Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 07:05:43

Автор Тема: Малко езотерика  (Прочетена 23498 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Малко езотерика
« -: Ноември 08, 2018, 08:50:10 »
Малко езотерика за тези, които се интересуват, и за тези, които отричат...

това по-долу копирах от фейсбук, нямам представа кой го е написал изначално, но то със истинските Знания е така - нямат автор, щото са от Източника.

За мен тези неща са реалност, и имат смисъл, не са само думи.

Quote (selected)
Единадесет ЗАБРАВЕНИ ЗАКОНА

1. Законът за Мисленето гласи, че мислите създават реалността.

2. Законът за Наличността гласи, че има безгранична наличност във Вселената на всичко, което желаете. Вместо да вярвате в идеята за "липсата", е нужно да разберете, че живеем във Вселена на изобилие и има (пре)достатъчно за всички. Искреното съзнаване на това изобилие е жизнено важно за привличането на богатство и изобилие в живота ви.

3. Законът за Привличането гласи, че привличаш това, към което насочваш вниманието си. Обръщайки внимание на неща, които ви правят нещастни, привличате още повече от тях. Но ако се фокусирате върху нещата, които ви правят щастливи, и се усмихвате, тогава ще привлечете повече от тях в живота си.

4. Законът за Получаването гласи, че ще получите само това, което сте готови да получите. Например, може да искате 10 000 лв. на месец, но ако не вярвате, че това е възможно или че го заслужавате, то никога няма да ги получите.

5. Законът за Нарастването е свързан с нарастването и подобряването на всеки аспект от живота ви. Без значение колко добър е животът ви, винаги има място за подобрение и разширение.

6. Законът за Отплащането гласи: "Жънеш това, което посееш". Семената на успех или на провал посявате в живота си? В живота това, което влагате, това получавате. Каквото правите и "изпращате" като сигнал на Вселената, това и ще получите, за добро или за лошо.

7. Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува и да се усилва. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те. Незнанието на този закон обяснява защо толкова много хора не успяват да използват Закона за Привличането успешно. Няма значение колко трудно би могло да е в началото, трябва да се научите да игнорирате нещата, които не харесвате, и да пренасочвате вниманието си към тези, които ви правят щастливи.

8. Законът за Прошката /приемането/ гласи, че, за да продължите напред в живота си, е нужно да се освободите (да простите /приемете/) от болезнени събития от миналото си. Незнанието и неприлагането на този закон блокира изобилието във вашия живот.

9. Законът за Пожертването гласи, че, за да спечелиш нещо, трябва да си готов да заплатиш съответната цена. Гледайте на този закон като инвестиране в по-добро бъдеще вместо като настояща саможертва.

10. Законът за Почитането гласи, че 11-те Забравени Закона ще работят за вас, ако ги почитате. Ако водите недисциплиниран живот и не успявате постоянно да практикувате тези 11 закона, тогава не се учудвайте, ако се провалите.

11. Законът за Успеха /РАДОСТТА/ е комбинация от всички 11 закона. Той гласи, че можете да успеете, независимо от вашата среда или от това колко лоши са били нещата в миналото. Успехът /РАДОСТТА/ е ваше рождено право
.


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2018, 12:50:16 »
 :way_to_go-1308:

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2018, 14:01:39 »
Цитат на: Село123
Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува и да се усилва. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те.
Ако кажа, че това звучи ужасно, ще бъде много неточно. При това и съвсем пораженчески?!
И честно, отказвам да го приема!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2018, 14:11:10 »
В описанието на законите има некои неточности или по-скоро некои уловки, по които много „вярващи“ са се хлъзнали...
А за несъпротивлението - така го възприемат хората, като не е обяснено. А обяснението не е лесно и май ме мързи да го правя...несъпротивлявам се на мързела си.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2018, 14:19:42 »
Цитат на: Село123
Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува и да се усилва. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те.
Ако кажа, че това звучи ужасно, ще бъде много неточно. При това и съвсем пораженчески?!
И честно, отказвам да го приема!

Опитайте пак :D
мисълта/вниманието е енергия. В каквото вливане своята енергия, то се разраства и укрепва. Не вярвам това да не можете да приемете. Защото сега вървите по плоскостта на "приемането на всичко е пораженчество". То затова и този закон е един от най-игнорираните

Ето тук една статия, при това от учен, за природата на процеса на мислене

Д-р Джо Диспенза за невронните мрежи в мозъка
« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 14:30:37 от Село123 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2018, 14:36:58 »

Дали ѝ се радваш, или я мразиш, дали я боготвориш, или се бориш да я унищожиш – ти ѝ отдаваш своето внимание и матрицата само крепне повече от това, тя не се интересува дали вниманието ти към нея е позитивно или негативно, важно е колко енергия има в него. Както в математиката |+5 | = |-5 | е равенство в абсолютните стойности на две числа с обратен знак, но еднакво отдалечени от нулата, по същия начин матрицата не се интересува дали я захранваш с плюс или минус, тя цели да я захраниш с колкото е възможно по-голяма абсолютна стойност, и, ако гневът ти е много по-силен от симпатията, тя ще предпочете гнева заради по-високата му енергийна стойност.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2018, 15:00:06 »
Цитат на: Село123
Опитайте пак 
мисълта/вниманието е енергия. В каквото вливане своята енергия, то се разраства и укрепва.
Започнах да чета вашия линк, но го оставих "за после" и когато се върнах тук, разбрах, че съм вече "неспасяем"!
Съгласно дадените пояснение, се оказва, че влятата от Вас с Кайли енергия да ме просветите, само само е направила нещата може би вече неспасяеми?!


Опит за шегичка! Опитах се уж "да приложа наученото"  :ive_got_it-1379:
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2018, 15:21:14 »

Дали ѝ се радваш, или я мразиш, дали я боготвориш, или се бориш да я унищожиш – ти ѝ отдаваш своето внимание и матрицата само крепне повече от това, тя не се интересува дали вниманието ти към нея е позитивно или негативно, важно е колко енергия има в него. Както в математиката |+5 | = |-5 | е равенство в абсолютните стойности на две числа с обратен знак, но еднакво отдалечени от нулата, по същия начин матрицата не се интересува дали я захранваш с плюс или минус, тя цели да я захраниш с колкото е възможно по-голяма абсолютна стойност, и, ако гневът ти е много по-силен от симпатията, тя ще предпочете гнева заради по-високата му енергийна стойност.

Значи да живее безразличието  :m1708:
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2018, 16:32:09 »
Не, значи да си безразличен към лошите неща - най-общо. Щото дали ги одобряваш или им се съпротивляваш - ти винаги ги захранваш.
А що да не захранваш добрите неща с добро отношение?
Енергиен вампир поне си чувал какво е? Човек, който на всяка цена гледа да ти привлече вниманието. Щото той се храни с енергията от твоето внимание. Ако ти не го псуваш и не с занимаваш с него, а вместо това насочиш вниманието си към децата си или към цветето на прозореца, или към дървото в градината, или - ти всъщност храниш тях.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2018, 18:34:16 »
Или по Зееланд - за махалата. Не трябва да им се дава енергия, та да се клатят...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2018, 15:38:50 »
Вярно има известна доза езотерика, но е събирано от човек който не разбира от езотерика, поради което е вкарал и неверни неща.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2018, 17:02:19 »
Вярно има известна доза езотерика, но е събирано от човек който не разбира от езотерика, поради което е вкарал и неверни неща.

Кажи кои са, ще ми е интересен твоят поглед на нещата.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2018, 18:59:49 »
Quote (selected)
но е събирано от човек който не разбира от езотерика

Много бих искал да знам КОЙ разбира от езотерика?!
Особено от нас, събралите се тук сè "специалисти" в тази ... щях да напиша "материя", но не подхожда някак...

Та да му стисна ръката за неопровержимите доказателства, които ще ни изложи! ;D

По аналогия - винаги ми е било много дразнещо да прочета табелка с надпис "Д-р едикойси СПЕЦИАЛИСТ ЕНДОКРИНОЛОГ"!!!
В нашето тяло се "разхождат" над 7000 ензими, ферменти и хормони, а "специалистите", с голяма доза условност, "познават" не повече от 25.
Та такива специалисти сме и ние в езотериката.  :ouch-2144: :t2412:
..................
Аз също имам доста познания, но няма да участвам в никакви дискусии по темата!
Защото става въпрос за "енергия" и "душа".
Някой да има определение какво е енергията?!
А относно душата - всеки си я има, строго индивидуална си му е тя и ... общо взето си е негова работа.
Ще кажа само още едно нещо.
Убедил съм се (не питайте как), че всеки си идва тук с таблета, с предварително заредена батерия и когато тя свърши си отива "горе" със задачите:
1. Да си отстрани бъговете от досегашната програма.
2. Да си зареди следващата програма.
3. Да си презареди батерията за следващия път.
И никой не стои тук нито повече, нито по-малко от записа му в Матрицата, от чийто слот си е презаредил батерията.
 :m1728:
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 19:36:54 от Bradatko »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2018, 19:16:18 »
Много бих искал да знам КОЙ разбира от езотерика?!
От езотерика разбират езотериците - духовните учители, пророците, светците и други напреднали представители на човешкия род които имат досег и достъп до духовните светове.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2018, 19:35:34 »
И кой от гореизброените е тук, във форума?
Защото се предполага, че НИЕ (останалите) ще трябва да даваме мнения, нали.
Та... ако има тук, във форума, някой  бодхисатва, пророк, духовен учител, пък даже и светец - моля го най-искрено да ни поведе в необятната тема!
Аз, лично, много бих искал да пия вода от извора на познанието...
Иначе ... оставаме само ние - да си споделяме разни необосновани предположения, с всичките произлизащи от това действия.
 :ouch-2147:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2018, 19:44:16 »
Езотериката е мътна тема.
Казано просто:
Никой не иска да изчезне безследно след пребиваването тук.
Тайно се надяваме, че това е само миг от вечното ни съществуване.
Един вид велената не може да загуби толкова "умен и красив" като мен. :D
Самомнението превъзхожда себепознанието.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2018, 19:44:52 »
И кой от гореизброените е тук, във форума?
Защото се предполага, че НИЕ (останалите) ще трябва да даваме мнения, нали.
Та... ако има тук, във форума, някой  бодхисатва, пророк, духовен учител, пък даже и светец - моля го най-искрено да ни поведе в необятната тема!
Аз, лично, много бих искал да пия вода от извора на познанието...
Иначе ... оставаме само ние - да си споделяме разни необосновани предположения, с всичките произлизащи от това действия.
 :ouch-2147:
Колега, духовните учители са оставили достатъчно познания с който ние можем да работим, дори и в тяхно отсъствие. За наша голяма радост ние сме човешки същества - можем да четем, да мислим и да разсъжаваме, имаме свободна воля, т.е. достатъчно условия да се развиваме и то бързо, за разлика от някои други същества.
Нещата в случая опират до това кой какво е открил към настоящия момент са себе си в този си живот, т.е. колко е развит ума му, интуицията му и какво отношение има към истината.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2018, 20:08:22 »
Quote (selected)
духовните учители са оставили достатъчно познания с който ние можем да работим, дори и в тяхно отсъствие
Напълно съм съгласен!
Аз съм прочел доста източници.
Във всичко написано до момента от мен, изразявам личото си съмнение, че и в тази тема ще се стигне до противопоставяния, както и в други теми - от живота. Обаче тази е твърде специфична.
Виж още в първите няколко поста - един казва едно, а друг му опонира.
В икономиката, механиката и т.н. земни науки има мегдан за развитие на тези и контратези, тъй като има закони, а там където те са в недостиг, има емпирика, също базирана на нещо земно.
А тук... какво?!
Най-добрият вариант е да се обменят мнения или познания по някои от клоновете на езотеричните познания, но точно по тази "материя" няма база за доказателства на мненията и те се превръщат, при по-слабохарактерните, в едно обикновено "тропане с крак".
Повярвай, бил съм свидетел на такива "двубои" и щеше да е много смешно, ако не беше жалко!
Та... затова написах за бодхисатвите и другите.
Мисля, че не е необходимо да продължаваме дискусията в тази посока.
Може би трябва да набележим някои от клоновете и да видим кой до къде е стигнал в развитието си?!
Те (клоновете) ... са една "друга бира"!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2018, 20:17:31 »
Quote (selected)
духовните учители са оставили достатъчно познания с който ние можем да работим, дори и в тяхно отсъствие
Напълно съм съгласен!
Аз съм прочел доста източници.
Във всичко написано до момента от мен, изразявам личото си съмнение, че и в тази тема ще се стигне до противопоставяния, както и в други теми - от живота. Обаче тази е твърде специфична.
Виж още в първите няколко поста - един казва едно, а друг му опонира.
В икономиката, механиката и т.н. земни науки има мегдан за развитие на тези и контратези, тъй като има закони, а там където те са в недостиг, има емпирика, също базирана на нещо земно.
А тук... какво?!
Най-добрият вариант е да се обменят мнения или познания по някои от клоновете на езотеричните познания, но точно по тази "материя" няма база за доказателства на мненията и те се превръщат, при по-слабохарактерните, в едно обикновено "тропане с крак".
Повярвай, бил съм свидетел на такива "двубои" и щеше да е много смешно, ако не беше жалко!
Та... затова написах за бодхисатвите и другите.
Мисля, че не е необходимо да продължаваме дискусията в тази посока.
Може би трябва да набележим някои от клоновете и да видим кой до къде е стигнал в развитието си?!
Те (клоновете) ... са една "друга бира"!
Няма лошо да се дискутира от позицията на знанията които всеки има в момента. Имам предвид онези знания факти, принципи и закони които са лесно достъпни за ума на нормално развит и образован човек, а не за някаки кухи догми които не почиват на реални факти и знания. Например всеки може да напише какво му е собственото мнение за всеки от тези 11 "закона", или поне за онези които му са интересни и има какво да каже за тях. Да ги разкритикува или подкрепи като се обоснове по някакъв начин. Аз например нямам и най-малкото намерение да давам насока на някого в живота, мога единствено да споделя това което съм намерил за себе си с другите за да им е евентуално от полза. Като не е - здраве да е, пътища има много и най-различни всеки си избира по-кой и как да ходи.
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 20:19:37 от kasapina »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2018, 20:21:10 »
Всъщност душата не е просто така индивидуална ... Индивидуален е умът човешки, който отделя, егото. А душата е хм .. убиквитетна... и като такава не е точно индивидуална.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2018, 20:25:57 »
Потапянето в духовността е проста форма на бягство от действителността.
Тук на този свят имам проблем, не мога да го реша, безсилен съм.
Предпочитам да се откажа и да се предам в прегръдките на Морфей.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2018, 20:31:07 »
Нито един проблем не може да бъде решен на нивото, на което е създаден.
Ако тук имаш проблем, решението е едно ниво по-нагоре.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Малко езотерика
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2018, 21:09:25 »
Quote (selected)
духовните учители са оставили достатъчно познания с който ние можем да работим, дори и в тяхно отсъствие
Напълно съм съгласен!
Аз съм прочел доста източници.
Във всичко написано до момента от мен, изразявам личото си съмнение, че и в тази тема ще се стигне до противопоставяния, както и в други теми - от живота. Обаче тази е твърде специфична.
Виж още в първите няколко поста - един казва едно, а друг му опонира.
В икономиката, механиката и т.н. земни науки има мегдан за развитие на тези и контратези, тъй като има закони, а там където те са в недостиг, има емпирика, също базирана на нещо земно.
А тук... какво?!
Най-добрият вариант е да се обменят мнения или познания по някои от клоновете на езотеричните познания, но точно по тази "материя" няма база за доказателства на мненията и те се превръщат, при по-слабохарактерните, в едно обикновено "тропане с крак".
Повярвай, бил съм свидетел на такива "двубои" и щеше да е много смешно, ако не беше жалко!
Та... затова написах за бодхисатвите и другите.
Мисля, че не е необходимо да продължаваме дискусията в тази посока.
Може би трябва да набележим някои от клоновете и да видим кой до къде е стигнал в развитието си?!
Те (клоновете) ... са една "друга бира"!
Моме, преди години, там, твоя приятел манрико беше отворил такава тема - намери я, пусни я тук, не се коркай, а? Отговор - мързи ме, не съм сама и прочие не се приемат!

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2018, 21:12:21 »

Няма лошо да се дискутира от позицията на знанията които всеки има в момента. Имам предвид онези знания факти, принципи и закони които са лесно достъпни за ума на нормално развит и образован човек, а не за някаки кухи догми които не почиват на реални факти и знания. Например всеки може да напише какво му е собственото мнение за всеки от тези 11 "закона", или поне за онези които му са интересни и има какво да каже за тях. Да ги разкритикува или подкрепи като се обоснове по някакъв начин. Аз например нямам и най-малкото намерение да давам насока на някого в живота, мога единствено да споделя това което съм намерил за себе си с другите за да им е евентуално от полза. Като не е - здраве да е, пътища има много и най-различни всеки си избира по-кой и как да ходи.

Благодаря, това беше идеята на темата.

В последните 20-30 години информацията, знанията, опита и пр. в тази област растат с главоломна скорост. За няколко години се разкриват частици от Знанието, които са били с векове недостъпни.
Всичката тази лавина не е нито случайна, нито безцелна.
Понятийният апарат на различните езоретични учения е доста различен, но по същество различията никак не са големи. Повечето от изброените в началото на темата Закони са в основата на почти всички различни духовни учения.  А това че описателните системи са различни, е добра, защото така може да достигнат до много повече хора, всеки може да намери това, което е в съзвучие с неговото разбиране.

Quote (selected)
*Буратино:
Потапянето в духовността е проста форма на бягство от действителността.
Тук на този свят имам проблем, не мога да го реша, безсилен съм.
Предпочитам да се откажа и да се предам в прегръдките на Морфей.

Буратино, би ли могъл да допуснеш, че действителността не е това, което пипаш и виждаш?

Почти 100 години след откриването на Кирлиановата фотография някой да не признава съществуването на аура- енергийно тяло, освен физическото - ами струва ми се че именно такъв човек е в прегръдките на Морфей.
Би могъл да полюбопитстваш, и да почнеш да разплиташ нещата.  Това енергийно тяло, дето не го виждаш, но пък може да се заснеме с уреди- защо е, какво прави, само ли си виси така в пространството, или има някаква енергийна връзка , дето пак не я виждаме? Как така например отрязано наполовина листо и заснето по Кирлиановия начин, на снимките енергийното му тяло е цяло, сякаш не е отрязано? Откъде има тази памет, откъде идва тази информация?
ей такива прости въпроси могат да направят така, че да ти се открие онова невидимо, за което Малкия принц казва, че е най-съществено.

Quote (selected)
В икономиката, механиката и т.н. земни науки има мегдан за развитие на тези и контратези, тъй като има закони, а там където те са в недостиг, има емпирика, също базирана на нещо земно.
А тук... какво?!
Най-добрият вариант е да се обменят мнения или познания по някои от клоновете на езотеричните познания, но точно по тази "материя" няма база за доказателства на мненията и те се превръщат, при по-слабохарактерните, в едно обикновено "тропане с крак".

Брадатко, това е щото мериш със земните мерки - доказателства, тези, контратези, спорове и пр.
Кому в духовността са нужни доказателства, какво ще ги прави?
"доказателство" е само и единствено личното преживяване и личния опит, нищо друго от този свят не може да е доказателство да каквото и да е от "другия свят".

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2018, 02:31:19 »
Quote (selected)
Брадатко, това е щото мериш със земните мерки - доказателства, тези, контратези, спорове и пр.
Точно обратното твърдях по-горе.
За мерилàта.
Че НЕ МОЖЕ да се спори от земни позиции.
Може да не съм се изразил ясно.
Учителите (и останалите други подобни) са ни дали базата и са я доразвили до където са могли. Може би пък... докъдето са преценили отгоре, че ни е трябвало.
Оттук нататък или приемаш нещо или не и си вървиш и се развиваш по твоя си път.
Намираш си репери, вслушваш се в подсъзнанието си (доколкото ти е въможно), наблюдаваш си знаците и се развиваш.
Или не.
Това е съвсем лично дело. Пътят на всяка душа си е строго индивидуален.
Относно 11-те закона - аз ги приемам априори. Силата на поне някои от тях съм изпитал лично.
И опити за тяхната корекция с нашите, земни инструменти, ми се струва несериозно.
Нали е ясно, че има неща, които са ни дадени, а не сме си ги определили ние. Ако някой още се съмнява в това - да развива дарвиновите теории, примерно.
Quote (selected)
Понятийният апарат на различните езоретични учения е доста различен, но по същество различията никак не са големи. Повечето от изброените в началото на темата Закони са в основата на почти всички различни духовни учения.  А това че описателните системи са различни, е добра, защото така може да достигнат до много повече хора, всеки може да намери това, което е в съзвучие с неговото разбиране.
С което съм съгласен напълно. Не съм срещал в езотеричните учения контратези или отричане на основни постулати. Има доразвивания и различни пътища. (да не повтарям казаното от Селото).
Можеш да приемеш или не приемеш каквото пожелаеш от ученията, но...
Всякакви спорове коя теза, учение и т.н. е по-по-най са абсолютно безсмислени!
Затова написах, че мога да приема ревизии или промени, само от бодхисатва нагоре.
Оставам си с надеждата, сред толковата много специалисти по най-различни теми от живота и науката, тук, във форума, да се намери и един такъв...
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 02:39:19 от Bradatko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2018, 09:43:34 »
Село123
За мен всичко е на кантар.
11-те принципа са верни даже във физическият свят има закон за действието и противодействието, за запазване на енергията.
Когато разговарям/пиша със събеседник се опитвам да разбера тезата му и има ли силни и слаби страни.
Затова и много хора ми се дразнят и игнорират във форума.
Няма развитие ако всички са съгласни с една теория.
Да там има нещо, но няма да стигнем до никъде ако всичките си успехи или неуспехи прехвърляме на невидимите сили.
Много учения атакуват проблема,тези спечелили повече последователи винаги се израждат в култ.
Справка действащите религии, те са добри до едно ниво после стават пречка за развитието на обществото.
Ще се радвам да прочета нещо което не съм успял до сега ( прочел съм това онова ).
Това ще е от интересните теми за мен тук..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2018, 10:00:19 »
Quote (selected)
Че НЕ МОЖЕ да се спори от земни позиции.
Може и трябва, отвъдното е част от физическият свят не съществува самостоятелно преплетено е свързано е с нас и с това което е тук.
Това е друг учебник за следващ клас.
Първо математика за 1-ви, после минаваш на тази за 2-ри клас ( най-грубо казано).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Miranda

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2018, 11:02:05 »
Село, поздравления за страхотната тема !
От сега мога да кажа, че това ще ми е любимо място за посещение, надявам се да и да пиша понякога, ако имам какво да кажа ! Иначе, подробно ще я чета в малките часове, времето само за мен.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2018, 12:08:05 »
Quote (selected)
Че НЕ МОЖЕ да се спори от земни позиции.
И защо решаваш незабавно, че разговор на каквато и да е било тема е задължително спор?
А за контратези...нали знаеш, че тайната се крие в парадокса, на изток му викат коан. Умът работи с логика, докато следваш логиката, не си отвъд, защото си в ума. За да излезеш от ума, трябва да го поставиш пред нерешимост, демек пред липса на логика, демек в състояние, когато и двете противоречиви твърдения са верни.
Другият начин е медитацията, но тоя е по-съвременен, по-бърз и обхваща всички нежелаещи, а медитацията е само за отдадени желаещи.
Демек, достатъчно е човек да поиска поне да разгледа един парадокс и излита.



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2018, 19:14:23 »
Quote (selected)
отвъдното е част от физическият свят
Ами... не е. Поне засега.
Ако беше, щеше да се подчинява на физически закони.
И когато се развием до такава степен, че достигнем да си обясним нещата, които се случват там и които се преплитат с пребиваването ни тук във физическо тяло и подчинавайки се на земните физически закони, тогава highly likely би могло някой да ни убеди, че отвъдното е част от физическия свят...
От това, което съм чел по въпроса, не съм видял никъде двата "свята" да са представени като части от едно цяло.
А другите светове, които са създадени по съвсем друг начин? Там как стоят нещата?
..................
Quote (selected)
И защо решаваш незабавно, че разговор на каквато и да е било тема е задължително спор?
Не съм решил така, както и незабавно.
Използвах такъв израз. Може би, подсъзнателно съм се подвел от опита си, че за каквото и да се разговаря, при положение, че не се споделя една платформа, в края на краищата спорът е неизбежен.
И пак ще го кажа. Явно съм много тъп и не мога да се изразя правилно.
По тази тема спорове, контратези и защита на някаква позиция са безсмислени!
Селото го каза и аз го цитирах - за ученията.
Защото съм срещал следното:
Някой пише:
Прочетох това и това от едикого си.
Ето тук, НЕЗАБАВНО, обаче, се намира "специалист", който казва, нещо от рода на:
– Според мен, това не може да е така, защото ....
И се започва.
Затова - не участвам в ТАКИВА разговори.
Не отговарям на заяждания, закачки и обвинения, какво знам, колко знам, откъде го знам и т.н.
Всеки си върви САМ по СВОЯ път и САМ се образова, приема или не това, с което се е запознал и е приел за себе си.
Другият/та - също.
Третият/та - и той/тя - on his/her own road!
Тук, на Земята, сме така.
Горе... там вече е друга работа!
...............
Аз започнах с книгите на Д-р Майкъл Нютън - "Пътят на душите" и "Следите на душите". В тази последователност.
Сканирал съм ги и съм ги отредактирал до формат .fb2 - за електронен четец.
Мога да ги дам веднага на проявилия интерес колега. Отпървом на ЛС и после ще се разберем, как да ги прехвърля.
За тези, които нямат такъв, може на компютъра с помощта на изключителната програмка CoolReader.
Малка е, но пък много добра. Ще я дам на когото я поиска, с някои указания за работа с нея и настройките за щадене на зрението при четене.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2018, 19:18:10 »
Bradatko
Защо не ги хвърлиш в читанката?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2018, 19:53:56 »
На времето опитвах и там, обаче специалистите искаха да минавам през ТОЧНО ТЕХНИТЕ процедури по сканиране, редактиране и прехвърляне на текста в суров вид, на XML, а те щели ... и т.н.
Опитах да пусна готова книга директно в .fb2 формат, а те не я удостоиха с внимание.
Теглих им една и започнах да си ги произвеждам до формата, който ми е удобен и който умея - .fb2
Прехвърлил съм ги на много хора, за които съм сигурен, че им трябват.
И тук ще е така.
Поне ще знам, че ще я дам на човек проявяващ интерес.
Ако пък този формат не е удобен някому, в Нета е пълно със сайтове, където он-лайн ги прекодират почти от всеки до всеки иззвестен формат и то добре.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2018, 20:02:01 »
Quote (selected)
От това, което съм чел по въпроса, не съм видял никъде двата "свята" да са представени като части от едно цяло.
Моят настоящ наставник казва, че душата не е в тялото, тялото е в душата. затова когато човек умре, душата не напуска тялото му. Всъщност душата измества фокуса си от физическата реалност към друга реалност - може да е пак физическа, може и да не е...
На практика след 3Д физическото идва 4Д, което е последното физическо, но там времето и пространството са много по-гъвкави, след 4Д следва 5Д и там вече няма физическо. Моят сегашен наставник е между 4Д и 5Д раса и те отдавна не ядат, не пият, не спят, но все още са запазили определени физически параметри.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2018, 20:02:48 »
А за книгата/ите - в Спиралата качи ли ги?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2018, 20:30:59 »
Не.
Там също не качвам.
По подобни причини.
Я да ги прикача тук...
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 20:36:03 от Bradatko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2018, 20:32:05 »
Тук няма ли начин да се качват книги?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #36 -: Ноември 10, 2018, 20:36:41 »
Готово!
Искате ли CoolReader-a?
Но него няма как да го пусна тук, че е 6 Мб, а разрешения размер е 2.
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 20:39:30 от Bradatko »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #37 -: Ноември 10, 2018, 20:53:07 »
Аз чета епъб с колибри - безплатно е. Когато чета изобщо.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #38 -: Ноември 10, 2018, 21:27:34 »
Цитат на: Bradatko
Искате ли CoolReader-a?
Но него няма как да го пусна тук, че е 6 Мб, а разрешения размер е 2.
Можеш да го направиш на архив от 3-4 части.
Хубава програмка. Както и ФБРийдър.
Кайли, и фб2 могат да четат, и много др. формати, както и обикновен тхт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #39 -: Ноември 10, 2018, 21:34:46 »
Уърда го отваря, после мога да го мачкам както искам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #40 -: Ноември 10, 2018, 21:38:34 »
Ох, мамка му. Написах половин ферман, качих книгата и се затри, щото файлът бил голям...бясна съм..


Ще кача една книга, написана от земен ченъл на извънземна цивилизация. Силно я препоръчвам, щото е малка, лека и себеовластяваща... ама ще я качвам в следващ пост, щото не ща пак да пиша като гламава.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2018, 21:42:40 »
Елан - Твоята сила, поднесена на тепсия
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2018, 22:39:41 »
Книгите на Нютън ги има в Спиралата.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2018, 02:37:13 »
Quote (selected)
Можеш да го направиш на архив от 3-4 части.
Естествено, че мога! Ама ... кой да се сети! :duh-1007:
Нали все разделяме гигабайтови файлове, а за таквоз мъничко нещо изобщо не ми мина през главата, че също може.
Обаче имам WinRAR, а той не разделя с разширение .zip.
Има вариант - да преименувам разширенията от .rar на .zip за да минат тук, а изтеглият ги да ги преименува на свой ред, обратно в .rar за да може да си създаде целия файл отново.
Ще пробвам този вариант, пък ако не мине - утре ще ги кача пак.
Да видим...

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2018, 02:37:49 »
Следващият:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2018, 02:38:22 »
Предпоследният:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2018, 02:38:46 »
И последният:

Минаха.
След разрхивирането ще се получи папка, с име cr3.
Не се инсталира, а папката просто се премества някъде на диска и после се прави shortcut на изпълнителния файл - cr3.exe и готово!
Проста работа, но програмката е убиец!
« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 02:42:06 от Bradatko »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2018, 03:52:58 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #48 -: Ноември 11, 2018, 09:25:50 »
Eто я и за Линукс:
https://sourceforge.net/projects/crengine/files/CoolReader3/cr3-3.0.56/cr3_3.0.56.orig.tar.gz/download

Значи Bradatko просто можеше да даде хипервръзка за изтегляне на версията за Windows, вместо да прави такива гимнастики :m1708:
the lamers club honourable member …

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #49 -: Ноември 11, 2018, 20:08:16 »
Ами не!
Аз се извинявам, ако нещо съм нарушил тук!
Това, с което си позволих да направя гимнастиките, е СТАРАТА версия на CoolReader-a, която по-опростена и с повече настройки на интерфейса.
Новата, или ето това - cr3-newui-opengl-win32-qt-static-angle-3.3.23.zip, е с друг интерфейс, който за някого може да е удобен, но за мен не.
Продължавам да смятам, че старата версия е по-удачна, но ако някой си хареса другата - да си я ползва със здраве!
3.3.23 е версията, която имам аз и не знам дали има по-нова.
Хипервръзка към старата изобщо не знам дали още има някъде...
Та, затова!
.................
А ако някой, все пак, реши да използва моята версия и не може да си настрои фона, размера на шрифта и т.н., моля да напише за да му дам някои указания.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #50 -: Ноември 11, 2018, 20:38:08 »
Ами не!
Аз се извинявам, ако нещо съм нарушил тук!

Нищо не си нарушил, просто аз споделям по-елегантно решение  :cool-1084:

Quote (selected)
Това, с което си позволих да направя гимнастиките, е СТАРАТА версия на CoolReader-a, която по-опростена и с повече настройки на интерфейса.

Новата, или ето това - cr3-newui-opengl-win32-qt-static-angle-3.3.23.zip, е с друг интерфейс, който за някого може да е удобен, но за мен не.

Продължавам да смятам, че старата версия е по-удачна, но ако някой си хареса другата - да си я ползва със здраве!

3.3.23 е версията, която имам аз и не знам дали има по-нова.

Хипервръзка към старата изобщо не знам дали още има някъде...

Мисля, че в самия sourceforge се пазят и старите версии на програмите. Поне така беше по едно време.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2018, 00:39:13 »
Цитат на: ddantgwyn
Мисля, че в самия sourceforge се пазят и старите версии на програмите
https://sourceforge.net/projects/crengine/files/CoolReader3/
Имам стара портабъл-версия 3.х.х за Уиндоус, новите не съм ги пробвал. И линукската е стара. Авторът отдавна вече прави само за Мазалоид.
Впрочем ето и деб-пакета https://sourceforge.net/projects/crengine/files/CoolReader3/cr3-3.0.56/cr3_3.0.56-7_amd64.deb/download
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 00:42:27 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2018, 22:15:07 »
Аз Кул рийдъра го имам на Андроид, на таблета. А на компютъра всичко ми се отваря с Ocular.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2018, 22:19:23 »
Как плавно само езотериката премина в компютърните приказки. Много интересно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2018, 22:26:12 »
Как плавно само езотериката премина в компютърните приказки. Много интересно.

Преди повече от 20 години, един колега беше казал, че компютърните технологии отдавна са излезли от областта на науката и техниката и са преминали към вълшебствата и чародействата  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2018, 22:35:40 »
Quote (selected)
Имам стара портабъл-версия 3.х.х за Уиндоус
Що бъзикаш децата бре. 3.х.х е графична надстройка. (3.11. беше ако се не лъжа надстройка на дос 6.22) Какъв портъбъл без инсталация.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 22:37:56 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2018, 22:42:21 »
Quote (selected)
Имам стара портабъл-версия 3.х.х за Уиндоус

Що бъзикаш децата бре. 3.х.х е графична надстройка. (3.11. беше ако се не лъжа надстройка на дос 6.22) Какъв портъбъл без инсталация.

3.х.х е версията на програмата, а не на операционната система 8)
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Скритата война
« Отговор #57 -: Ноември 15, 2018, 10:22:39 »
Знаете ли, че много от символите са подменени и им е придадено негативно значение. Идеята да го пусна тук ми дойде от Енгелса, който обясни какво е първоначалното значение на „фашизъм“ и как след това му е придадено негативно значение.


Превод, доколкото мога, не бийте преводача!


Архонтите са много обиграни окултисти. Те взимат един символ, който носи светлина, и използват пропаганда и манипулация, за да накарат масите да го асоциират с тъмнината, с нещо ужасно и болезнено. По този начин този символ спира да внася светлина в света.


Примери:


Isis - богиня на светлината, сега разпознавано име на ислямска държава (отделно, че наричайки я държава, те затвърждават правото ѝ на съществуване).
Петолъчката и обърнат пентаграм
Всевиждащото око - оригинално представляващо третото око, вътрешното око.
Свастика - идея за космическите принципи за движение. Използва се още в хиндуизма.


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2018, 22:14:25 »
Кайли, това е интересно. Можеш ли да продължиш?

аз пък засега ще дам линк към едни филми, разширявали осъзнаването. Да го разширим, че да можем да дискутираме. ;D

https://www.adme.ru/tvorchestvo-kino/15-filmov-rasshiryayuschih-soznanie-783110/?fbclid=IwAR3HcfXvKNLIXt0fKrY9bQQezIx5o6FLjsrmjV0cRlAlhl-ItTnjRwgf354
« Последна редакция: Ноември 16, 2018, 22:16:47 от Село123 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2018, 22:41:00 »
Не мога, ама мога да дам оригиналния линк на английски, в който вътре има линк и към останалото.
http://2012portal.blogspot.com/2014/06/isis.html

Благодаря за филмите, което мога и намеря онлайн, ще изгледам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.