Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:32:44

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557349 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 75 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11940 -: Ноември 04, 2023, 14:08:41 »
Даже бих си позволил и по дългосрочна прогноза - до две-три години, на терена ще останат само системни партии.
Локални, случайници и екстремници ще си заемат полагаемото им се място - маргинали.
Пък аргументите ми са простички - ако до тогава не се зададе нов световен ред, посолствоТО няма да си позволи лукса да разчита на случайници или да му се пречкат из краката непослушни екстремисти.
Ако пък се зададе нов световен ред и от ЕС остане мил спомен, то и случайниците и екстремистите ще станат излишни, освен това и двата типажа са бързо ориентиращи се.
Представях си, че тия "хубави работи" ше се случат след 5-10 г., ама нещо се забързват нещата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11941 -: Ноември 04, 2023, 14:42:05 »
Само да напомня, че за разлика от мафията ГЕРБ, ППДБ са поръчкова ОПГ за мокри държавни поръчки, която за няколко месеца  направи толкова непоправими бели, за колкото на ГЕРБ бяха необходими години и пак не посмя да ги направи.
Нито едните - нито другите!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11942 -: Ноември 04, 2023, 14:59:20 »
От системните партии пръкнали се в първичния бульон налични в природата са само ДПС и БСП.
Другото е някакви генетични аномалии без потенциал за възпроизводство.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11943 -: Ноември 04, 2023, 16:47:03 »
в случая коцето действа про-пепе, също както беше при уж подкрепянето на втория вот на недоверие, ама ако може друг път. ти ако случайно имаш друго обяснение на фактите - дай го.
За втория вот той каза, че вече е предал подписите от "Възраждане" на Нинова, а тя каза, че "Възраждане" нямало да подкрепят вота. Защо?! Така или иначе, и той скоро ще се състои – кога, вероятно ще реши тя.



От малко повече от 6 месеца България не е република, а царство, с некоронован цар Негово Величество Кенет I. Той си назначи правителство (т.н. "сглобка") и явно прави всичко необходимо да няма "антисглобка", улеснен от глупавите взаимни вражди на евентуалните ѝ елементи. Затова предлагам, ако последните не си направят сами "антисглобка", да помолим китайския посланик да им я направи, използвайки челния опит на американския. Така де, щом тия неща без посланик не стават... ;)
« Последна редакция: Ноември 04, 2023, 17:04:32 от lucho »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11944 -: Ноември 04, 2023, 16:51:17 »
За втория вот той каза, че вече е предал подписите от "Възраждане" на Нинова, а тя каза, че "Възраждане" нямало да подкрепят вота. Защо?!
я малко корекция. нинова обясни, че коцето ѝ е дал един комплект подписи, а за внасянето на вота са необходими три. и без три комплекта нищо не може да бъде внесено.

така че на практика коцето не е предал нищо. това беше поредната му лъжа, ама не съм акцентирал досега върху нея, щото е дума срещу дума.

но съм склонен да вярвам на нинова, щото тагаренкото много я беше възпалил, и ако имаше всичко необходимо - щеше да е внесла вота.

от друга страна, ако имаше вот, щяха да си прекарат и отхвърлянето на ветото, дето не събра кворум.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11945 -: Ноември 04, 2023, 16:59:45 »
Мога само да предполагам - ако някъде подкрепя "талибанлъка", може би! е защото кандидата който е предложен от талибанлъка да е по читав от онзи на другия отбор.
Такъв случай напр. ми се вижда Варна - и там без да съм категоричен разбира се, но Портних не знам как го дишаха толкова време варналии.Аз ако бях там щях да гласувам за всеки друг но не и за това говедо Портних.
Не съм чул или чел БСП да подкрепя ПП-ДБ във Варна. И правилно! Изборът между Коцев и Портных тук е като между Сцила и Харибда. Затова утре нашето семейство сме пас. Жалко! 2,85% не стигнаха на Стоянов от "Възраждане" да иде на втори тур вместо Коцев. Същото стана и в нашия район, така че и за районен кмет няма да гласуваме.
« Последна редакция: Ноември 04, 2023, 17:05:46 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11946 -: Ноември 04, 2023, 17:02:46 »
За втория вот той каза, че вече е предал подписите от "Възраждане" на Нинова, а тя каза, че "Възраждане" нямало да подкрепят вота. Защо?!
я малко корекция. нинова обясни, че коцето ѝ е дал един комплект подписи, а за внасянето на вота са необходими три. и без три комплекта нищо не може да бъде внесено.

така че на практика коцето не е предал нищо. това беше поредната му лъжа, ама не съм акцентирал досега върху нея, щото е дума срещу дума.

Защо да е лъжа? Не може ли другите 2 комплекта да се извадят на ксерокс? Ако не може – предал е "капарото" (нещо като гаранция), а "остатъка" ще предаде после ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11947 -: Ноември 04, 2023, 17:10:42 »
Точно същото му обясняват гласоподавателите му във фейса и то по-далеч по-брутален начин

Има една приказка: Ако някой ти каже, че си свиня, не му обръщай внимание. Но ако десет души ти кажат същото, време е да излезеш от кочината.

Надявам се, че ще намери сили да победи себе си в случая. Това е най-трудната битка!!!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11948 -: Ноември 04, 2023, 17:13:04 »
Само да напомня, че за разлика от мафията ГЕРБ, ППДБ са поръчкова ОПГ за мокри държавни поръчки, която за няколко месеца  направи толкова непоправими бели, за колкото на ГЕРБ бяха необходими години и пак не посмя да ги направи.
Нито едните - нито другите!
Извън всякакво съмнение!!!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11949 -: Ноември 04, 2023, 17:15:36 »
Защо да е лъжа? Не може ли другите 2 комплекта да се извадят на ксерокс? Ако не може – предал е "капарото" (нещо като гаранция), а "остатъка" ще предаде после

ами лично аз останах с впечатление, че не може. мисля, че при карбовски беше обяснението, в последното ѝ интервю там. и да, нищо не е предал. капарото не върши никва работа. а той се скъса да обяснява как всичко бил предал.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11950 -: Ноември 04, 2023, 17:20:11 »
Думата "всичко" не е казвал. Както и да е. Това е "буря в чаша вода". От мухата слон. Втори вот така или иначе ще има много скоро. И трети. До края на годината. После и други. Но Н.В. Кенет I е много обигран и няма да даде да разглобят "сглобката".



Трифонов разкри, че детето на заплашвания от Кирил Петков министър Йоловски ходи с жандармерийска охрана на училище, която влиза и в часовете (!) и че НСО пази и съпругата му



Резултатите от изборите в областните градове (с графики и подробни данни)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11951 -: Ноември 04, 2023, 17:22:04 »
Думата "всичко" не е казвал. Както и да е. Това е "буря в чаша вода". От мухата слон.

това е лъжа. пък ти ако искаш, и буря в чаена лъжичка вода я наречи.

той костадинов нали уж не лъжеше?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11952 -: Ноември 04, 2023, 17:23:46 »
Не е лъжа, а неказване на цялата истина. Предал ли е подписи? Предал е. Значи не е излъгал.

Ти сам пишеш, че ако бяха направили вота по-рано, можеше да мине и отмяната на ветото. С непредаването на другите 2 комплекта се е подсигурил срещу евентуално прибързано и необмислено действие на Нинова.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11953 -: Ноември 04, 2023, 17:30:57 »
напротив, откровена лъжа е. от фейсбука му, ей този: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6766125086786127&set=a.524725414259490&type=3&ref=embed_post
Quote (selected)
За да и покажа добронамереност веднага събрахме подписите и с корекции на мотивите за вота ги дадохме на БСП.

и отдолу в коментарите:
Quote (selected)
Georgi Kiryakov
Последно ще подкрепяте или не вота на недоверие
1w

Author
Костадин Костадинов
Последно, вие разбирате ли български? Ние вече сме го подкрепили:) Този път разбрахте ли ме, или да ви го нарисувам?
Quote (selected)
Author
Костадин Костадинов
Абе ние и даваме подписи за вота, а тя обяснява, че сме подкрепяли правителството:) Как да си подадеш ръка, споделете, научете ни:)

подкрепили го, ама с капаро само. ама вече са го подкрепили. ама и подписи дали. мдам.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11954 -: Ноември 04, 2023, 17:38:13 »
Ето целия първи абзац на това, което е написал, за да не изваждаме цитати от контекста:
Quote (selected)
Корнелия пак нещо се е предозирала:) Още в първия възможен ден, след като обяви, че иска да внесе вот на недоверие към правителството, ѝ казах, че ще я подкрепим, но след края на кампанията, като след това го казах и на медиите. За да ѝ покажа добронамереност, веднага събрахме подписите и с корекции на мотивите за вота ги дадохме на БСП. Миналата седмица дори се чухме и и казах да внесе вота на 31 октомври, след първия тур, за да може дебатите по него да са на 7 ноември, 2 дни след втория тур. Тя се съгласи, обаче сега пише друго - били сме крепили правителството, че и дори подписи не сме дали:) Впрочем, това го пише в Хасково, където е отишла да подкрепя кандидата за кмет Николай Ставрев, който е кандидат на коалиция ППДБ-БСП:) Кажете ми колко и с какво трябва да си злоупотребил, за да твърдиш, докато подкрепяш кандидата на правителството в Хасково, че ние подкрепяме същото това правителство, а ти искаш да го сваляш:) И дали не става дума за особен, но често срещан в българската политика вид политическа шизофрения?

Всеки може да прецени кой лъже. Но както и да е. Мнението ми е: Стига са се дърлили двамата, да се разберат като мъже и да престанат с тия глупави дрязги!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11955 -: Ноември 04, 2023, 17:53:24 »
Ваня Григорова – истинско цунами за Галя от посолството
Цитат на: Страхил Ангелов (БСП)
За американските назначенци и водещите им офицери загубата на София ще бъде равносилна на политическа смърт. Истинско цунами за Галя от посолството и розовите либерал-джендъристи, които ще бъдат делегитимирани напълно и унижението им ще е тотално.

Залогът на балотажа утре е много по-голям от ресурса на Столична община, за който няколко тарикати се бориха миналата седмица на първия тур от изборите.

Затова в пристъп на крайно отчаяние започнаха да ни плашат с Путин, с уроки и черна магия. Провъзгласиха избора за "геополитически" и само още не са обявили, че Терзиев моментално ще върне Крим на Зеленски.

Феодалната свита, която обслужва финансовите и геополитически интереси на чужди олигархични кръгове, е видимо уплашена. И не от това, че Григорова ще стане кмет на София с девет общински съветника зад гърба си, а от политическата буря, която изборът на софиянци може да предизвика. Те много добре съзнават, че ако се сринат в столицата, следва политическа смърт. Отиват в небитието и никога повече няма да се върнат оттам.

Изборът на кандидат, който не е под пълен контрол на компрадорите наместници, ще даде заразителен пример и този срив най-вероятно ще се мултиплицира и ще се пренесе в цялата страна. Страх ги е от утрешния ден, не от факта, че точно Григорова ще стане кмет в неделя, защото вълната може да ги залее на предстоящите напролет предсрочни парламентарни избори.

Това предизвика паниката и хистерията, на която сме свидетели, както и неистовият натиск върху най-различни "партийни лидери", които са притиснати да подпомогнат избора на пластмасовия ДС-бизнесмен Терзиев, който през последните месеци стана по-известен като Васко Ухото. Изпитват неистов страх от това, че конструкцията, в рамките на която паразитират от години, утре може да рухне.

Рагледайте внимателно снимките и премислете! Давате ли си сметка докъде сме се докарали – проваляме се като народ, нация, държава. Въобще като човеци.

Обърнете внимание на тънещия в мрак централен храм-паметник "Александър Невски" – той е показателен за всичко, което ни се случи през последните години! Това, което всички знаем и виждаме, представям в пет снимки. За мен всяка една от тях крие символиката на моралната деградация и ерозията ни като НАРОД!

Изборът за София утре не е партиен. Той до голяма степен ще предопредели по-нататъшните политически процеси у нас и в този смисъл е от огромно значение.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11956 -: Ноември 04, 2023, 18:03:21 »
Всеки може да прецени кой лъже.

ами ей-това тук няма как да бъде наречено иначе освен лъжа:
Quote (selected)
За да ѝ покажа добронамереност, веднага събрахме подписите и с корекции на мотивите за вота ги дадохме на БСП.

щото е предал 1/3 от подписите. а между 33% и 100% има малка разлика. малка, малка - три пъти.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11957 -: Ноември 04, 2023, 18:09:22 »
Е, той ги е предал всичките, но в 1 екземпляр.



Quote (selected)
Не съм чул или чел БСП да подкрепя ПП-ДБ във Варна. И правилно!

За съжаление се оказва, че съм грешал:



Гуцанов, Гуцанов, защо не си остана при яхтите? Щях да те уважавам повече!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11958 -: Ноември 04, 2023, 18:13:28 »
Е, той ги е предал всичките, но в 1 екземпляр.

еми в един екземпляр не са всичките. а са една трета. значи не е предал всичко. и лъже като дърта жителка на максуда.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11959 -: Ноември 04, 2023, 18:48:01 »
Пуснах им на ония олюви от дневник един откъс - е те този
.............
Ти закъсняваш понякога истинно,
но винаги идваш, идваш при нас.
Ако си взел от славата на някой друг
дори една частица.
Ако си чул от клюката
и я повториш
дори една секунда.
Ако си враг на подлия,
но го послушаш
дори един единствен път.
Ако си ял от залъка на свой приятел
и го забравиш
Дали е трябвало /х3
изобщо да се раждаш
..........
Са  ги чакам дали ше припознаят кандидата си.
Отрекъл се от родителите си!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11960 -: Ноември 04, 2023, 18:55:17 »
Слушам един зърнар, оплаква се, че около фотоволтаичните паркове температурата на километри наоколо се вдига с около 3 градуса.
И това ебава маата на околните земеделски земи.
Дали е така, аз не знам, някой нещо чел ли е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11961 -: Ноември 04, 2023, 19:03:40 »
Е, той ги е предал всичките, но в 1 екземпляр.

еми в един екземпляр не са всичките. а са една трета. значи не е предал всичко. и лъже като дърта жителка на максуда.

В 1 екземпляр са всичките, но в 1 екземпляр. Това означава, че всички депутати са се подписали да има вот на недоверие и ще има, но не веднага, а след седмица.
Изпуснал е малката подробност, че трябва да са в 3 екземпляра, за да не обяснява после, че не става да се извадят на цветен ксерокс, защото това е необяснимо!
Под лупа ли ще ги гледат тези подписи на втория и третия екземпляр, дали се състоят от мастилени нишки, попили в хартията, или от изпечен тонер на ксерокса?!

Между другото, сигурно ли е вече, че ветото на президента върху закона за енергетиката остава и няма по-догодина да се озовем в пазарната джунгла с хищници?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11962 -: Ноември 04, 2023, 19:11:42 »
Страшна битка се води в община Вълчи дол
Цитат на: Ивелин Александров
Това е общината, в която Сглобката, кръгът Капитал и фондът за рискови инвестиции, който управлява американски пари - CWP чрез кухата българска фирма „Добротич уинд“ искат да вземат милиард от Плана за възстановяване и устойчивост. Това е причината за тази битка. В нея жителите на Вълчи дол са подложени на тормоз и са сплашвани като животни от досегашния кмет на общината. Лъгани са, че бъдещият бивш кмет Георги Тронков водел с 2000 гласа, хората са посещавани по домовете им със служебни автомобили на общинските фирми и им е „обяснявано“ как, ако не внимават за кого ще гласуват в неделя, ще бъдат уволнени от работа, ще им се спрат социалните помощи, няма да им се отпуснат дърва за огрев, ще лишат болните и самотните от социалната услуга „Топъл обяд“ и прочие. Мерките се безпрецедентни , защото залогът е чудовищен. Едните са тук за парите от перките, другите – за живота си.

Ще устоят ли жителите на Вълчи дол да запазят живота и земята си? Ще излязат ли масово в неделя да гласуват и да обезвредят купения цигански вот? Това е въпрос за милиард и двеста милиона лева.
Тронков е кмет на ГЕРБ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11963 -: Ноември 04, 2023, 19:16:58 »
Изпуснал е малката подробност, че трябва да са в 3 екземпляра
не е малка, не е подробност, и не я е изпуснал, щото е правил абсолютно същото при подаването на документите за първия вот на недоверие.

останалото от цитираното твърдение е вярно  :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11964 -: Ноември 04, 2023, 19:18:11 »
Слушам един зърнар, оплаква се, че около фотоволтаичните паркове температурата на километри наоколо се вдига с около 3 градуса.
И това ебава маата на околните земеделски земи.
Дали е така, аз не знам, някой нещо чел ли е?

----
Не съм чел и не съм срещал подобни писания, но по принцип фотоволтаиците преобразуват светлинна енергия (фотони) в електрическа (електрони) и би следвало да са температурно неутрални, НО тяхната повърхност отразява слънчевата топлинна енергия и си мисля, че теоретично е възможно въздухът над тях да получи допълнителна топлинна енергия и този въздух да влияе на съседния над близката обработваема земя и лятото по време на суша ...
Who knows?
 


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11966 -: Ноември 04, 2023, 20:31:12 »
Слушам един зърнар, оплаква се, че около фотоволтаичните паркове температурата на километри наоколо се вдига с около 3 градуса.
И това ебава маата на околните земеделски земи.
Дали е така, аз не знам, някой нещо чел ли е?

----
Не съм чел и не съм срещал подобни писания, но по принцип фотоволтаиците преобразуват светлинна енергия (фотони) в електрическа (електрони) и би следвало да са температурно неутрални, НО тяхната повърхност отразява слънчевата топлинна енергия и си мисля, че теоретично е възможно въздухът над тях да получи допълнителна топлинна енергия и този въздух да влияе на съседния над близката обработваема земя и лятото по време на суша ...
Who knows?

Фотоволтаиците променят микроклимата, преобразуват малка част от светлинната енергия в електрическа, но не казват колко им е КПД-то, останалата част си е топлина. Няма да прочетем нищо по въпроса, разбира се. Вятърните перки също, отнемайки енергията на въздушните маси, това е път без преспектива, но така ще пропагандират американсците, защото руският тръбен газ е 3-6 пъти по-евтин от американския, който и без това е на свършване.
« Последна редакция: Ноември 04, 2023, 20:57:03 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11967 -: Ноември 04, 2023, 20:58:19 »
Във Варна ГЕРБ е на Дидо Дънката, а ПП-ДБ – на Тони Парфюма. Така че битката тук утре е между две ОПГ-та. А призивите на БСП и на Мая Манолова да се гласува за ПП-ДБ утре във Варна са си жива подигравка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11968 -: Ноември 04, 2023, 21:02:16 »
Всички пърдят е вдни гащи!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11969 -: Ноември 04, 2023, 21:27:28 »
Все едно, както и да се кълчите и усуквате - трябва да изберете по малкото зло. Иначе то само ще се избере и по теорията на лайното - няма да бъде по малкото.
Аре сега искам да чуя философията на тези дето стоят отстрани - гъбари, разни дето други им ги избирали и т.н. дървени философи.
Ъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11970 -: Ноември 04, 2023, 21:31:16 »
И кое е по-малкото зло, ако смея да запитам? Аз не виждам такова. И двете злини са безкрайни, а как се сравнява безкрайност с безкрайност? С този калкулатор, ако извадим безкрайност от безкрайност, ще получим 0. Следователно безкрайност е равно на безкрайност и няма по-малко зло, щом и двете злини са безкрайни.



Изборът в София е прост: надежда, че друг път е възможен, или запечатване на статуквото (от Къдринка Къдринова)
« Последна редакция: Ноември 04, 2023, 21:45:44 от lucho »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11971 -: Ноември 04, 2023, 21:33:49 »
Все едно, както и да се кълчите и усуквате - трябва да изберете по малкото зло.
Като и да кълчите и усуквате, трябва да обясните защо според Корнела именно пъпъдъбъ са по-малкото зло. Аз май се досещам защо.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11972 -: Ноември 04, 2023, 21:47:16 »
Аз няма да избирам и нямам никакво намерение нито да се кълча, нито да обяснявам защо някой друг бил казал нещо, което някой си твърди.
Да застанат тези, които се праят на интересни пред огледалото, да се погледнат в очите и да си помислят гледайки се в очите коя безкрайност е повече или по малко, кое зло е повече или по малко и т.н.
Тяхна е отговорността както за тях си самите, така и за семействата им, за приятелите им, за всички хора.
Лесно е да се лала кой си ги избирал и постфактум кой се бил осрал и т.н. И да се иска обяснение от други, които може би имат същите грижи - как да изберат по малкото зло.
Ако ви е толкова бедна фантазията, мога да ви дам и по зъл пример от заставане пред огледалото да се видите - башибозука е дошъл и иска да вземе едно от двете ви деца за еничерин и ви пита кое.
С условието, че ако не кажете - ще вземе и двете!
Аре да ви видя - какви безкрайности ше ми фъфлите.
А сме го докарали амен-амен до такива избори.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11973 -: Ноември 04, 2023, 21:51:09 »
Все едно, както и да се кълчите и усуквате - трябва да изберете по малкото зло.
Като и да кълчите и усуквате, трябва да обясните защо според Корнела именно пъпъдъбъ са по-малкото зло. Аз май се досещам защо.

ми щото по-добре двамата ти душмана да са еднакво по-малки и да трябва да са заедноо, за да те тормозят,
 отколкото единия да е по-галям и да те тормози самостоятелно.

 ще подкрепиш герб за да му направиш самостоятелното управление по-комфортно, при мнозинство в съветите в повечето общини, където балотажа е ппдб-герб?


или теб освен че те нема и акъла ти го нема?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11974 -: Ноември 04, 2023, 22:03:35 »
ще подкрепиш герб за да му направиш самостоятелното управление по-комфортно, при мнозинство в съветите в повечето общини, където балотажа е ппдб-герб?
или теб освен че те нема и акъла ти го нема?
Ти ако имаше поне малко мозък в главата, щеше да си наясно, че ако някой не призовава за подкрепа на пъпъдъбъ, това не значи, че подкрепя герб, а например, че смята и двете възможности за еднакво зло. Тя Корнелчето си знае защо призовава, де. И ние знаем.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11975 -: Ноември 04, 2023, 22:07:06 »
ще подкрепиш герб за да му направиш самостоятелното управление по-комфортно, при мнозинство в съветите в повечето общини, където балотажа е ппдб-герб?
или теб освен че те нема и акъла ти го нема?
Ти ако имаше поне малко мозък в главата, щеше да си наясно, че ако някой не призовава за подкрепа на пъпъдъбъ, това не значи, че подкрепя герб, а например, че смята и двете възможности за еднакво зло. Тя Корнелчето си знае защо призовава, де. И ние знаем.

нцъ.

ти си толко прост, че се оплиташ в собствените си малоумия.

пич, питаш каква е логиката - обясни ти се.

не разбираш, почваш да тролиш - е нема такава наглост.

вреден си не само за себе си, а и за околните.

толкоз.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11976 -: Ноември 04, 2023, 22:11:13 »
защо според Корнела именно пъпъдъбъ са по-малкото зло.

Защото те са единствените, към които може да се присламчи, за да намаже филията. Никой друг не би я приел за "партньор", или партията би приела за партньор. Надява се, женицата, че пак може да влезе в управлението с тях. Особено ако разпърдят кочината с герб. Няма да имат друг изход освен да придърпат БСП.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11977 -: Ноември 04, 2023, 22:14:32 »
То днес сред многознайковците най гоуемият мъж излезе Асолчето, че даже и има поне за себе си обяснение за безкрайностите.
Апропо - отиването за гъби, не отменя в моя пример необходимостта от отговор на башибозуците.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11978 -: Ноември 04, 2023, 22:15:46 »
защо според Корнела именно пъпъдъбъ са по-малкото зло.

Защото те са единствените, към които може да се присламчи, за да намаже филията. Никой друг не би я приел за "партньор", или партията би приела за партньор. Надява се, женицата, че пак може да влезе в управлението с тях. Особено ако разпърдят кочината с герб. Няма да имат друг изход освен да придърпат БСП.

ама как бързо се активизирате троловете, когато ви замирише на леш и на лайна.
нищо че са собствените ви.



прав беше принца, че трябва да не  се дава думата в деня за размисъл,
то бива бива - ама чак пък ващо не бива....


 
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11979 -: Ноември 04, 2023, 22:18:31 »
...а, и да напомня.

подебаването с имената на политиците, както знаете, се наказва в този форум.

това, че не ми се иска и не наказвам наред не значи, че троловете ще бъдат толерирани.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11980 -: Ноември 04, 2023, 22:52:08 »
Каквото и да изберете, все ще загубите, защото нямате истински избор, отнели са ви го.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11981 -: Ноември 04, 2023, 22:55:47 »
отнели са ви го видиотените дебили, които не могат на две магарета сламата да разделят, и седят с вид на величава преебаност и обясняват как нямат истински избор.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11982 -: Ноември 04, 2023, 23:01:22 »
Като и да кълчите и усуквате, трябва да обясните защо според Корнела именно пъпъдъбъ са по-малкото зло. Аз май се досещам защо.
ти че не се досещаш - не се. то е ясно. не можеш.

всеки, който помни повече от година, може ясно да отговори кое е по-малкото зло. щото имаш една организирана престъпна група, заела всички власти в държават в продължение на десетилетие и половина /плюс-минус, ако смяташ софийското кметуване е повече, ако не го - по-малко, ама не много/, и я сравняваш със шарани, които искат да опоскат всичко за шест месеца и са ясни на всички.

и именно заради това ако трябва да избираш между двете, то опг-то трябва да го нариташ.

възражения?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11983 -: Ноември 04, 2023, 23:38:08 »
Има тук, долу нещо като обяснение кое е по малкото зло за момента, пък и едни други мисли. Авторката си има мисия , т.ч. не я вземайте  много насериозно. :think:

https://epicenter.bg/article/Androlova-Ako-Terziev-specheli--proektat-PP-shte-bade-izkormen-otvatre-Kiril-i-Asen-shte-badat-otstraneni/331426/11/0

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11984 -: Ноември 05, 2023, 04:26:09 »
вреден си не само за себе си, а и за околните.
Да отбележим с въглен по оджака: За мен не е вреден.
Разумен глас в сектата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11985 -: Ноември 05, 2023, 09:37:14 »
отнели са ви го видиотените дебили, които не могат на две магарета сламата да разделят, и седят с вид на величава преебаност и обясняват как нямат истински избор.

Е, то се видя до къде ни докарахте гласуващите!  :clap-3332:  Да се фърляш като удавник, в краката на всеки обявен по телевизора, за поредния спасител!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11986 -: Ноември 05, 2023, 09:52:44 »
Ако ви е толкова бедна фантазията, мога да ви дам и по зъл пример от заставане пред огледалото да се видите - башибозука е дошъл и иска да вземе едно от двете ви деца за еничерин и ви пита кое.
С условието, че ако не кажете - ще вземе и двете!
Вземали са само по 1 мъжка рожба (и то са си я избирали те!), за да може останалите деца да пораснат и да им отгледат мъжки рожби за следващите поколения еничари.

Сравнението е неподходящо. Ако някой смята, че американската машина за ускореното ни затриване "ПП-ДБ" е по-малко зло от немската машина "ГЕРБ", жалко за него...
« Последна редакция: Ноември 05, 2023, 21:33:43 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11987 -: Ноември 05, 2023, 09:55:51 »
отнели са ви го видиотените дебили, които не могат на две магарета сламата да разделят, и седят с вид на величава преебаност и обясняват как нямат истински избор.

Е, то се видя до къде ни докарахте гласуващите! Да се фърляш като удавник, в краката на всеки обявен по телевизора, за поредния спасител!

Грешиш. Дотук ни докараха именно негласуващите на първия тур!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11988 -: Ноември 05, 2023, 10:00:24 »
именно заради това ако трябва да избираш между двете, то опг-то трябва да го нариташ.
Специално във Варна ОПГ-тата са две.
Доживяхме БСП да агитират за ПП-ДБ!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11989 -: Ноември 05, 2023, 10:31:26 »
доживял си заради безхаберието на костадинов, дето беше зинал сам да лапне всичко. е, не му се получи.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11990 -: Ноември 05, 2023, 11:05:07 »
Quote (selected)
Трифонов: Тагарев с гордост заяви, че изпраща 50 човека на границата и всичко е наред. Тия хора не са в ред
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=post;topic=1799.11940;last_msg=276457
„Тоест, спокойно българи, пращам 50 човека на границата и всичко ще бъде наред. Не знам дали сте се интересували колко е дълга границата ни с Турция. Дълга е 259 км. Значи, ако вярваме на математиката, както искат управляващите, 50 човека на 259 км означава, че един човек ще пази 5 км и 180 метра.
Сметката на Слави не е вярна. Тези 50 човека няма да работят по 24 часа на ден. Трябва 50 да се раздели на 3 смени по 8 часа и една почиващи (за събота и неделя). Освен това, доколкото ми е известно, патрулите по границата не се допуска да са от едно лице, а най-малко двама... За домашно: Тагарев да направи сметката, а Слави да я провери.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11991 -: Ноември 05, 2023, 13:53:00 »
Май са заредили кодът с който ония юнак си е "поиграл" :smokin:

https://epicenter.bg/article/BSP--Mashinniyat-vot-v-Sofiya-e-komprometiran---prazni--razmazani-i-neotpechatani-byuletini/331608/2/0

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11992 -: Ноември 05, 2023, 14:37:52 »
Някой май наистина си е поиграл на домашния компютър.
Не му е стигнало времето и е успял да реши ребуса само за София, в другите градове няма такива оплаквания.
За София неотпечатаните разписки щели да ги свалят от флашката, тя нали вече е при тях, със сигурните данни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11993 -: Ноември 05, 2023, 14:41:58 »
Някой май наистина си е поиграл на домашния компютър.
Не му е стигнало времето и е успял да реши ребуса само за София, в другите градове няма такива оплаквания.
За София неотпечатаните разписки щели да ги свалят от флашката, тя нали вече е при тях, със сигурните данни.

Не виждам, кой е виновен на говедата, че не гласуват с хартия

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11994 -: Ноември 05, 2023, 15:03:54 »
Някой май наистина си е поиграл на домашния компютър.
Не му е стигнало времето и е успял да реши ребуса само за София, в другите градове няма такива оплаквания.
За София неотпечатаните разписки щели да ги свалят от флашката, тя нали вече е при тях, със сигурните данни.

После иди доказвай, че нямаш ...там кво беше, не си избрал това във флашката  :nuts:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11995 -: Ноември 05, 2023, 15:12:31 »
Повтарям:
Quote (selected)
МАШИННО Е ДА СЕ ГРЕШИ*
*Физиците продължават да се шегуват, изд. Наука и изкуство, 1972

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11996 -: Ноември 05, 2023, 15:45:22 »
Повтарям:
Quote (selected)
МАШИННО Е ДА СЕ ГРЕШИ*
*Физиците продължават да се шегуват, изд. Наука и изкуство, 1972

Да ама шегички на гол... ( в случая машинно), по нататък го знаеш :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11997 -: Ноември 05, 2023, 18:32:13 »
Не виждам, кой е виновен на говедата, че не гласуват с хартия
Не си права! Говориш/пишеш за твойте братя и сестри от твоят квартал, или от квартала в съседния град.
В БГ всички сме братовчеди. ;) (Костов и неговата другарка (в живота) :t2407:)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11998 -: Ноември 05, 2023, 18:54:01 »
Начи предварително - Ваня губи балотажа.
Защо - имам записа от първия тур, ше се опитам да сравня с втория и да се види защо и как.
Основно предположение - избирателната активност - ми не щат да определят бъдещето си над 65% от ...бройките - не щат, кво да направим сега?
Доволни са и от коча и от уфчеря!
Или им е все едно - се същото.
Е, ше трябва да се приеме това - дето викаше един - демокрация Е БЕ!
С други думи ни казват - балсъмви!
Ми ОК - балсъм ги!
Само че има едно правило - като те няма в обществото, просто си не нула, а нищо. Нищо!
И е нормално да те няма никъде!
Никъде!
Тук, този форум, посещаван или не, известен или не, все пак е обществено място.
Нямат място тук индивиди, дистанцирали се от обществото.
За момента виждам няколко тук - един разправя винаги че другите са си ги избирали, друг директно си казва, че е тъпо да се гласува, трети бил традиционен гъбар...е, ОК, не съм аз този, който определя кво'ш прай форумчето, но СЪМ този, който ше определи дали си заслужава да съжителствам виртуално с такива индивиди.
Всеки има право на избор какво да прави, но ми идва в повече, когато някой, неправещ нищо, ми опява какво съм трябвало аз да правя!
Идва ми в повече и ми става безинтересно.
Ше помисля още малко.
 :t2618:
https://epicenter.bg/article/Votat-v-Sofiya-se-reshava-ot-GERB/331604/2/0
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11999 -: Ноември 05, 2023, 19:23:44 »
Втрещен съм - слушам Портних!
-Гласувах за Варна, да спрем безвремието...тъпак!
Ти си безвремието от толкова години бе идиот!
Е твай съвременния бългериън.
Кво да прайм?
 :t2618:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.