Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 16:59:19

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 287185 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1200 -: Юни 01, 2019, 12:02:01 »
Банши, айде стига с тези глупости за национализъм, фашизъм и прочее. Не се ли усещате, как сте захапали едно към едно масовата пропаганда. Дори не използвате собствени думи или аргументи, ами карате на заготовки. Айде да не подценявате събеседниците си, все знаем по нещичко за фашизма, а пък някои със сигурност повече от теб! Това вашето е нахалство, меко казано!
банши няма нищо общо.

И като си говорим за кучки ... Престъплението на Нинова е, че поведе Българската социалистическа партия по течението на този кален кафяв мейнстрийм, а не срещу него. Промотирайки т.нар. "консервативен социализъм". Тя също не избра да поведе лявата партия на България срещу експлоатацията, неравенството, бедността, оскотяващата мизерия, жалкото качество на живот. Не. Тя си избра за враг "Истанбулската конвенция". Нагло, цинично, лицемерно, зло и лъжовно. Само защото реши, че това ще и придаде доверие и подкрепа, които да я въздигнат, на гребена на същите тези кафяви вълни, до властта, която маниакално желае.

Мислиш ли, че Доктора би гласувал за Нинова и кафявия и "консервативен социализъм". Аз никак не съм убеден в това. Доколкото го познавах, де - имал съм две кратки срещи с него. Но пък познавах добре друг един, близък до него, сега покойник също, светла им памет и на двамата. Не би харесал Нинова. Нито през 1999, нито през 2019, двадесет години по-късно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1201 -: Юни 01, 2019, 12:03:42 »
Банши има много общо. Върни се и й прочети мненията по темата! Аз преди да отговарям, изчетох всичко

Ето един пример

Цитат
Вижда се колко. БСП има голям проблем, че е превзета от националисти, които не знаят текста на "Интернационала". Или, ако случайно го знаят, обмислят как да го конвъртнат в "Национала".
Не че и аз не гласувах пък за Иванчева, защото този вот ми се стори по-полезен, а и да помогне човек поне на реален човек, който вероятно си е изпатил за принципите...

..има един намек за луковчета и ....пълна боза във възприятията и изводите..и всичко това заради една конфекция и едни "доктори" и "инженери", дето трябва да ги поемем на издръжка - тва било мноо ляво
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 12:07:56 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1202 -: Юни 01, 2019, 12:04:54 »
нито гергов, нито бенчо могат да бъдат похвалени, че не са сътрудничили с герб.

Aз не мисля така. Познавам положението в много общини и не мога да кажа, че там има някакво "сътрудничество" между герп и БСП. Точно обратното. Отношенията им са същите като в парламента. Истинска омраза и вражда. Тук-таме може да има некъв дослук, но не може да се генерализира..
специално гергов с милионите за дупката - ка си мислиш, дали са дадени безкористно?

а бенчо го дадох като очебиен пример за нагаждачество - за там съм силно убеден, че е имало като минимум неявна подкрепа за важните решения, както дпс подкрепяше герб, преди бсп да напусне парламента и неявното да стане явно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1203 -: Юни 01, 2019, 12:06:00 »
Банши има много общо. Върни се и й прочети мненията по темата! Аз преди да отговарям, изчетох всичко

ок, има общо, но кафявата тема я подхвана фирмин. а банши аз обикновено я попрескачам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1204 -: Юни 01, 2019, 12:33:56 »
Афинитетът към национал-социализма у някои наши "съратници", "симпатизанти" и дори "членове" съвсем не е измислен, тривиален или лесен за решаване проблем. Ще ви го илюстрирам провокативно. А който има капацитета да го осмисли, нека го направи. Останалите сте свободни да си поплюете брадите с ругатни по "фирмините".

http://gulag.ipvnews.org/new/article20090209.php

Задайте си и въпроса кое отличава "нашата" тоталитарна идеология от "тяхната" тоталитарна идеология. После пак ще поговорим.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1205 -: Юни 01, 2019, 12:35:05 »
Разкарването на Цвъки цели да засмуче "десните".

Разкарването на Цвъки нема нищо общо с "десните". Цвъки беше разкаран от Борисов, щото Му  :erotic3: таковата и Му вдигна кръвното дотолкова, че да го разкара завинаги.

Цитат
Буци си повярва, че сам е изкарал изборите с мутренския си чар. Цвъки му докарваше по 200 - 250 000 гласа с измами, покупки и шантажи.

Цвъки Му отне голяма част от рейтинга точно с тези "измами, покупки и шантажи", а Баце само за 2 седмици си възвърна 5–6%. САМ, без Цвъки!!! :ive_got_it-1379:

Цитат
На следващите избори не ги виждам.

Ако дотогава не се появи алтернатива /което е най–вероятно!/, за жалост ше ги видиш ОТНОВО в цялото им величие. 
:lightbulb_idea-1364:


« Последна редакция: Юни 01, 2019, 13:42:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1206 -: Юни 01, 2019, 12:44:00 »
Банши има много общо. Върни се и й прочети мненията по темата! Аз преди да отговарям, изчетох всичко

Ето един пример

Цитат
Вижда се колко. БСП има голям проблем, че е превзета от националисти, които не знаят текста на "Интернационала". Или, ако случайно го знаят, обмислят как да го конвъртнат в "Национала".
Не че и аз не гласувах пък за Иванчева, защото този вот ми се стори по-полезен, а и да помогне човек поне на реален човек, който вероятно си е изпатил за принципите...

..има един намек за луковчета и ....пълна боза във възприятията и изводите..
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

А гласуването за Иванчева, и то на европейски избори, просто няма смисъл да коментирам  :icon_idea:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1207 -: Юни 01, 2019, 12:50:51 »
Гласуването за Иванчева няма как да коментираш, защото просто не знаеш как да го интерпретираш. А то, впрочем, е един от най-важните знаци в тези избори. И добре че бяха европейски, та да стане видим. Де викат брюкселските какички - ясен знак и силен сигнал (за туй, що иде).

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1208 -: Юни 01, 2019, 12:54:35 »
Социологът проф. Михаил Мирчев хвърли бомбата, като обяви, че Радан Кънев няма право да заминава за Брюксел, понеже не е събрал необходимите за това проценти. Той обвини ЦИК в нарушение на закона, защото изпраща в ЕП представител на съюза на Христо Иванов и ДСБ, чиито проценти не са 6,06%, а 5,87%. Бариерата обаче е 5,88%. Тезата си проф. Мирчев разгласи в профила си в социалната мрежа Фейсбук, предава Канал 3.


"Току що проверих една ИЗМАМА от ЦИК. "Демокр. Б-я" нямат обявените 6.06%. Имат едва 5.879%. Не им стига за 1 депутат. Не им стигат 58 гласа. Бариерата е 5.882%. Не им стигат минималните 0.003%. Мъничко е. Но те са под бариерата. Мандатът им е фалшиво даден от ЦИК...", твърди социологът.

Той твърди, че това е направено от ЦИК в разрез с методическото й указание и в нарушение на чл. 278/2/ т.9 от Избирателния кодекс.

"Там е императивно записано, че вотът "не подкрепям никого" е вот, и той е ДЕЙСТВИТЕЛЕН вот. Значи, той е в 100% от които се вадят %-те на партиите. Точно тук ЦИК лъже и ни прави на разсеяни глупаци. Те махат тези 3% от истинските 100% и после от другите фалшиви 100% вадят %-те на партиите... Това е манипулацията... Става дума за игра с едни 61.029 гласа, които са маркирали вот "не подкрепям никого", заявява Михаил Мирчев.

http://epicenter.bg/article/Mihail-Mirchev-senzatsionno--Radan-Kanev-nyama-pravo-da-e-evrodeputat--pod-chertata-e--/184620/2/48

Някой компетентен може ли да разясни кога трябва да се смятат тези 3%?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1209 -: Юни 01, 2019, 12:59:58 »
Превземането на социалистическите партии от фирмини и подчиняването им на глобалистките неолиберали е механизъм за ликвидиране на обществената съпротива срещу днешната версия на фашизма.
Интелигентните и честни леви хора разбраха това и оттеглят подкрепата си за тези фалшиви соцпартии.
И номенклатурните фирмини в тях надават вой срещу разобличителите си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1210 -: Юни 01, 2019, 13:12:45 »
Задайте си и въпроса кое отличава "нашата" тоталитарна идеология от "тяхната" тоталитарна идеология. После пак ще поговорим.

Викаш, много книги си изчел и си много умен, а? Пък ръсиш хоремашки тъпни като "тоталитарна идеология". Няма такова животно "тоталитарна идеология". Тоталитаризъм е форма на държавно управление, а идеология е съвкупност от конкретни възгледи и идеи. Тоталитаризъм има и в монархиите, викат му абсолютизъм, а идеология е дори християнството. Тука няма да отварям въпрос, че нямаш понятие от форма и съдържание. Много искам да ти видя мотивите за стъпване в БКП, ренегате.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1211 -: Юни 01, 2019, 13:17:03 »
Жижи, ти направо ма разби!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1212 -: Юни 01, 2019, 13:27:14 »
Цитат
Интелигентните и честни леви хора разбраха това и оттеглят подкрепата си за тези фалшиви соцпартии.

Точно толкова интелигентни и честни, колкото левите хора, напуснали германската левица и прелeли се в NSDAP - бивша работническа партия, трансформирана от един друг честен ляв в националсоциалистическа - привлечени с обещание за реванш срещу глобалисткия ред, установил се след края на Първата световна война. Толкова леви, интелигентни и честни колкото социалиста Бенито Мусолини, с неговия революционен национализъм, Дуче (не Дукс - тая е друга кучка) на италианския народ, прогонен от социалистите за войнстващия си "римски" милитаризъм.

А ти, специално, си ми ясен - хомофобския ти, антисемитски и ксенофобски националистически профил на "интелигентен и честен ляв човек" тук е ясно очертаван не веднъж. Като маркер си по пътя - пътепоказателен си.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1213 -: Юни 01, 2019, 13:34:27 »
Афинитетът към национал-социализма у някои наши "съратници", "симпатизанти" и дори "членове" съвсем не е измислен, тривиален или лесен за решаване проблем. Ще ви го илюстрирам провокативно. А който има капацитета да го осмисли, нека го направи. Останалите сте свободни да си поплюете брадите с ругатни по "фирмините".

http://gulag.ipvnews.org/new/article20090209.php

Задайте си и въпроса кое отличава "нашата" тоталитарна идеология от "тяхната" тоталитарна идеология. После пак ще поговорим.
Не си прав!
По всичко може да си приличат, но пък има съществена разлика между мустаците на Хитлер и Сталин. Мустакът е ключов идеологически елемент. Не случайно в казармата позволяваха да имаш мустак, но не и брада.
Иначе плакатите са много готини.
 :thumbs_up-3334:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1214 -: Юни 01, 2019, 13:34:56 »
Цитат
Интелигентните и честни леви хора разбраха това и оттеглят подкрепата си за тези фалшиви соцпартии.

Точно толкова интелигентни и честни, колкото левите хора, напуснали германската левица и прелeли се в NSDAP - бивша работническа партия, трансформирана от един друг честен ляв в националсоциалистическа - привлечени с обещание за реванш срещу глобалисткия ред, установил се след края на Първата световна война. Толкова леви, интелигентни и честни колкото социалиста Бенито Мусолини, с неговия революционен национализъм, Дуче (не Дукс - тая е друга кучка) на италианския народ, прогонен от социалистите за войнстващия си "римски" милитаризъм.
С две думи: Стойте зад бат Станишко, щото може да стане по-лошо, понеже веднъж така станало при едни хора.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1215 -: Юни 01, 2019, 13:37:33 »
Точно толкова интелигентни и честни, колкото левите хора, напуснали германската левица и прелeли се в NSDAP - бивша работническа партия, трансформирана от един друг честен ляв в националсоциалистическа - привлечени с обещание за реванш срещу глобалисткия ред, установил се след края на Първата световна война.

И какво искаш да кажеш с този "сравнителен анализ"? Че НСДАП е била лява и работническа ли? Да, била е! И кво от това? Ти или си нямаш хабер, или манипулираш, но "ляво" е голямо колкото от София до Русе. Има толкова "леви", че да ги слагаш под един знаменател е връх на примитивизма. Нали и ти се бараш "ляв", а? А дали има разлика между теб и мен, а? Ти си ляв буржоазен либерал, аз съм ляв марксист-ленинист. Кой е по-ляв от нас, а? Кой е по-автентичен ляв и кой е извратил лявата идея?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1216 -: Юни 01, 2019, 13:41:57 »
Бляботенето за националсоциализъм и лепенето на етикети особено на хора, които не познаваш, е твърде нахално. Още повече, че това са единствените "аргументи" - кАжи му фашист и си опекъл изводите си. От словесните щампи лъха безсилие, още повече, че за съжаление Лао Дзъ не може да бъде цитиран в случая. Изобщо цитатниченето издава липса на собствени мисъл, мнение и логика. Но пък е модно. Виж колко съм наясно с разни авторитети. Лошото на т. нар. "авторитети" е, че и в техния случай се следва някаква модна вълна във времето. Живи да оплачем по вашата логика един Ботев, например. Щото е точно съчетание между националист и левичар, неуважаващ разни съзвучни на времето му авторитети. Внимавайте какви ги нижете, докато висите пред портретите. И не говорете от името на хора, които не познавате. Визирам убедеността на Фирмин за това, какво би одобрил, или не Дертлиев. Крайно е несериозно и "научността" и "професионализма" на пишман анализатора издъхват кат спихната кайда.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1217 -: Юни 01, 2019, 13:52:35 »
Едно е диктатура на пролетариата, в името на социални идеи, произлизащи още от "свободата, равенството и братството" на Френската революция, друго е кафявата пародия - щурмоваци, чупещи еврейски витрини, или арабски дюнерджийници, гей клубове или вегански сладкарници.  :nuts: Пародия, но доста неприятна.
И още по-досадно става, като част от тях, кой знае защо, държат да се наричат социалисти. Като си има не една, а няколко партии в България, таман като за тях.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1218 -: Юни 01, 2019, 13:58:23 »
Цитат
Тука няма да отварям въпрос, че нямаш понятие от форма и съдържание. Много искам да ти видя мотивите за стъпване в БКП, ренегате.

От какво аз имам понятие ти хабер си нямаш. И кой пък си ти да питаш за мотивите ми за влизане в БКП. Аз влязох в БКП, когато такива като теб - многоучени идеолози на научния комунизъм, специалисти по формите и съдържанията - напускаха на тумби или се бяха изпокрили в миши дупки. И още съм в тази партия, въпреки всичко.

Колкото до форма и съдържание, провокиран от формалното подобие на плакатната пропаганда, с което илюстрирах по-дълбок проблем, очаквах да посочиш компетентен тези съдържателни елементи, които отличават социализма от националсоциализма. Мъ не би. На теб пак ти е по-удобно да бълваш по мен. Както и много други тук.

Впрочем, както и бях рекъл тогава, освободих този форум от присъствието си за няколко месеца, за да ви илюстрирам как сталинисткото "нет человека - нет проблема" е несъстоятелно. С моето изчезване кой от проблемите тук на този форум или извън него, посочени от мен, изчезна. Ако аз бях пречка, то без мен де е всеобщият възход. Даже и до всеобща радост не го докарахте. Прогонихте благи и читави хора, отвратени от агресивното тъпоумие, що се лее тук, несмущавано. Е, аз не съм тъй благ, нито тъй читав, като тях. Върнах се, противно на здрав смисъл и здравословно самосъхранение. Щеше ми се да знаете, че нито в този форум, нито в партията, нито в левицата или пък в страната, а що не и в Европа и света агресивното тъпоумие няма да мине. Поне не и без бой. Може пак да си тръгна. Но когато се наложи да ви се припомни, ще съм тук. Или пък другаде, където е нужно.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1219 -: Юни 01, 2019, 13:58:49 »
Едно е диктатура на пролетариата, в името на социални идеи, произлизащи още от "свободата, равенството и братството" на Френската революция, друго е кафявата пародия - щурмоваци, чупещи еврейски витрини, или арабски дюнерджийници, гей клубове или вегански сладкарници.  :nuts: Пародия, но доста неприятна.
И още по-досадно става, като част от тях, кой знае защо, държат да се наричат социалисти. Като си има не една, а няколко партии в България, таман като за тях.

Що за нелепици изобщо пишеш? Кой, кой е призовал и/или извеждал като приоритет чупенето на витрини и бой по мигранти и педерасти, или отнемането на техни права (права като на всички останали, не предимства съобразно статута им!!!)? Откъде си ги изсмукваш тези глупости? Защо това са единствените неща, които си измисляш и ги изтъкваш като основание за твоето "ляво" внимание, а една дума не обелваш за беднотията на собствения ти народ!? Каква пишман левичарка си като загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници. Що за каша е в главата ти? Всичко Мара втАсала, останало й само да оправи в глобален мащаб правата на мигранти и обратни! Оправи си приоритетите, пък това класифицирай останалите!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1220 -: Юни 01, 2019, 14:05:34 »
Гласуването за Иванчева няма как да коментираш, защото просто не знаеш как да го интерпретираш. А то, впрочем, е един от най-важните знаци в тези избори. И добре че бяха европейски, та да стане видим. Де викат брюкселските какички - ясен знак и силен сигнал (за туй, що иде).

Бъркаш мъ с някого другиго, дУшо!!!

За кандидатурата на Иванчева съм отворила още на 27 май цела тема в „Теми на форумците”, озаглавена „ПСИХИАТРИЧНО ОТДЕЛЕНИЕ – за секакви случаи!”. И започваща така:

Цитат
Юруш на политическите кандидатури от следствения арест.

А защо не – и от панделата!
  :aplause:

Тъй като това не е нищо друго, освен ТЕАТРО, на което са се е хванали бая балъци.
Кво повече да му коментирам? Какви „ясни сигнали и силни знаци”?!  :crazy-1358:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 14:09:32 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1221 -: Юни 01, 2019, 14:07:38 »
Тъй като фирмин е съжалително неосведомен, или рехав манипулатор, налага се да направим едно уточнение. Точно негоподобните дребнобуржоазни социалдемократи са най-големите националисти. Социлдемокрацията по дефиниция е националистическа, докато марксизмът и болшевизмът са интернационални. Нека да припомним, че 1СВ избухна и се води с всеотдайната подкрепа на европейската социалдемокрация. Достатъчно е само да споменем един Керенски и който знае - ще разбере.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1222 -: Юни 01, 2019, 14:11:15 »
Цитат
Каква пишман левичарка си като загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници.
Защо да ги загърбвам и защо трябва да признавам монопола на другарки-приватизторки върху тях?
Аз си гласувах за Станишев, защото ми се виждаше като някой, който знае какво прави. Не приемам сатанизирането на шефа на ПЕС от някакъв тесен кръг по интереси, както очевидно и много избиратели. Нито плашенето с някакви измислени плашила, като тълпи гладни мигранти точно пък в България или тълпи обезумели джендъри зад всеки ъгъл. Смехотворно е като кауза.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1223 -: Юни 01, 2019, 14:13:50 »
С моето изчезване кой от проблемите тук на този форум или извън него, посочени от мен, изчезна. Ако аз бях пречка, то без мен де е всеобщият възход. Даже и до всеобща радост не го докарахте. Прогонихте благи и читави хора, отвратени от агресивното тъпоумие, що се лее тук, несмущавано
Без теб и другите "благи и читави" форумът е приятно място без проблеми.
Можеш да се свържеш с въпросните "благи и читави" и да си общувате благо и читаво за Лао Дзъ, "кафявата" Нинова и сапьорски лопатки. Ние тук не можем да оценим вашето величие и непогрешимост.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1224 -: Юни 01, 2019, 14:15:56 »
Мило, без съмнение от анализаторски висоти ми даваш оценка "пишман анализатор", нали. Защо не ми представиш някой твой анализ, за да узная стандартите ти за оригиналност на мисълта, метода, подхода и резултати. Петимен съм да ме изненадаш, впечатлиш и смразиш със силата на интелекта и дълбочината на анализа ти. Моят анализ, например, за тези избори - технически и политически - предвиди точно резултата от тях. Покажи ми твоя. Впечатли ме.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1225 -: Юни 01, 2019, 14:18:01 »
И още съм в тази партия, въпреки всичко.

В коя, в коя партия си? Ти май съвсем изтрещя! А ние напускахме "на тумби", защото не пожелахме да станем дребнобуржоазни либерални продажници. БСП е БКП толкова, колкото Литекс е ЦСКА. Това, че превзехте партията отвътре и я разкапахте тотално ви го признавам, но никога няма да ви го простя. И сега да ми се бараш истински ляв, защото аз не съм харесвал гейове и хермафродити е върхът на тепегьозлъка

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1226 -: Юни 01, 2019, 14:19:19 »
Михаил Мирчев: Радан Кънев няма право да е евродепутат, под чертата е.

"Току що проверих една ИЗМАМА от ЦИК."Демокр. Б-я" нямат обявените 6.06%. Имат едва 5.879%. Не им стига за 1 депутат. Не им стигат 58 гласа. Бариерата е 5.882%. Не им стигат минималните 0.003%. Мъничко е. Но те са под бариерата. Мандатът им е фалшиво даден от ЦИК...", твърди социологът. Той смята, че това е направено от ЦИК в разрез с методическото й указание и в нарушение на чл. 278/2/ т.9 от Избирателния кодекс.

"Там е императивно записано, че вотът "не подкрепям никого" е вот, и той е ДЕЙСТВИТЕЛЕН вот. Значи, той е в 100% от които се вадят %-те на партиите. Точно тук ЦИК лъже и ни прави на разсеяни глупаци. Те махат тези 3% от истинските 100% и после от другите фалшиви 100% вадят %-те на партиите... Това е манипулацията... Става дума за игра с едни 61.029 гласа, които са маркирали вот "не подкрепям никого", заявява Михаил Мирчев.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1227 -: Юни 01, 2019, 14:21:33 »
Цитат
Каква пишман левичарка си като загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници.
Защо да ги загърбвам и защо трябва да признавам монопола на другарки-приватизторки върху тях?
Аз си гласувах за Станишев, защото ми се виждаше като някой, който знае какво прави. Не приемам сатанизирането на шефа на ПЕС от някакъв тесен кръг по интереси, както очевидно и много избиратели. Нито плашенето с някакви измислени плашила, като тълпи гладни мигранти точно пък в България или тълпи обезумели джендъри зад всеки ъгъл. Смехотворно е като кауза.

Последно!? За кого си гласувала? За Станишев или за Иванчева? Виж ся кво - не ми се ще отново да връщате в разговора конфекцията. Конфекцията, за която се изписаха тонове! За която многократно ви беше напомняно, че въвежда наднационален орган, който да си вършее по собствено усмотрение във всички държави, несмущаван от национално законодателство. Нека да ти обясня за мен какво означава думата равенство, щото явно имаме базови различия. За мен, Банши, равенство е освен да има всеки право на глас, да може да получава доходи според личните си качества и умения без оглед на пола и етноса! За мен не е равенство педалите и/или мигрантие да имат квоти!!! Това разбираш ли го!? Квоти се дават за хора с намалена работоспособност, недълг или болест!!! Това разбираш ли го!? И го приемам за нормално, щото тези хора се борят с неща, дето на другите Природата им го е дала. Педалите и мигрантите не са болни за да бъдат обгрижвани с предимство!!! Или са болни? Нали това беше нормално, а? Да си педал? Как ще обясниш на над 50% от своите сънародници, че твой приоритет са джендърите и мигрантите, докато те са на ръба на оцеляването? Що не се пробваш да застанеш срещу тези "фашисти" и да дойдеш да ни разкажеш как са те посрещнали? Я се озови ти на тяхното място и ще те питам коя ще е най-голямата ти грижа. Всякакви крокодилски сълзи и измисляне на "каузи" са маниерничене и нахалство - в държава като нашата.

Боже, Фирмин е изровил сапьорските лопати вече. Това е не само смешно, но и жалко. Щото то не се знае, какво може да стане на практика :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1228 -: Юни 01, 2019, 14:23:16 »
Едно е диктатура на пролетариата, в името на социални идеи, произлизащи още от "свободата, равенството и братството" на Френската революция, друго е кафявата пародия - щурмоваци, чупещи еврейски витрини, или арабски дюнерджийници, гей клубове или вегански сладкарници.  :nuts: Пародия, но доста неприятна.
И още по-досадно става, като част от тях, кой знае защо, държат да се наричат социалисти. Като си има не една, а няколко партии в България, таман като за тях.

Що за нелепици изобщо пишеш? Кой, кой е призовал и/или извеждал като приоритет чупенето на витрини и бой по мигранти и педерасти, или отнемането на техни права (права като на всички останали, не предимства съобразно статута им!!!)? Откъде си ги изсмукваш тези глупости? Защо това са единствените неща, които си измисляш и ги изтъкваш като основание за твоето "ляво" внимание, а една дума не обелваш за беднотията на собствения ти народ!? Каква пишман левичарка си като загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници. Що за каша е в главата ти? Всичко Мара втАсала, останало й само да оправи в глобален мащаб правата на мигранти и обратни! Оправи си приоритетите, пък това класифицирай останалите!
  :way_to_go-1308:

Ама наистина голема каша ...

Щото борба за ПРАВОСЪДИЕ и СПРАВЕДЛИВОСТ не се води с подкрепа за Иванчева на европейски избори! Пък и на каквито щеш други ... :b0201:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 14:56:19 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1229 -: Юни 01, 2019, 14:24:15 »
Цитат
За Станишев или за Иванчева?

Сега за Иванчева, преди за Станишев. И това ли те затрудни?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1230 -: Юни 01, 2019, 14:29:56 »
Боже, Фирмин е изровил сапьорските лопати вече. Това е не само смешно, но и жалко. Щото то не се знае, какво може да стане на практика :D
Е какво толкова да стане - най-много да ида да си нагледам Оймякона. :)
Обаче нещо не ме влече към момента. Не Оймякончик, Фирмин не ме влече.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1231 -: Юни 01, 2019, 14:30:08 »
Затрудни ме, щото ако ти беше толкова зор за Станишев, имаше възможност да си гласуваш отново за него. Очевидно, привързаността ти към него не е толкова силна, както се опитваш да ни убеждаваш. И ще ти напомня нещо - не е демократично, нито пък ляво, едно малцинство да се опитва да се налага над мнозинството с претенциите, че вика най-силно разни клишета (всичките влезли в оборот по телевизора и то точно във вида, в който ни ги поднасяш тук!) и пращи от интелект и качества, неглижирайки интересите на мнозинството! Това не е ляво! :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1232 -: Юни 01, 2019, 14:34:05 »
Цитат
не пожелахме да станем дребнобуржоазни либерални продажници

Е, тук вече ме хвана. Определено, ако трябва да избирам между двете, ще избера да съм ляв нюйоркски либерал, а не десен бял боклук от Юга, обозначил се гордо с лексика от типа "педалолюбиви и мангалолюбиви песоглавци". (Това, вероятно, ме прави предател и на класата, и на расата)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1233 -: Юни 01, 2019, 14:35:50 »
Цитат
Призракът на социализма броди в САЩ
“Историята се повтаря първо като трагедия, а после като фарс. Не мога да не припомня тази прочута сентенция на Карл Маркс, всеки път когато чувам за социалистическото крило на Демократическата партия, която не е такава, каквато бащите ви я познаваха, пише Джоузеф Епстайн в Wall Street Journal.
Социализмът причини смъртта на повече от 100 милиoна души при управлението на Ленин, Сталин и Мао, но млади прогресивни хора искат да му дадат нов шанс. Не всички социалисти сред демократите в САЩ обаче са млади. Сенаторът Бърни Сандърс е на 77 г. Той гордо се нарича демократичен социалист, но човек се чуди дали това не е оксиморон.
Размишлявайки върху завръщането на социализма, този път в американски условия, човек може само да каже: Боже опази!
https://www.investor.bg/analizi/91/a/prizrakyt-na-socializma-brodi-v-sasht-283251/
Това е само началото и края на тръшкането. Останалото е в статията на който му се чете.
Малко некоректно са приписали Хегеловата мисъл на Маркс, заслугата на Маркс е само в модификацията и.
А от мен да знаете, технологиите няма да позволят съществуването на средна класа.
80% както сте се убедили са излишни. Друг е въпросът кой кого.
Дали 20%те или 80%те ще наложат своите интереси.
Техноментализъм или Комунизъм, среден път в бъдеще няма.
 :bigok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1234 -: Юни 01, 2019, 14:42:24 »
Цитат
не пожелахме да станем дребнобуржоазни либерални продажници

Е, тук вече ме хвана. Определено, ако трябва да избирам между двете, ще избера да съм ляв нюйоркски либерал, а не десен бял боклук от Юга, обозначил се гордо с лексика от типа "педалолюбиви и мангалолюбиви песоглавци". (Това, вероятно, ме прави предател и на класата, и на расата)

 :way_to_go-1308:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1235 -: Юни 01, 2019, 14:43:59 »
с лексика от типа "педалолюбиви и мангалолюбиви песоглавци".

Е, вярно, че е грубичко, но пък е истина. Тя не винаги е лицеприятна. Ама ти верно си си повервал, че си алфата и омегата на лявото. Що не се държиш естествено?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1236 -: Юни 01, 2019, 14:44:52 »
Асол, сори, ако ти звуча телевизионно, не знам защо така. Всъщност, досещам се, можеше да споменеш някоя друга медия, ако оттам се информираше самата ти. :)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1237 -: Юни 01, 2019, 14:52:55 »
Цитат
загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници.
Замислих се при кой управленец от БСП за последните 30 години е имало най-голямо (или изобщо е имало) увеличение на доходи, имало е усещане за нормален живот, самочувствие, свобода, увеличаване на раждаемостта... :image008:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1238 -: Юни 01, 2019, 14:53:02 »
Дръж приятелите си близо, а враговете си още по-близо!
Затова задължително трябва да се чете първо вражеската преса.
 :yes-1289:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1239 -: Юни 01, 2019, 14:56:14 »
Замислих се при кой управленец от БСП за последните 30 години е имало най-голямо (или изобщо е имало) увеличение на доходи, имало е усещане за нормален живот, самочувствие, свобода, увеличаване на раждаемостта...

Ами, при Тодор Живков. Упс! Грешка! Той не беше от БСП, а от БКП. Кафяв, по класификацията на фирмин-ренегатите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1240 -: Юни 01, 2019, 14:59:53 »
Норберт Винер бе ясен преди повече от 70 години, пишейки за кибернетиката - няма да притежават нищо, за което да си струва да се плати. Което ще ги изхвърли от пазара на труда. Вероятно, в голяма степен и въобще от пазара, защото с мизерните си доходи, макар и с огромен брой, ще съставляват малка част от потреблението.
Засега, образованието си остава единственото, което да запази връзката на "масите" с технологиите (технологиите в най-широк смисъл, включително социалните) и производството и услугите. В един момент ще трябва да търсим начин да примирим технологията с пълната заетост.

Ако не се лъжа в спомена си, четох я като ученик, Еремей Парнов, в "Боговете на лотоса" описваше такъв епизод. В лобито на хотела му, в Индия, вижда човек, който пълзи бавно на четири крака. Когато се вглежда, вижда, че човекът събира с върха на пръстите си боклучетата от килима. Възмутен, пита администратора защо, по дяволите, не купите една прахосмукачка и не почистите с нея. Господине, казва му администраторът, ние предпочитаме, вместо скъпата прахосмукачка да дадем няколко рупии на този човек, с които той да нахрани днес децата си.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1241 -: Юни 01, 2019, 15:01:02 »
Социологът проф. Михаил Мирчев хвърли бомбата, като обяви, че Радан Кънев няма право да заминава за Брюксел, понеже не е събрал необходимите за това проценти. Той обвини ЦИК в нарушение на закона, защото изпраща в ЕП представител на съюза на Христо Иванов и ДСБ, чиито проценти не са 6,06%, а 5,87%. Бариерата обаче е 5,88%. Тезата си проф. Мирчев разгласи в профила си в социалната мрежа Фейсбук, предава Канал 3.


"Току що проверих една ИЗМАМА от ЦИК. "Демокр. Б-я" нямат обявените 6.06%. Имат едва 5.879%. Не им стига за 1 депутат. Не им стигат 58 гласа. Бариерата е 5.882%. Не им стигат минималните 0.003%. Мъничко е. Но те са под бариерата. Мандатът им е фалшиво даден от ЦИК...", твърди социологът.

Той твърди, че това е направено от ЦИК в разрез с методическото й указание и в нарушение на чл. 278/2/ т.9 от Избирателния кодекс.

"Там е императивно записано, че вотът "не подкрепям никого" е вот, и той е ДЕЙСТВИТЕЛЕН вот. Значи, той е в 100% от които се вадят %-те на партиите. Точно тук ЦИК лъже и ни прави на разсеяни глупаци. Те махат тези 3% от истинските 100% и после от другите фалшиви 100% вадят %-те на партиите... Това е манипулацията... Става дума за игра с едни 61.029 гласа, които са маркирали вот "не подкрепям никого", заявява Михаил Мирчев.

http://epicenter.bg/article/Mihail-Mirchev-senzatsionno--Radan-Kanev-nyama-pravo-da-e-evrodeputat--pod-chertata-e--/184620/2/48

Някой компетентен може ли да разясни кога трябва да се смятат тези 3%?

А ако за "Не подкрепям никого" гласуват 5,882%, значи ли, че един мандат е за Никого?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1242 -: Юни 01, 2019, 15:02:23 »
Цитат
загърбваш най-лявото възможно за една партия - доходи и оттам нормален живот, самочувствие, та ако щеш и свобода за собствените си сънародници.
Замислих се при кой управленец от БСП за последните 30 години е имало най-голямо (или изобщо е имало) увеличение на доходи, имало е усещане за нормален живот, самочувствие, свобода, увеличаване на раждаемостта... :image008:
Че какво и е лявото на БСП?
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1243 -: Юни 01, 2019, 15:04:26 »
Ц, ц, ц, ...!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1244 -: Юни 01, 2019, 15:05:57 »
Че какво и е лявото на БСП?
 :m1731:
Резбата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1245 -: Юни 01, 2019, 15:06:16 »
Цитат
Той не беше от БСП, а от БКП. Кафяв, по класификацията на фирмин-ренегатите.
Едва ли. Бай Тошо беше беше интернационалист, пращаше помощи на гладуващите, прибираше бежанци, интегрираше цигани и не помня да се е занимавал с джендърите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1246 -: Юни 01, 2019, 15:06:38 »
Цитат
Е, вярно, че е грубичко, но пък е истина. Тя не винаги е лицеприятна.

... което и ме кара да калибрирам скалата, че да знам с кого си имам работа.

Например, с нещо друго "грубичко" - "абе, той оня с мустачките, хубава ги беше подкарал циганите, ама ...". Фраза, която, уви, съм чувал неведнъж и в "наши" среди. Че е грубичко, ясно. А сега чакам да се произнесеш и относно истината.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1247 -: Юни 01, 2019, 15:28:33 »
Фраза, която, уви, съм чувал неведнъж и в "наши" среди.

Е, във вашите среди има всякакви. Либералният спектър е много широк. Ама, твоят примитивизъм наистина е убийствен. Нерде педалолюбец и мангалолюбец, нерде мангалоубиец. Ти си обичай педали и мангали. Но защо реши, че аз искам те да бъдат избити? Един ваш идеологически събрат, Москов се казва, събра доста симпатизанти във вашите среди с антициганската си риторика. Национал-либералът Варели от сутрин до вечер рупа срещу тях. Вие сте се пръкнали от една идеологическа семка, затова, много моля, въведете ред в либералната си кочинка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1248 -: Юни 01, 2019, 15:28:52 »
А сега чакам да се произнесеш и относно истината.
че той ти го каза по-горе:
Тъй като фирмин е съжалително неосведомен, или рехав манипулатор, налага се да направим едно уточнение. Точно негоподобните дребнобуржоазни социалдемократи са най-големите националисти. Социлдемокрацията по дефиниция е националистическа, докато марксизмът и болшевизмът са интернационални. Нека да припомним, че 1СВ избухна и се води с всеотдайната подкрепа на европейската социалдемокрация. Достатъчно е само да споменем един Керенски и който знае - ще разбере.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1249 -: Юни 01, 2019, 15:33:52 »

http://gulag.ipvnews.org/new/article20090209.php

https://duckduckgo.com/?q=usa+poster+world+war+two&t=ffsb&iar=images&iax=images&ia=images

Цитат
Задайте си и въпроса кое отличава "нашата" тоталитарна идеология от "тяхната" тоталитарна идеология. После пак ще поговорим.

Много неща, но явно е излишно да се дискутира.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1250 -: Юни 01, 2019, 15:34:47 »
Цитат
Ама ти верно си си повервал, че си алфата и омегата на лявото. Що не се държиш естествено?

Като одъртях, взех да слушам баща си, да ми е жив и здрав още дълги години. Той е на 82. Член партията от 1966. Преди време ми каза да спра да плащам членския му внос. Самоизключи се, демек. Но продължава да гласува за БСП, упорито. Заедно с майка ми, и тя да ми е жива и здрава още дълги години.

Имал съм и аз своите колебания и съмнения през годините, моменти на слабост, чудел съм се дали си струва. Търсел съм за какво да се хвана, за нещо здраво и устойчиво, което да ми е критерий. И една фраза на баща ми, с усмивката му, ме удържа.

"Защото сме социалисти". Не, обаче, ще ви разочаровам. Това е книгата на Станишев. Не е това.

Когато обсъждам нещо с баща ми, а аз остро обсъждам, знаете, и накрая се убедя, че той е прав, питам го как разбра, че така е правилно. Той се усмихва и казва "Защото съм хуманист". Шегува се, поне така си мисли, има се за духовит. А шега в това няма - баща ми през целия си живот ми е бил пример за хуманизъм и грижа. Неотклонно и неотменно. Затова и го обичам. Надявам се да го знае.

И така, хуманизмът ми е стожерът и мярата. Стимулът. Коренът на бойната ми ярост и готовността ми да разсека някого със сапьорна лопатка, която ви отвращава. А това е проява на засиления ми инстинкт за защита. Аз си пазя хората. И в службата, и в партията.

Ляв съм, прочее, защото заветът на баща ми е да съм хуманист. А не съм хуманист, щото съм ляв. Ляв съм, защото считам лявото за хуманно, за закрилящо. Затова и Нинова ми е враг и и стоварвам бойната си ярост. Тя ни предаде. Тя предаде другарите си в ПЕС. Тя предаде жените от БСП, които събираха подписи за "Истанбулската конвенция", срещу насилието над жени и деца, тя предаде левите в Европа и левите жени, защото и Европейската левица, и Зелените са за конвенцията. Тя ни предаде и продаде. Размени ни срещу фашизоидните, ксенофобски и хомофобски шайки, които си въобрази за наша периферия. Размени за 30 сребърника или гласа ценности, които ни дефинират и отличават политически десетилетия. Няма как да и го простя.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1251 -: Юни 01, 2019, 15:40:11 »
Пълна каша настана. Мислех др. Firmin за ляв сектант, той се оказа десен опортюнист. От друга страна, г-жа Асол пък стана ляв волунтарист. др. Otvrat с фактическото отричане на идеите за Единния и Народния Фронт  минава на съмнителните левосектантски позиции... И дребнобуржоазни прудонисти се появиха, направо ужас някакъв... :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1252 -: Юни 01, 2019, 15:40:46 »
Норберт Винер бе ясен преди повече от 70 години, пишейки за кибернетиката - няма да притежават нищо, за което да си струва да се плати. Което ще ги изхвърли от пазара на труда. Вероятно, в голяма степен и въобще от пазара, защото с мизерните си доходи, макар и с огромен брой, ще съставляват малка част от потреблението.
Засега, образованието си остава единственото, което да запази връзката на "масите" с технологиите (технологиите в най-широк смисъл, включително социалните) и производството и услугите. В един момент ще трябва да търсим начин да примирим технологията с пълната заетост.

Ако не се лъжа в спомена си, четох я като ученик, Еремей Парнов, в "Боговете на лотоса" описваше такъв епизод. В лобито на хотела му, в Индия, вижда човек, който пълзи бавно на четири крака. Когато се вглежда, вижда, че човекът събира с върха на пръстите си боклучетата от килима. Възмутен, пита администратора защо, по дяволите, не купите една прахосмукачка и не почистите с нея. Господине, казва му администраторът, ние предпочитаме, вместо скъпата прахосмукачка да дадем няколко рупии на този човек, с които той да нахрани днес децата си.
Още Дзержинский Ф. Э. който е един от най добрите икономисти на СССР е осъзнавал вредата от изкуствено създаваните работни места които са вредни за икономиката. Това беше проблем и на късният социализъм.
Нас безработица мучает и мучает очень серьезно, но никоим образом нельзя вести борьбу с безработицей путем предоставления рабочему на заводе места, где для него работы нет . В этом отношении для производства и всего народного хозяйства гораздо выгоднее выплачивать безработным из особых фондов для безработных, из фондов по социальному страхованию. Выгоднее было бы сократить рабочий день, для того чтобы привлечь большее количество работающих, если это нужно, чем держать лишний штат рабочих, не загружая их полностью работой.
Речь на I Всесоюзном съезде отделов экономики труда и тарифно-нормировочных бюро 7 июля 1926 г . //
Дзержинский Ф. Э. Избранные произведения. – Т . 2 – 1967. – С. 361

Изкуствените работни места се дотират чрез преразпределение на средствата получени от високопроизводителните работни места.
Капитализмът затова все още оцелява благодарение на огромното количество непроизводителни изкуствено създадени работни места, особено в сферата на услугите.
Обаче развитието на технологиите рано или късно ще ликвидира тези работни места.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1253 -: Юни 01, 2019, 15:41:32 »
Затова и Нинова ми е враг и и стоварвам бойната си ярост. Тя ни предаде. Тя предаде другарите си в ПЕС. Тя предаде жените от БСП, които събираха подписи за "Истанбулската конвенция", срещу насилието над жени и деца, тя предаде левите в Европа и левите жени, защото и Европейската левица, и Зелените са за конвенцията.
тва е дивна простотия. не може да не знаеш, че въпросната конвенция се отрича от повече от 90% от населението в мамковината, включително и от партийните членове. това, че сте некво кресливо малцинство, не означава по никакъв начин, че мнозинството няма право на глас. или че не трябва неговото мнение да се взема предвид.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1254 -: Юни 01, 2019, 15:44:44 »
и вината за отричането не е на нинова, а на сътворителите на въпросния крайно нефелен от всякаква, включително и юридическа гледна точка, документ.

който беше подписан от виншната на баци, пробутан в противоречие с нашето законодателство - без професионален превод, без оценка на въздействието и т.н.

и баци в противоречие с решението на конституционния съд още не е оттеглил подписа си.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1255 -: Юни 01, 2019, 15:55:15 »
Тя ни предаде. Тя предаде другарите си в ПЕС. Тя предаде жените от БСП, които събираха подписи за "Истанбулската конвенция", срещу насилието над жени и деца, тя предаде левите в Европа и левите жени, защото и Европейската левица, и Зелените са за конвенцията. Тя ни предаде и продаде. Размени ни срещу фашизоидните, ксенофобски и хомофобски шайки, които си въобрази за наша периферия.

Ама, ти вече наистина се оля! Кои сте вие, бе! Кои сте тея "левите в Европа"? Вие ли сте единствените "леви", а. Не ти ли е известно, че в ЕП има и една друга "лява" група. Не ти ли е известно, че освен социалдемокрацията има и друго ляво? И, хубаво, срам те е, че си бил комунист, но защо сега се срамуваш да се наречеш либерал, дори ляв либерал, или социаллиберал, ами се определяш с евфемизма "ляв". Това поне сега е модерно. Драго Стйнев открито заявява, че БСП е "за либерална деокрация". Да, и ти си ляв, и аз съм ляв. Но разликата между нас е от земята до небето. Теоретическият спор за истинското ляво е завършил в началото на 20 век. Присъдата над съглашенската либерална социалдемокрация е произнесена. Затова няма какво да дискутираме. По-горе ти казах, но пак ще повторя : ляв си колкото лявата ми джапанка ; лява е, но е джапанка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1256 -: Юни 01, 2019, 15:59:02 »
Това трябваше да е за темата по културата. Към края му, реших, че е по добре за тук.
Пък и заглавието...
Цитат
МАГАРЕТА ЛЕТЯТ ИЗ ОБЛАЦИТЕ
Публикувано на 24.05.2019 / 7:37
Най-напред:
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички, които преминаха през Мътилката на Прехода, оставайки предани на истинските ценности в нашата култура и духовност.
***
Десетина дни преди 24 май ни подготвиха за Празника – научихме, че Павчо и двама негови съзаклятници се подписали до праисторическите рисунки в пещерата Магурата.
Едва ли Павчовци са имали някакви колебания, когато са оставяли следите си в Магурата – и защо да ги имат, когато вероятно са продукт на Хаврата, която минава за образователна система в Славната Ера на Прехода.
Само си спомнете, на колко дивотии бяхте свидетели, на какви експерименти, родени в мътни мозъци.
Авторът на праисторическите рисунки щеше да предпочете завинаги да си остане в онези времена – ако някаква машина на времето го бе пренесла дори за един час в наши дни. Слава Богу, разминало му се е и той е имал късмета да довърши творението си.
Когато разкарваш Вазов и Ботев като нещо ненужно из разни плиткоумни образователни програми – вадиш ги от учебниците и сетне ги връщаш, късайки по този начин парчета от плътта на Народната Свяст – какво да очакваш тогава от Павчо?
Ти направо му казваш: „Бягай към Магурата и драскай до насита!“
На пируетите в „образованието“ щеше да завиди дори великата балерина Алисия Алонсо.
А пък от някои лафове на Иван Костов всеки би примрял, някои от тях са по-устойчиви и от най-проклетия плевел, и по-отровни дори от бучиниша. Веднъж безподобният екзалтант Мишо Михайлов организира рождения му ден като всенароден празник – за да заличи някак мизерната му фраза „Култура до 1989 година нямаше“. И в някаква степен успя да измие срама на Костов, което си беше едно чудо.
Както и да е – да сме благодарни, че Костов не издраска въпросния лаф в Магурата.
И какво да прави Павчо, когато образователни министри хулиганстват, а тия на културата пишат оратории за премиерите си, най-малко това – макар че специално Абрашев, примерно, беше един кротък и някак си кадърен човек.
Господ си прави много шеги с нас и няма да спре, докато не забраним онзи дивашки крясък „Господ е българин“ – имам предвид сегашните реклами, които зверски използват онова кротко промълвяне на Мичмана /Николай Колев/ в ноемврийската вечер на 1993 година в Париж, по време на паметния мач с Франция.
Мичмане, ела да ги видиш сега хитреците, които правят бизнес от твоето потресение.
Най-много обаче Господ се шегува, докато реди тукашния властови пасианс. „Е, не може да бъде!“ – си казваме всеки път, когато някое чучело стане министър – за да видим съвсем скоро след това, че имаме насреща си ново безподобие.
Някои от тия екземпляри сякаш са слезли от праисторическите рисунки в Магурата, сякаш даже са техни прототипи.
Не ми вярвате ли – е, не ме теглете за езика, защото, ако тръгна да изреждам, няма да можете да спите от яд и срам.
Срамливият яд – тази велика особеност на Българина, на нея робува той.
И на други още задръжки, повечето благоприлични – понеже грамадното мнозинство от днешните обикновени хора са учили по друго време – когато се знаеха кои са действително великите автори, кои са техните честни чираци, имаше ред, който свещено се спазваше.  Нямаше начин да си толкова тъп, че да искаш да изпревариш Вазов, да го избуташ настрани, има един такъв мераклия днес.
Или да си още по-тъп, та да смяташ, че хората ще вярват на теб – интелектуалният катунар, маскиран като социолог или антрополог, а не на Ботев.
Него пък, горкият, не престанаха от 30 години да го отстрелват разни образователни шушумиги – грешите, ако си мислите, че всичко е приключило с отровния изстрел на Вола.
Преди няколко дни бяха матурите и една репортерка задаваше въпроса „Какво не искате да ви се падне?“ И някакво момиче неприязнено отсече: „Вазов – в никакъв случай, и Димчо Дебелянов!“
Репортерката можеше да се напъне и да попита – „Защо?“ Но не го направи и ние пропуснахме да получим прояснение за този инфантилен изстрел по Народния Поет.
Защо бе, пале ненагледно, с какво са ти напълнили главицата, кой ти е замъглил разсъдъка, чий отровен бъбреж е изкласил нещо в теб, та си толкова категорична.
После пък попитаха едно момиче, какво иска да й се падне и тя рече: „Атанас Далчев“.
Истинските ценности изглежда, все пак, някак оцеляват – както и да облъскват главите на дечурлигата.
Ясно е, че Павчовците се множат и ще се множат. Така ще бъде, понеже няма дори капчица свян в ония, които джуркат Миналото и Историята, сякаш играят на зарове в Магурата – не пещерата, а царството на софийските шашмаджии срещу НДК в началото на 90-те години. То няма и никаква разлика между едните и другите.
Ние оплакваме днешната нелека участ на първенците на литературата ни – за тях Властниците пет пари не дават.
Но те няма да примигат, дори когато направо откраднат езика ни.
Турците продължават да си правят гаргара с нас – това е естествено, когато имаш външен министър като Захариева. Рядко природата е била толкова изобретателна – един поглед само към тази дама и ти става ясно, че разбира от всичко.
Звери се срещу океана и е готова да го изгребе с чаена лъжичка.
Посланикът на Анкара наскоро ни подкара с претенцията турският език да се изучава повече у нас, Захариева веднага се изпъчи с лъжичката – и това се случи точно в дните, когато Скопие поиска Европейската комисия да признае „македонския език“.
Хитрият османец беше наясно, че нашите няма дори да гъкнат срещу нахалната претенция на македонците.
Ще мълчат, и когато откъснат и присвоят окончателно този югозападен български говор.
В шармантния договор с Македония, с който все се хвалим, дали пише, че предстои анексия на езика ни?
Бягайте и се подпишете в Магурата, поне това направете.
Павчо със сигурност не е чувал за Захариева, Заев, крадливците- новомакедонци и всичко останало. Обаче то се усеща във въздуха, дори най-примитивният човек може да подуши вонливата миризма на безотговорността, на Разпада – да го кажем направо.
Позволяват на всеки нахалник, на всеки, който е пожелал, да обругае Историята ни, Миналото ни, ценностите ни – позволяват на всеки да изчегърта името си върху тях.
Тези подписи на гаврата никой Господ няма да ни ги прости – даже онзи от футболната реклама, в която той изглежда като подпийнал Боримечка.
Постепенно Павчовци бяха подготвени за всякакви лъжи – най-вече за тази, че Свободата е всепозволеност.
Ако министър на образованието/Танев твърди, че Наполеон е един обикновен хвалипръцко, защо пък Павчо да не шари с шилото из Магурата. Може би той е проумял, че това не е толкова осъдително, колкото безцеремонните изхвърляния на повечето чучела.
А пък Чучелохвалбите са направо непоносими за нормалния слух.
Павчо „дописва“ едно безценно свидетелство за съзряването на човешкия разсъдък, те пък също толкова нахално оставят свидетелства, че съзряването им практически е невъзможно.
Неговото хулиганство е нищожно в сравнение с това на мизерниците, които си острят моливите по Историята.
Не е лошо най-после да въведат и един нов учебен предмет – „История на съвременното словоблудство“, в който да се изучават мерзостите по адрес на истинските ценности на Времето.
Обуначването на децата не бива да бъде оставено на случайността.
Особено внимание трябва да се обърне на все по-враждебните ругателства срещу Народа като цяло.
Подлогите на Властта искат изцяло да го принизят – и така да оправдаят несгодите на опекуните си.
Маниаци/Мъничета облайват Истината. И това не свършва и не свършва.
***
Наскоро попаднах в архивите си на един акварел на великия Борис Димовски – бях го забравил и той направо ме жегна.
Магарета летят из облаците.
Няма нужда от повече обяснения – това казва всичко.
Кеворк Кеворкян
https://www.facebook.com/kevorkkevorkianVN/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1257 -: Юни 01, 2019, 16:00:33 »
Не. Това са фактите. Хитри и не толкова хитри политически шарлатани целенасочено се възползваха от "Истанбулската конвенция", създавайки изкуствен враг, когото героически да борят. Тази техника за използване на дълбинните предразсъдъци е анализирана и посочена от Галам, във връзка с кампанията и избора на Тръмп и Брекзита. Това е дясна, реакционна по съдържанието си политическа технология. "Истанбулската конвенция" бе представена такава, каквато тя не е. И вместо да просвещава, лявата БСП, начело с Нинова, реши да се възползва от предразсъдъка. Развивайки го в концепцията на "консервативния социализъм". Пак казвам, Нинова реши, че ако заплува не срещу, а по посока на кафявия мейнстрийм, то той ще я изведе към властта. Тя се нареди до десни, реакционни, черносотнически клики и организации, прескачайки стъписания ГЕРБ, цопвайки в локвата вдясно от него. Ошашавени, на ГЕРБ не им остана нищо друго, каквито са си опортюнисти безпринципни да проваляк ИК, включително с дериватите си в Конституционния съд.

Е, наскоро преминалите избори показаха, че мейнстриймът на национал-популизмът по света и у нас е по-слаб, отколкото си въобрази, и, за щастие, удържим. Нинова остана на плиткото и катастрофално загуби. Тези "90%" от народа, които тя чакаше да оценят "консервативността" на социализма и, най-консервативно си останаха вкъщи. Не сработи. А защо? Защото непомерното и и неовладяно его разкри бутафорията. Хората разбраха, че Нинова и за ИК пет пари не дава, а сал едничка жаждата за власт и разширява зениците. Като видяха лоялността и и лекотата, с която прегазва тези, на които дължи, решиха да не рискуват. Ще почакат, види се, за нещо по-добро или поне малко по-истинско.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1258 -: Юни 01, 2019, 16:02:02 »
хикса  Днес в 15:01:02

Въпросът ми беше какво пише в методическите указания на ЦИК, а не кой как го интерпретира.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 16:05:53 от AnonimusBG »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1259 -: Юни 01, 2019, 16:08:18 »
Цитат
Не ти ли е известно, че в ЕП има и една друга "лява" група.

О, на мен ми е добре известно. Не съм сигурен за теб, обаче. Апропо, каква е позицията на GUE/NGL за Истанбулската, че си, виждам, компетентен по европейската левица. А, компетентният?