Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 15:09:55

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 287162 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1080 -: Май 31, 2019, 12:10:28 »
Цитат
Аз гласувах за БСП.
Между другото гласувах за пръв път от 1990 г. когато гласувах за СДС (най-вече заради Дертлиев).

Мислиш ли, че Доктора би гласувал за Нинова и кафявия и "консервативен социализъм". Аз никак не съм убеден в това. Доколкото го познавах, де - имал съм две кратки срещи с него. Но пък познавах добре друг един, близък до него, сега покойник също, светла им памет и на двамата. Не би харесал Нинова. Нито през 1999, нито през 2019, двадесет години по-късно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1081 -: Май 31, 2019, 12:26:34 »
Цитат
Аз гласувах за БСП.
Между другото гласувах за пръв път от 1990 г. когато гласувах за СДС (най-вече заради Дертлиев).

Мислиш ли, че Доктора би гласувал за Нинова и кафявия и "консервативен социализъм". Аз никак не съм убеден в това. Доколкото го познавах, де - имал съм две кратки срещи с него. Но пък познавах добре друг един, близък до него, сега покойник също, светла им памет и на двамата. Не би харесал Нинова. Нито през 1999, нито през 2019, двадесет години по-късно.

Нямах честта да го познавам лично, но много се съмнявам че Станишев, Гергов и сие с тяхните обвързаности биха му били по-драги.
Не зная какъв смисъл(въпреки че се досещам) влагаш в етикетите кафяв и консервативен социализъм, но политкоректните прегръдки на ПЕС и ЕНП в стил да плеснем с ръце и да се прегърнем, а след това да изядем заедно баницата точно не са ми по сърце.
« Последна редакция: Май 31, 2019, 12:29:07 от AnonimusBG »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1082 -: Май 31, 2019, 12:26:51 »
за Нинова и кафявия и "консервативен социализъм".

Хи, хи! "Кафяв (демек фашистки) и консевативен социализъм", рече бившият член на БКП, а понастоящем розов широк социалист.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1083 -: Май 31, 2019, 12:47:59 »
Цитат
Въпросът "Кой регулира/управлява едно безкласово общество?" е доста тъп. По-тъп е само въпросът "Каква е крайната цел на обществото?".
Един отговор* на втория въпрос, който според мен е консистентен с Маркс:
“to make the world work for 100 per cent of humanity in the shortest possible time through spontaneous co-operation without ecological offence or the disadvantage of anyone”.
wreckage
http://old.segabg.com/replies.php?id=237912&p=5
:m1731:

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1084 -: Май 31, 2019, 13:01:18 »
за Нинова и кафявия и "консервативен социализъм".

Хи, хи! "Кафяв (демек фашистки) и консевативен социализъм", рече бившият член на БКП, а понастоящем розов широк социалист.

Ау! Поглеждам предпазливо и разбирам от тази реплика, че смятате комунизма за по-подобен на фашизма, отколкото на социализма, социалдемокрацията, либерализма и подобни лигавщини.
Ма през Втората Световна се е изяснило, че не е така, но оттогава пък е минало много време и айде пак.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1085 -: Май 31, 2019, 13:07:16 »
Независимо от това, че съм непричом към споровете ви тук, аз щях също да гласувам за Нинова:cool-1084:

В случай че се окажеше, че гласовете за ДБ и Радан са недостатъчни и моят глас щеше да отиде на вятъра. Затова и отидох да гласувам късно – към края на изборния ден.

Но картинката беше различна от описаната по–горе, поради което НЕ ГЛАСУВАХ за НиноваНо ѝ пожелавам успех на предстоящия партиен избор.

Мачкай, Корниии …!!!  :0013: :0013: :0013:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 13:10:46 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1086 -: Май 31, 2019, 13:10:58 »
Цитат
Родните евродепутати се тупаха в гърдите, че успешно са се преборили за ново съюзно законодателство в сферата на потребителските стоки, чрез което да предотвратят т.нар. „двоен стандарт“ на храните между източната и западната част от континента. Дали това е фалшива новина, дали е просто политическо позьорство - остава тема на отворен дебат.
В същото време едно прессъобщение от хърватската централна банка потвърди нещо, говорещо се под сурдинка поне от лятото 2018 г.  - че управлението на еврозоната третира България по стандарти, в значителна степен различни от тези, прилагани при работата с всички останали страни от ЕС. Стандарти, които заместник-гуверньорът на Чешката национална банка Моймир Хампл нарече „унизителни“.  Да припомним неговите думи:
„Преговорите за присъединяване на България към зоната на единната валута приключиха с „доброволното“ съгласие от страната, поне на хартия, с унизителен списък с условия, които ще я задължат наред с други държави, които ще приемат еврото в бъдеще, да поеме голям дял от разходите за еврозоната, преди да знае кога и дори дали ще бъде приета в блока. Нито едно правителство с поне малко достойнство не би могло да приеме тези условия“.

https://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/dvoinite-standarti-po-pytia-na-bylgariia-kym-erm-ii-i-evrozonata-283132/
Някой от кандидат евродепутатите коментирал ли по тази тема?
Или гледат на еврозоната като на Istanbul Convention.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1087 -: Май 31, 2019, 13:27:19 »
Цитат
политкоректните прегръдки на ПЕС и ЕНП в стил да плеснем с ръце и да се прегърнем, а след това да изядем заедно баницата

... и алтернативата е?

Преди изборите Станишев твърдеше, че се задава коалиция на ЕНП с крайно десните в ЕП. Честно казано, не ми се вярваше да е така и така писах тук. Просто евроскептицизмът на национал-популистите не може да се съчетае с интереса на транснационалния капитал, който в повечето случаи стои зад ЕНП. Той е глобалистки по нагласа. Бизнесът му е такъв. Затова и веднага след изборите, часове след тях буквално, и Вебер, и Тимерманс, зоват за обединение на прогресивните сили в ЕП. Разбира се, то ще стане, но след отстъпки от настоящия баланс и конфигурация към нов баланс и конфигурация - с подялба на назованата от теб "баница", а всъщност на власт. Но тенденцията ще бъде интегративна, не дезинтегративна. Защото орли, мечки и дракони налитат отвсякъде, а тези живинки се хранят разкъсвайки.

За разлика от 2014, през 2019 това развитие на нещата се заявява в съществена степен по-открито. Всички си взеха поука, а и национал-популизмът им даде ясно основание и оправдание. И ако през 2014 питах многократно кой му даде мандат на Станишев за това и бива ли синът на Димитър Станишев да е в съюз с ЕНП, а не с Европейската (обединена) левица, то днес и не питам. Ами ... бива. Ако основата е антифашистка и е в полза на Обединена Европа, бива.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1088 -: Май 31, 2019, 13:29:22 »
Поглеждам предпазливо и разбирам от тази реплика, че смятате комунизма за по-подобен на фашизма, отколкото на социализма, социалдемокрацията, либерализма и подобни лигавщини.

Изглежда и предпазливо сте разбрали. Аз не смятам нищо подобно, а цитирам фирмин, който смята социализмът на Нинова за кафяв. Демек, фашистки. Затова всички претенции трябва да отправяте към него, а не към мен. Макар че той няма ни най-малка представа за какво става въпрос.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1089 -: Май 31, 2019, 13:31:08 »
Като си помисля колко много икономически дивотии ще сътворим с развитието на технологиите. Само и само да задоволим дребнобуржоазните фантазии.
БСП и ГЕРБ ще продължават да създават условия за мизерно заплащане в България.
Дори в СССР Дзержинский Ф. Э. е бил много по наясно с тази материя.
Цитат
Нас безработица мучает и мучает очень серьезно, но никоим образом нельзя вести борьбу с безработицей путем предоставления рабочему на заводе места, где для него работы нет . В этом отношении для производства и всего народного хозяйства гораздо выгоднее выплачивать безработным из особых фондов для безработных, из фондов по социальному страхованию. Выгоднее было бы сократить рабочий день, для того чтобы привлечь большее количество работающих, если это нужно, чем держать лишний штат рабочих, не загружая их полностью работой.
Речь на I Всесоюзном съезде отделов экономики труда и тарифно-нормировочных бюро 7 июля 1926 г . //
Дзержинский Ф. Э. Избранные произведения. – Т . 2 – 1967. – С. 361
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1090 -: Май 31, 2019, 13:38:37 »
Щях да ти цитирам Норберт Винер, но се сетих, че този разговор вече сме го водили. Едва ли бихме добавили към казаното (писаното).

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1091 -: Май 31, 2019, 13:46:18 »
... но пък можем да дадем думата на Стиглиц по темата

http://epicenter.bg/article/Dzhouzef-Stiglits--Neoliberalizmat-tryabva-da-bade-obyaven-za-martav-i-pogreban/184560/11/0


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1092 -: Май 31, 2019, 13:49:45 »
Изглежда и предпазливо сте разбрали. Аз не смятам нищо подобно, а цитирам фирмин, който смята социализмът на Нинова за кафяв. Демек, фашистки. Затова всички претенции трябва да отправяте към него, а не към мен. Макар че той няма ни най-малка представа за какво става въпрос.

Май вие извъртате препазливо - именно коментара на цитата коментирах.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1093 -: Май 31, 2019, 14:00:19 »
Нищо не извърта. Точно Фирмин заяви, че социализмът "на Нинова" бил кафяв.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1094 -: Май 31, 2019, 14:05:39 »
Май вие извъртате препазливо - именно коментара на цитата коментирах.

И какво разбрахте от коментара? Че смятам комунизма по-близък до фашизма, или че се смея на един бивш член на БКП, който се е пребоядисал на буржоазен либерал? Защото ако той приравнява Нинова на фашист, интересно какво смята за бившата си партия, на която "отдал живота си". Но ако наистина не разбирате, няма смисъл да коментираме.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1095 -: Май 31, 2019, 14:10:48 »
Цитат
Просто евроскептицизмът на национал-популистите не може да се съчетае с интереса на транснационалния капитал, който в повечето случаи стои зад ЕНП. Той е глобалистки по нагласа. Бизнесът му е такъв.
И ПЕС и ПЕС си е набъркан с транснационалния капитал.

За транснационалния капитал трябва да се измислят някакви закони подобни на антимонополните в Щатите от края на 19, началото на 20 век. Иначе си оставаме (и не само ние) някакви производители на ишлеме и източници на свежа кръв за "белите" хора. Да заплати ще има, няма да умрем от глад, но всичко друго се отича към централите. Забравяме за всякакво развитие и образование.
Модернизиран колониализъм управляван от местните тъй наречени елити.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1096 -: Май 31, 2019, 14:32:25 »
ъм, вие сте се отплеснали нанякъде, а пък аз се зарових из машинно обработваемите данни на цик и си спретнах базичка  :bigok:

ето ги преференциите за станишев по райони. оказа се, че не съм прав - най-много фенове е завъдил в софия, води 23-ти мир:
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 1 01. БЛАГОЕВГРАД 1248
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 2 02. БУРГАС 1787
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 3 03. ВАРНА 1615
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 4 04. ВЕЛИКО ТЪРНОВО 1009
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 5 05. ВИДИН 804
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 6 06. ВРАЦА 1004
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 7 07. ГАБРОВО 458
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 8 08. ДОБРИЧ 809
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 9 09. КЪРДЖАЛИ 238
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 10 10. КЮСТЕНДИЛ 1102
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 11 11. ЛОВЕЧ 555
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 12 12. МОНТАНА 961
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 13 13. ПАЗАРДЖИК 754
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 14 14. ПЕРНИК 590
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 15 15. ПЛЕВЕН 1223
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 16 16. ПЛОВДИВ град 1601
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 17 17. ПЛОВДИВ област 1720
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 18 18. РАЗГРАД 265
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 19 19. РУСЕ 825
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 20 20. СИЛИСТРА 301
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 21 21. СЛИВЕН 574
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 22 22. СМОЛЯН 434
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 23 23. СОФИЯ 23 МИР 3291
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 24 24. СОФИЯ 24 МИР 2016
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 25 25. СОФИЯ 25 МИР 2023
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 26 26. СОФИЙСКА област 986
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 27 27. СТАРА ЗАГОРА 1374
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 28 28. ТЪРГОВИЩЕ 527
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 29 29. ХАСКОВО 563
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 30 30. ШУМЕН 712
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 31 31. ЯМБОЛ 1072
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 5 Сергей Дмитриевич Станишев 1 32 32. Извън страната 241

пловдив сумарно /град + област/ е малко над 23-ти мир. обаче софия води убедително.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1097 -: Май 31, 2019, 14:38:40 »
...  Защото ако той приравнява Нинова на фашист, интересно какво смята за бившата си партия, на която "отдал живота си"...

Да? Какво искате да кажете с това, сам си го разтълкувайте. Звучи като - "бившата му партия малко ли беше фашистка?".

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1098 -: Май 31, 2019, 14:42:15 »
Джиджи, комбинацията от предпочитания Корни& Радан е молоток.   :t2030:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1099 -: Май 31, 2019, 14:42:19 »

Лицемерието ... За мен лицемерието, в случая, е присъщо на други. Те нямат грижа за работещия беден. Не. Тяхна грижа е да убедят работещия беден, че левите партии са го загърбили, защото са загрижени повече за ... "гейове, хермафродити и глобално затопляне", отколкото за него. В някои случаи това е израз на една или друга фобия. Но основната причина е в това, че този "работещ беден" им е нужен разлъчен от автентичното си политическо представителство - това на левите партии. Нужен им е като материал за новите национал-популистки движения, които да изпълнят функцията на добрия стар национал-социализъм от първата половина на ХХ век - този на NSDAP. Работническа, впрочем, партия - поне според името и. Техните задачи са ясни. Ясно е откъде и защо се спускат - от крайната реакционна десница, обслужваща едрия капитал. Справка - Стивън Банън. Ясно е и кои са местните слуги и чий интерес обслужват.

Прочее, ясно е и чий интерес обслужват думкащите тази тенекия - независимо дали го правят от безпределна тъпота и невежество или пък подходящо стимулирани - за "гейовете, хермафродитите и глобалното затопляне". Научен факт е, че те се възползват от дълбоките предразсъдъци и фобии, присъщи най вече на не твърде просветените слоеве на обществото. Това се видя като технология при Брекзит, при избора на Тръмп, при удържимия, както се оказа, възход на европейските артурохильовци. Но кучката, без всяко съмнение, се е разгонила.

И като си говорим за кучки ... Престъплението на Нинова е, че поведе Българската социалистическа партия по течението на този кален кафяв мейнстрийм, а не срещу него. Промотирайки т.нар. "консервативен социализъм". Тя също не избра да поведе лявата партия на България срещу експлоатацията, неравенството, бедността, оскотяващата мизерия, жалкото качество на живот. Не. Тя си избра за враг "Истанбулската конвенция". Нагло, цинично, лицемерно, зло и лъжовно. Само защото реши, че това ще и придаде доверие и подкрепа, които да я въздигнат, на гребена на същите тези кафяви вълни, до властта, която маниакално желае.
...
Но не. Нинова няма да атакува капитала. Нинова си има враг - джендърите и "Истанбулската конвенция". И човек се пита - тя човек на труда ли е или пък човек на капитала.

Мисля, че е ужасно трудно, да не река невъзможно, да убедиш някого, че се бориш за неговите интереси, при условие, че ясно му изказваш презрението си към самия него. Особено пък ако изобщо не се бориш за неговите интереси.
Въпросът е, че инерцията свърши. Електоратът, който е гласувал през 1977-ма и 1990-а е на път да се оттегли къде по идеологични, къде по възрастови причини. Нов електорат, който ще се навие да бъде навикван колко е прост и как не разбира от грижите за него, но при това твърдо ще застане зад навикващия, в днешни времена би поне продал гласа си. Което в българските условия го прави електорат на ГЕРБ или в краен случай на ДПС.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1100 -: Май 31, 2019, 14:43:04 »
Джиджи, комбинацията от предпочитания Корни& Радан е молоток.   :t2030:
С коктейл Молотов в дръжката!  :t0328:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1101 -: Май 31, 2019, 14:49:01 »
С коктейл Молотов в дръжката!  :t0328:
Екзотичен коктейл  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1102 -: Май 31, 2019, 14:59:47 »
Цитат
ето ги преференциите за станишев по райони. оказа се, че не съм прав - най-много фенове е завъдил в софия, води 23-ти мир

А! Да свършиш и ти някоя работа. Не че ти са правилни изводите, де ... Ама от теб - толкова.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1103 -: Май 31, 2019, 15:05:59 »
А! Да свършиш и ти някоя работа. Не че ти са правилни изводите, де ... Ама от теб - толкова.
Малко ли е за редови кибик?
Вие партийците нещо свършихте ли?
Като например някакъв отговор на простичкия въпрос защо пак ви окотиха?!
Шото ние кибиците имаме някакви отговори на загадката.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1104 -: Май 31, 2019, 15:11:23 »
Но основната причина е в това, че този "работещ беден" им е нужен разлъчен от автентичното си политическо представителство - това на левите партии.

Удивително е лицемерието на  неолибералните троцкисти! 900 поста и 200 страници мазане с баданарката без един път да спомене нещо за Маркс или Ленин. Щото освен, че не е чел нищо от тях, не е удобно. Леви ли? Ми, тя и Кица е лява. И Сорос е ляв. Те ли са автентичните представители на работещия човек? Щом не си марксист, си ляв колкото лявата ми джапанка. Лява е, но е джапанка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1105 -: Май 31, 2019, 15:11:51 »
И аз Анонимус четох, четох и и си помислих да не се цапам повече тук, но твоето споменаване за  нуждата от "кибиците" пак ме накара да дращя.
Щото съм го писал това преди време и то на точно този, тукашния "теоретик нерукотворний", което и се видя на тези избори - 450 000 гласа на всичко, що е твърдо ядро плюс най ангажираните фенове.
Познах тогава в прогнозата, че случайно или не обстоятелствата с натрисането на Станишев в листата се стекоха добре да Корни - щото предвидих, че ще настане яко бОрба на преференции и от двата лагера и всички до един ще се замъкнат до урните. Не предвидих друго - че ако бяха натирили Станишев, БСП щеше да загуби към 30 000-те негови артефакти, но вероятно щеше да спечели може и 200 000 "кибици", които да променят картинката. Не знам - въпрос на предположения.Може би Банши нямаше да си губи гласа за Иванчева тогава - тя да си каже.
Друг е поинта ми - никога, никога повече БСП няма да спечели избори, само с ядрото и гравитиращите около него.
И докато има философстващи бонзи в БСП, "стари" кучета лежащи на славата си и гордеещи се с дългогодишния си стаж /и какво друго???/, никога няма да привлече повече електорат. Вечно втори!
И понеже съм човек ориентиран не към търторене на високопарни простотии, а към намиране на решения /такова ми е образованието, това съм бил длъжен да правя цял живот, със стаж доста по дълъг от 30-те години на главния герой от последните постове, та съм си мислил, че на БСП сега и трябват няколко неща на първо време и няколко за по нататък.
В началото - да изхвърли от снагата си тези 30 000 дребни човечета на статуквото и до сега, да се освободи от този баласт, щото иначе той ще я смачка. Да се ориентира в лявото пространство на ЕС кои и що са и да се опита да поразхлаби! /засега само поразхлаби"!/ либералното хватка, в която е впримчена и я задушава.Основен лозунг на тъпака Горбачов бе - "повече социализъм..." Аз викам - по.малко ПЕС.
Повече вглеждане в това, което искат дребните хорица, гравитиращи или вярващи на БСП.
Тук ще опонирам малко и на Отврат - приятелю, сега, в този момент, връщане към изначалния марксизъм е твърде, твърде рано - каква работническа партия може да бъде БСП, като то и работници няма? Питал ли си кои и дали от т.н. работници се интересуват изобщо от партии - те са натикани в ъгъла и едва свързват двата края, дегенерирали са. Но и не толкова обеднели, както преди ВСВ, че да се съюзяват, напротив, една от най мръсните роли на сегашният капитализъм е, че успя да насади две неща - всеки сам за себе си и да раздаде по малко парички така, че да си на ръба на оцеляването, да се бориш като прасе с тиква и да не ти влизат в главата революционни идеи, но и да се страхуваш да не загубиш малкото което все пак имаш.
Много прецизно изчислено.
При тези обстоятелства приятелю Отврат, не искайте невъзможни в момента неща. Първо - да се пречисти отвътре БСП, второ - симпатизантите и, които не са работници мааму, а хора все пак понасмогнали си на масрафа и останало им време за мислене, та - те да се привлекат.Това малко противоречи на марксизма, щото тези хора са по сегашната терминология -дребна буржоазия. Така че колеги, моля, не залитайте по догми. Мина им времето, друго е сега, не работят клишетата, рамките са съвсем различни.
На всичко отгоре и международната обстановка е такава, а някой надигне глава - ще му се стовари бухалката веднага, не си заслужава да мре сега, след като до десетина петнайсе годин светът ще се е променил и то струва ми се драстично - ще има не само три световни центъра а и четвърти - самата Европа.Е, за тогава трябва да се готвят нещата, да се случат малко предварително и да се възродят левите сили вече в по автентичен вид.
Сега - в "мека" нелегалност.
Мда, стана дълго, то има и още, ама това е - прочистване, ориентиране към хора, не теории, отказ от робуване на "стари заслужили кучета" - няма вече такъв филм, писах го и тук - или се доказваш постоянно или заминаваш у киреча.
Накрая - ще съжалявам за Корни - все пак има топки да започне прочистване. Дано да има възможност да го продължи.
Да край обаче, този път - до край! Фирмин не го мислете, ще оцелее.
Мда, и щото всеки си призна, аз също съм си признавал. На 26 г. станах член на БКП и 1991 г. /или 1990 ли беше/ кога нашичките решиха да не подкрепят Петър Дертлиев за президент, престанах да членувам. Книжката си я пазя - там все още ги има членските вноски, като доказателство кога /на практика и защо/ съм си дигнал шапката.
И още нещо, независимо, че БСП е имала много спадове и е правила много глупости - винаги съм вярвал, че това е партия не на бонзите, а на обикновените хора и затова съм гласувал за нея.
В последно време, при наличието на Герговци и фирмени играчи, малко съм разколебан.
Да видим.
« Последна редакция: Май 31, 2019, 15:21:20 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1106 -: Май 31, 2019, 15:12:01 »
Цитат
Вие партийците нещо свършихте ли?
Като например някакъв отговор на простичкия въпрос защо пак ви окотиха?!

Аз - да. Всъщност, отговорът ми беше на простичкия въпрос защо пак ще ни окотят.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1107 -: Май 31, 2019, 15:14:40 »
Цитат
ето ги преференциите за станишев по райони. оказа се, че не съм прав - най-много фенове е завъдил в софия, води 23-ти мир

А! Да свършиш и ти някоя работа. Не че ти са правилни изводите, де ... Ама от теб - толкова.
предоставил съм ти обобщени по райони данни, дай твоята интерпретация. или от теб - по-малко?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1108 -: Май 31, 2019, 15:20:48 »
Цитат
дай твоята интерпретация. или от теб - по-малко?

А заслужаваш ли? На когото съм преценил, че заслужава, дал съм я.

За теб, обаче, ще направя известна отстъпка - от благодарност и за насърчение, че си си дал труда да събираш и, дори, анализираш данните. Отстъпката - насочващ въпрос: При тези данни къде, според теб, е най-силна подкрепата за Станишев? (София е грешен отговор).

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1109 -: Май 31, 2019, 15:37:21 »
ясно. от теб - по-малко. пак добре, че ми спести приказката за великия голям жълт дракон.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1110 -: Май 31, 2019, 15:38:44 »
приятелю, сега, в този момент, връщане към изначалния марксизъм е твърде, твърде рано - каква работническа партия може да бъде БСП, като то и работници няма?

Изобщо не е рано! Съвсем навременно е. Да не говорим, че не трябваше да се откъсва. Псевдоинтелектуални търгаши я превърнаха в социаллиберална партия. Тя затова членува в ПЕС, а не в марксистката лява група. Ама вече е съмнително, че ще я приемат там.
Мене не ме интересува. Аз не съм член на БСП, никога няма и да стана. Либерализмът ми е противен, но още по-противен ми е левият либерализъм. Навремето фирминлибералите Ленин ги е тричал като за световно. Защото е прозрял лицемерието им готовността да слугуват на буржоазията. Нали четеш бисерите на нашия либерален "идеолог" : ПЕС мнго правилно се прегърнал с ЕНП, за да дадял отпор на фашизма. Майко, мила! Ей такива ренегати извратиха БСП до разкапана дребнобуржоазна партия.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1111 -: Май 31, 2019, 15:39:46 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1112 -: Май 31, 2019, 15:45:48 »
Цитат
дай твоята интерпретация. или от теб - по-малко?

А заслужаваш ли? На когото съм преценил, че заслужава, дал съм я.

За теб, обаче, ще направя известна отстъпка - от благодарност и за насърчение, че си си дал труда да събираш и, дори, анализираш данните. Отстъпката - насочващ въпрос: При тези данни къде, според теб, е най-силна подкрепата за Станишев? (София е грешен отговор).
Ей тая надменност ви яде главите!
Няма да се научите. Елементарни номенклатурчици!!!
Да не кажа тъпи номенклатурчици и думичките сами се заредиха, но айде стига толкова.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1113 -: Май 31, 2019, 15:46:42 »
Цитат
пак добре, че ми спести приказката за великия голям жълт дракон.

А! И да ти споделя - данните за преференциите на Станишев еднозначно доказват, че присъствието му в листата на БСП не отнема, а добавя подкрепа. Математика. Джелезна! Пък тук можете да си плещите градски легенди за 300 000 пишманлък.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1114 -: Май 31, 2019, 15:49:52 »
Написах го и вчера, но ще го повторя.
Преференциите за Станишев доказват, че заради него кибиците са брали гъби.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1115 -: Май 31, 2019, 15:53:32 »
Цитат
пак добре, че ми спести приказката за великия голям жълт дракон.

А! И да ти споделя - данните за преференциите на Станишев еднозначно доказват, че присъствието му в листата на БСП не отнема, а добавя подкрепа. Математика. Джелезна! Пък тук можете да си плещите градски легенди за 300 000 пишманлък.
да, добавя 30к подкрепа. щото е абсолютно сигурно, че неговите фенове са гласували с преференция. и веднага иде следващият въпрос - а това достатъчно ли е?

за градските легенди предпочитам да вярвам на велизар енчев. ти си - как да кажа - малко далече от обективен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1116 -: Май 31, 2019, 16:05:53 »
Разликата между нас е в това, обаче, че аз мога да докажа тезата си, но не искам, а ти искаш, но не можеш. Простичко е.

Ето micky, по-горе, ме обвинява в надменност. И има основания, най-вероятно. Но надменността ми идва от специалните ми знания, не от номенклатурна позиция (каквато аз нямам и не съм имал). Знания, които аз имам, а той - в случая, няма. Същевременно, обозначил се е като противник, дори враг (ако се основавам на копролалията, която го обзема, когато си общува с мен). Защо да го щадя?

Специалните знания са нещо, което всеки един от нас тук притежава - всеки в своята си област. В област, на която е посветил време и усилия да се усъвършенства. Това е труд. Понякога доста тежък. А трудът следва да се уважава. Неуважението не бива да се толерира. Особено към добито с труд знание. Защото знанието е сила. И този, който споделя знание, споделя сила. Дори зрънце знание е зрънце сила. А зрънцата, когато са живи и намерят почва, покълват. Покълналото зрънце е късче бъдеще. Следователно, този, който споделя знание, ти дава бъдеще. Затова и човекът на знанието почита учителите си.

В заключение, няма да пропусна, нека ви подразня пак:

Какво е добър човек?
Учител на лошия.
Какво е лош човек?
Поръчение за добрия.
Ако учителят не е уважаван,
и ученикът нежелан,
ще възникне обърканост,
колкото и да е умен човек.
Това е загадката на тайната.


Лао дзъ, Дао Дъ Дзин

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1117 -: Май 31, 2019, 16:10:08 »
а, големият жълт дракон довтаса. така е, като нямаш кво да кажеш, разправяш приказки. небивалици, сиреч.

досега си демонстрирал единствено, че при споменаването на името "нинова" всякаква реална преценка ти се замъглява. така че съм силно разубеден, че си способен на каквито и да е специални знания по тема, касаеща ръководството на партията ти. доказано е, че не си обективен, следователно по тези теми на никакви твои изявления не може да се разчита. включително и за такива за специални знания.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1118 -: Май 31, 2019, 16:10:24 »
Цитат
Изобщо не е рано!
Рано е приятелю, рано е!
Не забравяй, че ни навряха в НАТО, никой не ни пита, а и да ни бе питал, пак тези същите, които сега гласиш за потенциални фенове на БСП, щяха да гласуват за НАТО. Тогава матряла залиташе по синьо, царствени цветове и т.н.
А ние нямаме и армия, дето вика Мики.
А и все още америкосите са твърде силни, за да раздават правосъдие по света.
Реалности с които трябва да се съобразяваме. Не теории, не Сун Дзъ, а реалности. Сегашни. На момента.
Не можеш да обвиняваш, че евреите са работили в нацистките лагери. Оцелявали са. Какво друго да правят.
Е, те така е сега и с левите идеи и привърженици.
Оцеляват и се ориентират. В нова обстановка, извън теориите.
Който може да го направи, ще има и бъдеще. Който не - претопен. ПЕСаджия.
Това е.
Неприятно, но фактите трябва да се приемат такива, каквито са. Капризи - сетне.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1119 -: Май 31, 2019, 16:16:07 »
Цитат
за градските легенди предпочитам да вярвам на велизар енчев. ти си - как да кажа - малко далече от обективен.

Аз съм обективен, защото резултатът от приложения от мен метод за анализ не ми бе отнапред известен. Когато резултатът излезе, интерпретацията му е еднозначна.

Енчев, когото уважавам, не ми е известно какъв аналитичен метод е приложил. Ако се ограничава до непосредствените си впечатления от шумно заявили неприязън към Станишев наши членове и симпатизанти, то източникът е твърде ненадежден. Това не са обективни данни. Всички обективни данни, които са нужни, ми ги даде ... ти. В добавка на други обективни данни, с които разполагам. А те са - броят на избирателите в избирателните райони и броят на гласувалите за листата на БСП. Това е. Е, как ми "говорят" тези данни засега ще си го запазя в тайна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1120 -: Май 31, 2019, 16:22:04 »
Не забравяй, че ни навряха в НАТО, никой не ни пита,

Не, не съм забравил. Помня, и че станиш-фирминовите ренегати от БСП доха бази на американците. Сигурно, за да спрат фашизма в Европа. Помня, че цялото ръководство на БСП постоянно потвърждава членството ни в НАТО. Какво повече има да говорим? Те са повече американофили от цялата "десница" накуп.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1121 -: Май 31, 2019, 16:22:51 »
Цитат
досега си демонстрирал единствено, че при споменаването на името "нинова" всякаква реална преценка ти се замъглява.

Напротив. Направи си справка в архива. Тук, а и на Другото място. Нинова се грижи специално да те опровергае - каквото прави и каквото и се случва показва яснотата на преценката ми. А и много предстои.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1122 -: Май 31, 2019, 16:23:00 »
а, големият жълт дракон довтаса. така е, като нямаш кво да кажеш, разправяш приказки. небивалици, сиреч.
Тамън да се разстроя, че аз такова мило драконче с костици ти донесох за разтуха, а то не било за моето!  :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1123 -: Май 31, 2019, 16:26:04 »
аз мога да докажа тезата си, но не искам

надменността ми идва от специалните ми знания
Никакви знания нямаш. Нито специални, нито неспециални.
Имаш само наглост, надутост и огромно лицемерие.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1124 -: Май 31, 2019, 16:26:45 »
Цитат
Те са повече американофили от цялата "десница" накуп.

... а пък Нинова, американофобката, им прати Рафаел подобно един Симеон при ромеите в Константинопол, проводен от отца си Бориса. Нали?  :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1125 -: Май 31, 2019, 16:27:29 »
А! И да ти споделя - данните за преференциите на Станишев еднозначно доказват, че присъствието му в листата на БСП не отнема, а добавя подкрепа. Математика. Джелезна! Пък тук можете да си плещите градски легенди за 300 000 пишманлък.
Да повторим: Математика. Джелезна!
И да сравним: Голяма бяла птица (не е лебед и не е ТУ-160) има над 80к преференции, с малко повече от Елена.
И да се запитаме: това ли ви е? Това ли можете? 30к гласчета за евроджендър, шото сме яката работа!

Кстати, това да не се приема нито за критика, нито за натрапване. Простичък анализ на прост кибик-гъбар.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1126 -: Май 31, 2019, 16:29:01 »
Цитат
Имаш само наглост, надутост и огромно лицемерие.

Това остана, когато раздаваха недостатъците. Тъпотата, невежеството и простотията вече друг бе взел.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1127 -: Май 31, 2019, 16:30:22 »
Цитат
Имаш само наглост, надутост и огромно лицемерие.
Това остана, когато раздаваха недостатъците. Тъпотата, невежеството и простотията вече друг бе взел.
Взеха ги тези, които вярват на такива като теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1128 -: Май 31, 2019, 16:33:59 »
... а пък Нинова, американофобката, им прати Рафаел подобно един Симеон при ромеите в Константинопол, проводен от отца си Бориса. Нали? 

Ама, ти защо си мислиш, че аз смятам Нинова за изключение? Но на нея ѝ е простено, защото не е била член на БКП. И съвсем нормално се е записала в една социаллиберална дребнобуржоазна формация, наречена БСП. Но на Станишев и теб не е простено, защото сте ренегати. Защото сте предали или продали идеите си, ако въобще сте ги имали.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1129 -: Май 31, 2019, 16:34:24 »
Приятели (виждани и несрещани) - извън тая тема съм, пък и още други. Или ако - да, интересува ме само слугиндажа на западните соц-демократи подмокрящи се под абичката на дядя сорос...

- Та да дойда на думата си - всички сме в една лодка, а Фирмина е старо другарче, проверен кадър и въпреки, че не съм го долюбвал по някой параметри, си го харесвам и него (дори и схоластика Бонго). Същото отношение имам и към всички останали. Толкоз ли сме много, защото по съдържание преобладава свесността, та да се ритаме по пищялките? В никакъв случай той не е глупак и това се брои като нещо доста важно при общуване. Основното е, че не е като онези, курдисаните тролове със задлоквенските мантри, осрали орталъка Оттатъка.

Думата ми бе, че се радвам да ви чета всички, без изключение, дори и за мнения приемани от котка при гладене срещу косъма! И ме е яд, когато ви няма. Фирмин, добре си отново тука, дошъл! Щото: - Толкоз много ли останахме?...

Хубави почивни дни на ВСИЧКИ!!!
 8) :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1130 -: Май 31, 2019, 16:35:58 »
Цитат
Взеха ги тези, които вярват на такива като теб.

Доверието ти към мен ме задължава. Ох, дано го оправдая!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1131 -: Май 31, 2019, 16:37:47 »
Цитат
Хубави почивни дни на ВСИЧКИ!!!

Жив да си и ти! Стой на хлад и не се разтапяй!  :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1132 -: Май 31, 2019, 16:45:51 »
Цитат
Взеха ги тези, които вярват на такива като теб.
Доверието ти към мен ме задължава. Ох, дано го оправдая!
Никога не съм вярвал на такива като теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1133 -: Май 31, 2019, 16:49:50 »
Цитат
Никога не съм вярвал на такива като теб.

Свещено твое право, което уважавам.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1134 -: Май 31, 2019, 16:54:17 »
Джиджи, комбинацията от предпочитания Корни& Радан е молоток.   :t2030:
С коктейл Молотов в дръжката!  :t0328:

Цитат
Екзотичен коктейл.

Екзотичен, ама искрен!
И изключително последователен!!! 

Радан
ми е слабост откакто се е появил. И за миг не съм се отказвала от него. Може би най–смисленият политик у нас – толкова смислен, че остана до голяма степен неразбран. Даже и от своите! Но му липсва харизмата на Баце, за да го припознаят 80–те процента. :D

Корнелия
също харесвам много от момента, в който се появи на хоризонта. За това, че изнамери Радев! Но най–вече заради нейния ХЪС, за който е упреквана от много хора. Затуй винаги съм я наричала "посестрима по метла", тъй като я отъждествявам със себе си. И независимо от това, че загуби тези избори, върши добра работа – поне успя да изправи БСП на крака след погрома от страна на Станишев и Миков.

:bravo-1290:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 16:59:53 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1135 -: Май 31, 2019, 17:01:00 »
Цитат
Радан ми е слабост откакто се е появил. И за миг не съм се отказвала от него. Може би най–смисленият политик у нас – толкова смислен, че остана до голяма степен неразбран. Даже и от своите! Но му липсва харизмата на Баце, за да го припознаят 80–те процента.
По-скоро бих припознал Станишеф в резултат на сериозно алкохолно опиянение, или други екстри в главата.
Но Рада Дълбоката ми е перебор. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1136 -: Май 31, 2019, 17:09:37 »
Радан ми е слабост откакто се е появил.

И аз го харесвам, но не откакто се е появил. Харесвам го откак си призна, че негови почитатели му викат "гъз". Не знам защо, но от тогава взех да го харесвам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1137 -: Май 31, 2019, 17:15:31 »
Падаш си по знамената, затова.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1138 -: Май 31, 2019, 17:17:28 »
Цитат
Радан ми е слабост откакто се е появил. И за миг не съм се отказвала от него. Може би най–смисленият политик у нас – толкова смислен, че остана до голяма степен неразбран. Даже и от своите! Но му липсва харизмата на Баце, за да го припознаят 80–те процента.
По-скоро бих припознал Станишеф в резултат на сериозно алкохолно опиянение, или други екстри в главата.
Но Рада Дълбоката ми е перебор. :)

Радан ми е слабост откакто се е появил.

И аз го харесвам, но не откакто се е появил. Харесвам го откак си призна, че негови почитатели му викат "гъз". Не знам защо, но от тогава взех да го харесвам.

Не съм питала да ли го харесвате – нито единия, нито другия – тъй като аз имам свещеното право на избор. Който избор – слава Богу! – не съвпада с вашия!!! :ive_got_it-1379:

И вместо да продължавате да плюете и хейтите, както и да оплювате самите себе си, най–добре кажете КОГО харесвате вие. Щото с туй плюене вече съвсем олекнахте.  :i_sheepish: :i_sheepish:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 17:24:49 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1139 -: Май 31, 2019, 17:24:23 »
Цитат
Свещено твое право, което уважавам.

Не ви ли писна от такива политкоректни мантри.
Тази Европа е строена от хора, които са печелили битки.
Едва ли щяха да им харесат съвременните развявачи на знамето на дъгата.