Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:30:28

Автор Тема: Калина Андролова: Очакваме "интелигентността" на шайката "Корнела" да реши всичк  (Прочетена 22836 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Тая тетка съвсем засъска:
https://faktor.bg/bg/articles/kalina-androlova-ochakvame-inteligentnostta-na-shaykata-kornela-da-reshi-vsichki-problemi-na-natsiyata
ами закъса, щото не си подаде оставката още след парламентарните 2017  :nuts:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Добре че я има "Корнела" и "шайката" около нея, че иначе за какво ще пише "журналистката"? И добре, че има ФБ, че скучаещите "репортери" да откриват такива, особенно смислени, писания!
Иначе, поглеждаш https://pogled.info/avtorski/Kalina-Androlova/ и разбираш "основните" цели на дамата...

Всъщност, не знам дали си заслужава да и коментираме изцепките, но пък е добре да видиш как "загрижените" за добруването на БСП, само при споменаването на името "Нинова", реагират първосигнално, даже без да са прочели написаното :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
аре са, калина андролова точно е писала за много други неща извън корнелия.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
аре са, калина андролова точно е писала за много други неща извън корнелия.
Аре са, линка е налице, нъл тъй!

Всъщност, за да не обременявам другите с търсене по разни линкове, ето и малка извадка:

Quote (selected)
Клина Андролова, Корнелия Нинова, БСП, конгрес
20.06.2019 КАЛИНА АНДРОЛОВА20620
Корнелия на Шрьодингер
/Поглед.инфо/ Как Нинова направи 100-годишната партия за смях


 Калина Андролова, евроизбори, БСП, загуба, Нинова, пленум, оставка
29.05.2019 КАЛИНА АНДРОЛОВА22439
Нинова не е лидер, тя просто оплячкосва всичко, каквото може
/Поглед.инфо/ "Така да се каже, хвърля една боя на кочината преди изборите и чака да спечели." Това казва в интервю анализаторката Калина Андролова, един от най-добрите познавачи у нас на политическите процеси, особено вляво.


 Калина Андролова, евроизбори, БСП, 75% гражданска квота, една соросоидка
17.05.2019 КАЛИНА АНДРОЛОВА38521
75% гражданска квота и една соросоидка
/Поглед.инфо/ Корнелия Нинова прояви особен талант и постигна висоти в това да разбие ядрото на БСП, да го разедени и дезориентира. В стремежа си „да обнови“ партията, тя я разрови и започна еднолично да я подменя. Иска нещо, но постига нищо.

А иначе - сигурно е писала, предполагам  - и пише! Това дали променя нещо в диагнозата?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Социолозите само й помагаха, като тормозеха психически ГЕРБ.

И медиите го мачкаха ( верно повече по бицепса ) как издържа тоя човек не знам.

Quote (selected)
Това е електорат с блокирана от миналото психика. Не е ляв електорат. А електорат на носталгията по социализма.

Тази основополагаща мантра за лошия "матриал" като да е изкопирана от един друг "мислител".

Quote (selected)
Най-неприятното за БСП е, когато ГЕРБ се коалира с „градската“ десница.

Даже файтона успя да изпревари БСП и да се съедини с ГЕРБ, Ех ако беше Станишев каква широка коалиция на широките задници можеше да спретне.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 07:46:03 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Нейната биография няма нищо общо с БСП в сравнение с много други членове на партията, при които има почти кръвна връзка. За едни партията е разпятие, за други бизнес, за трети – наследство, за четвърти – шведска маса.

Фирмин тук са те копирали дословно, добавили са само шведската маса.
Ти от нея не се оплакваш зер и сега си там. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://infacto.bg/da-parazitirash-vrhu-naivnici/

 8)

Споделям. И добавям малко ... "математика", за армировка. Бетон арме, както казваше един мой приятел и другар. Светла ти памет, баче.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
добавил си линк, пълен с лъжи. и ако за андролова е разбираемо, за теб е непростимо. дори и в битността ти на доказан лъжец.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
добавил си линк, пълен с лъжи. и ако за андролова е разбираемо, за теб е непростимо. дори и в битността ти на доказан лъжец.

Наистина, като гледам теб, чувствам се разколебан в споделянето на оценките на Андролова. Тя, очевидно, греши в това, че шайката "Корнела" е неспособна да ентусиазира. Ти и още сонм пърхащи онцита сте так ентусиазирани, щото. Въздухът трепери! Аз в какво съм доказан настрана, но че този пърхащ рой позитански пипирутки лекокрили сте доказани безполезни некадърници и негодници е очевидно за всички. Математически факт.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Оставам с впечатлението че БСП е партия възникнала след идването на Корнелия. Периода 1989- 2016 не се коментира. Загадка някаква, черна дупка или тъмно четвъртвековие. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Калина Андрлова е безсъвестен журналист, приказките й за правда и свобода са просто злоба
повечето й текстове са плитки, не добре подплатени с  информация и факти, но пък маскирани като смелост и бунт
даже истините й са недобросъвестни, употребени като камшик
чудя й се, откъде накъде нарича един депутат - Киро ,аз не го харесвам също, но махленството не е журналистика
никога не съм чела позитивен текст на Анролова, а я следя още от Егоист, не знам дали може да напише такъв
"Андролова, жено проклета" дето вика Карбовски :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Калина Андрлова е безсъвестен журналист, приказките й за правда и свобода са просто злоба
повечето й текстове са плитки, не добре подплатени с  информация и факти, но пък маскирани като смелост и бунт
даже истините й са недобросъвестни, употребени като камшик
чудя й се, откъде накъде нарича един депутат - Киро ,аз не го харесвам също, но махленството не е журналистика
никога не съм чела позитивен текст на Анролова, а я следя още от Егоист, не знам дали може да напише такъв
"Андролова, жено проклета" дето вика Карбовски :smokin:

нойке, онци е хакнал акаунта на лили   :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Оставам с впечатлението че БСП е партия възникнала след идването на Корнелия. Периода 1989- 2016 не се коментира. Загадка някаква, черна дупка или тъмно четвъртвековие. :bigok:

Това, надявам се, не към мен е реплика. Аз нямам проблеч с "четвъртвековието" на БСП. Мога да дам и съм давал, периодично, и по устав, отчет какви съм ги вършил от 1989 насам в БСП и от нейно име. Боя се, обаче, че за такъв поход "по хълмовете на времето", както се казваше преди много години, споменатата Корнелия не е с голям мерак. Неприлично е днес в БСП и политически некоректно, даже, да се вадят "изпод баскията" факти и спомени светли или не толкова отпреди озарената от присъствието И в БСП 2003. Всъщност, неприлично е и политически некоректно да се вадят "дела и документи" и за периода 2003 - 2009. Не и е любим тоз период на Нея. Така че, комай, политически коректни и с дължимото приличие, я да си говорим за последното десетилетие. То ви е любимо, знам.  ???


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Периода 1989- 2016 не се коментира. Загадка някаква, черна дупка или тъмно четвъртвековие.

Тогава е бил Златният век на БСП. Къмнайсе поредни загубени избора. Плоски данъци и батко и братко. Невиждано увеличение на пенсии - цели десет пъти с по 2.50.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
нойке, онци е хакнал акаунта на лили
въх, разкри ме! 8)
но тази мацка Андролова я чета отдавна, даже по едно време пишехме в един и същи форум
има текстове, в които не мога да се ориентирам добре, но понякога пише за банките
нямате представа колко недобросъвестно писане, чак измисля нови банкови термини, несъществуващи лимити, взаимно изключващи се факти
неинформирана и незадълбочена е, което прикрива с гневните си фойерверки

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Lillian, жена говори за друга жена тъй, само когато е лично жегната. Ще трябва да прегледам "досието" на Андролова, за да видя в кой момент стрелите ви на времето са се ... пресекли.  ;D Споменаването на Карбовски ни води към ключова дестинация ... имам познал верния отговор ... Бургааас.  :D Я! Ах, тез бургазлийки, ах! Само някой мъж не сте поделили в бурна младост. Това е сексисткото ми предположение. Несексисткото е, че сте се разминали в естетическите си критерии при оценка на нечие литературно творчество. "Бургаски вечери, рибарски мрежи сръчно изплетени от тънка мъгла ..." Еееех!  ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
нямате представа колко недобросъвестно писане,

Еее, как е възможно това! Да пишат лоши работи за добрите банки. Лоши хора, ей!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ау! Към женска ревност добавяме и професионална чест накърнена! Жегата е наистина зад ъгъла и иде!  ;D Ин-силата набира мощ, облаците се сгъстяват, в очакване на балансиращия и разтоварващия Ян на гръмотевицата. Не стойте под високи дървета и си свалете часовниците, момчета!  :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Калина Андрлова е безсъвестен журналист, приказките й за правда и свобода са просто злоба
повечето й текстове са плитки, не добре подплатени с  информация и факти, но пък маскирани като смелост и бунт
даже истините й са недобросъвестни, употребени като камшик
чудя й се, откъде накъде нарича един депутат - Киро ,аз не го харесвам също, но махленството не е журналистика
никога не съм чела позитивен текст на Анролова, а я следя още от Егоист, не знам дали може да напише такъв
"Андролова, жено проклета" дето вика Карбовски :smokin:

 :t2042:


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Lillian, жена говори за друга жена тъй, само когато е лично жегната. Ще трябва да прегледам "досието" на Андролова, за да видя в кой момент стрелите ви на времето са се ... пресекли.  ;D Споменаването на Карбовски ни води към ключова дестинация ... имам познал верния отговор ... Бургааас.  :D Я! Ах, тез бургазлийки, ах! Само някой мъж не сте поделили в бурна младост. Това е сексисткото ми предположение. Несексисткото е, че сте се разминали в естетическите си критерии при оценка на нечие литературно творчество. "Бургаски вечери, рибарски мрежи сръчно изплетени от тънка мъгла ..." Еееех!  ;D
Фирмин, що така падна в клишето"жена за жена"?
Андролова да не би да е от Бургас? ако е така, не знаех
не знам да сме се разминавали в нищо конкретно, защото сме кардинално разминати
не харесвам такова писане, не харесвам употребата на бунта като перманентно оръжие на посредствеността, не харесвам липсата на чувство за хумор, нито да си се взел прекалено на сериозно

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Преди две години, по това време, някъде ...

http://old.segabg.com/replies.php?id=307593&p=1

 8)


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Ау! Към женска ревност добавяме и професионална чест накърнена! Жегата е наистина зад ъгъла и иде!  ;D Ин-силата набира мощ, облаците се сгъстяват, в очакване на балансиращия и разтоварващия Ян на гръмотевицата. Не стойте под високи дървета и си свалете часовниците, момчета!  :nuts:
какво ти става, Фирмин?
не харесвам Нинова, но и не мога да харесвам всеки,който пише лошо за нея
...Кой знае какво би станало ако по-умело и красиво ни изкушаваха
ако ни пращаха розовобледи жени гладки като парченца нафора...

Simplified Solutions

  • Гост
Андролова беше интересна на младини - интелигентно пишеща хубавка бунтарка, малко гаменка, но приятно. Обаче интелигентното не се разви. Остана квото е написала Lillian.
Като жена бих добавила влошаващ се ранен климактериум, чийто край не се вижда, но не съм такъв човек.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Lillian, мило, дал съм ти линк по-горе, наслаждавайки се на прежната си мъдрост. Можеш да видиш какво съм писал тогава. Нямам основания да си променя мнението за Андролова, колкото и тя да ругае Нинова. Бил съм обективен и точен, мисля, щото. Както винаги, де!  ;D

... и нищо от това не е основание да помисля или напиша лошо за теб и бургазлийките. Отнюд!  :D Все пак, прабаба ми е бургазлийка расла.  :D Някой ден, ако ти е интересно, ще ти напиша на личните от кой род е и къде е живяла. Може и снимка да ти пратя.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Тя, очевидно, греши

Очевидно! Не съм сигурна дори какво точно харесва и одобрява и защо. А прощъпулката й беше във форума на СЕГА (не ебило преди две години, а бая време преди това)...опитваше се да мисли, беше позитивно настроена и далече, далече от идеята да плюе по президент и/или водача на опозицията в тогавашната ситуация..като се замислиш...извън стрелбите й остават само очеизвадните търгаши и боклуци. Кой знае защо, тя не се занимава с тях, а камо ли да ги громи!? И не е глупава, щото е наясно, че размива отговорността на шебеците. Остава да виси със страшна сила въпросът - защо го прави? Моят отговор (житейски подкован) винаги е криел две възможности - от глупост или за пари. Избери си..и Андролова може да си избере как изглежда отстрани...и в двата случая е грозно и жалко :smokin:

А, в тоя ред на мисли. Операция "Симитли" новогодишно бележи просташки рекорди! Не било кочина, нали? :nuts:

Quote (selected)
Фирмин, що така падна в клишето"жена за жена"?

Че той не е излизал от там! Смешното е, че ти чак сега го забеляза :D :D :D

А иначе, забележките на Лили за Андролова са точно в целта..това жена няма как да не го забележи..особено, ако е на различно мнение :D
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 15:15:57 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Серафимка и Херувимка обсъждат Лилит Андролова - съвършено безполово и обективно.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Серафимка и Херувимка обсъждат Лилит Андролова - съвършено безполово и обективно.  :D

Аре да се прикриваш по-добре..дори и Лилиан с известно закъснение взе та забележи снизходителното ти отношение към жените..пардон, към жените които смяташ за по-нисши..но такива са всички, които не примират от възторг пред лакърдиите  и празнословията ти...Леко с мебелите.. :nuts:

Калинка ти Андролова, га за първи път я пущиха в СЕГА, аз лично й лепнах първото позитивно мнение отдоле (тя даже се почувства длъжна да ми отговори)..архивите би трябвало да ги има още някъде в нета :smokin:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 15:38:37 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Серафимка и Херувимка обсъждат Лилит Андролова - съвършено безполово и обективно.  :D

Аре да се прикриваш по-добре..дори и Лилиан с известно закъснение взе та забележи снизходителното ти отношение към жените..пардон, към жените които смяташ за по-нисши..но такива са всички, които не примират от възторг пред лакърдиите  и празнословията ти...Леко с мебелите.. :nuts:

Никога не съм възприемал жените за "по-нисши". Работил съм и работя отлично с жени - колеги, подчинени, началнички, партньори ... От някои даже съм се учил, а аз съм много придирчив, когато избирам от кого да се уча. Подкрепял съм и подкрепям кариерното развитие на жени, отлични служители, включително и срещу прикрити и недотам прикрити дискриминационни уклони. И никога не съм съжалил за това. Впрочем, това е една и от причините да подкрепям Истанбулската конвенция, срещу всякакви предразсъдъци и основана на полови стереотипи дискриминация.

От друга страна, ако е налице комплекс някакъв и развита на негова основа свръхчувствителност, какъвто е случаят, подозирам, бих препоръчал, със съчувствие, квалифицирана помощ.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Никога не съм възприемал жените за "по-нисши".

Никога не съм възприемала декларациите за нещо важно! Следя цялостното творчество, а то безмислостно разкрива истинската същност :D

Всъщност Нор, Отврата, Буратино и всичките ти "противници" биха били предпочени пред теб от подавляващото мнозинство от жените..и то, щото те "мръсниците, любители на неравенството" наистина харесват жените..ти си мериш, знам ли кво с тях.. :D
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 15:47:52 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Избягвам да си давам мнението за БГ политика, защото трябва да мисля до следващата нова година, да посоча име на политик който не се е хванал с политика само за да забогатее. Защото не става за друга работа.
Но...
Глупостите на героинята на материала тук няма как да пропусна:
"Заговори се дори за края на идеологията. Утопичната привлекателност на социалистическите идеи беше фатално разклатена още през 60-те години на миналия век, включително от хуманизирането на капитализма и възникването на т.нар. социална държава"

От материала на Firmin.
E, как? В меката на капитализма една барманка (AOC) печели избори за Конгреса и  е върла социалистка...Бай Тръмп се тръшка, че социализма няма да го бъде в Америка. Това трябва да ви говори нещо. Ако социализмът е "взел-дал" бива ли милиардера да го споменава изобщо?

Хуманизиране на капитализма? Ха, ха... Какво пуши тази жена?
Да не би да са разрешили "тревата" за "recreation" в БГ?

BTW социалната държава, доколкото е имало, се мачка навсякъде. И в Китай, и в САЩ и в Русия.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:11:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Оставам с впечатлението че БСП е партия възникнала след идването на Корнелия. Периода 1989- 2016 не се коментира. Загадка някаква, черна дупка или тъмно четвъртвековие. :bigok:

Това, надявам се, не към мен е реплика. Аз нямам проблеч с "четвъртвековието" на БСП. Мога да дам и съм давал, периодично, и по устав, отчет какви съм ги вършил от 1989 насам в БСП и от нейно име. Боя се, обаче, че за такъв поход "по хълмовете на времето", както се казваше преди много години, споменатата Корнелия не е с голям мерак. Неприлично е днес в БСП и политически некоректно, даже, да се вадят "изпод баскията" факти и спомени светли или не толкова отпреди озарената от присъствието И в БСП 2003. Всъщност, неприлично е и политически некоректно да се вадят "дела и документи" и за периода 2003 - 2009. Не и е любим тоз период на Нея. Така че, комай, политически коректни и с дължимото приличие, я да си говорим за последното десетилетие. То ви е любимо, знам.  ???

Отчасти е и към теб.
Много пъти съм споменавал, че Нинова не е лидер за пример даже с Онци се сдърпахме обаче това е най-доброто за сега в БСП  според мен .
За тъмното четвъртвековие ще кажа че не е редно Първанов, Станишев, Миков и вся остальная да застават на авмона и да пропядват:
- Тия позиции които ние така умело ги предадохме сега тая Нинова даже не може отново да ги превземе.
Много нагло според мен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Аре да се прикриваш по-добре..дори и Лилиан с известно закъснение взе та забележи снизходителното ти отношение към жените..пардон, към жените които смяташ за по-нисши..но такива са всички, които не примират от възторг пред лакърдиите  и празнословията ти...Леко с мебелите.. :nuts:

Ето, сама себе си опровергаваш. Ако разплетем омотаната ти логика, то виждаме ясно, че критерият, приложен спрямо "такива са всички", опира до възторга от "лакърдиите и празнословията" ми. Не до пола им, на невъзтогналите се. И си, в този смисъл, безспорно права - снизходителното ми отношение към теб, например, определено не е по причина пола ти, драга ми другарке. И даже не заради блян по възторга ти, уви.

Снизходителното ми отношение, в случая, се основава на жалките ти опити да ме уязвиш, на всяка цена. Както и днес. Снизхождение, на което трябва да се радваш. Представи си какво би било, ако, опазил бог, реша, че си реална заплаха за каквото и да е важно за мен и се заема с теб. Не си, мило. Дишай.




Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Оставам с впечатлението че БСП е партия възникнала след идването на Корнелия. Периода 1989- 2016 не се коментира. Загадка някаква, черна дупка или тъмно четвъртвековие. :bigok:

Това, надявам се, не към мен е реплика. Аз нямам проблеч с "четвъртвековието" на БСП. Мога да дам и съм давал, периодично, и по устав, отчет какви съм ги вършил от 1989 насам в БСП и от нейно име. Боя се, обаче, че за такъв поход "по хълмовете на времето", както се казваше преди много години, споменатата Корнелия не е с голям мерак. Неприлично е днес в БСП и политически некоректно, даже, да се вадят "изпод баскията" факти и спомени светли или не толкова отпреди озарената от присъствието И в БСП 2003. Всъщност, неприлично е и политически некоректно да се вадят "дела и документи" и за периода 2003 - 2009. Не и е любим тоз период на Нея. Така че, комай, политически коректни и с дължимото приличие, я да си говорим за последното десетилетие. То ви е любимо, знам.  ???

Отчасти е и към теб.
Много пъти съм споменавал, че Нинова не е лидер за пример даже с Онци се сдърпахме обаче това е най-доброто за сега в БСП  според мен .
За тъмното четвъртвековие ще кажа че не е редно Първанов, Станишев, Миков и вся остальная да застават на авмона и да пропядват:
- Тия позиции които ние така умело ги предадохме сега тая Нинова даже не може отново да ги превземе.
Много нагло според мен.

Най-доброто за БСП в момента е това, което ще и даде шанс да изпълни обществената си функция и задача, която дори Андролова признава за присъщи и - да бъде ефективна опозиция (функция) и да свали ГЕРБ (опция - Борисов) от власт (задача).

За да има какъвто и да е шанс за това, БСП се нуждае от всичките си налични ресурси, мобилизирани до краен предел. "Лидерството" на Нинова не може да осигури това условие. БСП ще бъде поставена напролет пред ясен избор - да избере Нинова или единството си. Така стоят нещата.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Снизходителното ми отношение, в случая, се основава на жалките ти опити да ме уязвиш, на всяка цена. К

Не ми е било това целта, но горното изречение означава, че някакси съм го постигнала. Виж какво, другарю Фирмин, аз нямам никакво желание да се меря с теб да вдигам тежко, да влача в мините или на нефтоплатформите - това не е моето измерение за равенство. Моето е, да ти оставя да се справяш с този тежък труд, а аз да пазя семейството и топлината, която ще те пази, ще ти трябва и в крайна сметка ще остави нещо след теб ( не го приемай като конкурс за началник на определен контингент чиновничество). Нямам си на идея с какви жени общуваш, но някои от тях разсъждават като мен..и идеята им не е да ти натрият мордата, че ще изкарат повече пари от теб. Последното в залисията ти към абцелютното равенство е взело та ти е убягнало..Внимавай какво си пожелаваш - жените не са по-слабия пол..въпреки че ти продължаваш да не го забелязваш. Тези, които клеймиш обаче, отдавна са си направили правилната сметка :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За да има какъвто и да е шанс за това, БСП се нуждае от всичките си налични ресурси, мобилизирани до краен предел. "Лидерството" на Нинова не може да осигури това условие. БСП ще бъде поставена напролет пред ясен избор - да избере Нинова или единството си. Така стоят нещата.

А като се обединят с ГЕРБ ще бъдат неудържими.
Както казва един уважаван от мен човек:
Путин: «Зачем нам мир, в котором не будет России ...
Та и аз така, за какъв ни е БСП без социализъм.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:23:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ключовата дума е "избор". За мен е така, така съм "възпитал" и жените около мен. Както, впрочем, ме е възпитавала и жена - майка ми. Равенството е в гарантираното право на ефективен (не привиден!) избор. В това е и свободата, също. Аз нямам проблем, че една или друга жена работи в дома си, като майка, домакиня. Напротив, то е дори част от моето "културно наследство". Но бих искал това да е резултат от свободен избор, а не икономическа или друга някоя принуда и натиск. Пък бил той и откъм "националните ни традиции".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А като се обединят с ГЕРБ ще бъдат неудържими.

За това се работи усилено от милионерите-социалисти. Омръзна им да печелят пари в нелегалност. Искат да са във властта. Единствената пречка пред фирмините е Нинова. А зад Нинова седи членската маса, защото я харесва. А зад фирмините стои само Съсела.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Но бих искал това да е резултат от свободен избор, а не икономическа или друга някоя принуда и натиск.

Ти къде пребиваваш в момента?
Празниците минаха, би трябвало да ти е минала след новогодишната еуфория.
Като как си представяш липсата на икономическа или друга принуда?
Всички само за удоволствие? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За да има какъвто и да е шанс за това, БСП се нуждае от всичките си налични ресурси, мобилизирани до краен предел. "Лидерството" на Нинова не може да осигури това условие. БСП ще бъде поставена напролет пред ясен избор - да избере Нинова или единството си. Така стоят нещата.

А като се обединят с ГЕРБ ще бъдат неудържими.
Както казва един уважаван от мен човек:
Путин: «Зачем нам мир, в котором не будет России ...
Та и аз така, за какъв ни е БСП без социализъм.

Не, не става дума за обединяване с ГЕРБ. Определено, не и с тази и версия. Става дума за това, че дори и да не успеем да победим ГЕРБ и да я отстраним от властта, то трябва да и нанесем такъв тежък удар, щото да е невъзможно да оцелее и продължи без да се реформира. Но това е съвсем друга тема.

А иначе си прав - "за какъв ни е БСП без социализъм". На мен, например, за никакъв. Но не съм и съгласен, по никой начин при това, цената за запазване на социализма у БСП да е да го наставим с "национал". Национал-социализмът, съвсем определено, не ми е мечта, а най-малко - като изход от кризата в БСП.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Определено, не и с тази и версия. Става дума за това, че дори и да не успеем да победим ГЕРБ и да я отстраним от властта, то трябва да и нанесем такъв тежък удар, щото да е невъзможно да оцелее и продължи без да се реформира.

Имаш предложение за по-добра версия на ГЕРБ? 
Нещо като АБВ, движение 21, Евролевица или нещо подобно?
Не се ли нареформирахте?  :bigok:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:38:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А като се обединят с ГЕРБ ще бъдат неудържими.

За това се работи усилено от милионерите-социалисти. Омръзна им да печелят пари в нелегалност. Искат да са във властта. Единствената пречка пред фирмините е Нинова. А зад Нинова седи членската маса, защото я харесва. А зад фирмините стои само Съсела.

Само да попитам, че да ми се изясни мащабът на тъпнята ти - фирмините милионер-социалистите ли са?  ???

Приватизиралата Техноимпекс кукла не е милионер-социалист, а аз съм?

Кире, оргсекретаро, не е милионер-социалист, а аз съм?

Май е време да ползвам "отвратите" като нарицателно за дебилите, комай?  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Определено, не и с тази и версия. Става дума за това, че дори и да не успеем да победим ГЕРБ и да я отстраним от властта, то трябва да и нанесем такъв тежък удар, щото да е невъзможно да оцелее и продължи без да се реформира.

Имаш предложение за по-добра версия на ГЕРБ? 
Нещо като АББ, движение 21, Евролевица или нещо подобно?
Не се ли нареформирахте?  :bigok:

Определено имам виждане за по-добра версия на ГЕРБ. ГЕРБ 2.0 8)

Всички изброени са в графа "отцепници" (от БСП, основно). Версията ГЕРБ 2.0 не е отцепление. Не е даже и разцепление. Еволюция е.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
За мен е така, така съм "възпитал" и жените около мен.

Ма вЕрно ли!? Баси равенството и конфекциите, които проповядваш..ти да видиш - така си ги възпитал..а другите възпитатели на жени, отлични от теб? Кво праим с жените им? :D

Цената на БСП Нинова, Фирмин, е социализъм - националът е дотам, за да не се размиеш по разни хелоуини и други простотии. Запомни нещо от мен - националъзмът, като възпитател на България и на българите не струва, щото няма на какво да се опре исторически (фактически). Тази територия, ако иска да я има, първо трябва да се научи да не кляка за комат на всеки, който й го подава в момента и да ...си научи в крайна сметка историята...ПОДАРЕНАТА. Уникална е в това отношение територията - няма друг аналог в световната история :smokin:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:49:51 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За мен е така, така съм "възпитал" и жените около мен.

Ма вЕрно ли!? Баси равенството и конфекциите, които проповядваш..ти да видиш - така си ги възпитал..а другите възпитатели на жени, отлични от теб? Кво праим с жените им? :D

Подкрепяме ги. Надявам се, не в центрове за подкрепа на жени, пострадали от насилие, все пак. Но ... Уви. Надеждите ми остават напразни към днешна дата.  >:(

п.п. Щом моята конфекция не ти харесва, отвори си бутик. "50 нюанса Асол". Писах вече - уважавам свободно направения избор.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:48:17 от Firmin »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
какво ти става, Фирмин?
не харесвам Нинова, но и не мога да харесвам всеки,който пише лошо за нея
...Кой знае какво би станало ако по-умело и красиво ни изкушаваха
ако ни пращаха розовобледи жени гладки като парченца нафора...
Божке, фактологическата ми същност бе дълбоко оскърбена от тоз превод! Нафората в православието по принцип е рошава, при това доста, щото е от просфора, а този хляб е квасен, на шупли. Докато католическата нафора си е чиста проба вафличка или маца, неквасена и съответно наистина гладка. Търсих, търсих, не намерих разлика на български, макар че на руски има и облатка, и гостия. Някой по-начетен да знае дали има такъв термин сред католиците?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Определено имам виждане за по-добра версия на ГЕРБ. ГЕРБ 2.0

Скоро да очакваме ли предложение за Фашизъм 2.0 ?
Национал социализъм Type-C или поне 3.0 ?
Не спирай да "твориш"!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Щом моята конфекция не ти харесва, отвори си бутик. "50 нюанса Асол"

Тва с 50-те нюанса е порно с претенциите на ..де да знам на кво - мноо глупав филм, направен за още по-глупави хора. Идея си нямам, как това, което ти написах се сведе до поредната реднешка простотия за пари, но ти ...ами и ти имаш нужда от някакви аргументи, ако и да са крайно нефелни :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Аз виждам само една "шайка" в БГ. Когато БСП на Нинова вземе властта ще пишем за нея. Дали е решение БСП за България? Ами не!
Първо тази партия трябва да реши на кого защитава интересите. На хората които продават работната си сила, на дребните собственици, на рентиерите, на собствениците на големите вериги и банки... На кого?
БСП е част от проблема. Опортюнисти са както лидерката им Нинова. С нея и да са мнозинство в ненародното събрание ще имате "още от същото".
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 16:57:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Нафората в православието по принцип е рошава, при това доста, щото е от просфора, а този хляб е квасен, на шупли.

Нафората в православието по принцип е типов хляб или нещо подобно, но по-евтино. Православието не причестява така като католицизма.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз виждам само една "шайка" в БГ. Когато БСП на Нинова вземе властта ще пишем за нея. Дали е решение БСП за България? Ами не!
Първо тази партия трябва да реши на кого защитава интересите. На хората които продават работната си сила, на дребните собственици, на рентиерите, на собствениците на големите вериги и банки... На кого?
БСП е част от проблема. Опортюнисти са както лидерката им Нинова. С нея и да са мнозинство в ненародното събрание ще имате "още от същото".

Почти така мисля и аз. Сега обаче БСП може да бъде използвана като лост за отместване на ГЕРБ, друга реална полза не виждам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Определено имам виждане за по-добра версия на ГЕРБ. ГЕРБ 2.0

Скоро да очакваме ли предложение за Фашизъм 2.0 ?
Национал социализъм Type-C или поне 3.0 ?
Не спирай да "твориш"!

Фашизъм 2.0 иде. На мен просто не ми се ще да снесе в БСП, за да му измъти кукувичетата.

Много си далеч от това да даваш оценки за "творчеството" ми, включително и по тази твърде тясна тема - ГЕРБ 2.0. Въпросът въобще не е толкова тривиален, колкото ти се струва. Но не тази темата, в която да го обсъдим. А и, мисля си, няма какво да "получа" от обсъждането му с теб, за да си струва играта свещите.  ???

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Калина Андрлова е безсъвестен журналист, приказките й за правда и свобода са просто злоба
повечето й текстове са плитки, не добре подплатени с  информация и факти, но пък маскирани като смелост и бунт
даже истините й са недобросъвестни, употребени като камшик
чудя й се, откъде накъде нарича един депутат - Киро ,аз не го харесвам също, но махленството не е журналистика
никога не съм чела позитивен текст на Анролова, а я следя още от Егоист, не знам дали може да напише такъв
"Андролова, жено проклета" дето вика Карбовски :smokin:

 :t2042:
Присъединявам се към оценката на Лили.  :t2030:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Аз виждам само една "шайка" в БГ. Когато БСП на Нинова вземе властта ще пишем за нея. Дали е решение БСП за България? Ами не!
Първо тази партия трябва да реши на кого защитава интересите. На хората които продават работната си сила, на дребните собственици, на рентиерите, на собствениците на големите вериги и банки... На кого?
БСП е част от проблема. Опортюнисти са както лидерката им Нинова. С нея и да са мнозинство в ненародното събрание ще имате "още от същото".

... и като изключим твоето решение - "геоабсентизъм" - нам що остая? Да се гръмнем? Да прокълнем и да умрем, както е по класиците?  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Първо тази партия трябва да реши на кого защитава интересите. На хората които продават работната си сила, на дребните собственици, на рентиерите, на собствениците на големите вериги и банки... На кого?
БСП е част от проблема. Опортюнисти са както лидерката им Нинова. С нея и да са мнозинство в ненародното събрание ще имате "още от същото".


Като буржоазна, либерална партия БСП бяга като дявол от тамян от проблемите на работещите хора. Връзките с профсъюзите са табу. Стачка е мръсна дума. Дребнобуржоазната БСП защитава интереса на капитала, естествено. Когато е била на власт, БСП не е провела нито една сериозна социална политика

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Нафората в православието по принцип е рошава, при това доста, щото е от просфора, а този хляб е квасен, на шупли.

Нафората в православието по принцип е типов хляб или нещо подобно, но по-евтино. Православието не причестява така като католицизма.
Нищо не му пречи да бъде типов или по-евтин - важното е да е квасен, за разлика от "ости"-то.  :t0328:
Странно, но при виното за комкане няма разлики.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Нафората в православието по принцип е рошава, при това доста, щото е от просфора, а този хляб е квасен, на шупли.

Нафората в православието по принцип е типов хляб или нещо подобно, но по-евтино. Православието не причестява така като католицизма.

Да ся почуди чиляк кой е в теб по-компетентният - хлебарят или свещеникът  :image008:


https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,101342/catid,325/id,21820/view,article/
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 17:06:54 от Firmin »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"... и като изключим твоето решение - "геоабсентизъм" - нам що остая? Да се гръмнем? Да прокълнем и да умрем, както е по класиците? "

Няма лесно решение. Поне аз не мога да ви предложа такова.
Но... Винаги има решение.
Пример с Фидел Кастро и Куба. Кой е мислил петдесетте, че един учил за адвокат и приятели ще преобърнат цяла Латинска Америка. Изненадал е не само State Department но и съветските "другари".
Е, не ви казвам да излезете на "дюшеци" или да "хванете Балкана"... :too_happy-1067:

Едно решение би било, мажоритарни избори. Не виждам как би станало по-зле.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 17:15:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
"... и като изключим твоето решение - "геоабсентизъм" - нам що остая? Да се гръмнем? Да прокълнем и да умрем, както е по класиците? "

Няма лесно решение. Поне аз не мога да ви предложа такова.
Но... Винаги има решение.
Пример с Фидел Кастро и Куба. Кой е мислил петдесетте, че един учил за адвокат и приятели ще преобърнат цяла Латинска Америка. Изненадал е не само State Department но и съветските "другари".
Е, не ви казвам да излезете на "дюшеци" или да "хванете Балкана"... :too_happy-1067:

Не знам за Латинска Америка, ама Африка я преобърна. Това и ветераните от ЦРУ му го признават и му свалят шапка. Така е.  8)

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Андролова беше интересна на младини - интелигентно пишеща хубавка бунтарка, малко гаменка, но приятно. Обаче интелигентното не се разви. Остана квото е написала Lillian.
Като жена бих добавила влошаващ се ранен климактериум, чийто край не се вижда, но не съм такъв човек.  :smokin:
Lillian доста пресилва нещата.
Андролова като че ли загуби целеустремеността си през последните години. За разлика от Вoлгин, с когото бяха заедно при основаването на a-specto.* Не знам дали е свързано с критичната възраст, на бургаска, банкова или женска основа. На мен ми намирисва  на реакция на някой, комуто са отнели позицията около тавата с баницата.
_____
* - много интересен и обещаващ проект, който, обаче, тръгна накриво още след първите 6 месеца. Някои го обясниха с финансирането.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.