Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:41:55

Автор Тема: БРЕКЗИТ  (Прочетена 179966 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
БРЕКЗИТ
« -: Април 25, 2019, 18:43:21 »
В края на април 2019 г. форум без тема за Брекзит не трябва да има.

Затова и пускам следния текст, който съм окастрила отвсякъде и съм оставила само инфо за реалната ситуация към момента.

А който желае, може да се възползва и да коментира. Аз поне засега нямам какво да кажа.

Quote (selected)
Туск, Мей и ЕС се вкараха в заешката дупка на историята

Напускането на съюза не е решение на нито един национален, а още по-малко европейски проблем

25 Апр. 2019 г.

Не съм луд. Просто моята действителност е различна от вашата“.

Това са думи на Чешърския котарак от „Алиса в Страната на чудесата“. Вероятно обаче е те да са изговорени и от британската премиерка Тереза Мей, която от доста време насам се намира в заешката дупка на Бризхода. И няма начин да не са нейни, тъй като Великобритания разви една реалност – напълно различна от нашата, в която вече не важи нито едно от досегашните политически правила.

Срещата на върха на ЕС в началото на април по повод на искането на Тереза Мей за още една отсрочка приличаше на чаено парти, в което ролята на Чешърския котарак бе поета от председателя Доналд Туск, според когото:

• „Не всички, които се лутат, са изгубени“, тоест не бива да гоним приятели от ЕС;
 
• „Бързането води до загуби“, което означава да дадем още време на нашите приятели; и

• „Не се занимавам с политика, а със съдбите на милиони хора".

Малко по–късно Туск разви тези свои думи в стратегия за гъвкава отсрочка, която ЕС прие като по чудо, но наполовина. Което пък вкара съюза в заешката дупка.

https://www.segabg.com/forum-topic/tusk-mey-i-es-se-vkaraha-zaeshkata-dupka-na-istoriyata 
:firefrog:
« Последна редакция: Април 25, 2019, 18:49:43 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #1 -: Април 25, 2019, 19:48:01 »
Има беркзит Мики и е голям бизнес.
Ще го има поне петилетка.
В света на финансите това е перпетуммобиле.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #2 -: Април 25, 2019, 19:51:51 »
Нямат толкова време. Системата им е пред колапс, а тези които трябва да бъдат набити, защото трябва да бъдат набити и ограбени казват абе я **********
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #3 -: Април 25, 2019, 19:55:15 »
Колкото толкова.
Искаха месец-два дадоха им 6 отсрочка.
После ще поискат 6 месеца.
До сега не минаха ли три години от референдума?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #4 -: Април 27, 2019, 10:52:14 »
Quote (selected)
Изход (на гръцки: ο Έξοδος; на латински: Exodus, а на на иврит: שְׁמוֹת – Шемот, Имената) е втората книга от Библията и от Петокнижието (петте Мойсееви книги).
Като излязат и почваме да пишем "Още по-нов завет".
Точно ще пасне за съвременната юдео-християнска-мюсюлманска религия в Европа. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #5 -: Април 27, 2019, 12:16:42 »
Върти ми се едно предположение. Че бритите са решили че "излизането" нема да е фор фри.
Тоест че работят зелките докато ония не кандисат да си платят та ингилизите да "излезнат".
Инструменти доста. Налагане на вето, блокиране на инициативи, сплетни, заговори .......
 
На тех не им пука. Щот са в "процедура" и зелките не могат им налагат директиви, регламенти ....
 
Те май беха склонни да си излезат и така, ама тоя преговарящия, франсето в опита да ги изработи поиска пари.
И ми се чини че сега ингилизите че им го върнат тъпкано. Изодзат.Щото тва си е направо обида за ингилизките традиции. Они само вземат, некой да ги кара да дават .... си е казус бели.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #6 -: Април 27, 2019, 13:13:42 »
Върти ми се едно предположение. Че бритите са решили че "излизането" нема да е фор фри.
Тоест че работят зелките докато ония не кандисат да си платят та ингилизите да "излезнат".
Ше „излезнат” така, както си го описал, само че друг път … :loser:

Quote (selected)
На тех не им пука. Щот са в "процедура" и зелките не могат им налагат директиви, регламенти ....

Първо
, пука им, и то яко! Иначе досега да са излезли …

И второ, не само че още могат да им налагат регламенти и директиви, ами сега ще трябва да гласуват и на евроизборите.  :yes-1289:

Quote (selected)
И ми се чини че сега ингилизите че им го върнат тъпкано. Изодзат. Щото тва си е направо обида за ингилизките традиции. Они само вземат, некой да ги кара да дават .... си е казус бели.

А това е за "казус бели" ...:blurry_drunk-2127:
 

« Последна редакция: Април 27, 2019, 13:22:53 от Джиджи »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #7 -: Април 27, 2019, 15:04:36 »
Сега май са в положение да си плащат и да спазват всички евродирективи, ама не знам имат ли глас и ако да, чува ли им се гласа изобщо...
Изобщо, продължавам да се чудя как някои не разбират, че ако Гб много искаше наистина да излиза, щеше за тия близо три години да приключи всички документи и преговори и да се е изнесла на 29-и.
А те май даже още не са почнали да приключват, преди два месеце излезе покъртителна информация за някакви палети, де щели да им такова фамилиите, като излезнат. Оказва се, че хич нищо не са направили, за да се изнесат.
Е, който само се тръшка на вратата, ама не си е стегнал, подредил и изпратил вече куфара, какъв е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #8 -: Април 27, 2019, 15:18:48 »
Влизането в сила на договора между Обединеното кралство и съпъстващата го политическа декларация е само началото на Бритизхода.
Това споразумение по известни причини все още не е влезнало в сила (изключително по вина на една от страните).
Много се писа през последните 6 месеца, че след влизането на споразумението в сила предстои съгласуване и подписване на редица важни споразумения ... някои немски наблюдатели очакват това да продължи до четири години, други са оптимисти (две, макс. три).

Ако теглим чертата - Това, което имаме е изразената през 2016 воля на народите от обединеното кралство да напуснат ЕС, съгласувано споразумение с ЕС, ратифицирано от 27 държави и отхвърляно многократно от парламента на ОК. Същият парламент забрани упражняването на опцията "излизане без споразумение" с което постави правителството в безизходно положение.
Боричканията около Бритизхода са вътрешнополитически, търсят някакви частни, партийни решения, без много да се мисли накъде може да избият нещата. Позицията на ЕС, въпреки някои търкания, е ясна и непроменена от подписването на споразумението, а именно - това е най-доброто, което може да се подпише, промени не са приемливи.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #9 -: Април 27, 2019, 15:47:31 »
Абе не беше и толкова ясно изразена воля на народа, не спекулирайте с това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #10 -: Април 27, 2019, 17:08:23 »
Абе не беше и толкова ясно изразена воля на народа

То че беше ясно изразена  воля, беше, тъй като имаме това, което имаме като резултат.  :D

Но "воля", подлъгана от обещания! Част от които изписани на едни червени автобуси, кръжащи из улиците на Лондон в деня на референдума!!!

За червени автобуси на други места не са ми обаждали ...  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #11 -: Април 27, 2019, 17:20:37 »
Quote (selected)
Абе не беше и толкова ясно изразена воля на народа
Волята на народа изобщо не беше ясно изразена.
Дори понякога си мисля, че всичките им цигании са резултат именно на това.
Кстати, важи за произволен вот, за произволно нещо, на произволна територия!
Имаш "спечелен" вот с 1-2% преднина и кво - демокръсито така каза.
А братушките що ги кълнаха сто години вече че били болшевики? :)
На всичкото отгоре, тъй като не всички са гласували, това си чиста проба меншевизъм.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #12 -: Април 27, 2019, 17:26:31 »
Ясно изразена воля е примерно 80% участие и 75% за.
А с няколко процента разлика при мижаво участие, това ясно изразена воля ли е? То да спре парното на блока искат 2/3 подписи, че за блок става въпрос, а тук за къде по-сериозни неща.
Още на референдума им волята на народа си беше на кантар.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #13 -: Април 27, 2019, 18:03:05 »
Върти ми се едно предположение. Че бритите са решили че "излизането" нема да е фор фри.
Тоест че работят зелките докато ония не кандисат да си платят та ингилизите да "излезнат".
Ше „излезнат” така, както си го описал, само че друг път … :loser:
 
Тъй, тъй.
Ние например сме си платили дължимата вноска към брюсел.  А те? Много, ама много се съмнявам.
Никой не казва. Вместо това ломотят щуротии.
ДАли си получават парите по европрогвами. Също гробна тишина. Аз си мисля че да. И да има някакви ограничения то те ще само по отношение на нови проекти.
и т.н. и т.н.
Тва ойрооптимистите сте странни ора. Слушате дивотии, а не искате да помислите.

На тех не им пука. Щот са в "процедура" и зелките не могат им налагат директиви, регламенти ....

Първо
, пука им, и то яко! Иначе досега да са излезли …

И второ, не само че още могат да им налагат регламенти и директиви, ами сега ще трябва да гласуват и на евроизборите.  :yes-1289:
....
Ама ти сериозно ли това. Могат дръжки. В процедура по излизане са. Никакви "регламенти" не могат им наложат.
А това че щели да гласуват. Ми не е задължително. Некой ако иска мое са кандидатира за ойродипутат. Парите и екстрите на позицията не са лоши. Що па не, макар и за неколко месеца.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #14 -: Април 27, 2019, 19:31:37 »
Quote (selected)
Сега май са в положение да си плащат и да спазват всички евродирективи, ама не знам имат ли глас и ако да, чува ли им се гласа изобщо...
:aplause:
Излизането няма да е безплатно, но парите вървят от ОК към ЕС. 'Сичките ЕС закони се спазват. По въпроса за "лиготиите" вече ги предупредиха, че ще ги изтърпят няколко месеца... Защото отлаганията ги иска ОК, но ги одобрява ЕС.
Франсетата намекнаха, че ОК може да остане и без еврокомисар.
Дебело намазана филия.

Quote (selected)
Е, който само се тръшка на вратата, ама не си е стегнал, подредил и изпратил вече куфара, какъв е?
Такъф, дето брекзити  :nuts:

Quote (selected)
Боричканията около Бритизхода са вътрешнополитически, търсят някакви частни, партийни решения, без много да се мисли накъде може да избият нещата. Позицията на ЕС, въпреки някои търкания, е ясна и непроменена от подписването на споразумението, а именно - това е най-доброто, което може да се подпише, промени не са приемливи.
:aplause:

Quote (selected)
Ние например сме си платили дължимата вноска към брюсел.  А те? Много, ама много се съмнявам.
Платили са си вноската. Че даже и отгоре, по разни програми недовършени. Това беше условието изобщо да има преговори.
Quote (selected)
А това че щели да гласуват. Ми не е задължително
Задължително е, иначе нямаше да има отсрочка.
« Последна редакция: Април 27, 2019, 19:42:08 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #15 -: Април 27, 2019, 20:12:26 »
Quote (selected)
Платили са си вноската. Че даже и отгоре, по разни програми недовършени. Това беше условието изобщо да има преговори.
Може ли някакъв линк? Защото това изглежда крайно невероятно.
Първо като време. Имаше няма седмица, аде нека е до 10 дни. Кога, как, защо, от кой ....
Второ "споразумението" за отлагане до остомври изненада на практика всички. Очакваше се ако има отлагане да е много по-кратко. Не виждам на какви основания и как ще правят вноска, еле пък като предварително условие.
Ако може линк. Не че примерно не говореха за "местене" на банки у Франфурт, а в действителност, просто хората си разширяват клоновата мрежа. Що примерно ДБ, не разширява  ;D
Та големи небивалици по медиите. Голем зор се оказа тва британско излизане.
 
Това по програмите не сфанах? Единствения вариант е че става дума за национално дофинансиране .... ама това означава само че бритите си цоцат от ЕС.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #16 -: Април 27, 2019, 20:26:31 »
А за гласуването....
Не знам, това дето се чува е че е оставено на самотек, който сака да се пробва.
 
Да кажат тези дето са на място. Аз нямам преки впечатления напоследък.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #17 -: Април 28, 2019, 02:05:12 »
Brexit divorce bill
Линкове имаше доста в предишната тема, но... Та ще трябва да се задоволиш с Wikipedia.
« Последна редакция: Април 28, 2019, 02:43:25 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #18 -: Април 28, 2019, 11:53:33 »
Не мисля че спорят за пари, мита и пр., истинската борба е: Англия иска да напусне, за да е свободна, ЕС (неолиберали, федералисти, глобалисти) не искат да изпуснат Англия от подчинение на Брюксел, и да не дава лош пример на останалите, в тоя нов комунистически проект.

Трябва да изглеждаш зле и беден, ако си напуснал ЕС, за назидание на другите свободомислещи.
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #19 -: Април 28, 2019, 12:34:19 »
Quote (selected)
Трябва да изглеждаш зле и беден, ако си напуснал ЕС, за назидание на другите свободомислещи.
Има логика, но по тази логика би трябвало нас да изритат. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #20 -: Април 28, 2019, 13:04:38 »
Quote (selected)
Англия иска да напусне, за да е свободна, ЕС (неолиберали, федералисти, глобалисти) не искат да изпуснат Англия
Точ тъй! Поради което, Англия вече на два пъти иска отсрочка. :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #21 -: Април 28, 2019, 13:50:53 »
Англия иска да напусне, за да е свободна, ЕС (неолиберали, федералисти, глобалисти) не искат да изпуснат Англия

Не е баш тъй! Нещата са малко по-сложни. От една страна Англия иска да напусне, защото не се чувства част от Континента, не може да бъде водещ политико-икономически фактор и не желае да се обезличи национално. От друга старана, не желае да излезе, защото губи 500 годишен контрол над Континента чрез постоянната ѝ борба и интриги за разединена Европа. В Англия прекрасно разбират, че техният кошмар е обединена Европа. От своя страна европейците не желаят да изпуснат Англия като силна икономика, пазар и крупен донор. От друга страна прекрасно разбират, че Англия не се вписва в тяханата представа за обединена Европа, постоянно саботира прцесите и е проводник на американски интереси. Никой не знае како точно иска за себе си и от другия. Всеки ще загуби ище спечели, но Европа ще спечели повече от напускането на Англия.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #22 -: Април 28, 2019, 15:08:50 »
Англия иска и това в онова, и душата в рая. За нейно огромно изумление, не ѝ го дават.
Това го казва и много пъти и ТМ - че настоящият договор е най-добрият възможен и че във всеки договор има поне две страни, ето защо не може едната да поставя само условия.
Обаче не я чуха всички, щото не им отърва.
И сега англичаните смилат трудната истина, че Европа не им е колония.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #23 -: Април 28, 2019, 17:15:14 »
Не обясних добре, под "Англия иска да напусне" имам предвид  част от английския елит, и може би по-голямата част от аристокрацията, какво иска обикновения поданик на Нейно величество няма никакво значение,  народите никой не ги пита.

Причините изглежда са новопоявили се, елитът на Англия не го устройва в какво еволюира ЕС, защото ЕС не е същия като преди 10-15г., а се предвижда да се превърне  в нов СССР, управляван от брюкселска бюрокрация, назначавана - разбирай купена, от интернационалните корпорации, те са истинските ни господари и няма никаква свобода,  демокрация и  пр. дъвки за глупаци.

Жалко, че в България никой анализатор не говори, какъв краен вариант на ЕС предвиждат неговите тайни истински господари.
« Последна редакция: Април 28, 2019, 17:17:39 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #24 -: Април 28, 2019, 17:39:04 »
Жалко, че в България никой анализатор не говори, какъв краен вариант на ЕС предвиждат неговите тайни истински господари.

Той, крайният вариант на ЕС, е ясен. Пълна централизация и федерализация. Доброволна и силова. В САЩ също бе наложена със сила. Федерацията е единствената успешна форма на съществуване на такива междудържавни политико-икономически съюзи, но федерация без строга централизация е немислима. Да се надяваме, че няма да бъде осъществена както в САЩ. А в България никой не говори за това, защото просто не им е ясно и имат някакви тъпи, нереални виждания като "Европа на нациите", например.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #25 -: Април 28, 2019, 19:02:27 »
"Да се надяваме, че няма да бъде осъществена както в САЩ. "

Подозрението ми е че точно така ще стане, създателите на ЕС са САЩ, големите корпорации търсят пазари, САЩ могат да произведат и за пазарите на целия ЕС, ЕС може да произвежда за себе си и за САЩ, войната е за пазари, иначе глобалният капитализъм умира, в Сирия САЩ загубиха, във Венецуела удариха на камък, големите банки се клатят, и Германия затъва, след Италия, Франция и Испания...

Слаб ЕС им трябва на САЩ, за това насърчават всякак разни патриоти и отцепници като каталунците...  но за България ще е все лошо.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #26 -: Април 29, 2019, 00:02:20 »
Подозрението ми е че точно така ще стане,

Аз имам предвид гражданската война в САЩ. Защото точно тя затвърди федерализацията и централизацията. Ако още една страна-членка на ЕС реши да напусне съюза - ще бъдат взети силови мерки. ЕС вече е прекрачил романтичните граници на някакъв "национален съюз".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #27 -: Април 29, 2019, 09:24:11 »
Quote (selected)
1/2 от шотландците биха подкрепили независимостта си при Брекзит без споразумение

Мнозинството жители на Шотландия биха подкрепили нейната независимост, ако настъпи Брекзит без споразумение. Това показва публикувано във вестник "Сънди таймс" допитване на социологическата агенция Панелбейс, цитирано от ТАСС и БНР. Анкетата е извършена между 18 и 24 април сред повече от 1000 души.

В момента 53% от шотландците подкрепят оставане на Шотландия в състава на Обединеното кралство, а 47% процента искат да го напуснат. В случай на Брекзит без споразумение 52% ще подкрепят независимост на Шотландия, а 48% ще бъдат против. Мнозинството анкетирани – 59 на сто – също така смятат суверенитета за предпочитане пред "твърд" Брекзит".



https://www.segabg.com/hot/12-shotlandcite-biha-podkrepili-nezavisimostta-si-pri-brekzit-bez-sporazumenie
« Последна редакция: Април 29, 2019, 09:29:23 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #28 -: Април 29, 2019, 13:56:40 »
Не мисля че спорят за пари, мита и пр., истинската борба е: Англия иска да напусне, за да е свободна, ЕС (неолиберали, федералисти, глобалисти) не искат да изпуснат Англия от подчинение на Брюксел, и да не дава лош пример на останалите, в тоя нов комунистически проект.

Трябва да изглеждаш зле и беден, ако си напуснал ЕС, за назидание на другите свободомислещи.
тва мисля че го бяхме разчепкали, ако не в предишната тема, то надълго и нашироко оттатък:

1. англия не иска да напусне. цялата простотия стана зарад един вътрешнопартиен проблем.
2. като резултат от 1. си навлякоха референдум, в който лъжите се пускаха с тонове - то не бяха повече работни места, то не бяха стотици милиони седмично за здравната каса, то не бе чудо.
3. като резултат от 2. имаме пършивата победа с 52 на 48% - резултат, напълно неочакван от пусналите референдума.
4. именно защото резулатът е неочакван и те всъщност не искат да излизат, сега чуденето е такова - идиотите не знаят какво да правят.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #29 -: Април 29, 2019, 14:00:25 »
Всъщност англичаните си бяха подковали добре играта, бяха изкрънкали много от Европа. След референдума щяха да изкрънкат още малко и да затвърдят изкрънканото и щяха да са на светлинни години по-добре от всички останали.
Обаче референдумът им развали всички сметки, щото взе, че се оказа обратно на очакванията им. При един референдум с малко надмощие на оставащите, играта им заспиваше.
А то се оказа, че са преиграли. И не са догледали.
И сега се чудят как да се измъкнат от така създалата се ситуация.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #30 -: Април 29, 2019, 14:02:05 »
Имам спомен,че референдума не беше задължителен.
Обаче и там проблем, какво става с "демокрацията" ако го пренебрегнат.
Нямат полезен ход и се наслаждават на агонията.
Единственият шанс да не пострада имиджа на короната е ЕС да се разпадне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #31 -: Април 29, 2019, 14:11:52 »
Quote (selected)
Единственият шанс да не пострада имиджа на короната е ЕС да се разпадне.
Какъв имидж, каква корона?!
Некъв остров, на западния край на Евразия....
Познат на два ТУ-95 и един ТУ-160. То и на тях толкова познат, та ходят да си го наглеждат веднъж-дваж в петилетката.
Шото нали щели да екзитват на някъде. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #32 -: Април 29, 2019, 14:18:57 »
Обаче референдумът им развали всички сметки, щото взе, че се оказа обратно на очакванията им. При един референдум с малко надмощие на оставащите, играта им заспиваше.
развалиха си ги сами. първо, не сложиха праг за валидност, а нищо не им пречеше да обявят примерно, че изходът се приема безусловно при разлика от примерно 20% /сиреч мин 60-40/.

второ, на теория можеше да отрежат резултатите в парламента. щото вече бяха почнали да излизат лъжите на брекзитърите от предреферендумната кампания.

както и да е - тва е минало-бешело и сега се въртят около оста си като перка на вентилатор. и действията им са продукт на също толкова мисъл, колкоъо и действията на перката на вентилатора.

наистина е изумителен идиотизмът на сегашния европейски /и континентален, и островен/ "елит". баси целенасочената отрицателна селекция.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #33 -: Април 29, 2019, 14:21:05 »
Мики и твоето решение може да се разгледа.
Даже там отстъпиха, можеше да развият темата със Скрипалите да го докарат до окончателно решение, но се размина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #34 -: Април 29, 2019, 14:34:35 »
От Скрипалите каквото можаха - извадиха. И за външна, и за вътрешна консумация.
Повече не може, ще ядосат руснаците. А не мисля че са чак такива идиоти.
Може би нов Скрипал, но аз бих заложил няколко копейки на нов сценарий.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #35 -: Април 29, 2019, 14:36:28 »
Е да де, ако бяха натиснали още можеше и да им се реши проблема завинаги.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #36 -: Април 29, 2019, 14:43:24 »
Хм, това ми прилича като да продължаваш да натискаш спусъка, след като си обрал луфта.
Не че не е решение, но те не са самоубийци...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #37 -: Април 29, 2019, 17:32:24 »
Единственият шанс да не пострада имиджа на короната е ЕС да се разпадне.

Ми то, ЕС все още си е цял!  :ive_got_it-1379:
А те имиджа на короната, отдавна вече го разпаднаха самостоятелно. :giggle-3307:
« Последна редакция: Април 29, 2019, 18:25:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #38 -: Април 29, 2019, 18:19:14 »
Жалко, че в България никой анализатор не говори, какъв краен вариант на ЕС предвиждат неговите тайни истински господари.

Той, крайният вариант на ЕС, е ясен. Пълна централизация и федерализация. Доброволна и силова.

Нищо още не е ясно. А ще се изясни чак след като новата Европейска комисия и новият Европейски парламент поемат своите функции.

Quote (selected)
А в България никой не говори за това, защото просто не им е ясно и имат някакви тъпи, нереални виждания като "Европа на нациите", например.

И това не е точно така, тъй като има различни идеи:

Европа на 2 или повече скорости;

• Европа на „ядро” и „периферия” – последната състояща се най–вече от източните и южните държави–членки, сред които сме и ние;

Европа на нациите или федерализация; и

Европа “a la carte, което означава всяка страна да избира сама какво да прави.

И това не съм си го измислила аз, а напоследък следя редовно /доколкото мога!/ ТВ интервютата с проф. Ингрид Шикова – най–компетентната у нас по въпроса и преподавател по "Европеистика" в СУ.
 
« Последна редакция: Април 29, 2019, 18:22:31 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #39 -: Май 01, 2019, 20:39:29 »
Тук някой, който твърдеше, че Брекзит не съществува, май си е изтрил поста. Нямало Брекзит, защото още не се бил случил?!  :blurry_drunk-2127:

И тъй като бях тръгнала да му отговарям още преди Великден, но вече с великденско настроение, съм запазила разсъжденията си, които не успях да довърша тогава и да постна тук.

Откъдето и да го погледнеш, „Брекзит” означава „излизане на Великобритания от ЕС”.
С една дума, съвременен ИЗХОД.  :ive_got_it-1379:

Само че е имало и друг, библейски ИЗХОД. А колко време е продължил той?!

Quote (selected)
Изход (Библия)

Изход” (на латински: Exodus) е втората книга от Библията и от Петокнижието (петте Мойсееви книги).

Извеждането на израилтяните от Египет е централно събитие в тази книга. Разказът обхваща периода от тяхната поява в Египет до сключването на Завета от Синай[/i].

Израилтяните напускат Египет. А за да преминат безпрепятствено през Червено море, Бог прави чудо и ги повежда през пустинята, където ги храни и се грижи за тях. Чрез Мойсей, им дава заповеди и закони в планината Синай и така сключва с тях Завет. А по-късно, когато израилтяните се противопоставят чрез златния телец, отново – по молба на Мойсей! – Бог им осигурява водач, както и закрила по пътя им към Обетованата земя.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4_(%D0%91%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%8F)

Каква е аналогията между описания по–горе ИЗХОД и ИЗХОДА, който търси в момента Великобритания от Европейския съюз?

1. Има „израелтяни”, които търсят ИЗХОД от ЕС. Но те са само с 2–3% повече от всички останали, които не желаят никакъв ИЗХОД.

2. Тези „израелтяни” си имат „Бог” в лицето на Тереза Мей. Която прави какви ли не салтоморталета, за да осигури този ИЗХОД. Само че при библейския ИЗХОД не са били намесени никакви пекуниарни, т.е. парични отношения ; и

3. По дефиниция, а и по библейска аналогия, днешните израелтяни–брекзитари търсят „Обетованата земя”.  Която обаче никой от тях няма представа къде точно се намира.

И защо ли на мен ми се струва, че рано или късно, тази земя ще се окаже отново Европейският съюз?!  :cool-1084:

« Последна редакция: Май 01, 2019, 20:52:01 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #40 -: Май 02, 2019, 13:53:08 »
G, аз написах, че Бритизход все още няма, съобщението стои, в друга тема, търси.

Ето ти една новина, ако вникнеш в написаното, наистина излиза че Бритизход няма - иначе защо Е2 ще се дърпа и поставя такова условие?
Ако ще те ощастливи, съм готов да призная твоето - има библейски Бритизход, напускането на ЕС обаче стои - приемаш ли?

Речта на британската кралица, с която би трябвало да се открие новата сесия на парламента през юни, ще бъде отложена, докато Брексит не бъде осъществен, заяви Тереза Мей, въпреки че няма признаци за излизане от кризата, предаде БНР.

Говорител на премиера каза, че новата сесия на парламента няма да започне, докато не бъде ратифицирано споразумението за напускане на ЕС. Това е част от сегашния цикъл на речта на кралицата и работата трябва да бъде свършена докрай, допълни говорителят и призна, че няма определена дата за началото на новата парламентарна сесия.

Въпреки че преговорите за Брексит на правителството с лейбъристите се подновяват днес, двете страни продължават да не са оптимисти, разменяйки си обвинения, че никой не се опитва да прави компромиси. Много депутати смятат, че Тереза Мей иска на всяка цена да избегне нова реч на кралицата, защото по този начин брекзитиърите ще се отърват от сделката на премиера, която ненавиждат, и ще ускорят нейното напускане на Даунинг стрийт. Освен това нова сесия ще означава и нови преговори със североирландската Демократична юнионистка партия за продължаване на подкрепата й за консерваторите. Речта на кралицата традиционно е всяка година, но през юни 2017-а бе обявена двугодишна сесия, заради огромната работа, която трябваше да бъде свършена около излизането от ЕС.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #41 -: Май 02, 2019, 13:55:36 »
...и още нещо

Министърът по въпросите на Брекзит Стивън Баркли заяви, че замесването на кралица Елизабет Втора в Брекзит е лоша идея, предаде Ройтерс.

Баркли каза това във връзка с предложението кралицата да бъде помолена предсрочно да прекрати настоящата сесия на парламента.

"Единственото нещо, за което всички са съгласни, е, че замесването на Нейно Величество във въпросите на Брексит няма да доведе до напредък, според мен това не е реалистична възможност", изтъкна министърът.

Според Баркли решението на председателя на Камарата на общините Джон Бъркоу да блокира трето гласуване на сделката за Брексит означава, че тази седмица по-скоро няма да има парламентарен вот за споразумението.

Той отбеляза също така, че министрите от правителството на Тереза Мей търсят изход от създалата се ситуация.

Стивън Баркли предупреди днес британските депутати в интервю за радио Би Би Си, че ако не подкрепят сделката на Тереза Мей, съществува опасност да няма Брексит или да има Брексит без сделка. С това си изказване Баркли намекна, че правителството продължава да планира трето гласуване на споразумението на Мей с Европейския съюз.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #42 -: Май 02, 2019, 15:41:01 »
С тая бъркотия си унищожават доверието към тях на всички. Даже Индия, Пакистан и Китай ще откажат да се занимават с тях. По-добре да вземат най-глупавото решение, зар да хвърлят, отколкото само да дърдорят и да не правят нищо.
Не че им мисля доброто.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #43 -: Май 02, 2019, 17:12:02 »
G, аз написах, че Бритизход все още няма, съобщението стои, в друга тема, търси.
Подозирах, че си ти, но не ми се ровеше ...  :smile-1081:

Quote (selected)
Ето ти една новина, ако вникнеш в написаното, наистина излиза че Бритизход няма - иначе защо Е2 ще се дърпа и поставя такова условие?

Първо, предпочитам Брекзит, тъй като вече придоби достатъчно гражданственост у нас. А е и по–кратко.
И, второ, реален Брекзит още няма, а е мноо вероятно и изобщо да няма.  :i_miss_you-1316:

Quote (selected)
Ако ще те ощастливи, съм готов да призная твоето - има библейски Бритизход, напускането на ЕС обаче стои - приемаш ли?

Да, има "библейски ИЗХОД" на израилтяните от Египет и създаването впоследствие на държавата Израил.

Но "островитянски ИЗХОД" на държавата GB от континента Европа все още няма, а и в обозримо бъдеще едва ли ще има, "въпреки че преговорите за Брекзит на правителството с лейбъристите се подновяват" ...

Защото в крайна сметка всичко е в ръцете на ЕС!
« Последна редакция: Май 02, 2019, 17:23:20 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #44 -: Май 02, 2019, 17:19:05 »
И, второ, реален Брекзит още няма, а е мноо вероятно и изобщо да няма.

Ще има! В Камарата на простолюдието приеха, че ще има. Ноември е крайният дедлайн.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #45 -: Май 02, 2019, 17:27:10 »
Ноември е крайният дедлайн.

Мноо вода ще изтече дотогава, отврат. PANTA REI ...  :erotic3:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #46 -: Май 02, 2019, 17:30:49 »
Мноо вода ще изтече дотогава,

Жижи, ти да не би да искаш Енгланд да остане в европейския ЕС? Такова впечатление оставяш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #47 -: Май 02, 2019, 17:33:25 »
 :yes-1289: Тъкмо ще я опитомят!!! :blush-3296:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #48 -: Май 02, 2019, 17:35:55 »
А аз искам час по-скоро да се пръждосат. Ние също.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #49 -: Май 02, 2019, 17:47:16 »
А аз искам час по-скоро да се пръждосат. Ние също.
Миии ..., разни 'ора, разни щения. Демокрация е, бе! :yes-1289:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #50 -: Май 02, 2019, 18:36:30 »
Все още не е зачекван един въпрос, поради което искам да заостря вниманието, защото не само не е маловажен, но е Грамаден, по мойте мерки и теглилки!

Да кажем (да кажем!!!) на оня Референдум превес (пак с малко) имаха Оставачите…

Представяте ли си какво би било из РобПрес, ако Изходчиите правеха непрекъснато всякакви номера и въртели - как на всяка цена трябва да се излезе, независимо от резултата на Референдума!? Щяха да бъдат кълнати бетер терористи - как не зачитали Гласа на Народа, популисти, използвали стихията на тълпата и т.н.

Защото, Ганий припомня, оня Референдум за един немалък период от време си бе Чудовище № 1 и затъмни други Чудовища - Тръмп, Путин, Асад, Ципрас и пр. гадове.

То и сега си цари пълно инфо-затъмнение - РобПрес си дудне как Изход никога няма да има, защото Оставачите били спечелили оня Референдум с 99.99%...

« Последна редакция: Май 02, 2019, 18:40:29 от Ганий »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #51 -: Май 03, 2019, 11:07:58 »
То и сега си цари пълно инфо-затъмнение - РобПрес си дудне как Изход никога няма да има, защото Оставачите били спечелили оня Референдум с 99.99%...
:b0201:
А туй са пълни глупости!!!  :ouch-2147:
« Последна редакция: Май 03, 2019, 11:38:31 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #52 -: Май 03, 2019, 11:10:32 »
Ми не е глупост. РобПрес отдавна е ориентирана към 80-те %, дето се връзват и на най-тъпата манипулация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #53 -: Май 03, 2019, 11:42:33 »
Това, дето си го написал ти, е вярно.
А глупост е онова, дето Ганиий го е написал за 99.99%. :ive_got_it-1379:

Никой никъде не е твърдял подобно нещо. Поради което го удебелих в неговия пост, за да лъсне!  :nuts:


Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #54 -: Май 06, 2019, 17:31:30 »
Тцъ, тцъ, тцъ…
Днес прогресивната преса прогърмя как Мегън от Съсекс започнала работа, а вече говорят, че родила син! :t0328:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #55 -: Май 17, 2019, 19:53:36 »
Покрай тоя Изход световната и наша РобПрес мре да злоупотребява как милиарди Британци излезли по улиците, как Британия била разделена и не-знам-какво-си-и-не-знам-що-си...

Тия дни, покрай една книга, се сетих (там се споменаваше, де!) за Ония Времена, когато пак Британци, но някакви си мижави два милиона, били искали нещо си...

Ся, дали са били 2 млн, повече или по-малко, не мога да кажа, но пък си спомнете какво стана!

Historical anti-war protest in London: 15 February 2003
Quote (selected)
Two million protested against war in Iraq in London on February 15, 2003, amid global demonstrations comprising the biggest protest event in world history. As Channel 4 News reported, the war was "historically unpopular" and the "mother of all focus groups" had descended on London to bring that fact home to Tony Blair.

https://www.youtube.com/watch?v=go0B-2_7pDo

----------
Quote (selected)
On 15 February 2003, there was a coordinated day of protests across the world in which people in more than 600 cities expressed opposition to the imminent Iraq War. It was part of a series of protests and political events that had begun in 2002 and continued as the war took place. Social movement researchers have described the 15 February protest as "the largest protest event in human history".[1]
Sources vary in their estimations of the number of participants involved. According to BBC News, between six and eleven million people took part in protests in up to sixty countries over the weekend of 15 and 16 February; other estimates range from eight million to thirty million.
Some of the largest protests took place in Europe. The protest in Rome involved around three million people, and is listed in the 2004 Guinness Book of World Records as the largest anti-war rally in history. Madrid hosted the second largest rally with more than 1.5 million people protesting the invasion of Iraq; Mainland China was the only major region not to see any protests on that day, but small demonstrations, attended mainly by foreign students, were seen later.[2]
https://en.wikipedia.org/wiki/15_February_2003_anti-war_protests
« Последна редакция: Май 17, 2019, 19:57:18 от Ганий »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #56 -: Май 17, 2019, 20:02:08 »
Quote (selected)
Historical anti-war protest in London: 15 February 2003
Мелкобритите где-то, за что-то воевали? Да, ладно!
Вацев има една култова реплика, запомнил съм я нейде из многобройните му закачки:
- Войната започва тогава, когато Русия се намеси. До тогава е неразбория някаква.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #57 -: Май 20, 2019, 22:53:52 »
фараж саго набрекзитили днеска:
Quote (selected)
Заляха Фараж с млечен шейк в центъра на Нюкасъл
55 | 20 май 2019 | 22:09

Записи, разпространени в социалните мрежи, показват видимо шокирания Фараж с оплескан костюм, който се кара на гардовете си, защото не са предотвратили инцидента.

http://epicenter.bg/article/Zalyaha-Farazh-s-mlechen-sheyk-v-tsentara-na-Nyukasal-/183515/7/0

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #58 -: Май 20, 2019, 23:07:00 »
Тези няма да излазат. Залагам 1ст. (една стотинка)!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #59 -: Май 20, 2019, 23:22:48 »
ми те не искат. щото на тези, дето ги подкокоросваха, им лъснаха лъжите. и сега се чудят как да го овъртолят - втори референдум ли, невъзможност да постигнат "изгодно споразумение" ли /винаги може да се каже, че едно споразумение е изгодно, както и винаги може да се каже обратното/, нешо друго ли...