Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:23:56

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025266 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #420 -: Март 17, 2020, 18:08:48 »
Quote (selected)
Ааа, тук не можеш да ми отнемеш лавровото клонче или, дето се вика, лавровия венец от главата …

Мога и то без никакъв проблем. Преводачи имаше колкото щеш и то всичките взаимозаменяеми.
  :D

За това, доколко са били ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМИ, можеш да ми пипнеш и погалиш ушите. :loser:

След толкова години ... 

Но в момента излизаме извън темата за КОРОНАВИРУСА. :nuts:
« Последна редакция: Март 17, 2020, 18:13:32 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #421 -: Март 17, 2020, 18:10:56 »
Quote (selected)
За това, доколко са били ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМИ, можеш да ми пипнеш и погалиш ушите.

Аре да не се правиш на ББ. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #422 -: Март 17, 2020, 18:12:31 »
Декада, продължила цяла година! Това си е виц.  :b0201:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #423 -: Март 17, 2020, 18:16:44 »
Декада, продължила цяла година! Това си е виц.  :b0201:

Нали няма да ме обвиниш в лъжа, тъй като аз подобно нещо не мога да измисля.  :D
Ами, в България сме, бе!!! :giggle-3307:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #424 -: Март 17, 2020, 18:17:48 »
Декада, продължила цяла година! Това си е виц.  :b0201:

Петилетката за три, the next generation по Юропски. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #425 -: Март 17, 2020, 18:20:43 »
Поне Джиджи е намазала, за една година преводи ѝ се броят десет в НОИ. :too_happy-1067:
« Последна редакция: Март 17, 2020, 18:38:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #426 -: Март 17, 2020, 18:41:22 »
Аз ИЗЛАЗЯМ.

Заради това, че вие се отклонявате от темата, а накрая пак ше бият мен.  :D

И пожелавам ПРИЯТНА ВЕЧЕР на ВСИЧКИ вкъщи на топло!!! :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #427 -: Март 17, 2020, 19:03:51 »
Щото от тая "Декада на ромското включване", дето продължи у нас цяла година, още имам от слушалките за синхронен превод мазоли по ушите.

Това е интересно. Не знаех, че знаеш цигански. Как успя да преведеш "хафте", "шаро баро" "хатърля" и "ката джас'?
:D

Връщам се само за секунда, щото видях нещо интересно.

През целата тая година, Отврат, която за нас беше много натоварена най-вече с конференции, до английската кабина имаше кабина за превод ОТ и НА цигански език !!!

И то с доста добри преводачи, тъй като ние поемахме от тях. :0007:

P.S. И дано да не съм сбъркала с "циганския език", но май му викаха така. А беше и доста отдавна ...  :bigok:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #428 -: Март 17, 2020, 19:09:19 »
От "24 часа":
Quote (selected)
  Бизнесменът и собственик на "Лудогорец" и "Нова броудкастинг груп" Кирил Домусчиев обяви във фейсбук, че е дал положителна проба за коронавирус.

"Скъпи приятели, след първоначален отрицателен тест за covid-19, но почувствано последващо неразположение, направих последващ тест, който се оказа положителен. Спазвайки всички наложени изисквания за карантина, съм изолиран и в момента се лекувам. Благодаря на здравните специалисти, които полагат грижи за мен! Вярвам, че скоро ще бъда здрав и ще съм отново с Вас!
Чудя се дали ако бай Киро от Разград се почувства неразположен и отиде в поликлиниката, ще му направят проверка за коронавируса "ей така" ? Особено, ако вече му е била направена ?

Това пак ме навежда на идеята, че може да имаме стотици и хиляди неотчетени случая на вируса или минати като обикновен грип.
----
Сега чувам по ТВ-то, че вече имаме първия затворен град - Банско. Дали сме първи в Европа ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #429 -: Март 17, 2020, 19:18:23 »
Цитат на: Maximus II
Декада, продължила цяла година! Това си е виц.  :b0201:

15 минути вече те гледам как от два часа се моташ и цяла седмица нищо не си свършил ...
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #430 -: Март 17, 2020, 19:28:32 »
Quote (selected)
Евгени Иванов от КРИБ: В предложените от нас мерки няма искане за неплащане и за безвъзмездна помощ

Quote (selected)
„Да отбележа заслугата на нашия председател – Кирил Домусчиев, който си заряза уикенда и заедно с него звъняхме на всички тези 30 души, за да може всеки да си каже мнението и ние да обобщим това, което се предлага.В тежки битки и маршалите и генералите слизат от конете и се редят заедно с пехотата и отиват на бой. Точно така беше и с нас”, коментира Иванов.

АбЦелютно жертвоготовни матросовци. :too_happy-1067:

Quote (selected)
Обслужващият персонал на бензиностанциите е сведен до минимум, обмислят да затварят тоалетните
https://www.manager.bg/biznes/obsluzhvashchiyat-personal-na-benzinostanciite-e-sveden-do-minimum-obmislyat-da-zatvaryat

Урината е силен дезинфектант, вместо да се миете с топла вода ....... :m1313:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #431 -: Март 17, 2020, 19:39:30 »
За Банско

Quote (selected)
Забранява се излизането по улиците на всички жители без основателна причина. За такава причина се приемат посещенията на магазини за хранителни стоки, аптеки, здравни пунктове, банки , застрахователни институции и бензиностанции

От мутри мутирали в застрахователи и монарси какво очакваш?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #432 -: Март 17, 2020, 19:46:22 »
Не забравяй и фризьорските салони – жизнено необходима дейност.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #433 -: Март 17, 2020, 21:23:39 »
Покрай Домусчиев да не пламне и правителството.
Предполагам че си е пил кафето(или нещо друго) с няой или с някои от управниците.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #434 -: Март 17, 2020, 22:05:11 »
Абе, аз вече се замислям, като ги слушам и Домусчиев, и Кънчо Стойчев,  тоя гаден грип, дето го карах 2 седмици, дали не беше короната, щото на петия ден въздух не ми стигаше, после се оправих, ама кой мене ще ме изследва, то не е да си платиш 10-20 лева и да ти направят тест?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #435 -: Март 18, 2020, 01:10:20 »
Абе, аз вече се замислям, като ги слушам и Домусчиев, и Кънчо Стойчев,  тоя гаден грип, дето го карах 2 седмици, дали не беше короната, щото на петия ден въздух не ми стигаше, после се оправих, ама кой мене ще ме изследва,
то не е да си платиш 10-20 лева и да ти направят тест?

Пак ли кинти бе, МАЙНА?!!

:t0120: :giggle-3307: :t0120:
« Последна редакция: Март 18, 2020, 01:13:24 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #436 -: Март 18, 2020, 10:10:59 »
Quote (selected)
В Европа излизат с обръщения към сънародниците. У нас премиерът им се кара като фатмак…
https://e-vestnik.bg/31981/v-evropa-izlizat-s-obrashtenia-kam-sanarodnitsite-u-nas-premierat-im-se-kara-kato-fatmak/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #437 -: Март 18, 2020, 11:38:56 »
Quote (selected)
Да се съобщават новости, че са доказани случаи на еди какво си в 1 ч. през нощта е все едно, че са бомбардирали София. Тези мерки, които се вземат, са нужни при особено опасна инфекция. Ако ставаше дума за вариола, при която смъртността е 60-70%, ако ставаше дума за ебола, където смъртността също е много висока. Но при това, което имаме налице, просто ще си разсипем икономиката.

https://glasove.com/categories/skandalyt/news/doc-mangyrov-pred-fakti-kyde-byrkat-shtabyt-politicite-i-geshev

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #438 -: Март 18, 2020, 16:05:51 »
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.
" Това е една тежка респираторна инфекция, която в някои случаи, особено при хора на възраст, може да протече тежко, да се стигне до респираторен дистрес синдром с дихателна недостатъчност, което може да завърши летално. Към тази сутрин в света има 200 000 души с доказана коронавирусна инфекция с около 8500 смъртни случая. Тази бройка за целия свят е нищо. По-малко от 4% смъртност, която е съсредоточена сред специфични възрастови групи."

Определено "downplay"-ва тази инфекция. Не мога да гадая причините.
На него 4% му се вижда малко. На един милион разболели се в БГ тези 4% са 40000 починали. На мен не ми се виждат малко. Математика.
200 000 заразени има защото се налага карантина. Колко щяха да са без такива мерки?
Хвърля във вестника някакви факти, но само избрани.
Ако го попиташ с какво лекува болните (има ли утвърдено лекарство) не може да ти каже. Има ли ваксина? Няма. Не че ваксината е 100% защита. Аз лично се ваксинирах есента. Срещу грип. Extra strength.  ;D
И какво? Нищо. Целия февруари бях болен. Мислех, че е грип. После казаха - не били нацелили щама. LOL.

Може ли този Мангъров да понесе отговорността за 40000 умрели? Ако не може да си гледа инфекциозното отделение и да си кротува.
Докато не се открие лекарство карантината е приемливо защитно средство.
Щяло да си съсипем икономиката? Дрън-дрън. Който произвежда нещо стойностно и в карантината ще го произведе. Две седмици или месец карантина няма да се отрази съществено. Фабриките ще останат, хората ще са си живи.
Щели да затворят хотели, ресторанти и кафета за месец. И какво? Ще си съсипем икономиката? Не ме разсмивайте!
Вярно, много ще останат без работа. Щом обамата можа да даде 3 години "unemployment benefits" след кризата 2008г, ще трябва и българската държава да може. Ако не може, закривай!
Доцентът Мангъров не може да отговори защо Тайван приложи драстични мерки да излови всички болни и контактни и има само 100 заразени и не си "съсипа" икономиката. Не може.
Тезата му е да се остави заразата свободно и и ще видим какво ще стане. Видяхме вече какво стана. Които взеха късни и неадекватни мерки имат стотици смъртни случай. Тайван един починал.
Изводът е, че този доктор дава мнения "above his pay grade".

Бъдете здрави и умната!

 




« Последна редакция: Март 18, 2020, 16:10:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #439 -: Март 18, 2020, 16:13:37 »
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.

A Буч не прави тази грешка. И тоя голем, компетентен пост го доказва. Напрво го уби доцента с компететност.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #440 -: Март 18, 2020, 16:18:19 »
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.

A Буч не прави тази грешка. И тоя голем, компетентен пост го доказва. Напрво го уби доцента с компететност.
Мен ме остави, пиши какви възражения имаш към моето мнение. Аз това направих. Написах с какво не съм съгласен с доктора.
Нали не писах, че не разбира медицина? Тиквата може да е бивш бандит, но с карантината е прав. Бивш бандит звучи смешно, нека кажем, че се е реформирал.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 16:23:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #441 -: Март 18, 2020, 16:28:27 »
Quote (selected)
Който произвежда нещо стойностно и в карантината ще го произведе. Две седмици или месец карантина няма да се отрази съществено
Ся, чак ми беше трудно да го повярвам и не знам какво е положението при Онзи, но..В град около 200 хиляди население и работещи основно в германската автомобилна индустрия, от вечерта на обявяването на картината никъде няма не само тоалетна хария, но са изчерпани и кухненските кърпи и салфетките. Доставката щяла да бъде...в събота..Бъч, совите не са това, което бяха и имам чувството, че тепърва ще гледаме и ще се дивим. Какво ще произвеждате в реднешко съвсем не знам :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #442 -: Март 18, 2020, 16:51:28 »
Да ме извинят колегите, ама не мога да се въздържа да не препостна в цялост днешния Тиквич

Quote (selected)
"Само една нация – обединена, силна, дисциплинирана, хладнокръвна, умна може да преодолее подобна криза. Ние сме във война с невидим противник", заяви премиерът Бойко Борисов на срещата при президента Радев за мерките по коронавируса.

По-добре да беше армия, за да я виждаме, посочи министър-председателят.

Единственото доказано досега лечение е: на работа, до аптеката, до банката, до хранителния магазин. И в къщи, защити мерките за социална изолация министър-председателят.

Борисов благодари на президента Румен Радев за организацията на срещата на "Дондуков" 2. Подчерта и, че "нищо не заплашва пенсионната система".

Премиерът обясни, че в Габрово и във Велико Търново се произвежда водонепропусклив плат. Фирмите ще могат да изтъкат 14 км плат, а други предприятия - да произведат между 2 и 8 хиляди защитни костюма.

Няма държава в Европа, която да няма недостиг на всеки един консуматив, посочи Борисов.

„Спираме износа. Ние сме подвластни на договорите за внос, а тези доставки бяха отказани. Оказа се, за радост, че в България шивашката и текстилната индустрия е добре развита. Да не си мисли някой, че ще изнасяме, преди на 1000% да сме обезпечили нас. Едва тогава ще е нашата солидарност към другите европейски държави”, каза премиерът.

По отново подчерта:

"Спираме всички поръчки и започваме да произвеждаме за нас това, което ни е нужно. Един комплект няма да се изнесе навън, докато не се презапасим!"

Бойко Борисов бе категоричен, че, както към нас са спрени договори, така и ние спираме.


Интересът към нашата индустрия е огромен, защото се оказа, че тъкачниците са кът - голяма част са заминали за Турция и Виетнам, разкри той.

Бойко Борисов разказа и за конферентната среща на лидерите на ЕС снощи.

Видно е, че българите се дисциплинират, разбират, че мерките ни са адекватни, каза още премиерът. Борисов разказа за разговора със своя унгарски колега Орбан и за обещанието, което той му е дал - да осигури коридор за връщането на българите, които са блокирани на границите.

 

Оказа се, че имаме и много спиртоварни, каза още Борисов. И не скри, че негови колеги премиери "плачат", защото сега е необходим много спирт за дезинфекция.

„Оказа се, за радост, че имаме много спиртоварни. Има няколко комбината, които правят по 1000 тона на месец. Хърватският колега плаче по телефона - нямат. Правим организация, имаме и деблокирани резерви, подготвяме ги за мрежата. Това е една възможност, когато нашият пазар се задоволи, да помагаме и на съседите. Имаме огромни мощности за спирт”, бяха точните думи на премиера Борисов.


„Лесно е да се критикува, по-трудно е да седнем всяка конкретна мярка да я приложим. На практика сме забранили излизането на граждани да пътуват, освен ако не е за лечение, по екскурзии. Нямате представа колко трудно се оказа от Филипините, Хондурас, Аржентина да докараме туристи, които са тръгнали на екскурзия в разгара на кризата. Повече тези експерименти няма да допуснем - на работа, до аптеката, до банка, до хранителния магазин и вкъщи", каза в заключение премиерът Борисов.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #443 -: Март 18, 2020, 17:02:19 »
От казармата и Добри Джуров знам: "Всеки да си носи раницата!".
Имате си щаб за тази болест. Този доктор със всичката си компетентност не е в него. Нали? Носи ли отговорност за повече от неговата клиника? Не, нали?
Тогава?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #444 -: Март 18, 2020, 17:04:07 »
Quote (selected)
Този доктор със всичката си компетентност не е в него. Нали?

Естествено - шебешката селекция действа навсякъде и по всички нива. Изненада щеше да е, ако в този щаб имаше компетентни :D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #445 -: Март 18, 2020, 17:11:04 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 15:01:37 от Kole »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #446 -: Март 18, 2020, 17:14:21 »
Quote (selected)
Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?
Даже не знаех, че си американец. Who cares?
За арогантността и нахалството, ти си знаеш.
И ти ли се хвана с мен? Пиши с какво не си съгласен!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #447 -: Март 18, 2020, 17:28:15 »
Quote (selected)
Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?
Даже не знаех, че си американец. Who cares?
За арогантността и нахалството, ти си знаеш.
И ти ли се хвана с мен? Пиши с какво не си съгласен!
Оф, толкова ли не разбираш - не са съгласни с теб самия, с това, че си на различно от тяхното мнение. И няма да дадат конкретни възражения, ще те разгромяват 'по принцип'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #448 -: Март 18, 2020, 17:28:38 »
Quote (selected)
Близо 9 от 10 случая на коронавирус са останали незабелязани в Китай
https://glasove.com/categories/komentari/news/blizo-9-ot-10-sluchaya-na-koronavirus-sa-ostanali-nezabelyazani-v-kitaj

Децата също са заразени, просто не развиват усложнения.
Това значително би променило картината, не 4 а 0.4% нещо съвсем различно, на практика слаб.
Абсолютно нов вирус, никой няма имунитет и 0,4% смъртност, за други неднократно минавали щамове, с някакви защити и имунизации смъртността е подобна.

« Последна редакция: Март 18, 2020, 17:31:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #449 -: Март 18, 2020, 17:43:03 »
" Със сигурност. За да спре тази епидемия трябва някъде около 70% от населението да преболедува и едва тогава ще започне да намалява скоростта, с която се разпространява заболяването."
Може да си го зяпате в устата този Мангъров, но с това "трябва" аз няма как да се съглася.
Скоростта на зарязаването си се намали като се взеха мерки като карантина. Целта ви казаха хора, които носят отговорност за думите си е да се даде време да се намерят и утвърдят лекарства и ваксина.
Нима хората чакаха да се заразят 70% от полиомиелит, та да се намаляло скоростта?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #450 -: Март 18, 2020, 17:47:04 »
Quote (selected)
Нима хората чакаха да се заразят 70% от полиомиелит, та да се намаляло скоростта?

Бъч, сигурен ли си че 90% не са били заразени от полиомиелит, но при някой просто не се е развил до тежка форма?
Ние днес не даваме 100% гаранция за изследване, каква ли е била познаваемостта преди 100 години?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #451 -: Март 18, 2020, 17:49:01 »
Quote (selected)
Който произвежда нещо стойностно и в карантината ще го произведе. Две седмици или месец карантина няма да се отрази съществено
Ся, чак ми беше трудно да го повярвам и не знам какво е положението при Онзи, но..В град около 200 хиляди население и работещи основно в германската автомобилна индустрия, от вечерта на обявяването на картината никъде няма не само тоалетна хария, но са изчерпани и кухненските кърпи и салфетките. Доставката щяла да бъде...в събота..

а, шашкънията и тук си е на ниво. аз втори ден не съм си подавал носа от къщи, като изключим хвърлянето на боклука и вземането на пощата. освен това доставките тук въобще не са като в мамковината. още пазя светлия спомен как си поръчах хладилник по интернет в началото на юли месец и чаках две седмици за доставка. че и в деня на доставката трябваше да ползвам почивен ден, щото условието беше да има човек от 8 до 16 часа. допълнителен бонус е, че куриерите са претоварени.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #452 -: Март 18, 2020, 17:58:09 »
Quote (selected)
Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?

Даже не знаех, че си американец. Who cares?
За арогантността и нахалството, ти си знаеш.

И ти ли се хвана с мен? Пиши с какво не си съгласен!

Ами аз не съм съгласен с твърдението, че 4% на короновируса са много и че се иска специално отношение. Симптомите му не са по-различни от симптомите на грипния вирус. Разликата става ясна едва след кръвен тест.

Смъртността му всъщност не е чак толкова по-висока от тази при „класическия“ грип, че да оправдава истерията, която тече в момента, включително и твоята.

Освен това, вече съм го казвал, но пак ще го повторя -- не се вторачвайте в конкретната стойност за смъртността. Тя има смисъл, само ако цялото население бъде тествано и стане ясен точният брой на заразените от вируса. Всичко останало е спекулации, които са повече вредни, отколкото полезни.

Това е, с което не съм съгласен с теб.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #453 -: Март 18, 2020, 18:06:22 »
"Това е, с което не съм съгласен с теб. "
Това вече е сериозна приказка. Проблема с 4% е сериозен и абсолютно недопустим. А не се тества, защото явно не можеха да произведат достатъчно тестове. Не и за ден.
Видя се, че ако не се вземат мерки в Италия и Иран, жертвите са прекалено много за какъвто и да е грип. Та затова и драконовските ограничитени мерки са допустими, защото говорим за над хиляда умрели в една страна от конкретна болест и от нейните усложнения. Вие не бихте пътували до Северна Италия сега, нали? При положение, че няма лекарство. Е, един тиквеник го направи и се върна във Варна. Болен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #454 -: Март 18, 2020, 18:12:34 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:49:35 от Captain Buddy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #455 -: Март 18, 2020, 18:14:31 »
Относно "компетентността".
Дай им власт и им гледай сеира:

Quote (selected)
Велико Търново - С близо един тон дезинфектант за един ден са обработени около 50 километра от улиците във Велико Търново.

Quote (selected)
Петрич - От днес до второ нареждане „Синята зона“ в община Петрич няма да работи. Заповедта е на кметът Димитър Бръчков и е във връзка с усложнената епидемиологична обстановка у нас.

Quote (selected)
Белица - Кметът на община Белица Радослав Ревански
Quote (selected)
въвежда вечерен час и карантина за всички жители от общината, работили в курорта Банско.
Забравил е жълтите звезди, другите могат да си джиткат на воля.

Quote (selected)
Пловдив - разпоредено е на търговците да не допускат докосване на стоката от гражданите.
А на бас, че от едно немско посолство като се обадят и всички общински служители ще бъдат командировани сами да подават стоките на клиентите.

Quote (selected)
МБАЛ - Пазарджик създаде специална организация за обслужване на пациентите от ТЕЛК
Пациентите ще се освидетелстват и/или преосвидетелстват по документи.

Пазрджик - град на инвалидите с 80% инвалиди по документи.

Quote (selected)
Кърджали - Не се допуска посещението и събирането на повече от двама възрастни хора на открити и закрити обществени места.

Лекарите ще преглеждат без сестри, щото!
И ще е голям кеф само аз и шоферчето в градския автобус, той ше кара, може да не дупча билет.

И много такивИ радости за удоволствие на гражданята. :t0328:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #456 -: Март 18, 2020, 18:17:41 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 15:02:04 от Kole »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #457 -: Март 18, 2020, 18:22:54 »
Quote (selected)
Гръцкият министър на финансите Христос Стайкурас обяви втория пакет от икономически мерки на правителството на обща стойност 3,8 млрд. евро за справяне с последствията от коронавируса. Стойността се разпределя на 2 млрд. евро от държавния бюджет (1 млрд. за фирмите и 1 млрд. за работещите) и на 1,8 млрд. евро от специалния европейски фонд, информират АНА-МПА и БТА.
https://www.manager.bg/svyat/grciya-obyavi-vtori-paket-ot-ikonomicheski-merki-za-spravyane-s-covid-19

А наш бездомник Горанов е легнал върху гърнето с жълтици да го опази за купуване на фрегати. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #458 -: Март 18, 2020, 18:24:44 »
"Това е, с което не съм съгласен с теб. "
Това вече е сериозна приказка. Проблема с 4% е сериозен и абсолютно недопустим. А не се тества, защото явно не можеха да произведат достатъчно тестове. Не и за ден.

Ами щом не може да се изработят толкова тестове, тогава е по-добре изобщо да не коментираме смъртността засега. А ти междувременно може да провериш колко човека умират от грип в Италия на ден.

Видя се, че ако не се вземат мерки в Италия и Иран, жертвите са прекалено много за какъвто и да е грип. Та затова и драконовските ограничителни мерки са допустими, защото говорим за над хиляда умрели в една страна от конкретна болест и от нейните усложнения. Вие не бихте пътували до Северна Италия сега, нали? При положение, че няма лекарство. Е, един тиквеник го направи и се върна във Варна. Болен.

Такива драконовски мерки са по силите само на силни държави.

След 30 години демокрация у нас и пеене на мантрата за лошата държава, не се изненадвай, че никой не я ебава даже и в такива сериозни ситуации.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #459 -: Март 18, 2020, 18:29:55 »
"Один из худших дней для Коронавируса был 10 февраля.
В тот день 108 человек в Китае умерли от коронавируса.

Но в тот же день ...
26 283 человека умерли от рака
24 641 человек умерли от болезней сердца
4300 человек умерли от диабета и в этот день, к сожалению, самоубийство унесло в 28 раз больше жизней, чем вирус.
Более того, комары убивают 2740 человек каждый день,
Люди убивают 1300 человек каждый день, змеи убивают 137 человек каждый день.

Сделайте глубокий вдох, вымойте руки, сохраняйте спокойствие и адекватность! "

Аз това го разбирам, прочетох го още първия път.
Хора си умират от рак и сърце, дори от катастрофи.
Случая е друг. Проблемът е да не умреш от болест която още не е достатъчно позната (няма защо да се сравнява с ебола) и няма лекарство за нея. Всички ще умрем. Проблемът е, да не се умре преди да ти е дошло времето. В Италия това си и стана. Взеха късно мерки и болните си умират по коридорите. Става това което става на война - триаж. Да се избира кой да живее и кой да умре, заради ограничени ресурси.
Никъде не съм си давал мнението за доцента Мангъров дали разбира от заразни болести. Никъде.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 18:42:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #460 -: Март 18, 2020, 18:31:09 »
Quote (selected)
bTV променя програмата си, насочва повече ресурс към новини и специални предавания за COVID-19

Сега чакам ФЕЙКГеШеФ да ги налази за насаждане на психоза.
Вместо да увеличат турските сериали глей кви простотии правят. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #461 -: Март 18, 2020, 18:33:04 »
пеене на мантрата за лошата държава,

Mи, те си я съсипаха тази държава. Никой не може да скрие факта, че държавата няма никакъв резерв от такива важни неща като маски, защитно облекло, дезифектанти. Няма разработени планове, няма организация. Всичко се врътка като мухи без глави и само квичат "отговорност, солидарност и т.н. тъпизми. И сега настояват за "крути мерки". Като няма акъл, като няма мисъл, "крутите мерки" са спасителната сламка. Седнали закони да приемат Тея закони трябваше да бъдат написани много отдавна.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #462 -: Март 18, 2020, 18:37:56 »
"А какво ще кажеш за следното:
- Главният прокурор Иван Гешев днес заговори за военно положение.
- Това може да го говори човек, който не разбира от епидемиология и инфекциозни болести"

Прокурорът Иван Гешев може да е станал главен без едно спечелено дело (Only in USABG) но си познава явно "материала". Народът не евава закони и разпоредби. "Тези ли ще ми кажат?". И така...
« Последна редакция: Март 18, 2020, 18:43:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #463 -: Март 18, 2020, 18:41:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:49:47 от Captain Buddy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #464 -: Март 18, 2020, 18:42:08 »
Quote (selected)
Народът не евава закони и разпоредби. "Тези ли ще ми кажат". И така..

Ще ти сложат черен печат на паспорта БРЕ!
Днешната линия е да благодарим на съзнателните български граждани ( е поне след обед ) за утре ще видим. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #465 -: Март 18, 2020, 18:51:17 »
Quote (selected)
Прокуратурата издирва кой е бил в Банско, Пампорово и Боровец

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prokuraturata-izdirva-koy-e-bil-bansko-pamporovo-i-borovec

Вече е ФЕЕРИЧНО!
След като не знаем кой е пътувал в самолетите кацнали на летище и после ги издирваме, как ще намерим всички туристи в зимните курорти!

Софиянци, дано не сте минавали тия дни през Лъвов мост че утре може и вас да издирват. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #466 -: Март 18, 2020, 18:59:33 »
Quote (selected)
Мислете кой ще ни управлява, като изплуваме от дъното
В съревнованието кой да се покаже повече по тв има известна битка на глупостта, казва проф. Велислав Минеков

https://www.segabg.com/category-video/mislete-koy-shte-ni-upravlyava-kato-izpluvame-dunoto

 :aplause:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #467 -: Март 18, 2020, 18:59:51 »
Quote (selected)
Тук Бачо Кольо ви написа преди дни, че организираните общества ще си решат проблема, а другите не съвсем.

Така е, само дето и на кьоравия става ясно, че организираните общества изобщо не са тези, дето ги рекламират по телевизора :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #468 -: Март 18, 2020, 19:01:09 »
Така и не разбрах каква е точно смъртността при обикновения грип.
За САЩ твърдят, че умирали 80000 годишно.
Какъв % е това?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #469 -: Март 18, 2020, 19:02:33 »
Тук се цитира " Гласове" и доц Мангъров.
Нека да цитираме професор по медицина от John Hopkins!
https://finance.yahoo.com/news/marty-makary-on-coronavirus-in-the-us-183558545.html

https://thehill.com/policy/healthcare/487562-johns-hopkins-professor-estimates-at-least-50000-people-have-coronavirus-in

"The professor noted that American hospitals will be overwhelmed by the massive influx of people, saying most intensive care units are already operating near full capacity.

“We only have 100,000 ICU beds in the United States. We could see 200,000 new patients that need critical care up to 2 million,” he said.

Statistical models meant to project the potential reach of COVID-19 suggest more than a million Americans could die if the nation does not take swift action to stop its spread."

Май този професор пише различни неща. Не "downplay"-ва.
According to Dr. Marty Makary, a medical professor at Johns Hopkins University, “ the coronavirus is something that people need to take seriously.*
Това което казва професора, че болниците в САЩ, нямат "излишни" легла. Няма резерви в интензивните отделения. Как е в БГ?

PS "the coronavirus is something that people need to take seriously".
Това правя и аз. Препоръчвам!

Нали няма нужда да ви пиша, че The Johns Hopkins University School of Medicine е най-престижния медицински университет?



« Последна редакция: Март 18, 2020, 19:21:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #470 -: Март 18, 2020, 19:08:18 »
Бъч, професорът ТИ казва същите неща.
Тестовете добри или лоши се правят на малка част от носителите с проблеми, обикновено със съпътстващи болести.
Само на проблемните, другите даже не кихат от коронавируса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #471 -: Март 18, 2020, 19:09:51 »
Тук се цитира " Гласове" и доц Мангъров.
Нека да цитираме професор по медицина от John Hopkins!
https://thehill.com/policy/healthcare/487562-johns-hopkins-professor-estimates-at-least-50000-people-have-coronavirus-in

"The professor noted that American hospitals will be overwhelmed by the massive influx of people, saying most intensive care units are already operating near full capacity.

“We only have 100,000 ICU beds in the United States. We could see 200,000 new patients that need critical care up to 2 million,” he said.

Statistical models meant to project the potential reach of COVID-19 suggest more than a million Americans could die if the nation does not take swift action to stop its spread."

Май този професор пише различни неща. Не "downplay"-ва.

Мнението ми за американските дзвезди е по-ниско и от това за родните*. Откак се помина фон Браун карат на спомени, пропаганда и Холивуд. Тва е, Минке, положението, и това което става в момента  е поредното доказателство за нефелността на на виртуалните Господари/комплексари. Но, да не се караме сега, щото съм убедена, че ще гледаме в реално време изключителността и компетенциите ви. Сигурна съм и, че ще лаете по каквото и когото ви падне, като се осерете. Последното е с почти 100 % вероятност

Кой те излъга, между другото, че реднешките "нАучни" заведения раждат международни авторитети. Не говоря за това, кво сте патентовали и продавате/изнудвате/заплашвате/налагате за хартиите си, а за нещо работещо на световно ниво?

* Това, което ми прилагаш като докаателство, по никакъв начин не оспорва каквото и да било изявление в интервюто на нашия доцент. Не мисля, че той е по-долно качество от тези, които не разбираш каквоточно са написали
« Последна редакция: Март 18, 2020, 19:16:08 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #472 -: Март 18, 2020, 19:13:44 »
пеене на мантрата за лошата държава,

Mи, те си я съсипаха тази държава. Никой не може да скрие факта, че държавата няма никакъв резерв от такива важни неща като маски, защитно облекло, дезифектанти. Няма разработени планове, няма организация. Всичко се врътка като мухи без глави и само квичат "отговорност, солидарност и т.н. тъпизми. И сега настояват за "крути мерки". Като няма акъл, като няма мисъл, "крутите мерки" са спасителната сламка.
Седнали закони да приемат Тея закони трябваше да бъдат написани много отдавна.
Ъхъ, още докато "готвеха" коронавируса в една щатска лаборатория ...   :i_sheepish: :cooking:  :i_sheepish:
« Последна редакция: Март 18, 2020, 19:17:13 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #473 -: Март 18, 2020, 19:19:21 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:50:06 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #474 -: Март 18, 2020, 19:22:19 »
Тук се цитира " Гласове" и доц Мангъров.
Нека да цитираме професор по медицина от John Hopkins!

"Statistical models meant to project the potential reach of COVID-19 suggest more than a million Americans could die if the nation does not take swift action to stop its spread."

Май този професор пише различни неща. Не "downplay"-ва.

пак си намерил някакъв, дето не е каквото трябва. ето му компетенциите:
Quote (selected)
Martin "Marty" Makary is an American surgeon, New York Times bestselling author, and Johns Hopkins health policy expert. He has written for The Wall Street Journal,[1] USA Today, TIME, Newsweek,[2] and CNN,[3] and appears on NBC and Fox News.[4]

между другото, този милион, с който проф. макари плаши, какъв процент от населението на сащ се явява?

ако искаш да те вземат на сериозно, намери специалист по инфекциозни болести, епидемиология, такива неща.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #475 -: Март 18, 2020, 19:23:12 »
а, кептъна вече го забелязал.

кептън  :way_to_go-1308:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #476 -: Март 18, 2020, 19:24:22 »
пеене на мантрата за лошата държава,

Mи, те си я съсипаха тази държава. Никой не може да скрие факта, че държавата няма никакъв резерв от такива важни неща като маски, защитно облекло, дезифектанти. Няма разработени планове, няма организация. Всичко се врътка като мухи без глави и само квичат "отговорност, солидарност и т.н. тъпизми. И сега настояват за "крути мерки". Като няма акъл, като няма мисъл, "крутите мерки" са спасителната сламка. Седнали закони да приемат Тея закони трябваше да бъдат написани много отдавна.

Едно време бях отговорник по гражданска защита в института, в който работех и каот такъв трябваше всяка година да представям в общината актуален план за действие при природни бедствия и аварии. Сега във факултета, в който работя не знам да има такъв отговорник.

Едно време имаше гражданска отбрана, после я преименуваха на гражданска защита и в един момент я сляха с някакво министерство. Някой знае ли кое е това министерство, в ресора на което е гражданската защита.

И всичко беше разписано. Можехме да се смеем, когато ни изкарваха на пробни тревоги или пращахме санитарни друбинки на състезания, но тогава поне се правеше нещо.

Сега за 15 години в моя факултет се сещам за една (най-много още една) учебна тревога за евакуация от сградата, при която се събирахме пред нея и чакахме да ни позволят да се приберем. Но какво трябва да се прави след евакуацията никой не казва.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #477 -: Март 18, 2020, 19:29:54 »
"and teaches public health policy"
Виж как хубаво си го посочил! Нали това обсъждаме, а не това кой колко разбира от вируси?

BTW Аз съм "very pleased", че повиших интереса към темата. 52 гости. Потупах се по рамото. ;D
« Последна редакция: Март 18, 2020, 19:34:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #478 -: Март 18, 2020, 19:32:59 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:50:16 от Captain Buddy »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #479 -: Март 18, 2020, 19:36:59 »
Аз си мислех, че "public health policy" е това - карантина... мерките които се вземат по цял свят. Някъде успешно, другаде не съвсем.
От "Празната тенджера по калдъръма"