
Я дай конкретния текст. От устава.
Пак ти казвам. Подобни извратени практики няма НИКЪДЕ! Най малко някой трябва да изпалнява съотв дейности.
Абе да не бъркате самоотвод с оставка? Щото отвода не се обсъжда, гласува, едностранно волеизявление е .......
 
Цитат
Тъпня на кибик, нехвърлял заровете. .
Един решава, друг носи отговорност или как?
Де гиди ПЕСоглавски номера. :nuts:
 
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 12:17:47 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1585 -: Юни 06, 2019, 12:20:42 »
Айде да ти сторя учение и на теб ...

Цитат
ОСНОВНИ ПРИНЦИПИ
Чл.5  (1)Членовете на партията участват в изработване, провеждане, защита и оценка на политиката на БСП. Политиката на БСП за управлението на държавата и в местното самоуправление сеосъществява чрез нейните представители в съответните органи.
(2)Управленската политика на БСП се формира в рамките на Програмата и принципите на партията, на решенията на конгресите и на нейните органи.
(3)БСП се изгражда и функционира на принципа на демократичното единство, означаващ съгласие по основните въпроси, за-легнали в Програмата и в Устава на партията, в решенията на на-ционалните  и  местните  органи  и  единодействието  при  тяхното изпълнение, задължителност на решенията на партийните органи за членовете на БСП.
(4)Основен организационен принцип на партията е демократичното участие при вземане на решенията; възможно най-широко участие на членовете и симпатизантите; равнопоставеност при достъпа до всички процедури, в т.ч. при издигане на кандидатури за ръководни длъжности в партията, както и по отношение на информираността и знанието.
(5)БСП се изгражда на териториален принцип в съответствие с  административното  деление  на  страната,  професионалните  и обществените интереси на нейните членове.
(6)Вътрешнопартийната демокрация се изразява в:
1.спазване  правото  на  мнозинството,  което  важи  за  всеки орган, като се уважават правата на малцинството;
2.инициативност, самостоятелност и отговорност на партийните органи и организации при определяне на тяхната дейност, отношения и структура;
3.откритост и публичност в дейността и отговорност за решенията и действията;
4.свобода при изразяване на мненията и многовариантност при обсъждане и решаване на проблемите;
5.равенство в правата и задълженията на социалистите;
6.другарство, солидарност, взаимно уважение и взаимопомощ между членовете и симпатизантите на партията.
8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1586 -: Юни 06, 2019, 12:22:04 »
И така, корифея, ти за ленинската дефиниция ли си на партийната дисциплина или пък за тази на КПСС от 70-те години на ХХ век? Щото ... Это две большие разницы, както казват на Ришельовска.

Бе, остави ме ти мене, бе! Къде се ръгаш при марксистко-ленинските партии? Ти си социалдемократ и аз само ти насочвам вниманието към 2 конгрес на РСДП.

Ленин хотел создать сплочённую, боевую, чётко организованную, дисциплинированную пролетарскую партию. Мартовцы стояли за более свободную ассоциацию, которая позволяет увеличить число сторонников партии, что соответствовало резолюции II съезда РСДРП: «социал-демократия должна поддерживать буржуазию, поскольку она является революционной или только оппозиционной в своей борьбе с царизмом». Они выступали против строгого централизма в работе партии и наделения ЦК большими полномочиями.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1587 -: Юни 06, 2019, 12:25:12 »
Цитат
Най малко някой трябва да изпалнява съотв дейности.

Да продължим с обучението, прочее. Надо, Федя, надо.
https://www.youtube.com/watch?v=GPboiT7Z1CE

Цитат
Чл. 17.(1)Правомощията на Председателя на БСП се прекратяват предсрочно:
1.по негово искане;
2.по искане на повече от половината от членовете на БСП;
3.по решение на Конгреса след промени в Устава;
4.при фактическа невъзможност да изпълнява задълженията си повече от 6 месеца;
5.при смърт.
(2)В случаите на предсрочно прекратяване на пълномощията на Председателя неговите функции се изпълняват от заместник-председател, определен с решение на НС.


 8)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1588 -: Юни 06, 2019, 12:25:46 »
Конкретния текст!
Не "общи принципи".
 
Нещо го няма, или что?
 
А това ли.
Та кой изпълнява функциите на председател?
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 12:32:29 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1589 -: Юни 06, 2019, 12:26:46 »
Цитат
конгресът всичко това вече го е направил и го е записал в устава. защо да отнема вече дадено право?

Че защо да го отменя? Просто ще го приложи, в полза на партията, там, където му е мястото, съгласно Устава - при пълния цикъл на отчети и избори в цялата партия. А не като хитряшка врътка на скандална в политическото си безсрамие папеса. Партията не е Аврамов дом - да си играеш на влез-излез с мандата си -поискал ли си предсрочно прекратяване на мандата си, получаваш го веднага. Конгреса само констатира факта. И тази констатация няма последици за партийното положение на поискалия прекратяването - те вече са настъпили за него с акта на поискването. Констатацията има организационни последици - дава начало на процедура за избор на нов председател, при условия и по ред, определени от Конгреса. Прочее, Нинова чинно ще трябва да изчака заседанието на Конгреса и на него, в качеството си на редови делегат, да направи предложение относно избора на новия председател, по условията и реда на избора. Включително и да заяви, че приема да се кандидатира отново, ако някой друг социалист го предложи.

а бе това опозиционерите що не вземете да прочетете какво все пак пише във въпросния устав? или ти предлагаш до края на т.нар. пълен цикъл бсп да я кара без председател?

всъщност, понеже това е невъзможно /няма кой друг да представлява партията, виж чл. 1/, и понеже към момента нс не е избрал заместник на нинова /чл. 17/, то нинова, въпреки че е в оставка, продължава да изпълнява задълженията си. което на вас опозиционерите по никакъв начин не ви помага.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1590 -: Юни 06, 2019, 12:27:34 »
Цитат
Бе, остави ме ти мене, бе!

Ес, да те оставя!  :-X

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1591 -: Юни 06, 2019, 12:29:33 »
Цитат
Конкретния текст!
Не "общи принципи".

Защо? Виждаш основание за изключение от общия принцип ли?  ???

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1592 -: Юни 06, 2019, 12:32:11 »
На мен, като на кибик, ми се вижда, че: на марксистко-ленинските партии все пак по́ са им прилика социалдемократите, отколкото NSDAP-овидните.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1593 -: Юни 06, 2019, 12:32:58 »
Председателят на НС носи отговорност за решенията на НС тъй, както и всеки друг негов член. Това е колективен орган на партията. Нейно Едноличие непогрешимата папеса другарката Корнелия "Дукс" Нинова няма там друга функция, освен възложената и от Устава - да е негов председател, когато заседава, и ... дотам. Решава НС.
в такъв случай защо още не си поискал оставките на останалите от нс? след като нинова няма друга функция - защо само нейната? оставка на колективния орган!

защо, фирмин, защо пак двойни стандарти?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1594 -: Юни 06, 2019, 12:33:50 »
Цитат
то нинова, въпреки че е в оставка, (в нарушение на Устава на БСП) продължава да изпълнява задълженията си. което на вас опозиционерите по никакъв начин не ви помага.

Няма и как да помага на когото и да е - правният принцип е, че никой не може да се ползва от свое противоправно поведение.

Впрочем, НС има още (поне) едно заседание преди Конгреса да заседава. Може пък да изправи противоуставното си бездействие.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1595 -: Юни 06, 2019, 12:49:17 »
Цитат
то нинова, въпреки че е в оставка, (в нарушение на Устава на БСП) продължава да изпълнява задълженията си. което на вас опозиционерите по никакъв начин не ви помага.
и кое точно е нарушението? бъди така добър да се обосновеш със съответните текстове, не да клянкаш глупости!

нс не е излъчил заместник - няма решение, имаше караници. партията не може да няма лице, което да я представлява. не знам в този случай оставката смята ли се за приета, все пак между дадена и приета оставка има едно действие от страна на приемащия.

пак те питам защо не искаш оставките на целия нс - те и в този случай не можаха да изпълнят задълженията си.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1596 -: Юни 06, 2019, 12:52:40 »
Фърмина бърка отвод и оставка.
Първото е едностранно волеизявление, второто - не.
 
Впрочем нищо чудно конгреса да не приеме оставката на Нинова, но да започне процедура по избор на нов н.с.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1597 -: Юни 06, 2019, 12:56:10 »
Цитат
бъди така добър да се обосновеш със съответните текстове, не да клянкаш глупости!

Драги, я  малко по-кротко. Цяла страница от форума по-горе има вече с цитати от Устава на БСП. Чети. Ама ... с разбиране, ако може. То знам, че не ти е силната страна ни четенето, ни разбирането, ама положи усилие. Ако нещо не ти е ясно, ще ти го обясня. Въпреки неуважението, което демонстрираш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1598 -: Юни 06, 2019, 13:03:35 »
Цитат
Фърмина бърка отвод и оставка.

Фърмина 6 години го учеха в Юридически факултет на СУ "Св. Климент Охридски" да търси точния смисъл.

Няма такова нещо като отвод или оставка в случая, който коментираме. Това, което имаме като случай, както би казал титанът на мисълта и виртуозът на словото Цветанов, е "предсрочно прекратяване на правомощията на Председателя на БСП по негово искане". "Отвод" и "оставка" са думи от журналистическия жаргон. Надявам се да не ги бъркам, доколкото не ми се налага да ги ползвам - не и във връзка с прилагане на нормите на Устава на БСП, в текста на които тези понятия не съществуват.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1599 -: Юни 06, 2019, 13:07:12 »
Цитат
Впрочем нищо чудно конгреса да не приеме оставката на Нинова, но да започне процедура по избор на нов н.с.

Сигурно и така става, ама преди това ще трябва да пренапише Устава на БСП. Дребна работа, разбира се. Важно е къщичката от карти с Дама Пика отгоре да се построи.  :cool-1084:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1600 -: Юни 06, 2019, 13:12:43 »
Междудругото ще е интересно на конгреса.
В центъра естествено ще са избраните от евролистата. Техни ще са изказванията, впечатленията, коментарите .....
И в "стадото" Дмитриевич в ролята на метилява офца.
 
Ех Фърмин, фърмин.
Отричате правото на конгреса да се произнесе по подадена оставка на Председателя на партията или как?
 
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 13:15:57 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1601 -: Юни 06, 2019, 13:17:05 »
Цитат
В центъра естествено ще са избраните от евролистата.

О, едва ли. И, надявам се, не. Евроизборите приключиха. Жегата зад ъгъла иде от местните избори, до които практически не остана време. Прочее, в центъра нека е организационното и политическото състояние на партията и ... не, няма да река "укрепването му", че някой ще си го помисли добро ... и подобряването му.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1602 -: Юни 06, 2019, 13:19:57 »
Фирмин-уставник. Научил го е като гяволът - евангелието.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1603 -: Юни 06, 2019, 13:20:11 »
Цитат
Ех Фърмин, фърмин.
Отричате правото на конгреса да се произнесе по подадена оставка на Председателя на партията или как?

О, не. Напротив. Ще се произнесе, констатирайки я. А, ако реши, че е целесъобразно, може да и даде и политическа оценка. Ама едва ли. Ще остане неприятен вкус. Като да си сдъвкал миризливка. Най-вероятно ще я преглътне, без да я дъвче.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1604 -: Юни 06, 2019, 13:22:35 »
Тъй, тъй.
Викате "жега" зад ъгъла? И в тайзи ситуация предлагате БСП да се самообезглави с липса на редовно избран Председател?
Подкрепяте че оставката на Нинова ке бъде отхвърлена, или как?
 
Виждате ли со кротце, со благо ..... имаме напредък!
 
А за евроизборите ми се чини че бъркате. Няма как да ги заметат под килимчето.
И организационни и най-вече кадрови изводи ще има.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 13:35:06 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1605 -: Юни 06, 2019, 13:37:43 »
Цитат
Подкрепяте че оставката на Нинова ке бъде отхвърлена, или как?

Прогноза ли искаш от мен? Ще ти дам моята прогноза.

Нинова е безскрупулна кариеристка, обсебена от мания за власт. И като така, в един момент с потрес ще установите, че "оставка" Нинова, всъщност, не е подавала. Защото такова нещо като "оставка" в Устава на партията няма. Има искане за предсрочно прекратяване на мандата на Председател на БСП по реда на чл.17(1)т.1 от УБСП. А то изисква спазване на форма. Защото е правопрекратяващ юридически факт, който подлежи на заявяване и регистрация от съда по реда на Закона за политическите партии. Другарката ми Корнелия "Дукс" Нинова, освен другото, е и юрист. Наясно е. Това задължение, да поиска вписване, следва да изпълни поелият с решение на НС функциите и заместник. А такъв към днешна дата няма. Не знам и в деловодството на Позитано 20 да е постъпило писмено искане на Нинова. Протокол от предходното заседание на НС би имал някаква стойност ако волеизявлението и е ясно артикулирано - "по реда на чл.17, ал.1, т.1 от Устава на БСП, заявявам желанието си да бъде прекратен предсрочно мандата ми на Председател на БСП". Това ли е била формулата? А дано. Ама ... надали. Така би се изразил коректният юрист и лидер, но не и Нинова. Тя си е оставила вратичка - за всеки случай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1606 -: Юни 06, 2019, 13:43:57 »
Цитат
бъди така добър да се обосновеш със съответните текстове, не да клянкаш глупости!

Драги, я  малко по-кротко. Цяла страница от форума по-горе има вече с цитати от Устава на БСП. Чети. Ама ... с разбиране, ако може. То знам, че не ти е силната страна ни четенето, ни разбирането, ама положи усилие. Ако нещо не ти е ясно, ще ти го обясня. Въпреки неуважението, което демонстрираш.
драги, поне половината от тези текстове съм ги цитирал аз. след като имаш нахалството да редактираш цитата ми и да подчертаваш, че нещо било в нарушение на устава, бъди така добър да посочиш кой конкретно текст е нарушен.

ако не можеш да цитираш конкретен текст - нищо лошо, затвърждаваш впечатлението, че името нинова те прави неспособен да разсъждаваш логично.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1607 -: Юни 06, 2019, 13:57:48 »
Цитат
след като имаш нахалството да редактираш цитата ми и да подчертаваш, че нещо било в нарушение на устава, бъди така добър да посочиш кой конкретно текст е нарушен.

Нахалство, драги, демонстрираш ти. С източник от невежество, съчетано с простотия и простащина.

Ако действителната воля и желание на Нинова, без задни мисли и адвокатски чалъми, е да бъде предсрочно прекратен мандата и на Председател на БСП по реда на чл.17, ал.1, т.1 на Устава на БСП, то, като юрист и в качеството и на член на НС, тя трябва да поиска от НС да се произнесе и със свое решение да посочи заместник, поемащ функциите и. Тези два факта - правопрекратяващият (искането на Нинова) и правопораждащият (решението на НС) - водят до промяна на обстоятелства, които подлежат на регистрация, за да могат и трети лица да се позовават на тях. Например, ако Президентът свика КСНС по въпроси, свързани с националната сигурност, Тя отлично знае това. Но не го прави - поне доколкото ни бе предадено случилото се на заседанието на НС. И така - порок на формата или пък порок на волята? Предстои да разберем.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1608 -: Юни 06, 2019, 14:06:37 »
Цитат
Лидерите на Европейската народна партия, социалистите, либералите и зелените в Европейския парламент обявиха, че са постигнали съгласие за политическия процес, насочен към определяне на обща амбиция за следващия законодателен период,

- Другари, това е лоша новина. Надявам се да се досетите, защо. Освен за плебса като цяло, отделно за полуумряла работническа класа и най-общо - за целокупната Европа - все е, отвсякъде, лошо...

Социалдемокрацията не е нищо друго, освен предателство спрямо трудовата класа (най-общо), тя е винаги в съглашенство с цели, половин и всякакви други количества социално-обществени-политически ПАРАЗИТИ. Хеле пък, израфинираните западни социал-демократи и всякакви други тамошни "демократи". В тази компания БСП,  при ПЕСоглавците, ако иска някакво съществувание, даже и възраждане, няма място. Още по-малко, при другата прислуга на банкеро-сатанинският интернационал, ЕНП, зелени и пр. епруветкови съчетания. Защо ли?

-Просто защото, тукашното население все още не е окончателно премазано и изстискано в центрофугата на либерално-демократично-фашистката либерастия и "ценностите" 'и. Все още има останали ДРУГИ ценности - хайде да не ги изреждам.

От тук, всички БСП-пейци и всякакви други -пейци, следва да си го запишат на челата (с огледален, наопъки шрифт за подсещане сутрин и вечер пред огледалото), че разни джендърастии, отчуждения на деца, сатанинщини, обезбългарявания, преселения на народите, мигранти, русофобии и пр., особено на АКОРД - няма да минат!!! От там нататък, правете си сметката какви ги вършите, защото винаги, ама ВИНАГИ, обезателно идва ВИДОВ ДЕН!

Нека това ви е едно скромно мое пророчество... и не само мое.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 14:09:10 от Eisblock »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1609 -: Юни 06, 2019, 14:13:26 »
Цитат
СТЕФАН ДАНАИЛОВ  - зам.-председател на НС на БСП
ВЛАДИМИР МОСКОВ  - зам.-председател на НС на БСП
ДЕНИЦА ЗЛАТЕВА     - зам.-председател на НС на БСП
КИРИЛ ДОБРЕВ        - зам.-председател на НС на БСП

... и понеже, твърдите, че липсата на решение на НС на кого от заместниците на председателя на партията да възложи функцията, е пречка правопрекратяващият юридически факт на искането за предсрочно прекратяване на мандата да е настъпил, обвързвайки го с него, то много ви здраве. Откак в правото върви формулата "заедно и поотделно", това не е пречка. Когато отговорът на въпроса кой? не е даден за един, то следва, че отговорът е ... всички. Да, така. Не един, а четиримата заедно ще заместят, поемайки функцията. Могат и да си я разпределят, ако искат, Устава го допуска за някои неща. Иначе какъв е смисълът на заместническото им битие, ако са неспособни да заместят, заедно или поотделно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1610 -: Юни 06, 2019, 14:20:04 »
Цитат
разни джендърастии, отчуждения на деца, сатанинщини, обезбългарявания, преселения на народите, мигранти, русофобии и пр., особено на АКОРД - няма да минат!!! От там нататък, правете си сметката какви ги вършите, защото винаги, ама ВИНАГИ, обезателно идва ВИДОВ ДЕН!

Радвам се, че си оптимист. Сигурно и през 1396 е имало такива като теб ... пророци. На Видов ден му трябваха едни близо 500 години - половин хилядолетие - да дойде. Но ти не губи надежда. Тя умира последна.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1611 -: Юни 06, 2019, 14:48:01 »
Мерси!

Щом сте сигурни в безнаказаността ви, тогава - дерзайте!
 :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1612 -: Юни 06, 2019, 14:56:34 »
Джиджи, не ми говориш дружелюбно. Да не стигаме до гребенчета, засега сме само до брадвата. :)

Йес, ма'м!!! Щото не ми отговаряш на въпросите. А за да избегнеш конкретни отговори /не само на мен!/, го увърташ по килифарски така, както точно го е описал Нор:

Джиджи, възгледът на фирмините е:

"Простолюдието на агората (партийните членове) няма право да решава нищо, право да решаваме имаме само ние, аристократите. Ще се съберем в Ареопага и ще решим.
Простолюдието ще мисли, говори и прави това, което ние, аристократите, му кажем.
Ако простолюдието поиска да спори, ще се измъкнем от дискусия по същество с някой-друг цитат от ...

А ако простолюдието си помисли да се разбунтува, водачите на бунта ще ги запознаем отблизо със сапьорската лопатка
."
:way_to_go-1308:

Обаче всяко споменаване на "брадвата" или "сапьорската лопатка" на мен ми е през ... емотиконите, щото пък аз мога секи момент да пусна танковете ...
"Да дойдат танковете"!  :yes-1289:


« Последна редакция: Юни 06, 2019, 15:03:39 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1613 -: Юни 06, 2019, 14:58:07 »
Цитат
след като имаш нахалството да редактираш цитата ми и да подчертаваш, че нещо било в нарушение на устава, бъди така добър да посочиш кой конкретно текст е нарушен.

Нахалство, драги, демонстрираш ти. С източник от невежество, съчетано с простотия и простащина.
хайде да вземеш да престанеш с простотиите и да отговориш на конкретно зададените ти въпроси, а? какво ще кажеш, нахалнико?

Цитат
Ако действителната воля и желание на Нинова, без задни мисли и адвокатски чалъми, е да бъде предсрочно прекратен мандата и на Председател на БСП по реда на чл.17, ал.1, т.1 на Устава на БСП, то, като юрист и в качеството и на член на НС, тя трябва да поиска от НС да се произнесе и със свое решение да посочи заместник, поемащ функциите и. Тези два факта - правопрекратяващият (искането на Нинова) и правопораждащият (решението на НС) - водят до промяна на обстоятелства, които подлежат на регистрация, за да могат и трети лица да се позовават на тях. Например, ако Президентът свика КСНС по въпроси, свързани с националната сигурност, Тя отлично знае това. Но не го прави - поне доколкото ни бе предадено случилото се на заседанието на НС. И така - порок на формата или пък порок на волята? Предстои да разберем.
в този порой глупости кое точно е нарушението на устава от страна на нинова? тя подаде оставка пред нс. защо вменяваш на нинова вината за това, че националният съвет се оказа неспособен да посочи неин заместник? защо, бе? защо?

защо не искаш оставките на целия нс, който доказа, че може да провали - как беше - предварително спечелени избори, и не спазва устава, който на моменти даже пишеш с главна буква?

защо, бе? защо?

пак те питам - след като имаш нахалството да редактираш цитата ми и да обвиняваш нинова в нарушение на устава, посочи конкретно кой член е нарушила.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1614 -: Юни 06, 2019, 14:58:39 »
Цитат
Щом сте сигурни в безнаказаността ви, тогава - дерзайте!

Не. Просто ми се ще да се запитаме дали точно ересите и содомията затриха Втората българска държава. Дали преселенията. Демографията дали. Или все пак - лошо управление, фатални, стратегически, грешки на управлението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1615 -: Юни 06, 2019, 15:02:16 »
Цитат
СТЕФАН ДАНАИЛОВ  - зам.-председател на НС на БСП
ВЛАДИМИР МОСКОВ  - зам.-председател на НС на БСП
ДЕНИЦА ЗЛАТЕВА     - зам.-председател на НС на БСП
КИРИЛ ДОБРЕВ        - зам.-председател на НС на БСП

... и понеже, твърдите, че липсата на решение на НС на кого от заместниците на председателя на партията да възложи функцията, е пречка правопрекратяващият юридически факт на искането за предсрочно прекратяване на мандата да е настъпил, обвързвайки го с него, то много ви здраве. Откак в правото върви формулата "заедно и поотделно", това не е пречка. Когато отговорът на въпроса кой? не е даден за един, то следва, че отговорът е ... всички. Да, така. Не един, а четиримата заедно ще заместят, поемайки функцията. Могат и да си я разпределят, ако искат, Устава го допуска за някои неща. Иначе какъв е смисълът на заместническото им битие, ако са неспособни да заместят, заедно или поотделно.

нова глупост. ама ти наистина ли си юрист? виж какво пише в член първи на устава на партията ти:
Цитат
(3) Българската социалистическа партия е юридическо лице, което се представлява от Председателя на партията. Той може да упълномощава други лица за извършване на определени действия.
хайде да обясниш измишльотината ти за заедното и поотделното как си кореспондира с подчертаното от мен. особено ако нинова не е упълномощила никого да представлява бсп /то не е ясно дали тази функция въобще може да се делегира, след като е изрично вменена на председателя/.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1616 -: Юни 06, 2019, 15:07:40 »
Цитат
защо, бе? защо?

Акцентирането върху агресивната простащина сред неразрушимата триада на невежество-простотия-простащина не подобрява нещата. Нарушава малко установения в нея идеален баланс, но съвсем скоро, усилени, простотията и невежеството го възстановяват в обичайната хармония.

Мисля, съвсем конкретен съм във всяко написано по-горе. Простотията и невежеството ти пък са отговорни, навярно, за това да наречеш "порой глупости" описанието на предвидената в устава и закона процедура, която трябва да се следва при хипотезата, че е налице воля, желание, у председателя, материализирани в искането му, да бъде предсрочно прекратен мандата му.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1617 -: Юни 06, 2019, 15:13:35 »
волята и желанието на председателя са материализирани в изявлението му. оттам нататък трябва да поеме нс, което той не прави. председателят, както ти самият по-рано уточни, е само един редови член на въпросният национален съвет. така че след като нс е неспособен да изпълни задълженията си, връх на демагогията е да обвиняваш председателя за това.

сега разбра ли, нахалнико?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1618 -: Юни 06, 2019, 15:17:33 »
Цитат
хайде да обясниш измишльотината ти за заедното и поотделното как си кореспондира с подчертаното от мен

Ох, мъко, мъко, безпросветна ... За да упълномощи някого председателят по посочения ред, той, първо, трябва да е председател. Никой не може да се разпореди с права, които не притежава. С акта на подадено искане за предсрочно прекратяване на мандата си, председателят вече не е председател на партията. За лица извън партията, обаче, това обстоятелство следва да бъде вписано. Щото те не са длъжни да знаят нашите партийни дела и обстоятелства.

Извън това, трябва да правиш разлика между упълномощаване и делегиране. Ама за това се иска четене. Например, председателят може да упълномощи някой юрист или друг служител на Позетано 20 за определени действия. Упълномощава и социалисти. Например, по този ред, на упълномощаване, социалисти участват в консултации при формирането на изборните комисии - упълномощени от председателя или преупълномощени, ако това право се включва в обхвата на упълномощаването, от упълномощени от него.

Делегира свои правомощия, но по друг текст на устава, председателят, на свои заместници. Но и тук следва да се знае, че има делегируеми и неделегируеми правомощия. Затова и делегируемите се изброяват изчерпателно в устава.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1619 -: Юни 06, 2019, 15:23:10 »
Приятелю Фирмин, благодаря за вниманието. Но трябва ли аз да пледирам за диелектически поглед върху епохите, а не сравняване на тиквички с дини и баене на жар?

- Освен това, удавянето на една държава и изличаването на един народ, не може да бъде дело само на една или един набеден Херостат, а колективно действие на Цялостта. В която цялост БСП се явява част. Целокупността в съвремието сега, успешно се глозга от различни червици, докато отвън заинтересованите надуват дудуците...

Но какво ли се чудя? Едни определени Лица и организация, проядена от тях, успя да се изхитри и да завлече България от предишната 'и далеч по-предна позиция в света, надолу всред тълпата на не случилите държави и бантустаните! И сега гледам пак успешно се рови дъното от изтъкнати стратези, умници, родена прислуга и всякакви разни тути-кванти...

От остатъка време-живот, което все още имам, не искам да прекалявам с подаряването му, а и просто ми се свиди да е за спорове. Хайде, пожелавам все пак, успех!

Така, че приятно общуване и на участниците тъдява.