Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:53:22

Автор Тема: Защо българската обсесия е по Македония, а не по Одринска Тракия?  (Прочетена 2152 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Защо българската обсесия е по Македония, а не по Одринска Тракия?

Гробницата на българската държавност. „А Одринско? Защо сме се фиксирали в Македония и сме загърбили Одринска Тракия?“ – често се задава този въпрос. Аз съм беломорски българин и фамилията ми се мести в България чак през 1945 г., с последния влак или по-точно кабриолет, двуколка с два коня, с която баба ми, 20-годишна (жена?) пресича сама урвите и катърските пътеки на Родопите. Носи две малки деца-годиначета в едната ръка, юзди и камшик в другата (какво нещо е българката…), докато дядо ми гони Михаля из Македония… без да знае къде са жена му и децата му. Често съм си задавал този въпрос. Откъде е тази българска обсесия по Македония, за сметка на всичко останало и въпреки всичко останало? Отговорите са простички и в цифри.
.......

Целият материал е тук:
https://voinaimir.info/2022/02/thrace-macedon/?fbclid=IwAR1zbtBijKwylHjVXcnioeqLMuaFUdyPZugx3RmNBf9Hqllqb2qP1t5OkvE

Наистина, защо сме се фиксирали - материални интереси, исторически, лични, не вярвам?
Моят дядо след Световната война е командвал гранична застава на река Арда, баба ми, самата тя изселничка разказваше как при тази застава  българските изселници масово са преплували реката пазени от войската......
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.