Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:06:30

Автор Тема: Малко езотерика  (Прочетена 20732 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #60 -: Ноември 16, 2018, 23:04:24 »
давай го

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #61 -: Ноември 17, 2018, 12:09:07 »
Дала съм го.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #62 -: Ноември 17, 2018, 13:11:27 »
Преди повече от 20 години, един колега беше казал, че компютърните технологии отдавна са излезли от областта на науката и техниката и са преминали към вълшебствата и чародействата  :cool-1084:

Това е малко изменена мисъл, която съм чул за металолеенето - "Малко наука и много черна магия"
...и съм я чул преди повече от 30 години.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #63 -: Ноември 17, 2018, 20:06:43 »
Изключителен клип на едно изключително дете, на едно момиче.

https://youtu.be/rV7MyieOZ6I

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #64 -: Ноември 18, 2018, 11:25:13 »
Болшинството филми съм ги гледала, изгледах два засега, холивудски са...но стават...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2018, 14:53:49 »
Свастиката - 12 000 г. история.
В будизма символизира благополучие, просперитет и безкрайност.
тук



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #66 -: Ноември 21, 2018, 15:02:48 »
Преди повече от 20 години, един колега беше казал, че компютърните технологии отдавна са излезли от областта на науката и техниката и са преминали към вълшебствата и чародействата  :cool-1084:

Това е малко изменена мисъл, която съм чул за металолеенето - "Малко наука и много черна магия"
...и съм я чул преди повече от 30 години.

Човекът, от когото я знам, ти е колега, затова няма да се изненадам, ако сте я чули на едно и също място :)
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #67 -: Ноември 21, 2018, 15:07:32 »
...и съм я чул преди повече от 30 години.
Човекът, от когото я знам, ти е колега, затова няма да се изненадам, ако сте я чули на едно и също място :)
Заинтригува ме...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #68 -: Ноември 21, 2018, 15:11:29 »
...и съм я чул преди повече от 30 години.
Човекът, от когото я знам, ти е колега, затова няма да се изненадам, ако сте я чули на едно и също място :)

Заинтригува ме...

Завършил е МИСиС, но специалността му не помня точно.
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #69 -: Ноември 21, 2018, 15:26:15 »
Инициали? С какво се занимава?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #70 -: Ноември 21, 2018, 15:42:33 »
Инициали? С какво се занимава?

АЕ, работеше в „Кремиковци“, аз работех със сестра му, а баща им ми е преподавал. Но мисля, че е малко по-стар от нас двамата, така че може и да не сте се засекли по едно и също време.

Мисълта ми беше, че най-вероятно са ви преподавали едни и същи хора, затова не е чудно да я знаете и двамата тази мисъл, която той после перифразира.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 15:58:13 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #71 -: Ноември 21, 2018, 15:53:37 »
Оооо, така кажи.
Четири години преди мен. "Физико-химични изседвания на металургичните процеси".
Правеше най-лудите дискотеки в Интерклуба на МИСиС
И къде се изгуби тоя човек? Знам, че беше един от пионерите на интернета в България.
Баща му и сестра му са починали, доколкото разбрах един след друг.
На сбирките не идва. Виждах се преди години с жена му...развели се...
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 15:58:26 от Bacho Кольо »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #72 -: Ноември 21, 2018, 15:59:21 »
Оооо, така кажи.
Четири години преди мен. "Физико-химични изседвания на металургичните процеси".
Правеше най-лудите дискотеки в Интерклуба на МИСиС
И къде се изгуби тоя човек? Знам, че беше един от пионерите на интернета в България.
Баща му и сестра му са починали, доколкото разбрах един след друг.
На сбирките не идва. Виждах се преди години с жена му...развели се...

Нямам идея къде се скри. Преди го виждах от време на време, но не и в последните години. Доколкото знам е пенсионер, но дали не се е преместил на вилата им в Рударци не знам. Ще трябва да потърся връзка с големия му син, макар че и той ми изчезна от полезрението.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 16:01:47 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #73 -: Ноември 21, 2018, 20:06:58 »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #74 -: Ноември 21, 2018, 20:19:21 »
Всичко е живо и всичко има съзнание.
Съзнанието на планетата ни е на светлинни години пред съзнанието на човечеството. Буквално, не метафорично.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Малко езотерика
« Отговор #75 -: Ноември 21, 2018, 21:16:43 »
Quote (selected)
Нямам идея къде се скри. Преди го виждах от време на време, но не и в последните години. Доколкото знам е пенсионер, но дали не се е преместил на вилата им в Рударци не знам. Ще трябва да потърся връзка с големия му син, макар че и той ми изчезна от полезрението.
Когато се свържеш, поздрави го и от мен. Пиши в стария форум.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #77 -: Ноември 27, 2018, 23:22:25 »
Помоли ги тия atiearth да те допуснат до файловете с Башар, щото се затвориха миналата година.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #78 -: Декември 01, 2018, 19:04:41 »
Цитат на: Село123
Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува и да се усилва. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те.
Ако кажа, че това звучи ужасно, ще бъде много неточно. При това и съвсем пораженчески?!
И честно, отказвам да го приема!

Тези закони приличат на американизирана версия на стари духовни закони.

Този конкретен закон напомня на Ишвара Пранидхана - отдаване на Бог и приемане на Божията воля, поставяне на Божията воля над собственото его.  Ключов, много важен закон, но тълкуванието/обяснението му в цитираните Забравени закони е различно.  (До известна степен аналог на Ишвара Пранидхана в християнството е смирението като християнска добродетел.)

Практикуването на ИП е акт на отдаване, който идва от пълното доверие към Божията воля, докато описаният закон на Нулево Съпротивление е резултат от разбирането, че това, срещу което се съпротивляваш, се усилва и следователно по този начин ще се избегне неговото усилване.  Такова обяснение за мен не е очевидно и не мисля, че може да се приеме за всички случаи.  Дори напротив, омразата не прави нещата по-силни, а има разрушителна сила, поне в някои случаи и от някои хора.

Иначе, по принцип с повечето описани закони съм съгласен.
 

 

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #79 -: Декември 01, 2018, 19:11:37 »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #80 -: Декември 01, 2018, 21:42:47 »
Законът за несъпротивлението е практикуван от Гюрджиев, който хвърлял учениците си във водата и е крещял по тях да спрат да се борят да не потънат и да не се удавят. Когато някой успявал да се отпусне, водата го изнасяла на повърхността.
Описан е много красиво от Ричард Бах в „Илюзии“. Имам точно тая част някъде..



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #81 -: Декември 01, 2018, 21:44:55 »
 
1.                       Учителят отговори и рече: “Имало едно време едно село, всички в него живеели на дъното на пълноводно кристално бистра река.
2.                       Течението на реката се носело тихо над всички тях: млади и стари, богати и бедни, добри и зли, понеже следвало своя път и познавало само своята кристално бистра същност.
3.                       Всяко същество се било вкопчило кой както намери в коренищата и камъните по дъното на реката, понеже така живеели – вкопчени, и от рождение били усвоили да се съпротивляват на течението.
4.                       Ала накрая едно от съществата рекло: “Уморих се да живея вкопчен. Макар и да не го виждам с очите си, вярвам, че течението знае къде отива. Ще взема да се пусна и да го оставя да ме отнесе където реши. Ако и занапред живея вкопчен, ще умра от скука.”
5.                       Другите същества му се изсмели и рекли: “Безумец! Пуснеш ли се, течението, пред което се прекланяш, ще те изхвърли изподран и насинен от камъните и ти ще умреш по-бързо, отколкото скуката!”
6.                       Той обаче не ги послушал, поел си дълбоко въздух, оставил се на течението и то начаса го заблъскало и замятало сред камъните.
7.                       Ала съществото отказало да се вкопчи отново и с времето течението го издигнало над дъното и го освободило, и вече не го удряло и наранявало.
8.                       И съществата надолу по течението на реката, които не го познавали, възкликнали: “Вижте, чудо! Уж е същество като нас, а лети! Вижте – Месия, дошъл е да ни спаси!”
9.                       А съществото, носено от течението, отвърнало: “Аз съм точно толкова Месия, колкото и вие. Реката на драго сърце ни вдига и ни прави свободни, стига да се престрашим и да се пуснем. Истинското ни дело е това пътуване, това приключение.”
10.       Те обаче продължили да викат още по-гръмогласно: “Спасител!”, все така вкопчени в скалите, а когато погледнали отново, него вече го нямало и те си останали сам-сами, за да разказват предания за Спасителя.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #82 -: Декември 01, 2018, 22:05:32 »
Това е точно Ишвара Пранидхана. 

Беше ми много интересно да прочета текста.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #83 -: Декември 01, 2018, 22:35:50 »
Книгата е много добра и много малка. Можеш да си я свалиш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #84 -: Декември 01, 2018, 22:37:58 »
Законът за несъпротивлението е практикуван от Гюрджиев, който хвърлял учениците си във водата и е крещял по тях да спрат да се борят да не потънат и да не се удавят. Когато някой успявал да се отпусне, водата го изнасяла на повърхността.
Описан е много красиво от Ричард Бах в „Илюзии“. Имам точно тая част някъде..
всъщност плавателност. поради разни особености на гръдния кош жените са по-плавателни от мъжете. доказано.

Пешо

  • Гост
Re: Малко езотерика
« Отговор #85 -: Декември 02, 2018, 17:05:24 »
Quote (selected)
Законът за несъпротивлението е практикуван от Гюрджиев, който хвърлял учениците си във водата и е крещял по тях да спрат да се борят да не потънат и да не се удавят. Когато някой успявал да се отпусне, водата го изнасяла на повърхността.
А онези, които успявали да останат в отпуснато състояние повече от пет минути, полека се издигали на 2-3 см над водната повърхност.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #86 -: Декември 02, 2018, 17:47:38 »

1. Законът за Мисленето гласи, че мислите създават реалността.


Thought Power - Swami Sivananda

Thought Power - Annie Besant

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #87 -: Декември 02, 2018, 17:53:02 »
Това го знаем отдавна.
Сензорите ни регистрират едно, мозъкът обработва каквото знае и ни дава реалността.
Ако не знае какво е лъжица, ни показва реалността с парче метал, дърво или пластмаса.
Да се издига това до "религия" мисля,че е глупаво, а такива "гурута" откровени шарлатани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #88 -: Декември 02, 2018, 18:00:15 »
Става въпрос за друго. :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #89 -: Декември 02, 2018, 18:08:07 »
Въпрос с повишена трудност:
- И другото е?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #90 -: Декември 02, 2018, 18:11:28 »
За тая работа си има стари вицове.
Върви си един човек и си мисли:
Работата скапана.
Парите не стигат.
Жената голяма  к....... и началника и той.
......

На рамото му седи ангелче и прилежно записва всичко.
Приключва и само се замисля:
Странни желания, ама като иска!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #91 -: Декември 02, 2018, 18:22:46 »
 :b0201:

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #92 -: Декември 02, 2018, 18:26:17 »
Въпрос с повишена трудност:
- И другото е?

Сам разбери.

Аз отивам да танцувам.  :too_happy-1067:

И ти може да релаксираш малко.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #93 -: Декември 02, 2018, 19:53:35 »
Въпрос с повишена трудност:
- И другото е?
това де си го писал по-долу като виц
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #94 -: Декември 09, 2018, 13:44:21 »
Osho - The Root Problem of All Problems

(Откъс, със съкращения)


На едно място великият физик Едингтън казва, че колкото по-дълбоко науката отива в материята, толкова повече става осъзнаването, че нещата са мисли. Това може да е така, аз не съм физик, но от другата страна бих искал да ви кажа, че Едингтън може да е прав, че нещата изглеждат все повече като мисли, ако отидете по-дълбоко; обаче ако отидете по-дълбоко в себе си, мислите ще изглеждат все повече и повече като неща.

Всъщност това са два аспекта на едно и също явление: нещото е мисъл, мисълта е нещо.

Когато казвам, че една мисъл е нещо, какво имам предвид? Искам да кажа, че можете да хвърлите мисълта си точно като нещо. Можеш да удариш главата на някого с мисъл, точно като нещо. Можете да убиете човек чрез мисъл, точно както можете да хвърлите кама. Можете да дадете своята мисъл като подарък или като инфекция. Мислите са неща, те са сили, но те не ви принадлежат. Те идват при вас; те пребивават за известно време във вас, а после ви напускат. Цялата вселена е пълна с мисли и неща. Нещата са само физическата част на мислите, а мислите са умствената част от нещата.

Поради този факт се случват много чудеса - защото мислите са неща. Ако някой непрекъснато мисли за вас и вашето благоденствие, това ще се случи - защото той постоянно насочва към вас сила. Ето защо благословиите са полезни, те помагат. Ако бъдете благословен от някой, който е постигнал изчистване на ума си, благословията ще се изпълни - защото човекът, който не използва мисъл, натрупва мисловна енергия, така че каквото казва, ще се изпълни.

Във всички източни традиции, преди човек да започне да се учи на изчистване на ума, съществуват техники и се набляга силно върху това той да спре да бъде негативен, защото ако достигне изчистване на ума оставайки негативен, може да стане опасна сила. Преди да постигне "не-ум", човек трябва да стане абсолютно позитивен. Това е цялата разлика между бялата и черната магия.

Черната магия не е нищо повече от натрупана мисловна енергия на човек, който не е изхвърлил негативността си предварително. А бялата магия не е нищо повече от изблик на мисловна енергия на човек, чието цялостно отношение е положително. Същата енергия с негативност става черна; същата енергия с позитивност става бяла. Мисълта е голяма сила, тя е нещо.

Това ще бъде третото прозрение. То трябва да бъде разбрано и наблюдавано в себе си.

Понякога може да се случи да виждате, че мисълта ви функционира като нещо, но поради предубеждението, създадено от материализма, да си мислите, че това е само съвпадение. Пренебрегвате факта, просто не му обръщате внимание; оставате безразлични, забравяте за него. Но много пъти знаете, че понякога сте мислили за смъртта на определен човек - и той е мъртъв. Смятате, че това е просто съвпадение. Понякога си мислите за приятел и във вас възниква желание той да дойде - и ето го на вратата, чука. Смятате, че това е съвпадение. Това не е съвпадение. Всъщност нищо не е съвпадение, всичко има своята причинност.

Вашите мисли продължават да създават един свят около вас.

Вашите мисли са неща, така че бъдете внимателни с тях. Отнасяйте се с тях внимателно! Ако не сте съзнателни, можете да създадете нещастие както за себе си, така и за другите - и вече сте го правили. И помнете, че когато създавате нещастие за някого, в същото време несъзнателно създавате нещастие и за себе си - защото мисълта е двуостър меч. Той се забива във вас в момента, в който разкъсва някой друг.
 ...
Мислите са неща и много силни неща ...  Какво означава това?

Това означава, че чрез мислите вие раздавате енергия - и непрекъснато го правите. Умът ви е кутия за чат. Излъчвате неща ненужно. Унищожавате хората около себе си, унищожавате и себе си.

Вие сте опасно нещо - и излъчвате непрекъснато.

И много неща се случват заради вас. И това е една страхотна мрежа. Целият свят продължава всеки ден да става все по-нещастен, защото все повече хора са на земята и излъчват все повече и повече мисли.

Колкото по-назад се върнем в миналото, толкова е по-спокойно и има по-малко излъчващи.  В дните на Буда или в дните на Лао Дзъ светът е бил спокоен, естествен; бил е един рай. Защо? Преди всичко, населението е било малко.  Хората са били по-скоро склонни да чувстват, отколкото да мислят. И хората са се молели. Сутрин след като станели, първото нещо за деня е било молитва. Вечер преди да си легнели, последното нещо за деня е било молитва. И през деня също, щом намирали удобен момент, се молели вътрешно.  А какво е молитвата? Молитвата е изпращане на благословия към всички. Молитвата е изпращане на вашето състрадание към всички. Молитвата създава антидот на негативните мисли - тя е позитивност.

Това ще бъде третото прозрение за мислите, че те са неща, сили и трябва да се отнасяте много внимателно с тях.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 03:08:06 от MichaelL »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Малко езотерика
« Отговор #95 -: Януари 04, 2019, 15:59:33 »
от днешната "дума" с правилния главен редактор:
Quote (selected)
Доказват, че душата на покойници може да се материализира
Мъртъвци се явяват на тв екрани, гласовете им изникват в магнетофонни записи

петък, 04 Януари 2019 / брой: 2
Зора Богданова

Физици и инженери от университета на Ница планират интересен експеримент, чиято цел е да докаже, че душата на покойници може да се материализира. Поводът е зачестилата поява на образи на мъртъвци на телевизионни екрани и на техни гласове в магнетофонни записи. Както е известно, преди време бе доказано, че в момента на физическата смърт човешката душа се отделя от тленното тяло и тежи около два грама.   

На 12.4.1967 г. Питър Майлс от Бостън включва телевизора си, за да гледа предаване за  войната във Виетнам. След половин час екранът потъмнява и ... се появява покойната му майка, починала през 1968 от инсулт. "Пийт, ти не харесваш братовчедка си Нел, но именно тя ще ти помогне да си намериш работа, зная, че преди два месеца те уволниха", казва тя. Майлс е потресен. Отива в телевизията, излъчила предаването, иска записа, прослушва го и установява, че няма грешка: това наистина е гласът на майка му.

Четири години по-късно руският зоолог Михаил Лаптин запечатва на магнетофонна лента "разговор" на делфини. На другия ден прослушва касетата и в даден момент чува ... гласа на малкия си брат, загинал в автомобилна катастрофа преди две десетилетия. Смеейки се, момчето пита: "Какво стана с Люда, защо я заряза, мислех, че ще се ожените". Минават десетина минути и момчето пак се включва: "Вчера мама ми каза, че никога не си бил верен на Люда, през цялото време си й изневерявал. След тази фраза Михаил припаднал.

Миналата година Натали Сомиер, кардиоложка в общинската болница на френския град Тулуза, се прибрала вкъщи след тежък работен ден и включила видеото, за да гледа филм с участието на любимеца си Луи дьо Фюнес. Тъкмо се излегнала в любимото кресло и ... образът на актьора изчезнал. Екранът станал ярко червен и на него изникнала съседката й Мишел, починала преди седем години. "Мишел ме посъветва да потърся откраднатите от дома ми предмети в дома на братовчед в Бордо, бях толкова изумена, че не можах да мръдна, мускулите ми се схванаха, дишането спря, гък не можех да кажа", споделя тя с приятелки, които й гостуват следващия ден. 

Шведът Фредерик Юргенсон записва с касетофон гласовете на птици в една гора. Прибира се вкъщи, прослушва записа и ... в двайстата минута чува гласове на съвсем непознати хора. Силно заинтригуван, той решава сериозно да ги изследва и установява, че те говорят на различни езици. Въз основа на резултатите от проучването си Юргенсон написва и издава през 1963 г. книгата "Гласовете на Вселената", а през 1967 г. - "Радиоконтакт с мъртъвци".
...
цялото - цък