Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 03:01:45

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 287013 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1140 -: Май 31, 2019, 17:27:12 »
Цитат
Най–добре кажете КОГО харесвате вие.

От това поколение - Константин Проданов. Свестен син на свестен баща (проф. Васил Проданов). Ама ... в АБВ, беше им председател. Всъщност, за малко. Щото не е за тях. Прекалено е свестен за Петков и Първанов. За съжаление, обаче, не го познавам лично.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1141 -: Май 31, 2019, 17:28:38 »
Не съм питала да ли го харесвате – нито единия, нито другия – тъй като аз имам свещено право на избор.  :ive_got_it-1379:

И вместо да продължавате да плюете наоколо и да оплювате самите себе си, Най–добре кажете КОГО харесвате вие. Щото с туй плюене вече съвсем сте олекнали.  :i_sheepish: :i_sheepish:
Джи, това е едната гледна точка. Другата е, че се опитваме да им обясним, че това което предлагат е булшит.
Простичко е - на изборната сергия ми предлагат развален плод.
Но пък претендират, че са стари краставичари и аз трябва да взема именно тяхната скапана краставица, понеже съм тъп гъбар. :)
Е няма да стане. Не и в тази Вселена.
Анонимуса го обясни доста по-точно всъщност.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1142 -: Май 31, 2019, 17:29:46 »
най–добре кажете КОГО харесвате вие.

Да ти кажа, ама не ги познаваш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1143 -: Май 31, 2019, 17:34:36 »
Прекалено е свестен за Петков и Първанов. За съжаление, обаче, не го познавам лично.

Първанката не е ли ваш човек? НАТО, ЕС, Станишев, либерал...Какво делите като сте едно и също? Той ви напусна единствено от жажда за власт, която не му дадохте. Демек, кариеристични дрязги.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1144 -: Май 31, 2019, 17:37:52 »
Прекалено е свестен за Петков и Първанов. За съжаление, обаче, не го познавам лично.

Първанката не е ли ваш човек? НАТО, ЕС, Станишев, либерал...Какво делите като сте едно и също? Той ви напусна единствено от жажда за власт, която не му дадохте. Демек, кариеристични дрязги.
забрави, че е бококрепител - съвсем като гергов. разлика нула.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1145 -: Май 31, 2019, 17:39:51 »
Фирмин, като си решил да поемаш калая (уважуха за което!), един въпрос:
Защо Деница Златева беше на неизбираема позиция, а в топ-а беше една кака със съмнителен социален статус?
Не и помня името на девочката, ама е избрана за евро-патка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1146 -: Май 31, 2019, 17:40:09 »
Цитат
Едва ли щяха да им харесат съвременните развявачи на знамето на дъгата.

А ти виждал ли си ги тези "развявачи на знамето на дъгата". Аз - да. Няколко хиляди. В Щутгарт. Леви младежи на по 15-20 години. Стичаха се в града от целия регион. Със сигурност не бяха ЛГБТ. Просто отидоха да покажат солидарност с тях. Събраха се, пяха, танцуваха, скандираха и си тръгнаха доволни. Пътувах с част от тях във влака. Нормални деца. Нормално поведение. Спокойни, ведри, макар и поуморени. Слизаха на гарите и се разотиваха в групички по 5-7, наметнати със споменатите знамена. Без крясъци, без викове, без алкохол, без цигари. Нормални деца в нормална държава. Възпитавани да уважават и подкрепят различията и многообразието. Присъствието им дава знак, че правата на ЛГБТ ще бъдат защитени и гарантирани и в следващото поколение. Не видях ни един наоколо да ги гледа с почуда или враждебно или пък да ги укори или закачи. Просто животът си течеше, както си тече. Е, с малко повече цвят, разбира се.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1147 -: Май 31, 2019, 17:48:24 »
Цитат
ето ги преференциите за станишев по райони. оказа се, че не съм прав - най-много фенове е завъдил в софия, води 23-ти мир:
По-тихо, по-скрито, да не вземе да види Асол, че ще те направи на нищо.
Апропо, все пак коректната мярка е дял на съответната преференция спрямо бройката гласували. Май пак въпросният район е начело, но трябва да е по коректния начин.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1148 -: Май 31, 2019, 17:50:56 »
А тук се оказа, че освен леви сектанти имало и десни ревизионисти. Има и сторонници на съюз с дребната буржоазия. Не трябва да се поставят под един знаменател, това са си различни видове ерес и различни врагове. Както се казва, не трябва да се бъркат двата щата. :image008:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1149 -: Май 31, 2019, 17:53:45 »
Да-а, както се казва, няма ляво - дясно, има само "горе" и "долу", тия горе са буржоа, ние долу  даже не сме пролетариат, вече сме прекариат.

Да се чуди човек, защо са ви тия идеологически спорове, струва ми се подходящо да перифразирам Маркс - идеологията е опиум за народите. Наистина използват идеологията за ошашавяне на стадото, докато "горе" се обогатяват ненаситно.

А всичко е за пари!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1150 -: Май 31, 2019, 17:55:18 »
Цитат
Защо Деница Златева беше на неизбираема позиция, а в топ-а беше една кака със съмнителен социален статус?
Не и помня името на девочката, ама е избрана за евро-патка.

Ефект на суматохата и избрания способ на гласуване. Опозицията гледа да не посочи "хора на Нинова", но все пак трябва да посочи някого. Избира такива "ни в тия, ни в ония". Накрая, с натрупване, те излизат напред. Същото, впрочем, правят и хората на Нинова - внимават да не посочат някой от "опозицията" и чекват пак някой от "ни в тия, ни в ония". Ще се смееш, ама така на тайно гласуване съм ставал водач на листа - в местни избори. Три пъти брояха и не можеха да повярват. Явно не съм бил сред тези, дето "на всяка цена да се смачка". Не ти се вярва със сигурност, но имаше и по-мразени от мен.

А за Деница Златева имаше парола от Позитано за вот. От там бяха поставени две задачи - първо, да се разкара Станишев от листата (наливаха на Деница с тази цел), второ, да се защити водача (наливаха на Йончева). Но, както имах повод да посоча, негодниците са и некадърници. Лоша координация. Наляха на Йончева повече отколкото и трябваше да я защитят и не доляха на Деница достатъчно, за да изхвърли Станишев назад, зад чертата. При по-прецизно разпределение на "позитанските" преференции Станишев щеше да е обречен, без съмнение. Специално се интересувах. В наши организации (секции), дето не са и виждали очите на Деница, тя имаше по два пъти повече преференции от Станишев, почти колкото на Йончева. Останалите до 17 - нула до нула. Даже и грешки няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1151 -: Май 31, 2019, 17:56:31 »
Цитат
ето ги преференциите за станишев по райони. оказа се, че не съм прав - най-много фенове е завъдил в софия, води 23-ти мир:
По-тихо, по-скрито, да не вземе да види Асол, че ще те направи на нищо.
Апропо, все пак коректната мярка е дял на съответната преференция спрямо бройката гласували. Май пак въпросният район е начело, но трябва да е по коректния начин.
да, но не ми се занимаваше с това - машинните данни за бройката гласове са представени отвратително, за разлика от преференциите. диването, което е правило csv файловете за гласуването, е наредило всички партии на един ред, вместо да пусне отделни редове секция/партия. и не ми се занимаваше с разделянето. предпочетох абсолютната бройка.
« Последна редакция: Май 31, 2019, 17:58:43 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1152 -: Май 31, 2019, 18:03:05 »
ей с това не ми се занимаваше:
Цитат
Структура на текстовия файл votes.txt, votes_mv.txt

Всеки ред от файла представя гласовете(действителни, недействителни) от един секционен протокол, като разделителят между полетата е ;

Полета:
  1) Пълен код на секция(код на район(2), община(2), адм. район(2), секция(3));
  2) Идентификатор на административна единица, за която се отнася протокола(община, кметство, район)
Следват гласовете за всяка партия, коалиция, инициативен комитет, според номенклатура (в ЦИК), като данните са в последователност № П/К/ИК;действителни гласове;недействителни гласове
един такъв ред:
010100001;1;1;2;0;2;2;0;3;19;0;4;1;0;5;4;0;6;0;0;7;2;0;8;0;0;9;0;0;10;1;0;11;4;0;12;195;0;13;10;0;14;1;0;15;9;0;16;0;0;17;0;0;18;88;0;19;0;0;20;0;0;21;0;0;22;1;0;23;25;0;24;0;0;25;0;0;26;1;0;27;1;0
за сравнение данните за преференциите:
Цитат
Структура на текстовия файл preferences.txt, preferences_mv.txt
Всеки ред от файла представя броя предпочитания за един кандидат в един секционен протокол, като разделителят между полетата е ;
Полета:
  1) Пълен код на секция(код на район(2), община(2), адм. район(2), секция(3))
  2) Номер на партия
  3) Номер на кандидат в кандидатска листа
  4) Брой гласове
010100001;1;1;0
тези вторите лесно и бързо влизат в база данни и позволяват всякакви игрички. първите трябва да ги преобразувам като вторите /на един ред - секция, партия, после действителни гласове;недействителни гласове/- пипкава работа, която не ми се подхваща.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1153 -: Май 31, 2019, 18:03:53 »
Значи имате проблем! Горе ли, долу ли, навсякъде ли - аз не знам.
Наречи го оплюване, наречи го критика все тая.
С такава листа сте за никъде, каза ви се.
А вие продължавайте да се дуете - няма проблем. Бацо пак ще ви набие.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1154 -: Май 31, 2019, 18:22:32 »
Цитат
машинните данни за бройката са представени отвратително, за разлика от преференциите. диването, което е правило csv файловете за гласуването, е наредило всички партии на един ред, вместо да пусне отделни редове секция/партия. и не ми се занимаваше с разделянето. предпочетох абсолютната бройка.
Ако приемаш дружески съвети или препоръки, поиграй си с разделянето. Има много интересни неща свързани с разпределението на преференциите и интересното е в разделянето по секции. Така можеш да видиш интересни неща, в един голям квартал какви интересни аномалии има по секции, както и в среден и малък град. И за БСП има интересни неща, но особено интересно е при ГЕРБ.
PS Има два файла с гласовете.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1155 -: Май 31, 2019, 18:27:27 »
Цитат
А ти виждал ли си ги тези "развявачи на знамето на дъгата". Аз - да. Няколко хиляди. В Щутгарт. Леви младежи на по 15-20 години. Стичаха се в града от целия регион. Със сигурност не бяха ЛГБТ.


Ето ги в Кьолн. И те не са ЛГБТ.
https://www.youtube.com/watch?v=qbYlWoSz7hI

Но са следствие от ЛГБТ и другите подобни меко казано.
Жив и здрав.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1156 -: Май 31, 2019, 18:49:29 »
 
Цитат
  Не и помня името на девочката, ама е избрана за евро-патка.
Цитат
Ефект на суматохата и избрания способ на гласуване.
Цветелина Пенкова.
Не е ефект на суматоха, тате е зам гаулайтер на софийската партийна организация, при това отговарящ за стопанските неща и финансите (освен това парламентарен съветник на др. Жельо Бойчев, съсобственик в близо десетина фарма фирми и ...).

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1157 -: Май 31, 2019, 19:03:47 »
Ако приемаш дружески съвети или препоръки, поиграй си с разделянето. Има много интересни неща свързани с разпределението на преференциите и интересното е в разделянето по секции. Така можеш да видиш интересни неща, в един голям квартал какви интересни аномалии има по секции, както и в среден и малък град. И за БСП има интересни неща, но особено интересно е при ГЕРБ.
PS Има два файла с гласовете.
може, ама по-натам. два файла са, щото в единия са само машинно гласувалите, а в другия - хартиените. в интерес на истината, това е работа за половин ден било на аксес, било на sqlite или някоя по-мощна база данни. аз си направих sqlite базичка, без вотовете стана къде 250 мб, така че не мога да я сложа тук.

другата седмица, ако имам желание и вкарам и вотовете, може да я сложа някъде за изтегляне.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1158 -: Май 31, 2019, 19:07:20 »
Цитат
Цветелина Пенкова.
Която е разпознаваема, популярна и известна с....?
Национални избори, що ще тая местна, никому неизвестна кифла?!
Сатанишеф е национално разпознаваем. Но национално неискан.
И ето я картинката която смело води към гъбарника.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1159 -: Май 31, 2019, 19:13:39 »
Цитат
Когато си сам не е трудно да решиш, че си единственият и величайшият. Пък и зодията ми помага в това.
Фирмине, аде бегай у гербавата част на политгюрбето.
марксист, ленинец при постъпването сега с акъла на Баце и червения конец или даже на нивото на ПлевнЮ с хороскопите и ретроградния Меркурий на Алена.
Много станахте ирландските пастирки БРЕ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1160 -: Май 31, 2019, 19:14:30 »
Цитат
в интерес на истината, това е работа за половин ден
От файла с протоколите не може ли да се измъкнат повечето неща по-лесно?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1161 -: Май 31, 2019, 19:17:50 »
де да знам, мен ме интересуваха преференциите и отидох на машинно четимите данни. и преференциите си беха ок, ама другите...

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1162 -: Май 31, 2019, 19:19:31 »
Цитат
Цветелина Пенкова.
Която е разпознаваема, популярна и известна с....?
Национални избори, що ще тая местна, никому неизвестна кифла?!
Сатанишеф е национално разпознаваем. Но национално неискан.
И ето я картинката която смело води към гъбарника.
Сороската мома и сороският момък.
Добра комбинация да спечелиш!?!?!?!?!?
Инфарктният пленум със Станишев естествено трябваше да остави на власт чугунените тикви.
Засега успява.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1163 -: Май 31, 2019, 19:26:09 »
А вие продължавайте да се дуете - няма проблем. Бацо пак ще ви набие.

Виждам, пак сте се развихрили, но ми се струва, че би ви било интересно да чуете в няколко щриха мненията от днешния ТВ екран на един социолог, един полит. анализатор и един психиатър. Както и на самия Борисов – след днешното окончателно сваляне на всички задължения от плещите на Цуци.

Борисов: "Не искам повече Веско Маринов да ми пее на концертите".  ;D

Д–р Николай Михайлов, психиатър:

Цветанов беше силен, но НЕинтелигентен играч. С неговото окончателно отстраняване отвсякъде ще настъпи донякъде и ДЕВАРВАРИЗАЦИЯ  на българската политическа сцена.

На тези избори Корнелия и Елена водеха някаква стихийна, даже истеризирана кампания срещу корупцията. Споменаха за някаква сума от 7 милиарда долара/евро /?/, която обаче не успяха да докажат и твърденията им увиснаха. Липсваше политика в това състезание, поради което вероятността за спечелването им на изборите беше доста слаба.  :image008:

Георги Харизанов
, политически анализатор: "Борисов заседна твърде дълго в политиката. А бившият playmaker на ГЕРБ на терена – Цветанов, не успя да устиска до края."

Цървен Кольо – социолог: "В тези избори победата и на едните, и на другите беше доста "мръхлявичка".  :0006:

« Последна редакция: Май 31, 2019, 19:42:55 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1164 -: Май 31, 2019, 19:41:00 »
Джи, д-р Михайлов го отсвирках в едно от началните изречения: Борисов... Сигурен съм, предполагам, може би!
Колкото до вихренето - ми не е проблем да млъкнем.
Но това няма да им реши проблема. Не че тукашните калайдисвания ще го решат. :)
Освен това не знам защо под тема за цоцология къдрим само една партия. Айде две с напрягане...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1165 -: Май 31, 2019, 19:47:55 »
Цитат
Най–добре кажете КОГО харесвате вие.

От това поколение - Константин Проданов. Свестен син на свестен баща (проф. Васил Проданов). Ама ... в АБВ, беше им председател. Всъщност, за малко. Щото не е за тях. Прекалено е свестен за Петков и Първанов. За съжаление, обаче, не го познавам лично.
..тъй, тъй, и защо тогава реши, че го харесваш? От казаното? Или написаното?
Най-вече от постигнатото?
Мдааа

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1166 -: Май 31, 2019, 19:51:19 »
Джи, д-р Михайлов го отсвирках в едно от началните изречения: Борисов... Сигурен съм, предполагам, може би!

Мики, аз пиша тук само това, което съм чула от екрана – водех си записки и при Цъфтанка, и при Поли Златарева. Но за жалост за мен също д–р Михайлов не е вече това, което беше.  :image008:

Цитат
Колкото до вихренето - ми не е проблем да млъкнем.

Кой ви е казал, че трябва да млъквате? Радвам ви се, бе!  :0006:

Цитат
Освен това не знам защо под тема за цоцология къдрим само една партия. Айде две с напрягане...
Не е вярно – ТРИ! И Радан като партия ... :yes-1289:
П.П. А туй, за концертите на Веско Маринов, Баце от сабале го пее от екрана. :b0201:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 19:57:44 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1167 -: Май 31, 2019, 19:58:58 »

Д–р Николай Михайлов, психиатър:

Цветанов беше силен, но НЕинтелигентен играч. С неговото окончателно отстраняване отвсякъде ще настъпи донякъде и ДЕВАРВАРИЗАЦИЯ  на българската политическа сцена.

На тези избори Корнелия и Елена водеха някаква стихийна, даже истеризирана кампания срещу корупцията. Споменаха за някаква сума от 7 милиарда долара/евро /?/, която обаче не успяха да докажат и твърденията им увиснаха. Липсваше политика в това състезание, поради което вероятността за спечелването им на изборите беше доста слаба.
За д-р Михайлов +  и -...
Че ЦЦ не е Хегел, това е ясно... То Хегелите (кх-кх!) сме поначало много кът...

Че ЦЦ бил силен играч - туй пък хептен ме втрещи! Винаги съм се чудил как дори съвсем разумни люде (тук д-р НМ) се увличат да персонализират явления - в дадения случай т.нар. политически живот. Вярно, ролята на Личността в Историята не е отменено, но да се свежда всичко да някакви си лични качества на някой си - това не съответства на действителността.

Остра забележка правя на д-р НМ и за "ДЕВАРВАРИЗАЦИЯ  на българската политическа сцена" - че то къде т.нар. политическа сцена по света не се е изродила!? Направо се вбесявам когато едно всеобщо, повсеместно явление, защото е отрицателно, се пришива единствено и само с България...
Наистина се вбесявам и продължавам да се умилявам от възможно най-удачния Мой Нагледен Пример, низпослан в оня форум - само в България се изневерява и който пример строшава зъба на всякакви подобни кретении! Че само в България (Българите) еди-какво-си и еди-що-си (лошо!!!)

Ми действително е простотия, да ме извините!

--------
За КН и ЕЙ е прав, особено за ЕЙ... Тя (ЕЙ) излишно се въодушеви и си самоотреди някаква роля, като постави своите лични отношения с ББ над обществените и цялото общество бе въвлечено в някакви техни изключително дребнави интриги - т.е. за мен ЕЙ и ББ са си лика-прилика на политическата сцена, за която стана дума.

КН за мен също не е нещо особено като явление - типична представителка на полит-гюбрето.
Също така считам, че КН не трябваше да подава оставка - това пък ми е втръснало да го обяснявам! В смисъл - подаването на оставка за някакви си избори, където резултатът е предвидим, ясен и приемлив, освен ако причината не е другаде. Т.е. тази оставка я считам повече за поза.

Благодаря за вниманието!
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 08:14:39 от Ганий »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1168 -: Май 31, 2019, 19:59:11 »
И Радан като партия ...
И като анатомично знаме  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1169 -: Май 31, 2019, 20:01:36 »
Не е вярно – ТРИ! И Радан като партия ... :yes-1289:
"като" за благозвучие? :)
Но като се замисля май си е точно така и не само с Радка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1170 -: Май 31, 2019, 20:05:22 »
 :t0328:
Адски съм щастлива, че дори в тема за изборите никой никому не вади очи, не троши кокали и въобщо всички се държат цивилно (почти съвсем всички и почти винаги, но поне копчето с * няма да ми се изтрие съвсем).
Някой тайно зад гърба ми подава на Джиджи емотикони от неговите си защото квотата за два още не е отменена. Аз гледам! Но на фона на всеобщата културна дискусия - през пръсти!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1171 -: Май 31, 2019, 20:05:42 »
Радан като партия, Баце като партия, Каракачанска.
Знаме до знаме, г.. до г.. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1172 -: Май 31, 2019, 20:05:50 »
И за Тафров е ставало въпрос, та четири партии. Слабаков-младши също се мярна... :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1173 -: Май 31, 2019, 20:07:37 »
:t0328:
Адски съм щастлива, че дори в тема за изборите никой никому не вади очи, не троши кокали и въобщо всички се държат цивилно (почти съвсем всички и почти винаги, но поне копчето с * няма да ми се изтрие съвсем).
Някой тайно зад гърба ми подава на Джиджи емотикони от неговите си защото квотата за два още не е отменена. Аз гледам! Но на фона на всеобщата културна дискусия - през пръсти!

Нали се разбрахме, ако Радка стане евродепутатка триеш след 99-тия емоикон и Джиджи има право на 100 поста с по 99 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1174 -: Май 31, 2019, 20:25:03 »
Нали се разбрахме, ако Радка стане евродепутатка триеш след 99-тия емоикон и Джиджи има право на 100 поста с по 99 :t0328:
Но само в рамките на първите 100 часа! После намаляват по емотикон на час, доде стигнат нормата! И само да съм видяла ТОЗИ емотикон :moon-2177: в дискусиите!  :t0120:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1175 -: Май 31, 2019, 20:26:22 »
Те още не са минали.
ЦИК кога обяви резултатите? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1176 -: Май 31, 2019, 20:29:55 »
Цитат
социологията - има ли тя почва у нас
Мики:
"Ние нямаме армия!"
 а "живота си тече":
Цитат
Три деца са обгорени при полицейска демонстрация за 1 юни
https://www.segabg.com/forum-topic/tri-deca-sa-obgoreni-pri-policeyska-demonstraciya-za-1-yuni
Добре че нямаме армия, можеше и по-голям проблем да стане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1177 -: Май 31, 2019, 20:45:16 »
Радан ми е слабост откакто се е появил.

И аз го харесвам, но не откакто се е появил. Харесвам го откак си призна, че негови почитатели му викат "гъз". Не знам защо, но от тогава взех да го харесвам.

Политиците у нас, като искат да се обидят, се наричат "лице". Логично е да се хвалят на "Гъз".

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1178 -: Май 31, 2019, 21:02:30 »
:t0328:
Адски съм щастлива, че дори в тема за изборите никой никому не вади очи, не троши кокали и въобщо всички се държат цивилно (почти съвсем всички и почти винаги, но поне копчето с * няма да ми се изтрие съвсем).
Някой тайно зад гърба ми подава на Джиджи емотикони от неговите си защото квотата за два още не е отменена. Аз гледам! Но на фона на всеобщата културна дискусия - през пръсти!

Радвам се че имаме такъв модератор.
Съжалявам, че предишните се обидиха.
Бяха много добри.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1179 -: Май 31, 2019, 21:12:36 »
Цитат
Радвам се че имаме такъв модератор.
Съжалявам, че предишните се обидиха.
Всяко зло, за добро! Каза връзкарят и си сипа още едно. :t0328:

А по същество. От приказките на Фирмин разбрах, че тия мили хорица нищо не са разбрали.
И най-вероятно няма и да разберат.
Остава само да разберем дали ПЕС-оваците ще превземат партията окончателно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1180 -: Май 31, 2019, 22:00:49 »
От приказките на Фирмин разбрах, че тия мили хорица нищо не са разбрали.
И най-вероятно няма и да разберат.
Мисля, че и няма!
Какви ги каканиже великия кормчия разбирам от вашите коментари. Аз отказвам да чета колко съм глупав, че съм се опитвал да ги подкрепя.
Фирмин и подобните му явно са си самодостатъчни.
Едва тази вечер се сетих защо никът предизвикваше някакви странни асоциации в съзнанието ми.
Приляга му!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1181 -: Май 31, 2019, 22:25:25 »
Адски съм щастлива, че дори в тема за изборите никой никому не вади очи, не троши кокали и въобщо всички се държат цивилно (почти съвсем всички и почти винаги, но поне копчето с * няма да ми се изтрие съвсем).
Някой тайно зад гърба ми подава на Джиджи емотикони от неговите си защото квотата за два още не е отменена. Аз гледам! Но на фона на всеобщата културна дискусия - през пръсти!

Нали се разбрахме, ако Радка стане евродепутатка триеш след 99-тия емоикон и Джиджи има право на 100 поста с по 99.
:b0302: :b0301:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1182 -: Май 31, 2019, 22:32:29 »
Нали се разбрахме, ако Радка стане евродепутатка триеш след 99-тия емоикон и Джиджи има право на 100 поста с по 99.
Но само в рамките на първите 100 часа! После намаляват по емотикон на час, доде стигнат нормата! И само да съм видяла ТОЗИ емотикон :moon-2177: в дискусиите! 
Не бях се сетила! :t0120: Щото аз ползвам този  :mooning-448: ;D

Въпреки,че докато вадех емотиконите, видях, че и двата са обозначени с глагола to moon/mooning.
« Последна редакция: Май 31, 2019, 23:22:00 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1183 -: Май 31, 2019, 22:44:47 »
Ах, да!
На Раданча точно муунинга му приляга и като термин - също.
Глей кво значи да оПщуваш с широк спектър индивиди, винаги можеш да напипаш нещо ново за използване.
Муунинг, рзбийш ли!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1184 -: Май 31, 2019, 22:54:15 »
А сега по същество.

Тъй като от една седмица съм се превърнала в телезрител /добре, че имам време! :D/, преди малко в "Панорама" Тома Биков от ГЕРП потвърди това, което бях писала тук КАТО ЛИЧНО МНЕНИЕ за кампанията на таа партия, за което един коуега се опита да ме захапе яко.  :nuts:

Че кампанията на ГЕРБ е минала на 2 етапа: до две седмици преди изборите и след това. Като през първата част е била изпреварвана от БСП, но когато Баце се е намесил лично, е дръпнала бързо нагоре и си е осигурила допълнителните 5–6 процента, за да победи.

Каза също, че в момента в Европарламента се оформят две непримирими крила:

десно–националистическите и популистки сили
VS про–европейските сили.
« Последна редакция: Май 31, 2019, 22:59:39 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1185 -: Май 31, 2019, 23:07:53 »
На Раданча точно муунинга му приляга и като термин - също.
Муунинг, рзбийш ли!

Ай ся, и ти! Не е честно!!!  :D

Точно аз да въведа нов "ник" или емотикон за Радан за ползУване по форумите и соцЯлните мрежи!  :t0120: :image008:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 23:09:59 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1186 -: Юни 01, 2019, 08:21:24 »

Д–р Николай Михайлов, психиатър:

Цветанов беше силен, но НЕинтелигентен играч. С неговото окончателно отстраняване отвсякъде ще настъпи донякъде и ДЕВАРВАРИЗАЦИЯ  на българската политическа сцена.

На тези избори Корнелия и Елена водеха някаква стихийна, даже истеризирана кампания срещу корупцията. Споменаха за някаква сума от 7 милиарда долара/евро /?/, която обаче не успяха да докажат и твърденията им увиснаха. Липсваше политика в това състезание, поради което вероятността за спечелването им на изборите беше доста слаба.
Остра забележка правя на д-р НМ и за "ДЕВАРВАРИЗАЦИЯ  на българската политическа сцена" - че то къде т.нар. политическа сцена по света не се е изродила!? Направо се вбесявам когато едно всеобщо, повсеместно явление, защото е отрицателно, се пришива единствено и само с България...
Наистина се вбесявам и продължавам да се умилявам от възможно най-удачния Мой Нагледен Пример, низпослан в оня форум - само в България се изневерява и който пример строшава зъба на всякакви подобни кретении! Че само в България (Българите) еди-какво-си и еди-що-си (лошо!!!)

Ми действително е простотия, да ме извините!

Значи, таковата…
РобПрес и де що има анализатор, коментатор, капацитет, експерт и всякакви други звани и самозвани - България била варварска държава с варварски практики, Българите - варвари и т.н. и т.н., а белите, развити, демократични, пазарни и десни държави и населението им - не са варварски и варвари...

Разлистваме днешната преса за събитията в неварварска държава с неварварско население...

Twelve people killed in shooting at Virginia Beach municipal complex, police say

https://www.msn.com/en-us/news/breakingnews/twelve-people-killed-in-shooting-at-virginia-beach-municipal-complex-police-say/ar-AACcUol?ocid=spartanntp

Кво прайм!?!?

За да махнем дамгата, че България е варварска държава, а Българите - варвари - кво - трябва да почнем да правим тия неварварски неща от неварварска държава като цитираното по-горе!?!?!
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 08:26:24 от Ганий »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1187 -: Юни 01, 2019, 08:35:10 »
Оставката на Цветанов е голяма загуба за РобПрес.
Ще отпадне цял дял от езикознанието. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1188 -: Юни 01, 2019, 10:17:46 »
отблясъци от цуцковата оставка. веско за цуцко и не само за него /цък/:
Цитат
Дори за момент спрях автомобила и изпаднах в някакви размисли - колко мръсно нещо е политиката.
значи дотогава не е имало никакви размисли, после някакви все пак са се появили.

Цитат
Маринов описва Цветанов така: "Той се научи на удари, на некоректност, той се научи на много работа. Той има зад гърба си много хора в цялата страна, които знаят колко работи, колко е качествен и колко е честен човек.

това ми звучи някак не съвсем хвалебствено, ама очаквам да е вярно предвид първия цитат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1189 -: Юни 01, 2019, 10:24:07 »
Разкарването на Цвъки цели да засмуче "десните". Те не можеха да го траят. Буци си повярва, че сам е изкарал изборите с мутренския си чар. Това ще му изиграе много лоша шега. Цвъки му докарваше по 200 - 250 000 гласа с измами, покупки и шантажи. На следвщите избори не ги виждам. Ще боли боаза.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1190 -: Юни 01, 2019, 10:26:21 »
и още за цвъцко, от самия него /цък/:
Цитат
След обявяването на оставката, с благодарност за съвместната работа се обадили Красимир Каракачанов (ВМРО), Валери Симеонов (НФСБ), Веселин Марешки („Воля”), Мустафа Карадайъ (ДПС) и хора от БСП. Вече имал и 3-4 предложения за работа: „Хората имат чувствителност към несправедливостта”.

тва трябва да са вътрешни опозиционери тип гергов.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1191 -: Юни 01, 2019, 10:29:56 »
тва трябва да са вътрешни опозиционери тип гергов.

Това са "истински леви", които в сътрудничество с герп искат да спрат фашизма. На Нинова.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1192 -: Юни 01, 2019, 10:33:56 »
Цвъки му докарваше по 200 - 250 000 гласа с измами, покупки и шантажи. На следвщите избори не ги виждам. Ще боли боаза.
цвъки не може да го е правил сам - имал е заместници. които и сега са на позиция.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1193 -: Юни 01, 2019, 10:35:03 »
тва трябва да са вътрешни опозиционери тип гергов.

Това са "истински леви", които в сътрудничество с герп искат да спрат фашизма. На Нинова.
той фирмин с кафевите си фантасмагории дълбае упорито дъното.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1194 -: Юни 01, 2019, 10:38:40 »
и още за цвъцко, от самия него /цък/:
Цитат
След обявяването на оставката, с благодарност за съвместната работа се обадили Красимир Каракачанов (ВМРО), Валери Симеонов (НФСБ), Веселин Марешки („Воля”), Мустафа Карадайъ (ДПС) и хора от БСП. Вече имал и 3-4 предложения за работа: „Хората имат чувствителност към несправедливостта”.
:nuts:

Тва може да се случи само на територия с "80–процентно население".  :bouncy-1054:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 10:42:46 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1195 -: Юни 01, 2019, 10:50:04 »
Вече имал и 3-4 предложения за работа:

Сигурно МишоК го е поканил да работи при него. Двамата могат да сътворят чудеса. Pinky and the Brain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1196 -: Юни 01, 2019, 11:25:17 »
симов ми се вижда излишно категоричен:
Цитат
„Убедили сме избирателите, че сме алтернатива на ГЕРБ. Има чудовищно недоверие на избирателите. Ние сме единствената партия, която в продължение на години отказваме всякаква колаборация с ГЕРБ, въпреки апетитните предложения. Всички в един момент са се крили под мускула на Бойко Борисов. В крайна сметка, той ги изсмука и ги остави бедни и гладни. БСП е единствената партия, която трайно се противопоставя на Борисов. Точно заради това не се притеснявам от местните избори“, каза още Симов.
това почерненото е вярно само за периода на нинова. преди това по места имаше какви ли не сътрудничества, затова подчертаното извиква в мен недоумение. нито гергов, нито бенчо могат да бъдат похвалени, че не са сътрудничили с герб.

ако мине чистка по места покрай избора на нов /стар/ председател - хубаво. иначе - не чак толко.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 11:27:47 от onzi »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1197 -: Юни 01, 2019, 11:54:30 »
Разкарването на Цвъки цели да засмуче "десните". Те не можеха да го траят. Буци си повярва, че сам е изкарал изборите с мутренския си чар. Това ще му изиграе много лоша шега. Цвъки му докарваше по 200 - 250 000 гласа с измами, покупки и шантажи. На следвщите избори не ги виждам. Ще боли боаза.

Изцяло се съгласявам с горното мнение! Цецо налагаше с железна ръка страх и изнудване и съм убедена, че не е споделял с никого съучастниците си. Боци знае само да лала, а и е доста лесно да го омаеш. Яко се поддава на подмазване

Сега ще се съглася за едно нещо с Фирмин и за едно нещо - няма да се съглася с него.
Съгласявам се за начина, по който стана преподреждането  на листата и как там се озоваха двете дечурлига. Точно такъв е механизмът (потвърдиха ми го) и друг път се е случвало.
За какво няма да се съглася с Фирмин. За легендата му, че Станишев е привлякъл 30 000 хиляди гласа. Фирмин, айде да не си говорим смешки. Нима искаш да ми кажеш, че бившият председател на БСП не може да събере толкова преференции от фамилиите на привържениците си в собствената си партия, ами се налага външни хора да му гласуват с "преференции". И недей да броиш бюлетините без преференции, щото това означава, че партийните членове са били изцяло доволни с петото му място в листата. Следиш ли ми мисълта? :nuts:

Банши, айде стига с тези глупости за национализъм, фашизъм и прочее. Не се ли усещате, как сте захапали едно към едно масовата пропаганда. Дори не използвате собствени думи или аргументи, ами карате на заготовки. Айде да не подценявате събеседниците си, все знаем по нещичко за фашизма, а пък някои със сигурност повече от теб! Това вашето е нахалство, меко казано!
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 11:57:49 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1198 -: Юни 01, 2019, 11:57:48 »
нито гергов, нито бенчо могат да бъдат похвалени, че не са сътрудничили с герб.

Aз не мисля така. Познавам положението в много общини и не мога да кажа, че там има някакво "сътрудничество" между герп и БСП. Точно обратното. Отношенията им са същите като в парламента. Истинска омраза и вражда. Тук-таме може да има некъв дослук, но не може да се генерализира..

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1199 -: Юни 01, 2019, 12:00:02 »
нито гергов, нито бенчо могат да бъдат похвалени, че не са сътрудничили с герб.

Aз не мисля така. Познавам положението в много общини и не мога да кажа, че там има някакво "сътрудничество" между герп и БСП. Точно обратното. Отношенията им са същите като в парламента. Истинска омраза и вражда. Тук-таме може да има некъв дослук, но не може да се генерализира..

Обаче има и такива общини, дето орташката кобила си кара кротко и си делкат постъпленията. Между другото в БСП отлично си знаят съглашенците и "фирмаджиите" по места. То затова герговците и бенчовците пищят. И не е само Гергов. Фирмин със сигурност също ги знае кои са. Нали, Фирмин? :nuts: