Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 03:00:26

Автор Тема: Мистериите във вестник "Сега"  (Прочетена 25776 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Мистериите във вестник "Сега"
« -: Септември 14, 2018, 12:23:32 »
Днес имам повече време и реших да прегледам вестника . В Раздела за "Култура" някакви еротични снимки за филм , пуснат с 6 години закъснение , в "После" - илюстрацията към статията на Весел Цанков - пак еротика някаква , заглавията - "Убийците от Солзбъри" и други подобни от кретенски  , по-кретенски ... Струва ли си да се следи и коментира въобще този вестник ???
Под статията за "Убийците от Солзбъри " Ганий бе пуснал коментар "защо така се е изменила политиката на вестника - Сашо Дончев бил изтеглил капиталите си във Великобритания и се явявал като "британски инвеститор" в България ! Потърсих сега коментара на Ганий под статията - ИЗТРИТ ! Че и един , дето го цитира - и той заминал покрай него . И на Капитан Бъди коментара му под статията изтрит и още една камара народ - коментарите им със звездички....
Не е ли по-добре да си направим тук "новинарска група" като всеки "довлича" от различни и чуждоезични източници по-правдива и алтернативна информация ? Защо да си губим времето с определено тъпите статии в "Сега" ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #1 -: Септември 14, 2018, 14:29:14 »
то под авторските статии коментари почти не останаха - всичко живо /и аз включително/ коментира горещите, които са копи-пейст от фокус и бгнес. грижат се да пускат откровено кликащи материали - като сложат материал за путин или русия и айдеее.

от сериозните останаха част от колумнистите в наблюдател. останалите, и първа в това число, в общия случай вече са коментирани като горещи и под вестника не събират коментари.

Чок觧

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #2 -: Септември 15, 2018, 09:38:48 »
Какво ви е мнението да копираме тук статии на "Бивол" , "Епицентър" , "Гласове" , РТ и др. и да ги дискутираме ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #3 -: Септември 15, 2018, 10:37:45 »
Какво ви е мнението да копираме тук статии на "Бивол" , "Епицентър" , "Гласове" , РТ и др. и да ги дискутираме ?

Аз нямам възражения, но ще трябва да се преработят категориите и разделите на форума. Не е проблем, само трябва да се разберем какви точно ги искаме да бъдат.

И ще трябва да се помисли за хардуера, на който ще стои форума. Пуснал съм една снимка на машината, която в момента го поддържа, но ако мислим да е дългосрочен проект, ще трябва да се смени с нещо друго. И това друго ми се иска да го обсъдим също.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #4 -: Септември 24, 2018, 21:38:50 »
.
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 19:07:13 от Captain Buddy »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2018, 22:52:07 »
Вестникът се е превърнал в долнопробен парцал.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2018, 01:34:59 »
Quote (selected)
Вестникът се е превърнал в долнопробен парцал.
Ми...
И той, както повечето все по-малко останали свестни неща у нас.
Преди изключителното нескопосано действие с промяната на визията,  :ouch-2147: под почти всяка тема имаше по много коментари.
Сега има теми, които си умират с по едноцифрено число участници.
Аз също рядко участвам вече.
Ползвайки на колегата onzi функцията "игнор", има теми, под които няма какво да прочета. Все имена, на които съм спрял да виждам глупостите, лозунгите, откровената простотия и омразата. :m0955:
Маса стойностни лица вече не пишат там.
Дано да се прехвърлят тук!
..................
По отношение на предложението на Чоки, вече бях споменал преди, че за да сме акуратни, не е необходимо да се публикуват тук цели статии. Линковете са достатъчни за мястото откъдето да се информираме, а мненията си ще обменяме тук.
 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2018, 10:00:17 »
Quote (selected)
Вестникът се е превърнал в долнопробен парцал.
По отношение на предложението на Чоки, вече бях споменал преди, че за да сме акуратни, не е необходимо да се публикуват тук цели статии. Линковете са достатъчни за мястото откъдето да се информираме, а мненията си ще обменяме тук.

Освен хипервръзката е добре да се цитира и въвеждащия абзац на статията (примерно).
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2018, 10:01:29 »
Вестникът се е превърнал в долнопробен парцал.

Чак пък в парцал, че и долнопробен?

Но не е същото, което беше преди началото на прехода ::)
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2018, 10:04:15 »
Вестникът се е превърнал в долнопробен парцал.
Такива ...мммм... меко казано хиперболизирани кометари са, ...мммм... меко казано неинтелигентни.

Стилът е променен в посока от вестник към новинарски сайт, затова няма нищо чудно, че повечето коментари са насочени в раздела 'горещи'.
Това пък, че е достатъчно да се спомене Русия и/или Путин, за да се натрупат стотина и отгоре коментара (повечето от които ...мммм... неинтелигентни) си е проблем на читателите и коментаторите, не на редакция.


Пешо

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2018, 10:06:14 »
Quote (selected)
    По отношение на предложението на Чоки, вече бях споменал преди, че за да сме акуратни, не е необходимо да се публикуват тук цели статии. Линковете са достатъчни за мястото откъдето да се информираме, а мненията си ще обменяме тук.

Освен хипервръзката е добре да се цитира и въвеждащия абзац на статията (примерно).

Скромният ми опит от предния сайт показва, че публиката никак не обича да отваря линкове.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2018, 10:10:31 »
Quote (selected)
    По отношение на предложението на Чоки, вече бях споменал преди, че за да сме акуратни, не е необходимо да се публикуват тук цели статии. Линковете са достатъчни за мястото откъдето да се информираме, а мненията си ще обменяме тук.

Освен хипервръзката е добре да се цитира и въвеждащия абзац на статията (примерно).

Скромният ми опит от предния сайт показва, че публиката никак не обича да отваря линкове.

Има нещо вярно и в това, затова предлагам поне първия абзац на статията да бъде копиран също.

А ако статията не е прекалено голяма, може и цялата, защото ако има посочена хипервръзка към оригиналната статия, не виждам никакво нарушаване на авторски права, било на автора, било на вестника, от където е взета тя.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2018, 11:05:26 »
То повечето вестници ги взимат материалите от новинарските агенции, така че не е много ясно ако Сега публикува материал на Фокус къде точно е авторското право.
Навремето Сега си преразказваха сбито статии от Гардиън, Телеграф и Дейли Мейл ката ден, идея нямам плащали ли са изобщо нещо.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2018, 12:39:44 »
В това, да се обособи динамична новинарска част, няма нищо лошо
Подборът на новините е проблемът.
Опитвам се да вникна с какво образование, с  какъв обем знания, политическа култура (обща, най-малко), и психо..логия е редактора, или този, който подбира новините, изсипващи се върху читателя като от чувала на някой клошар. За граматиката не говоря, за строеж на изречение, или инверсия само се досещам, не съм специалист.
Опитвам се да схвана какво точно е впечатлило редактора в дадено събитие, случка, факт, за да сметне, че е нужно да го предостави на знанието на читателите.
Отчаяни опити.
На такъв подбор, и така формулирани дописки, не можеш да коментираш.
Няма смисъл.
За това и никой не коментира.
Но като говорих за подбора, той удари тавана с Кондолиза Райс.
С какво ли нейното изказване е впечатлило редактора, за да го изтипоса точно него?
Напомни ми за края на ВСВ, когато СА е на подстъпите на Берлин, и се чува тътенът от боевете, а по немското радио Пропагандата крещи за блестящите победи на Вермахта на Източният фронт.
Пропаганда. Само една пропаганда остана в този вестник.

Пешо

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2018, 19:15:55 »
Quote (selected)
Но като говорих за подбора, той удари тавана с Кондолиза Райс.
С какво ли нейното изказване е впечатлило редактора, за да го изтипоса точно него?
Ма ти сериозно ли не разбираш с какво е важно това изказване ?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2018, 21:33:02 »
Признавам си!
Не разбирам. :t0120:

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #16 -: Януари 09, 2019, 19:19:13 »
Пишете неверни неща. Участниците във вестник СЕГА са ясно видими. Пребройте ги за всеки случай. Май не намаляват, а се увеличават.

Quote (selected)
Ктая Тошева, Млиа Кьоисва, Тдооера Пеева, Селвтосав Арособмив, цкниЪхитедоинст, dzouv, Ксраимир Цаугиолрв, mintooinrg, редник, Sbotarard, Иво Блаев, Краимиср Дбоерв, Иркса Цнквеоа, Cpaatin Buddy, Юиалн, Соня Перипвоа, Mldyaa hqsh, Bicrk13, tanol, Бат Бойко, Мария Сйкоотва, npkiish, ОАЧБЕ, Веслеа Аокласерндва, Гдaнaлф, фобфиол, Иво Ников, Бтирса Гоугалва, Мраагртиа Мличева, Антоаетна Дмииторва, 19nmao, Птеьо Цеокв, LeenPeusr, Mteo_ot_Irentneto, Пнлтаеей, Светлсаов Тзееирв, Zjema, Юлнаиа Бнчоева, Слеънждир, Борян Рдаев, jrroo2, Анита Дтрвмииоа, Vncneit Vgea, УонмКрасиутвсЧв..., oogpogo_x2, hmael, AnnomiusBG, SenulmyTaehaMgn..., Здркава, PNaled, Кусаза, MTKid, BSAS, акваум 78, Е6, Днаил, Ptsr, hawk, fhsirmean, Дмуи думи, b.beni, Янина Зодкрвава, Тдоеора Сланяовва, suntdktea 2, Stpduio, Атней, Глyарс, dabodoba, Sine_mteu, Атноаента Мкаорва, Алба, Fozra NATO, nckiv,

https://www.segabg.com/forum
 © Segabg.com 2019

Не разбирам защо имената им се изкелефещиха. Явно сайтът им отново се е сбъркал.
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 19:22:02 от Владимир Дерменджиев »

Чок觧

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #17 -: Януари 09, 2019, 19:40:11 »
Владимир Дерменджиев , участниците са видими , голяма част от тях работят във самият вестник редакционната колегия , друга част са навлеци предлагащи бързо забогатяване , третата са бивши участници с нови никове , дежурните досадници-партнери с по 3-4 и повече регистрации - по простотията ще ги познаеш .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #18 -: Януари 09, 2019, 20:54:20 »
Не разбирам защо имената им се изкелефещиха. Явно сайтът им отново се е сбъркал.

Нито имената са се изкелефещили, нито сайтът се е объркал.

Трябва да се логнеш, за да можеш да копираш и цитираш както трябва.
Тва важи и за некои други източници.  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 20:56:54 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #19 -: Януари 09, 2019, 23:30:16 »
Докато една тайфа некадърници половин година не могат да направят форум,
съседката само за един час вземала 95 $ - потенциалът "с" това бил безкраен.
 :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #20 -: Януари 09, 2019, 23:34:27 »
Трябва да се логнеш, за да можеш да копираш и цитираш както трябва
Не е баш тъй. Може да се копира и цитира без да си логнат, и без да си забранил js-ите  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #21 -: Януари 10, 2019, 00:03:37 »
Туй твойто е за по–напредналите ...  :cool-1084:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #22 -: Януари 10, 2019, 01:29:08 »
Quote (selected)
Аз нямам възражения, но ще трябва да се преработят категориите и разделите на форума. Не е проблем, само трябва да се разберем какви точно ги искаме да бъдат.

И ще трябва да се помисли за хардуера, на който ще стои форума. Пуснал съм една снимка на машината, която в момента го поддържа, но ако мислим да е дългосрочен проект, ще трябва да се смени с нещо друго. И това друго ми се иска да го обсъдим също.

Писах че без актуални новини няма и какво да дискутираме. Радвам се че намирам разбиране.
Принце рано или късно ще трябва да се говори за пари. Едва ли ще се намери някой безкористен спонсор.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #23 -: Януари 10, 2019, 04:39:32 »
Quote (selected)
Владимир Дерменджиев , участниците са видими , голяма част от тях работят във самият вестник редакционната колегия , друга част са навлеци предлагащи бързо забогатяване , третата са бивши участници с нови никове , дежурните досадници-партнери с по 3-4 и повече регистрации - по простотията ще ги познаеш .
Действително има нещо странно в присъстващите във форум Сега. Как е възможно да се допускат разни оферти за бързо забогатяване, които са чист спам. Това никога по-рано не се е случвало.

Освен това всеки ден се появяват по 5-6 нови ника, които никога не пишат.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #24 -: Януари 10, 2019, 08:16:55 »
Освен това всеки ден се появяват по 5-6 нови ника, които никога не пишат.

Това не е толкова странно. Тук също има поне 20-30 всекидневни регистрации на нови участници, но те не получават одобрение.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #25 -: Януари 10, 2019, 16:30:05 »
 :bravo-1290:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #26 -: Януари 10, 2019, 18:31:50 »
:bravo-1290:

Ами днес в 8:00 уникалните посетители бяха точно 1000, а в 18:00 -- 1052. Разликата идва точно от такива регистрации.

Така, че даже малко съм намалил бройката.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #27 -: Декември 11, 2019, 09:17:21 »
Шестима загинали след едночасова престрелка в Ню Джърси
Шестима души, включително полицай и двама заподозрени, са убити при едночасова престрелка в Ню Джърси, предаде Нова тв.

След това двамата заподозрени избягали до супермаркет. При пристигането си край магазина полицейските части незабавно били въвлечени в престрелка, като кризисната ситуация е продължила близо четири часа.

Трима цивилни и двамата заподозрени стрелци били убити при престрелката в супермаркета, според предварителното разследване.

Властите твърдят, че няма данни инцидентът, заради който в областта бяха затворени десетина училища, да е свързан с тероризъм.

Втори полицай е бил ранен, но ще се възстанови, а други двама са с наранявания от шрапнели.
https://www.segabg.com/hot/shestima-zaginali-sled-ednochasova-prestrelka-nyu-dzhursi

Пълна мистерия! Холилуд нервно курит в сторонке.
Дали ще я коригират аз не знам. Май е най-добре да я изтрият...
Значи за час имаме килнати ченге, 2 бр. заподозрени и 3 бр. други.
Следват 4 часа пукница с полицейски части и май 2-та броя заподозрени щото избягали в магазина.
Пак убити и нови ли, същите ли 3 бр. други.
И шрапнели. За цвят... Или за вкус?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #28 -: Декември 11, 2019, 11:18:49 »
Какво ви е мнението да копираме тук статии на "Бивол" , "Епицентър" , "Гласове" , РТ и др. и да ги дискутираме ?
Чоки ,привет! Много ми е драго ,че си тук!
В крайна сметка ,кой може да те спре да публикуваш каквато искаш статия и защо трябва да се дискутират на определени места,не е лошо когата се прави така , ама какво му е толкоз хубавото. Аз както знаеш съм привърженик на импулса и свободното съчинение и в любезно подарената ми тема  публикувам всичко,което ми е направило впечатление и сериозно, и не чак толкова , който му е кеф да коментира.И като гледам повечето го правят!!!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #29 -: Декември 11, 2019, 11:34:13 »
Чоки ,привет! Много ми е драго ,че си тук!

Чоки го нема отдавна. Сигурно е забравил да се отпише.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #30 -: Декември 11, 2019, 11:40:37 »
Изтрил се е  - пише гост.
Дедо Ото беше така, та като се върна създаде задачки на админите докато пак го втъркат.
А темата ми се видя подходяща, затова я вдигнах, че беше на дъното.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #31 -: Декември 11, 2019, 11:51:37 »
Изтрил се е  - пише гост.
Дедо Ото беше така, та като се върна създаде задачки на админите докато пак го втъркат.
А темата ми се видя подходяща, затова я вдигнах, че беше на дъното.

Събитие някакво ти даде основание, невям?  ???

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #32 -: Декември 11, 2019, 14:57:17 »
Изтрил се е  - пише гост.
Дедо Ото беше така, та като се върна създаде задачки на админите докато пак го втъркат.
А темата ми се видя подходяща, затова я вдигнах, че беше на дъното.
[/quote ]
Честно , наистина му се зарадвах , защото е един от най - старите(отдавнашни,искам да кажа, защото е по млад от мен,май) форумци и въобще не съм се взирал в датата...
 

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #33 -: Декември 18, 2019, 09:26:40 »
Беше добър вестник, а форумът му още по-добър, но всичко в тази държава се скапва...
"Былое нельзя воротить - и печалиться не о чем:
у каждой эпохи свои подрастают леса.
А всё-таки жаль, что нельзя с Александром Сергеичем
поужинать в "Яр" заскочить хоть на четверть часа."

https://www.youtube.com/watch?v=Xhp7ZWfgK10

 :sad-1321:
 

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #34 -: Декември 18, 2019, 11:10:56 »
Беше добър вестник, а форумът му още по-добър, но всичко в тази държава се скапва...
https://www.youtube.com/watch?v=Xhp7ZWfgK10

 :sad-1321:
Пенчо бре, мене пък ако питаш и сега си е добре форумът , виж вестникът ...ето , от Нова година става седмичник. Те си знаят защо ,може би им е трудно да поддържат всекидневник. Инак форумът го правим ние,никой друг. Този дебат е откакто е създаден форумът на СЕГА , че и от  "Монитор"-ската епоха. Ма имало модериране , ,ми нека има  ... на мене не ми пречи. Но все пак аз лично тъгувам за времето когато форумите бяха два и ти можеш да се досетиш защо. Първо имахме избор и това стига!!! Но,уви закриха тъй нареченото Скъцоде , за което безкрайно съжалявам. инак тука ми е добре , откакто отново се появих сякаш винаги съм бил тука!!! Бъди здрав , друже!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #35 -: Декември 18, 2019, 13:06:22 »
Ти хубаво най-после се яви отново, 'ма като патрон на този уважаван форум що не отправи барем една прокламация, обръщения, благодарствен адрес, а? Нещо да обещаеш, да порицаеш ....

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #36 -: Декември 18, 2019, 13:28:58 »
Ти хубаво най-после се яви отново, 'ма като патрон на този уважаван форум що не отправи барем една прокламация, обръщения, благодарствен адрес, а? Нещо да обещаеш, да порицаеш ....
Мене  др. Тодор Живков ме е учил , че първо трябва да се снишим , да се приземим и огледаме дали не идва влак. И ако времето е хубаво ,слънцето приятно припича и лек ветрец гали яркочервените къдрици на комшийката, чак тогава може да се  отвори шарената опашка ,че да и се видят всички багри! Демек , ето ме! Тук съм! Ваш съм! Освен това изборите са още далеч , та трябва да се поработи въху платформата , кадрите и прочия организационни мероприятия!!! Защото пътят към върховете не гладък като паветата пред Народното събрание, той е труден и тернист, както казваше Героят от Лайпциг!!!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #37 -: Декември 18, 2019, 18:33:41 »
Ти хубаво най-после се яви отново, 'ма като патрон на този уважаван форум що не отправи барем една прокламация, обръщения, благодарствен адрес, а? Нещо да обещаеш, да порицаеш ....
Мене  др. Тодор Живков ме е учил , че първо трябва да се снишим , да се приземим и огледаме дали не идва влак. И ако времето е хубаво ,слънцето приятно припича и лек ветрец гали яркочервените къдрици на комшийката, чак тогава може да се  отвори шарената опашка ,че да и се видят всички багри! Демек , ето ме! Тук съм! Ваш съм! Освен това изборите са още далеч , та трябва да се поработи въху платформата , кадрите и прочия организационни мероприятия!!! Защото пътят към върховете не гладък като паветата пред Народното събрание, той е труден и тернист, както казваше Героят от Лайпциг!!!
Абе ти кръстник ли си или чеп за зеле?
Ако не прокламация, да беше му теглил една српска, нещо като- ето ме бре, да муй ....нататък си знаеш!
Да се види и разчуе, щото се намъкна по терлици - чак сега те фиксирах - а добре дошъл дедо...неккси е по леко като сме двама, тия копеуета младите тук, ми дотегнаха бре - само за секс приказват - единия го начуква на другия, другия на единия и на другите...
Той и Пенчо е някъде наблизо до нас, ама май не съвсем. Пък и се спотайва, не помага.
Тъй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #38 -: Декември 18, 2019, 18:36:02 »
Quote (selected)
тия копеуета младите тук, ми дотегнаха бре - само за секс приказват - единия го начуква на другия, другия на единия и на другите...

Бе и вие пазите по някой патрон за лепа булка. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #39 -: Декември 18, 2019, 18:42:19 »
 Бе аз как не съм се сетил да пусна ена тема на пинционерина?
Са, че ше ни се катерят разни навлеци по...ама като се хлъзнат един - два пъти, току виж се кротнали.
А пинционерите - над 2 000 000 в БГ!
Само дето не се е намерил тарикат "бизнесмен", дето да обещае - аз пък ше ви актуализирам пенциите и отчитайки разликата която се получава от неприравняване на осигурителния доход. Да речем! Популистки, ама гали ушичките.
А че паре ше се намерят - ясно. Е, знаете кво ше стане нали - от тези 2 млн. поне един млн отват да гласуват.
Абе, да си помечтаем малко поне, а?
Да пускам ли темичка или в кафенето на Керпи е достатъчно?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #40 -: Декември 18, 2019, 18:46:21 »
Има раздел Футуризми, тук се коментират злободневни теми.
Обхващат периода преди първата, по време на следващите и след последната ракия.

П.П. Обърках темата.
Тук или добро или нищо.
За кръчмето на Дедо си мислех.
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 18:53:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #41 -: Декември 18, 2019, 19:36:09 »
Бе аз как не съм се сетил да пусна ена тема на пинционерина?

Да пускам ли темичка или в кафенето на Керпи е достатъчно?

Ако питаш мен, "Кафенето на Керпи" е предостатъчно за какво ли не.   :0007:

Щото тук некъде има и тема за СОЦНОСТАЛГИЦИ, които нема как да не са пинционери.  :nuts:

И наистина съжалявам, че в Стария форум не бях влязла нито веднъж в темата на Дедо Керпи, ама аз там се занимавах с други неща ...  :D
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 19:38:11 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #42 -: Декември 18, 2019, 19:56:11 »
И наистина съжалявам, че в Стария форум не бях влязла нито веднъж в темата на Дедо Керпи, ама аз там се занимавах с други неща ...  :D
Кръчмата на дядо Керпи не беше в стария форум на "Сега", а в скайкода.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #43 -: Декември 18, 2019, 20:09:02 »
Скъцодето, дори мен - "мръсника", ме отврати още като влязох. Написах два-три -четири поста и се махнах от там.
Макар, че имаше повече свобода, от това което предлагаха ония нещастнички  настанени по чл. 64 като модераторки на СЕГА.
Просто крайностите ме отвръщават.
Една идея преди тях - да!
Но след идеята - Тц!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #44 -: Декември 18, 2019, 20:24:33 »
И наистина съжалявам, че в Стария форум не бях влязла нито веднъж в темата на Дедо Керпи, ама аз там се занимавах с други неща ...  :D
Кръчмата на дядо Керпи не беше в стария форум на "Сега", а в скайкода.

Извинявай, мила, но май тогава имаше такава тема в отделен раздел – "Теми на форумците", където аз влизах изключително рядко и изобщо не участвах.

Тогава откъде имам такъв спомен ...  :m1708:

А за "скайкода" само съм чувала, тъй като явно е съществувал доста преди регистрацията ми в "Сега" на 7 юни 2014 г.

И помня тази дата, защото това е рожденият ден на брат ми.
Не годината, де ... :b0205:

« Последна редакция: Декември 18, 2019, 20:34:57 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #45 -: Декември 18, 2019, 21:07:23 »
доста преди регистрацията ми в "Сега" на 7 юни 2014 г.

имаше една lisana в стария форум, дето също беше преводачка и споделяше с форума борбата си с външно министерство и други борби, към които надлежно даваше линк на финала на сяко свое мнение. беше написала и роман, който рекламираше  :nuts:

ти романи нали не си писала?  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #46 -: Декември 18, 2019, 21:22:58 »
доста преди регистрацията ми в "Сега" на 7 юни 2014 г.

имаше една lisana в стария форум, дето също беше преводачка и споделяше с форума борбата си с външно министерство и други борби, към които надлежно даваше линк на финала на сяко свое мнение. беше написала и роман, който рекламираше

ти романи нали не си писала?
Ти луд ли си, бря?!  :D :giggle-3307: :t0112:

А "преводачки" в мамковината, да ги ринеш под път и над път ... :icon_idea:
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 21:26:53 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #47 -: Декември 18, 2019, 22:06:47 »
Хай да му са невиди  и млади   зелени та посинели ,дет казваше Невена Коканова в "Лодка в гората" Нека ви светна:
1. Най напред беше форумът на "Монитор". Аз закачих малко от него ,имах регистрация ,но бързо го закриха щото почнаа да се тепат по кюшетата , да вадат мръсно бельо... първи стадий на демокрацията , тази сладка дума слободия. Не ,че съставът беше лош , ама знаете за кацата с мед и лъжичката кафява субстанция.Много качествени хора имаше в Монитор , имаше и откровени боклуци , но свестните бяха много. . След това се създаде от Лъчи  форумът на СЕГА -СКЪЦОДЕ-то и  Скайкода,брилянтен форум ,брилянтни писачи ,приятелства, сбирки ,ешмедемета, но всяко нещо до време ,настъпиха центробежни проблеми и форумът се раздели на две, единият е СЕГАшния форум на вестника ,който се модерираше , а по свободолюбивите останаха в Скайкода , който не се модерираше. На много свестни хора и приятели ,които познавах съвсем произволно и беше наложен бан от модератора. Това ме натъжи и аз отворих тема : " За тия ,които нельзя да пишат в другия форум"  Наричаха ни птеродактили и секви реликти , ония от отатъч,  както и да е, съществуваше една открита неприязан между двата лагера , и едните и другите  четяха въпросната тема ,която набъбна като планински поток , а че четяха  личеше по посещенията , които за сравнително кратко време минаха милион, нямаше такава тема и в двата форума , няма и досега, публикациите...вече съм забравил, но май минаваха сто хиляди...не помня. И в един прекрасен ден го закриха ...Странджата не умре, но беше прокуден и стане хъш у фейса. Тогаво бащите основатели , Господ здраве да им дава създадоха този форум и ми оказаха голямата чест да го нарекат с името ми ,за което ще им бъда признателен до гроб... аз понеже известен период пребивавах в едно трудно житейско състояние и не бях влизал, макар ,че както знаете местото ми беше обозначено като ложа и завеса с пискюли. По-нататък знаете ...дойдох ,трудно влязох щото бях изпоозабравил позивните ,но на всичко му се намери колая и сега съм тук ,ей ма на ,ваш съм!!! Благодаря за вниманието . Приемате го  като встъпителна ретроспекция , която макар и не произнесена в Актовата зала и ма същото значение. Благодаря за приема! Аз и не съм очаквал друго, щото проучих района и населението. Не се мотайте , ами давайте да се забавляваме, защото толкова неща има ,които не са казани ,толкова смях за смеене и толкоз попръжни за премълчаване   (демек ,въздържайте се щото дЕцата сега одат навсякъде , мене лично ми става срамотно , ако ме чуят да попържам“ )

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #48 -: Декември 19, 2019, 11:51:34 »
Quote (selected)
Пенчо бре, мене пък ако питаш и сега си е добре форумът , виж вестникът ...ето...

А.П. Чехов е казал, че в сайтовете всичко трябва да е красиво - и интерфейса и скоростта и участниците, че даже и емотиконите (нали, Джиджи  :jump_for_joy-951:), пък и цензурата. А в последната версия на "сегаш-кия" сайт, нищо не ми харесва, даже и участниците (повечето). А изчезнаха или се появяват рядко, такива, които харесвах. Да не говорим, че мен, под името Sapienti_sat, ме изхвърлиха, неизвестно защо, и сигурно завинаги. А се опитвах да сея "разумното, доброто, вечното...".  :beer-405:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #49 -: Декември 19, 2019, 12:03:55 »
Аааа, ти ли беше Сапиенти?
Изхвърлили са те. Като мръсно коте, демек като мен. :)
Така е, като не цепим басма на скапаните тролове...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #50 -: Декември 19, 2019, 12:04:04 »
А за "скайкода" само съм чувала, тъй като явно е съществувал доста преди регистрацията ми в "Сега" на 7 юни 2014 г.

Аз пък изобщо не съм чувал, въпреки, че влязох във форума 2003.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #51 -: Декември 19, 2019, 12:11:37 »
Аааа, ти ли беше Сапиенти?
Изхвърлили са те. Като мръсно коте, демек като мен. :)
Така е, като не цепим басма на скапаните тролове...
А как познаваш кой е изхвърлен и за колко време?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #52 -: Декември 19, 2019, 12:24:05 »
Quote (selected)
Щото тук некъде има и тема за СОЦНОСТАЛГИЦИ, които нема как да не са пинционери.
Греда! Аз съм соцносталгик, а съм по-млада от теб :nuts:

Апропо, във вестник СЕГА, някъде е зачезнал форумът. Преди ти се появяваше горе в дясно..сега го няма

Quote (selected)
Аз пък изобщо не съм чувал, въпреки, че влязох във форума 2003.

Искаш да кажеш, че не си ползвал и чел чата?
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 12:29:23 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #53 -: Декември 19, 2019, 12:29:36 »
Преди ти се появяваше горе в дясно..сега го няма

Aма, и да се появява, ако си низвергнат, не те допуска да мишкуваш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #54 -: Декември 19, 2019, 12:31:07 »
Искаш да кажеш, че не си ползвал и чел чата?


Не. Не съм обръщал внимание Явно никой не го е споменавал.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #55 -: Декември 19, 2019, 12:32:38 »
Е как не си му обърнал внимание, като чатът седеше най-отгоре, ако влезеш през форума и нямаше начин да не видиш лафа, дето вървеше :D

Аз нямам наказание в СЕГА, но като отворя страницата на вестника никъде не виждам "Форум"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #56 -: Декември 19, 2019, 12:33:17 »
А как познаваш кой е изхвърлен и за колко време?
Писал си в някоя тема. По някое време като те изхвърли като юзър влизаш и проверяваш - ако са ти изтрити и постовете, значи си отлетял форевър.
Но пък помни мейла в някоя таблица и не дава нова регистрация.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #57 -: Декември 19, 2019, 12:36:19 »
Quote (selected)
А как познаваш кой е изхвърлен и за колко време?

Ами, никак не знаеш, какво става с другите! Както пее Висоцки: "Ушли года, как люди в черном списке..."  :sniperer:

И самият "остракиран" не знае до кога!  :flower-1088:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #58 -: Декември 19, 2019, 12:37:28 »
Писал си в някоя тема.

Да, бе! Къде ще я помниш тая тема преди година и нещо, за да провериш.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #59 -: Декември 19, 2019, 13:34:27 »
Quote (selected)
Апропо, във вестник СЕГА, някъде е зачезнал форумът. Преди ти се появяваше горе в дясно..сега го няма
Има го, дори и без да се вписваш. Горе в дясно - 'форум/сигнал'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.