Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:54:40

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 280971 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А да не би на безпросветния ви гьонсуратлък и невежество, дето ви родее със звездта ви Нинова?

Станишлибералите изпълзяха на припек, да сгреят неотроцкистката си кръвчица. Голяма радост!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Казва се че избирателната активност била ниска, ама това е сметнато върху нереалистично завишен брой гласоподаватели, реалната вероятно е над 50% - колкото и в ЕС.
:way_to_go-1308:

Когато си прав, прав си!  :0006:

Нема как да гласуват "мъртвите души" от избирателните списъци с некролози от къде преди 30–ина години.  :nuts:
« Последна редакция: Май 30, 2019, 11:23:23 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
сиреч нямаш какво да кажеш. не знам що пропусна сапьорската лопатка на лао дзъ - може да  пазиш за следващото си мнение, което също толкова ще казва.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Каквото съм имал да казвам - казал съм го. Където и когато е трябвало. Тук, а и на други места, съм писал. Когато е трябвало. Колкото сте чели и разбрали тогава, толкова ще ви влезе и сега у глъвътъ. Защо да се хабя, прочее. Няма смисъл.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Колкото сте чели и разбрали тогава, толкова ще ви влезе и сега у глъвътъ.

Е, ай са! Не си толкова сложен за разбиране. Всъщност си доста елементарен в либералните си напъни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
да, каза го. възхити се от лъжи, застана до лъжци, нямаше нищо против чрез лъжа да пропагандираш каквото и да е, само да е срещу нинова.

каза го. не впечатли. сега е същото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
цецу е поостанал в партамента с асансьора. цък
Цитат
След разговор между председателя на ПП ГЕРБ Бойко Борисов и Цветан Цветанов, Цветанов подава оставка от всички ръководни постове на ГЕРБ. Това съобщиха от пресцентъра на партията.

Оставката вече е депозирана и приета от председателя на ГЕРБ Бойко Борисов.

Борисов благодари на Цветан Цветанов за свършената работа през годините.

ефектите от изборите...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
ефектите от изборите...

Ами, да! На тези избори герп загуби много гласове. Те го усещаха, затова мутрьо каза, че няма да дава оставка. Ако сега има парламентарни избори, герп са под 80 депутата.
А баш бригадирът няма да се спре пред нищо, за да остане на власт. Типично по мутренски.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ефектите от изборите...

Да, но като следствие!

Защото тва са de facto ефектите от апартаментите, асансьорите, терасите, сауните и къщите за гости, барабар с тъщите.  :ive_got_it-1379:

И даже сий форум предлага пълна хронология на събитията и причинно–следствените връзки още от момента, в който се разбра, че Цецо сам съ йе гръмнал.
Но не в петата!!!  :drooling_bouncy_smileys-959:
« Последна редакция: Май 30, 2019, 11:25:51 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Цитат
Нема как да гласуват "мъртвите души" от избирателните списъци
Има, но не е било нужно.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
За Станишев гласуват 30 000 души. Ясно се видя. Толкова допринася той за БСП. А (в гласове) вреди десеторно повече.
Затова станишевци, герговци, мерджановци и прочее фирмини - вън от БСП, а БСП - вън от сороския ПЕС.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Да, но като следствие!

Този ход е напълно ясен. Готви се засмукване на всичко "дясно" в герп. Това е единственото им спасение. Но "десните" не обичат Цуци и не желаят да рботят с него. Няма никакво друго разумно обяснение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат
Нема как да гласуват "мъртвите души" от избирателните списъци
Има, но не е било нужно.

Нужно–ненужно, тези наши избирателни списъци с "мъртви души" са ИЗМАМА.  :nuts:

Не съм се ровила в българския НК, за да видя каква тежест се дава у нас на измамата като престъпление, но в Лондон съществува правителствена агенция Serious Fraud Office /Служба за тежки измами/ с около 500 души щатен персонал и годишен бюджет /за 2011–2012 г./ от 36.35 милиона английски лири. Занимава се с разследване и преследване на сериозните случаи на измами и корупция, включващи и международни такива. Всички на едно място, а не като у нас разпръснати из 101 агенции и агенцийки. 8)

Била съм там, ПРЕВЕЖДАЛА СЪМ на наша делегация на равнище зам.министри и мога да ви уверя, че у нас такова животну не е имало, а както върви, скоро нема и да има.

П.П. А ако случайно или не Нор1 отново се сети по този повод как у нас наште говедовъди ПРЕВЕЖДАЛИ по баирите едър рогат добитък, обещавам, че ще го застрелям тук "в ефир".  :D

Лично!!!  :animated-smileys-stargate-015

« Последна редакция: Май 30, 2019, 12:56:24 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Да, но като следствие!

Този ход е напълно ясен. Готви се засмукване на всичко "дясно" в герп. Това е единственото им спасение. Но "десните" не обичат Цуци и не желаят да рботят с него. Няма никакво друго разумно обяснение.
за мен по-разумното е, че баци разчиства и се отърва от цуци, след като последният го беше застрашил. сиреч изпълнява на практика онова "партията - това съм аз".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
джидже, имаш да черпиш неподкрепямникого-вците.
Цитат
Общият брой на действителните гласове (бюлетини и машинно гласуване) според окончателните данни на ЦИК е 2 015 341. Една седемнадесета от това число прави 118 549 гласа изборен праг за получаване на един мандат от България за Европейския парламент.

„Демократична България – обединение“ получи 118 484 гласа – с 65 по-малко.

Според методиката за определяне на резултатите от гласуването и разпределяне на мандатите при избори за членове на Европейския парламент от Република България (Приложение № 3 към чл. 355 от Изборния кодекс) бариерата се определя като преди това от общия брой на действителните гласове се извадят гласовете „Не подкрепям никого“ (по чл. 279, ал. 1, т. 6 от ИК). Според окончателните данни действителните такива гласове са 61 029.

Така прагът спада на 1 954 312 гласа, разделени на 17: 114 959 гласа. И водачът на листата на ДБ Радан Кънев отива в Европарламента с 3 525 гласа над бариерата.
http://glasove.com/categories/novini/news/trud-glasovete-ne-podkrepyam-nikogo-izprashtat-radan-kynev-v-evroparlamenta

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Този ход е напълно ясен. Готви се засмукване на всичко "дясно" в герп.

Ще има засмукване на "всичко "дясно" в ГЕРП", само когато на тъз маймуна и поникне ВТОРИ СРЕДЕН ПРЪСТ, за да стане още по–убедителна.

  :hypnotised-3320:
« Последна редакция: Май 30, 2019, 12:52:32 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
За Станишев гласуват 30 000 души. Ясно се видя. Толкова допринася той за БСП. А (в гласове) вреди десеторно повече.
Затова станишевци, герговци, мерджановци и прочее фирмини - вън от БСП, а БСП - вън от сороския ПЕС.

Ясно се вижда най вече нафуканото ти невежество. Станишев е членът на БСП с най-много преференции в листата. Въпреки паролата от позитанската папеса "да се смачка Станишев" чрез съсредоточаване на преференциите върху Деница, а по после - и върху Енчев. Разбира се - при строгата заръка за преференции за Йончева, за да се защити позицията и на водач на листата. Резултатът се видя.

Но да предположим, че, както твърдиш, едни 300 000, отвратени от Станишев, са се отказали да подкрепят БСП. Един на десет от тях да беше с акъла си, щеше да се сети, че ако гласува за БСП с преференция за някой в листата след Станишев, най-вероятно омразният им Серго нямаше да е евродепутат сега. Но не би да би. И що? Ами щото тези "десет пъти повече" са една градска легенда на фашизоидната периферия на БСП, *. Тя бленува БСП от социалистическа да стане национал-социалистическа партия, че да изпълни мокрите им сънища за червени знамена, ама със свастика или някои други одиозни руни. Е, ще почака, види се.

Фирмините вън от БСП, БСП - вън от ПЕС ти е мечта, знаем. Ами добре. Заповядай. Запиши се в БСП и ела да бориш фирмините. Ама не ти стиска, нали. Е, дотогава фирмините - в БСП, БСП - в ПЕС. Както, впрочем, пише и в Устава на БСП, неотменимо.

В това е и разликата, *. Че Firmin отива и гласува и се бори за това, в което вярва. Четири гласа за БСП от семейството ми и две преференции за Станишев на тези избори, като минимум. *

Бел. Ной: Не е красиво!  :t0328:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 21:36:03 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
джидже, имаш да черпиш неподкрепямникого-вците.
Цитат
Водачът на листата на ДБ Радан Кънев отива в Европарламента с 3 525 гласа над бариерата.
http://glasove.com/categories/novini/news/trud-glasovete-ne-podkrepyam-nikogo-izprashtat-radan-kynev-v-evroparlamenta

Ще черпя, Онци, и то с удоволствие! Важното обаче е, че имам с какво да черпя. :D

Класно ИРЛАНДСКО УИСКИ от ОТВРАТ, с когото се хванахме на бас, а аз само чекам да излязат у нас поименните резултати.  :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Класно ИРЛАНДСКО УИСКИ от ОТВРАТ, с когото се хванахме на бас




Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Цитат
За Станишев гласуват 30 000 души. Ясно се видя. Толкова допринася той за БСП. А (в гласове) вреди десеторно повече.
Затова станишевци, герговци, мерджановци и прочее фирмини - вън от БСП, а БСП - вън от сороския ПЕС.

Норчо, извинявам се, ама това е толкова абсурдно, колкото социалистът Фирмин да почне да те пъди тебе от ВМРО, Воля, ОП, не се сещам имаше ли и още подобни... Луковистите май.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Здрасти, Фирмине, хубаво е, че си наминал.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

AnonimusBG

  • Гост
Само да напомним:
  Евроизбори 2014 - ГЕРБ 30,40%   БСП 18,93%
  Евроизбори 2019 - ГЕРБ 31,07%   БСП 24,26%


Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Подредени по брой преференции, с 10000 или повече гласа:
1ГЕРБМария Иванова Габриел82536
2БСПЕлена Николова Йончева82009
3ВМРОАнгел Чавдаров Джамбазки49109
4ДБРадан Миленов Кънев34735
5БСПСергей Дмитриевич Станишев30268
6ГЕРБЛиляна Павлова Павлова27313
7ГЕРБЕмил Йорданов Радев24168
8БСПВелизар Пенков Енчев20986
9БСПДеница Златкова Златева16444
10ГЕРБИвелина Веселинова Василева16391
11БСПИво Христов Петков13958
12ДБСтефан Любомиров Тафров13794
13ГЕРБАлександър Йорданов Александров13752
14ГЕРБМладен Николов Шишков13724
15ВОЛЯВеселин Найденов Марешки12954
16ДПСМустафа Сали Карадайъ12007
17БСПРумен Василев Гечев10819
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
фирмин, я докато още не си се омел, да те питам: според теб оставката на нинова правилна ли е?

и ако да - защо?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Да взема да питам "наминалия" и аз, докато не се е омел, дет викате.
В крайна сметка, дали има грешки и ако те са повече на Нинова - ще стане ясно от предстоящият избор.
И в никакъв случай от някой новоизпечен "плювач".
Та въпросът ми - дали ще си покажеш ника драги, след изборите ви?
Че имам още два-три въпроса, но аз обичам да боравя с факти, а не с конструкции изградени от болно съзнание.
« Последна редакция: Май 30, 2019, 14:31:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Та въпросът ми - дали ще си покажеш ника драги, след изборите ви?
той няма да си покаже ника след айде да не е днеска, ама края на седмицата. щото това му е модус операнди - спипат го, фръцва се обиден и се скрива.

сега дойде, щото се мъчи да злобее, ама не казва нищо конкретно, щото ако каже, ще го схапя - я лъжа ще тръцне /той вече тропна една мазна/, я сун дзъ ще викне...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Firmin отива и гласува и се бори
А ти ще си останеш *.
Tи ще си останеш *, каквото си се родил.
* - точно като Станишев и неговата сган.
С каквито и * за * да се кичиш.

Бел. Ной: Не е красиво!  :t0328:
« Последна редакция: Май 31, 2019, 21:36:53 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Цитат
и две преференции за Станишев на тези избори, като минимум.
Боже, какво нещо трябва да си, че да се гордееш с това?
И още 30 000 такива неща имало в БСП.
Добре поне, че над 60 000 поизмиват малко срама, давайки преференции на хора които са им били симпатични и то изглежда заслужено.
Интересно - команда била подавала Нинова, а командата да се преференцира Станишев кой я подаде - Герговчето ли?
Още по ценни стават онези 62000, които не са се вслушали в ничия команда, явно!
Аналлизатор, рзбийш ли!
 :t0104:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Подредени по брой преференции, с 10000 или повече гласа:
1ГЕРБМария Иванова Габриел82536
2БСПЕлена Николова Йончева82009
3ВМРОАнгел Чавдаров Джамбазки49109
4ДБРадан Миленов Кънев34735
5БСПСергей Дмитриевич Станишев30268
6ГЕРБЛиляна Павлова Павлова27313
7ГЕРБЕмил Йорданов Радев24168
8БСПВелизар Пенков Енчев20986
9БСПДеница Златкова Златева16444
10ГЕРБИвелина Веселинова Василева16391
11БСПИво Христов Петков13958
12ДБСтефан Любомиров Тафров13794
13ГЕРБАлександър Йорданов Александров13752
14ГЕРБМладен Николов Шишков13724
15ВОЛЯВеселин Найденов Марешки12954
16ДПСМустафа Сали Карадайъ12007
17БСПРумен Василев Гечев10819

Я, Радан на 4–то място по брой преференци – повече от Станишев и вся осталная!   :bravo-1290:

Мачкай, Раданеее ... !!! :0013: :0013: :0013:
« Последна редакция: Май 30, 2019, 15:44:27 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат
фирмин, я докато още не си се омел, да те питам: според теб оставката на нинова правилна ли е?

и ако да - защо?

Оставката и е задължителна. Заявката за участие в нов избор на председател - бил той общопартиен или не - безумна и безотговорна.

Нинова обърка всичко, което можеше да бъде объркано. Отказа да се съобрази с устав, с политическа целесъобразност и здрав разум, с елементарна почтеност, с морал и партийна етика. Оказа се не само негодна, но и некадърна.

Фактите са железни: Нинова надигна партията в отчаяна атака, поведена от нея, от неизгодна изходна позиция,  с поставени грешни цели, проведена по грешен начин, на неправилно избран терен. Превръщайки я в пушечно месо, сама в полето, без реални съюзници. Днес партията се връща, с наведена глава в парламента, под снизходителните, ехидни и подигравателни погледи на опонентите си. Победена. (В джудото ни учеха, че противникът е най-уязвим, когато се връща от неуспешно проведе атака. Учеха ни да го унищожаваме точно в този момент.)

Нинова тръгна да оспорва властта на управляващите от позиция, в която подкрепата за БСП е по-ниска от тази за ГЕРБ, в която доверието на обществото към нея като политически лидер е по-ниско от това към Борисов, а недоверието по-високо, в която подкрепата и вътре в собствената партия е несравнимо по-слаба от подкрепата за Борисов в ГЕРБ, без партньори, без съюзници, смразена с политическото си семейство ПЕС, докато Борисов бе всячески подкрепен и насърчен от ЕНП. Нинова не консолидира партията, тя даже се разграничи от органа, на който е председател. Поведе война срещу членове на партията с несравнимо по-голям партиен стаж в битките на БСП от нейния. Опита се да играе твърдо срещу опитни, жестоки и безмилостни политически бойци, които са прегризвали вратове твърде по-корави от нейния. И в партията, и извън нея. С предвидим резултат.

Кандидатирането и отново е предвидимо - писал съм преди половин година комай за това - и все така безотговорно и безумно. На БСП и е нужна консолидация около лидер, който да се ползва с доверието на цялата партия. Противно на това, ще ни чака партиен Брекзит - такъв, който при общопартиен избор ще разломи партията до дъно - до низовите и организации. Такава тя ще отиде на местни избори. Отново с предвидим резултат. Аз, обаче, се надявам на мъдростта на Конгреса. Веднъж събран и с кворум, той може да реши всичко, защото е висшият орган на партията. Да отмени текста за общопартийния избор, да го отложи, да приеме правила, според които хвърлил оставка председател да не се допуска до следващия нов избор и пр. Както и да избере председател. Стига да намери такъв, който да бъде приет и от "едните" и от "другите", които и да са те. След такъв разгром всяко кадрово решение, което носи в себе си конфликт, ще бъде отхвърлено от конгреса. Конгреса ще реши лидерската криза не с надмощие и вишегласие, а с консенсус. Тази партия така прави. Когато не го прави, кае се после. Последният път тя избра председателя с "нищо лично (просто бизнес)", подведена от Овчаров и Гергов, а и от някои други партийни "бизнесмени". Де ги, питам, тез сега - да си понесат отговорността за това, което причиниха с Нинова.

Нинова постави за залог награда такава, че стрелците да не могат да откъснат поглед от нея. Но този, който гледа наградата, губи от очите си мишената. Когато Дрона попита Арджуна какво вижда, Арджуна отговори окото на лешояда, учителю. Ти ще успееш, отговори Дрона. Не е гледал награди и власт, щото.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат
и две преференции за Станишев на тези избори, като минимум.
Боже, какво нещо трябва да си, че да се гордееш с това?
И още 30 000 такива неща имало в БСП.
Добре поне, че над 60 000 поизмиват малко срама, давайки преференции на хора които са им били симпатични и то изглежда заслужено.
Интересно - команда била подавала Нинова, а командата да се преференцира Станишев кой я подаде - Герговчето ли?
Още по ценни стават онези 62000, които не са се вслушали в ничия команда, явно!
Аналлизатор, рзбийш ли!
 :t0104:

Член на БСП.

Чл. 3. (1)Българската социалистическа партия е част от европейската и световната левица. Съвременната глобализация прави невъзможно решаването на ключови проблеми на хората и обществата само на национално равнище. Глобалните предизвикателства изискват глобална солидарност, един нов интернационализъм.
(2)Българската социалистическа партия е член на Социалистическия интернационал и на Партията на европейските социалисти като неотменима предпоставка за успеха на нашата борба за социална справедливост и просперитет.

Устав на БСП

... и не се отчитам пред теб за това, което правя, а пред другарите си. Което и съм направил и в този случай, даже предизвестявайки ги.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...пак си тук, пич!
...добре завърнал се.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Само да напомним:
  Евроизбори 2014 - ГЕРБ 30,40%   БСП 18,93%
  Евроизбори 2019 - ГЕРБ 31,07%   БСП 24,26%
И това долното трябва да се знае

Победителят ГЕРБ изпраща в Европейския парламент (ЕП) същия брой евродепутати - 6. БСП, която се нарежда втора, постига успех като повишава с един мандатите си в Брюксел и вече ще има 5-ма евродепутати. ДПС спечели три места в ЕП при предишни четири. ВМРО също увеличава своето европредставителство - ще има двама представители в европейската институция. Освен Ангел Джамбазки, в ЕП влиза и режисьорът Андрей Слабаков. Демократична България се пребори за заветното едно място. Това сочат прогнозните данни на Тренд, цитирани от Нова телевизия.

Как са разпределени гласовете, според данните ЦИК от последното преброяване:
 
*  ГЕРБ печелят с 30.94 процента и получават 574 417 действителни гласа. (През 2014 година ГЕРБ са спечелили 680 838 гласа, отливът е 106 421 гласа)

* На второ място е "БСП за България" с 24.24 процента и 450 005 гласа. (През 2014 година БСП са събрали в урните 424 037 бюлетини, което означава, че тази година социалистите бележат ръст в привличането на симпатизанти. БСП е единствената политическа сила, която сега има покачване на реалните гласове.)

* Третото място е за ДПС, което има 16.36 или 303 714 гласа, (През 2014 година ДПС са събрали 386 725 гласа, отливът днес е 83 011 гласоподаватели)

*следвани от ВМРО - БНД с 7.42 процента и 137 714 действителни гласа. (През 2014 ВМРО-ББЦ печели с 144 532 гласоподаватели, отливът е минимален)

 * "Демократична България" печели 6.24 процента или 115 750 гласа, (През 2014 година РБ събира 144 532  гласа)

 ~~~~~~
Толкоз, битят бит - Бетина Чампоева.
Съвсем друг е въпросът защо червените не успуха да постигнат декларираната си (и възможна) цел?

Малката Джи и Фирмин ще ни кажат, нали?
 

 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат
Малката Джи и Фирмин ще ни кажат, нали?

Бих могъл. Но на теб ти се чете повече не аз каквото имам да споделя, а мадам В.

http://epicenter.bg/article/Proshka-za-Tsvetanov-nyama--/184485/11/0

То и Нинова за благ мехлем на люта рана при нея ще иде, чини ми се.

Моите илачи, уви, са по-серт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Апропо, отворковците, дето коментират в сравнителен анализ данни от 2014 и 2019 година, нека ги подпомогна и аз.

2014 - брой избиратели - 6543423
2019 - брой избиратели - 6355633

Корекционен коефициент - 0,97

НАСЕЛЕНИЕ КЪМ 31.12.2018 Г. - 7 000 039
НАСЕЛЕНИЕ КЪМ 31.12.2013 Г. - 7245677

Корекционен коефициент - 0,966

187 790 избиратели по-малко. И това - без да отчитате "гурбетя".

А пак смятайте, отворковци, специалисти.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Frog: Проф. Михаил Мирчев: ЦИК чрез фина фалшификация натаманява изборите

https://frognews.bg/novini/tsik-chrez-fina-falshifikatsiia-natamaniava-izborite.html
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Vihrogon:  "Мистерия на евровота! Александър Йорданов настигна Иво Ралчовски по преференции, без да стъпва във Враца"

https://vihrogon.bg/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%B4/
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Според някой си 4удослав:

"Реално БСП е победила с 26 на 23%. Откраднали са и 2%, за да я свалят нея, а са добавили 9-10% на себе си. Така излиза, че с фалшификации реално са увеличени гласовете на ГЕРБ с 50%. “Такова нещо не е било никога, не може в такива мащаби да го правим, ще се усетят” – така проф М. К.  коментирал случващото се на вътрешно събрание на ГЕРБ."

Естествено е фейкнюз!
Вие си ги избрахте!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат
Малката Джи и Фирмин ще ни кажат, нали?

Бих могъл. Но на теб ти се чете повече не аз каквото имам да споделя, а мадам В......
Не зная коя е мадам В., чета каквото ме интересува, не каквото ми посочат.
Цитирал съм някакви данни, публикувани от ЦИК, посочил съм направено от други сравнение.

Прочетох и посочените о теб цифри - не ги разбирам - напр. коефициентите ти на корекция.  За изборите са релемантни абсолютните цифри - брой гласували, брой депутати, брой гласове за едно евромясто.

Демографската статистика и данните на ГРАО да друга боза - нямат съществено отношение към този вот (вероятно и към следващия).

Същото важи и за т.н. "мъртви души" - отделна и необятна тема.

Ти коментира, сега чакам малката Джи да обади.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Не знаеш коя е мадам В? Комарницки я е нарисувал:



Тази, която взима интервюто. :)

Това кръглото долу е баница, тя обича да прави баници и да черпи. ха ха
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1000 -: Май 30, 2019, 16:42:02 »
Цитат
Да отмени текста за общопартийния избор, да го отложи, да приеме правила, според които хвърлил оставка председател да не се допуска до следващия нов избор и пр

Да си се капсулира до старите и опитни партийни авторитети, които знаят как, какво и защо да получат.
И да се върне към 19% които печелеше преди Нинова да узурпира властта.
Не е ли ясно че Станишев има повече преференции от Велизар Енчев и Иво Христов защото хората които се канеха да гласуват за БСП се отвратиха от неговото присъствие в листата и отидоха за гъби.

P.S. За отворените от отворковците.
       Евроизбори 2014 - ГЕРБ 680 838      БСП 424 037
       680 838 - 424 037 = 256 801 гласа разлика
       https://results.cik.bg/ep2014/rezultati/
       Евроизбори 2019 - ГЕРБ 607 194      БСП 474 160
       607 194 - 474 160 = 130 034 гласа разлика
       https://results.cik.bg/ep2019/rezultati/index.html
Те такава аритметика.
Който иска да слага коефиценти. Негова си работа. Ако така му е по-удобно.
« Последна редакция: Май 30, 2019, 16:59:10 от AnonimusBG »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1001 -: Май 30, 2019, 17:08:35 »
Не зная коя е мадам В.

Валерия Велева

Цитат
Ти коментира, сега чакам малката Джи да обади.
Тукана съм, в целото ми величие на коментатор.  :blush-3296:

А въпросът ти беше "Защо червените не успяха да постигнат декларираната си (и възможна) цел", нес па?.

Въз основа на всичко, което съм чула като коментари /а не толкоз прочела, щото не обичам да сравнявам цифри!/, причините са 3.

1. Цялата галимация, свързана с подреждането на листите, което съм сигурна, че е отблъснало доста хора;

2. Недобре преценената "предизборна обстановка" в страната, за която имаше опит да бъде представена като реална; и

3. Най–важното, самият Борисов!!!  Вчера слушах някъде Драго Стойнев, който сам си призна: "До две седмици преди изборите БСП водеше едва ли не убедително, а после кво станА?!"

Ами станА това, че Баце се взе в ръце и направи невъзможното: за две седмици вдигна разликата в своя полза с 5 или 6 процента. Този път САМ, без Цецо! За което Му свалям шапка!!!
И не че съм го заобичала, де!  :b0201:

« Последна редакция: Май 30, 2019, 17:18:04 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1002 -: Май 30, 2019, 17:44:34 »
... та да продължа оттук:
Цитат
Нинова тръгна да оспорва властта на управляващите от позиция, в която подкрепата за БСП е по-ниска от тази за ГЕРБ, в която доверието на обществото към нея като политически лидер е по-ниско от това към Борисов, а недоверието по-високо, в която подкрепата и вътре в собствената партия е несравнимо по-слаба от подкрепата за Борисов в ГЕРБ, без партньори, без съюзници, смразена с политическото си семейство ПЕС, докато Борисов бе всячески подкрепен и насърчен от ЕНП. Нинова не консолидира партията, тя даже се разграничи от органа, на който е председател. Поведе война срещу членове на партията с несравнимо по-голям партиен стаж в битките на БСП от нейния. Опита се да играе твърдо срещу опитни, жестоки и безмилостни политически бойци, които са прегризвали вратове твърде по-корави от нейния. И в партията, и извън нея. С предвидим резултат.


Колко е доверието в БСП, сравнено с ГЕРБ днес?
Колко е доверието към Нинова, сравнено с това към Борисов, днес?
Колко е доверието към Нинова в БСП, сравнено с това към Борисов в ГЕРБ, днес?
Повече ли е консолидирана партията или по-малко, сравнено с това в началото на тази кампания?
По-добри ли са отношенията на БСП с ПЕС, отколкото на ГЕРБ с ЕНП, днес? А спрямо началото на кампанията?
По-големи ли са шансовете на БСП да предизвика предсрочни избори, сравнено с това в началото на кампанията? А да ги спечели?
В по-добра изходна позиция ли е за местните избори БСП? Готова ли е за тях?
Укрепнала ли е организационно и политически БСП след тези избори? А идейно?
Парламентарното присъствие на БСП днес по-ефективно ли е, сравнено с това в началото на кампанията? Лидерската криза в БСП по-остра ли е днес, сравнена с тази в началото на кампанията?
И накрая - по-светло ли и е на другарката Нинова светлото бъдеще днес? А? А на БСП? А на България?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1003 -: Май 30, 2019, 17:47:28 »
Ами станА това, че Баце се взе в ръце и направи невъзможното: за две седмици вдигна разликата в своя полза с 5 или 6 процента. Този път САМ, без Цецо! За което Му свалям шапка!!!
И не че съм го заобичала, де! 


Стига, бе, Жижи! Какво е направил баце ти? Какво по-различно е направил от всеки един избор от 2009 година насам? Все едно и също. Този "анализ" е Мики мауст.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1004 -: Май 30, 2019, 17:47:42 »
Цитат
Баце се взе в ръце и направи невъзможното: за две седмици вдигна разликата в своя полза с 5 или 6 процента
Много по-правдоподобно за мен е, че Баце нищо не е вдигал, освен телесно тегло и кръвно. Вярваш, че е вдигнал електорална подкрепа само защото вярваш и на разпространената преди това лъжа – че герп пада секи мумент. Но никакви данни за такова нещо никога не е имало.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1005 -: Май 30, 2019, 17:49:50 »
Колко е доверието в БСП, сравнено с ГЕРБ днес?
Колко е доверието към Нинова, сравнено с това към Борисов, днес?
Колко е доверието към Нинова в БСП, сравнено с това към Борисов в ГЕРБ, днес?
Повече ли е консолидирана партията или по-малко, сравнено с това в началото на тази кампания?
По-добри ли са отношенията на БСП с ПЕС, отколкото на ГЕРБ с ЕНП, днес? А спрямо началото на кампанията?
По-големи ли са шансовете на БСП да предизвика предсрочни избори, сравнено с това в началото на кампанията? А да ги спечели?
В по-добра изходна позиция ли е за местните избори БСП? Готова ли е за тях?
Укрепнала ли е организационно и политически БСП след тези избори? А идейно?
Парламентарното присъствие на БСП днес по-ефективно ли е, сравнено с това в началото на кампанията? Лидерската криза в БСП по-остра ли е днес, сравнена с тази в началото на кампанията?
И накрая - по-светло ли и е на другарката Нинова светлото бъдеще днес? А? А на БСП? А на България?


Леле, мале! Че то, след такъв "дълбок" анализ БСП изобщо не трябва да се явява на избори, а?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1006 -: Май 30, 2019, 17:52:35 »
А, да не забравя - абе, как стои въпросът със стратегическите съюзници на БСП днес, сравнено с преди тази кампания? А?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1007 -: Май 30, 2019, 17:55:12 »
Цитат
И накрая - по-светло ли и е на другарката Нинова светлото бъдеще днес? А? А на БСП? А на България?
А на теб? А на вас - ръгащите съчки в огъня?Греете ли си ръцете?
Поздрави Герговчето, ако е до теб, пък ако не - сетне! Ако пък нещо не се долюбвате точно с него - другите там, изпечени дърдорковци, не е като да няма.
« Последна редакция: Май 30, 2019, 17:57:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1008 -: Май 30, 2019, 18:05:03 »
Цитат
Вярваш, че е вдигнал електорална подкрепа само защото вярваш и на разпространената преди това лъжа – че герп пада секи мумент. Но никакви данни за такова нещо никога не е имало.

Така е. Основният залог бе избирателната активност. При ниска избирателна активност, каквато и бе, ГЕРП печели. Просто структурата на вота на ГЕРБ е такава, че им дава преимущество. А структурното преимущество на ГЕРБ е дело на Цветанов. Обиколките на Борисов имаха само една цел - да гарантират контролирания, основно корпоративен, вот за ГЕРБ. Което си е търговия с влияние, по учебник. Което пък си е корупция - по дефиниция.

Разбира се, при ниска избирателна активност, контролираният вот хич не е за пренебрегване. И така, патронът навести своите клиенти, удостоявайки ги, за пореден път, с присъщото му неподражаемо и тъй харесвано от тях сияйно съчетание на простотия с простащина. Ръсейки пътем с широки пръсти народната пара. Това по тези места се много харесва.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1009 -: Май 30, 2019, 18:10:54 »
А, да не забравя - абе, как стои въпросът със стратегическите съюзници на БСП днес, сравнено с преди тази кампания? А?

Ако може малко по-подробно за стратегическите съюзници, ползата от тях и ползата за тях?

Идва ми наум един такъв с 0,86%(16 759 гласа), който като пладнешки разбойник открадна някакво име и се надяваше да осребри помощта си за ГЕРБ, но нещо не се получи.
Да ги пази Господ от такива съюзници.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1010 -: Май 30, 2019, 18:15:07 »
Цитат
А на теб? А на вас - ръгащите съчки в огъня?Греете ли си ръцете?
Поздрави Герговчето, ако е до теб, пък ако не - сетне! Ако пък нещо не се долюбвате точно с него - другите там, изпечени дърдорковци, не е като да няма.

На "Герговчето" поздрави ти дължиш, не аз. Щото без "Герговчето" днес нямаше въобще да коментираме Нинова. Столът на Позитано 20 "Герговчето" го подложи под кръшната и снага. Не друг. По стара "панаирна" дружба. И, както бях посочил още при избора и, "Герговчето" и ще го изрита стола и изпод ... сещаш се кое. И Овчаров не може я спаси този път. Не че ще иска, де. Време е за друга схема, за друг ... бизнес. Чудя се на нея на изпроводяк дали ще и рече "Нищо лично ...", както рече на Миков. Няма да пропусне да е част от новото "мнозинство", което ще посочи приемника и на стола. Не е в стила му.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1011 -: Май 30, 2019, 19:19:11 »
Много трудно се спри с професионалисти.
Особено с отритнати от системата.
Да превърнеш членството си в БСП в професия и да не те оценят е кофти.
Дерзай Фирмин, пътят към ада е послан с алени макове. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1012 -: Май 30, 2019, 19:26:15 »
Стига, бе, Жижи! Какво е направил баце ти? Какво по-различно е направил от всеки един избор от 2009 година насам? Все едно и също. Този "анализ" е Мики мауст.

Абе не знам какво е направил, ама за 2 седмици осигури допълнително на партията си цели 5–6 процента. И туй е моят одговор на въпроса на Драго Стойнев "Кво станА?". :yes-1289:

Много по-правдоподобно за мен е, че Баце нищо не е вдигал, освен телесно тегло и кръвно. Вярваш, че е вдигнал електорална подкрепа само защото вярваш и на разпространената преди това лъжа – че герп пада секи мумент.

Туй пък откъде си го измисли, АЗ не съм вярвала нищо!!! Само цитирам произволни коментатори – ИЗВЪН ограничения контингент на тукашните такивИ.  :loser:
« Последна редакция: Май 30, 2019, 19:28:52 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1013 -: Май 30, 2019, 19:39:46 »
Цитат
Как са разпределени гласовете, според данните ЦИК от последното преброяване:
 
*  ГЕРБ печелят с 30.94 процента и получават 574 417 действителни гласа. (През 2014 година ГЕРБ са спечелили 680 838 гласа, отливът е 106 421 гласа)

* На второ място е "БСП за България" с 24.24 процента и 450 005 гласа. (През 2014 година БСП са събрали в урните 424 037 бюлетини, което означава, че тази година социалистите бележат ръст в привличането на симпатизанти. БСП е единствената политическа сила, която сега има покачване на реалните гласове.)
Само да отбележа, че това не са окончателните данни, а тези от 95% от протоколите, които висяха на сайта на ЦИК 3 дни. Окончателните данни са други, по-високи като абсолютни бройки, доста подобни като проценти и сходни изводи. Все пак е редно да се дават коректните числа, иначе нещата с изводите остават съмнителни. Колега малко по-долу е дал верните крайни оповестени резултати.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1014 -: Май 30, 2019, 19:42:56 »
Започват и други интересни процеси. Ваня Григорова започва да хвърля яки къчове върху Иво Христов, заради отнетото 4-то избираемо място в листата на БСП на което май е разчитала доста време.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1015 -: Май 30, 2019, 19:47:22 »
Цитат
фирмин, я докато още не си се омел, да те питам: според теб оставката на нинова правилна ли е?

и ако да - защо?

Оставката и е задължителна.

ти да видиш. задължителна, викаш. я да видим какво имаме сега и в едни предишни избори тогаз.
Цитат
РЕЗУЛТАТИ ОТ ИЗБОРИ ЗА ЧЛЕНОВЕ НА ЕВРОПЕЙСКИ ПАРЛАМЕНТ | 26 МАЙ 2019
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ   474 160   
Цитат
Изборите за Европейски парламент през 2014 г. в България се състоят на 25 май
КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ   424 037
Цитат
Станишев подаде оставка
OFFNews Последна промяна на 05 юли 2014

а кажи сега, пиле лъжливо, защо станишев, с резултат 50 000 гласа по-малко, в коалиция с - как беше - стратегически партньори - има 50 000 гласа по-малко, един депутат по-малко, пък подава оставка месец и половина след това, и то щото се писа ойродепутат, след като сто пъти обеща, че няма да става? а за нинова било задължително, разбираш ли. че и не можело да кандидатства пак, че и прекият избор ти бърка в ануса.

що, бе? че и не се виждаш какъв гнусен двоен стандарт плющиш. що, бе? що?

ако искаш, прилагай коефициенти. фактите са си факти - с по-малък абсолютен брой избиратели, без абевейци и прочие сволоч, с добре направена гражданска квота, заслуга впрочем изцяло на нинова /също както и избора на президент, за който ти орева орталъка/, бсп има един мандат повече и петдесет хиляди гласа повече от коалицията на станишев.

а ти за пореден път демонстрира как персоналната ти омраза към нинова те прави абсолютно неспособен да разсъждаваш логично. и един въпрос ти беше достатъчен, за да се изплискаш.

айде сега ходи пак да се криеш и да наблюдаваш от сенките.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1016 -: Май 30, 2019, 19:52:17 »
Онци пак си се разпенил накриво!
Цитат
че и прекият избор ти бърка в ануса.
За теб и мен това може да е проблем, но за някой песоглави станишелюбци не е лошо даже
е вдъхновяващо. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1017 -: Май 30, 2019, 19:53:50 »
Цитат
фактите са си факти - с по-малък абсолютен брой избиратели, без абевейци и прочие сволоч, с добре направена гражданска квота, заслуга впрочем изцяло на нинова /също както и избора на президент, за който ти орева орталъка/, бсп има един мандат повече и петдесет хиляди гласа повече от коалицията на станишев.
Няма спор, че фактите са си факти. Зависи обаче какво обясняваш с тези факти. Ако се обяснява явяване на евроизбори, интерпретацията за относителен успех спрямо предишните е напълно коректна. Корнелия Нинова обаче обяви нещо като плебисцит, че БСП вече има по-голямо доверие от гласоподавателите спрямо ГЕРБ и резултатите ще са повод за оставка на правителството и предсрочни избори. От тази гледна точка, резултатите са откровен и голям провал за Нинова.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1018 -: Май 30, 2019, 19:56:36 »
Цитат
фактите са си факти - с по-малък абсолютен брой избиратели, без абевейци и прочие сволоч, с добре направена гражданска квота, заслуга впрочем изцяло на нинова /също както и избора на президент, за който ти орева орталъка/, бсп има един мандат повече и петдесет хиляди гласа повече от коалицията на станишев.
Няма спор, че фактите са си факти. Зависи обаче какво обясняваш с тези факти. Ако се обяснява явяване на евроизбори, интерпретацията за относителен успех спрямо предишните е напълно коректна. Корнелия Нинова обаче обяви нещо като плебисцит, че БСП вече има по-голямо доверие от гласоподавателите спрямо ГЕРБ и резултатите ще са повод за оставка на правителството и предсрочни избори. От тази гледна точка, резултатите са откровен и голям провал за Нинова.

Забравяш изявлението на Баце, че и да падне няма да подаде оставка.
Това обезсмисля идеята за наказателен вот на евроизборите.
« Последна редакция: Май 30, 2019, 19:59:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1019 -: Май 30, 2019, 20:03:47 »
Няма спор, че фактите са си факти. Зависи обаче какво обясняваш с тези факти
без никакви обяснения фирмин изиска незабавната оставка на нинова и я обяви за правилна. сукането, гъненето и откровените станишеви лъжи също бяха обявени за правилни. според същия фирмин. най-малкото щото нямам никакъв, ама никакъв спомен да е зяпал срещу станишев по времето, когато последният лъга и маза, за да стане евродепутат.

фактите са си факти, фирмин се одефекира. да видим ще продължи ли да маже след оакването.