Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:18:43

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 286976 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1260 -: Юни 01, 2019, 16:10:04 »
Не. Това са фактите. Хитри и не толкова хитри политически шарлатани целенасочено се възползваха от "Истанбулската конвенция", създавайки изкуствен враг, когото героически да борят. Тази техника за използване на дълбинните предразсъдъци е анализирана и посочена от Галам, във връзка с кампанията и избора на Тръмп и Брекзита. Това е дясна, реакционна по съдържанието си политическа технология. "Истанбулската конвенция" бе представена такава, каквато тя не е.
Това не са факти. Това са пълни глупости!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1261 -: Юни 01, 2019, 16:22:07 »
Апропо, каква е позицията на GUE/NGL за Истанбулската, че си, виждам, компетентен по европейската левица. А, компетентният?

 :t0328: Няма никакво значение кой как възприема Истамбулската конфекция. Всеки я възприема според личните си разбирания. И не можеш да я размахваш като прани гащи за мерило на "ляво" и "дясно". Тоя потресаващ примитивизъм вече ми дойде байгън.
Тука говорим за политически идеологии, а не за гръцка любов и герамнски порок.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 05:45:18 от Ной »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1262 -: Юни 01, 2019, 16:24:13 »
Вотът "не подкрепям никого" няма логика да се вади от общия брой гласували, нали е вот, той само намалява % на гласувалите за конкретен кандидат или партия, ако вотът "не подкрепям никого" е 50%, то който е събрал 20% от гласувалите за реален кандидат, има само 10% от всички гласували.

От всички гласували! Иначе какъв е смисълът да има вот "не подкрепям никого", каква ще е разликата между негласувал и гласувал "не подкрепям никого"

Ще замотат и тоя скандал.

« Последна редакция: Юни 01, 2019, 16:27:31 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1263 -: Юни 01, 2019, 16:40:50 »
Цитат
Ский, ся, Нарцис! Ще ти го обясня простичко, барем вденеш!

Нищо, всъщност, не си обяснил, че да вдяна. Започваш с обида - завършваш с обида. По средата - нищо, което да си струва отделеното време и внимание.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 05:45:45 от Ной »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1264 -: Юни 01, 2019, 16:42:33 »
Отебаването на вота "не подкрепям никого" за пореден път доказва, че той се предлага като залъгалка за плебса - демек и той има значение.
Да, ама оказва се - не! Никой, дори и призваните за това органи, не го бръснат за слива.
Нула! Това е този вот, нула добавяна към няколко събираеми.
Още ли се гордеете гъбарите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1265 -: Юни 01, 2019, 16:49:00 »
Цитат
Затова и Нинова ми е враг и и стоварвам бойната си ярост. Тя ни предаде. Тя предаде другарите си в ПЕС. Тя предаде жените от БСП, които събираха подписи за "Истанбулската конвенция", срещу насилието над жени и деца, тя предаде левите в Европа и левите жени, защото и Европейската левица, и Зелените са за конвенцията. Тя ни предаде и продаде. Размени ни срещу фашизоидните, ксенофобски и хомофобски шайки, които си въобрази за наша периферия. Размени за 30 сребърника или гласа ценности, които ни дефинират и отличават политически десетилетия. Няма как да и го простя.
Явно е че на БСП и предстоят нелеки времена. Да видим кой ще завладее марката, но без катарзис няма да се размине. Най-добре е Станишев и Ко да плеснат с ръце и да се прегърнат с идейно близките им азбукари, но логотипът БСП струва много пари и едва ли ще направят грешката на Първанов. Ще искат наследството па макар и с фалшиво завещание.
Фирмин предполагам ще бъде изненадан какво мислят редовите членове на БСП по въпросите които е отбелязал. Доколкото разбирам той има някакви влиятелни познати там.
Защо не инициира едно изследване за отношението на членската маса към любимата му конвенция, към хомоценностите, към мигрантите.
Ако се окаже че резултатите не го удовлетворяват дали ще хвърли членската книжка или ще продължава да твърди че той и неговата секта са прави, а останалите не са дорасли до това което той си мисли че е истина?
Аз във Фирмин виждам АзБ.
Никаква разлика.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1266 -: Юни 01, 2019, 16:56:11 »
Напоследък ...

Цитат
On 16 January 2019, Parliament adopted a resolution (rapporteur: Josep-Maria TERRICABRAS, Spain, Greens/EFA) urging member states that have not yet ratified the Convention to do so “without delay”.
On 13 February 2019, it adopted a resolution (rapporteur: João PIMENTA LOPES, Portugal, GUE/NGL), condemning the campaign against the Istanbul Convention as a rejection of the internationally agreed zero-tolerance norm for violence against women and gender-based violence and calling on the Council to conclude the EU’s ratification and full implementation of the Istanbul Convention and to advocate its ratification by all the Member States.

Зелени ... Леви ...

Леви, леви, колко да са леви, а? :image008: Или пък не са ти достатъчно зелени зелените? Верно, крокодилът е по-зелен. И сигурно си има собствено мнение за насилието над жени и деца.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1267 -: Юни 01, 2019, 17:00:32 »
Стимулът. Коренът на бойната ми ярост ... стоварвам бойната си ярост ...
готовността ми да разсека някого със сапьорна лопатка

хуманизмът ми е стожерът и мярата ... Ляв съм, защото заветът на баща ми е да съм хуманист.
А не съм хуманист, щото съм ляв. Ляв съм, защото считам лявото за хуманно ...
:nuts:  :ouch-2144:  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1268 -: Юни 01, 2019, 17:03:59 »
хикса  Днес в 15:01:02

Въпросът ми беше какво пише в методическите указания на ЦИК, а не кой как го интерпретира.
Малоумни методически указания на ЦИК са нещо редовно срещано. Аз отдавна съм убеден, че най-неквалифицираната част от изборната администрация не са СИК, а именно ЦИК. В смисъл, с оглед на отговорностите си, разбира се.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 17:27:01 от хикса »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1269 -: Юни 01, 2019, 17:07:31 »
Цитат
Аз във Фирмин виждам АзБ.
Никаква разлика.

Туй АзБ не го разбрах. Намек за АзГ? Фашист ли ме наричаш? Много странно ...

Чудя се аз в теб какво да видя ... Ти, впрочем, имаш ли си членска карта на БСП? Или вече си я хвърлил? Щото не ти харесва какво пише в Устава? Е, на мен, засега, ми харесва. Когато хомофобията, ксенофобията, национализмът и, накрая, разривът с ПЕС, станат уставна норма - по волята на твърдяното от теб партийно мнозинство - ще проводя картата си комуто трябва и както трябва. Но надали. Нинова ще е заета на предстоящия Конгрес с това да си отърве задника, нежели с радикална ценностна и уставна реформа. Впрочем , не изключвам и това. Стига само папесата да си въобрази, че това ще отърве задника и.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1270 -: Юни 01, 2019, 17:09:46 »
Цитат
И на двамата Корнела здраво им е бръкнала в.... левите резби.

Айдееее ... Още един виртуоз на аргумента.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1271 -: Юни 01, 2019, 17:10:39 »
И нищо не обясняваш.  :nuts:  Той те пита за позицията на другото ляво - GUE/NGL, за което говориш, дали са различни позициите им, както твърдиш. И понеже не са, почваш да обясняваш, че това нямало значение. 

Май и на тебе трябва да ти се обяснява с ябълки и круши! Но аз нямам проблем. Фирмин постоянно цитира ИК като основен жалон кой е ляв и кой не. А аз казвам, че всеки човек и, съответно, всяка партия, възприема ИК съгласно своите разбирания. Всеки, който е бил "за" и всеки "против" се е аргументирал, включително и Нинова. Дали приемаш аргументите или не е пак въпрос на лично разбиране и тълкуване. Но примитивното свеждане на на ИК до политически лакмус, който определя единствено "истинско ляво" и фашизъм е форма своеобразна форма на фашизъм.
В другата лява формация в ЕП членуват марксистки и комунистически партии. И няма никакво значение, че някоя партия от това политическо семейство подкрепя ИК. Защото политическите семейства се определят на база политическа идеология, а не на джендър-идеология. Следователно няма никакво значение дали пък някоя либерална партия в ПЕС отхвърля ИК. С ИК и без ИК БСП никога няма да стане марксистка. И когато говоря за "позиции", аз говоря за идеологически позиции, а не за позиции по ИК.
Затова, преди да пригласяш, помисли малце и не се излагай.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1272 -: Юни 01, 2019, 17:20:59 »
Цитат
Малоумни методически указания на ЦИК са нещо редовно срещано. Аз отдавна съм убеден, че най-неквалифицираната част от изборната администрация не са СИК, а именно ЦИК. В смисъл, с оглед на отговорностите си, реабира се.

Не споря.
Просто играта се играе по някакви правила, които са обявени предварително.
В случая това са методическите указания на ЦИК.
Ако някой не иска да играе по тези правила трябва най-малкото да обяви за това.
Аз лично не си спомням нищо такова.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1273 -: Юни 01, 2019, 17:22:13 »
Цитат
Фирмин постоянно цитира ИК като основен жалон кой е ляв и кой не.

Фирмин ли го издига тоя жалон като основен? Или не му харесва, че г-жа Нинова го прави, за да обере крайнодесния вот?
А за това, че от ИК не е нужно да се прави източен въпрос, ще вземе да се окаже, че всички сме единодушни, накрая. :)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1274 -: Юни 01, 2019, 17:23:05 »
Напоследък ...

Цитат
On 16 January 2019, Parliament adopted a resolution (rapporteur: Josep-Maria TERRICABRAS, Spain, Greens/EFA) urging member states that have not yet ratified the Convention to do so “without delay”.
On 13 February 2019, it adopted a resolution (rapporteur: João PIMENTA LOPES, Portugal, GUE/NGL), condemning the campaign against the Istanbul Convention as a rejection of the internationally agreed zero-tolerance norm for violence against women and gender-based violence and calling on the Council to conclude the EU’s ratification and full implementation of the Istanbul Convention and to advocate its ratification by all the Member States.

Зелени ... Леви ...

Леви, леви, колко да са леви, а? :image008: Или пък не са ти достатъчно зелени зелените? Верно, крокодилът е по-зелен. И сигурно си има собствено мнение за насилието над жени и деца.
това станишев го пробва - виж европейците, не ни гледай нас простаците и глупаците, дай да се съгласим с тях, от европа струи само ум и разум. не мина.

не мина и това е. има решение на конституционния съд. прежали я стамбулската. сега трябва да осъдят баци за неизпълнение на решението, щото неоттегленето на подписа си е неизпълнение.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1275 -: Юни 01, 2019, 17:23:45 »
Цитат
Фирмин постоянно цитира ИК като основен жалон кой е ляв и кой не.

Фирмин ли го издига тоя жалон като основен? Или не му харесва, че г-жа Нинова го прави, за да обере крайнодесния вот?
А за това, че от ИК не е нужно да се прави източен въпрос, ще вземе да се окаже, че всички сме единодушни, накрая. :)
нинова тази битка я спечели и приключи с нея. фирмин обаче продължава да рипа. така че да, фирмин го издига като основен.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1276 -: Юни 01, 2019, 17:25:58 »
Фирмин ли го издига тоя жалон като основен? Или не му харесва, че г-жа Нинова го прави, за да обере крайнодесния вот?

Ох, майко, мила! Ти изобщо осмисляш ли какво четеш? Не само, че не му харесва, но по отношение на ИК раздава присъди. И недей, ако обичаш, да размахваш и ти термини, които не са ти ясни. Как реши, че противниците на ИК са "крайнодесен вот"?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1277 -: Юни 01, 2019, 17:31:31 »
Питаш едни и същи неща по сто пъти, какво и било крайнодясното на хомофобската карта. 
И не е вярно, че отделни партии само в GUE/NGL подкрепят ИК. Даже, ако не се лъжа, тя май е тяхна инициатива. Или поне се запознай с главната страница на сайта им -  https://www.guengl.eu/

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1278 -: Юни 01, 2019, 17:33:56 »
Ееее, стига вече лъжи, дееее!  >:(

Нинова издигна ИК като основен въпрос. Заради него бойкотира ПЕС в Лисабон и избора на българския кандидат за председател на Партията на европейските социалисти. И други имаха резерви към ИК, заявиха ги, но бяха там, с другарите си. Нинова вкара ИК в платформата за евроизборите. Едва ли не кандидатите трябваше да целуват кръста, пищова и камата, че са срещу ИК. На заседанието на Конгреса дори Антон Кутев не издържа и скочи за това. Или това или личната вендета на Нинова срещу Станишев, в която използва ИК като оръжие. Което е не по-малко укоримо.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1279 -: Юни 01, 2019, 17:40:57 »
И не е вярно, че отделни партии само в GUE/NGL подкрепят ИК. Даже, ако не се лъжа, тя май е тяхна инициатива. Или поне се запознай с главната страница на сайта им

А, не! Това е твърде елементарно! Какво значение има одобрението или неодобрението на ИК?! Ти разбираш ли какво означава политическа идеология или не? Въпросът не е колко партии в другата група подкрепят ИК, а защо ПЕС я превръща в основна своя идеология. Сега разбираш ли колко нелепо припяваш на фирмин?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1280 -: Юни 01, 2019, 17:41:41 »
Като си против действията на партията, в която членуваш, повдигаш споровете публично, обсъждат се, гласува се, взема се решение, и ако това решение не те удовлетворява - напускаш партията.
Фирмините обаче не искат обсъждане, гласуване и следване на решението. Фирмините искат да заповядват коя е "правилната линия", и всеки, който не е съгласен с тях - обявяване за кафяв и със сапьорската лопатка по главата.
А като не могат така, ще се натискат вътре, ще саботират действията на партията, ще въртят интриги против избраното ръководство, ще отблъскват гласоподаватели, ще провалят избори, и после ще обвиняват за резултатите от вредителската си дейност ръководството. За последното в известен смисъл са прави - ръководство, което не открива саботьорите и не ги изхвърля, наистина не става.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 17:45:45 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1281 -: Юни 01, 2019, 17:41:53 »
Цитат
Аз във Фирмин виждам АзБ.
Никаква разлика.

Туй АзБ не го разбрах. Намек за АзГ? Фашист ли ме наричаш? Много странно ...

Чудя се аз в теб какво да видя ... Ти, впрочем, имаш ли си членска карта на БСП? Или вече си я хвърлил? Щото не ти харесва какво пише в Устава? Е, на мен, засега, ми харесва. Когато хомофобията, ксенофобията, национализмът и, накрая, разривът с ПЕС, станат уставна норма - по волята на твърдяното от теб партийно мнозинство - ще проводя картата си комуто трябва и както трябва. Но надали. Нинова ще е заета на предстоящия Конгрес с това да си отърве задника, нежели с радикална ценностна и уставна реформа. Впрочем , не изключвам и това. Стига само папесата да си въобрази, че това ще отърве задника и.

АзБ(America for Bulgaria)
Аз съм кибик и такъв ще си остана,
Пробвай все пак с изследването за да стане ясно това ли е твоята партия.
Бъди честен със себе си.
Другото е както се казва от лукавия и дано не съм прав, но въпрос на някакви кинти.
Жив и здрав.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1282 -: Юни 01, 2019, 17:44:38 »
Фирмин, с конфекцията настъпваш мотиката.
Асол го писа N-страници напред, зарежете я тая тема.
Да се чете Асол понякога /да не кажа обикновено/ е полезно.
Ще ти спести близки срещи с некадърни бездарници. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1283 -: Юни 01, 2019, 17:48:21 »
Е, това пък въобще и през ум ми не мина - Америка за България?!! Уби ме! А туй пък, с кинтите, ме довърши. Дали пък има някой да е ругал сахибите на Другото място повече от мен. Каква ти Америка! Верно, Америка ми е братска страна, буквално, ама никога не съм им спестявал, а даже съм им дотурял, заради арогантното им невежество и манията им за изключителност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1284 -: Юни 01, 2019, 17:50:51 »
Ееее, стига вече лъжи, дееее!  >:(

Нинова издигна ИК като основен въпрос. Заради него бойкотира ПЕС в Лисабон и избора на българския кандидат за председател на Партията на европейските социалисти. И други имаха резерви към ИК, заявиха ги, но бяха там, с другарите си. Нинова вкара ИК в платформата за евроизборите. Едва ли не кандидатите трябваше да целуват кръста, пищова и камата, че са срещу ИК. На заседанието на Конгреса дори Антон Кутев не издържа и скочи за това. Или това или личната вендета на Нинова срещу Станишев, в която използва ИК като оръжие. Което е не по-малко укоримо.
лъжеш ти. нито ти е за сефте, нито ще ти е последно. нинова отряза стамбулската, станишев се опита да пробута номера "европа така иска, ние сме прости и трябва да ги слушаме". не мина. после някаква кокошка от жпес пробва същото. пак не мина. съответно нинова вече не може да ги диша и не иска да бъде на едно място с тях, затова и не отиде в лисабон.

тя не е бойкотирала станишев, напротив - бсп предложи станишев за пръв песаджия. и той беше избран.

в момента за стамбулската говориш ти и тези като теб, дето още не са разбрали, че битката тук е приключила.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1285 -: Юни 01, 2019, 17:55:10 »
Цитат
Въпросът не е колко партии в другата група подкрепят ИК, а защо ПЕС я превръща в основна своя идеология. Сега разбираш ли колко нелепо припяваш на фирмин?

Не разбрах как стана така в анализа ти, че когато GUE/NGL подкрепя ИК то няма връзка с идеологията им, а когато PES подкрепя ИК, тя и става основна идеология. Сигурно е сложно за обясняване. Понеже простото обяснение е, че притиснат в ъгъла от факта, си кривиш душата. Е, виж това схоластиците по формата и съдържанието го можете, знаем.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1286 -: Юни 01, 2019, 17:55:20 »
Или това или личната вендета на Нинова срещу Станишев, в която използва ИК като оръжие. Което е не по-малко укоримо.
Да беше само Нинова, с мед да я почерпиш, обаче и кака Елена е забъркана в играта.
Някои неща трудно се преглъщат и забравят.
 :erotic3:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1287 -: Юни 01, 2019, 17:58:03 »
Фирмините обаче не искат обсъждане, гласуване и следване на решението. Фирмините искат да заповядват коя е "правилната линия", и всеки, който не е съгласен с тях - обявяване за кафяв и със сапьорската лопатка по главата.

Преди много години ми попадна един "Тест за фашизъм". Некви американци го бяха правили. Та, там, на всеки въпрос, отговорите бяха само "да" и "не". А въпросите бяха така усукани, че на нито един от тях не може да се даде еднозначен отговор. Тъпта идея беше, че с "да" и "не" изразяваш само крайни възгледи, а крайните възгледи били присъщи само на "фашизма".
Та, кой разправя, че ако не кажеш "да" на ИК си "фашист"? По силата на този тест, това може да го каже само "фашист". 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1288 -: Юни 01, 2019, 17:58:10 »
Цитат
и тези като теб, дето още не са разбрали, че битката тук е приключила.

Пипнах се. Топъл съм. И да съм умрял, скоро ще да е било.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1289 -: Юни 01, 2019, 18:00:38 »
Цитат
и тези като теб, дето още не са разбрали, че битката тук е приключила.

Пипнах се. Топъл съм. И да съм умрял, скоро ще да е било.
пак се пипни. и прочети решението на кс.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1290 -: Юни 01, 2019, 18:02:02 »
Е, това пък въобще и през ум ми не мина - Америка за България?!! Уби ме! А туй пък, с кинтите, ме довърши. Дали пък има някой да е ругал сахибите на Другото място повече от мен. Каква ти Америка! Верно, Америка ми е братска страна, буквално, ама никога не съм им спестявал, а даже съм им дотурял, заради арогантното им невежество и манията им за изключителност.
Добре за това не съм прав, но съвпаденията за ценностите все пак са очевидни.
Мен по-интересно ми е дали ще инициираш социологическо проучване за повдигнатите от теб теми за ИК, хомоценностите, мигрантите и отношението на редовите членове на БСП към всичко това.
Естествено интересна ще е и реакцията ти на резултатите.
Едва ли ще го направиш.
Що се отнася до кинтите.
Гергов, Бончев и разни други спонсори до Нинова би трябвало да ти каже нещо.
Или не е вярно?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1291 -: Юни 01, 2019, 18:04:39 »
Цитат
пак се пипни. и прочети решението на кс.

Четох го, разбира се. Както и особените мнения на конституционните съдии. Ти тях чете ли ги?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1292 -: Юни 01, 2019, 18:07:00 »
, хомоценностите,

Какви са тия хомоценности, колега? Не бях чувала за тях. Извън контекста на дискусията, щях да си го обясня като ценности на хомо сапиенса. Личи си кой е в дълбините на проблематиката.  :bigok:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 18:09:14 от Banshee »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1293 -: Юни 01, 2019, 18:07:41 »
Мен по-интересно ми е дали ще инициираш социологическо проучване за повдигнатите от теб теми за ИК, хомоценностите, мигрантите и отношението на редовите членове на БСП към всичко това.
Естествено интересна ще е и реакцията ти на резултатите.

за мен реакцията му е ясна - нали той отрича прекия избор на председател. въобще не иска и да знае за мнението на редовите членове, има се за богоравен /или поне демигод/ и единствен прав и истинен по въпросите на стамбулската, хомоценностите и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1294 -: Юни 01, 2019, 18:08:11 »
Не фИрминтирали мисли заляха темата.
Сега:
1. Ако битката на Нинова срещу ИК е измислена неструваща, вие като смислени експерти с голям опит като "по-умни" защо не подминахте "глупавиите ѝ" заяждания?
2. Определено не е моя работа да давам съвети на потомствения "елит на БСП/БКП".
Обаче в личен план си мисля, ако бях част от управлението на партия и за 25 години от милион членове я докарам до няма 100 000 дали трябва да се гордея с това и да искам да ми подражават?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1295 -: Юни 01, 2019, 18:12:08 »
Цитат
пак се пипни. и прочети решението на кс.

Четох го, разбира се. Както и особените мнения на конституционните съдии. Ти тях чете ли ги?

и? има ли решение или няма? трябва ли да се съобразиш с него или не? противоконституционна ли е ик или да?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1296 -: Юни 01, 2019, 18:12:24 »
Цитат
Мен по-интересно ми е дали ще инициираш социологическо проучване за повдигнатите от теб теми за ИК, хомоценностите, мигрантите и отношението на редовите членове на БСП към всичко това.

Защо упорстваш? Наистина ли ти изглеждам човек, който формира отношение чрез съответствие с мнението на мнозинството? Понякога мнението ми съвпада с него, друг път - не. Но никога не се определя от него.

И още нещо, важно. Когато си говорим за мнение, предпочитам то да е за информирано мнение. Иначе то става като, да прощаваш клишето, задника - всеки го има.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1297 -: Юни 01, 2019, 18:18:50 »
Цитат
Мен по-интересно ми е дали ще инициираш социологическо проучване за повдигнатите от теб теми за ИК, хомоценностите, мигрантите и отношението на редовите членове на БСП към всичко това.

Защо упорстваш? Наистина ли ти изглеждам човек, който формира отношение чрез съответствие с мнението на мнозинството? Понякога мнението ми съвпада с него, друг път - не. Но никога не се определя от него.

И още нещо, важно. Когато си говорим за мнение, предпочитам то да е за информирано мнение. Иначе то става като, да прощаваш клишето, задника - всеки го има.

С една дума страшно е да научим мнението на членската маса.
Вие по-добре знаете за какво става въпрос.
Да ви пикая на елита.

Ной можеш да ме пращаш в Оймякон. Без претенции.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 18:23:45 от AnonimusBG »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1298 -: Юни 01, 2019, 18:19:58 »
Цитат
Е, вярно, че е грубичко, но пък е истина. Тя не винаги е лицеприятна.

... което и ме кара да калибрирам скалата, че да знам с кого си имам работа.

Например, с нещо друго "грубичко" - "абе, той оня с мустачките, хубава ги беше подкарал циганите, ама ...". Фраза, която, уви, съм чувал неведнъж и в "наши" среди. Че е грубичко, ясно. А сега чакам да се произнесеш и относно истината.

Че е грубо, грубо е, но е добре да изясним защо няма чак толкова много цигани в Западна Европа. И откога няма. После може да зададем въпроса защо у нас и в Източна Европа има. И отговора не е в този с мустачките. Той е само следствие от техния подход към циганите. А и не само към тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1299 -: Юни 01, 2019, 18:20:11 »
Не фИрминтирали мисли заляха темата.
Сега:
1. Ако битката на Нинова срещу ИК е измислена неструваща, вие като смислени експерти с голям опит като "по-умни" защо не подминахте "глупавиите ѝ" заяждания?
2. Определено не е моя работа да давам съвети на потомствения "елит на БСП/БКП".
Обаче в личен план си мисля, ако бях част от управлението на партия и за 25 години от милион членове я докарам до няма 100 000 дали трябва да се гордея с това и да искам да ми подражават?

Сещам се за партии, които бяха част от управлението и буквално ... анихилираха. Де го СДС, великото, завинаги? Де го НДСВ, величественото? За БКП да питам ли, щото тук някои ще отговорят по-точно, доколкото твърдят, че са БКП, а БКП не е БСП? Е, БСП се държи още.

Подминах Нинова, вярвай ми. Бях решил и тук писах, ако помниш, че няма да гласувам за БСП на Нинова на тези избори, защото ме отвращава. Заради ИК и ред други неща. Но гласувах, заведох и други, които ме слушат. Намерих компромис в това да подкрепя БСП, а така също и ПЕС - чрез Станишев, с преференция. Спазих устава.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1300 -: Юни 01, 2019, 18:23:31 »
Цитат
Нинова издигна ИК като основен въпрос.
Малко прецизност никога не е излишна. Като основен въпрос ИК беше издигната от Валери Симеонов, след това от Каракачанов и Джамбазки. Др. Нинова отначало беше на други класово-партийни позиции, както и др. Манолова. Когато се видя, че Врагът ИК има потенциал да сплотява съмишленици, др. Нинова го възприе като своя кауза и като първоизточник. Точно по същия начин както с кандидатурата на Румен Радев за президент.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1301 -: Юни 01, 2019, 18:25:13 »
Защо упорстваш? Наистина ли ти изглеждам човек, който формира отношение чрез съответствие с мнението на мнозинството? Понякога мнението ми съвпада с него, друг път - не. Но никога не се определя от него.
Иха, интроверт конченый. Звездите ти говорят? Или ти говориш на звездите?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1302 -: Юни 01, 2019, 18:26:28 »
Приемам поправката. Не приемам решението и да "дотури" БСП при черносотниците и чернокапците. За това вече писах по-горе.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1303 -: Юни 01, 2019, 18:28:59 »
Цитат
Иха, интроверт конченый. Звездите ти говорят? Или ти говориш на звездите?

Наблюдавам ги. Изчислявам. Фен съм на Тихо Брахе и Йоханес Кеплер. Водната кула в Падуа ми е на десктопа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1304 -: Юни 01, 2019, 18:29:05 »
Цитат
Сещам се за партии, които бяха част от управлението и буквално ... анихилираха. Де го СДС, великото, завинаги? Де го НДСВ, величественото?

Без да съм член на БСП, а умерен симпатизант след бягството на Станишев пак не разбирам желанието на някой партийци да постигнат нивото на СДС и НДСВ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1305 -: Юни 01, 2019, 18:31:15 »
Докато не са ме пратили на заточение.
 :t0328:
Бел. Ной. Заточението е съвсем крайна мярка.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 05:49:28 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1306 -: Юни 01, 2019, 18:33:27 »
Станишев съм го ругал здраво на Другото място. Към днешна дата той, отново, е председател на ПЕС. Остаря, помъдря. Уважавам това, набор ми е. А и речено е - за един бит двама небити дават.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1307 -: Юни 01, 2019, 18:36:29 »
За БКП да питам ли, щото тук някои ще отговорят по-точно, доколкото твърдят, че са БКП, а БКП не е БСП? Е, БСП се държи още.

Ааа, само с печелившите! Хитро! А вие като затриете и БСП къде ще се примъкнете да борите "фашизма"?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1308 -: Юни 01, 2019, 18:37:05 »
Цитат
:t0328:.

Нищо нямам за продан, че да маркетирам. Нали няма да пропуснеш да призовеш и тези, дето лепят етикети по мен, да спрат? За да си последователен, де. Не знам точно как ти изглежда което правя, но никак не мисля да спирам.

Бел. Ной:  :t0120:
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 05:52:00 от Ной »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1309 -: Юни 01, 2019, 18:38:33 »
Докато не са ме пратили на заточение.
Фирмине спри да лепиш мръсни етикети.
Мръсен и елементарен маркетингов ход.
Тия времена отминаха Анонимус.
Сега най-много да отнесеш едни модераторски бири, ако случайно нещо не е таман с общия език...
Може би още една причина за страданията Фирминови - няма вече безсмислена цензура.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1310 -: Юни 01, 2019, 18:39:37 »
Цитат
Фирмине спри да лепиш мръсни етикети.
Мръсен и елементарен маркетингов ход.

Нищо нямам за продан, че да маркетирам. Нали няма да пропуснеш да призовеш и тези, дето лепят етикети по мен, да спрат? За да си последователен, де. Не знам точно как ти изглежда което правя, но никак не мисля да спирам.

Пак да попитам.
За да сме честни.
Не е лошо да използваш евентуалните контакти и да инициираш социологическото проучване за отношението на членската маса на БСП към ИК, хомоценностите и мигрантите.
Защо бягаш като дявол от тамян от този въпрос?
Подозирам че се страхуваш от резултатите.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 18:47:11 от AnonimusBG »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1311 -: Юни 01, 2019, 18:40:57 »
Цитат
Нинова издигна ИК като основен въпрос.
Малко прецизност никога не е излишна. Като основен въпрос ИК беше издигната от Валери Симеонов, след това от Каракачанов и Джамбазки. Др. Нинова отначало беше на други класово-партийни позиции, както и др. Манолова. Когато се видя, че Врагът ИК има потенциал да сплотява съмишленици, др. Нинова го възприе като своя кауза и като първоизточник. Точно по същия начин както с кандидатурата на Румен Радев за президент.
Способна сърфистка е Корни, бързо яхва вълната, независимо от къде идва.
Суперсърфистка, направо Бетъни Хамилтън, няма спиране дори и на нея да и отхапят нещо.
Само вълни и дайте за яхване.
 :bigok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1312 -: Юни 01, 2019, 18:41:10 »
Без да съм член на БСП, а умерен симпатизант след бягството на Станишев пак не разбирам желанието на някой партийци да постигнат нивото на СДС и НДСВ.
Буратино, това е илюзия - електоратът на Варели и подобни може да аплодира Нинова, но няма да прелее в БСП, освен ако БСП не надмине по вареловидност и ВМРО и Атака и всички тях накуп.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1313 -: Юни 01, 2019, 18:45:08 »
Без да съм член на БСП, а умерен симпатизант след бягството на Станишев пак не разбирам желанието на някой партийци да постигнат нивото на СДС и НДСВ.
Буратино, това е илюзия - електоратът на Варели и подобни може да аплодира Нинова, но няма да прелее в БСП, освен ако БСП не надмине по вареловидност и ВМРО и Атака и всички тях накуп.

Не всичко е пари приятелко, не всичко е пари.
Като редови бургазлия ( много космополитен по нашите стандарти град ) последното нещо в което мога да бъда обвинен е пристрастие към вареловидните атакисти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1314 -: Юни 01, 2019, 18:51:12 »
Цитат
Като редови бургазлия ( много космополитен по нашите стандарти град ) последното нещо в което мога да бъда обвинен е пристрастие към вареловидните атакисти.

Точно като бургазлия следва да знаеш, което аз, като редови анхиалец и правнук на бургазлии, знам. А то е, че по нашите родни места, уви, вареловидните атакисти са с традиции. Такива едни изгориха Анхиало през 1906.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1315 -: Юни 01, 2019, 18:52:33 »
Без да съм член на БСП, а умерен симпатизант след бягството на Станишев пак не разбирам желанието на някой партийци да постигнат нивото на СДС и НДСВ.
Буратино, това е илюзия - електоратът на Варели и подобни може да аплодира Нинова, но няма да прелее в БСП, освен ако БСП не надмине по вареловидност и ВМРО и Атака и всички тях накуп.
Ще и се наложи да надмине Варели, нацизмът дълго още ще е на мода.
Или пък да позеленее и там се очертава някакъв гювеч.
Не е като да няма избор.
Само дето от традиционния ляв електорат нищо повече не може да изстиска.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1316 -: Юни 01, 2019, 18:52:55 »
където сте вие, некадърниците, дето пропиляхте БКП и социалистическата ни държава, ако се посместите.

Ооо,  :t0328:! Нали уж сме "избягали на тълпи", когато вие преименувахте БКП на БСП, отказахте се от марксизма и решихте да станете "модерна социалдемокрация"? Та, кой викаш пропиля БКП,  :t0328:? Кой приватизира "социалистическата ти държава"? Кой почна шокови терапии, пазарни икономики, частни собственици и тем подобни дреболии?
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 05:46:39 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1317 -: Юни 01, 2019, 18:57:31 »
През 1906 година Бургас е малко селище, не сравнявай нещата.
Наскоро в Айтоското хранилище прочетох "просба" на банков чиновник от 193..
Забравих коя.
Та там човека се жалваше:
Цитат
Г-н директор,
Аз......... съвестен чиновник във Вашата банка, отдал много години на този пост допуснах една малка грешка и сега Вие ме пращате да работя в гр.Бургас като наказание, вместо да ми простите и след време да ме издигнете на пост в гр. Карнобат.
Нещо такова преразказано. :t0328:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 19:00:03 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1318 -: Юни 01, 2019, 18:59:36 »
Не аз преименувах БКП. На партийния референдум гласувах за БКП. Както и повечето около мен. Делегат на Конгреса на месеци партиен стаж нямаше как да бъда. Не съм Лиловист, не съм Лукановист. С известно приближение, ако ти е важно, можеш да ме определиш като ... Жановист. През 90-та бях на 24.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1319 -: Юни 01, 2019, 19:01:22 »
Цитат
електоратът на Варели и подобни може да аплодира Нинова, но няма да прелее в БСП, освен ако БСП не надмине по вареловидност и ВМРО и Атака и всички тях накуп.
Прелива, прелива (обратно). Може и оценка да се направи, например по преференциите за Велизар Енчев. :smokin: