Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:51:37

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 286940 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Не го казвам с някакво лошо чувство, или да трия носове,

Сигурно, но го казваш без да кажеш какво трябваше да направят. "Анализът" ти подозрително повтаря телевизора. Айде, като си рекъл "А", речи и "Б". каква трябваше да бъде кампанията на БСП, за да спечели извън "твърдите ядра"?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Цитат
Ще я свържа с правилните хора и ще остане доволна.
Жижи,
а ако ше размяташ цици, обади се да дода да снимам. Паре от твойто не искам, ше изкарам квот моа с умения и труТ!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
Изплуваха схемите на ГЕРБ за отчитане на купения вот
Автор: OFFNews.bg

Изключително любопитен резултат получи ГЕРБ в секция № 291700006 в Любимец
Според окончателните данни в протокола, за ГЕРБ са гласували 221 души.
До един избирателите на ГЕРБ в тази секция са отбелязали с преференция осмия в листата на партията Емил Радев - така той има 221 преференции.
http://glasove.com/categories/skandalyt/news/izpluvaha-shemite-na-gerb-za-otchitane-na-kupeniya-vot

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Темата започна с анкета ( тук).
Сега като погледна резултатите на първите три партии ми се привижда много абстрактна картинка на голЕма пръчка с две малки подпори.
Само аз ли я виждам така? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

Грешката в кампанията на БСП беше, че нереално надцениха манталитета на средностатистическия българин. Съвсем логично решиха, че няма как да поддържаш тази крадлива, неграмотна и зловредна шайка. Но не би...Това е българинът - издига себеподобни. Така се залъгва, че и той е част от гювеча.
Именно!
 :thumbs_up-3334:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Оттатък темата за оставката на Нинова за 7 часа набрала 250 мнения.
Е толкова не мога да прочета, да осмисля пък забрави. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Цитат
Загубата беше изрисувана в момента, в който Станишев се озова в листата.
Загубата беше изрисувана, когато заложихте само на твърдите БСП избиратели, с някаква необяснима за мен надежда, че останалите сами ще дойдат, защото другите са лоши. Когато действаш така, че да дойде само твърдия избирател, идва само твърдия избирател. Не е много труден урок, за да се научава по трудния начин.
А както се казваше, оправданието е като задника, всеки си има.
Не го казвам с някакво лошо чувство, или да трия носове, и аз съм учил доста уроци по трудния начин. Ясно ми е какво идва и се ядосвам, че пак ще е по трудния начин. Сигурно у нас другите начини не вървят.
И защо БСП да пренебрегва собствените си членове, които представи си само - плащат й членския внос, заради лигави същества, без да те визирам изрично?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
дневникарите са се постарали да ошетат данните от сайта на цик и да покажат референциите.
https://www.dnevnik.bg/politika/2019/05/28/3912590_preferencialnite_glasove_za_partiite_s_evrodeputati/

Което потвърждава точно това, което написах преди часове - правен е целенасочен опит за изместване на Станишев, при запазване на Елена Йончева и Иво Христов. Това само слепият не може да го види и е незаобиколим показател за "влиянието" на Станишев и партийната "опозиция" на БСП -сбрали се цяла групировка вечни депутати/кариеристи и родили цели 28 000 гласа - тва са им възможностите. На практика гласоподавателите са разпилявали гласове към трима след него и са наливали на двама пред него за всеки случай. Даже няма как да минат обяснения като "грешка" и "подвеждане", щото яко е ползвана преференцията. Затова и "опозицията" вие срещу пряк избор на председателя, щото за разлика от Дневник това са го видели още оня ден. Смешници жалки! Те ти го целия анализ на изборните данни. Не е нужно да си "експерт" да се ориентираш в ситуацията.

Цитат
Загубата беше изрисувана, когато заложихте само на твърдите БСП избиратели

Ти сериозно ли си въобразяваш, че Станишев някога е бил и/или е магнит за периферия!? Дано не анализираш някъде данни и на базата на тях да се вземат решения..
« Последна редакция: Май 28, 2019, 21:27:03 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ето ги резултатите от проучванията, вече се пазят. Къде е съкрушителната победа?
В проучванията имаше и доста народ, дето "не е решил" или "други". Не е много трудно да се разбере, че повечето от тези отговори просто са срам или предпазливост да се каже "ще гласувам за ГЕРБ" или "ще гласувам за БСП". Ако се хване историческата редичка, не е особено трудно да се види кое е по-достоверното. В общи линии, "нерешилите" се увеличиха около "апартаментите", та е доста логично от кои са. Освен това, всяко нормално партийно ръководство поне би трябвало да си е написало домашното и да е проучило нагласите на тези 20-25%. Очевидно не е виновна само Нинова, ама тя се биеше най-много по гърдите и все пак тя е вожда.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7_2019_(%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F)#%D0%A1%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Мен друго ме притеснява, ЦИК цикли вече два дни, броейки 5% от бюлетините!
Какво натаманяват?
Къде е МишоК?
А Цеццоуу низвергнатий?
Абе не ви ли мирише на ...сероводород?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
И защо БСП да пренебрегва собствените си членове, които представи си само - плащат й членския внос, заради лигави същества, без да те визирам изрично?
Членският внос не е предимство.
Хората членуват заради идеята, когато могат спонсорират.
На тоя принцип Гергов можеше да иска 51% от БСП ако поиска.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мен друго ме притеснява, ЦИК цикли вече два дни, броейки 5% от бюлетините!
Какво натаманяват?
Къде е МишоК?
А Цеццоуу низвергнатий?
Абе не ви ли мирише на ...сероводород?
Не, на метан мирише. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Ти ли го съчини тоя пасквил в уикито?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е, поне Станишев не можа да измести Елена от първото място, но и второто място е показателно.
:D

 :yes-1289:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Някога, българите си харесаха искрено едно създание, на незнаен д-р Франкенщайн, по-скоро ("Ханс зайдел"), това създание порасна, набра сили и сега няма кой да го надвие, българите трябва да си изпият горчивата чаша докрай.

Надежда няма никаква друга, носим отговорност за своите избори в живота.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Не го казвам с някакво лошо чувство, или да трия носове,

Сигурно, но го казваш без да кажеш какво трябваше да направят. "Анализът" ти подозрително повтаря телевизора. Айде, като си рекъл "А", речи и "Б". каква трябваше да бъде кампанията на БСП, за да спечели извън "твърдите ядра"?
И аз да си кажа.
Да се покажат адекватни на света отвън. Демек извън БСП. Писна ми да им мириша мръсното бельо, което сами вадят на показ.
Та те не водеха кампания за страната, за България. Те водеха кампания да си надвият вътре в партията и кой кого. Това никога не е спирало, ама вече не са партия-държава.
Единственото им ясно послание беше - Боко е крадец.
Е та?
Колко пъти те питах за посланията?
Твоето единствено послание е - вие сте прости.
Е, мерси.
Върхушката ви нема цел да вземе властта в държавата, а да вземе властта в партията.
И изобщо не разбирате, че това не е едно и също.
И на мен ми беше ясно, че нема минете Боко с тая кампания. Ама е  - сеа станишеф ви виновен...
Просто не се усещате
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Цитат
Не, на метан мирише.
Абе аз  чакам кога ше замирише на газ "гризу".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Цитат
И защо БСП да пренебрегва собствените си членове, които представи си само - плащат й членския внос, заради лигави същества, без да те визирам изрично?
Членският внос не е предимство.
Хората членуват заради идеята, когато могат спонсорират.
На тоя принцип Гергов можеше да иска 51% от БСП ако поиска.
Искаш ли отговор съответстващ на тъпотията си?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Къде е МишоК?

И аз това питах следобед. Нещо се покри. А на всички избори е бил първо кемане.

Калинчо, нали точно това ти обяснявах. А относно "периферията", гледай колко гласове са загубили герп. Към 200 000. А това е пряк резултат от "агресивната кампания на Нинова". Защото дори да не разшириш своята периферия, а скъсиш периферията на другия - пак е успех. Дори тези гласове да не отидат при теб, ти ги разпиляваш.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Цитат
Айде, като си рекъл "А", речи и "Б". каква трябваше да бъде кампанията на БСП, за да спечели извън "твърдите ядра"?
С уговорката, че това си е мое мнение, а не Светата Истина.
Нинова тръгна да сваля ГЕРБ, а не да прави избори за Европарламент. Не знам кой я излъга, че има възможност за това. "Апартаментите" май всички сме наясно кой ги спретна, но Лидерката от Крушовица явно ги прие за някакво знамение за нея.
Но все пак какво (по мое мнение) можеше да се направи. Отива се на евроизбори, излага се нещо с човешко лице и на разбираем език, задължително позитивно. Членската маса, съгласно устава обяснява, разяснява...не се кара и не заплашва. Мотото е "ние сме добрите" а не "другите са лошите". Обещания, в рамките на реалистичното. Търсене на нови съюзници а не на нови врагове, новите съюзници се търсят с разумен компромис и с наблягане на общите интереси, не с конфронтация и фатмашки тон "когато говориш с мен ще мълчиш". .... хайде да приключвам, че ще стане досадно, основната идея е що годе ясна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
Не, на метан мирише.
Абе аз  чакам кога ше замирише на газ "гризу".
Всъшност гризу е предимно метан + финни въглищни частици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
И защо БСП да пренебрегва собствените си членове, които представи си само - плащат й членския внос, заради лигави същества, без да те визирам изрично?
Членският внос не е предимство.
Хората членуват заради идеята, когато могат спонсорират.
На тоя принцип Гергов можеше да иска 51% от БСП ако поиска.
Искаш ли отговор съответстващ на тъпотията си?
Гергов, не щеш да плащаш сметката ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
И аз да си кажа.
нямаше нужда. ти въобще гласува ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Членският внос не е предимство.
Хората членуват заради идеята, когато могат спонсорират.
На тоя принцип Гергов можеше да иска 51% от БСП ако поиска.
спечели жълтата фланелка в бясна конкуренция с енгелса. верно ли не се усещаш ква дивна кретения си изръсил с първото изречение?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Цитат
Ти ли го съчини тоя пасквил в уикито?
Напълно възможно, последните дращения в уикито са от 28.05.19
Ей, колега!
Бе ако търсиш тук някой дето рупа доматето с колците, не че няма, ама - пиши на лични да те улесня.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Интересен феномен от стария форум. Водя "диалог"с един, а ми отговаря друг през съседния си ник. Шизофренията е лечима, партнери, само пийте редовно хаповете.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Цитат
Ти ли го съчини тоя пасквил в уикито?
Напълно възможно, последните дращения в уикито са от 28.05.19
Ей, колега!
Бе ако търсиш тук някой дето рупа доматето с колците, не че няма, ама - пиши на лични да те улесня.
Старо, не знам как се пише тука на лични.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Членският внос не е предимство.
Хората членуват заради идеята, когато могат спонсорират.
На тоя принцип Гергов можеше да иска 51% от БСП ако поиска.
спечели жълтата фланелка в бясна конкуренция с енгелса. верно ли не се усещаш ква дивна кретения си изръсил с първото изречение?

Аз си плащам, както и всички български граждани.
Вероятно не сте чували за партийната субсидия по 11.12, 13 лева.
Тя е от мен и от всички българи без пребиваващите в Германия.
Та какви са ми предимствата на мен дето плащам?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Интересен феномен от стария форум. Водя "диалог"с един, а ми отговаря друг през съседния си ник. Шизофренията е лечима, партнери, само пийте редовно хаповете.

Тук няма хора с по два ника

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Цитат
Нинова тръгна да сваля ГЕРБ, а не да прави избори за Европарламент. Не знам кой я излъга, че има възможност за това.
Нинова тръгна да прави избори за Европарламент и спечелвайки ги да продължи с искане за сваляне на Герп.
Не знам кой Ви излъга, че двете твърдения са едно и също нещо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
Старо, не знам как се пише тука на лични.
Отиваш на потребители.
Намираш потребителя
Изпрати лично съобщение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Отива се на евроизбори, излага се нещо с човешко лице и на разбираем език, задължително позитивно. Членската маса, съгласно устава обяснява, разяснява...не се кара и не заплашва. Мотото е "ние сме добрите" а не "другите са лошите". Обещания, в рамките на реалистичното.

Извинявай, ама това са общи приказки. За некъв друг вид избори, ама не за тея. Ти явно не си присъствал на предизборни събрания. Не си гледал и дебатите. Затова ти казах, че повтаряш телевизора. Имаше безброй послания за промяна на Европа, за борба с младежка безработица и т.н. Да, вярно, че в студията водещите постоянно насочваха разговора към ояждането на властта, но точно това е нелепото - да превърнеш разкритията за твоите кражби в негатив и да извлечеш от това позитив. Но в страната на галфоните (без тюбетейки) всичко е възможно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Та какви са ми предимствата на мен дето плащам?
имаш предимствата да плащаш, естествено. малко ли е.

виж, от членския внос имаш други предимства - с него доказваш, че си партиен член. единственото абсолютно твърдо задължение на всички партийни членове навсякъде е да си плащат членския внос.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
Старо, не знам как се пише тука на лични.
кликаш на ей-тази картинка:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Цитат
Старо, не знам как се пише тука на лични.
Не към теб ми бе поста, а към оня, дето изглежда се цитира сам с посредничеството на уикита.
А на лични се пище като отидеш най горе на лентата, там има "моите съобщения" и може да пишеш на всеки конфиденциално.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това,ч е съм партиен член задължава ли ме да спазвам линията на партията?
Така като гледам не е задължително, поне в БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
като си партиен член си задължен да спазваш устава на партията. там си пише какви са ти задълженията. по-горе дадох линк към устава на бсп.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
бафмааму, чак днес разбрах, че имало поне три начина да стигнеш до "лични"!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
като си партиен член си задължен да спазваш устава на партията. там си пише какви са ти задълженията. по-горе дадох линк към устава на бсп.
Имаше една приказка.
Не ме гледай какво говоря, а какво правя.
Е видяхме какво правят висшитепартийни членове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
Извинявай, ама това са общи приказки

Точно така! Разказват ги по обучителни семинари за "Лидерство", ако искаш ще ти изровя едни материали и ще ти ги пратя. Програмите не са сменяни от едно двайсетина години най-малко :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Цитат
но точно това е нелепото - да превърнеш разкритията за твоите кражби в негатив и да извлечеш от това позитив. Но в страната на галфоните (без тюбетейки) всичко е възможно.
Нелепо е, единственият проблем е, че правиш избори в такава страна. Имаш възможност и да не участваш.
В тази кампания не съм ходил на предизборни събрания, но преди години съм бил и съм напълно наясно за какво става въпрос.
Някаква част от дебатите съм гледал по телевизора, не на живо.
Животът е такъв какъвто е, не какъвто ни се иска.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Интересен феномен от стария форум. Водя "диалог"с един, а ми отговаря друг през съседния си ник. Шизофренията е лечима, партнери, само пийте редовно хаповете.

Тук няма хора с по два ника

Може, не споря. Така ми се стори. И все пак, как се пише на лични?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат
Стив Банън, който помогна на Доналд Тръмп да влезе с популистка кампания в Белия дом, беше вчера в Париж, за да отпразнува изборните победи на партиите на своите съмишленици в Европа и да се подготви за предстоящата битка.
"Виждате тенденцията и тя определено е: националисти срещу глобалисти", каза той. Банън предрече, че крайната десница ще надделее, като блокира работата на ЕП. "Всеки ден ще бъде като Сталинград", увери той.

https://www.investor.bg/evropa/334/a/makron-sreshtu-salvini-dvama-lideri-v-nadprevara-za-bydeshteto-na-es-283020
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Това,ч е съм партиен член задължава ли ме да спазвам линията на партията?
Така като гледам не е задължително, поне в БСП.


Ами, точно по тази линия е станало разделението на болшевики и меншевики (социалдемократи). Меншевиките са искали свободна, открита за абсолютно всички партия, където всеки може да прави каквото си иска. Ленин е казал, че с такава разпасана команда революция се не прави, а само със строга партийна дисциплина. Оттам произтича демократическият централизъм : всички решения на партийния оргн са задължителни за всеки партиен член надолу по веригата. Веднъж взето решението с мнозинство, дори несъгласните с него трябва да го изпълнят.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Само че Онци, устав и линия са две различни неща. Ако беа едно и също, пръво фирмина щеше да даде фира, покрай герговците, а тогава, току виж и нямаше да има "загуба" сега.
Но не напразно се казва, че БСП е най демократичната партия. Щото е партия.
Ся да обяснявам разлика между партия и партида - не искам.
Ше зема да нараня Кайлето, а тя е толкова ранима...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересен феномен от стария форум. Водя "диалог"с един, а ми отговаря друг през съседния си ник. Шизофренията е лечима, партнери, само пийте редовно хаповете.

Тук няма хора с по два ника

Може, не споря. Така ми се стори. И все пак, как се пише на лични?
Горе на "потребители"
намираш профила на този който търсиш.
От ляво има няколко опции активност..........
Последната е изпрати лично съобщение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Това,ч е съм партиен член задължава ли ме да спазвам линията на партията?
Така като гледам не е задължително, поне в БСП.
Цитат
Чл. 11. Партийните членове са длъжни:
1. да спазват Програмата и Устава на партията и да работят за изпълнение на партийната политика и на решенията на партийните органи;
2. да работят за укрепване на вътрешнопартийната демокрация, организационно-политическото единство на партията и за разпространяване на социалистическите идеи;
3. да утвърждават с личното си поведение законността и хуманизма в обществото, да се борят срещу проявите на фашизъм, екстремизъм, реваншизъм, ксенофобия и расизъм и да допринасят за изграждане на демократично общество в страната;
4. да съдействат за осигуряване на обществена подкрепа на политиката на партията и с поведението си в обществото да пазят доброто ѝ име;
5. да участват активно и да поддържат партията и нейните кандидати в избирателни кампании и в други политически прояви;
6. да заплащат редовно членския си внос в размер и по начин,  определени с решение на НС на БСП.
:smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
След 7-часово заседание пленумът на БСП приключи.

Парламентарната група на "БСП за България" се връща в Народното събрание.

Решението на Националният съвет на БСП бе гласувано почти единодушно. Ръководството на парламентарната група и депутатите ще вземат решение кога да се случи това.

Националният съвет на БСП реши още петото заседание на 49-ия конгреса да се проведе на 16 юни, вместо на 15-ти. Първоначалната идея бе най-висшият орган на партията да бъде свикан на 15 юни, но тогава се пада Задушница.

По тази причина Националният съвет на БСП прегласува своето решение. Петото заседание на 49-ия конгрес трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като председател на партията и да я приеме.

Изборът на нов лидер ще се проведе по сегашния устав - тоест чрез пряк вот в партията от всички нейни членове, както предложи Нинова.
:smokin:



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Имаше една приказка.
Не ме гледай какво говоря, а какво правя.
Е видяхме какво правят висшитепартийни членове.
вече спечели жълтата фланелка, може да не се мъчиш толко.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат
Градската десница е оксиморон. Големите градове навред по света са червени. Ню Йорк има кмет комунист. Градската десница не е политическа структура, а някакво лайфстайл движение.

Това много ми хареса.

Бъркаш, драги!

Движението си е за утвърждаване на несъществуващата бифша АРИСТОКРАЦИЯ!  :yes-1289:
А и добре, че "десницата" сепак не е селска, а е градска!!!  :beer-405:

« Последна редакция: Май 28, 2019, 22:01:00 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
да работят за укрепване на вътрешнопартийната демокрация, организационно-политическото единство на партията и за разпространяване на социалистическите идеи;

Това от доста време го наблюдаваме  в БСП
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Интересен феномен от стария форум. Водя "диалог"с един, а ми отговаря друг през съседния си ник. Шизофренията е лечима, партнери, само пийте редовно хаповете.

Тук няма хора с по два ника



Може, не споря. Така ми се стори. И все пак, как се пише на лични?

Я виж сега горе на лентата след "Моите съобщения" не ти ли се е появило някакво число?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
След 7-часово заседание пленумът на БСП приключи.

Изборът на нов лидер ще се проведе по сегашния устав - тоест чрез пряк вот в партията от всички нейни членове, както предложи Нинова.
:smokin:
:bigok:

разните мерджановци може все пак да са си направили справка, дедазнайш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Интересен феномен от стария форум.

Ти кой беше там? Не се притеснявай, тука тайни и конспирации няма. И без това Асол бързо ще те познае.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Цитат
Петото заседание на 49-ия конгрес трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като председател на партията и да я приеме.
Това съгласно устава ли е или е просто имитация на оставка?  :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат
Петото заседание на 49-ия конгрес трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като председател на партията и да я приеме.
Това съгласно устава ли е или е просто имитация на оставка?  :image008:
Сега Корнелия играе смело по Бацевски.
Първите два-три пъти номера минава.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
Петото заседание на 49-ия конгрес трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като председател на партията и да я приеме.
Това съгласно устава ли е или е просто имитация на оставка?  :image008:

Ами прочети го този устав! Явно "опозицията" все пак го прочела :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
ми аз по-горе бях писал - съгласно устава нс трябваше да определи заместник. те не можаха. следователно не можаха да приемат и оставката. вероятно конгресът ще успее да се справи с тази трудна задача.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
Петото заседание на 49-ия конгрес трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като председател на партията и да я приеме.
Това съгласно устава ли е или е просто имитация на оставка?  :image008:
Сега Корнелия играе смело по Бацевски.
Първите два-три пъти номера минава.
бе ти верно къртиш мивки днеска. баци кога е подавал оставка като партиен шеф?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Добре, какво толкова трудно има в устава. Оставка на председателя може да приеме само конгрес, а не пленум. Тчк.!