Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 10:50:45

Автор Тема: "Ало, Банов съм"  (Прочетена 25463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #60 -: Януари 30, 2019, 21:14:52 »
Quote (selected)
Има време, по едно габърче седмично и все някъде ще се пропукат.
И аз такива прогнози имам.
Ако Елена е шахматистка, а подозирам, че е, това е загрявка по тъча. Прачечная-хуячечная-Министерство-Культуры ми се струва малце встрани от тежката артилерия, затова си мисля, че марлезонският балет предстои.
Но най ме изкефи изказването на министъра, който псувайки е защитавал интересите на културното си министерство! С такива защитници на културата, врагове не й трябват, ама никакви!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #61 -: Януари 30, 2019, 21:33:16 »
Това габърче е добро.
По най-келявото място, за някакви мизерни пари, ама дълго като топлийка.
Пробива чак до ОЛАФ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #62 -: Януари 30, 2019, 21:40:45 »
67,
Елена си анонсира още с предното заявление, че има още, даже го спомена - енергетиката.
ТеменуШка ли, друго нИщо ли ще е там на прицел, предстои да видим.
И с това съм съгласен, че ще има кабърчета от тук до ...изборите.
Много мила ми бе Румянката Бъчварова, беше се закахърила горката, че било незаконно подслушването и че не дошла Йончева да седнат така на масата, да питат МК така ли е, не е ли, ами хоп - донос.
Мноо теШко го преживяваше.
Гаче ли бе забравила, че седмица преди това като поискаха договорите за строежа на сев. магистрала не им показаха среден пръст!
Мъ ние фсе още помним, пусто да остане!
 :crazy-1358:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #63 -: Януари 31, 2019, 10:54:39 »

И с това съм съгласен, че ще има кабърчета от тук до ...изборите.

Изборите след 2–3 месеца обаче са европейски. Който факт не засяга пряко държавата БГ.

Въпреки че на тези избори ше си ги мерят БСП и ГЕРП, което сепак би било неква индикация за това, накъде у нас вървят нещата към следващите парламентарни избори – фсе едно кога ...

Аааа, забравих местните, но при тях е горе–долу както при европейските, въпреки че не съвсем. Щото точно на местните избори става окопаването на партиите по места. Което не е никак маловажно.  :ive_got_it-1379:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #64 -: Януари 31, 2019, 16:05:53 »
ако някой се е съмнявал - естествено, виновен е орешарски :smokin:
вежди рашидов, епицентър /цък/:
Quote (selected)
"Вие давате ли си сметка, че това е да бръкна в касата на Министерството от бюджета, и без това малкия бюджет, и да покрия загубата на европейски пари. Търсихме всички възможности. Дори болен, спрях лечението си. Пристигнах в София, това пусто Ларго... Пусто казвам, защото и то ми помогна малко да се разболея. Когато видях, че се забавят, разговаряхме с хората дали може тихо и спокойно да изпълним срока, за да не загубим пари. Целият проблем е в тези 30 дни, за което е виновно правителството на Орешарски. Една година в найлони стоя обектът“, каза още Вежди Рашидов.
коментар отдолу:
Quote (selected)
Орешарски си отива 2014, а проекта е подновен 2015 и завършен 2016. За какви 30 дни говориш бе Алооооо????

обаче орешарски е виновен, няма да е баци я :bigok:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #65 -: Януари 31, 2019, 16:32:16 »
Аз едно не можах да разбера, само. Абе, тоя рекетьор-рецидивист Ангелов ГЕРБ за къф си го отглеждат в МОН и към днешна дата? Туй ДАНС, ГДБОП, прокуратура ... Тия от ГЕРБ знаят ли ги на кой адрес пребивават или да. Чак преди две седмици, на 19 януари, са се раздействали. Банов каква политика за превенция провежда, щом е позволил толкова дълго да го изнудват със записи. Това бездействие ми прилича на зависимост. Оттук нататък всички манти на ГЕРБ как борят корупцията (търговията с влияние е корупция по дефиниция) и организираната престъпност могат да предизвикват само дружен смях. Това е като оня херой, с наръчника как да изчукаме секретарката си, дето се оплакваше, че го работило ГРУ, ама той стискал зъби, търпял и стон даже не издал.

http://epicenter.bg/article/Denitsa-Sacheva-razkri--Angelov-reketira-i-segashniya-si-shef-v-MON/174135/2/0

http://epicenter.bg/article/Boil-Banov--Premierat-mi-kaza-da-ne-se-predavam-/174128/2/0

Пешо

  • Гост
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #66 -: Януари 31, 2019, 19:29:50 »
Аз едно не можах да разбера, само. Абе, тоя рекетьор-рецидивист Ангелов ГЕРБ за къф си го отглеждат в МОН и към днешна дата? Туй ДАНС, ГДБОП, прокуратура ... Тия от ГЕРБ знаят ли ги на кой адрес пребивават или да. Чак преди две седмици, на 19 януари, са се раздействали. Банов каква политика за превенция провежда, щом е позволил толкова дълго да го изнудват със записи. Това бездействие ми прилича на зависимост. Оттук нататък всички манти на ГЕРБ как борят корупцията (търговията с влияние е корупция по дефиниция) и организираната престъпност могат да предизвикват само дружен смях. Това е като оня херой, с наръчника как да изчукаме секретарката си, дето се оплакваше, че го работило ГРУ, ама той стискал зъби, търпял и стон даже не издал.

http://epicenter.bg/article/Denitsa-Sacheva-razkri--Angelov-reketira-i-segashniya-si-shef-v-MON/174135/2/0

http://epicenter.bg/article/Boil-Banov--Premierat-mi-kaza-da-ne-se-predavam-/174128/2/0
Да бе, тоя Ангелов по-чер от дявола го изкараха тази вечер по Босфор  ТВ. Да се чуди човек защо е все още държавен служител.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #67 -: Януари 31, 2019, 20:13:46 »
Банов, като несъмнен ерудит изтропа, че вече години го рекетирали по различни поводи.
Интересно е цацаратурата дали ще се поинтересува кои са тези различни поводи?
И дали няма поводи за рекетиране. Щото изправен чиновник за какво да го рекетираш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #68 -: Февруари 01, 2019, 09:40:02 »
Горкото пиле. Сеща жегата на грила зад ъгъла.

http://epicenter.bg/article/Boil-Banov-v-efira-na-BTV--Angel-Angelov-direktno-ne-me-e-zaplashval/174213/2/0

Пиле недоскубано, за да стане Елена Йончева Цола Драгойчева, първо ще трябва да я вкарате в затвора. Ама надали ...  :pissed-891:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #69 -: Февруари 01, 2019, 14:28:11 »
Банов, като несъмнен ерудит ...
:way_to_go-1308:

Може ли некой тук да постне днешната карикатура на Комара в подкрепа на горното?
Благодаря!  :cool-1084:
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 15:14:31 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #70 -: Февруари 01, 2019, 16:46:10 »
Не е трудно -- отиваш върху карикатурата, натискаш десния бутон на мишката, избираш copy image location. После идваш тук, в съответната тема избираш „отговор“, в прозореца за коментар избираш „вмъкни изображение“ от иконите над него и между двата (отварящия и затварящия) поставяш това, което си копирала в точка „copy image location“, както ще направя аз след малко :m1731:

the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #71 -: Февруари 01, 2019, 19:32:54 »
Дали ще се получи?


P. S. Получи се.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #72 -: Февруари 01, 2019, 21:16:45 »
67,
Елена си анонсира още с предното заявление, че има още, даже го спомена - енергетиката.
...
което ще е голяма грешка
не знам дали Елена Йончева или БСП не разбират ,че няма "получател" на подобни действия , няма възможност за преработването на недоволството в политически резултат
напротив, има привикване , дозата от по-малки и по-големи скандали се превръща  в ежедневие, границата на поносимост се покачва, а носителят на новината девалвира
не е добре за Елена, похарчват я

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #73 -: Февруари 01, 2019, 21:18:51 »
С енергетиката няма да стане.
Много "енергия" е натрупана там ще я анихилират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #74 -: Февруари 01, 2019, 21:36:29 »
Quote (selected)
не знам дали Елена Йончева или БСП не разбират ,че няма "получател" на подобни действия , няма възможност за преработването на недоволството в политически резултат
напротив, има привикване , дозата от по-малки и по-големи скандали се превръща  в ежедневие, границата на поносимост се покачва, а носителят на новината девалвира
ще споделиш ли какво според теб трябва да прави една опозиционна партия? щото аз бях чел някъде, че една от основните дейности на опозицията трябва да бъде огласяване на неприемливите практики на управляващите.

а ти седиш като отегчена домакиня и мрънкаш "офф, пак ли тез, аман от тях, няма ли да спрат да показват далаверите гербаджийски"

та какво според теб трябва да прави една опозиционна партия, за да пребори управляващите?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2019, 21:41:30 »
Да успокоя Лилиън - за всеки влак си има пътници.
То и аз не вярвах, че ще се намерят толкова дебили да ни докарат тиквите, но не само се намериха, ами и упорстват вече 10 г. в битността си на такива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2019, 21:43:44 »
Quote (selected)
та какво според теб трябва да прави една опозиционна партия, за да пребори управляващите?

Да излезе на улицата. Тези, които качват 50 000 на Бузлуджа, имат ли проблем с 10 000 на жълтите павета?  ???

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #77 -: Февруари 01, 2019, 21:54:36 »
Quote (selected)
не знам дали Елена Йончева или БСП не разбират ,че няма "получател" на подобни действия
... носителят на новината девалвира
ще споделиш ли какво според теб трябва да прави една опозиционна партия? щото аз бях чел някъде, че една от основните дейности на опозицията трябва да бъде огласяване на неприемливите практики на управляващите.
а ти седиш като отегчена домакиня и мрънкаш "офф, пак ли тез, аман от тях, няма ли да спрат да показват далаверите гербаджийски"
Това е една от гербавите опорни точки. За Радев е същото:
"Тоя по Конституция трябва да е обединител на нацията, пък той я разделя. Що не си трае, аман от него, тъй да ни излага пред чужденците ..."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2019, 21:57:50 »
Quote (selected)
та какво според теб трябва да прави една опозиционна партия, за да пребори управляващите?

Да излезе на улицата. Тези, които качват 50 000 на Бузлуджа, имат ли проблем с 10 000 на жълтите павета?  ???
Логично е да се излезе на улицата тогава, когато основната маса народ е подгряна с "Вижте ги тези маскари!" "За децата няма, ама те на американците за тока плащат!", "700 милки за тези от властта нищо не са, а в наше село за толкова (ще прекараме водопровод/ще построим детска градина/ ще отворим наново училището - по избор")
Къде е отдел "Агитация и пропаганда" на БСП, а?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2019, 21:59:40 »
Quote (selected)
та какво според теб трябва да прави една опозиционна партия, за да пребори управляващите?

Да излезе на улицата. Тези, които качват 50 000 на Бузлуджа, имат ли проблем с 10 000 на жълтите павета?  ???
това е, да
и затова се иска партията да е много по-наясно с управлението на обществените отношения
когато произвеждаш уж екстремни събития, трябва да си подготвил условия, те да постигнат целта си
защото ако от едно,второ, трето подобно има само медийни пушилки, без никакви политически резултати, пътят не е верен

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #80 -: Февруари 01, 2019, 22:09:40 »
Quote (selected)
Къде е отдел "Агитация и пропаганда" на БСП, а?
Ич ги няма!
То само ако попрочитаха два - три форума и още два-три вестника и щеше да се ориентират поне къде и какво да кОпат и да изваждат. Да, ама не!
Ще се надяват сега на телевизията си, а то там добре, но тя ще се гледа предимно от хора, които не се нуждаят от влияние.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #81 -: Февруари 02, 2019, 13:10:40 »
Засега, полезният ефект от натиска на Йончева е, че вкара ГЕРБ в обяснителен режим, при който те си нанасят много по-тежки поражения от тези, които тя пряко може да им нанесе. Единственият правилен ход бе мигновена оставка на Банов и декларация за пълно съдействие на прокуратурата. Така е по учебника, който четат и прилагат в целия божи свят тези, дето професионално се занимават с политика.

И така, фактът, който забравяме поради очевидността му е, че на Банов Елена му светна "червената лампичка" с едно яко Дзъннн! при това. Проблемът на ГЕРБ лъсва със забавата на "синята лампичка" на Борисов. Което го превръща в един натежал дърт, брадясал, плашипутарник.

Положението се влошава допълнително и от всички тези бонзи на ГЕРБ, които се прескачат с кахърни сурати по телевизиите, с по два реда сълзи и три сополи, да разправят колко морално укорима е доносничката и пощаджийката Йончева. Забравяйки, че тя е, първо, народен представител и, второ, уистълблоуър, който пък е ключова, специално защитена от закона, фигура в борбата с корупцията.

Има някои, които са разочаровани от това, че Елена не нанесе смазващ удар. Но такъв е невъзможен. А смачкай лайно, де. Това не променя ни структурата, ни същността. Смазано, лайното си е пак лайно.

Обаче, става друго. Елена удари с камъче по рутището и то неудържимо и все по-силно се рути. До пълно срутване.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #82 -: Февруари 02, 2019, 13:18:31 »
Quote (selected)
Обаче, става друго. Елена удари с камъче по рутището и то неудържимо и все по-силно се рути. До пълно срутване.
де да беше, но не е
даже мисля, че ги легитимира по някакъв начин, като нормално съществуваща структура, с проблемите си
щото пък, който работи с подобна материя -строителство, неустойки, гаранции- знае, че такива уговорки се случват непрекъснато

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #83 -: Февруари 02, 2019, 13:53:09 »
Quote (selected)
Обаче, става друго. Елена удари с камъче по рутището и то неудържимо и все по-силно се рути. До пълно срутване.

де да беше, но не е

даже мисля, че ги легитимира по някакъв начин, като нормално съществуваща структура, с проблемите си
щото пък, който работи с подобна материя -строителство, неустойки, гаранции- знае, че такива уговорки се случват непрекъснато

Какви уговорки? Как да не платиш неустойка за консумирано деяние? Честно казано се съмнявам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #84 -: Февруари 02, 2019, 13:54:37 »
"Такива уговорки", мило, освен морално укорими зад пределите на "малката правда", са и сугубо незаконни. Престъпни, демек. Корупция. Ако в това общество, а в някои местни общности то е вече факт, се култивира повишена толерантност към измами и кражби по правилото "от пет две три краде, мъ три две остаят, пък вчера и едно нямаше", то краят му е близо. Под край разбирам пълния триумф на клептокрацията над демокрацията.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #85 -: Февруари 02, 2019, 14:02:33 »
Quote (selected)
Какви уговорки? Как да не платиш неустойка за консумирано деяние? Честно казано се съмнявам.
и много други неща
познавам системата, работя в нея

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #86 -: Февруари 02, 2019, 14:03:40 »
Quote (selected)
Как да не платиш неустойка за консумирано деяние?

Нещата са по-сложни, обикновено. Например, срокът за изпълнение е бил решаващ при конкурса. Спечелен е с офериран по-кратък срок на изпълнение. Който не е спазен. Дължи се неустойка, да. Но, това е и недобросъвестност. А може би друг изпълнител при този срок и дори при тази цена би изпълнил по-добре (по-качествено). Макар че, честно казано, едва ли. Тези поръчки, по правило се печелят чрез тържни манипулации. Близко до властта "донго" или "данго" е решило поръчката. Така публичният интерес е ощетен неколкократно - през цената, и през качеството, и, както се видя, през срока. С банална, но брутална, документна измама. А сега - сълзи и сополи - ах! ама защо! ах, недейте вий!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #87 -: Февруари 02, 2019, 14:09:44 »
Quote (selected)
познавам системата, работя в нея

Ами дай прогноза тогава - ако реша да губя време и от регистъра на АОП или профилите на купувача ги пусна през фирмено разузнаване за свързани лица до четвърто ниво (може и през Биволъ) изпълнителите и им проверя търговете през индикаторите за измама на OECD, да речем - за последните 5 години, какво ще намеря?

http://www.oecd.org/competition/cartels/fightingbidrigginginpublicprocurement.htm

 8)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #88 -: Февруари 02, 2019, 14:11:55 »
... са и сугубо незаконни. Престъпни, демек. Корупция. Ако в това общество, а в някои местни общности то е вече факт, се култивира повишена толерантност към измами и кражби ...
факт е, неписано правило, което не впечатлява много
освен ако не е спипан министър
случва се дори по банките, когато им възложен контрол по някакъв начин

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #89 -: Февруари 02, 2019, 14:16:13 »
Quote (selected)
познавам системата, работя в нея

Ами дай прогноза тогава - ако реша да губя време и от регистъра на АОП или профилите на купувача ги пусна през фирмено разузнаване за свързани лица до четвърто ниво (може и през Биволъ) изпълнителите и им проверя търговете през индикаторите за измама на OECD, да речем - за последните 5 години, какво ще намеря?

http://www.oecd.org/competition/cartels/fightingbidrigginginpublicprocurement.htm

 8)
няма да намериш много
издирването на действителния собственик на търговско дружество не е лесна работа, дори когато знаеш кой е, контактуваш с него,  най -вече тогава
напоследък това е наш основен ангажимент

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #90 -: Февруари 02, 2019, 14:18:13 »
"Тоя по Конституция трябва да е обединител на нацията, пък той я разделя.

Начи, това са пълни гербаджийски глупости! Никъде в Конституцията не е записано, че президентът е "обединител на нацията". 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #91 -: Февруари 02, 2019, 14:23:36 »
Истината е, че вече близо десет години, практически, никой в България не обучава никого в антикорупция и борба с тържни манипулаци.

Твърди картели, данго, колюзивно офериране и пр. пр. Що ви е да знаете. Който трупа знания, трупа печал.

Quote (selected)
Закъсненията при изпълнението на проекти са друг източник на
неефективност, който засяга 30 % от опорочените/сивите случаи и води до
загуби, равняващи се на около 6 % от общия бюджет на анализираните
проекти. Средната цена на забавянето представлява 9 % от бюджета на
средностатистическите опорочени/„сиви“ проекти. Закъсненията са
разпределени сравнително равномерно сред секторите, но се срещат най-
често при пътните и железопътните строежи (59 % от случаите), следвани
от проектите за градски/комунални услуги (38 % от случаите).

 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #92 -: Февруари 02, 2019, 14:29:00 »
Quote (selected)
издирването на действителния собственик на търговско дружество не е лесна работа, дори когато знаеш кой е, контактуваш с него,  най -вече тогава
напоследък това е наш основен ангажимент

Че защо ми е той? Още повече, знаеш, накрая може да се окаже, че това е някой дърт безпаметен ром с цироза или рак в терминален стадий от махалата с още две дузини дружества в "портфейла" си.

Атакуват се сделките, парите, картела. Както и продажните инсайдъри в администрацията. Става и без тях, но пък излизат евтино, а и е по-лесно с тях, отколкото без тях. Както се и видя, в случая.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #93 -: Февруари 02, 2019, 15:03:39 »

Че защо ми е той? Още повече, знаеш, накрая може да се окаже, че това е някой дърт безпаметен ром

без действителният собственик трудно ще намериш икономическа свързаност
и трябва да знаеш,че внимават много за това - регистрират фирми при всяка необходимост, на които собственици и управляващи са обикновено работници в основните им фирми, на които се доверяват
защото преди шест-седем години, промениха закона така, че между работодател и работник няма свързаност
без да броим многобройните офшорки, които са собственици на капитала на регистрирни в Бг фирми - това пък е начинът хем да си в ЕС, хем да разпределяш дивидент на чуждестранно лице

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #94 -: Февруари 02, 2019, 15:11:37 »
При твърдия картел, знаеш, не е необходима икономическа свързаност. Там доверителността на връзката иде от общия интерес от спазване на картелното споразумение. И си има ефективни способи за дисциплиниране на "нарушителите на конвенцията". При картела всичко е "тел и жица". Няма жалби до КЗК. Няма ропот. Цари всеобща благост. Но не и милост. Не и към държавата или към общината, към всички нас. Ние сме  :i_sheepish:, които ще бъдат остригани.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #95 -: Февруари 02, 2019, 17:51:19 »
Но да се върнем на Банов. Единствената полза от това, да водят бой за Банов като за падналий Патрокъл, за ГЕРБ е, че така задържат БСП в тази битка, вместо да подхване други.

Тактиката на БСП в опозиция трябва да е като удар на гърмяща змия. Еднократно захапване. Горкият гризач нека бяга, той вече е мъртъв, ама не го знае. С всеки удар на сърцето му отровата превзема нови и нови части от нервната система.

Умната змия пести отровата си. Дозира я. Тя е ценна. Защитава. Храни. Един удар - един труп. Следващия, моля.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #96 -: Февруари 03, 2019, 00:16:03 »
http://e-vestnik.bg/29684/zad-haosa-s-vinetkite-izpluvat-danni-za-koruptsia-v-agentsia-patna-infrastruktura/

Габърчетата почват да се размножават.
И тук едни евро усвоени от наши хора около АПИ.
Обаче тоя път отсреща е нещо по тежко от Йончева.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #97 -: Февруари 03, 2019, 00:23:59 »
Обаче тоя път отсреща е нещо по тежко от Йончева.

Пеевски :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #98 -: Февруари 03, 2019, 00:27:34 »
Честно казано не знам кой прави системата с камерите преди години, ама са неузаконени.
КАПШ която прави ТОЛ системата май не е случайна фирма, сега разказват кой е виновен.
Не могат да ги уплашат и затворят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #99 -: Февруари 03, 2019, 11:56:30 »
Борисов проговори изригна по случая "Ало, Банов"

Quote (selected)
Досега бях на Аязмото, направих една социология - нямаше никой недоволен как е направено всичко, започна изложението си пред чакащите го медии Борисов.
"Това, което сме поели като ангажимент да го изградим, сме го направили в пълен обем. Другите няма какво да покажат. А когато работиш, все ще ти намерят някой кусур. Старозагорци виждат", каза Борисов. Думите му бяха посрещнати с аплодисменти от присъстващи граждани.
 
Запитан как ще коментира разкритията на соцдепутата Елена Йончева, Борисов отговори: "Нашата политика винаги е била да показваме това, което правим. Ето го моста, Аязмото го помните какво беше. Новият парк знаеше какво беше. Моят призив по принцип към политиците е да си мерят приказките. Ако тази конфронтация не се спре, тя ще пречи на всеки един, който победи на изборите след това. Така че аз не се вкарвам изобщо в тази тема. Хората това очакват - всеки ден да им се дават нови и нови неща, които да ги ползват - училища, детски градини, инфранструктури, култури. Оставяме на другите, който иска да се заяжда, да прави компромати. Ние всички избори сме ги минали в такава ситуация - плащат на 50 души - излизат, викат! Но нека да покажат те какво са направили през годините!"

Тангенти, зали, магистрали ... инфраструктури, култури ... четки, закачалки, панери, тупалки ...

Амбулантен търговец на влияние по посочената от мен по-горе схема - от пет - три за нас, две за вас - и, айде, целувайте ръка (на капото).

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #100 -: Февруари 03, 2019, 14:05:46 »
Quote (selected)
„С господин Банов и с другите отговорни лица от министерството, аз съм провеждал много разговори, но такъв разговор аз нямам спомен да съм провеждал. Ние имаме пет периода, през които сме спирали строителството, а имахме и много други възможности да го правим, ако искахме това”, заяви инж. Драгомир Драганов, директор ППОС, „Пътища и мостове” ЕООД.

https://www.vesti.bg/bulgaria/firmata-remontirala-largoto-ne-sme-iskali-sydejstvie-ot-banov-6091578

Според Пол Екман, индикатор за лъжа. "Нямам спомен" срещу "не съм". Застрахова се, ако някой ентусиаст е записал и него на флашка. Време ви е, пичове, за полиграфа.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #101 -: Февруари 03, 2019, 15:30:08 »
йончева, гласове /[ur=http://glasove.com/categories/novini/news/elena-joncheva-zapisyt-e-avtentichen-imame-zashtiten-svidetell]цък[/url]/:
Quote (selected)
В записа ние чуваме как г-н Банов говори, че трябва да се спре строителството по независими от строителя причини, за да не започне дело и да не бъдат взети тези 700 хил. лева. Има становище на Агенцията за обществени поръчки от края на 2015 г. Там се говори, че има само два Акт 10. След 1 година има доклад на Държавна финансова инспекция. Актовете за периода 2015 г. не са 2, а са 5, дописани са 3 акта, които стопяват закъснението точно с толкова дни за колкото говори г-н Банов в записа, каза още тя.
това би трябвало да затъкне устите на тези, дето клянкаха как това не било разследваща журналистика :way_to_go-1308:

че и на разните отегчени домакини.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #102 -: Февруари 03, 2019, 17:11:02 »
Quote (selected)
разните отегчени домакини.
е тва ми е любимо, ти виждал ли си някога отегчена домакиня?

 и за габърчетата - биха имали ефект, само ако имаше истинска чувствителност към корупцията в обществото, ако резултатът от изнасянето на подобни факти беше политически или поне социално недоволство
а не българското кредо - всяко чудо за три дена, най-голямото - до неделята
всъщност българите сме свикнали с корупцията , изобщо не я намираме за кой знае какво престъпление, в реда на нещата е, забелязваме я само, ако светне като фойерверк и осветеният е от другия отбор
така не става, не е това начинът
винаги ми се иска партиите да убеждават избирателите с управленска адекватност , с идеи и стратегия, с икономика! икономика!
 но не знам, май не е възможно

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #103 -: Февруари 03, 2019, 17:31:22 »
винаги ми се иска партиите да убеждават избирателите с управленска адекватност , с идеи и стратегия, с икономика! икономика!
 но не знам, май не е възможно
В епохата на кредитните карти, бързите кредити и постоянната реклама "Вземи СЕГА!"? И аз мисля, че не е възможно. Нито стратегията, нито икономиката.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #104 -: Февруари 03, 2019, 18:22:42 »
само ако имаше истинска чувствителност към корупцията в обществото,

Чувствителност няма как да има, защото "обществото" си живее много добре в тази корупция. Корупция всъщност значи поквара, а "обществото" не може да осъзнае покварата, защото самата държава генерира корупция с всеки свой закон. Вината не е на служителя, който взима пари, за да свърши нещо, а в онея неграмотници, които "обществото" е изпратило в НС и които с малоумни закони създават корупционни практики. "Ало, Банов" е христоматичен пример, че "обществото" е дълбоко покварено и не се вълнува от корупция.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #105 -: Февруари 03, 2019, 20:05:07 »
така не става, не е това начинът
винаги ми се иска партиите да убеждават избирателите с управленска адекватност, с идеи и стратегия, с икономика! икономика!
:too_funny-1052:

Темата е за корупция. И това ли според теб e начинът за борба с корупцията – управленска адекватност на партиите да убеждават избирателите с … икономика! икономика! 
Ти изопщо усещаш ли се кви ги пишеш понякога?!  :crazy-1358:

И не ме карай да продължавам, щото се сещам за onzi ...
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 20:34:03 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #106 -: Февруари 03, 2019, 20:20:50 »
Корупцията е основата на икономиката.
Нещо даваш, нещо получаваш.
Когато някоя корпорация сключва договор с държавата тя дава нещо, получава друго в повечето случаи пари.
Когато корпорацията дава , държавата получава част и чиновника другата част е кражба.
Съдилищата не смогват да си дефинират "корупция".
Всеки си вади някакви лични виждания, делата се затлачват и няма наказани.
В соц времената си имаше кражба на държавно имущество и който сгафи си го отнасяше.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #107 -: Февруари 03, 2019, 20:30:42 »
Корупцията е основата на икономиката.
Нещо даваш, нещо получаваш.
:t0135:

Ти нидей така, щото некои съфсем ше се объркат ...  ;D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #108 -: Февруари 03, 2019, 20:39:42 »
Някой винаги са объркани.
Колкото по-сложно се дефинират понятията повече се объркват.
Риба се лови в мътна вода.
Когато намериш 10 различни имена на кражбата е много вероятно някой от тях да не се възприемат за престъпни.

Разделяй и владей!
Малка кражба, нормална кражба,голяма кражба.
Всяка се гледа в отделен съд при различни разпоредби.
Тъпо.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 20:43:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #109 -: Февруари 03, 2019, 21:46:18 »
ето и мнението на Сергей Станишев
Сергей Станишев: Битката на ГЕРБ с Еленеа Йончева на тема корупция е обречена на загуба за тях
https://www.24chasa.bg/novini/article/7279021

последната фраза от интервюто обаче е сигнална
Сергей Станишев заяви, че го тревожи стила на правене на политика в България. "Трябва да има остри сблъсъци на политики, но чисто човешки ,трябва да се спазва добрият тон, защото нашата политика започва да прилича на кръчмарска разправия"

« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 22:16:00 от Lillian »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #110 -: Февруари 03, 2019, 21:50:15 »
Лили, нещо не излиза правилно линка!
Може би имаш предвид това: https://news.bg/politics/stanishev-politikata-ni-prilicha-na-krachmarska-razpraviya.html?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #111 -: Февруари 03, 2019, 21:55:06 »
Добрият тон?
Сега за едни 700 000 ли ще се караме?

Quote (selected)
Ние не бива да излъчваме сигнали за спорове, всичко може да бъде направено умно,

Ако подходим умно ще има нещо и за нас! :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #112 -: Февруари 03, 2019, 23:58:06 »
Quote (selected)
Ние не бива да излъчваме сигнали за спорове, всичко може да бъде направено умно,

Туй кой го е рекъл? И що не постваш цитата с името на цитирания?
Ако не знаеш как, ше ти обЯсня утре.  :ive_got_it-1379:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #113 -: Февруари 04, 2019, 00:14:13 »
Това е от статията.
Думи на Станишев уж.
Не съм бил там не съм го чул лично.
https://news.bg/politics/stanishev-politikata-ni-prilicha-na-krachmarska-razpraviya.html
Просто я прочетох цялата, не само заглавието.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #114 -: Февруари 04, 2019, 09:16:12 »
Quote (selected)
всичко може да бъде направено умно

Умно е, Сергей, да ти направим един инициативен комитет и да те кандидатираме през него. Знаеш как е ... "беру огонь на себя". Оставаме Нинова да се оправя с черносотниците си с листата. Поемаме огъня за Истанбулската конвенция и Глобалния пакт за миграция и разтоварваме БСП от него. Така няма да правим компромис с убеждения и ще подкрепим платформата на ПЕС. Няма да пречим и на БСП. В тази ситуация, това е максимумът.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #115 -: Февруари 04, 2019, 09:40:55 »
Quote (selected)
Знаеш как е ... "беру огонь на себя".
знае ли? в кое поделение е служил? виж кво пишат тук:
Quote (selected)
Роденият на през 1966 година  в град Херсон, Украйна

Сергей Станишев според закона за всеобщата военна служба трябвало да влезе с набора си в казармата след навършването на 18-годишна възраст – т.е. през 1984 година. По това време той обаче бил студент в Историческия факултет на Московския държавен университет. Затова законът допускал да отложи изпълнението на воинския си дълг. Но след дипломирането му с отличие в университета “Ломоносов” през 1989 г. казармата пак останала далечен мираж за Сергей. Причината била същата като при Георги Пирински – още няколко години след московското си учение Станишев живял със съветския си паспорт. И нито една наборна комисия не можела да го призове в строя. Затова Станишев наблегнал на учението - през 1994 г. той защитил докторат.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4338
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #116 -: Февруари 04, 2019, 11:22:35 »
Quote (selected)
всичко може да бъде направено умно

Умно е, Сергей, да ти направим един инициативен комитет и да те кандидатираме през него. Знаеш как е ... "беру огонь на себя". Оставаме Нинова да се оправя с черносотниците си с листата. Поемаме огъня за Истанбулската конвенция и Глобалния пакт за миграция и разтоварваме БСП от него. Така няма да правим компромис с убеждения и ще подкрепим платформата на ПЕС. Няма да пречим и на БСП. В тази ситуация, това е максимумът.
Наистина в тази ситуация това е максимумът. И реализирането му ще роди един колосален, окръглен абсолютен* минимум.

*почти в  келвиновия смисъл.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #117 -: Февруари 04, 2019, 13:44:17 »
Quote (selected)
И реализирането му ще роди един колосален, окръглен абсолютен* минимум.

*почти в  келвиновия смисъл.

Викаш, за Станишев, при тази "схема", ще гласуваме той, аз и някой заблуден от инициативния му комитет?  8)

Дансъ изнинадъш само!  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #118 -: Февруари 04, 2019, 13:47:45 »
последната фраза от интервюто обаче е сигнална
Сергей Станишев заяви, че го тревожи стила на правене на политика в България. "Трябва да има остри сблъсъци на политики, но чисто човешки ,трябва да се спазва добрият тон, защото нашата политика започва да прилича на кръчмарска разправия"

Ами, кръчмарска разправия!  :nuts:

Ти само си пусни по телевизора британския парламент и чуй – или по–скоро, виж! –
как тамошната "Попекински" /само че в панталон!/ въдворява в залата ред:
Order! ... Order! ... Order! ...   :b0201:
« Последна редакция: Февруари 04, 2019, 13:53:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "Ало, Банов съм"
« Отговор #119 -: Февруари 04, 2019, 14:02:52 »
Щото още ни съ изненадали Тиризъ, че ше напра’ят и те избори за Европейския парламент и ше я турят на първо място в листата …  8)

Да кротне! :nuts: