Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:25:33

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557335 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 79 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12060 -: Ноември 06, 2023, 21:39:09 »
Аз съм сащисана от потресаващата неграмотност, небрежност и груби нарушения на СИК по места. Толкова ли няма дори в малките селища по една шепа хора едновременно грамотни и почтени?! Толкова ли е важно нечия майка, леля, свако...да вземат малко пари за участие в пустата СИК?   Какво ли се чудя на хората по места, то разяснителната кампания на ЦИК беше под всякаква критика. Да не говорим, че обучението на членовете на СИК е било онлайн, май. Дали са имали обратна връзка с възможност за задаване на въпроси и искане за допълнителни разяснения при необходимост, или са слушали с едно ухо някой нещо да мънка от екраните на телефоните им?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12061 -: Ноември 06, 2023, 21:52:00 »
Не подскачай, колкото и други причини да има, Коцето е политически труп.
----
Нещо не им се случва дълголетието на патрЕотичните партии у нас. Танцуват по едно лято, айде, нека са две и отлитат в политическото небитие.

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12062 -: Ноември 06, 2023, 22:09:24 »
Не подскачай, колкото и други причини да има, Коцето е политически труп.
Нещо не им се случва дълголетието на патрЕотичните партии у нас. Танцуват по едно лято, айде, нека са две и отлитат в политическото небитие.
Никой не може да предскаже бъдещето. Ще видим кой е труп и кой не е. Ако самите ние не се трупясаме дотогава.
Вече писах, че гласувам за тях като най-голямата антинатовска партия. Появи ли се по-голяма, ще гласувам за нея.
Самият аз съм неспособен да създам партия. Липсат ми необходимите качества. Затова остава само да гласувам...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12063 -: Ноември 06, 2023, 22:44:41 »
Лъчо, живеем в много размирен свят, вече сме не в демографска криза, ами в катастрофа. Армия никаква. В НВУ ''Васил Левски'' са приети под 20% първокурсници за 2023/24 от нужните бройки. И да ни подари някой модерно въоръжение за всички родове войски няма кой да борави с него. Хора няма в армията, буквално. Можеш ли да ме светнеш, кой би ни защитил, тъй като е очеизвадно, че БА не може да го стори. Дори днес да не сме под угроза, какво ще е утре, никой не знае. Харесва ли ни, или не, НАТО е единствената ни алтернатива. А и с изключение на Сърбия, граничим с държави членки на алианса.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12064 -: Ноември 06, 2023, 22:45:34 »
Нещо не им се случва дълголетието на патрЕотичните партии у нас. Танцуват по едно лято, айде, нека са две и отлитат в политическото небитие.

Не може вечно да лъжат всички, с една и съща лъжа!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12065 -: Ноември 06, 2023, 22:48:44 »
Значи аз физиономии не помня, обаче някои хора ги познавам по лицата. Така разпознах моментално Путин, като дойде на власт, още в момента, в който за първи път му зърнах снимката, знаех.
Така на КК не ми харесва муцката, от първия момент не ми харесва. Нещо има, не знам какво е, сладникаво, бонбонено, розово. И да, гласувах май два пъти за Възраждане, щото няма накъде, ама никога не ме е увличал. Не харесвам бонбонени мъже.
Ваня да направи партия, ще отвее всички без умнокресливите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12066 -: Ноември 06, 2023, 22:51:58 »
Харесва ли ни, или не, НАТО е единствената ни алтернатива
Че те нато са по-зле и от нас, видя се от СВО и Украина, ни оръжията им могат да се мерят с руските, ни войниците им стават за нещо освен за гейпаради, ни имат намерение и желание да пазят сульо и пульо, а ние сме в това число.
Ако Путин поиска, ще си ни прилапа до полунощ. Нато няма още да се е прибрало от парада.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12067 -: Ноември 06, 2023, 22:52:05 »
Дори днес да не сме под угроза, какво ще е утре, никой не знае. Харесва ли ни, или не, НАТО е единствената ни алтернатива.

NATO не е никаква алтернатива. Очевадно е. И не лежете на член 5, никой от тях няма да си мръдне пръстта, ако някой ни нападне. Никой.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12068 -: Ноември 06, 2023, 22:58:21 »
Има нещо в лицето на К.К., на мен ми е не сладникав, а някак си дразнещо нахъсан. Жалко, защото ми прави впечатление на умен човек, а и той не можа да надскочи егото си. Ма неговото е и бая голямо. Така, или иначе и той вече повтаря едни и същи клишета и вече му личи, че започва да се изчерпва. Ще излезем от НАТО, хубу, обаче аз не съм го чула никога да предлага алтернатива за надеждна защита на националната ни сигурност. И всичките тия приказки, какви злини ще ни се стоварят на главите, ако БГ приеме еврото. Коце джанъм, ние сме във валутен борд от 1998. От тогава курсът BGN/DM и после  BGN/EUR не е мръднал и с пфениг, респ. цент. Спри се малко.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12069 -: Ноември 06, 2023, 22:59:49 »
Дори днес да не сме под угроза, какво ще е утре, никой не знае. Харесва ли ни, или не, НАТО е единствената ни алтернатива.
NATO не е никаква алтернатива. Очевадно е. И не лежете на член 5, никой от тях няма да си мръдне пръстта, ако някой ни нападне. Никой.
Ти какво предлагаш?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12070 -: Ноември 06, 2023, 23:02:57 »
Баце нещо не го ебават. Почнаха да го подритват. Лъв не лъв, ама като си проскубан и намагнитен,,твай  :t2334:

Васил Терзиев снизходително: Благодаря на Борисов за единия глас, който е дал за мен

https://epicenter.bg/article/Vasil-Terziev--Blagodarya-na-Borisov-za-ediniya-glas--koyto-e-dal-za-men/331791/2/0

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12071 -: Ноември 06, 2023, 23:11:32 »
Quote (selected)
Харесва ли ни, или не, НАТО е единствената ни алтернатива

Алтернатива на какво!?  :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12072 -: Ноември 07, 2023, 07:20:17 »
Quote (selected)
Васил Терзиев снизходително: Благодаря на Борисов за единия глас, който е дал за мен
Умен, красив и безочлив.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12073 -: Ноември 07, 2023, 09:03:37 »
Не мога да разбера за какво още спорите.
Костя направи каквото можа - още с конституирането на партията си.
А именно - дораздроби т.н. левица в БГ.Която и без това не бе единна.
И още един-два пъти ще направи същото, преди да се утече в канала както Атака.Не им знам краварските медали, но преди да си оди този сегашния - хаитянеца, трябва да го награди с някакъв.
Какъвто намери в касата си там - без значение е. Важен е жеста.
А изпълненията на Костя - да излизаме от НАТО са просто гола кукичка за шарани. Верно, с тази кукичка привлича половината от паството си и тя си му върши работа. За него си. Да изглежда веуик!
Някой представя ли си на практика излизането ни от НАТО?
Не, не за  какво ни служи то - то е ясно - за да ни доопоскват да плащаме чертежи и да ни нашокват канчето а мръднем малко встрани.
Първо - кой ще ни остави да свършим тази работа?
Кой?
Ще ни разсипят, краварската империя е доста по мощна от турската по времето на Априлското. Окончателно ще ни довършат, не че много им е останало и сега за довършване, но тогава - наведнъж ше се поднесем като жертвени агнета.
Някой ще ни помогне ли?
Кой - дали един руснак ще тръгне да си жертва живота за такива неблагодарници като нас?
Китаец?
Ако тогава сме имали надежда и са се жертвали достойните българи - себе си и семействата си, с надеждата, че поне ще ни обърнат внимание и може би помогнат /както и става/ сега кой?
Никой!
И за какво тогава се бори Костя?
За собственото си его - вижте ме, какъв патриот съм, елате при мен!
Дори и да си представим за момент, че вълците са овце и съвсем демократично по съответната процедура ще ни пуснат да си тръгнем.
Косово си го спомняте, нали? Колко области като Косово имаме?
Четири? Пет? Шест?
Да, не бройте само Кърджали, Шумен, Разград и Търговище.
А "македонските"? А мамалигарските?
Не, няма да ни напада никой, просто ше ни спретнат сепаратизъм.
И с какво ще противодействаме? С некква армия, дето се събира в пет файтона?
Или умнокраставите ще си разкъсат ризите и с голи гърди тръгнат към единение?
И някои си мислят, че Костя не го разбира това?
Разбира го, но не му е изгодно да го изрече. Изгодно му е да се прави на книжен тигър.
Книжен, ама тигър - има кой да му се връзва.
Ние на картинки и чертежи вярваме.
Та Костя ще потанцува още два-три избора и ще си довърши делото.
Не казвам, че някой го е гепил за макарите - може пък и да си вярва.
Щом доста му вярват, що пък не и той на себе си?
Кво беше онова - "Левичарството - детска болест..."ама дя не влезам в чужди територии.
Ше преживеем и това. Някои поне.
И ако се опитват после да се апят на ено място, че са били заблудени - да не се мъчат, никой не е успял дори и това.
Както и Костя - 50% плюс един...
Ххха!
 :t2824:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1632
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12074 -: Ноември 07, 2023, 09:39:30 »
 
 
С наступающим праздником - Днем Октябрьской революции!
 
 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12075 -: Ноември 07, 2023, 09:49:22 »
А изпълненията на Костя - да излизаме от НАТО са просто гола кукичка за шарани.

Точно обратното – именно влизането в NATO беше въдицата, на която се хванаха доста хора. То щяло било да ни пази! Ха-ха-ха! Смях в залата! Истинските причини, поради които ни взеха там, стават все по-явни през последните години. А именно, първо, да ни унищожат армията, от която нищо не остана именно заради членството ни там, и второ, да ни използват (нас, оръжието ни и земята ни) във войната срещу Русия. Ако на някого това и до ден днешен не е станало ясно, то не знам кога би му станало.

Какъв е изходът? Излизане от NATO, за да се отървем от месомелачката, в която ни вкарват, и второ, изграждане на армия, както това е станало след Ньойския договор.

Quote (selected)
Не, няма да ни напада никой, просто ше ни спретнат сепаратизъм.

И за да не ни го спретнат, преклонена главица, дето сабя не я сече, а? "Срещу ръжен не се рита." Пълно подчинение на "хегемона". Яситрайство, както беше нарекъл това явление Димитър Стоянов, познат като Радой Ралин.

Пак ще ни го спретнат, можеш да бъдеш сигурен! Когато си тръгнат оттук, ще искат да оставят единствено опожарена земя.



Quote (selected)
С наступающим праздником - Днем Октябрьской революции!

Честит празник! По този случай от Движение "23 септември" са публикували стихотворението на Христо Смирненски "Руският Прометей".
« Последна редакция: Ноември 07, 2023, 12:27:02 от lucho »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1632
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12076 -: Ноември 07, 2023, 09:53:56 »
вчера - «День Великой Октябрьской социалистической революции», сегодня - «День народного единства»..
Вчера - «День Советской армии и Военно-морского флота», сегодня - «День защитника Отечества»;
 
Не может быть никакого единства между капиталистами-эксплуататорами и пролетариатом. Новый праздник придуман исключительно для того, чтобы постепенно вытравить из памяти народа Великую Октябрьскую Социалистическую Революцию.

История не стоит на месте, и движется по спирали...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12077 -: Ноември 07, 2023, 12:52:54 »
Страшно обичам да ме дописват и особено- какво всъщност съм искал да кажа!
На тълкувачите ми за последно ще опитам да обясня.
За момента (историческият момент), народецът ни  има обективни възможности да скочи средностатистически един метър на височина. Такива са инструментите с които разполагаме, а това засега са само избори и консолидация на тези, които изобщо искат да скачат. Ако имаме здрава тояга и ни е позволено избор на стила, може да опитаме за повече и овчарски скок, но тояга нямаме и няма кой да ни даде, а също ни е забранен и друг стил.
Остава да правим поне каквото можем - да гласуваме, но както се вижда и там оплескваме дори и малките ни дадени възможности, щото имаме много "умни" уфчери, но пък и стадото си ги заслижава.
Уфчери утописти, с високо вдигната празна глава.
И нея сабя не я сече, зер кой луд да посича полезен идиот, че при това не платен, ми доброволец.
Може би.
Но пък с красиво звучащи идеи.
Досущ инфлуенсърка.
Ако някому не харесва, ще предложа компромисен вариант - съдържател на стриптийз бар, предлага очи пълни,  ръце празни. Пълнене - срещу отделно заплащане, ама това се предлага другаде и е отделен разговор. Толкова за главиците и викам да спрем за тях, щото единствената "изправена" я видях във Варненския вилает (запалена) и изгоря дори не за тоя дето духа в главите на някои урапатриоти, ами точно за обратното.
Повече - срещу скромно заплащане.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12078 -: Ноември 07, 2023, 13:58:35 »
Армия като след Ньойския договор е утопия. Няма желаещи да ''работят'' войници. Няма донаборна служба. Прозата е - мизерни заплати, не знам какви са условията на труд. Към днешна дата военнослужещите нямат шансове за ведомствени жилища с опция закупуване на преференциални цени след съответния брой прослужени години. БА не строи и не купува такива.
Роднинско момче дойде преди години от Русе да работи във военноморския флот като обикновен матрос, че нямаше висше образование и опит. Напусна флота след няколко месеца. Намери си в ''загубеното'' според него Русе, по-добре платена работа. И не се налагаше да живее под наем с още двама души в малък апартамент.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12079 -: Ноември 07, 2023, 15:34:35 »
Предишната българска армия не е възможна в близко бъдеще по следните причини:
A. До Балканската война включително
1. Висока раждаемост.
2. Добре подготвени български капитани в руските военни училища - като примери само Сливница и Три уши са достатъчни през Сръбско-Българската, после Одрин и пр.
3. Все още живият порив за обединение на България, Източна Тракия и Македония,  патриотизъм.
(Тази армия има и тъмни страни - Г. П. Стаматов по понятни причини добре ги е познавал и потресаващо описал ("Вестовой Димо", " Picknick", etc.)
Б. От 1944 до 1989
1. Моделът на РККА и самата Съветска армия зад гърба ни.
2. Военни училища на добро, а някои и на много високо равнище.
3. Много сериозен подем на военната индустрия, сериозна материална база.
3. Варшавски договор, който не е същото като сегашното НАТОто.
4. Повечето знаете повече от мен за БНА...
В. Днес... (насилствено предизвикан отвън и осъществяван ентусиазирано от тукашните мекерета във властта) пълен разпад, досущ всички останали сфери на обществения, икономическия и културния ни, с извинение, живот. Демографска и антропологична (десетки хиляди малцинствени младежи, необразовани, без трудови навици и професия) катастрофа. Разпродадена и рушаща се материална база. И т.н.
« Последна редакция: Ноември 07, 2023, 15:48:59 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12080 -: Ноември 07, 2023, 15:45:40 »
П.П.(В армията едва ли е по различно от описаното по-долу)
Тия дни в РИА Новости срещнах, че за да се построи нещо си някъде си, трябвало да се върнат пенсионерите на работа, защото научно-техническите и проектните компетентности са загубени и само пенсионерите имат необходимите знания и навици, за да се завърши успешно започнатото.

Прилагам цитата:

РИА Новости
Мировую экономику спасут только пенсионеры

Глава ИТЭР (Международного экспериментального термоядерного реактора) Пьетро Барабаски сообщил, что компания ведет работу по возвращению в строй пенсионеров, потому что только они обладают знаниями и навыками, которые позволят успешно завершить строительство уникального объекта энергетики на территории коммуны Сен-Поль-ле-Дюранс, что во Франции.
Прямая речь Барабаски еще более тоскливая и совершенно не лучится оптимизмом. Руководитель дословно говорит, что научно-технические и особенно проектные компетенции практически утрачены. Но даже если они и сохранены, то представляют собой разрозненные массивы информации и документов, разобраться в которых, а также свести их воедино, превратив опыт и бумагу в физически осязаемый токамак-реактор, могут только ушедшие на покой старики.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12081 -: Ноември 07, 2023, 17:44:11 »
Жалко - тук беше момента да преобърнем с лекота каруцата на ала-бала мошетата.
Сега ще трябва да ги вадим хирургически като мъдрец.

Quote (selected)
"За мен е важно кой си позволява и кой може да изнасили най-голямата партия в България, така че лидерът й накрая да призове да се гласува за Терзиев" - този въпрос го зададе първа днес загубилата вота в София Ваня Григорова
https://epicenter.bg/article/Valeriya-Veleva--Da-iznasilish-tsyala-partiya/331872/11/0

Няма да мине и месец преди да се усети послевкуса от захаросаната фъшкия с хаитянски СОС.
*********   ✹    *********

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12082 -: Ноември 07, 2023, 18:03:01 »
А като е тръгнало за "зависимости" да не пропусна празненството на слугите на слугите на слугите:

Quote (selected)
Вицепрезидентът отправи и още едно послание – да сме изключително нащрек към тази мощна антисемитска вълна, която залива света и цяла Европа. Не можем само да гледаме безучастно кадрите и снимките в сайтовете, защото трябва да си припомним онези 14 признака, които ни завещаха как да разпознаваме фашизма и да сме непримирими и борбени, коментира тя.
https://epicenter.bg/article/Yotova-na-tseremoniya-v-pamet-na-zaginalite-na-7-oktomvri--Moyat-priziv-e-za-neprimirimost-i-tvardost/331803/2/0
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12083 -: Ноември 07, 2023, 18:11:50 »
Ето, Кой може да изнасили най-голямата (???) партия.
Quote (selected)
Лидерът на "Движение 21" е категорична, че "Бойко Борисов на практика е сложил ПП ГЕРБ на тезгяха в името на този пуст Магнитски".
https://glasove.com/novini/tatyana-doncheva-borisov-chas-po-skoro-tryabva-da-napusne-sglobkata-vasil-terziev-ne-mozhe-nishto-v-politikata-nyama-elementarna-harizma-i-ni-nay-malko-talant
ПосланикЪТ си е турил ББ като презерватив ( не за тях мисли, себе си пази ) и ги клати с поне 300 да не кажа 400.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12084 -: Ноември 07, 2023, 18:21:12 »
Quote (selected)
Мустафа Карадайъ подаде оставка като лидер на ДПС. Ахмед Доган става председател на ДПС до конференцията на пратията през февруари 2024 г.
https://glasove.com/novini/mustafa-karadaya-podade-ostavka-kato-lider-na-dps-ahmed-dogan-stava-predsedatel-na-dps-do-konferentsiyata-na-pratiyata-prez-fevruari-2024-g
Мисля магнита да е посочил и към сараите.
Явно жегата е голяма щом и пенсионери мобилизират на политическия фронт.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12085 -: Ноември 07, 2023, 18:39:26 »
Quote (selected)
Сглобка в София няма да има! Няма да преговаряме с ГЕРБ
...
"Няма как едно безотговорно решение, каквото би било София да се управлява в коалиция с ГЕРБ по модела в Народното събрание, да се представи като национално отговорно решение.

https://www.segabg.com/category-video/sglobka-sofiya-nyama-da-ima-nyama-da-pregovaryame-gerb
Национално може и безотговорно. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12087 -: Ноември 07, 2023, 20:08:40 »
Е, Костя поне ясно каза какво мисли за Ваня, била проект, но не уточни какъв.
Но щом е против този проект, остава да предполагаме, че според него Ваня е краварски проект, еврогейски или може би китайски.
 :think: :cool-1084: :think:
Костя изглежда ще накара "Възраждане" да повтори съдбата на "Атака".
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12088 -: Ноември 07, 2023, 20:18:29 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12089 -: Ноември 07, 2023, 20:20:22 »
Костя изглежда ще накара "Възраждане" да повтори съдбата на "Атака".

Чух го днеска и ме хвана испански срам, ми и той е нечий проект, на статуквото резервната гума е.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12090 -: Ноември 07, 2023, 20:23:27 »
А бе и тука се въртят май някакви проекти, ама де да видим... ;)
Аз самият съм китайски проект. И очите ми са малко дръпнати ;)
Това е шизофрения. Вкл. тази на Костадинов. Андролова е гадина!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12092 -: Ноември 07, 2023, 20:28:06 »
Quote (selected)
Истината е, че когато едно нещо изглежда като проект, държи се като проект и прилича на проект, най-вероятно е проект. Имаме основание да мислим, че се замисля формация около Ваня Григорова, която ще е третата поредна формация за последните три години.
Костя ни вкарва в поредната конспиративна теория.
На Баце изглежда няма да му е трудно, да се справи с всеки противник, дори без да се бори с него, достатъчно е да обяви, че му дава  подкрепата си, Костя ще свърши останалото.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12095 -: Ноември 07, 2023, 20:34:35 »
Да обясня - ако съм на кеф, на всяко лайно ше отвръщам с три кравешки фъшкии XXXL.
Само и само да се поддържа реципрочност.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12096 -: Ноември 07, 2023, 20:35:00 »
И нито дума за оставката на Карадайъ. Залагам каквото кажете, че новият председател на ДПС ще се казва Делян Пеевски. Според кратичкото му изявление пред медиите знаем само, че почетният председател поема ръководството само до конгреса през февруари, или както там се нарича върховният орган на ДПС.
----
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12097 -: Ноември 07, 2023, 20:36:33 »
Е, Костя поне ясно каза какво мисли за Ваня, била проект, но не уточни какъв.
Но щом е против този проект, остава да предполагаме, че според него Ваня е краварски проект, еврогейски или може би китайски.
 :think: :cool-1084: :think:
Костя изглежда ще накара "Възраждане" да повтори съдбата на "Атака".
Атака не бе първата.
Същата съдба сполетя Апостола, Бенковски...
Верно Сидеров и Костадинов не могат се меря на подметките на предните, обаче народа си е същия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12098 -: Ноември 07, 2023, 20:38:35 »
Quote (selected)
Верно Сидеров и Костадинов не могат се меря на подметките на предните, обаче народа си е същия.
Почти съгласен!
Само щото за "народа" подписвам с особено мнение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12099 -: Ноември 07, 2023, 20:39:45 »
Я, май ще изляза права. ПИК не ПИК, обаче...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12100 -: Ноември 07, 2023, 20:43:53 »
Иван Таков разкри колко е струвала предизборната кампания на Григорова и кой я е финансирал
Quote (selected)
"Г-жа Григорова няма непосредствено касателство към финансовите ангажименти. Нашата кампания, което официално ще се види, защото всичко е изпратено и до Сметната палата, е в размер на 180 349 лв. и 45 ст.

Нямаме никакви големи дарители, всички дарения са от лични средства на кандидатите и дарители са физически лица. Така е финансирана основно кампанията и всичко е отчетено до стотинка и тук не трябва да има някакви спекулации, че някакви хора седели и давали пари.

Всичко е абсолютно, както винаги е било при нас, при всичките наши кампании - съвсем изрядно и изпратено на Сметната палата, както изисква закона", обясни Таков.

Той обърна внимание, че зад кампанията на Ваня Григорова стоят 4 коалиции и една партия: "Общо 16 партии, плюс 9 партии, с които имаме допълнителни споразумения за подкрепа на листата и на кандидата за кмет. Никой друг не седи зад кандидата ни за кмет и зад кампанията. Всичко друго са спекулативни неща.

Имаме коалиционно споразумение, имаме местна коалиция "БСП за България", пред всички медии сме подписали това коалиционно споразумение и вътре е ясно всеки кой кой е. Няма нищо скрито-покрито, няма нищо задкулисно. Всичко друго просто са спекулации на отделни партии, медии и т.н., които дори не ми се иска да коментирам, защото просто са неверни".

Иван Таков е убеден, че реалният резултат не е този, който е обявен официално: "Ще направим всичко възможно, разбира се, да го докажем това нещо и в съда. Въпреки всичко за нас кампанията беше успешна и остава, въпреки всичко един такъв неприятен привкус, предвид всички нередности, които наблюдавахме по време на изборите, че някак си победата, в крайна сметка може да ни бъде открадната по един не съвсем честен начин.

Ние водихме битка за всеки глас в тази кампания, затова сме твърдо решени и в момента да се борим за всички тези гласове, които бяха дадени за нашия кандидат", уточни председателят на Столичната организация на БСП.

Така че спокойно, не е Дьорд Шорош или синът му! :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12101 -: Ноември 07, 2023, 20:44:16 »
Quote (selected)
Верно Сидеров и Костадинов не могат се меря на подметките на предните, обаче народа си е същия.
Почти съгласен!
Само щото за "народа" подписвам с особено мнение.
Това като почти бременна?
 :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12102 -: Ноември 07, 2023, 20:46:33 »
Костя изтърва питомното (победа в София), сега ще гони дивото с вот на недоверие.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12103 -: Ноември 07, 2023, 20:48:22 »
Няма никакъв смисъл от тия вотове, ама щом ги влече..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12104 -: Ноември 07, 2023, 20:50:00 »
Залагам каквото кажете, че новият председател на ДПС ще се казва Делян Пеевски.
Едва ли ще се намери някой, който да се обзаложи с теб – всички сме съгласни...
Той е де факто не само председател на ДПС, а и мин.-председател на колонията.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12105 -: Ноември 07, 2023, 20:51:28 »
Няма никакъв смисъл от тия вотове, ама щом ги влече..
"Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12106 -: Ноември 07, 2023, 20:53:11 »
Няма никакъв смисъл от тия вотове, ама щом ги влече..
"Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство."
Това за водата е вярно.
Обаче с препикаване от време на време не се получава, само смърди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12107 -: Ноември 07, 2023, 20:58:19 »
Няма никакъв смисъл от тия вотове, ама щом ги влече..
"Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство."
Това за водата е вярно.
Обаче с препикаване от време на време не се получава, само смърди.
:ok:
 :t0301:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12108 -: Ноември 07, 2023, 21:00:38 »
Залагам каквото кажете, че новият председател на ДПС ще се казва Делян Пеевски.
Едва ли ще се намери някой, който да се обзаложи с теб – всички сме съгласни...
Той е де факто не само председател на ДПС, а и мин.-председател на колонията.
Генерал губернатор, може би? Щото в колониите министър председателите имат само декоративни и представителни функции, което е почти едно и също.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12109 -: Ноември 07, 2023, 21:04:38 »
А, не, генерал-губернаторът се казва Кенет Мъртън (макар че започнаха да го четат "Мертен", както се пише, защото "Мъртън" прилича на "мъртъв").

Тогава Пеевски е може би адютант на Негово превъзходителство генерал-губернатора. А Соросът е червей, заврял се в обувките на адютанта...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12110 -: Ноември 07, 2023, 21:08:52 »
Има известни съмнения за Дилянчя, но се колебая в сий момънт.
Тва означава Дуан да играе ва банк заедно с Ъдуан.
Ем логично - дупе и гащи, ем не съвсем.
Оня, мое се прай на веуик щот зад него стои армия, икономика...цяла империя, зад нашия стои само оня.
И докато оня е почти независим, тукашният е - нейде под Магнитски.
Не знам. Се пак мисля, че ше е турчин.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12111 -: Ноември 07, 2023, 21:09:36 »
Технология на отродяването. "Фалшива новина" ли е, че българската литература е смъртоносно ампутирана (от Любка Захариева)

В статията има шокиращи подробности за степента, до която е орязана както българската, така и световната литература в сегашните учебници.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12112 -: Ноември 07, 2023, 21:27:50 »
А, не, генерал-губернаторът се казва Кенет Мъртън (м
Мъртън не е ли сивият кардинал в сянка? Казано по нашенски баш диригента на задкулисието. ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12113 -: Ноември 07, 2023, 21:39:19 »
Каква ти сянка! Всичко е на слънце вече. До 4 коли на ПосолствоТО са паркирали едновременно на забраненото за паркиране пространство до сградата на Министерския съвет. Посред бял ден, пред очите на всички.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12114 -: Ноември 07, 2023, 21:43:08 »
24-минутно радиоинтервю на Петър Волгин с Татяна Дончева
Цитат на: Татяна Дончева
"Те може да не му позволят, но ще стане неудържимо положението. Бойко Борисов трябва час по-скоро да напусне сглобката. За тази работа, разбира се, му трябва алиби, но той това алиби също трябва да си го намери. Аз лично треперя от това каква импровизация могат да измислят тези хора. Особено във външнополитически план това е най-удобното правителство да го използвате за примамка, за някаква комбинация, в която да изострят отношенията Русия – Украйна, ако има нужда да се направят допълнителни стъпки, да въвлекат други военни сили, да си осигурят Черно море воюващите страни и т.н. Тези хора биха го направили, защото изобщо няма да разбират какво правят, защото всичко, което ще ги интересува, е дали посолството ще ги държи още на власт."

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12115 -: Ноември 07, 2023, 21:47:44 »
Ето, Кой може да изнасили най-голямата (???) партия.
Quote (selected)
Лидерът на "Движение 21" е категорична, че "Бойко Борисов на практика е сложил ПП ГЕРБ на тезгяха в името на този пуст Магнитски".
https://glasove.com/novini/tatyana-doncheva-borisov-chas-po-skoro-tryabva-da-napusne-sglobkata-vasil-terziev-ne-mozhe-nishto-v-politikata-nyama-elementarna-harizma-i-ni-nay-malko-talant
ПосланикЪТ си е турил ББ като презерватив ( не за тях мисли, себе си пази ) и ги клати с поне 300 да не кажа 400.

Виж ся, даже и размагнитен ББ не преде. Дойчовските футболни агитки имат един лаф " Schiri wir wissen wo dein Auto steht.  " / рефере, ние знаем къде си паркирал /. Та така , Галя  :giggie: вика ББ, аз знам къде си паркирал, парите де.




Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12116 -: Ноември 07, 2023, 21:57:49 »

 :think: :cool-1084: :think:
Костя изглежда ще накара "Възраждане" да повтори съдбата на "Атака".

Още немски лафове   " Hochmut kommt vor dem Fall " /възгордяването идва преди падението/

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12117 -: Ноември 07, 2023, 22:01:23 »
Quote (selected)
"Екипът на Ваня Григорова е преценил, че трябва да се направи опит да се атакуват резултатите. Това си е тяхно право. Искам да уточня, че нейните изказвания в последните два дни нямат нищо общо с позицията на БСП. Мен най-ме притесниха думите ѝ, че не знае кой е финансирал кампанията ѝ. Също така искам да кажа, че без БСП не може да има обединение на лявото. На всички е ясно, че без подкрепата на БСП Ваня Григорова нямаше да постигне тези резултати. Питайте нея за амбициите ѝ и кой е финансирал кампанията ѝ. Тя непрекъснато опитваше да обяснява, че е надпартийна и не зависи от никой, но нека да каже кой направи и финансира тази кампания", призова Зафиров.
И Нинова при Ризова се беше наежила към Ваня.
 :think:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12118 -: Ноември 08, 2023, 03:00:39 »
Технология на отродяването. "Фалшива новина" ли е, че българската литература е смъртоносно ампутирана (от Любка Захариева)

В статията има шокиращи подробности за степента, до която е орязана както българската, така и световната литература в сегашните учебници.
Лъчо, тия са за директен разстрел до първата стена. Не ми се мисли как е оперирана историята.
Но пък и не съм чула учителите да протестират. Прочее за няколко години за по 6 месеца платени следдипломни квалификации напълниха България с подходящи за това престъпление учители. Затова и изпопенсионираха набързо учителите от предишните поколения.
Отделно "квалификационни" курсове, организирани от "Америка за България", платени от българския бюджет, за да учат българските учители как се преподава... история. Келбечева ги "учи". И нови множество подобни "курсове" се организират, за участието на учителите ще им се признава квалификация, тоест ще получават  повече пари...
Хаджи Генчо в сравнение с таз бъдеща преподавателска пасмина е педагогически гений.

И това го вършат една шепа методици основно (професорите по методика са неосъществени филолози). Преди година една от тези, авторка на таз реформа, направила кариера през ОО, ми обясняваше НА МЕН И НА ДРУГИ КАТО МЕН, както и на студентите ми, точно по повод глупостите в държавния божем зрелостен изпит, че нямало нужда изобщо да се познава историческия и литературния контекст на произведението... Студентите ми, неочаквано за мен, взеха отношение и остро (академично остро) реагираха. Понеже пък друга една методичка им обясни, че българската литература била провинциална. Провинциална, провинциална, колко да е провинциална..., то "Мадам Бовари" е най-провинциална по тая логика.
...И така. Песимистка съм за бъдещето българско с такова "образование" и такЪвИ "образователи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12119 -: Ноември 08, 2023, 09:11:33 »
Страшно обичам да ме дописват и особено- какво всъщност съм искал да кажа!
А пък аз страшно обичам да ми пишат, че са на страната на Русия и същевременно да искат да членуваме в пакта, който води войната срещу нея. Ама страшно обичам!!!


Quote (selected)
Приходит еврей в общую баню с крестиком на шее. Все на него таращатся - то на крест, то на ... Тут один не выдерживает, и говорит: - Иосиф Соломонович, вы, или крестик снимите, или трусы наденьте...

Между другото, числеността на персонала в американските бази у нас вече е сравнима с тази на остатъчната ни "армия". Т.е. когато стане това, което пише в подписа ми, ще има кой да извърши преврат срещу нас, без "армията" ни да може да му противостои, защото, както научавам, тя вече и леко стрелково оръжие почти няма.