Преглед на печата … > Теми на форумците …

БРЕКЗИТ

(1/328) > >>

Джиджи:
В края на април 2019 г. форум без тема за Брекзит не трябва да има.

Затова и пускам следния текст, който съм окастрила отвсякъде и съм оставила само инфо за реалната ситуация към момента.

А който желае, може да се възползва и да коментира. Аз поне засега нямам какво да кажа.


--- Quote (selected) ---Туск, Мей и ЕС се вкараха в заешката дупка на историята

Напускането на съюза не е решение на нито един национален, а още по-малко европейски проблем
25 Апр. 2019 г.

„Не съм луд. Просто моята действителност е различна от вашата“.

Това са думи на Чешърския котарак от „Алиса в Страната на чудесата“. Вероятно обаче е те да са изговорени и от британската премиерка Тереза Мей, която от доста време насам се намира в заешката дупка на Бризхода. И няма начин да не са нейни, тъй като Великобритания разви една реалност – напълно различна от нашата, в която вече не важи нито едно от досегашните политически правила.

Срещата на върха на ЕС в началото на април по повод на искането на Тереза Мей за още една отсрочка приличаше на чаено парти, в което ролята на Чешърския котарак бе поета от председателя Доналд Туск, според когото:

• „Не всички, които се лутат, са изгубени“, тоест не бива да гоним приятели от ЕС;
 
• „Бързането води до загуби“, което означава да дадем още време на нашите приятели; и

• „Не се занимавам с политика, а със съдбите на милиони хора".

Малко по–късно Туск разви тези свои думи в стратегия за гъвкава отсрочка, която ЕС прие като по чудо, но наполовина. Което пък вкара съюза в заешката дупка.

https://www.segabg.com/forum-topic/tusk-mey-i-es-se-vkaraha-zaeshkata-dupka-na-istoriyata 
--- Край на цитат ---
:firefrog:

buratinob:
Има беркзит Мики и е голям бизнес.
Ще го има поне петилетка.
В света на финансите това е перпетуммобиле.

micky:
Нямат толкова време. Системата им е пред колапс, а тези които трябва да бъдат набити, защото трябва да бъдат набити и ограбени казват абе я **********

buratinob:
Колкото толкова.
Искаха месец-два дадоха им 6 отсрочка.
После ще поискат 6 месеца.
До сега не минаха ли три години от референдума?

buratinob:

--- Quote (selected) ---Изход (на гръцки: ο Έξοδος; на латински: Exodus, а на на иврит: שְׁמוֹת – Шемот, Имената) е втората книга от Библията и от Петокнижието (петте Мойсееви книги).
--- Край на цитат ---
Като излязат и почваме да пишем "Още по-нов завет".
Точно ще пасне за съвременната юдео-християнска-мюсюлманска религия в Европа. :too_happy-1067:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия